OPSTANDIGE MILITAIREN IN VIETNAM ZOUDEN SAIGON BEHEERSEN Amerikanen door eigen troepen beschermd Gasontploffing V.S.-62 mensen in de gedood Chr. Kweekschool voor Zeeland officieel geopend DRIE DUITSE MIJNWERKERS WERDEN NA BIJNA ACHT DAGEN BEVRIJD UIT 0ND ERAARDSE GEVANGENIS Lachers en huilers wa Bezoek op Cuba U-2 boven China neergeschoten Ongedeerd Ook pap, vla en yoghurt twee cent duurder We OUD-LEERLINGEN ZAGEN ELKAAR WEER WAARIN OPGENOMEN DE MIDDELBURGSE. VLISSINGSE, GOESE. BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN Skelteren voor Dousadj LEIDER OPSTANDELINGENComité heeft geen politieke ambities Rust Amerikaanse troepen Geen politieke ambities 1 Explosie tijdens voorstelling van ijsrevue Vlotte bevrijding met de „reddingsbom" Begroeting VAN DALSEMPRIJS VOOR MIMI BOESNACH Regenfrontjes Auto tegen boom - 2 mensen gedood Dokter: lichamelijke conditie nog uitstekend Acht dagen Weer staking bij De Telegraaf" DOOR COMMISSARIS DER KONINGIN: Orde en netheid A.N.O.F. WIL FUNCTIE VAN SCHOOLHOOFD MAKEN ik I 206e jaargang - no. 258 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT wffSÏÏo'* KOVm <iei den Boer en W. de Pagter. Hoofdredactie: W. Leertouwer en G. A. de Kok Abonnementsprijs 67 cent per week. 8,70 per kw.franco per post 8,95 p. kw. Losse nummers 15 ct. Bureaus: Vlissingen: qoiiT^riv™. g^g' JXD8« adv- 3647/3643); Middelburg: Mam 51. tel 3841 fb.g.g. red. 2078/3169. adv. 2375); Goes: Gr. Markt 2. tel. 6140 (b.g.g. red. 7853. adv. 5213); Oostburg: tel. 2395; Terneuzen: Arsenaalstraat 2. tel. Z9ii, ^.ïeriKzee. rea. tel. 2425, adm. tel. 2094. Adv. pr. 30 ct. p. mm. Min. p. adv. 4,50. Ingez. med. 3 x tarief. Kleine adv. (max. 8 regels) 30 ct. p. rege. (min. ƒ1,50). .Brieven bur. van dit blad" 25 ct. meer. Giro 359300 P.Z.C., Middelburg. Zaterdag 2 november '63. Pagina 2 Generaal Doeong Van Minh „de grote" en een groep Zuid- vietnamese militaire leiders zijn gisteren in opstand gekomen tegen de regering van de rooms-katholieke president Ngo Dinh Diem. Zij beweren de hoofdstad in handen te hebben en alle boeddhisten, onderwijzers en studenten uit gevangenschap te hebben bevrijd. Er waren onbevestigde geruchten dat de presi dent zich had overgegeven en aan boord van een marinevaartuig was gevlucht. Een woordvoerder van het Amerikaanse ministerie van buiten landse zaken in Washington zei dat de V.S. niet betrokken zijn bij de opstand en er van te voren niets van geweten hebben. In officiële kringen in Washington zei men echter dat president Ngo Dinh Diem en zijn broer Ngo Dinh Nhoe blijkbaar niet zijn afgetreden. Uit Saigon wordt gemeld dat er gis teren in totaal 5000 militairen in Sai gon waren. De opstandelingen zou den de generale staf, het radiosta tion, de wapenopslagplaats, het poli- if „De magere jaren" is de titel van de eerste van twee grote reportages, die één onzer me dewerkers schreef na een bezoek aan Cuba. Op pagina 15 in het P.Z.C.-zaterdag- nummer. Pag. 2: Kamercommissie wil ook in Zeeland mosselverwaterproef, en Goese jeugd skeltert voor Dou sadj. Pag. 3: Jongeren-vrijwilligers naar Kameroen; agent neerge schoten. Pag. 4: tegen Aardenburger 8 maanden celstraf geëist voor zwa re mishandeling; burgemeester Stavenisse 40 jaar in overheids dienst. Pag. 5: tekort op gemeentebegro ting Terneuzen van ruim 124.000. Pag. 11: financieel nieuws, feuil leton en strips. En in het Pag. 13: „Het belang van Rood- Wit", een door Jac. Prince geïl lustreerde impressie rond belang rijke gebeurtenissen in de voet balwereld en de bijdrage „In ar moede sukkelende" over Frans Naerebout; Pag. 15: De eerste van twee pa gina's „De magere jaren" met „Bezoek aan Cuba" en „Revolu- ción Latinoamericana" Pag. 17: Letterkundige kroniek; Franse landschappen in museum Boymans en een reportage over Dick Overbosch. meester poppen- snijder; Pag. 19: „Drijvend op een zijtje spek", een reportage over het rijke verleden van Zeelands pro vinciale ocoombootdienstenpuz zelrubriek; Pag 2.: „De kerken en de maat schappij" met „Museumbezoek mei de Bijbel in de hand" over het Bijjels museum van oudheden te Amsterdam en „Stemmen uit de kerken" over het begin van de kerkhervorming Pag. 23: Zeven dagen televisie" met. „Deze week geen spelletjes, maar wel sjoo" en „T.v. komt er bekaaid af". tiebureau in het centrum en een deel van de voorstad Cholon bezet heb ben. Om half twaalf gisteravond werd geen schieten meer gehoord. De radio van de opstandelingen maak te bekend dat de minister van financiën, Ngoeyen Loeong, de minister van bin nenlandse zaken, Bhoei Van Loeong, en de minister van plattelandszaken, Tran Le Qoeong, zich aan hun kant hebben geschaard, evenals de commandanten van de luchtmacht, de burgerwacht, de speciale parachutistentroepen en de chef van politie. Later maakten zij bekend dat twee andere ministers, die van de fensie, Ngoeyen Dink Thoean, en van economische zaken, Hoang Khac Thanh, zich eveneens bij hen hebben gevoegd. In Washington riep president Kennedy zijn militaire en diplomatieke adviseurs bijeen om de staatsgreep te bespreken. Aan Amerikaanse strijdkrachten werd opdracht gegeven zich naar het land te begeven om de Amerikaanse burgers in Zuid-Vietnam te beschermen. Eenw oordvoerder van het ministerie van defensie zei met nadruk dat dit slechts een voorzorgsmaatregel is en in geen geval betekent dat Ameri kaanse soldaten aan de strijd zullen deelnemen. Er werd niet gezegd welke strijdkrachten het zijn, maar men meent dat dit onderdelen zijn van de zevende vloot in de Chinese Zee en eenheden van de luchtmacht- afdelingen op de Filippijnen en in Okinawa. De 40-jarige generaal Minh „de grote" riep de bevolking op met het leger sa men te werken om communistische po gingen om misbruik van de toestand te maken te verijdelen. Hij zei dat Zuid- Vietnam negen jaar onder het „verrotte en nepotistische regime" heeft geleden. Zijn comité heeft geen politieke ambi ties, zei hij. Daarvóór was in een radiouitzending gezegd, dat de strijdkrachten de macht in handen hadden genomen omdat er aanwijzingen waren dat president Diem van plan was met het communistische Noord-Vietnam tot een vergelijk te ko men, en wegens de behandeling van de boeddhisten en studenten door de rege ring. ZUID-VIETNAM mm -vinnam LAOS' -> thailand -<A. BINH-DINI VIETNAMi IN 01A T j LniriA A CiT1 .—f B) IIIHA 385 MENSEN ERNSTIG GEWOND De ontploffing die zich donderdag avond in de Amerikaanse stad In dianapolis heeft voorgedaan in een waar een ijsrevue werd gebouw Volgens een bericht van het Chinese persbureau Nieuw-China heeft de Chine se luchtmacht een „U-2"-vIiegtuig van de nationalistisch-Chinese luchtmacht, dat boven liet oostelijk deel van het Chi nese vasteland op grote hoogte een ver kenningsvlucht maakte, neergeschoten. Dit zou de tweede „U-2" zijn, die boven communistisch-China werd neergescho ten. opgevoerd heeft aan 62 mensen het leven gekost. Er zijn voorts 385 ernstig gewonden. Op het tijd stip van de ramp bevonden zich een zesduizend mensen in het ge bouw. De ontploffing is het gevolg van een lek in een gasleiding in een buffet, dai. zich onder de toeschouwersgalerijen be vond. Zij vond drie minuten voor het einde van de voorstelling plaats. De revue was een kwartier te laat begon nen. Indien op tijd was begonnen zou de ontploffing mogelijk geen slachtoffers hebben geëist. De deelnemers van de revue die zich tijdens de ontploffing op het ijs bevon den zijn wonder boven wonder onge deerd gebleven. Een gedeelte van het betonnen gebouw werd door de ontploffing vernield. Di rect na de ontploffing schoten vlammen ter hoogte van dertig meter omhoog. Het vuur werd spoedig geblust, doch toen zich het gevaar voor van omlaag- gekomen hoogspanningskabels, waar door de brandweerlieden de kans liepen een elektrische-scchokdood te sterven Bij de behandeling in de Eerste Ka mer van de gemeentelijke herinde ling oostelijk Zuid-Holland, waarbij Zwammerdam als zelfstandige gemeen te van de kaart werd geveegd, heeft de K.V.P.-senator Van Lieshout over grenswijzigingsplannen de opmerking gemaakt: „Er zijn altijd lachers en hui lers". In Zeeland weten we over dit lachen en huilen mee te praten. We zijn hier voorlopig nog niet uitgelachen en evenmin uitgehuild. Het opvallende echter bij herindelingen is, dat de huil buien niet tevoren voorspeld kunnen worden: het systeem van elk herinde- lingsplac kan namelijk vrij gemakkelijk door een ander worden vervangen, waarvoor dan even goede argumenten zijn te vinden als voor het eerste. Der gelijke wisselingen worden bij de voor bereidingen van een herindeling nogal eens toegepast met als gevolg plotse linge lachbuien aan de ene en huilbuien aan de andere kant. We hebben in Zee land enkele jaren geleden Souburgse tranen gehad, gecombineerd met Vlis- singse lachbuien, daarna echter werden (en worden nog) de tranen in Vlissin gen geplengd en is er plaats voor enig lachen in Souburg. Ook hier geldt ech ter; wie het laatst lacht, lacht het best. En naar ons gevoel is nog steeds niet uitgemaakt wie hier de laatste lacher zal zjjn. (Van onze weerkundige medewerker) Een lage drukgebied bij West- Frankrijk heeft de laatste dagen vooral aan de Rivièra regen van betekenis gebracht. Vrijdagmorgen passeerde ons een zwak frontje, gevolgd door zonnige perioden. Het weekeinde blijft 'vat wissel vallig, daar ons nog enkele regen- gebieden zullen passeren. Het blijft nog vrij zacht met tempera turen van 10 tot 13 graden in de middag. In Rusland is november met winterweer begonnen, met in de omgeving van Moskou 8 tot 10 graden vorst. Bij ons is het ge lukkig nog niet zover, maar zal november de komende dagen al leen maar wisselvallig blijven. IMIMMUWWVWMVWUWUUVUMMMUVUVUWUVUVMAMi Als gevolg van de verhoging van de prijs voor consumptiemelk met ingang van 3 november mogen ook de verbruikersprijzen voor yog hurt, pappen, vla's e.d. met twee cent per liter worden verhoogd. In verband hiermede is de prijzenbe- schikking melkprodukten 1963, die op 1 oktober van dit jaar voor Friesland en het noordelijk gedeelte van Noord-Hol land in werking trad, gewijzigd. Voor Friesland zijn de maximumprijzen met twee cent verhoogd. Voor het noordelijk deel van Noord-Holland vervalt de be schikking aangezien aldaar geen proces sen-verbaal behoefden te worden opge maakt en de verwachting bestaat dat daar ook geen grotere verhogingen dan 2 cent per liter zullen worden doorge voerd. Op de Zuiderweg in Hoogeveen is gis termiddag een kleine personenauto te gen een boom gebotst. Twee van de in zittenden werden op slag gedood en twee zwaar gewond. De bestuurder van de personenauto wil de een tankwagen passeren. Er waren geen tegenliggers. Vermoedelijk is hij op het laatste ogenblik gaan remmen, toen hij het 50-kilometerbord zag. Hier bij is de auto geslipt en tegen een boom aan de linkerkant van de weg gebotst. Een oudere dame en een man werden op slag gedood. Twee andere inzitten den, een man en een meisje, werden zwaar gewond naar het ziekenhuis ge bracht. Omgekomen zijn de heer C. Winkelmo len (74) en zijn echtgenote, mevrouw A. C. Winkelmolen-Jansen (67), uit Neder- weert L.De auto werd bestuurd door de 31-jarige ingenieur bij de cultuur technische dienst T. J. Bos uit Utrecht. Hij en zijn verloofde, de 27-jarige lerares inhet nijverheidsonderwijs, mejuffrouw H. M. Winkelmolen uit Horst, die naast hem zat, werden zwaar gewond. Het ge zelschap was op weg naar Groningen. Met een torpedo-achtte holle buis zijn gisteren drie mannen ontsnapt uit wat heel wel hun graf had kunnen worden. De 2 meter lange „reddingsbom" bracht de laatste overlevenden van het mijnongeluk te Lengede in Neder-Saksen naar de opper vlakte, nadat ze meer dan een week hadden moeten doorbren gen in een ruimte op 79 meter onder de grond. „Gered". Als een jubelkreet versprei- ij de zich dit bericht onder de 3600 in- n woners van het kleine mijndorp Len gede en de bijna 300 Duitse en bui tenlandse journalisten die de wereld vanuit die plaats van iedere fase van de dramatische reddingsactie op de hoogte hebben gehouden. Bijna acht dagen brachten de mijn werkers Gerhard Hanusch (43 jaar), Fritz Leder (26 jaar) en Emil Poh- lay (34 jaar) in kwellende eenzaam heid door. De eerste, die naar boven werd ge bracht was Pohlay, vader van twee kinderen, die daarvoor was aange wezen, omdat hjj niet zoals de an deren als deskundige werd be schouwd op gebied van het reddings werk in mijnen. Hij verscheen om 12.18 uur aan de oppervlakte in de ontsnappingscabine, die door een schacht liep, die gistermorgen vroeg door de reusachtige olieboor was vol tooid. Na hem volgden Leder en Hanusch en als laatste kwam de vrijwilliger Syska naar boven, die tevoren met dë cabine naar de ingesloten mannen was afgedaald De mannen gingen onmiddellijk in de g hogedrukkamer. Toen zij deze 's mid- i dags om drie uur verlieten en voor B het eerst sinds lange tijd het daglicht weer aanschouwden werden ze door g een samengestroomde menigte g stormachtig begroet. De specialist dr. E Hartmann verklaarde dat de mannen buitengewoon opgewekt waren. „Zij jS floten en lachten al toen zij naar bo- g ven kwamen. Zij waren niet over- I spannen en vertelden heel duidelijk ydhtliin melijke conditie was In de rodekruistent, „uitstekend". waar de drie mannen werden heen gebracht zagen zij voor het eerst na acht dagen hun I vrouwen en kinderen terug, daar kre- J gen zij ook te horen dat veertig van g hun kameraden waren omgekomen, g Foto v.l.n.r.: Paul Syska, die eerst naar beneden werd gezonden om hulp te bieden. Gerhard Hanush, Fritz Leder en Emil Pohlay. Burgemeester en wethouders van Am sterdam hebben besloten de Albert van Dalsumprijs 1962-1963 (f 1000) toe te kennen aan mevrouw Mimi Boesnach voor haar vertolking van de rol van moeder in „Uitkomst" van Herman Heijermans. Het besluit werd genomen overeen komstig een advies van de jury, be staande uit mevrouw Jeanne van Sehaik-Willing en drs. Daniël de Lange en B. Stroman. Een deel van het technisch personeel van het dagblad „De Telegraaf", heeft gistermiddag het werk neergelegd nadat de directie had meegedeeld geen gevolg te kunnen geven aan de haar opnieuw gestelde eis: een uitkering ineens over 1963. Naar verluidt li^t het in de bedoe ling van het actiecomité de staking zon dagavond 24 uur te beëindigen. De zetterij van „De Telegraaf" ligt ge heel stil. Op de drukkerij en de expedi tie is het personeel aan het werk geble ven, zodat het „Nieuws van de Dag" gisteren, zij het met een noodeditie, is verschenen. „Het Parool"dat op dezelfde drukkerij aan de N.Z. Voorburgwal wordt gedrukt, is normaal uitgekomen. Naar de directie van „De Telegraaf" meedeelt, bedraagt het aantal stakers 50. Nader wordt gemeld, dat de nachtploeg van „De Telegraaf" zich gisteravond om elf uur bij de stakende zetters heeft aan- esloten. Ook de expeditie en de druk- ers zijn in staking gegaan. Alleen een aantal voormannen en buitenlanders (die niet mogen staken omdat zij anders het land moeten verlaten) werken door. Hierdoor zal ,,De Telegraaf" hedenoch tend waarschijnlijk met een noodeditie van vier pagina's kunnen uitkomen. Een grote kans bestaat dat „De Volkskrant", die vandaag zesendertig pagina's zou tellen, niet volledig of vertraagd zal kunnen verschijnen. 'anneer men nog eens naleest wat er deze maand zo allemaal in de Eerste Kamer over de opheffing van Zwammerdam Is gezegd, dan blijkt dat de senaat eigenlijk niet erg voor de opheffing van deze gemeente was te vinden. Maar de minister heeft gepraat als Brugmans, tenslotte gehoor weten te vinden voor zijn argumentatie en het voorstel er door gesleept. Het is leer zaam het betoog van de minister voor zover het Zwammer dam betreft eens te leggen naast zijn memorie van toe lichting bij het wetsontwerp herindeling Walcheren. De opheffingsargumentatie van de bewindsman kan namelijk zon der al te veel moeite óók worden ge bruikt voor bijvoorbeeld Souburg, ter wijl de „handhavings"-argumenten ten bate van deze laatste gemeente (uit de memorie van toelichting) best hadden kunnen fungeren als steun in de rug van Zwammerdam. Natuurlijk kan men een dergelijke verwisseling niet straf feloos toepassen, want er zijn altijd wel factoren die totaal anders zijn en zelfs niet vergeleken kunnen worden, maar het is daarom zo'n aardig spelletje om dat het eigenlijk aangeeft dat het vóór en het tegen van een herindeiingsplan zo betrekkelijk is. De lachers en de hui lers kunnen stuk voor stuk redelijke argumenten vinden om hun belangen te bepleiten. Mogen we hier maar nogmaals het is slechts een spelletje een paar zinnen uit het opheffingsbetoog rond Zwammerdam van minister Toxopeus aanhalen, maar dan met een verande ring van plaatsnamen? Hier volgen ze: „Het is een streekbelang waarom het hier gaat, het is ook een stuk van het nationale belang, waar het hier om gaat. In die streek liggen Vlissingen, Middelburg, Souburg, Ritthem, ze lig gen er alle in en moeten dus ook alle in het plan betrokken zijn. Naar Vlis singen gaat dat gedeelte van Souburg, dat nu reeds zo goed als deel van Vlissingen is". We hebben hierin alleen een paar plaatsnamen veranderd. En wanneer men nu naast de vorige para frase een zin (ontleend aan de memo rie over Walcheren) legt als: „De be volkingsaanwas, welke een gevolg is van de expansie van de Vlissingse in dustrie en die structureel en economisch met Vlissingen is verbonden, zal ver moedelijk mede in het gebied van Sou burg worden ondergebracht. De hier tot stand te brengen nieuwe woonwijken zullen bij het woongebied zowel als het werkgebied van Vlissingen aansluiten. Deze overwegingen pleiten voor een sa menvoeging van de beide gemeenten", wanneer men zulk een zin dus naast de (geparafraseerde) uitlating van de minister over Zwammerdam legt, dan zou men zeggen; Souburg moet blijk baar opgeheven worden, het gaat hier om een streekbelang, een nationaal be lang zelfs. Ja, met het oog op de Sloe- haven is dat goed te begrijpen. 'e zijn hier een beetje aan het fan taseren geslagen. Maar het bericht, dat de vaste commissie voor binnen landse zaken nu eindelijk de situatie op Walcheren komt opnemen, heeft ons nog weer eens naar het bewuste wets ontwerp doen grijpen en heeft ons met meer dan gewone aandacht de Zwam- merdamse affaire doen volgen. Deze hernieuwde kennisneming met dit wets ontwerp deed ons concluderen, dat het standpunt van Ged. Staten (opheffing van Souburg) toch een sterke indruk maakt, ook al door de contra-argumen ten van de minister, geheel afgezien nog van zijn Zwammerdamse betoog). Wij geloven daarom, dat men in Souburg (en in Vlissingen maar daar heeft men zich er nooit bij neergelegd een huiler te zijn) er niet teveel van zal mogen uitgaan, dat de zaak daar al gewonnen is. De Kamer gaat nu alle argumenten opnieuw toetsen en dan kan er nog van alles gebeuren: de lachers zijn op Walcheren al eerder huilers ge worden. Men mag zich er wel van be wust zijn. dat nog steeds niet vaststaat wie er het laatst zal lachen MET EEN SCALA van plechtige, feestelijke en sfeervolle samen komsten is gisteren de nieuwe christelijke kweekschool voor Zee land aan de Keetenstraat te Mid delburg officieel in gebruik ge steld. Plechtig waren de momen ten, waarop ten eerste de commis saris der koningin in Zeeland, jhr. mr. A. F. C. de Casembroot, om streeks het middaguur de sleutel in het voordeurslot stak en de aan staande onderwijzeressen en on derwijzers daarmee voor het eerst toestemming gaf om onder aan voering van de onderdirecteuren J. Visser en H. G. J. de Mey de kweekschool officieel te gaan „be volken"; en waarop ten tweede verschillende geschenken bij en in de nieuwe school onthuld werden. Plechtig én feestelijk was de aan de opening voorafgaande samen komst van kweekschoolbestuur en genodigden in de Ontmoetingskerk van de hervormde gemeente van 't Zand, feestelijk en sfeervol waren ten slotte de ontvangst en reünie van talrijke oud-leerlingen alsme de de feestavond, die het bestuur de genodigden en oud-leerlingen in het Scheldekwartier te Vlissingen aanbood. De samenkomst in de Ontmoetingskerk vormde het begin van deze feestelijke dag, waarin heel duidelijk in talrijke toe spraken de dankbaarheid doorklonk over het bereiken van dit belangrijke moment. Nadat notaris R. Batten, de voorzitter van het bestuur der vereni ging tot stichting en instandhouding van de chr. kweekschool voor Zeeland, dit samenzijn op de gebruikelijke wijze ge opend had, kenschetste de commissaris der koningin in een openingstoespraak de belangrijkheid var. de kweekschool. „Want zij, die er worden gevormd en die er slagen, hebben de taak en roe ping om de Zeeuwse jeugd in deze mooie, interessante maar tevens moeilijke tijd op te voeden", verze kerde jhr. De Casembroot, die er over verheugd was, dat vele van de 1052 oud-leerlingen, waarvan hij de namen in het gedenkboek had aange troffen, Zeeland trouw gebleven zijn. „Ik hoop, dat dit in de toekomst eveneens het geval zal zijn", merkte de commissaris op. Jhr. De Casembroot grapte tussen deze plechtige woorden door het nodig te vin den, dat nog enkele leervakken aan het kweekschoolprogramma worden toege voegd, namelijk die in orde en netheid. „We slaan ons op de borst dat we zo netjes zijn, maar in vergelijking met aan andere landen valt dat deerlijk tegen", betoogde de heer De Casembroot, die hoopte, dat het bestuur de leraren zal willen bewegen de leerlingen en die weer hun leerlingen op dit facet te j wijzen. Tot slot zei de commissaris te hopen, dat de goede geest van oecumeni- i AAJTDrPPrf IIV VD sche samenwerking in het schoolbestuur /{/ill I ftCi\IvLLI JNClX en op school lang zal mogen blijven be staan. 10e a(gemene Nederlandse Onderwijzers Burgemeester mr. J. Drijber van J Federatie A.N.O.O.F.), waarin de Ne- hïï'i (ler,andse~' de Katholieke- en de Protes- school ais een onderdeel van het cul-1 turele centrum, dat zijn stad is. Het tants Christelijke Onderwijsveremgingen nieuwe kweekschoolgebouw ken- samenwerken, heeft in een gisteren ge schetste de burgemeester als een sie- pUbliceerd rapport over de taak van het raad voor de Stromenwnk en in dit f verband complimenteerde hij het ar- hoofd van de school dne maatregelen chitectenbureau irs. Rothuizen en 't aanbevolen, die een oplossing bieden Hooft N.V. te Middelburg-Goes voor voor de thans bestaande moeilijkheden, de wijze, waarop het de school ge-t stalte heeft gegeven. i Gepleit wordt voor een vermindering van de lestaak van het schoolhoofd, het In dit verband wees mr. Drijber op het j aanstellen van een concierge en of ad- architectonische stempel, dat dit bureau ministratieve kracht en het delegeren op het nieuwe Middelburg gedrukt heeft, i van werkzaamheden aan het plaatsver- wijzend op de ontwerpen voor de Ont- vangend hoofd. De A.N.O.F. acht deze moetingskerk, de ehr. kweekschool, de maatregelen noodzakelijk, omdat daar- geref. ulo aan de Sportlaan, terwijl de door de functie van hoofd der school op naam van het bureau ook verbonden is I een bevredigende wijze kan worden uit- de plannen voor een nieuwe chr. geoefend en waardoor deze functie mede I aantrekkelijk wordt voor hen, die de ca paciteit bezitten, maar haar thans niet ambiëren. (Zie slot pag. 2 kol. 5)

Provinciale Zeeuwse Courant | 1963 | | pagina 1