Terneuzen krijgt rijksgoedkeuring voor bouw nieuw gymnastieklokaal TEXON DOE DE WAS KOUD (maar niet in Nederland) ZEEUWSCH-VLAANDEREN MARKTBERICHTEN Voorstel tot aanleg van hertenkamp en volière AGENDA NET MEISJE KERKDIENSTEN HOUTHANDEL ALBERTS - MIDDELBURG Familie-avond chr. besturenbond „Het geheime teken van dArtagnan" Fietser gewond bij botsing (ploegendienst) van 15 jaar en ouder Raadsvergadering op 21 november Hertenkamp Vandenïfvmd snmm Broodfabriek Breskens gaat proefdraaien Kleuterschool Ds. J. A. de Bas hield lezing te Sas van Gent Raad Sas van Gent komt vrijdag bijeen HOOFDPLAAT Hoofdverwondingen door paardenhoef Aanrijding tussen auto en bromfiets AXEL BRESKENS Film van Nederlandse Blindenbond Films in Z.-Vlaanderen SLUIS Biljart-derby Collecte FA. DEY - AXEL - HERENKLEDING w/////s///////////////////////////////////////////////////////////////r////s////s/////s///s////////////////s//s// zaterdag i6 november 1963 Wissel Zeeuws-Vlaanderen PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 5 Het gemeentebestuur van Terneuzen heeft van de minister van volkshuis vesting en bouwnijverheid de mede deling ontvangen, dat volgende maand de rijksgoedkeuring voor de bouw van een nieuw gymnastieklokaal kan wor den tegemoet gezien. De urgentiever klaring daarvoor is reeds eerder ontvan gen. Dit delen b. en w. van Terneuzen mee aan de raad, die op donderdag 21 november in openbare vergadering bij eenkomt. Het nieuwe gymnastiek lokaal, waaraan reeds geruime tijd be hoefte bestaat, zal worden gebouwd aan de Van Steenbergenlaan. De totaalkos- ten zullen ruim 300.000 bedragen. Daar b. en w. verwachten, dat onder de huidige omstandigheden bij een open bare aanbesteding zeker niet lager zal worden ingeschreven dan bij een onder handse, wordt aan de laatste vorm de voorkeur gegeven. Aan de raad wordt dus voorgesteld de beton-, metsel-, tim mer-, loodgieters- en schilderwerkzaam heden op te dragen aan de firma A. ,1 Goossen en zonen te Walsoorden voor de som van 145.1.08. Het elektrotechnisch bureau W. J. Bruijn te Terneuzen heeft voor de elektriciteitswerken en armatu ren ingeschreven voor een bedrag van 5370. De N.V. Van der Oost te Terneu zen wil de staalconstructies aanbrengen voor 17.000. De N.V. Tamse te Goes heeft aangeboden de centrale verwar ming aan te brengen voor een bedrag van 9816, terwijl de firma J. L. Jurry te Terneuzen voor wat betreft het leg gen van vloerbedekking heeft ingeschre ven voor 5622. De kosten van inrich ting, tuinaanleg, heiwerk, honoraria en dagelijks toezicht worden geraamd op 84.701, de grondkosten op 33.550, waardoor het object komt op 301.167. Aan de raad wordt voorgesteld tot on derhandse aanbesteding van genoemde onderdelen te besluiten. B. en w. hebben zich beraden op de wijze waarop het Zuidersportpark te Terneuzen nog aantrekkelijker kan worden gemaakt. Zij menen dat zulks mogelijk is door het aanleggen van een hertenkamp en volière. De kos ten daarvan worden geraamd op res pectievelijk 12.000 en 6000, beide bedragen exclusief de kosten van aankoop van de levende have. Hoewel een en ander nog wel in be scheiden omvang zal geschieden, zijn b. en w. overtuigd, dat béide voorzieningen de verfraaiing van het park ten goede zullen komen. De raad wordt voorge steld het krediet ad 18.000 te verlenen. Voor de aankoop van dieren zullen na dere voorstellen worden aangeboden. Het college meent, dat reeds in 1964 een aanvang gemaakt zal kunnen worden met de bouw van 600 zogenaamde „Prontowoningen' in arbeidsbesparende woningwetbouw. Deze woningen komen in het plan-„Zuid". Een en ander maak te het nodig dat de raad bepaalt, dat de vaststelling van het uitbreidingsplan in voorbereiding is. Ter realisering van en kele uitbreidingsplannen wordt aan de raad voorgesteld percelen grond aan te kopen van H. de Regt-Huijssen te Ter neuzen (ruim 38 hectare), J. Haak te Terneuzen (ruim 36 hectare) en van de erven A. de Ridder-Deij te Terneuzen (374 vierkante meter). Voorts dienen enkele perceeltjes te worden aangekocht ter realisering van het uitbreidingsplan „Industrieterrein oostelijke kanaal oever". Aan de raad wordt voorgesteld recht van opstal te verlenen aan de Stichting Uitgebreide Technische School voor Zeeuwsch-Vlaanderen te Terneuzen voor een perceel bouwgrond aan de Mr. Haarmanweg, ter groote van circa 6000 m2. De u.t.s. wil daar haar school uit breiden met een afdeling bouwkunde. Voorts zullen in behandeling worden ge nomen verzoeken om aankoop van bouwgrond in het exploitatieplan te Advertentie KORIOOE» ÜUWfUE^J De centrale bakkerij van de N.V. brood bakkerij West-Zeeuwsch-Vlaanderen in Breskens is zo goed als gereed. Er wordt momenteel de laatste hand gelegd aan de installaties. In de loop van de volgen de week gaat de fabriek proefdraaien, terwijl op 25 november met de produkt.ie zal worden gestart. Zoals reeds eerder gemeld, wordt deze fabriek geëxploi teerd door negen Breskense bakkers die hun brood en banket van de fabriek gaan betrekken. Later hoopt men de le veringen uit te breiden tot bakkerijen in de omliggende plaatsen. VANDAAG. Terneuzen Luxor: Het geheime teken van D'Artagnan, 20 uur, 14 jaar. Concertge bouw: Acht mannen in een tank, 20 uur, 14 jaar. Oostburg Ledeltheater: De burcht der ver doemden, 20 uur, 14 jaar. Sas van Gent Olympiatheater: Het raadsel van de verdwenen vrouwen, 20 ur, 18 jaar. Feestzaal Glasfabriek: Prinsenbal, 20 uur. Hulst Bioscoopgebouw: De laatste der Vi kingen, 20 uur. 14 jaar. Axel Het Cen' urn: Een stad op stelten, 20 uur, a.l. IJzendijke Hofzichttheater: Vlucht uit Oost-Berlijn, 20 uur, 14 jaar. MORGEN. Terneuzen Luxor: Acht mannen en een tank, 14 uur, 14 jaar. Luxor: Het geheime teken van D'Artagnan, 16.30 en 20 uur, 14 jaar. Oostburg Ledeltheater: Primitieve driften, 14 uur, 14 jaar. Ledeltheater: Burcht der verdoemden, 16.30 en 20 uur, 14 jaar. Sas van Gent Olympiatheater: Ja, die lie- be in Wien, 15.30 en uur, a.l. Hulst Bioscoopgebouw: De nieuwe avontu ren van Dik Trom, 14.30 uur, a.l. Bio scoopgebouw: De laatste der Vikingen, 17.15 uur, 14 jaar. Bioscoopgebouw: Nacht der opgejaagden, 20 uur, 18 jaar. Axel Het Centrum: Een stad op stelten, 15.45 uur, a.l. Het Centrum: West-End Jungle, 20 uur, 18 jaar. IJzendijke Hofzichttheater: Vlucht uit Oost-Berlijn, 17 en 20 uur, 14 jaar. Breskens Casinobioscoop: Na 12 uur 's nachts, 20 uur, 14 jaar. Sluiskil door mevrouw E. van den Berg- Stubbé, mejuffrouw J. Vanhijfte en me juffrouw R. Vanhijfte, allen te Sluiskil. Aan de raad wordt een krediet ge vraagd van 15.405 voor verbetering van de openbare kleuterschool aan de Oranjestraat, verandering van inrichting en aanschaffing van ontwikkelingsma teriaal en meubilair. Financiële mede werking tot verbetering van scholen c.q. inrichtingen daarvan wordt gevraagd door het bestuur van de rooms-katholie- ke Sint-Willibrordusschool te Terneuzen, de Vereniging tot het Verstrekken van Lager Onderwijs op Gereformeerde Grondslag te Terneuzen en door het be stuur van de rooms-katholieke lagere school te Sluiskil. Het college van b. en w. vraagt de raad haar te machtigen een overeenkomst aan te gaan met de N.V. Dow Chemical International voor wat betreft het schoonhouden, de verwarming en ver lichting van de twee lokalen, in gebruik voor het onderwijs aan Amerikaanse kinderen. De raad is voorts aangeboden een salarisschool van het technisch per soneel van de toekomstige nieuwe dienst van openbare werken. Het college van curatoren van het Petrus Hondiusly- ceum beveelt aan de heer E. G. Wilde- boer te Bussum te benoemen tot leraar aan de gymnasiale afdeling van dit ly ceum. Voor benoeming tot lid van het college van curatoren worden aanbevo len a. mr. K. J. Glaser en b. mr. H. J. Q. Tichelman en tot lid van de commis sie van toezicht op het m.o. a. A. C. S. van Breda-Vriesman en b. J. H. Bolling. Advertentie) Zonder TEXON is uw gebouw niet af. is HÉT middel tegen doorslaande muren van woningen, bungalows, silo's, transformatorhuisjes, pakhuizen, etc., etc. inlichtingen worden gaarne verstrekt door telefoon (01180) 2841. In samenwerking met de plaatselijke personeelsverenigingen organiseerde de Z.V.U. in het sociaal gebouw van de N.V. Stijfsel- en Glucosefabriek een le zing over „Het verband tussen voeding en ziekte". Dr. J. A. de Bas te Den Haag, die vele jaren veearts is geweest te Sas van Gent, hield deze lezing. In oktober 1946 heeft hij zijn praktijk vaarwel gezegd en sedertdien is hij in dienst van de N.V. Stijfsel- en Glucose fabriek „Sas van Gent" en geeft hij o.a. voorlichting en adviezen aan de ver bruikers van veevoeder. Voor deze lezing bestond een zeer goede belangstelling. Velen in Sas van Gent en omgeving hebben van deze gelegenheid gebruik gemaakt om van dr. De Bas afscheid te nemen, aangezien hij eind van het jaar de N.V. verlaat met pen sioen. Zijn lezing stond in het kader van de macht van het kleine. Het is o.m. ge bleken dat er naast de eigenlijke voe dingsbestanddelen, zoals eiwitten, vetten en koolhydraten, bepaalde stoffen no dig zijn voor het goed functioneren der levensverrichtingen en voor een goede gezondheid. Deze stoffen waartoe o.a. kunnen worden gerekend vitamines en micro-elementen, zijn slechts in zeer ge ringe hoeveelheden aanwezig, doch ze oefenen op het welzijn van mens en dier een overheersende invloed uit. Het waren vooral de vitamines en de zgn. sporenelementen die de hoofdpunten vormden van het zeer interessante be toog. Spreker werd ingeleid door drs. P. A. Neeteson, voorzitter van de werkgroep Sas van Gent-Westdorpe. Drs. Neeteson was zeer vereerd dr. De Bas te mogen inleiden. De grootste prestatie van dr. De Bas als dierenarts te Sas van Gent had de heer Neeteson nog altijd gevon den het ter wereld helpen brengen van een bruinvisjong, dat nog steeds leeft. Hij doelde hierbij op het oprichten van de Sasse zwem- en poloclub De Bruin vis, waarvan dr. De Bas de eerste voor zitter was en waarvan hij nog steeds erelid is. Mevrouw De Bas werden bloemen aan geboden. Na de causerie was er gelegenheid tot vragen stellen waarvan druk gebruik werd gemaakt. Bij deze beantwoording verzekerde dr. De Bas zich diverse ma len van de deskundige medewerking van de plaatselijke arts, drs. J. H. B. Puylaert, die dan voorlichting gaf op medisch aspect. De raad van de gemeente Sas van Gent komt vrijdag 22 november 's avonds om 7 uur bijeen. Op de agenda staat onder meer een voorstel van b. en w. tot aan koop van een perceel grond in het plan „Noord West" van de weduwe H. J. Staal. Voorts een verzoek van het be stuur van de bijzondere r.-k. lagere school „St.-Petrus" in Sas van Gent aan de gemeente om geld beschikbaar te stellen voor het aanschaffen van gym- nastiekmateriaal. Er is ook een ver zoek van net r.-k. ziekenhuis in Sluis kil aan de gemeente om zich garant te stellen voor een of meer geldleningen tot een maximum van 7.800.000 voor de noodzakelijke uitbreiding en moderni sering van het ziekenhuis. De raadsleden zullen zich ook moeten uitspreken over het verkopen van di verse percelen grond aan het ministerie van verkeer en waterstaat, die deze grond nodig heeft voor verbeteringswer- ken aan het kanaal van Terneuzen naar Gent. Dan is er een verzoek van de heer V. L. Vernaeve aan de Vassystraat tot aankoop van gemeentegrond en van de heer A. L. Uytterhoeven te Sas van Gent tot het in erfpacht krijgen van ge meentegrond. Ten slotte is er een voorstel van b. en w. tot het aanwijzen van een stand plaats voor woonwagens in de gemeen te. Donderdagmiddag om ongeveer 2 uur is de landarbeider T. T. uit Hoofdplaat bij het inspannen van paarden voor een ploeg tüsen de dieren gevallen. Een van de paarden raakte hem met een hoef aan het hoofd. Dokter Lockefeer uit IJzendijke verleende eerste hulp, waarna de man naar zijn woning kon worden overgebracht. Bij de buurtschap Hoogeweg, onder de gemeente Hoofdplaat, is een aanrijding ontstaan tusen de bromfietser C. S. uit Hoofdplaat en een personenauto be stuurd door V. V. eveneens uit Hoofd plaat. De bromfietsberijder moest met een lichte hersenschudding naar het St.- Antoniusziekenhuis in Oostburg worden overgebracht. De bestuurder van de per sonenauto bleef ongedeerd. Bside voer tuigen liepen lichte schade op. Dinsdag houdt de Christelijke Besturen bond afdeling Axel in „Het Cen trum" te Axel haar jaarlijkse familie avond. Voor de pauze werkt men het huishoudelijk gedeelte af, met onder meer een toespraak van het hoofdbe stuurslid de heer Braspenning. Na de pauze speelt het bekende Axelse amateurtoneelgezelschap Ko Bakker een toneelspel in drie bedrijven „Dood door schuld". In het Casino te Breskens is een film vertoond door de Nederlandse Blinden bond onder het motto „Hoe het hier reilt en zeilt". Vele inwoners zagen zichzelf of bekenden op deze film. Er was veel belangstelling voor deze ver toning. 's Middags moesten 2 voorstel lingen voor de schooljeugd worden ge houden. Ook 's avonds werden 2 voor stellingen gehouden. d'Artagnan, een van de helden uit de boeken van Alexander Dumas, beleeft nieuwe avonturen in het Luxortheater in Terneuzen. Regisseur Marcellini tekende voor „Het geheime teken van d'Artag nan", waarin de dappere musketier het aan de stok krijgt met de hertog van Orleans. Ook zijn vriend Porthos doet een duit in het zakje. Een vrolijke avonturenfilm. „Venetië, de maan en jij", is een niet- onaardige Italiaanse film, met liefdes avonturen in het mooie Venetië, waarbij een jonge, vrolijke gondelier de hoofd persoon is. In het Concertgebouw in Terneuzen een film over de woestijn oorlog in Noord-Afrika, „Acht mannen en een tank" met Scott Brady en Rita Moreno in de hoofdrollen. Een spannen de film, maar erg geromantiseerd. „Vlucht uit Oost-Berlijn" (Hofzicht theater, IJzendijke) werd reeds eerder besproken, evenals „Een stad op stel ten" en „West-end jungle" in Het Cen trum in Axel. Cameron Mitchell en Edmund Purdom hebben een heldenrol in „De laatste der Vikingen". Er wordt in deze film een stevig robbertje gevochten tussen een horde Vikingen en de troepen van een Noorse koning. Een niet onverdienste lijk Italiaans spektakelstuk. „De nacht der opgejaagden" gunt ons een blik in Londense nachtclubs, waar de societv zich amuseert. In de hoofdrollen Jayne Mansfield en Christopher Lee. Voor degenen, die Dik Trom nog niet verge ten zijn, beleeft deze jeugdheld nieuwe avonturen in het Bioscoopgebouw in Hulst. H. van der Linden maakte deze aangename jeugdfilm. „De burcht der verdoemden" in het Le deltheater in Oostburg is geïnspireerd op een verhaal van Jules Verne. Ruth Leuwerik heeft een hoofdrol in „Primi tieve driften", een goede film over de toestanden in de werkkampen in Sibe rië. De film is gebaseerd op de roman „Taiga". De liefhebbers van ijsrevue moeten gaan kijken naar „Jaja, die Liebe in Wien" in het Olympiatheater in Sas van Gent. Een aardig verhaaltje, maar de hoofdzaak valt toch op de show met sterren als Ina Bauer en Toni Sailer. Voorts in het Olympiatheater een grie zelfilm „Het raadsel van de verdwenen vrouwen' 'van Michael Powell, geen in drukwekkende film. In Het Casino in Breskens een film over het jeugdprobleem „Na 12 uur 's nachts" een vrij goede Zweedse film over een bende van zes jongens, die een stad on veilig maken. In café „Lamminsvliet" te Sluis vond een ontmoeting plaats tussen de beide plaatselijke biljartclubs. „Tegen moe- uers wil" en „Krijt op tijd". De heer Fl. Dusarduyn, voorzitter van K.O.T. bood, voor de aanvang een herinnering aan en sprak de hoop uit dat beide vereni gingen elkaar nog vaak zouden ontmoe ten. De ontmoeting eindigde in een 17 13-overwinning voor K.O.T. De gede tailleerde uitslag luidt: K.O.T.—T.M.W. P. GroosmanP. Berckmoes 20; M. van LoockeR. Claerhoudt 20; F. Clyncke-A. Blaekman 20; A. Clyn- ckeP. Dieleman 20; J. Smallegange J. Bakker 11; F. DusarduynJ. Rottier 02; H. van CraeynestW. Canon 20; Jac. BakxG. Hermie 2 0; G. van OorschotJ. Smoorenburg 02; P. QuataertA. Baert 02; Joh. de BruyneJ. van Hanegem 02; A. GroosmanW. Canon 02; A. Ver- wilstW. Groosman 20; L. Quataert A. Blaekman 02; J. BauerJ. Rot tier 2—0. Totaal 17—13. De in Dreischor gehouden huis aan huis collecte voor de Reclassering heeft op gebracht f 30,43. Advertentie) Onder deze kop gaf een landelijk dagblad een interessant bericht over een nieuw wasmiddel. Het nieuws komt als zo vaak uit Amerika. Lever Bros, een zusteronderneming van de Sunlightfabrieken, heeft daar een speciaal koud- water-wasmiddel ontwikkeld. Dit feit is tekenend voor de wasgewoonte van de Amerikaanse vrouw, die pas na het wassen bleekt. De Nederlandse huisvrouw doet dat niet, want haar wasmiddel wast en bleekt tegelijkertijd. En die bleekwerking komt vooral tot zijn recht bij hogere temperaturen Hoe warm het sop moet zijn? Eigen ervaring leert iedere vrouw, met welke temperatuur juist haar was het meest is gediend. De een moet de was koken om het goed werkelijk wit te krijgen, de ander gebruikt bijv. heet water uit boiler of geiser en een derde doet het nóg weer anders. Al die verschillen in wasmethode en temperatuur stellen hoge eisen aan een wasmiddel. Het moet onder uiteenlopende omstandigheden bij temperaturen van goed warm tot kokend heet zijn volledige waswerking ontwikkelen. Er is in Nederland een produkt dat deze voorwaarden bijzonder goed ver vultOMO. De Sunlightfabrieken hebben OMO alles gegeven wat nodig is, om bij elke wasmethode aan de hoogste eisen te voldoen. De veelzijdigheid van OMO garandeert iedere huisvrouw een frisse, witte was. OMO is HET was middel voor het beste resultaat bij elke wastemperatuur. VEILING BERGEN OP ZOOM. 15 november. Andijvie 1218. Bloemkool 12 72. Rode kool 8—13. Witte kool 6—12. Sav. kool IS22. Boerenkool 1421. Snijbonen 149 247. Sperciebonen 160. Bospeen 1826. Breekpeen 68. Waspeen 2228. Witlof 30 68. Uien 6—21. Selderij 20—88. Sla 4—13. Spruiten 25>132. Prei 11—24. Tomaten 25 38. Cox Orange 5068. Jonathan 1532. Glo rie van Holland 2536. Golden Delicious 4064. Saint Remy 2532. Vrijdagmiddag omstreeks half een is de Oostburgse gemeenteambtenaar A. J. de K„ die per fiets op weg was naar huis, in de Brouwerijstraat aangereden door een auto. Deze auto bestuurd door de heer J. A. B„ ambtenaar bij de keurings dienst van waren te Goes, reed achter uit een particuliere uitrit uit en kwam daarbij in botsing met de fietser. Nadat de Oostburgse arts F. F. Loose ter plaatse eerste hulp had verleend werd het slachtoffer met een ernstige been wond en enkele ontvellingen naar zijn woning gebracht. De fiets werd zwaar beschadigd. GEVRAAGD: I PHILIPS - TERNEUZEN In onze nieuwe moderne fabriek hebben wij plaatsings mogelijkheid voor MANNEN Vast werk Goed loon Goede sociale voorzieningen Busvervoer of afstandsvergoeding Inlichtingen op onze zittingsavonden te AARDENBURG: dinsdag 19 november a.s., café „Centraal", M. Lekens, Markt 25, 's avonds van 8.00 tot 9.00 uur. AXEL: maandag 18 november a.s., in café „De La Paix", R. Dieleman, Noordstr. 1, 's avonds van 7.30 tot 8.00 uur. CADZAND: dinsdag 19 november a.s., in hotel-café-restaurant „Du Commerce", A. Jansens, Mariastr. M 50, 's avonds van 8.00 tot 9.00 uur. HOOFDPLAAT: maandag 18 november a.s., in café „De Vriend schap", J. Martens, Kerselaan 7, 's avonds van 7.30 tot 8.00 uur. HULST: donderdag 21 november a.s., in café-restaurant De Bruyn, Achter de Kerk, K. Nieuwstraat 13, 's avonds van 8.00 tot 9.00 uur. KLOOSTERZANDEdonderdag 21 november a.s., in café-res taurant „De Reizende Man", J. de Waal-Baart, Hof te Zandeplein 24, 's avonds van 8.00 tot 9.00 uur. OOSTBURG: maandag 18 november a.s'., in café „l'Ambassa- deur", Eenhoornplantsoen 2, 's avonds van 8.15 tot 9 uur. SLUIS: dinsdag 19 november a.s. in café „Lamminsvliet", W. Groosman-Scheepers, Kade 3, 's avonds van 8.00 tot 9.00 uur. TERNEUZENmaandag 18 november a.s., in lunchroom v. d. Assche, Noordstraat 5, 's avonds van 8.15 tot 9.00 uur. Dagelijks van 9.0012.00 en van 2.005.00 uur op onze afde ling Personeelzaken - Nieuwbouw - (Ingang tijdelijk rijksweg naar Sluiskil) VEILING KAPELLE. 15 november. Industrie- en exportveiling. VEILING ROTTERDAM. Donderdag 14 nov. Aardappelen 1317. An dijvie 2636. Bloemkool 1 A: 6 st. p. bak 5476, 7 st. p. bak 5059, 8 st. p. bak 3854. Bloemkool 2 A: 6 st. per bak 2759, 7 st. per bak 3742. 8 st. p. bak 2040. Rode Goudrenet 1 90 35—38, 85 40, 80 38.60, 75r kool 10—18. Gele kool 13—21. Groene kool 35.90—36.10, 70 33.80, 65 31. 60 29, 2 85 36, 80 33, 75 31, 70 30, 65 28. 2D 20, 3 grof 28—29, 3 fijn 18. Jonathan 1 80 32. 75 34, 70 31.90— 32.90, 65 29.6029.70, 60 26, 2 80A 24, 75A 26— 28, 65A 23.70—23.80, 70A 23.40—26.70, 60A 22.90 1723. Sla 1 A 710. Spruiten 1 A 5468, 2 A 4019, 1 B 31—39, 2 B 15—18, 1 D 55 67. Prei 2031. Selderij 716. Peterselie 14 '15. Grote peen 816. Uien 1 1623, gesch. 2228. Boerenkool 1623. Sjalotten 81. Wit- —23.10, 2 80B 22, 75B 18—20, 65B 19, 60B lof 1 A 59—69, 2 A 50—63, 1 B 50—59, 2 B 19. 2D 13—14, 3 grof 16—17, 3 fijn 13. Saint Remy 1 75 32, 65 34, 2 75 32, 65 34. 2D 31, 3 grof 28, 3 fijn 24. Glorie van Holland 2 80 26, 75 25', 70 25—26, ü3 24, 3 grof 23. 3 fijn 15. Sterappel 1 60 37, 55 28, 2 55 18, 2D 12, 3 fijn 10. Laxton Superb 1 80 40, 75 42, 70 36 37, 65 28—29, 60 21, 2 70 24. 65 19, 60 20, 2D 17, 3 grof 24. Comtesse de Paris 1 70 33, 65 33, 60 31, 55 23, 2 70 26, 65 26, 60 25, 55 19, 2D 10—13, 3 grof 13—16, 3 fijn 8.50. Ingrid Marie 1 75 41. 2 70 33—38, 65 29, 3 grof 23, 3 fijn 16. Golden Delicious Ex. 80 5963, 75 65, 70 60, 1 80 53—58, 75 54—63, 70 52—60, 65 42—53, 60 37—45, 2 8 0 44—49, 75 41—52, 70 42—50, 65 37—45, 60 25—37, 2D 16—24, 3 grof 22—32, 3 fijn 1318. Zoete Ermgaard 1 63 6670, 60 53—64, 55 41—45, 2 55 35, 2D 17—23, 3 grof 36, 3 fijn 1020. Winston 2 75 26, 70 28, 65 21, 60 13, 55 10. Lomb. Calville 1 75 31, 2 70 26, 65 18, 60 16, 2D 16. Rode Goudrenet 2 90 46, 85 49, 80 45, 75 40, 3 grof 30, 3 fijn 23. Jo sephine de Maline 2 60 26. 65 44, 53 26. 50 15. Cox Orange Pippin 1 75 76, 70 70—74, 65 62 67, 60 49, 55 38, 2 70 74, 65 65, 60 43, 55 35— 36, 3D 1518 3 grof 46, 3 fijn 22. Goudrenet geel 1 85 47, 80 45. Zoete Campagne 1 65 45, 60 35, 2D 10—21. Bellefleur 1 70 31. 65 31, 60 26, 2D 14, 3 grof 16, 3 fijn 12. Doyenne du Cornice 2 73 95—105, 70 98, 65 91, 2D 74, 3 grof 72, 3 fijn 52. Gieser Wildeman 1 55 58, 50 45 48, 2 60 60—61, 65 48—58. 50 39—45, 2D 25, 3 grof 3046, 3 fijn 1524. Groninger Kroon 2 60 26, 55 15, 2D 13, 3 grof 14, 3 fijn 13. Winterlouwtje 1 50 30, 2D 9.50. Kleipeer 1 50 2429, 2D 1013. Zoete Winterkroon 2 55 21, 60 27, 65 36, 2D 14. Geplukte kroetappels 13.90, val kroetappels 11, kroetperen doordraai. Bramen industrie voor levering aanstaande maandag en dinsdag 2 6266. Gewone veiling: Bramen per doos 2 4156. Mispels per kg 1 37. Tomaten per kg 2A 25— 45. 2B 25—28 2C 25—27. Groenteveiling: Spruitkool 51. Andijvie 18. Witlof 46. Prei 1421. Knolselderij 150. Kas- snijbonen 148, afw. 101. Spinazie 50. VEILING MIDDDELBURG. 15 november. Fruit: Jonathan 75-80 35, 70-75 38. 65-70 32, 60-65 26. 3 grof 22—24. Glorie van Holland 75-80 32—39, 65-75 30—32. Gro ninger Kroon 63-75 38, 55-65 23. Tomaten A 12672, B 2652, C 2546. Lombarts Calville 70-op 30, 65-70 27, 60-65 20. Gieser Wilde man 50-op 4448. Golden Delicious 70-75 49, 65-70 45, 60-65 34, 3 grof 46. Black Alicante 204—231. Groenten: Andijvie 15—27. Witlof 22—54. Prei 2130. Kroten kg 1219. Sav. Kool 2031, Rode kool 1018. Boerenkool 10 19. Witte kool 14—18. Glassla 1118. Natuur- sla 3.5013. Bloemkool 4 per kist 4261, 6 per kist 2652, 8 per kist 2142, 10 per kist 1018. Bospeen 1726. Spruiten onge- schoond 4175, geschoond 3782. Breekpeen 613. Uien 1417. Kassnijbonen 194206. Veldsla 117—210. VEILING GOES. 15 november. Black Alicante 2 151. Bramen per doos 1 2526. Groenten. Per stuk: Bloemkool Al 5262, A2 37—31, BI 2947. B2 19—35, C2 12—17, afw. 12—40. Kropsla 2 6, Cl 3.50. Per bos: Selderij 7—8. Peterselie 14—18. Kroten 2—3. Per kg: Andijvie 1 16—22, 2 7—17. Prei Al 14—21, A2 10—17. Witlof Al 42—48, A2 33—35, B2 26—33, afw. 21. Tomaten A 46—59, B 55— 74, C 35. Spruiten Al 2633, A2 2330, BI 20, B2 15. Veldsla 1 74, 2 54. Selderij 31—34. Knolselderij 1 11, 2 7—8. Rode kool 10— 12, 2 7—9, BI 5. Witte kool 1 8—9. Groene sav. kool 1 23—24, 2 9—17, BI 18. Boeren kool 1 89. Uien afw. 3.507. Peen BI 13 14. Spinazie 1 60. VISMIJN COLIJNSPLAAT. Exportgarnalen 5815 kg. 1,18—2,02. Schar 176 kg. Bot 214 kg. Wijting 35 kg. Tong 5 kg. Kabeljauw 3 kg. Rog 2 kg. Ongesorteerde vis 4 kg. 3650. Aanvoer 32.000 kg. Black Alicante 167—224. Golden Delicious 1 AA 68—73, 1 A 5364, 1 B 42—61, 1 C 3344. Coxs Orange Pippin 1 AA 71—87, 1 A 58—76, 1 B 42—53, 1 C 28—36, 2 A 39—50, 2B 2541. Aanvoer 25.000 kg. Jonathan 1 AA 4147, 1 A 32 49, 1 B 26—39, 1 C 17—27, 2 A 27—43, 2 B 1827 2 C 17—20. Goudrenette 1 AA 37—53, 1 A 34—55, 1 B .31—48, 1 C 26—34, 2 A 35 37. Laxton's Superbe 1 AA 3240, 1 A 27—40, 1 B 19—27, 1 C 13—19, 2 A 23—33. Glorie van Holland 1 AA 36—39, 1 A 26—36, 1 B 24—30, 1 C 18—23, 2 A 27—31, 2 B 21— 22 St.-Remy 1 A 35—38. 1 B 35—36, 1 C 35—36. Legipont 1 A 68—75, 1 B 64—63, 1 C G364. Aanvoer 13.000 kg. Conference 1 A 59—63, 1 B 49—56, 1 C 42—46. VISMIJN BRESKENS. Aanvoer in de week van 4 t.m. 9 november. 783 kg. bot, 1023 kg schar, 261 kg schol, 72 kg tong, 4 kg tarbot, 385 kabeljauw, 3288 kg wijting, 12 kg rog, 72 kg makreel, 2078 kg sardijn, 32.762 kg exportgarnalen, 1912 kg binnenlandse garnalen, 768.300 kg haring, 1160 kg onverkochte haring, 422 kg onverkochte vis, 14.432 kg onverkochte sar dijn. VEILING TERNEUZEN. Glassla 1 7101210. Bloemkool A 5058, A2 20—51, B 43—48, B2 17—33, C2 12—13, afw. 12—25. Knolselderij 13—16. Selderij 11—12. Bintje 1 1170>1310. Andijvie 822. Prinses- senbonen 2 165. Rode kool 9. Sav. kool 24 30. Breekpeen 7. Waspeen 1217. Prei 22 35. Spruiten geschoond 6388, ongeschoond 5965. Tomaten A2 2569, C2 36. Uien 1 17, 2 4—7. Witlof A 51, B 41—51, B2 22—44. afw. 1540. Appelen: Golden Delicious 1 80 58 61. 75 60—63, 70 55—58, 65 35—45, 60 36—37, 2 75 49—54, 70 45—48, 65 40—41, 2D 12, 3 grof 25, 3 fijn 12. Goudrenet 1 85 3539, 80 36, 70 32. 65 28—32. 2 85 32, 80 33, 75 32, 70 31, 60 27—29, 2D 17—22, 3 grof 28, 3 fijn 15. Jo nathan 1 85 34 80 31—34, 75 32—34. 70 32— 34. 65 27—30. 60 21, 2 85 22. 80 23, 75 24. 70 24, 65 21, 60 20, 2D 14 3 fijn 14. Cox Orange 1 75 72—75, 2 75 62—63, 70 60—62, 65 56—57, 55 29—30, 2D 19—20, 3 grof 45—46, 3 fijn 16—17. Laxtoh 2 70 2526, 65 2122. Peren: Comtesse 1 75 30, 60 32, 55 17, 3 grof 15. VEILING STAVENISSE. 15 november. Uien middel 16.70, bonken 18.50, drielingen 20.10, pickles 24.30, stek 4.30. Aan voer 118 ton. ZONDAGSDIENSTEN ARTSEN. Terneuzen: dokter A. C. S. van Breda-Vries- man, Herengracht 11, tel. 2003. Axel: dokter K Boor, Noordstraat 8, tel. 666. Oostburg en Aardenburg: dokter N. J. Rijk te Aarden burg, tel. 01177466. Biervliet, Hoofdplaat en IJzendijke: dokter J. H. M. Lockefeer te IJzendTTke, tel. 01176366. Zuidzande, Cad- zand. Sluis en Retranchement: dokter H. Bom te Cadzand, tel. 01179366. Breskens, Groede en Schoondijke: dokter J. E. van der Maas te Breskens, tfel. 01172466. Apotheek Terneuzen: Hamann, Noordstraat 69, tel. 2060. DIERENARTSEN. Oostburg-Sluis: dokter W. H. Kapsenberg te Sluis, tel. 01178225. Axel, Sas van Gent en Zaamslag: dokter J. F. de Haas te Zaamslag, tel. 01153—366. (Advertentie) Zondagsdienst Taxi's Middelburg BLANKER, tel. 2865. T.C. WALCHEREN, tel. 3200. ZONDAG 17 NOVEMBER Ned. Herv. Kerk. Aardenburg 10.30 ds. Brinkman. Axel 10 ds. Pennings, 2.30 ds. Gramsbergen. Biervliet 10 ds. Evenhuis. Breskens 11 en 6.30 ds. Spaans. Cad zand 9.30 ds. Luuring. Driewegen 7 ds. Poelman. Groede 10 ds. Doornink. Hoek 10 en 2.30 ds. Van Meeuwen. Hoofd plaat 10 eerw. heer Begeer. Hontenisse 9.30 ds. Scholten. Hulst 10 ds. Timmers. Nieuwvliet 9.30 ds. Brezet. Oostburg 10 ds. Van Dalen. Philippine 11 ds. Stern. Retranchement 10.30 ds. Luuring. Sas van Gent 9.30 ds. Stern, 7 ds. Van Hat- tem. Schoondijke 9.30 ds. Spaans. Sluis 9.30 ds. Balk. Sluiskil 9.30 en 11 ds. Cupédo (H.D.). St.-Anna ter Muiden 11 ds. Balk. St.-Kruis 9 ds. Brinkman. Tei- neuzen Noordstraat 10 ds. v. d. Vlugt, 7 ds. Gramsbergen, De Schakel 9.30 ds Poelman, Scheldeoord 6 ds. v. d. Vlugt. Waterlandkerkje 10 ds. Bergsma. IJzen dijke 10 ds. Van Evert. Zaamslag 10 ds. Becht, 2.30 ds. Pennings. Zuidzande 11 ds. Brezet (H.D.). Gereform. Kerk. Aardenburg 10 en 3 ds Vanhallen. Axel 10 en 3 kand. Land Breskens 10 en 3 ds. De Vries, Hoek 10 en 2.30 ds. Verbeek. Oostburg 10 en 2.30 dhr. Blokland. Terneuzen 10 en 3 ds. Van Hattem, Schoondijke 10 en 3 ds. Hoogerwerf. Zaamslag 10 en 3 ds. Den Boer. Zoutespui 10 en 3 ds. Visscher. Gereform. Gem. Axel 10 en 2.30 leesd. Oostburg 10 en 3 leesd., Pro Rege 9.30 en 2.30 leesd. Terneuzen 9.30, 2 en 6 leesd. Oud-Geref. Gem. Oostburg 9.30 en 2.30 leesd. Terneuzen 9.30, 2 en 6 ds. De Reuver. Vrije Evang. Gem. Breskens 10 ds. Praas. Cadzand 9 ds. v. d. Molen. Nieuwvliet 10.30 ds. v. d. Molen. Re tranchement 2.30 ds. Praas. Evang. Luth. Kerk. Groede 9.30 ds. Bartlema. Verg. der Gelovigen. Breskens 10 en 5.30 dienst. Geref. Kerk (Vrijgem.). Axel 10 en £.30 ds. Kuiper. Hoek 10.30 en 2.30 ds. Oh- mann. Terneuzen 9 ds. Ohmann, 4.30 ds. Kuiper. Zaamslag 9.30 en 2 ds. Krijten- burg. Zoutespui .10 en 2.30 ds. v. d. Jagt. Oostburg 10 en 2.30 leesd. Chr. Geref. Kerk. Zaamslag 9.30 en 2.30 leesd. Volle Evang. Gem. Terneuzen 10 dienst. Doopsgezinde Kerk. Terneuzen 10.30 ds. Van Beek. Leger des Heils. Terneuzen 10 en 7.30 samenkomst. Door een noodlottig ongeval werd plotseling uit ons midden weggenomen onze zeer geziene en gewaardeerde medewerker, collega en vriend, de heer K. G. VAN MAASDAM op de leeftijd van 63 jaar. Gedurende bijna 50 jaar heeft hij onze zaak en onze familie met grote trouw en voorbeeldige ijver gediend. Wij zullen hem niet licht vergeten. Directie en personeel N.V. „La Vitesse" Fam. Van der Peijl Goes, 15 november 1963.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1963 | | pagina 23