Vlissingse uitvallen vernietigend voor aanvallend Brabantia5-2 Cas Mulder liet Cujé in België achter zich Wielerclub Middelkamp zet het mes er in Ajax verspeelde winst in de laatste minuut Sporttoto Brabanders forceerden lawine van corners (23) maar verloren toch VLISSINGEN- BRABANTIA 5-2 MIDDELBURG TEN ONDER IN BOXTEL SWIFT NAM DE LEIDING OVER VAN DE ZUIDWESTERS Aanpassing bij de nieuwe tijd Sportuitslagen P.S.V. stap dichter bij leider 2* 2* STAND MIDDELBURG VERLEERDE HET SCOREN Italië-Rusland 1-1 Zeeuwse k°dbalcompetitie Ruime zege van 8-5 Voor de eerste maal Één wedstrijd NIEUWE ORGANISATIEVORM X X 1 X 4 X X X X X X X X MAANDAG 11 NOVEMBER 1963 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 9 HET ZIET ER NAAR UIT, dat Vlissingen de inzinking, waarmee het dit seizoen in de eerste klas E begon, te boven is. Na het gelijke spel tegen Sparta '25 en de overwinning op Middelburg vierden de Vlissin- gers gisteren opnieuw triomfen: met 52 versloegen zij Brabantia, dat nog als lijstaanvoerder het veld opkwam. Vlissingen is nu al op gerukt naar een gedeelde derde plaats. De achterstand op de nieuwe leider TOP bedraagt slechts twee punten. Uit de standenlijst is overi gens wel af te lezen, dat er bijzonder weinig krachtsverschil in deze klas is. Zo heeft nummer acht slechts drie punten achterstand op de eerste plaats. Inmiddels is Middelburg volkomen van slag. Opnieuw verloren de Middelburgers, ditmaal nog wel met 50 van Boxtel. De Middelburgers, die zo produktief van start gingen, schijnen het doel punten maken nu verleerd: in de laatste drie wedstrijden scoorden zij niet eenmaal. Door een 2O-overwinning op De Valk werd TOP de nieuwe leider. De overige uitslagen luiden: MOC '17Tongelre 21, Valkenswaard—Sparta '25 3—1 en De Spechten—Helmond 3—2. De stand luidt: TOP Brabantia De Spechten Sparta '25 De Valk Vlissingen Boxtel MOC 17 Helmond Middelburg Valkenswaard Tongelre 11 23— 9 10 25—19 9 19—13 9 23—23 9 14—14 9 20—22 8 20—19 8 7—13 7 27—21 14—17 12—20 4 13—27 HET EERSTE elftal van de VC Vlissin gen heeft gistermiddag een van de merkwaardigste wedstrijden uit zijn ge schiedenis gespeeld. Men zou zo zeggen, dat de cijfers 52, waarmee Vlissingen zegevierde, aan duidelijkheid niets te wensen overlaten. En wie bovendien nog weet, dat het vier minuten voor het einde zelfs 51 voor de Vlissingers was, zou als hij deze wedstrijd niet had gezien een beeld voor ogen krijgen van een volkomen superieur Vlissingen. Maar dat beeld wordt plotseling volko men anders als men ook nog enkele an dere cijfers te horen krijgt: de corner verhouding was 123 in het voordeel van tegenstander Brabantia... Van de 90 minuten heeft Vlissingen er zeker vijfenzeventig met de rug te gen de muur gevochten. Een onverdien de zege dus, zal de man, die de wedstrijd niet heeft gezien en kennis heeft geno men van deze gegevens, nu wellicht den ken. Vergeet het maar. Deze overwin ning was ondanks de cornerverhouding van 123 wis en waarachtig verdiend. Vlissingen had namelijk een sublieme defensie, die superieur was aan de Bra bantse aanvalslinie en die zelfs onder de grootste druk zich nimmer tot paniek of weg-is-weg-voetbal liet verleiden. Het werd vooral de wedstrijd van doelman Wim Bos, die door een uitstekend spel inzicht bijna steeds op de goede plaats stond, die enkele fantastische saves ver richtte en die bovendien (schoten op de lat en paal) het keepersgeluk aan zijn zijde had. Voor hem speelde een beheerste stopper Loek Verhulst een dominerende rol met voortreffelijke assistentie van Henk Daalhuizen (opnieuw een van de uitblin kers) en Jo de Waal. Vlissingen over schatte terecht zijn eigen kracht niet en had rechtsbinnen Ko Huzer ook een overwegend defensieve taak toebedeeld. En verdedigend speelde deze Huzer een voortreffelijke partij. Bovendien begreep Vlissingen nu heel goed hoe het de aanvalstalenten moest benutten: geen tijdrovende korte combinaties maar snelle, lan ge aanvallen, waarin slechts twee of drie spelers betrokken werden. In eens een lange pass naar de vleugel In het clublokaal van de Vlissingse schaakclub, de bovenzaal van café-res taurant Kiviet, is zaterdagmiddag het snelschaakkampioenschap van Zeeland gehouden. Hier een beeld van de (snel) denkende schakers. (Foto P.Z.C.) en onmiddellijk een voorzet of een dieptepass naar een van de speerpun ten Rob Moens en Jan van Huizen. Zakelijk aanvalsspel dus, zonder tie relantijntjes, maar bijzonder effec tief. En met deze snelle uitvallen had Vlissingen terecht succes. De einde loos voortbreiende Brabantia-aan- val, die de goed dekkende Vlissingse defensie altijd weer kans gaf in te grijpen, verzuimde er een voorbeeld aan te nemen. Niettemin kwam Brabantia het eerst het dichtst bij een doelpunt. In de vierde mi nuut knalde rechtshalf Frijters, die zich zou ontpoppen als de gevaarlijkste schut ter van de Brabantiaploeg, na een pass van rechtsbuiten Mollen tegen de paal, waarna de bal via het lichaam van doel man Bos wegsprong... Vier corners moest de Vlissingse defensie in die be ginperiode al direct weggeven en aan de andere kant smoorden enkele Zeeuwse uitvallen in de buitenspelval. Het op zetten van die val werd Brabantia in de 13e minuut noodlottig. Ko Huzer joeg de bal naar voren, Moens spurtte er achteraan, de Brabantse defensie bleef even staan voor buiten spel en toen was het te laat. Met een diagonaal schot scoorde Moens onhoudbaar: 10. Brabantia reageerde met een lawine van aanvallen, waarbij de cornerverhouding opliep tot 07. Eenmaal kwam linksbin nen Smits alleen voor Bos, maar hij knalde hoog over. In de 25e minuut ech ter weer zo'n snelle Vlissingse uitval een lange pass van Ko Huzer naar de vrijstaande rechtsbuiten Van Oosterhout, een afgemeten hoge voorzet, een snel toelopende Rob Moens, een sprong, een felle kopstoot, doelpunt. Een klassieke Moenstreffer: 20. Pas tien minuten later had Brabantia een doeltreffend antwoord: na een voorzet van Smits liep midvoor Weijers fors door, scoorde onhoudbaar en bleef vervolgens na een botsing met doelman Bos enkele minu ten liggen (21). Gezien de vele Brabantse aanvalsgolven voor rust (de cornerverhouding was in middels 0—10) moeten velen in de on derbreking nog getwijfeld hebben aan het Vlissingse succes. Maar 2 minuten na de hervatting kwam de zege al heel wat dichterbij, toen Frijters Moens bin nen het strafschopgebied onderuit haal de en Van Wezel de penalty uitstekend benutte: 31. Frijters probeerde onmid dellijk zijn fout goed te maken maar schoot van dichtbij tegen doelman Bos. In de 19e minuut kreeg Brabantia wer kelijk de genadeslag. Jan van Huizen spurtte door op een verre pass uit de defensie, liet stopper Kruyzen achter zich, passeerde doelman Senders en tik te de bal rustig in het doel (F1). Nauwelijks twee minuten later gingen Moens en Jan van Huizen alleen naar het Brabantiadael, Moens lokte de enige verdediger, die er nog was, naar zich toe, schoof vervolgens de bal naar Jan van Huizen, die niet de minste moeite had te scoren: 51. Pas vier minuten voor het einde nadat Bos wat al te krachtig een Brabantse aanvaller van de bal had gewerkt scoorde Frijters uit een penalty nog een tegenpuntje: 52. Daarna forceerde Brabantia nog weer eens een corner: de laatste en de 23e. -i:x- M m WÊÊt 'WÊÊÈfë. i I i Het IS NU toch wel duidelijk, dat er iets hapert aan de schotvaardig heid van de jongste Zeeuwse eerste klasser. Terwijl de Middelburg- aanvalslinie in de eerste vier wed strijden van het huidige seizoen tot een alleszins aanvaardbare pro duktie kwam van 14 treffers waartegenover de marge van tien, die de defensie toestond, redelijk was bleven de groen-witte schutters gisteren in en tegen Box tel voor de derde achtereenvolgen de maal in gebreke. De verdedi gers daarentegen werden in de 2 afgelopen wedstrijden zeven maal gepasseerd... Gisteren werd het zelfs de grootste nederlaag (50), die de groen-witte elf in de eerste klas moesten incasseren. Hoewel we onmiddellijk moeten toege ven, dat de Brabantse zege hoewel enigzins geflatteerd zeer zeker ver diend genoemd mag worden, zijn er niet temin enkele oorzaken aan te wijzen voor deze forse Middelburgse nederlaag. In de eerste plaats was de verdediging door het ontbreken van de geblesseerde spil Tobi Coppejans gehandicapt en moest tijdens de wedstrijd door het uit vallen van één der steunpilaren, Anton Schoenmakers, (oogblessure) een nieu we slag incasseren, die uiteraard niet bevorderlijk werkte voor de rust in de anders zo taaie defensie. Aan de andere zijde van het Middel burgse elftal deed de voorhoede ze ker wel al het mogelijke om de ha telijke nul van het scorebord te ver drijven. Maar de schutters en dan met name de als linksbinnen opge stelde Nol Schuit hadden ettelij ke malen met pech te kampen. Zoals reeds opgemerkt was de zege van Boxtel, dat sneller en agressiever speel de dan de Zeeuwen, zeker verdiend. De forse overwinning werd in eerste instan tie bewerkstelligd door de zeer snelle en steeds gevaarlijke Brabantse binnen- spelers Lommers op links en Van den Langenberg op rechts. Bovendien benut te de Boxtelploeg wél, Middelburg ech ter niet een strafschop. Het was voor de Brabanders de laatste treffer, de Zeeuwen hadden bij het benutten er van bij de stand 30 het scoreverloop wel licht een ander aanzien kunnen geven. Het begin van de strijd was voor de Zeeuwse le klasser hoopvol, want reeds in de le min. kwam Nol Schuit in vrije schietpositie: zijn vliegend schot ketste echter op de vuisten van doelman De Graaf tot corner. Boxtel verplaatste het spel en goed gesteund door de kanthalfs stelden de aanvallers de Middelburgse defen sie herhaaldelijk voor moeilijkheden. Aan Zeeuwse zijde had de schietgra ge Schuit herhaaldelijk pech met schoten tegen het houtwerk, terwijl de Boxteldoelman een treffer van Arie Delmotte (nu rechtsbuiten) in de weg stond. Door het uitvallen van Schoenmakers (na 25 min.) raakte het Zeeuwse ver- dedigingsblok aangeslagen; in de 30e min. brak Van den Langenberg door en Vaak heeft het Vlissingse doel gister middag in de wedstrijd tegen Brabantia onder zware druk gestaan. Hier ruimt Hennie van Wezel op. Vlissingen zou niettemin terecht zegevieren. (Foto P.Z.C.) sloeg invallerdoelman Jan Mondeel kans loos (10). Die stand bleef tot de rust gehandhaafd, temeer toen Wim de Vos en Wim Lievense enkele scoringskansen verloren zagen gaan. Onmiddellijk na de hervatting profiteer de de gevaarlijke Lommers van een mis verstand in de Middelburgdefensie en dat betekende 20. Middelburg viel hierop fel aan; zonder succes echter hoewel paal en lat een forse serie scho ten van Nol Schuit een beter lot in de weg stonden... De beslissing viel ten eerste toen een razendsnelle combinatie tussen de Box- telse binnenspelers na een half uur tot 30 leidde en ten tweede toen Wim de Vos in de volgende min. een strafschop recht in de handen van de Brabantse doelman afvuurde! Boxtel legde in de slotfase het accent op de verdediging en slaagde er zelfs in met een snelle door braak via midvoor Voet en een straf schop de score tot 5—0 op te voeren. De laatste kansen waren voor Schuit: één miste hij, bij de andere werd hij in het strafschopgebied gehaakt, maar de ar biter liet doorspelen. Men ziet. Middel burg had wel iets meer dan zelfs alleen de eer verdiend. Rusland heeft zich zondagmiddag te Rome geplaatst voor de kwartfinales van het toernooi om de Europese beker voor landenteams. Nadat de Russen de eerste wedstrijd tegen Italië, welke te Moskou is gespeeld, met 2—0 hadden gewonnen, bereikten zij in de tweede wedstrijd te Rome voor de achtste fina les een gelijk spel: 11, na bij de rust een voorsprong te hebben gehad van 1 0. De strijd ging voor de rust gelijk op en het was misschien wat tegen de ver houding in dat de Russen in de 32ste minuut door middenvoor Gussarrov de leiding namen (01). Direct hierna trokken de gasten, in de wetenschap dat zij in feite drie doel punten op Italië voorstonden, zich in de verdediging terug. Ondanks de aanmoe digingen van de ruim 90.000 toeschou wers die naar het Olympisch stadion waren getrokken zagen de Azzurri geen kans de hechte Russische defensie te doorbreken. Bovendien toonde doelman Yashin ook nu zijn grote klasse. Heel dicht waren de Italianen bij een doel punt toen hun rechtsbinnen, Bulgarelli, in het strafschopgebied door stopper Chesternev ten val was gebracht. Aan valsleider Mazzola faalde echter volko men bij het nemen van de strafschop en schoot hard tegen Yashin op. Pas in de laatste minuut van de ont moeting kreeg Italië de zeker verdiende gelijkmaker na slordig wegwerken van de Russische defensie. Zonder moeite kon linksbinnen Rivera van dichtbij scoren (11). In de eerste klas der Z.K.B. is Zuldwes ters teruggevallen door de nederlaag dit weekend tegen Swiit 2, dat hierdoor de leiding heeft genomen, dank zij een groter aantal gespeelde wedstrijden. Het werd een ruime zege voor de Mid delburgers en nog wel met dezelfde cij fers, waarmee ze vorig weekend won nen van het ongeslagen Tjoba 2 (85). Ondo 1 won in een doelpuntrijke wed strijd van Togo 2, dat hierdoor vaster op de voorlaatste plaats werd gedrukt. In Goes wonnen de blauwhemden met het kleinst mogelijke verschil (89) en passeerden daardoor zelfs Elto dat in Yerseke met 75 tegen Volharding ten onder ging. De laatste steeg daardoor op de rang lijst, die er als volgt uitziet: Swift 2 7 CAS MULDER, de 21-jarige atleet van het Middelburgse Dynamo, heeft giste ren eindelijk zijn zin gekregen! Tijdens een cross over 6300 meter in het Belgi sche Zwevegem werd Cas Mulder name lijk „eeuwige tweede"-af, een plaats, die hij tot nu toe altijd achter zijn clubge noot Hein Cujé moest innemen. Want daar in Zwevegem slaagde Mulder er in zijn Cujé voor de eerste maal in zijn at- Ietiekcarrière achter zich te laten! De eerste plaats kon Cas Mulder overi gens niet in de wacht slepen. Die was voor de sterke Belg Rik Clerckx, op het bijzonder modderige parcours een klas apart. Maar het was alleen deze Clerckx, die Cas Mulder moest laten voorgaan. Hij eindigde in precies 25 mi nuten rond (de tijd van Clerckx was 24.16) en was daarmee te sterk voor talrijke Belgische en Nederlandse cracks als Cujé, als de Belgen Eugène Allonsius en Oreel Vandendriessche en de Rotterdamse atleten Van der Heden, Van de Steenhove en Dick de Bruijn. Wim den Hamer van Schelde Sport uit Terneuzen bezette in dit zeer sterke veld een alleszins verdienstelijke twaalf de plaats. Op het laatst van de strijd kon hij de sterke groep, gevormd door Clerckx voorop, daarna Mulder, Cujé, Allonsius, Vandendriesse en De Bruijn niet bijbenen. In de laatste (van de 7) ronden van 900 meter sloeg Cas Mulder zijn slag. Het moet de Middelburgse lange afstan- der groot genoegen hebben gedaan, dat hij nu eindelijk zijn eeuwige rivaal en clubgenoot Cujé van de le plaats heeft kunnen verdringen. 12, Luctor 1 510, Tjoba 2 610, Zuid westers 1 56, Volharding 1 86, Ondo 1 54, Elto 1 7—4, Togo 2 62, Animo 2 5—0. In 2 A blijft Swift 3 Vedo goed volgen, hoewel de afstand tussen beide weer gelijk bleef, daar zowel de Scheldestad- bewoners als de oranjehemden wonnen. De laatsten klopten K.V.L. met 42, terwijl Animo 3 tegen de koplopers met 113 het onderspit moest delven. TOP heeft toch heel wat aan sterkte inge boet, daar het nu aan het wisselvallig spelende Zuidwesters 2 de eer moest la ten (8—2). De stand is hier: Vedo 1 611, Blauw wit 6—9, Swift 3 5—8, Atlas 7—8, Zuidwesters 2 54, KVL 63, TOP 6 2, Animo 3 51. In 2 B werd alleen gespeeld Tjoba 3 Blauw-Wit 2. De eerste behaalde een zege van 83 en kwam daardoor op ge lijke hoogte met de reserves. Het jonge Swift 4 staat er hier het beste voor. In 3 A doet Stormvogels als laatst inge schrevene het lang niet slecht. Nu werd het toch wel zwakkere Animo 5 met 1 8 het slachtoffer. .Met dezelfde cijfers wonnen de vijflingen van Swift verras- rend van Vedo 2, terwijl Ondo 2 en DOS '55 de punten in Sint-Laurens broeder lijk deelden. BKC is hier ver uitgelopen met 15 uit 8 gevolgd door Animo 4 met 8 uit 5 ge speelde wedstrijden. In 3 B volgt het Terneuzense Luctor 2 de voetsporen van zijn grotere broer. De Zeeuws-Vla mingen versloegen thuis de naaste con current CW met 21, waardoor ze de combinatieploeg de eerste nederlaag toebracht. De Poel won met groot ver schil van Blauw-Wit 3 (124), terwijl Elto 2 Volharding 2 met een 131- nederlaag naar huis stuurde. De stand is hier: Elto 2 812, Luctor 2 510, CW 610, de Poel 4—6, Tjoba 4 4— 4, Togo 4 54, Volharding 2 74, Blauw-Wit 3 50, Olympia 2 60. De ren- en tourclub „Theo Middelkamp te Goes heeft zich tijdens een bestuurs vergadering in café Nationaal te Goes beraden over de ontwikkelingen in de wielersport en de aanpassing daarbij van de vereniging. Het bestuur is tot de conclusie gekomen dat door een zeer grote wijziging in de constellatie van de wielerwereld de taak van de club een geheel andere is geworden dan bv. 10 jaar geleden bij de oprichting. Bij deze ontwikkeling wil de vereniging zich nu gaan aanpassen. Toch op een dood punt gekomen in de activiteiten en om uit deze impasse te geraken, heeft het be stuur, onder voorzitterschap van de heer J. Pouwer er maar meteen rigou reus „het mes ingezet" en tijdens deze bestuursvergadering een volkomen nieuwe koers uitgestipeld. Het centrale bestuur blijft gevestigd in Goes, doch daarnaast zijn reeds een drietal bestuursleden, wielerenthousias- ten uit Walcheren in het bestuur opge nomen, om daardoor een spreiding te krijgen in de activiteiten en een beter contact van de leden met het bestuur mogelijk te maken. Op uitnodiging van het bestuur hebben tijdens de vergade ring in het bestuur zitting genomen de VOETBAL. Zeeuws afdelingsvoetbal: IA: GroedeRe- tranchement 1—1, Jong AmbonWalcheren 31, NoormannenVogelwaarde 22. 1B: Dreischor—Renesse 2—3. Res. 1: Zeeland Sport 3—Vogelwaarde 2 32. 2A: Volharding •Middelburg 4 26. 2B: Aardenburg 2— Breskens 2 5—1. 2C: Burgh 2—Renesse 2 2— 0. 3A: Groede2Retranchement 2 51. 3B: Kwadendamme 2Zeeland Sport 5 2—1. 3C: GraauwIJ zend ij ke 2 2—3, Hontenisse 3— IJzendijke 3 3—0, Axel 3—Schoondijke 3 6— 2, Clinge 3—Philippine 2 31; de rest van de ontmoetingen werd afgelast. Zaterdagvoetbal afd. Brabant: SSC 2Thoolse Boys 17, Thoolse Boys 2 SPS 6—0. KORFBAL. Landelijke competitie le klas: Sperwers Fluks 31. 2A: TjobaHet Zuiden 2 62. 3B: FortunaAnimo 43; de rest afgelast. Zeeuwse competitie: 1: Swift 2Zuidwesters 1 85. Togo 2 Ondo 1 89, Volharding 1Elto 1 75. 2A: Swift 3KVL 42, Vedo 1Animo 3 113, Zuidwesters 2TOP 82. 2B: Tjoba 3 Blauw Wit 2 8—3. 3A: Vedo 2—Swift 5 1— 8, Animo 5Stormvogels 18, Ondo 2 DOS 3d 3—3. 3B: Luctor 2—CW 2—1. De PoelBlauw Wit 3 124, Elto 2Volharding 2 13—1. Adsp. A: Animo ABKC A 02, Atlas Swift B 13. B: Ondo BDOS '55 A 010, Swift SnelKVL 03. C: Animo CZuidwes ters B 04, Swift KwiekDOS '55 B 80. D: De PoelBlauw Wit A 48, Luctor Togo 31. E: OlympiaElto B 11. Pupillen B: Swift B—DOS *55 B 0—2. C: Togo AOlympia A 60. D: Volharding Blauw Wit B 01, EltoTogo C 10. HOCKEY. 2e klas A Zuid: HocoMiddelburg 31. Junioren: MMHC ATempo B 31. VOLLEYBAL. Overgangsklas Zuid: MatadorOSV 32. heren W. Hendriks te Middelburg, J. J. van de Velde en Th. de Vrieze te Sou burg. Voorts is het bestuur van „Theo Middelkamp" aangevuld met de heren L. Vuyk en J. van Stee te Goes, respec tievelijk voor representatie en algemene organisatie. Om tot een zelfde samenwerking te komen in Zeeuwsch-Vlaanderen en ook daar de spreiding van de activi teiten te stimuleren en te coördine ren belegt het bestuur van ..Theo Middelkamp" ook daar een vergade ring voor alle leden, medewerkers en wielerenenthousiasten. Deze verga dering, in tegenstelling tot de verga dering in Goes gehouden, waar al leen het bestuur aanwezig was en nu dus alle belanghebbenden worden verwacht, zal gehouden worden op zondag 24 november a.s. om 15 uur in café „Du Commerce" aan de Markt te Terneuzen. Om de nu In gezette weg te vervolgen, zullen ook hier een 4-tal bestuursleden-contact personen moeten worden aangewe zen. Direct daarna zal ook in Goes een algemene ledenvergadering wor den gehouden, waar de leden in ken nis zullen worden gesteld over do huidige gang van zaken en plannen zullen worden voorgelegd voor de toekomst. Enkele van deze plannen zijn reeds op de bestuursvergadering te Goes in be spreking geweest. Een zeer belangrijk punt is o.m. dat „Theo Middelkamp" een van C.I.O.S. gediplomeerde leraar heeft aangetrokken om met de leden ook de win tertraining theoretisch en praetisch onder handen te nemen. De leraar, de heer IV. Rejaek, heeft o.m. plannen in de richting van cyelocrosscs en body- en spieroefeningen. Een en an der is beslist belangrijk voor de renners, maar ook voor de band die in de club moet heersen. Voorts werd vastgesteld, dat op zater dag 7 december a.s. een hometrainer- wedstrijd georganiseerd zal worden in schouwburg „De Zwaan" te Oost-Sou burg. De onmiddellijke organisatie hier van berust reeds in handen van de nieu we Walcherse bestuursleden. De wed strijden zullen worden gecombineerd met een balavond, waarbij de series zul len worden gehouden tussen 18 en 20 uur en de finale zal worden verreden tijdens de dansavond. Het bestuur van „The Middelkamp" heeft hoge verwachtingen van de nu op gezette planning en vertrouwt daardoor haar vooraanstaande plaats in de Ne derlandse wielersport te behouden en mogelijk zelfs te verbeteren. MVV—Ajax 1 Blauw WitHeracles SpartaFeijenoord EnschedeGVAV Go AheadDWS 5 NACFortuna '54 DOSADO SittardiaTelstar Fortuna VI.Velox VeendaniEindhoven HaarlemEDO l VitesseWageningen 1 N O ADXerxes ExcelsiorWillem H li Zw. BoysLeeuwarden 15 Dank zij een bijzonder resoluut spelend M.V.V. is P.S.V. weer een stap dichter bij Ajax gekomen. De Ajacieden moes ten namelijk volkomen tegen de ver wachting in een punt achterlaten bij M.V.V. (2-2). En omdat P.S.V. tegen Volendam (2-0) geen fout maakte, brachten de Eindhovenaren de achter stand tot één punt terug. Fortuna '54 boekte zijn tweede nederlaag en het was het dit seizoen uitstekend spelende N.A.C., dat voor deze prestatie zorgde. Opvallend is ook, dat in de Rotterdamse derby Feijenoord tegen Sparta niet ver der kwam dan een puntenverdeling. SPARTA-FEIJENOORD 0-0 In voorgaande seizoenen kenmerk ten de duels tussen Sparta en Feijen oord zich altijd door het feit, dat één van de clubs betrokken was in de strijd om de leiding. Dat is nu niet het geval. Niettemin was dit duel ook gisteren een voetbalthriller van formaat. Ruim 30.000 toeschouwers, waarvan er 11.000 een plaats hadden gevonden op de gloednieuwe, ruim een en een kwart miljoen gulden kos tende tribune, zagen een opvallend spannende, maar niet bijster goede wedstrijd. De 0-0-stand geeft de ver houdingen goed weer: Feijenoord zorgde voor aantrekkelijker veldspel, maar Sparta speelde feller. De Hon garen Bodnar en Popovic deden weer mee bij Sparta en dat bracht meer vaart in de Spartaanse aanval. NAC-FOROTTJNA 4-2 Al na 15 minuten moest de Bredase goal getter Visschers na een botsing gebles seerd het veld veriaten. Frits van Ier land verving hem, het elftal werd om gezet, maar N.A.C. bleef uitstekend spe len. Uit een voorzet van Groenewegen opende Saris de score (1-0), maar Van Rijn maakte gelijk. Van den Hurk 2-1, Van Rhijn 2-2, rust. Van den Hurk 3-2, Groenewegen 4-2. Toeschouwers: 10.000. BLAUW WIT-HERACLES 3-4 Zelfs zeven doelpunten konden het voor de toeschouwers niet goed maken. Het bleef een slechte wedstrijd. Blauw Wit was de slechtste en verloor terecht. Ver hagen 1-0, Morsink 1-1, Van Nee 1-2, rust, Greving 1-3, Verhagen 2-3, Mor sink 2-4, Verhagen 3-4. Toeschouwers: 4000. P.S.V.-VOLENDAM P.S.V. spaarde zich duidelijk in verband met de wedstrijd tegen Spartak Plovdiv I woensdag a.s. Volendam kon dan ook nog flink terugvechten, maar P.S.V. was technisch zo superieur, dat de zege toch niet in gevaar kwam. Rust 0-0, Kerkhoffs 1-0| Theunissen 2-0. Toe schouwers: 12.000. D.O.S.-A.D.O. 4-0 Verdiende, maar geflatteerde zege. Voor rust was A.D.O. zelfs sterker en de eerste treffer van Tonny van der Linden was tegen de verhouding in. Na rust was D.O.S. meestal in het offensief. Kruin 2-0, Sleven 3-0. Van der Linden 4-0. Toeschouwers: 7000. EN SCHEDE-G.V.A.V. 4-2 Enschede had moeite om zich aan te passen aan het snelle, directe spel van G.V.A.V. De oostelijken liepen tweemaal een achterstand op. maar wonnen ten slotte toch verdiend. Nuninga 0-1, Ne- mes 1-1, Fransen 1-2, Bosveld 2-2 en 3-2, rust. Van der Wel 4-2. Toeschou wers: 8000. M.V.V.-AJAX 2-2 Traditiegetrouw kwam in de thuis wedstrijd van M.V.V. de ruststand met 0-0. Ook in de wedstrijd tegen Ajax toonde Körver zieli weer een doelman van grote klasse: hij dook het Amsterdamse gevaar uit alle hoeken. Na rust bracht Cees Groot Ajax op 0-2. Het was niet voldoen de. Eerst scoorde Mares. In de laat ste minuut gebeurde toch nog dat gene wat geen mens had verwacht: M.V.V. kwam naast Ajax. Tjjm maakte hands en de toegestane straf schop werd door Thai onberispelijk benut. De scheidsrechter liet de strafschop echter opnieuw nemen j omdat de doelman zich bewogen had Maar ook de tweede maal faalde de Maastrichtenaar niet. I Toeschouwers: 10.000. GO AHEAD-D.VV.S. 1-1 Slechte wedstrijd. Wel werd er fel ge speeld, maar op het gladde veld bleek het zuiver plaatsen dikwijls te moeilijk. Rust 0-0, Wustefeld 0-1, Lenz 1-1. Toe schouwers 14.000. Ajax 10 7 2 1 16 32—10 P.S.V. 10 7 1 2 15 23—13 N.A.C. 10 7 0 3 14 24—15 D.O.S. 10 5 2 3 12 21—19 A.D.O. 10 5 2 3 12 19—18 Fortuna 54 10 3 5 2 11 1715 G.V.A.V. 10 5 1 4 11 18—16 Spel. Enschede D.W.S. 10 4 3 3 11 15—15 10 5 1 4 11 14—15 Feijenoord 10 4 2 4 10 20—13 M.V.V. 10 4 2 4 10 15—15 Heracles 10 4 0 6 8 19—24 Go Ahead 10 3 2 5 8 19—26 Blauw Wit 10 2 2 6 6 15—24 Sparta 10 1 2 7 4 8—20 Volendam 10 0 1 9 1 10—31 V 6 11 16 26 2 7 12 17 27 8 13 18 23 28 4 9 14 19 24 29 5^ 10 15 25 De totale inleg van de sporttoto be droeg dit maal f 827.965,-—, bijeenge bracht door 688.300 deelnemers. Vier van hen hadden zich zondagavond om negen uur gemeld met 13 goede uitsla gen. Zij komen in aanmerking voor de eerste prijs van f150.275,Voor de tweede prijs (f81.970) bedroeg het aan tal gegadigden zondagavond 30 en voor de extra prijs van de vijf gelijke spelen (f40.985,waren 13 meldingen bin nengekomen. (Advertentie) Betere kleding bij Nederland Kattenburg sinds 1856

Provinciale Zeeuwse Courant | 1963 | | pagina 3