Bijdrage gemeentefonds voor ons onvoldoende DOE DE WAS KOUD (maar niet in Nederland) Herindelingsplan remt Zoutelande expansie B. en w. Sint-Maartensdijk KERKDIENSTEN WALCHEREN AGENDA MARKTBERICHTEN WEDERZIJDS", DOCUMENTAIRE OVER KONINGIN WILHELMINA Begroting voor 1964 sluitend j Vandettïjmel V olkshuisvesting Heropvoering van „Het grote oor" in Vlissingen VAN ONZE ADVERTEERDERS Efano-modelspoorbaan eldorado voor bouwers HOUTHANDEL ALBERTS MIDDELBURG mis toneel voor het nieuwe buurthuis Reddingsbrigade in Westkapelle opgericht Uitleen leeszaal Collecte B. en w. over begroting 1964: FILMS IN ZEELAND Officiële publikatie Britse humor met beste Engelse humoristen Nieuwe kapitaaluitgaven komen bij een aparte begrotingswijziging Sluitend Uitgaande ZATERDAG 16 NOVEMBER 1963 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 5 B. en w- van Sint-Maartensdijk vin den een uitkering uit het gemeente fonds van 4,per inwoner voor infra-structuurwerken, waarin economische zaken subsidie ver leent en van 2,per inwoner, die worden uitgekeerd aan alle ge meenten in probleemgebieden, in feite voor opvoering van het ver- zorgingspeil, onvoldoende. Dit is te lezen in een toelichting op de ge meentebegroting voor 1964, die de raad van Sint-Maartensdijk op dinsdag 19 november tijdens de openbare vergadering te behande len krijgt. B. en w. stellen, dat het verzorgingspeil in grotere gemeen ten aanzienlijk hoger is dan in de kleine plattelandsgemeenten. De grotere gemeenten kunnen dus vol staan met de aanwezige voorzieningen te verbeteren en waar nodig aan te pas sen. In een gemeente als Sint-Maartens dijk ontbreken de meeste voorzieningen geheel en moeten deze dus van de grond af worden opgebouwd. Het spreekt van zelf, zo zeggen b. en w., dat zulks met een bedrag van 2.— ner inwoner, ofte wel 5000,— a 6000 per jaar ten enenmale onmogelijk is Het gevolg hier van is, dat de gemeente voor elke voor ziening, die men wil treffen direct is aangewezen om een beroep te doen op alle mogelijke subsidies van overheids wege. Met name denken b. en w. hier aan de aanleg van sportterreinen, een gymnastieklokaal en een verenigingsge bouw. Ook de volkshuisvesting stelt jaarlijks grotere eisen aan het gemeentelijk bud get. Alleen al de totale last voor wo ningexploitatie en de krotopruiming overschrijdt een uitgaaf van 10.000. Daarbij komen de steeds toenemende kosten van uitbreidings- en sanerings plannen en niet in de laatste plaats de sterk stijgende kosten van openbare wer ken en onderhoud beplantingen. Indien hierbij wordt overwogen, dat nog vele uitgaven nodig zijn voor betere ont sluitingen van uitbreidingsplannen en voor rioleringsaanleg, dan is het duide lijk aldus b. en w., dat ook op dit gebied de gemeente volkomen klem komt te zitten. Ter voorkoming van risico's werd in vroeger jaren het jaarlijkse rentever lies op de grondexploitatie ten laste van de gewone dienst genomen. Door de snel lere bebouwing moeten grotere gebieden tegelijk in exploitatie gebracht worden, als gevolg waarvan voor 1964 reeds een renteverlies wordt geraamd van rond 15.500. Het is duidelijk, dat een derge lijke last onmogelijk uit de normale mid delen gefinancierd kan worden. De be groting voor 1964 geeft een totaal aan ontvangsten en uitgaven op de gewone dienst te zien van 1.629.253,99, terwijl de post onvoorzien is geraamd op 2221,01. De begroting is dus sluitend. In de begroting is echter geen enkele ruimte voor de nog zovele werken, die in de gemeente tot uitvoering gebracht moeten worden, aldus verklaren b. en w. in de toelichting. Op de kapitaaldienst staan geen nieu we investeringen geraamd. Het totaal aan geraamde ontvangsten bedraagt 4.451.064,47 en 4.673.472,09 aan uit gaven, een nadelig slot van 2222.407,62. Volgens de begroting kan worden ver wacht, dat hiervan rond 185.000 kan worden gefinancierd uit de reserves en waarborgsommen, zodat een tekort van 37.000 wordt geraamd. Op 1 januari 1964 is een tekort van 79.000 geraamd. Bij de ingekomen stukken was een brief van de minister van economische zaken, waarin deze meedeelt in principe ook prijsreductie op het nieuw industrieter rein te verlenen voor zover daarop nieu we bedrijven worden gevestigd waar voor de minister ook premie verleent. Een ander belangrijk agendapunt is de restauratie van het gemeentehuis. De architect ir. De Wilde stelt voor de aan leg van een blikseminstallatie onder hands op te dragen aan de firma Honi- mema te Wommels voor een bedrag van 2175,De raming van de architect bedroeg 3000. Verder moet een besluit genomen worden over de aard van de te lefoonaansluitingen in het gemeentehuis. B. en w. vinden de bestaande installatie onvoldoende. Er zijn slechts vier toestel len. Voorgesteld wordt een krediet van 8000 beschikbaar te stellen voor een nieuwe installatie. Ten gevolge van het uittreden van een aantal gemeenten uit de Centrale Dienst is wijziging van de regeling noodzakelijk op een aantal punten. De voornaamste punten zijn: de cen trale gemeente wordt gewijzigd van Zierikzee in Tholen. De districtsinde ling wordt uit de regeling geschrapt en overgelaten aa,n het algemeen be stuur, zodat steeds naar behoefte wij zigingen kunnen worden aangebracht. Er wordt een overgangsbepaling op genomen om aan het personeel het thans genoten salaris te garanderen. Van de heer J. C. Meulstee kunnen worden aangekocht de hem toebeho rende panden in de Ark en de Blauw- straat voor in totaal 1300. Dit in het kader van (de aankoop van krot woningen. Het bedrag per leerling, dat voor 1964 wordt vastgesteld, is berekend op 49,25. Na het ontslag van de heer Elmers heeft b. en w. aan de technische school tijde lijk als vervanger benoemd de heer D. Vrucht, voorheen leraar aan de techni sche school te Wehe. Deze benoeming is slechts voor periodes van drie maanden geldig, zodat b. en w. de raad voorstellen de heer Vrucht definitief in tijdelijke dienst te benoemen. „Ensemble" gaf vrijdagavond in „Brit- tannia" te Vlissingen voor de tweede maal een opvoering van „Het grote oor" van P. A. Bréal. De avond stond onder auspiciën van het Nutsdepartement Vlissingen. Evenals de vorige keer is de voorstelling een groot succes, niet in het minst door het sublieme spel van Jan Retèl en Cor van Rijn. Trouwens, het hele stuk werd met een vaart en elan gespeeld, die zijn oorzaak vindt in de regie van de Fransman Gilles Léger. Het gegeven, de hugenotenvervolging wordt op een zeer humoristische wijze behandelt, maar nooit kolderiek en zo, dat de toeschouwer de tragiek van de mensen, die elkaar vervolgen zonder te weten waarom, voelt. Het Nutsdeparte ment Vlissingen heeft er goed aan ge daan om degenen, die de vorige maal niet naar dit stuk konden kijken, in de gelegenheid te stellen dit alsnog te doen. De vrijwel geheel gevulde zaal bedankte de spelers dan ook met een warm applaus. De recensie van dit stuk is te lezen in de P.Z.C. van 8 oktober jl. Efano (Doe-het-zelfheeft op de bo venverdieping van zijn zaak in de Sint- Pieterstraat te Middelburg een show room geopend, dat zonder twijfel een eldorado voor de technische modelbou wer genoemd mag worden. Een van de hoofdzaken, die de heer Van Oosten in deze showroom te bieden heeft, is een fraaie modelspoorbaan met 3 treinen, volledig met wissels, seinpalen, meters rails, stations, rotsen en tunnels. Bij het zien van deze modelspoorbaan wor den de dromen van vader en zoon, voor al van vader..., werkelijkheid. Voorts is er een groot assortiment bouwpakketten aanwezig, waarmee de modelbouwers wagens, auto's, seinhui zen. bruggen, huizen, rotsen enz. in elkaar kunnen zetten. Een andere inte ressante bezienswaardigheid is de nieu we autobaan, die gecombineerd met de spoorbaan gebruikt kan worden. Er zijn reeds banen voorradig voor acht auto's. Vele modelbouwers zijn reeds een kijkje bij Efano wezen nemen om nieuwe ideeën op te doen. ZONDAG 17 NOVEMBER Ned. Herv. Kerk. Aagtekerke 10 ds. v. Woerden, 7 ds. Duisterhof. Arnemuiden 10 en 2.30 ds. Abbingh. Biggekerke 9.30 ds. Odé, 2 dr. v. Haarlem. Domburg 10 ds. Duisterhof, 7 ds. Snoep. Gapinge 10 ds. De Boer. Grijpskerke 10 mej. ds. Valk, 2.30 ds. v. d. Wind. Kleverskerke 10 ds. Wieringa. Koudekerke (geref. kerk) 10.30 ds. Altena, 7 ds. v. Her waarden, 7 ds. Kwast, Lammerenburg. 't Zandt 10.15 ds. Van Herwaarden (H.D.), 10.15 jeugdk., 7 ds. Altena. Me- liskerke 2.30 ds. Kloosterman. Middel burg, Nieuwe Kerk 10 ds. Van Boven, 5 ds. Nauta, Engelse Kerk 10 ds. Enkes, 7 ds. Poort, Koorkerk 10 ds. Van Santen, Oostkerk 10 ds. Brummelkamp. Nieuw en St.-Joosland 10 dr. Van Haarlem, 2.30 ds. Odé. Souburg Oost 10 ds. Van Duij- ne, 7 ds. Den Toom, West 9.30 ds. Den Toom. Oostkapelle 10 ds. Richard, 7 ds. Enkes (jeugdd.). Ritthem 10 ds. v. d. Schoot, 2.30 ds. Den Toom. Serooskerke (Advertentie) Zonder TEXON is uw gebouw niet af. is HËT middel tegen doorslaande muren van woningen, bungalows, silo's, transformatorhuisjes, pakhuizen, etc., etc. Inlichtingen worden gaarne verstrekt door TELEFOON (01180) 2841 (Advertentie) ^^.^(ORLOGERtJuWELIER^ VANDAAG. Middelburg Electro: De misdaad was bijna volmaakt, 19 en 21.15 uur, 14 laar. City; Tanze met Mir in der Morgen, alle leeft., 20 uur. Aula herv. school Zuidsingel: ge- comb, vergadering KC.O.V. en K.O.B., 14.30 uur. Koorkerkcentrum: Soosavond herv. instuif, 20 uur. Van Benthem en Jutting: Expositie reisschetsen en kera miek, 918 uur. Vlissingen Alhambra: De wrekende hand, 19 en 21 uur, 18 jaar. Luxor: Ivanhoe, 19 en 21 uur, 14 jaar. Het Anker. Receptie t.g.v. het 60-jarig bestaan van de Chris telijke Besturenbond te Vlissingen. 1618 uur. Ev. lutherse kerk Walstraat: Bijeen komst Nederlandse Organisten Vereniging district Zeeland, 14 uur. Koopmansha ven: Aankomst St.-Nicolaas, 14.30 uur. Goes Grand; De duurste man van het le ger, 19 en 21 uur, 14 laar. Oosterkerk: Jaarvergadering Gereformeerde Jonge ren Organisatie Zeeland, 14.30 uur. Land bouw: Expositie postduivenvereniging „De Zeeuw", 15 uur Centraal: Kring vergadering Rode Kruis, 11 uur. St.-Maartensdijk De Gouden Leeuw: De slag in de koraalzee. 19.30 uur. Zierikzee Concertzaal: Twee vrouwen. 20 uur, 18 jaar Haamstede Bioscoop Bom: De leeuw van Babyion. 20 uur, 14 Jaar Bergen op Zoom Roxy- De deugd en de ondeugd. 18.45 en 21 uur, 18 jaar Luxor: Vrouwen in de nacht. 18.45 en 21 uur. 18 jaar.- MORGEN. Middelburg City: Tanze met mir in der Morgen, 14.30 en 20 uur. a.l. Electro: De misdaad was bijna volmaakt, *5.30 en 19.30 uur, 14 jaar. Vlissingen Alhambra: De wrekende hand. 15, 19 en 21 uur, 18 Jaar. Luxor: Ivanhoe, 15 uur, 14 jaar. Goes Grand- De duurste man van het le ger, 15, 19 en 21 uur, 14 jaar. Zierikzee Concertzaal: De leeuw van Ba byion, 15 uur, 14 jaar. Twee vrouwen. 20 uur, 14 Jaar. Bergen op Zoom Roxy: Salvo's In het hooggebergte, 14.30 uur, 14 jaar Roxy: De deugd en de ondeugd, 16.30, 18.45 en 23 uur, f8 jaar. Luxor: Onder vreemde vlag, 14 uur, 14 jaar. Luxor: Vrouwen in de nacht, 16, 18.45 en 21 uur, 18 jaar. MIDDELBURG Nieuw-Middelburg- De actieve buurtvereniging Nieuw Mid delburg is vrijdagavond in het City-thea ter een forse serie toneelavonden ge start, waarvan de opbrengst geheel ten goede komt aan het bouwfonds voor het buurthuis van Nieuw Middelburg. Het optreden in de eigen woonplaats vorm de het begin van een aantal uitvoerin gen, die de toneelclub van deze buurt vereniging in talrijke gemeenten op Walcheren zal brengen. Verschillende afgevaardigden van Walcherse plaatsen waren deze avond aanwezig en zij zul len na afloop ongetwijfeld geen spijt hebben gehad, dat zij de buurttonelis- ten uitgenodigd hebben. De avond werd geopend door de voor zitter van Nieuw Middelburg, de heer J. C. Wisse, die zich met waarderende woorden richtte tot de heer Le Grand, die te zamen met de heren Jobse en Zech veel werk heeft verzet voor het buurthuis. De heer Wisse veronderstel de, dat de heer Le Grand, niet meer in Middelburg woonachtig, toch een bijzon der groot genoegen zal doen, wanneer het gebouw over twee weken geopend wordt. Voorts stak de heer Wisse een pluim op de hoed van de heer J. Bak ker, die als leider van de toneelvereni ging al vele malen gelden bij elkaar speelde voor het nieuwe clubhuis. Hij was er van overtuigd, dat ook deze se rie toneelavonden zijn financiële vruch ten zal afwerpen. Vervolgens kregen de heer Bakker als hoofdrolspeler en regisseur, en zijn enthousiaste tonelisten het woord om de opvoering van de klucht in drie bedrij ven „Je moet er niet mee spelen" waar te maken. De eerste van deze twaalf op voeringen had voor de toneelgroep zeker een veelbelovende start. De vele buurt bewoners en verdere genodigden hebben zich deze avond uitstekend geamuseerd met het gesol met een half miljoen gul den. zoals advocaat Max Dilleman (op knappe wijze door de heer Bakker op de planken gezet) en zijn toneelvrienden dat uitbeeldden. De verdere medewer kenden, de dames D. Willeboordse. M. Kallemein, M. Dekker en A. Nellen en de heren L. Davidse, J. J. v. d. Ouden en F. de Leeuw kregen na afloop dan ook een hartelijke en verdiende ovatie. Voor een uitstekende grime zorgde ook dit maal weer de heer I. A. LÓrier. WESTKAPELLE Onder auspiciën van de V.V.V. Westka pelle is te Westkapelle een afdeling van de Kon. Ned. Bond tot het redden van drenkelingen opgericht. De heer i. van Bel. lid van het hoofdbe stuur, gaf een uiteenzetting over het doel en werk van de bond. Staande de vergadering gaven zich 12 leden op. Als bestuursleden werden be noemd dr Huygens tot voorzitter en de heer A. Huibregtse als secretaris-pen ningmeester. SEROOSKERKE (W.) Orïèntatierit voor actie Dousadj Dezer dagen werd te Serooskerke (W.) een oriëntatierit gehouden ten bate van de actie Dousadj, waaraan deelnamen 9 bromfietsers en 27 auto's, motoren en scooters. De best geklasseerden waren: bromfietsklas: 1. H. Brand, Domburg, 108 straf punten; 2. W. Onderijk, Seroos kerke, 127; 3. A. S. Francke, Seroos kerke, 244; 4. G. Christiaanse, Seroos kerke, 245; 5. A. Cevaal, Serooskerke, 258; 6. A. Tollenaar, Serooskerke, 258; 7. C. Gideonse, Serooskerke, 287; 8. P den Hollander, Serooskerke, 314; auto's, motoren en scooters; 1. M. C. Duijn- houwer, Kapelle, 57; 2. P. Cevaal, Se rooskerke, 104; 3. N. Jongepier, Seroos kerke, 107; 4. C. Kloosterman, Kapelle, 128; 5. C. van Viegen, Oostkapelle, 157; 6. mej. A. Kodde, Serooskerke, 162; 7. J. Wattel, Middelburg, 164; 8. G. Schout. Goes, 165: 9. F. C. Duijnhouwer, Kloe- tinge, 168; 10. Van den Berg, Vlissingen. 168. Eén rijder is niet aangekomen. Scheepvaartberichten Vlissingen vertrokken op 14-11: World Cen turion naar Antwerpen, Karesuando naar Rouen, Oklahoma naar Sidon, 15-11: Lupia naar zee, Pial naar Pennance. Gepasseerd naar Antwerpen op 14-11: Deneb van Hamburg, Isis van Le Havre, Expansa van Caen, Berkhout van Calais, 15-11 Schie- dijk van Rotterdam, Ivoorkust van Hamburg. Gepasseerd van nAtwerpen op: 14-11: Mal- Gepasseerd van Antwerpen op 14-11: Mallard naar Great Yarmouth, Zonnekerk naar Rot terdam, Sappemeer naar Duinkerken, Setas naar Goole, Hunter naar Ipswieh, Silvaplana naar Rotterdam, 15-11: Agnes naar Londen, Veendam naar Belfast, Biak naar Liverpool, Kittiwake naar Belfast, Meidoorn naar Opor to, Oranjefontein naar Rotterdam, Stella Prima naar Bilbao, Kinderdijk naar Rotter dam, Isis naar Amsterdam. 10 ds. v. d. Wind, 2.30 mej. ds. Valk. St.-Laurens 10 en 2.30 ds. Kok. Veere 2 ds. Wieringa. Vlissingen, St-Jacobs- kerk 10 ds. Kloosterman, 5 ds. v. d Schoot, 't Anker 9.30 jongerendienst, 10.45 jeugdkerk, Johanneskerk 9.30 ds. Rothfusz, 7 ds. v. d. Schoot, bejaarden tehuis 6.30 kapt. Ruysink. Vrouwenpol der 2 ds. De Boer. Westkapelle 10 ds. Theunissen, 2.30 dhr. Bakker. Zoute- lande 9.30 en 2.30 ds. Van Dullemen. Filadelfia Vole Evang. Kapel. Vlissingen (Vrouwestraat) 10 dienst. Geref. Gem. in Ned. Middelburg (Bo- gardzaal) 10. 2.30 en 7 leesd. Herv. Evang. Westkapelle 9.45 en 2.15 dhr. Faasen. Adventkerk (zaterdag) Vlissingen 9 ds Reith, 10 bijbelstudie. Middelburg 10 bij belstudie, 11 ds. Reith. Geref. Kerk. Arnemuiden 10 en 2.30 ds Hartholt. Domburg 10 ds. v. d. Bom, 2.30 ds. Kornet. Gapinge 9.30 en 2 ds. Boot. Grijpskerke 10 en 2.30 kand. Schu- man. Koudekerke 9 en 2.30 ds. Elshout Meliskerke 10 en 2.30 ds. Van Heesen. Middelburg, Hofpleinkerk 9.30 ds. Van Til, 2.30 ds. Oegema, 5 ds. Van Wilgen burg, Noorderkerk 9.30 ds. Oegema Ontmoetingskerk 8.45 ds. Van Wilgen burg, 5 ds. Van Til. Oost- en West-Sou burg 9.30 en 2.30 ds. Brederveld. Oost kapelle 10 en 2.30 ds. Gommer. Seroos kerke 10 en 2.30 ds. Van Wouwe. St.- Laurens 10 en 2.30 ds. Van Ulden. Veere 10 ds. Bosman, 2.30 ds. Streefkerk. Vlis singen 9.30 en 5 ds. Kornet. Vrouwen polder 10 ds. Streefkerk, 2.30 ds. Bos man. Westkapelle 10 ds. De Jongh, 2.30 ds. v. d. Bom. Geref. Kerk (Vrijgem.). Souburg 9.30 ds. Welmers. Middelburg 8.30 ds. Wis- kerke, 4.30 ds. Van Beveren. Vlissingen 4.30 ds. Welmers. Vrouwenpolder 9.80 en 2.30 ds. Van Beveren. Zoutelande 10.45 en 2.30 ds. Wiskerke. Gereform. Gem. Aagtekerke 9.30, 2 en 7 ds. Rijksen. Arnemuiden 9.30, 2 en 6 leesd. Meliskerke 9.30. 2 en 7 leesd. Mid delburg 9.30, 2 en 6.30 ds. Zijderveld. Oostkapelle 10 en 2.30 leesd. Vlissingen 9.30. 2.30 en 6.30 leesd. Westkapelle 9.30, 2 en 6 ds. Vergunst. Zoutelande 10 en 2.30 leesd. Chr. Geref. Kerk. Middelburg 9.30 en 3 ds. v. d. Molen. Vlissingen 9.30 leesd., 5.30 ds. v. d Molen. Ver. van Vrijz. Herv. en Remonstr. Kr. Middelburg 10 ds. Van Santen. Vlissin gen 10..15 ds. Lindemans. Evang. Luth. Gem. Middelburg 11.15 ds. Ten Rouwelaar. Vlissingen 9.45 ds. Ten Rouwelaar. Doopsgez. Ge.m. Middelburg 7.30 mej. dr. Bakker (H.A.). Vlissingen 10 ds. Van Hamel. Hersteld Apost. Zendingsgent. Vlissin gen (Bakkersg.) 10 en 4.3Ó dienst. Hersteld Apost. Zendingskerk. Vlissin gen (Kasteelstr.) 10 en 5 dienst. Leger des Heils. Middelburg 10 heils.sk., 7.30 verloss.sk. o.l.v. kapte.'Betgen. Vlis singen 10 en 7.30 samenk. o.l.s. kapt. Ruysink. Herv. Geref. Gem. Vlissingen (Scher- minkelstraat) 10 en 5.30 dhr. De Ridder. Bethel Temple (Pinksterkerk). Vlissin gen 3 dhr. Davidsz. VLISSINGEN St.-Nicolaas bij ,,De Vrolijke Tippelaars" Voor de reclassering Zaterdag 23 november 's middags om 14.00 uur organiseert de wandelsport vereniging De Vrolijke Tippelaars te Vlissingen voor de tweede maal een St.-Nicolaaswandeltocht vanaf hotel restaurant „Delta". Dat St.-Nicolaas en Piet hierbij niet zullen ontbreken spreekt vanzelf. De afstanden die gelopen zullen worden zijn 5, 10 en 15 km. Het zal de wande laars onderweg aan niets ontbreken, terwijl zij bij terugkomst in „Delta" van St.-Nicolaas persoonlijk hun herin neringsmedaille zullen ontvangen. In de maand oktober werden uitgeleend in de openbare leeszaal en bibliotheek te Vlissingen: 3194 romans, 225 romans in andere talen en 1239 studieboeken. In de jeugdleeszaal 2685 boeken (totaal 7351). De tijdschriften en krantenzaal werd bezocht door 492 mannen en 216 vrouwen. De jeugdleeszaal door 124 meisjes en 93 jongens (totaal 925). Het boekenbezit van de openbare lees zaal werd uitgebreid met de volgende nieuwe werken: Romans: Aken, van, De verraders; Cor- sari (Schmidt), En in die sneeuwbal zit ik; Dellart, Dorp van de dorst; Doyle, Sherlock Holmes omnibus; Ferwerda- van den Berg, Ik zal altijd bij je blijven; Gallico, Scruffy; Gide, Isabelle; Graaff, de, De man uit de boerenhemel; Graaff, de, Omnibus, Gebrandmerkt. Een erfe nis in de pruikentijd. De vrouw uit 't wijnvat; Gulik, van. De parel van de keizer; Kloppers. Hoeden en petten; Konsalik (Günther-Konsalik), Dia gnose: ongeneeslijk?; Lidman, Ik en mijn zoon: Linklater, De zeeman aan de wal; Maupassant, de, Yvette; Mora via (Pincherie). Cecilia en de verveling: Mulder. Voordat het winter wordt; No- rel, Vliegers in het vuur; Presser, Moord in Moordrecht; Robbertz (Bever- sluis-Verstraete), De grote wende; Wol kers, Serpentina's petticoat; Zeeuw, de, Getuigen van de derde dag. Buitenlandse romans: Noack, Ein ge wisser Herr Ypsilon; Seidel, Sterne der Heimkehr; Goodman, The end of it. Studieboeken: Baden. De mens en zijn geluk; Blond. Geen bloemen voor kon vooien; Brazilië; Carlier. Zeevaart; Chesterton, Orthodoxie: Cultuurgeschie denis van het christendom; Diepenhorst, In de schaduw der vernietiging; Eg- mond en De Poel, Kreatief; Europese Geest: Evelijn. Knutselen met eikels en ander materiaal; Faber, Het Vaticaan; Gans, Van ganser harte; Grimm en Grimm, Sprookjes: Metz Dorona (Klein), Zijne majesteit de kat; Miin- ctling. van. Moderne koopvaardijsche pen: Muiswinkel, van, De handelsonder neming; Neill. De groei der oecumeni sche beweging: Odijk. Orchideeën; Poel, van der. Economische encyclopedie; Pollmann en Tiggers. Nederlands volks lied: Raimond.SterrengidsSierksma. Testbeeld: Sivirskv. De stem van de dichter: Slijper. Walvissen; Speelman, Emailleren; Spock en Lowenberg, Eten met plezier; Taalonderzoek in onze tijd; Thiisse. Het vogeljaar; Veer, van der, Nederlandse zeevisserijschepen: Voorthuis, Ontmoetingen met Jezus: Vries, de. De illegale werker; Wat zijn kunststoffen; Woldering, Egypte; De kunst der farao's; De zee. •Teugdleesboeken: Bruyn, Belle en het beest; Bruyn, Prins Langneus; Cooper, De laatste der Mohikanen; Crisenay, de. Alarm in Transvaal: Hagers. Kwikje zet de stad op stelten: Hildebrand, Nieuwe avonturen van Belfloor en Bon- nevu; Horst, Kletskoeken: Hulzen, van. De tweeling van de plantage: Kalshni- koff, Jumper, de hengst van Kabansk: Maren, van. Kafinga: Nerum. van. De "zeren Hunsa's: Oosterbroek-Dutschun. Doro ontdekt zichzelf; Pbaff. Anne's onverwachte vakantie: Wolfel. Tientje achter de tuinmuur; Zee. van der, Zus ter Juuls troostprijs; Zwet, van der, Ka- ian. Studieboeken: Bruna. De vis: Dorst, De wereld der vogels: Duplaix, Circus on derste boven: Elf ling. Het antwoorden- boek: Hora Adema, Een stoet van die ren: Huisinga-Scaf, „Fuut" zei de fuut; Huvsman. Spelen met Charlotje; Hvass. Zoogdieren der wereld; Nieuwenhuis, Jouw wereld; Plovgaard, Sandra; Rees kamp. Locomotieven voorheen en thans; Smulders. De kleine Zacheüs; Tricht, van, Elsje reist naar zonneland. De in Dreischor gehouden huis aan huis collecte voor de Reclassering heeft op gebracht f 30,43. Advertentie Onder deze kop gaf een landelijk dagblad een interessant bericht over een nieuw wasmiddel. Het nieu&s komt als zo vaak uit Amerika. Lever Bros, een zusteronderneming van de Sunlightfabrieken, heeft daar een speciaal koud- water-wasmiddel ontwikkeld. Dit feit is tekenend voor de wasgewoonte van de Amerikaanse vrouw, die pas na het wassen bleekt. De Nederlandse huisvrouw doet dat niet, want haar wasmiddel wast en bleekt tegelijkertijd. En die bleekwerking komt vooral tot zijn recht bij hogere temperaturen. Hoe warm het sop moet zijn? Eigen ervaring leert iedere vrouw, met welke temperatuur juist haar was het meest is gediend. De een moet de was koken om het goed werkelijk wit te krijgen, de ander gebruikt bijv. heet water uit boiler of geiser en een derde doet het nóg weer anders. Al die verschillen in wasmethode en temperatuur stellen hoge eisen aan een wasmiddel. Het moet onder uiteenlopende omstandigheden bij temperaturen van goed warm tot kokend heet zijn volledige waswerking ontwikkelen. Er is in Nederland een produkt dat deze voorwaarden bijzonder goed ver vultOMO. De Sunlightfabrieken hebben OMO alles gegeven wat nodig is, om bij elke wasmethode aan de hoogste eisen te voldoen. De veelzijdigheid van OMO garandeert iedere huisvrouw een frisse, witte was. OMO is HET was middel voor het beste resultaat bij elke wastemperatuur. VEILING MIDDDELBURG. 15 november. Fruit: Jonathan 75-80 35, 70-75 38, 65-70 32, 60-65 26, 3 grof 22—24. Glorie van Holland 75-80 3239, 65-75 3032. Gro ninger Kroon 63-75 38, 55-65 23. Tomaten A 2672, B 2652, C 2546. Lombarts Calville 70-op 30, 65-70 27, 60-65 20. Gieser Wilde man 50-op 4448. Golden Delicious 70-75 49. Groenten: Andijvie 1527. Witlof 2254. Prei 2130. Kroten kg 1219. Sav. Kool 2031. Rode kool 1018. Boerenkool 10 19. Witte kool 1418. Glassla 1118. Natuur- sla 3.5013. Bloemkool 4 per kist 4261, 6 per kist 2652, 8 per kist 2142, 10 per kist 1018. Bospeen 1726. Spruiten onge- schoond 4175, geschoond 3782. Breekpeen 613. Uien 1417. Kassnijbonen 194206. Veldsla 117—210. VISMIJN COLIJNSPLAAT. Exportgarnalen 5815 kg, 1,182,02. Schar 176 kg Bot 214 kg. Wijting 35 kg. Tong 5 kg. Kabeljauw 3 kg. Rog 2 kg. Ongesorteerde vis 4 kg. ZONDAGSDIENSTEN ARTSEN. Middelburg: dokter M. Reijerse, Seisweg 29, tel. 3456. Wijkverpleegsters: zuster A. J. Steu nenberg. Pr. Marijkeplein 5, tel. 3533. Apo theek Middelburg: W. K. Hummelen. Markt 69, teL 2134. Vlissingen: dokter L. P. Boone, Badhuisstraat 30, tel. 2950. Apotheek Vlissin gen: J. M. H. van de Sande, Badhuisstraat 22/24, tel. 2066. Koudekerke, Zoutelande en Westkapelle: dokter M. Huygens, De Casem- brootstraat 26 te Westkapelle, tel. 01187234. Serooskerke, Veere en Oostkapelle: dokter G. Schep, Dorpsstraat 46 te Serooskerke, tel. 01189—212. DIERENARTSEN. Walcheren: dokter J. C. Klok te Oostkapelle, tel. 01188—443. Advertentie Zondagsdienst Taxi's Middelburg BLANKER, tel. 2865. T.C. WALCHEREN, tel. 3200. MIDDELBURG. DIENSTPLICHT. De burgemeester van Middelburg brengt ter openbare kennis, dat de in 1944 geboren mannelijke personen, die in een Nederlands bevolkingsregister zijn opgenomen of daarin behoren te zijn opgenomen en geen bewijs van inschrijving voor de dienstplicht, noch een bewijs van niet-inschrijving hebben ontvangen, verplicht zijn zich vóór 1 januari 1964 aan te melden ter gemeentesecretarie (afdeling militaire zaken, Stadhuisstr. 3). De aanmelding geschiedt door de bedoelde persoon zelf, bij hun verhindering door hun wettelijke vertegenwoordiger. Is een rechts persoonlijkheid bezittende vereniging, een stichting of een instelling van weldadigheid wettelijk vertegenwoordiger, dan rust bij verhintfering de verplichting tot aanmelding op de bestuurders. Middelburg, 14 november 1963. De burgemeester voornoemd, Mr. J. DRIJBER. Nog in het jaar van het overlijden van koningin Wilhelmina kwam de film klaar over haar leven, een his torisch document, dat niet alleen de positie van deze grote vrouw be licht, maar tevens inzicht geeft in de achtergronden en in het verloop der jongste historie. De maker van deze film, Gerard Rutten, putte zijn materiaal uit honderden me ters archieffilm. De samenstelling en montage, het kiezen en keuren moet een enorm karwei zijn geweest. En enkele gedeelten uit „Wederzijds" zijn uniek, omdat ze werden ontleend aan journaal films uit Brits bezit, die nog nimmer in het openbaar werden vertoond Dat zijn dan de gedeelten, die handelen over de periode van de tweede wereldoorlog. „Wederzijds" is een voor vele ouderen waarschijnlijk ontroerende rolprent en voor de jongeren een stuk imposante voorlichting over een tijd, die nog maar nauwelijks achter ons ligt, maar die ver der verwijderd lijkt door de snelheid waarmee wij leven. „Wederzijds" is te zien in CITY (Middel burg), GRAND (Goes) en ALHAMBRA (Vlissingen). Britse humor, van het droge soort dus, is het hoofdbestanddeel van de film, die GRAND (Goes) vertoont onder de titel: „De duurste man van het leger", wat een enigszins mislei dende benaming is, want het blijkt, dat de dure figuur in kwestie bij de luchtmacht dienst doet. We herken nen in hem onmiddellijk Kenneth Connor, wiens fout blijkt te zijn, dat hij in plaats van met beide benen op de grond te staan voortdurend in de wolken is; in de wolken over zijn ge niale behandeling van technische pro blemen. Maar terwijl luchtmachtsoldaat Wood (Connor) doet alsof er geen vuiltje aan de lucht is, zitten zijn superieuren met de handen in het haar, want raketten gaan op eigen houtje de ruimte verken nen, vliegtuigen worden wrakken en zelfs in de keuken weet Wood 'schade aan te richten met zijn technische hobby. Behalve Connor zien we de televisie komiek Jimmy Edwards en Shirley Eaton, respectievelijk als kapitein Kingsley en diens secretaresse, de aan trekkelijke korporaal Jean Briggs. Edgar Wallace schudde indertijd de spannende speurdersromans uit de mouw. Een ervan zien we verfilmd in ALHAMBRA (Vlissingen). „De wreken de hand" speelt in Londen in een zeer lugubere omgeving. De hoofdrollen wor den echter vervuld door Duitse acteurs en actrices. We noemen slechts Joachim Fuchsberger als inspecteur Long en Ka rin Dor als een secretaresse. Een internationale cast werd bijeenge bracht voor de speurdersfilm „De mis daad was bijna volmaakt", ELECTRO (Middelburg). Marseille is de plaats van het misdadige gebeuren en de sfeer is fijn Frans met Nad.ja Tiller, Peter van Eyk, Rod Steiger, -Jean Servais en Jan Bannen in de belangrijkste rollen. „Ivanhoe" kennen we van de televisie, maar de avonturen van de ridderlijke held zijn ook op het witte doek te zien, namelijk in LTTXOR (Vlissingen). Een verrassing is dat we Elizabeth Taylor er in ontmoeten, de film is namelijk uit haar pre-Cleopatratijd. Het uitblijven van een beslissing met betrekking tot de gemeentelijke herin deling van Walcheren werkt in vele ge vallen remmend op de financiële situa tie van Zoutelande. B. en w. dringen dan ook aan op een spoedige beslissing in deze. „Voor vele nzaken is het van belang te weten, waar we eindelijk eens aan toe zijn". Ondanks dat, wordt er toch gestaag doorgewerkt. Van het z.g. vijfjarenplan werden reeds vele werken uitgevoerd, terwijl daarnaast nog an dere projecten tot stand kwamen. Dit blijkt uit de gemeentebegroting voor 1964, waarin b. en w. deze „hartekreet" slaken. Voor 1964 zullen speciale aandacht heb ben: 9 de zeer noodzakelijke verbetering en riolering van de Duinweg, Bosweg en de verbindingsstraatjes. Medewer king is toegezegd voor uitvoering van een gedeelte van dit werk in 1963. de verkrijging van woningwetwonin gen; de realisering van de uitbreidings plannen; 9 realisering van het zomerwoningen terrein; 9 het maken van brandputten; de bouw van woningen voor hen, die zelf niet in staat zijn om te bouwen; de aanleg van parkeergelegenheid; de bouw van een zuiveringsinstalla tie; verbetering van enige duintrappen en de overgang bij Deap Deen, alsme de van het wegdek op het gemeen telijk kamphuttenterrein aan de Meï- seweg. Een niet onbeduidend bedrag is uitge trokken voor aanleg en onderhoud van een sportterrein met bouw van een kleedlokaal voor de voetbalvereniging „De Meeuwen". Ten gevolge daarvan kunnen andere werken niet worden uit gevoerd of zal de uitvoering daarvan moeten worden uitgesteld. De gemeente heeft voor 1964 een slui tende begroting met een bedrag voor onvoorzien van 8663. Op de kapitaal- dienst zijn nagenoeg geen nieuwe inves teringen opgenomen Deze staan niet op de nieuwe begroting om de goedkeuring der begroting niet langer op te houden dan nodig is. aldus verklaren b. en w. in de toelichting. De bedragen voor de nieuwe investeringen zullen bij een eerstvolgende wijziging op de begroting worden gebracht. De kapitaallasten zullen „niet onaanzienlijk" zijn, de 8663, die nu voor onvoorziene uitga ven zijn begroot bieden daarvoor niet veel ruimte. B. en w. schrijven, dat de nodige soberheid zal moeten worden be tracht. mede in verband met de toe komstige investeringen. De garantieuitkering uit het gemeen tefonds zal van 1966 tot 1970 elk jaar met 1/5 dalen, maar b. en w. menen, dat het niet mogelijk zal zijn deze f 18.965 per jaar vanaf 1966 van het budget af te voeren. Het college vindt, dat de regeling, vol gens de Financiële Verhoudingswet 1959 op dit punt een dringende wijzi ging nodig heeft. Nog steeds is het college van me ning, dat er een nieuwe regeling moet komen, waarbij ook rekening moet worden gehouden met het aan tal overnachtingen door niet-inwo ners, wat van groot belang is voor de recreatiegemeenten. Als basis mag dus niet alleen worden genomen het aantal inwoners van zo'n ge meente. Overigens zien b. en w. „met ongerustheid" het strand in de rich ting van Biggekerke steeds verder afnemen. De geringe stijging van het aantal in woners gedurende de laatste jaren is, aldus b. en w. in de toelichting ener zijds een gevolg van het ontbreken van bouwgronden en anderzijds een gevolg van de afremming van de bouwactivi teit. Bij een juiste verdeling van de bouwgronden in de nieuwe uitbreidings plannen zal hierin in de toekomst ver betering kunnen worden gebracht. Verhoging van de uitgaven op de ge wone dienst zijn te vinden in toename van de personeelskosten door onder meer de salarisverhogingen, de toena me van de kosten van het Bouwtoe zicht, verhoging van de kosten voor de Centrale Dienst en van de bijdrage aan het wegschap. En voorts in toename van de kapitaallasten en overige ma teriële uitgaven alsmede in vermeerde ring van de kosten voor verpleging van arme krankzinnigen. De personeelslasten zullen moge lijk in 1964 weer gewijzigd moeten wor den. De personeelsvoorziening baart steeds zorgen. Indien de huidige situatie nog langer duurt, dan zal één en ander ongetwijfeld tot een achterstand in de administratie leiden, aldus verzekeren b. en w. De gewone dienst heeft aan inkomsten en uitgaven 395.098,— en met als post voor onvoorzien 8663,Op de kapi taaldienst zijn aan inkomsten geraamd 1.305.128,51 en aan uitgaven 1.487.762,99 met een nadelig slot van 182.634,48. Op de kapitaaldienst is 1000,begroot voor het ontwerpen van uitbreidings- en streekplannen, 1000,voor brandblus- en reddings middelen en 1500.voor uitbreiding van de straatverlichting, 4500,voor een tweede zuiveringsinstallatie en 3059,47 voor de aanleg van een zo merwoningenterrein. VEILING GOES. 15 november Black Alicante 2 151. Bramen per doos 1 2526. Groenten. Per stuk: Bloemkool Al 5262, A2 37—91. BI 2947, B2 19—35. C2 12—17, afw. 1240. Kropsla 2 6, Cl 3.50. Per bos: Selderij 73. Peterselie 1418. Kroten 23. Per kg: Andijvie 1 16—22, 2 7—17. Prei Al 14—21. A2 10—17. Witlof Al 4248. A2 33—35, B2 2633, afw. 21. Tomaten A 4659, B 55 74. C 35. Spruiten Al 26—33, A2 23—30. BI 20. B2 15. Veldsla 1 74. 2 54. Selderij 31—34. Knolselderij 1 11. 2 78. Rode kool 10 12, 2 79. BI 5. Witte kool 1 89 Groene sav. kool 1 2324. 2 917, BI 18. Boeren kool 1 89. Uien afw. 3.507. Peen BI 13 14. Spinazie 1 60. VEILING ROTTERDAM. Donderdag 14 nov. Aardappelen 1317. An dijvie 2636. Bloemkool 1 A: 6 st. p. bak 5476. 7 st. p. bak 5059, 8 st. p. bak 3854. Bloemkool 2 A: 6 st. per bak 2759. 7 st. per bak 3742. 8 st. p. bak 2040. Rode kool 1018. Gele kool 1321. Groene kool 17—23. Sla 1 A 7—10. Spruiten 1 A 54—68. 2 A 4049, 1 B 31—39. 2 B 15—18. 1 D 55— 67 Prei 20—31 Selderij 7—16. Peterselie 14 15. Grote peen 816. Uien 1 1623, geselt. 2228. Boerenkool 1623. Sjalotten 81. Wit lof 1 A 59—69. 2 A 50—63. 1 B 50—59, 2 B 3650. Aanvoer 32.000 kg. Black Alicante 167—224. Golden Delicious 1 AA 68—73, 1 A 53—64. 1 B 42—61, 1 C 33—44. Coxs Orange Pippin 1 AA 71—87, 1 A 38—76, 1 B 42—53. 1 C 28—36. 2 A 39—50, 2B 2541. Aanvoer 25.000 kg. Jonathan 1 AA 41—47. 1 A 32— 49, 1 B 26—39. 1 C 17—27, 2 A 27—43, 2 B 18—27 2 C 17—20. Goudrenette 1 AA 37—53, 1 A 34—55. 1 B 31—48, 1 C 26—34, 2 A 35 37 Laxton's Superbe 1 AA 3240. 1 A 27—40, 1 B 19—27. 1 C 13—19. 2 A 23—33. Glorie van Holland 1 AA 3039. 1 A 2636, 1 B 24—30. 1 C 18—23, 2 A 27—31, 2 B 21— 22 St.-Remy 1 A 35—38. 1 B 35—36, 1 C 35—36. Legipont 1 A 68—75. 1 B 64—63. 1 C 6364. Aanvoer 13.000 kg Conference 1 A 59—63, 1 B 49—56. 1 C 42—46. VISMIJN BRESKENS. Aanvoer ln de week van 4 t.m. 9 november. 783 kg. bot, t023 kg schar. 261 kg schol, 72 kg tong, 4 kg tarbot, 385 kabeljauw, 3288 kg wijting, 12 kg rog, 72 kg makreel. 2078 kg sardijn, 32.762 kg exportgarnalen, 1912 kg binnenlandse garnalen, 768.300 kg haring, 1160 kg onverkochte haring. 422 kg onverkochte vis. 14.432 kg onverkochte sar dijn. VEILING TERNEUZEN. Glassla 1 710—1210. Bloemkool A 50—58. A2 30—51. B 42—48, B2 17—33. C2 12—13, afw. 12—25. Knolselderij 13—16. Selderij 11—12. Bintje 1 11701310. Andijvie 822. Prinses- senbonen 2 165 Rode kool 9. Sav. kool 24 30. Breekpeen 7 Waspeen 1217. Prei 22 35. Spruiten geschoond 6388. ongeschoond 59—65. Tomaten A2 25—69, C2 36. Uien 1 17, 2 4—7. Witlof A 51, B 41—51, B2 22—44, afw. 1540. Appelen: Golden Delicious 1 80 58 61, 75 6063, 70 5558, 65 3545. 60 36—37, 2 75 49—54. 70 45—48, 65 40—41. 2D 12. 3 grof 25, 3 fijn 12. Goudrenet 1 85 3539. 80 36, 70 32. 65 28—32, 2 85 32, 80 33, 75 32. 70 31, 60 27—29. 2D 17—22, 3 grof 28, 3 fijn 15. Jo nathan 1 85 34 80 31—34, 75 32—34, 70 32— 34, 65 27—30, 60 21, 2 85 22. 80 23. 75 24. 70 24. 65 21. 60 20, 2D 14 3 fijn 14. Cox Orange 1 79 72—75. 2 75 62—63, 70 60—62, 65 56—57. 55 29—30. 2D 19—20. 3 grof 45—46. 3 fijn 16—17. VEILING KAPELLE. 15 november. Industrie- en exportveiling. Goudrenet 1 90 3538. 85 40. 80 38.(0, 75 35.90—36.10, 70 33.80. 65 31, 60 29. 2 85 36. 80 33, 75 31. 70 30, 65 28, 2D 20. 3 grof 28—29, 3 fijn 18. Jonathan 1 80 32, 75 34, 70 31.90— 32.90, 65 29.60—29.70, 60 26. 2 80A 24. 75A 26— 28. 65A 23.70—23.80. 70A 23.40—26.70. 60A 22.90 —23.10. 2 80B 22, 75B 18—20, 65B 19. 60B 19. 2D 13—14, 3 grof 16—17. 3 fijn 13. Saint Remy 1 75 32, 65 34. 2 75 32. 65 34. 2D 31. 3 groi 28. 3 fijn 24. Glorie van Holland 2 80 26. 75 25. 70 25—26. 63 24. 3 grof 23, 3 fijn 15. Sterappel 1 60 37. 55 28, 2 55 18, 2D 12, 3 fijn 10. Laxton Superb 1 80 40, 75 42, 70 36 37, 65 28—29, 60 21. 2 70 24, 65 19, 60 20. 2D 17. 3 grof 24. Comtesse de Paris 1 70 33. 65 33, 60 31. 55 23. 2 70 26. 65 26, 60 25. 55 19. 2D 1013, 3 grof 1316, 3 fijn 8.50. Ingrid Marie 1 75 41, 2 70 35—38. 65 29, 3 grof 23. 3 fijn 16. Golden Delicious Ex 80 5963. 75 65. 70 60, 1 80 53—58. 75 54—63. 70 52—60, 65 42—53, 60 3745. 2 80 4449. 75 41—52. 70 42—50, 65 37—45. 60 25—37. 2D 16—24, 3 grof 22—32, 3 fijn 1318. Zoete Ermgaard 1 65 6670, 60 5364, 55 41—45, 2 55 35, 2D 1723. 3 grol 36. 3 fijn 10—20. Winston 2 75 26. 70 28. 65 21, 60 13, 55 10. Lomb. Calville 1 75 31. 2 70 26. 65 18, 60 16, 2D 16. Rode Goudrenet 2 90 46, 85 49. 80 45, 75 40. 3 grof 30. 3 fijn 23. Jo sephine de Maline 2 60 26. 65 44. 53 26, 50 15. Cox Orange Pippin 1 75 76. 70 70—74, 65 62— 67, 60 49, 55 38. 2 70 74. 65 65, 60 43, 55 35 36. 2D 1518 3 grof 46, 3 fijn 22. Goudrenet geel 1 85 47, 80 45. Zoete Campagne 1 65 45, 6C 35, 2D 1021. Bellefleur 1 70 31. 65 31. 60 26. 2D 14. 3 grof 16. 3 fijn 12. Doyenne du Cornice 2 73 95—105, 70 98. 65 91. 2D 74. 3 grof 72. 3 fijn 52. Gieser Wildeman 1 55 58. 50 45 48. 2 60 60—61, 65 48—58. 50 3915. 2D 25, grof 3046, 3 fijn 15—24. Groninger Kroon 2 60 26, 55 15. 2D 13. 3 grot 14. 3 ftfn 13. Winterlouwtje 1 50 30. 2D 9.50. Kleipeer 1 50 —29. 2D 1013. Zoete Winterkroon 2 55 21, 60 27. 65 36, 2D 14. Geplukte kroetappels 13.90, val kroetappels 11, kroetperen doordraai. Bramen industrie voor levering aanstaande maandag en dinsdag 2 6266. Gewone veiling: Bramen per doos 2 41—56. Mispels per kg 1 37. Tomaten per kg 2A 25— 45, 2B 2528. 2C 2527. Groenteveiling: Spruitkool 51. Andijvie 18. Witlof 46. Prei 1421. Knolselderij 150. Kas snijbonen 148. afw. 101. Spinazie 50. Door een noodlottig ongeval werd plotseling uit ons midden weggenomen onze zeer geziene en gewaardeerde medewerker, collega en vriend, de heer K. G. VAN MAASDAM op de leeftijd van 63 jaar. Gedurende bijna 50 jaar heeft hij onze zaak en onze familie met grote trouw en voorbeeldige ijver gediend. Wij zullen hem niet licht vergeten. Directie en personeel N.V. „La Vitesse" Fam. Van der Peijl Goes, 15 november 1963.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1963 | | pagina 5