Axel wipte leider tweede klas Terneuzen uit de bekerstrijd Ziehier wat Shell u biedt om onbezorgd door de winter te rijden SHELL BIEDT dagen: flanellen lakens 595 $95 HONDIUS ZOON DRIE VAN DE VIER WEDSTRIJDEN BESLIST IN DE VERLENGING EMM won van Belgische KAVD: 16-12 Tweede ronde districtsbeker Axel-Terneuzen 3-2 Zeelandia-Zld. Sport 3-4 HVV-Hontmsse 2-1 Halsteren-Goes 2-4 Corn Boys verloor van Grenswachters BANKIERS HANDELSBEMIDDELING. 6 PROVINCIALE ZEEUWSE O O U R A N T MAANDAG 18 NOVEMBER 1963 De Zeeuwse voetballers hebben heel wat moeite gehad om in de duels voor de bekercompetitie een beslissing te be werkstelligen. Drie van de vier wed strijden waarbij Zeeuwse clubs waren betrokken eindigden na het verstrij ken van de normale speeltijd in een gelijk spel. Een verlenging moest de be slissing brengen. Axel had in de wed strijd tegen Terneuzen zelfs aan de eerste verlenging niet voldoende om de wedstrijd te winnen. De tweede verlen ging deed de balans in het voordeel van Axel overslaan (33). Overigens een voortreffelijk resultaat van Axel, dat het in de derde klas niet erg best doet en dan ook in de onderste regionen ver keert. HVV '24 behaalde na verlenging een 21-zege op Hontenisse. Zeeland Sport had eveneens een verlenging nodig om met 43 van Zeelandia te winnen. Alleen Goes had aan de normale speel tijd voldoende om met 42 van Halste ren te winnen. Axel heeft in de bekerwedstrijd tegen Terneuzen het huzarenstukje uitge haald om de koploper van de tweede klas naar een kleine maar verdiende 32-nederlaag te spelen. Gezien de situatie op de ranglijst in de tweede en derde klas was Terneuzen uitge sproken favoriet, maar een in dit duel agressief spelend Axel liet zich door het klasverschil niet intimideren en bleek uiteindelijk over de langste adem te beschikken, want pas in de tweede verlenging kwam het win nende doelpunt tot stand. De eerste aanvallen waren voor Ter neuzen. Na vier minuten wist links buiten Wissel zich van zijn tegenstan ders te ontdoen om vervolgens doelman Verpoorte kansloos te passeren: 01. Nadat Axel enkele goede kansen had gemist kwam na 12 minuten spelen de gelijkmaker tot stand. Verbunt kreeg een vrije trap te nemen buiten het straf schopgebied en onhoudbaar voor doel man Leunis joeg hij de bal over de Terneuzense muur: 11. Dit stimuleer de Axel en het oefende druk uit op het doel van Terneuzen. Tegen de verhou ding in viel een doelpunt aan de andere kant. De in buitenspelpositie staande Wissel kreeg de bal toegespeeld en had geen moeite te scoren: 12. In de tweede helft weer een sterker spelend Axel, dat na twee minuten spe len bijna succes had. Een geraffineerde vrije trap van Verbunt bracht Steel vrij voor doel, maar met een magnifieke reactie stopte Leunis het harde schot. Bijna de gehele tweede helft liep Axel vergeefs storm op de Terneuzense veste. Pas in de voorlaatste minuut werd de stand gelijk toen linksback Verberkmoes mee oprukte naar voren en langs een wirwar van spelers de bal in het doel plaatste: 22. Er moest toen tweemaal 71/2 minuut worden verlengd, echter zonder het gewenste resultaat. Nog maals werd verlengd. Ten slotte slaag de Axels jeugdige rechtsbuiten Hermans er in de volle winst in Axel te houden: Het begin was voor Zeelandia allerminst hoopgevend want reeds na 3 minuten loste de naar de linkervleugel afge zwenkte Klopmeijer een schot dat via de binnenkant van de paal doelman Baart verraste (01). Vlak daarop kwam Henk de Nooijer alleen voor de Zeelandia-keeper maar nu redde Baart schitterend. Zeeland Sport drong steeds opnieuw met verbluffend gemak door de Zeelandia-defensie en toen Wijgman eens een schot waagde moest het hout werk assistentie verlenen om onheil voor de thuisclub te voorkomen. Toch kwam na 13 minuten het tweede Vlissingse doelpunt want nadat Baart eerst een lastig schot had gekeerd prik te Kees de Nooijer de bal toch in de touwen (02). Tot dat moment was Zeelandia er hoegenaamd nog niet aan te pas gekomen maar toen na, 23 mi nuten Hubregtse de ver opgedrongen Mondeel van een goede pass voorzag en doelman De Ridder even weifelde met uitlopen was dat voor Mondeel voldoen de om beheerst de bal in het doel te werken (12). De thuisclub kreeg door dit succesje wat meer zelfvertrou wen en al bleven de Vlissingers nog wel de toon aangeven toch was het verschil niet meer zo groot als in het begin stadium. Vlak voor de rust lanceerde Zeelandia plotseling een hevig offensief en met kunst- en vliegwerk en niet zon der geluk bleef de gelijkmaker toen uit. Direct na de thee drong Zeelandia goed op en nadat De Ridder in eerste in stantie een lastige situatie had opge klaard moest hij na 5 minuten de gelijk maker toestaan toen Vreeke handig en zeer attent profiteerde van een niet ge heel juist teruggespeelde bal van Riefce- co op doelman De Ridder (22). Zee landia was na dit succesje een volkomen gelijkwaardige tegenstander en de aan vankelijk zo succesvolle voorhoede van Zeeland Sport zag geen kans de Zee landia-defensie, met Baart en Schoen makers als uitblinkers, te doorbreken. Na 25 minuten loste Van de Berge een schot dat via Rieteco door de benen van de uit positie gespeelde De Ridder in de touwen verdween (32). Reeds 4 minuten later kwam de gelijkmaker. Zeeland Sport kreeg een vrije trap te nemen en de Zeelandianen trokken het bekende „muurtje" op. Dit gebeurde echter niet bijster deskundig want toen Rieteco zijn schot afvuurde verdween de bal over de bukkende Zeelandianen, onhoudbaar voor de in zijn uitzicht be lemmerde Baart, in het doel (33). In de slotfase sprak de vermoeidheid een woordje mee en toen de officiële speel tijd was verstreken was de stand nog gelijk (33). Reeds direct na de aftrap voor de eerste verlenging had Klop meijer succes, waardoor Zeelandia met ere was uitgebekerd: (34). In een niet bijster hoog staande wed strijd heeft H.V.V. '24 Hontenisse met een 21 nederlaag uit de bekercompeti tie gewipt. Dit resultaat werd echter eerst bereikt na verlenging van de nor male speeltijd. Na vijf minuten kon H V.V. '24 het eerste doelpunt aantekenen via Rudi Neefs, die hiertoe in staat werd gesteld door Paul de Blok, die de bal voor zijn linksbuiten liet lopen: 01. In de zestiende minuut was de gelijkma ker niet meer veraf. Zowel F. Steijns als Ferry van Kruijssen wilden de bal in schieten, maar laatstgenoemde schoot hoog over. Aan de andere kant miste Jan Francke een prachtige kans om de voorsprong te vergroten door in handen van doelman Andriessen te schieten. Tien minuten voor -rust raakte stopper Willy van de Poel de bal al liggende ken nelijk met de hand, waarvoor scheids rechter Roelands uit Axel een penalty toekende, die F. Steijns onberispelijk be nutte. Na de thee ging de strijd goed op en neer met aan beide zijden kansen op doelpunten. Deze kansen werden echter zo slecht benut, dat de gewone speeltijd werd afgesloten met een 11 gelijk spel. Na amper vijf minuten in de verlenging schoot Paul de Blok een voorzet van Leon van Dorselaer bijzonder hard langs doelman Andriessen en dit betekende de overwinning voor H.V.V.: 21. De regen welke het afgelopen week einde spelbreker is geweest bij tal van voetbalwedstrijden heeft niet kunnen verhinderen dat er in de wed strijd van Goes tegen Halsteren een In de derde klas D van het Zeeuws- Brabantse amateurvoetbal werd alleen de wedstrijd tussen hekkesluiter Corn Boys en het hoog geklasseerde Grens wachters gespeeld. De Brabanders gre pen de kans om de eerste plaats in te nemen met beide handen aan en via een 04 zege werd Dosko van de Iei- derstroon gestoten. Grenswachters 8 5 2 1 12 26-15 Dosko 8 5 1 2 11 32-14 Odio 8 4 3 1 11 23-13 Hontenisse 8 4 1 3 9 13-13 Meto 6 4 0 2 8 17- 6 NSV 8 3 2 3 8 18-21 BSC 8 3 2 3 8 12-23 Nw Borgvliet 8 2 3 3 7 9-12 Goes 7 2 1 4 5 14-20 Axel 6 1 2 3 4 8- 6 Zeelandia 7 2 0 5 4 18-25 Corn Boys 8 1 1 6 3 12-36 De vorige week uitgestelde wedstrijd Corn BoysGrenswachters kon op deze bekerzondag, omdat geen van beide ploegen aan de bekercompetitie deel neemt, worden gespeeld. Dit uitstel be tekende voor Corn Boys geen winst. De Sassenaren faalden geheel. Vooral de Corn Boys-spil had een off-day. Onder zeer slechte weersomstandigheden werd het een tamme wedstrijd. In de eerste speelhelft wist Jos Jansen reeds in de zevende minuut zijn ploeg de leiding te geven. Tot verdere produktiviteit kwamen de mannen uit Ossendrecht niet. De thee tijdens de rust deed de Grens wachters veel goed. Reeds in de derde minuut maakte L- van Tilborch er 0 2 van en een minuut later was het weer Van Tilborgh, die de doelverdediding van Corn Boys het nakijken gaf (0—3). In de achtentwintigste minuut was het L. Janssens die er 04 van maakte. Vrijdagavond werden op de Markt te Middelburg, ondanks de af en toe val lende regen, 2 zevenhandbalwedstrijden gespeeld. Om 8 uur gaf scheidsrechter De Haan het beginsignaal voor de wedstrijd C.O. A.K.-Marathon (Vlissingen). Het team van de C.O.A.K., dat volgende week zal deelnemen aan de Nederlandse Militaire zaalhandbalkampioenschappen, startte met keurig opgezette aanvallen, maar paal en lat stonden in eerste instantie doelpunten in de weg. Opvallend was overigens, dat het spel van de C.O.A.K.- spelers opbouwend zeer goed was, voor de cirkel keurig gecombineerd werd, maar als het op afwerking aan kwam er slechts één of twee spelers het moes ten doen. Marathon liet de aanvallen rustig ko men en voer er wel bij, want snelle uit vallen betekenden doelpunten en toen de scheidsrechter affloot, hadden de Vlissingers de C.O.A.K. met 6-5 versla gen. E.M.M. en K.A.V.D. (Dendermonde) be- begonnen om 21.05 uur onder leiding van scheidsrechter Slof uit Vlissingen. Het bleek al gauw dat E.M.M. met haar snel en correct spel voor de cirkel, de verde diging van K.A.V.D. finaal stuk speelde en doelpunten bleven niet uit. Het was reeds 5-0 voor de Middelburgers, alvo rens de K.A.V.D.-ers doelman Gabriël- se, die weer voortreffelijk werk deed, het nakijken gaven. Met de rust was de stand 9-2 in het voordeel van E.M.M. Het spelbeeld na de rust was geheel an ders, wat kwam doordat de mannen uit Dendermonde er een soort catch van gingen maken. Het was precies wat de E.M.M.'ers niet konden hebben, en de cadans was er uit. Zij gingen onzeker spelen en er vielen gaten in de verdedi ging en er kwamen punten voor de Bel gen. Toen de stand 10-8 was, dacht iedereen van de ruim 200 toeschouwers dat het een verloren zaak was, maar dank zij het zeer goede moreel kwamen de Middelburgers deze moeilijkheden te boven. Plotseling lukte het weer en toen scheidsrechter Slof, die zeer goed leidde, voor de laatste keer floot, hadden de E.M.M.'ers de Belgische lijstaanvoerders met 16-12 verslagen. De Middelburgse doelpunten werden gemaakt door: Cees Sanderse 4x, Jaap de Looff 4x, Jan Jon- fepier 2x, Ad Wisse 2x, Henk Seybel 2x, aap Consemulder lx en Len. Schotel lx. 9 Het textielrantsoen dat elke zes maanden aan arbeiders in communistisch China wordt toegewezen is onlangs verdubbeld. Vrouwen en niet-arbeiders krijgen minder. Het vierde kind van het gezin krijgt in het geheel geen textielrantsoen en aan echtparen die pas op hun dertigste Jaar in het huwelijk zijn ge treden wordt een extra hoeveelheid toege wezen. Men gelooft dat deze laatste maatre gelen zijn genomen om geboortebeperking aan te moedigen. Yerseke heeft het er in zijn thuiswed strijd tegen Sluiskil lelijk bjj laten zit ten. Hoewel de uitslag anders doet ver moeden kenmerkte deze wedstrijd zich door een sterk aanvallende Yerseke- ploeg. De voorwaartsen van de gasthe ren waren echter machteloos tegen de hechte verdediging van Sluiskil. Deze laatste ploeg moest zich gedurende de hele speeltijd beperken tot uitvallen. Reeds na 7 min. resulteerde dit tot een doelpunt van Lippens, die dankbaar pro fiteerde van een verkeerde terugspeelbal van de Yersekeverdediging. Telkens weer bleek, dat de verdediging van de gastheren uiterst kwetsbaar was en vooral een zwak spelende doelverdedi- ger werd de Yersekenaren ook deze mid dag noodlottig. Na 30 min. benutte de Sluiskilspeler Sutterland een goed aan gegeven doorloopbal en bracht de stand op 02, een stand waarmee ook de rust inging. Toen de tweede helft 7 min. oud was werd bij een aanval op het doel van de gasten de Yersekse midvoor binnen het strafschopgebied gemangeld. De toege wezen penalty benutte Christiaanse op de juiste wijze: 1—2. Hoewel Yerseke steeds doorlopend in de aanval was viel na 14 min. het succes weer aan de an dere zijde. Een doorbraak van Sluiskil en Sutterland bracht de stand op 13. Jacobs ten slotte bracht na 30 min. spe len de stand op 14, wat tevens de eind uitslag werd. Door deze nederlaag heeft Yerseke, dat deze middag met een inval ler voor linksbuiten Zonrulter in het veld verscheen, de aansluiting met de koplopers duidelijk verloren. De foto toont een beeld uit deze wedstrijd. (Foto P.Z.C.). pittig partijtje voetbal werd ge speeld. Goes was het aan haar prestige ver plicht deze wedstrijd te winnen maar Halsteren was er eveneens op ge brand de bekerwedstrijd tot een goed einde te brengen. Al csirect na de af trap was er van aantrekkelijk voet bal sprake, met Goes iets sterker. Toch zou het tot een minuut voor rust duren alvorens Frans Cobben uit een voorzet van Hans Lindenberg zou scoren. Na de thee zag het er naar uit dat Goes wat meer uithoudingsvermogen zou hebben. De toeschouwers hebben dan ook nogal wat sensatie beleefd. In zeven minuten vielen namelijk 4 doelpunten, waarvan Goes er 3 en Halsteren 1 liet aantekenen. De doelpunten voor Goes werden ge scoord door midvoor A. Debbout, rechts buiten M. de Kok en linksbinnen Fr. Cobben. Het doelpunt van Halsteren bracht de middenvoor op zijn naam. Dat er enkele minuten later nog een tweede doelpunt, door de linksbinnen van Hal steren gescoord, aan toe gevoegd werd, mocht niet meer baten. Halsteren is uit gebekerd en Goes gaat naar de volgende ronde. VLOT STARTEN Ga over op „SHELL X-100" Multigrade, de motorolie die geen as-afzetting in de ver brandingsruimten veroor zaakt. Vlot starten en rijden onder alle weersomstandig heden. VORSTELIJKE BESCHERMING TEGEN VORST! „SHELL" Antivries heeft beschermende eigenschap pen door speciale toevoe gingen. Ga bijtijds naar een Shell Service Station voor een vertrouwde, veilige be handeling Het vakkundig personeel weet precies hoe en hoeveel „SHELL" Anti vries er aan het koelwater moet worden toegevoegd. Geef de kou geen kans: profiteer van deze fantastische aanbieding lakens van koesterend flanel! Ze bewaren de warmte zo heerlijk... zware, behaaglijke kwaliteit in ecru kleur - slechts 2 dagen voor déze enorm lage prijzen: 1-persoons 150x230 2-persoons 170x230 per 2 stuks 10.90 per 2 stuks 12.90 &M uw Modehuis ROTTERDAM KORTE HOOGSTRAAT 30 MIDDELBURG - TEL. 2763 - 4373 Belgisch bedrijf dat zich hoofdzakelijk bezighoudt met de fabricage van bladveren voor auto's, zoekt, in verband met de kleiner wordende afzetmogelijk heden voor dit produkt, samenwerking met een ander bedrijf, teneinde de produktie van een of meer andere artikelen in de metaalbranche of even tueel in de plasticbranche ter hand te nemen. (onze ref. P-171). Belgische papierver-werkende industrie, die wegens concentratie van het bedrijf een geheel nieuw fa briekspand heeft betrokken, zoekt kopers voor de beide kleinere hierdoor vrijgekomen fabrieksgebou wen. Nadere gegeven hierover zijn in ons bezit, (onze ref. P-150). Belgisch bedrijf dat een steengroeve exploiteert, is voor overname beschikbaar, (onze ref. P-177). Belgische drukkerij wenst in relatie te treden met Nederlandse uitgeverijen die bereid zijn, haar het drukken van technische en wetenschappelijke boe ken toe te vertrouwen, (onze ref. P-178). Westduits bedrijf, werkzaam in de genotmiddelen branche en gevestigd in het noorden van de Bonds republiek, wenst over te schakelen op de produktie, bewerking of verpakking van andere artikelen, bij voorbeeld levensmiddelen, en zoekt te dien einde samenwerking, (onze ref. P-176). Een te Hongkong gevestigde handelmaatschappij zoekt contact met Nederlandse firma's die belang stelling hebben voor de import van lingerie, (onze ref. G-149).

Provinciale Zeeuwse Courant | 1963 | | pagina 12