E.E.G.-MARATH0NDEBAT IN DECEMBER Bestaande regelingen landbouwbeleid blijven ongewijzigd Storm brengt schepen op oceaan in nood Begroting '64 Middelburg budgettair in evenwicht FRANS VOORSTEL IN BRUSSEL AMERIKAANSE DIVISIE BEGON DE 9-DAAGSE„LIFT" NAAR HUIS Enig scepticisme Landbouwproblemen oplossen vóór 1 januari 1964 Engelse kust bood schuilplaats Vandaag... Communisten helpen Algerijnen volgens de Marokkanen Portugees dorpje zwaar getroffen Veel woningen in aanbouw, maar ook van vroegere jaren HOGERE UITGAVEN WAARIN OPGENOMEN DE MIDDELBURGSE. VLISSINGSE, GOESE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN Gemeentebestuur jas uit - adem in Prijzenkuiestie Debat Geen verstoring Brand Explosie Hertog Karei van Gelder wordt in Arnhem bijgezet EGYPTE NAAST 177 BEDRIJVEN Luchtmacht wil straaltoestel voor 200 man Afschrikwekkend AMERIKAAN IN RUSLAND GEARRESTEERD Straalvliegtuig Prijsaanduidings plicht uitgebreid MET POST VOOR ONVOORZIENVAN 32.000 206e jaargang - no. 267 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Directie: P. van de Velde, P. B. den Boer en W. de Pagter. Hoofdredactie: W. Leertouwer en G. A. de Kok. Abonnementsprijs 67 cent per week, ƒ8,70 per kw.; franco per post 8,95 p. kw. Losse nummers 15 et. Bureaus: Vlissingen. Walstraat 58-60, tel. 2355 (b.g.g. red. 3508. adv. 3647/3643); Middelburg: Markt 51, tel. 3841 (b.g.g. red. 2078/3169, adv. 2375); Goes: Gr. Markt 2, tel. 6140 (b.g.g. red. 7853, adv. 5213); Oostburg: tel. 2395; Terneuzen: Arsenaalstraat tel. 2911; Zierikzee: red. tel. 2425, adm. tel. 2094 Adv. pr. 30. ct. p. mm. Min. p. adv. 4,50. Ingez. med. 3 x tarief. Kleine adv. (max. 8 regels) 30 ct. p. regel (min. ƒ1,50). ..Brieven bur. van dit blad" 25 ct. meer. Giro 359300 P.Z.C., Middelburg. Woensdag 13 nov. 1963 Pagina 2 De ministerraad van de Europese Economische Gemeenschap gaat in december wederom trachten een krachttoer te verrichten: het bereiken van een akkoord over een aantal belangrijke land- bouwkwesties. De Franse minister van landbouw, Pisani, heeft gisteren in Brussel zijn collega's voorgesteld vrijwel de gehele maand te vergaderen om nog vóór het einde van het jaar tot con crete besluiten te komen. De ministers zullen daarover vandaag beslissen. TWEEDE FASE „BIG LIFT' De voornaamste onderwerpen van deze marathonzitting zullen zijn de drie nieuwe marktorganisaties voor zuivelprodukten, rijst en rundvlees, de voorstellen van de Europese commissie voor een ge meenschappelijke basisrichtprijs voor granen in de „zes", het in werking treden van het oriëntatie- en garantiefonds voor de Europese landbouw en het financiële regle ment daarvoor, een mandaat voor de Europese Commissie voor de' tariefonderhandelingen in het G.A. T.T. in Genève (Kennedyronde) en eventuele correcties op de reeds bestaande verordeningen voor het gemeenschappelijke landbouwbe leid. Hoewel het in Brussel niet uitgesloten wordt geacht, dat de ministers dit doel zullen bereiken, wordt er ernstig reke ning mee gehouden, dat ook na de eerste januari zal moeten worden verder ge gaan met de debatten over deze kwes ties, waarvan sommigen nog in het ge heel niet zijn besproken. Dan zou ech ter de reeds eerder in de E.E.G. toege paste oplossing kunnen worden gebruikt om de „klok stil te zetten" zodat op een later tijdstip bereikte akkoorden geacht worden te zijn bereikt vóór de le janua ri 1964. clausule, waarbij de lid-staten onder bepaalde voorwaarden en omstan digheden de invoer van agrarische produkten kunnen belemmeren, vrij wel niet was toegepast. Ondanks de recordgraanoogst was de in voer uit derde landen in het oogstjaar 1963 toegenomen van 8 tot 10 miljoen ton, hetgeen volgens hem bewees, dat er geen spoor van een autarkische ont wikkeling in de graanvoorziening in de E.E.G. te bespeuren was. De Nederlandse minister van economi sche zaken, prof. Andriessen, stelde ver volgens tijdens het debat een aantal principiële kwesties aan de orde. Hij stelde daarbij: 1. Dat verhoging van de produktiviteit in de landbouw niet betekent een zo hoog mogelijk produktie en dat een structuurbeleid voor de Europese landbouw noodzakelijk is. 2. Dat een stijgende produktiviteit moet uitmonden in een kleiner landbouw areaal en een vermindering van de landbouwbevolking. 3. Dat Nederland een effectieve con trole van het Europese parlement op de kosten van het gemeenschappe lijke landbouwbeleid, die honderden miljoenen dollars per jaar gaan belo pen, nodig acht. Dat wanneer wordt overgegaan tot toeslagen voor producenten, ook con sumentensubsidies uit de gemeen schappelijke kas mogelijk moeten worden gemaakt. Dat er mogelijkheden tot een correc tie van de door de Europese com missie voorgestelde gemeenschappe lijke richtprijs voor granen moeten zijn, indien de invoer uit landen bui ten de gemeenschap niet zou kunnen worden gehandhaafd. HM. de Koningin en Z.K.H. Prins Bernhard hebben dinsdag een be zoek gebracht aan de grote Ameri kaanse tentoonstelling in het Am sterdamse R.A.I.-gebouw. Op de fo to de koningin bij de ruimtecapsule een van de grote trekpleisters van de tentoonstelling. Het voorstel van minister Pisani kwam aan het einde van een politiek debat over landbouwkwesties in de E.E.G., waaraan niet alleen de mi nisters van landbouw van de „zes", maar ook ministers van buitenlandse en economische zaken deelnamen. Aanleiding daartoe was een tweetal de vorige maand in de E.E.G.-minis- terraad door de Duitse bondsrepu bliek afgelegde verklaringen, waarin een aantal wensen was geuit voor „verbeteringen" in de marktorgani saties voor het gemeenschappelijke landbouwbeleid en voor de uitvoe ring van de nog op te stellen veror deningen. Een van de conclusies van dit debat was, dat in ieder geval aan de bestaande regelingen voor het gemeenschappelijke landbouwbeleid niets wezenlijks zal wor den veranderd. De Nederlandse vice- voorzitter van de Europese commissie, dr. S. L. Mansholt die op verzoek van de ministerraad een rapport had opge steld over de ervaringen met net land bouwbeleid in de E.E.G., deelde de mi nisters mede, dat het weliswaar nog te vroeg was om definitieve conclusies te trekken, doch dat er in ieder geval geen aanleiding bestond om tot „belangrijke wijzigingen" over te gaan Wel zouden enkele correcties voor „onvolkomenhe den" kunnen worden aangebracht. Hij betoogde, dat het gemeenschap pelijke landbouwbeleid in de E.E.G. tot geen enkele ernstige marktversto ring had geleid en dat de vrijwarings- Dinsdag is in het Middelburgs post kantoor, in het bekende stalletje, de verkoop van kinderpostzegels be gonnen. Traditiegetrouw kocht me- vrouio S. C. de Casembroot-barones- se van der Feltz, de echtgenote van de commissaris der koningin, de eerste zegels. (Foto P.Z.C.) Een storm met orkaankracht met windsnelheden tussen de 128 en 154 km per uur trok gisteren langs de zuidwestkust van Engeland. Veertien schepen, waaronder Rus sische, Franse en Belgische trei- lers en het 2000 ton metende Liba nese vrachtschip met passagiers accommodatie, de „Sunny Med" moesten hun toevlucht nemen in de havens Torbay en Seaton. Volgens mededelingen werd bij Berry Head een windsnelheid van 154 km. per uur gemeld. Op verschillende plaatsen werden bomen ontworteld en daken van huizen gerukt. De gezagvoerder van het 8377 ton metende Britse stoomschip „Crofter" meldde via de radio dat er brand aan boord van het schip was uitge broken. De „Crofter", die op weg was van Liverpool naar Brits Hondu ras, bevond zich toen öp omstreeks 1200 kilometer ten zuidwesten van Engeland op de Atlantische Oceaan. De brand aan boord van de „Crof ter" werd later bedwongen. Het schip is eigendom van de maatschap pij „Harrison" in Liverpool. De „Ex plorer", een ander schip van deze maatschappij, is op weg naar de „Crofter" om het naar de Azoren te begeleiden, waar het vandaag te gen middernacht wordt verwacht. Het Amerikaanse schip „Hercules Vic tory" (7602 ton) zond een noodsein uit, waarin werd gemeld dat een van de ke tels was ontploft en een andere in brand was geraakt. Later werd gemeld dat men het vuur onder controle had maar dat de „Hercules Victory" niet verder kon varen. Een Amerikaans kustwacht vaartuig en een vliegtuig zijn op weg naar het schip, dat omstreeks 450 ki lometer ten noordoosten van Bermuda ronddrijft. De storm heeft gisteren ook liet dorpje Amorosa aan de noordkust van Portu gal grotendeels is een ruïne herschapen. Volgens mededelingen werden acht hui zen geheel vernield en werden van vele andere de daken afgerukt. Slechts twee vrouwen werden gewond door vallend gesteente, verdere persoonlijke ongeluk ken deden zich niet voor. De vloot vis serscheepjes, die de voornaamste bron van inkomsten voor de bewoners van Amorosa is, werd zwaar getroffen. De stoffelijke resten van hertog Karei van Gelder zullen weer worden bijgezet in de grafkelder onder het koor van de Grote of Eusebiuskerk in Arnhem. De plechtigheid vindt op vrijdag 22 novem ber plaats in tegenwoordigheid onder meer van de besturen van provincie en van de voormalige kwartiersteden van Gelderland, waartoe ook Roermond be hoort. Zowel over de herplaatsing van de graf tombe als over de bijzetting van het febeente van de in zijn tijd tot ver over e landsgrenzen roemruchte hertog is nogal wat te doen geweest. De fraai ge beeldhouwde tombe vond de kerkvoogdij der hervormde gemeente, van wie de Grote Kerk is, niet meer passen in het ook herstelde koor van de kerk. Men kwam uiteindelijk echter tot een com promis en de tombe is nu herplaatst in de kooromgang. Het in een loden kist geborgen gebeente en in een zilveren kistje bewaarde hart van de hertog zijn destijds uit de verwoeste kerk naaf een kluis van de gemeente Arnhem overge bracht en zijn daarin sedertdien be waard. Maandag zijn in Egypte per decreet 177 maatschappijen genationaliseerd. In een aantal van deze ondernemingen had de Egyptische regering sedert de „socialis tische wetten" van 1961 al een belang van vijftig procent. Voor de rest betreft het particuliere be drijven. Er zijn tien scheepvaartmaat schappijen bij die tot de organisatie van het Suezkanaal behoren, 139 binnen landse vervoersondernemingen, drie mu nitie- en wapenfabrieken en zestien handelmaatschappijen. Bij de leden van het Centraal Sociaal Werkgevers Verbond bestond be hoefte aan voorlichting over de moge lijkheid van een sociaal-economisch be leid op langere termijn. Nederland kende tot nog toe in hoofdzaak slechts de kor tere termijn. Als men één jaar vooruit poogde te blikken dan werd dat voldoen de geacht voor het bepalen van het be leid. In de laatste jaren rees telkens de vraag of men naast die korte prognose ook nog moest pogen een prognose voor bijvoorbeeld 5 jaar te maken. Het verbond nodigde daarom prof. P. de Wolff van het Centraal Plan Bureau uit een causerie te herhalen, die hij een maand geleden reeds hield en waarin hij een bevestigend antwoord gaf op de vraag naar de mogelijkheid van een be leid op langere termijn. de operatie sPrak in die Verbondsvergadering De tweede fase van „Big Lift" de overbrenging door de lucht van een gehele di visie van Amerika naar Europa en terug is gisteren ingegaan en zal tot 21 november duren. De 14.500 man van de 2de pantserdivi sie van Fort Hood, bijgenaamd „Heli ook de voorzitter ir. Bölger over het loonbeleid en wat daaraan in de laatste maanden vastzat en als men zijn rede legt naast die van prof. De Wolff dan zal men van tijd tot tijd een glimlach niet kunnen onderdrukken. Nederland had dan wel geen sociaal- economisch beleid op langere termijn, maar het had op kortere termijn de nut- tige aanwijzingen van het Centraal Plan- on Wheels", zijn verleden maand in bureau en van de Sociaal Economische 63 uur tijds naar Europa overgevlo- Raad. gen. Hun repatriëring zal nu negen En de heer Bölger moest er helaas in dagen in beslag nemen. zijn rede op wijzen, dat de zogenaamde Maar terwijl hun aankomst plaats-1 claimnota van het Centraal Plan Bu- vond te midden van speculaties dat reau in juli van dit jaar werd afgewe- de Verenigde Staten voornemens zou-zen door de vakcentrales. Ze wilden de den zijn zich militair van Europabecijferde tegenstellingen tussen de ver los te maken, trok hun vertrek wei- langens en de mogelijkheden niet aan- nig belangstelling. West-Europa had vaarden en ze maakten dat nog eens van president Kennedy en andere j duidelijk in september toen de ramingen- hoge functionarissen de verzekering gekregen dat de Amerikaanse troe pen zouden blijven. Woordvoerders van de Amerikaanse plaatsen straalvliegtuig met zes motoren dat 200 passagiers kan vervoeren. Dit vliegtuig heet, in het huidige experi mentele stadium, CX-4, en is in staat „vrijwel elke lading naar vrijwel elke plaats in de wereld te brengen", al dus de generaal. Het Russische ministerie van bui tenlandse zaken heeft gisteren de Amerikaanse ambassade ervan in kennis gesteld, dat prof. Fred. C. Barghorn, een Amerikaanse des kundige op het gebied van de Sow- jet-Unie, wegens spionage is ge arresteerd. Prof. Barghoorn, die verbonden is aan de Yale universiteit, verbleef in de Sow- jet-Unie met een toeristenvisum, dat een maand geldig was. Hij had reeds eerder verscheidene bezoeken aan de Sowjet-Unie gebracht. Naar het Sowjet-ministerie aan de am bassade mededeelde zou hij enkele da gen geleden zijn gearresteerd. Nadere bijzonderheden wilde het ministerie niet mededelen. Volgens een woordvoerder van de am bassade zou prof. Barghoorn op 12 ok tober het laatst zijn gezien, namelijk tij dens een concert van een Amerikaans orkest in Tiflis, de hoofdstad van de republiek Georgië. De moeder van prot. Barghoorn ver moedt, dat haar zoon is aangehouden op grond van de boeken die hij over de Sow- j „prijsaanduidingsbeschikking goederen jet-Unie heeft geschreven. Zij noemde 1963" afgekondigd. De nieuwe beschik- die „zeer kritisch". king betekent een uitbreiding van de Prof. Barghoorn is volgens haar naar plicht om de prijzen van roerende goe de Sowjet-Unie gegaan om er sfeer opderen aan te duiden, te doen. Hij doceert politieke economie De nieuwe beschikking komt in de aan de Yale-universiteit. plaats van de prijsaanduidingsbeschik- Functionarissen van de Amerikaanse king 1961, die voorschrijft, dat roeren ambassade in Moskou brengen de arres- de goederen, die aan het publiek wor- nota van het Centraal Plan Bureau ver scheen. Wij weten nu dat werkgevers en werk nemers eendrachtelijk de aanwijzingen van het Centraal Plan Bureau van de tafel hebben geveegd en dat zij de in stemming van de regering wisten te lucht- en landstrijdkrachten ver- krijgen voor een geheeï ander beleid dan klaarden dat operatie „Big Lift" be-becijferd en toelaatbaar verklaard was wezen had dat de Amerikaanse troe- l-'oor onze economische prognostici, pen waar ter wereld ook, op korte termijn versterkt kunnen worden. ï-I Lr a? n anders of de heer De Generaal-majoor Glen R. Birchard, Wolff (van het Centraal Plan Bu- onderbevelhebber van de Amerikaan- ieau) heeft met enige weemoed naar de se militaire luchttransportdienst uitlatingen van de heer Bölger over het (Mats) verklaarde, dat het vermogen werk van dat Planbureau geluisterd, al om troepen snel door de lucht te was de heer Bölger vervoeren afschrikwekkend zou kun- nog wel bereid het nen werken om kleine lokale conflic- voor de becijferingen van dat bureau op te nemen. Maar er was meer in de rede van de heer Bölger waarover prof. De Wolff Hij deelde mede dat er plannen be- weemoedig gestemd moest zijn stonden om bij het luchtvervoer van!Zoals. bekend heeft minister Veldkamp troepen uitsluitend gebruik te ma- 2 laten ontvallen, dat in zijn sociaal- ken van straalturbineschroefvliegtui- economisch beleid een verhoging past gen. De luchtmacht overweegt nogY??, a.o.w.-pensioenen per 1 januari een order te plaatsen voor een 19(5o. een verhoging, die zo ongeveer een half miljard gulden zal kosten Wel moet de Sociaal-Economische Raad daarover nog advies uitbrengen en wel licht zal het Centraal Plan Bureau nog enige nadere economische „metingen" moeten verrichten, maar we moeten aannemen dat de heer Veldkamp vol- ten te bezweren. doende op de hoogte is van de opinie De eerste vlucht gisteren werd onder,bij deze beide instituten. ideale omstandigheden ondernomen: heer Bölger protesteerde tegen de regen. Birchard verklaarde dat een uitlating van minister Veldkamp en hij regen. Birchard verklaarde dat een 'e regen een ideale weersom- gheid voor vliegtuigen vormde omdat regen mist voorkomt en mist vormt een groot gevaar voor de mo derne luchtvaart. Het eerste vlieg tuig dat vertrok was een C-135 straalvliegtuig dat om 14.15 uur Texastjjd op de vliegbasis Bergstrom werd verwacht. Er gingen 73 solda ten mee. De ministers van economische zaken en van landbouw en visserij hebben de tatie in verband met de recente aan houding in Amerika van een Russi sche chauffeur, op beschuldiging van spionage. tlVWWVWWWVWVWWVWWVWWVWVIfWVWWAft ...is het 100 jaar geleden, dat de Belgische scheikundige dr. L. H. A. Baekeland, uitvinder van het naar hem genoemd bakeliet, te St. Martens-Latem bij Gent werd ge boren. wees er op, dat er thans te weinig be kend is over de economische positie van ons land in 1965. Hij trok in twijfel of het verantwoord was jaarlijks een zo groot bedrag aan de a.o.w.-verhoging te besteden. De heer Bölger stond met dit protest niet alleen, want reeds eerder was er in een andere werkgeversorgani satie op gewezen, dat 70 van de Ne derlandse bejaarden thans reeds meer inkomen heeft dan de 3000 gulden per jaar waarover de heer Veldkamp sprak en dat de overige 30 via de sociale bij stand ook boven die grens komen. Daar uit zou dan blijken, dat men een groot deel van het halve miljard wil betalen aan mensen, die niet zo dringend om dat geld verlegen zitten. Dit verschil van inzicht latende voor wat het is, moet opgemerkt worden, dat sociaal-economische planning op korte en op lange termijn een aangele genheid is, welke nogal snel „politieke" en andere tegenstand uitlokt, en dat die planning altijd wel bijzonder „gevoelig" zal blijven. Men zal er steeds "met een gezond scepticisme tegenover moeten staan. Vandaar dat we met zoveel genoegen nog eens het betoog van prof. De Wolff gelezen hebben, dat hij hield voor het Centraal Sociaal Werkgevers Verbond. den aangeboden, geprijsd moeten zijn. Deze plicht gold de geëtaleerde goede ren, maar van goederen in de verkoop ruimte behoefden de prijzen niet te wor den aangeduid (met uitzondering van voedings- en genotmiddelen, textiel en-'Cuereen ook zij, die onlangs de so lederwaren). In de nieuwe beschikking ciaal-economische planning onder tafel komt deze beperking niet voor. Alle goe- veegden vraagt en vroeg om een deren in de verkoopruimte moeten van sociaal-economische planning of pro een prijsaanduiding zijn voorzien. grammering op langere termijn. De Het aantal uitzonderingen is evenwel J- enigszins uitgebreid. Naast de reeds be staande uitzondering voor goederen met een uitgesproken luxe karakter en de op veilingen verhandelde goederen, zijn n/wvwwwvwwwwvwwwwwwwvwwwwwwwvwwv werkgevers vragen er om, de vakbon den vragen er om, de regering vraagt er om. Aan al deze mensen antwoord prof. De Wolff dat dat kan gebeuren en dat het resultaat nuttig en bruikbaar kan thans ook van aanduiding van prijzen zijn, zoals ook de weersverwachting van u ,r i -V Tin i-v, uitgezonderd, b.v. gebruikte en antieke goederen. B. en w. van Middelburg zijn er evenals vorig jaar in geslaagd voor 1964 het budgettaire evenwicht te handhaven. Dat delen zij mee in de beschrijvingsbrief bij de begro ting voor 1964. „Wij willen niet verhelen, dat het ons steeds meer inspanning kost om dit te berei ken", voegt het college er aan toe. De sluitende begroting is niet ver kregen door herziening van belas tingtarieven; het college wijst er op, dat met de invoering van de rioolbelasting en de verhoging van de straatbelasting, waartoe de raad in het begin van 1963 beslui ten nam, het gemeentelijk belas tinggebied vrijwel geheel uitgeput is. Tegenover hogere uitgaven ten opzichte van vorig jaar met een raming van ruim 377.000 hebben b. en vv. de inkomsten kunnen ver beteren met een bedrag van bijna 385.000. De belangrijkste budgettaire verbete ring heeft betrekking op een stijging van de middelen van 353.000, die b. en vv. uit het gemeentefonds ver wachten. Voorts heeft het college een hogere winst van bijna 17.000 ge raamd voor water, gas en elektrici teit, een slechts geringe hogere winst uitkering, die kon worden geraamd door de afschrijving op de kosten van de ombouw van het laagspannings net van het elektriciteitsbedrijf te her zien. Ten slotte ramen b. en vv. voor de slachthuis- en keuringsdienst ten gevolge van een tariefsverhoging (waarmee de raad in september ak koord ging) voor 1964 een gunstiger bedrijfsresultaat ten opzichte van 1963 van ruim ƒ15.000. Daartegenover staan echter enkele be langrijke hogere uitgaven dan in 1963 geraamd werd: voor salarismaatregelen namelijk 60.000, voor kosten van het lager onderwijs bijna 106.500, voor maatschappelijke zorg bijna 139.000, j voor kapitaallasten 40.000, terwijl de post voor onvoorziene uitgaven geraamd ïs op 32.000. HET NADELIG saldo van de burger lijke instelling voor maatschappelijke zorg is 88.400 en van de gemeente lijke dienst 50.400 hoger geraamd i De Bilt nuttig en bruikbaar is. Voor het verwezenlijken van zo'n pro grammering op langere termijn zullen dan uiteraard wel veel technische, eco nomische en politieke vraagstukken op gelost of althans voorlopig opgelost moeten worden, maar dat kan alle maal. Dan is men er echter nog niet, want zo zegt prof. De Wolff, men zal zo'n beleid op langere termijn slechts dan verwezenlijken, wanneer men het zelf ook wenst! De heer De Wolft vindt dat zijn eigen woorden hier wat komisch klinken, maar hij zegt dat ze heel serieus bedoeld zijn. Een" programmering op dan voor 1963. Het onderdeel sociale langere termijn is dan alleen bruikbaar zorg van de algemene uitkering uit wanneer ook het bedrijfsleven dat het gemeentefonds werd 125.000 hoger geraamd. rond1 zijn de werkgevers en de werknemers met hun organisaties een actief aan deel heeft in net spelen van dit „spel VPRI AflNfCNider mogelijkheden". T LflLnUlllUCli We mogen de woorden van de heer De I Wolff wel zó vertalen, dat wij hem laten Het aanvankelijke voornemen van b. zeggen: „Dat werk kan verricht worden, en w. om voor de kapitaallasten evenals maar U moet het erg graag willen en voor 1963 een bedrag van 65.000 te u moet actief meedoen, want anders ramen, was in verband met het nood- ;tomt er niets van terecht". Voorlopig zakelijke evenwicht in het ontwerp schijnt dit milde scepticisme van de heer niet te verwezenlijken. Om dezelfde re- De Wolff wel de b£ste houding tegen_ den moest de aanv ankelijk geraamde OVer de sociaal-economische planning post voor onvoorziene uitgaven verlaagd op iangere termijn! worden van 45.000 naar 32.000. J B. en w. wijzen er op, dat bij de samen- stelling van het begrotingsontwerp nogj geen rekening kon worden gehouden met de gewijzigde voorlopige normbe dragen, die het ministerie voor de uit kering voor het lager onderwijs bere kend heeft. HET TEKORT van de kapitaaldienst is geraamd op ruim 1,75 miljoen gulden, welk bedrag de behoefte aan financieringsmiddelen op lange ter mijn uitdrukt. B. en w. zijn er in dit i bedrag reeds van uitgegaan, dat be-! Naar het Marokkaanse persbureau paalde objecten, waarvoor thans nog i M.A.P. meldt, is er in westelijk Alge- niet de machtiging van G.S. of de rije, nabij de grens met Marokko, een rijksgoedkeuring ontvangen is, op„internationale Brigade" gevormd, be- het einde van 1964 volledig tot stand taande uit Egyptische en Cubaanse mi- zullen zijn gekomen. Zij denken hier- litairen en vrijwilligers uit eommunis- bij aan de bouw van brandweerkazer- tisch China en Bulgarije, ne-gymnastieklokaal-badhuis, en aan Volgens het M.A.P. is in Algerije ook verstrekking van gelden voor de een militaire eenheid van nationalisten uit Angola gevormd, die wordt geleid (Z'te sint nno 5 bnl 1 1 idoor officieren uit Algerije en uit „een SlOl pag. D nol. IJ Icommunistisch land".

Provinciale Zeeuwse Courant | 1963 | | pagina 1