KNSB-gewest moet met opkomst van kunstrijden zeker rekening houden EEIS MÉÉR MINNEN ROKEN IALF ZWAAR-HEEL LEKKER! dndti( Noormannen ontfutselde Vogelwaarde eerste punt Top van Nederlandse zaalhandbal komt spelen in Goese veilinghal Sport en wedstrijden I ^=s=5=a^ i Lief Knuffelpaard Albert Heijn TE WEINIG IJSBANEN IS FUNEST VOOR GROEI WEDSTRIJDELEMENT weinm; mmmc ervaring centrale training regen spelbreker bij afwerking programma handbal-oefenmeesters in vlissingen bijeen Heren van Tonido en Hellas weer in dezelfde klas Zeeuwse turnkring in Arnemuiden T.V.-boksprogramma werd uitgesteld iOSRAM ZEEUWS SCHAATSPARLEMENT VERGADERDE SCHAATSPASPOORT m=m mm® ZEEUWS AFDELINGSVOETBAL Premie-van-de-Maand Club f 1.- Sportstadion van Djakarta onder militaire bewaking Overzicht van de Engelse league Ruim 1800 wandelaars voor actie „Zonneveld" B.V.V. heeft nieuwe trainer aangesteld KAMPIOENEN OPERATIE EN SWIFT PRESENT STABLINSKY UIT ZIEKENHUIS Belgische competitie Vergadering K.N.V.B. in Amsterdam Bridgecompetitie Geldermans wordt geopereerd DINSDAG 12 NOVEMBER 1963 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT T HET BESTUUR van het KNSB-gewest Zeeland zal rekening dienen te houden met een geheel nieuw gezichtspunt voor Zeeland, name lijk de ontwikkeling van het kunstrijden. Tot deze conclusie kwam de gewestelijk secretaris, ir. A. J. Haag, in zijn jaarverslag over het afgelopen seizoen, dat zaterdag in hotel de Nieuwe Doelen te Mid delburg tijdens de jaarvergadering van de Zeeuwse KNSB aan de orde kwam. De heer Haag had in het seizoen 19621963 een groot aantal serieuze beoefenaars van het kunstschaatsen opgemerkt. Of dit veroorzaakt werd door het feit, dat men tijdens een zo lange ijspe- riode wel eens iets anders wilde, of dat het gestimuleerd werd door de sierlijke demonstraties van de 12-jarige Ineke Vreeke, daarover moest de secretaris de Zeeuwse KNSB-functionarissen nog in het onzekere laten, een feit echter is, zo stelde hij, dat in Vlissingen, Axel en in mindere mate in Middelburg het kunstrijden druk beoefend werd en dat velen op de kunstijsbaan in Antwerpen gingen trainen. In een openingstoespraak tijdens deze vergadering herinnerde de voorzitter van het gewest, de heer L. v. d Hiele, aan de van vele zijden geuite klacht, dat er na 15 januari te weinig wedstrij den in Zeeland zouden zijn georgani seerd. „Wij als bestuurders menen, dat die klachten ongegrond zijn", merkte de Zeeuwse K.N.S.B.-voorzitter op, die er op wees, dat met uitzondering van de provinciale kampioenschappen de clubbesturen de wedstrijden moeten uit schrijven. Overigens was de heer Van der Hie le er van overtuigd, dat de clubs hierbij op vele moeilijkheden stuiten, omdat er veel te weinig goede banen in Zeeland zijn. Hij noemde als voor beelden Heinkenszand en Krabhen- dijke, waar de clubs al vele jaren in touw zijn om een ijsbaan aan te leggen, tot nu toe echter vergeefs Ook het ontbreken van een behoor lijke outillage op de meeste van het geringe aantal ijsbanen achtte de heer Van der Hiele de oorzaak van te weinig mogelijkheden voor de wedstrijdsport. De zevende plaats, die de Zeeuwse schaatsploeg overigens nog vóór Gro ningen die laatste werd bereikte tijdens de nationale wedstrijden in De venter, was voor de heer Van der Hiele aanleiding zich af te vragen of de Zeeuwen nu slechter zijn dan de rijders uit andere provincies. Hij meende dit te moeten ontkennen, maar ook weer door gebrek aan trainingsmogelijkhe den komen de Zeeuwen op dit gebied achterop. Da heer Van der Hiele hoopte, dat Zee land uit deze uithoek zal geraken wan neer de Rotterdamse ijsbaan wellicht volgend jaar gereed is. Hoewel tal rijke Zeeuwse banen in de afgelopen langdurige schaatswinter veel te lijden hadden van de enorme sneeuwval, bracht de gewestelijke voorzitter hulde aan de ijsclubs Middelburg en Wissen- kerke, die respectievelijk met de organi satie van de provinciale kampioenschap pen lange baan- en schoonrijden en Wis- senkerke nog eens met nationale wed strijden tijdens een hevige sneeuwstorm, voor uitstekende „ijsvloeren" zorgden. Tot slot brak de heer Van der Hiele een lans voor het schoonrijden, dat volgens hem in Zeeland toch wel een belangrijke plaats kan innemen en merkte op, dat nog meer dan de 16 thans aangesloten (van de 53) Zeeuw se clubs nodig zijn om een goede ont wikkeling van de schaatssport in het gewest mogelijk te maken. In zijn jaarverslag wees ir. Haag voorts op een belangrijk winstpunt voor ge westelijk bestuur en verenigingen, na melijk de ervaring, die men in gezonde onderlinge samenwerking tijdens een zo langdurige ijsperiode met zoveel activi teiten opdeed. „Het heeft ons het ver trouwen gegeven na de eerste vijf jaar van ons bestaan te mogen zeggen: Het gewest heeft een goede start gehad", aldus merkte de heer Haag op. De aanwezigheid van 3e landelijk K.N. S.B.-voorzitter H. J. Wesseling werd door het Zeeuwse schaatsparlement dankbaar aangegrepen om zich over en kele belangrijke zaken te informeren. Zo ging de heer Wesselo nader in op de jeugdschaatsproeven, die zo bleek uit de verslagen dit seizoen voor het eerst in Veere, Vlissingen en Oost burg afgenomen werden, waarbij 354 diploma's uitgereikt werden. Een opmerking van de heer Haag secretaris van de commissie jeugd- schaatsen dat men de proeven wat te gemakkelijk vindt, beant woordde de heer Wesseloo met de verzekering, dat de eisen voor de di ploma's verzwaard zullen worden, zonder dat er overigens een wed strijdelement wordt ingevoerd. De initiatieven voor deze belangrijke jeugdschaatsevenementen moeten volgens de heer Wesseloo vooral uit gaan van de plaatselijke clubs, waarbij contact moet worden ge zocht met onderwijspersoneel of -consulenten. Voorts stelde de K.N.S B.-voorzitter met nadruk, dat men thans zonder schaats- paspoort niet meer aan wedstrijden kan deelnemen Deze formaliteiten kunnen niet meer vlak voor de wedstrijden ge regeld worden De heer Van der Hiele (Advertentie) MILANO ITALIA de frisse pittig geurende „Italiaanse herenlijn" voor de sportieve man deed dan ook een beroep op de Zeeuwse clubsecretarissen om er voor te zorgen, dat vóór 1 december a.s. de schaats- paspoorten met daarop aangegeven medische keuringsresultaten in orde gemaakt zijn. De heer Wesseloo voegde er nog aan toe, dat het dagelijks be stuur van de K.N.S.B. met medici zal overleggen of de sportkeuring voor het schoonrijden nuttig is. Ook ging de K.N .S.B.-voorzitter nader in op een rapport, dat tijdens de a.s. jaarvergadering in Utrecht aan de orde komt over de gelijkschakeling van kor te- en langebaanwedstrijden zonder dat geldprijzen uitgekeerd worden. Die zou den vervangen moeten worden door prij zen in natura of waardebonnen. Ook zal in Utrecht gesproken worden over de aan het slot van het seizoen gesigna leerde gevaren van afval- en koppel- wedstrijden met klassementssprints voor reclamedoeleinden, waarmee zo als ook de heer G. de Jager als secre taris van de commissie lange baan op gemerkt had de ijssport gedegradeerd wordt. Vervolgens werd aandacht besteed aan de dreigende gevaren ten aanzien van de limietwedstrijden, omdat het immers mogelijk is, dat minder goede rijders bij te grote deelneming aan kampioenschap pen niet en betere rijders wél uitgese lecteerd worden. Besloten werd deze kwestie te delegeren aan de technische commissie, zodat die een afgerond geheel kan opstellen. Ten aanzien van de centrale training toonde de voorzitter Van der Hiele zich bijzonder verheugd over het feit, dat Jan Pomper uit Zierikzee thans in het bezit gekomen is van het doploma ijstrainer B, hetgeen hij van grote betekenis achtte voor de ontwikkeling van de schaatssport in het gewest. Aan de cursussen in Vlissingen en Zierikzee zullen onge veer 30 rijders deelnemen; in Ter- neuzen gaat de training door onvol doende deelneming niet door. Uit het verslag van penningmeester M. H. van Prooijen bleek een gezonde gang van zaken op financieel gebied; bij de bestuursverkiezing werd de heer Van Prooijen die wél in het bestuur blijft als penningmeester opgevolgd door de heer W. S. Mijnheer. De commissies lange baan- en schoonrijden werden herbenoemd, In de commissie jeugd- schaatsen werd de heer K. H. de Vries secretaris in plaats van de heer A. J. Haag. Voor de lange baankampioen- schappen zijn Oostburg en Middelburg kandidaat (waarschijnlijk zal de strijd in Middelburg gevoerd worden; het bestuur van Middelburg moet hierover nog over leggen). Het schoonrijden wordt in Axel gehouden, het jeugdkampioenschap in Zierikzee. Advertentie (Advertentie) 9130 heeft een feestelijke verrassing voor U. De prachtige INDUS kalender met 12 schitterende kleurenfoto's van Zwitserse landschappen ontvangt U gratis na aan koop van een INDUS-horloge in de pe riode van 11 november tot 31 december 1963. Tegen inzending van het daar voor bestemde, bij de juwelier aanwezige,formulier aan INDUS- horfoges Rotterdam wordt U de fraaie INDUS kalender franco thuis gezonden. Uw horloger - ju- welierzalU gaarne een der fraaie kleurenfoto's vrijblijvend tonen. After shaves v.a. 3,95 Pre-shaves v.a. ƒ5,50 in atomizer ƒ7,50 Scheercrèmes 2,75 Haarcrèmes ƒ2,95 Brillantines ƒ4,75 Haarlotions v.a. ƒ5,75 Talks v.a. 3,95 ADIEM ADAM De regen Is het afgelopen weekeinde spelbreker geweest bij de afwerking van het Zeeuwse afdelingsvoetbalpro- gramnia. Slechts 14 wedstrijden kon den doorgang vinden, waarvan 3 in de le klas A en allen in de 3e klas C; in de andere afdelingen ging telkens 1 wedstrijd door. In de le klas A moest leider Vogel waarde zijn eerste verliespunt incasse ren: Noormannen nield de Zeeuws-Vla mingen in eigen huis op 22. Jong slist, waarvan met name Retranche- ment weinig wijzer werd. De stand is nu: Afgelopen zaterdag waren de handbal- oefenmeesters uit Zeeland in Vlissingen bijeen. Onder leiding van de bondsoefen- meester J. C. M. v. d. Burg uit Vlaar- dingen werden van 10 tot half 5 de trainingsmethoden voor zaalhandbal zwaar op de proef werden gesteld. Doordat vrijwel alle oefenmeesters zelf nog actief aan dè handbalsport deelnemen, konden zij de proef goed doorstaan. Na afloop van de bijeen komst deelde de heer v. d. Burg mede. dat hij hijzonder tevreden was over het geen de oefenmeesters presteerden en hij was er van overtuigd, dat dit in de naaste toekomst zeker zijn vruchten zal afwerpen. Van de zijde van de Zeeuwse technische commissie werd nog medege deeld, dat in het vervolg telkens voor de aanvang van de veldhandbalsport en de zaalhandbalsport een dergelijke bij eenkomst zal worden georganiseerd. Het door Russen gebouwde sportsta dion Senajan in Djakarta, waar zondag de „wedstrijden van de jonge krachten" (de Ganefo-spelen) beginnen staat on der zware militaire bewaking. Sinds enige tijd deden geruchten de ronde dat tegen de regering gekante personen de spelen zullen saboteren. Het garnizoen van Djakarta is in staat van paraatheid gebracht. Vrijdag deed de politie een inval In net centrum van de stad waar zij een aan tal personen, betrapte die in net bezit waren van toegangskaarten voor de spelen en bommen. Volgens betrouwbare bron gooide een van de mannen een handgranaat naar de politie die daarop het vuur opende. De overvallenen wisten in het duister te ontkomen Beweerd wordt dat het Chinezen waren. De spelen zullen zondagmiddag door president Soekarno worlen geopend. Ambon profiteerde daarvan om via een 31 zege op concurrent Walcheren een punt in te lopen. Groede en Retran- chement streden met de laatste plaats als inzet: het duel eindigde 11 onbe- Vogelwaarde Jong Ambon Noormannen Walcheren Domburg Schoondijke Philippine Hoofdplaat Groede Retranchement 7 1 0 15 32— 8 6 0 1 12 28— 6 3 2 2 8 20—15 8 18—15 6 15—16 5 16—15 5 19—22 3 9—21 2 15—29 6 2 12—37 In de le klas B kon Dreischor het thuis niet bolwerken tegen Renes- se. De Westhoekploeg bleef met 32 de baas. In de res. le klas won Zld. Sport 3 met 32 van het bezoeken de Vogelwaarde 2 en klom daarmee naar de 3e plaats. In de 2e klas A verstevigde Middelburg 4 zijn lei derspositie vla een stevige 6-2 zege op Volharding. In 2 B versloeg Aar denburg 2 het bezoekende Breskens 3 met 51. In de 2e klas C zorgde Burgh 2 er met een 20 overwin ning op koploper Renesse 2 voor, dat de spanning in deze afdeling ten top gevoerd werd In 3 A won Groede 2 met 51 van Retranchement 2, in 3 B versloeg Kwadendamme 2 het bezoekende Zld Sport 5 met 21. In 3 C was het een goede dag voor CUnge 3. Zelf wonnen de leiders met 31 van Philippine 2, terwijl concur rent Graauw met 32 van IJzendijke 2 verloor. IJzendijke 3 leed een forse nederlaag tegen Hontenisse S (80), terwijl Axel 3 Schoondijke 3 nog vas ter op de laatste plaats drukte (62). Denis Law, de Schotse international, heeft zaterdag op het met 60.000 toe schouwers tot de laatste plaats bezette Old Trafford in Manchester Tottenham Hotspurs de das omgedaan. Law speel de in zijn allergrootste vorm en scoorde drie van de vier doelpunten, waarmee Manchester United de Spurs overtuigend versloeg 41. De laatste twee doelpun ten maakte Law in de laatste acht mi nuten van de sfeervolle, spannende en goede wedstrijd, waarin Greaves voor het enige tegenpunt zorgde. David Herd schreef het vierde doelpunt van Man chester United op zijn naam. Sheffield United handhaafde zich op de eerste plaats door een overwinning met 10 bij Leicester City. Het enige doel punt werd gemaakt door rechtsbinnen Keith Kettleborough, de beste voor waarts van Sheffield United in deze wedstrijd. Het was de negende overwin ning van Sheffield United, dat nu 24 punten uit 17 wedstrijden heeft, één meer dan Arsenal, dat in de Londense derby tegen West Ham United niet ver der kwam dan een gelijk spel: 33. Reeds na 15 seconden stond Arsenal met 0-1 achter door een doelpunt van Johnny Byrne, die nog geen drie minu ten later een tweede doelpunt scoorde (20). Arsenal herstelde zich van de schok en sleepte ten slotte ten aan- schouwe van 58.000 mensen nog 'n draw uit het vuur. Eveneens op schot was Pickering van Blackburn Rovers, die met drie doelpunten het lot van Ever- ton bezegelde: 24. Achter Sheffield United en Arsenal wordt de derde plaats op de ranglijst ingenomen door Man chester United met 22 punten. Leeds United, dat met 20 bij Grimsby Town won, kwam door betere doelcijfers op kop in de tweede divisie, daar Sunder land tegen Preston North End niet ver der kwam dan een gelijk spel: 11. Toen twee jaar geleden de wandelsport- deskundige Jan van de Parel uit Krui- ningen inhaakte bij de actie „Sport steunt Zonneveld" slaagde hij erin een bedrag van 562,76 voor het goede doel af te dragen. Vorig jaar doorkruiste de Open het Dorp-actie de ook toen ge reedgemaakte plannen, maar dit jaar zette Van de Parel opnieuw zijn schou ders onder dit werk en met de onontbeer lijke medewerking van de actieve wan- delcomité's in de "verschillende plaatsen, aangesloten bij diverse wandelbonden, is het ook nu weer een groot succes geworden. Mede dank zij het gunstige weer hebben niet minder dan 1809 deelnemers, ver deeld over 14 plaatsen in Zeeland, let terlijk en figuurlijk hun beste beentje voorgezet en het ziet er dus wel naar uit dat medio december, wanneer de netto-opbrengst bekend zal zijn, „Sport steunt Zonneveld" een stevige en wel kome aanvulling van zijn kasmiddelen zal krijgen. Op 2 november beten de wandelaars in Wemeldinge, Westdorpe en Souburg de spits af met resp. 168, 98 en 135 deel nemers. Afgelopen zaterdag, volgden Rilland (87), Krabbendijke (33), Krui- ningen (121), Biezelingé (85), Ovezan- de (235), Middelburg (302), Oostburg (129), Terneuzen (220), Axel (146), Zaamslag (36) en Kloosterzande (14). Vooral liet aantal deelnemers in Ove- zande (235) is indrukwekkend. Het bestuur van de Bossche voetbalclub B.V.V., momenteel hekkesluiter in de eerste divisie van het betaaid voetbal, heeft Piet Schuit, oud-speler van het eerste elftal, belast met de training van dit elftal. De Oostenrijkse trainer Ry- bicki, die sedert 1961 in dienst is van B.V.V., is uit zijn functie ontheven. Rybicki, wiens contract afloopt op 31 juli 1964. zal de lagere elftallen van B.V.V. blijven trainen. Ter gelegenheid van de komende Olym pische Winterspelen sal de Oostenrijkse P.T.T. een speciale serie postzegels uit geven. Zes van de zeven zegels zijn hier bij afgebeeld. De kleuren zijn v.l.n.r. en van boven naar beneden: blauw-grijs; groen-grijs; lichtblauw; licht violet; grijs-violet en lichtgroen. De zevende, niet afgebeelde zegel toont een tobog gan, een soort slede en is duifgrijs van kleur. De heer A. Heijens, voorzitter van de afdeling Zeeland van het Nederlands Handbal Verbond, is er na een verbeten strijd in geslaagd de hoofdklas- en dis- trictsklaswedstrijden voor wat de thuis wedstrijden betreft, van Zeeuwse ver enigingen op zaterdagavonden, in de Goese veiling te laten spelen. Door heel Nederland worden deze wedstrijden ge speeld, hetgeen vorig jaar ook reeds het geval was, maar toen slaagde men er niet in Zuidhollandse, Noordbra bantse en Limburgse ploegen op zater dag naar Goes te laten komen en moes ten deze wedstrijden op zondag in Ber gen op Zoom worden gespeeld. Dit betekende voor de Zeeuwse vereni gingen, die in de hoofdkias en districts klas waren ingedeeld, steeds voor vreemd publiek te moeten spelen en bovendien extra hoge reiskosten. De verenigingen Hellas uit Goes, voor da mes en heren, en E.M.M uit Middel burg alleen met een heren team, aan vaardden deze consequenties, terwijl Ma rathon en Walcheren uit Vlissingen om financiële reden, niet aan de competi tie deelnamen. De heren van het Goese Hellas konden zich niet handhaven m de hoofdklas en degradeerden naar de districtsklas, terwijl E.M.M. uit Mid delburg bij de heren en de dames van Hellas Goes zich in deze klas wisten te handhaven. Nu kunnen in de komende winter in de Goese veiling de top-klas van de zaalhandbalsport worden bekeken. Bij de heren zal o.a_ de kampioen van Nederland, het Haagse Operatie, van de partij zijn en bij de dames de kampioen van Nederland, het Roer- mondse Swift. Bij de dames ziet de hoofdklas er als volgt uit: Swift (Roermond), WLC/ DES (Eindhoven), Hygiëa (Den Haag), D.W.S. (Schiedam), Hellas (Goes) en Verburgh (Poeldijk) en bij de heren Sittardia (Sittard), Stratum Meteoor (Eindhoven), Operatie (Den Haag), Dynamo (Rotterdam), E.M.M. (Mid delburg) en Hellas (Den Haag). De dames van Hellas en heren van E.M.M. hebben het vorig jaar getoond het zaal- handbalspel goed aan te voelen en dwongen praktisch alle andere teams tot uiterste krachtsinspanning en wis ten ook enkele zeer fraaie resultaten te behalen. Verwacht wordt, dat wanneer zij komend seizoen voor eigen publiek spelen en dit kan toch ook wel van E.M.M. worden gezegd, spannend en goed zaalhandbal in de Goese veiling zal zijn te zien. E.M.M. heeft zich goed voorbereid op de komende strijd en ook In Arnemuiden zijn zaterdag wedstrij den voor dames en heren van de turn kring Zeeland van de Koninklijk Neder lands Christelijk Gymnastiek Verbond gehouden. Deze wedstrijden werden on der meer bijgewoond door b. en w. van Arnemuiden, het kringbestuur en de se cretaris van de bondsteehnische com missie. Er werd deelgenomen door Excelsior uit Arnemuiden, Zeelandia uit Koude- kerke, Oranje Nassau uit Vlissingen, Ge nie uit Bergen op Zoom, Zuidwesters uit Souburg en K.W.V. uit Kruiningen. De uitslagen bij de dames waren: le graad Zuidwesters hoogste aantal-punten 64,1; 2e graad K.W.V, hoogste aantal punten 122,3; 3e graad K.W.V. hoogste aantal punten 184,9. Beste persoonlijke prestaties: 3e graad mejuffrouw Van Sabben van K.W.V., 2e graad mejuffrouw I. Arendse van Zuid westers en le graad mevrouw N. van Noppen van Zuidwesters. De wisselbe ker voor de beste damesploeg werd ge wonnen door Zuidwesters uit Souburg. Bij de heren werd in de le, 2e en 3e graad het hoogste aantal punten be haald door Genie uit Bergen op Zoom. De beste persoonlijke prestaties werden geleverd door: le graad R. Jaquet, 2e graad Berger en 3e graad v. d. Male, allen van Genie. De wisselbeker voor de beste herenploeg ging eveneens naar Genie. (Van onze radio- en t.v.-redactie) VARA's t.v.-programam „Sport, gezien gehoord en belicht door Rien Bal' van zaterdagmiddag jl„ dat gewijd zou zijn aan de bokssport, is tot nader order uit gesteld. Bij het doordraaien van het pro gramma op vrijdag jl. is gebleken, da', verschillende opnamen nogal drastisch op de film waren gekomen. Het werd derhalve beter geacht het programma niet uit te zenden vlak voor een afleve ring van „Pipo de clown". Het bokspro- gramma, waarin o.a .opnamen van boks wedstrijden in Rotterdam verwerkt zijn, zal thans op een nader te bepalen datum in een avondprograma worden uitgezon den. Clinge 3 Graauw IJzendijke 3 IJzendijke 2 Philippine 2 Hontenisse 3 Axel 3 x) Ria W 2 Schoondijke 3 8 8 9 10 7 8 8 8 8 0 16 32— 8 2 12 35—22 3 11 27—31 4 11 45—27 3 8 33—14 5 6 28—32 5 4 17—23 6 4 1840 8 0 16—54 De ex-wereldkamploen op de weg, Jean Stablinski, die eind oktober tijdens een cyclo-cross in Fontenay een val maakte en daarbij ernstig gewond werd, heeft zaterdag het Parijse ziekenhuis waarin hij was opgenomen, mogen verlaten. Het zal echter nog minstens twee weken duren voordat Stablinski. die zijn intrek bij Parijse vrienden heeft genomen, naar huis kan terugkeren. (Advertentie) W IN! IKSI'I E L f. 1 O 6 4- S o REP UBtlKOSTERREICH Wi NTE K SPiTv t i O o 4- j o Is E PUBL1K OSJE RR E t C H- Wi VTi: R pp tl 106 t 'win T E R S P 1 f. t L 1 9 6 4- f 5 98P i.f jlL c -J o' O i/- y RE PUB LIK OST 1 R RE IC Hi R E P U B L IK. O S T E R R F 1 CH Winters p i e i. e i o <t Ir E p U B L 1 K GST.EIRE CH w 1 N r E R S P1 E L E t 9 4- 2 5 REPUBLIKÖSTERREf CH De uitslagen van de dit weekeinde voor de Belgische competitie gespeelde voet balwedstrijden luiden: AntwerpSt.- Truiden 11; FC MechelenLierse 20; BerchemFC Brugge 21; CS BruggeGantoise 12; DaringBeer schot 02; FC LuikAnderlecht 31; BeringenStandard 20; Turnhout Diest 10. Stand: 1 en 2 Beringen en Anderlecht. beiden 15 uit 9; 3 en 4 FC Luik en Beerschot, beiden 13 uit 9. In een ongekend hoog tempo 9 van de 13 punten gingen binnen drie kwar tier onder de hamer door hebben de afgevaardigden van de K.N.V.B. zater dag in Amsterdam de agenda van hun jaarlijkse bondsvergadering afgewerkt. Slechts het rapport van de commissie zelfstandigheid, dat beoogt de secties een grotere zelfstandigheid te geven, en de reglementswijzigingen voortvloeiend uit de aanvaarding van het studierapport betaald voetbal in juni van 1963 vroegen langdurig de aandacht van de bonds- afgevaardigden. Na zijn openingswoord, waarin voor zitter A. L. M. Schroder vaststelde dat de K.N.V.B. voetbaltechnisch nog nooit zo diep in de put heeft gezeten als na de nederlaag tegen Luxemburg, reikte de bonds-praeses de medailles uit aan de kampioenen PSV (betaald voetbal). De Valk (amateur voetbal), Spakenburg (zaterdagvoetbal) en Willem n winnaar van de K.N.V.B.-beker. Ook de afschaf fing van de protesten bij het betaalde voetbal, dat daartoe overigens al eerder bij gentlemen's agreement was overge gaan, kostte weinig tijd. Het rapport van de commmissie zelf standigheid, waarmee de secties veer tien dagen geleden in principe al ak koord waren gegaan, werd vervolgens op voorstel van de heer S. Simonse (Mid delburg), teruggewezen naar de com missie die het verder zal uitwerken. Nadat het in een buitengewone alge mene vergadering is besproken zal de relgementscommissie de noodzakelijke reglementswijzigingen verzorgen waar na het na een volgende algemene ver gadering kracht van wet zal krijgen. De reglementswijzigingen, voortvloeiend uit het vorig jaar aanvaarde studie rapport betaald voetbal, was het tweede agendapunt dat de tongen losmaakte. Ondanks het feit, dat lang niet alle afgevaardigden direct de strekking van de vele wijzigingen duidelijk was. kostte het toch nog maar anderhalf uur voor dat voorzitter Shröder aan de vaak ver warrende discussies een einde kon ma ken. Na vier ronden in de competitie voot paren om het Zeeuws-Vlaamse bridge- kampioenschap Is de stand ais volgt: Hoofdklasse: heren Al-Cattoir (Sas) 240 p.; 2. heren v. Veen-Smet (Oostburg) 238 p.; 3. mej. Jurry-heer Geelen (Ter- neuzen 235,5 p.: 4. heren Pjjna-Simpe- laar (Luctor) 218,5 p.; 5. dames Maat- v. d. Dries (Luctor) 218,5 p.; 6. heren Berderok-van Hijfte (Oostburg) 215,5 p. 7. mevr. Thomaes-heer de Klerk (Ter- neuzen) 209 p.; 8. heren IJsebaart-v. d. Poel (Luctor) 209 p.: 9. heren Geerling- Gerrits (Sas) 118.5 p.; 10 heer en mevr. Voorhans (Luctor) 187,5 p. Eerste klas: 1. heren Meeusen-IJsebaart (Luctor) 236 p.; 2. heer en mevr. de Jong (Sas) 232 p.; 3. heren Geene-de Bruin (Luctor) 224.5 p.: 4. heren Fran- ken-Elfers (Luctor) 222 p.; 5. heren Ranschaert-Remery (Sas) 219,5 p.; 6. heren Rozenkranz-v. d. Velde (Oost burg) 215,5 p.; 7. heren Drok-Jurry (Terneuzen) 209,5 p.; 8. heren Verstrae- ten-Verstraeten (Oostburg) 206,5 p.; 9. heer en mevr. Robijn (Luctor) 179,5 p.; heer en mevr. v. d. Ouden (Luctor) 197 p. Tweede klas: 1. heren Ouweneel-Diele- raan (Oostburg) 268,5 p.; 2. heer en mevr. Sandrini (Luctor) 258 p.; 3. heer Brevet-Casteleijn (Oostburg) 253,5 p.; 4. heer en mevr. Jansse (Luctor) 250,5 p.; 5. heer en mevr. Bogaart (Luctor) 244,5 p.; 6. heer Karels-Neve (Oostburg) 239,5 p.; 7. heer en mevr. Hemelsoet (Luctor) 238,5 p.; 8. heren Vermeulen- Lyppens (Terneuzen) 236,5 p.; 9. dames Van Raalten-Willemstetjn (Luctor) 228 p.; 10. heren Teunissen-de Jong (Luc tor) 226,5 p.; 11. dames De Bruijn-Bak- ker (Luctor) 224,5 p.; 12. dames Brug- geman-van Damme (Luctor) 211,5 p. de Hellas-dames hebben reeds enkele oefenwedstrijden gespeeld, die goede re sultaten hadden. De vraag blijft echter of het niet spelen van Hellas in de veldhandbalcompetitie van Invloed zal zijn in de veiling. Ook in de districtsklas wordt met veel belangstelling de competitie tegemoet gezien. De beide oude rivalen in Goes, Hellas en Tonido, zullen elkaar bij de heren weer ontmoeten, maar zij zullen tevens de sterke ploegen uit West- Noord-Brabant tegen zich vinden. Bij de dames is het alleen Zeeland Sport, die hier de Zeeuwse kleuren moet ver dedigen. Onwillekeurig zal men zich afvragen: waar blijven de namen als Marathon en Walcheren? De reglementen van het Nederlands Handbal Verbond geven aan, dat indien verenigingen zich vrij willig of om andere reden terugtrek ken uit de competitie, zij degraderen. Marathon en Walcheren hebben zo als reeds is vermeld om financiële redenen het vorig jaar niet aan de competitie deelgenomen, zodat zij con form de reglementen, wanneer zij weer aan de competitie willen deelnemen, in lagere klassen moeten uitkomen. Te betreuren is dit wel, daar zonder enige twijfel mag worden aangenomen, dat deze teams, toch zeker ln de dis trictsklas tot goede verrichtingen in staat moeten worden geacht. Nu zal het enkele jaren duren alvorens zij weer zullen zijn doorgedrongen tot de hogere klassen van de zaalhandbalcompeti tie. Overigens hebben de verenigingen Walcheren en Marathon bij het bonds- bestuur een verzoek ingediend om toch in de districtsklas te worden geplaatst. De districtsklas ziet er nu als volgt uit: dames: EBHV (Breda), Blauw Wit (Den Bosch), SIOS (Bergen op Zoom), SOA (Breda), Were Dl (Til burg), en Zeeland Sport (Vlissingen); heren: Hellas (Goes), EBHV (Breda), Taxandria (Oisterwijk), Tonido (Goes), Volt (Tilburg) en Were Di (Tilburg). De zaalhandbalcompetitie vangt aan op zaterdag 23 november en zal duren tot eind februari. Men hoopt, dat er dit maal geen strenge winter zal komen. Dan zou er namelijk weer niet gespeeld kunnen worden in de Goese veiling. In ieder geval zal het voor het eerst in de geschiedenis zijn van de zaalhand balsport. dat in competitieverband in de nieuwe Goese veiling de allerbeste teams uit Nederland aan het werk gaan. Voor het publiek is bovendien aantrek kelijk dat de veilinghal te Goes In de komende winter verwarmd zal zijn. Dit is dan de eerste veilinghal in Ne derland die voor sport verwarmd zal zijn, hetgeen een extra primeur voor Goes is. De Nederlandse profwielrenner Ab Geldernians zondag een van de te leurgestelde bezoekers bij Blauw Wit Heracles zal waarschijnlijk de ko mende week in een ziekenhuis in IJmuiden aan keel en neus worden ge opereerd. Geldermans heeft het laatste jaar voortdurend moeilijkheden met zijn ademhaling gehad maar heeft tot na het wegseizoen willen wachten met de ingreep. De behandeling aan zijn keel betreft de amandelen, zjjn neus, die in de loop van vele jaren is scheef ge groeid, zal nu worden rechtgezet. Intussen heeft Geldermans een nieuw contract voor drie jaar afgesloten met het extra sportieve merk St.-Raphaël evenals trouwens Jo de Roo. Het schijnt nog niet vast te staan, dat ook Bas Maliepaard en Michel Stolkers een nieuw contract met deze firma zullen krij gen. Het aanvankelijke plan van de Kapha's om in 1964 met twee ploegen uit te komen, een onder aanvoering van Jacques Anquetil en een onder leiding van Rudi Altig, is van de baan. Volgens Geldermans zal alleen Anquetil leider blijven van een sterke formatie, die uit niet meer dan zestien renners zal be staan. (Advertentie) t' t II W ifffl f f ff Dit vederlicht dier is een plucha paradepaardje van de PMC. Het kost slechts f 20.- in PMC-eheques. En dat bij een vergelijkbare winkel waarde van f 30.-. Dat is het voor deel van de PMC-cheques, die u bijeenspaart met zegels h 10 cent. En al deze zegels verdient u zelf door de spreekwoordelijk lage AH- prijzen. Conclusie? Kom ook naar A AAA

Provinciale Zeeuwse Courant | 1963 | | pagina 7