Oktober, herfstkleurenmaand Yerseke koopt grond voor storten huisvuil PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 'wm Boerenleenbank Domburg boven elf miljoen UITVOERIGE DISCUSSIE IN RAAD 561ste STAATSLOTERIJ ONDER ZEELANDS HOGE HEMEL Insekten verbergen zich weer Insekten RUIL- EN VERKOOPDAG VOOR FILATELISTEN Veel bijzonders and c Watertor fa a r q n a i 5 Kerkelijke mutaties JEUGDBOEKERIJ Z.V.U. In februari '64 Zeeuwse postzegeltentoonstelling te Goes W.Z.C. HEEFT NU GOED KADER Industrieterrein in uitbreidingsplan Raad Hoofdplaat stelde begroting 1964 vast J. de la Hayze AFWEZIG le klas DINSDAG 29 OKTOBER 1963 7 X\7e zitten nu midden in d<? overgang van de zomerse loverdichtheid, naar de winterse kaalheid van stammen en tak ken. Zoals we reeds eerder op merkten, over het algemeen kan dit jaar niet van een vurige bladverkleuring worden gespro ken. Nog altijd laten de populie ren hun blad, groen nog, vallen en zien we overal in het land schap de nog intacte toppen van de Italiaanse peppels als donkere vlekken tegen de blau we of de grauwe hemel. Voorlo pig gelukkig meer blauw dan grauw. De kleurenminnaar dient zich dus tevreden te stellen met herfsttin ten in minder omvangrijke formaties. „Wil" een boomgaard het niet doen, dan is er altijd wel een eenzame pere boom, die uit de band springt als een gloeiende fakkel in een somber ver trek. Het is dan de moeite waard er eens naar toe te lopen, want perebo men kunnen een kleurschakering ver tonen waarmee slechts de Ameri kaanse eik kan wedijveren. Groen, bruin, purper, fel geel en brandend rood, ja, alle overgangen daartussen heeft de pereboom op zijn herfstpalet en met de dag wijzigen zich de scha keringen. Veel van die uit-de-band- c Door Barend Zwerfmans springers vinden we gelukkig ook nog in de plantsoenen en naarmate de bodem wordt bedekt met een ar tistiek tapijt komen de kleuren van de doortrekkende vogeltjes beter tot hun recht. De vinken, de mezen, de koperwieken, de kramsvogels, aller hande vliegend gedierte laat zich weer zien, ze boeien niet slechts de blikken door hun speels gedartel om de twijgen met vurige vruchten, maar ook het gehoor door de vele va rianten, die in hun muzikale kreten vallen op te merken. De insekten gaan zich nu weer ver bergen. Sommige om in een ge ruisloze verstarring de dood te gemoet te gaan, andere, zoals de vos jes, de fraai getekende herfstvlinder- tjes, die door middel van deze ver starring in staat zijn de winter door te komen. Vele van hen komen bin nen en dat geeft nogal eens aanlei ding tot ongenoegen. Wespen vindt men er onder, vliegen, muggen, zelfs bijen en een enkele keer onder vreem de omstandigheden. Een lezer vond een waterschorpioen, een vrij grote, platte zwarte wants in de knopendoos van zijn vrouw. Anderen worden op geschrikt door knallende botsingen tussen insekten en verlichte ruiten of vinden plotseling zo'n grote geelge- rande watertor op hun tafel als deze bij openstaand venster tegen de lamp vliegt. Vooral in het begin van de tweede oktoberhelft hebben zich vele van deze waterdieven uit hun natver- blijf opgemaakt tot een soort trek tocht. Vermoedelijk er op ingesteld om zich neer te laten, waar het op pervlak van water het frêle nacht licht weerspiegelt, komen ze terecht op of tegen allerlei voorwerpen, die deze eigenschap licht te weerkaatsen ook hebben. Glanzend witte verf, rui ten van woningen en klassen, ook zonder dat er licht achter brandt, be werken de noodlottige botsingen, die aan de natuurlijke drang tot versprei ding van de soort een jammerlijk ein de stelt. Zo vond ik er een voor een loods ogenschijnlijk dood, maar ver rassend weerstrevig, toen ik hem op nam. Opnieuw in een sloot geworpen, zwom de tor er ijlings vandoor. Het getekende exemplaar is een manne tje, te herkennen aan de ronde zuig- napjes op de voorpoten, waarmee hij zich aan het rugschilt van het wijfje kan hechten. Het insekt werd mij uit Vlissingen toegezonden, behoorde ge heel gladde rugschilden te hebben, maar had op elk vleugelschild (de vleugels zitten er onder verborgen) een tweetal duidelijke groeven. Nu zijn er wel een vijftal soorten geel- rand watertorren, maar m.i. is het toch de meestgewone. In het ontspanningsgebouw van de in richting Vrederust bij Bergen op Zoom hield zaterdagmiddag en -avond de groep Vrederust vari de filatellistenvpr- eniging Delta uit Middelburg een ruil en verkoopdag waarvoor een grote be langstelling bestond. 's-Morgens hadden de leden het gebouw leuk ingericht zo dat dë verzamelaars aan een veertigtal tafeltjes konden zitten om daar hun col lecties aan te vullen terwijl de bestuurs tafel was ingericht waar honderden ruil- boekjes in te zien waren. Er werd druk geruild, zeker een driehonderd bezoekers uit alle windstreken er waren filadel- listen uit Antwerpen, Zierikzee, Middel burg, Goes, Roosendaal en Steenbergen hebben een prettige middag en avond doorgemaakt. En de groep Vrederust groeide weer: deze zaterdag gaven zich weer zes leden op, waarvan deze groep nu bijna honderd leden telt. Tot slot nog enkele mededelingen. Halfoktober is in de Goese vest een vers broedsel eendjes gesig naleerd, en een houtduif broedend althans zittend op het nest is te Middelburg waargenomen. De laatste zwaluwen zijn na 10 oktober vertrok ken, de datum, waarop ik nog een paar zwaluwen (onder 's Gravenpol der) jongen zag voeren. Eveneens half oktober (16) werden honderden koperwieken en kramsvogels op door trek in Walcheren waargenomen (dag en nacht) en een onbekende uit Middelburg deelde mij telefonisch mee een dode jonge Jan van Gent te hebben gezien, géén stookolieslacht offer, dood maar geheel gaaf op de uitgepikte ogen na. Dit is dan de der de Jan van Gent die in Zeeland is waargenomen. Ook ontvingen we een foto van een jonge Jan van Gent op 15 oktober genomen op het strand te Dishoeck, vermoedelijk dezelfde vogel, waarover we reeds schreven, een dag te voren gefotografeerd. Zo juist komt nog een bericht door over trekkende Vlaamse gaaien, een acht tal gezien op Walcheren. Veel bijzon ders ditmaal, men zou door dit rijk gevarieerd slot bijna vergeten bij de herfstkleuren te noteren: kunt U er niet en gros van genieten, wijdt dan toch aandacht aan het detail. Eén struik, één tak, één blad zelfs kan U veel waarnemingsvreugde doen bele ven. Noot: Op 24 oktober ontvingen wij telefonisch bericht, dat zich op het strand te Vlissingen opnieuw een le vende Jan van Gent ophield. Dit moet dan binnen zéér korte tijd het vierde exemplaar zijn geweest, dat op onze kust terechtkwam. NED. HERV. KERK Beroepen te Voorhout (toezegging): M. J. Elfferich, kand. te Leiden; aangeno men naar Eindhoven: C. A. F. van Sti- priaan Luicius te Gent (B.); bedankt voor Mantgum: P. Inberg te Roordahui- zen. DOOPSGEZINDE BROEDERSCHAP beroepbaar: mevr. dr. E. A. Franken- Duparc te Leiden. GEREF. GEMEENTEN Bedanks voor Aagtekerke: A. Hofman te Zeist. NED. HERV. KERK Bedankt voor Spannum en Edens P. van der Veer te Farmsum (Gron.). GEREF. KERKEN Beroepen te 's Gravenhage-West (wijk- gemeente V) H. M. Dercksen te Rotter- dam-Charlois. Aangenomen naar Uit huizermeeden W. B. van der Meulen te Sprang-Waalwijk. Aangenomen naar 's-Gravenhage-Escamp (vac. A. W. Mee- der) A. C. Kersten te Utrecht-West, die bedankte voor Amsterdam-West. (vac. J. Wiersma). Bedankt voor Wieringer- werf J. van Drie te 's-Gravemoer. REM. BROEDERSCHAP Beroepen te Hengelo (Ov.) G. J. Bie- renga, studentenpredikant te Delft. Be roepen te Rotterdam (vac. dr. W. R. M. NoordhoffG. Duinker te Vlaardingen. GEREF. GEMEENTEN Bedankt voor Tholen en Yerseke J. van Haaren te Rijssen Voor de Jeugdboekerij van de Z.V.U. te Middelburg werden de volgende jeugdboe ken aangeschaft: AA. 68 jaar: Aafjes, Bertus: Levende pop pen; De dikke en de dunne; Annekes avon tuur. Anrooy, F. v.: Knopedorus. Baldner, Gaby: De pinguïns van pinguinstad. Biegel, P.: De gouden gitaar. Bouhuys, Mies: De rode pony. Bruna, D.: Circus: Het ei; De koning; De vis. Dobrinskaja, Anna: Ano woont in de toendra. Groot, Nel de en L. H. Stronkhorst: Wij lezen al (8 dln.). Hamaker—Willink, A.: Dim van Dam Loo- keren Campagne, Bettien v.: Avonturen van Amalia Slak. Luipen-Bronswasser, Jeanette v.: Hoe Kees en Hanneke hun konijntje kregen. Mitgutsch, A: Nico vindt een schat. Mok, M.: Dr. Kwekkeltee vindt een paard. Rom, bom, bom (versjes). Muiderman, Ans: Witte vindt een zwarte vriend. Pavlik, M.: Waar is Teddy? Scheffer, Chr.: De vogel Ne- bu&dnezar (versjes). Smulders, Lea: En toch zijn er kabouters. Wilson, D.: De nieu we pony. A. 810 jaar. Baum, F. L.: De grote tove naar van Oz. Bond, M Paddington brengt uitkomst. Diekmann, Miep: De boot vertrekt zonder Claartje. Estes, E.: Moortje Coek, Snipper Coek. Grinon, J.: Van een jongetje dat een stekje was. Gullivers: reizen: 'na verteld door E. Kastner en M. Diekman. Hallqvist, B. G.: Op zoek naar Peter; Lucas, Els: Een jaar met Anneke. Maren, G. H. v.: Katinga. Meyler, Hanny S. R.: Thomas Boe- labas. Nash, Mary: Vakantie in de bergen. Norton, M.: De Leentjeburen buiten. Pel- grom, Els: Het geheimzinnige bos. Peterson, H.: Stina en Lars in de bergen. Tricht, Aimeé v., en Talkina Old: Elsje reist naar zonneland. Wolff enbuttel-v. Rooijen, H. ambt: Rodrigo met de prinsenmanieren. Zwet, A. v. der: Kajan. AB. 1012 jaar. Angeli, Marguerite de: De poort in de muur. Berna, P.: De man met de trekharmonica. Blom, Toos: Doe je mee, Paul? Boeke, Maja: De dierën van Paolo. Buckeridge, A.: Jennings het zwarte schaap, Capel, R.: De vier uit het doktershuis. Dreux, D.: De modder jongens. Dijk, R. v.: Het rovershol aan de Franse kust. Even huis, Gertie: Verdreven vloot. Evers, L. H.: De bende van de Radaustraat. Fenton, E.: Toveren op zaterdag. Harry, sr., R. R.: Poe Ban en zijn olifant. Hulzen, Joh. v.: De tweeling van de plantage. Lomask, M.: Het spookhotel. Nierop, P.: Hoera voor Mies je Sandelhout, Nörgaard, P.: Leontien in Afri ka. Norton, M.: Het vliegende ledikant. Spence, Eleanor: Het spoor door de wil dernis. Verslufjs, Diewke: De fijnste vakan tie van haar leven. Wayne, Jenifer: Toen het plafond naar beneden kwam. Wilkes- huis, C.: Babo de krijgsolifant. Willke, Ruth: Lisabella en Lisabella en de schatgravers van Ponzano. B. 1214 jaar. Crisenoy, Maria de: Alarm in Transvaal. Dillon, E.: Het paardeneiland. Endres, Edith: Trix, Peter en paps. Grimme, A.: In het land van de Piranhas. Jacques, Maria: Wolven huilen in Konstantinopel. Kalashnikoff, N.: Jumper de hengst van Ka- bansk. Luipen-Bronwasser, J. v.: Den zo mer om nooit te vergeten. Murrey, Ch.: Prairievogel. Nerurn, R. v.: De ijzeren Hun- sa's. Norel, K.: Friendships vliegen. Ooster broek-Dutschun, Annie: Doro ontdekt zich zelf. Schreiber, H.: De witte Indianen, Stuck- ley, Elizabeth: Met z'n allen in een flat. Trease, G.: Storm over Valmy. Velsen-Quast, Margreet: Hoor ik er wel bij? C 1416 jaar. Gergely, Maria: Scözt, Knud- sen, P. C.: Odbjorn de naamloze; O'Dell, S.: Alleen op een eiland. P/chter, H. P.: Hij was mijn ouurjongen. Rutgers, v. der Loeff- Basenau, A.: Vlucht, Wassilis, vlucht! Sal- den-Campfens, E.: Ingrid heeft weer wat, Sandwall-Bergstrom, M.: Pepita's belofte. Waanders-de Haer, Miep: Acrobaten. CC. 16 jaar en ouder. Bruckner, K.: Sadako wil leven. Flinterman, J.: Jachtvlieger, Hau- sermann, G.: Simone. Marshall, J. V.: De vuurdoop Smit-Lette, Mimi: Sandra 2. Godsdienst, mythologie. Cramer-Schapp, D. A.: Bijbelse verhalen voor jonge kin deren (6 j.e.o.). Hug, F., en Margrit Hug: En God zag dat het goed was (4-7 j.). Wal ker, K. en G. Boumphrey: De dieren kwa men twee aan twee. 3. Staat en maatschappij. Schippers, Ariette: Als het eindexamen achter de rug is (15 j.e.o.). Kennis der natuur. Frisch, K. v.: Biologie voor iedereen (2 dln in 1 b.) (15 j.eo.). 5.8. Plantkunde. Dagnelie-Bremer, G. A. en W. A. C.: Droogbloemen. 5.9. Dierkunde. Werft', S. v. der, en S. H. Woudsma: Zwerfvogels (10 j.e.o.). Wilson, M.: Het menselijk lichaam (14 j.e.o.). 6.2. Levensbeschrijving. Rowland, J.: Alex ander Fleming ontdekker der penicilline (12 j.e.o.). 6.3. Auto. schip en vliegtuig. Graaf, P. de: Race- en sportwagens (13 j.e.o.). 7.3. Handenarbeid. Klein, L. P.: Van aap tot z^bra. Molenveld, C.: Speel en werk met metaal (12 j.e.o.). Nieuwenhuis-v. Steen tergen, L.: Ha, wij mogen koken. 7.8. Muziek. Joode, T. de: Jazz onder het mes (13 j.e.o.).. 7.9. Sport en spel. Addens, Inge: Doe spel letjes (10 j.e.o.). Seybold-Brunnhuber, A.: Het meisje en de sport (12 j.e.o.). 8.2. Levensbeschrijving. Machtigen, De, der aarde. Petry, Ann: Het leven van Harriet Tubman (12 j.e.o.). Thomas, J. L.: De Dalai lama (13 j.e.o.). 8.5 Algemene geschiedenis. Baumann, H.: Met Hannibal over de Alpen. Gray, E. A.: Met Napoleon naar Moskou (14 j.e.o.). 9 Land en Volkenkunde. Opmars der con tinenten (19 j. e.o.). 9.1. Europa. Hopp, Z.: Grote dag in Noor wegen (8-10 j.). Roolfs, Mathilde: Eikky uit Finland een meisje van stavast (10 j.e.o.). 9.2. Afrika. Kaye. Geraldine: Grote dag In Ghana (9 j.e.o.). 9.4. Australië. Bruyn, Cor: Australië doe open (2 dln). In de Raiffeisenweek bereikte de Boe renleenbank „Domburg" wederom een mijlpaal. De 11.000.000 aan spaargel den werd bereikt. De 9-jarige Leunis Dekker uit Westka- pelle kwam met zijn inleg juist 10 cent boven de 11.000 000 zodat hij de ge lukkige winnaar werd van een nieuwe fiets. Tijdens een bijeenkomst woensdag avond in het bijkantoor te Westkapelle, waar ook Leunis met zijn ouders aan wezig was, bood de voorzitter, de heer W. Brand uit Domburg hem de fiets aan. Vorig jaar was in de Raffeisenweek de 10.000.000 bereikt zodat de bank op een geslaagd jaar terug mag zien. Van 1 januari 1963 tot heden werden 255 nieuwe boekjes uitgereikt, terwijl het aantal spaarrekeningen 4613 was. In de Raiffeisenweek 1963 werd met 2195 stor tingen ruim 316.000 ingelegd. Dezer dagen hield de afdeling Walche ren van de Intern. Ver. Philatelica haar maandelijkse vergadering voor het eerst in restaurant Wöhler te Middel burg. In een gezellige sfeer gingen wederom veel zegels en poststukken in andere handen over. De voorzitter deed mede deling van een aantal activiteiten in eigen afdeling en in provinciaal en lan delijk verband. Naar de landelijke na jaarsvergadering in Utrecht werden de heren K. Otte en N. A. Malcorps afge vaardigd. De heer P. Weststrate werd door het bestuur aangezocht als lid van de provinciale commissie, die op 29 fe bruari 1964 in Goes een Zeeuwse ten toonstelling in Philatelicaverband zal organiseren. De leden die een deel van hun verza meling willen inzenden werd aangera den reeds nu met de voorbereiding er van te beginnen. Het bezoek aan de ruilbeurs-contact middag op 16 november a.s. (foyer Ci ty Theater) werd hartelijk aanbevolen. In januari 1964 zal in Middelburg een vergadering van het hoofdbestuur wor den gehouden. Zo mogelijk zal onze af deling dan 's middags naar buiten op treden. Het kortgeleden ingeschreven 50ste af delingslid zal nog worden verrast met een waardebon. De Yvertcatalogus en enkele presentjes van een der leden wa ren de inzet van de onderlinge verlo ting. Na een onderbreking in zijn opleiding als gevolg van het zomerseizoen heeft hotelhouder J. C. Compeer uit Oostka- pelle thans zijn eerste solovlucht in een zweefvliegtuig gemaakt en daarbij het B-brevet van zweefvlieger behaald. Jongstleden zaterdag werden op her zweefvliegcentrum Teriet bij Arnhem de theoretische examens afgenomen voor de wettelijke bevoegdheid tot het ge ven van onderricht in het zweefvliegen (zweefvlieginstructceur). Onder de acht deelnemers aan het examen waren ook twee leden van de Walcherse Zweef- vliegclub, de heren J. H. Soest uit Vlis singen en Ronald Fukken uit Middel burg, die beiden slaagden. Ondanks het feit, dat de W.Z.C. nog niet de beschikking heeft over een eigen terrein, zijn de pogingen om een goed kader te vormen, met succes bekroond: één volledig bevoegd instructeur, drie hulpinstructeurs en elf zweefvliegbe- wijshouders. Vijf jaar geleden maakten wij in ons blad melding van de pogingen, die werden ondernomen, om de Walcherse Zweefvliegclub, die voor de oorlog op het vliegveld Souburg bloeide, weer in de lucht te krjjgen. In die vijf jaar is hard gewerkt met als resultaat een goedgetraind kader, een eigen zweef- vliegterrein ontbreekt echter nog. Wan neer de club volgend jaar haar dertig jarig bestaan viert zou de toewijzing van een terrein een verdiend cadeau zijn. De gemeenteraad van Yerseke heeft tij dens zijn vrijdagavond gehouden verga dering uitvoerig gesproken over het voorstel van b. en w. om 1.08.70 ha grond voor vuilnisstortplaats aan de Steeweg aan te kopen van de heer L. Paauwe voor de prijs van 10.000. In de ver- koopsvoorwaarden had het college een bepaling opgenomen, waarin bij een eventuele verkoop van deze grond in de toekomst de verkoper het voorkeurs recht van koop zou krijgen. Deze bepa ling vormde aanleiding tot een langdu rige discussie. De heer C. v. d. Velde (c.h.) vond de prijs voor de grond vrij behoorlijk en zag dan ook geen reden aan deze koop nog een voorkeursrecht te koppelen. Boven dien moet deze grond straks aan een ie der kunnen worden verkocht. Ook de heer J. van Schaik (c.h.) toonde zich geen voorstander van deze voorwaarde. Hij wees erop, dat met het voorkeurs recht in het verleden geen prettige erva ringen werden opgedaan terwijl men bij een eventuele verkoop nooit de hoogste prijs zal kunnen krijgen. De heer J. de Koeijer (a.r.) vond het voorkeursrecht een gevaarlijk iets om aan gemeentelijke transacties te verbinden. Wethouder J. Koster (s.g.p.) zag in deze zaak niets gevaarlijks. Wanneer de gemeente de grond weer wil verkopen dan kan de heer Paauwe zijn prijs hiervoor bepalen. Gaat de raad met deze prijs niet ak koord dan kan beslist worden hoe wel te verkopen. Na deze uiteenzetting kon de raad zich met het voorstel wel verenigen, wat dan ook zonder hoofdelijke stemming werd aangenomen. In verband met de toetreding van de ge meente Rilland-Bath en Wemeldinge tot de gemeenschappelijke regeling voor de reinigingsdienst werd ingaande 1 januari 1964 een nieuwe regeling vastgelegd. Op een vraag van de heer J. B. Korstanje (p.v.d.a.) of deze regeling een verhoging van de reinigingsrechten ten gevolge zou kunnen hebben antwoordde burgemees ter A. C. Willemsen ontkennend. Daar een toename van verkoop van ingevoerd vlees, al dan niet in slagerswinkels, plaatsvindt, werd in het belang van de volksgezondheid een wijziging in de ver ordening Vleeskeuringsdienst in de Keu ringskring Kruiningen aangebracht. Hierin wordt bepaald, dat keuring van ingevoerd vlees moet plaatsvinden. Aan gezien de Keuringskring Kruiningen jaarlijks een tekort, heeft op haar begro ting werden de keurlonen verhoogd. Gezien de toekomstige realisering van het saneringsplan werd een tweetal wo ningen in de Stoofstraat, de nummers 5 en 7, eigendom van wijlen C. van Spar- rentak, aangekocht voor de gezamenlij ke prijs van 2500. Van de heer D. Poelman werd grond, ter grootte van 45 a. 18 ca. aangekocht voor de prijs van 2,per ca. Aan pachter H. Poelman werd een pachtvergoeding toegekend van 3506,Deze aankoop was nood zakelijk in verband met de realisering van het in het uitbreidingsplan opgeno men industrieterrein. Wil men voor deze industrieterreinen medewerking krijgen van het ministerie van economische za ken, dan dienen de daarin gelegen gron den in eigendom van de gemeente te zijn. Van het waterschap „De brede watering van Zuid-Beveland" werd een perceel grond in de Burenpolder gehuurd. Dit betreft een terrein, dat za.1 worden be stemd voor recreatieve doeleinden. Be sloten werd de pachtovereenkomst tus sen de heer Joz. de Koeyer en het wa terschap met betrekking tot dit terrein af te kopen voor de prijs van 1500. Aangezien ook de gemeente Yerseke aanvragen worden gedaan voor het aan brengen en inrichten van doucheruimten werd besloten de begrotingspost „pre mies ingevolge de premieregeling wo ningverbetering en -splitsing" voor het begrotingsjaar 1963 hierop van toepas sing te verklaren. Op daartoe gestelde vragen deelde de raadsvoorzitter mede dat voor de complete aanbrenging van doucheruimte 800 en voor het enkel inrichten van een dergelijke ruimte 400.- aan premie kan worden ver strekt. Aan een verzoek van het bestuur van de Vereniging voor Christelijk Uitgebreid Lager Onderwijs te Yerseke voor de aan schaffing van 't.l.-verlichting voor drie lokalen werd goedgekeuring verleend. Voorts ziet het er naar uit, dat Yerseke binnen niet al te lange tijd een vereni gingsgebouw, bestemd voor de bejaar densociëteit en verder cultureel gebruik, rijk zal zijn. In principe had de raad hier reeds eerder goedkeuring verleend. Het dagelijks bestuur van de gemeente trachtte hierop een plaatselijke aanne mer bereid te vinden dit gebouw voor het begrote bedrag te bouwen. Deze pogingen hadden echter geen succes. Besloten werd dan ook de bouw nu on derhands aan te besteden aan de fa. gebr. C. en J. Otte te Nieuwdorp voor de prijs van 46.500,Het schilder- en glaswerk werd gegund aan de fa. A. Rid derhof voor 3580,Geraamd werd verder nog een bedrag van 8000,voor de aanleg van verwarming. De raad verleende voorts zijn goed keuring aan het voorstel van b. en w. om over te gaan tot de verkoop van dertien woningwetwoningen aan de bewoners. Burgemeester Willemsen deelde mede, dat deze verkopen gelei delijk afgehandeld worden en dat in komende raadsvergaderingen nog meerdere dergelijke voorstellen zul len komen. De heer H. Cornelisse (s.g.p.) had ver nomen, dat de schatting van deze perce len in vergelijking tot andere gemeenten nog al hoog was. Werd bij de schat ting ook rekening gehouden met de vraag naar behoefte? De raadsvoorzit- De raad van Hoofdplaat kwam vrijdag avond in openbare vergadering bijeen. De voorzitter deelde mede, dat de op brengst van de collecte ten behoeve van de vluchtelingen uit Griekenland en Tur kije 500,zal bedragen. In deze vergadering werd de gemeente begroting van inkomsten en uitgaven voor het dienstjaar 1964 behandeld, als mede die van de Instelling voor Maat schappelijke Zorg. Bij de behandeling hebben de raadsleden de subsidies onder de loep genomen. Na uitvoerige discussie kon men toch niet besluiten om subsidies te schrappen. Zonder hoofdelijke stemming werd de gemeentebegroting voor het dienstjaar 1964 als volgt vastgesteld: De inkomsten en uitgaven voor de gewone ddienst be dragen 420.309,01, met een post on voorziene uitgaven van 1.834,50. Om de gewone dienst 1964 sluitend te maken werd een bijdrage van de algemene re serve genomen van 8.750,47. Inkomsten kapitaaldienst 816.435,88; uitgaven kapitaaldienst 969.606,26. Na delig slot kapitaaldienst 153.170,38. De begroting voor 1964 van de Instelling Maatschappelijke Zorg werd in inkom sten en uitgaven vastgesteld op 8.574,56. Voorts kwam aan de orde de voorlopige vaststelling van de rekening van inkomsten en uitgaven over het dienstjaar 1962, alsmede die van de In stelling voor Maatschappelijke Zorg. De ontvangsten van de gemeentereke ning 1962 op de gewone dienst bedragen 552.151,41 en de uitgaven bedragen 544.159,42, zodat de gewone dienst een batig slot aangeeft van 7.991,99. De ontvangsten op de kapitaaldienst werden voorlopig vastgesteld op 927.644,34 en de uitgaven op 1.055.075,95, zodat de kapitaaldienst een nadelig slot heeft van 127.4431,61. De rekeningscijfers over 1962 van de Instelling voor Maatschappelijke Zorg werden voor de gewone dienst in inkom sten en uitgaven vastgesteld op 5.678,59. De raad stelde het bedrag per leerling als bedoeld in artikel 101 der Lager- onderwijswet 1920 voor de drie alhier ge vestigde bijzondere lagere scholen voor 1964 vast op 60, In de rondvraag informeerde het lid de Smit naar verbetering of vernieuwing van de haven. De voorzitter kon hierop nog geen positief antwoord geven. ter vond ook de prijs wel hoger dan ver wacht was, doch wees erop, dat de ver koop volledig op basis van vrijwilligheid plaatsvindt. Tot lid van de woonruimteadviescommis sie werden herkozen mejuffrouw A. J. Oom en de heren C. J. Gebraad, M. C. Polderman, J. van Schaik en E. Boone. In de rondvraag vroeg de heer H. Cor nelisse aandacht voor de slechte bestra ting in de Scheldestraat en de Haven straat alsmede voor de vele ratten, die huizen aan de Langedam op de haven. De heer E. Boone (vrije lijst) had verno men, dat de haven was aanbesteed en vernam graag hoever het hiermee stond. Burgemeester Willemsen antwoordde hierop, dat men nog steeds stuit op de onwillige houding van eigenaren van per celen in de omgeving. Er worden thans besprekingen gevoerd met de advocaat. Ook de rijksgoedkeuring laat nog op zich wachten. Met grote blijdschap en dankbaarheid geven wij kennis van de geboorte van ons dochtertje en zusje ERICA JOSEPHINA. J. de Kok. A. J. de Kok-la Soe. Pièro. Oost-Souburg, oktober 1963 Vlissingsestraat 63. Heden overleed mijn geliefde zoon en onze geliefde broeder en zwager, ABRAHAM LUITWIELER, op de leeftijd van 53 jaar. Namens de familie, wed. A. Luitwieier- Meijer. Middelburg, 27 oktober 1963. Achtersingel 13. Heden overleed, zacht en kalm, onze lieve va der, behuwd- en groot vader, JACOBUS ADRIAAN DALEBOUT, weduwnaar van Cornelia Meulpolder, op de leeftijd van bijna 61 jaar. Nijmegen: A. Bos-Dalebout. A. J. Bos. Goes: P. Dalebout. L. Dalebout-Rijn. Kapelle A. E. v. d. Sc^raaf- Da.ebout. A. v. d. Schraaf. Heerlen: M. Dalebout. J. C. Dalebout- v. d. Weele. Goes: L. M. Zegers- Dalebout. C. J. Zegers. En kleinkinderen. Kloetinge, 27 oktober 1963. De begrafenis zal plaatsvinden op woens dag 30 oktober a.s. om 1 uur te Kloetinge. Heden ging van ons heen, na een geduldig ge dragen lijden, mijn lieve man, onze lieve en zorgzame vader, behuwd- en grootvader, HENDRIK JAN VAN ZWEDEN, op de leeftijd van bijna 67 jaar. Hij is verlost, God heeft hem welgedaan. Ps. 116. Nieuw- en Sint- Joosland: Oost-Souburg: P. van Zweden-Riemens. A. P. van Zweden. C. C. van Zweden-de Wijze. J. P. van Zweden. P. C. van Zweden. J. van Zweden-Schouwenaar. S. A. van Zweden. F. E. van Zweden-Veldhuyzen. A. H. van Zweden. M. C. van Zweden-de Smit. P. J. van Zweden, en verloofde. M. J. van Zweden. T. C. van Zweden-Joosse. H. J. Joosse-van Zweden. L. Joosse. En kleinkinderen. De overledene ligt opgebaard in de aula van het ziekenhuis Bethesda te Vlissingen. De begrafenis zal plaatshebben op donderdag 31 oktober te 12 uur te Nieuw- en Sint-Joosland. Nieuw- en Sint-Joosland, 28 oktober 1963. Molendijk 23. Rotterdam Kapelle: Vianen: Middelburg: Nieuw- en Sint- Joosland: Arnemuiden: IEDERE DAG kunt D adverteren in de P.Z.C. arts, Middelburg. van 30 oktober tot en met 3 november. Met leedwezen geven wij kennis, dat op de leeftijd van 64 jaar, na een ernstig ziekbed van 4 maanden, berustend in zijn lijden, bewust van zijn overgaan, rus tig van ons is heenge gaan, LEIN ABRAHAM SUURMOND, in leven gepensioneerd onderofficier K.M. In liefde en dankbaar heid gedenken hem Josephine. Catharina. Elisabeth. Middelburg, 24 oktober 1963. Nwe. Vlissingseweg 390 De crematie heeft te Velsen plaatsgehad. Voor de zeer vele blijken van medeleven, ons betoond na het overlijden van onze lieve broeder, behuwdbroe- der, oom en oudoom HENDRICUS LEONARDUS VAN HOUCKE, betuigen wij aan allen onze oprechte dank. Namens de familie, J. M. L. van Houcke. Vlissingen, oktober 1963. Schuitvaartgracht 185. HOGE PRIJZEN Heden overleed, plotse ling, tot onze diepe droefheid, mijn innig geliefde en zorgzame man en onze geliefde broeder, zwager en oom PIETER VAN PEENE, in de ouderdom van 73 jaar. Allen die hem gekend hebben, zullen beseffen wat wij in hem verlie zen. Uit aller naam, N. van Peene- Gabriëlse. Westkapelle, 28 oktober 1963. ƒ25.000 9658 ƒ5000 1377 ƒ2000 8610 ƒ1500 19912 20362 ƒ1000 5383 7234 12834 19726 20790 400 1385 1715 3288 6S15 7329 10190 10427 10571 105S7 13426 15198 16517 1736S 19339 21675 200 1977 2005 2025 2131 2693 2909 3114 3244 3704 4441 4745 4780 5076 5410 5488 5558 6095 6454 6783 6993 7119 7,360 8451 8744 8771 8926 9104 9258 9351 9412 9694 9710 10355 10762 10890 11181 11382 11914 12023 12385 13101 13106 13322 13367 13419 13491 13655 14214 14291 14306 14913 14924 14999 15424 15620 16777 17064 17431 17767 18265 18303 18511 19386 19405 19718 19851 19936 20098 20324 20499 20700 21201 21370 21458 21517 PRIJZEN VAN ƒ20.— 1008 010 012 021 024 032 033 057 099 111 142 199 203 214 229 247 259 268 274 293 353 357 364 374 405 414 42S 472 484 495 510 513 530 539 563 575 588 594 603 663 673 708 714 747 795 814 817 870 879 891 947 966 967 2022 029 045 053 059 093 101 103 111 113 115 150 199 200 248 293 294 317 338 372 387 413 420 448 464 507 522 550 560 574 579 616 630 649 709 731 737 752 768 771 773 806 822 824 826 887 897 899 907 913 948 961 982 988 3013 026 032 041 044 053 065 126 128 148 192 230 245 257 289 299 309 321 343 390 395 403 421 428 432 437 452 482 518 546 560 571 573 578 580 582 597 638 640 695 805 825 835 842 877 885 899 907 953 989 4116 117 120 134 141 155 162 217 234 255 357 360 386 469 502 504 562 584 588 599 602 649 652 658 665 717 727 738 774 832 S58 859 870 912 948 966 995 5021 035 040 075 100 126 139 158 159 184 138 191 221 231 239 240 294 318 347 408 418 420 429 446 497 539 541 560 577 598 603 746 838 842 843 884 896 927 970 978 990 996 6073 101 136 191 222 242 246 251 254 298 308 310 325 330 342 371 374 407 424 42S 459 488 493 497 524 544 548 5S2 5S3 592 605 625 675 695 713 758 759 764 775 776 798 803 812 850 860 867 883 884 944 961 975 7009 094 113 125 177 188 249 309 312 318 320 349 383 404 420 452 466 488 506 515 532 553 595 629 633 683 711 728 779 780 787 822 844 847 852 91C 922 952 964 998 8001 040 091 167 189 206 212 238 258 266 282 316 322 326 334 339 357 375 387 424 437 439 466 517 538 545 553 559 572 584 601 609 68c 692 694 712 734 745 818 828 833 840 845 868 889 894 897 904 913 939 964 998 999 9085 090 134 142 155 175 195 265 306 326 327 341 345 359 400 401 420 425 445 459 567 611 635 639 642 653 655 668 670 673 683 705 746 771 772 773 783 808 828 837 866 889 912 980 996 10000 10023 124 154 159 167 211 228 231 240 254 269 270 277 289 341 411 434 447 469 480 484 498 549 564 679 735 795 817 834 859 869 878 909 920 924 928 935 975 11018 029 045 059 078 102 110 132 135 137 146 160 203 281 304 330 400 404 411 462 479 499 533 535 537 543 575 598 622 655 658 681 735 740 791 876 893 910 948 979 990 13011 025 038 054 060 078 088 099 122 127 154 169 187 232 245 254 282 354 372 414 434 440 478 487 497 552 562 571 603 639 650 675 698 740 777 786 793 822 S26 831 837 848 857 870 924 925 952 963 978 13012 028 126 172 173 178 179 233 242 281 282 323 351 355 378 384 430 447 475 490 560 598 696 742 765 793 799 811 837 844 846 858 873 877 893 898 918 946 998 14001 024 025 056 076 126 130 145 187 191 236 239 259 330 364 373 380 385 396 433 46S 495 513 515 576 589 594 636 662 663 675 677 707 711 768 792 837 842 847 853 898 943 951 959 992 15025 064 071 077 080 125 165 172 197 214 273 283 301 306 377 378 380 386 392 416 443 453 502 564 595 614 640 642 654 657 679 691 718 723 732 746 764 789 849 893 919 911 991 QR9 999 16006 016 019 051 061 185 193 198 224 229 250 271 358 394 396 443 445 447 463 465 495 544 551 564 589 616 622 631 693 709 714 806 858 17006 008 020 038 075 085 117 200 248 253 415 418 428 440 461 507 563 613 618 658 760 855 880 985 9S9 18004 017 099 108 142 144 189 237 263 279 287 289 345 378 386 412 430 436 490 510 528 597 620 647 686 710 728 814 836 838 869 871 926 931 19005 025 068 089 095 141 167 174 207 216 218 251 262 394 410 426 448 465 467 473 509 534 546 581 596 717 737 744 753 762 775 856 864 866 869 911 940 959 997 30011 040 044 071 0S0 081 091 099 104 107 172 179 188 197 199 206 212 222 325 348 363 373 381 432 501 549 594 661 674 687 693 725 794 855 856 S5S 890 892 928 962 982 31002 009 025 048 078 093 124 144 173 186 239 243 261 305 308 319 326 352 366 368 379 410 450 460 468 491 559 581 585 587 601 647 651 679 689 706 783 785 799 818 819 890 979

Provinciale Zeeuwse Courant | 1963 | | pagina 7