CONFLICT IN DIRECTIE VAN DE K.L.M. Vliegend personeel zegt vertrouwen op Ook in 1964 lang op een telefoon wachten Waardering voor rapport „overdekt zwemmen" Drachlenlop of - ilop BENOEMING HOOFD PERSONEELSZAKEN GEEFT PROBLEMEN Minister weet er geen raad op Investering van Grieks-Deens prinsenhuwelijk na 30 augustus 1964 Zal bedrijfsleven ook financieel bijdragen Westduits parlement weer in gedeelte rijksdaggebouw 400 miljoen per iaar onmoi D Hoger posttarief per 1 januari MENING VAN BELANGHEBBENDE BURGEMEESTERS OOK POSTGIRO DUURDER WAARIN OPGENOMEN DE MIDDELBURGSE, VLISSINGSE, GOESE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN 14.0 00-woningen in 's-Heerenhoek Benoeming Communiqué Geen commentaar SPOEDIGE BESLISSING OVER DRAADOMROEP OUD-COMMANDANT VELDLEGER OVERLEDEN AMSTERDAM KRIJGT ZIJN EERSTE GEPENSIONEERDENWERKPLAATS Mr. R. H. SLOOTEMAKER VOORGEDRAGEN ALS VOORZITTER A.V.R.O. j^dhtlijn Automatisering SOEBANDRIO OPVOLGER VAN DJOEANDA Motieven Samenwerking 206e jaargang - no. 266 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Dinsdag 12 nov. 1963 Pagina 2 Directie: P. van de Velde, P. B. den Boer en W. de Pagter. Hoofdredactie: W.Leertouwer en G. A. de Kok Abonnementsprijs 67 cent per week, ƒ8,70 per kw,franco per post 8,95 p. kw. Losse nummers 15 ct Bureaus. Vjissing Walstraat 58-60, tel. 2355 (b.g.g. red. 3508, adv. 3647/3643); Middelburg: Markt 51, tel. 3841 (b.g.g. red. 2078/3169, adv. 2375); Goes: Gr. Markt 2, tel. 6140 (b. g.g. red. 7853, adv. 5213); Oostburg: tel. 2395. Temeuzen. Arsenaal. treat 4, w- 2911; Zierikzee: red. tel. 2425, adm. tel. 2094. 0 Adv.pr. 30 ct. p. mm. Min. p. adv. ƒ4,50. Ingez. med. 3 x tarief. Kleine adv. (max. 8 regels) 30 ct. p. regel (min. ƒ1,50). „Bneven bur. van dit blad -5 ct. meer. Giro 3093UO F.zo., ai aae .g. Van onze Haagse redactie). De vrijwel permanente crisis die in de directie van de K.L.M. be staat, sinds vorig jaar december de K.L.M. het grootste deel van zijn directie verloor, is tot een nieuw hoogtepunt gekomen. Tussen die nieuwste president-directeur mr. H. Albarda en de algemeen bedrijfsdirecteur, tevens directeur van de in nood verkerende luchtvaartmaatschappij, de heer E. H. Larive is een zeer scherp conflict ontstaan over de benoeming van een hoofd personeels zaken tegen de opvattingen van de heer Larive in. In het conflict bemiddelt op verzoek van minister van verkeer en waterstaat, mr. J. van Aartsen, de gedelegeerd-commisaris mr. A. H. C. Gieben. De desintegratie in de leiding van de K.L.M. is door dit conflict ech ter reeds zover voortgeschreden, dat de vijf verenigingen van vlie gend personeel gisteravond een communiqué hebben uitgegeven, waarin wordt verklaard, dat zij het vertrouwen in de directie van de K.L.M. opzeggen. Franse boeren hebben uit protest tegen de maximumprijzen, welke de regering voor sommige groenten heeft gesteld, 30.000 bloemkolen in de straten van St. Malo in Noord- Frankrijk gedeponeerd. Op de foto is de toegang tot de onderprefec tuur in de stad geheel geblokkeerd. Terwijl op directieniveau de berichten over het conflict gisteravond werden ge bagatelliseerd, deelden de vijf verenigin gen van vliegend personeel gisteravond tijdens een persconferentie in een com muniqué mede: ,,Het is duidelijk gewor den, dat een interne machtsstrijd in de top van de K.L.M. de beleidsvoering ern stig belemmert. Het personeel acht dit een schokkend verschijnsel, vooral nu een langzame verbetering van het be drijf merkbaar werd. Dit alles heeft tot gevolg gehad dat het vliegend personeel gezamenlijk alles in het werk heeft ge steld om een verbetering in deze situa tie te bereiken". „In de huidige K.L.M.-directie wordt op twee verschillende manieren gedacht en wei tegengesteld". Dit zei de K.L.M.- gezagvoerder J. G. Renaud gisteravond in het Amsterdamse Hilton Hotel tijdens een persconferentie, na voorlezing van de gezamenlijke verklaring der vliegers, boordwerktuigkundigen, stewardessen, pursers en hofmeesters. Achter de groene tafel zat een comité dat in allerijl uit de diverse besturen was samengesteld. Pas na anderhalf uur vragen werd duidelijk welke beide stro mingen werden bedoeld. Volgens het K.L.M.-personeel zitten er in de directie enkele figuren, die „terug willen naar de oude tijd" en anderen, welke een voortzetting wensen van de maatregelen zoals die indertijd zijn aanbevolen in het beroemde organisatierapport van het Amerikaanse bureau Mackinsey. De B.W.K.-voorzitter Glibberveen zei zelfs: „Wij vinden het een schande dat in ons bedrijf leidinggevende figuren rondlo pen, die zo'n miljoenen kostend rapport gewoon naast zich neer willen leggen". Aan het slot van de bijeenkomst werd verklaard: „Wij hebben geen vertrou wen in de regeringsbemiddelaar mr. Gie ben. Zijn misste kennelijk liet onder nemen van verzoeningspogingen is tot mislukken gedoemd". 1. De recente besluiten .betreffende mu taties in de K.L.M., die op 1 november jl. zijn gepubliceerd, zijn volgens de daarvoor geldende regels door de vol tallige directie genomen, in overleg met de toezichthoudende instanties, te weten het college van gedelegeerden en de raad van commissarissen. 2. De directie heeft een regelmatig con tact met de vertegenwoordigers van het personeel, zowel met de vakbonden als met de categorale organisaties en zal voortgaan alle facetten van hetgeen er In de sociale sector leeft met de meeste aandacht behandelen. Zij acht echter een actie op het gebied van het benoemings beleid liggen buiten hetgeen zich leent tot overleg met de personeelsorganisa ties. De directe aanleiding tot het con flict tussen de algemeen-bedrijfsdi recteur E. H. Larive en de overige leden van de directie was de op 1 november bekendgemaakte benoe ming van de heer P. A. H. Schlinge- mann tot hoofd personeelszaken van de K.L.M. Volgens een bericht in Het Parool zouden voor de vergadering waarin tot deze benoeming werd be sloten alle andere leden van de direc tie behalve de tegen deze benoeming gekante heer Larive zijn geconvo ceerd. President-directeur Albarda zou wel de in het buitenland verblijvende direc teuren Van de Wal en Besanqon hebben opgeroepen, maar niet de eveneens in het buitenland verblijvende heer Larive die als algemeen bedrijfsdirecteur juist ten nauwste bij het personeelsbeleid is betrokken. De president-directeur van de K.L.M., mr. Albarda, gaf een uur na zijn te rugkeer op Schiphol uit Zürich na haastige conferenties en telefonades die hij in de V.I.P.-kamer op de Am sterdamse luchthaven voerde een communiqué uit, van de volgend in houd: WWWWMWWWWWWWWMW/VWWWWWVWWWMVW Een kogellagerfabriek in het Duit se Schweinfurt heeft op de 280 me ter hoge Steinberg een torenflat voor het personeel laten bouwen. Het gebouw is 73 meter hoog en telt 2J/ verdiepingen. In de 122 wo ningen is ruimte voor ongeveer 1,00 mensen. Bevestiging van deze informatie was gisteren niet te verkrijgen. De heer La rive was onbereikbaar en mr. Albarda leek het in zijn op Schiphol uitgegeven communiqué te weerspreken met de me dedeling dat de besluiten die op 1 no vember zijn gepubliceerd „volgens de daarvoor geldende regels door de voltal lige directie genomen zijn". Dat laat de vraag onbeantwoord of al gemeen bedrijfsdirecteur Larive volgens deze regels tot de voltallige directie wordt gerekend als het om zulke benoe ming gaat. Op die vraag kon of wilde gisteravond niemand van de K.L.M.-lei- ding antwoord geven. Radio-Moskou: nieuwe provocaties van Bonn De van Er is nogal wat discussie ontstaan rond het dragen van Zeeuwse kle derdrachten door jongelui tijdens de uit zending „top of flop". Sommigen heb ben zich er aan geërgerd, hetgeen enke le draagsters niet op zich lieten zitten: zij zorgden voor een leuk verweer. Op- j -i ,i vallend overigens, dat het dragen van gerestaureerde zuidelijke vdeugel jg klederdracht de laatste tijd nogal het rijksdaggebouw in est-Berlijn egns aan orde wordt gesteld en dat is maandag op plechtige w}jze aan daarbij vaak een kritische toon wordt voorzitter van het Westduitse parle- aangesla-'en Wat is de oorzaak daar- ment, Eugen Gerstenmaier overgedra- van \\-- geloven dat de kern van de gen. Maandagmiddag kwam reeds daar- voornamelijk is gelegen in de (ge- het seniorenconvent van het parlement iukkige) omstandigheid, dat de kleder- bijeen. Het besluit om het in 1J33 door (jI-acht door velen in deze provincie nog de beruchte brand verwoeste parle- ajs realiteit wordt gezien. Weliswaar mentsgebouw te restaureren werd in neemt het aantal draagsters en dragers 1958 door de Bondsdag genomen. Het van het oude kostuum voortdurend af, zal nog minstens drie a vier jaar du- maar er is toch nog een grote groep (ook ren voor de algehele restauratie vol- onder diegenen die „op z'n burgers tooid is. gaan") voor wie de Zeeuwse dracht Radio-Moskou noemde zondag de over- niets uitzonderlijks is. Voor hen gaat het dracht een daad, waarmee men kracht hier om de vertrouwde, in alle ïngeto- wil bijzetten aan de onrechtmatige aan- genheid zo schitterende kledij die zowel De minister van verkeer en waterstaat overweegt maatregelen 0111 het tekort van de draadomroep te verminderen. Hij zegt dat in zijn memorie van antwoord aan de Tweede Kamer over de P.T.T.- begroting. Bij de behandeling van het „vervolg- draad-omroeprapport" (waarvan de be windsman het vertrouwelijk karakter wil opheffen) zal mede bezien worden of de draadomroep gehandhaafd kan worden of geheel of gedeeltelijk moet worden geliquideerd. Zondagnacht is op 82-jarige leeftijd in zijn woning te Vierakker (gemeente Warnsveld) overleden de oud-comman dant veldleger uit de oorlogsdagen van mei 19-10, luitenant-generaal b.d. J. J. G. baron van Voorst tot Voorst. Baron Van Voorst tot Voorst werd op 29 december 1880 te Kampen geboren. In 1896 werd hij cadet, in 1901 2e luite nant bij 4 R.I. en in 1905 le luitenant. Met ingang van 31 december 1907 werd hij benoemd tot ordonnans-officier van de koningin, welke functie hij tot 1913 vervulde. In dat jaar kwam hij op de ho gere krijgschool. In 1915 volgde aan stelling tot kapitein bij 13 R.I., in 1927 benoeming tot majoor! in 1930 tot lui tenant-kolonel en in 1932 tot kolonel. Afwisselend was hij ingedeeld bij de in fanterie en bij de generale staf. Op 25 augustus 1938 werd hij benoemd tot adjudant in buitengewone dienst van de koningin. In .1934 volgde benoeming tot generaal- majoor en werd hij belast met het com mando over de vierde divisie. Op 31 maart 1937 werd generaal Van Voorst tot Voorst, onder gelijktijdige benoe ming tot luitenant-generaal, comman dant veldleger, tevens commandant van de vesting Holland en gouverneur van de residentie. Hij voerde dit commando over het veldleger in de oorlogsdagen van mei 1940. Daarna ging hij tot 1945 in krijgsgevangenschap. Op 1 februari 1947 kwam aan de mili taire carrière van generaal Van Voorst tot Voorst een einde door een eervol ont slag uit de militaire dienst. Om enigermate tegemoet te komen aan de steeds groter wordende vraag naar telefoonaansluitingen worden voor 1963 suppletoire mid delen aangevraagd. Het bedrag voor investeringsmiddelen voor 1964 is ook hoger dan voor het voorgaande jaar. De minister van verkeer en waterstaat, die dit zegt in zijn memorie van antwoord aan de Tweede Kamer op het voorlo pig verslag over de P.T.T.-begro- ting, deelt daarover verder mee, j S In december a.s. zal Amsterdam zijn eerste werkplaats voor gepensio- 5 neerden krijgen. In de Nova Zemblastraat 79 zal een dertigtal P.T.T.- 5 gepensioneerden bij wijze van proef de beschikking krijgen over een deel S van een der werkplaatsen van de plaatselijke telefoondienst. Omstreeks januari zal bovendien een tweede werkplaats worden geopend, J S eveneens voor 30 gegadigden. Voor deze werkplaats heeft de A.O.F. (An- cient Order of Foresters) -een internationale organisatie die zich ten doel stelt de wederzijdse hulpvaardigheid tussen de mensen onderling te bevorderen een deel van haar verenigingsgebouw (het z.g. Foresters- huis) in d Sarphatistraat ter beschikking gesteld. De organisatie doet dit J vooral in de hoop vele werkgevers te stimuleren initiatieven van een soort- gelijk karakter te nemen. Op het ogenblik zijn besprekingen gaande om op andere plaatsen en delen van de stad werkplaatsen op te richten, die S alle deel zullen uitmaken van één werkgemeenschap onder de verzamel- j naam „oud voor jong". Het Amsterdams initiatief is genomen in navolging van de werkplaats in Eindhoven, die thans plaats biedt aan 250 dat is tien procent van het totaal aantal gepensioneerden in deze stad. ■■■■■■■■•■■■■■■■■■■■•■■■■■■■■■■■■•■■■■■■■■■■■■■■■■■■■•■•■••■••■■■■■■■■•■■■■■■■•••■«•■•■■■■■■I dat het suppletoire krediet voor 1963 tot gevolg zal hebben dat on geveer 12.000 aansluitingen tot stand zullen worden gebracht. Dit zal echter slechts tot gevolg heb ben dat de wachtlijst over 1963 minder sterk zal zijn gestegen. Als de netto- vraag voor de eerstvolgende jaren zich blijft ontwikkelen zoals wordt verwacht (dat is 130.000 aansluitingen per jaar) zou, om in drie jaar te komen tot een wachtlijst van 25.000 man, een investe ring van 400 miljon per jaar no dig zijn. Het huidige produktie- en ver- werkingspotentieel laat een zodanige omvang van de investeringen niet toe. De gemiddelde investeringskosten per telefoonaansluiting bedragen onge veer 2000 zo zegt de bewindsman verder. Hij merkt voorts op dat het merendeel van de wachtenden niet geholpen kan worden omdat de tele fooncentrale ter plaatse volledig be zet is. Er zijn in Nederland 1214 van die eentrales. Op 30 juni 1963 wa ren er daarvan 288 volledig bezet, terwijl er 522 centrales waren met nog wel enige doch onvoldoende re serve. spraken van de Bondsrepubliek op West-Berlijn. De voorbereiding tot deze nieuwe provocatie van Bonn valt niet toevallig samen met het tumult van de westelijke propaganda over de toe gangswegen naar Berlijn, aldus radio- Moskou, geciteerd door het Oostduitse persbureau A.D.N. De Sowjet-Unie kan het provocerende optreden van de Bondsrepubliek in West-Berlijn niet onverschillig aanzien, aldus Radio-Moskou. Een Duits vredes- drag en de normalisering van de toe stand in West-Berlijn mogen niet einde loos op de lange baan worden gescho- Het huwelijk tussen de Griekse kroon prins Constantijn en prinses Annemarie van Denemarken zal na 30 augustus 1964 worden gesloten, zo is gisteravond in een communiqué van het Griekse koninklijke huis bekendgemaakt. Prinses Annemarie wordt op die datum 18 jaar. Nog dit jaar zal het Griekse koningspaar te zamen met het Deense de huwelijksdatum bekendmaken. Het communiqué zegt ten slotte dat alle an dere berichten over het huwelijk slechts onverantwoordelijke geruchten zijn en ontkent deze categorisch. in de stad als op het platteland werd en wordt gedragen. En onbewust is men trots op dit merkteken van de Zeeuwse bevolking, een teken dat hoort bjj het land en de Zeeuwse mens. aarmee is dunkt ons de oor- De minister geeft ook prognoses voor de automatisering van het telefoonver keer met het Duitse Roergebied: in '64- '65 Nijmegen, Heerlen, Roermond, Sit- tard, in '65-'66 Goes, Hilversum; in '66- '67 Dordrecht, Breda, 's Hertogenbosch, Enschede, Hengelo, in '67-68 Arnhem, Tilburg, Groningen en in '68-'69 Haar lem, Leiden, Gulpen, Roosendaal en Oostburg. Zie ook pag. 3: P.T.T. moet over eigen winsten beschikken. De Indonesische minister van buiten landse zaken is door president Soekarno aangewezen als opvolger van eerste minister Djoeanda Katawidjaja, die vrijdagavond overleden is. Soebandrio zal de portefeuille van bui tenlandse zaken combineren met die van de premier. Van onze Haagse redactie In een zaterdagmiddag gehouden be stuursvergadering van de A.V.R.O. is besloten mr. L. H. Slotemaker, oud-direc teur in het bijzonder belast niet de bui tenlandse betrekkingen, van de K.L.M. voor te dragen ais voorzitter van de A.V.R.O. derd: velen in Zeeland zien de dracht nog als een functioneel element in de samenleving. Zodra nu anderen deze functie negeren (voor welk doel dan ook) en zich zo-maar in de dracht ver tonen, dan voelt de eerste groep zich gekwetst. Dat kostuum is (voor hen) niet iets om grapjes mee te maken, men behoort het niet te gebruiken voor ver kleedpartijen. In zul ke gevallen wordt bo vendien vaak de hand gelicht met de eisen, die het kostuum stelt, terwijl ook nog naar buiten een verkeerde indruk wordt gewekt. De indruk namelijk, dat in Zeeland klederdracht nog regel zou zijn. Dit laatste is dan weer een doorn in het oog van degenen, die voortdurend verzekeren dat het in Zeeland even „mo dern" is als in de grote centra van het land. Wij moeten erkennen, dat we grote sympathie koesteren voor diege nen, die er blijk van geven hoge opvat tingen te huldigen jegens het dragen van de Zeeuwse klederdracht. Eigenlijk zijn we het eens met burgemeester Van Lie- re uit Baarland, die over dit onderwerp een ingezonden stuk in ons blad publi ceerde. Aan de andere kant is duidelijk, dat de dracht niet als een heilig ele ment in onze samenleving kan worden beschouwd, men kan moeilijk een taboe afkondigen ten aanzien van het dragen (door „burgers") van het Zeeuwse kos tuum. Vermoedelijk is de discussie over dit probleem typisch voor onze tijd: we leven immers Wat de drachten betreft duidelijk in een overgangsperiode. Nóg wordt het Zeeuwse kostuum in zijn vele variaties in deze provincie gedragen, maar het zal (helaas) niet lang meer duren of het is voorbij, definitief uit. Pas als dat moment is aangebroken zal men naar we vermoeden veel vrijer staan tegenover het gebruik van de Zeeuwse klederdrachten. Elk „totem- gevoel", elk „taboe-idee" zal dan ver dwenen zijn. Het kostuum is dan vol strekt verleden tijd geworden, voltooid en wel, zodat men het kan aantrekken zoals nu historische gewaden: zonder emoties op te roepen en zonder te kwet sen. Er is dan geen functionaliteit meer. Er is echter één eis, die geldt voor nu en voor straks. Namelijk: het kos tuum behoort correct te worden gedra gen. Te veel ziet men nu reeds dat bij „verkleedpartijen" vergissingen worden gemaakt en details worden verwaar loosd. Dat is een devaluatie van de Zeeuwse drachten. Zij zijn te mooi om er een karikatuur van te maken. We schreven hierboven, dat men moeilijk een „taboe" kan afkondigen op het dra gen (door „burgers") van de drachten. Maar men zou het er wel over eens moe ten zijn, dat de wijze van dragen geen aanfluiting mag wezen. En dat gebeurt héél vaak. Gelukkig zijn er Zeeuwen, die de waarde van de Zeeuwse kostuums beseffen en zich tevens tq dien aanzien een grote mate van deskundigheid hebben verworven. Wanneer zij voor het voetlicht treden, dan is er geen sprake van een verkleedpartij, maar in tegendeel van een stijlzuiver exposeren hoe het was en in beperkte zin nóg is. Wie de groep van de heer De Bree uit Middelburg wel eens heeft gezien, be grijpt wat wij bedoelen. Vermoedelijk zal geen enkele top-of-flop-bezwaarde afwijzend staan tegen het zó stijlvol to nen van de Zeeuwse drachten. Tijdens deze vergadering is de heer Slotemaker voorgesteld aan de leden van het algemeen bestuur van de om roepvereniging. De officiële voordracht moet door het bestuur nog worden op gemaakt. In januari zal deze voordracht tijdens een buitengewone algemene le denvergadering aan de leden ter goed keuring worden voorgelegd. Mr. Slotemaker heeft een langdurige carrière achter de rug bij de K.L.M., het laatst als directeur in welke functie hij nauw betrokken was bij vrijwel alle onderhandelingen met het buitenland meuwe posttanef voor gedrukte over landingsrechten. Tijdens de be- j v'|f cent per 50 gram wor- stuurscrisis in de K.L.M., die rond de laatste jaarwisseling manifest werd, moest hij als directeur aftreden. De heer Slotemaker is thans nog als adviseur van de directie bij de K.L.M. werkzaam. Nuttig en een waardevolle docu mentatie. Gedegen, een basis om op leven. "We mogen wel aannemen, (lat Met name werd het verheugend ge noemd, dat het bedrijfsleven deze mate rie op deze wijze heeft aangesneden. „Wat anders kan het betekenen, dan dat dit bedrijfsleven ook wel bereid zal zijn financieel mee te werken?", zo stelde het burgemeester J. Drijber van Middel burg. Burgemeester J. L. van Leeuwen van Oostburg: „Mijn waardering voor het onderzoek, dat een gedegen onder zoek is". En drs. KI. Laansma, directeur van de Stichting Zeeland, zei er dit van: „Een goed initiatief van het bedrijfs- voort te bouwen. Een hernieuwde confrontatie, die tot activiteiten stimuleert! Deze en dergelijke op merkingen kregen wij gisteren te horen van een aantal Zeeuwse bur gemeesters, die wij hun mening vroegen over de inhoud van het pas verschenen rapport: „Over dekt zwemmen in Zeeland" van het het ook financieel zal bijspringen" den. De nieuwe tarieven voor monsters zijn vijf cent per 50 grain (min. 10 cent). Pakjes (stukken boven 500 gram) van 60 et. af. oPstpaketten van 100 eent af. Postwissels tot en met 25 gulden, 35 eent en daarboven 60 cent. Gewone kwi tanties 40 cent per stuk en bovendien per borderel 75 cent. Kwitanties met stuksgewijze afrekening per giro 70 cent. In het verkeer met het buitenland zul len gedrukte stukken acht cent per vijf tig gram gaan kosten. Er zal een ver- I laagd tarief gelden voor boeken en tijd schriften enz. van vijf cent per 50 gram. Monsters als gedrukte stukken zullen minimaal zestien cent gaan kosten. In zowel binnenlands verkeer als ver keer met het buitenland zal aanteke ning 35 cent en expresse bestelling 75 staande uit een overdekt 25-meterbad, ning, dat een overdekt instructiebad zo- cent gaan kosten. Overwogen wordt om een instructiebad en een 50-fheter open- wel in Vlissingen als in Middelburg uit de nieuwe tarieven in te "voeren per 1 luchtzwembad met zonne- en speelwei- een oogpunt van exploitatie niet moet januari 1964. Een en ander wordt mee- de en kleuterbad. Verantwoord wordt j worden bevorderd. Een mening, die gedeeld door de minister van verkeer voorts geacht overdekte instructiebaden te laten bouwen in Goes en Terneuzen (in eerste instantie) en Oostburg, Hulst en Zierikzee (in tweede instantie). Voldoende motieven acht de commissie aanwezig voor een combinatiebad in Middelburg, Vlissingen of Souburg. Dit wordt wel onderstreept door de betrok- Alo-emeen waren de burgemeesters Iken gemeentebesturen. Vlissingen en echfer van SngdatTeflSlef ™^g werken r^ds lange tijdge- nu verder va,n de ^emeenten dient ^cimenlijk cLcin een pl&n. Er is onlajigs Z ïe gaan Het fs^n eerste een ad™s uitgebracht, dat de gemeen- wordt gedeeld door burgemeester Drij- en waterstaat in zijn memorie van ant- ber. „Financieel zijn twee instructieba- woord op het voorlopig verslag uit de den niet haalbaar", zei deze ervan. Bur- Tweede Kamer op de begroting der gemeester Kolff is verder de overtui-P.T.T. ging toegedaan, dat samenwerking het middel is om tot realisering van de plan nen te komen. stantie een zaak, die de gemeenten aangaat", formuleert het burgemees tebesturen nog moeten bestuderen. „Of In een combinatiebad, zoals bedoeld door ter mr F TD i iVkmeester"'vanZi e - de commissie van de Maatschappij voor rikzee en burgemeester Drijber meen- da^ de: „De overheid moet hier voor- Middelburg dient te komen, is momenteel nog niet m het geding. Wel ben ik van mening, dat als de combina- het kort zijn de voornaamste con- tie in een van 'beide steden tot stand Het punt van de samenwerking j De minister van verkeer en waterstaat weegt ook bijzonder zwaar voor bur- overweegt oni niet ingang van 1 januari gemeester B. H. G. ter Haar Ronieny van het volgend jaar het stortingsreeht van Souburg. „Samenwerking van de voor de postcheque- en girodienst te ver betrokken gemeenten is een eerste hogen tot 20 cent. vereiste", aldus deze burgemeester, Hij deelt dat mee in zijn memorie van die graag zou zien, dat het combina- antwoord op de P.T.T.-begroting 1963. tiebad op grondgebied van Souburg De bewinsman zegt verder dat het in de zou worden gebouwd. Voor Souburg j bedoeling ligt om met ingang van vol- pleit, zo vindt de heer Ter Haar Ro- gend jaar het formaat van de afreke- meny, dat deze gemeente halver- ning aanmerkelijk te verkleinen. De tot wege Middelburg en Vlissingen ligt. dusverre met het nieuwe systeem op- ,Ik geloof, dat als het combinatiebadgedane ervaringen zijn in het algemeen departement Zeeland van de Ne- clusies uit het rapport deze: de commis- komt de ander niet een instructiebad hier komt. wij als gemeente Souburg wel gunstig. Op dit moment wordt reeds 33 Harlondca Moo fcolmnni i vnnr Nii- sie «"bt het mogelijk op Walcheren dient te krijgen, zoals in het rapport bereid zijn concessies te doen aan de percent van het totale giroverkeer met i< ai 1 rr J J lin Middelbare. Vlissineen of Soubure wordt gesteld," aldus burgemeester mr. 0 0 behulp van elektronische machines ver- B. Kolff van Vlissingen. Hij is van me-! Slot pag. 2 ROl. 2) verheid en Handel. in Middelburg, Vlissingen of Souburg een combinatiebad aan te leggen, be- I werkt.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1963 | | pagina 1