Ook Zierikzee moet in hoogbouw gaangeloven' moutbrood indium j-j Raad Axel bezon zich op 47 straatnamen JONGE Derde prijs m SLUIS VERLEENT MEDEWERKING AAN CENTRALE VUILNISDIENST jeugdfotowedstrijd R.-K. VERPLEEGHUIS GOES - NOG NIET AFGEBOUWD - IN GEBRUIK College muziekgeschiedenis RAAD STAVENISSE STELDE DE BEGROTING VOOR 1964 VAST In één adem componisten staatslieden en generaals Nu in cellofaan ter bescherming van superieure kwaliteit Beter Wonen" tot raadsleden „Enige kans voor meer-jarenplan TIJDELIJKE FINANCIERING DIENSTEN GEESTELJKE VOLKSGEZONDHEID verdwijnt zo snel zo gemakkelijk door^gg00ÊÊmrfiU de medicinale hoestbonbon met vitamine Geen eentonigheid V) Een klasse apart. Zuivere, zachte U.S.A. tabakken Raad bindt zich nog niet GARANTIE: Weigering W aarborgregeling Uitslagen wedstrijd handboo gschieten Capaciteit voor 50 patiënten Veertien bejaarden reeds onder dak Gasbelpraatje tijdens P.v.d.A.-discussieavond HOGER SUBSIDIE VAN f 5000 VOOR Z.C.v.A. Bezwaren tegen reinigingsrechten S.G.P. tegen een drijvende steiger Hoog Poolse element DONDERDAG 31 OKTOBER 1963 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 9 „Wil Zierikzee in de nabije toekomst onbelemmerd kunnen doorbouwen, wil de nieuwbouwwijk „Malta" een waar achtig gezicht krijgen en wil de gemeen te zich binnen aantal jaren opwerken tot een woonstad voor het dichtbevolkte Holland dan zal zij in „hoogbouw" moeten gaan geloven". In de raad hebben enige tijd geleden nog niet voldoende argumenten voor deze toekomstvisie gepleit. Een drie jaren-plan van de woningbouwvereni ging „Beter Wonen" 60 etagehuizen en 20 eengezinswoningen deed er twij- felpunten rijzen. Daarom was het nodig het décor, waartegen „Beter Wonen" zijn toekomstige bouwactiviteiten had opgericht", te belichten. Dat heeft het bestuur dinsdagavond gedaan. In de bovenzaal van restau rant „Mondragon" is het drie-jaren- plan duidelijker dan ooit geëtaleerd. En een overredende voorzitter Joh. Coumou van „Beter Wonen" heeft de raadsleden laten zien dat er eigenlijk geen alternatief meer is. Om „Malta" niet te laten verworden tot een dorre buurt met een standaardtype eenge zinswoningen „tuintje voor en tuintje achter" is het noodzake lijk er een bouwmengsel van verti- Ged. Staten stellen de Staten voor om ter tijdelijke financiering van tekorten aan de dienst voor de geestelijke volks gezondheid in Zeeland een renteloos re kening-courantkrediet van 50.000 te strekken en aan de r.-k. stichting voor geestelijke volksgezondheid een zelfde krediet van f 35.000. In hun voorstel wijzen G.S. er op zoals zij ook reeds in de begeleidings brief bij de begroting 1964 deden dat zij hun subsidiebeleid willen wijzigen in het licht van de nieuwe regeling der financiële verhouding tussen 'het rijk en de gemeenten. Zij adviseren de Staten op de subsidie-verzoeken van de beide diensten afwijzend te1 beschikken en de besturen der beide instellingen in over weging te geven zich eerst te wenden tot de gemeentebesturen om een hoge re bijdrage te verkrijgen. Intussen wil len G.S. de rekening-courantkredieten verstrekken om te voorkomen, dat het werk van de diensten stagneert Met de indiening en beslissingen over de sub sidieverzoeken aan de gemeenten zal immers enige tijd gemoeid zijn. (Advertentie) cale opbouw en horizontale uitbouw te creëren. En dat kan volgens „Beter Wonen" al leen met een bouwplan op langere ter mijn. De heer Coumou mat de voordelen ervan zo breer mogelijk uit. „Het toege wezen contingent kan onmiddellijk wor den gerealiseerd, de aannemer kan een redelijk bouwpakket worden aangebo den en het zal niet meer nodig zijn om met een aantal toegewezen huizen te gaan „leuren", zoals in het verleden maar al te vaak moest gebeuren". Met enige voldoening kon de heer Cou mou in deze informele bespreking met de raadsleden vaststellen dat „Beter Wonen" met haar meer-jaren-plan pre cies in het straatje komt van de bouw- nota, die minister Bogaers heeft gepro duceerd. Voor Zierikzee is daarbij de vraag aan de orde: „Hebben we al niet te veel woningen van hetzelfde type in „Malta" neergezet?" De woningbouwvereniging aan wie jaarlijks het volledige contin gent wordt gepresenteerd heeft nu een poging gedaan de eentonigheid die „Malta" bedreigde te doorbreken. Daar bij is gewerkt met de hoogst toelaat bare eisen, die aan etagewoningen mo gen worden gesteld. Bovendien meent de woningbouwvereniging een waar schuwing te moeten laten horen tegen het te sterk idealiseren van de eenge zinswoningen. Het zijn huizen met ze ven „bedden", drie slaapkamers en mo gelijkheden om de bewoners alle kanten te laten uitgaan. DEZE ETAGEHUIZEN Daarbij heeft „Beter Wonen" alle ruim te benut, die het keurslijf van bepalin gen aan de woningbouw stelt, zoals de heer Coumou het formuleerde. Hij lan ceerde zelfs al het plannetje om een blok van 24 woningen aan de De Brauw- straat te bouwen, centraal te doen ver warmen. De zestig woningen in etage- bouw, die men thans op stapel heeft staan zijn ruimer dan alle tot nogtoe gebouwde huizen in „Malta". Voor „Be ter Wonen" bleef er niet anders over dan de raad te vragen: „Weet U wat be ters? wij niet"! Ook de andere types, waarmee de wijk in de toekomst nog kan worden „gestof feerd" kleine bungalows en huizen in de premiesector kregen in deze ver gadering met toelichting en kaarten de nog gewezen op de vervangings-taewij- nodige aandacht. In het bijzonder werd zing voor de 22 huizen aan het 's-Heer Lauwendorp, die als gevolg van de zo genaamde zout-naschaderegeling tegen de grond zouden moeten en opnieuw her bouwd. Hiervoor heeft „Beter Wonen" een veel prettiger oplossing gevonden. Zes ervan zullen in het contingent van dit jaar in „Malta" worden vervangen en zo kan de hele „zorgenwijk" ver dwiinen. De voorlichtingsbijeenkomst zal on getwijfeld de raad, die uiteindelijk moet'beslissen, een betere kijk op de bouwmogelijkheden en het in „Malta" te volgen patroon hebben gegeven. (Advertentie) 25 stuks f 1.- Gemeenteraadsvergadering Hannie van Wingen uit Kapelle heeft een derde prijs behaald in de nationale foto- en smalfilmwedstrijd „Lens en dier", die de afgelopen zomer gehouden is ter gelegenheid van het 125-jarig be staan van Artis door de stichting ter bevordering van de amateurfotografie en de Amsterdamse dierentuin. Voor deze wedstrijd werden ruim 3000 zwart-wit foto's, ruim 1100 dia's en 62 films (45 kleurenfilms) ingezonden. De eerste en tweede prijs in de groep jeugdfoto's (t.m. 20 jaar), waarin Han nie van Wingen haar derde prijs behaal de, gingen naar P. W. K Broekman uit Bergen (N.-H.) en Kees Blokker, Eg- mond a. d. Hoef. Sluis zal in principe medewerking ver lenen aan de totstandkoming van een centrale vuilnisophaaldienst voor West- Zeeuwsch-Vlaanderen. Daartoe besloot de gemeenteraad dinsdagmiddag zonder hoofdelijke stemming. Wel waren er en kele bezwaren, met name de heer A. J. Herdink (Ver. Prot. Kiezers) zei te vre zen, dat het aangaan van een nieuwe gemeenschappelijke regeling weer ver lies gaat betekenen voor de zelfstandig heid van de gemeente. Volgens hem heeft Sluis een goed functionerende rei nigingsdienst. Voorts had hij toch wel bezwaar tegen een organisatie door par ticulieren. „Een centrale uitvoering van bepaalde zaken behoeft de zelfstandigheid van een gemeente niet in gevaar te bren gen", aldus burgemeester P. F. van Hoo- tegem, die overigens van mening was, dat Sluis bepaald niet kan bieden, wat deze voorgestelde regeling beoogt. Ook was hij het niet met de heer Herdink eens, voor wat betreft de particuliere organisatie. „Men zou zich zelfs kunnen afvragen, waarom de overheid bepaalde dingen op zich neemt, die ook door par ticulieren kunnen worden behartigd", al dus de burgemeester. Overigens wilde hij (Advertentie) TARVO tarvo moutbrood wordt nooit los verkocht, doch al tijd in de originele tarvo -verpakking met de naam'tarvo' en de afbeelding van de tarvo-boer. zo alleen heeft u zekerheid dat u het originele tarvo moutbrood ontvangt! duidelijk stellen, dat de raad zich door dit principevoorstel nog nergens aan bindt. De ontwikkelingscommissie West- Zeeuwsch-Vlaanderen wil voorlopig al leen maar weten, of het ontwerpplan kan worden uitgewerkt. Later zal de gemeenteraden nog een overeenkomst ter goedkeuring worden voorgelegd. In een vorige vergadering besloot de ge meenteraad een bedrag van 1000 be schikbaar te stellen aan de Stichting Zeeuwse Muziekschool om de kinderen uit Sluis in de gelegenheid te stellen het muziekonderwijs aan deze school te vol gen. Tevens werd besloten in afwach ting van een definitieve regeling die al bijna drie jaar in de maak is nog niet toe te treden tot de Stichting. De Zeeuwse muziekschool blijkt nu zowel de 1000 als de gestelde voorwaarden te weigeren, hetgeen burgemeester Van Hootegem vreemd noemde. Ten einde de Sluisse kinderen niet tjC duperen stel den b. en w. voor in arren moede aldus de toelichting toch maar tot de Stich ting toe te treden. De raad zag blijkbaar ook geen andere oplossing, zodat het voorstel zontfer discussie of hoofdelijke stemming werd aangenomen. Het wandtapijt in de fraaie raadzaal van Sluis is aan een noodzakelijke restaura tie toe. Een grondig herstel zal 50.000 vergen en daar waren b. en w. toch wel van geschrokken. Thans is iemand be reid gevonden, het tapijt de restau reren voor een bedrag van 2500, waar van het rijk 60 wil bijdragen. Het resterende bedrag van 1000 stelde de raad beschikbaar. „Al is het wel zonde van het geld" zei de heer Herdink. De raad besloot medewerking te verlenen voor aansluiting van de percelen van de heer J. van Liere en A. de Badts op het elektriciteitsnet van de P.Z.E.M. Het betreft de laatste zogenaamde onren dabele percelen. De gemeentelijke bij drage is 20 van de nu reeds op 5000 a 6000 per perceel geraamde kosten. Besloten werd tot deelname in de waar- borgregeling der „Fraude-risico-onder linge van de gemeenten" en tot wijzi ging van de instructies voor de ge meenteontvanger. In verband met de stijging van het aantal inwoners van Sluis, Ketranchement, Cadzand, Zuid- zande tot boven de 5000, werd besloten de salarisverordening van de opzichter technische dienst te wijzigen. De heren J. du Fossé en F. Danckaert kunnen re kenen op een premie voor verbetering van hun woning. Zoals bekend komen dergelijke premies voor twee derde voor rekening van het rijk en voor een derde ten laste van de gemeente. In de woonruimteadviescom missie werden herbenoemd mej. G. Adri- aanssens en de heren R. H. J. Grahams, G. J. van Oorschot, J. F. Plasschaert en F. J. Leenhouts. Voor wat betreft de ijsbaanplannen is het gemeentebestuur nog in onderhandeling met de pachter van de benodigde gronden, zo bleek uit een antwoord op een vraag van de heer J. P. J. Wage (p.v.d.a.). „De afwerking en verbetering van de woningwetwonin gen is afhankelijk van een aannemer, die dit werk volgens het bestek en een aan vaardbare prijs wil uitvoeren", zei bur gemeester Van Hootegem tot dezelfde vragensteller. Aan de schieting'op de liggende wip van Zeelandia te Ovezande namen 56 schut ters van 11 sociëteiten deel. De uitslagen zijn als volgt: hoofdvogel: niet afgescho ten; eerste zij vogel: P. Steketee van A. D.L.M., Kwadendamme; tweede zij vogel: niet afgeschoten; eerste hoofdkal: J. Priem van Zeelandia; tweede hoofdkal: W. Boudens van Willem Teil, Ovezande; de twee onderkallen: niet afgeschoten; eerste klep: C. Raas van Willem Teil, Ovezande; tweede klep: J. de Rijke van Edele Handboog, Oudelande; derde klep: E. Rentmeester van Willem Teil, Ove zande; vierde klep: J. Doene van Wil lem Teil, Ovezande; meeste kleine vo gels (elk vier stuks): F. Koens van Spes Nostra, Ovezande en C. Bek van Soranus, Heinkenszand. Kartingwedstrijden Op vrijdag 1 november en zaterdag 2 november worden op de Markt te Goes kartingwedstrijden gehouden. De op brengst van deze races is bestemd voor de actie Dousadj. Terwijl de werklieden binnen nog bezig zijn met de laatste fase van de bouw, hebben de eerste bejaarden hun intrek genomen in het nieuwe verpleegtehuis van de rooms-kathoiieke stichting „Ma ria Terweel" in Goes. Hoewel de keu ken en de revalidatie-afdeling nog in aanbouw zijn, hebben veertien patiën ten het tehuis reeds betrokken. Hun aantal zal in de komende weken ge leidelijk toenemen tot ongeveer vijftig. Huize „Maria Terweel" aan de Kloeting- seweg naast het ziekenhuis „St. Joanna" is een uitbreiding van het b> staande huize „Westdorp", waar tien patiënten gehuisvest kunnen worden. Het tehuis is in de eerste plaats bedoeld voor lang durig zieken. Maar ook bejaarden kun nen er een verzorgingshuis vinden. Twin tig moderne, smaakvolle kamers telt het tehuis, een fraai ingerichte en ruime „huiskamer" en een ziekenzaal. Het merendeel van de kamers is op het ogen blik ingericht. Daarbij is de stichting uitgegaan van de jongste ideeën op het gebied van de verzorging. Zo bevat „Ma ria Terweel" onder meer een douche methode voor langdurig zieken, die in Nederland nog niet is toegepast. Het te huis staat open voor bejaarden en pa tiënten van alle gezindten. In juni 1962 kwam de uitbreiding van het tehuis daadwerkelijk op gang: toen kon ook de eerste steen worden gemet seld. Het bestuur streefde er naar dit nieuwe gedeelte in januari van dit jaar in gebruik te stellen. Maar daar kwam niets van terecht als gevolg van de strenge winter. Me dacht toen me: van dit jaar, maar ook deze streeftijd bleek niet te verwezenlijken. De aanvragen die het stichtingsbestuur voor opname kreeg, maakten het noodzakelijk, dat er maatregelen genomen werden. Zij re sulteerden hierin, dat patiënten, perso neel en werklieden het tehuis op het ogenblik samen bevolken.... Tijdens een eerste P.v.d.A.-discussie bijeenkomst in het nieuwe seizoen is dinsdagavond in de „Gouden Poorte" te Hubregtse het populairT shrdl emfw Middelburg zoals gespreksleider M. A. L. Hubregtse het populair uitdrukte een gasbel-babbeltje-gemaakt. Op deze bijeenkomst werden verschillende ziens wijze geopenbaard ten aanzien van de directe gevolgen die de ontdekking van het enorme gasveld in Groningen met zich gebracht heeft. Uit de beschouwingen kon worden opge maakt, dat men overwegende bezwaren heeft tegen het feit, dat de regering de exploitatie in particuliere handen heeft laten overgaan, waardoor de winst niet ten goede van de gemeenschap komt, maar voor een belangrijk gedeelte bij de particuliere aandeelhouders terecht komt. In het rapport dat vanuit Middel burg naar het partijbureau in de Tweede Kamerfractie zal worden toegezonden wordt er verder op aangedrongen, dat de volksvertegenwoordiging en de minister van economische zaken er op toe dienen te zien, dat de gasprijs voor de consump tie zo laag mogelijk wordt gehouden. De overheid dient er voorts op te letten dat de commissarissenbeloningen voor direc teuren van de Gasunie normaal en niet onredelijk hoog zullen zijn, aldus het rapport. Terloops kwamen ook nog de bezwaren, die aan de export van gas kle ven aan de orde. (Advertentie) DE ECHTE JODIUM DIE NIET BIJT! Het r.-k. bejaardentehuis in Goes is in gebruik genomen, terwijl de werklieden nog bezig zijn met de bouw. De foto toont de voorzijde van het tehuis voor tien patiënten en de gevel van het nieuw aangebouwde „Maria Terweel" voor vijftig patiënten. Op de achtergrond de watertoren van Goes. Foto P.Z.C.) Ged. Staten stellen de Staten voor om het subsidie voor het Zeeuws Consulta tiebureau voor Alcoholisme met ingang van 1 januari 1964 te verhogen van 5000 tot 10.000. De begroting voor 1964 van het Z.C.v.A. vertoont, nadat rekening is gehouden met subsidies van rijk 56.000), provincie en gemeenten 4500,nog een tekort van 1050. Gezien de toeneming van de werkzaam heden wordt het tekort van het Zeeuwse bureau de laatste jaren steeds groter. Hoewel er naar gestreefd wordt de uit gaven zo klein mogelijk te houden ne men bij personeelsuitbreiding de niet door het rijk gesubsidieerde kosten toe. In het bijzonder betreft het hier de uit gaven, die vallen buiten de rijkssubsi dieregeling zoals indirecte personeels kosten en reis- en verblijfkosten, die voor het bureau een zware last bete kenen. stelling van een verordening op de hef fing en invordering van reinigingsrech ten worden geen uitvoerige discussies gevoerd. De gemeenteraad van Stavenisse, die dinsdagavond in vergadering bijeenkwam, stelde zonder hoofde lijke stemming de begroting voor het dienstjaar 1964 vast. De heer A. J. Smits (s.g.p.) wenste aange tekend te zien, dat hij tegen de bi bliotheeksubsidie is en dat hij de subsidie aan de V.V.V. van 't eiland Tholen te hoog vindt. De begroting geeft de volgende cijfers te zien: gewone dienst inkomsten en uitga ven 718.022,06; kapitaaldienst inkomsten 905.604,15, uitgaven 1.080.687,22; nadelig slot f 175.083,07. De onvoorziene uitga ven worden geraamd op 3469,48. Het bedrag per leerling voor het open baar lagere onderwijs voor het dienst jaar 1964 werd vastgesteld op 44,77. De uitgaven voor het openbaar lager on derwijs over de jaren 1958 tot en met 1962 werden voorlopig vastgesteld op 30.206,21. Het totaal van de beschik baar gestelde bedragen over dat tijdvak bedraagt 31.474,51. De jaarrekening van de woningstichting „Stavenisse" over het dienstjaar 1962 werd zonder hoofdelijke stemming vastgesteld. Het exploitatieoverschot bedraagt 15,53. Over het voorstel van b. en w. tot vast- Wel wezen de heren C. Priem (p.v.d.a.) en G. M. Steendijk (s.g.p.) er op, dat de reinigingsrechten tamelijk hoog zijn en dat het voor degenen, die uitsluitend van hun A.O.W. moeten leven bezwaarlijk zou zijn om die te betalen. De voorzitter antwoordde, dat deze kwestie de aan dacht van het college heeft. Het voorstel werd zonder hoofdelijke stemming aan genomen. De verschuldigde rechten voor één emmer bedragen 10,per jaar voor de tweede 7,en voor elke vol gende emmer 6,per jaar. Voor het aanschaffen van nieuw meubi lair voor een lokaal van de kleuterschool werd een krediet van 2339,beschik baar gesteld. Het voorstel van b. en w voor de verkoop van het pand Voor straat 14 aan de heer J. A. Q. Tazelaar te Stavenisse voor de som van 1950, ontmoette geen bezwaar. Voor het plaatsen van een fietsenrek bij de open bare_ lagere school werd een krediet van loO,gevoteerd. Over het voorstel van b. en w. tot de bouw van een drij vende steiger met loopbrug in de haven was enige discussie. De raad was mét b. en w. van mening, dat dit plan zon der subsidie gerealiseerd kan worden. De heer A. J. Smits had niet alleen prin cipiële, maar ook zakelijke bezwaren te gen het plan. Hij vond de kosten uitzon derlijk hoog. Het plan werd in stemming gebracht en aangenomen met 4 tegen 3 stemmen. Tegen stemden de heren N. M. Klippel, G. M. Steendijk en A. J. Smits, allen S.G.P. Een vijftiental leerlingen van de chris telijke ulo te Axel dat dinsdagavond als praktijkles staatkunde de gemeente raadsvergadering bijwoonde, zijn getui ge geweest van een nogal ongewone dis cussie. In de raadszaal, waar men zich anders strikt bezighoudt met zuiver plaatselijke aangelegenheden, werden nu namen de „ruimte ingesiingerd" van beroemde componisten, van Amerikaan se, Engelse en Nederlandse staatslieden en generaals en zelfs van heren, die meer dan duizend jaar geleden de scep ter over het oude Axel hebben ge zwaaid. Aanleiding tot deze vreemde discussie, die soms ongewild in de hu moristische sfeer belandde, was een voorstel van b. en w. tot het geven van namen aan een 47-tal straten. Bepaald een gevarieerdheid van namen met onder andere Verdi en generaal Si korsky, heer Olivier en prinses Marijke, Churchill en Troelstra en vele anderen. Ruim een uur heeft deze discussie, ge opend door de heer J. C. van Luijk (a. r.), in beslag genomen. Hij gaf een voor treffelijk stuk college in muziekgeschie- ednis, waarmee hij overigens bedoelde, dat voor de vele vreemde namen (vooral van de Duitse school) evengoed Neder lands gekozen hadden kunnen worden. Voorts vroeg hij zich af, waarom de na men van Troelstra en Schaepman wel aan de Axelse straten werden verbon den en niet die van bijvoorbeeld dr. Abraham Kuiper en De Savornin Loh- man. Ook had hij bezwaar tegen de na men van zoveel Amerikanen als Eisen hower, Roosevelt, Truman en dergelijke. De heer W. de Feijter (c.-h.u.) vond dat met de Poolse namen het Poolse ele ment wel wat werd overtrokken. „En als er een Troelstrastraat moet komen, waarom dan niet een Lohmanstraatje", aldus de heer De Feijter, die zei met weinig tevreden te zijn. Zijn fractiege noot P. J. van Bendegem vroeg zich zelfs af, wat de heren Truman en Attlee eigenlijk hebben gepresteerd. De laatste noemde hij zelfs schuldig aan het Suez- conflict. „Pardon, U bedoeld Eden", in terrumpeerde burgemeester M. K. van Dijke. Ook de heren A. H. van der Leer (ge meentebelangen) en K. Hamelink (p.v. (Advertentie) VOOR HEN DIE DE échte WILLEN d.a.) meenden, dat Axel nu voldoende Poolse straatnamen heeft. Eerstgenoem de gaf ook de voorkeur aan dr. Kuyper en Lohman in plaats van aan Attlee en Truman. „Het blijkt, dat deze zaak U na aan het hart ligt", aldus burgemees ter Van Dijke. Volgens hem is aan figuren uit de historie ook uit die van Axel in be langrijke mate gedacht. Van de Pool se namen waren er al twee ge schrapt. De overige twee wilde hij toch wel gaarne handhaven, omdat overleg is gepleegd met de bond van Poolse oud-strijders bij wie zekere verwachtingen zijn gewekt. Hij zeg de toe, dat in de toekomst ook ge dacht zal worden aan dr. Kuyper en aan De Savornin Lohman, die zijns inziens niet passen in het gezelschap van generaals en buitenlandse staats lieden. Voorts wilde hij toch wel stel len, dat de raadsleden en heren Attlee en Truman bepaald toch wel onder schatten. In tweede instantie probeerde de heer Van Luijk het nog met een componist, die zijn inziens meer in de smaak bij de jeugd zal vallen. „Wij hebben ook nog even aan Elvis Presley gedacht", zei burgemeester Van Dijke Na deze humoristische interruptie vond de raad het toch wel welletjes. Er ging geen ge neraal of staatsman meer af, maar er kwam ook geen enkele componist bij. Vooral van K.V.P.-zijde is in deze ver gadering sterk geageerd tegen het voorstel om centrale verwarming te doen aanleggen in het in aanbouw zijn de flatgebouw van 22 woningwetwonin gen in plan Oost. De totaalkosten' voor deze bijzondere voorziening worden geraamd op 55.000. Dit betekent een verhoogde huur van 3,75 per week, terwijl de stookkosten per week ongeveer 5,50 zullen gaan bedragen. De K.V.P.-raads- leden E. A. Maas en J. Vink meenden dat daardoor de huur van de woning wetwoningen te hoog wordt en de wo ningen straks wellicht zullen worden be trokken door beter gesitueerden. „Dat valt me tegen van die zijde", zei bur gemeester Van Dijke. Juist omdat het hier de bedoeling is ook die categorie bewoners wat meer comfort te geven. Met de stemmen van de twee K.V.P.- raadsleden tegen, werd het voorstel aan vaard. OVERNAME ZWEMBAD. Geen stemming bleek nodig om het voorstel tot overname van de Stichting Axelse bad- en zweminrichting goed te keuren. Op een vraag van de heer De Feyter, waarom het bestuur van de stichting op non-actief is gesteld, zei burgemeester Van Dijke dat dit geen zaak is van het gemeentebestuur. B. en w. hebben gote waardering voor het geen die stichting de laatste jaren in moeilijke omstandigheden heeft gedaan, zo voegde hij er aan toe. Hij dacht trou wens dat in de subcommissie van de sportstichting Axel, die het beheer van het zwembad op zich gaat nemen, wel enkele oud-bestuursleden van de opge heven stichting zitting zullen nemen. Vastgesteld werd een nieuwe beheers- verordening voor de verschillende ge meentelijke bedrijven, ingaande 1 janu ari 1964. Besloten werd een perceel grond van ca. 2100 m2 in „noord" te ver kopen aan de firma Van Goor te Haar lem voor de bouw van een constructie werkplaats. De bouw van een centrale noodslachtplaats zal onderhands worden aanbesteed aan de aannemer R. A. van Wiemeersch te Axel, voor de som van 51.840 inclusief het architectenhonora rium. Eervol ontslag op eigen verzoek als bestuurslid van de sportstichting Axel werd verleend aan de heer J. C. Overdulve. In diens plaats werd geko zen de heer P. Janse, met zeven van de dertien stemmen. Tijdens de rondvraag vroegen de heren Van der Lee en Oggel aandacht voor de verkeerssituatie op resp. de Markt en de Kerkdreef/Stationsstraat. Zoals ge woonlijk zullen deze vragen schriftelijk worden beantwoord.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1963 | | pagina 9