Gevecht om gebraden in automatiek: 60 kippetje boete drop BELG KREEG AFSLUITBOOM DOOR VOORRUIT ZEEUWSCH-VLAANDEREN MARKTBERICHTEN heerlijk pittige GEBRUIKERSCURSUS COMBINES PLADDET'S Constructiebedrijf, N.V. DE HOOP TERNEUZEN AGENDA Rotterdam - bonds XI is uitgesteld Sluiting bedreigt badhuis Baarland US* Lijm en plak alles met VELPON van Ceta-Bever Water uit de kraan had in Middelburg een komkommer- smaak de beste keus PZC. KANTONGERECHT TERNEUZEN Vreemd Nieuwe Breskense Afsluitboom SHAWLS Onderwijzers bespraken diverse problemen C.J.B.T.B weer actief Woningbouwvereniging Breskensvergaderde broodfabriek draaide proef Uitslag palingkaarting Rondgang van Sint-Nicolaas Cu jé in cross der azen Japanse amateur bokser overleden Binnenkort andere reddingboot voor Burghsluis WALCHEREN Vrouwengroep P.v.d.A. vergaderde Gecombineerde jaarvergadering Dr. Barkema in causerie Dier kan eigenlijk geen pijn „lijden" •GsflC- buizen golfplaten lichtkoepels folie dakramen enz. AFD. PLASTICS Deze drie letters betekenen gedegen voorlichting op velerlei gebied ZUID-BEVELAND WOENSDAG 20 NOVEMBER 1963 Wissel Zeeuws-Vlaanderen PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT De onlangs gevoerde bippenoorlog bleek zich niet te hebben beperkt tot de Verenigde Staten en de lan den van de E.E.G. Dat ook op heel wat lager niveau nog wel eens een knokpartij wordt geleverd om een mals haantje, bleek dinsdagmor gen voor de kantonrechter te Ter- neuzen. Daar stond terecht de bankwerker F. W. uit Terneuzen, die op zondag 18 augustus tegen middernacht na een paar biertjes trek kreeg in een kippetje en daar voor een automatiek in de Noord straat binnenging. De kip was evenwel uitverkocht en dat beviel de jonge bankwerker maar matig. Hij begon zich meer dan luidruchtig te gedragen, schopte tegen de automaat met lekkere hapjes, kortom hij verstoor de echt de orde, zoals men dat in derge lijke omstandigheden pleegt te noemen. De automatiekhouder bemoeide zich er mee en er ontstond een vechtpartij. „Doet U aan judo", wilde kantonrechter mr. H. van den Belt na een langduri ge ziekte weer aanwezig weten. Ver dachte ontkende dit. Toch hebt U blijk baar een soort judogreep gebruikt, waarbij de enkel van de automatiekbe heerder werd bekneld, aldus mr. Van den Belt. De man is daar wekenlang goed mee geweest, terwijl TJ hem voorts nog bij de keel hebt gegrepen, zo vervolgde de kantonrechter, die er op wees, dat verdachte zich misselijk had gedragen en al eerder zoiets bij de hand heeft ge had. Zo'n avondje moet je nogal wat kosten, veronderstelde de officier van justitie. Ook de nasleep bleek niet goed koop. Verdachte werd conform de eis veroordeeld tot 60 boete, subs. 12 da gen hechtenis. De chauffeur A. C. de P. uit Zaamslag werd eveneens geconfronteerd met de nasleep van een paar biertjes, al was niet bewezen geacht, dat hij onder in vloed had gereden. Hij reed op 22 juni met een van een caféhouder geleende auto over de Axelsestraat te Terneuzen, zat te praten met een mede-inzittende en zag toen plotseling een auto rechts van de weg staan. „Ik ben gewend met vrachtauto's te rijden en daarom trok ik wat hard aan mijn stuur om naar links uit te wijken", zo lichtte De P. zelf toe. Het ging inderdaad nogal wat fors, want de auto kantelde en bleef half op het fietspad liggen. „Wat had U gedron ken", vroeg de kantonrechter. „Een biertje of vijf, maar ik voelde me lek ker", aldus De P. 150 subs. 30 dagen eiste de officier met de waarschuwing, dat de volgende keer het rijbewijs ook voor vrachtauto's zal worden inge trokken. Uitspraak 125 subs. 25 dagen. ge P. A. K. uit Zaamslag in zijn woon plaats, waar hij bovendien nog wat ver- keerstheorie had staan geven aan zijn slachtoffer. „Gaat U nog door met rij den?" wilde de kantonrechter weten. „Als het moet naar Brussel ook", zei de heer K. Ik rijd immers normaal". „Dan ook maar een normale boete", aldus de officier van justitie, die 50 subs. 10 da gen eiste. De kantonrechter maakte er 40 subs. 8 dagen van. Als zogenaamd „juridisch" bestuurslid stond terecht mevrouw B. E. uit Clinge, die op 23 juni in Hulst rijles gaf aan haar man. Die verleende evenwel geen voorrang aan een daarop recht hebben de bromfietser en daar moest zijn vrouw nu voor boeten. Eis 50 subs. 10 dagen, uitspraak 40 subs. 8 dagen. Conform de eis werd tot 50 subs. 10 dagen veroordeeld de Axelse dierenarts J. J., die op 14 juni in zijn woonplaats door een stopbord was gereden en geen voorrang had verleend aan een brom fietser. Het voorbijrijden van een auto op een kruispunt op 1 juni te Terneuzen, waar door een botsing ontstond, kostte de h.t. s.'er J. J. den H. uit Axel een boete van 10 subs. 2 dagen. De eis luidde 15 subs. 3 dagen, waarbij rekening werd gehouden met het feit, dat verdachte drie weken gen. in het ziekenhuis had gele- Een bijzonder vreemde manoeuvre had mejuffrouw C. de B. uit het Belgische Borgerhout uitgehaald op 22 juni te Sluiskil. Zij raakte eerst een trottoir band, zwenkte toen de Lelybrug op en reed daarna pardoes op een tegenligger. De eis luidde 50 subs. 10 dagen. Raads man mr. H. Tichelman noemde de brug een akelig, nauwe passage. Daarmee wilde de kantonrechter dan wel reke ning houden. Hij kwam tot een boete van 40 subs. 8 dagen. Mejuffrouw B. M. F., kapster te Gra venwezel (B.) kreeg conform de eis een boete van 40 subs. 8 dagen, omdat zij op 28 oktober bij dichte mist door Sas van Gent had gereden zonder vol doende verlichting. Het overtreden van de maximumsnel heid op de provinciale weg te Vogel waarde kostte de chauffeur P. A. H. uit Zaamslag, conform de eis een boete van 30 subs. 6 dagen. Voor nader onderzoek werd ten slotte aangehouden de zaak tegen de aanne mer J. S. uit Hansweert, die op 9 augus tus nabij de Axelse brug te Terneuzen door een rood stoplicht zou zijn gere den. Verdachte ontkende dit echter. Bij verstek werd conform de eis ver oordeeld tot 25 subs. 5 dagen en be taling van 83.schade, de werk man A. J. C. uit Zelzate (B.)Hij wil de op 21 juni de Axelse brug te Ter neuzen oprijden, terwijl de afsluitbo men al bijna neer waren. Eén van de afsluitbomen prikte door de voorruit van de auto en raakte zelfs de kin van de bestuurder. Verstek had ook laten gaan de aanne mer L. de B. uit het Belgische Wachte- beke, die in de Binnenvest te Hulst een ondermaatse karper had gevangen en die kennelijk mee naar huis wilde nemen. Hij had er evenwel geen erg in, dat een bestuurslid van de hengelvereniging, die het visrecht op de vest bezit, op zijn ge dragingen stond te letten. Onsportief, vond de kantonrechter, die de Belg ver oordeelde tot 40 subs. 8 dagen. De eis luidde 50 subs. 10 dagen. Ook bleken weer enkele weggebruikers verzuimd te hebben voorrang te verle nen aan daarop recht hebbend verkeer. Dat overkwam onder andere de 81-jari- i Advertentie) Briljant van dessin, perfect van kwaliteit. Warme, ruige sportieve mohair shawls, vanaf 5,95. Fijna soepele jacquard en lamswollen shawls vanaf 10,50. HERENMODEHUIS Winkelgalerij Middelburg. Middelburg City: Wederzijds, 20 uur, alle leeftijden. Electro: De dame met het hondje, 19.30 uur, 14 jaar. Noorderkerk: Optreden Henry Blackmon en Koos Bons, 19.45 uur. Vlissingen Alhambra: Wederzijds, 20 uur, a.l. Luxor: Hercules contra Dracula, 20 uur, 14 jaar. Concertgebouw: Uitvoering ,,Con Amore", 20 uur. Bergen op Zoom Roxy: Een nacht met Nancy, 20 uur, 14 jaar. Terneuzen Luxor: Venetië, de maan en jij, 20 uur, a.l. Hotel Rotterdam: Allian ce frangaise, 20.30 uur. Oostburg Ledeltheater: Primitieve drif ten, 20 uur, 14 jaar. Axel Ned. herv. kerk: Concert ten bate van het Nederlandse Rode Kruis, mevr. H. Risseeuw-Verdouw zang en mevr. M. J. Moerdijkvan der Swalm, piano, 20 uur. Goes Grand: Wederzijds, 20 uur, ad- Centraal: Lezing over „Het kleine be drijf" voor NIVE, afd. Zeeland, 14.30 uur. Prins van Oranje: Lezing over „ruimtevaart" door Eelco Schuller voor Wetenschappelijke Belangen, 20 uur. Zierikzee Mondragon: Causerie over „Op gravingen op Schouwen" voor Stad en Lande, 19.30 uur. Herv. verenigingsgeb.: Vergadering N.C.V.B., 20 uur. OOSTBURG De afdeling West-Zeeuwsch-Vlaanderen van de Nederlandse Onderwijzers Ver eniging hield zondag in „De Eenhoorn" te Oostburg een buitengewone vergade ring, waarin de heer J. Lootsma uit Am sterdam, algemeen voorzitter van de N.O.V., verschillende problemen aan de orde stelde die in onderwijskringen le ven. Men sprak onder meer over verlof regelingen, een nieuwe organisatievorm met de bond van leerkrachten bij het nijverheidsonderwijs, de financiering van openbare scholen door de gemeente besturen, salariëring van jonge leer krachten, de lange salarisschaal en de beweging op het loonfront in de laatste maanden. Na een gemeenschappelijke koffiemaal tijd vertoonde de heer Lootsma dia's over Israël, waar hij het internationaal onderwijscongres bijwoonde. Voorzitter J. Robijn, hoofd van de open bare lagere schooi te Breskens en voor zitter van de N.O.V.-afdeling West- Zeeuwsch-Vlaanderen bracht dank voor de zeer goede inleiding en de duidelijke wijze waarop de heer Lootsma de zeer vele vragen van de aanwezigen had be antwoord. De afdeling West-Zeeuwsch-Vlaanderen van de C.J.B.T.B. hield een ledenverga dering in hotel „De Eenhoorn" te Oost burg. In zijn openingswoord wees de voorzitter, de heer J. de Koeijer uit Schoondijke er op dat er in de afgelo pen zomer weinig activiteiten hadden plaatsgehad. Zo moest de selectieploeg- wedstrijd worden afgelast wegens een te geringe deelname, waarvan echter de late oogstwerkzaamheden wel de oor zaak waren. De sedert enkele jaren ge bruikelijke oriëntatierit kon wegens or ganisatorische redenen geen doorgang vinden. Na de opening vertelde de heer J. Scheele uit Groede op zeer onderhouden de en interessante wijze zijn opgedane praktijkervaringen op een boerderij in het Rijnland (Did.), waar hij de afgelo pen zomer gedurende een half jaar in een uitwisselingsprogramma heeft ver toefd en gewerkt. In de pauze werden de C.J.B.T.B.-gelederen weer versterkt, omdat zich 6 nieuwe leden opgaven. HULST Actie Dousadj bracht ruim f1700,op De actie ten bate van het zo zwaar ge troffen Perzische dorp Dousadj is in de Reinaertstad afgesloten met een netto opbrengst van niet minder dan f 1.721,35. De organisatoren hebben dit bedrag bij elkaar gekregen door ver koop van speldjes en bierglazen, een lo terij, een balavond en een grote teen agershow. BRESKENS De woningbouwvereniging „Breskens" heeft zaterdag haar algemene ledenver gadering gehouden in „De Uitkomst". Voorzitter W. v. d. Hooft heette de aan wezigen welkom, met name de heer A. C. v. d. Velde uit Vlissingen, de voorzit ter van de Federatie Nationale Woning raad afdeling Zeeland. Bij de vele moeilijkheden die er bij de woningbouw kunnen voorkomen heeft de vereniging steeds veel steun gehad van de zustervereniging in Vlissingen en van de Katholieke Woningbouwver eniging. De voorzitter was weinig opti mistisch over het verloop van de bouw. Hij deelde ook nog mee, dat in de loop van de volgende week de eerste drie be jaardenwoningen kunnen worden be trokken. De secretaris, de heer P. Woit- tiez, deelde in zijn jaarverslag mee dat de vereniging in 1962 33 eengezinswo ningen en negen bejaardenwoningen had aanbesteed. Uit het jaarverslag van de penningmeester J. de Nooyer, bleek, dat de vereniging een klein batig saldo heeft. Bij de bestuursverkiezing werd de heer De Nooyer herkozen met 10 stem men. In de vacature die ontstaat door het vertrek van de heer W. Dieleman koos de vergadering Zr. Schilders. Als commissarissen werden gekozen de heren K. Maas en J. Meyaard. Het be stuur kreeg machtiging een volgend contingent woningen te laten bouwen in samenwerking met andere bouwvereni gingen. Dit in afwachting van een be slissing van de gemeenteraad. Een eer der gedane poging het werk onder meer dere aannemers aan te besteden om daardoor de bouw te bespoedigen, noemde de voorzitter mislukt. De ver gadering stelde ook een huurovereen komst en een huurreglement vast. Tot slot sprak de federatievoorzitter, de heer A. C. v. d. Velde, een opwekkend woord waarin hij iedereen aanspoorde lid te worden van de woningbouwvereniging. ,,In Vlissingen zijn alle bewoners lid van de vereniging, dit moet ook in Bres kens mogelijk zijn", aldus de heer v. d. Velde. Nachtverlichting langer aan Reeds gedurende enige dagen blijft de nachtverlichting in Breskens ook 's mor gens branden. Men is overgegaan tot de uitbreiding van de lichtpunten bij de nachtverlichting. Op verschillende hoe ken is dit geschied en in de Bloemen- wijk. Waarschijnlijk volgende week maandag zal de nieuwe broodfabriek in Breskens met de definitieve produktie van brood beginnen. Het bedrijf van de N.V. Brood fabriek West-Zeeuwsch-Vlaanderen „De Zeeuw" zal dan voorlopig drie soorten brood bakken: bruin brood, wit en melk wit alsmede rozijnenbrood. De broodfa briek heeft dinsdag proefgedraaid. Het verkregen resultaat was bevredigend. Deze week zullen nog verschillende proefbakkingen worden verricht. Als het vervaardigde produkt naar het oordeel van de negen in de fabriek sa menwerkende bakkers goed is, zal waarschijnlijk dus maandag a.s. met de definitieve produktie worden begonnen. Breskens zal dan voor de broodbezor ging in zes wijken worden gesaneerd. Voor de Bressiaanders heeft het nieuwe project nog een voordeel: gedurende de zomermaanden hoeven zij niet meer als de bakkers zomervakantie hebben, hun brood bij de winkels af te halen. De be- zorgingaan huis zal in die periode nor maal doorgaan. ZAAMSLAG Zaterdagavond werd in café „De Vlas bloem" te Zaamslag een palingkaarting gehouden. De uitslag was: 1 P. van Maelsaeke, Goes; 2. M. Hamelink, Zaam slag; 3. J. de Feijter, Veer; 4. A. de Zeeuw, Zaamslag; 5. Jac. Putter, Hoek van de Dijk; 6. A. Buijze, Veer. Er wa ren 24 deelnemers. Op uitnodiging van de winkeliersvereni ging „Z.A.V.O." (Zaamslag Vooruit) zal zaterdagmiddag 23 november Sint-Nico laas zijn jaarlijks bezoek aan Zaamslag brengen. Na eerst de buurtschappen Reuzenhoek en Zaamslag-Veer met een bezoek ver eerd te hebben, zal de sint omstreeks twee uur 's middags op het gemeente huis door het gemeentebestuur ontvan gen worden, waarna hij een bezoek zal brengen aan de beide bejaardentehuizen. Vergezeld door de muziekvereniging „De Volharding" zal hij tevens een rondgang door het dorp maken. De wedstrijd om de gouden onafhanke lijkheidsbeker tussen het Rotterdams elftal en het Bondselftal, die vanavond in het Feijenoordstadion zou worden ge speeld, is wegens slechte weersomstan digheden uitgesteld. Een nieuwe speel- datum is nog niet bekend, maar vast staat reeds dat de verkochte kaarten niet geldig zullen zijn voor de volgende ontmoeting en kunnen worden ingewis seld. De Nederlandse deelnemers aan de cross der azen, het belangrijkste onderdeel van de cross van Le Soir, die zondag 23 november in Brussel zal worden gelopen, zijn: Cees Clement (Zeist), Joep Delnoije (Maastricht), Hein Cujé (Middelburg) en Henk Snepvangers (Bergen op Zoom). Mitsunori Kubota, een Japanse amateur bokser van 17 jaar, is dinsdag overle den aan de gevolgen van een k.o., die hij zondag jl. tijdens universitaire wed strijden in een Zuidjapanse stad oplieo. Artsen stelden vast dat Kubota^ die sinds zondag niet meer bij bewustzijn is geweest, aan een hersenbloeding is gestorven. Dit is het vijfde boksongeval met dodelijke afloop in Japan sedert de tweede wereldoorlog. Het ziet er naar uit, dat de gemeente Baarland binnenkort de deuren van het gemeentelijke badhuis zal sluiten. Tot deze conclusie kwam de raad tijdens zijn dinsdagavond gehouden vergadering. B. en w. had deze aangelegenheid als punt op de agenda opgenomen, daar men het wenselijk achtte de situatie met betrek king tot het badhuis eens nader onder de loep te nemen. Bij de opening van het badhuis, nu ongeveer zes jaar geleden, werd hiervan druk en intensief gebruik gemaakt. Het aantal bezoekers bedroeg toen veelal 90 of soms wel meer per week. Dit aantal is nu teruggelopen tot gemiddeld 40, waarvan gemiddeld 17 op vrijdagavond en de overige op zaterdag. Reden van deze terugloop is ongetwij feld de toename van douches in parti culiere woningen. Het badhuis gaat de gemeente nu een aardige duit kosten. Per bad bedragen de inkomsten gemid deld 23 cent per week. De uitgaven zijn echter 30 tot 35 cent per week, waarbij dan nog de kosten voor de badmeesteres en eventueel onderhoud komen. Al met al ongeveer duizend gulden per jaar. B. en w. achten dit bedrag te hoog en overwegen dan ook radicale maatrege len, temeer daar men stellig van me ning is, dat de terugloop voortgang zal blijven ondervinden. De heer A. Beulens (k.v.p.) zag ook geen andere oplossing. Zou men het badhuis slechts één dag per week open stellen dan zal naar zijn mening de deelname nog harder teruglopen. Hoe wel hij het betreurde, gaf tij toch in over weging na verloop van tijd tot sluiting over te gaan. De heer I. van Hemert (herv. kiezers) vindt de sluiting niet erg prettig voor de geregelde bezoekers. Hij opperde de mogelijkheid het badhuis één keer per maand te openen. De heer P. Elenbaas (a.r.) stelde voor om na drie maanden de zaak maar te sluiten. Ook de heer C. J. de Mol (vrije lijst) praatte over sluiten, hoewel hij het zou betreu ren. Gezien de overwegingen, die de raads leden naar voren hadden gebracht, deel de burgemeester W. N. van Liere mede, dat het college de zaak nog eens nader zal bekijken en in een eerstsvolgende vergadering met een afgerond voorstel za Ikomen. (Advertentie) Naar alle waarschijnlijkheid krijgt sta tion Burghsluis over drie weken een an dere redingboot: de dubbelschroefmotor- reddingboot president Jan Leis, die dan de motorreddingboot Maria Carolina Blankenheym zal vervangen. De Blan- kenheym zal uit de reddingsdienst van de Kon. Zuid-Holl. Maatschappij tot red ding van schipbreukelingen worden ge nomen en worden verkocht. Het schip dateert uit 1910 en was tot 1945 in Vlis singen gestationeerd. Er ziin reeds ver scheidene kopers voor de Blankenheym. De pres. Jan Leis werd in 1930 gebouwd en is van moderner type. Deze redding boot ligt momenteel in Breskens en zal, wanneer het weer wat verbetert, door de bemanning van de Breskense red dingboot pres. J. V. Wierdsma naar Hoek van Holland worden gevaren. Daar zal het schip zijn opvolger op het Hoekse reddingsstation, de nieuwe red dingsboot Koningin Juliana, korte tijd vervangen. Dit schip, waarmee momen teel proeven worden genomen, moet nog voor enige voorzieningen naar een werf in Maassluis. Wanneer dit schip een maal is afgewerkt, komt de Jan Leis naar Burghsluis. Advertentie MIDDELBURG De klachten die bij de Middelburgse ge meentebedrijven zijn binnengekomen over een minder aangename smaak van het drinkwater blijken niet van ernstige aard te zijn. Begin november kwamen de eerste meldingen over een komkom mersmaakje van het leidingwater bin nen. „We hebben er bij elkaar vijf ge had", deelde de heer C. Hordijk van ge meentebedrijven mee, „maar nu is alles weer normaal". Laboratoriumproeven hebben aange toond, dat het water bacteriologisch ge heel in orde was. De oorzaak heeft men nog niet kunnen opsporen. „We houden alles echter voortdurend in de gaten", aldus verklaarde de woordvoerder van gemeentebedrijven. Buurtfeest Kromme Weele, Vlasmarkt en omgeving Dezer dagen hield de buurtvereniging Vlasmarkt-Kromme Weele en Omgeving haar jaarlijks buurtfeest in de „Gouden Poorte". De voorzitter, de heer L. Koole, kon een groot aantal buurtleden en ge nodigden welkom heten, en gewaagde in zijn toespraak van een grote toename van het aantal leden. Dit resultaat was een gevolg van de actieve medewerking van de dames mevrouw Janse-van Klin ken, mevrouw Boogaard-Snoep en mej. Pieters. De feestavond werd opgeluis terd door het cabaretgezelschap „Wim de Graaf" welke met „De muur be zwijkt", „Het vrouwtje van Stavoren" en „Zeeland dankt de wereld" een groot succes oogstten. VLISSINGEN De afdeling Vlissingen van de vrou wengroepen van de Partij van de Ar beid heeft dinsdagavond in „Het Anker" te Vlissingen een avond gewijd aan de hulp voor onderontwikkelde gebieden. De voorzitster van deze afdeling, me vrouw A. de Priester-Gubbels, vertelde in haar openingswoord voor de geheel gevulde zaal, dat de opbrengst van deze avond gehouden in het kader van een week durende actie gebruikt zal worden voor studiebeurzen voor vrou wen uit ontwikkelingslanden. Deze actie gaat uit van het Internationaal Solida riteitsfonds. Na enkele filmpjes van de Verenigde Naties over verschillende ontwikkelings landen volgde een verloting van zelfge maakte artikeltjes van de Vlissingse vrouwengroep. OOSTKAPELLE Te Oostkapelle hielden de plaatselijke afdelingen van het Nederlands bijbelge nootschap en „Vrederust" een gecombi neerde jaarvergadering onder leiding van ds. O. Richard. Het ledental van Vrede rust bleek aanmerkelijk te zijn toegeno men. Ter vergadering werd besloten door het voeren van diverse acties het leden tal van het N.B.G. op te voeren. Voor het bezoek aan de jaarvergadering van Vrederust in 1964 zijn de heren J. Jobse en J. Schoe aangewezen. Voorzit ter O. Richard en secretaris M. Kwekke- boom zijn bij acclamatie herkozen. Ten slotte hield de heer J. v. d. Klis een cau serie over „Hedendaagse bijbelbeschou wing". „Het dier reageert wel op pijnprikkels maar kan eigenlijk geen pijn „lijden". Slechts uit het gedrag van de dieren kan worden afgeleid of ze pijn hebben. Er is namelijk geen anatomie of fysio logie van pijn". Dit zei dr. R. M. Barkema, de nieuwe dierenarts in Middelburg in zijn cause rie „het dier en pijn", die hij dezer dagen hield tijdens de jaarvergadering van de afdeling Zeeland-Noord van de Neder landse vereniging tot bescherming van dieren. Volgens de heer Barkema moet men het dier geen menselijke eigenschappen toe schrijven. Een dier kan bijvoorbeeld nooit „vals" zijn. Met diverse voorbeel den toonde de dierenarts vervolgens aan, dat bij eenzelfde pijnprikkel de grootte van de pijnreactie sterk van de omge ving afhangt. Daarbij werd duidelijk dat de grootte van de prikkel van de reactie en de hoeveelheid pijn niet evenredig zijn. In zijn openingswoord had voorzitter E J. Glerum nog eens gewezen op de nood zaak om de dierenbeschermingsvereni gingen in stand te houden, ook nu de wetgeving op dit gebied veel verbete ringen heeft aangebracht. De veemark ten, het transport van dieren en de na leving van de voorschriften betreffende de bescherming van de waakhond eisen nog steeds een intensief toezicht. De dierenasiels voorzien in een grote be hoefte. De exploitatie levert echter gro te financiële bezwaren op. De heer Gle rum zei het te betreuren, dat een be spreking met het bestuur van de zus tervereniging „Dieren in nood" te Mid delburg om tot een fusie te komen, niet tot een gunstig resultaat hebben geleid. Door de activiteiten van inspecteur M. de Jonge kon een groot aantal zwerf honden en katten aan goede tehuizen worden geholpen. Het batige saldo op de jaarrekening van de vereniging ver meldde een bedrag van 101,53. De exploitatie van het dierenasiel aan de Seisweg te Middelburg vertoonde een hoog nadelig saldo. Twee bestuursleden die hun functie neerlegden, kregen woor den van waardering te horen. Het wa ren penningmeesteresse mevrouw F. C. Leuvens-Ripmeester en secretaris J. van Meerendonk, die respectievelijk vanaf 1949 en 1951 hun werkzaamheden in het belang van de afdeling hebben verricht. Zij werden opgevolgd door mevrouw J. L. Zimmerman-van Hoeve en mevrouw J. M. A. Mes-Solbach. Op 3 en 4, en zo nodig op 5 en 6 december a.s., zal er een cursus gegeven worden voor alle bezitters van combines, in de land bouwschool te Schoondijke. Deze cursus welke zal gaan over de „Claas-Matador", is geheel gratis. Dus ook koffie en maaltijden. Deelnemers worden vriendelijk verzocht zich op te geven vóór 25 november a.s. bij: Braakmanlaan 16 - BIERVLIET - Tel. 01152-283. OOK VOOR NAAR Tel. 01150 - 2744 VEILING GOES. 19 november. Op monster: Legipont 1 65 en op 61 60-65 61, 55-60 53. Br. Alex Lucas 75 en op 75. 70-75 74. 65-70 68. Conference 1 65 en op 59. 60-65 53, 55-60 45. Gewone veiling. Coxs Orange Pippin 1 85-90 75, 80-85 72—75, 75-80 72—79, 70-75 69—79, 65-70 61—67, 60-65 53—56, 55-60 32—46, 2 D 17—23. 2 80-85 72, 75-80 62—68, 70-75 63—68, 65-70 5161, 60-65 48, 55-60 17—38. grof 36— 53, rijn 1334. Goudrenet 1 90-100 38—39. 90- 95 3642. 85-90 36—12. 80-85 3S14. 75-80 3539. 70-75 3116. 65-70 32.10—33. 2 D 20—21. 2 90-95 41, 85-90 38, 80-85 36—38, 75-80 3334, 70-75 31. 65-70 28, grof 27.7028.60, fijn 1920. Golden Delicious 1 85-90 6467. 80-85 55—70. 75-80 54—70, 70-75 5b—66. 65-70 4957, 60-65 38—40, 2 85-90 59, 80-85 52. 75-80 47—53, 70-75 30—52, 63-70 3047, 60-65 3237, D 2529, grof 1648, fijn 2529. Jo nathan 1 80-85 31, 75-80 3110. 70-75 31—40, 65-70 28.90—35, 60-65 22.60—30, 2 D 13.40— 13.50. 2 80-85 23. 75-80 21—22, 70-75 21.60—23. 63-70 2323.30. 60-65 21. grof 1625, fijn 13. Laxton Superbe 1 80-85 39, 75-80 40. 70-75 39, 65-70 36, 60-65 25. 2 D 15, grof 24. fijn 14. Lombartscalville 1 80-85 29, 75-80 3134, 70- 75 30—32. 65-70 23. 60-65 14 2 D 12—20. 2 80-85 27. 75-80 29. 70-75 25. 63-70 18. grof 21, fijn 13. Glorie van Holland 1 80-90 33. 75-80 35, 70-75 33. 65-70 30, 2 75-80 27. 70-75 28. 65-70 25. Zoete Ermgaard 1 65-70 60—67. 60-65 58, 53-60 4044. D 23. grof 39, fijn 21—22. Di verse apnels kroet 12—14.20. val 13. Doyenne du Cornice 1 80-85 104—108. 75-80 109—112, 70-75 113. 65-70 108—109. 2 D 60—87. 2 80-85 97, 75-80 103, 70-75 107—108, 65-70 105—104. grof 8385. fijn 7476. Saint Remy 1 85-95 30, 75-85 32, 63-75 34, 2 D 29—31. 2 85-95 28—30, 75-85 30—31. 65-75 29—32, grof 26— 28, fijn 2527. Comtesse de Paris 1 75-80 29. 70-75 31—32. 65-70 30—32. 60-63 30—31, 55-60 2526, 2 D 1011, grof 915. fijn 69. Totale aanvoer hard fruit 27.700 kisten. MARKT GOES. 19 november. Granen en peulvruchten. Tarwe, basis 17 boerenschoon af boerderij f 20—f 33.50 per 100 kg. Schotvrije partijen tarwe liggen iets hoger in prijs. Gerst, basis 17 id f 22f 29A0. Groene erwten, id., f 35—f 20. Schokkers, id., f 40—f 70. Bruine bonen, id., f 80—f 127.50. Voor erwten, schok kers en bruine bonen van uitgezochte kwa liteit was de notering iets hoger. Aardappelen. Bintje. 35 mm opw, binnenl. sortering f 10—f 11.75 per 100 kg. Levering aan de sorteerinrichting. Sorteerkosten voor rekening koper. Naar Bintjes voor export bestaat geen vraag. Voederaardappelen no teerden f 2.50f 4.50 per 100 kg. Uien. Onafgestaart aan de sorteerinrichting geleverd 911 cent per kg. Hooi en stro. Luzernehooi f 135f 145 per 1000 kg. Weidehooi (prima kwaliteit) f 135 f 145. Veldbeemd f 85—f 93. Engels raai f 75f 80. Voor twede soort hooie bestaat geen belangstelling. Tarwestro f 80—f 90. Gerstestro f 80—f 85. Erwtensttro (kl. groen) f 95—f 105. alles per 1000 kg. Voor hooi en stro van extra kwaliteit worden Iets hogere prijzen betaald. Vlas. Ongerepeld 20—29 ct. per kg. Gerepeld 2336 ct per kg. Eieren. De eierprijs bedraaft f 1,80 per kg. VEILING ST.-MAARTENSDIJK. 19 november. Uien, bonken 19.70, middel 40 —70. 15.9015.30, drielingen 19.45, pickles 24. Aanvoer 25 ton. Aardappelen. Furore 12.50. Bintjes 12.6013, bonken 17.20. Aan voer 21 ton. VEILING MIDDELBURG. 19 november. Jonathan 75-80 39. 70-75 42, 60-70 10—33, 60-65 22—26, 3 grof 24—26. Goudrenet 80-85 31—33, 70-75 31—34, 65-70 2936, 3 grof 2431. Glorie van Holland 75-85 3435, 65-75 3334. Golden Delicious 75-80 72. 70-75 69, 65-70 63. 60-65 53, 3 grof 3646. Lombartscalville 75-op 28. 70-75 30. 65-70 2833. 60-65 20. 3 grof 21. Black Ali cante 223—226. Groenten: Andijvie 932. Sav. kool 1623. Rode kool 1022. Witte kool 1021. Glassla 1118. Breekpeen 1015. Prei 2030. Sprui ten ongesch. 1572. gesch. 3993. Bloem kool 4 St. 61—74. 6 St. 43—64. 8 St. 2642. Uien 12—20. Witlof 38—51. Waspeen 13—32. Bospeen 3134. Kassnijbonen 174211. Glas veldsla 174—204. VISMIJN COLIJNSPLAAT. Exportgarnalen, aanvoer 5129 kg, 256310. Schar 319 kg. Bot 138 kg. Wijting 21 kg. Schol 194 kg. Rog 2 kg. Kabeljauw 26 kg. Wulken 10 kg. Ongesorteerde vis 88 kg. VEEMARKT ROTTERDAM. Totale aanvoer 2381 stuks. Weekaanvoer 4529. Vette koeien en ossen 200. Gebruiksvee 712. Vette kalveren 240. Graskalveren 182. Nuch tere kalveren 919. Varkens 10. Lopers 95. Biggen 24. Paarden 36. Veulens 3. Schapen of lammeren 132. Bokken of geiten 28. Prijzen (resp. voor le, 2e en 3e kwaliteit). (in ets per kg) Vette koeien 315350 270310 240265 Vette kalveren 385410 360380 350360 Slachtpaarden 290 240 220 Prijzen (resp. voor le. 2e en 3e kwaliteit), (in per stuk) Graskalveren 475 350 260 Nuchtere kalveren 195 180 150 Lopers 140 110 90 Biggen 78 68 58 Schapen 140 120 100 Lammeren 145 120 100 Kalf- en melkkoeien 1250 1150 900 Vare koeien 890 730 600 Vaarzen 900 750 630 Pinken 625 450 375 Vette koeien: aanvoer iets kleiner, handel redelijk, prijzen als gisteren. Vette kalveren: aanvoer als vorige week, handel vlot, prijzen hoger, enkele prima's boven notering. Gras kalveren: aanvoer iets minder, handel rede lijk. prijzen wat stijver. Nuchtere kalveren: aanvoer als vorige week. handel kalm. prij zen goed prijshoudend. Lopers en biggen: aanvoer ruimer, handel kalm. prijzen prijs houdend. Slachtpaarden: aanvoer gewoon, handel matig, prijzen jonge paarden wat stij ver. Schapen en lammeren: aanvoer korter, handel kalm, prijzen onveranderd. Kalf- en melkkoeien: aanvoer korter, handel goed. prijzen ruim prijshoudend. Vare koeien: aan voer matig, handel kalm, prijzen goed prijs houdend. Vaarzen en pinken: aanvoer tame lijk, handel goed, prijzen prijshoudend. VEILING KRABBENDIJKE. 19 november. Golden Delicious 1 85-90 54, 80-85 53—59, 75-80 5459, 70-75 50—58, 65-70 44—51, 60-63 37—45, 2 80-85 49—50, 75-80 44 52, 70-75 44—50, 65-70 3846. 60-65 30—40. 2 D 20—27, 3 grof 26—37. 3 fijn 17. kroet 14. stek 15. Jonathan 1 75-80 33, 70-75 33. 65-70 30. 60-65 27, 2 80-85 29—31, 75-80 19—32. 70-75 21—28, 65-70 19—28, 60-65 16—24. 2 D 13—14, 3 grof 18—22, 3 fijn 13, kroet 12. Ellisons Or. 2 85-90 33. 80-85 33, 75-80 35, 75-80 39, 70-75 30, 65-70 24. 3 grof 27, kroet 13. Coxs Or. Pippin 1 75-80 75, 70-75 72, 65-70 62, 60-65 47. 55-60 37, 3 grof 37, 3 fijn 1115. kroet 11, stek 10. Comtesse de Paris 1 75-80 27, 70-75 31, 65-70 32, 60-65 30. 53-60 21, 2 D 7. 3 grof 15. 3 fijn 8, kroet 6. Goudrenetten 1 85-90 36. 80-35 36. 75-80 35. 70-75 34. 65-70 31, 2 D 20, 3 grof 26—31, 3 fijn 19, kroet 20. D du Cornice 3 grof 83. 3 fijn 60, kroet 47. Conference 3 grof 36. Hervormde mannenvereniging te Kapelle vergaderde De hervormde mannenvereniging te Ka pelle hield in het verenigingsgebouw „Obadja" een van haar periodieke bij eenkomsten. De leiding was in handen van de heer I. J. de Groote. De heer J. Glas Mzn. hield een bijbelbespreking naar aanleiding van Genesis 3. Na de pauze trad als spreker op ds. A. Sieders uit Biezelinge. Deze hield een verhande ling over de oecumene, het Avondmaal en de doop. Hierop volgde een goede na bespreking. SINT-ANNALAND Uien middel 15,7815,91; bonken 19,35; drielingen 19,80; picklers 24,50; spek 5,40. Aanvoer 91 ton. Eigenheimers 13,80, bintjes 13,70. Aanvoer 10 ton. EIERNOTERING GOES. Bericht van verzamelaars. Kippeëieren 12'4 cent. Kleine kippeëieren 8 cent. VEILING STAVENISSE. 19 november. Uien, middel 16, bonken 19.70, drielingen 18.30, pickles 24.50, stek 5.80, aanvoer 40 ton. Heden nam de Heere tot Zich, na een gedul dig gedragen lijden, in volle verzekerdheid des geloofs, onze lieve zorg zame vrouw, moeder, behuwdmoeder en grootmoeder ALIDA BROUWER, echtgenote van H. Koetje, op de leeftijd van bijna 58 jaar. Uit aller naam, H. Koetje. Maassluis, 18 nov. '63. De teraardebestelling zal plaatshebben op vrijdag 22 november a.s. te 15 uur op de algemene begraaf plaats te Vlissingen. Bevorderd tot Heerlijkheid. Heden nam de Heere tot Zich onze geliefde vader, behuwd- en grootvader JACOB VAN BEVEREN, weduwnaar van Cornelia Smouter, in de ouderdom van bijna 81 jaar. Katwijk: L. Ligteringen- van Beveren J. H. Ligteringen Amsterdam: N. van Beveren Vlissingen: P. Prins van Beveren J. A. Prins Delft: A. Cornelisse- van Beveren J. Cornelisse Alkmaar: W. van Beveren P. van Beveren- Suurmond Lausanne (Zwits.): M. Bleeker- van Beveren W. Bleeker Kimswerd: J. Th. Roclofsen- van Beveren A. J. Roelofsen En kleinkinderen. Vlissingen, 19 nov. '63. van Woelderenlaan 72. De teraardebestelling zal plaatsvinden op vrijdag 22 november a.s. des namiddags 1.45 uur vanaf ,,'t Anker", Bonedijkestraat. Rouwdienst van 1.15 1.45 uur in ,,'t Anker", waar tevens gelegen heid is tot condoleren. Geen bloemen. Rustig en vredig is he den in het ziekenhuis „Bethesda" van ons heengegaan mijn lieve vader en onze beste schoonvader, groot- en overgrootvader JAN VAN DER MEULEN, weduwnaar van J. M. Risseenw, op de leeftijd van bijna 97 jaar. Rotterdam: E. van der Meulen- van der Schaaf Vlissingen; J. van der Meulen T. L. van der Meulen- Herwig Klein- en achter kleinkinderen Oostkapelle, „Ter Mantelinge", 19 november 1963. Condoleantieadres: Pr. Rooseveltlaan 162. Vlissingen. De dienst, geleid door de weleerw. heer ds. J. Kwast, zal gehouden worden in „Bethesda" zaterdag 23 november a.s. om half twee, waarna de teraarde bestelling van daaruit zal geschieden. Heden is na een kort stondige ziekte van ons heengegaan onze lieve moeder, behuwd- en grootmoeder CATHARINA LABRUJËRE, weduwe van Pieter Brasser, in de ouderdom van bij na 84 jaar. Vlissingen: J. Stam-Brasser T. C. Stam Hoek van Holland: L. Vroonland-Brasser P. J. Vroonland En kleinkinderen Vlissingen, 19 november 1963, Hogeweg 38. De teraardebestelling zal plaatshebben op vrijdag 22 november a.s. Vertrek Hogeweg 38 des namiddags 1.30 uur. De overledene ligt op gebaard in het St.-Jo- sephziekenhuis. Algemene kennisgeving.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1963 | | pagina 19