Plan nieuwe landbouwpraktijkschool in Schoondijke in voorbereiding Afscheid dr. J. Spuyman van Vlissingse r.h.b.s. draion 1 KEES HUIJBREGTS 1 TWEE OESTERBEDRIJVEN HOUDEN HET BIJ DE (AMERIKV/S Laatste nieuws (WW/WWVM voor dames.. i Vier inleiders over actuele agrarische onderwerpen Verkeersmaatregelen bij hét voetbalduel EXTRA BUSSEN Begrafenis I. v. d. Graaff te Goes SCHOOLFONDSGESCHENK BIJ VERTREK EXAMENS I I Dus. de beste service. s I I Z.L.M.-CONTACTDAG VOOR LEERKRACHTEN Plannen Initiatief in Yerseke Presentatie aan de pers Omschakelen Compensatie Hoofdleidster kleuterschool W aterlandkerkje benoemd Leraar scheikunde Branden in Zeeland Niet triest Element Dames, jongens-, kinder en kleuterkleding en modeartikelen. GOES C. C. Sluijter AFWEZIG. LEVERT UW DRUKWERK Plaats uw familieberichten in de P.Z.C. EN DEN BOER C. F. Frumau GEEN PRAKTIJK. DONDERDAG 31 OKTOBER 1963 PROVINCIALE 1 E E U W 8 E CO U R A N T 19 In de rijksmiddelbare landbouw school te Schoondijke is woens dag een door de Z.L.M. georgani seerde contactdag gehouden voor directeuren, leerkrachten van mid delbare landbouwscholen, van lage re land- en tuinbouwscholen en voor een groot aantal voorlichters op het gebied van land- en tuin bouw en veeteelt uit de gehele pro vincie. Een bijzonder geslaagde dag, zo bleek aan het eind van de contactbijeenkomst, toen aan een zestal discussiegroepen onder meer de vraag werd voorgelegd of bij hen behoefte bestaat om derge lijke contacten regelmatig te or ganiseren. Deze vraag werd zonder uitzondering bevestigend beant woord, terwijl enkelen zelfs ge waagden van een noodzakelijkheid. Zowel van de zijde van de voorlichters als van de onderwijskrachten werd ge pleit voor een jaarlijks provinciaal en een nog intensiever regionaal contact, terwijl enkele directeuren van Zeeuwse scholen namens hun discussiegroep rap porteerden, dat het zeer op prijs zou worden gesteld als de mensen van de voorlichtingsdienst, voor wat betreft be paalde vakken, medewerking zouden ver lenen aan de opleidingen. Gedurende de contactdag werden niet minder dan vier inleidingen verzorgd over verschillende actuele agrarische onderwerpen. Tussen deze bedrijvigheid door zorgden leerkrachten en meisjes van de landbouwhuishoudschool „Prin ses Marijke" voor een voortreffelijk ver zorgd koud buffet. De leiding van de contactdag was in handen van de voorzitter van de Z.L.M.- onderwijscommissie, de heer B. H. G. ter Haar Romeny, burgemeester van Oost- en West-Souburg, die de bijeen komst wilde beschouwen als een ken nismaking met eikaars werk. Daarna hield ir. G. P. Israël, een inleiding over de doelstelling en werkzaamheden aan de landbouwpraktijkschool te Schoon dijke, waarvan hij directeur is. Uitvoerig ging hij in op de oorzaken, die tot het ontstaan van dit uniek soort onderwijs hebben geleid en dat met name in Schoondijke door leerlingen uit het ge hele land wordt gevolgd. Ook gaf hij een duidelijke uiteenzetting van de stof welke tijdens de één week durende cur sus wordt gegeven. Spreker wees op de nog gebrekkige huisvesting in het internaat, maar er zijn plannen in voorbereiding voor een nieuw gebouw. Ook gewaagde ir. Israël van een plan voor een leer lingenstelsel in de landbouw, waarbij aan de landbouwpraktijkschool een belangrijke rol is toegedacht. Daarna maakten de ruim zeventig ge nodigden van de gelegenheid gebruik, de school en het internaat te bezichtigen. Na de lunchpauze behandelde de inspec teur van het lager landbouwonderwijs in Nederland, ir. E. C. F. Bollen de bete kenis van dit onderwijs voor de agrari sche sector. Voorop wilde hij stellen dat de Nederlandse landbouw zich momen teel in een crisistijd bevindt waarvan ook het onderwijs de weerslag onder vindt. Overigens wees hij op vroegere crises op het eind van de vorige eeuw en in de dertiger jaren van deze eeuw, die weliswaar andere oorzaken hadden maar die de agrariërs toch ook te bo ven zijn gekomen. Uiteraard ging de inspecteur diep in op de onderwijsme thoden, waaraan al veel,is gedokterd en die sinds een achttal jaren aan een ge heel nieuwe vorm toe zijn. „Landbouw is tegenwoordig geschoolde arbeid, het geen voldoende pleit voor scholing", al dus inspecteur Bollen. Vernieuwing van dit onderwijs betekent uitbreiding, niet alleen van materiaal en gebouwen maar nog sterker van het aantal leerkrachten. In vele gevallen zelfs van één tot vier a vijf per school, hetgeen een zware op gave is geworden. Een duidelijk bewijs van vernieuwing en uitbreiding gaf ir. Bollen met een enkel cijfer. In 1936 werd ten behoeve van dit onderwijs 2.500.000 uitgetrokken. Op de begroting voor 1964 staat een bedrag van 65.500.000. Ir. Bollen zei te menen dat meer ge selecteerd en gesaneerd zal moeten worden. Hij dacht ondermeer aan voor- en eindexamens, maar ook aan primaire afvloeiing en tevoren aan beroepskeuzevoorlichting. Spreker besloot met een citaat van minister Biesheuvel, namelijk dat goed land en tuinbouwonderwijs de beste diep teinvestering is voor de agrarische sector. Dr. ir. C. W. C. van Beekom, provin ciaal hoofdingenieur-directeur van de rijkslandbouwvoorlichtingsdienst behan delde de recente ontwikkelingen in de landbouw, de taak van de voorlichtings diensten hierbij en de eisen die dit stelt aan de ondernemer. Hij wees ondermeer op de spanningen tussen lonen en prij zen, die ook in de landbouw hebben ge leid tot het gebruik van meer kapitaal door sterkere mechanisatie. Dit proces stelt zeer hoge eisen aan de boer, maar ook aan de landarbeider. Spreker noem de een paar verhoudingscijfers tussen de prijs van een tractor en het loon van een landarbeider. Dat is bijv. in Nederland 10.000 tegen 7.000 (per jaar) en in de Verenigde Staten van Amerika 2000 dollar tegen 3000 dollar. Het einde van de opwaartse beweging is volgens hem nog niet in zicht. Het aantal landarbei ders is drastisch verminderd, nl. 2 pet. per jaar sinds 1945. Toename van de kapitaalintensiviteit leidde tot produk- tiviteitsontwikkeling in de jaren 1950- 1960 van 162 voor de landbouw tegen over 158 voor de industrie en 140 voor de totale volkshuisvesting. De produk- tiekosten van de boer stegen van 100 tot 151, de factor arbeid hieruit zelfs van 100 tot 196 bij nagenoeg gelijkblijvende produktieprijzen over dezelfde periode van 10 jaar. „Relatief bezien bevindt de tuinbouw zich in een vrij gunstige sector", zo zei ir. J. J. van Hennik, rijkstuinbouwcon- sulent voor Zeeland en Noord-Brabant. Het areaal is uitgebreid van 6000 ha in 1952 tot ruim 8000 ha in 1963, terwijl de produktiewaarde in 10 jaar steeg van een half miljard tot één en een kwart miljard gulden. Hij pleitte voor meer (Van onze Haagse redactie). Nu het wel vast staat, dat na 1978 het jaar waarin de laatste zee arm, de Oosterschelde, in het kader van het Deltaplan zal worden afgesloten in Zee land geen oestercultuur meer kan worden be dreven, hebben zoals in het kort gemeld twee oesterbedrijven in Yerseke, de N.V. Mij. voor Oestercultuur „Eensgezindheid" en de firma R. Verwijs, een initiatief genomen om het bij de vis te kunnen houden. Op 1 september hebben zij de „American Sea-foöd Import N.V. Yerseke" opgericht, waardoor zij zich ver bonden aan een groot Amerikaans concern, H. S. Seiler Co. te Boston èn zjj het importeur schap verwierven voor de Europese Economi sche Gemeenschap voor „Kant en Klare" vis-, kreeft- en oesterproduk- ten. De heer P. J. A. Verwijs, de directeur van de nieuwe onderneming, gaf als verklaring van zijn initiatief: „Ik heb mijn hele leven in de vis serij gezeten en ik wil daarin blijven. Er doet zich nu een uitstekende gelegenheid voor. In de visserij- en internationa le gastronomische we reld heb ik een naam veroverd. Zou ik om schakelen op een totaal andere bedrijfstak, dan moet je maar afwachten of je naam in die branche er weer in komt". Vele andere oesterkwe kers hebben echter wel moeten omschakelen. Van de 120 kwekers van de laatste jaren zijn er nu nog dertien, die aan de oester hun brood ver dienen. Dat zijn dan de groten, die ook nog in mosselen, kreeften of garnalen doen. De ande ren hebben voor het me rendeel al naar nieuwe mogelijkheden uitgeke ken: sommigen zijn zools bekend al bezig met omschakeling. Zij volgen cursussen in Brabant en Limburg om in Yerseke champignons te gaan kweken, ande ren zoeken hun heil in kippenfokkerijen, weer anderen wachten nog af. Zij willen eerst weten hoeveel de regering als compensatievergoeding uitkeert. Pas dan zullen ze een beslissing over hun toekomst nemen. De directie van de „American Sea-Food Import Yerseke" heeft zich woensdag in Sche- veningen aan de Neder landse pers voorgesteld. Daarbij werd medege deeld, dat één van de hoofdprodukten van de nieuwe maatschappij is versgevroren Ameri kaanse kreeft. Daar naast zullen ook kreef ten- en garnalencroquet- ten vanuit Amerika worden ingevoerd, als mede verschillende soe pen, waaronder de in de Ver. Staten zo populaire „clam chowder", een op speciale manier bereide mosselensoep. De diver se produkten zullen bin nen de Beneluxlanden en Duitsland worden af gezet. Bij de kennismaking met de pers heeft drs. Ver burg, directeur van het Economisch Technolo gisch Instituut voor Zee land, in een inleiding er op gewezen, dat in 1889 reeds een Amerikaanse fabriek, de „Vitrite" naar Middelburg kwam en daar nog steeds is gevestigd. Nu, vijf en zeventig jaar later trekt Zeeland nieuwe transat lantische initiatieven. Zij helpen daarmee, aldus drs. Verburg, de lokali teit Yerseke en de pro vincie wat in kanselarij taal art. 8 van de Delta wet heet, te verwezenlij ken: het treffen van schade-compenserende voorzieningen. „De vaart in die voorzieningen is niet groot, al staat het bestaan van 60 pet van de 5000 inwoners en de ontwaarding van wel licht 800 woningen op het spel". De heer Ver burg sprak de hoop uit, dat de regering nu ook eens iets laat horen. Zes jaar geleden is de delta wet aangenomen, merk te hij op. specialisatie, hoewel de hoge investerin gen menigeen afschrikken. Bij de groen teteelt is een vervaging van grenzen merkbaar, omdat ook de grote land bouwbedrijven zich daarmee gaan bezig houden. Om met fruit te kunnen concur reren tegen o.a. Italië en Frankrijk zal veredeling van de produkten, gepaard aan een lage kostprijs noodzakelijk zijn. Deze tuinbouwdeskundige wees voorts op de noodzakelijkheid van moderne on dernemerschappen. Na de inleidingen werd nog geruime tijd over de bespro ken onderwerpen van gedachten gewis seld. Onder de deelnemers aan de con tactdag bevonden zich o.a. burgemeester J. C. Hoftijzer van Schoondijke en ver schillende vertegenwoordigers van land bouworganisaties. In verband met de voetbalwedstrijd MiddelburgVlissingen heeft de ge meentepolitie van Middelburg voor zon dag a.s. enkele verkeersmaatregelen vastgesteld. Voor de Nadorstweg vanaf de Noordsingel tot de Parklaan geldt een rijverbod, voor de Nadorstweg vanaf Parklaan tot de bebouwing na de ingang van het sportcomplex een wacht- verbod. De politie zal op de toegangs wegen naar het sportveld Nadorst het verkeer in goede banen leiden. Men kan dus het sportveld het gemak kelijkst bereiken via de Laan van Nieu- wenhove of het Park van Nieuwenhove. De bromfieters kunnen van deze route gebruik maken om hun voertuigen op het sportterrein kwijt te raken, voor zo ver daar ruimte voor is. Auto's kunnen eveneens voorzover daar ruimte voor is, geparkeerd worden op het Modderoordterrein, aan weerszijden op de Sportlaan, in de zijstraten van de Sportlaan, terwijl bovendien parkeer gelegenheid is op het Molenwater op het Miniatuurparkeerterrein. Het Streekvervoer Walcheren zal eveneens in verband met deze be langrijke voetbalwedstrijd extra bus sen laten rijden, die om kwart voor twee volgens het normale traject uit Vlissingen vertrekken en in Middel burg tot het sportterrein zullen rij den. De bussen worden geparkeerd op het voor alle verkeer afgesloten deel van de Nadorstweg. Mej. W. Coppoolse te Grijpskerke is met ingang van 1 november a.s. benoemd als hoofdleidster van de bijzondere kleuter school te Waterlandkerkje. Op de 1 algemene begraafplaats in Goes is woensdagmorgen het stoffelijk over schot van de heer I. van der Graaff ter aarde besteld, die afgelopen zondag op 57-jarige leeftijd overleed. Achttien jaar lang van 1942 tot 1960 heeft hij in de hervormde kerk het ambt van ouderling bekleed. De heer Van der Graaff was bovendien voorzitter van de commissie voor bijzonder kerkewerk. Voordat hij zich in Goes vestigde was hij ouderling van de hervormde kerk in 's-Heer-Hendrikskinderen. Er was op de begraafplaats grote belangstelling, uit Goes en ook uit de omliggende ge meenten. Voordat de stoet naar de begraafplaats vertrok was er thuis een rouwdienst. Daar hield de wijkpredikant, ds. H. J. Teutscher, een meditatie naar aanlei ding van Psalm 34 vers 5: „Ik zocht naar de Heer en Hij antwoordde mij". Op de begraafplaats werden geen toe spraken gehouden. Ds. Teutscher ver zorgde hier de schriftlezing en het ge bed. V alkenheidecollecte Te Oosterland is voor de collecte voor Valkenheide in het tweede kwartaal van dit jaar f 54,56 opgebracht; in het derde kwartaal bedroeg dit f 46,48, zo dat in totaal f 101,04 kon worden over gedragen. Een fonds van tweeduizend gulden (twee 41/2-procentsobligaties van elk duizend gulden), uit de rente waarvan ieder jaar een prijs zal worden gekocht voor de leerling van de B-afdeling, die de beste eindexamenresultaten behaalt. Dit was woensdagmorgen het geschenk van dr. J. Spuyman bij zijn afscheid van de Vlissingse r.h.b.s., de school waaraan hij 41 jaar als scheikundele raar verbonden is geweest. De afscheids bijeenkomst in de lerarenkamer van de r.h.b.s. de heer Spuyman gaat mor gen (vrijdag 1 november) met pensioen werd bijgewoond door het leraren korps, vertegenwoordigers van de com missie van toezicht en de oudervere niging, een deputatie van de leerlingen, en personeel en oud-personeel van de school. Vandaag, donderdag, zal de heer Spuyman afscheid nemen als chef van het 'laboratorium van de Koninklijke Maatschappij „De Schelde". De directeur van de r.h.b.s., de heer A. F. J. Jacobs, noemde als een van de op vallendste eigenschappen van dr. Spuy man diens blijmoedigheid. Daar wilde hij echter nog bescheidenheid aan toe voegen. „U bent in de gemeente Vlis singen een belangrijk persoon. Dat uw belangrijkheid in deze kleine schoolge meenschap niet is opgevallen, is type rend voor uw bescheidenheid. Het is echter een feit, dat U een voortreffelijk leraar was en uitstekende eindexamen resultaten hebt behaald", zo vervolgde de heer Jacobs. De directeur ging even terug naar het verleden, waarbij hij opmerkte, dat dr. Spuyman de enige van het lerarenkorps is, die de opening van het huidige schoolgebouw op 6 janu ari 1925 heeft meegemaakt. De heer Jacobs zei verder, dat het onderwijs in de jaren, dat dr. Spuyman leraar is geweest, veel is veranderd. „Vooral de natuur- en scheikunde heb ben zich sterk ontwikkeld en U hebt de veranderingen moeten bijhouden. Het feit, dat het niet is voorgekomen, dat bepaalde dingen bij U niet zijn behan deld, bewijst, dat U uw taak goed hebt verstaan", was de directeur van me ning. De heer Jacobs zag voorts een grote verandering in de mentaliteit van de leerlingen. Hij zei te geloven, dat er een zekere groei naar elkaar toe is ge weest. Ook wat de inwendige dienst van de school aangaat, zijn er volgens de heer Jacobs veel wijzigingen gekomen. „Ik weet niet of U die veranderingen altijd hebt kunnen appreciëren. In ieder geval is uw kritiek altijd opbouwend en prettig van vorm geweest. In de twee jaar. dat ik U heb meegemaakt, heb ik altijd gezegd: daar heb je wat aan", merkte de heer Jacobs op. Evenals het voorafgaande jaar had Zee land in 1962 het geringste verhoudings- cijfer voor wat betreft het aantal bran den. In dat jaar werden in deze pro vincie 54 branden per 100.000 inwoners genoteerd. Dit blijkt uit een publikatje van het Centraal Bureau voor de Sta tistiek. Aan de Vrije Universiteit te Amsterdam slaagde voor het doctoraal examen psy chologie de heer W. L. van der Voorst Vader, vroeger te Middelburg, thans hoofd van de psychologi|che dienst voor alle christelijke scholen m en om Haar lem. Benoeming organist In de vacature wegens overlijden van de heer J. Bierens is tot organist bij de Nederlands hervormde gemeente te Bie- zelinge benoemd, de heer Jac. Eversdijk Pzn. te Kapelle. De r.h.b.s.-directeur noemde dit af scheid niet triest. „U bent wel 65 jaar, maar uit de gesprekken op school blijkt, dat U nog een lange jeugd vóór U hebt. U wilde dit afscheid zeer eenvoudig houden, maar wij konden het toch niet ongemerkt voorbij laten gaan", aldus de heer Jacobs, die de heer Spuyman een boekebon aanbood. Wim Goedvolk, die namens de leerlin gen sprak, bracht dr. Spuyman dank voor de wijze waarop hij hun les had gegeven. „Wij zagen bijvoorbeeld het belang van het overschrijven van de les sen van het bord niet direct in, maar na enige tijd werd het nut wel heel duide lijk", aldus Wim Goedvolk. Van de leer lingen kreeg hij een boompje voor de tuin aangeboden. Namens de oudervereniging voerde notaris H. Beijer het woord. „Wij zien U node gaan, want U was een goede leraar. Dat is voor de ouders bijzonder belangrijk. U was niet al leen bijzonder begaafd, maar U hebt ook in de praktijk voldaan. Dat gaat niet altijd samen", aldus notaris Beij er, die de heer Spuyman eveneens een boekebon aanbood. De vertegenwoordiger van de commis sie van toezicht, ds. F. S. Kloosterman, vergeleek dr. Spuyman met een ele ment uit de scheikunde. „II bent een meerwaardig of in ieder geval een meergewaardeerd element". Het onder wijs zag ds. Kloosterman als een ver binding. „In dit geheel hebt U een bijzonder be langrijke bijdrage geleverd. Nu gaat U zich uit deze verbinding losmaken. Het element komt weer op zichzelf te staan. Nu moeten wij overstappen van de scheikunde naar de geschiedenis. Daarin laat iedere verbinding sporen na. Zo is het ook met uw werk. Het blijft, ook nu U er uit bent, zijn waar de behouden. Het blijft een plaats inne men in de geschiedenis van de school en van de mensen, die er aan zijn verbon den of die er studeren", aldus ds. Kloos terman. Dr. Spuyman bracht dank aan de spre kers voor de vele mooie woorden, die hij echter wel enigszins overdreven achtte. „Ik ben niets bijzonders. Ik heb altijd gedaan wat ik vond dat ik moest doen en heb dat vrijwel altijd met groot plezier gedaan. Wat mij altijd bij deze school is opgevallen, is de grote colle gialiteit tussen de leraren", aldus dr. Spuyman. Van groot belang achtte hij de verandering in de verstandhouding tussen docenten en leerlingen. „Ik zou soms wat meer eerbied willen zien voor grijze haren. Anderzijds zijn de leerlin gen echter veel meer open, wat het on derwijs ten goede komt", aldus dr. Spuyman. „Juist datgene, wat mij altijd aan de school heeft gebonden, was de pret tige omgang met de leerlingen. Om dat ik mijn hele leven aan deze school verbonden ben geweest, heb ik gezocht naar wegen om het con tact enigszins te onderhouden", aldus de heer Spuyman. Hij had het idee ontwikkeld om een fonds te stichten, uit de rente waarvan elk jaar een prijs beschikbaar kan wor den gesteld voor de leerling die het bes te eindexamen aflegt. De heer Jacobs dankte de heer Spuyman voor deze geste. Hij zei, dat het de be doeling was een stichting in het leven te roepen en deze de „Dr. Spuyman- stiehting" te noemen. Hij vroeg dr. Spuyman tevens van de stichting deel uit te willen maken. De commissie van toewijzing van de stichting, bestaande uit directeur, onderdirecteur en de lera ren exacte vakken van de eindexamen klas, zal de prijzen toekennen. In het jaar 2000 zal de stichting de gelden naar eigen inzicht ten algemene bate kunnen aanwenden. Na het afscheid bleef het gezelschap nog enige tijd bijeen. Bij zijn afscheid als leraar schei kunde van de r.h.b.s. te Vlissin gen kreeg dr. J. Spuyman ivoens- dagmorgen van de leerlingen een boompje voor de tuin aangeboden. Jetske Spanjer en Wim Goedvolk overhandigen hier het geschenk aan dr. Spuyman. Foto P.Z.C.) Hiermede berichten wij U, dat wij momen teel een ENORME sortering brengen in zeer mooie geheel aparte moderne Breng een bezoek aan onze zaak en U zult zien, dat kwaliteit, sortering en prijzen U meevallen. MAIS0N Lange Vorststraat 98 -102 Telefoon 5755 Zeelands rijkst gesorteerde zaak in zeer mooie en moderne heren-, jongens-, kinder en kleuterkleding en modeartikelen. SUMMUM AAN SLAAPGENOT: DIDAS 'DRALON' DEKENSDIDASHET MERK VOOR 150 JAAR SPECIAAL-ERVARING. 'DRALON' DE MODERNE TEXTIEL- VEZEL, VLINDERLICHT, PERZIKZACHT, GEZOND-WARM; ZO GEWASSEN, ZO DROOG! nmnanmmnmimna Op 2 november 1963 hopen onze lieve ouders J. DONZE en R. J. DONZE- STOFFERIS, hun 25-jarige bruiloft te gedenken. Hun dankbare kinderen, Chris en verloofde Joke. Sas van Gent, oktober 1963. Walstraat 2. tkxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxj Op vrijdag 25 oktober overleed plotseling mijn geliefde man, de heer A. LAMONT, in leven inspecteur bij de Commissie van Openbare Onderstand te Gent. De teraardebestelling heeft inmiddels in alle stilte plaatsgehad. Mevr. Y. Lamont- Haillez. De Pinte (België), 31 oktober 1963. Hortensialaan 5. arts. 1 en 2 november GETROUWD: J. W. W. A. WIT, NANDA MIDDENDORP Den Haag, Amsterdam, 30 oktober 1963 Voorlopig adres: Minervalaan 96, Amsterdam gekocht bij de zaak met 40-jarige ervaring op het gebied van luchtge- koelde motoren, monteurs met NSU- fabrieksdiploma's, een grote voor- b raad onderdelen en speciaal gereed- ^j schap. ALLE KLEUREN UIT VOORRAAD. 5^ AUTO- EN MOTORBEDRIJF Blauwedijk 47 - MIDDELBURG - Tel. 2155 VJ/////////////////////////S/////////////////////////////////////////////////////5) Met leedwezen geven wij kennis van het overlijden van onze ge achte medewerker, de heer H. LOUWERSE, op de leeftijd van 27 jaar. Zijn heengaan heeft ons zeer getroffen. Werknemers en lei dinggevend personeel der sociale werk plaats Vlissingen. Namens broers en verdere familie, W. van de Kop, Scheldestraat 74, Vlissingen. Het bestuur van de Chr. Kweekschool voor Zeeland, nodigt belangstellenden uit het nieuwe gebouw aan de Keetenstraat 2, Middelburg te komen bezichtigen. Voor dit doel is de school open zaterdag 2 november: van 15.30 -17.00 van 19.30-19.00 Het betreden der leslokalen met naaldhak ken kan niet toegestaan worden. STEL DE HOOGSTE EISEN: VRAAG NAAR DIDAS 'DRALON' DEKENS! Met droefheid geven wij kennis van het overlijden van onze vice-voorzitter, de heer LEENDERT VAN BUREN. Wij verliezen in hem een goed bestuurslid en trouwe vriend. Het bestuur personeelsver. K.M. De Schelde. Vlissingen, 31 oktober 1963. huisarts, Middelburg. Vrijdag 1 november en zaterdag 2 november jxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx j Maandag 4 november 5 a.s. hopen mijn ouders J. KALJOUW en A. J. KALJOUW- DEKKER, hun 25-jarig huwelijk te vieren. Zij die hen geluk wil len wensen, worden veiwacht van 4-5 uur in het dorpshuis. Wim. Grijpskerke, Burg. Bouwmanstr. 15. Voor de vele hartelijke be wijzen van medeleven en deelneming, ons betoond voor en na het overlijden van onze geliefde zuster, mej. A. P. VAN DE KOP, inzonderheid directrice, staf en inwoners bejaardente huis, betuigen wij onze op rechte dank. Voor de vele bewijzen van deelneming, betoond tijdens de ziekte en na het overlij den van onze lieve moeder, behuwd-, groot-, overgroot moeder en tante MARGRIETHA WILHELMINA PAAUWE, weduwe van Willem Dekker, betuigen wij onze oprechte dank. Inzonderheid aan dokter Schep voor de medi sche behandeling en zr. Goor en Van de Slikke voor de liefderijke verpleging. Familie Dekker. Serooskerke (W.), oktober 1963. Lijdijkweg 6.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1963 | | pagina 19