"Anti-inflatieprogram in Italië onvoldoende" Amsterdamse Beurs PILOOT STORM ontvoerd in cle stratosfeer meer hoe liever indium ;-[ Klanken uit de ether TELEVISIE Bredero Vast Goed N.V." opgericht u r u h K n Waar zijn onze schepen? FRANS ATOOMZWAARD BIJNA KWART DUURDER IETS LAGER L s fcS T P 59 cm Imei 2e programma PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT ECONOMISCHE COMMISSIE VOOR EUROPA VAN V.N. Kans op succes is tamelijk twijfelachtig" Jwijfelachtig Lager winstsaldo Kip Kampeerwagens Dividenden AANDEELHOUDERS VAN AM£.V. AANVAARDEN HERKAPITALISATIE Newyorkse beurs Nedap verwacht lager dividend Metaledro-organisaties in Deurloo en Co. opgericht Resultaten H.B.M. weinig veranderd Frankrijk en Nederland bespreken samenwerking Amsterdamse wisselmarkt CAROL DAY Even puzzelen 9 36 (Advertentie) van f af Advertentie wit of bruin, 80 ct heerlijk bij elke broodmaaltijd ook uw levens- middelenbedrijf verkoopt Finnbrod HOOG EN LAAG WATER DONDERDAG 7 NOVEMBER 1963 18 Het Italiaans anti-inflatieprogram ma is onvoldoende en zijn kans op succes „tamelijk twijfelachtig", zo staat in een bulletin, dat gisteren door de economische commissie voor Europa van de Verenigde Naties is gepubliceerd. Volgens de publikaties vereist de loon- en prijsspiraal in Italië thans een ge coördineerde aanval over een breed front, die enige vertraging van de eco nomische groei tot gevolg zou hebben. De voorgenomen verhoging van de om zetbelasting op luxe artikelen zal een „tamelijk twijfelachtig resultaat" blijken te hebben als het er om gaat de toene ming van het particulier verbruik te beperken, zo meent het bulletin. Een mogelijke beperking van huurkoop kredieten die thans wordt overwogen zou echter doelmatiger kunnen zijn. „Het ontbreken van voorstellen in zake een inkomenspolitiek of van maatregelen ter verhoging van het In de buitengewone algemene vergade ring van Kip Kampeerwagens N.V. te Hoggeveen hebben aandeelhouders met algemene stemmen besloten het voorstel tot statutenwijziging goed te keuren. Vooruitlopende op de te houden alge mene vergadering, waarin de jaarstuk ken aan de orde zullen komen, heeft de voorzitter medegedeeld dat het netto winstcijfer over het afgelopen boekjaar ruim 150.000 heeft bedragen (Over het boekjaar 1961-1962 werd een winstsal do behaald van 310.000). BLAAÜWHOED. De directie van Blaauwhoed N.V. deelt mede dat een betrouwbare schatting van het door de vennootschap in het jaar 1963 behaalde resultaat thans reeds mo gelijk is omdat de dividenden der doch termaatschappijen vastgesteld zijn en een nagenoeg exacte berekening van het exploitatiesaldo der terreinen en gebou wen gemaakt kon worden. De winst over 1963 zal, behoudens ge beurtenissen van zeer bijzondere aard, voldoende zijn voor de uitkering van een dividend van 10 procent. Het ligt voorts in de bedoeling na de jaarvergadering in 1964 een aandelen- bonus uit de agioreserve uit te keren. Hoewel de grootte nog niet bepaald is, wordt verwacht dat de bonus tussen 3 en 4 procent van het kapitaal zal wor den gesteld. algemene belastingpeil maakt het tamelijk twijfelachtig of de inflatie binnen de komende zes maanden tot staan kon worden gebracht", aldus het buletin. Het besluit met op te merken, dat de tot dusver overwogen beperkingen van de overheidsuitgaven en de „tamelijk schuchtere maatregelen" voor krediet beperking die in het verschiet schijnen te liggen, niet voldoende zullen blijken te zijn. Op de buitengewone algemene vergade ring van aandeelhouders van de Alge mene Maatschappij tot Exploitatie van Verzekeringsmaatschappijen (A.M-E.V. N.V.) die in Utrecht is gehouden, is het voorstel tot herkapitalisering met 25 procent, aanvaard. Hierdoor konden evenwichtige ruilaan- biedingen worden gedaan aan de aan deelhouders van de N.V. Levensverzeke ringmaatschappij „Utrecht", de N.V. Verzekeringsmaatschappij Holland van 1859 en de N.V. Levensverzekeringmaat schappij H.A.V.-Bank. Dit in verband met de voorgenomen nauwe samenwer king tussen deze drie maatschappijen in de A.M.E.V. Enkele aandeelhouders leverden kritiek op het voornemen, niet royeerbare certi ficaten aan te bieden. Het bestuur was evenwel van oordeel dat deze vorm mede met het oog op de belangen van de verzekerden van de drie maatschappijen in de bestaande constellatie de aan gewezen vorm is De heer J. P. W. Bol, mr. J. Wilkens en ir. J. van den Broek werden benoemd tot commissaris en mr. J. P. Bol, de heer G. W. van Bergen Walraven en dr. D. Hout zager tot lid van de raad van beheer. De benoeming van de heren Wilkens, Van den Broek, Van Bergen Walraven en Houtzager geschiedde onder het voorbe houd, dat de voorgenomen samenwer king tot stand komt. De benoemingen gaan per 1 januari 1964 in. De New Yorkse beurs was gisteren enigszins in de war naar aanleiding van de maatregel van de „Federal Reserve Board" dat investeerders slechts dertig procent van het totale bedrag mogen lenen dat zij nodig hebben om effecten te kopen. De grens lag aanvankelijk op vijftig procent. Bij beginbeurs daalden de koersen scherp, stegen tegen het middaguur weer enigszins, maar zakten daarna weer bij het sluitingsuur. De handel was gisteren zeer levendig De mededeling dat de „Board" de grens had verlegd kwam dinsdag toen Wall Street was gesloten in verband met de verkiezingen die overal in Amerika werden gehouden. Men vroeg zich toen van verschillende zijden af hoe de markt op de maatregel zou reageren. Tegen het einde van de beurs van gisteren bleek het dat Wall Street voorlopig de maatregel met een ongunstig oog beziet. Er werden gisteren 5.600.000 aandelen omgezet. Van de 1352 fondsen die verhandeld werden waren 295 hoger en 773 lager. De omzet op de American Exchange steeg tot 1.440.000 aandelen. Aan obligaties werd 7.880.000 dollar om gezet. Ondanks de omstandigheid dat 1963 werd begonnen met een goedgevulde orderportefeuille, moest wegens de lang durige doorwerking van de gevolgen van de uitzonderlijke vorstperiode de pro- duktie gedurende de eerste acht maan den van het jaar v/orden afgeremd, al dus de directie van de N.V. Nederland- sche Apparatenfabriek Nedap. Door de stagnatie in de bouwnijverheid ontstond een terugslag in de afzet van de recht streeks daarbij betrokken standaard fabrikaten, terwijl toeleveringen van on derdelen veelal op verzoek van de af nemers naar een later tijdstip dan over eengekomen moesten worden verscho ven. Hoewel door nieuw geboekte opdrachten de orderportefeuille intussen groter is geworden dan zij op enig vroeger tijdstip was en de produktie weder op een hoger niveau ligt, verwacht de directie niet, dat de achterstand in de resultaten in zodanige mate zal worden ingehaald, dat het over verleden jaar uitgekeerde divi dend van 10 procent voor 1963 zal kun nen worden gehandhaafd. De directie van de Verenigde Bedrij ven Bredero N.V. heeft de naamloze vennootschap Bredero Vast Goed N.V. opgericht, gevestigd te Utrecht. Het maatschappelijk kapitaal bedraagt f 10.000.000 verdeeld in 20.000 aande len, elk groot 500. Hiervan zijn 5000 aandelen geplaatst. Het geplaatste aan delenkapitaal ad 2.500.000 is geheel in handen van Verenigde Bedrijven Brede ro N.V. Het oprichten van deze vennootschap be tekent een nieuwe stap in het integratie- gebied van de V.B.V., doordat nu ook de financiering van onroerend-goedpro- jecten. voorzover deze financiering een onderdeel vormde van de werkzaam heden van de N.V. Maatschappij voor projectontwikkeling Empeo, in een af zonderlijke vennootschap is onderge bracht. Binnenkort zal Bredero Vast Goed N.V. een zelfstandig beroep doen op de kapitaalmarkt. De komende uitgifte zal geschieden in de vorm van een voor Nederland nieuw soort waardepapier, namelijk een „een heid" gevormd door een aandeel van 500 en een obligatie van 1.000 die op een nader te bepalen tijdstip afzonderlijk verhandelbaar zullen worden. Deze combinatie van risicodragend en risicomijdend kapitaal is gekozen om een beleggingsmogelijkheid te scheppen, die aangepast is aan het eigen karakter van de financiering van onroerend-goed- projecten. De beursnotering van deze eenheden zal worden aangevraagd. Blijkens het bijvoegsel van de Staats courant is opgericht „Deurloo en Co. N.V." in Rotterdam met het doel, de handel in alle produkten, speciaal in oliën, vetten en oliezaden en alles, wat met het voorgaande samenhangt of daartoe bevorderlijk kan zijn. Het kapi taal bedraagt 1,15 min., verdeeld in 11.500 aandelen op naam a 100. In het kapitaal wordt deelgenomen door H. G. Deurloo in Den Haag voor 725, de N.V. beleggingsmaatschappij Kievit in Rot terdam voor 675 en G. R. Castendijk in Rotterdam voor 900 aandelen, alle in contanten a pari volgestort. Tot direc teur is benoemd de heer H. G. Deurloo. Het bestuur van de Hollandsehe Beton Maatschappij N.V. deelt mede, dat in het lopende jaar belangrijke opdrachten konden worden verkregen: de orderpor tefeuille is dan ook zeer bevredigend gevuld. Als gevolg van de langdurige winter en van de voortgezette stijging der loonkos ten zijn de resultaten van de in Neder land werkzame aannemersbedrijven der N.V. tegengevallen. Tegenover deze te genvallers staan betere resultaten van deelnemingen en buitenlandse bedrijven. Verwacht wordt dat de resultaten van het verslagjaar per saldo weinig zullen afwijken van die van het vorige jaar. De raad van commissarissen heeft be sloten evenals vorige jaren een interim dividend beschikbaar te stellen van vijf procent in contanten. Bij de Federatie Metaal- en Elektro technische Industrie F. M. E. en haar Franse zusterorganisatie, de Federation des Industries Mecaniques et Transfor- matrices des Metaux, bestaan plannen om tot samenwerking te komen. Deze plannen zijn besproken door een delegatie van de F.M.E., overwegend be staande uit ondernemers, tijdens een be zoek aan Frankrijk, dat op uitnodiging van de F.I.M.T.M. heeft plaatsgevon den. Het ligt in de bedoeling dat van Franse zijde in maart van het volgend jaar een tegenbezoek aan Nederland zal worden gebracht. Het onafhankelijke Franse atoomzwaard zal 22 procent duurder worden dan aan vankelijk geraamd werd en zal van 1960 tot 1964 een totaalbedrag vergen van ruim 14 miljard frank, zo staat in het rapport dat de defensiecommissie van de Franse nationale vergadering heeft uitgebracht over de defensiebegroting voor het volgend jaar. De defensiecom missie wijst er verder op, dat het nog minstens twaalf jaar zal duren, voordat het Franse leger geheel is aangepast aan het atoomtijdperk. Drie Oostduitse grenswachters zijn bij een patrouilletocht aan de oostelijke kant van de zonegrens in Beieren door een ont ploffende mijn meer of minder ernstig ge wond. Naar het Beierse ministerie van bin nenlandse zaken in München meedeelde, moest van een der gewonden een onder been worden afgezet. Volgens door het mi nisterie ontvangen inlichtingen ontkennen Oostduitse officieren tegenover hun solda ten, dat de mijn daar door Oostduitsers is gelegd. Zij stellen „Westduitse provocateurs" verantwoordelijk voor de aanwezigheid van de mijn. Middenkoersaanbod in certificaten Deli is woensdagmiddag oorzaak geweest van een flauwe opening op 135.50, tegen een vorige slotprijs van 139.60. Zoals gewoonlijk liep de prijs later op de middag op tot 137. Op het sterk verlaagde niveau kwamen weer be kende kopers indeze hoek, die de stukken opnamen. De handel was kalm. Ook H.V.A. en Amsterdam Rubber moesten terrein prijs geven, zij het op kleine schaal. Amsterdam Rubbers werden verhandeld op 115 116en H.V.A. op 153% (154%). In deze hoeken ging weinig om, dit in tegenstelling met dinsdag toen de handel in H.V.A. zeer levendig was. Voor de internationale waarden moest het Damrak gistermiddag op eigen kompas va ren aangezien Wallstreet dinsdag, wegens Election Day, gesloten bleef. De federal re serve board heeft de verplichte storting bij aankopen van effecten verhoogd vin 50 tot 70 procent. Hoewel men in Amsteldam van mening is dat deze maatregel de markt in Wallstreet technisch alleen sterker kan ma ken, hield men er toch rekening mede, dat de Newyorkse beurs wel eens lager kon ope- Verklaring: gedaan en bieden; j nen. Men hield zich in Amsterdam gisterraid- dag kan ook merendeels afzijdig. Dit had tot gevolg dat het geringe aangeboden materiaal in de hoofdfondsen de overhand had waar door lagere koersen werden geregistreerd ten opzichte van het voorgaande slotniveau. De koersfluctuaties bleven gedurende de gehele middag binnen zeer nauwe grenzen. Philips lag bepaald flauw in de markt op 147.30 148.S0). Unilever en Kon. Olie verloren ieder een halve gulden op respectievelijk 139.50 en 164.40. A.K.U. kon zich goed handhaven op 507%, terwijl Hoogovens twee punten lager werden geadviseerd op 568. De vaste stemming op de Westduitse beur zen alsmede het feit, dat de Russen het Amerikaanse konvooi naar Berlijn hebben doorgelaten, nadat zij dit 42 uur hadden op gehouden, konden in Amsterdam niet tot kooplust bijdragen. Men bleef een afwach tende houding aannemen. De beurs houdt het oog gericht op de binnenkort te verwachten derde kwartaalcijfers van Philips en Kon. Olie. De scheepvaartsector lag er wederom verla ten bij met een licht verdeelde stemming. De staatsfondsenmarkt gaf geen veranderingen CONTANTE PRIJZEN. Amsterdam, november. Londen 10.07%—10.08'/<. New York 3.60ft3.60&. Montreal 3.34% 3.34%. Parijs 73.51—73.56. Brussel 7.22%7-23%. Frankfort 90.59'/, 90.64%. Stockholm 69.34%—69.39%. Zilrlch 83.44%83.49%. Milaan 57.87%97.92%. Kopenhagen 52.12% —52.17%. Oslo 50.32%—50.37%. We nen 13.93%13.94%. Lissabon 12.57—12.58%. VVVW//AVVVVV\V\\WVWVW van enige betekenis te zien. Aandelen Blaauwhoed werden iets hoger geadviseerd. Aandelen E.M.S., die dinsdag 17 punten lager werden verhandeld op 768, werden op 775 ge adviseerd. A.N.P.-C.B.S.-BEüRSINDICES. 4-11 5-11 6-11 Intern, concerns 536.5 537.4 534.9 Industrie 348.9 347.8 346.9 Scheepvaart 157.7 157.5 157.9 Banken 238.5 238.1 238.3 Handel enz. 162.1 162.0 162.0 Algemeen 388.7 388.8 387.3 ex dividend; c ex claim. Staatslen. Ned. '59 4% Ned. *60 4% Ned. '47 3% Ned. '51 3% Ned. '48 3% Ned. '50 3% Ned. '55 3% Ned. '37 3 Gr. boek '46 Doll. '47 Inv. cert. 3 Ned. '62-64 Ned. Ind. '37 6 W.B. Len. 99% 99% 89% 85%» 89% 90* 89% 90% 87* 98ft* 99 ff 98* '57 105% 99%* 99 V.* 89* 94% 85% 85 ft 90* 89% 90% 87% 98Va 99% 105% Amst. rubb. 116% 115 H.V.A. 154% 153% A.K.U. 507 507 Deli M. 139.30 136 Hoogov. 570 568 Philips 148.80 146.80 Unilever 140 139.20* Kon. Olie 164.80* 164.20* Sch. luchtv. H.A.L. 120% 120% K.L.M. 48.50 48.50 K.N.S.M. 158% 158% MOEST BEWAKEN, M4AR •fchC'jfIS HEM - kAN HEM BETER V0L5EN... 2552. Piloot Storm kwam er niet onderuit. Ath en Sinh wilden met alle geweld de beroemde cowboys eens van wat meer nabij beschouwen. Zij hadden in de stad al een stel wes terns in cinemascope gezien en hun hart ging uit naar die ruige kerels, die dagen en nachten over de wijde vlaktes zwierven. Brj een van de gro te ranches zette Arend de antigrav- car aan de grond. In deze omgeving verwekte zo'n ongewone gebeurtenis wel enige beroering. Een in de na bijheid van de hoofdpoort staand paard begon te steigeren van schrik, maar zijn berijder had het spoedig in bedwang. Cowboy Luke vroeg zich af, wat dit bezoek te betekenen had. Zeker weer zo'n stelletje pottekijkers uit de stad. Hij wilde zijn paard al doen omkeren om verder te rijden, toen hij zag welk een zonderling gezel schap uit het vliegtuig stapte. Luke kon zijn ogen nauwelijks geloven! Wat waren dat voor vreem de snoeshanen? Daar moest hij meer van weten. Piloot Storm bevredigde Luke's nieuwsgierigheid al gauw, door zijn vrienden aan hem voor te stel len. Daarna maakte hij het verzoek van Ath en Sinh kenbaar. Luke was onmiddellijk bereid om zulke hoge gasten van een andere planeet wat van het ranchleven te laten zien. Feuilleton, door 3 Diana Chudley ^*01^00000000000000000000000000000000000000000000*00********* Sommige brieven werden aan ons door gestuurd. Een paar waren van hoogst verontwaardigde mensen. Ik herinner me er een van een man die zei dat we walgelijk waren: „En U schrijft dat U wel twaalf kinderen wilt hebben. Weer zinwekkend! Erger dan de konijnen!" Michael en ik keken elkaar over de ontbijttafel eens aan en grinnikten. Maar hoe dan ook, we vonden het fijn dat zoveel mensen ons verhaal op prijs hadden gesteld. We wisten best dat er heus niets sensationeels in zat het was maar een eenvoudig verhaal over een gezin met zes kinderen en wei nig geld dat toch van het leven geniet. In Northampton werden we op een morgen aangesproken door een moe derlijk uitziende dame we waren juist wintertruien voor de kinderen aan het kopen: in zesvoud natuurlijk. „Jul lie zijn de Chudley's, geloof ik?", zei ze. „Ik heb over U gelezen. Toch hebt U beiden zich één ding niet gerealiseerd. Kinderen zijn best zolang het nog kin deren zijn, maar op een goede dag zijn ze ineens groot en weet Li wat er dan gebeurt Dan gaan ze er allemaal van door en laten U achter". Michael lachte en zei: „Ik hoop dat ze dat echt zullen doen". We besloten dat we heus eens iets moesten gaan doen aan een boek over onze avonturen. We kregen nog steeds post van Woman's Own ze zeiden ons dat de brieven uit alle delen van de wereld kwamen naar gelang het tijd schrift ver weg wonende lezers bereikte en iedereen scheen meer over ons te willen horen. We voelden ons ten zeer ste gevleid. Ik ging nog eens terug naar de redac tie van Woman's Own en vroeg de re dactrice die ons bij het schrijven had geholpen of zij ons ook niet kon hel pen bij het opstellen van een boek. He laas stond ze net op het punt om een baan in Amerika te aanvaarden, maar ze zei dat ze misschien wel iemand voor ons wist. Een paar dagen later kreeg ik een brief van een jonge vrouw dat Jo Hatcher heette, die zei dat zij ons maar al te graag zou helpen en ze wist ook al les af van paarden en schilderen en kin deren en dus maakten we een afspraak voor een lunch bij Simpsons. Dit was nogal onverstandig want we gingen ieder naar een verschillend cafetaria van die naam, een op het strand en een in Piccadilly, maar uiteindelijk ontmoetten we elkaar toch, dank zij de hulp van een ober, die voor ons opbelde. We maakten kennis en het duurde niet lang of we begonnen te werken op een nogal eigenaardige manier. Ik vertelde mijn verhaal aan een bandrecorder, Jo nam de bandjes mee en werkte alles om tot een boek. Een paar maal reden Michael en ik om zes uur 's avonds naar Londen en werkten we allemaal samen in Jo's flat. Dit systeem scheen goed te werken maar als "er veel mensen bij me waren als ik aan het dicteren was, kwa men er de meest gekke geluiden bij op de band en moest alles extra uitgezift worden. Soms kwam Jo met haar gezin een weekend naar Pine Tree. Ik herinner me hoe ik haar voor de eerste keer van de trein haalde. Ze had haar drie dochtertjes meegeno men: Joanna van vijf, Caroline van drie en een ontzettend grappig Pene loopje van twee. De Chudley-kinderen sloten hen in hun hart en al spoedig speelden daar negen kinderen onder de negen jaar samen, terwijl hun ouders probeerden creatief werk te verrichten. We sloten ons op in een kleine zitkamer en werden slechts af en toe gestoord door een van de ne gen die uit de speelkamer ontsnapt was en eventjes goedendag kwam zeg gen. Onze zomervakantie was zo'n succes geweest dat we bijna onmiddellijk plan nen voor de volgende zomer begonnen te maken. We dachten dat een va- kentie per bus ook wel heel leuk zou zijn en dus begonnen we daarnaar te informeren. We vonden de eigenaar van een bus, meneer Bird uit Strafford-on- Avon die ons aanbood een oude bus voor ons te zoeken, die we zelf konden inweh. ten en overschilderen. Op een heel koude nacht moest onze auto buiten overnachten daar een gast de zijne in de garage wilde zetten. Na tuurlijk bevroor onze wagen en barstte een van de cilinders. De auto werd naar de Rolls garage gesleept en daar gingen ze er allemaal bedroefd om heen staan. Ze konden niets meer voor de arme ou de dame doen. Ze zou voor de sloop verkocht moeten worden. Het deed ons veel verdriet. Ze had ons zo trouw ge diend, we hadden samen zoveel meege maakt, het was bijna net zo erg als in dertijd het afscheid van George, de po ny. Maar ja, er zat niets anders op. We vroegen of ze geen andere grote wagen voor een zacht prijsje voor ons wisten. Ze hadden net een oude Austin ver kocht die prima voor ons geschikt was geweest en alles wat ze nu nog hadden was een oude Rolls, groot genoeg voor ons gezin, nogal stoffig, maar in prima conditie, maar waarvoor de eigenaar 500 pond wilde hebben. „Nee, dat is niets voor ons ik heb zelfs geen 500 shilling" zei ik. „Ik wou dat ik hem in huurkoop kon krijgen". De volgende dag ging ik opnieuw naar de garage en bekeek de Rolls nog eens. Ik had een idee gekregen. „Ik vraag me afzei ik. „Denkt u niet dat de ei genaar me de wagen voor hem wil laten „afrijden" U zei dat hij hier al vijf jaar staat, niet waar? Dat is ontzettend slecht voor een auto zoals u wel weet". „Tja" zei de man uit de garage. „Ik weet niet wat de eigenaar daarvan zeg gen zal, ziet u hij is gepensioneerd hij tuiniert nou, houdt eenden en kweekt groenten en zo ik geloof niet dat hij het kan bekostigen u de wagen te laten „afrijden". Het is geen paard". (Slot volgt). Kon. Paketv. 162 162 Schelde N.B. 240 235 Curt. Wr. 19% St. Mij. Ned. 145% 146 Schokbet. 374 372 Du Pont 251 253% Niev. Goud. 124 123% Scholten F. 707 704 Gen. Electr. 82 80% v. Ommeren 290 292 Stokvis 185 186 Gen. Mot. 86* 35* Rott. LI. 1421/z 142% Vergd. Blik 332 Int. Nick. 67 66% Schv. Unie 142% 142% Vergd. Mach. 218 219 Kennecott 75% 74% Vredest. 269 270 Nat. Can. 14% Industrie enz. Wilton 269% 265% Rep. Steel 41% 41 Alb. Heijn 655 651 Zwanenb. 919 917 Shell Oil 44 ft 44% Am. droogd. 212 207% Interunie 200 200 Stud. Pack 6% 6ft Berg. Jurg. 281 283 Robeco 225 225 Tide Water 24% 24% Berk. Pat. 252% 232 Valeurop 749 753 U.S. Steel 54% 54 Blaauwh. 483 483 PREMIEL. Bij enk. 819% 820 Banken Alkmaar 82 Calvé 948 948 A'd. Bank 374% 375 A'dam '51 85 84% Centr. Suik. 280 279 N.H. Mij. 355 335 A'dam '56 I 84% 83% Fokker 360 364 R'd. Bank 340% 341% A'dam '56 II 88% 83% v. Gelder 231% 231 Tw. Bank 306% 306% A'dam '56 III 83% 88% Gist 4- sp. 361 360 Breda '54 81 81 v. d. Heem 280 290 Obl. Dordr. '56 81% 82 Heineken 460 455 B.N. Gem. (4%) 95% 95ft Eindh. '54 85 85 1 Internat. 266% 266% B.N. Gem. '58 (5) 102% 102% Ensch. '54 87 86 K.N. Papier 319 316 D. Haag '52 I 93% K. Zout 775 772 Amerik. aand. D. Haag '52 II 94% 94% Muller 334 335% Am. Enka 40% 40% R'dam '52 I 92% Ned. Dok 132% 132 Am. mot. 21 21 R'dam '52 II 94% 95% Ned. kab. 438 440 Am. Tel. 135% 134 R'dam '57 92 Netam 325 324 Anaconda 48 48ft Utrecht '32 96% 97 Nijverdal 240 235 Beth. St. 31% 31% Z.-Holl. '57 88 Rott. Dr. Dok 361% 359 Cit. Serv. 69% 64% Z.-Holl. '59 89% 9034 Advertentie DE ECHTE JODIUM DIE NIET BIJT! DONDERDAG 7 NOVEMBER HILVERSUM I. 402 m. 746 kc/s. 12.00 SAUK-Orkest (opn. v. d. Suid- Afrikaanse Uitsaai Korporasie). 12.30 Mededelingen t.b.v. land- en tuinbouw. 12.33 Uit het bedrijfsleven, lezing. 12.43 Orgelspel. 13.00 Nieuws. 13.15 Medede lingen, eventueel actueel of grammo- foonmuziek. 13.25 Beursberichten. 13.30 2 3 4 10 7 0 M 12 13 1k lb 17 21 1 Ml 19 $0 22 *3 2<i 25 26 iV 2d SO 32 33 n 3*i 37 Horizontaal: 1. talent, 5. kledingstuk, 9. samenzwe ring, 12. aan boord, 14. voorkeur, 15. boksterm, 16. gebergte in Oostenrijk, 18 meisjesnaam, 19. omroepvereniging, 20. deel van schip, 22. gedeelte van oog, 23. hofmeesteres, 24. adem, 25. jongens naam, 27. verwijderd, 28. waterdier, 30. bloeiwijze, 31. oude lengtemaat, 32. staat in Afrika, 34. bergruimte, 35. lafaard, 37 graafschap in Engeland, 38. vreemd. Vertikaal: 2. aankomend, 3. listig dier, 4. meisjes naam, 5 leslokaal, 6. eveneens, 7. eerste toon natuurlijke toonschaal (muz.), 8. vismand, 10. verse groene haring, 11. uit z'n humeur, 13. hoofdstad, Eur., 15. ge slepen glas, 17. inhoudsmaat, 19. eil. in Middel. Zee, 21. moeder (Fries), 22. nieuwe wereldtaal, 24. klein visje, 26. haven Middel. Zee, 28. kerel, 29. tooi, 32. schenkmiddel, 33. papegaai, 35. die rengeluid, 36. meisjesnaam (afk.). De oplossing van de vorige puzzel luidt: Officiële fabrieksgarantie en Nederlands Testcertificaat. Levering via de erkende fabrieks- dealers. Vraag folder en adressen aan Graetz (Nederland) N.V., Postbus 678, Haarlem. Dansorkest en zangsolisten. 14.00 Bari ton en piano: klassieke liederen (stereo- fonische uitzending). 14.30 Dieren in en rondom het huis: programma over de huisdieren. 15.15 Griekse lichte muziek. 15.30 Vioolduo: klassieke muziek (ste- reofonische uitzending). 16.00 Van vier tot vijf, radioprogramma in een note- dop. 17.00 Voor de jeugd. 17.55 Gespro ken brief. 18.00 Nieuws. 18.15 Eventueel actueel. 18.20 Uitzending van de Chris- telijk-Historische Unie: landbouw en lo gica. Tot U spreekt de heer J. T. Melle- ma, lid van de Tweede-Kamerfractie van de C.H.U. 18.30 Lichte orkestmuziek i zang. 19.00 voor de kinderen. 19.05 üportparade. 19.30 Voor de jeugd. 20.00 Nieuws. 20.05 Omroeporkest: moderne muziek. 20.45 De zaak Marmorek, hoor spel. 21.45 Lichte orkestmuziek (gr.-. 22.00 Gehoord, gezien, gelezen: veer tiendaags kunstsymposion. 22.30 Nws en mededelingen. 22.40 Actualiteiten. 23.05 Nieuwe grammofoonplaten. 23.55- 24.00 Nieuws. HILVERSUM n. 298 m. 1007 kc/s. 12.15 Leven op het land, lezing, gevolgd door agrarisch nieuws. 12.30 Medede lingen t.b.v. land- en tuinbouw. 12.33 De ze week, lezingen. 13.00 Nieuws. 13.15 Klassieke operamuziek (gr.). 13.45 Voor de vrouw. NCRV: 14.15 Muziek uit Zuid- Amerika (gr.). 14.30 Zij waren bereid..., hoorspel (herhaling van zondag, 20 ok tober jl.). 15.00 Moderne gram mof oon- muziek. 15.40 Licht orkest en zangso list. 16.00 Bijbeloverdenking. 16.30 Alt en piano: liederen van Amerikaanse componisten. 17.00 Voor de jeugd. 17.30 grammofoonmuziek. 18.50 Sociaal per spectief. 19.00 Nieuws en weerpraatje. 19.10 Op de man af, praatje. 19.15 Gees telijke liederen. 19.30 Radiokrant. 19.50 Wij poetsen de plaat. 20.10 Een Holland se familie in de Franse tijd, hoorspel (dl 8). 20.40 Samen uit samen thuis, gevarieerd programma. 22.00 Kerkorgel concert. 22.30 Nieuws. 22.40 Avondover denking. 22.55 Boekbespreking. 23.00 Platennieuws. 23.30 Vers in het gehoor, literair programma. 23.55-24.00 Nieuws. TELEVISIEPROGRAMMA'S AVRO: 15.00 De bedriegende echtge noot, t.v.-spel. 15.45 Pauze. 16.00-16.15 Voor de kleuters. 19.30 Bestuurder en bestuurde, politieke beschouwing. NTS: 19.58 Het Manneke. 20.00 Journaal. AV RO: 20.20 Jazz, en toch piano. 20.50 In AVRO'S Televizier. NTS: 21.05 De col lectie, t.v.-spel. 22.15 AVRO: Opening van de door de Amerikaanse regering georganiseerde landbouw- en voedsel- tentoonstelling in Amsterdam. NTS: 122.45-22.50 Journaal. VLAAMS BELGISCHE TELEVISIEPROGRAMMA'S 19.00 Engelse les. 19.30 Sportkroniek. 19.55 Sport. 20.00 Nieuws. 20.20 De kat op de koord, t.v.-feuilleton. 21.00 Film en wetenschap. 21.40 Nieuws. 21.50- 23.20 De mooie mei. Mei 1962 te Parijs. Een reeks getuigenissen over toestanden in de Franse hoofdstad. (Voor volwasse nen). VRIJDAG 8 NOVEMBER HILVERSUM I. 402 m. 746 kc/s. VARA: 7.00 Nieuws. 7.10 Ochtendgym nastiek. 7.20 Socialistisch strijdlied. 7.23 Lichte grammofoonmuziek. (7.30 Van de voorpagina, praatje). 8.00 Nieuws en socialistisch strijdlied. 8.18 Lichte gram mofoonmuziek. 9.00 Gymnastiek voor de vrouw. 9.10 Pianorecital: klassieke mu ziek (gr.). 9.35 Waterstanden. VPRO: 9.40 Morgenwijding. VARA. 10.00 Schoolradio. 10.20 Lichte grammofoon muziek. 11.00 Voor de vrouw. 11.40 Voor de kleuters. 11.55 Radiodubbelkwartet. HILVERSUM II. 298 m. 1007 kc/s. KRO: 7.00 Nieuws. 7.10 Morgengebed. 7.15 Lichte grammofoonmuziek. 7.30 Strip voor de jeugd. 7.55 Overweg 8.00 Nieuws. 8.15 Lichte gramof muziek. 8.50 Voor de vrouw. 10.20 Gram mofoonmuziek voor de tieners. 11.00 - Voor de zieken. 11.40 Pianorecital: klas- Schoolzang. 17.45 Promenade-orkest en sieke muziek. 11.50 Als de ziele luistert, soliste. 18.15 Sportrubriek. 18.30 Lichte; lezing. finnbrod ABIDA 4 te Saigon ACMAEA 4 75 m zo v. Monrovia 4 dw. v. Kaap Spartel ALGORAB 6 te Antwerpen ALMKERK 5 v. Rotterdam n. Amsterdam ALNATI 21 te Buenos Aires AMNION 6 v. La Guaira n. Port of Spain ASMIDISKE 4 60 m no. v. Quebec AVERDIJK 4 dw. v. Kaap Finisterre BALONG 2 v. New Orleans n. New York BARENDRECHT 2 80 m zo. v. Maceio 8ELLATRIX 2 te Corrientes BLITAR 4 te Sydney BURLS WATSON 2 90 m ozo v". Lourenco Marques CALAMARES 31 v. Puerto Barrios n. Puerto Cortez CALTEX EINDHOVEN 4 te Antw. CALTEX MADRID 5 te Rastanura CALTEX NEDERLAND S 33 m n. v. Bone CALTEX THE HAGUE 4 2SO m zw v. Bombay CASTOR (KNSM) 4 460 m w. v. Flores CHIRON l te Nicherie CITIES SERVICE VALLEY FORGE 3 v. Anrubaybay n. Paulsboro CONCEPTION 1 v. R'dam n. Setubal DOELWIJK 4 te Mena al Ahmadi EEM HAVEN 4 v. Kuweit EENHOORN 6 v. Rotterdam n. Hamburg ELIZABETH BROERE 6 te Bayonne FINA NEDERLAND 4 Port Said FRIESLAND (KRL) 4 te Port Swettenham GULF HOLLANDER 4 105 m nnw. v. Perim HEEMSKERK 29 te Mombasa HERCULES 6 te Callao JACOB VEROLME 1 v. Talara n. Calao JAPARA S v. Aden KABYL1A 4 570 m no v. Trimdad KINDERDIJK 5 te Rotterdam KHASIELLA 4 v. Dingle n. Cu ra cao KLOOSTERDIJK 5 v. R'dam n. Antwerpen KREBSIA 4 39 m z v. Cairus KYLIX 4 26 08 n 45 19 w. LANGKOEAS 5 te Tilbury LEENOERT BROERE 5 5 m zo. v. Dudgeon LOOSDRECHT 4 90 m n. v. Las Palmas MAIN LLOYD 9 te Rotterdam verw. MARNE LLOYD 4 90 m z. v. Ras Hafun MATARAM 5 200 m n. v. Socotra MEERDRECHT 4 SO m nw. v. Flores MENKAR N 2 v. Casablanca n. Nantes MOORDRECHT 4 540 m w. v. Azoren NAESS LION 31 40 m nw. v. Oran NIEUW AMSTERDAM 4 te New York NIJKERK 1 te Fremantle OCEAN SPRINTER S 70 m zo v. Gallipoli OLDEKERK 5 150 m z. v. Socotra O NO BA 5 16 23 n 67 58 o ORANJESTAD S v. Paramaribo te A'dam P.G. THULIN 2 175 m no v. Rio Grande di Sul PRINSES IRENE 4 v. Le Havre RONDO 2 te Karachi ROGGEVEEN 5 08 52 z 150 47 o. ROTTE 5 v. Toledo n. Bay Ceaumo SEINE LLOYD S te Dipolog SENEGALKUST 6 te Tema SEROOSKERK 5 te Antwerpen SERVAASKERK 4 v. Kobe n. Rotterdam via Hongkong SINOUTSKERK 4 270 m ozo v. Saigon SLOTERKERK 3 te Genua SOPHOCLES 3 v. Barbados n. Montreal STRAAT CLEMENT 29 te Zanzibar STRAAT COLOMBO 5 rede Lagos STRAAT MAOURA 2 te Port Kembla STRAAT MOZAMBIQUE 2 v. Montevideo n. Kaapstad STRAAT SINGAPORE 2 v. Fremantle n. Port Said TEUN 5 te Antwerpen TJIBODAS 5 v. Dar es Salaam n. Beira TJIPANAS 5 te Singapore TOWA 4 v. Liverpool n. Buenos Aires via Dakar VAN CLOON 4 520 m w. v. Hunscay Island VAN OER HAGEN" 2 te Lourenco Marques VIANA 4 12 40 n 44 50 o VIDENA 4 160 m zo v. Azoren VLIELAND 5 56 m o. Sabang VLIST S vertr. Huil WESTERTOREN 5 480 m wnw v. Kaap Finisterre WILLEM BARENDSZ 4 460 m w. v. Ascension WILLEMSTAD 1 v. Port of Spain WILLEM RUYS 5 v. Singapore n. Melbourne WOLTERSUM S 500 m wnw v. Kaap Villano WONOSOBO 2 te Noumea WONOSARl 31 te Manilla IJSELHAVEN 5 te Kenitra ZAANKERK S te A'dam ZAFRA 5 360 m z v. Colombo ZARIA 5 60 m o. v. Belawan ZEELAND 6 te Bombay 8 november Vlissingen Terneuzen Hansweert Zierikzee Wemeldinge nap -f nap uur meter uur meter 6.52 1.68 19.25 1.69 7.17 1.83 19.55 1.84 7.48 1.98 20.26 2.02 7.50 1.37 20.27 1.47 8.16 1.58 20.45 1.68 nap uur meter 0.38 1.55 1.04 1.35 1.23 1.47 1.72 1.86 1.32 150 nap uur meter 13.23 1.78 13.48 14.18 13.57 14J.3 1.95 1.08 1.60

Provinciale Zeeuwse Courant | 1963 | | pagina 13