Tekort op gemeentebegroting van Terneuzen van bijna ƒ.125.000 Industrialisatie en woningbouw bovenaan WALCHEREN AGENDA imnELBURG ,Gelegenheidsheler' hoorde celstraf van zes maanden eisen KERKDIENSTEN Kabelbaangondel nu aan „monorail" op Grevelingendam MARKTBERICHTEN „WEST SIDE STORY" WEELDE VAN KLANKEN EN DYNAMISCHE DANSEN FINANCIËLE SITUATIE NIET VERONTRUSTEND NIEMAND KAN MEER VOOR ZIJN BEURT GAAN BIJ KEURSLAGER WEEMAES DÏEM HEEFT ZICH OVERGEGEVEN ELSA MAXWELL IN NEW YORK OVERLEDEN „Kop-aan-staart"-botsing bij een zebrapad HOUTHANDEL ALBERTS MIDDELBURG Verhouding Sint met gevolg op 23 november in Middelburg Industrie Vandetdjemel1 „Mercurius"-bestuurder hield pleidooi voor vrije zaterdagmiddag Nieuwe antiekzaak in Vlissingen Nutsdepartement Vlissingen met geslaagde films LAATSTE NIEUWS De Roo zesde in trofee Baracchi Ambtenarengerecht behandelde zaak van Vlissingse P.T.T.'er Mr. dr. Feber president van de Hoge Raad FILMS IN ZEELAND De kloppende pols van Manhattan Klankenweelde ZATERDAG 2 NOVEMBER 1963 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT De gemeentebegroting van Terneuzen voor het jaar 1964 geeft een geraamd tekort aan van 124.664. Dat is bijna 22.000 meer dan het oorspronkelijk te kort, dat de begroting van het voor gaande jaar drukte. Gezien de snelle ontwikkelingen, die zich in Terneuzen voordoen, had men ook niet verwacht een sluitende begroting te kunnen ont werpen. Dit ondanks het feit, dat voor het komende dienstjaar rekening is ge houden met een vrij belangrijke bevol kingstoename in 1963, waardoor de uit keringen uit het gemeentefonds aanzien lijk hoger konden worden geraamd. Overigens gaat men in de inleiding op de nieuwe begroting niet zover, de fi nanciële situatie verontrustend te noe men. In de loop van het jaar immers, wanneer meer inzicht is verkregen in de financiële situatie blijkt dikwijls, dat niet voorziene hogere inkomsten het aanvankelijk geraamde begrotingstekort doen dalen. Burgemeester en wethouders spreken de hoop uit, dat deze ervarings- regel ook op de begroting van 1964 van toepasing zal blijken te zijn. Twee belangrijke punten zullen in het komen dienstjaar weer het grootste deel van het bestuursbeleid bepalen, na melijk de woningbouw en de verdere industrialisatie. Wil Terneuzen een bete kenende bijdrage leveren tot de oplossing van de woningnood, dan zal het nood zakelijk zijn deze zaken in groter ver band aan te pakken dan tot nu toe het geval is geweest. B. en w. denken daar bij in het bijzonder aan de uitvoering van bouwprojecten met toepassing van arbeidsbesparende methoden, waartoe reeds een omvangrijk project in een ver gevorderd stadium van voorbereiding verkeert. Alleen op deze wijze wordt het mogelijk geacht huisvesting te bieden aan de vele gegadigden voor passende woonruimte. Daarbij wordt uiteraard ook gedacht aan de talrijke werkne mers, die zich nu en in de naaste toe komst uit hoofde van hun werkkring ter plaatse willen vestigen. Daarnaast wordt de noodzakelijkheid onder ogen gezien om in versnelde mate gronden te verwerven, die voor uitvoering van deze grotere projecten onontbeerlijk zijn. In het komende dienstjaar zal de raad daartoe de nodige plannen en voorstel len worden aangeboden. Bij de ontwikkeling van de nieuwe stads wijken zal de bouw van openbare ge bouwen en met name van scholen niet achter mogen blijven. B. en w. hopen in 1964 daarover concretere gegevens te kunnen verstrekken. plan (uitbreiding en vernieuwing van dokken) konden in het nu bijna afge lopen jaar praktisch alle benodigde gronden worden verworven. Gezien de grote belangstelling voor de daar te ontsluiten terreinen wordt het plan thans met spoed nader gedetailleerd. Concrete plannen daarover kan de raad in 1964 eveneens tegemoet zien. Duidelijk wil het college stellen, dat voor realisering van dit omvangrijke en kostbare project, de steun van rijks- en provinciale overheid niet kan worden gemist. De bereidheid daartaoe, zo vervolgt de inleiding, is echter in ruime mate aanwezig, te meer daar hier ook nationale belan gen op het spel staan. Het wordt alleszins aanvaardbaar ge noemd, dat de gemeente Terneuzen, wat het beheer en de exploitatie van de te ontsluiten haven- en industrieterreinen betreft, een deel van haar autonome be- voegheid zal moeten prijsgeven. Een werkelijk geïntegreerd beleid zal eerst gevoerd kunnen worden wanneer alle haven- en industrieterreinen onder één beheer zijn gebracht. De voorbereiding van de noodzakelijke regelingen daartoe vordert gestadig. Naast de terreinen langs het kanaal van Terneuzen naar Gent, zal ook de ontwikkeling van de voor industrie geschikte terreinen, on middellijk aan de Westerschelde gele gen, bevorderd moeten worden. Maar zolang de gemeentelijke herindeling in het betrokken gebied niet tot stand is gekomen, zal hiertoe medewerking no dig zijn van de nabuurgemeenten, aldus het college. Aan de financiële verhouding tussen rijk en gemeente willen b. en w. ditmaal procedure, die moet leiden tot vaststel procedure, de moet leiden tot vaststel ling van de onderscheidene bedragen, nog steeds niet is afgesloten. Wel wordt opgemerkt, dat de extra uitkeringen ter zake van verschillende infrastructuur verbeterende werken (afvalwaterleiding zwembad, sportpark, kleedlokalen enz.) inmiddels in de garantie-uitkering zijn opgenomen. Deze veelbesproken bijdrage wordt trouwens weer met een vrij fors bedrag in de ontwerpbegroting terug gevonden. De personeeluitbreiding heeft inmiddels haar beslag gekregen. In de begroting is wel nog rekening gehouden met eni ge versterking van het ontvangerskan toor. Het aantal personen in dienst van de gemeente is gestegen van 189 op het eind van 1962 tot 204 per 1 november 1963. In de begroting voor 1964 is ge rekend op 213 personen. Vanuit Spanje wordt gemeld, dat Sint- Nicolaas de Zeeuwse hoofdstad op za terdag 23 november zal bezoeken. Het Sint-Nicolaascomité is momenteel druk bezig met het treffen van voorbereidin gen voor de ontvangst van de sint met zijn gevolg te Middelburg. Voor de eerste fase van uitvoering van het grote haven- en industrie- Advertentie) ^{orloger -JuwtutS^ KLEINE MARKT 9 VLIS5INGEN VANDAAG. Middelburg City: West Side Story, 20 uur, 14 jaar. Electro: Geld speelt geen rol, 19 en 21.15 uur, alle leeftijden. Van Benthem en Jutting: Expositie reisschetsen en ke ramiek, 918 uur. Koorkerkcentrum: In stuif herv. jeugdraad, 20 uur. Vlissingen Alhambra: West Side Story, 19 uur, 14 jaar. Luxor: Geld speelt geen rol, 19 en 21 uur, a.l. Concertgebouw. Graden- wedstrijden Zebra, 15 uur; Turnersbal, 20 uur. Scheldekwartier: Uitvoering Kweek school, 20 uur. Landingsmonument Mari- nedam: Kranslegging t.g.v. herdenking bevrijding van Vlissingen, 15 uur. Souburg De Zwaan: Cabaretavond VAW, 20 uur. Westkapelle Westkapelle Herrijst: Sjors en Sjimmy op het pirateneiland, 16 uur; De langste dag, 19.30 uur. Goes Grand: West Side Story, 19 uur, 14 jaar Prins van Oranje: Voorlichting voor P.v.d.A.-raadsleden, 10.30 uur. Raadzaal Stadhuis: Symposium over Zeeuwse dia lecten, 14 uur. Prins van Oranje: Toneel avond Platogo, 20 uur Grote Markt: Skelterraces voor Dousadj, 1022 uür. Terneuzen Luxor: De muiterij op de Bounty, 20 uur, 14 jaar. Hulst Bioscoopgebouw: Avontuur in de Zuidzee, 20 uur, 14 Jaar. Oostburg Ledeltheater: Het bloed kruipt, 20 uur. Sas van Gent Olympiatheaten The Com- mancheros, 20 uur, 14 jaar. IJzendijke Hofzichttheater. Het begon in Napels, 20 uur, 14 jaar. Breskens Casinobioscoop: De langste dag, 20 uur, 14 jaar. Zierikzee Concertzaal; De kampioen-leu genaar, 20 uur, a.l. Huis van Nassau: Fo rumbijeenkomst N.V.V., 10.30 uur. Her vormd verenigingsgebouw: Zendings commissie herv. classis Zierikzee, dia- vertoning, 14.30 uur. Haamstede Hotel Bom: Samar, het dui velseiland, 20 uur, 14 Jaar. St.-Maartensdijk De Gouden Leeuw: Het begon in Napels, 19.30 uur. Bergen op Zoom Roxy: De .waardvechter van Sienna, 18.45 en 21 uur, 14 jaar. Luxor: De zoon van Captain Blood, 18.45 en 23 uur, 14 jaar. MORGEN. Middelburg City- West Side Story, 14.30 en 20 uur, 14 Jaar. Electro: Geld speelt geen rol, 15.30 en 19.30 uur, alle leeftijden. Vlissingen Alhambra: West Side Story, 15 en 19 uur, 14 laar. Luxor. Geld speelt geen rol, 15 en 20 uur, a.l. Goes Grand: West Side Story, 15 en 19 uur, 14 Jaar. Terneuzen Luxor: De muiterij op de Bounty, 15 en 20 uur, 14 jaar. Oostburg Ledeltheater: De drie Stooges en Hercules, 14 uur, a.l. Ledeltheater: Het bloed kruipt, 16.30 en 20 uur, 14 jaar. Sas van Gent Olympiatheater. The Com- mancheros, 19.30 uur, 14 jaar Olympia theater: Vrouwen achter prikkeldraad, 20 uur, 18 jaar. Hulst - Bioscoopgebouw: Koning Damon en Pythias, 15 uur, 14 jaar. Bioscoopgebouw: De verleidsters, 18 en 20.30 uur, 18 Jaar. IJzendijke Hofzichttheater: Het begon in Napels, 17 en 20 uur, 14 jaar. Breskens Casinobioscoop: De langste dag, 16 en 20 uur, 14 jaar. Zierikzee Concertzaal: Samar, het duivels eiland, 15 uur, 14 jaar. De kampioen-leu genaar, 20 uur, a.l. Bergen op Zoom Roxy: De dief van Bag dad, 14.30 uur, a.l. Roxy: De koninklijke piraat, 16.30, 18.45 en 21 uur, 14 Jaar. Luxor: De beul, 14 uur, 14 Jaar. Luxor: De 300 Spartanen, 16, 18.45 en 21 uur, 14 jaar. Voor een maar matig bezette bovenzaal van „De Gouden Poorte" te Middelburg heeft de secretaris van de landelijke vakgroep voor de detailhandel, de heer J. Kolhorn donderdagavond voor de le den van de algemene bond „Mercurius" en een aantal andere genodigden een pleidooi gehouden voor een arbeidstijd verkorting voor het personeel in het winkelbedrijf. De heer Kolhorn zei van oordeel te zijn, dat de bijzondere positie, die de detail handel met zijn dienstverlenende taak inneemt toch niet zo bijzonder is, dat het in deze branche tewerkgestelde per soneel een vrije zaterdagmiddag mag worden onthouden. „Een vrije zaterdag middag is alleszins billijk", zo zei de bondsbestuurder die voorts van me ning was, dat met een winkelsluiting op zaterdagmiddag de belangen van het publiek niet worden geschaad, al achtte hij het begrijpelijk, dat de werkgevers overwegende bezwaren hebben, omdat een groot gedeelte van de inkopen mo menteel op de zaterdagmiddag wordt gedaan. Toch achtte de heer Kolhorn het mogelijk de consument de zaterdag middag af te nemen. „Dit veroorzaakt naar mijn mening geen beknotting van de koopmogelijkheden, omdat men sinds de invoering van de vrije zaterdag daar voor de morgenuren kan benutten." Wanneer de consument zich van de moeilijkheden voor het winkelpersoneel bewust wordt en de wekelijkse inkopen van de zaterdagmiddag naar de morgen gaat verschuiven zal dit een daling van het verkooppeil tijdens de middaguren tot gevolg hebben. Hierdoor zal er naar de mening van de heer Kolhorn minder aanleiding zijn om be strijden tegen een winkelsluiting op zaterdagmiddag. Na een korte pauze werd de vergadering, die onder leiding stond van de heer J. A. Kuys voortgezet met een discussie over het besproken onderwerp. Scheepvaartberichten Gepasseerd naar Antwerpen 31-10: Megrez N van Dover, Hulst van Rotterdam, Alwaki van Bremen, Dubhe van Batty, Heemraadsingel van Brugge, Makkum van Cardiff, Laga van zee naar Gent, Henny T van Horneborg, 1-11: Alme van Chatham, Anitak van Buenos Aires, Mijdrecht van Rotterdam, Averdijk van Bremen, Superior Trader van Great Yar mouth, Argos van zee, Seabreeze van Lon den, Nieuwe Waterweg van Londen naar Gent. Gepasseerd van Antwerpen 31-10: Aaltje naar zee, Amoudspolder naar Rotterdam, Hydra naar Boston, Zeevaart naar zee, Schie Lloyd naar Rotterdam, Spirit naar Ipswich, Alpha naar zee, Duurt naar Londen, Steenbergen r.aar zee, Madison Lloyd naar Rotterdam, Prins Willem 4 naar Rotterdam, Dahomey- kust naar Rotterdam, Situla naar Bremen, Baltic naar zee, La Paloma naar Rotterdam, 1-11: Tierk Hiddes naar Liverpool, Hoop naar Stockholm, Albert Willem naar Ierland, Con- cepcion naar Rotterdam, Ladon naar Rotter dam, Lauriersgracht naar Stockholm van Terneuzen, Agnes naar zee. Van onze adverteerders Er valt in de zaak van keurslager Aug. Weemaes aan de Lange Noordstraat te Middelburg niet meer te kibbelen. Niet dat het ooit op een relletje is uitge draaid, maar toch zijn er voor de toon bank in de winkel op drukke tijdstippen wel eens opmerkingen gemaakt als „hé, U gaat voor uw beurt'' of „ik was eer der". Sinds deze week zijn deze opmer kingen totaal overbodig geworden, want keurslager Weemaes heeft er wat op gevonden. Of beter gezegd, dank zij de aanschaf van een door een Zweedse firma ontworpen apparaatje kan hij het helpen van zijn klanten vlotter laten verlopen. Naast de winkeldeur kunnen de klanten sinds enkele dagen een klein kastje zien hangen, waar ze bij het binnenkomen van de zaak een bonnetje uit moeten trekken. Het cijfer op dit papiertje cor respondeert met een cijfer op de wand achter de toonbank. Dit cijfer ver springt hoorbaar aan een zoemertje telkens als er een klant is afgehol pen. Zo kan men zien en horen wanneer men aan de beurt is. Vooral voor kinde ren, die anders nog al eens in de „ver drukking" plegen te geraken is de „cij- ferautomaat" een handig middel om op tijd geholpen te worden. Vrijdagmiddag opende de heer J. M. Hack in het Groenewoud te Vlissingen een antiekzaak. Het is een kleine zaak, maar leuk geschilderd en origineel behangen. De heer Hack heeft gezorgd met een klei ne, maar gesorteerde collectie te begin nen. Men vindt er gravures, oude boe ken, koper, glas en meubels. De heer Hack hoopt zijn verzameling in de ko mende wintermaanden aan te vullen, zodat hij volgend jaar zomer met een goed voorziene winkel kan starten. Het Nutsdepartement Vlissingen heeft zich donderdagavond van zijn beste zijde laten zien met een filmprogramma in het „Alhambratheater". Na het wereld nieuws zag men „Houen zo" van Her man van der Horst, een filmimpressie van Rotterdam. Naast de prachtige beelden, valt vooral het geluid van de film op, beter gezegd, het samenspel tussen beeld en geluid. Herman van der Horst gebruikt in deze documentaire en ook in andere geen muziek en geen ogenblik zal men dit missen. De hoofdfilm was „The man in the white suit" onder regie van Alexander Mackendrick, die ook mede voor het scenario zorgde. In de hoofdrol zag men Alec Guinness, nog opvallend jong in deze zeker twintig jaar oude film. Ver der speelden onder andere mee Joan Greenwood en Cecil Parker. Het ver haal is snel verteld. Een jongeman vindt een stof uit, die onverslijtbaar en was- afstotend is. De textielmagnaten besef fen, evenals de textielarbeiders, dat dit beider ondergang betekent en zij pro beren hem dit te beletten. Dit leidt na tuurlijk tot de nodige verwikkelingen. Het was een komedie, maar het woord tragi-komedie zou beter op zijn plaats zijn, want soms was het spel van Alec Guinness, die moet vechten tegen een overmacht van soms gewetenloze figu ren werkelijk ontroerend. De toeschou wers, het waren er niet zo veel, hebben een film gezien, die niet gauw uit het geheugen zal verdwijnen. Van diplomatieke zijde in Washington is vrijdagavond meegedeeld, dat presi dent Ngo Dinh Diem van Zuid-Vietnani zich onvoorwaardelijk heeft overgege ven. Volgens diplomatieke kringen in Wash ington is de beschieting door opstande lingen van het paleis van president Ngo Dinh Diem in Saigon, vanmorgen vroeg, vrijdagavond laat middeleuropese tijd, hervat. Elsa Maxwell, de bekende Amerikaanse gastvrouw en kroniekschrijfster is vrij dag op 76-jarige leeftijd in een zieken huis in New York overleden. Elsa Maxwell, die geboren werd in Keokuk in de staat Iowa en die bekend werd om de partijtjes die ze placht te geven, was donderdag opgenomen in een New Yorks ziekenhuis. Waaraan ze is overleden is niet bekend. Elsa Maxwell is op vele terreinen werk zaam geweest. Ze schreef liedjes, trad op in Parnse nachtlokalen, was pers agente ;n Vonte Carlo, schreef artikelen in da;-~!aden en maakte en brak car rières.' RECHTBANK MIDDELBURG Tijdens een onder presidium van rar. P. van Empel gehouden zitting van de arrondissementsrechtbank te Middel burg heeft de officier van justitie, mr. T. Lebret, vrijdagmorgen tegen de Ant werpse importeur C. A. L. J. wegens schuldheling een onvoorwaardelijke ge vangenisstraf van zes maanden geëist. De importeur zou in augustus van dit jaar de verduistering van twee vaten smeerolie bij elkaar 200 liter hebben bevorderd. De raadsman mr. Vlaming was van me ning dat er geenszins sprake was van een geweldig opgezette affaire, die de exploitatiekosten van het bedrijf van de Antwerpenaar zou hebben gedrukt. Ook bestreed hij de zienswijze van de officier als zou het hier een compleet heelsbedrijf betreffen. Volgens mr. Vlaming diende J. onder de gelegenheidshelers te worden ge rangschikt De raadsman vond de eis van de officier aan de zeer hoge kant. Naar zijn mening was zijn cliënt vol doende gestraft met de maand voor arrest. Ook zou het bedrijf van de Ant werpenaar door deze affaire reeds grote schade hebben geleden. De rechtbank zal in deze zaak op 15 november uit spraak doen. Op het kruispunt Dam-Wilhelmina- straat te Goes heeft zich vrijdagmid dag weer een „kop-aan-staart"-botsing voorgedaan, die wel veel schade over liet, maar die toch niemand verwondde. Omstreeks één uur stak daar op de „zebra" de 17-jarige Vlissinger H. J. O. over van de Frans den Hollanderlaan naar de Jacob Valckestraat. Een bestel auto, komend uit de richting Middelburg en met aan het stuur S. H. uit Vlissin gen, stopte op de Wilhelminastraat om de jongeman te laten passeren. Dat wilde ook de bestuurder van een vracht auto, O. A. R. uit Kloetinge doen, maar de remmen van zijn wagen weigerden toen hij vlak achter de bestelauto kwam. De vrachtauto schoof tegen de bestel wagen en die reed de voetganger door een duwtje nog aan. Toen de „balans" van het ongeluk werd opgemaakt viel het allemaal nogal mee. ZONDAG 1 NOVEMBER 1963. Ned. Herv. Kerk. Aagtekerke: 10 ds. Duisterhof, 2.30 ds. v. d. Wind; Arne- muiden: 11 en 4.30 kand. v. d. Bank; Biggekerke: 9.30 ds. Altena, 2 ds. Odé (H.D.); Domburg: 10 ds. v. d. Wind, 7 ds. Den Toom; Kleverskerke10 ds. Wieringa; Koudekerke: 10.30 ds. Odé, 7 ds. Nennie; Lammerenburg: 7 ds. Rothfusz; 't Zandt; 10.15 dr. Locker; 10.15 jeugdk.; 7 ds. Altena; Meliskerke: 2.30 ds. Den Toom; Middelburg, Nieuwe Kerk: 10 ds. Brummelkamp (H.D.), 7 dr. Locker; Engelse Kerk: 10 ds. Snoep, Koorkerk; 10 ds. v. Santen; Oostkerk: 10 ds. van Boven; Nieuw- en St. Joos- land: 10 en 2.30 dr. v. Haarlem (H.D.); Souburg-Oost; 10 ds. v. Duijne, 7 ds. Nauta (O.D.); West; 9.30 ds. Den Toon- Oostkapelie: 10 ds. Richard, 2.30 mej. Valk; Ritthem; 10 ds. Nennie, 7 ds. v. Boven (jeugdd.); Serooskerke; 10 ds. Theunissen, 2.30 ds. Duisterhof; St.- Laurens; 10 ds. Kok, 2.30 ds. Richard; Veere: 2 ds. Wieringa, 7.30 ds. Wierin ga; Vlissingen, St.-Jacobskerk: 10 ds. Rothfusz (jeugdd.), 5 ds. Kwast; 't An ker: 10.45 Jeugdkerk; Johanneskerk; 9.30 ds. Kloosterman, 7 ds. Kwast; Be jaardentehuis: 7 ds. Cornet; Westkapel le; 10 dhr. Bakker. 2.30 ds. Snoep; Zou- telande; 9.30 en 2.30 ds. v. Dullemen. Filadelfia Volle Evang. Kapel. Vlissin gen (Vrouwestraat)dienst. Geref. Gem. in Ned. Middelburg (Bo- gardzaal): 10, 2.30 en 7 leesd. Adventkerk (zaterdag). Vlissingen; 9 ds. Reith, 10 Bijbelstudie; Middelburg; 10 bijbelstudie, 11 as. Reith. Geref. Kerk. Arnemuiden 9.30 en 2.30 ds. Oegema; Domburg 10 ds. v. d. Bom, 2.30 ds. Gommer; Gapinge 9.30 en 2 ds. Boot; Grijpskerke 10 en 2.30 ds. Boon stra; Koudekerke 9 en 2.30 ds. Elshout; Meliskerke 10 en 2.30 ds- Meijer; Middel burg Hofpleinkerk 9.30 ds. Van Wilgen burg, 2.30 ds. Joosse, 5 ds. Tissink; Noorderkerk 9.30 ds. Joosse: Ontmoe- tingskerk 8.45 ds. Tissink, 5 ds. Van Wilgenburg; Oost- en West-Souburg 9.30 en 2.30 ds. Brederveld; Oostkapelle 10 en 2.30 ds. v. d. Brink; Serooskerke 10 en 2 30 ds. Van Wouwe; St.-Laurens 10 en 2.30 ds. Van Ulden; Veere 10 en 2.30 ds. Streefkerk; Vlissingen 9.30 en 5 ds. Kornet; Vrouwenpolder 10 en 2.30 ds. Bosman; Westkapelle 9.30 ds. Gom mer, 2.30 ds. v. d. Bom. Geref. Kerk (Vrijgem.). Souburg 9-30 prof. Schilder; Middelburg' 8.30 en 4.30 ds. Zomer; Vlissingen 4.30 prof. Schil der; Vrouwenpolder 9.30 en 2.30 ds. Van Beveren; Zoutelande 10.45 en 2.30 ds. Zomer. ZONDAGSDIENSTEN ARTSEN. Middelburg: dokter W. Feikema, Dam 30, tel. 2993. Vlissingen: dokter M. J. A. Bil. Singel 88, tel. 3619. Veere, Serooskerke en Oostka pelle: dokter P. Bom te Oostkapelle, tel. 01138276. Zoutelande, Koudekerke en West kapelle: dokter H. Frima, Duinweg 59, Zou telande, tel. 01186—282. Apotheek Middelburg: Van de Boogert, Korte Delft 12, tel. 2789. Vlissingen: D. H. van de Kleine-Mulder, Singel 9, tel. 2730. Geref. Gemeente. Aagtekerke 9-30, 2 en 6 leesd.; Arnemuiden 9.30, 2 en 6 leesd.; Meliskerke 9.30, 2 en 7 leesd.; Middel burg 9.30, 2 en 6.30 ds. Zijderveld; Oost kapelle 10 en 2.30 leesd.; Vlissingen 9.30, 2.30 en 6.30 leesd.; Westkapelle 9.30, 2 en 6 leesd.; Zoutelande 10 en 2.30 leesd. Chr. Geref. Kerk. Middelburg 9.30 en 3 ds. v. d. Molen; Vlissingen 9.30 en 5 drs. De Vuyst. Ver. van Vrijz. Herv. en Remonstr. Kring. Middelburg 10 ds. Van Santen (H.D.); Vlissingen 10.15 ds. Van Beek. Evang. Luth. Gemeente. Middelburg 11.15 ds. Ten Rouwelaar; Vlissingen 9 ds. Ten Rouwelaar. Doopsgezinde Gemeente. Middelburg 10.30 mej. dr. Bakker; Vlissingen 10 ds. Van Hamel. Hersteld Apost. Zendingsgemeente. Vlis singen (Bakkersg.) 10 en 4.30 dienst. Hersteld Apost. Zendingskerk. Vlissin gen (Kasteelstr. 10 en 5 dienst. Leger des Heils. Middelburg 10, 3.30 en 7.30 samenk. o.l.v. Kapte. Betgen; Vlis singen 10 en 7-30 samenk. o.l.v. kapt. Ruijsink. Herv. Geref. Gem. Vlissingen (Scher- minkelstraat) 10 en 5.30 de heer De Rid der. Bethel Temple (Pinksterkerk). Vlissin gen 3 de heer Davidsz. Vole Evang. Gemeente. Middelburg. 2.30 dienst. Sinds gisteren hangt de eerste gon del voor de kabelbaan over de Grevelingendam aan de rail. De montageploeg van Kloos' Werk plaatsen in Kinderdijk en de Fran se mecanicien van de kabelbaan- fabriek Neyrpic uit Grenoble heb ben het karwei vrijdag geklaard. Volgende week kunnen dus de eerste proefritten over het 250 meter lange baanvak „monorail" worden gemaakt. Dan kunnen de mecaniciens en de toe komstige „zweefvliegers" de dertien ton zware rode gondel op zijn capaciteiten testen. In de afgelopen week is deze eer ste van de in totaal tien gondels (plus twee als reserve) opgetuigd met de wielstellen, fijn alle leidingen naar het motorische hart aangesloten en is het hydraulisch systeem schoongemaakt en gemonteerd. Zoals men weet kan deze gondel voor lopig nog niet over het 1200 meter brede sluitgat van de Grevelingendam heen en weer rijden, omdat de geknapte kabel voor een belangrijke vertraging verantwoordelijk is. Eerst zodra de twee spankabels tussen de torens hangep, kan de gondel zijn vaste railbaan ver laten om een echte proefrit te maken. Verder zal het nodig zijn de stort- methode en de constante aanvoer van het steenmateriaal naar de netten onder de gondels te beproeven om in het vroe ge voorjaar van 1964 met de operatie kabelbaan te kunnen starten. De Fransen Jo Velly en Joseph Nova- les hebben vrijdag de trofee Baracchi gewonnen. Zij waren in de 113 km lange tijdrit van Bergamo naar Milaan negen seconden sneller dan hun favoriete landgenoten Jacques Anquetil en Ray mond Poulidor, die met de tweede plaats genoegen moesten nemen. De tijd van Velly en Novales was 2 uur 30 mi nuten en 3 seconden, hetgeen neerkomt op een gemiddelde snelheid van 44,985 km per uur De Nederlanders Jo de Roo en Bas Maliepaard werden zesde met een achterstand van ruim 3 mi nuten. Door een foutieve zinswending in het verslag van de zitting van het ambte narengerecht te Middelburg is de zaak van de Vlissingse P.T.T.-employé P. W. H. niet duidelijk geworden. Na de zin „de moeilijkheden ontstonden pas toen de mensen gerangschikt moesten wor den" leze men: De in eerste instantie geslaagde kandidaten zouden daarbij de voorkeur krijgen. Met H. is dit ech ter niet gebeurd! (Advertentie) Zonder TEXON Is nw gebouw niet af. is HÊT middel tegen doorslaande muren van woningen, bungalows, silo's, transformatorhuisjes, pakhuizen, etc., etc. Inlichtingen worden gaarne verstrekt door TELEFOON (01180) 2841. VEILING MIDDELBURG. 1 noyember. Coxs O. Pippin 60-65 4144, 55-60 2830, 3 grof 36, 3 fijn 17. Glorie van Holland 90 34, 89-90 31—32, 70-80 24—29. 65-70 25, 2 D 17—26, 3 grof 18—28, 3 fijn 19—20. St.-Hemy 3 grof 31. 3 fijn 28. Laxton Superbe 70-75 37. 65-70 26, 60-65 16. 2 D 10, 3 grof 10. Gieser Wildeman 60-70 57. 50 60 46. 2 D 2930. Goudrenet 65-75 2425. 3 grof 26. 3 fijn 1920. Druiven 103227. Groenten Andijvie 1 9.50. Sav. kool 31 Boe renkool 13.50. Bloemkool 4 p. kist 5990, 6 St. p. kist 46—73. 8 st. p. kist 23—50. 10 st. p kist 13—26. Uien 1519 Breekpeen 78. Kroten 1019. Dubb. bonen (glas) 146—186 Veldsla 113—189 Waspeen 11—26 Rapen 13. Andijvie 2 9. Sav kool 2 23.50 Prei 12—28. Witlof 72—93. Sla 3.50—18 Spi nazie 3550. Spruiten 15—68. Spruiten gesch. 92103. Postelein 3050. Wijnpeen 89 Rode kool 615. Snijbonen (glas) 124180. Knolselderij 1316. VISMIJN COLIJNSPLAAT. Exportgarnalen, aanvoer 2649 kg, 70 104, doorgedraaide garnalen 1874 kg, schar 49 kg, bot 143 kg, wijting 29 kg, schol 73 kg, tong 6 kg en wulken 14 kg. Bij Koninklijk Besluit zijn met Ingang van 1 december 1963 benoemd: tot pre sident van de Hoge Raad der Nederlan den mr. dr. G. H. A. Feber, thans vice- president en tot vice-president mr. F. J. de Jong, thans raadsheer. Gustaaf Hendrik Alexander Feber werd op 21 september 1900 in Breda geboren. Hij bezocht het gymnasium in Breda en studeerde achtereenvolgens in Leiden en in Amsterdam, waar hq in 1934 promo veerde. Na tal van functies bij de rech terlijke macht te hebben vervuld, werd dr. Feber in 1946 benoemd tot raadsheer in de Hoge Raad. In hetzelfde jaar aan vaardde hij een buitengewoon hoogle raarschap in de criminologie aan de uni versiteit van Amsterdam. Frederik Johan de Jong werd op 14 april 1901 geboren in Oostburg, bezocht het gymnasium in Gorinchem en Assen en studeerde te Leiden. Sinds 1947 maakte mr. De Jong deel uit van de Hoge Raad. Jerome Robbins, Amerikaan, cho reograaf en 45 jaar oud, is de geestelijke vader van het verras sende film- en showelement „West Side Story". Al jaren liep Robbins rond met de idee een modern Ro meo en Juliaverhaal te situeren in het hedendaagse New York, stad van jachtend leven, eenzame men sen en jeugdig gangsterdom. Daar Robbins al lang samenwerkte met de componist Leonard Bernstein (Fan cy Free was een van hun beroemdste creaties) lag het voor de hand, dat hij deze verzocht de muziek te maken voor zijn musical. Arthur Laurents beloofde, nadat Robbins zes jaar daarop had aan gedrongen, het libretto te zullen schrij ven. In totaal duurde het acht jaar voor een opwelling de gestalte had gekregen van een musical. Maar toen het eenmaal zover was, lag het succes te wachten. New York was enthousiast. Broadway te klein voor Robbins. West Side Story moest de wereld in. Een gezelschap in Londen en één voor. het Europese vaste land brachten vervolgens ook duizenden Europeanen in vervoering Twee jaar later werd de film gemaakt. Ook de opnamen voor de rolprent wer den onder leiding van Robbins gemaakt. De filmregie voerde Robert Wise (I want to live, Odds against tomorrow) en Saul Chaplin maakte Bernsteins orkest muziek geschikt voor een kleine bezet ting, een jazzcombo bestaande uit Shel ley Manne, Red Mitchel en Pete Con- doli. Omdat de film andere eisen stelt dan toneel, werd een groot deel buiten verfilmd tegen het natuurlijke decor van de wereldstad New York. Dertig dagen lang snorden de camera's tus sen de wolkenkrabbers van Manhat tan, die de obsederende muziek van Bernstein terugkaatsten tegen het asfalt. Op het asfalt dansten de jeugdige „gangsters" hun befaamde ballet. Want „West Side Story" is het verhaal van de „Jets" en de „Sharks", de elkaar beconcurrende jeugdbendes, wier fel uitgevochten vete de musical een heftige dynamiek verleent. Het is te vens het verhaal van Tony (Richard Beymer) en de exotische Maria (Natalie Wood), het meisje, dat net zeventien uit haar vertrouwde omgeving in Porto Rico is overgeplant in het mee dogenloze New York. Voor de bendeleden nam de regie met opzet geen bekende acteurs. Russ Tam- blyn is Riff, de aanvoerder van de „Jets" en George Chakiris leidt de Portoricaanse „Sharks". Geen van bei den zijn zij grote sterren van het witte doek. Dé ontdekking blijft echter Rita Moreno, die de temperamentvolle Anita voorstelt. We horen haar in enkele songs, die inmiddels „hits" zijn gewor den, evenals een aantal andere melo dieën uit deze musical. Een weelde van melodieuze klanken en gewaagd ballet is „West Side Story", een grote gebeurtenis, die de musical heeft verheven tot een meetellende kunstvorm, waarin de cinematografie nieuwe inspiraties heeft gevonden. Voor wie „West Side Story" wil gaan zien en wie zal dat niet willen, de film wordt vertoond in drie theaters: GRAND (Goes), ALHAMBRA (Vlis singen en CITY (Middelburg). In de schaduw van de West Side Story wordt in LUXOR (Vlissingen) en ELECTRO (Middelburg) een filmkome die vertoond van Jerry Lewis. Jerry zien we dit keer als de reeds vijfentwin tig jaar zoek zijnde zoon van een multi miljonair. „Geld speelt geen rol" zo luidt de titel van deze film, die een aaneenschakeling is van dwaze situaties, zoals alleen een Jerry Lewis kan door staan. Beeld uit de West Side Story, de film. van Robbins en Bernstein, die dit week einde in drie theaters vertoond wordt VEILING ROTTERDAM. 31 oktober. Aardappelen 814. Andijvie 15— 22 per kg Bloemkool IA: 6 stuks per bak 71 89 per stuk, 7 stuks per bak 58 per stuk. Bloemkool IIA: 6 stuks per bak 4978 per stuk, 7 stuks per bak 3151 per stuk. Dubb. bonen II 1.201.60 Kassnijbonen 1.702.40. Rode kool 1121. Gele kool 1422. Groene kool 1829 per kg Sla 1 3!i>8 per stuk. Spi nazie 3377. Spruiten IA 7284, IIA 5467. IB 54—57. [IB 28—36, ID 64—74. Prei 2812 per kg. Selderij 1017 Peterselie 713 per bos. Grote peen 1115 Uien 922 Witlof IA 1.10—1.13. IIA 95—1.10. IB 85—1.04. UB 73—90. Aanvoer 33.000 kg. Frankenthalers 1.471.94. Black Alicante 1.501.96. Kroten 1922 Boe renkool 2629 Jonathan [AA 4247, IA 31 39. IB 2734. IC 2025 Coxs Orange Pippin IAA 52—77. IA 42—62. IB 39—46. IC 24—34. Goudrenetten IA 3812, IB 30—38. IC 27—32. Zw. Wijnperen IA 30—33. IB 24—28. IC 20—24. Glorie van Holland IAA 33—39. IA 30-41, IB 2734. IC 2124. Doyenne du Cornice IAA 90—1.01. IA 98—99. IB 91—1.04, IC 66—84. Lé- gipont IA 47—63. IB 50—65, IC 34—61. Beurré Alex. Lucas IAA 5558, IA 5760. IB 5057, IC 41—49. Conference IAA 52—58. IA 51—56, IB 4953. IC 4449 per kg. Aanvoer Coxs Orange Pippin 21.000 kg. Aanvoer B. A. Lu cas 11.000 kg. Aanvoer Conference 13.000 kg. VEILING ST.-MAARTENSDIJK. 1 november. Tarwe 3033. Gerst 2530. Ha ver 2425. Kleine erwten 4552. Schokkers 4575. Bruine bonen 100125. Maanzaad 60 65. VEILING TERNEUZEN. Glassla 1 6.60—8. C 4.30—4.50. Sla C 2 3.50. Bloemkool A 64—68. A 2 42—64, B 40—50, B 2 24—17, C 13—24, afw. 12—34. Knol selderij 114. Selderij 27. Prins.bonen 2 115. Sabo 2 140. Prei A 2 40—60. Sav. kool 1314. Spruiten gesch. 79, ongesch. 2556. Spinazie 2 42. Tomaten B 2 25. Uien 1 17, 2 4—5. Witlof A 2 52—85, B 2 47—S4, afw. 2855. Appelen: Coxs Or. 1 85 6566. 80 65—67. 75 66—68. 70 63—64, 65 52—53. 55 25 —26 2 85 55—56, 80 57—58, 75 58—59. 70 57—58, 65 48—54. 60 35—36, 55 25—26. 3 grof 34—36. 3 fijn 14—15. Goudrenet 1 85 39—42, 80 38—11. 75 32—36, 70 29. 65 25—26. 85 30—31. 80 28—31, 70 27, 65 25, 2 D 16, 3 grof 26. 3 fijn 14 Glorie van Holland 1 85 30. 80 29—30, 75 31—32, 2 85 23—24, 80 27, 2 D 14, 3 fijn 15. Jonathan 1 80 31—32. 75 31— 33. 2 8030—31. 70 22—23, 2 D 13, 3 grof 20— 22, 3 fijn 13. Golden Delicious 1 85 6061, 80 62. 75 61—62, 70 60, 65 48. 2 85 45—46. 80 44—15. 75 40—41. 70 39—40, 3 grof 30. F R. Revetta 3 grof 24. Zw wijnpeer 2 60 2829. 50 2429. 2 D 8, 3 grof 6, 3 fijn 6. St.-Remy 1 75 26. 65 30. 2 D 15, 3 grof 22. 3 fijn 18. VEILING KAPELLE. 1 november. Industrie, en exportveiling. St.-Remy 1 75 27, 65 27, 2 75 27. 65 26, 2 D 25, 3 grof 23. 3 fijn 1218. Goudrenet 1 90 42, 85 40. 80 38. 75 35, 70 31, 69 28, 2 85 37, 80 34—35. 75 33, 70 29. 65 26, 2 D 19. 3 grof 26, 3 fijn 1820. Jonathan 1 80 32, 75 33, 70 31.70—32.70. 23.80—30.05, 1 60 25, 2 80 A 22, 75 A 22—29. 70 A 23—29, 65 A 22.50— 25.10, 60 A 21—20.75, 2 D 14.50—15.20, 3 grof 15—16, 3 fijn 19.30—15.50, 2 75 B 16—18, 70 B 16, 65 B 16, 60 B 14.50. Coxs Or. Pippin 1 75 57—60, 70 59—65. 65 52.50—53.40. 60 41.70— 41,70, 1 55 29, 2 70 58, 65 48, 60 40, 55 25, 2 D 17, 3 grof 38—14, 3 fijn 23. Glorie van Holland 1 80 31, 79 34. 70 29, 65 27, 2 80 26, 75 26—27. 70 26. 65 24. 2 D 20, 3 grof 23. Ster appel 1 65 62, 60 46. 55 28. 2 60 31. 55 26, 3 grof 29. 3 fijn 1216. Laxton Superbe 1 80 33, 75 31. 73 28. 65 24 60 18. 2 D 15. 3 grof 17. Golden Delicious Ex 80 68. 75 6773. 70 66 75. 65 56. 1 80 63, 75 64. 70 61, 65 51—60, 60 40—41, 2 80 48. 75 40—90, 70 32.47, 2 65 32 —38. 60 23—31, 2 D 25, 3 grof 29—33, 3 fijn 11 —17. Zoete Ermgaard 1 65 62—67, 60 49—51, 55 32—44, 2 65 54, 60 41, 55 28, 2 D 18—21, 3 grof 28, 3 fijn 10—13. Lomb. Calville 2 70 25, 65 13. 60 16, 2 D 15, 3 grot 17. 3 fijn 15. Tuinzoet Ex 65 78. 60 70. Comtesse de Paris 1 75 24, 70 25, 65 26—27. 60 21. 95 16. 2 70 24. 65 23, 60 20. 55 14. 2 D 10. 3 grof 13, 3 fijn 78.50. Conference 2 70 51. 65 51, 60 52, 55 42. 2 D 26, 3 grof 39, 3 fijn 24. Gieser Wildeman 2 60 57. 55 44. 50 36. 2 D 25. D. du Comice 2 79 99. 70 102. 65 96. 2 D 67. 3 grof 78. 3 fijn 37. Br. Alex Lucas 2 75 41, 70 43. 65 39, 2 D 8.50. 3 grof 20, 3 fijn 8. Nouveau Poiteau 2 65 1617, 2 55 14, 3 grof 13. Bonne Louise 1 60 61. Legipont 1 65 56. Zwijndr. Wijnpeer 2 55 25. 50 20, 2 D 9, 3 grof 16. 3 fijn 816. Goudrenet geel 1 90 49, 85 52. 80 50, 75 46. 70 39. 65 31. Winston 2 65 23. 60 14. 95 12. Rode Goudrenet 1 75 30. Hollands zoet 1 55 12—16. 2 D 10. Franse Rei- nette 2 90 26. 80 25, 3 grof 24. Geplukte kroetappels 14.80, val kroetappels 13.80, kroetperen doordraai. Gewone veiling. Bramen per doos 2 39. Drui ven per kg 1 1 82, 2149. Aardbeien per doos 3 22. Aardappels 2 57.50. Groenteveiling Sav. kool 810. Spruitkool 51. Prei 28—30. Kassnij bonen 1 167, 2 121. Andijvie 26. Witlof 6099. Knolselderij 6— 7.50. Rode kool 12. Dubb. pr. bonen 8088. Veldsla 7985. Tomaten per kg 2 A 3258, 2 B 34—39, 2 C 26—27. VEILING GOES. 1 november. Coxs Or. Pippin 1 75-80 60, 70-75 58. 65-70 51. 60-65 38, 55-60 22. 2 D 16. grof 4952. fijn 16 Goudrenet 1 90-95 41, 85-90 42. 80-85 39. 75-80 34. 70-75 30—31. 65-70 28, 2 D 19. 2 85-90 33—38, 80-85 34—36. 75-80 32—34, 70-75 29—30. 65-70 27 —28. grot 26. fijn 18. Glorie van Holland 2 80-85 31, 75-80 31, 70-75 30. 65-70 26. 2 D 17. grof 23. fijn 16. Golden Delicious 1 80-85 65. 75-80 66, 70-75 63. 65-70 93—54. 60-65 39. 2 D 24. 2 80-85 61. 75-80 58. 70-75 54—56. 65-70 4647. 60-65 36, grof 2139. fijn 1315. Jonathan 180-85 32. 75-80 34. 70-75 31, 65-70 29. 60-65 24, 2 D 15. 2 80-85 22. 75-80 20. 70-75 19, 69-70 17. 60-65 16. grof 1319. fijn 14. Laxton Superbe 1 80-85 3133. 75-80 32. 70-75 30, 65-70 13. Lombartscalville 2 75-80 26. 70-75 20, 65-70 15. 60-65 14. Sterappel 1 65-70 57, 60-65 51. 95-60 29. 2 D 11—17. 2 65-70 47. 60-65 40. 55-60 27. grof 26—30. fijn 15—18. Zoete Ermgaard 1 65-70 63. 55-60 36. 2 D 25. grof 45. fijn 22. Diverse appels, kroet 14. val 13. Doyenne du Comice 1 75-80 90. 70-75 94 Br. Alex Lucas 2 80-85 35, 75-80 39. 70-79 44. 65-70 4142. 2 D 22—24. St -Remy 85-95 28. 75-35 28. 65-75 28. grof 21. fijn 19 Com tesse de Paris 1 65-70 23, 60-65 18, 55-60 15, 2 D 8, grof 11—12. fijn 9 Gieser Wildeman 1 55-60 38 2 D 18. grof 42—48. fijn 18—25. Totale aanvoer hard truit 4600 kisten Groenten Bloemkool A 1 6978. A 2 4060, B 1 2448. B 2 2040. afw 1236. Kropsla 1 12—13. 2 7. C 1 9—7 Wortelen 1 29. Selderij 49. Snflbonen 1 173, afw 49 Andijvie 1 25—28, 2 12—17 Prei A 1 28—31 Witlof A 1 100—119 B 1 100. afw 69—87 Tomaten A 51 —62. B 63. C 28—35 Veldsta 1 82. 2 54. Spruiten A 2 4849. B 1 4850 Pronkbonen 2 75—82 Rode kool 1 12—13. B 1 7 Gr. sav. kool 1 27—28. 2 25. Witte kool 1 12. Uien afw 57. Peen B 1 12. C 1 13 Spi nazie 2 1213. Black Alicante 1 179—193. 2 170—175, 3 118. Bramen per doos 2 37. Advertentie) Zondagsdienst Taxi's Middelburg VAN DOESELAAR, tel. 2158 TRIO TAX, tel. 2600

Provinciale Zeeuwse Courant | 1963 | | pagina 5