Miljoenennota" infrastructuur Goes bij begrotingswijziging Weinig gezinnen hebben "ijzeren noodvoorraad" Bok gezonken voor de keersluis Zierikzee Schooljeugd Middelburg zingt in schakelprogram Vrouwen in Zeeland willen steeds meer licht industrieëel werk doen Aanleg spoorlijn en weg naar haven zal in totaal 5.081.200 vergen HENKES DRY GIN ALMANAK ZELFBEDIENING BIJ POSTERIJEN Postzezelautomaten in Middelburg Westerscheldegrens voor dijkgeschot niet van belang Gerefgemeente van Kortgene herdacht 50-jarig bestaan Vrijdag voor de N.C.R.V.-radio Lokaal meer voor chr. ulo in Goes iOSRAM VOOR ZES MILJOEN AAN KAPITAALWERKEN Drie miljoen méér... Zeeuwse Randgevallen „Prins Bernhard" had machinepech Schietwedstrijd in Kloetinge Busje met acht dijk man van Officieren bezochten Zeeuwsch-Vlaander en W. F. Christiaansen commissaris van polder „Walcheren" Bekend IN „WEEK VOOR DE VOLKSZANG" Met name in de kerngemeenten flink aanbod TEVREDENHEID VAKOPLEIDING lampen 2 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT VRIJDAG 8 NOVEMBER 1963 VOOR een reeks belangrijke infrastructuurwerken kunnen b. en w. van Goes thans exacte cijfers produceren. Het gaat hier om een be drag van in totaal bijna zes miljoen gulden, waarvoor het rijk tot 85 procent zal bijdragen: ten naaste bij vijf miljoen gulden. Hetverscliil blijft dan ten laste van de gemeente Goes. In de komende veertig jaar zullen de totale kapitaallasten dan komen op een bedrag van 1.560.697. Voor zijn vergadering van woensdag 20 november aan staande krijgt de raad deze „miljoenennota" in een wijziging van de begroting voor 1963 voorgelegd. Uit de cijfers, die nu op tafel liggen, blijkt dat met de volgende projecten deze kosten zijn gemoeid. baan f 1.156.700; kosten bouw van de brug f 870.000 en kosten voor boven bouw van de spoorbaan (uit te voeren door N.S.): f712.500. Het baggerwerk in het kanaal Goes-Goese Sas wordt ruim f 18.000 duurder dan oorspronke lijk was gedacht. Dit is voornamelijk te wijten aan noodzakelijke voorzieningen aan de brug bij Wilhelminadorp als ge volg van dit baggerwerk. Ook de kosten van het toezicht van de N.V. Grontmij en de directievoering van gemeentewer ken Goes zijn gestegen. In de jaren 1960 en 1961 is ook een uit gaaf opgebracht voor kosten van het gedeeltelijk ontworpen plan voor de oos telijke spoorlijn en de rondweg om Goes. Deze oostelijke rondweg zal, zoals b. en w. schrijven, „te eniger tijd" wor den gerealiseerd en verwacht mag wor den dat in de dan vast te stellen kosten van deze weg ook de voorbereiding f 11.985,54 daarin zal worden begre pen. Op het ogenblik zijn b. en w. hier over nog geen nadere gegevens bekend. Daarom is nog geen rijkssubsidie ge raamd en wordt hierop nog niet afge schreven. aanleg van de westelijke spoorlijn naar het havenindustrièterrein e som van f5.081.200; baggerwerk in het kanaal Goes- Goese Sas: f300.000; 9 aanleg van een zwaaikom in dit kanaal: f 182.500; aanleg van de haven I: f230.000; kosten ontwerpen van een plan tot verbreding van het kanaal en de brug bij Wilhelminadorp: f23.357,93. In het verleden is hiervoor ai een uit gaaf gedaan. Het is b. en w. evenwel nog niet bekend of en wanneer dit plan zal worden uitgevoerd. De kos ten komen daarom vooralsnog geheel ten laste van de gemeente. Sinds Goes in 1959 tot industriekern werd aangewezen heeft de gemeente op de begroting een provisorisch ingestelde post „kosten infrastructuur" gebracht. Daarin werden dan de kosten voor het ontwerpen van plannen, die vermoede lijk in het kader van de infrastructuur als kapitaalwerk zouden worden uitge voerd bijeengebracht. Thans is bekem. welke kapitaalwerken als zodanig zullen worden uitgevoerd en dus dienen de kosten van de ontworpen plannen bovengenoemd ten laste van de desbetreffende begrotingsposten te worden gebracht. Die voor de plan nen, waarvan realisering vooralsnog niet vaststaat zullen op afzonderlijke daartoe in te stellen begrotingsposten moeten worden geboekt. Tot dusver be lopen de „kosten infrastructuur", de provisorische post dus, in totaal f 156.869,81. B. en w. geven de raad in deze begro tingswijziging een specificatie van de kosten voor de aanleg van de spoorlijn met ontsluitingsweg naar het havenin dustrieterrein en de bouw van de brug over het kanaal, die daarvoor nodig is. De verhoging van de raming tot het eindcijfer beloopt een bedrag van bijna drie miljoen gulden. In de nieuwe ra ming van f5.081.200 zijn begrepen de hogere aankoopkosten van het bedrijf van houthandel E. N. C. van Biesen (f 90.000) en de hogere som, die moet worden neergeteld voor de kosten van de brug (f 148.500). De belangrijkste bedragen uit de speci ficatie zijn: kosten grondverwerving f2.090.000; kosten aanleg weg en spoor- Advertentie) VOOR HEN DIE ONDERSCHEID MAKEN! Ach, over fouten kan men einde loos doorgaan. Van die kleine ver gissingen, die nu eenmaal overal het leven en ook de krant binnensluipen. Er zijn ook randgevallen. Wat te denken bijvoorbeeld van een klei ne annonce, die wij onlangs in een landelijk dagblad in de rubriek Auto's en motoren" tegenkwa men: „Gevraagd goede gebruikte Volks wagen, ook genegen te ruilen voor vijftienhonderd gemakdeksels." Een ongebruikelijk aanbod commentaar valt ons wat moei lijk. Op den duur verbaas je je natuurlijk nergens meer over, hoewel je je wel afvraagt, waar nu eigenlijk de grenzen van het absurde getrokken kunnen wor den. Randgeval of gewoon een fout Toegegeven: er staan fouten in de krant. In iedere krant. Dage lijks. De buitenstaander zegt dan, en vanuit zijn standpunt terecht: tjonge-tjonge... Maar men zou eens moeten weten hoeveel fouten, van die kleine ver gissingen, die nu eenmaal overal het leven binnensluipen, wij dage lijks voorkómen. Zendt men ons bijvoorbeeld deze week een berichtje over een zee hen gelwedstrijd met deelnemers uit Biervliet, Hoofdplaat en lJzen- dijke: „De vangst was gering. Slechts 25 visjes met een totaal- gewicht van S\S5 kilogram." Dat is iets meer dan drie ton. Nu weten wij niet, welke normen men in Biervliet aanlegt. Onze redac teur hengelsport zat er een beetje mee. ,JVu kan ik er natuurlijk SJ/85 gram van maken" liet hij ons in zijn zorgen delen, „maar mis schien breek ik er de pootjes op.'' Misschien. „Weet je wat je doet", meende hij, „maak er een stukje van. Je zet gewoon in Biervliet ontdekte men het haringkaken, Berthold Schwarz vond het buskruit uit." Maar dat doen we niet, dat is niet vriendelijk. Waar men het haringkaken heeft uitgevonden, kan men zich op het gebied van de visserij heel wat permitteren. Een 31ste wijziging van de begroting betreft de aanleg van een recreatie gebied in het plan-Zuid van Goes, de zogenaamde „fruitwijk". Voor grond verwerving wordt thans een bedrag geraamd van f 324.186,98. Op de veerdienst Kruiningen-Perkpolder is donderdag enige vertraging ontstaan, omdat één van de drie veerboten, waar mee werd gevaren in verband met de drukte 's morgens machinepech kreeg. Dat gebeurde bij de „Prins Bernhard" even voor half elf toen het schip juist uit Kruiningen was vertrokken. De boot wist op eigen kracht de haven van Perkpolder te bereiken, zij het met enige vertraging. Daar werd de „Prins Bern hard" gerepareerd. Het schip was drie vaarten uit de circulatie, maar kon om tien minuten voor twee weer uit Perk polder vertrekken. De schietvereniging „Goes-Kloetinge' heeft onlangs in Kloetinge met mede werking van de Zeeuwse Schietbond een provinciale schietwedstrijd gehouden. De belangrijkste resultaten zijn; Korpswedstrijden klas A: 1. Domburg, 2. 's-Heer-Hendrikskinderen, 3. Borssele, alle 237 punten; klas B: 1. Domburg 238 punt, 2. Meliskerke, 232 pnt, 3. Goes- Kloetinge 231 pnt. Personele erebaan en drie vrije banen: 1. P. Slabbekoorn, Kloetinge; personele ere- en vaste baan: 1. W. S. de Jager, Domburg, 2. H. de Dreu, Kloetinge; erebaanwedstrijd: 1 W. Brand, Domburg; 2. K. van Rooyen. Nisse; 3. M. Remijn, 's-Heer-Hendriks- kinderen; 4. C. J. Fierloos; 5. R. Krij ger; 6. P. Slabbekoorn; 7. N. v. d. Waa, allen Kloetinge. Personele baanwedstrijd: 1. J. v. d. Lin de, Kloetinge; 2. H. de Dreu, Kloetinge; 3. W. S. de Jager, Domburg; vrije baan wedstrijd: 1. J. van Rooyen, Nisse; 2. L. Schoe, Domburg, 3. W. Brand, Dom burg; vaste baanwedstrijd: 1. A. Triel- ler, Domburg; 2. W. S. de Jager, Dom burg; 3. N. v. d. Waa, Kloetinge. Het Middelburgse postkantoor heeft er sinds donderdagmiddag een zelfbedie ningsafdeling bijgekregen. Dat gebeurde met de ingebruikname van een set auto maten, die het onaangename lange wachten voor de loketten terugbrengt tot een simpele handeling, die in enkele ogenblikken kan worden verricht. Een ander belangrijk voordeel van deze auto maten waarvan er in ons land onge veer 1300 proef zullen „draaien" is dat deze zodanig zijn gecreëerd, dat wij ziging van het aantal af te geven zegels of verandering van het aantal of soort van de te gebruiken munten op zeer eenvoudige wijze mogelijk is met het verstellen van enkele palletjes. De appa raten kunnen hierdoor snel aan de be hoefte worden aangepast. Deze zelfbedieningsafdeling zal dag en nacht te bereiken zijn. De auto maten zijn bevestigd tegen een muur van de hal van het postkantoor. Bui ten kantooruren zal ook de telefoon cel te gebruiken zijn. Voorts is er een kleine schrijfgelegenheid. Mogelijk zal er in de toekomst nog een brie- venweger worden geplaatst. De set bestaat allereerst uit een elek trische automaat voor postzegels van vier en twaalf. Een andere elektrische automaat tovert vijf postzegels van vier te voorschijn na inworp van twee dub beltjes en vijf van twaalf na inworp van een dubbeltje en twee kwartjes. Wan neer men een kwartje stopt in de derde elektrische automaat krijgt men daar voor in de plaats een postzegel van 25 en na drie dubbeltjes te hebben inge worpen kan men een postzegel van der tig cent in het bakje vinden. Dan is er nog een mechanische automaat, waaruit na inworp van vier dubbeltjes vijf brief kaarten van acht komen en weer een andere mechanische geldwisselautomaat is ingericht voor afgifte van vijf dub beltjes en twee kwartjes na inworp van een gulden. Momenteel zijn er nog proe ven aan de gang met een mechanische postzegelboekjesautomaat. Deze is inge- Woensdagavond rond half zes zijn acht mannen uit Bruinisse, die bij de gemeen te Rotterdam werken, tussen Fijnaart en Klundert met hun busje van een dijk Eevallen. Het busje werd bestuurd door uit Bruinisse. De oorzaak van de val was een defect aan de stuurinrichting. De wagen kwam in een sloot terecht. Door een raam konden de inzittenden zich naar buiten werken. Zij werden in een andere wagen naar huis gebracht. Dokter K. van Leeuwen uit Bruinisse liet twee inzittenden, P. S. en A. v. d. H. in een ziekenhuis opnemen ter obser vatie. Het busje werd beschadigd. De heer G. Alting, hoofd inspectie en gebouwen in het postdistrict Middelburg en tevens contactamb tenaar voor de publiciteit, demon streerde donderdagmiddag de nieu we automaten, die in de hal van het Middelburgse postkantoor zijn op gehangen. (Foto P.Z.C.) richt voor de afgifte van een postzegel boekje met een inhoud van 25 postze gels van vier cent of tien postzegels van vier cent en vijf van twaalf na inworp van een gulden. De bekende blauwe automaten zullen geleidelijk aan uit het stadsbeeld gaan verdwijnen om plaats te maken voor de nieuwe gele apparaten. De blauwe auto maten er waren drie verschillende hebben 25 jaar dienst gedaan. (Advertentie) Dertig officieren uit de hoogste klas van de hogere krijgsschool té Den Haag heb ben woensdag en donderdag een excursie gemaakt door Oost-Zeeuwsch-Vlaande- ren. Zij brachten onder meer een bezoek aan Axel, Terneuzen en Zaamslag. In Hulst, waar de krijgsschoolofficieren overnachtten, werd het gezelschap langs de vestingwallen geleid door wethouder P. Brand, die hen een en ander vertelde over de rijke krijgsgeschiedenis van Hulst. Het bezoek aan Hulst, nu al voor de achtste maal, is een jaarlijks terug kerende traditie voor de hogere-krijgs- schoolleerlingen geworden. Ged. Staten van Zeeland hebben beslo ten om het beroep van de heer T. B. v. d. Straaten te Brouwershaven tegen de aanslag in het dijkgeschot, die het wa terschap De Brede Watering van Zuid- Beveland hem over 1962 heeft opgelegd voor buitendijkse gronden in de nabij heid van de haven van Hansweert, on gegrond te verklaren. De heer Van der Straaten voerde tijdens de openbare zitting, waarin zijn beroep werd behandeld, o.a. aan, dat de Wester- schelde, die de begrenzing vormt van het waterschap, deze grens bij de teen van de dijk laat beginnen, zodat de bui tendijkse gronden niet in het geschot kunnen worden betrokken. Ged. Staten zijn echter van oordeel, dat - volgens het reglement van het waterschap de belangengrens van De Brede Watering zich in ieder geval verder uitstrekt dan de zeedijk, afgezien van het feit waar de Westerscheldegrens ligt. De buitendijkse gronden van de heer Van der Straaten liggen volgens het col lege dus binnen het territoir van het waterschap. Voorts wijzen Ged. Staten er op, dat niet kan worden gesteld, dat de gronden een geringer opbrengend vermogen hebben dan gronden, waaruit in het algemeen het waterschap bestaat. (Slot van pagina 1 zijn er dan ook nogal wat vrouwen, die indertijd een „ijzeren voorraad" hebben ingeslagen. Een voorraad echter, die bij velen al lang is verdwenen, omdat men op een gegeven ogenblik een pondje rijst nodig had voor de nasi of een blikje melk voor de koffie, juist op momenten, dat men door de gewone voorraad heen was en geen tijd had om naar de winkel te gaan. „Ik heb wel een voorraadje gekocht, maar sedertdien nimmer meer aange vuld als er wat werd gebruikt, zo zei ons een bestuurslid van één van de vrouwenorganisaties in Zeeland. Zij was van mening, dat de lust om te kopen In een plechtige herdenkingsdienst heeft de gereformeerde gemeente te Kortge ne donderdagavond haar 50-jarig be staan herdacht. Spreker van deze avond was ds. H. van Gilst uit Lisse. Hij sprak naar aanleiding van psalm 48 10 met als thema het in gedachtenis brengen van de weldaden. Na het zingen van psalm 138 1 memo reerde ds. van Gilst hoe de gemeente uit slechts enkele gezinnen is ontstaan. Op 7 november 1913 werd de gereformeerde gemeente van Kortgene door ds. G. H. Kersten geïnstalleerd. In 1914 werd een kerkgebouw in gebruik genomen. In de loop der tijd werd het kerkgebouw te klein: de gemeente groeide. Er moest dus een nieuwe kerk worden gebouwd die op 22 juli 1927 door ds. Hofman in gebruik werd genomen. Na de waters nood werd het kerkgebouw gerestau reerd en op 15 april 1954 in een bijzon dere dienst, waarin ds. Bel voorging, in gebruik genomen. Vorig jaar werd een fraai pijporgel aangekocht. In de loop der jaren heeft de gemeente verschillen de beroepen uitgebracht. Tot nu toe heeft deze gemeente nimmer een eigen predikant gehad; men hield steeds lees- diensten. Tot slot sprak ds. van Gilst: „De Here beware de gemeente bij de eenvoudig heid". Na het zingen van het zesde vers van psalm 48 werd een felicitatiebrief van ds. W. Suijker voorgelezen. Wethouder Breure sprak namens b. en w. van Kort gene en feliciteerde namens de burger lijke gemeente. „Er is altijd een goede verstandhouding geweest", zei hij in zijn toespraak. Laatste spreker was ds. A. F. Honkoop, consulent van de gemeente. Hij felici teerde namens de classis-gemeenten en eindigde met dankgebed, waarna nog het tweede vers van psalm 108 gezon gen werd In het bestuur van de polder „Walche ren" is donderdag een nieuwe commis saris gekozen. Het is de heer W. F. Christiaansen uit Vlissingen. De heer Christiaansen vertegenwoordigt de eigenaren van de gebouwde eigendom men. Hij vervult de vacature, die ont stond door het overlijden van E. G. Lin- denbergh. groter wordt als de internationale toe stand dreigender vormen aanneemt. „Ik heb nooit warm kunnen lopen voor voorzorgsmaatregelen, zoals het aan schaffen van een hoeveelheid voedsel. Ik heb niet de indruk, dat er veel vrouwen tot voorraadvorming overgaan", meen de weer een ander bestuurslid van een vrouwenorganisatie. Een derde bestuurs lid van een vrouwenvereniging bekende: „Gisteren heb ik mijn voorraad weer aangevuld. Dat doe ik regelmatig. Angst, zoals twee jaar geleden, heb ik niet meer, maar toch denk ik bij mezelf: „Als er iets gebeurt, dan heb je ten minste eten in huis". Men ziet; er wordt verschillend ge oordeeld over het noodpakket. Maar algemeen is er toch de tendens om een eventueel aangeschafte voorraad niet meer aan te vullen als er wat van wordt opgegeten. Een woordvoerder van de afdeling or ganisatie Bescherming Bevolking van het ministerie van binnenlandse zaken verklaarde ons desgevraagd, dat dit ver schijnsel zich in het gehele land voor doet. „De ijzeren noodvoorraad", voor zover aangeschaft, is danig geslonken. Wij weten dat wel, maar we doen er niets aan, omdat zoiets weinig zin heeft. We hebben de mensen er twee jaar ge leden op gewezen. Ieder moet dus zelf weten hoe hij verder handelt. Daarbij komt nog, dat de tijd nu bepaald niet zo gunstig is om de mensen aan te spo ren de voorraad levensmiddelen te ver groten. Als er in de internationale toe stand wat scheef is, koopt men toch meer dan normaal. Dat is tijdens de Cubacrisis wel gebleken", aldus deze woordvoerder. DE KEERSLUIS in het haven kanaal van Zierikzee wordt sinds enkele dagen „omarmd" door een drijvende bok van het bergingsbedrijf M. v. d. Marei uit Ouwerkerk; bij het inhan- gen van de gerepareerde sluis deuren is deze bok „Jonathan" gezonken. De bak van de drij vende bok bleef steken onder de geleidewerken naar de sluis- poort, toen de vloed kwam op zetten. Het gevaarte, dat enkele tientallen tonnen kan heffen, liep daarop vol water en kwam vooroverhangend tegen het pla teau van de keersluis vast te zit ten. Vijfhonderd Middelburgse school kinderen uit de hoogste klassen van alle lagere scholen zullen volgende week vrijdag in de Concert- en Gehoorzaal meewer ken aan het volkszang-schakel programma, dat in de „Week voor de volkszang", die dinsdag 12 november a.s. begint, gehou den wordt. Dit gehele schakel programma wordt uitgezonden door de N.C.R.V.-radio. De „Week voor de volkszang-" wordt elk jaar gehouden. Omdat dit jaar, in het kader van de herdenking 150 jaar ko- In Zeeland wordt een toenemende geneigdheid van vrouwen gecon stateerd om zich beschikbaar te stellen voor lichtere werkzaamhe den in de industriële sector. Dit deelde de heer K. van Dijk, hoofd inspecteur-directeur van het Zeeuwse districtsbureau voor de arbeidsvoorziening te Middelburg gisteren mee tijdens de maande lijkse toelichting op de werkloos heidscijfers in de provincie. Met name nieuwe of zich uitbreiden de ondernemingen in de Zeeuwse kerngemeenten zijn er reeds in ge slaagd om een flink aantal vrouwe lijke arbeidskrachten aan te trekken. Zo zijn er o.a. in Goes werkzaam op de confectieateliers en in de founda tionindustrie, in Terneuzen onder meer in een meterfabriek, waarbij licht montagewerk voor kleinere stof zuigers wordt uitgevoerd. Ook de nieuwe vestiging van Philips in Ter neuzen mag zich verheugen in een grote belangstelling van de dames. De heer Van Dijk wees er op, dat in vergelijking met vroeger het aantal be roepen, waarin vrouwen en meisjes een betrekking kunnen vinden, veel groter geworden is. Momenteel vindt men de bereidheid van de vrouwen om in de industriële sector te werken nog groten deels in de grote steden; op het platte land bestaat er nog een zekere schroom om deze stap te maken. Over het alge meen is het industriële klimaat voor de Zeeuwse vrouwelijke arbeidskrachten echter veel plezieriger dan enkele jaren terug geworden. De hoofdinspecteur-directeur van het dis trict Zeeland deelde vervolgens mee, dat hij bij een onderzoekje tot de conclusie is gekomen, dat de nieuw gevestigde be dreven in de Zeeuwse kerngemeenten over het algemeen tevreden zijn over het feit, dat ze naar Zeeland gekomen zijn. De heer Van Dijk constateerde tevre denheid over de vestiging als zodanig, over het personeel en over de men taliteit van de Zeeuwse personeelsle den, alsmede de medewerking van de overheid. „Het zijn zonder uitzonde ring gezonde bedrijven, die zich gun stig ontwikkelen", vertelde de heer Van Dijk over de nieuwe ondernemin gen. De Voorts deed de heer Van Dijk enkele mededelingen over de omscholings mogelijkheid op de Zeeuwse regionale werkplaatsen voor vakopleiding in Middelburg en Terneuzen en voor de „noordelijke" kandidaten, in Bergen op Zoom. hoofdinspecteur beklemtoonde, dat het de overheid er thans alles aan gele gen is om de ontwikkeling in Zeeland zo harmonisch mogelijk te doen geschie den. Hier en daar is het vertrek uit de provincie reeds tot stilstand gekomen, terwijl het van belang is, dat ook het aanbod meer en meer aan de oppervlak te komt om gelijke tred te kunnen hou den met de ontwikkeling. De heer Van Dijk legde er de nadruk op, dat in de vakopleidingscentra aan de op leiding in de bouw- en metaalsector grote aandacht besteed wordt. Hij wees daarbij op de reeds eerder gesignaleerde vertragingen in de bouw door te weinig arbeidskrachten. „Voor hen, die nu een kans hebben, is er alle mogelijkheid om een vak te Ieren", aldus de heer Van Dijk. Hij verzekerde, dat de geslaagde cursis ten ook in hun nieuwe vak geplaatst worden. De ondernemers zijn, zo be klemtoonde de hoofdinspecteur-direc teur, zeer gesteld op geslaagden van de l.t.s.'en en aan de regionale werkplaat sen opgeleide mannen. ninkrijk, verschillende manifestaties gehouden worden, zullen N.C.R.V. en K.R.O., via de radio, aandacht aan deze week schenken. Aan het scha kelprogramma wordt deelgenomen door ongeveer 100 scholen en vele duizenden kinderen uit Amsterdam en de provinciale hoofdsteden. De za len, waarin de kinderen Nederlandse volksliederen zingen, zijn niet alleen onderling met elkaar verbonden, maar ook met de N.C.R.V.-studio, van waaruit het programma geregis seerd wordt. De algehele leiding be rust bij Wim ter Burg en de heer A. Herckenrath, vice-voorzitter van de Nederlandse vereniging voor volks zang. Prinses Beatrix heeft toege zegd bjj de uitvoering in de Drentse hoofdstad Assen aanwezig te zullen zijn. Het programma begint om 3 uur. De Middelburgse kinderen verzorgen hun deel van het programma onder lei ding van dirigent Bart Leijnse met het zingen van het Vaieriuslied „Komt nu met zang". Eerst zullen ze evenwel luisteren naar de bijdragen van de schooljeugd uit Assen, Am sterdam en Maastricht, waarna de Middelburgse jeugd als vierde groep zingt. Aan het Middelburgse pro gramma vooraf wordt een intrada verzorgd, dat bestaat uit tromgerof fel en het binnendragen van de Ne derlandse, Zeeuwse, Middelburgse en Oranjevlaggen. Daarna begint het radioprogramma met het gemeen schappelijk zingen van het Wilhel mus. Na de Middelburgse bijdrage wordt in de Concert- en Gehoorzaal het radio programma voor de deelnemende schoolkinderen afgesloten, waarna zij nog kunnen genieten van een aan trekkelijk programma. Nadat de Middelburgse wethouder voor onder wijs, de heer J. S. Hoek, de kinderen op begrijpelijke wijze heeft gewezen op de betekenis van 150 jaar ko ninkrijk, volg-t er een kort jeugdcon- cert, dat leden van Jeugd en Muziek in Middelburg verzorgen. Daarna wordt er gezamenlijk gezongen, treedt de goochelaar Ali Ben Lux op, geven de leerlingen uit de hoog ste klas van de hervormde school aan de Zuidsingel een uitvoering van de kleppermars van Jan Morks, treedt Ali Ben Lux nog eens op en krijgen de kinderen tot slot een trak tatie. Op dinsdag 12 november geeft de voor zitter van de Ned. ver. voor de volkszang, de heer H. P. M. Meuwe- se, burgemeester van Hilvarenbeek, in het programma van de K.R.O. om 12.04 uur, een korte opsomming en uiteenzetting van de manifestaties, die tijdens deze volkszang zullen plaatshebben. In zijn avondprogram ma op die dag zendt de K.R.O. om 19.45 uur een luisterwedstrijd voor bejaarden uit. Op het carillon van de St. Petrus Bandenkerk aan het Vrijt hof te Hilvarenbeek, zal de stadsbei- aardier van Den Bosch, Sjef van Balkom, in totaal zeven Nederlandse en Vlaamse volksliedjes spelen, die door de luisteraars geraden dienen te worden. Opnieuw is er dus de nodige vertra ging bij de reparatiewerkzaamheden aan de keersluis van Zierikzee ont staan. Zoals men weet leek het aan vankelijk een routinekarwei, een smeerbeurt met het nodige onder houd. Er deden zich enkele moeilijk heden voor in de draaiconstructie van de deuren en daarbij was het no dige onderzoekingswerk vereist in la boratoria en op de werkplaatsen van de bouwers. Nu dit eindelijk is opgelost en de sluisdeuren op hun plaats konden worden gebracht is plotseling een volgend probleem opgedoken. De bok „Jonathan" ligt muurvast tussen de geleidewerken en het sluis- plateau aan de westelijke kant van het kunstwerk in het langgerekte ha venkanaal van Zierikzee. In de nacht van woensdag op donderdag heeft de bok „Jonathan II" uit Lekkerkerk in de Zeeuwse wateren voor stelwerk van de Deltadienst een poging on dernomen om zijn naamgenoot boven water te br ngen. Dat is niet gelukt. De bok van de firma Van de Marei gaf zich nog niet gewonnen. Daarom is een andere drijvende bok uit Rot terdam te hulp geroepen om te pro beren dit bergingskarwei te klaren. Die tweede bok is in de loop van don derdag in de Zeeuwse wateren gear riveerd en zal mogelijk vandaag (vrijdag) het havenkanaal van Zie rikzee binnenlopen. De gezonken bok ligt bij eb nog voor een deel onder water. Het bergingswerk zal de door vaart in het havenkanaal van Zierik zee ongetwijfeld geruime tijd belem meren. (Foto P.Z.C.) De nog te bouwen nieuwe christelijke uloschool in Goes zal geen 10 leslokalen en 3 werklokalen krijgen, maar met een elfde leslokaal worden uitgebreid. Dat is nodig in verband met de toename van het aantal leerlingen. Het schoolbestuur heeft zich tot het gemeentebestuur ge wend om medewerking te verlenen aan deze ontwikkeling. Oorspronkelijk was het de bedoeling, dat de nieuwe christelijke uloschool 9 leslo kalen en 2 werklokalen zou krijgen. Eind 1962 bleek het in verband met het stijgend aantal leerlingen noodzakelijk de te bouwen school uit te breiden met een les- en een werklokaal, zo brengen b. en w. de raad in herinnering. Deze uitbreiding blijk, voor de toekomst nog niet voldoende te zijn, zo blijkt uit het schrijven van het bestuur aan de ge meenteraad. B. en w. stellen voor mede werking te geven aan de gevraagde uit breiding. In hun toelichting delen zij nog mee, „dat het niet mogelijk is gebleken de bouw van de christelijke uloschool op het daarvoor oorspronkelijk gereser veerde terrein aan de Heernisseweg te realiseren. De school, annex gymnas tieklokaal, zal kunnen verrijzen op een bouwterrein in plan Zuid", aldus het col lege, dat er op wijst, dat al het mogelij ke wordt gedaan om zo snel mogelijk met de bouw te beginnen. Benoeming De heer F. Krombeen te Kruiningen is aangesteld ter gemeentesecretarie van Kruiningen in de rang van typist ter secretarie. Advertentie) TIJDELIJK KEGEN Half tot zwaar bewolkt met tijdelijk re gen. Matige tot krachtige, aan de kust harde zuidwestelijke wind. Weinig ver andering in temperatuur. ZON EN MAAN 9 november Zon op 07.47 onder 17.00 Maan op onder 15.06

Provinciale Zeeuwse Courant | 1963 | | pagina 2