Versnelde sanering oude wijk van Axel TOONDER'S P.Z.C. deze 3 letters betekenen gedegen pastoe ZEEUWSCH-VLAANDEREN AC. F ND A AARDENBURG HEEFT VOOR 1964 EEN SLUITENDE BEGROTING MARKTBERICHTEN Ook U SCH0ENHANDEL I voorlichting op velerlei gebied! meubelen „EIGEN HAARD" 2 4 3 2 i a „HERENMODE" VAN OIXHOORN Begroting voor 1964 Woningnood toegenomen Parkeerruimte Markt stemmen staakten ter waarde van 10 dinsdag 5 november 1963 Wissel Zeeuws-Vlaanderen Politie had handen vol bij aanrijdingen Toneelgroep E.N.Z.K. gaat klucht spelen Laatste wedstrijd voor zeehengelLamnioensobao Molière voor Grafische Bond Z AAMSLAG Raad Hulst zal grondkoop behandelen Raad vergaderde Oostburg-Steen 4-0 BENOEMING NOTARIS ZUID-BEVELAND Bestuurswijziging diaconie Ned herv. gemeente Goes Jubileum directeur ooctVantoor Goes koopt bij TOONDER. EEN CHEQUE cheques ter waarde van 6,50 SPHOFNENCHFflUES VAN TOONDER I TROUW- AUTO'S I |Fa. VAN DEN HEME11 4 Is een vorst gekleed gaan aison Legrand Fantasievesten vanaf 19,75 PROVINCIALE Z E E V W 8 B COURANT 5 Door het aanwenden van een ge deelte van de algemene reserve heeft de gemeente Axel een slui tende begroting voor het jaar 1964 verkregen met de post onvoorzie ne uitgaven van f 22.000. In de toelichting daarop schrijven b. en w. van Axel, dat het in de bedoe ling ligt in het komende jaar de sanering van de oude wijk en om geving zo mogelijk versneld ter hand te nemen. Voorts zullen de verbetering van het woon- en leef klimaat en de bevordering van de recreatiemogelijkheden met kracht worden voortgezet. De uitvoering van de exploitatieplan nen „Oost" en „West" gaan gestadig voort. Daarbij is gebleken, dat Axel aantrekkelijke mogelijkheden biedt voor de particuliere woningbouw B. en w spreken het vertrouwen uit, dat bin nen korte tijd de toewijzing van bouw volume aanmerkelijk zal worden ver groot om zo spoedig mogelijk de heer sende woningnood in het algelopen jaar op onrustbarende wijze toegeno men enigszins te kunnen verlichten. Pogingen worden in het werk gesteld om door middel van rationele bouwme thoden ook in Axel meer woningen te kunnen stichten. Verbetering De aanleg van de invalsweg Kanaal kade wordt door b. en w. een grote ver betering genoemd. De in uitvoering zijnde reconstructie van de Butbdlik zal volgens de toelichting van onsehatbare betekenis zijn voor het goed functione ren van het verkeer. Hetzelfde geldt voor de reconstructie van de traverse. Op uitvoering wachten nog de recon structie, c.q. verbetering van de tra- verse-Singelweg-Bvlocnnestraat, de Wilhelminastraat en de Prins Hendrik straat. De hoop wordt uitgesproken, dat al deze werkzaamheden in het komende begrotingsjaar kunnen worden uitge voerd. Met de belangrijke verbetering van het zwemwater in de Kleine Kreek is inmiddels een aanvang gemaakt B en w. vertrouwen, dat dit werk voor de aanvang van het zwemseizoen 1964 zal zijn voltooid Goede hoop bestaat, dat in 1964 eveneens een begin zal kun nen worden gehaakt met de bouw van het gymnastieklokaal bij de openhare lagere school. Ook de bouw van een al gemeen pensiontehuis voor bejaarden, zal, naar het gemeentebestuur van Axel vertrouwt, binnen niet al te lange tijd ter hand kunnen worden genomen Te leurstellend wordt het genoemd, dat on danks de sterke aandrang, die is uit- feoefend op de minister van o. k. en w. e plannen voor een zo noodzakelijke bouw van een nieuwe lagere technische school nog steeds niet kan worden ge realiseerd. In de toelichting wordt ge steld, dat de financiële verhoudingswet 1960 voor Axel niet het minste soelaas biedt Dit klemt te meer, aldus b en w., daar deze gemeente zich steeds verder ontplooit als een belangrijk woon- en winkelcentrum in Zeeuwsch-VIaande- ren., SLUIS De rijkspolitie te Sluis kreeg zondag niet minder dan vijf aanrijdingen te ver werken. Bij verschillende gevallen ont stond vrij aanzienlijke schade. Twee bestuurders reden na het ongeluk door, van wie de politie er één wist te achter halen. Van de bij de aanrijdingen betrokken personen moest één man met lichte kwetsuren naar het ziekenhuis worden overgebracht. HOEK De toneelgroep van de muziekvereni ging E.N.Z.K. te Hoek heeft de klucht „In de Vergulde Os" van de auteur Jo- han Blaaser in studie genomen. Het ligt in de bedoeling dit kolderstuk op te voeren op 13 en 14 december. AXEL De hengelsportvereniging van Biervliet, Hoofdplaat en IJzendijke hebben zon dagmiddag bij stralend weer in Hoofd plaat „gehengeld" naar het bezit van de wisselbeker, die voor de kampioens club zeehergelen ter beschikking was. Deze beker werd in '59'60 gewonnen door de Biervlietse club en in '61'62 door de club van Hoofdolaat. zodat bei de partijen alles op alles zetten om resp. in het bezit van de beker te ko men of te blijven. Voor deze laatste wedstrijd waren 52 deelnemers De vangst was gering: slechts 25 visjes met een totaalgewicht van 3435 gram. De uitslag was: 1. G. Pielaet, Hoofdplaat. 430 pnt.: 2 C. de Smit. Hoofdplaat, 330 pnt.; 3. C den Hamer, Biervliet, 300 pnt.: 4 P van Dierendonck, Biervliet, 240 pnt,.: 5 J. Brugge. Biervliet. 235 pnt.: 6 C de Regt, Biervliet, 225 pnt.: 7 A. Ver- snick. IJzendijke, 220 pnt.: 8. G Tho- maes. Hoofdplaat, 190 pnt.: 9. H van Seven Biervliet 185 nnt en 10 R Ver- saevel. Hoofdplaat. 180 pnt Hierna ging voorzitter W Gruben van Biervliet over tot het uitreiken van de clubpriizen De wisselbeker ging naar „De Schelde" te Hoofdplaat, die de wisselbeker nu definitief in zijn hezit krijgt Tweede werd Riervliet met 760 punten IJzendijke behaalde totaal 505 punten. (Advertentie) VANDAAG Vlissingen Alhambra West Side Story, 20 uur, 14 Jaar Luxor Hel mysterie der twee vrouwen, 20 uur. 18 laar. Britannia: Lezing mevi prof D Hazewinkel-Surin- ga over „Nieuwe opsporingsmethoden en haar toelaatbaarheid uil het oogpunt van wet er. ethiek voor Z V tl en Nntsdepar- tement, 20 uur Middelburg Electro Mannen van staal, 19.30 uur, 14 laar. City West Side Story. 20 uur, 14 Jaar; Van Benthem «fc Jutting. expositie reisschetsen en keramiek, 9 18 uur Zoutelande Middendorp larza de wolfs hond 16 uur; De overval, 20 uur Goes - Grand- West Side Story, 19.30 uur, 14 jaar Terneuzen - Luxor; De muiterij op de Bounty, 20 uur, 14 jaar. Oostburg - Ledeltheater: Vrouwen achter prikkeldraad, 20 uur. 18 jaar. IJzendijke Hofzichttheater: Najaarscon gres West-Zeeuws-Vlaamse V.V.V.'s, 14.30 uur Bergen op Zoom ttoxy Carré dei gijze laars. 10 uur, 14 jaar Luxor: De 300 Spartanen, 20 uur, 14 jaar. Toneel voor de jeugd tijdens kinderboekenweek Ter gelegenheid van de kinderboeken week is in Axel voor 160 schoolkinderen het toneelstukje ..Domme Hans en de gans" opgevoerd in de chr openbare leeszaal en bibliotheek Dit werd ge daan voor veertien leeftijdgenootjes Voor de mooist verklede kinderen waren er prijsjes. Vervolgens vertelde de di rectrice van de leeszaal het jeugdver haal „de kat, die zijn gangetje ging". ADZ AND Bejaarden weer bijeen De bejaardensociëteit te Cadzand kwam dezer dagen voor de eerste maal dit winterseizoen bijeen in het verenigings gebouw ,,'t Zwin", waar de presidente, mevrouw J. M Luuring-Hoefhamer, een groot aantal bejaarden welkom kon heetten. In haar openingswoord her dacht zij hen die in het afgelopen jaar waren overleden. Zij sprak de hoop uit dat ook nu weer gezellige bijeenkomsten kunnen worden gehouden Voorts sprak de presidente een woord van welkom tot de heer I. W. van Nieuwenhuijzen, die bereid was gevonden deze middag kleurendia's te vertonen. Wat de heer Van Nieuwenhuijzen deze middag liet zien was zeer interessant, n.l. de bejaardenreis naar Schouwen- Duiveland en het bezoek van St.-Nico- laas aan de kleuterschool, benevens prachtige opnamen van de afgelopen winter met grote hoeveelheden sneeuw op de wegen en landschap. Niet alleen de dia's, die de heer Van Nieuwenhuij zen vertoonde, doch ook de wijze, waar op hij de bejaarden tekst en uitleg gaf bij deze kleurenbeelden, werd algemeen zeer gewaardeerd. ERNr' 'ZEN Maandagavond gaf de Nieuwe Komedie onder regie van Erik de Vos in het Concertgebouw te Terneuzen „De heer van Pourceaugnac" van Molière. Het was de eerste toneelavond van de Alge mene Nederlandse Grafische Bond. Het is een goed begin geweest. De „Nieu we Komedie" zorgde voor een prettige toneelavond. Het blijspel handelt over het klassieke gegeven van een vader, die zijn dochter wil laten trouwen met een rijk edelman. Het meisje heeft echter al een minnaar, zodat dit de no dige complicaties te weeg brengt. Zo als in alle blijspelen heeft ook dit stuk een einde, die iedereen tot voldoening stemt. Niet tot voldoening stemde de matig bezette zaal, dit in tegenstelling tot vorige jaren. IRC, Gevonden voorwerpen Op het groepsbureau van de rijkspoli tie te Oostburg zijn nadere inlichtingen te verkrijgen over de volgende gevon den voorwerpen: Een rood kinderjasje, een portemonnee met inhoud, een gouden damespolshor loge. een bruine portemonnee, een lees bril, een zak uien, een lederen heren handschoen, een collier, een regen- broek, een kentekenplaat TP-30-45 een pijp. een zwarte linker handschoen een rechter glacé dameshandschoen, een paar zwarte dameshandschoenen. Burgerlijke stand BIERVLIET. Bevallen K. Cornelissen- Krawczyk, z.; L. M. de Boevere— Boerjan, d.; W. E. Fluijt—van Felius. d Kamerplantenwedstrijd Op de openbare lagere school te Zaam- slag wordt een wedstrijd in het ver zorgen van kamerplanten gehouden. Iedere leerling(e) mag twee planten verzorgen, namelijk een geranium en een kaaps viooltje. Het ligt in de bedoeling deze planten in het aanstaande voorjaar door een deskundige jury te laten beoordelen. De beste resultaten zullen met een prijs beloond worden. HOOFDPLAAT Vluchtelingencollecte De vluchtelingencollecte heeft te Hoofd plaat een bedrag van 549,50 opge bracht. HONTENISSE Jongen reed onder vrachtauto De ll-jarige W B. te Hontenisse. reed dezer dagen per rijwiel over de Wal- soordensestraat, in de bebouwde kom van Walsoorden. Ter hoogte van het pakhuis van de heer B., stak hij onver wachts tussen twee stilstaande bieten wagens door de rijbaan over Op dat moment naderde uit de richting Kruis weg, een vrachtauto van de firma B., bestuurd door J. d. B. uit Walsoorden. Door krachtig remmen probeerde de bestuurder nog de jongen te ontwijken, wat niet gelukte. De jongen werd door de rechtervoorzijde van de vrachtauto geraakt en tegen de rijweg geslingerd. De E.H.B.O. verleende het slachtoffer eerste hulp. De ontboden geneesheer, dokter Buwalda constateerde een lichte hersenschudding en verwondingen aan het hoofd en liet de jongen naar de ou derlijke woning overbrengen. De fiets werd ernstig beschadigd. Botsing Op de Havendijk, nabij Rustwat te Hon tenisse ontstond dezer dagen een au tobotsing tussen een vrachtauto be stuurd door S. uit Stoppeldijk en een personenauto bestuurd door B. uit Hulst S. reed wel achter de personen auto. Toen de bestuurder van deze laatste bij het naderen en oprijden van de Hulsterweg even snelheid minderde, reed de vrachtautobestuurder er van achteren tegen De personenauto werd hierbij aar de achterzijde ingedrukt Er deden zich geen persoonlijke ongeval len voor. HULST De gemeenteraad van Hulst komt vrij dag 8 november 's avonds om ïali acht in het stadhuis in openbare vergadering bijeen. Op de agenda staan onder meer enkele voorstellen tot grondaankoop. Voor de realisering van een recreatie terrein, gelegen binnen het uitbreidings plan, stellen b. en w. voor twee percelen weiland aan de Zoutestraat te kopen van de heer B. H L. Picavet Eveneens ten bate van het uitbreidingsplan is er een voorstel tot aankoop van enkele per celen weiland aan de Zeildijk, die eigen dom zijn van de heer G. J. C. F. F Cor- stiaens De heer G. Burm is bereid enige percelen van zijn grond gelegen aan de Zandstraat te verkopen In het kader van het uitbreidingsplan is het ook noodzakelijk dat de gemeente beschikt over de grond die nu in pacht is bij de heer N. Picavet. B. en w. stellen de raad voor de pachtafstand van laatstgenoem de te aanvaarden De raad zal zich ook weer bezighouden met de regeling var. de schadevergoe ding aan de heet E Blommaert, welke deze verlaAgt vanwege de verolaatsing van zijn bedrijf Verder is er een voor stel de opzegfermrjr voor het gebruik van lokalen van de vroegere openbare lagere school door de hervormde ge meente met een jaar te verlengen In de maandagavond gehouden vergade ring van de raad van Aardenburg is voor 1964 een sluitende gemeentebegro ting vastgesteld met een post voor on voorziene uitgaven van 34.421,86. De kosten voor verbetering van de Roesse- iaerestraat te Sint-Kruis zjjn in deze be groting niet opgenomen daar nog geen nauwkeurige ramingen daaromtrent zijn te doen. Aan kapitaalwerken werd in deze begroting wel opgenomen de bouw van enige woningwetwoningen te Eede en van vijf woningwetwoningen aan de Burchtstraat. De begroting werd vast gesteld met in de gewone dienst aan in komsten en uitgaven een bedrag van 1.369.869,02. Bij de behandeling van een verzoek van de heer M. Lekes, caféhouder aan de Markt, tot medewerking bij de aanleg van een parkeerterrein aan de Markt, bleken de meningen van de raadsleden verdeeld te zijn. Burgemeester en wet houders waren tegen inwilliging van het verzoek, daar op de Markt nog meer dan voldoende parkeerterrein beschik baar is. Een onderzoek heeft uitgewezen, dat hier gemiddeld niet meer dan acht auto's worden geparkeerd, terwijl er plaats is voor ruim honderd Bovendien zijn de kosten, die geraamd worden op 20.000. erg hoog. De heren R. Buijck [k v.p.l, G. Bonte (k.v.p.), C. Verbeke (k.v.p.l, P. Lampo (k.v.p.) en J Rijc- kaert (k.v.p.) bleken voor het verande ren van het marktplein te zijn, terwijl de heren C. van Bellegem (k.v.p.), Ros- seel (prot. lijst), A Parridaen, J. P. Sla ger (prot. lijst) en E. Lansu (k.v.p.) zich hiertegen verklaarden. Het voorstel zal in de eerstvolgende vergadering op nieuw aan de orde worden gesteld. Vast gesteld werd het uitbreidingsplan Aar denburg-West, gelegen tussen de Eede- weg en het Sportpark. Als gevolg van een det tegen dit plan ingediende be zwaren, werd het plan in zoverre gewij zigd, dat het terrein van de voormalige boterfabriek zal worden aangemerkt als grond waarop zich gebouwen mogen be vinden voor industrie en ambacht, ter wijl dit aanvankelijk voor vrijstaande woningen was bestemd. Tot vertegen woordigers in het algemeen bestuur van de beschuttende werkplaats werden aan gewezen burgemeester M. G. M. van Berckel en wethouder E. Lansu (k.v.p.). Aan het dameskoor Amicitia werd voor 1964 een subsidie verleend van 200, De plaatselijke vereniging voor vreem- Oostburg heeft de strijd tegen Steen I met 40 gewonnen. Vooral voor de rust, die al met een 30 voorsprong voor de thuisclub inging, heeft de Oost- burgse ploeg de grondslag voor deze verdiende overwinning gelegd. Veel be ter dan in de tweede helft wisten de gastheren toen met hard werken en vlot aanvalsspel hun bezoekers te over troeven. üostburg dat voor deze wedstrijd de speler J K Ruiter op de midvoorplaats had opgesteld, heeft met deze nieuwe speler zeker een aanwinst gekregen Met 2 goede doelpunten en een bijdrage in een derde treffer was het voor deze debutant een goede entree in het Oost- burgse team Direct na de aftrap was het Steen dat met snelle open aanvallen naar het Oostburgse doel oprukte. De Steenvoorwaartsen liepen echter te ge makkelijk en te dikwijls in de buiten- spelval, zodat doelpunten uitbleven. Dit werkte deprimerend op het spel van de bezoekers en hiervan profiteerden de Oostburgers door het spel naar de an dere zijde van het veld te verplaatsen. In de 15e minuut opende rechtsbinnen J. de Maat op fraai aangeven van J. K. Ruiter de score. Nog geen 2 minuten later was het al 20 door Ruiter, die na flink doorzetten de doelman van Steen geen kans gaf. Nadat hierna het spel even was onderbroken omdat de Oostburgse aanvoerder op verzoek van de scheidsrechter de wel zeer luidruch tige Oostburgsupporters vanachter het Steendoel moest doen vertrekken, kwam Oostburg weer terug. Het derde doel punt kwam voor Oostburg in de 35e minuut, toen halfspeler A. Tas een vrije schop net buiten het strafschopgebied hard vla een Steenbeen in de netten schoot. Na de rust vlotte het bij de Oostburgers niet zo best meer en het leek er op dat men te vroeg op de voorsprong ging teren Steen kwam meer en meer op dringen maar geen van de voorhoede spelers kon de goede richting van het doel vinden Juist op het moment dat iedereen een Steendoelpunt verwachtte, kwam er één aan de overzijde Een ver re pass door het midden naar midvoor Ruiter een snel doorlopen van deze speler en een kalm omspelen van zijn tegenstander gaf deze de kans de stand op 46 te brengen delingenverkeer kreeg een subsidie van 250,—Op een verzoek van het school hoofd van de openbare lagere school werd besloten tot herstellen van de aan wezige banken en het aanschaffen van nieuwe schoolbenodigdheden. Besloten werd tol ruiling van grond gelegen aan de Burchtstraat, tussen de gemeente en de heer A. J. Maas, en het verlenen van uitweg op de Busschieterstraat voor en kele percelen aan de Weststraat. Mede werking werd verleend voor verbouwing en inrichting van lokalen ten behoeve van het v.g.l.o. aan de r.-k. meisjes school. Bij de rondvraag drong de heer Lam po lk.v.p.) aan op het plaatsen van een wegwijzer op de hoek rijksweg- Peurssensstraat. De heer Rosseel (prot. lijst) pleitte voor het plaatsen van meer zitbanken in de plantsoe nen. Bij K.B. is benoemd tot notaris binnen het arrondissement Middelburg ter standplaats der gemeente Terneuzen: mr Francois Aloys Chislain Barbe, kandidaat-notaris, wonende te Vlissin- gen, In de plaats van G. J. van Cam- pen. F.S De heer A den Hollander te Goes, die gedurende een aantal jaren het voor zitterschap bekleedde van de diaconie van de Ned. herv. gemeente te Goes heeft zijn functie overgedragen. De ambtsperiode van hem loopt per 31 de cember 1963 af. Met het oog op een nieuwe inwerkperiode werd zijn functie reeds op 1 oktober overgenomen door de heer D. L. Koppenhol, secretaris van de diaconie Tot secretaris werd benoemd de heer A. Verhage. Dlu'n\vpehond°rs besnraken fpntnonstfillmasdnnnen De Goese pluimvee- en konijnenfokkers- verenicing „Zeelandia" kwam in de „Landbouw" te Goes in vergadering bij een onder voorzitterschap van de heer P. Katsmnn nit Wolnhaartsdiik. Het grootste gedeelte van de vergadering werd in beslag genomen met besnre- kingen over de te honden tentoonstel ling op 15 pp 16 november aanstaandi in ..Ons Dorpshuis" te Wolnhaartsdiik Verwacht wordt dat niet minder dan 80 vnntinen ter beoordeling zullen worden meezonden Daar de inschrijving nog niet is gesloten kan nog geen iulst aan tal worden opgegeven. Voorts werd be sloten een clubnriis voor elke categorie in te stellen Dit zal reeds dit iaar bii wiize van oroef plaatsvinden Aandacht wprd "oorts geschonken aan de zo ge vreesde konilneziekte, m vxomatose. Enkele konitnenkwekers werden hier door zeer ernstig gedupeerd en zagen bun gehele konijnenstal verloren gaan. Fruitteeltcursus in Krabhendiike De Commissie Agrarisch Vakonderwijs fe Goes heeft het voornemen in het Tiltureel Centrum te Krabbendijke een wekeliikse fruitteeltcursus te organise ren in de maanden november 1963 t.m vatten een snoeicursus, oder leidlg vas februari 1964. De te geven lessen om- van de heer J. Oosterlee en een cursus ziektebestrijding waarvoor C. G. Ruis- sen als docent, zal optreden. De hervormde instult te Goes organi seert zaterdag een avond „Indisch eten". Dat gebeurt om acht uur in de kantine van de vakschool voor meisjes te Goes. Ds H J. Teutscher zal aan de nand van dia's een en ander vertellen over het zendingswerk op West-Irian, net voor malige Nederlands Nieuw-Guinea Lief hebbers voor deze avond kunnen zich tot woensdag opgeven bij wika D. E Hiensch in Goes Door het wegvallen van een regrel is in het verslag van de huldiging van de directeur van het post- en telegraafkan foor te Goes, een onduidelijkheid ont staan. De heer Van Laar ontving van het personeel een tabakspot van Delfts blauw aardewerk, een vulpen en een draagbare schrijfmachine. De geschen ken werden, zoals gemeld, overhandigd door dc hii»v»qiipbpf de heer A. P. Dan- V EI LING KAPELLE 4 november. Industrie- en exportveiling. Saint Remy 2 75, 2 65 26, 2D 25, 3 grof 23, 3 fijn 18. Goudrenet 1 90 43, 1 85 42, 1 80 40, 1 75 35, i 70 31, 1 65 28—27, 2 65 35, 2 80 31, 2 75 28, 2 70 28. 2 65 24. 2 D 20, 3 grof 26. 3 fijn 18. Jonathan 1 80 30, 1 75 33, 1 70 34, 1 65 31, 1 60 25, 2 80A 22, 2 75A 23—26, 2 70A 23—26, 2 65A 21,40—22, 2 60A 18,90—19,20, 2 79B 17, 2 70B 17, 2 65B 17, 2 60B 16, 2 D 15. 3 grot 15 —17, 3 fijn 14. Goudrenet geel 1 90 46, l 85 49, 1 80 51, 75 47, 1 70 39. Cox Orange Pippin 2 75 64, 2 70 62, 2 65 57, 2 60 46, 2 55 31, 2 D 19. 3 grof 45. 3 fijn 20 .Sterappel 1 65 60. 1 60 47— 50. 1 55 30, 2 D 12—15, 3 grof 20—24, 3 fijn 7,30, 2 65 43. 2 60 29, 2 55 23. Glorie van Hol land 1 85 31. 1 80 33. 1 75 32. 1 70 31, 1 65 26, 2 D 20, 3 grof 21. 3 fijn 16. Zoete Ermgaard 1 65 6465, 1 60 4954, 1 55 3640. 2 55 35. 2 D 12—19, 3 fijn 10—13. Golden Delicious 1 80 59—65, 1 75 57—64, 1 70 54—61, 1 65 4451. 1 60 37—40, 2 73 51. 2 70 37—47, 2 65 30-44. 2 60 29 —37, 2 D 14, 3 grof 29. 3 fijn 12—19. Comtesse de Paris 1 70 26, 1 65 26. 1 60 22. 1 55 17, 2 70 24, 2 65 25, 2 60 24, 2 55 16. 2 D 11. 3 grof 1516, 3 fijn 9. Gieser Wildeman 1 60 58. 1 55 50. 2 50 39. 2 55 45. 2 50 3843, 2 D 21 —22, 3 grof 31—42, 3 fijn 14—21. Allington Pippin 1 75 31. 1 70 32. 1 63 27, 1 60 22. 2 D 17. Zwijndrechtse Wijnpeer 2 50 17, 2 D 10. Zoete Campagne 1 65 39. 1 60 27, 2 D 12—15. 3 fijn 14. Geplukte kroetappelen 14,40, val kroet- appelen 13,60, kroetperen doordraai. Bramen industrie 2 98. Gewone veiling. Bramen per doos 2 4439. Aardappelen 2 4. Groenteveiling. Prei 30. Andijvie 1630. Sa vooiekool 6,5016. Spruitkool 45. Wittekool 7. Witlof 69—85. Rode kool 16—6,50. Veldsla 1,25. Uien 15. Koolrapen 2. VISMIJN COLIJNSPLAAT 6884 kg exportgarnalen 95140, 240 kg han delsgarnalen 8491, 235 kg schar, 358 kg bot, 64 kg wijting, 152 kg schol, 8 kg tong. 2 kg paling. 2 kg rog, 2 kg kabeljauw. 2 kg onge sorteerde vis. MARKTBERICHT VLAS. Rotterdam, 4 november. Waterrootvlas lage soorten van f 2 tot 2.20, middensoorten van 2.25 tot f 2.45, best vlas van 2.30 tot 2.65. Dauwrootvlas: van 1 tot f 1.60, afhankelijk van kwaliteit en bewerking. Gezwingelde lokken van 0.75 tot 1.05. Daar vrijwel op alle bedrijven de turbines ln werking zijn, was de produktie van water rootvlas in de afgelopen week groter dan vo rige weken. Het aanbod bestond voor het me rendeel uit middensoorten en goed vlas, ter wijl minder lagere kwaliteiten aan de markt kwamen. Voor alle merken bestond goede be langstelling, zodat de gehele produktie ver kocht werd. De prijzen trokken over de ge hele linie aan, een enkele partij ging boven notering De produktie van dauwrootvlas wordt wekelijks ruimer, het aanbod wordt regelmatig opgenomen, de prijzen trokken aanmerkelijk aan Breekvlas bijlft schaars, het is voor de vlassers voordeliger het lage vlas recht te leggen. Door de ruimere vlaspro- duktie is het aanbod van gezwingelde lokken groter, de produktie wordt wekelijks ver kocht. AARDAPPELBEURS ROTTERDAM. 4 november. Kleiaardappelen 35 m opwaarts; Eigenheimers 13.0013.50. Bintje 10.5011.75. Bevelander 13.0014.00. Meerlander 11.50 12.50. IJsselster 8.5010.00. Kleiaardappelen 38 mm opwaarts; Eigenheimers 13.0016.25. Bintje 11 00—12.00. Furore 11.50—12.00 Klei aardappelen voor export: Bintje 35 mm op waarts in 2 maten gesorteerd 11.75. Alpha 45 mm opwaarts 10.75. Zandaardappelen 35 mm opwaarts: IJsselster 7.007.75. Bintje 8.00. Libertas 7.508.00. Zandaardappelen voor export: IJsselster 40 mm opwaarts 8.00. Bintje 35 mm opwaarts 8.00. Diverse zand- rassen 35 mm opwaarts: geen vraag Stem ming: binnenland rustig, export kalm. Voer- aardappelen 2.504.75. Prijzen berekend per 100 kg en op de handelsvoorwaarden. vast gesteld voor de verkoop van consumptieaard appelen op wagon, schip of auto. ScheeOvaartberichten Vlissingen aangekomen op 2-11: Vinland van Londen, Heemraadsingel van Antwerpen. 3- 11: Rossen van Gent, Maculay van Middles- borough, Pan van Gent, 4-11: Hamina van Bridgewater, Maaskade van Greenock. Vlissingen vertrokken op 3-11: Heemraad singel naar Franville, Rossen naar Lysekill. Vinland naar Amerika, Miami naar Emden, Nordstjerman naar Rotterdam, 4-11: Hop naar zee. Gepasseerd naar Antwerpen op 2-11: Boe zemsingel van zee, Spirit van Ipswich, Erebus van Par, Stanislas van Milos naar Gent, Po laris var. zee naar Terneuzen, Zaankerk van Bremen, Tasman van Kingslynn, Soestdijk van Rotterdam, Korendijk van Rotterdam, 3- 11: Adriana van Faversham, Kinderdijk van Le Havre, Idanel van Duinkerken, Delfzijl van Ipswich, Pasteursingel van Par naar Gent, Tjamme van zee naar Terneuzen. Bram van zee, Willy van Londen. Adm. Nelson van Scheveningen, Gaasterkerk van Hamburg, 4- 11: Falco van Noordzee naar Gent. Caltex Eindhoven van Kopenhagen. Gepasseerd van Antwerpen op 2-11 Gasselte naar Stockholm. Globe naar Hull van Gent. Bosco naar Manchester. Hista naar Zwarte Zee, Tyeha naar Londen. Hunze naar Kal- mar. Meliskerk naarHamburg, Alme naar Dublin. Almkerk naar Rotterdam, Sondith naar Rotterdam, Megrez N naar Rotterdam, Bevesier naar Rotterdam. Eagle naar Londen. Fambo naar Rotterdam, Stlvretta naar Ko penhagen, 3-11: Olivier van Noort naar Huil. Almdijk naar Rotterdam, Nieuwe Waterweg naar Rotterdam van Gent. Alnitak naar Rot terdam. Soestdijk naar Hamburg. Seabreeze naar Londen. Dubhe naar Huil. 4-11 Koren dijk naar New Vork. VEILING V.V.Z.B. GOES 4 november. Groenten: per stuk: Bloemkool AI 61—54. All 40—59, BI 40—52. BH 25—50, afwijkend 2044. Kropsla U 610, CU 56. Knolselderij H 12—14. Per bos: Wortelen I 2324. Per kg. Andijvie I 1328, H 1517. Prei Al 25—30. Witlof AI 101—112, AH 90—98. Tomaten A 56, B 66, C 30. Spruiten All 96— 60. Bil 24 Veldsla I 37—96. Waspeen II 18. Dubbele prinsessenbonen I 207209. Uien. af wijkend 1,507. Boerenkool 16. Rode kool BI 812 Groene savooiekool l 2429, II 20. Witte kool I 1216. Breekpeen BI 614, Cl 17. Black Alicante I 194, II 161. Bramen per doos I 16, H 13—20. AARDAPPELTERMIJNMARKT ROTTERDAM. Na een kalme opening is de prijs voor Bintje 35 mm aprillevering gedurende de afgelopen week opgelopen van f 15.10 tot f 16.20 per 100 kg. Onzekerheid zowel over eventueel te ver wachten exportvraag, alsook over de be schikbare voorraden consumptieaardappelen van behoorlijke kwaliteit werkten deze vaste stemming in de hand. hoewel de omzet toch zeer beperkt bleef. Er werden namelijk 127 contracten omgezet tegen 112 contracten in de voorafgaande week Het slot was iets kal mer, t.w.. f 16.— laten, f 15.90 bieden voor april-Bintjes. Gedaan werden 108 contracten in consumptie- Bintjes 35 mm opw., waarvan 1 contract no vember tot f 11.70 en 107 contracten aprille vering tot prijzen van f 15.10 tot f 16.20, ter wijl in pootaardappelen novemberlevering tot stand kwamen 13 contracten Bintje „A" tot f 23.50 en 23.— en 4 contracten Slrtema „A" tot t 15.50 De omzet gedurende de maand oktober be liep 538 contracten, waarvan in Bintje 35 mm opw 14 contracten november en 455 contrac ten april verder in pootaardappelen novem ber 31 contracten Bintje ..A". 1 contract. Eer steling ..A" en 37 contracten Sirtema „A". Het aanta. openstaande contracten bedraagt 675 tegen 674 vorige week. GRAANBEURS ROTTERDAM. 4 november. Tarwe volgens monster basis 17 pet. vocht tot f 34.75. franco Rotterdam per schip, levering deze week. Zomergerst voglens monster 23f 26.50. Haver vol gens monster f 21f 24. Groene erwten volgens monster 1 40f 52.50. Schokkers volgens monster f 40f 67 franco Rotterdam. EIERVEILING S.B.E. 4 november. Aanvoer 392.913 stuks, handel vlug. Prijzen (per 100 stuks) eieren van 50 tot 55 gram 9.5411.02; van 55 tot 60 gram 11.06—12.90; van 60 tot 65 gram 12.76—14.50; van 65 tot 68 gram 14.4714.69. VEILING TERNEUZEN 4 november. Glassla I 3,70—7,40, C 3,50—4,30. Bloemkool A 70—83, A II 52—75, B 50—53, D II 24—26, C n 18, afwijkend 13—42. Knol selderij 714. Selderij 12. Peen I 33. Bintjes 8,6010.20 Andijvie 75. Kroten 18. Rode kool 916. Savooiekool 1638. Boerenkool 15—19. Waspeen 61—62. Prei 14—32. Knol selderij 711. Spruiten 3151. Tomaten A II 46—71, B 77—81, C II 34. Uien I 10—13, II 5— 6. Witlof 82—87. B II 5^—79, afwijkend 46— 50. Appelen: Renetta I 85 3940, I 80 39, I 75 33. I 70 31. I 65 23—28, II 85 31—33, n 80 31— 32. II 75 28—32. II 70 26—28, n 65 26—27, II D 1617, 111 grof 2526. Glorie van Holland I 70 28—30, I 65 25—26, II 75 22—23, II D 15— 16. III grof 18. Jonathan I 80 31—32, I 75 31— 33. I 70 29—31, I 65 29. I 60 22—23, II 80 25— 26. II 75 25—27, II 70 25—26, 1 165 20—22, II 60 16—18, TH grof 20—21. Golden Delicious I 80 58—65, I 75 59—61, I 70 57—99, 1 65 43—47, I 60 30—36, TI 80 5354, II 75 42—49, II 70 41—46, II 65 32—43, II 60 25—32, II D 17, III grof 25— 29. III fijn 11—12. Peren: Wijnperen I 60 30— 31, I 50 21—23, IID 8—10, III grof 11, fijn 6—11. VEEMARKT ROTTERDAM. Totale aanvoer 1821 stuks. Vette koeien en ossen 1487. Varkens S34. Prijzen (resp. voor le. 2e en 3e kwaliteit) in cents per kg. Vette koeien 310—340 265—300 230—260 Varkens (lev. gew.) 234 232 230 Vette koeien: aanvoer groter, handel kalm, prijzen 1ste kwal. prijshoudend, 2de en 3de kwal. gedrukt, prima's boven notering. Var kens (levend gew.): aanvoer korter, handel vlug. prijzen hoger, prima vleesvarkens bo ven notering, slachtzeugen van 1.952.05 per kg. VEILING „WALCHEREN" G.A. MIDDELBURG 4 november Fruit: Jonathan 75-80 36, 70-75 39. 69-70 33. III grof 18, III fijn 10—14. Goud renet III grof 22, III fijn 19. Glorie van Hol land 85-90 36, 80-85 34. 70-80 26—29, 60-70 19— 26. 55-60 25. III grof 21. Gieser Wildeman 50- 60 46—17 Druiven 2,12—2,17. Groenten- Andijvie I 17. idem H 14. Savooie kool I 32, idem II 26. Boerenkool 9. Rode kool 7—19 Witte kool 12—13. Sla 4—17. Spinazie 43—56 Postelein 36—39. Prei 11—23. Witlof 8698. Uien 1122. Kroten 821. Wijnpeen 1015 Bloemkool 4 per kist 7583. idem 6 per kist 3875, idem 8 per kist 2058. idem 10 per kist 1533. Spruiten, ongeschoond 2767, idem geschoond 7586. Dubbele bo nen 1,40. Veldsla 1,942,09. Bospeen 2330. Rapen 1116. Knolselderij per stuk 1618. Waspeen 1029. Kassnfjbonen 1.311.83. VEILING BERGEN OP ZOOM 4 november. Sla 414. 'A oemkool 121,05. Rode kool 814 Witte kool 814. Savooie kool 15—34 Prei 30—42. Witlof 60—1.20 Bos peen 2028. Waspeen 1828. Breekpeen 6— 8 Komkommers 2034. Uien 621 Aardap pelen 8—13. Andijvie 726. Spruiten 151,30. Tomaten 2548. Cox Orange 9055. Glorie L'an Holland 2533. kunt met St.-Nicolaas dat paar luxe PANTOFFELS, die leuke TAS ot praktische PORTEMONNEE CADEAU krijgen als U nu uw SCHOENEN, PANTOF FELS en LEDERWAREN U ontvangt nl. voor elke bestede ƒ5,- welke U bij een volgende aankoop als betaalmiddel kunt gebruiken. Dat er dus gemakkelijk een paar leuke pantoffels op over kunnen schieten, illustreert het volgende voorbeeld: Dames, weet U dat er al een prach tig, modieus schoentje is voor 15,95 Een mooie en ruime sortering schoenen, pantoffels en lederwaren staat voor U klaar U kunt EXTRA geld verdienen als U nu koopt bij: AXELSESTRAAT 6 - TELEFOON 3333 TERNEUZEN De zaak waar U méér krijgt voor uw geld U koopt: 1 paar heren-solexlaarzen 38,90 1 paar dameslaarsjes 19,90 1 paai kinderlaarsjes f 13,50 1 paar gymschoenen 3,75 Samen 65,05 U KRIJGT TERUG Waarom zoudt U dan niet zo'n mooie portemonnee kopen die 7,95 kost, maar waarvoor U slechts 1,45 nodig hebt, omdat evenveel waarde hebben als uw harde guldens verkrijgbaar bij: WONINGINRICHTING Arsenaalstraat 5. telefoon 01150-2097 TERNEUZEN TELEFOON TERNEUZEN ADVERTEREN DOET VERKOPEN I iS. Onze sortering verdient uw aandacht. zo veeleisend zijn niet veel mannen... maar toch willen ze kleding van top klasse, die hun persoonlijkheid accen tueert. Die heren kiezen met plezier uit de collectie van Maison Legrand. Ook U. i Burchtstraat 14 - OOSTBURG - Telefoon 3463 In onze rijk gevarieerde collectie vindt U een vest naar uw persoonlijke smaak, in stof of suède. De zaak waar U het voor 't kiezen hebt. Moderne kleding voor vader en zoon. Noordstraat 33 - Terneuzen Met een advertentie in de P.Z.C. heeft U succes 1

Provinciale Zeeuwse Courant | 1963 | | pagina 15