Tekort op gemeentebegroting van Terneuzen van bijna ƒ.125.000 TEXON „V/EST SIDE STORY" WEELDE VAN KLANKEN EN DYNAMISCHE DANSEN Industrialisatie en woningbouw bovenaan AGENDA ZUID-BEVELAND Gelegenheidsheler' hoorde celstraf van zes maanden eisen KERKDIENSTEN Kabelbaangondel nu aan „monorail" op Grevelingendam MARKTBERICHTEN FINANCIËLE SITUATIE NIET VERONTRUSTEND CURSUS VOOR JEUGDLEIDERS AFGESLOTEN Orgelconcert door Jaap Niewenhuyse Verhouding Contactavond van de hervormde jeugdkopel Industrie 'HfflUHtil KRABBENDIJKE Oliehandelaren stichten organisatie op Schouwen RECHTBANK MIDDELBURG „Kop-aan-staart"-botsing bi een zebrapad N utsdepartement Vlissingen met geslaagde films De Roo zesde in trofee Baracchi HOUTHANDEL ALBERTS - MIDDELBURG Mr. dr. Feber president van de Hoge Raad De kloppende pols van Manhattan Klankenweelde ZATERDAG 2 NOVEMBER 1963 WISSEL BEVE PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 5 De gemeentebegroting van Terneuzen voor het jaar 1964 geeft een geraamd tekort aan van 124.664. Dat is bijna 22.000 meer dan het oorspronkelijk te kort, dat de begroting van het voor gaande jaar drukte. Gezien de snelle ontwikkelingen, die zich in Terneuzen voordoen, had men ook niet verwacht een sluitende begroting te kunnen ont werpen. Dit ondanks het feit, dat voor het komende dienstjaar rekening is ge houden met een vrij belangrijke bevol kingstoename in 1963, waardoor de uit keringen uit het gemeentefonds aanzien lijk hoger konden worden geraamd. Overigens gaat men in de inleiding op de nieuwe begroting niet zover, de fi nanciële situatie verontrustend te noe men. In de loop van het jaar immers, wanneer meer inzicht is verkregen in de financiële situatie blijkt dikwijls, dat niet voorziene hogere inkomsten het aanvankelijk geraamde begrotingstekort doen dalen. Burgemeester en wethouders spreken de hoop uit, dat deze ervarings- regel ook op de begroting van 1964 van toepasing zal blijken te zijn. Twee belangrijke punten zullen in het komen dienstjaar weer het grootste deel van het bestuursbeleid bepalen, na melijk de woningbouw en de verdere industrialisatie. Wil Terneuzen een bete kenende bijdrage leveren tot de oplossing van de woningnood, dan zal het nood zakelijk zijn deze zaken in groter ver band aan te pakken dan tot nu toe het geval is geweest. B. en w. denken daar bij in het bijzonder aan de uitvoering van bouwprojecten met toepassing van arbeidsbesparende methoden, waartoe reeds een omvangrijk project in een ver gevorderd stadium van voorbereiding verkeert. Alleen op deze wijze wordt het mogelijk geacht huisvesting te bieden aan de vele gegadigden voor passende woonruimte. Daarbij wordt uiteraard ook gedacht aan de talrijke werkne mers, die zich nu en in de naaste toe komst uit hoofde van hun werkkring ter plaatse willen vestigen. Daarnaast wordt de noodzakelijkheid onder ogen gezien om in versnelde mate gronden te verwerven, die voor uitvoering van deze grotere projecten onontbeerlijk zijn. In het komende dienstjaar zal de raad daartoe de nodige plannen en voorstel len worden aangeboden. Bij de ontwikkeling van de nieuwe stads wijken zal de bouw van openbare ge bouwen en met name van scholen niet achter mogen blijven. B. en w. hopen in 1964 daarover concretere gegevens te kunnen verstrekken. plan (uitbreiding en vernieuwing van dokken) konden in het nu bijna afge lopen jaar praktisch alle benodigde gronden worden verworven. Gezien de grote belangstelling voor de daar te ontsluiten terreinen wordt het plan thans met spoed nader gedetailleerd. Concrete plannen daarover kan de raad in 1964 eveneens tegemoet zien. Duidelijk wil het college stellen, dat voor realisering van dit omvangrijke en kostbare project, de steun van rijks- en provinciale overheid niet kan worden gemist. De bereidheid daartaoe, zo vervolgt de inleiding, is echter in ruime mate aanwezig, te meer daar hier ook nationale belan gen op het spel staan. Het wordt alleszins aanvaardbaar ge noemd, dat de gemeente Terneuzen, wat het beheer en de exploitatie van de te ontsluiten haven- en industrieterreinen betreft, een deel van haar autonome be- voegheid zal moeten prijsgeven. Een werkelijk geïntegreerd beleid zal eerst gevoerd kunnen worden wanneer alle haven- en industrieterreinen onder één beheer zijn gebracht. De voorbereiding van de noodzakelijke regelingen daartoe vordert gestadig. Naast de terreinen langs het kanaal van Terneuzen naar Gent, zal ook de ontwikkeling van de voor industrie geschikte terreinen, on middellijk aan de Westerschelde gele gen, bevorderd moeten worden. Maar zolang de gemeentelijke herindeling in het betrokken gebied niet tot stand is gekomen, zal hiertoe medewerking no dig zijn van de nabuurgemeenten, aldus het college. Aan de financiële verhouding tussen rijk en gemeente willen b. en w. ditmaal procedure, die moet leiden tot vaststel procedure, de moet leiden tot vaststel ling van de onderscheidene bedragen, nog steeds niet is afgesloten. Wel wordt opgemerkt, dat de extra uitkeringen ter zake van verschillende infrastructuur verbeterende werken (afvalwaterleiding, zwembad, sportpark, kleedlokalen enz.) inmiddels in de garantie-uitkering zijn opgenomen. Deze veelbesproken bijdrage wordt trouwens weer met een vrij fors bedrag in de ontwerpbegroting terug gevonden. De personeeluitbreiding heeft inmiddels haar beslag gekregen. In de begroting is wel nog rekening gehouden met eni ge versterking van het ontvangerskan- toor. Het aantal personen in dienst van de gemeente is gestegen van 189 op het eind van 1962 tot 204 per 1 november 1963. In de begroting voor 1964 is ge rekend op 213 personen. ^ops Voor de eerste fase van uitvoering van het grote haven- en industrie- (Advertentie) ^ORLOGERJUWEIISR^ Vmdeïdjmup Gummi VANDAAG. Middelburg City: West Side Story, 20 uur, 14 Jaar. Electro: Geld speelt geen rol, 19 en 21.15 uur, alle leeftijden. Van Benthem en Jutting: Expositie reisschetsen en ke ramiek, 91B uur. Koorkerkcentrum: In stuif herv. jeugdraad, 20 uur. Vlissingen Alhambra: West Side Story, 19 uur, 14 jaar. Luxor: Geld speelt geen rol, 19 en 21 uur, a.l. Concertgebouw: Graden- wedstrijden Zebra, 15 uur; Turnersbal, 20 uur. Scheldekwartier: Uitvoering Kweek school, 20 uur. Landingsmonument Mari- nedam: Kranslegging t.g.v. herdenking bevrijding van Vlissingen, 15 uur. Souburg De Zwaan: Cabaretavond VAW. 20 uur. Westkapelle Westkapelle Herrijst: Sjors en Sjimmy op het pirateneiland, 16 uur; De langste dag, 19.30 uur. Goes Grand West Side Story, 19 uur, 14 jaar Prins van Oranle: Voorlichting voor P.v.d.A -raadsleden, 10.30 uur. Raadzaal Stadhuis: Symposium over Zeeuwse dia lecten, 14 uur. Prins van Oranje: Toneel avond Platogo, 20 uur Grote Markt: Skelterraces voor Dousadj. 10—22 uur. Terneuzen Luxor: De muiterij op de Bounty, 20 uur, 14 jaar. Hulst Bioscoopgebouw. Avontuur in de Zuidzee, 20 uur, 14 jaar. Oostburg Ledeltheater: Het bloed kruipt, 20 uur. Sas van Gent Olympiatheater: The Com- mancheros, 20 uur, 14 jaar. IJzendijke Hofzichttheater: Het begon in Napels, 20 uur, 14 jaar. Breskcns Casinobioscoop: De langste dag, 20 uur, 14 laar. Zierikzee Concertzaal: De kampioen-leu genaar, 20 uur, a.l. Huis van Nassau: Fo rumbijeenkomst N.V.V., 10.30 uur. Her vormd verenigingsgebouw: Zendings commissie herv. classis Zierikzee, di?i- vertoning, 14.30 uur. Haamstede Hotel Bom: Samar, het (dui velseiland, 20 uur, 14 jaar. St.-Maartensdijk De Gouden Leeuw: Het begon in Napels, 19.30 uur. Bergen op Zoom Roxy: De .-.waardvechter van Sienna, 18.45 en 21 uur, 1,4 jaar. Luxor: De zoon van Captain Blood, 18.45 en 21 uur, 14 jaar. MORGEN. Middelburg City: West Side Stpry, 14,30 en 20 uur, 14 jaar. Electro: Geld! speelt geen rol, 19.30 en 19.30 uur, alle leeftijden. Vlissingen Alhambra: West 5oide Story, 15 en 19 uur, 14 laar. Luxor,: Geld speelt geen rol, 15 en 20 uur, a.l. Goes Grand' West Sidci Story, 15 en 19 uur, 14 jaar. Terneuzen Luxor: De1 muiterij op de Bounty, 15 en 20 uur,, 14 jaar. Oostburg Ledeltheater: De drie Stooges en Hercules, 14 uur. a.l Ledeltheater: Het bloed kruipt, 16.3l>*'en 20 uur. 14 laar. Sas van Gent Okympiatheater- The Cora- manoheros, lS.jjo uur, 14 laar Olympia theater: Vrouwen achter prikkeldraad, 20 uur, 18 ja-ar. Hulst - Bioscoopgebouw: Koning Damon en Pythias./15 uur, 14 jaar. Bioscoopgebouw: De verleidsters, 18 en 20.30 uur, 18 Jaar. IJzendijky'Hofzichttheater: Het begon In Nape.fe, 17 en 20 uur. '14 jaar Breskeóis Casinobioscoop: De langste dag, 16 ein 20 uur, 14 jaar. Zierikzc|e Concertzaal: Samar, het duivels eiland, 15 uur, 14 jaar. De kampioen-leu- genatar, 20 uur, a.l. Bergen ojb Zoom Roxy: De dief van Bag dad, 14.130 uur, a.l. Roxy: De koninklijke piraat, 16.30, 18.45 en 21 uur, 14 jaar. Luxor: ibe beul, 14 uur, 14 jaar. Luxor: De 300 Spartanen, 16, 18.45 en 21 uur, 14 jaar. Vele leden en aanstaande leden van de jeugdkapel van de hervormde gemeente te Goes hebben donderdagavond in „De Prins van Oranje" de halfjaarlijkse con tactavond bijgewoond. Zoals gebruikelijk bestond de hoofdmoot van het program ma, dat de jongelui 12 tot 14 jaar kregen aangeboden, uit een filmpro gramma. Er werd een tekenfilmpje ver toond, „De muzikale trein", en de hoofd film was „Danny Boy", de geschiedenis van twee jongens, die de dief van hun hond weten te ontmaskeren. Daarnaast speelde men onder leiding van wika D. Hiensch het spel „Het stond in de krant". In de jeugdkapelcommissie wer den gekozen Lenie van Wel, Annemieke de Jong, Inneke Gabriëlse, Nel Karelse, Beppie Nieuwdorp, Ger Harinck, Joop van de Klooster, Hans de Klerk, Otto Maris en André Post. De heer L. Kraak had de avond geopend met het voorlezen van een bijbelgedeelte uit Johannes 15, de heer M. van Gorp sloot de bijeen komst. Dezer dagen is in het „Slot Ostende" te Goes de slotavord gehouden van een serie van vijf cursusavonden, uitgaande van de classicale jeugdraad. Deze cur sus was bestemd voor leidsters en lei ders voor het jeugdwerk op Zuid- en Noord-Beveland. Voor ongeveer 25 deel nemers behandelden mej. Hartong, de heer J. Sinke (beiden C.J.V.-secretaris- sen), wika D. Hiensch en de heer A. P. Cornet, de onderwerpen: „Spelen om de tafel", „Feest vieren", „Groepsdiscus sie", Jeugd en 1 Muziek" en „Creatief spel". Het gebodene viel bij de deelnemers zeer in de smaak. De cursus werd besloten door de voorzitter van de classicale jeugdraad, de heer L. Pieterse te Goes. Hij bood de inleiders als blijk van waar dering een boekebon aan. BOPSSEL E Bijeenkomst bejaarden Dezer dagen werd in Borssele een begin gemaakt met de eerste wekelijkse bij eenkomsten. van de bejaarden. Waarne mend burgemeester P. J. Dominicus sprak een openingswoord. Het komende winterseizo-en staan weer verschillende spelen ter beschikking van de bejaarden. "APEU.E Persoonlijk damkampioenschap De leden, van de damclub „Kapelle" speeldenweer enkele partijen om het persoonlijk clubkampioenschap. De uit slagen zijn: J. de NeefIz. op 't Hof 02, K. A. v .d. VrieA. v. d. Sehraaf 0—2, Jde Neef—C. v. d. Vliet 0—2, C. van LiereJ. C. van Liere 20, G. Le- poeterC. Sulsters 20. YEP^KF Voordrachtavond voor plattelandsvrouwen Voor de afdeling Yerseke van de bond van, plattelandsvrouwen trad op me vrouw Diet Bouwknecht met het luch tig geschreven verhaal „De kantélen kantelen" van Olof J. de Landell. Deze op. hoog peil staande voordrachtavond werd door een groot aantal leden bijge woond en er werd zeer genoten. De pre sidente van de afdeling, mevrouw De 'ftijke-van der Maas dankte in haar slot woord mevrouw Bouwknecht voor het gebodene. St.-Nicolaas naar Yerseke Het Sint-Nicolaascomité te Yerseke zal ook dit jaar weer het traditionele bezoek van St.-Nicolaas organiseren. Het is de bedoeling dat dit zal plaatsvinden op zaterdag 30 november. Een bezoek aan een aantal zieken zal weer op het pro gramma staan. Wijziging reinigingsophaaldienst Met ingang van november zal te Yerse ke een wijziging worden aangebracht in de reinigingsophaaldienst. Het ophalen van de harde voorwerpen zal voortaan plaatsvinden op de tweede en vierde woensdag der maand. Het ophalen van huisvuil blijft gehandhaafd op dinsdag en vrijdag. De Nodo, de Nederlandse olie- en detail listenorganisatie heeft dinsdagavond te Zierikzee een eilandelijke afdeling op gericht onder voorzitterschap van de heer H. te Zierikzee. De bedoeling is om de door de maat schappijen vastgestelde en door de rege ring goedgekeurde detailprijzen voor petroleum en andere vloeibare brand stoffen te handhaven. Dat van deze prijsaanpassing nog weinig is terecht gekomen, vindt zijn oorzaak in het feit dat er onder de oliehandelaren-detail- listen op Schouwen-Duiveland nog geen overleg is gepleegd. Voor een juiste voorlichting in olie-aan gelegenheden was de heer Reinhardt uit Rotterdam, ambtelijk secretaris van de oliedetaillisten organisatie, aanwezig en gaf de nodige voorlichting en toelich ting. De vanmiddag in het kerkgebouw van de gereformeerde gemeente te Krab- bendijke te houden orgelbespeling door de organist Jaap Nieuwenhuize uit Mid delburg zal om 4 uur aanvangen. Ten gehore zal worden gebracht: 1. Musyck over de Voysen der Psalmen Davids, Jan Zwart. a. Praeludium Psalm 68; b. Canonisch Voorspel Psalm 84; c. Hymne Psalm 75; 2. a. Air, S. Wesley; b. Ga votte, S. Wesley; c. A Trumpet Menuet, A. Hollins; 3. Choralvorspiele: a. Wa- chet auf, ruft uns die Stimme; b. Alle Menschen müssen sterben, J. S. Bach; 4. Suite Gothique: a. Introduction Cho ral; b. Menuet Gothique; c. Prière; d. Toccata, L. Boëlmann; 5. Fantasie, Psalm 42 vers 3 en 5, Feike Asma. WEEKENDDIENSTEN ARTSEN. Goes: dokter J. A. E. v. d. Feen, Oostsingel 118, tel. 5003: Wolphaartsdijk, Heinkenszand en 's-Heer-Arendskerke: dokter H. J. van Maanen, Heinkenszand, tel. 01106234; Krui- ningen-Hansweert, Krabbendijke en Rilland- Bath: dokter C. A. Donker, Krabbendijke, tel. 01134544; Hoedekenskerke en Kwaden- damme: dokter A. P. Kole te Hoedekensker ke, tel. 01193262; Borssele en Nieuwdorp: dokter J. J. Gelderblom, Nieuwdorp, tel. 01196327; Wemeldinge, Kapelle en Kloetin- ge: dokter A. J. Eckhardt, Wemeldinge, tel. 01192438; Driewegen en 's-Heerenhoek: dok ter J, H. Lucas Luijckx, 's-Heerenhoek, tel. 01105280; Kapelle en Biezelinge: dokter I. J. Risseeuw, Kapelle, tel. 01102290. Chirurgendienst Goes: dr. J. Gosses, tel 5208. Apotheek: de Zeeuwsche Apotheek, Grote Markt 10, tel. 5255. Ziekenauto Goes: tel. 5619, b.g.g. 7699. DIERENARTSEN. De praktijk van dokter M. Gakeer te Ove- zande en dokter A. A. Elzerman te Goes wordt waargenomen door dokter G. Boone- schanser te Kruiningen, tel. 01130233. Ook dokter A C. Noordenbos te Heinkenszand, tel. 01106290, heeft dienst. Tijdens een onder presidium van mr. P. van Empel gehouden zitting van de arrondissementsrechtbank te Middel burg heeft de officier van justitie, mr. T. Lebret, vrijdagmorgen tegen de Ant werpse importeur C. A. L. J. wegens schuldheling een onvoorwaardelijke ge vangenisstraf van zes maanden geëist. De importeur zou in augustus van dit jaar de verduistering van twee vaten smeerolie bij elkaar 200 liter hebben bevorderd. De raadsman mr. Vlaming was van me ning dat er geenszins sprake was van een geweldig opgezette affaire, die de exploitatiekosten van het bedrijf van de Antwerpenaar zou hebben gedrukt. Ook bestreed hij de zienswijze van de officier als zou het hier een compleet heelsbedrijf betreffen. Volgens mr. Vlaming diende J. onder de gelegenheidshelers te worden ge rangschikt De raadsman vond de eis van de officier aan de zeer hoge kant Naar zijn mening was zijn cliënt vol doende gestraft met de maand voor arrest. Ook zou het bedrijf van de Ant werpenaar door deze affaire reeds grote schade hebben geleden. De rechtbank zal in deze zaak op 15 november uit spraak doen. Op het kruispunt Dam-Wilhelmina- straat te Goes heeft zich vrijdagmid dag weer een „kop-aan-staart"-botsing voorgedaan, die wel veel schade over liet, maar die toch niemand verwondde. Omstreeks één uur stak daar op de „zebra" de 17-jarige Vlissinger H. J. O. over van de Frans den Hollanderlaan naar de Jacob Valckestraat. Een bestel auto, komend uit de richting Middelburg en met aan het stuur S- H. uit Vlissin gen, stopte op de Wilhelminastraat om de jongeman te laten passeren. Dat wilde ook de bestuurder van een vracht auto, O. A. R. uit Kloetinge doen, maar de remmen van zijn wagen weigerden toen hij vlak achter de bestelauto kwam. De vrachtauto schoof tegen de bestel wagen en die reed de voetganger door een duwtje nog aan. Toen de „balans" van het ongeluk werd opgemaakt viel het allemaal nogal mee. Het Nutsdepartement Vlissingen heeft zich donderdagavond van zijn beste zijde laten zien met een filmprogramma in het „Alhambratheater". Na het wereld nieuws zag men „Houen zo" van Her man van der Horst, een filmimpressie van Rotterdam. Naast de prachtige beelden, valt vooral het geluid van de film op, beter gezegd, het samenspel tussen beeld en geluid. Herman van der Horst gebruikt in deze documentaire en ook in andere geen muziek en geen ogenblik zal men dit missen. De hoofdfilm was „The man in the white suit" onder regie van Alexander Mackendrick, die ook mede voor het scenario zorgde. In de hoofdrol zag men Alec Guinness, nog opvallend jong in deze zeker twintig jaar oude film. Ver der speelden onder andere mee Joan Greenwood en Cecil Parker. Het ver haal is snel verteld. Een jongeman vindt een stof uit, die onverslijtbaar en was- afstotend is. De textielmagnaten besef fen, evenals de textielarbeiders, dat dit beider ondergang betekent en zij pro beren hem dit te bp'otten. Dit leidt na tuurlijk tot de nodige verwikkelingen. Het was een komedie, maar het woord tragi-komedie zou beter op zijn plaats zijn, want soms was het spel van Alec Guinness, die moet vechten tegen een overmacht van soms gewetenloze figu ren werkelijk ontroerend. De toeschou wers, het waren er niet zo veel, hebben een film gezien, die niet gauw uit het geheugen zal verdwijnen. ZONDAG 3 NOVEMBER 1963 Nd. Herv. Kerk Goes: Grote kerk 10 ds 10 Jansen, 5 ds. C. Metselaar (H.D.); Oosterkerk 10.30 ds. C. Metselaar; Jeugdkerk (Pr. v. Or.) 10 A. P. Cornel; Jeugdkapel (Pr. v. Or.) 10 L. Kraak; 's-Heer Abtskerke 9.30 en 2 ds. E. J. C. Hamminga; 's-Heer Hendrikskinde ren 9 en 10.30 ds. Teutscher; Katten- dijke 10 mej. P. Stok, 2.30 Gespreks- kring; Kloetinge 9 ds. C. Metselaar. Goes, 10.30 ds. J. C. Wisse; Wilhelmina- dorp 10 ds. H. Lindeboom; Wolphaarts dijk 10 ds. K. v. Liere, 2.30 ds. H. Kwak- kelstein; Baarland 9.30 en 2 ds. Beneder Borssele 9.30 en 2 ds. Vrijlandt; Driewe gen 9.30 ds. Das; Ellewoutsdijk 9.30 ds. Blok; 's-Gravenpolder 9.30 en 2 ds. Klui ver; Heinkenszand 10 ds. Kwakkelstein; Hoedekenskerke 9.30 en 2 ds. Hulsber gen, Lewedorp 10.45 dienst; Nieuwdorp 10 en 2.30 ds. Holwerda; Nisse 9.30 ds Kooren; Oudelande 9.30 dienst; Ovezan- de 2 ds. Das; Biezelinge 10 en 2.30 ds. Sieders; Hansweert 9.30 en 2.30 ds. Bronsgeest; Kapelle 10 en 2.30 ds. Jeb- bink; Krabbendijke 9.30 en 2.30 ds. van Leeuwen; Kruiningen 10 ds. Beneder, 2.30 ds. Hoffman; Rilland-Bath 10 en 2.30 ds. Blok; Schore 9.30 en 2 ds. Mooij; Waarde 7.30 en 2.30 ds. Huizing; We meldinge 10 en 2.30 ds. Zoodsma; Yer seke 10 en 2.30 ds. Reijenga. Gereformeerde Kerk: Goes, Wester- kerk, 10 ds. Kats, 5 ds. Jansen, Oos terkerk 9 ds. Jansen, 5 ds. Kats; Wol phaartsdijk 10 en 2.30 ds. Mintjes; Baar land 9.30 en 2 ds. Craene; Borssele 10 en 2.30 ds. Verschoor; Driewegen 9.30 en 2 ds. v. d. Veen; 's-Gravenpol- der 10 en 2.30 dienst; Heinkenszand 10 en 2.30 ds. van Rheenen; Lewedorp 9 en 2.30 ds. Hoekstra; Nieuwdorp 10 en 2.30 ds. Goedendorp; Kapelle 10 en 2.30 ds. Ras; Krabbendijke 9.30 en 2.30 ds. Fielder; Kruiningen 10 ds. J. Koolstra, 2.30 ds. E. Jansen, Goes; Rilland-Bath 10 en 2.30 ds. Sloot; Wemeldinge 10 en 2.30 ds. Hoogkamer; Yerseke 9.30 en 2.30 ds. Booy. Geref. Kerk (Vrijgem). Goes 10 en 3 ds. Berghuis. Geref. Gemeente. Goes 9.30 en 6 ds. Honkoop, 2 Ieesd.; Wolphaartsdijk 9.30, 2 en 6 leesd., 5 nov. 7.30 stud. West- strate; Borssele 9.30 en 6 ds. Vogelaar, 2 leesd., 7 nov. 7.30 ds. v. Dam; 's-Gra- venpolder 9.30, 2 en 6 leesd.; Hoede kenskerke 9.30, 2 en 5.30 leesd.; Nieuw dorp 9.30, 2 en 5.30 leesd.; Nisse 9.30, 2 en 5.30 leesd.; Biezelinge 9.30, 2 en 6 leesd.; Krabbendijke 9.30 en 6 leesd., 2 ds. Suijker (H.D.) Kruiningen 9.30, 2 en 6 leesd.; Waarde 9.30, 2 en 6 leesd.: Wemeldinge 10, 4.30 leesd., 8 nov. 7.30 ds. v. Gilst; Yerseke 9.30 en 6 ds. Suij ker, 2 leesd.; Rilland-Bath 9.30, 2 en 6 leesd. (5 nov.), 7.30 stud. Honkoop. Oud-Geref. Gemeente. 's-Gravenpolder 9.30, 1.30 en 5.30 leesdienst. Voef gebroken Toen mevrouw Van O.-C. op wijk Ponte Avancé te IJzendijke woensdagmorgen haar kippen ging voederen, gleed zij uit en bezeerde zich zo dat zij slechts op haar knieën haar woning wist te be reiken. De ontboden geneesheer con stateerde dat zij haar linkervoet had gebroken. Zij werd naar het ziekenhuis te Oostburg overgebracht. Chr. Geref. Kerk. Biezelinge 10 en 2.30 ds. v. Dijken; Goes 10 en 5.30 ds. C. Verhagen, Hilversum. Vrij Evang. Gemeente. Goes 10 ds. Ka relse, 5 ds. Nieuwöhner; Wemeldinge 10 en 2.30 ds. Nieuwöhner; Yerseke 10 en 2.30 ds. de Jonge; Bath 10 kand. Kreu nen, 2.30 idem. Ver. van Vrijz. Herv. Goes 7 ds. J. van Beek. Leger des Hells. Goes 10 Heiligings- dienst, 7.45 Verlossingsd.; Yerseke 10 en 6 samenkomst o.l.v. mej. Hokke. Adventkerk. Goes (zaterdag) 2.30 Bijbel studie; 3.30 ds. Reith. Ned. Herv. Kerk. Colijnsplaat 10 ds. v. Woerden, 2.30 ds. Dijkmeijer; Geersdijk 10 ds. Dijkmeijer, 2.30 dhr. Kraak; Kamperland 9.30 en 2.30 drs. v. d. Ban; Kats 10 dienst, 2 ds. Willekes; Kortgene 10 ds. Willekes, 2.30 ds. Visbeek; Wis- senkerke 10 dhr. Kraak, 2.30 ds. De Jonge. Geref. Kerk. Colijnsplaat 10 en 5.30 dienst; Kamperland 9.30 en 2.30 ds. Radder; Geersdijk 10 en 2.30 ds. v. Al ler; Wissenkerke 10 en 2.30 ds. v. d. Heijden. Geref. Gemeente. Colijnsplaat 10, 2 en 6 stud. Weststrate; Kamperland 9.30, 2.30 en 6 leesd., 2 nov. 7.15 stud. West strate, 5 nov. 7.30 stud. Harinck; Kort gene 10, 2.30 en 6 leesd., 7 nov. 7.15 ds. Van Gilst en ds. Honkoop (herd.dienst). Sinds gisteren hangt de eerste gon del voor de kabelbaan over de Grevelingendam aan de rail. De montageploeg van Kloos' Werk plaatsen in Kinderdijk en de Fran se mecanicien van de kabelbaan- fabriek Neyrpic uit Grenoble heb ben het karwei vrijdag geklaard. Volgende week kunnen dus de eerste proefritten over het 250 meter lange baanvak „monorail" worden gemaakt. Dan kunnen de mecaniciens en de toe komstige „zweefvliegers" de dertien ton zware rode gondel op zijn capaciteiten testen. In de afgelopen week is deze eer ste van de in totaal tien gondels (plus twee als reserve) opgetuigd met de wielstellen, zijn alle leidingen naar het motorische hart aangesloten en is het hydraulisch systeem schoongemaakt en gemonteerd. Zoals men weet kan deze gondel voor lopig nog niet over het 1200 meter brede sluitgat van de Grevelingendam heen en weer rijden, omdat de geknapte kabel voor een belangrijke vertraging verantwoordelijk is. Eerst zodra de twee spankabels tussen de torens hangen, kan de gondel zijn vaste railbaan ver laten om een echte proefrit te maken. Verder zal het nodig zijn de stort- methode en de constante aanvoer van het steenmateriaal naar de netten onder de gondels te beproeven om in het vroe ge voorjaar van 1964 met de operatie kabelbaan te kunnen starten. De Fransen Jo Velly en Joseph Nova- les hebben vrijdag de trofee Baracchi gewonnen. Zij waren in de 113 km lange tijdrit van Bergamo naar Milaan negen seconden sneller dan hun favoriete landgenoten Jacques Anquetil en Ray mond Poulidor, die met de tweede plaats genoegen moesten nemen. De tijd van Velly en Novates was 2 uur 30 mi nuten en 3 seconden, hetgeen neerkomt op een gemiddelde snelheid van 44,985 km per uur De Nederlanders Jo de Roo en Bas Maliepaard werden zesde met een achterstand van ruim 3 mi nuten. Ambtenarengerecht behandelde zaak van Vlissingse P.T.T.'er Door een foutieve zinswending in het verslag van de zitting van het ambte narengerecht te Middelburg is de zaak van de Vlissingse P.T.T.-employé P. W. H. niet duidelijk geworden. Na de zin „de moeilijkheden ontstonden pas toen de mensen gerangschikt moesten wor den" leze men: De in eerste instantie geslaagde kandidaten zouden daarbij de voorkeur krijgen. Met H. is dit ech ter niet gebeurd! Advertentie Zonder TEXON is uw gebouw niet af. IS msi miaaej lege-u aoorsiatmue muren van woningen, bungalows, silo's, transformatorhuisjes, pakhuizen, etc., etc. Inlichtingen worden gaarne verstrekt door TELEFOON (01180) 2841. VEILING MIDDELBURG. 1 november. Coxs O. Pippin 60-65 4144, 55-60 2830, 3 grof 36, 3 fijn 17. Glorie van Holland 90 34, 89-90 31—32, 70-80 24—29, 65-70 25, 2 D 17—26, 3 grof 18—28, 3 fijn 19—20. St.-Remy 3 grof 31, 3 fijn 28. Laxton Superbe 70-75 37, 65-70 26, 60-65 16, 2 D 10, 3 grof 10. Gieser Wildeman 60-70 57, 50 -60 46, 2 D 2930. Goudrenet 65-75 2425, 3 grof 26, 3 fijn 1920. Druiven 103227. Groenten. Andijvie 1 9.50. Sav. kool 31. Boe renkool 13.50. Bloemkool 4 p. kist 9990, 6 St. p. kist 4673. 8 st. p. kist 2350, 10 st. p. kist 1326. Uien 1519. Breekpeen 78. Kroten 1019. Dubb. bonen (glas) 146186. Veldsla 113—189. Waspeen 11—26. Rapen 13. Andijvie 2 9. Sav. kool 2 23.50. Prei 12—28. Witlof 72—93. Sla 3.50—18. Spi nazie 3550. Spruiten 1568. Spruiten gesch. 92—103. Postelein 30—50. Wijnpeen 8—9. Rode kool 615. Snijbonen (glas) 124180. Knolselderij 1316. VISMIJN COLIJNSPLAAT. Exportgarnalen, aanvoer 2649 kg, 70 104, doorgedraaide garnalen 1874 kg, schar 49 kg, bot 143 kg, wijting 29 kg, schol 73 kg, tong 6 kg en wulken 14 kg. Bij Koninklijk Besluit rijn met Ingang van 1 december 1963 benoemd: tot pre sident van de Hoge Raad der Nederlan den mr. dr. G. H. A. Feber, thans vice- president en tot vice-president mr. F. J. de Jong, thans raadsheer. Gustaaf Hendrik Alexander Feber werd op 21 september 1900 in Breda geboren. Hij bezocht het gymnasium in Breda en studeerde achtereenvolgens in Leiden en in Amsterdam, waar hij in 1934 promo veerde. Na tal van functies bij de rech terlijke macht te hebben vervuld, werd dr. Feber in 1946 benoemd tot raadsheer in de Hoge Raad. In hetzelfde jaar aan vaardde hij een buitengewoon hoogle raarschap in de criminologie aan de uni versiteit van Amsterdam. Frederik Johan de Jong werd op 14 april 1901 geboren in Oostburg, bezocht het gymnasium in Gorinchem en Assen en studeerde te Leiden. Sinds 1947 maakte mr. De Jong deel uit van de Hoge Raad. FILMS IN ZEELAND Jerome Robbins, Amerikaan, cho reograaf en 45 jaar oud, is de geestelijke vader van het verras sende film- en showelement „West Side Story". Al jaren liep Robbins rond met de idee een modern Ro meo en Juliaverhaal te situeren in het hedendaagse New York, stad van jachtend leven, eenzame men sen en jeugdig gangsterdom. Daar Robbins al lang samenwerkte met de componist Leonard Bernstein (Fan cy Free was een van hun beroemdste creaties) lag het voor de hand, dat hij deze verzocht de muziek te maken voor zijn musical. Arthur Laurents beloofde, nadat Robbins zes jaar daafop had aan gedrongen, het libretto te zullen schrij ven. In totaal duurde het acht jaar voor een opwelling de gestalte had gekregen van een musical. Maar toen het eenmaal zover was, lag het succes te wachten. New York was enthousiast. Broadway te klein voor Robbins. West Side Story moest de wereld in. Een gezelschap in Londen en één voor het Europese vaste land brachten vervolgens ook duizenden Europeanen in vervoering Twee jaar later werd de film gemaakt. Ook de opnamen voor de rolprent wer den onder leiding van Robbins gemaakt. De filmregie voerde Robert Wise (I want to live, Odds against tomorrow) en Saul Chaplin maakte Bernsteins orkest muziek geschikt voor een kleine bezet ting, een jazzcombo bestaande uit Shel ley Manne, Red Mitchel en Pete Con- döli. Omdat de film andere eisen stelt dan toneel, werd een groot deel buiten verfilmd tegen het natuurlijke decor van de wereldstad New York. Dertig dagen lang snorden de camera's tus sen de wolkenkrabbers van Manhat tan, die de obsederende muziek van Bernstein terugkaatsten tegen het asfalt. Op het asfalt dansten de jeugdige „gangsters" hun befaamde ballet. Want „West Side Story" is het verhaal van de „Jets" en de „Sharks", de elkaar beconcurrende jeugdbendes, wier fel uitgevochten vete de musical een heftige dynamiek verleent. Het is te vens het verhaal van Tony (Richard Beymer) en de exotische Maria (Natalie Wood), het meisje, dat net zeventien uit haar vertrouwde omgeving in Porto Rico is overgeplant in het mee dogenloze New York. Voor de bendeleden nam de regie met opzet geen bekende acteurs. Russ Tam- blyn is Riff, de aanvoerder van de „Jets" en George Chakiris leidt de Portoricaanse „Sharks". Geen van bei den zijn zij grote sterren van het witte doek. Dé ontdekking blijft echter Rita Moreno, die de temperamentvolle Anita voorstelt. We horen haar tn enkele songs, die inmiddels „hits" zijn gewor den, evenals een aantal andere melo dieën uit deze musical. Een weelde van melodieuze klanken en gewaagd ballet is „West Side Story", een grote gebeurtenis, die de musical heeft verheven tot een meetellende kunstvorm, waarin de cinematografie nieuwe inspiraties heeft gevonden. Voor wie „West Side Story' wil gaan zien en wie zal dat niet willen, de film wordt vertoond In drie theaters GRAND (Goes), ALHAMBRA (Vlis singen en CITY (Middelburg). In de schaduw van de West Side Story wordt in LUXOK (Vlissingen) eii ELECTRO (Middelburg) een filmkome die vertoond van Jerry Lewis. Jerry zien we dit keer als de reeds vijfentwin tig jaar zoek zijnde zoon van een multi miljonair. „Geld speelt geen rol" zo luidt de titel van deze film, die een aaneenschakeling is van dwaze situaties, zoals alleen een Jerry Lewis kan door staan. Beeld uit de West Side Story, de film van Robbins en Bernstein, die dit week einde in drie theaters vertoond wordt. VEILING ROTTERDAM. 31 oktober. Aardappelen 814. Andijvie 15 22 per kg Bloemkool IA: 6 stuks per bak 71 89 per stuk, 7 stuks per bak 58 per stuk. Bloemkool IIA: 6 stuks per bak 4978 per stuk, 7 stuks per bak 3151 per stuk. Dubb. bonen II 1.20—1.60 Kassnijbonen 1.702.40. Rode kool 1121. Gele kool 1422. Groene kool 1829 per kg. Sla I 3',28 per stuk. Spi nazie 3877. Spruiten IA 7284. IIA 5467, IB 54—57, UB 28—36. ID 64—74. Prei 28—42 per kg. Selderfl 1°17- Peterselie 713 per bos. Grote peen 1115. Uien 922. Witlof IA 1.10—1.18, IIA 95—1.10, IB 85—1.04, IIB 79—90. Aanvoer 33.000 kg. Frankenthalers 1.47—1.94. Black Alicante 1.501.96. Kroten 1922. Boe renkool 2629. Jonathan IAA 4247, IA 31 39, IB 2734. IC 2025. Coxs Orange Pippin IAA 52—77, IA 42—62, IB 39—46, IC 24—34. Goudrenetten IA 38—42. IB 30—38, IC 27—32. Zw. Wijnperen IA 30—33, IB 24—28, IC 20—24. Glorie van Holland IAA 33—39, IA 30—41, IB 2734. IC 2124. Doyenne du Comice IAA 90—1.01, IA 98—99, IB 91—1.04, IC 66—84. Lé- gipont IA 47—63, IB 5065, IC 34—61. Beurré Alex. Lucas IAA 5558, IA 5760, IB 5057, IC 41—49. Conference IAA 52—58, IA 51—56, IB 4953, IC 4449 per kg. Aanvoer Coxs Orange Pippin 21.000 kg. Aanvoer B. A. Lu cas 11.000 kg. Aanvoer Conference 13.000 kg. VEILING ST.-MAARTENSDIJK. 1 november. Tarwe 3033. Gerst 2530. Ha ver 2425. Kleine erwten 4552. Schokkers 4575. Bruine bonen 100125. Maanzaad 60 65. VEILING TERNEUZEN. Glassla 1 6.60—8, C 4.30—4.50. Sla C 2 3.50. Bloemkool A 64—68. A 2 42—64, B 40—50, B 2 2447, C 13—24, afw. 12—34. Knol selderij 114. Selderij 27. Prins.bonen 2 115. Sabo 2 140. Prei A 2 40—60. Sav. kool 1314. Spruiten gesch. 79, ongesch. 2556. Spinazie 2 42. Tomaten B 2 25. Uien 1 17, 2 4—5. Witlof A 2 52—85. B 2 47—84, afw. 2855. Appelen: Coxs Or. 1 85 6566, 80 6567, 75 66—68, 70 63—64, 65 52—53, 55 25 26 2 85 5556, 80 5756. 75 5859, 70 57—58, 65 48—54, 60 35—36, 55 25—26, 3 grof 34—36, 3 fijn 14—15. Goudrenet 1 85 39—42, 80 3841. 75 32—36. 70 29. 65 25—26. 85 30—31, 80 28—31. 70 27. 65 25. 2 D 16. 3 grof 26, 3 fijn 14 Glorie van Holland 1 85 30, 80 29—30. 75 31—32, 2 85 23—24, 80 27, 2 D 14, 3 fijn 15. Jonathan 1 80 3132, 75 31 33, 2 8030—31, 70 22—23, 2 D 13, 3 grof 20— 22, 3 fijn 13. Golden Delicious 1 85 6061, 80 62. 75 61—62. 70 60. 65 48. 2 85 45—46, 80 44—45. 75 40—41, 70 39—40, 3 grof 30. F. R. Revetta 3 grof 24. Zw wijnpeer 2 60 2829. 50 2425, 2 D 8, 3 grof 6. 3 fijn 6. St.-Remy 1 75 26, 65 30, 2 D 15. 3 grof 22, 3 fijn 18. VEILING KAPELLE. 1 november. Industrie- en exportveiling. St.-Remy 1 75 27. 65 27. 2 75 27, 65 26, 2 D 25, 3 grof 23, 3 fijn 1218. Goudrenet 1 90 42, 85 40, 80 38, 75 35. 70 31, 69 28, 2 85 37, 80 34—35, 75 33, 70 29, 65 26, 2 D 19, 3 grof 26, 3 fijn 1820. Jonathan 1 80 32, 75 33. 70 31.70—32.70. 65 28.80—30.05, 1 60 25, 2 80 A 22. 75 A 22—29, 70 A 23—29, 65 A 22.50— 25.10, 60 A 21—20.75, 2 D 14.50—15.20, 3 grof 15—16, 3 fijn 19.30—15.50, 2 75 B 16—18. 70 B 16, 65 B 16, 60 B 14.50. Coxs Or. Pippin 1 75 57—60, 70 59—65, 65 52.50—53.40, 60 41.70— 41.70, 1 55 29. 2 70 58. 65 48, 60 40, 55 25, 2 D 17. 3 grof 38—44, 3 fijn 23. Glorie van Holland 1 80 31. 79 34, 70 29, 65 27, 2 80 26, 75 26—27. 70 26. 65 24. 2 D 20, 3 grof 23. Ster appel 1 65 62. 60 46. 55 28, 2 60 31, 55 26, 3 grof 29 3 fijn 1216. Laxton Superbe 1 80 33, 75 31. TD 28. 65 24, 60 18, 2 D 15, 3 grof 17. Golden Delicious Ex 80 68, 75 6773, 70 66— 75, 65 56, 1 80 63, 75 64, 70 61. 65 51—60, 60 40—41, 2 80 48, 75 40—50, 70 32.47, 2 65 32 —38, 60 23—31, 2 D 25, 3 grof 29—33, 3 fijn 11 —17. Zoete Ermgaard 1 65 62—67, 60 49—51, 55 32—44, 2 65 54, 60 41. 55 28. 2 D 18—21, 3 grof 28, 3 fijn 1013. Lomb. Calville 2 70 25, 65 13. 60 16, 2 D 15, 3 grof 17, 3 fijn 15. Tuinzoet Ex 65 78, 60 70. Comtesse de Paris 1 75 24, 70 25. 65 26—27, 60 21, 95 16, 2 70 24, 65 23, 60 20, 55 14, 2 D 10, 3 grof 13, 3 fijn 78.50. Conference 2 70 51, 65 51, 60 52, 55 42, 2 D 26. 3 grof 39, 3 fijn 24. Gieser Wildeman 2 60 57. 55 44. 50 36, 2 D 25. D. du Comice 2 79 99. 70 102, 65 96, 2 D 67. 3 grof 78, 3 fijn 37. Br. A'nx Lucas 2 75 41, 70 43. 65 39 2 D 8.50. 3'grof 20, 3 fijn 8. Nouveau Poiteau 2 65 1617, 2 55 14, 3 grof 13. Bonne Louise 1 60 61. Leglpont 1 65 56. Zwfjndr. Wijnpeer 2 55 25, 50 20, 2 D 9, 3 grof 16, 3 fijn 816. Goudrenet geel 1 90 49. 85 52. 80 50. 75 46. 70 39. 65 31. Winston 2 65 23. 60 14 95 12. Rode Goudrenet 1 75 30. Hollands zoet 1 55 1216. 2 D 10. Franse Rei- nette 2 90 26. 80 25, 3 grof 24. Geplukte kroetappels 14.80. val kroetappels 13.80, kroetperen doordraai. Gewone veiling. Bramen per doos 2 39. Drui ven per kg 1 1 82. 2149. Aardbeien per doos 3 22. Aardappels 2 57.50. Groenteveiling Sav. kool 810. Spruitkool 51. Prei 2830. Kassnijbonen 1 167, 2 121. Andijvie 26. Witlof 6099. Knolselderij 6 7.50. Rode kool 12. Dubb. pr. bonen 8088. Veldsla 7985 Tomaten per kg 2 A 3258, 2 B 34—39. 2 C 26—27. VEILING GOES. 1 november. Coxs Or. Pippin 1 75-80 60, 70-75 58, 65-70 51. 60-65 38. 55-60 22. 2 D 16, grof 4952, fijn 16 Goudrenet 1 90-95 41, 85-90 42, 80-85 39. 75-80 34. 70-75 30—31. 65-70 28, 2 D 19. 2 85-90 33—38, 80-85 34—36, 75-80 32—34, 70-75 29—30. 65-70 27—28. grof 26, fijn 18. Glorie van Holland 2 80-85 31, 75-80 31, 70-75 30. 65-70 26, 2 D 17, grof 23. fijn 16. Golden Delicious 1 80-85 65. 75-80 66. 70-75 63, 65-70 93—54, 60-65 39, 2 D 24. 2 80-85 61. 75-80 58, 70-75 54—56. 65-70 46—47. 60-65 36, grof 2139. fijn 1315. Jonathan 180-85 32. 75-80 34. 70-75 31, 65-70 29. 60-65 24. 2 D 15. 2 80-85 22. 75-80 20. 70-75 19. 69-70 17, 60-65 16. grof 1319, fijn 14. Laxton Superbe 1 80-85 31—33, 75-80 32, 70-75 30, 65-70 13. Lombartscalville 2 75-80 26, 70-75 20, 65-70 15. 60-65 14. Sterappel 1 65-70 57, 60-65 51, 95-60 29 2 D U—17, 2 65-70 47. 60-65 40. 55-60 27, grof 26—30. fijn 15—18. Zoete Ermgaard 1 65-70 63. 55-60 36. 2 D 25, grofi 45. fijn 22. Diverse appels, kroet 14, val 13. Doyenne du Comice 1 75-80 90. 70-75 94 Br. Alex Lucas 2 80-85 35, 75-80 39. 70-79 44. 65-70 41—42. 2 D 22—24. St-Remy 1 85-95 28. 75-35 28. 65-75 28. grof 21. fijn 19. Com tesse de Paris 1 65-70 23, 60-65 t 8. 55-60 15, 2 D 8. grof 1112. fijn 9 Gieser Wildeman 1 55-60 38. 2 D 18. grof 4218. fijn 18—25. Totale aanvoer hard truit 4600 kisten. Groenten Bloemkool A 1 6978. A 2 4060, B 1 2448. B 2 2040. afw 1236. Kropsla 1 12—13. 2 7. C 1 9—7. Wortelen 1 29. Selderij 49. Snijbonen 1 173. afw 49 Andijvie 1 -28, 2 12—17 Prei A 1 28—31 Witlof A 1 100—119 B 1 100. afw 69—87 Tomaten A 51 —62. B 63. C 28—35 Veldsla 1 82. 2 54. Spruiten A 2 4849, B 1 4850 Pronbbonen 2 75—82 Rode kool 1 12—13. B l 7 Gr. sav. kool 1 27—28, 2 25. Witte kool 1 12. Uien afw 57. Peen B 1 12, C 1 13. Spi nazie 2 1213. Black Alicante 1 179—193, 2 170—175, 3 118. Bramen per doos 2 37. Advertentie Zondagsdienst Taxi's Middelburg VAN DOESELAAR, tel. 2158 TRIO TAX, tel. 2600

Provinciale Zeeuwse Courant | 1963 | | pagina 25