Zeeland provincie met toeristische toekomst Molen m 's-Gravennolder restauratie Russen laten Amerikaans konvooi door ZUID-BEVELAND C3 NOGMAALS DE WEST SIDE STORY AGENDA MARKTBERICHTEN VLJSSINGSE MIDDENSTAND IN GEWEER TEGEN ZEGELBUREAUS INLEG VAN 10 MILJOEN IN DE MAAND OKTOBER OVERSCHREDEN V.V.V.-CONGRESTE Overnachtmaen HBznnd gtEschsnk? 'n fists S KARWEI VOOR DEEL GEREED Volgend voorjaar slof van herstel Luc van Nuffel weer voor scheidsrechters gr j Coördinatie Herfst verloopt tot dusver gunstig Geen voorrang verleend: botsing Spaaroverzicht Mannenvereniging weer bijeen Kerkconcert Burgerlijke stand VOLMAAKTE RUST OP V aar digheidspr oe ven van Astrowjeugd In drie theaters geprolongeerd Orde scheppen in chaos Mogelijkheid voor aansluiting bij Stichting Bankzegel Vorig jaar eerst in de maand december WOENSDAG 6 NOVEMBER 1963 WISSEL BEVE PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 5 „Zeeland zal binnen tien jaar wel licht de belangrijkste maar zeker een van de meest voornaamste toe ristische gebieden van Nederland zijn. Het is zelfs niet onmogelijk, dat tegen die tijd de hele randstad Holland, het Duitse Ruhrgebied en veel inwoners van België, Noord Frankrijk en als de kanaaltunnel er ligt zelfs uit Engeland op dit deel van Nederland afstormen. In elk geval is het een provincie met een ongelofelijke toeristische toe komst". Dit zei de heer J. A. Ris seeuw directeur van de Algemene Nederlandse Vereniging voor Vreemdelingenverkeer dinsdag middag te IJzendijke tijdens het tiende najaarscongres van de West-Zeeuws-Vlaamse V.V.V.'s. Voordat de A.N.V.V.-directeur zijn cau serie hield, had de heer P. M. Hoste, voorzitter van de West-Zeeuws-Vlaamse contactcommissie, gewezen op het ont staan van de contacten tussen de V.V.V. s in dit gebied. Daarmee is nauwere samenwerking be reikt met de provinciale V V.V., met de overheid en met particulieren. Hij sprak de hoop uit, dat de West-Zeeuws-VIaam- se V.V.V.'s de komende tien jaren nog meer zullen gaan meetellen in de toeris tische sector. Ook de waarnemend direc teur van de provinciale V.V.V., de lieer J. P. de Regt, stond geruime tijd stil bij de nu reeds tien jaren durende activitei ten van de contactcommissie. Hij kon mededelen, dat het aantal over nachtingen door toeristen in Zeeland weer belangrijk is gestegen, namelijk van 2.225.000 in 1962 tot 2.500 000 in 1963. Het aandeel van Zeeuwsch-Vlaan deren daarin bedroeg het nu afgelopen seizoen 500.000. De heer De Regt deed de suggestie een overkoepelende, maar vooral goed verzorgde folder uit te ge ven door geheel West-Zeeuwsch-Vlaan deren De causerie van de heer Risseeuw had betrekking op de activiteiten van de vereniging, waarvan hij directeur is en die hoofdzakelijk steunt op subsidies van het ministerie van economische zaken (90 Deze vereniging heeft twee hoofdtaken, namelijk het aantrekken van toeristen naar Nederland en de overkoe peling van het nationale V.V.V.-wezen. Dit laatste meer ais een soort coördina tie, waarbij de V.V.V.'s evenwei auto noom blijven. De zeven buitenlandse kan toren hebben uitsluitend een propagan distische taak. Tot en met het vorige jaar bedroeg de rijkssubsidie 1.500.000, sinds dit jaar het dubbele bedrag. Hier door is het o.a. mogelijk geworden, een geheel nieuwe folderopzet te realise ren met 800.000 exemplaren in tien ta len. De uitgave van de A.N.V V.-pers dienst kon worden verhoogd van f 80.000 f 150.000. (Van onze weerkundige medewerker). Het meest bijzondere van oktober is de mistsiluatie in de laatste week geweest, die uitzonderlijk hardnekkig was, met overdag zeer lage temperaturen. Het maximum van 2 graden C. op 29 oktober in Twente was het laagste maxi mum na eind oktober 1905 in ons land gemeten. Oktober is een iets te koele en sombere maand geworden met op de meeste plaatsen minder regen dan normaal. De gemiddelde et- maaltemperatuur in De Bilt be droeg 9.7 graden C (normaal 10.0 graden C). Er werden 83 (nor maal 102) uren zon geregistreerd De Bilt kreeg 68 mm regen het geen vrijwel normaal was. De meeste regen (103 mm) viel op Terschelling. Ook plaatselijk was het in de kustgebieden te nat, maar overigens een gunstige herfstmaand. Normaal valt er 60 tot 70 mm. In onze omgeving werden de vol gende hoeveelheden gemeten: IJzendijke 78, Kapelle 77, Oost burg 75. Axel en Sas van Gent 70, Goes en Middelburg 68, Wol- phaartsdijk 66, Sint-Maartensdijk 64, Kats, en Cadzand 60, Vlissir; gen 58, Renesse 56, Westkapelle 52, Aagtekerke 58, Borssele 68 mm. Daarnaast beschikte de vereniging over de zogenaamde bestemmingssubsidie voor speciale doeleinden (films, adver tenties en dergelijke in het buitenland), in samenwerking met onder andere K.L.M., spoorwegen en eventuele andere gegadigden. Dit jaar kan daardoor wor-. den beschikt over 1.000.000 Het goed bezochte congres werd besloten met een discussie en de vertoning van dia's over West-Zeeuwsch-Vlaanderen en een maal tijd in het „Hof van Koophandel", deciueliten- LAATSTE NIEUWS De Russen hebben het Amerikaanse militaire konvooi, dat 41 uur lang bjj de controlepost Mariënborn werd tegenge houden, hedenochtend om 02.11 uur doorgelaten. Dit is door een Britse mili taire woordvoerder meegedeeld. Bazaar Westkappels Dameskoor Het Westkappels Dameskoor zal a.s. zaterdag een bazaar houden in „West kapelle Herrijst". De bazaar zai 's mid dags en 's avonds geopend zijn. (Advertentie) Yerseke III versloeg Wolphaartsdijk I Hoewel Wolphaartsdijk 1 in de thuis wedstrijd tegen Yerseke III veel sterker was, behaalden de bezoekers een ver rassende 2-4 overwinning. Wolphaarts dijk begon met een overwicht, dat ech ter geen doelpunten opleverde, doordat de Yersekeverdediging in goede vorm verkeerde. Bij een gevaarlijke door braak wist de snelle rechtsbuiten van Yerseke zijn ploeg zelfs de leiding te geven (0-1). Na veel vergeefse aanval len wist ten slotte linksbuiten F. van Strien kort voor rust gelijk te maken (1-1). Na rust nam Wolphaartsdijk door midvoor M. Kopmels de leiding (2-1). Wolphaartsdijk bleef sterker, maar Yerseke was door snelle uitvallen het gevaarlijkst. Een kwartier voor het einde leverde dit de gelijkmaker op (2-2). Yerseke rook toen de overwin ning en bracht met twee doelpunten kort voor het eindeWólphaartsdijk de genadeslag toe, waardoor het een ver rassende en verdiende 2-4 overwinning behaalde. Renesse-Hansw. Boys 2-3 Twee doelpunten in eigen doel beze gelde in deze wedstrijd het lot van de duinbewoners. In de eerste helft had de thuisclub het beste van het spel, terwijl de bezoekers na de hervatting de lakens uitdeelden Reeds in de le minuut ont snapte het doel van de Boys ternauwer nood aan een doorboring, toen Kooman rakelings naast schoot. In de achtste minuut was het raak toen v. d. Hoek een corner tactisch liet lopen voor Ver boom die hard inknalde, 1-0. Uit een doelworsteling waarbij doelman Ever- aerts het leder uit de handen werd ge schopt, wist linksbinnen J. Cornell in de 20e minuut de gelijkmaker te sco ren, 1-1. In de 28e minuut kon Renesse weer de leiding in handen nemen, toen Kooman een voorzet van Boerma on houdbaar inschoot, 2-1. Twee minuten na de hervatting kwamen de Boys weer naast de thuisclub, toen Jonker een schot van A. Westdorp van richting veranderde, waardoor Everaerts kans loos werd geslagen, 2-2. In de laatste minuut kwamen de bezoekers toch nog aan de overwinning, toen Geleijnse een ongevaarlijke voorzet van v. d. Meet in eigen doel schoot: 2-3. GOES Op de Kadebrug voor de J A van der Goeskade te Goes deed zich dinsdagmor gen een verkeersongeluk voor waarbij lichte materiële schade ontstond Een door M. v d. W. uit Goes bestuurde vrachtauto sloeg links af zonoer een hem tegemoet komende personenauto voorrang te geven, die door D M G. W. uit Waarde onder toezicht van J. P. L uit Goes werd bestuurd. Een botsing was het gevolg. In oktober werd in de spaarbank van de Coöperatieve Raiff eisen bank „Goes" te Goes een bedrag van 875.088,59 gestort. Opgenomen werd 888.126,02. Het spaarverschil beliep dus 13.037,43. Het totaalbedrag aan ingelegde spaar gelden was per 31 okt. 17.626.542,58. In de afgelopen maand werden. 113 nieuwe boekjes uitgereikt. KAMPERLAND Kleuterleidster te Kamperland benoemd Met ingang van 1 november is mej. Willekes uit Kortgene tijdelijk als hoofdleidster aan de christelijke kleu terschool te Kamperland benoemd Mej. J M. Fivoola uit Zoutelande is per 1 januari 1964 als hoofdleidster in vaste dienst benoemd. Als tweede leidster doet tijdelijk dienst mevr. Dekker-Eene naam uit Souburg. KAPELLE De hervormede mannenvereniging te Kapelle kwam voor de eerste maal in het nieuwe seizoen in vergadering orj- een. De leiding was in handen van de heer I. J. de Groote, die een bijbelin leiding hield over Genesis I. Na de pauze werd er gediscussieerd over het onderwerp „De vrouw in het ambt". De vragen die daarover naar vo ren kwamen, werden beantwoord en toe gelicht door ds. E. P. J. Jebbink. De volgende bijeenkomst van de mannen vereniging is op 15 november. KRABBENDIJKE Wijziging vuilnisophaaldienst Het grofvuil in de gemeente Krabben- dijke zal voortaan worden opgehaald op de derde vrijdag van elke maand. De bedrijven die zelf hun afvalstoffen naar de vuilnisstortplaats afvoeren kun nen dit in het vervolg uitsluitend doen op elke maandag- en donderdagmiddag. Op andere tijden en dagen is het storten van bedrijfsvuil dus niet meer mogelijk. Deze regeling is ingegaan op maandag 4 november jl. KRÜ1N1NGEN In de hervormde kerk te Kruiningen wordt zaterdag 9 november een con cert gegeven Medewerkenden zijn het Zuidbevelands dubbelkwartet onder lei ding van Daan Manneke. Het kwartet zal werken zingen uit de oude Duitse en Italiaanse koorliteratuur en een tweetal werkjes van Anton Bruckner. Verder treedt het Brabants kopertrio op trompet, hoorn en trombone. Het trio zal onder meer blaasmuziek uit de ze ventiende eeuw uitvoeren en het diver- temento voor koper en orgel van Daan Manneke. De organiste van de kerk Marie Kok, zal een drietal orgelsoli spelen. OVEZANDE. Bevallen: A. Schijf—van 't Leven, z. Getrouwd: A. Groense 30 J. en A. C. Dob belaar 34 j. Overleden: C. van Llere 82 J., e. v. M. Goeree. 's-HEER-ABTSKERKE. Bevallen: L. W. Minnaardvan de Plasse, z. DRIEWEGEN. Bevallen: T. C. VermareSchaalje, d. Overleden: G. F. Moerman 48 j., e. v. M. van Sabben. A. Goeree 67 J., e.v. J. A. Nijsse. KRUININGEN. Bevallen: J. A. de KosterJansen, z. F. M. Lokersevan den Berge, d. J. Lokerse Verlare, z. M. van de GriekHarthoorn, z. L. L. KalleHuisman, d. M. van der Hart Dek, z. C. D. Kievitde Klerk, z. J. J. NieuwenhuizeRoelands, z. Ondertrouwd: J. Griep 24 j. en D. A. Kole 24 J. Getrouwd: D. H. van Brummelen 33 J. en C. Krombeen 26 j. E. Huissen 24 en M. A. van de Pas 17 j. Overleden: G. Vermont 86 J C. van Sparren- tak 90 wed. v. W. de Back. A. J. Wilde 67 j. J. Driedijk 84 1., e. v. A. E. Vermont. HEINKENSZAND. Bevallen: C. FaesTraas, d. M. Dekker Sandee, d. G. Coppoolsede Bourgraaf, z. M. VeldHaasjes, d. J. J. BraamseKole, z. Getrouwd: M. Louisse, 25 j. en L. T. Paauwe, 22 j. Overleden: A. Adriaenssens, 77 j., e. v. J. Vermeule. A. Rijk, 76 j KLOETINGE. Bevallen: H. A. Rijk—Martens, z. A. Y. W. van BovenBosdijk, z. B. M. GijsselSchip per, z. Ondertrouwd: H. J. Wondergem, 27 j. en M. H. van de Linde, 23 j. Getrouwd: J. P. Kortstanje, 28 J. en C. de Regt, 24 j. J. van der Weele, 28 j. en M. M. den Toonder, 19 j. G. D. van der Walle, 23 j. en A. E van Immerseel, 20 j. Overleden: E. Dingemanse, 58 J., e. v. J. Me- rison. J. C. Vermeule, 79 j„ wedn. v. F. J. - Frankin. J. Koppejan, 72 j., wedn. v. M. P. Verburg. YERSEKE. Bevallen: A. van Noordenvan den Berge, d. Advertentie DE ENIGE KUNSTSTOFMATRAS GOEDGEKEURD DOOR DE NED. VER. VAN HUISVROUWEN DE „HARDE" MATRAS MET ALLE COMFORT VAN EEN „ZACHTE" Dezer dagen heeft men bij de gymnas tiekvereniging „Astrow" te Souburg jeugdvaardigheidsproeven gehouden. Geslaagd voor meisjes A: Joke Pro voost, 41.9 pnt.; M. van Eenennaam 43.4 pnt.; Sofia Kondratowicz 44,2 pnt., Wilma Joosse 42,7 pnt., Annelies v. d. Driest 41,6 pnt., Nelleke Kole 41,1 pnt., Sonja Scherbeyn 40,3 pnt., Trudy v. d. Hoek 41,7 pnt., Wilma Hamelink 42,1 pnt., Els Bayle 41 pnt., Lia Groenen dijk 41,7 pnt., Hertda Roelse 41,6 pnt., Lia de Kam 41,9 pnt., Dini v. d. Velde 41.5 pnt., Attie Tholenaar 40,2 pnt., Willie Hofman 40,6 pnt., Jo Vermeu len 44,2 pnt., Marijke Stierman 42,4 pnt., Jannie Michielsen 41,4 pnt., Ella Joosse 41,2 pnt., Janneke v. d. Stel 41,4 pnt., Ellie Melis 42,8 pnt., Ida Postema 41,3 pnt., Sari v. Sorge 40,7 pnt. Meisjes B: Lenie Sandee 43,1 pnt.. Jet v. Hoven 41,5 pnt., Tanny Remijnse 41,4 pnt., Truus de Voogd 41 pnt., Ria Wal raven 42,5 pnt. Jongens A: Peter Brasser 48,6 pnt., Arie v. Hoven 49,6 pnt., Pieter Diericks 48 pnt., Johan Rijnberg 49,5 pnt.. Peter P Pieterse 49,3 pnt. Jongens B: Johnnie Wielemaker 51,2 pnt., B. v. Dijke 48,3 pnt., Rens Flipse 49,5 pnt.. Jan Prinse 46,9 pnt., R. Dijke 46,8 pnt., Tonny Grashuis 49,8 pnt., G. Gillissen 53 pnt., W. Bakker 49,2 pnt. Graskalveren 445 345 260 Nuchtere kalveren 190 180 155 Lopers 135 110 90 Biggen 75 68 98 Schapen 125 110 95 Lammeren 130 110 95 Kalf- en melkkoeien 1200 1080 880 Vare koeien 860 720 600 Vaarzen 880 750 630 Pinken 580 425 370 FILMS IN ZEELAND Terecht trekt de cinema-musical „West Side Story" volle zalen in GRAND (Goes), CITY (Middelburg) en ALHAM- BRA (Vlisingen). Deze gebeurtenis, zo misschien niet op filmisch dan toch op muzikaal en danskunstig gebied van grote waarde, mag men eigenlijk dan ook niet missen. Daarom is de vertoning van dit werk. waaraan Jerome Robbins jarenlang zijn krachten wijdde, tot en met donderdag geprolongeerd- Badhuis Krabbendijke In het badhuis te Krabbendijke werden over de maanden april t.m. oktober 1963 gemiddeld 649 baden per maand geno men nl. over april 585. mei 798, juni 565, juli 615, augustus 771, september 692 en over oktober 582 baden 's-GRAVENPOLDER Collecte vluchtelingen De collecte ten behoeve van de vluch telingen heeft in 's Gravenpolder 274,57 opgebracht. «t_a 's Gravenpolders enige windmolen is sinds enkele jaren aan restauratie toe. De molen begint „zwakke plek ken" te vertonen. Het bejaarde bouw werk aan de Molendijk raakt op som mige punten versleten. Daarom heeft molenaar P. Snoep in 1961 het molen- bedrijf J. van de Hamer uit Brou wershaven te hulp geroepen: er moest op tal van punten gerestau reerd worden. Het karwei is op het ogenblik voor tweederde deel achter de rug. Vorig jaar oktober werd de restaura tie voorlopig stop gezet. „De winter is geen geschikte tijd voor bet wer ken aan een molen", zo verduidelijkte molenaar P. Snoep. In die eerste pe riode is de draaiinstallatie, die de wie ken „in de wind" zet hersteld: de staart, de korte en de lange schoren en de korte spruit. Maar dat was niet alles in de molen, dat voor restaura tie vatbaar was. De windpeiuw op de „vliering" van de molen, waar de as met wieken op rust, stond ook op het programma. Dit karwei klaarde de fa. Van de Hamer in 1962 VANDAAG Middelburg - Electro Sabrina. 19.30 uur. a.l City West Side Story. 20 uur. 14 laar Van Benihem en Jutting Expositie reis schetsen en keramiek, a18 uur Vlissingen - Alhamhra West Side Story, 2U uur. i4 laar Luxor Het mysterie der twee vrouwen, 20 uut. 18 laar. Concert- geDouw N V S.H.. 20 uur Goes - Grand West Side Story, 19.30 uur, 14 laar Prins van Oranje: Vergadering chr plattelandsvrouwen. 14 uur. Hansweert - Zaal Thalia I'arza de wolfs hond. 16 uur. De overval, 20 uur. Bergen op Zoom - Roxy. Carre der gijze laars 20 uur. 14 laar Luxor: De 300 Spar tanen. 20 uur, 14 laar Terneuzen - Luxor De muiterij op de Bounty. 20 uur. 14 Jaar Oostburg - Ledeltheater- De drie Stooges en Hercules. 20 uur, a.L Zoals gebruikelijk leveren Monumen tenzorg, de provincie en de gemeen te een belangrijke bijdrage in de res tauratiekosten. Dit jaar bleef het verdere herstel van de molen in 's Gravenpolder rusten, omdat de restaurateurs in andere dorpen bezig waren met het herstel van molens. Op verbetering wachten nu nog de rollen, waar de wieken op draaien. Zij zijn op het ogenblik van hout. maar worden vervangen door ijzeren rollen. Dan moet ook de lange spruit nog verbeterd worden. Er is de galerij-omloop, die hier en daar zwak ke plekken vertoont Verder heeft ook het hekwerk van de wieken zijn beste tijd gehad, zodat ook aan dit onder deel tijdens de volgende fase van de restauratie aandacht wordt geschon ken. Het is de bedoeling, dat de fa. Van de Hamer de draad van het kar wei het volgend voorjaar weer op neemt. Dan komt ook het laatste opvallende punt van het restaura tieprogramma aan de orde: de gemet selde band onder de kap van de mo len. Die band is op verschillende plaatsen verbrokkeld. Molenaar Snoep wjjst erop, dat dit alleen het geval is aan de zijden van de molen, waar een eindje verder in het land bomen staan. „De band wordt uit elkaar getrokken door de rukwinden, die deze bomen veroorzaken", ver klaarde de heer Snoep. 's Gravenpolders bijna 25 meter hoge molen werd in 1876 gebouwd en is steeds in bedrijf geweest, met name ook in de afgelopen 34 jaar. dat de heer Snoep er de zaak aan draaien Het is een film, die na een boeiende in troductie, in de vorm van een schitte rende luchtopname van New Yorks cen trum Manhattan, door zijn vaart de aan dacht doorlopend gevangen houdt tot aan het treffend-dramatische slot. Scè nes, waaruit volop de sfeer van de we reldstad New York spreekt, op enkele Amerikaans-sentimentele intermezzi na, zijn zo frequent weerkerend, dat men zich voortdurend geconfronteerd weet met de werkelijkheid, ook al is die re aliteit door de choreografie nóg zo ge- styleerd. Het probleem van de straat jeugd want West Side Story is alles behalve alleen amusement en het rassenvraagstuk doen zich door die uit stekende werkelijkheidsweergave duide lijk voelen, ook al treedt deze kern van de zaak niet op de voorgrond. In Electro (Middelburg) deze week een western. „Mannen van staal" met Alan Ladd o.a. speelt in het grensge bied tussen Texas en Mexico, waar schurken van allerlei slag de eerlijke cowboy het leven zuur maken. In dezelfde bioscoop vanavond voorts de vertoning van .Sabrina" met Audrey Hepburn in de titelrol en Humphrey Bo- gart en William Holden als de gebroe ders Larrebee, die met de naïeve Sabrina verwikkeld raken in een kostelijke fa miliekomedie. LUXOR (Vlissingen) vertoont een film van Eddie Constantlne. „Het mysterie der twee vrouwen" zo luidt de titel en tve behoeven waarschijnlijk niet te ver klappen. dat Eddie met dit mysterie korte nietten maakt. Op initiatief van de scheidsrechters- vereniging „Walcheren" zal de bekende Belgische internationale scheidsrechter, de heer Luc van Nuffel, een causerie houden voor de leden en donateurs van de scheidsrechtersvereniging. Ook ver enigingsbesturen en voetballers zijn van harte welkom. De causerie wordt ge houden op vrijdag a.s. in restauran De Eendracht te Middelburg en begint om 8 uur. VEEMARKT ROTTERDAM. Totale aanvoer 2937 stuks. Weekaanvoer 4758. Vette koeien en ossen 225. Gebruiksvee 854. Vette kalveren 340. Graskalveren 111. Nuch tere kalveren 959. Varkens 16. Lopers 45. Big gen 23. Paarden 37. Veulens 12. Schapen of lammeren 266. Bokken of geiten 49 Prijzen (resp. Ie, 2e en 3e kwaliteit) In cents per kg. Vette koeien 310—340 265—300 230—260 Vette ka'veren 370—390 340—360 320—340 Slachtpaarden 250 225 200 Prijzen (resp. le, 2e en 3e kwaliteit) in guldens per stuk. Vette koeien: aanvoer tets minder, handel iedelijk, prijzen als gisteren. Vette kalveren: aanvoer als vorige week, handel vlot. prijzen wat stijver in prijs. Graskalveren: aanvoer kleiner Nuchtere kalveren: aanvoer groter. Lopers en biggen: aanvoer korter, handel stroef, prijzen als vorige week. Slachtpaar den: aanvoer als vorige week. handel stil. prijzen ongewijzigd Schapen en lammeren: aanvoer ruimer, handel kalm, prijzen prijs houdend Kalf- en melkkoeien: aanvoer even ruimer, handel kalm. prijzen prijshoudend. Vare koeien: aanvoer gewoon, handel sle pend, prijzen stabiel. Vaarzen en pinken: aanvoer matig, handel lui. prijzen constant. VEILING KRABBENDIJKE 5 november. Appelen: Golden Delicious I 80- 85 61—74 75-80 64—74, 70-75 61—69 65-70 93— 57, 60-65 3942, II 80-85 49—54, 75-80 49—58, 70-75 44—56. 65-70 30—47, 60-65 32—38, IID 19 25, III grof 31—39, III fijn 16—29, kroet 13— 26. Goudrenet I 85-90 39, 80-35 39. 75-80 39. 70-75 31—32. 65-70 28, II 85-90 35. 80-85 36, 75-80 12 70-75 28, 65-70 25. IID 18. III grot 2931, kroet 15 Jonathan I 80-35 31. 75-80 35. 70-75 33 65-70 29—30, 60-69 23, II 80-85 29. 75-80 29—32, 70-75 28—31. 65-70 24—26. 60-65 1921. IID 12—14, lil grof 21, til fijn 13, kroet 13. Cox Orange Pippin 1 85-90 59. 80-85 64. 75-80 68—70, 70-75 57—72. 65-70 53—62. 60-65 4518. 55-60 23. tl 80-89 58. 75-80 60, 70-75 58. 65-60 52. III grof 35—51. kroet 5—21. stek 10. Zoete Ermgaard I 65-70 68. 55-60 48. Rode Jo nathan E 60-65 39. IID 21 Rode Goudrenet I 85-90 40 80-85 38, 75-80 34. 70-75 31. 65-70 28 Winston val 12 Diverse appelen val 10. Verpakt fruit: appelen: Golden Delicious II 75-80 ra. 70-79 62—64, 65-70 57 Jox Orange Pippin 1 85-90 70, 80-85 74, 75-80 75, 70-75 72, 65-70 58. 60-65 48. II 85-90 62. 80-85 66. 75-80 69. 70-75 64, 65-70 54. Peren: Comtesse de Paris 11 70-75 2328, 65- 70 2032, 60-65 19—30, 95-60 16—20, IID 8—10, III grof 14, III fijn 7—8, kroet 6. Doyenne du Cornice I 85-90 99. 80-85 1,05. 75-80 1,10. 70-75 1,08, 65-70 98. II rogIf87 1,08, 65-70 98, III grof 78. Conférence I 75-80 52. 70-75 55. 65-70 57. 60-65 50, 59-60 44. III grof 44, III fijn 30. Wandelmars voor „Sport Steunf Zonneveld" De door de onlangs opgerichte wandel sportvereniging de ..Westdorpse Tippe laars" georganiseerde wandeltocht ten bate van „Zonneveld" mag een succes genoemd worden. De wandeltocht, gehouden op zaterdag 2 november jl. trok 98 deelnemers. Het totaalbedrag dat kon worden afgedra gen aan „Zonneveld" bedroeg 95.00. Botsing bij inhaalmanoeuvre Op de rijksweg SteenbergenSint Phl- lipsland is dezer dagen een bestelwa gen uit Sint-Philipsland. bestuurd door de heer W. v. D., bij een inhaalmanoeu vre geheel vernield De bestelwagen probeerde een vrachtwagen van de fir ma H. uit Dinteloord in te halen. Door onbekende oorzaak ging de vrachtwa gen plotseling naar links, zodat de heer v. D. er tegen aan botste. Hij werd licht gewond. VEILING V.V.Z.B. GOES 5 november. Cox Orange Pippin KL. I 75-80 73, 70-75 62—72, 65-70 62, 60-65 49. 55-60 36, IID 18—20, KL. II 75-80 6469. 70-75 57—65, 65-70 47—58, 60-65 4416. 55-60 27—33, grof 4053, fijn 1839. Goudrenet KL. I 90-95 44 —49, 85-90 40—50. 80-85 40.25—50. 75-80 35.30— 51. 70-75 31,9014. 65-70 28—35, KL. II 90-95 36. 85-90 31—35, 80-85 34. 75-80 33, 70-75 30— 31. 65-70 23. IID 19—25. grof 26,50—28, fijn 2021. Crimson Cox KL. I 80-85 70, 75-80 73, 70-75 71, 65-70 62. 60-65 50. 55-60 37. Glorie van Holland KL. I 79-80 31—32. 65-70 29. IID 22. KL. II 85-90 28—31, 80-85 29—31, 75-80 30, 70-75 28. 65-70 26. grof 21—24. fijn 16. Golden Delicious KL. I 85-90 60—78, 80-85 61—30, 75- 80 56—81, 70-75 65—71, 65-70 57—63, 60-65 48— 49, D 15—28, KL. II 80-85 47—61, 75-80 50—64, 70-79 41—63. 65-70 30—56, 60-65 24—34. grof 24—56, fijn 23—34. Jonathan KL. I 80-85 36— 37. 75-80 34.10—41, 70-75 31,20—39, 65-70 27— 35. 60-65 26—27, KL. II 75-80 21, 70-75 20. 65-70 18—19. 60-65 18—25. grof 14—24, fijn 12—16. Laxton Superbe KL. I 75-80 35. 70-75 35, 65-70 31. HD 16—17, KL. II 80-85 27—30. 79-80 27— 31, 70-75 23—30. 65-70 17—22, grof 17—20. fijn 15. Lombarts Calville KL. I 75-80 2830. 70- 75 30—34 65-70 24—29. 60-65 14—22. IID 16— 17, KL. II 70-75 23. 65-70 17. 60-65 17. grof 16 19. fijn 13—15. Sterappel KL. I 65-70 50—54, 60-65 4447. 55-60 31. D 19—17, grof 25. fijn 11 Zoete Ermgaard KL. I 65-70 6568. 60-65 50—61, 55-60 46—47, IID 26—27. fijn 27. Winston KL. I 80-85 28. 75-80 29. 60-65 24, 55-60 15 Br. Alex. Lucas KL I 80-85 3751, 75-80 96—65, 70-75 52—65, 65-70 31—52. IID 20. grof 1520. fijn 12. Saint Remy KL. I 85- 95 29—30. 75-85 28—31. 65-75 29—30. IID 26—27, grof 22—26. fijn 2024. Comtesse de Paris KL. I 75-80 29. 70-75 31. 65-70 29. 60-65 28. 55-60 19, IID 12. KL. II 70-75 27. 65-70 26. 60-65 25, 95-50 18. grof 13—20, fijn 8—10. Gieser Wildeman KL. I 60-65 55—61. 55-60 48—53, 50- 55 42—44. D 24. grof 41—48, fijn 15—31. Div. appelen, kroet 14,90. val 14.80. Totale aanvoer hard fruit 18.300 kfsten EIERNOTERING GOES. Bericht van verzamelaars. Kippeëieren 12& cent. Pceljeëieren 8 cent. BEURSBERICHT MARKT GOES. 5 november. Granen en peulvruchten. Tarwe, basis 17 boerenschoon af boerderij f 20 34 per 100 kg. Schotvrije partijen tarwe lig gen iets hoger in prijs. Gerst, basis 17 %t boerenschoon af boerderij f 22f 30 per 100 kg. Groene erwten, boerenschoon af boerde rij f 35t 92 per 10 kg. Schokkers, boeren schoon af boerderij f 4070 per 100 kg. Bruine bonen, boerenschoon af boerderij f 80 130 per 100 kg. Voor erwten, schokkers en bruine bonen van uitgezochte kwaliteit was de notering iets hoger. Aardappelen. Bintje, 35 mm opw., binnen landse sortering f 10,0011,00 per 100 kg. Le vering aan de sorteerinrichting. Sorteerkos- ten voor rekening van koper. Naar Bintje voor export bestaat zeer weinig vraag. Voe deraardappelen noteerden f 2.504,50 per 100 kg. Uien. Onafgestaart aan de sorteerinrichting geleverd 910 cent per kg. Hooi en stro. Lucernehooi f 135,00145,00 per 1000 kg. Weidehooi (prima kwaliteit) f 135,00 145,00 per 1000 kg. Veldbeemd f 85,0095.00 per 1000 kg. Engels raai f 75,0080,00 per 1000 kg. Voor tweede soort hooi bestaat geen be langstelling. Tarwestro f 80.0090,00 per 1000 kg. Gerstestro f 80,0085,00 per 1000 kg. Erwtenstro (kl. groen) f 100,00115,00 per 1000 kg Voor hooi en stro van extra kwali teit worden iets hogere prijzen betaald. Vlas Or.gerepeld 2029 cent per kg. Gere peld 23 —36 cent per kg. Eieren. De eierprijs bedraagt f 1,871,91 per kg. VEILING ST.-MAARTENSDIJK. 5 november. Uien bonken 17.03. middel 40-70 14.8014 50, drielingen 19.30, pickles 21.09. Aanvoer 30 ton. Aardappelen. Bintje 11.20, bonken 16.90. Furore 11.90. Aanvoer 12 ton. VEILING STAVENISSE. november. Uien middel 1514, bonken 16.70, drielingen 17.20, pickles 21.20, stek 6. Aanvoer 33 ton. Bintjes gewone 11.4011.70, bonken 17.10. Eigenheimers gewone 14.80. Aanvoer 20 ton. VISMIJN COLIJNSPLAAT november. 6214 kg exportgarnalen 881,06, 110 kg handelsgarnalen 931,10, 277 kg schar, 248 kg bet. 25 kg schol. 387 kg wijting. 15 kg tong. 9 kg rog. 12 kg tarbot, 15 kg kabel jauw. 18 kg ongesorteerde vis. De Vlissingse middenstand staat voor een belangrijke beslissing: aansluiten of niet aansluiten bij de Stichting Bankze gel. Deze stichting is door de Christelijke Middenstandsbond in het leven geroepen om orde te scheppen in de chaotische toestand, die is ontstaan op het gebied van de contant- en de kortingzegels. De Christelijke Middenstandsbond is van «.wv, «v mening, dat een einde moet komen aan houdt. De molen verving destijds een een situatie, waarbij de exploitanten van I,. - TOfrnl ntipDDiic annrtno mnsrpn maU'ötl rAn kleine molen „een grondzeiler" aan de Molendijk, die in de vorige eeuw afbrandde. (Foto P.Z.C.) zegelbureaus enorme winsten maken ten koste van de middenstand. De Vllssingse Middenstandscentrale, waarin samenwerken Gemeenschap- STICHTING NUTSSPAARBANK MIDDELBURG: In oktober 1963 werd over 1963 de tnleg van f 10.000.D06 overschreden: In 1963 vond dit eerst plaats ln de maand december, aldus wordt gemeld In bel maandoverzicht van de stichting Nutsspaarhanb te Middelburg. Tot en met oktobei werd ingelegd t 10.317.951,33 8.629 384,52) en terugbetaald t 8.859.857,27 (7.607.462.78). derhalve werd meer ingelegd t 1.462 094,06 (1.021.921,74) In de maand oktober werd in totaal Ingelegd f 949.518,09 (832.975,73) en terugbetaald t 1.035.916,99 1805.470,04), derhalve een hogere terugbetaling van f 86.398.90 27 505,69) Er werden 116 (123) nieuwe rekeningen geopend en 80 (741 afgesloten. Per ultimo bedroeg het spaarderstegoed f 21.243.465,82 (19.209.426,39) Te Middelburg werd Ingelegd f 790.500,29 (678.446,23) en terugbetaald f 889.316,54 (703.570,88), meet terugbetaald: f 98.816,25 (25.124,65); met 74 (90) nieuwe rekeningen en 63 (64) afgesloten rekeningen Bijkantoor Maasstraat, tnleg t 25.561,20 (21.763.24) en terugbetaald f 31.979,09 (20.423,60): meer terugbetaald: f 6417,89 1339.64): geopend werden 15 (11) nieuwe rekeningen en 5 (4) afgesloten Oostkapelle. Inleg f 12.579.95 114.234,38) en terugbetaald f 4760,80 4170, meer Inge legd: f 7819.15 (10 064.38); er werden geen (4) rekeningen geopend en geen rekeningen afge sloten Kruiningen. inleg t 1063.26 (612.90) en terug betaald t 1169,43 4112,10). meer terugbetaald: f 106,17 (4112,10): er werden 3 rekeningen ge opend en geen rekeningen afgesloten Bijkantooi West-Zeeuwsch-Vlaanderen te Oostburg tnleg t 157 954.54 (153 9)6.60) en te rugbetaald f 145 431,02 (97 174.16). meer Inge legd t 12 523,52 (56 742.44). geopend werden 39 (33) nieuwe rekeningen en 17 (10) afge sloten. Het spaarderstegoed bedroeg hier per ultimo f 3.199 693,87 (2.927 722.85) Schoolsparen inleg f 2550.58 (2193.97) en te rugbetaald f 3177,48 (2213,16). derhalve meer terugebaa terugbetaald t 626,90 (19,19), waarna net te goed bedroeg f 54.851,04 (57.360.42) Er werden 20 (19) nieuwe rekeningen geopend en 30 (24) afbetaald. Spaarbusjes: tn 141 (72) ledigingen werd ge spaard f 5327,40 (2164,53). pelijk Belang, de Christelijke Mid denstandsvereniging en de R.K.- Mid denstandsvereniging, zegt ln een scrijven aan de leden van de samenwer kende organisaties, dat het beleid van de middenstandsverenigingen er tegen woordig meer dan vroeger op gericht moet zijn het ondernemerschap van de leden te versterken. „Dit brengt mede, dat er thans wei eens beslissingen moe ten worden genomen, die vroeger on denkbaar waren. Een dergelijke beslis sing moet nu worden genomen op het gebied van de contant- en kortingsze gels", aldus het schrijven van de Mid denstandscentrale In het schrijven wordt voorts gezegd, dat de verschillende ze gelsoorten, die nu in gebruik zijn, de middenstanders niet helpen in de strjjd tegen het grootwinkelbedrijf „Hoewel geen onzer voorstander is van de uitgifte van zegels", zo ver volgt het bestuur van de midden standscentrale in de circulaire, „reali seren wij ons, dat dit systeem niet meer bij de tegenwoordige verkoop methoden is uit te schakelen W(j wil len echter een zegelactle, die: a. on der controle staat van de georgani seerde middenstand; b. gesteund wordt door een deskundige reclame campagne; c. kan wedijveren met de zegelacties van het grootwinkelbe drijf; d. de winsten laat terugvloeien naar de deelnemers" De Christelijke Middenstandsbond neett nu in samenwerking met andere vakor ganisaties de Stichting Bankzegel in het leven geroepen, die geheel aan deze voor waarden voldoet. De Vlissingse Christe lijke Middenstandsvereniging heeft reeds op 8 oktober jl besloten aan dit nieuwe project deel te nemen Van de 24 verte genwoordigde zaken gaven zich er direct 18 als deelnemer op. Hierdoor is Vlissin gen de eerste plaats in Nederland waar wordt gestart Op landelijk niveau wordl overleg ge pleegd over deelname van de Koninklij ke Nederlandse Middenstandsbond en de R.-K Middenstandsbond Hangende de besprekingen is besloten dat in Vlissingen ook de leden van Ge meenschappelijk Belang en de R.-K Middenstandsvereniging als deelnemer kunnen toetreden Het bestuur van de Vlissingse Midden standscentrale heeft de directeur van de Stichting Bankzegel, de heer A. Borst lap te Den Haag. uitgenodigd over dit nieuwe middenstandsproject een uiteen zetting te geven De bijeenkomst zal worden gehouden woensdag 13 novem ber 's avonds om acht uur in het Strand- hotel. Nagekomen advertenties Heden overleed in het ziekenhuis „Oostwal" te Goes zacht en kalm onze geliefde man, va der, oehuwd-, groot- en overgrootvader JAN DE LOOFF op de leeftijd van ruim 78 jaar Kruiningen: A. P. de Looff v. d. Berge. Zierikzee: M. den Boer de Looff. W. 1. den Boer. Kruiningen: J. P. de Looff. E. M de Looff— v. d. Zande. Kletn- en achterkleinkinderen. Kruiningen, 5 november 1963. De teraardebestelling zal plaatsvinden op za terdag 9 november 1963 des namiddags te 13.00 uur op de alge mene begraafplaats te Kruiningen Condoleantieadres Burg Elenbaasstr. 23. Heden overleed na een zeer kortstondig lijden, mijn innig geliefde vrouw, onze lieve schoonmoeder en groot moeder CORNELIA VVISSEKERKE in de ouderdom van 79 jaar. 's-Heer- Hendrikskinderen P Goud. Wilheiminadorp: A. Lookman. J. P. A Lookman Wakke A. Lookman Jz. 's-Heer- Hendrikskinderen: 5 november 1963. Nieuwe Rijksweg 2. De begrafenis zal plaatsvinden op vrijdag 8 november. Vertrek vanaf het sterfhuis om 14 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1963 | | pagina 15