Zaamslag: kritiek op adviesbureau gemeente Ssnnocol r pastoe UITGEBREID WINTERPROGRAMMA R.K.J.B. KRING OOSTBURG UITNODIGING NEPRO-SHOW NEPRO"-DEALER VOOR ZEELAND Gok niet... Fa. Van den Hemel „HERENMODE" Van Dixhoorn meubelen „EIGEN HAARD" N.V. DE HOOP TERNEUZEN haarverzorging BEKENDMAKING Verzoeken tot verkoop van grond afgewezen ZEEUWSCH-VLAANDEREN MARKTBERICHTEN AGENDA KAPSALON SANDRINI GEMEENTERAAD NIET TEVREDEN Rolschaatsbaan Beroepenexpositie in Oostburgs raadhuis wèg... verstopping Benzinemaatschappij vertoonde films Sloop transformatorhuis Intocht van Sint-Nicolaas Rotterdamsche Bank opent kantoor Souburg Vertoning dorpsfilm Gezamenlijke koren gaven concert Tweede ontmoeting tafel en lawntennisclubs Uitstel vergadering pos tze gel vereni ging Aardenburg-Breskens 2-7 Zaamslag-R.C.S. IV 10-1 Pastoor Dierick: leken inschakelen bij kerkewerk 5 lÊl 5 te v////////////////////////////////////// IN HOTEL „DE KORENBEURS" TE SLUIS Glas j aloezieën Nepro dubbele ramen Aluminium j aloezieën en zonneschermen Aluminium tochtstrips Rolhorren. iiiniimiinin iiiDiinniiininniiiiiiiiiiniiniiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiniiiiiiiiiiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiniiiiHiiiiiiiiiiiiiiraiiffliiiiMiininiiiiiimin U KUNT UW ARTIKELEN PRESENTEREN DOOR GEREGELD TE ADVERTEREN buizen golfplaten lichtkoepels folie dakramen enz. AFD. PLASTICS Plaats uw familieberichten de P.Z.C. E.M.M. zevenhandbalt in Vlissingen tegen C.O.A.K.-team Feestavond E.M.M. in dinsdag i2 November 1963 Wissel Zeeuws-Vleenderen PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 5 In de maandagmiddag gehouden verga dering van de gemeenteraad van Zaam slag hebben verschillende leden kritiek geleverd op wat men noemde de trage werkwijze van het stedebouwkundig ad viesbureau Schut te Middelburg. Aan leiding daartoe waren een drietal ver zoeken van particulieren inzake aankoop van bouwgrond in het uitbreidingsplan. B. en w. hebben deze verzoeken in ver band met de voorbereidingen, die getrof fen werden voor de herziening van het uitbreidingsplan in handen gesteld van het adviesbureau Schut om advies hier over- B. en w. stelden voor met de be handeling van deze verzoeken te wach ten, tot het advies is ontvangen. De heer A. de Visser (g.p.v.) wees op het feit, dat de gehele straat nog onbe bouwd is en nu er bouwgrond beschik baar is, de verzoeken tot aankoop afge wezen moeten worden. Hij drong er op aan, dat het advies op korte termijn tot stand moet komen. Een mening, die ook wethouder A. Koster was toegedaan. Nadat nog enkele leden het woord hier over hadden gevoerd werd op voorstel van de heer H. de Feijter (s.g.p.) be sloten aan het eind der vergadering in besloten zitting te gaan. Er is een klasje van ongeveer 15 leer lingen voor algemeen vormend muziek onderwijs uitgaande van de Stichting Zeeuwse Muziekschool gevormd. Het ligt in de bedoeling de lessen te geven in een lokaal van de openbare lagere school. De subsidie voor dit klasje zal ongeveer 220 bedragen. Deze kosten kunnen bestreden worden uit het in de vorige vergadering beschikbaar gestel de bedrag voor de Zeeuwse Muziek school. De heer L. F. Florussen (p.v.d.a.) zei geen bezwaar tegen deze subsidie te heb ben, maar wel tegen het feit, dat de openbare school er voor gebruikt zal worden. Deze school wordt altijd voor alles gebruikt en er zijn in Zaamslag nog meer scholen, aldus de heer Flo russen. Burgemeester J. van Wijk zei, dat in die school een lokaal leeg staat. De heer A. de Visser zag ook geen be zwaar, maar was het met de heer Flo russen eens, dat er toch wel wat te veel gebruik van wordt gemaakt. In deze vergadering vroegen b. en w. een krediet van 1600 voor de aanleg van een rolschaatsbaan op de speel weide in de Koepoortstraat, ter groot te van 12 x 20 meter. Hiertegen had den de heren De Visser en Florussen bezwaar. Niet wat betrof de aanleg, doch de plaats vonden zij niet juist, daar het bouwgrond is. Beiden vroegen, waarom deze baan niet werd aangelegd aan het sport terrein. Een idee, dat de voorzitter nader zou onderzoeken. Nu aan het stedebouwkundig adviesbu reau Schut te Mi lelburg opdracht is gegeven tot herziening van het in 1950 vastgestelde uitbreidingsplan in onder delen voor de kom van de gemeente Sedert enkele dagen is in de Burger zaal van het Oostburgse gemeentehuis een z.g. beroepententoonsteling te zien, welke daar door het gewestelijk arbeids bureau Terneuzen samen met het neven bureau Oostburg is ingericht. Dagelijks komen vele leerlingen van West- Zeeuwsch-Vlaamse scholen met hun leer krachten deze tentoonstelling bezoeken, waarbij een ambtenaar van het arbeids bureau een toelichting geeft. Zowel voor de meisjes als de jongens zijn op een aantal tableaus verschillen de belangrijke facetten van diverse be roepen afgebeeld. Deze reizende beroe- pententoonstelling heeft tot doel om de jeugd voor te lichten bij de beroepskeu ze, mede ook doordat de structuur der beroepenwereld steeds ingekikkelder wordt en het daardoor steeds moeilijker wordt de juiste weg te vinden. Omdat de organisatoren de mening zijn toege daan dat ook de ouders bij de beroeps keus van hun kinderen groot belang heb ben is besloten deze tentoonstelling ook voor de ouders voor bezichtiging open te stellen en wel op donderdag 14 no vember, 's avonds van 7 tot 9 uur. achten b. en w. het gewenst, dat inge volge artikel 36 lid 4 van de woning- Böuwwet wordt bepaald, dat deze herzie ning wordt voorbereid. Door dit besluit kan worden voorkomen, dat op plaatsen waar dit met het oog op de herziening ongewenst is, gebouwd wordt. Op voor stel van b. en w. werd overeenkomstig besloten. De raad verleende verder zijn goedkeuring aan het voorstel van b. en w. tot het verlenen van medewerking ingevolge artikel 72 van de lager-onder- wijswet 1920. Ingekomen was een ver zoek van de Vereniging tot bevordering van gereformeerd lager onderwijs in Zaamslag voor de aanschaf van meubi lair. De kosten zijn 1000. De heer Flo russen zei hier graag cijfers over te zien. De voorzitter antwoordde, dat dat in de volgende vergadering zal gebeu ren. B. en w. deelden mede, dat de heer F. Dieleman, die in de vergadering van 17 september jl. werd benoemd tot on derwijzer aan de openbare lagere school te Zaamslag met ingang van 1 oktober 1963 belast is met de waarneming van het hoofdschap van genoemde school. (Advertentie) Ook goed voor bejaarden en in hardnekkige gevallen dragees herstellen uw natuurlijke stofwisseling PRODUCT Collecte De opbrengst van de collecte voor het lichamelijk en geestelijk gehandicapte kind heeft in Terneuzen 631,62 opge bracht. TERNEUZEN Lezing over Zuid-Afrika Voor de afdeling Terneuzen van de Ne derlandse Vereniging van Huisvrouwen hield drs. Brunnekreeft onlangs een le zing met dia's over Zuid-Afrika. De heer Brunnekreeft, die leraar biologie is aan het Petrus-Hondiuslyceum in Terneuzen, was tot voor kort als entomoloog werkzaam in Zuid-Afrika, waar hij be last was met het onderzoek naar de in- sekten die in graan voorkomen. Spreker besprak onder meer het leven en de gewoonten van de blanken in Zuid- Afrika, en liet fraaie dia's van het land zien. Het Luxortheater in Terneuzen was maandagavond bijna geheel gevuld met belangstellenden voor het filmprogram ma dat werd gepresenteerd door een benzinemaatschappij. De heer H. N. Voorwinden, districtschef van deze maatschappij in Zuid-Neder land schetste in een korte openingstoe spraak onder meer de belangrijke rol die de produkten van deze maatschappij in Nederland vervullen. Het programma bevatte een vijftal interessante films. In de hal van hét theater was een infor matiecentrum ingericht, waar men te vens brochures en boeken kon bestel len. SLUIS Het transformatorhuisje van de P.Z. E.M. op het Walplein te Sluis gaat ver dwijnen. Naast hotel „Centraal" is een nieuw transformatorhuisje dat de func tie van het oude zal overnemen. De intocht van Sint-Nicolaas in Sluis vindt dit jaar plaats op zaterdag 30 no vember. De sint wordt afgehaald aan de Nederlands-Belgische grens, waarna hij zich eerst naar Sint-Anna ter Muiden begeeft, waar hij in het gemeentehuis zal worden ontvangen. Daarna vertrekt de sint naar Sluis, waar hij door het gemeentebestuur zal worden begroet. Op zondag 1 december brengt de sint een bezoek aan de wijk Heille, waar de kin deren van deze buurtschap in het dorps huis onthaald worden. Ten slotte brengt Sint-Nicolaas op maandag een bezoek aan de schoolgaande jeugd in het pa rochiehuis. BRESKENS Cursusavond N.V.V. Maandag heeft de Rotterdamsche Bank N.V. te Souburg een correspondentschap geopend, dat zal ressorteren onder het kantoor Vlissingen. De Bank heeft van ed gemeente Sou burg het pand Oranjeplein la, een voor malig pakhuis, gehuurd en laten ver bouwen tot een modern en licht kantoor. Hoewel dit pand voorkomt in het uit breidingsplan, meent de directeur van het kantoor Vlissingen, de heer D. C. A. Lugt, dat zijn correspondentschap hier de eerste jaren toch wel gevestigd zal kunnen blijven. Tot beheerder van het correspondent schap Souburg is benoemd de heer J. C. Nijssen, bijzonder procuratiehouder van het kantoor Vlissingen. Op de openingsdag kwamen veleen de directeur en de beheerder hun geluk wensen aanbieden. Burgemeester B. H. G. ter Haar Romeny en wethouder F. Leenhouts feliciteerden namens het ge meentebestuur. Als veretgenwoordigers van het district West-Brabant en Zee land van de Rotterdamsche Bank N.V. waren aanwezig de directeuren drs. C. G. L. M. van Spaendonck en mr. H. Vermeulen. Het nieuwe kantoor is voor bankzaken dagelijks geopend van 9 uur tot 13.30 uur. De inwoners van Kloetinge zullen zich zelf zaterdagavond op het witte doek kunnen zien. Dan zal namelijk de op initiatief van de muziekvereniging „Ex celsior" opgenomen dorpsfilm „Hoe hier alles reilt en zeilt" worden vertoond. De bestuurdersbond van het N.V.V. in West-Zeeuwsch-Vlaanderen houdt vrij dagavond a.s. in café „Centraal" te Breskens zijn tweede cursusavond. Evenals de vorige keer wordt het ge meenschappelijk program van actie, op gesteld door N.V.V. en K.A.B. aan de orde gesteld door de heer A. van Aalst, districtsbestuurder van de A.B.V.A. OOSTBURG Het Ned. Herv. Kerkkoor uit Oostburg en het Chr. Gemengd koor „God is mijn Lied" uit Breskens hebben vrijdagavond in de Ned. herv. kerk te Oostburg een goed geslaagd kerkconcert gegeven. On der leiding van de dirigent, de heer J. Basting uit Breskens traden de beide koren elk apart, maar ook gezamenlijk op. Het Oostburgse kerkkoor opende het programma met het zingen van Ge zang 150, gevolgd door „Lascia ch'io pianga" van G. F. Handel en „Heilig is de Heer" van M. Praetarius. Het koor uit Breskens bracht een drietal Negro spirituals ten gehore, t.w. „Nobody Knows", „My lord what a mornin" en „Waart gij daar". Het orgel werd be speeld door de heer Arie Karreman uit Oostburg die tijdens het verwisselen van de koren enkele prachtige orgelsoli ten gehore bracht. De gezamenlijke koren zongen o.m. „De zon schijnt in mijn ziel vandaag" in de Ned. tekst van H.M. Koningin Juliana, „Loflied" van J. S. Bach in een bewerking van M. C. v. d. Rovaart en „Sanctus" van Frans Schu bert. z Dit vrij goed bezochte kerkconcert werd geopend en gesloten door mevr. A. van Zuilen uit Oostburg. „Willem Teil" gaat weer competitie organiseren De Oostburgse windbuksschietvereniging „Willem Tell" die in het vorig winter seizoen wegens bijzondere omstandighe den geen activiteiten kon ontplooiien, zal deze winter weer haar verenigings werkzaamheden hervatten. Zoals ge woonlijk zal men op de op vrijdagavond in hotel „Victory" te Oostburg te hou den clubavonden weer een onderlinge competitie houden, terwijl men ook te gen enkele andere clubs zal uitkomen om eikaars krachten te meten. Het le dental is vrij behoorlijk op peil geble ven, terwijl verwacht mag worden dat er zich in de loop van deze winter nog wel enkele Oostburgse schutters als lid zullen opgeven. Vorige week werd in de bovenzaal van de Kath. Kring te Oostburg re return ontmoeting gehouden tussen de beide plaatselijke tennisclubs Iawntennisclub „Ludo et Emergo" en de tafeltennisclub „O.N.A.". De eerste ontmoeting, aan het eind van de zomer op de tennisbanen, werd toen door de lawtennisclub met 90 gewonnen, ondanks het feit dat alle tafeltennissers een 04 voorsprong kregen. In de tweede ontmoeting kregen de lawn tennisspelers op hun beurt een 0-15 voorsprong per set, terwijl de partijen in 8 winnende sets werden beslist. Dank zij het feit dat de heer K. de Jong in zijn partij tegen A. Bun het enigste winstpuntje in de wacht kon slepen voor de gastheren, werd het een 81 over winning voor „O.N.A.". De beschikbaar gestelde wisselbeker in deze voor het eerste jaar gespeelde verbroederings- strijd kwam echter in het bezit van „Ludo et Emergo". De heer J. Aers, voorzitter van „O.N.A." reikte deze wis selprijs na afloop met een toepasselijk speechje over aan de heer J. van de Plassche, voorzitter van de Iawntennis club. De uitslagen waren: J. Fijnaut-E. te Beek 21-18 23-21 J. Poppe-R. Belderok 21-17 21-17 G. Carpentier-F. van Noorden 23-21 15-21 21-19 J. Aers-J. Maat 21-18 22-20 A. Bun-K. de Jong 15-21 16-21 C. Schijve-J. v. d. Plassche 21-16 22-20 Mevr. J. Poppe-R. te Beek 16-21 21-19 21-18 1-0 Mevr. J. Carpentier-G. v. Morrelgem 21-15 21-16 1-0 J. Carpentier-J. de Jong 21-18 21-19 1-0 Tot slot speelde de heer J. Aers een demonstratiepartij tegen F. van Noor den, waarbij Iaatstgenomede zelfs oer set een 0-19 voorsprong kreeg. Ook hierin toonde J. Ares zich de meerdere door deze partij met 4-21, 23-21 en 21-19 te winnen. AARDENBURG De bijeenkomst van de fitalistenvereni- ging „Het land van Cadzand" op 21 november te Aardenburg gaat niet door. De eerstvolgende bijeenkomst vindt zo als gebruikelijk te Óostburg plaats. 1-0 1-0 1-0 1-0 0-1 1-0 Reeds in de 2e minuut namen de gasten de leiding door een schot van midvoor E. Boeckhout (01). De strijd ging daarna vrijwel gelijk op en beide doelen ontsnapten verscheidene malen aan doorboring. De laatste 10 minuten voor de rust was Aardenburg iets sterker. Breskens mocht dan ook tevreden zijn dat met deze kleine voorsprong de rust Inging. In de 2e helft kon door een dek- kingsfout van de Aardenburgse verdedi ging de vrijstaande P. Boeckhout sco ren (20). In de 4e minuut werd het 03 door midvoor E. Boeckhout. Reeds 2 minuten later wist linksbuiten Boeck hout weer te scoren. Enkele minuten later verkleinde rechtbuiten W. de Vrie- ze de achterstand (14). Hierna was de thuisclub weer lange tijd in het of fensief maar de aanvallen werden niet met doelpunten afgerond. Na een half uur was het ten slotte T. de Backere, die de stand op 24 bracht. In de 39ste minuut zorgde P. Boeckhout voor het volgende doelpunt (25) en de volgen de minuut maakte rechtsbinnen J. Hoef nagel er 26 van. Twee minuten voor het einde maakte P. Boeckhout het laatste doelpunt (27). RCS IV (zaterdagvoetballers) is in de wedstrijd tegen Zaamslag overklast door Zaamslag. De voorhoede van de thuisclub leed aan een haast niet te stillen doelpuntenhonger, terwijl aan de andere kant de gasten de Zaamslagde- fensie, waarin spil Babijn het grootste struikelblok was, geen enkele maal kon den verontrusten. Het enige doelpunt dat zij scoorden ontstond uit een strafschop die zij 8 minuten voor het einde benut ten. Reeds na 7 minuten namen de groen- witten de leiding door toedoen van Stouthamer die doelman Oranje voor de eerste maal het nakijken gaf: 10. Nog voor de rust voerden Roose in de 21e minuut en Jansen in de 22e en 29e mi nuut de stand op tot 40. Ook in de tweede speelhelft hetzelfde spelbeeld, binnen 17 minuten bracht het Zaam- slagse binnentrio de stand naar 90. (Jansen tweemaal, Stouthamer twee maal en Roose eenmaal). In de 36e mi nuut kwam ook Roose tot een derde doelpunt en daarmee waren de dubbele cijfers een feit (100). Vlak daarop redde De Kam de eer voor de Souburgers door een strafschop te be nutten. Collecte De te Cadzand gehouden collecte voor het Protestants Interkerkelijk Thuis front heeft 80,— opgebracht. GRAANBEURS ROTTERDAM 11 november. Tarwe volgens monster ba sis 17 pet. vocht, tot f 34,75, franco Rotterdam per schip, levering deze -week. Zomergerst volgens monster f 23,00-26,50. Haver vol gens monster f21,0024,00. Groene erwten volgens monster f 40,0052,50. Schokkers rolgens monster f 40,0066,50, franco Rotter dam. AARDAPPELBEURS ROTTERDAM Klei-aardappelen 35 mm opwaarts. Eigenhei mers 13,00—16,00. Bintjes 11,00—12,75. Beve landers 14,0015.00. Meerlanders 12,0013.00. IJsselster 8,5010,00. Klei-aardappelen 38 mm opwaarts. Eigenheimers 13,5017.00. Bintjes 11,50—13,00. Furore 12.50—13.50. Klei-aardap pelen voor export: Bintjes 35 mm opwaarts in 2 maten gesorteerd 12,25. Alpha's 45 mm opwaarts 11.00. Zandaardappelen 35 mm op waarts. IJsselster 7,007,75. Bintjes 8.00. Li- bertas 7.508.00. Zandaardappelen voor ex port: IJsselster 40 mm opwaarts: geen vraag. Bintjes 35 mm opwaarts 8,00. Diverse zand- rassen 35 mm opwaarts: geen vraag. Stemming: binnenland prijshoudend; export lusteloos. Voeraardappelen 2,504,75. Prijzen berekend per 100 kg en op de han- delsvoorwaarden. vastgesteld voor de verkoop van consumptieaardappelen op wagon, schip of auto. EIERVEIL1NG S.B.E. Aanvoer 344.180 stuks, handel rustig. Prijzen (per 100 stuks), eieren van 49 tot 54 gram 8.4410.13, 54 tot 59 gram 10,1311,50, 59 tot 64 gram 11,53—13,65, 64 tot 66 gram 13.73— 13.95. VEEMARKT ROTTERDAM Totale aanvoer 1819 stuks. Vette koeien en ossen 1411. Varkens 408. Prijzen (resp. voor le, 2e en 3e kwaliteit). Vette koeien (in ets per kg) 315—345 270—310 240—265 Varkens (levend gew.) 245 242 240 Vette koeien: aanvoer iets minder, handel goed. prijzen prijshoudend. Varkens (levend gew.): aanvoer even ruimer, handel vlbt, prijzen hoger. VEILING GOES. 11 november. Groenten. Per stuk: Bloemkool Al 64—68, A2 37—67, BI 36. B2 27—37. afw. 1841. Kropsla 2 710, Cl 7—8. Knolselderij 2 79. Per bos: Wortelen 2627. Per kg: An dijvie 1 1824, 2 1014, id. krul 27. Prei Al 21—25, A2 21. Witlof Al 66—81. A2 62. BI 68, B2 5056. Tomaten A 4752. B 5664. Spruiten A2 4449. B2 21—25. Veldsla 2 39— 50. Waspeen 2B 1516. Rode kool BI 59. Groene sav. kool 1 2529, 2 2226. Witte kool 1 9—10. (Den afw. 7—9. Knolselderij 12— 16. Peen BI 5,50—7. Cl 7—9. Spinazie 1 55. Boerenkool 1 912. Aardappelen 8. VEEL GEESTELIJKE LEERSTOF De kring Oostburg van de R.K.J.B. hield dezer dagen in hotel „Du Com merce" te Oostburg de najaarsvergade ring onder leiding van voorzitter R. Ca- lon. Het programma zal dit jaar in het teken staan van drie godsdienstige on derwerpen: „Een beroep met toekomst", „Wie bidt er nu nog?" en „Zoelicht op de mens". Uit de toelichting van de voorzitter bleek, dat er steeds meer naar wordt gestreefd de geestelijke leer stof tot gespreksonderwerp te maken en het zodoende gezamenlijk te bena deren. Het programma voor de kadervorming vermeldt onder meer een kaderdag voor jonge afdelingsbestuursleden van geheel Zeeland op 28 januari, een studiedag met de B.J.B. voor geheel Zeeland in Hulst, begin februari, en de kadervor ming op de volkshogeschool „Ons Erf" te Berg en Dal die de voorzitter R. Ca- land en de secretaris L. Bonte van 13 tot 18 januari namens de kring zullen bijwonen. Verder werd medegedeeld dat van 9 tot 14 december de nationale stu diedagen van de Kath. Ned. Jonge Boe ren- en Tuindersbond zullen worden ge houden. De leden werden opgewekt mee te doen in de deze winter op initiatief van het veeteeltconsulentschap te G' 'S op de bedrijven te houden kalveropfok- wedstrijd. Naar verwacht wordt zal de cursus aan de praktijkschool te Schoondijke dit jaar voor de leden niet in R.K.J.B.-ver- band kunnen worden gevolgd, maar zal daarvoor een open inschrijving worden gehouden. Niet minder dan 24 deelne mers gaven zich op voor de cursus fis cale boekhouding. In het cultureel pro gramma wordt deze winter weer een toneelwedstrijd gehouden, waarvoor zich reeds 6 afdelingen opgaven, waar onder de afdeling 's-Heerenhoek, die de vorig jaar gewonnen wisselbeker zal verdedigen. De afdeling Biervliet ver zorgt dit jaar de toneelavond van de N.C.B. Tevens komt er in samenwer king met de meisjesgroep een culturele instructieavonden, waarbij de algemeen cultureel adviseur de heer A. Grosfeld uit Tilburg aanwezig zal zijn. Op die avond is er ook een declamatiewedstrijd. Tijdens de vergadering maakte men kennis met de nieuwe geestelijk ad viseur pastoor-deken A. Dierick uit Oostburg, die er in een toespraak op wees dat in het kerkelijk werk steeds meer leken ingeschakeld zullen wor den. Voorts werd nog medegedeeld dat 28 november te Oostburg de ge zamenlijke jongerenorganisaties af scheid zullen nemen van de vroegere pastoor-deken A. A. F. Lievegoed. Ten slotte werd nog besloten op 21 no vember met de jongens -en meisjesafde lingen bezoek te brengen aan de Ame rikaanse landbouw- en voedingstentoon stelling in het R.A.I.-gebouw te Amster dam. MARKTBERICHT VLAS Rotterdam, 11 november. Waterrootvlas: lage soorten van f 2,tot f 2,20, middensoorten van f 2.25 tot f 2.45. best vlas van f 2,50 tot f 2,65. Dauwrootvlas: van f 1,75 tot f 2,20. Breekvlas: van f 1,— tot f 1.60, afhankelijk van kwaliteit en bewerking. Gezwingelde lokken: van f 0,75 tot f 1,10. De aanvoer van waterrootvlas lag in de afge lopen week op normaal peil en bestond voor namelijk uit lagere en middensoorten. In de goede middensoorten en best vlas komt wat ruimer aanbod. Voor alle merken bestond wederom goede vraag, zodat alle aangeboden partijen vlot verkocht werden. De prijzen waren over de gehele linie onveranderd vast. Dauwrootvlas wordt ruimer aangevoerd, de produktie wordt regelmatig opgenomen, de prijzen waren iets hoger. De produktie van breekvlas blijft gering, het aanbod in de dauwrootsoorten wordt nauwelijks afgeno men. Het aanbod van gezwingelde lokken wordt aanmerkelijk hoger, de produktie wordt wekelijks verkocht, de prijzen trok ken wat aan. VEILING BERGEN OP ZOOM. 11 november. Sla 49. Andijvie 1022. Bos- peen 1620. Waspeen 2028. Rode kool 6 12. Witte kool 4—12. Sav. kool 12—24. Bloem kool 1264. Sperciebonen 160. Uien 1524. Aardappelen 1014. Selderij 1048. Spinazie 4254. Kroten 12—22. Tomaten 2538. Cox Orange 5068. Glorie van Holland 2536. Saint Remy 2028. VISMIJN COLIJNSPLAAT. Exportgarnalen 7186 kg. 1.502.49. Schar 251 kg. Bot 274 kg. Wijting 136 kg. Schol 33 kg. Tong 4 kg. Wulk 19 kg. Kabeljauw 5 kg. VEILING MIDDELBURG. 11 november. Fruit: Lambarts Calville 70-op 31—33. 65-70 2829. 60-65 1627. Gieser Wil deman 55-60 43, 50-55 29. Jonathan 75-80 33- 41, 70-80 26, 70-75 3036, 65-70 33, 60-70 20 23, 60-65 25. Black Alicante 223. Cox 70-op 65, 65-70 5662. 60-65 45, 55-60 37. 2D 31. 3 grof 47—59. 3 fijn 2646. Ingrid Marie 70-op 45. 65-70 35—36, 60-65 30. 55-60 26. 3 grof 31. 3 fijn 18. Groenten: Andijvie Al 17, A2 24. Sav. kool Al 31.30, A2 26.50. Boerenkool 1 9. Prei 11 23. Lof 41—73. Sla 5—15. Uien 2—17. Wijn peen 7—15. Veldsla 188—219. Bloemkool 3 per kist 68—72, 4 per kist 4565, 6 per kist 40— 59. 8 per kist 14—34, 10 per kist 13—20. Sprui ten geschoond 4382, ongeschoond 2470. Witte kool 817. Rode kool 10—21. Kroten 718. Spinazie 4552. VEILING TERNEUZEN. Glassla 1 500—1050. Bloemkool A 53—100, A2 4560, B 4755, B2 3240, afw. 1440. Knol selderij 10—12. Selderij 18. Bintjes 1 13. An dijvie 3714. Rode kool 7—16. Sav. kool 10— 37. Waspeen 18—20. Prei A2 1941. Spruiten geschoond 84, ongeschoond 5866. Tomaten Al 58—66, C2 50. Uien 1 16. 2 4—6. Witlof 5964, 52 42—59. afw. 740. Appelen: Goudrenet 1 85 37—38, 80 39—10, 75 35—36, 70 30—31, 65 28, 2 85 30—31. 80 29—30, 75 28— 29 70 27—28, 65 26.50, 2D 17—18, 3 grof 26— 27. Cox Orange 2 75 51—70. 70 60—70. 65 53— 62, 60 40—51, 55 30—31, 3 grof 38—39. Jona than 1 80 31—32, 75 32. 70 30, 65 29—30, 2 80 2829. 75 28, 70 2526, 65 20—25, 60 1718, 3 grof 19—20, 3 fijn 15. Golden Delicious 1 80 63—64 75 6566, 70 64, 65 4849. 2 80 50—51. 75 50, 70 50, 65 3910. 60 29—30. 3 grof 34. Peren: Saint Remy 1 75 34, 70 30, 2D 21, grof 26, 3 fijn 24. Zw. Wijnpeer 2 30 18, 3 grof 18, 3 fijn 6. Advertentie PROFITEER HIERVAN! w X BLACK DECKER 6 mm elektrische boormachine fe die op alle hulpstukken past Vlissingen Alhambra: West Side Story, 20 uur, 14 jaar; Luxor: Ciske de rat, 20 uur, 14 jaar: Britannia: Nieuw Rotterdams To neel met „Ratel van een simpel man" voor Z.V.U. en 't Nut, 20 uur; Boulevard Evertsen 90: bazaar „Tesselsehade-Arbeid Adelt", 1116 uur; Britannia: sexuele voorlichtingsavond jongeren 1620 jaar, 20 uur. Goes Grand: West Side Story, 19.30 uur, 14 jaar; Ockenburg: „De wereld van het doofstomme kind", voor afd. Goes Ned Vereniging van Huisvrouwen, 14.30 uur, Zierikzee Concertzaal: Filmliga met „Prijs de Zee", en „Faja Lobbi", 20 uur. Bergen op Zoom Roxy: Jong en doortrapt, 20 uur, 18 jaar: Luxor: De veroveraar van Corinthe, 20 uur, 14 jaar. Terneuzen Luxör: Opiumsmokkel, 20 uur, 14 jaar. Sas van Gent Olympiatheater: Muiterij op de Bounty, 20 uur, 14 jaar. 9) dinsdag 12 november van 10.0022.00 woensdag 13 november van 10.00-22.00 40 brandstofbesparing. Geen beslagen ramen meer. Meer wooncomfort. Wij adviseren U in ieder geval een uurtje uit te trekken voor deze show, opdat U zich deskundig kunt laten voorlichten over diverse dubbele ramen VAN NEPRO - Margrietstraat 10 - Oost-Souburg maar neem autorijles bij 3 gediplomeerde instructeurs VA.-M.OJt. - K.NA.C. dan bent U van succes verzekerd. Autorijschool - Taxibedrijf Burg. Geillstraat 10, telefoon 2432 - Terneuzen 3 Onze sortering verdient uw aandacht. Smaakvolle herenpyjama's. Uitstekend van kwaliteit en afwerking, in mooie kleurcombinaties. Onze pyjama's zijn royaal gesneden en zitten gemakkelijk. Prijs vanaf 14,90. De zaak waar U het voor 't kiezen hebt. Moderne kleding voor vader en zoon. NOORDSTRAAT 23 TERNEUZEN. verkrijgbaar bij: WONINGINRICHTING Arsenaalstraat 5, telefoon 01150-2097 TERNEUZEN OOK VOOR iasWc- NAAR Tel. 01150-2744 in samenw. met de te Sas van Gent gevestigde personeelsverenigingen. WOENSDAG IS NOV. '63, 20.00 uur; Sociaal geb. N.V. Stijfsel en Glucosefabriek te Sas van Gent. Dr. J. A. DE BAS te Den Haag met zijn lezing over: HET VERBAND TUSSEN VOEDING EN ZIEKTE. Toegangskaarten a 0,75 verkrijgbaar des avonds aan de zaal. Vrijdag 15 november 1963, 20 uur; hotel „Victorie", Markt 18 te Oostburg. Dr. J. W. Schulte Nordholt (i.p.v. de aangekondigde lezing van dr. H. H. Frese) met zijn lezing over Het rassenprobleem in Noord-Amerika en Zuid-Afrika. Toegangskrtn. a 0,75 ver- krijgb. des avonds aan de zaal. VOOR NAAK Vlooswijkstraat 4 Tel. 2465, Terneuzen Het Middelburgse E.M.M. zal vanavond, dinsdag, in Vlissingen een zevenhand- balwedstrijd spelen tegen een team van de COAK te Middelburg. Deze ontmoe ting geldt voor de militairen als een oefenwedstrijd voor de landmachtkam pioenschappen. Eerst was men van plan de wedstrijd te spelen op de Markt te Middelburg. Omdat hiervoor echter geen toestemming werd verkregen besloot men de ontmoeting te verspelen op het tegelpleintje aan de Bloemenlaan te Vlissingen. De wedstrijd begint om kwart voor acht. Zaterdag hield de Middelburgse atletiek- en handbalvereniging „EMM" haar jaar lijkse feestavond in een der zalen van „de Gouden Poorte". Toen voorzitter P. M. van Hese alle aanwezigen welkom heette, was de zaal geheel bezet, het geen de heer Van Hese deed vaststellen dat het „EMM" lang niet slecht gaat. Speciaal werden welkom geheten, de heer en mevrouw De Wilde met hun dochter, die als trouwe supporters van „EMM" „even" uit Brussel kwamen (waar zij wonen) om het feest mee te maken. Voorzitter Van Hese overhan digde de heer De Wilde, als blijk van waardering, een aandenken aan Mid delburg en „EMM". Daarna bracht het cabaretgezelschap „De Scherpschutters" de première van zijn revue: „Lach of ik schiet". In een vlot tempo wisselden zang, dans, schets jes, kunstfluiten enz. elkaar af en toen voorzitter Van Hese aan het eind van de avond regisseur Frans Adriaanse en al zijn medewerkers dank bracht, kre gen zij van de zaal nogmaals een da verend applaus. Een gezellig; bal, met muziek van Paula Koster, piano, Kees van Vliet, drums en Nico Legemate guitaar, besloot deze zeer geslaagde avond. Na het cabaret werd mevrouw Van Hese door Jaap de Looff jr. een doos bonbons aangeboden, dit als dank voor het vele werk wat ook zij voor „EMM" doet. Waterschap Het Vrije van Sluis Het dagelijks bestuur van het waterschap Het Vrije van Sluis maakt bekend, dat vanaf heden, gedurende één maand, ter inzage van de ingelanden zijn neder- gelegd ter griffie van het waterschap te Oostburg, Brouwerijstraat 18: 1. een wijziging van de begroting der inkomsten en uitgaven voor het dienstjaar 1962; 2. de ontworpen rekening der inkomsten en uitgaven over het dienstjaar 1962; 3 de ontworpen begroting der inkomsten en uitgaven over het dienstjaar 1964, met de daarbij behorende memorie van toelichting en staat van bijlagen. De ontworpen rekening 1962 met bijbehorende begro tingswijziging 1962 en de ontworpen begroting 1964 zijn tegen betaling van ƒ5,- per stuk voor ieder ver krijgbaar ter griffie van het waterschap. Oostburg, 11 november 1963. Het dagelijks bestuur van het waterschap Het Vrije van Sluis, J. B. Becu, voorzitter C. H. M. van Zuilen, griffier Heden overleed nog vry onverwachts onze feliefde moeder, be- uwd- groot- en over grootmoeder CORNELIA MARIA GODESCHALK, wed. van Hendrik Janse, op de leeftijd van 84 jaar. Uit aller naam, J. Janse. Luttergeesterweg 18. Emmeloord (N.O.P.). Veere, Godshuis, 10 november 1963. De teraardebestelling zal plaatshebben woensdag 13 november te 14 uur op de alge mene begraafplaats te Souburg. Heden nam God van ons weg, door een on geval, ons medelid en leider PIETER JANSE, op de bloeiende leeftijd van 21 jaar. Sterke de Heer zijn diepbedroefde familie. Werkende jeugd „Jonge Kracht". Serooskerke (W.), 10 november 1963.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1963 | | pagina 13