Notaris v. d. Bout nam afscheid van Renesse Aardenburger verdacht van zware mishandeling: eis acht maanden Stavenisse „bedolf" burgemeester onder jubilerende geschenken NIEUWE ZEBRAMARKE BINNENSTAD VAN VLISSINGEN Spontane hulde in volle raadzaal veel belangstelling op receptie WIKKELATELIEREEN NIEUWE INDUSTRIE IN KRUININGEN Uitspraken rechtbank te Middelburg OPVOLGER WERD GISTEREN IN MIDDELBURG BEËDIGD RECHTBANK MIDDELBURG I STRENG DIEET Drie botsingen met blikschade BEDRIJFSONGEVAL „SLIPPER" Automobilist vergiste zich: personenwagens botsten Voorlopig plaats voor 25 meisjes Huldiging door vier verenigingen Arbeider ging dorpsgenoot met stuk hout te lijf Accuraat Sluiskil huldigde dokter Wechgelaar Eerste armatuur in Zeeland Haven open PROVINCIAL E ZEEUWSE COURANT ZATERDAG 2 NOVEMBER 1963 Renesse heeft vrijdagavond afscheid ge nomen van notaris M. C. van den Bout. In het dorpshuis ivaren de heer en me vrouw Van den Bout de gasten van vier verenigingen, waarvan de scheidende notaris een belangrijke plaats innam: de V.V.V., het fanfarekorps „Lnctor et Emergo", de culturele vereniging en de Oranjevereniging. Twee kernachtige toe spraken markeerden de plaats die no taris Van den Bout in het verenigings leven en in het openbare leven van Re nesse inneemt. De heer 3. M. de Nooyer bracht hem namens de verenigingen hulde, waarnemend-burgemeester P. Vis van Westerschouwen gaf uiting aan de erkentelijkheid van het gemeentebe stuur voor het werk van notaris Van den Bout. De dankbaarheid van Renesse resul teerde in een fraai geschenk: een koffer met elektrische doe-het-zelf apparaten. „Want we weten dat U naast een hobby voor tulnieren en schilderen ook een zwak voor knut selen hebt en dat uw produkten ge zien mogen worden", zo verduidelijk te de heer De Nooijer de keuze van het cadéau. Hij bood het geschenk aan na een toe spraakje, waarin hij de verenigingsacti viteiten van notairs Van den Bout nog eens ophaalde. „Toen U in 1932 naar Renesse kwam, telde het dorp vijf nota belen", zo zei hij „We hebben het altijd buitengewoon gewaardeerd, als die zich gingen bemoeien met het verenigings leven. Dat hebt U goed begrepen". De heer De Nooijer bracht in herinnering, dat de fanfare „Luctor et Emergo" de eerste vereniging was, waar de heer Van den Bout zijn intrede in het bestuur deed. Enkele jaren later kreeg hij een bestuursfunctie in de Oranjevereniging. De derde vereniging, die van zijn be kwaamheden gebruik maakte was de V.V.V. en ten slotte was het ook de nog jonge culturele vereniging, waarin de heer Van den Bout een stuwende kracht werd. Mevrouw Van den Bout deelde in de waardering via een bloemenhulde. Tijdens een speciale bijeenkomst is vrijdagavond afscheid genomen van notaris M. C. van den Bout, die het ambt met ingang van 1 no vember neerlegde. De heer Van den Bout (links) kreeg een koffer met doe-het-zelf apparaten aange boden van de bevolking. Deze werd hem overhandigd door de heer J. M. de Nooijer (rechts). (Foto P.Z.C.) De arrondissementsrechtbank te Middel burg heeft vrijdagmorgen uitspraak ge daan in de zaak tegen vier Goese jonge mannen, die vrydag 18 oktober voor het hekje moesten verschijnen, omdat zij een zevental inbraken op verschillende plaatsen in Zeeland haden gepleegd. De beide hoofddaders W. H. van de L. en J. 3. P. M. van L. werd een gevangenis straf van zeven maanden (met aftrek) opgelegd, waarvan drie maanden voor waardelijk, een proeftijd van twee jaar en onder toezichtstelling van de r.-k. reclasseringsvereniging in Zeeland. De „nevenfiguren" J. J. M. T. en A. H., die op dezelfde datum terecht stonden wegens medeplichtigheid en heling, wer den respectievelijk tot een geldboete van 150,en 75,veroordeeld. De officier van justitie mr. T. Lebret, had tegen Van de L. en Van L. een gevange nisstraf geëist van tien maanden met aftrek, waarvan vijf maanden voorwaar delijk en een proeftijd van drie jaar. T. en H. hoorden op die zitting beiden een voorwaardelijke gevangenisstraf van drie maanden en een geldboete van res pectievelijk 300 en 200 tegen zich eisen. De Terneuzense hoofd-assistent A. P. P., die in hoger beroep was gegaan, omdat hij meende voldoende rechts te hebben gereden en daardoor niet schuldig kon zijn aan een aanrijding, werd conform de eis veroordeeld tot een geldboete van 50 subs. 10 dagen. De Middelburger K. C. had op de vorige zitting reeds naar voren gebracht dat de botsing, waarbij hij begin van dit jaar betrokken v/as, te wijten was aan de slechte weersge steldheid. De rechtbank vernietigde het vonnis van de kantonrechter 20, subs. 4 dagen) en legde de Middelburger een geldboete van 1,subs. 1 dag op. De landbouwer I. J. S. uit Groede was in hoger beroep gegaan tegen een von nis van de Oostburgse kantonrechter. Hij werd veroordeeld tot een geldboete van 11,omdat hij op de openbare weg met zijn landbouwtrekker een land bouwwerktuig had voortgetrokken. Tij dens de rechtbankzitting van 18 okto ber vorderde de officier een geldboete van 10 subs. 2 dagen. De uitspraak luidde: 11,subs. 2 dagen. Acht maanden onvoorwaardelijk met aftrek eiste de officier van justitie mr. A. W. Rosingh vrijdag morgen tijdens de zitting van de Middelburgse rechtbank tegen de Aardenburgse fabrieksarbeider J. F. C., die zware mishandeling ten laste was gelegd. Op 26 september was de Aardenburger een dorps genoot met een stuk hout te lijf gegaan. Het slachtoffer, de vee handelaar O. J. M. G., die een slag met zijn arm probeerde op te van gen had er een gebroken midden- handsbeentje van overgehouden. De woede van C. was toen nog steeds op het kookpunt, want na de mishan deling had ook de auto van G. een beurt gekregen. Daarbij sneuvelden on der meer de koplampen. Ten slotte was de fabrieksarbeider in het arrestanten lokaal flnk te keer gegaan. Daar wer den een bank en een tafel beschadigd. De officier van justitie meende, dat er in dit geval sprake was van het toe brengen van zwaar lichamelijk letsel. Mede door het feit, dat C. in het verle den al meermalen van zijn agressieve houding had blijk gegeven, vorderde mr. Rosingh een onvoorwaardelijke gevan genisstraf van acht maanden met af trek. De raadsman, mr. A. J. Peeck meende, dat er aan de verschillende getuigenverklaringen nog al geschaafd was. Volgens hem viel er van de hele vechtpartij nog te weinig te bewijzen. Tevens dacht hij aan de kwestie van samenspannen tegen C. wat de verdach te kort tevoren al had opgemerkt. „Hetgeen gebeurd is, staat op losse schroeven", zo concludeerde mr. Peeck. In deze zaak zal de rechtbank op 15 november uitspraak doen. Waarnemend burgemeester P. Vis prees in een korte toespraak eveneens de activiteiten van de scheidende notaris op verenigingsgebied. Hij roemde verder de grote accuratesse, waarmee de heer Van den Bout steeds heeft gewerkt. Namens het gemeentebestuur bood hij een bloemstuk aan. Notaris Van den Bout sprak een woord van dank. Notaris Van den Bout deed in 1932 zijn intrede in Renesse, nadat hij in zijn ge boorteplaats Goes elf jaar lang van 1921 tot 1932 kandidaat-notaris was geweest op het kantoor van de vroegere notaris Van Dissel. Hij bezocht de mid delbare school in Goes en kreeg een par ticuliere opleiding voor het notariaat met toen nog een drieledig staats examen. Vier jaar militaire dienst tij dens de eerste wereldoorlog onderbra ken zijn opleiding. Zoals gemeld is zijn opvolger de heer D. van der Hoeven (59) uit Breda. De nieuw benoemde notaris is vrijdagmor gen tussen de behandeling van verschil lende strafzaken door, door mr. P. van Empel, president van de arrondisse mentsrechtbank te Middelburg beëdigd. Hij is als kandiaat-notaris werkzaam geweest bij de Bredase notaris Visser. De opvolger van de heer Van den Bout; heeft onder meer notariële werkzaam heden te Goes verricht. Sluiskil heeft vrijdagmiddag op bijzon der hartelijke wijze hulde gebracht aan zyn plaatselijke arts, dokter Th. Wech gelaar, die op die dag het feit herdacht dat hjj zich vijfentwintig jaar geleden in deze industrieplaats, midden in de Zeeuws-Vlaamso kanaalzone, vestigde. Honderden inwoners van Sluiskil, maar ook uit plaatsen in de onmiddellijke om- eving 'hebben van deze gelegenheid ge- ruik gemaakt dokter Wechgelaar en diens gezin geluk te wensen. Namens het gemeentebestuur van Ter- neuzen werd dit gedaan door waarne mend burgemeester M de Vos en waar nemend secretaris J. Versprille. Sluis kil, vertegenwoordigd door alle lagen van de bevolking, liet het niet alleen bij deze felicitaties De jubilerende dokter kreeg bloemen en vele geschenken en tal van schriftelijke gelukwensen wer den aan de dokterswoning in de met vlaggen versierde Spoorstraat bezorgd. Hoogtepunt van de middag was de aan bieding van een geschenk „namens heel ons volk", zoals feestcomité-voorzitter Honoré Colsen, geconvoyeerd door een drietal bloemenmeisjes, het noemde. Een radio met pick-up, waarvan de heer Colsen met zijn comitéleden alleen een foto konden aanbieden, omdat het ge schenk pas over enkele dagen kan wor- De bevolking van Sluiskil heeft gisteren de plaatselijk arts, dok ter Wechgelaar, hulde gebracht in verband met zijn 25-jarig jubi leum. De voorzitter van het feest comité, de heer H. Colsen (rechts) overhandigt dokter Wechgelaar een geschenk. In het midden me vrouw Wechgelaar. (Foto P.Z.C.) den afgeleverd. Zeer waarderende woor den richtte de heer Colsen tot de jubi lerende arts, die hij een goed huisvriend en een vertrouwensman van de bevol king noemde. Over de hoofden van de aanwezigen dankte dokter Wechgelaar de bevolking van geheel Sluiskil. „Die kwart eeuw vriendschap van hen doet me eerlijk gezegd meer dan het feit dat ik hier 25 jaar dokter ben, omdat zo iets eigenlijk niet meer is dan blijven leven en niet verhuizen", aldus de heer Wechgelaar. Zijn praktijk noemde hij een prettige, drukke, maar vooral af wisselende werkkring die hem nog steeds de grootste bevrediging schenkt. Vóór de bijzonder drukke receptie bracht de fanfare van Sluiskil het gezin van de arts een serenade in de tuin van het doktershuis. De landbouwer R. C. M. D. uit IJzen- dijke was in hoger beroep gegaan tegen een vonnis van de kantonrech ter te Oostburg, die hem had ver oordeeld tot een geldboete van f 100 en zes maanden ontzegging, omdat hij nabij zijn woonplaats met zijn wagen van de weg was geraakt. Uit de stukken las de president van de recntbank, mr. P. van Empel, dat de In Vlissingen hebben zich vrijdag drie botsingen voorgedaan, waarbij geen persoonlijke ongelukken voorkwamen. De schade bleef beperkt tot het mate rieel. De bromfitser A. N. uit Souburg kreeg op de Koopmansweg geen voor rang van de auto van mevrouw A. v. d. S. uit Vlissingen, die een uitrit van een kwekerij kwam uitgereden. Omdat de bromfietser klaagde over pijn in zijn benen, werd hij in ziekenhuis „Bethesda" onderzocht. Daarna kon hij op eigen ge legenheid naar huis terugkeren. Omstreeks vier uur botsten op het kruispunt Paul KrugerstraatWest Souburgseweg de personenauto's van mevrouw P. W. uit Oostkapelle en van H. T. J. S. uit Dortmund. De laatste merkte te laat, dat de voor hem rijden de mevrouw W. stopte om verkeer door te laten, voordat zij linksaf de West- Souburgseweg zou inslaan. Beide wa gens werden licht beschadigd. Op de Singel verleende S. J. G. van L. uit Middelburg met zijn bestelauto geen voorrang aan de auto van J. L. uit Vlissingen, die kwam uit de richting Brouwenaarstraat. Ook hier was enige materiële schade. Als eerste gemeente in Zeeland heeft Vlissingen een speciale zebrapadmarke ring. Op de hoek Spuistraat-Bellamy- park staat boven een zebra-oversteek- pad nu een vijf meter hoge armatuur, die zowel 's avonds als 's nachts het zebrapad zal verlichten. Het gaat hier vooral om een visuele aanduiding van de oversteekplaats. Boven de zebra hangt een kap, waarop de zebramarke ring is afgebeeld. De onderzijde van de armatuur, die wordt verlicht door vier HPL 80 kwiklampen is open gelaten, zo dat de gehele lichtbundel op de straat kan vallen. De armatuur is uit een bestaand sys teem ontwikkeld door de Prov. Zeewsche Electriciteits-Maatschappij in samenwer king met de gemeente Vlissingen. De verlichting is niet wettelijk verplicht. Zoals bekend werd de markering van de zebrapaden met de bekende oranje knip- perbollen een mislukking in ons land Desondanks achtte men in Vlissingen een duidelijker markering van de zebra- oversteekpaden noodzakelijk. Na een jaar proeven te hebben genomen met di verse armaturen bij de zebra in de Bone- dijkestraat is de huidige armatuur als de meest geslaagde uit de bus gekomen. De in de Spuistraat geplaatste arma tuur is de eerste definitieve. Het ligt in de bedoeling, dat met dergelijke verlich ting de zebra's op de drukste punten zullen worden uitgerust. Ook in Axel zullen zeer binnenkort deze markerin gen voor de zebra's worden aange bracht. (Foto P.Z.C.) landbouwer op dat tijdstip nogal suf was ten gevolge van een streng dieet. Dit had hem er echter toch niet van weerhouden om enkele café's met een bezoek te vereren en daar bij elkaar vijf glazen bier te drinken. „De straf is zeker niet te hoog", vond de officier. „De geldboete komt mij zelfs te laag voor". Mr. Rosingh merkte voorts op, dat het D. nog een keer meer was overkomen, dat hij zonder dat er eigenlijk aan leiding voor was met een auto van de weg was afgeraakt. „Dit geeft ernstig te denken", zei de officier. Uit eindelijk kwam hij in zijn eis tot de be vestiging van het vonnis van de kanton rechter. De geldboete zag hij liever ver hoogd tot f 200. In zijn pleidooi stipte de raadsman van D., mr. G. Tichelman, nog eens aan, dat het zware dieet een groot gemis van concentratievermogen kan hebben veroorzaakt. Hij pleitte voor een voorwaardelijke ontzegging van de rij bevoegdheid. Uitspraak 15 november. Bij een bedrijfsongeval te Sluis had een jeugdige werknemer enkele vingers moe ten missen. Bedrijfsleider L. F. K. moest nnaar aanleiding van deze gebeurtenis voor het hekje verschijnen, omdat het ongeluk zou zijn ontstaan, doordat het werktuig niet doelmatig was beschut. De arbeidsinspectie had een proces-ver baal opgemaakt. In een nadere toelichting wees de be drijfsleider er op, dat het werktuig al drie jaar wordt gebruikt en dat de ar beidsinspectie bij vorige bezoeken nooit op een onvoldoende beveiliging hadden gewezen. Voor nader onderzoek werd de zaak naar de rechter-commissaris ver wezen. Met een map vol papieren kwam de Vlis- singse aannemer Q. H. B. de zittingszaal binnenstappen. Hij was in hoger beroep gegaan tegen een besluit van de Mid delburgse kantonrechter, die hem had veroordeeld, omdat hij zonder vergun ning puin en ander materiaal op een open plaats achter zijn woning had gede poneerd, terwijl hij niet in het bezit van een vergunning was. B. vroeg zich af, of het hier nu al dan niet openbare grond betrof. Volgens hem had de gemeente er geen enkel be lang bij, dat het materiaal weg moest. „Het is" gewoon een geval van wille keur van de directeur van openbare werken", betoogde de aannemer. „Tijdens de zitting van de kanton rechter kon deze ook al geen motief aanvoeren voor de verwijdering van het materiaal", zo ging B. onver stoorbaar verder. In zijn eigen „pleidooi", nam de aanne mer géén blad voor de mond, tot op het moment dat de officier vermaande: „U moet een beetje op uw woorden letten". De officier vorderde een geldboete van f 10, subs 2 dagen. Uitspraak over veer tien dagen. Een andere appelzaak had betrekking op een „slipper", die de chauffeur J. C. B. uit Eikerzee op 7 december van het vo rig jaar met zijn vrachtauto had ge maakt in een bocht van een weg onder Dreischor. De wagen kwam tegen een muur tot stilstand. Als gemachtigde van B. trad op mr. J. J. van der Weel. Deze verklaarde dat er in het verleden op de bewuste plaats veel aanrijdingen zijn ontstaan omdat op dat weggedeelte een partij afgekeurde stenen ligt. Rekening houdende met de omstandig heden waaronder de botsing was ont staan eiste de officier vernietiging van het vonnis van de kantonrechter en vor derde een geldboete van f 10 subs. 2 dagen. Mr. Van der Weel wees er ook op, dat men hier niet zonder meer te maken heeft met een gladde, maar met een verkeerde bestrating. Voor het horen van een getuige-deskundige werd de zaak aangehouden tot 6 december. Tengevolge van een misverstand is vrij dagmorgen omstreeks kwart voor twaalf op de Rotterdamse Kaai te Mid delburg een aanrijding ontstaan tussen twee personenauto's. De automobilist G. K. uit Enschede die vanaf de Dam in de richting van de Punt reed, vergist te zich in de as van de weg, hield daar door niet voldoende rechts en ver oorzaakte toen e n aanrijding met een uit de tegenovergestelde richting ko mende personenwagen welke werd be stuurd door D. V. uit Veere. De auto van K. werd flink, die van V. licht be schadigd. „SPREEK met burgemeester A. Sluijmers en het komt in orde!" Zo hebben vele Stavenissenaars het in de afgelopen zeven jaar ondervonden. Ze deden zel den tevergeefs een beroep op hun nu zestigjarige eerste burger. En daarom hebben ze de afgelopen weken grif ingetekend op een lijst die een jubileum actiecomité liet circuleren om burgemeester Sluijmers vrijdagavond uit naam van de de bevolking een serie geschenken aan te bieden bij het feest rondom zijn „veertig jaar in overheidsdienst". Er was een kordate groep mannen voor nodig om de cadeaus aan te dragen: een groot tapijt, een elektrische straalkachel en een enorm exemplaar hondemand. „Laten we hopen dat de vriendschap nog van lange duur mag zijn", zei comité-voorzitter A. J. 3. Tazelaar in een felicitatie toespraakje. Ook uit Woudrichem was er een officiële felicitatie bij dit veertigjarig dienstju- bileum. Na in Wijk en Aalburg zijn geboorteplaats de eerste schreden op het gemeentelijke administartieve pad te hebben gezet doorliep de heer Sluijmers in Woudrichem een belangrijk aantal rangen om er twee jaar voor zijn ver trek tot gemeente-secretaris te worden benoemd. De vrij ruime raadzaal van Stavenisses gemeentehuis was tjokvol, toen de jubi lerende burgemeester er vrijdagavond met zijn gezin werd binnengeleid. Van alle kanten waren ze gekomen om de heer Sluijmers geluk te wensen: de raad, het gemeentepersoneel, het onderwijs, politie, brandweer, vrienden en beken den en niet te vergeten de deputatie uit Woudrichem, de gemeente, die een kwart eeuw lang van de administratieve dien sten van de jubilaris heeft kunnen pro fiteren. En het regende geschenken, al lemaal bewijzen dat Stavenisse onder het laatste burgemeesterschap beslist niet heeft „gesluimerd". Het waren spontane uitingen van de genegenheid, die het dorp in het uiterste puntje van het eiland Tholen voor zijn eerste bur ger heeft. Wethouder J. Moerland haalde in een toespraakje enkele markante gebeurte nissen voor de gemeente naar voren, waarin de activiteit van burgemeester Sluijmers duidelijk tot uiting komt. Hij herinnerde aan de installatie van de heer Sluijmers in juni 1956: de wederop bouw van de ramp was voltooid, maar de financiële nasleep kostte het gemeen tebestuur nog heel wat hoofdbrekens. „Daarop zijn de jaren voor Stavenisse ten voordele veranderd. Ik geloof niet dat U een prettiger raad en ploeg amb tenaren zult kunnen vinden dan die thans met U samenwerkt", aldus de heer Moerland. In het bijzonder memoreerde hij nog even de vasthoudendheid van burgemeester Sluijmers voor het open houden van de haven van Stavenisse, die eerst dreigde te worden vergrendeld als zwakke plaats in de zeewering. Thans zijn de dijken met een damwand ver hoogd en kan Stavenisse nog veel profijt trekken van zijn haven. Van de gemeentelijke kant werd burge meester Sluijmers op deze feestdag be dacht met een rotan ameublement. Het personeel van de gemeente deed ook zijn woordje met een felicitatie. De heer M. K. de Wilde zei er dit van: „We hopen dat U in de komende vijf jaar, die U nog resten van de pensioen gerechtigde leeftijd, nog veel voor Sta venisse en zijn inwoners kunt doen" Het hoofd van de openbare lagere school, de heer P. Rentjes noemde burgemeester Sluijmers voor het onderwijs „een heel goeie baas" en brandweercommandant C. W. van Prooijen kwam de waardering van het korps vertolken voor de manier, waarop de eerste burger de belangen van de brandweer behartigt. Een vulpen was het geschenk van deze kant. Burgemeester A. Sluijmers van Stavenisse is vrijdagavond in de raadzaal van het gemeentehuis gehuldigd in verband met zijn veertigjarig jubileum in over heidsdienst. Hij werd daarbij overladen met geschenken. (Foto P.Z.C.) Wethouder W. Viveen uit deze gemeente prees de burgemeester van Stavenisse voor de manier waarop deze hem en de gehele gemeenschap Woudrichem 25 jaar lang heeft geholpen, waar dat no dig was. Onder de indruk van alles wat hem op deze feestdag geboden was bedankte burgemeester Sluijmers voor de over weldigende belangstelling. In de secretarie van het gemeentehuis wachtte het burgemeestersgezin later op de avond nog een druk bezochte recpe- tie. Velen uit Stavenisse en de andere Thoolse gemeenten maakten van de ge legenheid gebruik om de jubilaris de hand te drukken. Bij de schriftelijke fe licitaties was een telegram van de com missaris der koningin. Nog voor het eind van dit jaar zal Krui- ningen een nieuwe industriële impuls krijgen: de E.M.F., de N.V. Electromo- torenfabriek „Dordt" uit Dordrecht wil in deze Zuidbevelandse gemeente een nieuw wikkelatelier vestigen. Het gaat hier om een atelier, voor het wikkelen van kleine motoren. Het is een bezig heid, die met name door meisjes wordt verricht. De EJH.F. denkt voorlopig met 25 meisjes in het atelier te beginnen. „De voorbereidingen voor de vestiging verkeren in een vergevorderd stadium", zo verklaarde de waarnemend perso neelschef van het Dordtse bedrijf, de heer M. J. van Westen. Woensdag 6 november is er in „Ons Dorpshuis" een voorlichtingsavond voor de meisjes uit Kruiningen en omgeving, die belangstel ling hebben om op het atelier te komen werken. De Elektromotorenfabriek „Dordt" houdt zich hoofdzakelijk bezig met de fabricage van draaistroommotoren, ge neratoren en een aantal nevenartikelen op dit gebied. Het bedrijf telt ongeveer 650 werknemers. Er is een nevenvesti ging van de „E.M.F. Dordt" In de Noord brabantse plaats Rucphen. De vestiging van het atelier in Kruiningen is het ge volg van het feit, dat door export de capaciteit vooral op het gebied van de kleine motoren, toenam. Er was uitbrei ding noodzakelijk en de E.M.F. zocht deze in de richting van Zeeland. Er werd contact opgenomen met het gemeente bestuur van Kruiningen en door deze besprekingen kregen de E.M.F.-plannen vaster vorm. „We zijn enthousiast over de medewerking van het gemeentebe stuur", zo verklaarde de heer Van Wes ten. „De gemeente heeft ons op alle mo gelijke maniereD geholpen". Er waren verschillende motieven, die hebben geleid tot de vestiging van het wikkelatelier in Kruinirgen. In de eer ste plaats was er de gunstige geografi sche ligging. „Kruiningen is van Dord recht en Ru phen uit gemakkelijk te bereiken" aldus de heer Van Westen. Een ander punt was de Zeeuwse menta liteit. „De E.M.F. verwachte een goede samenwerking met het personeel en de bevolking". En een derde motiet vormde het feit, dat er in Kruiningen nog geen indus- treën gevestigd zijn, die veel meisjes als personeel vragen, zodat de E.M.F. hoge verwachtingen heeft van de voorlich tingsavond.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1963 | | pagina 4