Instortende school juist op tijd door kleuters verlaten Militairen verjagen de regering in Irak Deel Zuid-Holland paar uur stroomloos Bedrijfsleven en u.l.o. vonden elkaar in Viissingen SCHEPEN OP DRIFT - BAREND RECHTSE BRUG BESCHADIGD Zeeuwse oestervisser zoeht naar tas met 157.000 Schermutselingen in Bagdad President Aref nu alleen de baas Tweeling kwam om bij brand in Geldermalsen Grote hotelbrand in Atlantic City - 26 doden Te vroeg Stenen nodig WAARIN OPGENOMEN DE MIDDELBURGSE, VLISSINGSE. GOESE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN Smid onder dubbel dak C.H. STAATSSECRETARIS BUITENLANDSE ZAKEN Twee doden en 2 gewonden bij autobotsing Schade aan schepen Brug gestremd Schermutseling Extra salaris Zware storm passeerde K.L.M.-vliegtuig werd opgehouden Mogelijk Frans E.E.G.-initiatief VIJFTIG MILLE GESTOLEN UIT EEN BRANDKAST Door kabelbreuk Verkeer ondervond veel last Oorzaak onbekend Conferentie van Zeeuwse leraren Oriëntatie Half uur 206e jaargang - no. 272 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Directie: P. van de Velde P. B. den Boer en W. de Pagter. Hoofdredactie: W. Leertouwer en G. A. de Kok. Abonnementsprijs 67 cent per week, ƒ8.70 per kw.: franco per post 8,95 p. kw. Losse nummers 15 ct. Bureaus: 'Viissingen. Walstraat 58-60, tel. 2355 (b.g.g. red. 3508, adv. 3647/3643); Middelburg: Markt 51, tel. 3841 (b.g.g. red. 2078/3169, adv. 2375); Goes: Gr. Markt 2, tel. 6140 (b.g.g. red. 7853, adv. 5213); Oostburg: tel. 2395; Terneuzen:.Arsenaalstraat2 tel. 2911; Zierikzeered. tel. 2425. adm. tel. 2094. fr Adv. pr. 30 ct. p. mm. Min. p. adv. ƒ4,50. Ingez. med. 3 x tarief. Kleine adv. (max. 8 regels) 30 ct. p. regel (min. ƒ1,50). „Brieven bur. van dit blad 25 ct. meer. Giro 359300 P.Z.C., Middelburg. Dinsdag 19 nov. 1963 Pagina 2 ZUIDWESTERSTORM MAAKT SLACHTOFFERS De zuidwesterstorm die gisteren over grote delen van Nederland heeft gewoed, heeft voorzover gisteravond bekend was, verschei dene slachtoffers gemaakt, onder wie een dode in Veenendaal. In Veenendaal werd een 51-jarige bromfietser zwaar gewond door een afgerukte boomtak. Met een schedelbasisfractuur werd hij naar het Julianaziekenhuis in Veenendaal vervoerd, waar hij later op de dag is overleden. Het slachtoffer was vader van zeven kinderen. De storm blies op de brug over de Oude Maas tussen Dordrecht en Zwijndrecht een 23-jarige onder wijzeres met fiets en al op de rij baan, waar zij werd gegrepen door een auto. Zij is ernstig gewond in een ziekenhuis in Dordrecht opge nomen. In de Witte de Withstraat in Rotterdam werd een student getroffen door een omgewaaide boom. Hij werd met onbekend let sel in een Rotterdams ziekenhuis opgenomen. In Nootdorp blies de storm een houten kleuterschool omver kort nadat tiental len kleuters het gebouwtje om vier had den verlaten. Een windhoos beschadigde op Texel 'n woonhuis. Door de storm kon ook de Hembrug over het Noorzeeka naal gisteren niet gesloten worden Op he platform op Schiphol werd een geparkeerd staand busje met grote karcht tegen een ..Electra" van de (Van onze Haagse redactie) In parlementaire kringen wordt nog deze week de benoeming verwacht van het christelijk-historiscne Tweede-Ka merlid dr. I. N. Th. Diepenhorst te Epe tot staatssecretaris van buitenlandse za ken, speciaal voor internationale orga nisaties en ontwikkelingshulp. Dr. Diepenhorst die deel uitmaakt van de Nederlandse delegatie naar de alge mene vergadering van de Verenigde Na ties, blijkt zonder dat dit de aandacht heeft getrokken al enkele dagen in Ne derland te zijn voor besprekingen met minister Luns, over de vervulling van het tweede staatssecretariaat aan bui tenlandse zaken. Tien dagen geleden kondigde minister Luns in de openbare vergadering van de kamercommissie een spoedige benoeming aan. Dr. Diepenhorst, die oud-burgemeester van zijn woonplaats Epe is, werd 20 maart 1907 geboren. Hij studeerde rech ten aan de Vrije Universiteit en theolo gie aan de rijksuniversiteit te Utrecht, waar hij in 1955 zijn kandidaats deed. Van de vele nieuwe staatssecretarissen die het kabinet-Marijnen heeft aange trokken is hij de eerste die uit de Tweede Kamer komt. Maandagavond is te Beemster een vrachtwagen met aanhangwagen in botsing gekomen met een kleine perso nenwagen met vier inzittenden. Twee van hen, de 25-jarige mej. H. H. Wit- tebers uit Stompetoren en de 22-jarige H. C. Visser te Koedijk, werden op slag gedood. De andere twee, de heer A. F. Rotteveel en de bestuurder van de auto, de heer A. E. Gelling, beiden uit Alk maar, werden zeer ernstig gewond. De heer Rotteveel verkeert nog in levens gevaar. Dikke rook- en stoomwolken stij gen op uit de Atlantische Oceaan bij de Westmann-eilanden (IJs land), waar ten gevolge van een vulcanische uitbarsting een nieuiv eiland onstaan is. Het eiland, dat vorige iveek boven water kwam, is het afgelopen weekeinde drie maal zo groot geworden, al heeft niemand het nog kunnen zien door ie rook en stoom. Slechts met de hulp van radar is het bestaan van het nieuwe eiland aayigetoond. K.L.M. opgeblazen, die op het punt stond naar Kopenhagen te vertrekken. Het busje vloog tegen een van de draai ende propellers en raakte klem tussen de vleugel en de romp van het toestel, dat zodanig beschadigd werd dat de pas sagiers in een ander vliegtuig moesten overstappen. De meteorologische dienst op Schiphol registreerde gistermiddag rukwinden met een snelheid van omstreeks 120 kilometer. Het stormweer deed gisterochtend reeds besluiten de loodsdiensten in IJmuiden en Viissingen voor alle schepen te sta ken. Rond het middaguur volgde de loodsdienst van Hoek van Holland dit voorbeeld, zodat tientallen schepen voor de Hoek het anker uitwierpen om op be ter weer te wachten. Ook het havengebied langs de Nieu we Waterweg kreeg zijn deel van de storm. In de Waalhaven botste een Amerikaanse ertstanker, de „Mon- tauk", tegen een Zweedse vracht vaarder alvorens vast te lopen in de trossen van een Turks schip. Het Zweedse schip, de „I. W. Winck", liep flinke schade op. Later op de dag is men erin geslaagd, de Amerikaanse ertstanker weer te meren. Ook dit schip had flinke schade aan de romp opgelopen. Het Spaanse vrachtschip „Pedro de Al- varado" vloeg binnen 20 uur tweemaal op drift in de Waalhaven. Vier sleepboten hadden er uren werk aan om ook dit schip weer onder controle te krijgen. In de Europoort geraakte de Britse tanker „Naess Endeavour" op drift. Een Panamees schjp, de „Arun", liep uit zijn roer op de Oude Maas en ramde twee staanders van de brug ten zuiden van Barendrecht. Het wegdek werd ge deeltelijk vernield en de politie verbood vrachtauto's cn bussen nog langer van deze brug gebruik te maken. Blijkens sommige radiouitzendin gen van Bagdad beoogt president Abdoel Salan Aref na het vermoe delijke welslagen van zijn staats greep een nadere aansluiting van Irak bij het Egypte van president Nasser- Gesteund door het leger en de lucht macht werd gistermorgen vroeg door Aref de regerende Baath-partij aan de kant gezet. De 42-jarige president be zette ae regeringsgebouwen, het radio station en andere sleutelposities en vaar digde een strikt uitgaansverbod uit. In de loop van de middag maakte radio- Bagdad melding van straatgevechten doch voegde hieraan toe dat de situatie in handen van de regering was. De ge vechten zouden zijn uitgebroken tussen Arefs troepen en leden van de nationale garde, bestaande uit jonge Baath-partij- leden. Tegen de avond berichtte de radio zender dat er nog sporadische scher mutselingen werden geleverd. Een oproep aan alle leden van de natio nale garde om zich over te geven werd met regelmatige tussenpozen uitgezonden. „Zij die zich blijven ver zetten zullen zonder vorm van proces worden neergeschoten". Radio-Damascus beschuldigde de troe pen van president Aref ervan „reactio naire opportunisten te zijn". Maar radio- Cario verklaarde dat studenten in de Egyptische hoofdstad sympathiebetogin gen voor de staatsgreep hadden georga niseerd. Radio-Bagdad zond een communiqué uit waarin werd gezegd dat „het tijdperk van fascisme in Irak ten einde is". „De staatsgreep heeft Irak terugge- Bij een brand die gistermorgen in een oude woning in Geldermalsen uitbrak, is een tweeling twee meisjes van an derhalf jaar door verstikking 0111 het leven gekomen. Het zijn kinderen van het gezin Vroon. De meisjes sliepen nog op een kamer op de eerste verdie ping. Het gezin bestond uit drie kin deren, het jongetje van drie jaar was reeds met de moeder beneden. Vermoedelijk is de brand ontstaan bij het aanmaken van een kachel. Zeker is het niet. De brandweer stelt een onder zoek in. bracht in de nationalistische Arabische karavaan samen met de Verenigde Ara bische Republiek". Maar radio-Damascus berichtte gister avond dat gevechten tussen de „pro gressieven en reactionairen" werden voortgezet. President Aref heeft in een radiotoe spraak liet leger, de luchtmacht en de politie dank betuigd voor hun steun bij de greep naar de macht en heeft ver klaard dat alle leden van deze krijgs machtonderdelen een halve maand ex tra salaris zouden krijgen. (Van onze weerkundige medewerker) De stormdepressie, die gisteren de Noordzee passeerde, was de zwaarste sinds verleden jaar fe bruari. In Zeeland stond vele uren windkracht 10. Viissingen meldde enkele windstoten van 110 km per uur. Tijdens een zware bui, vergezeld van onweer, kreeg Den Helder een windstoot van 140 km. Tegen de avond nam de wind langzaam af. De komende dagen zullen onbe stendig blijven, omdat van de Oceaan nieuwe storingen met re gen zich snel naar West-Europa bewegen. Maandagochtend is een oestervis ser uit Bruinisse in opdracht van een expertisebureau met zijn schip in de Amsterdamse Schinkel be gonnen te vissen: niet naar oes ters, doch naar de tas met 157.000 gulden, die enige tijd geleden tij dens een verkeersongeluk in het water verdwenen is. Op de foto de „BRU A5" aan het werk. In Atlantic City, in de Amerikaan se staat New Yersey, heeft giste ren een zware brand gewoed in enige hotels en een pension aan de boulevard. Volgens de politie zijn 26 mensen omgekomen. De brand ontstond in het oude houten hotel „Surfside". De vlammen sloegen spoedig over naar drie aangrenzende oude gebouwen, die eveneens van hout zijn opgetrokken en ongeveer zes ver diepingen tellen. Een van deze gebouwen was ook een hotel en een ander een pen sion, dat geheel werd verwoest. Tien mensen moesten naar een zieken huis worden gebracht. Het merendeel van de vermisten woonde in het „Surf- side"-hotel. Later sloeg de brand over naar een vijfde houten gebouw. Ook werd een stenen flatgebouw bedreigd. Als gevolg van de jongste ontwikkelin gen in Irak en het daarmee verband houdende tijdelijke stilleggen van het luchtverkeer van en naar Bagdad, is een van de vliegtuigen van de K.L.M., de Electra-2 P.H.L.L.B., met gezagvoerder D. A. Breurkens in Bagdad opgehouden. De uit zeven leden bestaande bemanning en de zeven passagiers, die volgens op gave in Bagdad aan boord zouden gaan, bevinden zich dus thans nog in de Iraak- se hoofdstad. De P.H.L.L.B., die zondag avond als KL 557 normaal te Bagdad landde, zou gisterochtend als KL 558 via Amman, Athene en Wenen naar Amsterdam terugkeren. Passagiers, die op de tussenstations zouden embarke- ren, zijn inmiddels met andere KLM- diensten naar hun bestemming gebracht, zo deelt de KLM mee. Volgens berichten vanuit Beiroet, waar mee de KLM in voortdurend contact staat, leek het gisteren niet waarschijn lijk, dat de PHLLB voor vandaag zou kunnen vertrekken. De Franse minister van financiën heeft tijdens een toespraak welke hij gister avond in Clermont Ferand hield, aange kondigd dat de Franse regering „binnen enkele dagen" in Brussel nieuwe initia tieven zou ontplooien, „teneinde Frank- rijks verknochtheid aan de Europese eenwording te bewijzen". Minister Giscard d'Estaing, die zijn toe spraak hield voor een associatie van jon ge arbeiders, zei dat de Franse initiatie ven in het bijzonder betrekking hebben op de landbouw. Hij maakte de opmerking, dat Frank rijk groter afzetgebieden voor zijn land- bouwproduktie nodig heeft, doch weidde verder niet uit over de aard van de ini tiatieven. In het filiaal van een warenhuis in 's-Hertogenbosch (Hema N.V.) is in het afgelopen weekend een inbraak ge pleegd, waarbij de daders een gat in de brandkast hebben gesneden en een be drag van circa 50.000 hebben buitge maakt. In de zaak hebben ze BB-helmen en handschoenen gepakt, waarna ze in de deur van de brandkast met een snij brander een gat hebben gesneden van circa 35 cm doorsnee. Minister Bogaers heeft van het Neder lands Instituut voor Efficiency een nieuw ingestelde prijs gekregen voor zijn bouwnota. De jury waardeerde vooral de vorm en de opbouw van het document en wees er voorts op, dat de minister in deze nota wegen heeft aan gegeven ter opvoering van de produkti- viteit in een moeilijke bedrijfstak. Wij gunnen de bewindsman deze prijs van harte, maar met een lichte twijfel in het hart vragen we ons af: is het N.I.V.E. met deze prijs nu niet even te vroeg? Toegegeven, de minister heeft voortref felijk werk gedaan door zijn frisse aan pak van een loodzwaar probleem, het geen duidelijk in de bewuste nota naar voren komt, maar waar het tenslotte om zal gaan is het resultaat. In theorie kan een nota nog zo'n sluitende indruk maken, nog zo goed van vorm en op bouw zijn, al deze kwaliteiten vallen echter weg wanneer in de praktijk de theorie niet of onvoldoende is te ver wezenlijken. Mogen wij het zo stellen: wij hopen te zijner tijd in deze kolom te kunnen concluderen, dat minister Bo gaers de „bouwslag" heeft gewonnen, dat zijn theorie inderdaad in praktijk is gebracht en dat hij (nog weer eens op nieuw) heeft getoond de Efficiencyprijs 1963 volkomen waard te zijn geweest. Maar laten we ons op dit ogenblik goed realiseren, dat deze conclusie nu nog niet mogelijk is. Tweede-Kamerleden hebben de vaste verbinding over de Westerschelde weer aan de orde gesteld. Zij hebben de minister gevraagd of hij niet van me ning is, dat het tijdstip van het rendabel worden van deze verbinding zo snel naderbij komt, dat een ernstige studie gewettigd en wenselijk is. De ervaring van het jarenlang kamerstukken na kijken maakt het ons mogelijk met grote mate van zekerheid het antwoord van de minister te voorspellen. De mi nister zal namelijk betogen, dat het zo ver nog lang niet is en dat op dit ogen blik andere, belangrijke waterstaatsta ken behoren voor te gaan. Ook de ka merleden kunnen op hun vingers uit rekenen. dat zij een dergelijk antwoord zullen krijgen. Toch is het goed, dat het probleem aan de orde wordt gesteld: het is de gestadige druppel, die de steen holt. Maar bovendien komen de bewuste vragen van de kamerleden voort uit wat men zou kunnen noemen een „geloof in de onvermijdelijkheid" van deze verbin ding. Velen in Zeeland hebben dit ge loof, niet echter de minister. Naar zijn antwoord zijn we zoals men zal be grijpen eigenlijk niet zo heel erg be nieuwd, tenzij het positiever is dan in vorige jaren. Wat echter wel belangrijk is lijkt ons de stand van zaken rond de Zeeuwse studie en documentatie inzake deze verbinding. Bij de behandeling van een vorige provinciale begroting is mee gedeeld, dat daarmee zou worden be gonnen. Hoe ver staat het daar mee? Want dit is wel duidelijk: Zeeland-zélf zal in de eerste plaats de bouwstenen moeten aandragen voor deze vaste ver binding. Daartoe is een goede documen tatie nodig, die vooral het „geloof" van de kamerleden (zoals we het hierboven hebben genoemd) kan schragen. Alléén concrete cijfers zullen de minister tot een ander antwoord kunnen brengen dan hij en zijn voorgangers tot nog toe heb ben gegeven. De gestadige druppel holt de steen. Jawel, maar het is wel plezierig als tussen de waterdruppels een serie scherpe stenen zit, die een flink gat kunnen veroorzaken. Zeeland zal voor die stenen moeten zorgen. Een breuk in een ruim drie cen timeter dikke koperen kabel in het 150-kilovolt openluchtstation „Waalhaven" in Rotterdam heeft gisteren laat in de middag er voor gezorgd dat vele plaatsen in Zuid- Holland geruime tijd van elektri citeit werden verstoken. Volgens een zegsman van het Rotter damse G.E.B. verbond de gebroken ka bel een 140-megawatt generator met een zogenaamde „verzamelrails" die voor de distributie van de elektrische energie zorgt. Door het breken van de kabel ontstond een vonkenboog, die op zijn beurt weer kortsluiting veroorzaakte en onder meer een nabijgelegen „veld" van een groep elektrische geleiders beschadigde. De 140-megawatt generator de groot ste in Rotterdam en een van de grootste in Nederland is niet beschadigd, al dus de zegsman, omdat onmiddellijk een groot aantal beveiligingsinstallaties in werking traden. De generator is nog niet opnieuw in bedrijf gesteld na de kabelbreuk. Ook de kabel zelf is nog niet hersteld: men wachtte daarmee tot vandaag. De oorzaak van de kabelbreuk is nog niet bekend. Het is mogelijk, dat de zuidwester storm daaraan debet is, doch men acht de kans niet uitgeslo ten, dat andere factoren een rol heb ben gespeeld. Ongeveer 200 leraren aan Zeeuwse u.l.o.-scholen hebben maandag in Viissingen een primeur beleefd. In het „Scheldekwartier" ging 's mor gens om tien uur namelijk de re gionale conferentie „De u.I.o.- school en het bedrijfsleven" van start. Sinds enige jaren organi seert de Nederlandse Maatschappij voor Nijverheid en Handel jaar lijks een landelijke conferentie over een onderwerp, dat speciaal voor u.l.o.-seholen van belang is. Van de zijde van het u.l.o.-onderwijs is het verzoek gekomen de contacten op regionaal niveau voort te zetten, zodat alle leraren zich over de inpassing van de leerlingen in het bedrijfsleven zouden kunnen beraden. Deze conferentie, geor ganiseerd door het departement Zeeland van de Nederlandse Maatschappij voor Nijverheid en Handel op verzoek en in samenwerking met de verenigingen van leraren aan u.l.o.-scholen in Zeeland, is de eerste van een dergelijk soort in Nederland. Maandag hielden vijf sprekers een in leiding over de mogelijkheden, die er voor de u.l.o.-leerlingen zijn in het be drijfsleven. Daarbij uitten zij ook nog een aantal wensen, die er in het be drijfsleven bestaan ten aanzien van de aard van het u.l.o. De voorzitter van de conferentie, drs. J. H. Abbas, hoofd van de psycholo gische dienst van de N. V. Kon. Mij. „De Schelde" te Viissingen, merkte in zijn welkomstwoord op, dat men Zee land wel eens als een weinig initiatief rijke provincie afschildert. „Dat gaat hier echter beslist niet op. Dit is de eerste conferentie van een dergelijk soort in Nederland", aldus de heer Abbas. Als een wat exactere leus voor de con ferentie gaf hij „De Zeeuwse u.l.o-scho- len en het bedrijfsleven". „U bent 2 da gen geen leraar maar leerling", zo ver maande hij zijn gehoor. De voorzitter van het departement Zeeland van de Nederlandse Maat schappij voor Nijverheid en Handel, de heer D. F. P. Hoegen, zette in zijn openingswoord uiteen waarom dergelijke conferenties worden ge houden: het bedrijfsleven bemerkt vaak, dat bij leraren, leerlingen en ouders een onjuist beeld bestaat van het bedrijfsleven en daarin wil men verandering brengen om te voorko men, dat er een zekere tegenzin ont staat. „Het is nodig, dat het bedrijfsleven weet waar het u.l.o. staat en dat het u.l.o. de ontwikkelingen in het bedrijfsleven kent. Van het niet kennen van de ont wikkelingen gaf de heer Hoegen een voorbeeld: „De scholieren leren een balans op te maken en de rente te be rekenen. Maar een balans zullen zij nooit op moeten maken en het bereke nen van de rente geschiedt met behulp van een computer", aldus de heer Hoe gen. Hij merkte op, dat er gevaar voor iso lering van het u.l.o. bestaat en dat, om dit te voorkomen, de conferenties wor den gehouden. Mr. R. E. Lunshof, secretaris van de Nederlandse Maatschappij voor Nijver heid en Handel, gaf in zijn inleiding „U.l.o.-scholen en bedrijfsleven" een oriëntatie van wat het bedrijfsleven voorstelt. Hij noemde de kennis van het bedrijfsleven in regionaal verband van belang, omdat de u.l.o.-leerlingen niet zo erg mobiel zijn en hun werkkring niet ver van huis zoeken. Mr. Lunshof gaf een overzicht van de samenstelling van de bevolking en zette aan de hand van lichtbeelden uiteen hoe de beroepsbevolking over de ver schillende bedrijfstakken is verdeeld. Tevens toonde hij enkele schema's van de wijze waarop een onderneming kan zijn opgebouwd. Drs. J. H. Abbas sprak vervolgens over „Mogelijkheden voor u.l.o.-leerlingen in een groot bedrijf". De heer Abbas zei geschrokken te zijn van het laag rende ment van de u.l.o. Van het aantal leer lingen dat naar een u.l.o.-school gaat behaalt namelijk meer dan de helft geen diploma. „In Zeeland kwamen in september 1962 in totaal 1550 leerlingen bij het u.l.o. Van hen verdwijnen er 850 zonder diploma", aldus de heer Abbas. Hij zei bij het testen van sollicitanten te hebben gemerkt, dat een aantal van de niet-gediplomeerden best een getuig schrift hadden kunnen verkrijgen. „Men had echter geen zin meer om te leren en de ouders bezitten vaak niet het over wicht om er voor te zorgen, dat hun kinderen de schoolopleiding afmaken", aldus de heer Abbas. Voor de werkne mers met een u.l.o.-diploma zag hij goede mogelijkheden als zij na hun schooltijd nog een gespecialiseerde tech nische opleiding volgen om een leiding- (Zie slot pag. 2 kol. 3) Het uitvallen van de stroom had onder meer tot gevolg, dat verkeerslichten op drukke kruispunten in steden als Den Haag en Rotterdam plotseling gedoofd werden, dat de straatverlichting, die hier en daar op deze donkere dag reeds ontstoken was. weer uitging en men in winkels en woonhuizen kaarsen voor de dag moest halen. Vele trams bleven tussen twee halten in stilstaan, evenals treinen op het tra ject Dordrecht-Den Haag. Loketbeamb ten op de Haagse stations Staatsspoor en Hollands Spoor zagen zich gehandi capt in hun werk, omdat de elektrisch aangedreven plaatskaartenmachines on bruikbaar werden. Ook de automatische perronkaartjesmachines werkten niet. In de meeste delen van Den Haag viel de stroom slechts ruim een half uur uit, toen omstreeks kwart over vier de drie G.E.B. generatoren met een gezamen lijke capaciteit van 90 megawatt het we gens overbelasting lieten afweten. Maar wijken in Den Haag-Zuid, zoals Morgen stond en Moerwijk, bleven anderhalf uur lang in het duister gehuld. Behalve Den Haag en Rotterdam waren gisteravond ook Gouda, de Zuidholland se eilanden en Maassluis kortere of lan gere tijd van elektriciteit verstoken. O De Franse generaal Jean Crepin is be noemd tot bevelhebber van de N.A.V.O.- strijdkrachten in midden-Europa. Op 17 de cember zal hij deze functie overnemen van zijn landgenoot generaal Pierre Jacquot.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1963 | | pagina 1