Sluitende begroting '64 gemeente Wissenkerke LEZERS SCHRIJVEN verkade taai-taai De grote St. Nicolaasprijsvraag 63 j EXAMENS NIEUWS UIT DE KERKEN Wetenschappelijk onderzoek naar sociale invloed kerken in ontwikkelingslanden Concilie verwijst hoofdstuk over oprichting parochies terug naar commissies Kerkelijke mutaties ONTSPANNINGSCENTRUM GEEN SCHEIDING VAN BLANKE EN BANTOEVROUW VERLEDEN VAN HELLAS f I Weinig kapitaalsuitgaven Toetreding tot Waterleidingmij. Zuid-Beveland Stimng uitgaven Begroting 's-Heer- Abtskerketien mille onvoorzien Uitbreidingsplan Kardinaal Ruffini biedt patriarch Maximos zijn excuses aan V.S. kleiner voor communistische diplomaten Met geld van Ford Foundation ULBR1CHT HERKOZEN Onderwi j scongres in Rotterdam NORMVERGOEDINGEN GEMEENTELIJK V.HM Per boot, bus of trein, Iaat de P.Z.C. uw reisgenoot zijn AFWEZIG S. Wartena chwi>tdi(l Mensen die op hun zenuwen teven hebben Sanatogen zeker broodnodig. Het Zenuwsterkend Tonicum DE GOESE MIDDENSTAND CENTRALE START OP ZATERDAG 16 NOVEMBER A.S. MET GELDPRIJZEN: le prijs 250,-. 2e prijs 150/-, 3e prijs 100,-. DONDERDAG 14 NOVEMBER 1963 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 15 Wissenkerke heeft voor 1964 een sluiten de begroting. De gewone dienst heeft een totaal aan inkomsten en uitgaven van 1.194.627,38, met een post voor on- voor zien van 14.687,35. De kapitaal- dienst heeft aan ontvangsten 2.963.229,59 en aan uitgaven f 3.577.053,39, dus een nadelig saldo van 613.823,80. De raad zal in de vergade ring van maandag 18 november 's mid dags om twee uur deze begroting voor het nieuwe jaar vaststellen. Voor 1964 heeft Wissenkerke een betrek kelijk gering bedrag aan kapitaalui^a- ven geraamd. Op het programma staat een nieuwe riolering voor Geersdijk, ge raamd op 108.000. Dit bedrag was reeds in de begroting voor 1963 opgeno men. Maar het afgelopen jaar kon dit werk niet meer worden uitgevoerd, zo dat de uitgave hiervoor een jaar werd opgeschoven. In deze 108.000 is ook begrepen de uitgave van 60.000 voor een pompinstallatie en persleiding. Voor 1964 staat ook op het programma de aanleg van straatwerk en het maken van een plantsoen in de Nieuwstraat te Kamperland volgens het uitbreidings plan, wat geraamd wordt op 7610. Ver der de aanleg van tegelpaden en van een rijweg van asfalt in de Molendreef van het Tuindorp te Wissenkerke 7060) en van een asfaltweg in het Tuindorp vanaf de Dorpsdijk (afrit) tot het Franse pad, waarvoor 7510 is ge raamd. 8400 is begroot voor 't bestra ten van een strook op het havenplateau te Kamperland met klinkerbestrating van het plateau en van de steigerdam bij de voormalige aanlegplaats van de veerboot naar Veere. Het plan is ten slotte om op het sportveld te Kamper land een stenen kleedlokaal te bouwen, waarvoor de begroting een uitgave heeft van 11.150. is en met een besluit, dat een aanvulling van het uitbreidingsplan in onderdelen voor de kom Kamperland in voorberei ding is. Tevens staat op de raadsagenda een voorstel om een kasgeldlening van 100.000 aan te gaan en de vaststelling van een krediet in rekening-courant bij de N.V. Bank voor Ned. gemeenten als mede een verzoek van de middenstands vereniging te Wissenkerke en de winke liersvereniging te Kamperland om de winkels ook 's avonds open te mogen houden tijdens de winkelweek, wat b. en w. voorstellen in te willigen en een voorstel tot toetreding als aandeelhou der tot de N.V. Waterleiding Mij. Zuid- Beveland. Dit laatste komt de gemeente te staan op aankoop van 98 aandelen ad 1000. Wissenkerke krijgt dan twee stemmen in de aandeelhoudersverga dering. Voor de financiering van de 98.000 zal de waterleidingmij. zelf zorgen, evenals voor de betaling van rente en aflossing. ;De provinciale commissie voor huishou delijke voorlichting ten plattelande in Zeeland heeft een subsidieverzoek ge daan in verband met een kookcursus, welk verzoek b. en w. voor stellen in te willigen. Tevens zal de raad zich uitspre ken over de begroting voor het burger lijk armbestuur over 1964, waarvoor aan inkomsten en uitgaven is geraamd 62.295,57. De gemeentelijke subsidie is geraamd op 47.039,87 en over diverse subsidieverzoeken, die bij de begrotings behandeling ter sprake komen. De begroting voor dit jaar kon slechts sluitend worden gemaakt door verhoging van de straatbelasting, aldus b. en w. in een c 'goh o/r<?\ t'\n de De stijging voor de uitgaven sindsdien hield voornamelijk verband met verho ging van wedden en lonen. Deze uitga ven werden echter gecompenseerd door een percentageverhoging va nde uitke ring uit het gemeentefonds. Er zijn ech ter voor 1964 ook andere posten ver hoogd: de subsidie voor de kraamverzor- ging is op een hoger bedrag geraamd (vorig jaar 2612,50, voor 1964 3050) en de kosten van de Technische Dienst Noord-Beveland zijn aanmerkelijk hoger, Ook is in de begroting weer opgenomen een post voor premies woningverbete ring, waarbij is gedacht aan subsidies voor toiletverbeteringen te Geersdijk, dit in verband met de aanleg van de nieuwe riolering. Wat de havenexploitatie betreft wor den de uitgaven geraamd op 18.030,24 en de inkomsten op 11.939,08, een vermoedelijk nadelig saldo dus van 6091,16, wat ten laste van de reserve zal worden gebracht. Op de gewone dienst komen voor 1964 onder meer nog voor de aanschaf van slangen en overig materiaal voor de brandweer 1000)) een post van 3000 voor het maken van plannen voor het recreatiegebied Veerse Meer en 10.569,39 als kosten voor het in exploi tatie gebrachte recreatiegebied. De raad zal zich tevens maandag bezig houden met de vaststelling van een be sluit, dat een wijziging van het uitbrei dingsplan in hoofdzaak in voorbereiding In de dinsdagavond gehouden vergade ring van de raad van 's-Heer Abtskerke is de gemeentebegroting voor 1964 aan geboden. De begroting sluit met een post onvoorziene uitgaven van f 10.000 en een bedrag van 5000 voor reservering. De raad beschikte afwijzend op een ver zoek van de streekcommissie voor de Zak van Zuid-Beveland om toe te treden. De heer W. Minnaard sr. (prot. kiezers) merkte op wel iets voor toetreding te voelen. Hij was van mening, dat de ge meente op de duur toch zal toetreden. Ook wethouder M. H. van Liere zei wel iets voor toetreding te voelen. De openbare lagere school zal gedurende de jaren 1964, 1965 en 1966 in stand worden gehouden. Ingevolge artikel 19 van de l.o.-wet werd de instandhouding gevorderd. De begroting voor 1964 van het burgerlijk armbestuur werd goedge keurd. Tot leden van de commissie tot wering van schoolverzuim werden geko zen de heren P. Deurloo, Q. C. van de Vrie, J. Markusse, J. K. van Schaik, W. Minnaard jr. Aan de afdeling 's-Heer Abtskerke van het Groene Kruis werd voor de jaren 1964, 1965 en 1966 een sub sidie van 250 per jaar verleend. Het uitbreidingsplan in hoofdzaak van de ge meente 's-Heer Abtskerke 1963 werd met algemene stemmen vastgesteld. Te Eindhoven slaagde voor het diploma zweminstructeur K.N.Z.B. de heer C. M. de Haas te Terneuzen. De heer P. I. Priem in Stavenisse slaag de dezer dagen voor het kruideniers- diploma. Te Rotterdam slaagde voor het examen voet- en schoenkundige pedicure, uit gaande van de stichting vakopleiding en vakexamen detailhandel schoenen, dè heer Th. H. P. Bruggeman te Krabben- dijke. Voor het diploma fysiotechndek slaagde aan het Zuiderziekenhuis te Rotterdam mejuffrouw G. Grimm te Groede. Kardinaal Ruffini van Palermo heeft patriarch Maximos van Antiochië zijn verontschuldigingen aangeboden voor uitlatingen, die hij vrijdag heeft gedaan op de concilievergadering. Ruffini had de rede van Maximos, waarin deze voor stelde een heilig college voor de univer sele kerk in het leven te roepen en ver klaarde de curie slechts te zien als het apparaat voor het bisdom Rome, „zeer hard" genoemd. Eén en ander speelde zich af tijdens verschillende interventies pro en contra de curie. Patriarch Maximos had kardi naal Ruffini „beledigend" genoemd en geprotesteerd tegen de wijze, waarop deze de ene oosterse patriarch tegen de andere uitspeelde, omdat kardinaal Ruf fini de Armeense patriarch Patanian van Cilicië, die het bestuur der kerk van het ogenblik „bijzonder goed" had ge noemd, had geprezen. Maximos had een protesttelegram aan het conciliemodera- men gezonden. De concilievergadering van dinsdag hechtte met 2025 tegen 141 stemmen haar goedkeuring aan het maandag ge dane voorstel om het vijfde en laatste hoofdstuk van het schema over het be stuur der bisdommen niét te bespreken maar het aan de betrokken commissie voor verdere behandeling over te laten. Dit hoofdstuk gaat over oprichting van nieuwe parochies. Daarna zijn de discus sies voortgezet over het tweede hoofd stuk, waarbij kardinaal Suenens van Mechelen gepleit heeft voor het vast stellen van een leeftijdsgrens voor het aftreden van de bisschoppen. Het derde hoofdstuk van het onderhan den zijnde schema, dat daarna in behan deling is genomen, handelt over de or ganisatie van de bisschoppenconferenties waarvan er tot op heden 45 door het Vaticaan erkende bestaan terwijl er zicli tijdens het concilie nog vele nieuwe hebben gevormd. Volgens het schema zou het instituut van deze conferenties algemeen in de kerk moeten worden ingevoerd en zou den de conferenties een groot aantal bevoegdheden moeten krijgen. Hierb' stuit men echter op de vraag in hoe verre meerderheidsbesluiten van een conferentie bindend zullen zijn voor de afzonderlijke bisschoppen die immers uit goddelijk recht ieder voor zich de volle bestuursmacht over hun diocees bezitten. Het schema bevat algemene normen hiervoor, waarbij ruimte gelaten is voor verschillen in structuur in de diverse landen. BAPTISTEN GEMEENTEN Bedankt voor IJmuiden: G. van 't Wout te Muntendam; benoemd tot hulppredi ker te Zutphen: H. D. Dekker, kand. te Groningen; aangenomen de benoeming tot hulpprediker te Delfzijl; Th. Pothof, kand. te Utrecht. GEREF. KERKEN Aangenomen naar Assen (vierde pred.- plaats)R. Rietsma te Steenwijk. BEROEPBAARSTELLING De heer D. W. Gesink, Plesmanlaan 30 te Amsterdam, is thans beroepbaar. EVANG. LUTHERSE KERK Drietal te Naarden-Bussum: K. Berve- ling te Rotterdam, J. P. Boendermaker woonachtig te Heidelberg en H. J. A. Haan te Leiden. NED. HERV. KERK Beroepen te Woudenberg: J. T. Cazan- der te Oosterwolde (Gld.); aangenomen naar Voorhout: M. J. Elfferich, kand. te Leiden, die bedankte voor Akkrum; bedankt voor Jorwerd C.A.: K. van der Sloot te Pietersbierum en Wijnaldum; benoemd tot stafpredikant van „Kerk en Wereld" te Driebergen: A. J. En gels te Zaandam die deze benoeming aannam. In samenwerking met het gezel schap Forum presenteert de NCRV- t.v. vanavond de opera „Die Kluge" van Carl Orff. Regie Paul Cammermans, dirigent Chris Bur gers, hegeleiding Noordelijk Filhar monisch Orkest, repertitor Antoine Prevot, decors Massimo Goetz. Links: de sopraan Loni Vonk als de dochter van de boer en op de achtergrond de bariton Antoon Huysman, de koning. Rechts: de bas Guus Hoekman in zijn vertol king van de boer. Het Amerikaanse ministerie van buiten landse zaken heeft elf procent van de Verenigde Staten gesloten voor diplo maten uit vijf landen achter het ijzeren gordijn, om spionage tegen te gaan. Terzelfdertijd heeft het ministerie zijn lijst van steden, provincies en staten herzien die sinds 1955 voor Russische onderdanen verboden gebied waren. Op de herziene lijst is, zoals op de oude, on geveer 26 procent van de Verenigde Staten voor Russische burgers gesloten. De Ford Foundation heeft 100.GC0 dol lar beschikbaar gesteld voor de eerste fase van een wetenschappelijk onder zoek naar de invloed van de godsdien stige instellingen (in het bijzonder van de christelijke kerken) op de sociale en nationale ontwikkeling van de ontwik kelingslanden, op het gebied van onder wijs, medische zorg en gemeenschaps ontwikkeling. Dit onderzoek staat onder gemeenschap pelijke leiding van prof. dr. E. de Vries, directeur van het „Institute of social studies" in Den Haag en abbé Fr. Hou- tart, directeur van het „Centre de re cherches socio-religieuses" in Brussel. Deze laatste mistelling is een van de instituten van Feres, de internationale federatie van katholieke instituten voor sociaal en socio-religieus onderzoek te Freiburg in Zwitserland, waarbij onder zoekcentra in 17 landen zijn aangeslo ten. Ook het Kaski, het „Katholiek so ciaal kerkelijk instituut" te Den Haag, dat bij de voorbereiding van dit onder zoek nauw betrokken is geweest, is bij de Feres aangesloten. Het initiatief voor dit onderzoek is ontstaan in de kerken zelf. Kardinaal Agagianian kwam met het voorstel namens de Rooms-Katho- lieke Kerk, dr. Visser 't Hooft nam het initiatief namens de Wereldraad van Kerken. Zowel in Genève, bij de Wereld raad, als in Rome vindt men het ge wenst een beter overzicht van de vele activiteiten op dit gebied te verkrijgen. Aangezien de sociale constellatie in de ontwikkelingslanden zich snel en ingrij pend wijzigt, veranderen de rol van de christelijke kerken, en de eisen die aan haar gesteld worden. Een nieuwe plaats bepaling vereist een inzicht in de fei telijke gegevens. De eerste fase van het onderzoek beoogt een systematische ordening van de do cumentatie die er op dit gebied bestaat, gezien vanuit de sociale functie die de kerken vervullen in de ontwikkelings landen. Een studie gebaseerd op docu menten beschouwt men echter onvol doende. Daarom zal men in een volgende fase in verschillende landen in Azië. Afrika en Latijns-Amerika ter plaatse een onderzoek instellen naar het effect van de verschillende activiteiten. Walter Ulbricht, secretaris-generaal van de communistische partij in Oost-Duits- land, is met algemene stemmen door de volltskamer als voorzitter van de staats raad herkozen, een functie die hij sinds september 1960 bekleedt. Johannes Dieckmann werd, eveneens met algemene stemmen, als voorzitter van de volkskamer herkozen. Dieck mann heeft deze functie sinds 7 oktober 1949. Ook de 60-jarige Grotewohl is als pre mier herkozen. Hij is dit geweest sinds de oprichting van de Oostduitse staat in 1949. Maar door ziekte is het groot ste deel van zijn werkzaamheden in de afgelopen jaren overgenomen door de eerste vice-premier, Stoph. Ergens in een dorp in de zak van Zuid- Beveland staat een fraai gebouw dat in dertijd opgericht is als ontspanningscen trum voor de jeugd. De laatste tijd echter is het er spannen der dan ooit, want er is geregeld herrie zodat er zelfs al enige keren politie aan te pas is moeten komen. Dat zit nl. zó. Wanneer er voorheen in dit centrum een dansavond gegeven werd, mocht praktisch iedereen die fatsoenlijk was naar binnen. Maar dat is nu anders. Wanneer je niet katholiek bent, kun je thans beter thuisblijven want je blijft netjes aan de deur staan. Wanneer je wel r.-k. bent kom je er in, mits je een lidmaatschapskaart met pasfoto bezit. Maar toch, wanneer de zaal niet zo druk bezet is en er iemand aan de deur staat die niet zo pietepeuterig is kom je er toch wel in zonder kaart en dan worden ook de jongens van Nieuwdorp (niet kath.) er wel ingelaten. Doch als de danszaal goed bezet is, wat inhoudt dat de financiële zijde van de avond als geslaagd mag worden be schouwd, dan kunnen de nlet-katholie- ken buiten blijven staan, of ze moeten er met geweld inkomen zoals enige weken geleden. Ik, als r.-k., vindt die toestand toch wel een beetje abnormaal en ik weet dat met mij het gros van de jeugd er zo over denkt. Bij zulke gelegenheden vraag ik me wel eens af, of het concilie, waar ze in Rome zo druk mee bezig zijn, wel zin heeft, als ze zelfs op een dorp als het onze zó tegenover een andersdenkende staan. En wordt dit concilie niet gehouden om éénheid der kerken te verkrijgen? Eenheid der kerken zegt U. Prachtig! Maar m.i. komt dat er niet alleen door woorden, maar ook door daden. Moeten ze dan bij ons beginnen van: ..Niet katholiek, geen toegang". En ik vraag me af, waarom worden de jongens van Nieuwdorp (want daar gaat het voornamelijk om) niet toegelaten? Hebben ze voorheen wel eens ooit de minste last veroorzaakt? Ik weet zeker van niet. Deze jongens komen elk week end op het dorp en er kan niets an ders van gezegd worden dan: „Ze zijD ZO" (duim omhoog). In het kader van het tiende lustrum van het Rotterdamsch Studenten Corps is een groot congres over „Onderwijs in ontwikkelingslanden" georganiseerd. Dit congres dat een drietal dagen zal du ren, nl. van maandag 18 november tot en met woensdag 20 november staat onder leiding van prof. J. Tinbergen die als gespreksleider zal optreden. Deskundigen als prof. Ph. H. Coombs (UNESCO), mr. J. Gass (O.E.C.D.) en prof. K. Romaniuk (Universiteit van Warschau) zullen inleidingen houden. Een twaalftal Nederlandse en buiten landse hoogleraren zal aan de discussie deelnemen. Dat dit van opzet bepaald indrukwek kende congres kon worden gerealiseerd, is mede te danken aan giften van enkele grote Nederlandse bedrijven en fondsen. De Tweede Kamer heeft de regeling voor normvergoedingen voor gemeente lijk v.h.m.o. met twee jaar verlengd, in plaats van met 5 jaar, zoals staats secretaris Grosheide had voorgesteld. Tegen de bestaande regeling bestaan, blijkens een brief van de Vereniging van Nederlandse Gemeenten, grote bezwa ren. E!en enquête in 17 steden bewees volgens de vereniging, dat de gemeen ten gemiddeld 13 procent op de perso neelskosten van het v.h.m.o. te kort ko men. De staatssecretaris van o., k. en w. achtte deze analyse niet juist. In de vaste commissie voor onderwijs uit de Tweede Kamer werd met hem overeen gekomen, dat de bestaande regeling met twee jaar verlengd zou worden. Maar het gekste is wel dat deze zelfde jongens, die op Nieuwdorp een eigen muziekband hebben, wél een paar keer in ditzelfde r.-k. gebouw voor de dans gespeeld hebben. Zou het misschien geen mooie taak zijn voor de jeugdraad (die er naar ik meen toch bestaat) om aan dat vreemde ge doe eens voorgoed een einde te maken? Het moet toch niet nodig zijn dat deze jongens worden geweigerd, hé? Als wij naar Nieuwdorp gaan dansen worden we toch ook niet teruggestuurd met de boodschap: „Niet protestant, dus blijf maar buiten". Waarom zij dan wel? Hoe dan ook, ik hoop toch dat degenen die hier wat aan kunnen doen, deze zaak ook eens zullen bekijken, zoals ik en vele anderen dat doen. En ik weet zeker dat dén de dansavon den die nog in het verschiet liggen vast en zeker gezelliger dan ooit tevoren zul len verlopen. 's-Heerenhoek. Eten r.-k. jongere Agence France Presse het op 27 Sep tember uit Durban berig dat John de Lange en Dora Bhengu. die eerste 'n Blanke man en die ander 'n Bantu- neger) vrou, na 25 jaar huweliksleve, in opdrag van die Suid-Afrikaanse Mi nister van Justisie, John Vorster, moet skei. Die feite van die saak is, dat hoewel 'n polisiebeampte die geval aanhangig ge- maak het, albei partye na verhoor in n' openbare hofsitting onskuldig bevind en ontslaan is. Hierna eers was die mi nister by magte om iets te doen en hy het verklaar dat geen verdere stappe geneem sal word nie. Die gesin woon nog die gehele tyd saam en daar is geen sprake van skeiding nie allermins in opdrag van 'n minister. Afgesien van die feit dat die wetgewen- de, uitvoerende en juridiese magte in Suid-Afrika geskei is en 'n minister hom geensins in die verloop van 'n regs- geding kan inmeng nie en afgesien van die feit dat die berig ooglopend bloot sensasioneel was, is dit gretig opge- neem deur vele koerante waarvan som mige sover gegaan het om te beweer dat die minister die uitspraak bekrag- tigt het -asof dit die algemene gebruik in Suid-Afrika of enige ander demokra- tiese land is! Nietemin word vertrou dat die pers be reid sal wees om hierdie foutiewe berig reg te stel en dieselfde prominensie daaraan te verleen as wat die oor- spronklike berig geniet het. J. Malan Wanneer er in je krant iets staat over de vereniging waarvan je lid bent ge weest, dan lees je dit met meer belang stelling dan welk ander bericht ook. Zo verging het ook mij, toen ik in uw blad van zaterdag jl. het profiel van het Goese Hellas las. Met belangstelling las ik dan ook over wat Leo Viergever zegt, van de proble men, die hij als bestuurslid tegenkomt. En ook over de offers die spelers en speelsters moeten brengen om hun sport te kunnen beoefenen. Dat deze finan ciële lasten wel eens zwaar zijn, heb ik in mijn Hellastijd ervaren. Verder lezend kom ik tot het verleden van Hellas, waarvan Viergever zegt, dat dit een rijk verleden is. Inderdaad heb ben de handballers de naam van Hellas met groot succes buiten de provincie verdedigd. Naast de grote bekende na men van handballers die Viergever noemt, was er ook nog een groep at leten (waarin ik ook een klein plaatsje had), die de naam van Hellas ook tot ver buiten de provincie verdedigde. Oude clubbladen leverden namen op als Boogaard, J. Johannisse, v. d. Sluis. Truus Haasdonk, G. de Roo om maar enkele te noemen. Ook zij kwamen op de atletiekvelden-sintelbanen tot de suc cessen, welke het verleden van Hellas rijk maakten. Dit was hetgeen ik miste In het relaas van Leo Viergever. Heeft hij het ver geten? 't Was toch wel de moeite waard! Den Haag. J. Mieras 1913 1963 D.V. zullen wij met onze geliefde ouders, groot- en overgroot- ouders, S. HILLEBRAND en C. HILLEBRAND- MELIEFSTE, op dinsdag 19 novem ber htm vijftigjarige echtvereniging geden ken. Schenke God hen nog een blijde levensavond. Psalm 91. Hun dankbare kinde ren, klein- en achter kleinkinderen. Gelegenheid tot felici teren, van 16 uur tot 17.30 uur, in het gem. verenigingsgeb.. Van Citterstraat 64. Sint-Laurens, Noordweg 177. Heden overleed zacht en kalm te Bussum onze lieve zorgzame vader, behuwd-, groot- en overgrootva der JACOBUS DE LEGE, weduwnaar van Diederika Cornelia van Dorp, in de ouderdom van 87 jaar. Uit aller naam, D. N. de Lege. Bussum, 12 nov. 1963. Meerweg 21 Huize „Rozenhof". De teraardebestelling zal plaatsvinden te Vlissingen op vrijdag 15 november a.s. om 1 uur vanaf Badhuisstr. 104. Gelieve geen goederen of levensmiddelen, zonder con tante betaling, af te geven aan mijn echtgenote, C. AUGUSTEIJN-BLOK, daar door mij niets wordt betaald. L. Augusteijn, Hansweert, Werf dijk 5. Heden nam de Heere nog onverwacht van ons weg, in het rust huis „Avondrust" te Yerseke, onze geliefde vader, behuwd-, groot- en overgrootvader, JOOS SCHIPPER, weduwnaar van J. Tramper, in de ouderdom van ruim 89 jaar. Uit aller naam, J. Schipper. Yerseke, 12 november 1963. Langeville 19. De begrafenis zal plaatsvinden D.V. vrij dag 15 november a.s. om 1 uur te Yerseke. Hiermede betuigen wij onze hartelijke dank voor de be wijzen van deelneming, ons betoond tijdens de ziekte en na het overlijden van onze geliefde vrouw, zuster, be huwdzuster en tante, ELIZABETH DE VOOGD geboren De Kam. Uit aller naam, J. de Voogd. Aagtekerke, november 1963 Algemene kennisgeving. Na een geduldig gedragen lijden overleed, ge sterkt door de genademiddelen van de H. Kerk, onze innig geliefde echtgenote, moeder, behuwd- en grootmoeder mevrouw LOUISA BERNARDINA DONSEN, echtgenote van Franciscus Engelbert de Reeper, in de ouderdom van 84 jaar. Uit aller naam, F. E. de Reeper. Middelburg, 13 november 1963. R.-k. Bejaardentehuis Bachten Steene 1. De plechtige H. Mis van Requiem zal worden opgedragen zaterdag 16 november a.s. in de paro chiekerk te Middelburg om 10 uur, waarna de begrafenis zal plaatshebben op het r.-k. kerkhof aldaar. Liever geen bezoek. Geen bloemen. van vrijdag (.na middag spreekuur) tot maandag. Voor de vele bewijzen van medeleven, betoond tijdens de ziekte en na het overlij den van onze lieve vrouw, moeder, behuwd- en groot moeder, mevrouw W. OVEREIJNDER-KOOT, betuigen wij onze oprechte dank. Uit aller naam, A. Overeijnder. Middelburg, nov. 1963. Luth. Kerklaan 3. |ggg «grap Volgens oud recept voor moderne mensen. Prijs per pakje 45 ct. w, Verrukkelijk... het is Verkade! Hiermede betuigen wij onze oprechte dank voor de blij ken van medeleven tijdens de ziekte en na het overlij den van onze zwager en oom ANDRIES HEERSMA weduwnaar van P. L. Korstanje. In het bijzonder H.H. dok toren en verplegend perso neel van het Gasthuis te Middelburg. Uit aller naam, F. K. Korstanje. Middelburg, nov. 1963. Hendrikstraat 24. en dat zijn er velen, 'Sanatogen is het unieke zenuwsterkende tonicum om spanning en inspanning op te vangen en zo het gestel weer op krachten te brengen en te houden. Mensen die van jongs af aan met Sanatogen zijn gevoed, en als het ware opgevoed, kregen daaraan van huis uit een flinke dosis extra energie en weerstand mee. Zij behoren nu tot de groepen der Sterken en Zeer Sterken. Wie door tijd en getij, of door omstandigheden aan bijzondere spanningen bloot staat, vindt in Sanatogen een stimulans om slapte en lusteloosheid allengs te boven te komen. De kinderen moogt U Sanatogen zeker niet ont houden. Want met de bouw stof die Sanatogen hun geeft, krijgen ook zij, voor heel hun leven, grotere weerstand, een sterk veerkrachtig zenuw gestel en daardoor een groot stuk extra levensgeluk mee. Zo hebt U dus aan Sanatogen een zenuwbouwende voeding, waarbij het overige gestel óok aan vitaminen het zijne krijgt. Duizenden guldens aan prijzen en waardevolle artikelen. GRATIS deelnameformulieren, verkrijgbaar bij de deelnemende zaken, welke kenbaar zijn aan het speciale St.-Nicolaasprijsvraag- raambiljet. Verder vele waardebonnen en artikelen, beschikbaar gesteld door onderstaande zaken: Faberij de Jonge: edelst, horlogeband Faberij de Jonge: Westclox-wekker Banketbakkerij Luteyn: St.-Nicolaastaart Magneet, fa. Joosse: waardebon van 50, Magneet, fa. Joosse: waardebon van ƒ50, Magneet, fa. Joosse: waardebon van ƒ50, Magneet, fa. Joosse: waardebon van 50, Boekhandel v. d. Wal: vulpenset Witkam's Geschenkenhuis: theebeurs Witkam's Geschenkenhuis: mozaïektafeltje De Vlijt (Meyering)binnenveermatras De Vlijt (Meyering): tafelkleed De Vlijt (Meyering)sportpullover Damesmode Berco: waardebonnen totaal 100 gld. Elektr. Stokmans: wandlamp Van Strien (Volkswagen): waardebon ƒ25, Goedkope Simon: 4 textielpakketten Kledingmagazijn Steutel: 3 sjaals Boekhandel Sturm: 1 boek Interlockhuis Viola: 4 textielpakketten Naaimachinehuis Bogaert: naailampgarnituur Magazijn de Ooievaar (Verwer): babyset Magazijn de Ooievaar: Wala-garnituur (jupon en slipje) Magazijn de Ooievaar (Verwer): 3 josters Kledingmagazijn V. en A. Hopmans: waardebon ƒ10,— Textielhandel L. de Jonge: pullover Textielhandel L. de Jonge: Mirlara ankiets Foto-Speetjensfotoalbum Focus Optiek thermometer Schoenhandel Verburg: pantoffels Jansen (goud en zilver): horloge Stoffenpaleis (Schellevis): stoffencoupon Schoenhandel Plouvier: waardebon 10, Magazijn Poley (Meeuwse): stoffenpakket Magazijn Poley (Meeuwse)duster Wijnhandel Wed. Dominicus: 3 fl. wijn enz. Foto Verschoore: camera plus tas Fritse Gerritsen: sporttrui Kledingmagazijn Th. Bos: pullover Kledingmagazijn Th. Bos: handschoenen Drogisterij De Gaper (de Grip): verbanddoos Baayens Optiek: veldkijker Drog. Gebrs. Mulder: 1 fl. eau de cologne Schoenhandel Fa. v. d. Reepe: pantoffels Magazijn Electra (Leupen): 1 schemerlamp Parfumerie Knöps: 1 kapset Parapluhuis (A. Sinke): paraplu Parapluhuis (A. Sinke): reistas Parapluhuls (A. Sinke): damestas Elektr. M. J. v. d. Berge: 1 theelicht Elektr. M. J. v. d. Berge: 1 schemerlamp Parfumerie C. v. Biemen: 1 fl. Chanel Fa. van Wuyckhuyze: 1 elektr. mixer Fa. A. L. Kampman (Optica): 1 camera met tas Fa. A. L. Kampman (Optica): 1 max-min. thermometer Zie de speciale prijzenetalage in de Papegaaistraat 3 (fa. Visser). Goes, koopcen trum van St.-Nicolaas. Meer dan 200 actieve middenstandszaken. Aankomst van St.-Nicolaas en 10 knechten op zaterdag 23 november op de Kade. i i i i i i

Provinciale Zeeuwse Courant | 1963 | | pagina 15