Leeftijd redde twee knapen-onder invloed op brommer-uit de cel tHoogeHuys AVI Al Super Mi* Officier vroeg 10 en 14 dagen onvoorwaardelijk BESCHERMING IN OORLOGSTIJD Promillage ZEEUWSE WATERSTAATSWERKEN Kies de soort d ie bij u w au te hi Veel narigheid om ruiten inzetten EXAMENS DISCUSSIE OVER FEESTJE VOOR BEJAARDEN IN RAAD RILLAND MOTEL IN WESTKAPELLE WORDT GEDEELTELIJK IN TENT GEBOUWD MMHC voor zware wedstrijden ALLE ZES WONINGWETWONINGEN IN DE DORPSKERN KAPELLE Dort iOSRAM DS. J. N. BIEGER 40 JAAR PREDIKANT EEN FLOP IN GOES EEN TREIN REED NIET Keuring ST.WILLIBRORD WACHT DRUKKE TOEKOMST Pracht handen POLITIERECHTER MIDDELBURG Grote fout Een boot? Een vliegtuig? Geen van beide! Rijk heeft nu geld voor schadeloosstellingen Politierechter Middelburg lampen KERKNIEUWS Kerkeliike mutaties Nu ook keuring van het ingevoerde vlees nodig LF.7r.QSSCHRIJVEN als vloerbedekking natuurlijk In zomerseizoen '64 gereed Deze winter kan het werk gewoon doorgaan Tent LEVENSVERZEKERING SCHADEVERZEKERING Tubel6°-9Sc' Hamea-Gelei Raadsleden oneens over verdeling woningen neen» toch een ZATERDAG 2 NOVEMBER 1963 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Een 18-jarige jongeman uit Ove- zande en een 18-jarige jongeman uit Wemeldinge hebben donderdag middag tijdens de Middelburgse politierechterzitting een onvoor waardelijk gevangenisstraf boven het hoofd hangen omdat zij on der invloed van sterke drank op de brommer gereden kudden. Hun leeftijd redde hen uit de gevange nis: mr. B. S. Sieperda, de politie rechter wilde het nu nog bij een voorwaardelijke gevangenisstraf laten en niet de respectievelijke 10 en 14 dn gen onvoorwaardelijk op leggen, die de officier van justitie, mr. T. Lebret, gevorderd had. De jongeman uit Ovezande, de bankwer ker C. v. d. D., had het wel heel bont ge maakt, waarbij bijna een wachtmeester van de rijkspolitie het slachtoffer was geworden. Want toen Van der D., na de avond in Goes te hebben doorgebracht en daarbij een serie glazen bier had gedronken een stuk of zes naar huis reed hinderde hij de hem achtervol gende politieman zodanig, dat deze met zijn motor tegen hem aanreed en in de sloot terecht kwam. Daarvan maakte verdachte gebruik om zich huiswaarts te spoeden, hopend dat hij ongezien was gebleven. Mr. Lebret noemde het een kwalijk optreden, dat de officier niet in de sfeer van een geldboete vond passen. Hij eiste een onvoorwaardelijke ge vangenisstraf van 10 dagen. Gezien de leeftijd en het feit, dat Van der D. in zijn eigen gemeente gunstig bekend staat legde mr. Sieperda twee weken voorwaardelijke gevangenisstraf met een proeftijd van twee jaar, een boete van 25, en betaling van de civiele vordering van 129 op. 1.80 in het bloed na een feest in de gemeente naar huis reed en daarbij eén van drie wandelaars onderste boven reed. De man was er slecht aan toe geweest. „Je hebt schandalig ge reden", wees mr. Sieperda hem te recht en mr. Lebret vroeg een ge vangenisstraf van 14 dagen onvoor waardelijk. Om dezelfde redenen als in de vorige zaak liet mr. Sieperda het zij het na lang aarzelen bij een voorwaardelijke straf van 14 da gen met een proeftijd van twee jaar een boete van 50 en toewijzing van de civiele vordering van 147. De machinist C. B. uit Sint-Maartens dijk, die eveneens onder invloed van sterke drank op zijn bromfiets gereden had, werd een boete opgelegd van 80 (eis 100), voor eenzelfde feit legde de politierechter de landarbeider J. van 't H. uit Sint-Annaiand conform een voor waardelijke gevangenisstraf van twee weken met twee jaar proeftijd, 100 boete en toezicht van het Z.C.v.A. op, terwijl de Wemeldingse chauffeur H. voor het rijden onder invloed in zijn au to veroordeeld werd tot 1 maand voor waardelijke gevangenisstraf met een proeftijd van drie jaar, een boete van 500, twaalf maanden ontzegging van de rijbevoegdheid, waarvan acht Voor waardelijk, en toezicht van het Z.C.v.A. De officier had een ontzegging van twee jaar geeist, waarvan IV2 jaar voorwaar delijk. De assuradeur G. V. uit Cadzand werd er van beschuldigd een politieman bele digd te hebben, terwijl hy hem ook on derbroken had bij een transactie, duide lijker gezegd bjj het uitschrijven van een bon. Toen de auto van een Groningse predikant in Cadzand op vakantie (vijf meter van een groot parkeerter rein) op een stuk weg waar een wacht- verbod gold geparkeerd werd, schreef de wachtmeester le klas H. K. een bonne tje. Terwyi hij daarmee bezig was, de dominee had al een briefje van 25 in de hand, kwam V. die aan de over kant woonde naar buiten en zou vol gens het proces-verbaal met een serie leiyke woorden de wachtmeester toege sproken hebben. „Jullie maken met je bekeuringen de hele kust kapot", zou de assuradeur gezegd hebben. Volgens verdachtes verklaringen zou de wachtmeester hem ook beledigd hebben. „Maar ik heb één grote fout femaakt door het niet aan te geven ij de officier van justitie", verklaar de V. „Maar wat had U er mee te maken?", wilde de politierechter weten. „De agent heeft toch zijn plicht gedaan". Dat meende ook de officier van justitie. „Bijzonder onaangenaam als dergelijke dingen voorvallen", merkte mr. Lebret op, die een boete van 200 eiste. Mr. W. K. H. Dieleman, de raadsman van V., merkte op, dat het toch niet gebruikelijk geacht moet worden, dat een agent een uur voor de deur van zijn cliënt staat om de vakantie gangers te bekeuren. Vier getuigen hadden per brief het verloop van de „schermutseling" uiteengezet en daaruit wilde mr. Dieleman laten blij ken, dat de agent tegen V. gezegd zou hebben: „Ik zal een knoop in je lange lichaam leggen". Tegenover een andere getuige zou de wacht meester toegegeven hebben minder tactisch te zijn opgetreden tegen V., maar dat kwam door de minder aan gename houding van verdachte. Mr. Dieleman was van oordeel, dat deze getuigen gehoord zouden moeten wor den. Mr. Sieperda achtte het ten laste geleg de echter bewezen en legde een boete van 100 op. De Middelburgse monteur A. K. werd wegens mishandeling conform veroor deeld tot een boete van 20, terwijl de scholier B. T. uit Souburg conform 10 werd opgelegd wegens diefstal van een mandfles. IN COMMISSIE PROVINCIALE STATEN De andere 18-jarige was de fruit kwekersknecht M. B. uit Wemeldinge die met een alcoholpromilage van (Advertentie) Hij tankt anders mist hij iets Ook hij begrijpt dat Super Mix onmisbaar is. ledereen rijdt an ders. Alle rij-omstandigheden verschillen. Alle motoren vragen om „individuele voeding". Daar om zijn er 5 soorten BP-benzine: BP normaal, BP Mix 25, 50 of 75, BP Super. Kies zélf uit welke soort u nodig heeft. Die soort - juist diè - geeft u tóp-kracht bij het zuinigste ver bruik! Super Mix pompen zijn zeer spe ciale pompen. Vraag per brief kaart adressenboekje aan BP, Frederiksplein 42, Amsterdam. ï-.«-v vW.-S" jna1-"'/' "-1"' Da. k,n alk én b r firi 1-V BP steeds 'n stap vóór. BP - in samenwerking met Vickers Armstrong - presenteerde onlangs voor héél Nederland de Hovercraft. Een wervelwind voor veilig vervoer, over water èn land voor passagiers en vracht. Het resultaat van 9 jaar re search dezelfde research, die óók leidde tot BP Longlife, de motor-olie met dubbele levensduur; en tot Super Mix, voor individuele motorvoeding met 5 soorten benzine. Over de bescherming van waterstaats werken in oorlogstijd sprak dezer da gen de vaste commissie van advies en bijstand uit de Zeeuwse provinciale sta ten voor de waterstaat (polders en we gen). Tot op heden waren op de rijks begroting geen gelden beschikbaar voor de in de wet bescherming waterstaats werken in oorlogstijd (uit 1952) vastge stelde maatregelen. Het rijk zal volgens deze wet driekwart van de uit deze maatregelen voortvloeiende schadeloos stellingen voor zyn rekening nemen. Het laat zich aanzien, dat thans deze gelden wél beschikbaar komen. De hoofdingenieur-directeur van de provinciale waterstaat, ir. W. de Beijl, deelde in de commissie mee, dat wat dit betreft er contact bestaat tussen rijks waterstaat en de provincie. Ten laste van de provincie komt op grond van deze wet éénvierde van de kosten, waarbij de provincie de bevoegdheid heeft dit aandeel geheel of ten dele op derden (waterschap, gemeente, e.d.) te verha len. Verschillende maatregelen (provin ciale wegen en werken) zal de provin cie zelf moeten treffen en financieren, waarbij het rijk dus driekwart van de kosten voor zijn rekening neemt. KWESTBAAR Ir. De Beijl wees erop, dat bepaalde plaatsen hij noemde o.m. Terneuzen, Hansweert en Vlissingen uit militair- strategisch oogpunt als zeer kwets baar kunnen worden beschouwd. Bij deze werken (dijken bijvoorbeeld) ligt in oorlogstijd het gevaar een klasse ho ger. Het zou, zo meende hij, bij werken als deze wellicht nodig kunnen zijn, een tweede kering te leggen. Ir. De Beijl wees in dit verband ook op „noodge- De 's-Heer-Arendskerkse mannen I. K. en N. W. waren er echt wel van ge schrokken toen zij de dagvaarding la zen, die zij van de enkelvoudige kamer van de Middelburgse rechtbank ontvan gen hadden: „opzettelijk gebruik ge maakt van een vervalst geschrift". Neen, verzekerden ze mr. B. S. Sieper da, de politierechter, die deze enkelvou dige kamer voorzat, om beurten, zo had den ze het helemaal niet bedoeld, 't Was allemaal begonnen toen een groepje patrouillerende en baldadige soldaten de ruiten van de auto van W. had stukgegooid. Vanzelfsprekend wilde W. weer nieuwe ruiten in zijn wa gen: hij vroeg aan een handelaar in de büurt hoeveel dat zou gaan kosten en die vertelde hem, dat het inzetten wel zo rond 45 moest opbrengen. jW. kreeg de ruiten enige tijd later thuis en vond toen een vriend van hem, I. K. van wie de auto voorheen was ge weest bereid om de ruiten er in te zetten. Daarvoor vroeg hij 15, om de kosten voor de soldaten, die toch ook niet zoveel hadden, wat te drukken. Maar ondertussenhad W. de reke ning van 45 vooraf, zoals vaker ge beurt, administratief met de handelaar afgewerkt naar de militaire instanties gezonden, en ondertussen was de com pagniescommandant van de militairen wezen kijken of de ruiten er al ingezet warenEn toen de commandant op bezoek was, had K. het karweitje nog niet opgeknapt. De politie werd er bij gehaald, de ruiten gingen er in voor 15, terwijl de militaire instanties een rekening hadden gekregen van 45. Na righeid genoeg dus. De wijze, waarop K. en W. de zaken hadden geregeld, vond mr. T. Lebret, de officier van jus titie, niet helemaal netjes. Voor het ver krijgen van de te hoge schadepremie met listige kunstgrepen eiste de officier een boete van 100 en een voorwaardelijke gevangenisstraf van 1 maand met een proeftijd van 1 jaar tegen beide mannen. Zowel de raadsman van W., mr. J. G. v. d. Burgt, als de raadsman van K., mr. P. C. Adriaanse, waren van mening, dat er hier geen opzet in het geding is ge weest. Op het moment, dat de rekening werd ingezonden, wist W. niet beter of de herstelkosten zouden 45 bedragen, verklaarde mr. Van der Burgt, waarna mr. Adriaanse er op wees, dat de ge- ringe rekening goedheid van K. is ge- weest. Juridisch kon men hier volgens deze pleiter niet tot een veroordeling ko men. De politierechter achtte het allemaal wel bewezen, maar omdat hij van de goede trouw van de mannen overtuigd was, 'legde hij elk een boete van 10 op. malen". De rijkswaterstaat stelt thans een onderzoek in naar verplaatsbare gemalen. Na verschillende op- en aanmerkingen van de commissieleden besloot men Ge deputeerde Staten te adviseren het voor stel te aanvaarden. Geen bezwaren ondervond ook een voor stel tot overdracht in eigendom, beheer en onderhoud aan de gemeente Biervliet van de aansluitingswegen van de weg IJzendijke-Biervliet aan de Gentsestraat en de Weststraat te Biervliet en de jaar stukken van het provinciaal wegenfonds over 1962. (Advertentie) Maandag 4 november is het veertig jaar geleden, dat ds. J. X. Bieger uit Utrecht intree deed als predikant in de Evange lisch Lutherse Kerk. Ds. Bieger werd 17 januari 1877 uit een zendelingsgezin te Tegal op Java geboren. In 1903 werd hij geordend als zendeling-leraar en als zodanig uitgezonden naar het voorma lige Nederlands Oost-Indië. Ds. Bieger was eerst ongeveer twaalf jaar werkzaam op Nias aan de westkust van Sumatra en daarna ongeveer zeven jaar op Sumatra zelf. Nadat de heer Sieger uit de dienst van de zending was getreden werd hij 4 november 1923 voorgesteld (bevestigd) als predikant van de evangelisch lutherse gemeente van Stadskanaal. Op 25 januari 1925 verwisselde de jubilaris deze gemeente met die van Vlissingen en Middelburg, waar hij in verband met zijn benoeming tot predikant bij de protestantse kerk in het voormalige Nederlands Oost- Indië met ingang van 25 april 1927 zijn ambtsbediening als predikant in de Evangelisch Lutherse Kerk neerlegde. Ds. Bieger is tot 10 mei 1936, toen hem eervol ontslag met pensioen werd ver leend, in Indonesië werkzaam geweest in verschillende plaatsen. Na terugkeer in ons land werd hij 5 juli 1936 voorge steld (bevestigd) als predikant van de evangelisch lutherse gemeente van Bergen op Zoom. Op 25 april 1939 ver wisselde de jubilaris deze gemeente met die van Leiden, welke hij heeft gediend tot 3 september 1944, toen hem emeri taat werd verleend. NED. HERV. KERK Beroepen te Leerbroek: J. Jongerden te Bruchem en Kerkwijk; aangenomen naar Sidney (Australië) Presb. Church: H. F. Kat, vlootpredikant te Hilversum; bedankt voor Barneveld: J. H. Cirkel te Huizen N.-H. GEREF. KERKEN Beroepen te Zierikzee: A. C. van Beek te Ottoland ;aangenomen naar Harden- berg (vac. D. Pasman): A. J. van Gor- cum te Beetsterzwaag. GEREF. GEMEENTEN Beroepen te Bradford Ontario Cana da): A. Vergunst te Rotberdam-C; be dankt voor St.-Annaland: P. Blok te Dirksland. Aan de technische hogeschool in Delft slaagde de heer J. L. Dekker uit Haam stede voor het kandidaatsexamen na tuurkundig ingenieur. In het kader van de opleiding van land bouwkundig personeel bij de directie van de landbouw, behaalde de heer K. F. Malcorps te Cadzand, hoofdassistent bij de rijkslandbouwvooriichtingsdienst, één dezer dagen het diploma van de cursus specialist plantenziekten. Advertentie) DUCANA ALUMINIUM VOORZETRAMEN WAARBORGEN géén tocht - géén vocht - géén beslagen ramen, maar... Wél ca. 40% besparing van uw var- warmingskosten. Ducana geeft 20 j. schrift, ga rantie. Ducana aluminium ramen met gepa tenteerd ventilatiesysteem. Bel of schrijf heden Liebergerweg 104a Hilversum, tel. 02950-17®51 DUCANA NEDERLAND Liebergerweg 104a Hilversium DORPSHUIS BESCHIKBAAR VOOR ORANJEVERENIGING De gemeenteraad van Rilland-Bath heeft donderdagavond gediscussieerd naar aanleiding van een verzoek van het ac tiecomité St.-Nicolaasfeest bejaarden om een gemeentesubsidie voor het St.-Nico- laasfeest te Bath. B. en w. stelde de raad een subsidie van 100 voor. Het c.h.-raadslid J. van den Boomgaard wil de ook graag een dergelijke subsidie voor het feestje voor de bejaarden van Rilland, maar burgemeester J. C. W. Jobse wees erop, dat voor de wekelijkse bijeenkomsten van deze groep een jaar lijkse gemeentesubsidie van 800 wordt verstrekt. De raad ging met het voor stel van b. en w. akkoord. De raad verleende medewerking voor de aanschaf van wandtegels, die de jeugd van de lagere en kleuterscholen zal krij gen bij de viering van het 150-jarig be staan van het Koninkrijk der Nederlan den en stelde, op voorstel van de heren J. Walraven (p.v.d.a.) en M. Rijk (k.v. p.) het dorpshuis gratis ter beschikking van de Oranjevereniging voor diverse festiviteiten. De heer Rijk kwam met het idee een tekenwedstrijd of een han- denarbeidwerkexpositie te organiseren voor de schooljeugd. Burgemeester Job- se beloofde hierover met de schoolhoof den te zullen praten en de raad stelde vast 100 beschikbaar voor verschillen de prijsjes. Televisieuitzending vanuit de Schutters hofzaal. Op een uitzondering na, deelt de jury floppen uit. Voor mij was de grootste FLOP, de verkleedpartij van een aantal der daar aanwezige meisjes. Op een enkele uitzondering na, geen re clame voor onze mooie Zuid-Bevelandse of Walcherse dracht, maar een aanflui ting. W. N. van Liere Burgemeester van Baarland en Oudelande. Toen op dinsdag 29 oktober jl. de reizi gers voor de sneltrein van 8 uur op het Middelburgse station kwamen, namen zij met verbazing kennis van een mede deling der N.S. dat deze trein die dag niet zou rijden. Op de vraag naar de re den voor deze ingrijpende beslissing werd medegedeeld: De machinist in Vlissingen is ziek geworden en zodoen de... Ja, zodoende kwamen talrijke rei zigers voor het westen een uur te laat op hun bestemming en misten vele an deren hun aansluiting naar het oosten en noorden te Rotterdam. En zodoende is één zieke machinist in staat de be langrijkste morgentrein te doen uitval len en zodoende is de organisatie van de spoorwegen ernstig te kort gescho ten. Onbegrijpelijk en onaanvaardbaar. Middelburg. B. A. Hesselink De heer A. J. Schuit kreeg op verzoek ontslag als ambtenaar van de burgerlij ke stand per 1 januari 1964. De raad stelde d» gemeenschappelijke regeling voor de gemeentereiniging samen met de gemeenten Krabbendijke, Kruiningen, Waarde. Wemeldinge en Yerseke vast en bracht een wijziging aan in de ver ordening op de vleeskeuringsdienst in de keuringskring Kruiningen. Deze wijziging houdt in, dat keuring van ingevoerd vlees nu ook moet plaatsvin den. Dit is noodzakelijk geworden, om dat er een toename is in de verkoop van vlees, dat wordt ingevoerd uit bui ten de keuringskring gelegen gemeenten. Tevens werden de keurlonen verhoogd. De gemeenterekening en die van het ge meentelijk woningbedrijf over 1961 wer den voorlopig vastgesteld. De gemeen terekening heeft op de gewone dienst aan inkomsten 1.176.827,62 en aan de uitgaven 1.170.688,04 belopen en een batig saldo derhalve dus van 6.139,58. De kapitaalsdienst vertoont een nadelig saldo van 291.535,44 met aan inkom sten 5.255.528,60 en aan uitgaven 5.547.064,04. Voor het woningbedrijf zijn in afdeling I de inkomsten en uitgaven 265.016.34 en in afdeling II 88.569,70. De reke ning van het Burgerlijk Armbestuur over 1961 heeft 17.711,52 aan inkom sten en uitgaven. Bij de rondvraag vroeg de heer J. Wal raven (p.v.d.a.) hoever het stond met de verbetering van de weg naar Bath. Bur gemeester Jobse deelde mee, dat eerst de buizen van de waterleiding moeten worden vernieuwd. Als tijdelijke voor ziening zal men echter zo spoedig mor gelijk met slakken de grootste gaten dichten. De heer Walraven informeerde ook naar de invoering van een presta tiebeloning voor de gemeentewerklieden, met voor alle een gelijk percentage. Deze materie zal op een volgende raads vergadering ter sprake worden ge bracht en worden toegelicht door de di recteur van gemeentewerken. (Advertentie) Zoals gemeld zal de heer A. J. Kaland, lid van Gedeputeerde Staten van Zee land, maandagmorgen om half elf in Westkapelle de eerste paal slaan voor liet eerste nieuwbouwproject een mo tel van de Exploitatie Maatschappij Seheveningen (E.M.S.) N.V. in Zee land. In totaal zullen er voor het eerste stadium van de bouw 141 palen van 12 meter lengte in de grond gaan. Het motel omvat' in totaal 4 blokken van 12 appartementen in 2 bouwlagen elk, alsmede een café-restaurant met een capaciteit van ea. 150 zitplaatsen. In directe uitvoering komen thans twee appartementenblokken en het restau rant en het ligt in de bedoeling, dat zij in het zoiAerseizoen 1964 in gebruik ko men. De opleveringstermijn is derhalve op half mei gesteld. Rekent men voor de komende winter op een normaal aantal onwerkbare dagen voor de bouw, dan blijkt deze opleve ringstermijn niet haalbaar zonder extra voorziening voor de verletbestrijding. De E.M.S. heeft in samenwerking met het aannemingsbedrijf De Muynck en Petri te Vlissingen, dat het werk in uit voering heeft, zulk een voorziening ge troffen en een constructie ontwikkeld, die één der bouwblokken geheel omsluit. Men hoopt hiermede te bereiken, dat tijdens de uren, waarin wegens regen of storm niet aan de beide onbeschermde gebouwen kan worden gewerkt, alle ar beid op het beschermde blok kan wor den geconcentreerd. In verband met de situatie op de Zeeuwse eilanden is bij deze constructie meer rekening gehou den met regen en storm dan met vorst en sneeuty. Niettemin is de constructie bestand tegen sneeuwbelasting. Besparing op de bouwprijs is niet be reikbaar. Bekorting van de bouwtijd door het voorkomen van onwerkbare uren is hoofddoel. De constructie heeft de vorm van een grote tent, tot 3 m hoogte be staande uit normale houten schut ting en voor de rest uit plastic ma teriaal. Het geraamte wordt ge vormd door normale stalen steiger en bekistingselementen. Het grond vlak van het aldus omsloten bouw blok meet 16 x 26 m. In verband PEGUUN HOLLAND NV - Amsterdam Staal kade 4 -Ie). 020-247666 Tijdens de jaarvergadering van de wo ningbouwvereniging St.-Willibrord luis terden de aanwezigen niet veel aan dacht naar de belangrijke mededeling van de voorzitter, de heer F. Schets dat spoedig 196 woningen en 126 garages in Paauwenburg door de vereniging wor den gebouwd. Spreker bracht nulde aan het gemeentebestuur voor de onderno men activiteiten, samen met de gemeen te Middelburg, waardoor in de komen de jaren iets groots tot stand komt. Onder dankzegging aan de samenstel lers werden de verslagen van secretaris en penningmeester goedgekeurd. Vervolgens gaf de voorzitter een be schouwing over de plannen om grote herstelwerkzaamheden te doen uitvoe ren aan ongeveer 200 woningen deel uit makend van een 4-tal complexen in de Pr. Roosevelt laan en omgeving en de z.g. Witte Wijk. De uitvoering daarvan zal plaatshebben in 1964 en 1965. Spre ker gaf een opsomming van de vele ernstige gebreken en andere verschijn selen die echter door een radicale aan pak weggenomen zullen worden. Ook hier bracht spreker dank aan de dienst gemeentewerken voor de ondervonden medewerking. Ruim 2 jaar hebben al besprekingen en onderhandelingen plaats met het rijk en de provinciale di rectie die ertoe zullen leiden dat spoe dig met het eerste complex kan worden begonnen. De ledenvergadering verleende aan het bestuur machtiging om voor de nieuw bouw en herstelplannen geldleningen te sluiten die totaal ruim 5 miljoen gul den belopen. Tot bestuurslid werden herkozen de he ren J. Borgs en C. Benée alsmede de heer P. Kaufmann, commissaris. De penningmeester de heer C. Benée die wegens ziekte verhinderd was, werd een spoedig herstel toegewenst. De ver gadering bracht hulde aan de penning meester voor het zeer vele werk dat hij in zijn vrije tijd verricht, maar ook voor de accurate wijze waarop hij zijn func tie vervult. De ledenvergadering gaf blijk van grote waardering voor het ge voerde bestuursbeleid, terwijl eVeneens veel lof werd toegezwaaid aan het adres van de opzichter P. v. d.- Ven voor zijn vele bemoeiingen bij het ontwerp van het plan Paauwenburg en het grote her stelplan. Ten slotte werd nog medegedeeld dat uit het bestuur een bouwcommissie is feformeerd bestaande uit de heren F. chets, J. Borgs, P. v. d. Ven en A. Schutijser. Dat de besturen van woningbouwver enigingen meermalen werden uitgeno digd bij de voorbereidende bouwbespre- kingen gaf de voorzitter aanleiding hier voor zijn erkentelijkheid uit te spreken aan het gemeentebestuur. Ook voor de tussentijdse besprekingen o.a. met wet houder Smit en directeur gemeentewer ken, de heer D. Stam. Tijdens de pauze namen de aanwezigen kennis van de tekeningen van de nieuw bouw, volgens ontwerp van de architect de heer J. Jobse. met noodzakelijke materiaalopslag is het grondvlak van de tent be paald op 23 x 28,50 m. Om de dak- dekkersarbeid vlot te doen uitvoeren is een vrije hoogte van 7.30 m ver eist. Het motel Is op een afstand van 10 mi nuten gaans van zee gelegen. De appar tementenblokken en het restaurant lig gen met het front in een flauwe boog gegroepeerd naar het meertje, dat ter plaatse bekend is als „De Kreek". Tus sen dit meertje en het motel wordt een speelweide aangelegd. De achterzijden van de appartementen zien uit op de verkeersweg waarlangs men het motel bereikt. Elk appartement bestaat uit een aan de voorzijde gelegen woonkamer, uit een tussenliggende keuken- en badruim- te met sanitair, alsmede uit twee aan de achterzijde gelegen kleine slaapka mers. De totale diepte van zulk een appartement is 9.80 m. De woonkamers zijn 3.80 m breed en 2.60 m. hoog. De op de begane grond gelegen apparte menten hebben voor de woonkamer een terras, die op de eerste etage een bal kon. Tussen telkens twee appartementen- blokken komt een voor het hotelbedrijf noodzakelijke dienst- en bergruimte. Het café-restaurant heeft naast de nor male uitrusting met tafels en stoelen ook een bar en een open haard met zit jes. Het is verder voorzien van een tweetal terrassen, een open van 63 vier kante meter en een overdekt van 70 vierkante meter oppervlakte. Tussen het motel en de verkeersweg is voorts parkeerruimte geprojecteerd voor het z.g. passantenverkeer, alsmede een servicestation. Men rekent erop deze faciliteiten voor de bezoekers mede aan staande zomer in gebruik te kunnen ne men. (Advertentie) H.M. Koningin Juliana en Z.K.B. Prins Bernhard hebben in het ge meentemuseum in Den Haag een bezoek gebracht aan de tentoon stelling ,Ku>ist uit Thailand", waar koningin en prins andermaal kennis maakten met artistieke scheppingen van het soort, dat zij kortgeleden in Thailand zelf kon den bezichtigen. De foto toont het koninklijk paar in bewondering voor een boeddha beeld, Vathong-Thanburi, (Ham- saratnarama) uit de veertiende eeuw. o A11An ALKMAAR (Advertentie) en nimmer ruw of schraal Uit de onderstaande ranglijst blijkt dat M.M.H.C. I het zondag waarschijnlijk niet gemakkelijk zal krijgen: Were Dl 5 5 0 0 10 27— 4 Tilburg H 4 3 1 0 6 15— 8 Zwart Wit H 521266—9 Hoco 5 2 3 0 4 14—17 MMHC I 4 12 13 3—13 Warande 5 13 1 3 68 Push Hl 5 13 13 5—10 Forward II 5 13 13 815 Het eerste elftal van MMHC moet zon dag in het veld treden tegen Zwart Wit H. Deze club uit de Baroniestad heeft tegen Push Hl gelijk gespeeld en van Forward H gewonnen. Middelburg daar entegen won van Push en verloor van Forward. Er is een geringe kans voor een Middelburgse overwinning daar de MMHC ook nog terreinvoordeel heb ben. De andere wedstrijden in de 2e klas A zijn: Forward HPush III, Warande- Hoco, Tilburg IIWere Di. Were Di zal wel een overwining behalen daar dit een vrij sterk team is. De overige wed strijden zullen hoogstwaarschijnlijk ge lijk eindigen. In de 4e klas A luidt de stand: Forward III 4 4 0 0 8 173 Waalwijk II 4 3 1 0 6 17— 9 Push V 422045—9 Warande rt 5 2 3 0 4 9—10 Tilburg VI 3120267 MMHC n 4 1 3 0 2 6—11 Tempo n 4 1 3 0 2 4—15 Het tweede team van MMHC moet de strijd aanbinden tegen Waalwijk H en ook deze ploeg zal net niet gemakkelijk krijgen. Uit de ranglijst blijkt dat da Brabanders er veel beter voor staan. Een Middelburgse overwinning is dan ook onwaarschijnlijk. Verdere wedstrijden in deze afdeling zijn: Forward HIPush V en Tilburg Vl Tempo II. Zowel Push als Tempo zullen het wel niet tegen de Tilburgse clubs kunnen bolwerken. Jeugdcompetitle: Jongens: MMHC A krijgt Tempo B op bezoek en bij de meisjes wordt de wedstrijd gespeeld MMHCTempo R Negentig aanvragen voor particuliere bouw De zes woningwetwoningen die de ge meente Kapelle heeft toegewezen ge kregen uit het industriecontingent, zgn onderhands aanbesteed aan de firma Jac. de Jonge en Zn. te Biezelinge. De woningen zullen gebouwd worden aan de Ceresstraat tn de kern Kapelle. De raad nam dit besluit in de donderdag avond gehouden vergadering. Enkele raadsleden hadden liever gezien dat er een verdeling had plaatsgevonden over twee of drie kernen. Omdat men echter begrip toonde voor het streven de wo ningen voor de curveprys gebouwd te krijgen, aanvaardde de raad het voor stel zonder tegenstemmen. In zijn toelichting zei burgemeester H. G. van Suijlekom dat er geen sprake is van benadeling van een bepaalde dorps kern. Dat de woningen op één plaats gebouwd worden gebeurt alleen op grond van kostprijsverlagende factoren en omdat men voor Biezelinge en Scho- re nog geen definitieve bouwgrondprij zen op nad kuijnen geven. De burge meestér zei te hopen dat er volgend jaar weer een toewijzing zal volgen, waarbij men dan wel aan spreiding zal denken. Raadslid L. de Koeyer was van oordeel, dat de kern Kapelle teveel prioriteit krijgt als bouwplaats. In deze mening werd hij echter door verschillende raads leden bestreden, zodat de heer De Koey er om een overzicht verzocht waarin de verhouding van woningzoekenden per kern is aangegeven. De heer Chr. Rijn (vr. lijst Schore) zei teleurgesteld te zijn dat er voor Schore geen toewijzing uit de bus was gekomen. Gehoord de reden, zei de heer Rijn zich echter met het voorstel te kunnen verenigen. Wel vroeg hij, zodra er weer een toewijzing zou komen, ook aan Schore te denken, omdat deze kern naar zijn mening toch wel recht heeft op twee woningen. Wat de particuliere woningbouw betreft, deelde de voorzitter mede, dat er mo menteel negentig aanvragen zijn inge diend. Sprekend over het algemene wo ningbouwbeleid, zei de burgemeester van oordeel te zijn, dat het met de hui dige toegestane curveprjjs haast niet meer mogelijk is, woningwetwoningen bij aannemers ondergebracht te krijgen. Op de vraag van raadslid J. de Jager (ar.) wanneer men met de bouw be gint, deelde de voorzitter mede, dat dat nog dit jaar zal zijn. Tot waarnemend gemeente-ontvanger werd de heer P. van Weele benoemd en beëdigd. De raad nam een voorstel aan tot wijziging van de verordening op de gemeenschappelijke keuringsdienst van slachtdieren en van vlees van de keu ringskring Kruiningen. Dit was ook het geval met een wijziging van die verorde ning op de heffing van keurloon. De heer A. de Schipper (vrije lijst Kapelle) wenste op dit punt geacht te worden tegen te hebben gestemd. De woning wetwoning Molenwater 14 werd ver huurd aan de heer Jac. Dommisse. De raad kende een drietal verzoeken toe om premies voor woningverbeteringen. De bepaling zal hierbij worden ge maakt, dat het werk binnen zes maan den moet zijn voltooid en dat men, in dien men de woning binnen twee jaar verkoopt, de premie aan de gemeente terug betaalt. In de commissie tot na zien van de gemeenterekening 1961 en die van het woningbedrijf koos de raad de heren Chr. Rijn. A. de Schipper en J. Slabbekoorn. In de commissie tot onderzoek van de gemeentebegroting 1964 en die van het woningbedrijf wer den gekozen, de heren F. van Hoorn, A. N. Lamper en J. M. Zuidweg. Bij de rondvraag vroeg raadslid Chr. Rijn naar een beter toezicht op de be graafplaats te Schore, opdat de kinde ren deze niet als speelplaats gebruiken, en naar enkele wegverbetering te Scho re. Op de vraag van de heer F. van Hoorn of er. zoals de geruchten gaan, sprake is van nieuwe industrievestiging, deelde de voorzitter mede. dat dit een geweldig opgeblazen bericht is. Wel zijn er te Biezelinge plannen tot de bouw van een grote garage met pompinstal- latie. Raadslid J. M. Zuidweg vroeg ten slotte of er iets bekend is over de telling van krotwoningen, waarop de voorzitter ontkennend antwoordde. (Advertentie) I Zwitsers precisiewerk

Provinciale Zeeuwse Courant | 1963 | | pagina 7