Revanche voor Thea ImwL „DE ZAAK GALLOWAY LEZERS SCHRIJVEN PILOOT STORM ontvoerd in de stratosfeer Klanken uit de ether Waar zijn onze schepen? f A De rr MEISJES IN DRACHT BIJ TOP OF FLOP (IV) MEISJES IN DRACHT BIJ TOP OF FLOP(V) MEISJES IN DRACHT BIJ TOP OF FLOP (VI) MEISJES IN DRACHT BIJ TOP OF FLOP (VII) FLATNEUROSE ONZE ZEEUWSE TAELE J Kerkelijke mutaties PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT CAROL DAY Even puzzelen t T~ S~ ik jpmmmmmam it ar zo Ito ki k» M 1 A[L KB Sj T Ba E N L AIR E Nfl T rIe K r MAANDAG 11 NOVEMBER 1963 9 Thea is vast van plan zich te revanche ren. De laatste keer moest ze de eer laten aan Eddie. Die werd me daar zo maar eventjes kampioen van Nederland. Twee jaar geleden voor het eerst een accor deon in handen en hup, zo op de lands titel af. Kampioen van Nederland in de jeugdafdeling. Hij haalde 79 punten en Thea vier minder. Geen groot verschil, maar het scheelde toch net een lauwer tak en een gouden medaille. Dat gebeur de allemaal in Zeist in een grote zaal met een hele dure jury. En het valt helemaal niet mee om als tienjarig jongetje voor een grote zaal een paar liedjes op de ac cordeon te spelen. Maar Eddie Nie- mantsverdriet uit Oud-Vossemeer speel de toch zo goed, dat de jury hem als kampioen uitriep. Thea weet te vertellen, dat Eddie „stikze- nuwachtig" was. „Je zat te beven op je stoel". Dat laat de eer van Eddie niet toe. Dergelijke beledigingen van het vrouwelijk geslacht hoef je als jongen niet te nemen „Maar toen ik eenmaal op het toneel zat en de accordeon in m'n handen had voelde ik me helemaal rustig. Ik speelde het natuur lijk zo goed mogelijk, maar ik had toch niet gedacht kampioen te worden". Maar als U dacht, dat Thea zich hierdoor uit het veld liet slaan. Met haar negen jaar laat ze zich door het succes van haar broer niet in een hoekje drukken. Ze haalde ten slotte zelf 75 punten. En wat maken vier puntjes nou uit. En dat haalde ze ondanks haar enorme zenuwachtigheid, waarvan Eddie even la ter gewag maakt. „Ach, jong, dat is hele maal niet waar. Je was veel zenuwachti ger". U moet hieruit helemaal niet concluderen, dat Eddie zich na het behalen van die titel boven zijn zusje verheven zou voelen of dat hij nu op school met zijn hoofd in de mu- ziekwolken loopt. Wat dat betreft hoeft vader Niemantsverdriet zich geen zorgen te maken. Hij was namelijk een beetje bang, dat we zijn zoontje wat te veel in de hoogte zouden steken. Maar hij heeft helemaal niet aan zichzelf gedacht. Ook kappèr Niemantsver driet heeft zich een accordeon voorgehan gen en voorzichtig de eerste boekjes toon voor toon gespeeld: „Ik ben helemaal niet muzikaal. Dus toen ik de twee jaar geleden Eddie en Thea accordeonles liet nemen, kon ik ze nooit eens helpen. En die lessen duren maar een half uur in de week en dan schiet je nog niet op. Ik heb dus de eerste lessen meegemaakt en vooral wat in de theorie gesnuffeld". Maar na verloop van enige tijd werd hij voor bijgestreefd door zijn kinderen. Hij had er trouwens geen tijd meer voor ook. Maar nu kan ik ze zo af en toe toch wat helpen, als ze ergens mee zitten. Anders zouden ze moeten wachten tot die leraar eens kwam en dan gaat het alle maal veel te lang duren. Ook nu nog heeft vader Niemantsverdriet zijn kinderen weieens muzikale leiding. Als ze bijvoorbeeld samen spelen, geeft hij de maat aan en onderbreekt het spel als het naar zijn idee niet goed gaat. Ja, dat samen spelen. Vrijwel elke avond spelen ze een aantal stukken samen. Dat is een goede oefening voor de accordeonclub, waarvan Eddie en Thea uiteraard lid zijn. „De Solsleuteltjes" staat onder leiding van hun privé leraar Piet Demmers uit Bergen op Zoom. Ze zijn nog niet zo lang bezig met dat orkest, maar toch moeten de kinderen al vrij regelmatig optreden voor pu bliek. In het begin had de familie Niemantsverdriet maar één accordeon. Maar n» een half jaar heeft de heer Niemantsverdriet er maar een tweede bijgekocht. Dat was geen doen op den duur. Steeds dat gekissevit. Altijd wilden ze tegelijk spelen. Daar kwamen natuurlijk nog al eens ruzies uit voort. Thea en Eddie zijn wel niet zo ver gegaan dat ze het instrument uit elkaar hébben getrokken, maar als die toestand toch lang geduurd zou hebben Eddie trekkend aan de ene kant van de accordeon en Thea aan de andere kant. Het instrument zou ten slotte onder THEA EN EDDIE ...samen spelen.... vreselijke doodskreten bezweken zijn. Gelukkig, dat is voorkomen door de aanschaf van een twee de accordeon. Maar ook toen was de heibel nog niet van de lucht. Als je twee kinderen in huis hebt, die tegelijk accordeon zouden gaan spelen en dan nog wel in twee heel verschillende stuk jes, zou je ook gek worden. Daar voelde vader Niemantsverdriet kennelijk niets voor. Hij heeft dan ook tijden vastgesteld, waarop zijn kinderen moesten spelen. Eddie tussen de middag en Thea na schooltijd. ^e kinderen krijgen naar hun eigen mening meer dan genoeg om te snoepen. Geldzorgen zijn er dan ook nog niet bij. Maar Thea geeft wel blijk van een vooruitziende blik als ze gaat fan taseren, wat ze zou doen als ze geldzorgen had. Met het cbwboypak van haar jongere broertje aan, al spelend door het dorp trekken. De centenbak in de hoed en die na elk stuk je er even uithalen om de mensen om een kleine bij drage te vragen. Eddie gaat daar niet ernstig op in. Allemaal meidengeklets. Komt toch niks van terecht. Volgend jaar zullen we wel eens van Eddie en Thea horen. Dan ko men ze allebei uit in de klasse elementair. Ze zijn er allebei wel van overtuigd, dat de concur rentie hevig zal zijn, maar toch En Thea die ondanks de vier punten verschil lachend door het leven gaat ziet er een mogelijkheid in te be wijzen, dat ze minstens net zo goed kan spelen als haar broer. TOT wie het eerst aan de beurt was. Luke grinnikte en maakte zijn laso los van de zadelknop. „Vech ten jullie het maar even uit, dan zal ik zien, dat ik intussen Apache te pakken krijg". Feuilleton door ANDREW GARVE Ze keek me een beetje spottend aan. „Ja en nee geldt ook voor mij", zei ze. Ik wachtte, maar ze kwam niet met verdere inlichtingen. Ze had nu haar schoenen aan, maar ze scheen geen haast te maken om weg te gaan. Ik vroeg haar of ze met de bus naar St. Heiier terugging en ze zei ja. Dus hadden we nog vijftig minuten. Ik ging naast haar op het gras zitten en we praatten en rookten verder en genoten van de zon. Ik weet nu niet meer waar over we praatten maar we konden heel goed met elkaar opschieten. Ze had een natuurlijke, vriendelijke manier van doen, ikzelf was in een heel opge wekte stemming en het gesprek verliep vlot. Voor mij vlogen die vijftig minuten voorbij alsof het er maar vijf waren en het speet me erg, toen we weg moes ten om de bus te halen. Op de terugweg kwam ik iets meer over haar te weten. Maar niet veel. Ze logeer de, zei ze, in de Paragon, waarvan ik wist dat het een van de duurste hotels van St. Heiier was. Ze was er blijkbaar alleen. Ze was de dag tevoren in Jersey aangekomen en de volgende morgen ging ze naar Engeland terug. Dat was teleurstellend. Het was al bijna donker toen we in St. Heiier aankwamen. Toen we uit de bus gestapt waren draaide ze zich om om afscheid te nemen. „Nog maals bedankt dat U me te hulp bent gekomen!", zei ze. „En voor de prettige middag". „Ik dank U!" zei ik, en hield op. Ik wilde haar helemaal niet laten gaan. „Hoor eens", zei ik „als U voor van avond geen speciale plannen hebt, zou U dan met me willen gaan eten?" Ze aarzelde met een glimlach. „Toe!" zei ik. „Misschien kan ik nog wel een regelmatige lezer van U ma ken!" Ze begon te lachen. „Ik zou het erg leuk vinden". Als ik U dan eens om ongeveer zeven 'uur aan uw hotel afhaal. Dan hebben we nog tijd om iets te drinken voor het eten. Goed?" „Prachtig. Ik verheug me er echt op „Het enige is, ik weet niet hoe U heet Ze glimlachte weer. „Ik heb een heel gewone naam", zei ze. „Mary Smith' Ik ging naar het plaatselijke toeristen bureau om inlichtingen te krijgen over een goed restaurant en bestelde ten slot te 'n tafel in de Silver Bay, ongeveer zes kilometer buiten St.-Helier, waar op de weekends gedanst werd. Ik huurde ook een auto zonder chaufeur voor de avond. Klokslag zeven uur reed ik voor bij de Paragon en gaf mijn naam aan de por tier op. Mary kwam na ongeveer tien minuten naar beneden. Ze had zich verkleed in een nauw sluitende zwarte japon en zag er keurig verzorgd uit, zodat ik het sportieve meisje met de verwarde haren dat ik die middag bij Corbière ontmoet had, nauwelijks herkende. Ik beheerste de neiging om zachtjes te fluiten en zei alleen: „Nee maar!". Ze keek gevleid en ik leidde haar naar de auto. De Silver Bay bleek een ruim, modern hotel te zijn aan de rand van het strand, met een romantisch uitzicht over het water op de schitterende lichtjes van St.-Helier en een sfeer van grote luxe binnen. We dronken een paar glaas jes in de bar en gingen even over acht naar binnen om te eten. De eetzaal was aangenaam vol en onze tafel stond pre cies op de goede afstand van de band We bestudeerden het menu zorgvuldig en besloten tot een kreeftensla en ge braden kip met een fles Chateau Latour '43 die niet verbeterd had kunnen wor den. Het was in alle opzichten een gedenk waardig diner. Onze conversatie was luchtig maar persoonlijker dan 's mid dags. Mary vroeg me of ik altijd voor de Post had gewerkt en ik vertelde haar dat ik na mijn diensttijd bij een krant in Noorwegen had gewerkt, en daar een leertijd van drie jaar had doorgemaakt waarin ik zittingen van het kantonge recht, vergaderingen van belastingbeta lers en plaatselijke bloemententoonstel lingen en dat soort dingen moest ver slaan, voordat ik een kans kreeg in Fleet Street. Ze vroeg me hoe het was om voor een nationale krant te werken en ik gaf haar een karikatuur van het soort leven, met alle vermakelijke en bizarre illustraties die ik maar bedenken kon, die duurde tot we de kreeft op hadden. Ze was een heel stimulerend gehoor. Ze zei dat ze zelf een keer ge probeerd had een baantje bij een krant te krijgen, alleen om ervaring op te doen. 2555. Ath en Sinh wilden met alle geweld ook eens hun kracht en be hendigheid meten met die van zo'n steigerende stier, maar Luke die de voorman van de Silver Star Ranch was, vond dat een beetje riskant. Hij zag liever, dat zij het eerst op een paard probeerden. „Kijk, daar staat Apache, een van onze jongste heng sten!", wees hij zijn gasten. „Is dat geen prachtknol. Vorige week hier aangekomen met nog enkele mus tangs. Hij is zo dwars en eigenzin nig als een verwende prins, maar we krijgen hem wel klein. Voorlopig is er echter nog geen cowboy in ge slaagd langer dan 10 seconden op zijn rug te blijven zitten. Willen jullie een gokje wagen?" De Marsianen stemden gretig toe en begonnen alvast te kibbelen over de vraag Aansluitend op hetgeen de heer Van Lie- re schrijft over de flopklederdrachten (top of flop - Goes), moet het mij van het hart, dat hij volkomen gelijk heeft. Overig Nederland zal nu wel een gun stige indruk van het „nieuwe Zeeland", een begrip, waar tegenwoordig nog al eens mee geschermd wordt hebben gekregen. Overigens, heer Van Liere, denk niet, dat ze het ooit zullen leren. Blijkens een foto in de P.Z.C. van 2 nov. is het top-intellect van de chr. kweek school op de verrassend originele ge dachte gekomen de sleutel aan de com missaris van de koningin te doen aan bieden door een tweetal jongedames in klederdracht. Een spitse vondst. Het leek mij, dat degene, die het best ge kleed. de commissaris was en daarna het kussen, waarop de sleutel zo plech tig rustte. Over de dames in kwestie zul len wij beschaamd als wij zijn het zwijgen maar bewaren. Krabbendijke. F. J. Repko. Bij de reacties op mijn reactie voor de verkleedpartij bij de Top of Flopuitzen ding per televisie vanuit de Schutters hofzaal te Goes, heb ik gelukkig mogen constateren, dat de betrokkenen toch gaarne goed en netjes voor de dag heb ben willen komen. Op het berichtje uit Kattendijke, kan ik niet anders reage ren, dan: als M. op een dergelijke ma nier onze Zuidbevelandse klederdracht MOET presenteren; laat ze dan liever in de door M. genoemde tas zitten, en aan de 5 boerinnetjes van Kapelle-Bie- zelinge, gelukkig dat ik het woord uit zondering heb gebruikt: wat mij betreft mag U daar alle vijf bijbehoren. W. N. van Liere. Burgemeester van Baarland en Oudelande. Als geboren Zeeuw, met veel liefde voor onze Nederlandse klederdrachten en folklore heb ik met belangstelling de ru briek „Lezers schrijven" gevolgd, over de uitzending per t.v. van „Top of Flop" te Goes. Eerst schaarde ik me volkomen aan de zijde van de heer burgemeester van Baarland en Oudelande, doch nu blijkt dat er een organisatorische fout is ge maakt met de meisjes van Kattendijke, kan door mij hun verweer goed begre pen worden. Inmiddels vind ik de foto van de vijf boerinnetjes van Kapelle-Biezelinge zo leuk, dat ze heel aardig in ansichtkaart vorm in mijn verzameling zou passen en vraag aan de meisjes of die mogelijkheid bestaat. In de Zeeuwse Vereniging „Zeelandia" te 's-Gravenhage nemen wij voor het aan kleden van de Zeeuwse klederdracht voor Zeeuws toneel, voor de dames heel wat mee tijd, en wij hebben daar spe ciaal een assisterend vrouwelijk lid voor, die voorheen zelf de boerinnendracht gedragen heeft. En waarom heeft de commissie, me vrouw Polderdijk uit Heinkenszand, als zeer bekende specialiste voor de Zeeuw se kleding, niet laten assisteren? Met de heer Van Liere, burgemeester van Baarland enz. zal ik echter blijven strijden, dat onze mooie Zeeuwse kle derdracht ten alle tijd goed tot haar recht komt en niet misbruikt wordt voor diverse reclamedoeleinden. Den Haag. P. J. Paulusse. Kootwijkstraat 110. Naar aanleiding van vele opmerkingen die gemaakt zijn over de uitzending van „Top of Flop" zou ik er nog één aan willen toevoegen. Namelijk deze: was het het nu persé nodig in zo'n modern pro- framma voor tieners, dat de Zeeuwse lederdracht daar geshowd werd? Vol gens mij paste deze vertoning in het ge heel niet in het programma en had dat dan ook beter achterwege gelaten kun nen worden. Het was gewoonweg een aanfluiting voor Zeeland, dat in andere provincies toch al zoveel kritiek heeft te doorstaan. Met verbazing las ik enige tijd geleden dat er nieuwgebouwde woningen afge keurd waren omdat ze met een prijs van 11.000 naar ik meen te „uitgekleed" waren en minstens 14.000 moesten kosten. Wat jammer dat de bewuste minister nooit onze flat gecontroleerd heeft. Vooral wat de gehorigheid betreft zou je denken dat deze flat op zijn zachtst gezegd nooit „aangekleed" is geweest. Zou de minister bijvoorbeeld weten wat het is om je (dag)rust en een deel van je nachtrust te moeten opofferen om dat iemand boven je hoofd op schoenen met houten hakken wenst te „klip-klap pen" Zou de minister ook altijd naar meer radio- of t.v.-programma's tegelijk luis teren, omdat je die van de buren soms nog beter hoort dan die uit je eigen toe stel? Heeft de minister al eens een hal schoongehouden die door acht gezinnen wordt gebruikt en fungeert hij de hele dag als portier om de voordeur te sluiten? Dit zijn zo onze ervaringen als bewo ners van een benedenflat. Na toewijzing kregen wij bij de woningdienst te horen dat wij dankbaar moesten zijn voor zo'n woning. Zouden er echter niet meer dankbare mensen zijn als ze in de gelegenheid werden gesteld om een eigen vrije wo ning te laten bouwen al is dat dan maar voor 11.000. Of moet dit genot alleen voorbehouden zijn aan allen die er 30.000 of meer voor kunnen betalen Als dit zo is dan zullen er m.i. steeds meer zenuwpatiënten en steeds minder dankbare mensen op de wereld (ko men) zijn. Mevr. M. E. Kambeek-v. Splunder Van Dishoeckstraat 81. Vlissingen. Ik was blie mee dat ingezonden stikje van den'eêr Jumelet uut Bru, over onze onvolpreaen Zeeusvsche Taele. Dit was noe echt uut men arte gegrepe. In nie bie mien alleane, mé bie nog veel meer Zeeuwen, die nog roepe azze een klein paêrdje zie loape: „Kiek, kiek, dea loap een kacheltje over den diek". Oe kan noe een echte Zeeuwsche boer spreke van een veulentje, as den brunen of de vos gekacheld eit? Dat is toch te gek om los te loapen. In noe bin ik het ok mit Jumelet eans dat onze P.Z.C. zun lezers aelemêale een vreet plezier zou doe azze elke maend, al was mer een inlegblad, in deë voege, mee inkel Zeeuwsch. Dea bin zó ongekend vee ver- haêlen in aolderlei annekdoten uut de ouwen tied, dat zoo'n blad vast wé vol zou komme. Noe wou ik nog is wat vraêge betreffende het Zeeuwsch, want ik dienke aoltied dat der meer as êene Zeeuwsche taele is. Moe je noe spreke van mole of van meule, in van tunne of van tonne, in weun je noe ergens in Zeeland of woon je der. Kiek, zoiets zou je noe in zoo'n blad goed kunne leere. Op Duveland spreke men van tjoeken of tieken as het over jonge oenders gaêt, mer op Zuud-Beveland ek ze wel eens óre spreke van poeltjes, zó noeme ze ier jonge énden. Wat is er noe het echte Zeeuwsch? Vaarder ope ik met de'êer Jumelet dat vooral het jongere geslacht weer ambisie in onze ouwe Zeeuwsch taele za kriege, in ze weer in de eere zal erstelle. As ze dan een deksel uit de keukenkasse aele motte, brienge ze een scheele mee uut de spinne. Om nog is op dat bieblad terug te kommen, ik dienk toch dat het leuker zou weze as der elke dag een stikje Zeeuwsche proza in de krante kwam, net zoies as de Zeeuwse Almanak. Dae wil ik noe dolgraag een lansje voor breke. In ik weet zeker van vele mee mien. Het zou vreet leuk weze. 'k Zou der zelf nog wel graeg an mee- werke. Wie weet. misschien kw&eme der nog wel een paer duuzend nieuwe lezers mee bie. Noe zou ik voor wille stelle, diegene onder de lezers, die wat voor dit idee voelt, laete die dat an mien laete wete, al is het mer mee een naemkear- tje, dan stier ik het wé deur an de re- daksie. Men adres is: Kerkstraat 6, Oos- terland. Oosterland. L. A. Capelle. MAANDAG 11 NOVEMBER tijd politieke partijen: KVP. 20.30 Die HILVERSUM I. 402 m. 746 kc/s. letzte Brücke, Duitse speelfilm. 22.10 12.00 Ramblers Hitparade. 12.30 Mede- Trois heures en route, Russische speel- delingen t.b.v. land- en tuinbouw. 12.33 film. 22.35-22.40 Journaal. Voor het platteland. 12.38 Berlijns Pro Vlissingen. J. Hoogstrate. ergens ui een van ae Koiomes, in kwamen we op reizen en het bleek u ze zowat overal geweest was. Ze wa. blijkbaar op haar negentiende jaar vast van plan geweest naar de universiteit te gaan, maar haar vader, over wie ze met grote genegenheid sprak, had haar in plaats daarvan meegenomen op een reis om de wereld. Het klonk alsof hij een bemiddeld man was, maar ze ver telde me niet wat hij' deed. Ze geloof de, zei ze, dat die reis over het geheel genomen nuttiger voor haar was ge weest dan de graad in sociologie die ze van plan was geweest te halen. Ze was een vreemde mengeling. Ze had een ge zicht en een figuur dat iedere pin-up- girl haar kon benijden, maar toch was ze in de grond serieus eigenlijk haast een blauwkous. Ik vond het een on weerstaanbare combinatie. Ik ging voor zichtig door met vissen en vroeg haar of zij bij haar ouders woonde en ze zei dat haar moeder gestorven was toen zij nog een kind was en dat haar vader, hoewel ze hem vaak zag als hij in de buurt was, veel reisde en erg onafhan kelijk en grillig was, dus vond ze het gemakkelijker met een vriendin samen een flat in Londen te bewonen Ik vroeg haar of ze enig kind was en ze zei ja. Het bleek dat ze jonger was dan ik had gedacht, drieëntwintig pas. Haar wereld wijze houding had me misleid. Ik vroeg haar of ze een baan had en ze zei ja, dus vroeg ik wat voor soort baan. „Ik ben secretaresse", zei ze na een poosje. Ik herinnerde me dat ze gezegd had dat haar bezoek aan Jersey niet hele maal een vakantie was. Ik vroeg: „Ben je hier als secretaresse?". „Eigenlijk ben ik hier om iemand te bezoeken", zei ze voorzichtig. Ik grinnikte. „Iemand die ik toch niet ken zeker?". (Wordt vervolgd) i 9 4 9 ti •if -11 1t iT te A -man-» si W 44 I» H l SS 34 44 menadeorkest: amusementsmuz. (gr.). 13.00 Nieuws. 13.15 Praatje voor de mid denstand. 13.20 Licht instrumentaal trio en elektronisch orgelspel. 13.45 Wikken en wegen, lezing. 14.00 Grepen uit de muziekgeschiedenis, muzikale lezing. 14.30 Bloemen voor mevrouw Duinker, hoorspel. 15.50 Gitaarspel (gr.). 16.00 Zestig minuten voor boven de zestig. 17.00 Oude liedjes. 17.15 Friese streek- uitzending. 17.40 Draaiorgelmuz. (gr.). 17.50 Militair commentaar. 18.00 Nws. 18.15 Licht instrumentaal trio. 18.35 Parlementair overzicht. 18.50 Onder de afwas, licht programma. 19.20 Melo dieën-Expres: lichte orkestmuziek en so listen (stereofonische uitzending). 19.45 Regeringsuitzending: De Radiozilver- vloot, gepresenteerd door Elisabeth Mooy en Herman Stok. 20.00 Nieuws. 20.05 Walsorkest. 20.35 Onbewoond, in terview en grammofoonmuziek. 21.15 In strumentaal ensemble en zangsolisten (stereofonische uitzending). 21.40 Terug in de tijd, lezing. 21.55 Fluit en piano: moderne muziek. 22.15 Radio Filharmo nisch orkest: moderne muziek. 22.30 Nieuws. 22.40 Actualiteiten. 22.55 Jazz- magazine. 23.30 Amusementsmuziek van vroeger. 23.55-24.00 Nieuws. HILVERSUM II. 298 m. 1007 kc/s. 12.25 Voor boer en tuinder. 12.30 Mede delingen t.b.v. land- en tuinbouw. 12.33 Orgelspel: amusementsmuziek. 12.53 Reportage van de onthulling van het Talma-monument te Bergum. 13.00 Nws. 13.15 Musetteorkest en zangsolisten. 13.40 Lichte grammofoonmuziek. 14.05 Schoolradio. 14.40 Metropole orkest en zangsolist. 15.15 Moderne orkestmuziek (gr/). 16.00 Bijbeloverdenking. 16.30 Sopraan en tenor met pianobegeleiding: klassieke liederen. 17.00 Voor de kleu ters. 17.15 Voor de jeugd. 17.30 Lichte grammofoonmuziek v. teenagers. 17.50 Regeringsuitzending: Caraibisch toneel, door mr. J. C. de Wit. 18.00 Nederlandse militaire orkesten (gr.). 18.20 Uitzen ding van de Gereformeerd Politiek Ver bond: Is onze politiek een utopie? Tot U spreekt dr. A. J. Verbrugh, secretaris van het G.P.V. 18.30 Moderne grammo foonmuziek. 18.50 Openbaar kunstbezit. 19.00 Nieuws en weerpraatje. 19.10 Op de man af, praatje. 19.15 Licht instru mentaal kwartet. 19.30 Radiokrant. 19.50 Lichte grammofoonmuziek. 20.20 De wereld van Scholom Aleichem, hoor spel. 21.10 Vocaal ensemble en contra basbegeleiding: moderne liederen. 21.30 Blokfluit en dwarsfluit: klassieke en moderne muziek. 22.05 Amerika en de wereldpolitiek: wekelijks commentaar uit Washington. 22.15 Pianorecital: klas sieke muziek. 22.30 Nws. 22.40 Avond overdenking. 22.55 Boekbespreking. 23.05 Lichte grammofoonmuziek. 23.55- 24.00 Nieuws. TELEVISIEPROGRAMMA'S 19.30-19.45 IKOR: Logboek, jeugdpro gramma over de bijbel. 19.45-20.00 Ken merk, het magazine van de kerken. NTS: 20.00-20.20 Journaal. 20.20 Zend- Horizou ui...i. .anaai scneimngher berg;. 9. stuk hout; 10. vlug; 11. win ters voertuig; 13. ten uwent; 14. siga- reresten; 15. reeds; 16. voordeel; 18. eerste vrouw; 19. tooi; 21. babyslaap- plaats; 22. afgemat; 23. trede; 26. de vies; 30. lokmiddel; 33. tochtje; 34. lui tenant; 35. halt!; 36. zangnoot; 38. bergruimte; 39. tennisterm; 40. grond soort; 42. zuiver gewicht; 43. wijze. Verticaal: 1. gloed; 2. oude lengtemaat; 3. vochtig; 4. kapot; 5. nog flink; 6. vlug; 7. doodmoe; 8. vertering; 12. verenwisseling; 15. wees gegroet (Lat.); 17. overdreven; 18. vogelpro- dukt; 20. waswater; 23. deel v. "effect; 24. knaagdier; 25. aanstaande; 27. bij woord; 28. nachtvogel; 29. beginpunt; 31. portret; armelijke woning; 35. lid woord; 37. voordat; 39. stuiver: 41. zon negod. De oplossing van de vorige puzzel luidt: FRANS-BELGISCHE T.V. 18.30 Berichten. 18.33 Voor de kinde ren. 19.00 Voor de vrouw. 19.30 Sport- uitzending. 20.00 Journaal. 20.30 Le ma- tériel humain. spel. 22.35 Literair pro gramma. 23.25 Journaal. VLAAMS-BELGISCHE T.V. 16.00 Onze meneer Zon, film. 16.55-17.25 Eurovisie: klassieke muziek. 19.00 Voor de teenagers. 19.25 Zoeklicht: culturele actualiteiten. 19.50 Weerpraatje. 19.55 Sportuitzending. 20.00 Journaal. 20.20 De ballade van de soldaat, speelfilm. 21.50 Panorama. 22.25 De geschiedenis van de onbekende soldaat, film. 22.35 Journaal. DINSDAG 12 NOVEMBER HILVERSUM I. 402 m. 746 kc/s. AVRO: 7.00 Nieuws. 7.10 Ochtendgym nastiek. 7.20 Lichte grammofoonmuz. VPRO: 7.50 Dagopening. AVRO: 8.00 Nieuws. 8.15 Progr.-overzicht. Aanslui tend: lichte grammofoonmuziek. 9.00 Gymnastiek. 9.10 De groenteman. 9.15 Klassieke grammofoonmuziek. 9.35 Wa terstanden. 9.40 Morgenwijding. 9.55 Boekbespreking. 10.00 Arbeidsvitaminen (gr.). 10.50 Voor de kleuters. 11.00 Voor de zieken. HILVERSUM n. 298 m. 1007 kc/s. KRO: 7.00 Nieuws. 7.10 Morgengebed. 7.15 Lichte grammofoonmuziek. 7.30 Strip voor de jeugd. 7.55 Overweging. 8.00 Nieuws. 8.15 Lichte grammofoon muziek. 8.50 Voor de huisvrouw. 9.40 Schoolradio. 10.00 Voor de kleuters. 10.15 Klassieke orkestmuziek (gr.). 11.00 Voor de vrouw. 11.30 Lichte gram mofoonmuziek. 11.50 Volaan... vooruit, praatje. NED. HERV. KERK Beroepen te Soest (vac. dr. B. Maar- singh) K. van Liere te Wolphaartsdijk; te Oosthem (toezegging) A. J. de Bue te Pesse (Dr.); te Zeist Th. Corporaal te IJlst; te Zonnemaire, toezegging, P. P. Saraber te Abcoude; te Exmorra-Al- lingawier, toezegging, Th. A. L. Fran ken, cand. te Bilthoven. GEREF. KERKEN Beroepen te Meeden, D. O. Veenedaal, kand. te Vreeswijk. GEREF. KERKEN VRIJGEM Beroepen te Glanerbrug-Oldenzaal en te Marknesse (N.O.P.) G. Mul te Ro zenburg. BAPTISTEN GEMEENTE Benoemd tot hulppredikant te Delfzijl Th. Pothof, kand. te Utrecht. VRIJE EVANG. GEMEENTE Beroepen te Artesia (California) C. He geman te Sioux-Centre (Iowa) U.S.A., voorheen te Genemuiden. ABIDA 5 v. Saigon n. Pulu Bukom ACMAEA 7 40 m zw v. Kaap Blanc ADARA 7 v. Casablanca n. Safl ALGORAB 8 v. Bahia te Rottendam ALMKERK 7 v. Amsterdam n. "remerhaven ALNATI 6 v. Buenos Aires n. Rotterdam AMEKÏKERK 6 te Rangoon AMMON 7 v. Puerto Cabelto te Port of Spain AMSTELDIJK 8 te Cristobal ARENDSKSRK 7 v. Las Palmas ASMIDISKE 7 430 m o. v. Belle Isle AVERDIJK 7 te Marseille BALONG 7 v. New Orleans te New York BARENDRECHT 7 80 m. o. v. Vitoria BELLATRIX 4 v. Corrientes te Villa Oliva BENINKUST 7 Las Palmas BLITAR 8 v. Sydney n. Melbourne BOVENKERK 20 v. Bremen te Hamburg BURL'S WATSON 8 40 m zo. v. Sint Helena CALAMARES 6 310 m zzo. v. New Orleans CALTEX EINDHOVEN 8 v. Antw. n. Bahrein CALTEX MADRID 5 v. R'dam te Ras Tanura CALTEX THE HAGUE 8 200 m z. v. Madras CARRILLO 18-10 v. Manzamilto n. Bremerhaven CASTOR 6 300 m nw. v. Azoren CHIRON 7 v. Nicherie te Paramaribo CITIES SERVICE VALLEY FORGe 3 v. v. Amtsay Bay n. Paulsboro CONCEPTION 7 v. Rotterdam te Setubal DOELWIJK 7 ÏOO m zo. V. Muscat EEMHAVEN 7 te Khorramshahr EENHOORN 7 v. Rotterdam te Hamburg FINA NEDERLAND 8 300 m w. v. Malta GULF HOLLANDER 6 270 m zzo v. Suez HEEMSKERK 29-10 te Mombasa HERCULES 6 v. Pimentel te CaTlao JACOB VEROLME 7 v. Paramonga n. Chanaral JAPARA 8 455 m zro v. Sues KABYLIA S v. Rotterdam te Trinidad KHASIELLA 7 420 m lo v. Azoren KINDERDIJK 7 v. Rotterdam n. Hamburg KOROVINA 180 m n. v. Kaap Villano KREBSIA 8 42 m. nw. v. Ambon KYLIX 7 34.13 n 31.05 w LADON 48.33 n. 06.12 w. LEI DER KERK 8 50 m ono v. Malta LOOSD!»ECHT 7 ISO m nw v. Lissabon MAIN LLOYD 8 te Rotterdam MARNE LLOYD 8 v. Djibouti n. Suez MENKAR N 6 v. Casablanca te Nantes MOORDRECHT 6 900 m o. v. Bermuda NAESS LION 7 SO m nw. v. Bona NIEUW AMSTERDAM 7 v. New York n. Rotterdam NIJKERK 7 200 m nw. v. Fremantle OCEAN SPRINTER S 70 m zo v. Gallipoli OLDEKERK 8 300 m nw v. Chagos eil. ONOBA 8 v. Singapore te Mena al Armadi ORANJESTAD 8 v. Amsterdam te Curasao P. G. THULIN 7 88 m zo v. Natal PRINSES IRENE 7 S40 m w v. Valencia RONDO 8 v. Roterdam t e Bombay ROTTE 7 v. St. Lawrence n. Bay Comeau SCHIEKERK 6 te Rotterdam SEINE LLOYD 5 te Digolog SENEGALKUST 8 te Lagos SEROOSKERK S v. Hamburg SERVAASKERK 7 te Hongkong te Antwerpen SIMONSKERK 6 v. Mombasa n. Amsterdam SINOUTSKERK 4 270 m ozo v. Saigon SLOTERKERK 3 te Genua SOCRATES 7 v. Aruba te Curagao SOPHOCLES 3 v. Barbados n. Montreal STRAAT CLEMENT 8 v. Zanzibar te Tanga SARAAT CLOMBO 2 v. Port Harcourt te Lagos STRAAT MADURA 2 v. Melbourne te Port Kembla S17AAT MOZAMBIQUE 2 v. Montevideo s. Kaapstad TJI80DAS 8 V. Dar es Salaam te Beira TJIPANAS 5 v. Mombasa te Singapore VAN CLOON 7 24 m zo v. Cooktown VAN DER HAGEN 6 v. Lourenco Marques te Beira VIDENA 7 20O m zo v. Kaap Race VLIELAND v. Abadan te Singapore WATERLAND 7 v. Santa Cruz te Tenerife WESTERTOREN 8 v. Curagao te Rotterdam WIEBOLD B-HMER 7 v. Hamburg n. Gdynia WILLEM BARENDSZ 7 215 m nw. v. St. Helena WILLEMSTAD 7 v. Amsterdam te Georgetown WONCSAR i 31-10 te Manilla WONOSOBO 9 te Honiara n. Duinkerken IJSELHAVEt 7 v. Kenitra ZAFRA 8 llOO m w. V. Straat Socnda ZARIA 8 500 m zw. v. Manilla ZEELAND 6 v. Montreal te Bombay HOOG EN LAAG WATER 12 november Vlissingen Terneuzen Hansweert Zierikzee Wemeldinge nap uur meter 11.39 1.62 nap uur meter 12.05 0.15 0.31 0.44 nap uur meter 5.39 1.44 1.79 2.03 1.40 1.63 nap uur meter 18.14 1.81 12.32 12.43 13.08 1.95 1.25 1.47 6.03 6.31 6.27 6.39 1.61 1.77 1.17 1.35 18.40 19.07 18.50 19.01 1.98 2.12 1.56 1.76

Provinciale Zeeuwse Courant | 1963 | | pagina 9