Stationsbrug Middelburg bracht ambtenaresse in het nauw 4* sterren EEN JONGEMAN J. F. Rouw Uiteindelijk viel toch allesheelergmee Kies zelf Uw programma ZEEUWSCH-VLAANDEREN MARKTBERICHTEN B. EN W. GOES VOORSTANDER VAN CHRISTELIJKE U.T.S. IN GOES Advies ingewonnen bij het E.T.I. Ijzerhandel Tazelaar, EXAMENS AGENDA Zuidzande heeft een sluitende begroting 7-tons BURG AANHANGWAGEN en 8 z.g.a.n. BIETENNETTEN. Bungalows Woningen Bedrijfsgebouwen POLITIERECHTER MIDDELBURG Niet gezien Niet opzettelijk Onder invloed Terneuzen houdt actie voor veiliger verkeer HOBBY- EN HUISVLIJT- TENTOONSTELLING IN TERNEUZEN GEOPEND Mr. Schlingemann sprak voor Z.L.M. Zaamslag Raadsvergadering Gemeente Goes koopt boomgaard Verbetering verwarming in kleuterschool Verkoop grond aan haven Goes WALCHEREN Toneelstuk voor schoolkinderen Bijdrage herstel schoolvloer Goes: aankoop krotwoningen Onteigening van grond in De Poel Meisje onder auto NYLONS Aangehouden voorstel weer in de raad E. VAN RATTINGEN DE HOOGSTE TIJD Uw advertentie in de P.2.C. wordt gelezen ZUID-BEVELAND 's-Heer-Abtskerke wil niet toetreden tot streekcommissie „Amicitia" vierde 10-jarig bestaan Koningsschieting Bijna 1500 duiven te pronk in Kortgene strijd AG s november 1963 Wiss®/ Zeeuws-Vlaanderen- PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 6 DE MEERMALEN chaotische donderdagse drukte in het Zeeuw se zomerseizoen rond de verkeers- flessehals, die Middelburgse Sta tionsbrug heet, heeft de Middel burgse ambtenaresse H. P. van L. de schrik van haar leven bezorgd. Terwijl zij op donderdag 16 mei j.l. temidden van grote bussen en vele andere auto's voor de brug stond, zag en begreep mejuffrouw Van L. niet allemaal wat een daar het ver keer regelende politieman wilde en bedoelde, kreeg van de agent een bekeuring en van de officier van justitie een tijdje later tot haar schrik een dreigende dagvaarding, waarin zij van niets meer of min der beschuldigd werd „opzettelijk niet aan een bevel van de politie man te hebben voldaan en vervol gens op de verkeersregelaar inge reden te zijn!" Uiteindelijk was het allemaal zo ern stig niet als uit de dagvaarding bleek en in plaats van de maximumstraf van 3 maanden onvoorwaardelijk de gevangenis in, legde de Middelburgse politierechter, mr. C. E. Coester, toen hij gisteren deze kwestie behan delde, een boete van 25,op. De narigheden waren ontstaan op het spitsuur, toen de ambtenaresse vanaf de Kanaalweg de brug wilde opdraaien. Daar net licht op rood stond, stopte zij, terwijl hoofdagent L. M., die het verkeer regelde, enkele bussen in de gelegenheid stelde om van het Stationsplein de brug op te draaien. Toen dat gebeurd was trok mej. Van L. haar wagen langzaam op, maar kreeg toen van de agent een stopteken. „Dat heb ik niet gezien", verklaarde mej. Van L. „Ik heb de agent wel gebaren zien maken, maar ik be greep niet wat hij bedoelde. Ik heb toen eerst even gewacht en daarna wilde ik naar het Stationsplein draai en er stond veel verkeer achter me te wachten om daar te horen wat de agent tegen me wilde zeg gen". De hoofdagent, die als getuige gehoord werd, achtte het zeer wel mogelijk, dat mej. Van L. in de grote drukte zijn stopteken niet gezien heeft. Terwijl hij het verkeer regelde zag hij echter in zijn ooghoeken, dat de auto optrok, gaf het stopteken en toen de auto toch doorreed en daarna een tijd wachtte, gaf hij bevel aan de bestuurster om bij de telefooncel aan de overzijde te wachten. De agent wilde toen duidelijk maken waar hij de wagen wilde hebben en liep naar de auto toe. „Toen reed deze plotseling op me in dacht ik", verklaarde de hoofdagent, „maar dat bleek dus later mej. Van L. wilde de auto naar het Stations plein draaien". „Het bevel was duidelijk", oordeelde de politierechter, „de rest was een opeen volging van misverstanden". Ook de of ficier van justitie, mr. A. W. Rosingh, wees in zijn requisitoir op de moeilijkhe den, die bij de stationsbrug kunnen ont staan, vooral op donderdagen. Hij achtte het bevel van de agent aan mej. Van L. om bij de telefooncel te parkeren, heel duidelijk, maar meende, dat de ambtenaresse niet opzettelijk op de agent was ingereden. Mr. Rosingh achtte wel bewezen, dat zij niet aan het bevel heeft voldaan en vorderde daarvoor een boete van 50, De raadsman, mr. H. Bruin, verklaarde, dat de behandeling van deze zaak op de zitting zeer verhelderend heeft gewerkt. Hij achtte het mogelijk, dat zijn cliënte de gebaren van de agent niet begrepen heeft, vooral daar het bijzonder druk was. Bovendien wilde zij zich niet, zo zei mr. Bruin, aan een aanhouding onttrek ken. Omdat mej. Van L. het verkeer op hield, wilde zij naar het Stationsplein draaien. Mr. Bruin betwijfelde dan ook of hier sprake was van opzettelijk niet aan een bevel voldoen. Hoogstens vond (Advertentie) Middelburg City: West Side Story, 20 uur, 14 i. Electro: Dynamite-Jack, 19.30 uur, 14 j. Van Benthem en Jutting: Expositie reisschetsen en keramiek, 918 uur. Vlissingen Alhambra: West Side Story, 20 uur. 14 Jaar. Luxor: Mars door de hel, 20 uur, 14 Jaar. Britannia: Schoolvoor stellingen Z.V.U., Arena met „School voor heksjes", 10.30 en 14.30 uur. Con certgebouw: Feestavond St.-Caecitia, 20 uur. Britannia: Uitvoering h.t.s., 20 uur. Sche'.dekwartier: Jaarvergadering volks tuinvereniging „Levenslust", 20 uur. Goes West Side Story, 19.30 uur, 14 Jaar. Zierikzee Huis van Nassau: jubileumvie ring Schouwse plattelandsvrouwen, 14.30 uur. Wissenkerke Hotel De Kroon: Tarza de Wolfshond. 16 uur; De overval, 20 uur. Rilland-Bath: Dorpshuis: Tentoonstelling bloemschikken, 1517 en 19.3021 uur. Terneuzen Luxor: Het bloed kruipt. 20 u., 14 jaar. Oostburg Ledeltheater: Muiterij op de Bounty, 20 uur, 14 jaar. Bergen op Zoom Luxor: Spionage in Hongkong, 20 uur. hij het een formele overtreding, waar voor de politierechter wellicht een sym bolische boete kon geven. Ook mr. Bruin meende dat er geen sprake van inrijden op de agent was. Die laatste mening was ook de politierechter toegedaan; voor het niet opvolgen van het bevel vonniste mr. Coester met 25, De opperman K. S. uit Arnemuiden had op 21 juli op zijn bromfiets onder invloed van sterke drank gereden. Hij was reeds eerder voor een derge lijk feit veroordeeld en om die reden eiste de officier een gevangenisstraf van 3 weken, waarvan 2 weken voor waardelijk met een proeftijd van 3 jaar, toezicht van het Z. C. v. A. en een ontzegging van de rijbevoegdheid voor 6 maanden. De uitspraak was conform. De Souburgse glasslijper, B. de W., werd ervan beschuldigd op verschillende tijd stippen tussen mei en augustus bij een Middelburgse firma zonnebrilmonturen en glazen weggenomen te hebben. De W. betoogde, dat de monturen zich in een doos bevonden, die voor de vuilnis belt bestemd was en dat ook andere werknemers ze meegenomen hadden. De officier maakte uit deze verklaring op, dat verdachte niet erg onder de indruk was van de ernst van het feit, waarvoor mr. Rosingh 2 weken voorwaardelijk met een proeftijd van 2 jaar, alsmede een boete van 75,eiste. Mr. Coester nam de boete conform over, terwijl hij de voorwaardelijke gevangenisstraf op I week stelde. De sleper A. T. uit Middelburg zou op 18 juli op het Abdijplein na met zijn wagen een auto aangereden te heb ben, doorgereden zijn zonder zich be kend te maken. T. ontkende dit feit. Er was echter een getuige, die ge zien had dat de auto werd geraakt. Aan de hand daarvan achtte de offi cier het feit bewezen en eiste een boete van ƒ50,Mr. H .Bruin, de raadsman, wees er op, dat zijn cliënt niet zover is geweest op het plein, dat hij de wagen kon raken. Mr. Coester legde uiteindelijk een boete van 35,op. Ook mevrouw A. M. uit het Belgische Aerde werd een zelfde feit ten laste gelegd. Zij had er in Sluis niets van gemerkt, maar verschillende getuigen kwamen met positieve verklaringen aandra gen. De officier eiste 75,het von nis luidde 75,De Domburger J. C. werd wegens mishandeling veroor deeld tot een boete van 80, De schipper S. van A. uit Geertruiden- berg en de stuurman B. V. uit Antwer pen zouden op 21 augustus jl. een hoe veelheid oud ijzer van de firma P. gesto len hebben. De politierechter legde bei den een voorwaardelijke gevangenisstraf van 2 weken met 2 jaar proeftijd en een geldboete van 50,op. De koopman H. K. uit Middelburg, die het ijzer ge kocht zou hebben, werd, hoewel hij ont kende geweten te hebben, dat het hier om gestolen ijzer ging, veroordeeld tot eenzelfde straf. (Advertentie) TERNEUZEN De gemeentepolitie van Terneuzen heeft opnieuw een beroep gedaan op de bevol king van deze stad mee te helpen het aantal verkeersongevallen te verminde ren. In een schrijven deelt de inspecteur korpschef D. van Ooijen mede, dat het aantal aaflrijdingen steeg van 41 in 1948 tot 274 in 1962. Tot op 1 oktober van dit jaar werden 236 aanrijdingen gere gistreerd; over dezelfde periode van 1962 in totaal 223. Wederom een stij ging, aldus de inspecteur, die evenwel hoopt dat het jaartotaal onder de 274 ongevallen van 1962 zal blijven. Hij hoopt daarbij op de steun van de bevolking. .Overigens zal de politie zelf ook niet stil zitten. Nog deze maand zal eeii spe ciale controle worden uitgeoefend op de technische toestand van motorvoertui gen ("banden, stuurspeling, stoplichten, spiegels, richtingaanwijzers en dergelij ke). Voorts op de bepalingen ingevolge de wegenverkeerswet. Inspecteur Van Ooijen spreekt de hoop uit, dat de bevol king begrip zal hebben voor deze con troles, maar vooral ook dat men zich als dame of heer in het verkeer zal gedra gen. In het gebouw „De Schakel" te Terneu zen werd donderdagavond de hobby- en huisvlijttentoonstelling, georganiseerd door de commissie voor jeugdwerk van de Nederlands Hervormde Kerk, ge opend. Door de minder goede weers omstandigheden was de belangstelling zeer matig. Toch bleek een bezoek aan „De Schakel" meer dan de moeite waard, door het vele, dat op het gebied van handenarbeid en huisvlijt te bewonderen viel. Vooral de afdeling houtsnij- en draaiwerk was sterk vertegenwoordigd en bevatte een keur van stijlvolle, luxe en praktische voorwerpen. De vereniging „Oud-Terneuzen" was op de tentoonstel ling aanwezig met een prachtige collec tie prentbriefkaarten. Ook een grote verzameling schelpen trok sterk de aan dacht. De jeugd had vooral belangstel ling voor de speldjesverzameling, die op deze hobby- en huisvlijttentoonstelling niet ontbrak. Vrijdag van 19.30 uur tot 20.30 uur en zaterdag de gehele dag wordt aan de tentoonstelling een speld jesruilbeurs verbonden. De tentoonstel ling is vrijdag van 19.30 uur tot 22.00 uur en zaterdag van 10.00 uur tot 12 00 uur en van 14.00 uur tot 22.00 uur ge opend. ZAAMSLAG Woensdagavond hield de afdeling Zaam slag van de Zeeuwsche Landbouwmaat- schappij in de bovenzaal van „Het Wa pen van Zeeland" de jaarlijkse contact avond onder leiding van haar voorzitter, de heer J. J. de Regt-Dekker. Als spre ker was aanwezig de algemeen secre taris van de Z.L.M., mr. J. F. G. Schlin gemann uit Goes, Sprekende over het landbouwbeleid zei de heer Schlinge mann toch wel vertrouwen te hebben in de huidige minister van landbouw, hoe wel deze gebonden is aan het regerings beleid, maar toch meer gewicht in de schaal kan leggen dan zijn voorganger, die ondanks zijn gemaakte carrière niet voldoende capaciteiten bezat of deze niet wilde gebruiken. De weersgesteldheid van het afgelopen iaar is uitermate slecht geweest, met teleurstellende oogsten van verschillen de produkten. Hierdoor is de kwetsbaar heid weer eens duidelijk geopenbaard, ook KRÖ1NINGEN Op dinsdagavond 12 november zal de gemeenteraad van Kruiningen in open bare vergadering bijeen komen om de gemeentebegroting voor het jaar 1964 te behandelen. In dezelfde vergadering zal een tweetal aftredende bestuursle den van de instelling voor maatschap pelijke zorg worden herbenoemd, te we ten P. A. Westdijk te Hansweert en C. van den Berge te Kruiningen. Advertentie Kaarslicht geeft poëzie GOUDA KAARSEN Met mevrouw J. Pouwer-van Dijke te Kloetinge heeft de gemeente Goes over eenstemming bereikt over de verkoop aan de gemeente van haar boomgaard 14.824 m2 aan de Evertsenstraat te Goes. „In het uitbreidingsplan West is deze grond bestemd voor agrarische doeleinden, maar het ligt in ons voorne men een wijziging aan deze bestemming in openbare of bijzondere bestemming bij de raad aanhangig te maken", zo schrijft het college. „Aan terreinen voor dit soort bebouwing is in of bij het stadscentrum grote behoefte." De stichting r.-k. schoolbestuur te Goes heeft de raad medewerking gevraagd voor het aanschaffen van elektrische kachels voor de r.-k. „Jacinta-kleuter- school". Het houten gebouw, waarin de twee klassen van de school zijn onderge bracht wordt verwarmd met kolenka- chels. Men wil deze verwarming vervan gen door elektrische kachels. B. en w. wijzen er op, dat elektrische verwar ming in geen enkele school wordt toe gepast. Zij zijn van mening, dat bij deze aanschaf de normale eisen voor het kleuteronderwijs zouden worden over schreden en stellen de raad daarom voor f 6870 te voteren voor doelmatige gas- verwarming, of indien de stichting toch elektrische kachels wil aanschaffen een bijdrage van f 6870 te verlenen. De heer J. Haringman te Goes heeft tot de raad van Goes een verzoek gericht om de percelen grond met een gezamen lijke oppervlakte van 1.44.37 ha in de buurt van de A. J. Kade, die hij in erf pacht heeft van de gemeente, te mogen kopen. Het college verklaart in een toe lichting, dat bij de behandeling van de nota over het erfpachtsrecht in een vo rige vergadering is gebleken, dat tegen verkoop aan de erfpachters van de per celen grond aan de haven, die voor in dustriële doeleinden wordt gebruikt, geen bezwaren bestaan. Daarom wordt voorgesteld de grond aan de heer Ha ringman te verkopen. van de Zeeuwse boer, ondanks het feit, dat Zeeland op landbouwgebied gerang schikt mag worden onder de beste ge bieden in de E.E.G.-landen. Sprekende over de E.E.G. zei de heer Schlingemann dat de politieke ontwik keling, hoe jammer het ook is, sterke invloed uitoefent op de prijzen in West- Europa door overschotten elders in de wereld waar men moeilijk van af kan. Na de pauze behandelde de heer Schlin gemann vragen naar aanleiding van zijn betoog. SLUIS Auto uit bocht gevlogen Bij een verkeersongeval in de bocht van de rijksweg tussen Sluis en Draaibrug werd mej. K. uit Oostburg zo ernstig gewond dat zij naar het St. Antonius- ziekenhuis in Oostbürg vervoerd moest worden. Samen met twee andere inzit tenden kwam zij in een sloot terecht nadat de wagen, waarin zij zaten, uit de bocht vloog, enkele paaltjes had geraakt en daarna was gekanteld. De begroting voor 1964 van Zuidzande die in de donderdagavond gehouden raadsvergadering werd aangeboden is sluitend met een post onvoorzien van ruim 4500,De gewone dienst van deze begroting geeft aan inkomsten en uitgaven een totaal bedrag te zien van 340.005,De kapitaaldienst ver toont een nadelig saldo van ruim f 66.000,—. Men besloot om de plaatselijke afdeling van het Groene Kruis met ingang van 1 januari 1963 een subsidie te verlenen gelijk aan 50% van de totale contribu tie-opbrengst. Voorheen werd een subsi die verleend van 2,50 per lid per jaar. Het Koningin-Wilhelminafonds zal met ingang van 1 januari 1964 een subsidie krijgen van 15,per jaar, terwijl aan de Stichting Humanistisch Thuisfront en de Federatie van Verpleeginrichtingen voor langdurig zieken een jaarlijkse sub sidie van 5,werd toegezegd. Op voorstel van b. en w. werd besloten de kruisingen van de Dorpsstraat met de Zegveldstraat en de Smidsweg aan te wijzen als voorrangskruisingen met voorrang voor het verkeer door de Dorpsstraat. De raad besloot in principe tot deelname aan de door de ontwikkelingscommissie West-Zeeuwsch-Vlaanderen voorgestel de centrale ophaaldienst voor huisvuil De begroting voor 1963 werd gewijzigd, waarbij ondermeer een krediet van 2500,werd uitgetrokken voor het aanschaffen van een nieuwe filmprojec tor voor de openbare lagere school. De raad bepaalde voorts, dat een wijziging van het uitbreidingsplan Oost-Zuid in voorbereiding is. Deze wijziging is nood zakelijk om de vestiging van een cam ping mogelijk te maken. Het Christelijk Jongelingverbond uit Amsterdam is in onderhandeling over de aankoop van een boerderij langs de Mo lenweg en heeft de bedoeling om daar een camping te vestigen. VLISSINGEN Donderdag heeft Britannia te Vlissin gen voor zware beproevingen gestaan en ook vandaag, vrijdag, zal het daar nog flink spoken. Dit alles in het kader van de kindervoorstellingen, gegeven door de toneelgroep „Nieuwe Komedie Arena", onder auspiciën van de Z.V.U. Honderden kinderen van lagere scholen in Vlissingen konden genieten van „School voor heksjes" van Maria Cla ra Machado. Het stuk wordt heerlijk ge speeld. Daar staat de regie van Johan de Meester trouwens wel borg voor. Het verhaal is snel verteld. Drie heksjes moeten examen doen in slechtheid. Wie de slechtste is, krijgt een bezem met buitenboordmotor van de grote tove naar. Het heksje Evelientje zakt als een baksteen. Zij is te braaf. Met be hulp van een molenaarszoon slaagt zij er echter in de andere leerling-heksjes ook braaf te krijgen, terwijl de grote tove naar en de onderwijzeres-heks hun ge rechte straf niet ontlopen. De décors waren bijzonder aantrekkelijk evenals de kostuums. De liedjes in het toneel stuk hadden groot succes. In de pauze werden ze door de kinderen dapper ge zongen AAGTEKERKE Z.P.M. Aagtekerke opgericht Dezer dagen is te Aagtekerke op initia tief van de P.J.G. een vereniging van Zeeuwse plattelandsmeisjes opgericht. Het hoofdbestuurslid mej. S. van Boven vertelde eerst wat van de Z.P.M. pro vinciaal en haar werkzaamheden, waar na de streeksecretaresse, mej. M. de Witte, de activiteiten van de Walcherse Z.P.M. toelichtte. Hierna werden nog wat vragen gesteld en gaven 21 meisjes zich op als lid. Bij de bestuursverkiezing werd mei. Riek Louws tot presidente gekozen. De ove rige bestuursleden zijn mej. R. Willemse, mej. Z. Willemse, mej. J. de Visser en mej. M. Houmes, die hun bestuursfunc ties nog onderling zullen verdelen. WESTKAPELLE Onderwijsbenoeming De heer G. F. v. d. Beek, onderwijzer aan de christelijke school te Westka- pelle, werd in dezelfde functie benoemd te Naarden. OOSTKAPELLE Zelibedieningszaak geopend Woensdagmiddag opende burgemeester F. G. Sprenger de nieuwe zelfbedie ningszaak in levensmiddelen van de heer P. de Visser aan de Dorpstraat te Oost- kapelle. Er bestond veel belangstelling voor deze opening. De voorzitter van de V.V.V. „Mooi Oostkapelle" dokter P. J. Bom en de heer B. Cok uit Goes bo den mede hun gelukwensen aan. De vereniging voor lager onderwijs op §ereformeerde grondslag te Goes heeft ij het gemeentebestuur een verzoek in gediend voor een bijdrage in de kosten, die het vernieuwen van een deel van de vloer in het natuurkundelokaal van de Voetiusschool met zich mee hebben ge bracht. B. en w. wijten dit in de toelich ting op het voorstel om medewerking te verlenen aan nalatigheid van de archi tect, zodat de schuld niet ligt bij het schoolbestuur. Het herstel van de vloer kostte f 441,47. Het college stelt de raad voor de helft van dit bedrag bij te dra gen in de kosten. Op de agenda voor de op woensdag 20 november a.s. te houden gemeenteraads vergadering te Goes komen verschillen de voorstellen voor tot het kopen van woningen in verband met de krotoprui ming en het saneringsplan Noord. De raad wordt voorgesteld de percelen Mo lendijk 7, M. Smallegangesbuurt 35 en 57 en Westerstraat 33 aan te kopen. B. en w. van Goes hebben de raad een voorstel voorgelegd tot onteigening van verschillende stukken grond vooral bouw- en weiland in De Poel. Het gaat om gronden, die alle eigendom zijn van mej. C. van Weele. De gemeente heeft deze grond nodig om de uitbrei dingsplannen „Zuid", „Zuid 2", „Zuid- West" en „Zuid-Oost" uit te kunnen voeren. Bij het plotseling oversteken van de Dorpsstraat te Heinkenszand is het 8- jarig dochtertje van W. S. onder de auto gekomen van A. Z., eveneens uit Hein- ksnszand Dokter H. P. van Maanen, die de eerste hulp verleende, constateerde een been breuk en enkele inwendige kneuzingen. Hfj liet het meisje naar het ziekenhuis te Goes overbrengen. (Advertentie) 3 ZIJN STERKER' VEILING V.V.Z.B. GOES november. Cox Orange Pippin KL. I 75-80 73—78, 70-79 59—75, 65-70 5366. 60-65 4953, 55-60 31—39, LID 17—21, KL. II 80-85 68, 75-80 66—73, 70-75 69—73, 65-70 57—61, 60-65 48, 55-60 3536, grof 4047, fijn 2634. Goud renet KL. I 95-100 54—56, 90-95 41—52, 85-90 41—91. 80-85 3550, 75-80 3548. 70-75 32,20 14, 65-70 29—33, IID 21—24. KL. II 85-90 34, 80-85 36, 75-80 33, 70-75 30, 65-70 29, grof 27,10 ■30. fijn 1820, val 18. Glorie van Holland KL. I 80-85 28. 75-80 28—33, 70-75 28—31, 65- 70 24—23, IID 14—21, KL. H 80-85 31—33, 75-80 30, 70-75 29, 65-70 26. grof 25, fijn 16. Golden Delicious KL. I 80-85 51—73, 79-80 50—74, 70- 75 48—69, 65-70 3860. 60-65 2143. IID 15, KL. II 86-85 40—58, 75-80 40—69, 70-75 40—68, 65-70 30—59, 60-65 26—38, grof 18—53, fijn 1636. Jonathan KL. I 80-85 3641, 75-80 39 44. 75-75 32,4045, 65-70 30,5537, 60-65 28,70 —29. KL. II 80-85 19—27, 75-80 20—29, 70-75 20—32, 65-70 17—20,70, 60-65 16,30—21, D 14— 14,90, grof 15—19, fijn 13,90—14,20. Laxtons Superbe KL. I 30-85 34—38, 79-80 40, 70-75 31—39, 65-70 32—36, IID 19—22, KL. II 80-85 31, 73-30 34, 70-75 34. 65-70 30, grof 19—25, fijn 1417. Lombarts Calville KL. I 80-85 27, 75-80 31. 70-75 32, 65-70 27, 60-65 1721, IID 15. KL. II 85-90 27, 80-85 27. 75-80 28, 70-79 23—29, 65-70 19. 60-65 16, grof 17, fijn 16. Zoete Ermgaard KL. I 65-70 5466. 60-65 59 60, 55-30 3345, IID 22—27, fijn 11—22. Div. appelen kroet 15,10, val 14,30. Saint Remy KL. I 75-85 30. 69-75 31, IID 28, KL. II 85-95 25 75-85 28, 65-75 28, grof 25—26, fijn 21—25. Comtesse de Paris KL. I 75-80 23. 70-75 32, 65-70 32, 60-65 31. 55-60 2224, IID 13, KL. II 65-70 28. 60-69 24, 55-60 18, grof 1315, fijn 1112. Bramen per doos I 3739, II 23-^31. Totale aanvoer hard fruit 18.000 kisten. VEILING SINT-ANNALAND 7 november. Uien, gewone 14,5014,70, bon ken 20.94, drielingen 18,97, picklers 21,17. Aanvoer 42 ton. Aardappelen: Eigenheimers, gewone 14,Aanvoer 76 kisten. Het ziet er naar uit, dat de gemeente Goes een noodzakelijkheidsverklaring zal afgeven voor de oprichting van een christelijke uitgebreide technische school in de Ganzestad. B. en w. stellen de raad in zijn vergadering van woens dagavond 20 november voor deze be slissing te nemen. Het college adviseert de raad tot deze stap, na het advies van het E.T.I. voor Zeeland. Zoals bekend heeft de raad over de ze zaak van gedachten gewisseld tij dens een vorige vergadering. Het de bat leidde ertoe, dat het college het voorstel terugnam. Nu het E.T.I. zijn licht over deze zaak heeft laten schijnen, komen b. en w. opnieuw met hun voorstel in de raad. Zij wijzen erop, dat het E.T.I. tot de slotconclusie komt, dat de oprichting van een christelijke u.t.s. in Goes aanbe veling verdient. „Het te verwachten Burgerlijke stand OOSTBURG. Bevallen: F. E. TemmermanDakin, d. A. E. L. de Jongede Smit, d. L. M. van Veg- gelde Wispelaere, d. F. J. BomWillem- sen, z. S. L. SimonseMartens, d. E. M. ReyniersAdam, d. C. A. SchijveAntho- nisse, d. G. L. Riemens—de Krijger, z. Getrouwd: J. Casteleijn 25 j. en A. M. H. Herrebout 22 j. Overleden: J. Deij 57 j. A. J. Meulendijk 84 j. L. M. Dieriek 85 j., wed. v. J. F. van Leeuwe. I. M. Geelhoed 59 J., M. L. C. Marijnissen 77 j., e. v. M. L. Raas. I. J. Verduijn 87 J. D. M. Kunst 64 j. A. C. Vermeulen 67 J., e.v. N. A. Weeda. P. J. Cocquit 74 j. P. J. Cambeen 84 j. N. M. van Parijs 80 j., e. v. A. de Taaye. SAS VAN GENT. Bevallen; P. A. BertramVonken, d. C. J. G. SchoonisMuis, z. W L. WinneDieriek, d. F. E. A. van Rossumvan den Bosch, z. Ondertrouwd: R. L. van Hecke, 23 j. en D. A. Inghels, 21 j. E. J. Ranschaert, 26 j. en E. M. Lammens, 22 j. Getrouwd: W. B. de Clercq, 23 J. en M. L. van Steenberge, 22 j. G. A. Kox, 23 j. en L. L. de Vos. 20 j. Overleden: J. J. Timmers, 6 j. L. M. Vlie- gendhart-d'Hooghe, 23 j. J. Bauwens, 71 J., e. v. C. M. de Baets. J. M. A. H. Smeets, 66 j., e. v. M. A. Kamoen. M. van Laerede Scheemaecker, 55 j. BRESKENS. Bevallen: C. MarijsCambier, z. C. M- van den Broecke, z. J. T. de KosterJansen van Roosendaal, z. Ondertrouwd: H. J. Fenijn, 23 J. en J. C. Verstraaten, 18 E. Dierings, 21 j. en E. M. S. Vergouwe, 22 j. Getrouwd: P. A. Reijnhoudt, 22 j. en N. C. Neufeglise, 22 j. A. M. Hamelij nek, 22 j. en H. G. Cornells, 19 J. W. E. de Clerck, 22 j. en E. H. Hoefnagel, 19 4. H. D. Boerjan. 20 j. en J. W. de Lange, 20 j. Overleden: P. J. de Witte, 55 j., e. v. T. de Feijter. I. J. Verduijn, 83 j., wedn. v. M. Al- bregts. A. C. Vermeulen, 67 j., e. v. N. A. Weeda. Wij hebben plaats voor voor magazijn en winkel, met rijbewijs BE. TERNEUZEN - TEL. 2151. Te koop een goed onderhouden Te bevragen bij Transportbedrijf - Biervliet - Telefoon 01152-289 \teoPj^! MAANDAG 11 NOVEMBER 1963, 20.00 uur precies; „HET CENTRUM» te AXEL m.m.v. R.-k. Kunstkring „Van den Vos Reinaerde". CABARET TINGEL-TANGEL (Marijke en Sieto Ho ving, Maria de Booy, Paul Deen en Wouter Denijs, piano) met Toegangsbew. Ie rang a 4,25, 2e rang a 3,3e rang a 2,(r.i.) in comb, met (week)lidmaatschapskaart ZVU óf Kunstkring verkrijgbaar bij J. C. Vink, Markt 12, Axel, tel. 646 en voorzover voorradig des avonds aan de zaal. Weeklidmaatschapskaart Z.V.U. ƒ0,75. Voor scholieren van 18 jaar af is een beperkt aantal kaarten 1,75 (r.i.) beschikbaar. Makelaarskantoor Voltastraat 2, Terneuzen, tel. 01150-3270. leerlingenaantal, de stijging die daar van mogelijk is en de regionaal econo mische overwegingen vormen de achter grond van deze overtuiging", zo zeggen b. en w. Het E.T.I. concludeert tot een ieerlingenbezetting van 168 eind 1965, waarbij wordt uitgegaan van de veron derstelling dat een u.t.s. in een goed be reikbare streek van Zeeland wordt be zocht door 30 promille van het aantal jongens tussen 15 en 21 jaar. Het E.T. I. verwacht dat een christelijke u.t.s. in Goes bezocht zal worden door 75 van de leerlingen uit Schouwen-Duiveland, 10 uit Tholen, 75 uit de beide Be- velanden, 25 uit Walcheren en 5 uit Zeeuwsch-Vlaanderen, die een u.t.s. bezoeken. B. en w. menen, dat het per centage leerlingen uit de beide Bevelan- den „beduidend hoger" zal liggen dan 75; zij verwachten 90 procent van de Bevelandse u.t.s.'ers op een christelijke school in Goes. B. en w. menen, dat de rijksoverheid de grootst mogelijke me dewerking zal moeten verlenen aan de oprichting van dergelijke scholen, nu het streven er is om mee te werken aan de economische groei van Zeeland en met name aan de industrialisatie. In dit licht en in verband met de geografische om standigheden van Zeeland vinden b. en w. de normen uit de nota voor de sprei ding van uitgebreid technische scholen 200 tot 300 leerlingen voor een nieu we school voor Zeeland niet hanteer baar. „Het zou niet juist zijn om voor Zeeland reeds nu, op de drempel van oen nieuw ontwikkelingsstadium, dezelf de normen aan te leggen als voor de dichtbevolkte randstad Holland", aldus het college tet de raad. Op grond van het advies van het E.T.I. en deze overwegingen handhaven b. en w. hun mening, dat er plaats is voor een protestants christelijke uitgebreid tech nische school in Goes. Daarom ook stel len zij de raad voor te besluiten „tot de afgifte van een verklaring, waaruit blijkt dat de oprichting en instandhou ding van een protestants christelijke school voor uitgebreid technisch onder wijs wordt nodig geoordeeld MARKTBERICHT BARNEVELD. Coöp. Veluwse eierveiling. Weekaanvoer ca. 1.200.000 stuks, waarvan 718.447 in veiling werden gebracht. Handel rustig. Prijzen (per 100 stuks) eieren: van 48 tot 53 gr. 9.10—10.32; van 53 gr. tot 58 gr. 102511.80: van 58 gr. tot 64 gr. 11.75—14.56; van 62 gr. tot 70 gr. 14.42—15.13. Eierveiling S.B.E. Aanvoer 303.816 stuks, handel rustig. Prijzen (per 100 stuks) eieren: van 36 tot 36 gr. 7.11—8.58: van 53 tot 61 gr. 10.40—12.68; van 61 tot 72 gr. 13.4915.63; eendeëeieren: van 62 tot 65 gr. 1010.70, van 65 tot 70 gr. 11.04—11.90. Eiermarkt. Aanvoer ca. 2.200.000 stuks, handel redelijk. Prijzen (per 100 stuks): eieren van 61 tot 65 gr. 13.79—14.75, alg. prijs 14.40, kiloprijs 2.29 (basis 63 gr.). Henneëieren van 47 tot 60 gr. 913.20, kilo- prijs 191—220. VISMIJN COLIJNSPLAAT november. 5395 kg exportgarnalen 78138, 384 kg binnenlandse garnalen 5684, 97 kg schar, 220 kg bot, 94 kg wijting, 21 kg schol, 4 kg tong, 11 kg rog. VISMIJN BRESKENS In de week van 28 oktober tot 2 november is aan de vismijn te Breskens aangevoerd: 447 kg bot. 1127 kg schar, 233 kg schol. 124 kg tong, 3 kg tarbot, 96 kg kabeljauw, 2221 kg wijting, 4 kg rog. 2 kg wulken. 186 kg makreel. 2900 kg sardijn. 426 kg haai, 28.998 kg exportgarnalen. 1624 kg binnenlandse gar nalen. 3559 kg doorgedraaide garnalen, 906 kg onverkochte bot, 221.330 kg haring. 4474 kg onverkochte haring. 1174 kg onverkochte vis. 56.516 kg onverkochte sardijn. VEILING KRABBENDIJKE 7 november. Appelen: Cox Orange Pippin I 80-85 68. 75-80 69, 70-75 66. 65-70 56. II 85-90 59 80-33 62. 75-80 67. 70-75 58—69, 65-70 50— 61. 60-39 43—51, 55-60 23—31. IID 15. III grof 3349, ju fijn 20—24, kroet 12—15, stek 13. Jonathan I 80-85 32, 75-80 35—38. 70-75 35 42, 65-70 32—38, 60-65 23—31, II 80-85 28—32, 75-80 29—34, 70-75 29—35, 65-70 2531. 60-65 20—24, IID 10—19, m grof 16—20, III fijn 14, kroet 12. Golden Delicious I 85-90 6871. 80- 89 5573, 75-80 5575, 70-75 64—71, 65-70 53— 58, 60-65 45. H 80-85 51—53. 75-80 50—57, 70-75 47—55, 65-70 35—49, 60-65 30—38. IID 15—17, IU grof 4149, m fijn 18. kroet 18. Goudre net I 85-90 36—44, 80-89 3842. 75-80 37—40, 70-75 32—37, 65-70 2952, IID 23. III grof 23— 32, III ffjn 2122, kroet 21. Laxton Superbe I 75-80 36. 70-75 37, 65-70 32, 60-65 23, IID 15, rn grof 23. in fijn 15. kroet 13. Verpakt fruit: Glorie van Holland I 75-80 38, 70-75 35, 65-70 33, II 85-90 33—36, 80-85 36—37, 75-80 37. 70-79 37. 65-70 35. Peren: Br. A. Lucas U 80-35 43. 75-80 47. 70-75 48. 65-70 43. Comtesse de Paris I 70-75 27. 65-70 31, 60-65 30. 55-60 18. II 70-75 33. 65-70 33, 60-65 32, 55-60 24. IID 9—10, III grof 1417, in fijn 89, kroet 610. Doyenne du Comice TO grof 85. VEILING „WALCHEREN" G.A. MIDDELBURG 7 november. Appelen, val en kroet 13.60. Jo nathan klasse I 80-85 33, 75-80 34, 70-75 32, 65-70 30, 60-65 28, II 80 15, 75-80 21—28, 65-70 22—28, 60-65 17—21, IH grof 16,60—18, IU fijn 13.80, IID 14—19, kroet 12. Goudrenet I 85 40. 80-35 39. 75-80 35—36, 70-75 32. 69-70 29, IID 21. Hl grof 28, III fijn 16. n 80-85 36. 75-80 34. 70-75 31, 65-70 27. kroet 16. Goud renet rood I 80 44, 75-80 43, 65-70 36 ,70-75 35. Golden Delicious I 80-85 61. 75-80 62—63. 70-75 DÖ—57, 65-70 47—48, 60-69 39—45, HD 17—29, Hl grof 32. III fijn 17. kroet 16, n 75- 80 49. 70-75 43. 65-70 32. 60-65 28. Comtesse de Paris II 70-75 26, 65-70 25. 60-65 24. 55-60 17. ra grof 17. IH fijn 11. HD 11. kroet 7. Glorie van Holland I 75-80 35. 70-75 33. 65-70 29. nD 17—19, II 70-79 29, 65-70 24, III grof 23. III fijn 10. Doyenne du Comice kroet 47. Laxton Superbe II 80 32, 75-80 32. 70-75 34. 65-70 29, 60-65 23, IID 18, m grof 24, in fijn 17. Zwijndrechtse Wijnpeer 60-65 26, 55-60 24. 50-55 21, HD 12, Hl grof 18, III fijn 8. 's-HEER-ABTSKERKE De vergadering van de gemeenteraad van 's-Heer-Abtskerke is belegd tegen dinsdag 12 november 1963, des avonds acht uur in het gemeentehuis. Aan de orde komen een voorstel om afwijzend te beschikken op het verzoek van de streekcommissie voor de zak van Zuid-Beveland om toe te treden tot deze stichting; voorstel tot het afleggen van de verklaring dat de instandhouding van de openbare lagere school voor ge woon lager onderwijs wordt gevorderd voor de jaren 1964, 1965 en 1966; voor stel tot goedkeuring van de begroting van het Burgerlijk Armbestuur voor het jaar 1964; voorstel tot herbenoeming van de commissie tot wering van school verzuim; voorstel om voor 1964, 1965 en 1966 aan de afdeling 's-Heer-Arends- kerke van het Groene Kruis een subsi die te verlenen van 250 's jaars; voorstel tot vaststelling van het uit breidingsplan in hoofdzaak van de ge meente 's-Heer-Abtskerke 1963 en aan bieding van de gemeentebegroting 1964 Deze sluit met een reservering van 5000 en een post voor onvoorziene uitgaven van 10.000. WISSENKERKE Dezer dagen vierde de dameshandwerk- vereniging „Amicitia" te Wissenkerke haar 10-jarig bestaan in het verenigins- gebouw van de voormalige school. De avond werd gevuld met muziek en de clamatie. OVEZANDE De handboogmaatschappij „Zeelandia" te Ovezande heeft haar jaarlijkse ko ningsschieting, op de liggende wip weer achter de rug. Elf leden van de vereni ging waren aanwezig, en in de tweede ronde wist de heer P. Pantus de vogel te treffen en neer te halen, waardoor de oude koning, de heer C. Westdijk, werd onttroond en P. Pantus voor 1963-1964 koning is van de vereniging „Zeelandia". De hoofdagent van gemeentepolitie A. Janse te Terneuzen slaagde te 's-Her- togenbosch voor het diploma autotech niek van de politietechnische dienst. Voor het examen voor de bevoegdheid MO A wiskunde slaagden de heren R. van Antwerpen te Nieuwdorp en A. J. A. Izeboud te Goes, cursisten aan de c- cursus MO A wiskunde aan de rijks kweekschool te Middelburg. Mevrouw K. Goedemondt-Koert te Goes slaagde dezer dagen voor het te Rot terdam afgenomen examen voet- en schoenkundige pedicure van de Stich ting vakopleiding en vakexamens voor de detailhandel in schoenen. Tussen de 1400 en 1500 duiven zullen zaterdag 23 november aanstaande in „De Stadswtjnkelder" te Kortgene te pronk staan op de nationale duivenex- positie, met welke manifestatie de Noord bevelandse vereniging van duiven- liefhebbers „De Blauwe Doffer" zijn derde lustrum luister bijzet. Dat aantal inschrijvingen is tot nu toe bij de orga nisatoren binnengekomen. Het overtreft de verwachtingen van het tentoonstel lingscomité verre: er werden ongeveer duizend duiven verwacht. Het comité heeft dan ook maatregelen genomen om te zorgen, dat de vogels niet door twee, maar door zes keurmeesters beoordeeld zullen worden. Heden overleed plotse ling onze lieve man, vaaer, behuwd- en grootvader, PETRUS BERNARDUS VERMEIRE in de ouderdom van 67 jaar. Uit aller naam: Elisabeth Vermeire- Willems. Kinderen, kleinkin deren en familie. Aardenburg, 7 november 1963. De begrafenis zal plaatshebben op 9 no vember 1963 te Aar denburg. Met leedwezen geven wij kennis van het overlijden van ons ge acht personeelslid en collega, de heer TH. J. UW ANTEN. Directie en personeel Timmerman Verbeek N.V.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1963 | | pagina 19