In „begrotingsvat" Vrouwenpolder niets te ontdekken voor Gapinge I Seniiocol NU VOOR ƒ48,50 1 AGENDA Gaaf kerkconcert in Kruiningen ZUID-BEVELAND MARKTBERICHTEN KAMERMUZIEK EN KOORZANG OP UITVOERING „U.D.I." VISSERSVERENIGING YERSEKE VIERDE 65-JARIG BESTAAN Belasting voor woonforensen maakt sluitende begroting 1964 RIOLERINGSKWESTIE ACUUT Speelweide Rotterdamsche Bank opent kantoor Souburg vrmimmmMtmmrrmrrmmn S I Forensenbelasting Kustverdediging Vertoning; dorpsfilm GOES Hervormde instuif genoot van Indische maaltijd KLOETINGE N.C.V.B. vergaderde Verkiezing ambtsdragers RILLAND-BATH Vergadering bond van plattelandsvrouwen Muziekavond voor pastoriebouw WEMELDINGE Gemeente-avond LEWEDORP KRINGVERGADERING N.C.B. ZUID-BEVELAND KAPELLE Oliebollenactie Burgerlijke stand YERSEKE VAARDIGHEIDSPROEVEN V.Z.O.S.-ADSPIRANIEN „Lydia" vierde het 25-jarig bestaan Lew. Boys-R.C.S. 2-3 wèg... verstopping Kapelle won met 3-1 van Mevo Bureh A I-Goes A II15-0 Proefvaart nieuwe kotter in Ouddorp In „De Zwaan' te Souburg Interessante programmakeuze van nieuwe dirigent Ph. Fey INITIATIEFNEMER WAS CHR. EVERSE Vele activiteiten in vroeger jaren E.M.M. zevenhandbalt in Vlissingen tegen C.O.A.K.-team Feestavond E.M.M. Man brak bij val been en elleboog Runderen braken door afrastering weiland DINSDAG 12 NOVEMBER 1963 WISSEL BEVELANDEN PROVINCIALE Z E E O XV S E COURANT 6 Tijdens de behandeling van de be groting voor 1984 door de Vrou wenpolderse gemeenteraad gis teren onder voorzitterschap van burgemeester A. de Kam heeft het raadslid W. Louwerse (a.r.) met enige teleurstelling opgemerkt dat er niets voor Gapinge in het „begrotingsvat" te ontdekken viel. De heer Louwerse doelde onder meer op de riolering, waarvoor b. en w. evenmin als voor enig ander kapitaalwerk iets uit getrokken hebben teneinde de goedkeuring op de begroting te be vorderen. „Dit is een belofte, die al jaren loopt, terwijl deze kwestie nu toch wel acuut wordt", betoog de de a.r.-vertegenwoordiger, die zei mede met het oog op de toe komstige herindeling het op prijs te zullen stellen wanneer b. en w. ernstig willen overwegen wat voor Gapinge te doen. De heer Louwerse was voorts van me ning, dat ook op het Veerse-Meerfront mogelijkheden voor Gapinge aanwezig zijn en in dit verband bepleitte hij een uitbreidingsplan. De heer Louwerse kreeg in zijn pleidooi steun van de heer M. v. d. Broeke (g.p.v.). „We moeten echt wel aandacht aan Gapinge schen ken", aldus dit raadslid. Burgemeester De Kam betoogde, dat b. en w. er even hard als de raads leden aan denken en werken om de Gapingse riolering voor elkaar te krijgen. Hij verklaarde, dat hierover thans overleg gepleegd wordt met de Polder Walcheren en dat deze kwes tie in het technische vlak bekeken wordt. Ten aanzien van een even tueel uitbreidingsplan voor Gapinge liggen de zaken volgens de burge meester anders. Uit het dorp berei ken b. en w. geen aanvragen voor woningbouw, zodat het voor het col lege riskant is een dergelijk »plan te maken en dan maar at te wachten tot er iemand komt. De burgemees ter zegde echter gaarne toe de Ga pingse moeilijkheden in b. en w. te willen bespreken. Eerder in zijn algemene beschouwingen had de heer Louwerse er zijn vreugde over uitgesproken, dat b. en >v. thans Maandag heeft de Rotterdamsche Bank N.V. te Souburg een correspondentschap geopend, dat zal ressorteren onder het kantoor Vlissingen. De Bank heeft van ed gemeente Sou burg het pand Oranjeplein la, een voor malig pakhuis, gehuurd en laten ver bouwen tot een modem en licht kantoor. Hoewel dit pand voorkomt in het uit breidingsplan, meent de directeur van het kantoor Vlissingen, de heer D. C. A. Lugt, dat zijn correspondentschap hier de eerste jaren toch wel gevestigd zal kunnen blijven. Tot beheerder van het correspondent schap Souburg is benoemd de heer J. C. Nijssen, bijzonder procuratiehouder van het kantoor Vlissingen. Op de openingsdag kwamen veleen de directeur en de beheerder hun geluk wensen aanbieden. Burgemeester B. H. G. ter Haar Romeny en wethouder F. Leenhouts feliciteerden namens het ge meentebestuur. Als veretgenwoordigers van het district West-Brabant en Zee land van de Rotterdamsche Bank N.V. waren aanwezig de directeuren drs. C. G. L. M. van Spaendonck en mr. H. Vermeulen. Het nieuwe kantoor is voor bankzaken dagelijks geopend van 9 uur tot 13.30 uur. Advertentie PROFITEER HIERVAN! 9 9 1 g 6 mm elektrische boormachine I Uit voorraad leverbaar. DE GOUDEN NAGEL Vlissingen Alhambra: West Side Story, 20 uur, 14 Jaar; Luxor; Ciske de rat, 20 uur, 14 iaar; Britannia. Nieuw Rotterdams To neel met „Ratel van een simpel man' voor Z.V.U. en 't Nut, 20 uur; Boulevard Evertsen 90; bazaar „Tesselschade-Arbeid Adelt", 1116 uur; Britannia; sexuele voorlichtingsavond Jongeren 1620 Jaar, 20 uur Goes Grand: West Side Story, 19.30 uur, 14 Jaar; Ockenburg: „De wereld van het doofstomme kind", voor afd. Goes Ned Vereniging van Huisvrouwen, 14.30 uur. Zierikzee Concertzaal: Filmliga met „Prijs de Zee", en „Faja Lobbi". 20 uur. Bergen op Zoom Roxy: Jong en doortrapt, 20 uur, 18 Jaar: Luxor: De veroveraar van Corinthe, 20 uur, 14 iaar. Teraeuzen Luxor: Opiumsmokkel, 20 uur, 14 Jaar. Sas van Gent Olympiatheater: Muiterij op de Bounty, 20 uur, 14 jaar. na 3 jaar weer een sluitende begroting hebben kunnen aanbieden. De wijze waarop dat gebeurt is, onder andere door een nieuwe woonforensenbelasting, vond het raadslid echter niet zo ge slaagd. De heer Van den Broeke bepleit te in zijn opmerkingen nog de inrichting van een speelweide, waaraan in Vrou wenpolder een groot gebrek is. Een der gelijke weide komt volgens burgemees ter De Kam echter nu op de tweede plaats. „We kunnen moeilijk nieuwe za ken aanbieden en daardoor een begro tingstekort creëren", aldus de heer De Kam. Uit de toelichting bij de begroting viel op te maken, dat zij sluitend gemaakt kon worden dank zij ver schillende verhoogde ramingen van de inkomsten, o.a. een verhoging van de algemene uitkering uit het ge meentefonds, die echter de stijgingen van de salarisposten moet dekken. Mede op aandringen van G.S. hebben b. en w. tot versterking van de financiële middelen een voorstel gedaan om een woonforensenbelasting in te voeren. De opbrengst hebben zij geraamd op 5000. De raad ging met dit voorstel akkoord. In hun toelichting betoogden b. en w. het heffen van een belasting van hen, die genieten van de recreatiemogelijk heden, billijk te achten, hoewel zij be twijfelden of een woonforensenbelasting wel de meest juiste en billijke is. Ge zien de op het moment bestaande moge lijkheden moet er volgens het college echter geroeid worden met de riemen die voorhanden zijn. Hoewel geen kapitaalwerken geraamd zijn heeft het college van b. en w. wel rekening gehouden met mogelijke uitga ven voor: voorschotten voor de wo- ningwetbouw, een verdere verbetering van de Fort den Haakweg en aanslui ting aan de door het wegschap Walche ren te leggen nieuwe weg, de realise ring van het uitbreidingsplan en het sa neringsplan, en de kosten van verbou wing en inrichting van de school te Vrouwenpolder, alsmede de kosten voor bouw en inrichting van een kleuter school. Na de artikelsgewijze behandeling waarbij de raadsleden blijk gaven het cijfermateriaal goed bestudeerd te hebben, ging men met deze be groting akkoord. De gewone dienst sluit aan inkomsten en uitgaven met een totaal van 386.623 met een post onvoorzien van rond 2390, terwijl het nadelig saldo van de ka pitaaldienst 290.978 geraamd is. Bij de „mededelingen" ging burgemees ter De Kam nog nader in op de afkal ving van de Veerse-Meerkust. Onder leiding van het gemeentebestuur is thans een commissie van deskundigen benoemd, die dit gevaar zo spoedig mo gelijk zal onderzoeken. Met name het vraagstuk van de financiën ligt niet bepaald eenvoudig, zo betoogde de heer De Kam. Op een vraag van de heer Van den Broeke zei de burgemeester te ver onderstellen, dat de investeringsinkrim ping geen betrekking heeft op de ver betering van dit kustdeel. echter wél op de verbetering van de zandplaat-taluds in het Veerse Meer, waarvoor eerder een half miljoen is uitgetrokken. Ook werd meegedeeld, dat de padvinde rij gevraagd heeft een kampeercentrum te mogen inrichten in het voormalig bouwdok aan het Veerse Meer, nu de Middelburgse Jeugdraad de voorkeur heeft gegeven aan een terrein tussen Veere en Arnemuiden. Achttien componistennamen bevatte het programma voor het concert, dat het Zuid-Bevelandse dubbelkwartet, het Bra bants kopertrio en de organiste Marie Kok zaterdagavond in de hervormde kerk van Kruiningen gaven. Twintig werken werden uitgevoerd. Het bleek niet te veel: dank zij de variatie in de indeling van het programma en het voortreffelijke peil van musiceren werd het een concert, dat de tachtig bezoekers geboeid beluisterden. Het concert viel in twee delen uiteen. Met name gold dat voor de instrumen tale werken, die werden vertolkt. Eerst kwam de oude muziekliteratuur aan bod. Zo gaf Marie Kok een uitvoering van de Fantasie op de zesde toon van Thomas de Santa Maria en de toccata en fuga in F. van Buxtehude. Het Bra bant koper trio Ad Klink, trompet, Toon Schellens, hoorn en Hans Klerx, trombone vertolkten blaasmuziek uit de zeventiende eeuw met werken van M. Frank. Scheidt, Purcell en Erlebach. Marie Kok en Ad Klink zorgden daar naast voor een gave uitvoering van Clarks bekende Trumpet Voluntary. Het dubbelkwartet zong onder de inspi rerende leiding van Daan Manneke oude Duitse en Italiaanse liederen, als het „Sanctus" van Cl. non Papa. „Aan bidding" en „Alzo Lief" van Palestrina. het Motet van Dressier en Bachs koraal uit de kantate 147. Muziek uit een meer recente periode vertolkte het kopertrio met de Sonata van de onlangs overleden Franse compo nist FrancoisPoulenc en met name in het vrij moderne Divertemento van Daan Manneke, een speels samenspel tussen koper en orgel. Mario Kok sloot erop aan met de Finale uit Hendrik An- driessens Sonata da Chiesa. Het Zuid- Bevelands dubbelkwartet ten slotte be wees zijn kunnen met een gevoelig „Schoonste Heer Jezus" in de bewer king van A. Kousemaker en het Beni- dictus van Anton Bruckner. De inwoners van Kloetinge zullen zich zelf zaterdagavond op het witte doek kunnen zien. Dan zal namelijk de op initiatief van de muziekvereniging „Ex celsior" opgenomen dorpsfilm „Hoe hier alles reilt en zeilt" worden vertoond. (Advertentie) De kantine van de vakschool voor meis jes te Goes was zaterdagavond hei-scha pen in een „Indisch restaurant". In een sfeervolle ruimte met rietmatten, Indi sche doeken en andere wandversierin gen, wajangpoppen en lampions, geno ten 60 jongelui van een Indische maal tijd, klaargemaakt door leerlingen van de vormingsklas en opgediend door de dames Denkelaar in Indische dracht. Bij de opening van deze bijzondere avond zei wika D. E. Hiensch dat de in stuif van de Hervormde Jeugdraad in deze maand Indonesië in het middelpunt van de belangstelling wil plaatsen, juist nu ons land in een andere verhouding tot dat gebied is komen te staan. „In hA verleden zijn er nauwe banden ge weest. Na een moeilijke periode tijdens het zelfstandig worden van dit rijk kun nen nu weer goede contacten worden ge legd. Ds. H. J. Teutscher, jaren werkzaam op West Irian, (het vroegere Nieuw- Guinea) vertelde naar aanleiding van een aantal dia's van zijn ervaringen in dit zendingsgebied. Het werk door de Nederlanders daar begonnen, wordt door de Papoea's voortgezet. Tijdens de maaltijd werd besloten om aan Els Ajamiseba, Papoes maatschap pelijk werkster verbonden aan een oplei ding in Saroei, een grote te sturen. Dit werd gedaan in de vorm van handteke ningen geplaatst op een menukaart (met wajangpop erop). Het is de be doeling om in de komende tijd voor haar gelden bijeen te zamelen bij al lerlei takken van jeugdwerk. De instuif zal zaterdag 23 november de opbrengst van een dansavond in Indonesische stijl voor dit doel besteden. Komende zater dag zal een aantal films over Indonesië in het C.J.V.-gebouw worden vertoond. De afdeling Kloetinge van de N.C.V.B. heeft dezer dagen een vergadering ge houden onder leiding van haar presi dente. mevrouw Kole-Blomaard. Deze hield na het zingen van enkele liederen een korte meditatie naar aanleiding van Collossenzen 3 1417 Na de pauze sprak mevrouw Van den Berg Hoolboom over het onderwerp „Adopte ren van kinderen". Spreekster wees er op, dat adoptie vroeger veel meer voor kwam dan thans. Nu heeft de Raad van Kinderbescherming de adoptie in handen en men gaat pas na een gron dig onderzoek tot adoptie over. Vroe ger maakte men daar nogal eens ver gissingen mee, zodat vele kinderen in een gezin kwamen waarin zij niet pas ten Zondag heeft men in de Nederlandse her vormde kerk te Kloetinge ambtsdragers gekozen. Tot ouderling werd gekozen mevrouw de weduwe J. M. van Burge- ler-Steketee en tot diaken de heer J. Nousse. Herkozen werden: ouderling J. C. Lankester, jeugdouderling B.van der Wilt, diaken J. de Schipper, ouderling- kerkvoogd dr. ir. W. H. Ubbink, J. de Lange en A. Wagenaar. Dezer dagen hield de afdeling Rilland- Bath van de Ned. Bond van plattelands vrouwen een vergadering, die onder lei ding stond van de presidente, mevrouw Kamps-Visser. Deze sprak er haar vreugde over uit, dat zij een zo groot aantal leden en introducées kon begroe ten. Tijdens het huishoudelijk gedeelte van de vergadering werd o.m. verslag uitgebracht van het reisje naar de „Fe- mina" in Rotterdam en van de algeme ne prov. najaarsvergadering in Goes. Ook sprak mej. Roest als lerares bij de stichting huishoudelijke voorlichting ten plattelande. Zij vertelde over de reeks van cursussen die kunnen worden aangevraagd. Hier onder zijn cursussen in koken, naaien bloemschikken, kleine karweitjes doen, gratie en charme en beter bewegen. Het cursusgeld is uiterst laag. In de pauze deelde de presidente mee, dat weer vijf nieuwe leden konden worden geboekt. Het ledental is hiermee tot bij de 80 ge stegen. Na de pauze konden de dames genieten van de tentoonstelling in bloemschik kunst, die het resultaat was van de cur sus bloemschikken, die door mej. Roest aan 23 leden werd gegeven. Dit resul taat was werkelijk verbluffend en de door de cursisten gemaakte werkstuk ken waren op zeer smaakvolle wijze ge arrangeerd. Vrijdag werd de tentoonstelling voor het publiek opengesteld. Niet alleen uit het dorp zelf, maar ook uit omliggende plaatsen bestond grote belangstelling voor deze expositie van kleur en fleur. Een drukbezochte muziekavond in de Nederlands hervormde kerk van Ril- land-Bath heeft zondag een bedrag van 285,76 opgebracht voor de pastorie- bouw van deze hervormde gemeente. Het initiatief tot deze actie was uitgegaan van de muziekvereniging „Rillandia", die een goed deel van de muzikale verzor ging voor haar rekening nam. Onder leiding van dirigent J. J. Rijnberg bracht het korps verschillende gewijde num mers ten gehore. De Christelijke Ge mengde Zangvereniging onder leiding van mevrouw Schipper, het Zuidbeve- Iandse Dubbelkwarcet onder leiding van de heer D. Manneke en ook het r.-k. parochiekoor onder leiding van de heer R. Rijk verleenden hun medewerking. Voor orgelbegeleiding zorgden de heren W. Dansen en D. Manneke. Solistische bijdragen aan deze muziekavond lever den Nicolette de Voogd, harp en me vrouw Blok-van Rijn, sopraan. De her vormde predikant, ds. G. Blok, hield nog een meditatie. Dezer dagen is de najaarsgemeente- avond van de Nederlandse hervormde gemeente van Wemeldinge gehouden in het jeugdgebouw. De bijeenkomst stond onder leiding van ds. B. Zoodsma. Voor de pauze vonden de kerkeraadsverkie- zingen plaats. De heer J. Bont werd als ouderling herkozen. In de vacature C. de Schipper werd de heer H. Dekker be noemd. In de vacatures van de diake nen J. de Schipper en P. Sonke werden gekozen de heren W. P. Weststrate en J. M. Verhulst. Na de pauze werden de film „Ester" en een film over kerke lijke arbeid vertoond. Tijdens de te Lewedorp gehouden ver gadering van de kring Zuid-Beveland van de N.C.B., heeft de vïce-voorzitter van deze organisatie, de heer Vercou- teren, gezegd, dat de boeren de toe komst optimistisch tegemoet kunnen zien. De heer Vercauteren was nauwe lijks aan het woord gekomen of de aan wezigen stelden hem vragen over de bietenprijzen. Tevoren hadden zij reeds een motie ingediend, dat de prijzen voor 15 februari bekend moeten zijn, anders zou de N.C.B. in actie moeten komen. De heer Vercauteren deelde mede, dat deze week de bietenprijs wel bekend zal zijn. Volgens hem zal deze waarschijn lijk f 65 per 1000 kg bedragen. „Wij kunnen echt geen acties ondernemen", aldus de heer Vercouteren. „Wij zouden ons aanzien bij het Nederlandse volk verliezen. En dan zouden wij zeker geen gunstige resultaten verkrijgen van ons gesprek met de regering. Wij verwach ten gunstige resultaten voor wat de prijzen betreft", aldus de heer Vercou teren. Hij was voorts van mening, dat de boeren te weinig reserveren, zodat men in slechte jaren direct in moeilijk heden komt. De voorzitter' van de kring Zuid-Beve land, de heer M. Steijn te Kwadendam- me, ging in zijn openingswoord in op de oogsten van het afgelopen jaar. Hij was van mening, dat men in de toekomst eenmansbedrijven zal moeten oprichten en dat men tot meer samenwerking tus sen de boeren zal moeten komen. Voor deze kringvergadering bestond een gro te belangstelling. Aanwezig was ook het hoofdbestuur uit Tilburg. Het hoofdbestuurslid Schijndel verklaarde, dat het volgend jaar de contributie be langrijk zal moeten worden verhoogd. De aanwezigen waren van mening, dat dit de N.C.B. zeker op ledenverlies zal komen te staan, omdat de kleine zelf standigen de contributie dan niet meer zullen kunnen betalen. De afdeling Kapelle-Biezelinge en Scho- re van het Nederlandse Rode Kruis heeft vrijdag haar inzamelingscampagne voor dit jaar afgesloten met een olie- bollenverkoopactie. Een grote groep vrij willigers heeft die dag niet minder dan twaalf-en-een-half-duizend bollen gebak ken en verkocht. WAARDE Bevallen: K. NagelkerkeKoeman, d.: C. W. Wesdorpvan den Boomgaard, d.; A. van KoeveringeKoster, d.: Z. A. KlapKraak, z.; A. F. SchrierKrijnsen, z. Getrouwd: M. A. van der Giessen, 23 J. en S. Bom, 23 j.; L. M. Korstanje, 23 j. en A. J. Kloet, 19 j. 'S-HEERENHOEK Getrouwd: J. A. Courtin, 33 j. en C. van den Dries, 27 j.; A. P. M. Rombouts, 32 j. en A. J. van 't Westende, 31 j.: C. M. Steijn, 26 j. en A. Westdorp, 2d j. Overleden: A. M. de Kooning, 85 j., wed. van J. P. van 't Westende; P. Vette, 78 J., wed. van P. Raas. De gymnastiekvereniging V.Z.O.S. te Yereeke heeft dezer dagen vaardigheids- proeven voor adspiranten afgenomen. Dit gebeurde in de gemeentelijke turn zaal aan de Tuinstraat. De uitslagen: Meisjes A.-klas: A. J. Kosten 43.9 punten; D. Lindenberg 42.9 p.; L. G. de waard 42.9 p.; J. C. van Stee 42.5 p.; E. J. M. Danker 42.1 p.; E. H. Hovestadt 42.1 p.; M. de Koeijer 41.8 p.; C. M. Pe- kaar 41.8 p.; B. W. Maas 41.7 p.; M. S. van Boven 41.6 p.: M. E. Pekaar 40.3 p.; A. van Veizen 40.1 p. Meisjes B-klas: G. C. Filius 45.8 p.; J. F. Paauwe 54.1 p.; J. de Jager, 44.2 p.; C. M. Bol 441 p.; J.. Vaas 42.7 p.; C. I. van Stee 42.6 p.; P. L. de Waard 42.5 p.; J. W. Pekaar 42.3 p.; J. D. van Oost 41.6 p.; H. J. Kole 41.2 p. Jongens A-klas: J. A. Hief je 50.4 p.; C. Maas 50.2 p.; J. J. M. Stevense 50.0 p.; H. J. Murre 49.9 p.; H. D. Korstanje 49.2 p.; D. A. Verschuure 49.2 p.; M. Ph. Zuidwegt 48.9 p.; J. C.Sinke 48.5 p.: I. Lindenberg 48.4 p.; G. L. Griep 48.2 p.; Ch. R. Hendriksen 48.0 p.; M. H. de Bel 47.8 p.; F. S. Timmerman 47.2 p.; J P. Kooman 46.7 p. Jongens B-klasse: F. Snoep 52.5 p.; C. P. J. Filius 51.5 p.; W. L. Bakker 50.7 p.; P. J. van der Endt 50.7 p.; A. Goe man 50.5 p.; H. Filius 50.0 p.; W. Cats- hoek 49.5 p. Alle deelnemers zijn geslaagd. De leiding berustte bij de directeur P. J. van Boven, geassisteerd door mejuf frouw S. E. de Regt en de heer L. Ever- se. De juryleden waren de heren Van Over loop en Kaan uit Bergen op Zoom. De telcommissie bestond uit de dames Zoeteweij-Bom, Comelissen-Franchimont en de heren Smit, Timmerman en Cor nelissen. Onder leiding van de presidente me vrouw Reijenga, kwam de hervormde vrouwenvereniging „Lydia" te Yerseke bijeen in het verenigingsgebouw „De Haven" ter herdenking van het 25-jarig jubileum. De bijeenkomst werd begon nen met een koffietafel. Verder werd de avond gevuld met toespraken, zang en bijdragen van de leden. De technisch goed spelende RCS'ers pasten zich heel wat beter aan bij de omstandigheden en veteraan v. d. Dries was door zijn techniek de beste speler van de tweeëntwintig. Na 13 minuten slaagden de boys erin een 10-voor- sprong te nemen door een doelpunt van M. Raas. Tien minuten voor de rust bracht v. d. Dries met een knap doel punt de balans weer in evenwicht. Drie minuten voor de rust speelde Menhere zo ongelukkig terug op zijn doelman, dat de bal in het doel belandde waar door RCS op fortuinlijke wijze op 12 kwam. Na de rust bracht Vos na 28 minuten de stand op 13 waarna De Baar 8 minu ten voor het einde de achterstand tot 23 terugbracht. Lebo zette nu nog even alles op alles, maar RCS verde digde met succes de kleine voorsprong en ging uiteindelijk met de volle winst naar huis (23). Ook goed voor bejaarden en in hardnekkige gevallen dragees herstellen uw natuurlijke stofwisseling noouu Het is Mevo zaterdagmiddag niet gelukt haar positie wat te verstevigen. Dit maal verloor de Zierikzeese ploeg met 13 van Kapelle. Met de rust was de stand nog dubbel blank. Van meet af gingen beide elftallen vrijwel gelijk op. Men gaf elkaar geen duimbreed toe en het waren vooral de krachtig opereren de verdedigingen, die de gaten telkens wisten te stoppen. De fout, die de thuisclub vooral voor rust beging was het teveel prijsgeven van het middenveld. Toch wist Mevo hieruit geen voordeel te halen, omdat het te doorzichtig speelde. Kapelle dat met enkele invallers in het veld ver- cheen, pakte vooral na de thee de zaken energiek aan. Er zat wat meer verband in de ploeg en men zocht het vooral in lange passes over de vleu gels. Dit leidde na 11 minuten tot succes. Na enig geharrewar voor het Mevo-doel belandde de bal bij Kouse maker. Deze zond het leer door naar A. Zegers die met een diagonaal schot de uitstekend spelende doelman Bij de Vate passeerde (10). Hiertoe aangemoedigd trok Kapelle keer op keer ten aanval, waarbij het Mevo enigszins in het de fensief wist te dringen. Een staaltje van fraai voetbal resulteerde dertien minuten later opnieuw in een doelpunt. Invaller keeper Nieuwdorp trapte de bal uit naar de vrijstaande Vermaire. Deze zond de bal door naar de andere zijde van het veld waar linksbuiten Kouse maker stond te wachten. Deze omspeel de een Mevo-verdediger en lanceerde toen een strak schot, dat buiten bereik van Bij de Vate in de uiterste rechter hoek van het net belandde (20). Vijf minuten voor het einde was het nog maals Kousemaker, die scoorde (30). Onmiddellijk daarna zorgde Bolkenbaas aan de andere kant voor het eervolle en verdiende tegenpuntje door met een harde schuiver Nieuwdorp het nakijken te geven. Burgh AI maakte zaterdagmiddag met korfbalcijfers korte metten met het zwakek Goes All-team. Keeper Schoonaarde kreeg deze middag twee ballen te verwerken voor de rest was hij werkeloos. De Burghploeg die enkele B-junioren had opgesteld sneed door de Goesdefensie. De Goese spelers misten herhaaldelijk. De ruststand was 5-0. De doelpunten werden gescoord door Rinie Dijkman (3), Dick v. d. Linde en Kees Oóstdijk. De tien treffers van na de rust werden aangetekend door Rinie Dijkman (4). Dick v. d. Linde (3), Frits van Oeveren, Kees Oóstdijk en Joost Hogestein. De einduitslag werd 15-0. GRAANBEURS ROTTERDAM 11 november. Tarwe volgens monster ba sis 17 pet. vocht, tot f 34,75, franco Rotterdam per schip, levering deze week. Zomergerst volgens monster f 23.0026,50. Haver vol gens monster f 21,0024,00. Groene erwten volgens monster f 40,0052,50. Schokkers volgens monster f 40,0066,50, franco Rotter dam. AARDAPPELBEURS ROTTERDAM Klei-aardappelen 35 mm opwaarts. Eigenhei mers 13,00—16.00. Bintjes 11.00—12.75. Beve landers 14,0015,00. Meerlanders 12.0013,00. IJsselster 8,5010,00. Klei-aardappelen 38 mm opwaarts. Eigenheimers 13,5017.00. Bintjes 11,5013,00. Furore 12,5013.50. Klei-aardap pelen voor export: Bintjes 35 mm opwaarts in 2 maten gesorteerd 12,25. Alpha's 45 mm opwaarts 11,00 Zandaardappelen 35 mm op waarts. IJsselster 7,00—7.75. Bintjes 8.00. Li- bertas 7.508,00. Zandaardappelen voor ex port: IJsselster 40 mm opwaarts: geen vraag. Bintjes 35 mm opwaarts 8.00. Diverse zand- rassen 35 mm opwaarts: geen vraag. Stemming: binnenland prijshoudend: export lusteloos. Voeraardappelen 2.504.75. Prijzen berekend per 100 kg en op de han- delsvoorwaarden. vastgesteld voor de verkoop van consumptieaardappelen op wagon, schip of auto. EIERVEIL1NG S.B.E. Aanvoer 344.180 stuks, handel rustig. Prijzen (per 100 stuks), eieren van 49 tot 54 gram 8.4410.13, 54 tot 59 gram 10,1311.50. 59 tot 64 gram 11,53—13,65. 64 tot 66 gram 13,73— 13,95. VEEMARKT ROTTERDAM Totale aanvoer 1819 stuks. Vette koeien en ossen 1411. Varkens 408 Prijzen (resp. voor le, 2e en 3e kwaliteit). Vette koeien (in ets per kg) 315345 270—310 240—265 Varkens (levend gew.) 245 242 240 Vette koeien: aanvoer iets minder, handel goed. prijzen prijshoudend. Varkens (levend gew.): aanvoer even ruimer, handel vlot. prijzen hoger. VEILING GOES. 11 november. Groenten. Per stuk: Bloemkool Al 64—63, A2 37—67. BI 36, B2 27—37, afw. 1841. Kropsla 2 710, Cl 78. Knolselderij 2 79. Per bos: Wortelen 2627. Per kg: An dijvie 1 18—24. 2 10—14. id. krul 27. Prei Al 21—25. A2 21. Witlof Al 66—81. A2 62. BI 68, B2 5056. Tomaten A 4752. B 5664. Spruiten A2 4449. B2 21—25. Veldsla 2 39— 50. Waspeen 2B 1516. Rode kool BI 59. Groene sav. kool 1 2529, 2 2226. Witte kool 1 910. Cïen afw. 79. Knolselderij 12— 16. Peen BI 5.507, Cl 79. Spinazie 1 55. Boerenkool 1 912. Aardappelen 8. De vissersvloot van Ouddorp is zater dagmiddag; officieel uitgebreid met een fraaie nieuwe kotter: de OD-5 van schipper D. van der Klooster. De kotter, voor een deel gebouwd bij de fa- P. Maaskant te Bruinisse, maakte zaterdag een proefvaart, vanuit de haven van Ouddorp. Een uitgebreid gezelschap maakte deze trip mee: behalve vele familieleden en kennissen van de eigenaar, waren ook burgemeester Kleinenberg van Ouddorp en de bouwers aanwezig. De heer D. van der Klooster kreeg tijdens de tocht ver schillende felieitatiewoorden te horen: van de heer A. Maaskant, welke firma de afbouw van de OD-5 „De vijf Ge broeders" voor zijn rekening nam en van de heer T. Bodewes uit Franeker, waar het casco is gebouwd. Uiteraard bracht ook burgemeester Kleinenberg de gelukwensen van de gemeente over nu deze aanwinst voor de vloot in de vaart kwam. De betimmering is aange bracht door de firma C. Bal uit Bruinis se. De OD-5 heeft de beschikking over een 200 pk-motor, een hulpmotor van 12 pk, twee ballastpompen, een hulpcompres sor en een kopslier. Het schip is 20 me ter lang, heeft een breedte van bijna 5.50 meter en is 2.5 meter hoog. MARKTBERICHT VLAS Rotterdam. 11 november. Waterrootvlas: lage soorten van f 2.tot f 2,20, middensoorten van f 2,25 tot f 2,45, best vlas van f 2,50 tot f 2,65. Dauwrootvlas: van f 1,75 tot f 2,20. Breekvlas: van f 1,tot f 1,60, afhankelijk van kwaliteit en bewerking. Gezwingelde lokken: van f 0,75 tot f 1,10. De aanvoer van waterrootvlas lag in de afge lopen week op normaal peil en bestond voor namelijk uit lagere en middensoorten. In de goede middensoorten en best vlas komt wat ruimer aanbod. Voor alle merken bestond wederom goede vraag, zodat alle aangeboden partijen vlot verkocht werden. De prijzen waren over de gehele linie onveranderd vast. Dauwrootvlas wordt ruimer aangevoerd, de produktie wordt regelmatig opgenomen, de prijzen waren iets hoger. De produktie van breekvlas blijft gering, het aanbod in de dauwrootsoorten wordt nauwelijlcs afgeno men. Het aanbod van gezwingelde lokken wordt aanmerkelijk hoger, de produktie wordt wekelijks verkocht, de prijzen trok ken wat aan. VEILING BERGEN OP ZOOM. 11 november. Sla 49. Andijvie 1022. Bos- peen 1620. Waspeen 2028. Rode kool 6 12. Witte kool 412. Sav. kool 1224. Bloem kool 1264. Sperciebonen 160. Uien 1524. Aardappelen 1014. Selderij 1048. Spinazie 4254. Kroten 1222. Tomaten 2538. Cox Orange 5068. Glorie van Holland 2536. Saint Remy 2028. VISMIJN COLIJNSPLAAT. Exportgarnalen 7186 kg. 1.502.49. Schar 251 kg Bot 274 kg. Wijting 136 kg. Schol 33 kg. Tong 4 kg. Wulk 19 kg. Kabeljauw 5 kg. VEILING MIDDELBURG. 11 november. Fruit: Lambarts Calville 70-op 31—33, 65-70 28—29, 60-65 16—27. Gieser Wil deman 55-60 43. 50-55 29. Jonathan 75-80 33 41, 70-80 26. 70-75 30—36, 65-70 33. 60-70 20— 23. 60-65 25. Black Alicante 223. Cox 70-op 65. 65-70 56—62, 60-65 45. 55-60 37. 2D 31. 3 grof 47—59, 3 fijn 2646. Ingrid Marie 70-op 45, 65-70 35—36, 60-65 30. 55-60 26, 3 grof 31, 3 fijn 18. Groenten: Andijvie Al 17, A2 24. Sav. kool Al 31.50, A2 26.50. Boerenkool 1 9. Prei 11 23. Lof 41—73. Sla 5—15. Uien 2—17. Wijn peen 715. Veldsla 183219. Bloemkool 3 per kist 6872. 4 per kist 4565, 6 per kist 40 59, 8 per kist 1434, 10 per kist 1320. Sprui ten geschoond 4332, ongeschoond 2470. Witte kool 8—17. Rode kool 10—21. Kroten 718. Spinazie 4552. VEILING TERNEUZEN. Glassla 1 500—1050. Bloemkool A 53—100, A2 45—60, B 47—55, B2 32^10. afw. 14—40. Knol selderij 1012. Selderij 18. Bintjes 1 13. An dijvie 3744. Rode kool 716. Sav. kool 10 37. Waspeen 1820. Prei A2 1941. Spruiten geschoond 84. ongeschoond 5866. Tomaten Al 58—66. C2 50. Uien 1 16. 2 4—6. Witlof B 5964. B2 4259. afw. 710. Appelen: Goudrenet 1 8a 37.38, 80 39 40, 7o 33 36, 70 30—31, 65 28. 2 85 30—31, 80 29—30, 75 28 29. 70 27—28, 65 26.50, 2D 17—18, 3 grof 26— 27. Cox Orange 2 75 51—70, 70 60—70, 65 53— 62, 60 4051, 55 3031, 3 grof 3839. Jona than 1 80 31—32, 75 32, 70 30, 65 29—30, 2 80 2829, 75 28, 70 25—26, 65 20—25, 60 1718, 3 grof 1920. 3 fijn 15. Golden Delicious 1 80 6364. 75 6566, 70 64. 65 4819, 2 80 50—51, 75 50, 70 50. 65 3940. 60 29—30. 3 grof 34. Peren: Saint Remy 1 75 34, 70 30, 2D 21, grof 26, 3 fijn 24. Zw. Wijnpeer 2 30 18, 3 grof 18, 3 fijn 6. Philip Fey, sinds mei dirigent van „Uit spanning'door Inspanning" (U.D.I.) in Souburg, heeft een nieuw element toe gevoegd aan de uitvoeringen van zijn gemengd koor. Voortbouwend op het goede werk, dat Ah Lichtendahl met U.D.I. verrichtte, is hij er in geslaagd, zoals zaterdagavond bleek op een con cert in „De Zwaan" te Souburg, het koor op een alleszins respectabel muzi kaal peil te houden en de zang onder een soepele directie nog te verbeteren. In het programma voerde hij echter kamermuziek in: muziekstukjes voor twee hobo's en piano, alsmede sonates voor hobo en piano en pianomuziek „sec". Het kan ook bijna niet anders: de nieuwe dirigent van U.D.I. is hoboïst van huis uit. Het is begrijpelijk en te waarderen om het nieuwe muzikale aspect van het programma dat hij de gelegenheid ten baat nam hobo- muziek uit te voeren. Een helaas niet talrijk publiek, kon daarom zaterdag avond kennismaken met goede ver tolkingen van de sonate voor twee Op 28 oktober 1898 werd op initiatief van de oesterkweker Chr Everse de vissersvereniging „Yerseke" opgericht. In deze vergadering werd de heer Chr. Everse gekozen als voorzitter Secreta ris werd de heer D. Verschuure, pen ningmeester de heer C. Stobbelaar. De heren M. Vlaming, M. Westdorp, J. Ver spoor en E. Poelman werden commis saris. Wanneer men de notulen van de begin jaren nagaat, ziet men dat het bestuur zeer actief was in die tijd. Rekesten werden gezonden aan velerlei instanties, waarbij er onder meer op werd aange drongen de spoordam tussen Zeeland en Brabant (de Kreekrakdam) te herope nen, omdat men vreesde, dat de oester- en mosselcultuur door die afsluiting met de ondergang werd bedreigd. Ook het verbeteren van toezicht op de visserij, het plaatsen van stormseinen en mist- klokken waren punten waaraan aan dacht werd besteed. Een onderwerp nu (weer) actueel, vormde ook het beheer van de mossel verwaterplaatsen en de verdeling en toewijzing daarvan. Vanaf de oprichting was het beheer van de verwaterplaatsen m handen van de vis sersvereniging. In de loop der jaren heeft de vereniging zich meer en meer op de mosselsector gericht en is zjj een echte mosselvereniging gewórden, waarin zich zowel kwekers als handelaren hebben verenigd. Het laat zich aanzien dat de vereniging niet veel jubilea meer zal kunnen vie ren, omdat zij binnen afzienbare tijd geen taak meer zal hebben wanneer in verband met de Deltawerken Yerseke geen vissersplaats meer zal zijn; als eenmaal de Deltawerken zullen zijn voltooid en de zeegaten zijn afgesloten. Het 65-jarig jubileum werd dezer dagen in intieme kring gevierd in de concert zaal Nolet te Yerseke. Voorzitter C. Pe kaar verwelkomde onder meer burge meester en mevrouw Willemsen, wethou der D. van Boven, de heren J. Glerum en B. J. Korstanje, die veel hebben bij gedragen aan de propaganda bij de oes ter- en mosselfeesten van Zeeland Pre senteert. Ook de agenten van het mos selverkoopkantoor waren aanwezig, alsmede de oud-mosselvisser Joh. Zuyd- weg en de heer en mevrouw Poecke uit België. De feestavond begon met een uitgebrei de koffiemaaltijd met tussendoor een feesttoespraak door de voorzitter. Na de maaltijd vertoonde de heer Poecke een kleurrijke mosselfilm. Het verdere gedeelte van de avond werd verzorgd door het gezelschap Schellekens uit Hoo- gerheide. Dit gezelschap wist met mu ziek en sketch de aanwezigen enkele uren aangenaam te amuseren. hobo's en piano van Handel, met so nates voor hobo en piano van Pepusch en Telemann en met een wals en ma zurka van Chopin. De heren Fey en Jan Lako (Van Kruiningens „Apollo") bei den hobo en Jan de Graaf als pianist (uit Middelburg) zorgden voor aan trekkelijk samenspel. Philip Fey trad op de voorgrond in de sonates van Pepusch en van Telemann. Hij toonde zich een bekwaam hoboïst, zeker van zichzelf in spiritueel spel. Jan Lako was af en toe iets minder zeker, maar paste zich goed aan bij zijn hobo- partner. Pianist Jan de Graaf toonde zich een goed begeleider Het koor zelf verdient uitbreiding met jongere krach ten. De 23 dames en heren hadden ple zier in het samen musiceren, zongen met het nodige muzikale gevoel en toe wijding onder meer de bekende cantate „Jesu meine Freude" van Buxtehude, waarin mevrouw J. Vertregt-Schippers op de haar eigen wijze sopraansolo de vertolkte. Jongere krachten zouden overigens het koor een nieuwe steun kunnen geven, die op het moment toch enigszins ontbeert. Philip Fey verdient waardering voor de keuze van de com posities. U.D.I. zong opgewekt en muzi kaal, pianist J. J. van Ginkel begeleidde weer op de juiste ingetogen wijze het koor. Voorzitter B. Reijerse, die in het begin van de avond onder meer de echtgenote van Souburgs burgemeester B. H. G. ter Haar Romeny, alsmede wethouder G. J. Janse had verwelkomd, overhandigde na het concert attenties aan mevrouw Ver- tregt, de heer Van Ginkel en de heer J. J. Passenier, welke laatste 25 jaar koorlid is. De heer Reijerse deelde nog mee, dat U.D.I. volgend jaar 75 jaar bestaat. Na afloop kon men dansen op muziek van „The Swallows". Het Middelburgse E.M.M. zal vanavond, dinsdag, in Vlissingen een zevenhand- balwedstrijd spelen tegen een team van de COAK te Middelburg. Deze ontmoe ting geldt voor de militairen als een oefenwedstrijd voor de landmachtkam pioenschappen. Eerst was men van plan de wedstrijd te spelen op de Markt te Middelburg. Omdat hiervoor echter geen toestemming werd verkregen besloot men de ontmoeting te verspelen op het tegelpleintje aan 'de Bloemenlaan te Vlissingen. De wedstrijd begint om kwart voor acht. Zaterdag hield de Middelburgse atletiek- en handbalvereniging „EMM" haar jaar lijkse feestavond in een der zalen van „de Gouden Poorte". Toen voorzitter P. M. van Hese alle aanwezigen welkom heette, was de zaal geheel bezet, het geen de heer Van Hese deed vaststellen dat het „EMM" lang niet slecht gaat. Speciaal werden welkom geheten, de heer en mevrouw De Wilde met hun dochter, die als trouwe supporters van „EMM" „even" uit Brussel kwamen (waar zij wonen) om het feest mee te maken. Voorzitter Van Hese overhan digde de heer De Wilde, als blijk van waardering, een aandenken aan Mid delburg en „EMM". Daarna bracht het cabaretgezelschap „De Scherpschutters" de première van zijn revue: „Lach of ik schiet". In een vlot tempo wisselden zang, dans, schets jes, kunstfluiten enz. elkaar af en toen voorzitter Van Hese aan het eind van de avond regisseur Frans Adriaanse en al zijn medewerkers dank bracht, kre gen zij van de zaal nogmaals een da verend applaus. Een gezellig bal, met muziek van Paula Koster, piano, Kees van Vliet, drums en Nico Legemate guitaar, besloot deze zeer geslaagde avond. Na het cabaret werd mevrouw Van Hese door Jaap de Looff jr. een doos bonbons aangeboden, dit als dank voor het vele werk wat ook zij voor „EMM" doet. Bij een valpartij is een inwoner van Kloetinge maandagavond in Goes zo on gelukkig terechtgekomen, dat hij met een linkerbeenbreuk en een gebroken el leboog in het ziekenhuis „St.-Joanna" moest worden opgenomen De man, D. G„ kwam te vallen, toen hij op de Voor stad de Burg. Van Dusseldorpstraat wilde inslaan op het ogenblik, dat een motorrijder K. uit Goes reeds naast hem reed De beide voertuigen kwamen niet met elkaar in botsing, maar waarschijnlijk heeft een arm van de motorbestuurder de fietser nog ge raakt. waardoor hij kwam te vallen. Zes runderen, eigendom van Gebr. R. S. uit Renesse, doorbraken dezer dagen de afrastering van een stuk polderland en trokken het eiland in. Ze kwamen uit eindelijk terecht bij de tandarts De K. in Haamstede. Ze brachten in de perkjes en gazons flinke schade aan. De rijks politie maakte proces-verbaal op tegen de eigenaars die voor dergelijke dool tochten verzekerd zijn. Heden overleed nog vrij onverwachts onze geliefde moeder, be huwd- groot- en over grootmoeder CORNELIA MARIA GODESCHALK, wed. van Hendrik Janse, op de leeftijd van 84 jaar. Uit aller naam, J. Janse. Luttergeesterweg 18. Emmeloord (N.O.P.) Veere, Godshuis. 10 november 1963. De teraardebestelling zal plaatshebben woensdag 13 november te 14 uur op de alge mene begraafplaats te Souburg. Heden nam God van ons weg, door een on geval. ons medelid en leider PIETER JANSE, op de bloeiende leeftijd van 21 jaar. Sterke de Heer zijn diepbedroefde familie. Werkende jeugd „Jonge Kracht". Serooskerke (W.), 10 november 1963.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1963 | | pagina 11