Zierikzeese 'Cornelia-Stickting' in eindfase van modernisering Europa! s geurige lichte pijptabak iliJH Plasticdam van 200 m. rond ijsbaan Middelburg WIEsT SIDE HISTORISCH SPEL IN 150 JAAR „ONAFHANKELIJK" Etagegewijze inrichting voor de ziekenhuispatiënten en bejaarden 1 :«IP Nieuwe functie voor oude veersteiger Bescherming gehele baan kost ƒ9000 DRS. WESTERHOUT IN GOES OVER POLITIEKE SITUATIE Ds. M. van der Klis naar Papendrecht INTREKKEN VAN TWEE SUBSIDIES DOELTREFFEND 900 LEDEN ZEEUWSE SUBSIDIE VOOR BESTUURSWETENSCHAPPEN NAAST VEEL KRITIEK LOF VOOR NIEUW BOUWBELEID Ruimte Na ruim twee jaar bouwactiviteiten Kamerindeling Pauselijke gift Nieuwe predikant evangelisatiewerk Geref. Kerken op Walcheren TEGEN LEKKAGES Verkeersonderwijs apart leervak ALHAMBRA VLISSINGEN CITY - MIDDELBURG GRAND - GOES Hygiëne van het kind in Zeeland DINSDAG 29 OKTOBER 1963 PROVINCIALE Z E E V W 8 E COURANT 9 ACHTER het nu negen gevels brede front Min de rooms-katholieke „Cornelia-Stichting" aan het Zierikzeese Havenpark naderen verbou wing en nieuwbouw hun voltooiing. Ruim twee jaar hebben de patiën ten, de bejaarden en het verplegend personeel al „gezelschap" van de ambachtslieden. Eerst waren het de slopers, die vier vervallen, kleine huisjes naar beneden haalden. Daarna kwamen de metselaars en tim merlieden er een nieuw complex achter twee gerestaureerde en drie in baksteen opgetrokken gevels zetten. En ten slotte waren het de mannen, die voor een rigoureuze interne verbouwing en modernisering van het bestaande ziekenhuis zorgden. Thans is het bijna zover dat een logisch, efficiënt ingericht geheel is verkregen: voor de verschil lende categorieën „bewoners" etagegewijs gesplitst. Voor de bejaar- dn, de ziekenhuispatiënten, de chronisch zieken en bejaarden en voor het verplegend personeel. De nieuwe uitbreiding van de „Cor nelia-Stichting" is al geruime tijd in gebruik. Begin dit jaar werden de kamers van het oorspronkelijke zie kenhuis ontruimd en verhuisden de patiënten naar het nieuwe complex. Alles werd er provisorisch ingericht: in afwachting van het moment, waar op de interne modernisering van het „Liefdehuis" zou gereedkomen. Werklieden begonnen er aan het plan, dat het Nijmeegse architecten bureau irs. 3. G. B. Deur en C. Pou- deroyen had uitgewerkt. Thans is het zover dat aan deze rigou reuze „opknapbeurt" de laatste hand wordt gelegd. Schilders, elektriciens en vloerenleggers zijn er nog bezig. Men rekent erop, dat alles voor het einde van- het jaar klaar zal zijn. Begin 1964 kan dan de officiële opening volgen. Aan de buitenkant is duidelijk het ver schil tussen het oude „Liefdehuis" met het Mosselpoortje en de serie van vijf aangebouwde panden te zien. Maar zo dra men de geheel vernieuwde hal bin nenstapt blijkt dat de gevelmarkering louter een uiterlijke zaak is. Achter hef brede front in de historische gevelrijen langs de Oude Haven van Zierikzee is een modern, licht en comfortabel inge richt en uitgerust ziekenhuis-annex-be- jaardentehuis geschapen. Een complex in een handige, efficiënte opzet met een hoog verzorgingsniveau voor de „bewo ners" en veel gemakken voor het perso neel. De begane grond is over de gehele breedte gereserveerd voor de bejaarden. De eerste etage wordt ziekenafdeling (32 bedden), de tweede verdieping zal de chronisch zieken en zonodig ook nog bejaarden huisvesten (een totaal van twintig bedden). Moderne trappenhuizen en een lift leiden erheen. Het kleine kantoortje, direct naast dc hoofdingang is gebleven. Maar dat is dan ook een van de weinige oude dingen in de verbouwde „Cornelia-Stichting" In de hal komt een zitje voor de bezoe kers, een nuttige voorziening in de vroe ger zo krappe ontvangruimte. Parterre vindt men verder zes één-persoonska mers voor, een flatje, drie twee-per soonskamers met een keuken, dan de eetzaal voor de zusters met recreatie zaal en twee recreatiekamers voor de bejaarden. Naast de ziekenkamers op de eerste etage is ook het verzorgende en techni sche apparaat ondergebracht: het labo ratorium, de dokterskamer, de verlos kamer, de babykamer, de kinderkamer en de operatie- en sterilisatiekamer. De patiëntenkamers zijn allemaal aan de voorzijde van het gebouw gesitueerd en kijken uit op Havenpark en Kraanplein De radio-distributie is vervangen, elk bed heeft een eigen verlichting en een radioschelp. Op de meeste kamers is plaats voor vier bedden. De sacristie van de kapel op de eerste verdieping werd vergroot. Nu ongeveer tien jaar geleden zijn de plannen voor de uitbreiding en de inter ne verbouwing voor het eerst geopperd. Kort na de watersnoodramp van 1953, die er de nodige schade aanrichtte. In dat jaar ontving de plaatselijke parochie een bedrag van 200.000 van Paus Pius XII. De eerste actie was aankoop van de zes oude panden, die tegen de „Cornelia- Stichting" aanleunden. Lange tijd heb ben verschillende instanties de afbraak van deze geveltjes tegengehouden. Men heeft bovendien acht jaar op de bouw vergunning moeten wachten. In juli 1961 konden de slopers eindelijk aan het werk gaan. De vier lage trap en tuitgeveltjes gingen tegen de grond. De twee hoge bleven overeind. Met kunst- en vlieg-iverk heeft men die we ten te behouden en zo goed mogelijk met het totale gevelfront gecombineerd. Op het ogenblik is het einde van al deze bouwbedrijvigheid in zicht. De „Cornelia-Stichting" van Zierikzee komt er op zijn best onderuit. De interne modernisering van het r.-k. ziekenhuis „Cornelia-Stich ting" in Zierikzee loopt op haar eind. Na de nieuwbouw achter vijf aangrenzende gevels is de inrich ting van het bestaande Liefde huis'grondig veranderd en ver nieuwd. Ds. D. Ringnalda uit Overveen zal ds. G. J. Pontier uit Vlissingen opvolgen als evangelisatiepredikant in de classis Walcheren van de Gereformeerde Kerken De benoeming van ds. Bingnalda is nog officieus. De vergadering van de depu- taten van de classis Walcheren moet de benoeming nog bekrachtigen. Ds. Ringnalda heeft een afwisselende loopbaan achter de rug. Hij is geboren in 1899. Hij heeft verschillende stand plaatsen gehad, waaronder Makassar en Amsterdam. In Amsterdam heeft hij in de binnenstad gewerkt. Van 1928 tot 1933 was hij predikant in Middelburg. De taak van ds. Ringnalda als evange lisatiepredikant zal uitgebreider zijn dan die van ds. Pontier, die tien jaar dit werk heeft gedaan. Naast de supervisie over het evangelisatiewerk op Walche ren en de leiding van de recreatie en het strandpastoraat, zal ds. Ringnalda ook de contacten met de industrie moeten onderhouden. Ds. Pontier, die kortgele den afscheid heeft genomen zal nog eni ge werkzaamheden blijven verrichten. Hij werkt nog in het ziekenhuis „Bethes- da" en heeft nog de leiding over de huis bezoekcommissie. (Advertentie) Advertentie Uit vier continenten komen ze naar Groningen, de achttien kostbare tabakken waarvan Niemeyer Voortrekkers maakt. Voortrekkersde geliefde tabak van alle Europese pijprokers die van licht en geurig houden VT 363 A MILANO ITALIA de frisse pittig geurende „Italiaanse herenlijn" voor de sportieve man After shaves v.a. 3,95 Pre-shaves v.a. ƒ5,50 in atomizer ƒ7,50 Scheercrème ƒ2.75 Haarcrèmes 2,95 Brillan tines 4,75 Haarlotions v.a. ƒ5,75 Talks v.a. 3,95 IHB9V'V ,\J 1,?' 0 vim De Zierikzeese school jeugd zal vrijdag 29 no vember een dag vóór de officiële herdenking van Nederland 150 jaar Koninkrijk de onaf hankelijkheid vieren in de Concertzaal. De schoolkinderen zullen op die dag een aantal voor stellingen zien van een historisch spel in één be drijf dat als titel draagt: „De Edelachtbare On derduiker" of „De bevrij ding van Zierikzee in 1813". De acht spelers en speel sters zijn gerekruteerd uit leerlingen van het professor Zeemanlyceum, de christelijke u.l.o.- school, de openbare u.l. o.-school, de landbouw huishoudschool „Prinses Juliana" en de lagere technische school. De spelers zijn onlangs door burgemeester mr. F. Th. Dijckmeester op het stadhuis ontvangen. Ze zijn inmiddels met de re petities begonnen. De twee hoogste klassen van de lagere school en alle middelbare scholen in Zierikzee zullen dit spel kunnen zien. De stof voor dit histo risch gebeuren is ont leend aan een gedenk boek dat in 1913 is ver schenen ter gelegenheid van de Onafhankelijk heidsfeesten „100 jaar Nederland als Konink- rijk". in dit gedenkboek staat het geschiedkundig ver haal over de bevrijding van Zierikzee in 1813 dat is geschreven door de toenmalige archivaris, de heer P. D. de Vos. Hoofdpersoon in dit spel is mr. Willem Adriaan de Jonge, toen een 50-ja- rige advocaat in Zierik zee. Mr. de Jonge leefde van 1763 tot 1835. H was tot 1795 burgemees ter van Zierikzee. Toen hij weigerde evenals zijn vader en zijn broers de eed van trouw aan de Bataafse republiek af te leggen, werd hij uit zijn waardig heden ontzet en wijdde hij zich verder aan de advocatuur. Zijn gevoe lens met betrekking tot de Franse overheersing waren bekend. Begin de cember 1813 werd hij op last van de Fransen als gijzelaar naar Rijssel vervoerd, enerzijds om deze invloedrijke man uit Zierikzee te verwijderen, anderzijds om hem als gijzelaar te laten dienen om de oproerige stem ming die er ter plaatse heerste te kunnen beteu gelen. De bevolking verhinder de echter zijn vertrek en hij hield zich schuil tot dat enkele dagen later de komst van enkele oorlogsschepen de Fran sen deed verdwijnen. Ter stond werd hij tot pro visioneel burgemeester gekozen. Zijn broers, generaal- majoor Cornelis Fran- Qois en mr. Frangois Clement speelden in no vember 1813 een belang rijke rol bij het herstel van de Oranjes. Hun na men zijn vermeld op het nationale monument op het Plein 1813 in Den Haag. Mr. Willem Adriaan de Jonge was getrouwd met Cornelia Mogge Pous, die juist in die moeilij ke dagen ernstig ziek was. In het spel dat de Zierikzeese scholieren zullen opvoeren heeft mr. De Jonge een doch ter. Dit is echter gefan taseerd, want hij had enkel vijf zonen. Het spel is gesitueerd in het huis van mr. De Jonge aan de Oude Haven, maar in werkeliijkheid woonde hij bij de bevrij ding van Zierikzee in de Meelstraat. Nu de veerdienst Schouwen-Duiveland- Noord-Beveland is verplaatst van Kat- seveer naar Kats, is de steiger bij Katse- veer voor deze dienst niet meer nodig. G.S. stellen daarom voor deze steiger aan de gemeente Kattendijke in beheer en onderhoud over te dragen. Wel moet de gemeente Kattendijke deze steiger handhaven als reserve-aanlegplaats bij eventuele calamiteiten. Bovendien zal de steiger nog nut hebben als afvaarplaats voor schepen, die bezoekers in staat stellen de in aanbouw zijnde Oosterschel- debrug te bezichtigen. G.S. zijn van me ning, dat zolang de gemeente Katten dijke niet de volledige beschikking over de steiger heeft, de provincie het onder houd van de steiger zal verzorgen. Het bestuur van de Middelburgse ijsclub heeft maatregelen getrof fen teneinde te proberen om de reeds vele jaren voorkomende lek kages in de baan de kop in te druk ken. Met medewerking van de Ne derlandse Heidemij. is er deze zo mer aan de noordzijde van de 30.000 vierkante meter grote ijs baan het slechtste déél een proef genomen met een plastic be scherming, die verticaal langs de wand van de ijsbaan 2 meter diep de grond in gebracht is. Het „proefdeel" heeft een lengte van 200 meter. Reeds vele malen hebben de Middelburg se schaatsliefhebbers te kampen gehad met een slechte baan, omdat het water via de zijkanten naar buiten drong soms door molgaten naar buiten spoot waardoor het ijs scheurde en ging „bobbeien". Met de Heidemij heeft het bestuur een plan opgemaakt om de ge- Zoals Ged. Staten reeds in de beschrij vingsbrief bij de begroting voor 1964 kenbaar gemaakt hebben, stellen zij de Staten van Zeeland voor twee subsidie besluiten in te trekken, namelijk van 7500 per jaar aan de stichting „Fede ratie van beschuttende werkplaatsen in Zeeland te Middelburg", en van een bij drage van 15 procent van de kosten (waarin een rijksbijdrage toegekend wordt) van de schoolartsendiensten in Zeeland. G.S. willen deze subsidiëringen intrek ken met betrekking tot het in de toe komst te voeren provinciaal subsidiebe leid voor bepaalde onderdelen van maat schappelijke zorg en volksgezondheid in het licht van de nieuwe financiële ver houding tussen rijk en gemeenten. De staatssecretaris van o„ k. en w„ mr. 3. H. Grosheide, heeft de Tweede Kamer voorgesteld het verkeersonderwijs, dat tot dusver op de lagere scholen als een onderdeel van het vak aardrijkskunde wordt onderwezen, voor deze scholen tot een afzonderlijk leervak te maken. Het ligt in de bedoeling het onderwijs in dit vak op de scholen voor voortgezet gewoon en uitgebreid lager onderwijs in elk leerjaar gedurende ten minste twin tig uren per jaar verplicht voor te schrijven, hetgeen neerkomt op gemid deld ongeveer een half uur per week. Ook aan de kweekscholen zal in de toe komst het verkeer als een zelfstandig vak moeten worden onderwezen. In de memorie van toelichting op het onderhavig wetsontwerp tot wijziging van de lager-onderwijswet 1920 en van de kweekschoolwet, zegt de staatssecre taris o.m. dat hij de huidige situatie nog niet geheel voldoende acht omdat een regelmatige verkeersopvoeding thans nog niet is gewaarborgd. Hij acht het van groot belang, dat het kind tot een goede verkeersdeelnemer wordt opge voed. Advertentie) VRIJDAG a.s. in Donderdag 10 uur begint de voorverkoop! Entreeprijzen van 2,— tot 4,—. mm hele wand van de baan met een plastic dam te beschermen, maar in eerste in stantie kon deze maatregel om de hoge kosten 9000 rond niet uitgevoerd worden. Weliswaar heeft het bestuur fi nanciële medewerking verzocht van de sportfederatie, maar het is nog niet be kend of de NSF uit de totogelden een bedrag voor het herstel van de Middel burgse ijsbaan wil afstaan. De tweede mogelijkheid veel goed koper was om althans het slecht ste deel van de baan voor lekkage te vrijwaren. Voor dit doel is een be drag van rond 1000 uitgetrokken. Het bestuur hoopt nu maar, dat in het aanstaande schaatsseizoen deze maatregel in de praktijk goed zal vol doen. Mededelingen over deze proef deed Ir. H. Visser, de voorzitter van de ijsclub, gisteravond tijdens de jaarvergadering. Hij hoopte, dat thans een doeltreffend begin is gemaakt met het definitief dichtmaken van de baan, zodat wellicht dit seizoen de schaatsliefhebbers volle dig aan hun trekken komen. De lekkages en uiteraard ook de zwa re sneeuwval zijn er de voornaamste oorzaken van geweest, dat de ijsbaan gedurende afgelopen strenge winter ge durende verschillende perioden in slechte staat verkeerde. Toch kon dank zij de medewerking van vele sportliefhebbers en particulieren het Zeeuwse schaats kampioenschap op een uitstekende baan verwerkt worden. Uit het verslag van de secretaris, mr. A. Berkhout, bleek dat de maatregel om gedurende de eerste dagen de baan „vrij" te houden voor de leden een forse toeloop van nieuwe leden tot gevolg heeft ge had. Sloot men het vorige seizoen af niet rond 650 leden, thans zijn het er op vier na 900. Tegenover de bewogenheid van de ijsbaan memoreerde mr. Berkhout een rustig kampeerseizoen op de Middel burgse ijsbaan. Daarop inhakend ver klaarde de penningmeester, mr. F. W. M. van Oppen, dat de belangstelling voor de camping weer groter was dan vorig jaar, met het gevolg een hogere opbrengst. Daartegenover stond, dat ook de kosten stegen, namelijk met f 2300 tot f 5700, het gevolg van vrij dure maatregelen voor het sneeuwvrij maken van de ijsbaan en maatregelen om het intensievere gebruik van de camping op te vangen. Bij de bestuursverkiezing werden ir. Visser en mr. Berkhout respectievelijk als voorzitter en secretaris herkozen, terwijl mr. A. J. Peeck als nieuw lid in het bestuur opgenomen werd. Tijdens de rondvraag stelde de heer A. J. Haag voor om een sneeuw- blazer aan te schaffen om de sneeuw hopen aan de kant van de ijsbaan het meest funest voor de conditie op de „berm" te kunnen blazen. Ir. Visser verzekerde, dat het dagelijks bestuur zich daarover zal beraden. iwwwwwvwwwwuvwvvwMvimvwwwmv De VARA-t.v. presenteert woens dagmiddag de eerste aflevering van „Pipo de Clown en het geheim van de diepzee". Op de foto Pipo en Mik met het ezeltje Nononono De Commissie voor de Hygiëne van het Kind in Zeeland heeft zich tot de pro vinciale staten gericht met het verzoek de geldende subsidie van 25 Cent per in terne verzorgingsdag met ingang van 1 januari 1963 te bepalen op het bedrag, dat elke gemeente per verzorgingsdag bijdraagt. G.S. hebben met betrekking tot dit verzoek het advies ingewonnen van de Provinciale Raad voor de Volks gezondheid te Middelburg. Daarbij bleek dat de Financiële Verhoudingswet 1960 het mogelijk maakt om de ten laste van de gemeente gebleven kosten te betrek ken bij de berekening van de zogenaam de algemene uitkering uit het gemeente fonds. G.S. stellen dan ook voor afwij zend te beschikken op het verzoek van de commissie. Wel stellen zij de staten voor ter tijdelijke financiëring van de tekorten aan de commissie voor de kraamcentra een renteloos rekening courant krediet te verlenen tot een ma ximum van 16.000. Het Instituut voor Bestuurswetenschap pen heeft verzocht de provinciale Zeeuw se subsidie (sedert 1 januari 1959 f 880 per jaar) te verhogen. Er is namelijk een wijziging gekomen in de rijkssubsi dieregeling. Volgens het standpunt van het rijk moet de verhouding subsidie rijk en subsidie lagere publiekrechtelijke lichamen nu worden 5050. Voor Zee land zou de subsidie nu moeten worden bepaald op 1400 voor 1963, 2280 voor 1964, 2990 voor 1965 en 3770 voor 1966 en volgende jaren. G.S. hebben oog voor het belang van de werkzaam heden, die het instituut verricht op het gebied van opleiding en verdere vorming van ambtenaren. Niettemin menen G.S. dat met een subsidie van 1500 per jaar (een verhoging met ongeveer 70 pro cent) volstaan" kan worden. In dier voe ge doen zij de provinciale staten dan ook een voorstel. Voor afdeling van P.v.d.A. Een keur van zaken kwam maandag avond aan de orde tijdens de algemene ledenvergadering, die de afdeling Goes van de Partij van de Arbeid in „De Landbouw" hield. Het Tweede-Kamerlid drs. Th. J. Westerhout uit Middelburg gaf onder de titel „De politieke situatie op dit moment" een schets van de te genwoordige stand van zaken op poli tiek gebied. Veel aandacht schonk hij daarbij aan het woningbouwbeleid, dat vandaag dinsdag in de Kamer wordt behandeld. Drs. Westerhout constateerde, dat de woningbouw de zaak was, die in het verleden het ergst uit de hand is gelopen. Lof had hij voor de nota over deze zaak van minister Bogaers. „Deze nota is een aanklacht tegen het beleid van het vorige kabinet", zo stelde spreker het. Hij wees erop, dat de suggesties, die in de nota worden gedaan, door de P.v.d.A. al enkele jaren geleden naar voren zijn gebracht. Kritiek had drs. Westerhout op het feit, dat er voor industriegebou wen meer geld is uitgetrokken dan voor de woningbouw. De woningbouw hoort prioriteit te krijgen, aldus deze spreker. Om tot een definitieve oplossing van de woningnood te komen achtte hij een „revolutionaire omwenteling" nodig. De heer Westerhout stond in zijn be toog bij tal van politieke zaken stil: de verkiezingsnederlaag van de P.v.d.A., de winst van de splinterpartijen en de rassendiscriminatie. Hij wees zijn gehoor op de moeilijkheid een beleid te voeren, dat past bij de ont wikkelingen van de eerstvolgende tien tot twintig jaar. „We moeten ons reali seren, dat er beslissingen genomen moe ten worden, die een lange adem hebben", aldus drs. Westerhout. „Het is zaak om de werkelijkheid onder ogen te zien en een visie voor de toekomst te hebben". Spreker stipte ook de hulp aan onder ontwikkelde gebieden aan. Hij was van mening, dat Nederland niet „eerst het eigen tuintje moet aanharken" vóór het adere gebieden helpt, omdat de onder ontwikkelde gebieden „dan wakker zijn geworden en ons onder de voet lopen". Zaak vond hij het ook om in eigen land ruimte te scheppen om vrij te leven. In dit verband herinnerde hij aan de loonkwestie, „een spannings situatie, die we alleen met grote moeite kunnen oplossen". Hij noemde het van belang, dat de vak beweging haar juiste positie weer terug krijgt. Ten slotte benadrukte hij, dat de regering alles moet doen om Nederland in de toekomst bewoonbaar te houden: onder meer door in versneld tempo we gen aan te leggen en het ontwikkelen van de sportaccommodatie. Hij sprak de mening uit, dat vele gemeenten in Nederland er slecht voor staan en be treurde het, dat de „bestellingsbeper king" ook geldt voor de ontwikkelings kernen. „Er moeten nu juist allerlei voorzieningen worden getroffen voor de toekomst", zo hield hij zijn gehoor voor. „Dit punt is een duidelijk verschil tus sen de regering en de P.v.d.A.". Op zijn inleiding volgde een discussie. De voorzitter van de afdeling Goes van de P.v.d.A., de heer J. A. Salomé, sprak aan het begin van de bijeenkomst een welkomstwoord. Ds. M. van der Klis, christelij gere formeerd predikant in Zierikzee, heeft een beroep aangenomen naar Papen drecht. Hij is van plan om in januari 1964 afscheid te nemen van zijn huidige gemeente. De heer M. van der Klis werd geboren op 13 april 1908 in Gouda. Nadat hij en kele jaren bakker was geweest, besloot hij op 23-jarige leeftijd tot de studie van predikant aan de theologische hoge school van de Christelijk Gereformeerde Kerken in Apeldoorn. Toen de heer Van der Klis 31 jaar oud was deed hij zijn predikantsexamen. Zijn eerste gemeente was die van Maarssen waar hij op 8 no vember 1939 zijn intrede deed. Ds. Van der Klis nam in deze gemeente tijdens de oorlogsjaren deel aan een interker kelijke hulpverlening om de hongers nood tegen te gaan. Op 3 mei 1946 ver wisselde hij de gemeente Maarssen voor die van Ouderkerk aan de Amstel. Op 13 juni 1948 kwam ds. Van der Klis naar Zierikzee. Tijdens de 15-jarige ambtsperiode in Zierikzee is er veel tot stand gekomen. De gemeente telde in 1948 ongeveer 1500 leden, welk aantal nu is geslonken tot ongeveer 1000. Dat komt omdat ds. Van der Klis zich bijzon der heeft ingespannen voor de vestiging van een zelfstandige kerk in Haamstede en Kerkwerve, zodat de gemeenteleden niet meer 's zondags de reis naar Zierik zee behoefden te maken. Bovendien heeft hij geijverd om deze nieuwe ge meenten aan een eigen kerkgebouw te helpen. Ook in Nieuwerkerk worden nu kerk diensten gehouden. Deze staan momen teel nog onder supervisie van de kerk in Zierikzee. Tijdens de watersnoodramp van 1953 maakte ds. Van der Klis het kerkgebouw aan de Minderbroederstraat direct gereed om er mensen onder dak te brengen. In ditzelfde gebouw ontving hij een paar dagen na de overstroming koningin Wilhelmina. De plaatsing van een nieuw en fraai Van Vulpenorgel was eveneens mogelijk door de activiteiten van ds. Van der Klis. Voorts verzette hij veel werk om te komen tot de bouw van een nieuwe kerk in Zierikzee, die op 5 november aanstaande zal worden aanbesteed en zal verrijzen op de hoek Marisstraat- Zevengetijstraat. Ds. Van der Klis is onder meer bestuurs lid van de Stichting Vrederust, curator van het Christelijk Lyceum voor Zeeland te Goes, tweede voorzitter van maat schappelijk werk en gezinszorg, depu- taat voor de zending in Israël en voor de generale synode deputaat voor het contact met het gereformeerd sociolo gisch instituut. De gemeente van Papendrecht. waar ds. Van der Klis gaat arbeiden, telt on geveer 500 zielen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1963 | | pagina 9