Vaste commissie vraagt: Deltawerken nog termijn „Voor de 25 jaar?" Vlissingen eerste stad bankzegelactie voor DOE DE WAS KOUD (maarnietin Nederland) ZUID-BEVELAND Najaarsvergadering plattelandsvrouwen PLAN RESTAURATIE RAADHUIS KRUININGEN WORDT UITGEWERKT MARKTBERICHTEN Komen er ook in Zeeland nog mosselverwaterproeven VERKOUDHEID? AGENDA Start begin december JEUGDCIRCUS „HOGEROP" WEER VOOR VOETLICHT TREKPROEVEN VOOR PAARDEN AFGENOMEN Verkeersongeval COURANT VOLDOENDE GELD VOOR DELTAVERHOGLNGEN Vertraging kabelbaan Haven van Yerseke Visserijlaboratorium Haven van Breskens Sloegebied Bromfietster na botsing bewusteloos Instructiefilms voor Zebra-keurturners v Barendrechtse brug Veerhavens GOES Ouderavond A.K.F. COLIJNSPLAAT Coöperatieve boerenleenbank BORSSELE WOLPH AARTSDIJK U.D.I. won driedorpen- gymnastiekwedstrij d KRUININGEN Vergadering kring Z.L.M. YERSEKE Champignonkwekers in Yerseke willen bond 's-HEER-ARENDSKERKE KRABBENDIJKE Vragen in raadsvergadering Bij behandeling begroting 1964 Offensief van de Nederlandse middenstand Eigendom middenstand DONDERDAG 14 NOVEMBER 1963 WISSEL BEVELANDEN PROVINCIALE ZEEUWS In de vaste commissie van verkeer en waterstaat uit de Tweede Kamer zijn blij kens het voorlopig verslag op de begroting weer verschillende vragen over Zeeuwse zaken aan de minister gesteld. „Gaat de minister in het bijzonder nog uit van een termijn van uitvoering van de Deltawerken van 25 jaar? Zo ja zijn de uitgetrokken bedragen nog voldoende? De ambtsvoorganger van de minister heeft meegedeeld, dat de verhoging van de bestaande zeekeringen tot Delta hoogte in een tijdverloop van 25 jaar jaarlijks grotere bedragen zal vergen dan tot heden werden gevoteerd. Is het voor dit doel uitgetrokken bedrag nu niet te gering? Dit bedrag ligt slechts vijf miljoen gulden hoger dan voor 1963 werd begroot en tweeënhalf miljoen lager dan in 1963 vermoedelijk zal worden uitge geven, niettegenstaande, dat de totale rijksuitgaven voor deze werken tweehon derd miljoen gulden hoger zijn geraamd", zo wordt opgemerkt. „Erkent de minister, dat een regeling ex artikel 8 van de Deltawet urgent is, onder andere met het oog op de schade van de oesterkwekers, mos selkwekers en vissers aan de Lau- werszee? Kan de minister meedelen, waarom het toegezegd wetsontwerp ter regeling van de schade welke oesterkwekers door de Deltawerken ondervinden nog niet is verschenen?" zo wordt de minister gevraagd. „Tot dusver zijn alle Deltawerken on geveer overeenkomstig het tijdschema verlopen. Nu echter dreigt bij de afslui ting van de Grevelingen ten gevolge van tegenslagen bij de kabelbaan vertraging te ontstaan. Hoe groot is die vertraging? Zal de kabelbreuk ten laste van de af sluiting of van de Franse leverancier ko men?" Voorts wordt aan de minister de vraag gesteld hoever het overleg is gevor derd over de versterking van de Schelde- kade te Terneuzen, van de zeeweringen van de havens van Breskens en Vlissin- gen. „Kan worden meegedeeld, waarom, in strijd met de tijdens de behandeling van de brief met betrekking tot het Greve- lingenplan en oesterproef in het Veerse Gat gedane toezeggingen, nog geen schaderegeling voor getroffen oester culturen tot stand is gekomen Wat is het standpunt ten aanzien van de ver groting van de haven van Yerseke? Worden thans uitsluitend in het Waddengebied mosselverwaterproe ven genomen of wordt alsnog over wogen deze ook in Zeeland te doen plaatsvinden?" De minister wordt gevraagd of hij nog eens nadrukkelijk wil meedelen, dat de verplaatsing van het visserijlaboratorium van We- meldinge naar de Waddenzee bepaald niet betekent, dat de mogelijkheden voor Zeeland tot vestiging van een verwaterplaats voorgoed zijn afge sneden. De minister wordt voorts gevraagd of hij bereid is de in 1961 op initiatief van het provinciaal bestuur van Zeeland opge richte Stichting voor Bevolkingsonder zoek in het Deltagebied voor een subsi die in aanmerking te laten komen, zo het ook geschiedt voor het Zuiderzee- forids in de drooggelegde polders. „Is de minister bereid de toezegging van minister Algera met betrekking tot de derde haven voor Breskens gestand te toen? Meent hij niet dat dit zeer ge wenst zou zijn, nu in de nabije toekomst de haven van Colijnsplaat zijn betekenis voor de kustvissers zal verliezen door de afsluiting van de Oosterschelde?" zo wordt in het voorlopig verslag gevraagd. „Hoe staat het met de beheersregeling voor het Sloehavengebied Wordt de ur gentie van deze regeling niet versterkt door de vestiging van de Amerikaans- Engelse-Nederlandse wolindustrie? Wil de regering de streek rond dit haven- Advertentie) hoest? keelpijn? GROENE KRUIS HOESTBONBONS helpen probaat en smaken heerlijk! Tijdens een hevige stortbui, die zich gis teravond boven Middelburg ontlastte, zijn omstreeks tien voor half acht op het rijwielpad van de Koudekerkseweg ter hoogte van Toorenvliedt twee brom fietsen met elkaar in botsing gekomen. Ze werden bestuurd door E. J. O. uit Koudekerke en een 40-jarige vrouw, die met het hoofd op de stenen terecht kwam en in bewusteloze toestand met de ambulance-auto van de brandweer naar het Gasthuis overgebracht werd. Gisteravond laat was zij nog steeds niet bij kennis, zodat de politie haar niet kon horen en evenmin wist wie de da me was. De commissaris van politie te Mid delburg verzoekt eventuele getuigen van dit ongeval zich voor het geven van nadere inlichtingen te melden aan zijn bureau (tel. 011802244). De Zeeuws-Brabantse Turnkring zal zaterdagmiddag onder auspiciën van de sectie keurturnen van het Koninklijk Nederlands Gymnastiekverbond een aantal keurturninstructiefilms verto nen in „De Korenbeurs" te Bergen op Zoom. Deze voorstelling is toegankelijk voor dames- en herenleden van de Ze brakeurkorpsen en voor de verenigings leiders van de leden van de keurkorp sen. De voorstelling begint om half vier. Vlissingen Alhambra: West Side Story, 20 uur. 14 )aar. Middelburg City: West Side Story, 14 Jaar, 20 uur. Electro: De zoon van niemand, 19.30 uur. 14 Jaar. Van Benthem en Jut ting: Expositie reisschetsen en ceramiek, 9-18 uur. Goes Grand: West Side Story, 19.30 uur, 14 Jaar. Prins van Oranje: „Ensemble" voor Z.V.U. en Nutsdepartement Noord- Beveland met „Het grote oor" 20 uur. Bergen op Zoom Roxy: Onvechtbare drif ten, 20 uur, 18 jaar. complex mede in dit beheer betrekken Kan worden meegedeeld of voorberei dingen zijn getroffen voor het tot stand komen van een doeltreffende landin waartse verbinding vanuit de Sloehaven, het zogenaamde Sloekanaal?" zo wordt de minister gevraagd. „In welk stadium bevindt zich de werk groep, die onder meer is belast met de ontwikkeling van het oostelijk deel van de Oosterschelde, het zogenaamde Plan Reimerswaal informeert de vaste commissie. „Door de bouw van de Haringvlietbrug, de Grevelingendam en de brug over de Oosterschelde zal een goede verbinding tussen Rotterdam en Zeeland tot stand komen. Moet nu niet gevreesd worden, dat in 1965 een onhoudbare verkeers situatie zal ontstaan in de Hoeksche Waard en met name bij de Barendrecht se brug? Welke maatregelen overweegt de regering te den aanzien?" „Zullen de aansluitende wegen, met na me de weg Numansdorp-Barendrecht- Rotterdam eind 1965 voltooid zijn?" „Zal het gedeelte Lewedorp-Nieuw- land-Vlissingen van rijksweg 58 in 1965 gereed zijn? Wanneer zal met de verbetering van het gedeelte Nieuwland-rondweg Goes worden be gonnen Wanneer zal met de rond weg rond Sluis een aanvang worden gemaakt?", zo vraagt men. „Zullen de gelden die voor weg 60 zijn uitgetrokken worden besteed voor de verbetering van de traversen Klooster- zande en Ter Hole?" „Is de minister bereid voor een snelle verbetering van de accommodatie van het veer Kruiningen-Perkpolder, die zeer urgent is met het oog op de spectacu laire economische ontwikkeling van de kanaalzone bij Terneuzen, voldoende gelden ter beschikking te stellen? Kan de minister meedelen op welk tijdstip de ze verbetering gereed kan zijn?" „Is de minister bereid te bevorderen, dat de machtiging die aan het provin ciaal bestuur van Zeeland is verleend voor de bouw van een grote 100 meter lange veerboot voor het veer Kruiningen- Perkpolder, na het gereedkomen van het plan voor de bouw zo spoedig mo gelijk zal worden verstrekt? Is de minister bereid de vervoersmoei- lijkheden die ongetwijfeld zullen voor komen tot het tijdstip van de indienst- stelling van de grote veerboot, in over leg met en eventueel na voorstel van G.S. van Zeeland zoveel mogelijk op te vangen? Kan als tijdelijke oplossing niet dienen de vergroting van de aan wezige capaciteit en de uitbreiding van de frequentie van de diensten? Past bij voorbeeld een tweeuursdienst op zondag nog wel in de huidige omstandigheden aldus wordt gevraagd. „Is het juist, dat de vervoerscapacitei ten van het veer Vlissingen-Breskens na de indienststelling van het in aanbouw zijnde derde motorschip „Prinses Mar griet" voorshands voldoende mag wor den geacht? Acht de minister de zeker heid van de uitvoering van deze dienst voldoende gewaarborgd met een grote fuik in Vlissingen en te Breskens?" Dezer dagen werd in de kantine van de A.K.F. aan de haven te Goes een ouder avond gehouden voor de ouders van de leerlingen van de bedrijfsschool. Het doel van deze avond was een nader con tact te leggen tussen de ouders, het be drijf en de leermeesters. Op deze avond waren onder meer aanwezig de direc teuren van de l.t.s. uit Goes en Vlissin gen, de heren C. J. Buurman en J. Moor man alsmede de directeur van het Ge westelijk Arbeidsbureau te Goes, de heer A. P. Bos. Na een kort openingswoord gaf de heer J. van de Werp, consulent van de stichting „Bemetel", een uiteen zetting omtrent de werkwijze van het leerlingenstelsel en welke invloed de ou ders kunnen doen gelden op hun zonen teneinde een goede samenspel te verkrij gen tussen gezin, opleiding in het bedrijf en de school. Na deze causerie was er ge legenheid het tentoongestelde werk van de leerlingen te bezichtigen en contacten te leggen tussen de ouders en de leer meesters. Na de pauze werd de film „Waarom zijn ze tegen ons" vertoond. Deze film stelt een aantal problemen aan de orde, die zich bij de jongeren kun nen voordoen. Besloten werd met een geanimeerde discussie naar aanleiding van de film. Een veertigtal ouders toon de voor deze leerzame avond hun be langstelling. Het Goese jeugdcircus „Hogerop" komt vrijdag 22 november weer voor het voetlicht. De jongelui hebben een nieuw programma ingestudeerd en brengen dat in het Schuttershof. Onge veer dertig jeugdige artiesten werken er aan mee. Zij brengen 44 nummers: tafel- en stoelenacrobatiek, jongleurs, fietsnummer, trapezewerkers en pyra- midebouwers. Collecte De Klaprooscollecte te Goes heeft een bedrag van 609,46 opgeleverd. Op de coöp. boerenleenbank te Colijns plaat is in oktober een bedrag aan spaargelden ingelegd van 194.826,83. In hetzelfde tijdvak werd 129.644,03 terugbetaald. Het saldo per 1 november bedraagt 4.423.676,70. In oktober wer den 12 nieuwe boekjes uitgereikt. Inzameling voor kinderzorg De inzameling in Borssele ten bate van Kinderzorg te Middelburg leverde 25 zakken aardappelen, 8 kisten fruit, en kele pakken kleren en 18 op. Burgerlijke stand GOES. Bevallen: A. R. van den Brinkde Wit, d. P. MachielseRiemens, z. M. Hubregtsevan der Weele, z. A. C. in 't AnkerGlerum, d. M. S. OverbeekeFranpke, d. M. P. Fokke Hugens, z. A. A. de PutterBlaauw, z. A. M. F. de. WinterPekaar, d. M. C. M. van MoortBoeij, z. P. C. Hulsenbosehvan der Endt. d. J. BoonstraCok, d. P. J. van KleunenBossehaart, z. E. A. Tangevan der Weele, z. M. M. RoestSteenbakker, d. Ondertrouwd: J. J. Huissoon. 27 j. en P. C. van der Loo, 22 j. J. Sandee, 23 j. en J C. Verburg, 20 j. C. F. M. Zweedijk, 27 J. en P. J. Streefkerk, 36 J. E. F. van Liere, 24 en S N. A. Lindhout, 23 j. M. van Poelje, 26 j. en M. Bakker, 22 j. H. T. van de Velde, 23 i. en E. C. Sinke, 17 j. Getrouwd: M. H. Koole, 21 j. en C. J. Carels, 19 i. P. W. Martijn 28 j. en S. D. Swart 24 j.A. J. Verijzer 30 j. en M. Blondel 24 j. M. H. Quakkelaar 21 j. en M. J C. Liplijn 17 j. C. J. de Meester 26 j. en C Teerds 25 j. F. C. J. van der Willigen 29 j. en D. R. M. Stieger 24 1. L. van Dijken 24 j. en J. M. Kloosterman 25 j. A. J. de Kok 26 j. en I. C. Angerstein 23 j. Overleden: J. de Looff 78 J., e.v. A. van de Berge. J. Hoekman, 74 j., w. v. W. Mol. T. Kwanten, 55 j. e.v. M. A. de Wit. S. Fosse, 79 j. w. v. M. van der Vliet. B. Boonman, 79 j., w. v. P. Adriaenssens. P. Verbrugge, 39 j. J. F. Borgs, 65 e. v. Bran denburg. J. C. Sauer, 80 j„ w. v. Baarens. J. J. Quist, 76 j„ e. v. Van der Weijde. H. Molhoek, 83 j., w. v. Van der Plasse. P. M. G. Courtin, 15 j. J. Paardekooper, 70 j., w. v. Van de Velde, H. E. Ketelaar, 66 j., w. v. Hooper. YERSEKE. Ondertrouwd: P. B. de Smit 26 j. en L. C. van den Berge 19 j. De afdeling Kruiningen en omstreken van de Bond van Plattelandsvrouwen hield dezer dagen haar najaarsvergade ring. In het openingswoord herdacht de presidente mevrouw Baarens-van Aalst het overleden lid mevrouw Baarens- Sauer. Verder deelde de presidente mee, dat waarschijnlijk in januari de cursus „Beter Bewegen" zal starten. Het overige deel van de middag werd verzorgd door de voordrachtkunstenaar de heer Meinard Kraak te Amsterdam. Het programma bestond uit werken van Multatuli, Jac. van Hattum, Godfried Bomans, Erick van der Steen en Annie Schmidt. Aan het einde van de middag zong de heer Kraak enkele negro-spirituals met pianobegeleiding. Op 11 december belegt de Z.L.M. kring Oost-Zuid-Beveland in het dorpshuis te Kruiningen een vergadering, waarbij als gasten zijn uitgenodigd de N.F.O. afd. Kapelle en Oost-Zuid-Beveland. Het voornaamste onderwerp van deze verga dering zal zijn een verhandeling over „De veroudering van onze aanplant". Hierover zal spreken ir. J. D. Gerritsen, rijkstuinbouwconsulent te Geldermalsen. Een spreker van de Raiffeisenbank zal de financieringsproblemen nader be lichten. Collecte De klaprooscollecte heeft in de gemeen te Kruiningen een bedrag van 353,67 opgebracht. In Yerseke wil men komen tot de op richting van een vereniging van cham pignonkwekers. Er heeft zich een voor lopige commissie voor de champignon cultuur te Yerseke gevormd, waarin zitting hebben de heren C. L. Pronk, J. A. Verwijs-Willemsen, Joz. Sinke en J. F. Sinke. Deze commissie heeft een vergadering uitgeschreven voor 28 november 's mid dags om twee uur in hotel „De Oester- beurs" te Yerseke. In verband met het stichten van een vereniging zullen die middag de heren B. Ambrosius en A. H. Veeken, respectievelijk voorzitter en vice-voorzitter van de landelijke vereni ging, aanwezig zijn. Op deze vergadering wil men ook pro blemen bespreken die verband houden met de coöperatie, de aanvoer en de afzet. Zaterdagmiddag werd in het gymna stieklokaal te Wolphaartsdijk de jaar lijkse driedorpen-gymnastiekwedstrijd gehouden tussen Atlas uit Heinkens- zand, Olympia uit Kapelle en U.D.I. uit Wolphaartsdijk. De wedstrijden waren voor meisjes en jongens van 10 tot 16 jaar. De uitslagen waren: Meisjes (brug ongelijk, kastspringen en evenwichtsbalk) U.D.I. 353,1 p., Olym pia 346 p., en Atlas 345,8 p. Jongens (lange mat, kastspringen en rek) U.D.I. 388,3 p., Atlas 357,6 p. en Olympia 347,6 p. Groepswerk (meisjes en jongens sa men) Atlas 345,6 p., U.D.I. 338,4 p. en Olympia 304,8 p. De totale uitslag werd dus: 1. U.D.I. 1079,8 p., 2. Atlas 1049 p., 3. Olympia 998,4 p. Doordat U.D.I. hiermee voor de 5e keer de wisselbeker wan, kwam deze thans definitief in het bezit van de Wol- haartsdijkse vereniging. Voor de beste individuele prestaties wa ren 2 medailles beschikbaar, die gewon nen werden door Jannie Goedegebuure met 66,2 p. en Nico Flipse met 70,2 p., beiden lid van U.D.I. Vijf paarden hebben dit jaar in Zuid-Be veland deelgenomen aan de trekproeven, die uitgaan van het commissie voor het bruikbaarheidsonderzoek van paarden en onder auspiciën staan van de koninklijke vereniging „Het Nederlandsche Trek paard". De tweede serie proeven in Zuid-Beveland met drie paarden werden dinsdagmiddag afgenomen op een weiland te 's-Heer Arendskerke. Zo als gebruikelijk werden de dieren getest op drie onderdelen: de belasting het trekken van een gewicht van 135 kilo gram oplopend tot ten minste 205 kg over een afstand van 50 meter het 400 meter achter elkaar trekken van 170 kg en het in draf afleggen van 1000 me ter met een gewicht van 100 kg op de wagen in acht minuten. De proeven, die dinsdag in 's-Heer Arendskerke werden gehouden, waren eerder in Waarde afge nomen. A-certificaten gingen bij deze keuring naar Doija van Waarde, eig. P. Mol, Waarde, Marijke van de Gasthuis hoeve van A. Schrier, Waarde en Sonja van Baron, eig. B. de Maaker en A. L. Schrier, Wolphaartsdijk-Kapelle. B.-cer- tificaten waren voor Ivonne van de Sta- tendijk van dezelfde eigenaren en Astrid van het Dorp, eig. B. Simonse, Heinkens- zand. Hervormd zangkoor zong in Ossendrecht en Hoogerheide Het Nederlands Hervormd Zangkoor van Krabbendijke verleende zondag morgen jl. medewerking aan twee dank diensten voor hetg ewas te Hooger heide en te Ossendrecht. Ds. J. C. Grei- ve uit Hoogerheide, voorganger in beide diensten voor het gewas was te Hooger- dirigente als blijk van waardering een boekt bloemen aan. Woensdagmiddag te 16.45 uur vond op rijksweg 58 onder de gemeente Krab bendijke, ten westen van de kruising met de Zuidweg een verkeersongeval plaats. Het ongeluk ontstond toen een vracht wagen bestuurd door F. van R. uit Rot terdam in de bocht een voor hem rijden de vrachtauto met aanhangwagen in haalde. Uit de richting Bergen op Zoom naderde op hetzelfde moment een tegen ligger. De bestuurder van deze perso nenauto, B- uit Goes, remde sterk af, waardoor de auto een slag om zijn as maakte en tegen een boom botste. De auto van B. werd aan de linkervo*r- zijde zwaar beschadigd, de vrachtauto werd niet geraakt. B. liep een lichte verwonding aan zijn voorhoofd en een bezeerde knie op. Collecte De Klaprooscollecte bracht in 30,39 op. Nisse Bij de hoofdstuksgevvijze behandeling van de begroting 1964 in de dinsdag avond gehouden vergadering van de raad van Kruiningen vroeg de heer E. A. E. M. Suij wanneer het gemeentehuis zal worden gerestaureerd- Burgemeester A. Schipper antwoordde dat de plannen worden uitgewerkt en dat de directeur van gemeentewerken van mening is, dat Begin december zal in Vlissingen als eerste gemeente in Nederland het spaarzegelsysteem voor het midden- en kleinbedrijf van de N.V. Bankzegel beginnen met naar verwachting 25 zaken. Dit spaar zegelsysteem gaat uit van de ge organiseerde middenstand. Het zakelijk aspect van deze zegelactie is een te weer stellen van het mid den- en kleinbedrijf tegen de toe nemende expansie vooral buiten de grote steden van het groot winkelbedrijf, warenhuizen en coöperaties. Daarom begint de N.V. Bankzegel haar activiteiten in eerste instantie in de kleinere gemeenten van ons land. Om dat het plan voor de actie, dat oorspron kelijk uitging van de Chr. Middenstands bond, veel weerklank vond in de Vlïs- singse afdeling van deze bond en ver volgens ook bij de Vlissingse midden standsorganisaties Gemeenschappelijk Belang en de R.-K. Middenstandsvereni ging, werd Vlissingen gekozen als „proeftuin". Het ligt echter in de be doeling en daarnaar wordt ook toe gewerkt de actie zo snel mogelijk lan delijk te maken. De heer A. Borstlap, directeur van de Stichting Bankzegel uit Den Haag gaf woensdagavond in het Vlissingse Strand- hotel een veertigtal leden van de Vlis singse Middenstandscentrale, waarbij de drie genoemde verenigingen zijn aan gesloten, een uitvoerig overzicht van de organisatorische en zakelijke kant van de N.V. Bankzegel Hij deelde mee: O maandag jl. is een volledig akkoord bereikt "over deelneming in de actie tussen de Christelijke Middenstands bond en de Ned. Kath. Middenstands bond: vrijwel zeker zal ook het Ned. Ver bond van Middenstandsverenigingen zich aansluiten, waarschijnlijk vol gende week; dat overleg Is gaande met de Kon. Ned. Middenstandsbond; gesticht is de N.V. Beleggingsmaat schappij voor het midden- en klein bedrijf door de besturen van de reeds aangesloten middenstandsverenigin- 2"CH. binnen een week of drie wordt de goedkeuring verwacht van de naams wijziging der Stichting Bankzegel in die der N.V. Bankzegel. De Beleggingsmaatschappij zal eigen dom zijn van de middenstand. Elke deel nemer wordt aandeelhouder in deze N.V., die het kapitaal voor het spaarzegel systeem zal gebruiken en voor andere specifieke middenstandsbeleggingsob jecten. Gedacht wordt aan o.m. beleg ging in grond. Dochtermaatschappij van deze N.V. is de N.V. Bankzegel, die de volledig uitvoerende functies voo: ad ministratie, reclametechniek, e.d. heeft. De aandelen van de N.V. Beleggings maatschappij voor het midden- en klein bedrijf worden uitgegeven voor nominaal 100. Het bankzegelproject wordt on dergebracht bij de Ned. Middenstands- bank, die hiertoe dinsdag besloot. De heer Borstlap wees erop, dat het spaarzegelsysteem landelijk wordt opge bouwd, maar dat het gericht is op ver koopontwikkeling van het plaatselijke kleinbedrijf. De registratie van de deel nemers is daarom niet alleen branchege- wijs, maar ook plaatsgewijs Het Bankzegelsysteem is als volgt: de klant ontvangt voor elk besteed kwartje één rode zegel gratis en kan tevens naar keuze blauwe bankzegels kopen ad vijf cent bij elke bestede 1. Bij inleve ring van 1000 rode zegels ontvangt de klant contact 5 en bij inlevering van 1000 blauwe zegels krijgt hij 65 in contanten terug. De winkelier kan de gratis zegels kopen in rollen van 4000 stuks a 20 nominaal met een toeslag voor diverse kosten van 5 en de koop zegels in rollen van 1000 stuks a 50, vermeerderd met 15 der directe kor ting en de 15 toeslag. Bij elke rol koopt de deelnemende winkelier een deelnemerszegel van 2,50. Deze zegels kan hij uiteindelijk voor een aandeel van 100 in de N.V. Beleggingsmaatschappij voor het midden- en kleinbedrijf inleveren. Deelnemer wordt men door een stor ting van ƒ10. Per 1000 omzet, al dus de becijfering van de N.V. Bank zegel, zijn de reële kosten te stel len op omstreeks 13,33, vermeer derd met 1,67 verplichte deelne ming in het a ndelenkapitaal. Eén en ander bracht de nodige vragen bij de aanwezige middenstanders los. De heer Joh. Ventevogel, voorzitter van de Middenstandscentrale, die in het begin van de avond de voorhistorie van deze zegelactie nog had gemoreerd, bena drukte aan het eind van de bijeenkomst het belang van aansluiting bij deze ac tie voor de Vlissingse middenstand. Ove rigens bleek, dat nog verscheidene mid denstanders gereserveerd stonden tegen over deze bankzegelactie, desondanks is de verwachting, dat men in Vlissingen zal beginnen. de beste tijd voor deze restauratie in de zomermaanden is. De verhuizing van de administratie naar het dorpshuis zal dan ook wellicht minder bezwaren opleveren. Met betrekking tot de reinigingsdienst informeerde de heer J. Griep (v.v.d.) naar de ophaaldienst voor grof vuil. Hij had graag gezien, dat ook in de gemeen te Kruiningen evenals in de gemeenten Yerseke, Wemeldinge en Rilland-Bath, tweemaal per maand een ophaaldienst voor dit vuil was ingesteld, in plaats van eenmaal zoals tot nu toe. Over de zwemgelegenheid in de ge meente was de burgemeester nu niet optimistisch gestemd. Hij voorzag, dat het in de toekomst beslist niet onmoge lijk zal zijn, dat het zwemmen in de Westerschelde ongewenst zal worden in verband met de steeds voortgaande ver ontreiniging. Hij zal daarom blijven \;ve- ren voor een zriembad, waardoor d» mo gelijkheden voor zwemonderwijs zullen ontstaan. De subsidie aan de muziekschool, een bedrag van 1100 was voor de heer J. Hoogstrate (a.r.) aanleiding om te informeren of die subsidie niet wat lager kon worden gesteld. Hij vond de muziekschool voor de leerlingen, die een vrij hoog cursusgeld moeten betalen, erg duur. De burgemeester verdedigde evenwel de grote belangen van de muziekschool. De bijdrage van de gemeente achtte hij beslist niet hoog in vergelijking met andere gemeenten in Zeeland. De heer Suij verklaarde, dat de verma kelijkheidsbelasting, vooral op het plat teland eigenlijk een onding is. Daarom wilde hij wel een lans breken om deze volgens hem onsympathieke belasting op te heffen. De burgemeester antwoordde, dat de be lasting thans praktisch alleen nog wordt geheven voor dansavonden, muziek in café's en voetbalwedstrijden. Hij achtte het helemaal geen bezwaar om bijvoor beeld voetbalwedstrijden niet te belasten, maar men moet dan wel rekening hou den met de vrij lage veidhuur, die de voetbalverenigingen verschuldigd zijn. Het zou volgens hem dan vanzelfspre kend zijn, dat deze huren verhoogd woraen. De heer A. Lokerse (s.g.p.) verklaarde ten slotte, dat de begroting zijn instem ming heeft met uitzondering van de posten, die betrekking hebben op ver- zekerirtgen, sport, spel en vermaak. Bij de behandeling van de goedkeuring van de begroting van de Instelling voor Maatschappelijke Zorg voor het jaar 1964, vroeg de heer Suij een uitvoerige nota van b. en w. over de plannen met betrekking tot de uitvoering van de al gemene bijstandswet, die het komende jaar in werking zal treden. De voorzit ter zegde deze nota toe. (Advertentie) Onder deze kop gaf een landelijk dagblad een Interessant bericht over een nieuw wasmiddel Het nieuws komt als zo vaak uit Amerika. Lever Bros, een zusteronderneming van de Sunlightfabrieken, heeft daar een speciaal koud- water-wasmiddel ontwikkeld. Dit feit is tekenend voor de wasgewoonte van de Amerikaanse vrouw, die pas na het wassen bleekt. De Nederlandse huisvrouw doet dat niet, want haar wasmiddel wast en bleekt tegelijkertijd. En die bleekwerking komt vooral tot zijn recht bij hogere temperaturen Hoe warm het sop moet zrjn? Eigen ervaring leert iedere vrouw, met welke temperatuur juist haér was het meest is gediend. De een moet de was koken om het goed werkelijk wit te krijgen, de ander gebruikt bijv. heet water uit boiler of geiser en een derde doet het nóg weer anders. Al die verschillen in wasmethode en temperatuur stellen hoge eisen aan een wasmiddel. Het moet onder uiteenlopende omstandigheden bij temperaturen van goed warm tot kokend heet zijn volledige waswerking ontwikkelen. Er is in Nederland een produkt dat deze voorwaarden bijzonder goed ver vultOMO. De Sunlightfabrieken hebben OMO alles gegeven wat nodig is, om bij elke wasmethode aan de hoogste eisen te voldoen. De veelzijdigheid van OMO garandeert iedere huisvrouw een frisse, witte was. OMO is HET was middel voor het beste resultaat bij elke wastemperatuur. VEILING KAPELLE-BIEZELINGE. 13 november. Industrie- en exportveiling. Goudrenet 1 85 4142. 80 38.8040, 75 36 36.40, 70 34, 65 31. 2 85 37, 80 35, 75 31—32. 70 31, 65 28—29, 2D 21. 3 grot 28—29, 3 ti)n 18—19. Jonathan 1 80 32—33, 75 33—41, 70 32—38, 65 30—34, 60 25—29, 2 75A 25—30, 70A 24—28, 65A 23.60—23.90, 60A 22.60—22.80, 2 75B 18, 70B 18, 65B 18, 60B 13, 2D 12.60—14. 3 grof 17.70, 3 fijn 12.80. Pondspeer 2 75 28, 65 28—30. 2D 28, 3 grof 23—25. 3 ffln 22. Conference 2 70 32, 65 54, 60 4547, 55 36, 2D 30, 3 grof 38, 3 fijn 24. Saint Remy 2 75 30, 65 31—32, 2D 29, 3 grof 26, 3 fijn 2325. Glorie van Holland 1 80 3133, 75 3032, 70 29—30, 65 26—27, 2 80 27, 75 26. 70 25, 65 23. 2D 19, 3 grof 23, 3 fijn 18. Laxton Superb 1 80 40, 75 39. 70 37, 65 27—28, 60 19. 2D 18, 3 grof 24. Sterappel 1 65 64, 60 47, 55 32, 2 55 26. 2D 1316. 3 fijn 14. Comtesse de Paris 1 75 28, 70 33, 65 33, 60 28.20, 59 17.90, 2 75 23, 70 28, 65 30, 60 23.60—24.60, 55 16, 2D 11—12, 3 grof 1314, 3 fijn 811. Cox Orange Pippin 1 75 77. 70 68—73, 65 59—67, 60 63, 55 46. 2 80 76, 70 69—73, 75 73. 65 64—67, 60 47—51, 55 28—38, 2D 18—28, 3 grof 45, 3 fijn 16. Golden Delicious Ex 80 63—69, 75 68—69, 1 80 59—63. 75 59—63, 70 56—66, 65 48—63, 60 4149. 2 85 4114, 80 42—52, 75 44—55. 70 45—54, 65 35— 49. 60 21—40, 2D 21—30, 3 grot 22—36, 3 fijn 1422. Zoete Ermgaard 1 69 6672, 60 5156, 55 36—48, 2D 17—26. 3 grof 29. 3 fijn 10—14. Gieser Wildeman 1 50 44, 2 60 60, 55 46—52, 50 36—38, 2D 22. 3 grof 3940, 3 fijn 22. Winston 2 65 19, 60 13, 55 12. Rode Goudrenet 2 90 30, 85 32. 80 33, 75 34—36, 70 31. 65 28, 2D 17. Lomb. Calville 2 75 34. 70 23, 65 16. 1 80 31, 3 grof 16. Brederode 2 60 33—35, 70 3537, 3 fijn 1924. Doyenne du Cornice 1 75 101. Br. Alex Lucas 2 79 64, 70 60, 65 56, 2D 19, 3 grof 2324. Josephine de Maline 2 60 32, 2D 16, 2 65 43. 3 fijn 12. Zoete Hol land 1 55 22. Kleipeer 2 50 15, 55 28, 2D 13. Pomme de Orange 2 55 68, 2D 34. Geplukte kroetappelen 14.10, val kroetappelen 13.20. Kroetperen doordraai. Groenteveiling: Andijvie 2224. Rode kool 1112. Bloemkool 1372. Spruitkool 2767. Sav. kool 611. Prei 2023. Witlof 52. Wit te kool 9.50. Kropsla 6. Knolselderij 23.50. VEILING BERGEN OP ZOOM. 13 november. Andijvie 1018. Prei 1226. Sla 413. Bospeen 828. Waspeen 1232. Bloemkool 1262. Sav. kool 718. Boeren kool 1216. Witte kool 412. Rode kool 814. Snijbonen kas 220247. Sperciebonen 160. Witlof 3072. Spruiten 1584. Selderij 10—38. Aardappelen 814. Uien 620. Toma ten 25—96. Cox Orange 9068. Glorie van Holland 2638. Jonathan 15^-30. Golden De licious 4068. VEILING GOES. 13 november. Black Alicante 1 210, 2 115 178. Bramen per doos 2 2224. Groenten: Per stuk: Bloemkool Al 6181, A2 30—68, BI 41—43, B2 28—34, afw. 1841. Kropsla 2 89, Cl 3.506. Knolselderij 4. Per kg: Andijvie 1 22—24, 2 9—20. Prei Al 17—18, A2 12—14. Witlof Al 56—64, A2 49— 58. B2 3947, afw. 37—41. Tomaten 4 50, B 55—56, C 3043. Veldsla 1 50—76, 2 42 Sprui ten A2 29—40, BI 41, B2 17—20. Uien afw. 7. Groene sav. kool 1 2536, 2 920. BI 21. VISMIJN COLIJNSPLAAT. Exportgarnalen 4323 kg, 1,441,88. Schar 138 kg. Bot 320 kg. Wijting 75 kg Schol 44 kg. Tong 4 kg Wulk 57 kg Kabeljauw 33 kg. VEILING TERNEUZEN. Glassla 1 6901250, 2 500740. Bloemkool A 55—67. A2 27—95. B 41—50. B2 13—42, C2 12—32, afw. 12—30. Knolselderij 5—12. Sel derij 15—16. Peen 2 26—34. Bintjes 1 12—10. Andijvie 3742. Rode kool 716. Sav. kool 734. Boerenkool 18. Breekpeen 415 Was peen 17 Prei 2542. Knolselderij 7. Sprui ten geschoond 90, ongeschoond 4964 Spi nazie 2 ra. Uien 1 17, 2 6. Witlof A 4.50. A2 42—46. B 36—50, B2 3542, afw. 25—33. Veld sla 107. Appelen: Golden Delicious 1 80 61 62, 75 63—64, 70 62—63, 65 50—51, 60 29—30. 2 80 54—57, 75 54—38, 70 49—50, 2D 12, 3 grof 25—30, 3 fijn 16. Cox Oranje 1 80 73—74, 75 7476. 70 70—73, 65 60—65, 60 4045, 55 34—35, 2 80 73, 75 72—74, 70 66—73, 65 60—63. 60 40—42, 55 23—29, 2D 21. 3 grof 4348. 3 fijn 24. Jonathan 1 80 35—36, 75 36. 70 33— 39, 65 30, 60 26—27, 2 80 30—31. 75 28—30. 70 24—28, 65 20—25, 60 18—19. 2D 14. 3 grof 16—25, 3 fijn 14. Goudrenet 1 85 39, 80 29—10, 75 38—39, 70 31—32, 65 27—28, 2 85 32—33, 80 32—34, 75 2935, 70 28, 65 25, 2D 18. 3 grof 2628, 3 fijn 1216. Sterappelen 1. 65 56. VEILING MIDDELBURG. 13 november. Fruit: Glorie van Holland 75-80 37—41, 69-75 28—31, 2D 20. Black Alican te 210. Jonathan 65-70 22—24, 75-80 2839. 70-75 29, 3 grof 20—22, 3 fijn 14—15. Groenten: Andijvie 1 23. 2 14.50. Sav. kool 2 30.50. Boerenkool 1 17. Prei 2432. Sprui ten geschoond 5493, ongeschoon 2473. Kassnijbonen 162—204. Uien 11—19. Sla 411. Kroten bos 29. Rode kool 1121. Wtjnpeen 814. Bloemkool 4 per kist 3056. 6 per kist 2045. 8 per kist 1734, 10 per kist 1418, 12 per kist 12. Witlof 3253 Bospeen 25—27. Veldsla 173—183. Spinazie 27—37. Glas sla 1015. Kroten kg 1017. Witte Koo' 14 18 Waspeen 23. VEILING ROTTERDAM. 12 november. Aardappelen 1518. Andijvie 2031. Bloemkool 1 A: 6 st. per bak 63 7 St. per bak 9982, 8 st. p. bak 4870. Bloemkool 2 A: 6 st. per bak 5367. 7 sL per bak 2547, 8 st. p. bak 2245. Rode kool 820. Gele kool 1323. Groene kool 1926. Spruiten 1 A 4565. 2 A 3951. 1 B 36, 1 D 53—68 Sla 1 6—11. 2 3.50—5. Prei 1228. Selderij 616. Peterselie 1516. Was peen 1 A 1519. Grote peen 614. Uien 1224, gesch. 2631. Boerenkool 1724. Witlof 1 A 60—69, 2 A 47—62. 1 B 52—55, 2 B 4353. Aanvoer 31.000 kg. Knolselderij 20 st. per kist 1214, 15 st. p. kist 1518, 10 st. p. kist 1516, 12 st. p. kist 1416. Black Alicante 1 186212. Muscaat Alexandré 249. Kroten 12—21. Coxs Orange Pippin 1 AA 6979, 1 A 62 72. 1 B 42—51, 1 C 27—37, 2 A 49—64, 2 B 3640, 2 C 25—39. Jonathan 1 AA 32—52, 1 A 27—55, 1 B 24—36, 1 C 19—29, 2 A 23— 30, 2 B 1719. Goudrenette 1 AA 35—47, 1 A 3443, 1 B 28—38, 1 C 30—31, 2 A 36 —39. 2 B 31. 2 C 30. Glorie van Holland 1 AA 32—38, 1 A 30—36, 1 B 21—33. 1 C 22—25, 2 A 28—32, 2 B 24—30, 2 C 23. Golden Deli cious 1 AA 63—72, 1 A 60—61. 1 B 57, 2 A 59. 2 B 4050. 2 C 2539. Laxton Superbe 1 A 30—33, 1 B 23, 1 C 18. 2 A 23—29, 2 B 1821, 2 C 17. Ellisons Orange 1 A 56, 1 B 46. 1 C 40, St. Remy 2 A 32—34, 2 B 34—35, 2 C 34. Zw. Wijnpeer 1 A 31—35, 1 B 28—30, 1 C 21—27, 2 A 26, 2 B 20—25, 2 C 13—20. EIERNOTERING BERGEN OP ZOOM. Eiernoteringen van de Coöp. Wouwse Melk inrichting Bergen op Zoom. Ingaande don derdag 14 november 1963. Prijsklas 0 19 cent. 1 18 cent, 2 17 cent, 3 15 cent, 4 14 cent, 5 13 cent. Tot onze grote droef heid nam de Heere he den, na een korte ziek te, van ons weg onze lieve leerling en mede scholiere MAAIKE DE LEEUW, op de jeugdige leeftijd van 7 jaar en 4 maan den. Moge deze ernstige roepstem ons ten zegen zijn. Bestuur, personeel en leerlingen van de Koelmanschool der geref. gemeente. Goes, 13 nov. 1963. Heden overleed, na een kortstondige ziekte, ons geliefd dochtertje en zusje MAATJE LOURINA DE LEEUW, op de leeftijd van 7 jaar. A. de Leeuw J. D. de Leeuw- de Bat Lia Goes, 13 nov. 1963. Emmastraat 8. De begrafenis zal D.V. plaatshebben op zater dag 16 nov. Vertrek vanaf de consistorie der ger. gemeente om 11.30 uur. Heden overleed, plotse ling, onze beste vader, broeder, behuwdbroe- der, oom en huisgenoot PIETEK GILLESSE, op de leeftijd van 55 jaar. Fam. Gillesse Fam. Schutte Middelburg, 13 november 1963. Vlissingsestraat 44. De teraardebestelling zal plaatsvinden op zaterdag 16 november a.s. om 11 uur vanaf het sterfhuis. Rustig, in volle overgave, ontsliep dinsdag 12 november 1963, onze innig geliefde moeder, be huwd-, groot- en overgrootmoeder, mevrouw W. A. VAN RIEL, 'weduwe van de heer W. Verschoore de la Houssaye, in de ouderdom van ruim 93 jaar. Middelburg: E. L. Rozemond-Verschoore de la Houssaye C. W. Haayman-Verschoore de la Houssaye Goes: A. W. Verschoore de la Houssaye M. A. Verschoore de la Houssaye- Buijsrogge Middelburg: W. J van Holthuijsen-Verschoore de la Houssaye G. J. van Holthuijsen Klein- en achterkleinkinderen. Middelburg, 12 november 1963. Londensekade 31. Condoleantieadres: Gravenstraat 23. De begrafenis zal plaatsvinden vrijdag 15 novem ber a.s. vanaf Rusthuis „De Pauwe" te 12.30 uur. Geen bezoek. Heden overleed plotseling tot onze droefheid, nog voorzien van het H. Oliesel onze geliefde zoon, broer, zwager, oom en verloofde LAURENTIUS GEUS op de leeftijd van 34 jaar. Heinkenszand: wed. A. Geus-Rijk Lewedorp: C. Adriaensens-Geus J. Adriaensens en kind Hulst: J Raas-Geus J. Raas Nisse: C. Vermue-Geus L Vermue en kind Kwadendamme: Magda Peeters (verloofde) fam. Geus fam. Rijk fam. Peeters Heinkenszand, 13 november 1963. Provinciale weg 14 De plechtige uitvaart zal plaatshebben zaterdag 16 nov. in de parochiekerk van de H. Willibror- dus te 's-Heerenhoek om 10 uur, waarna de be grafenis op het r.-k. Kerkhof aldaar. Rozenkrans gebed 14 en 15 nov. om half acht in voornoemde kerk.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1963 | | pagina 17