Winst noch verlies in 1984 voor GMZ geraamd pastoe ZEEUWSCH-VLAANDEREN Gok niet... Fa. Van den Hemel meubelen „EIGEN HAARD" AGENDA BELGISCHE VISSER KAMPIOEN WESTERSCHELDEHENGELAARS „HERENMODE" VAN DIXHOORN Tonidoheren niet opgewassen tegen Swift Geen 6-6, maar 9-0 MARKTBERICHTEN IN WONINGEN VOOR BEJAARDEN KOMT THANS MEER COMFORT EEN TON VOOR AARDGAS- VOORBEREIDINGEN Zaamslag-Serooskerke 2-1 BELGISCHE SPORTVISSER ZOEK IN DICHTE MIST Dia's en lezing over Wesi-Zeeuwsch-Vlaanderen Wissel Zeeuws-Vlaanderen e Uienzaad verwoest bij brand in Goes schade 150.000 Oud-Waardenaar na ongeval overleden Gestolen bromfiets uit Terneuzen in Amsterdam gevonden Ledenvergadering van „Het Groene Kruis SL-Nicolaas-actie start op 16 november Terneuzen won van Axel (5-1) Tweede „Mosselrit" van M.A.C.A „Axel" Club gevormd voor dialectstudie W interprogramma „Willem Teil" Van 19 gevangen vissen, 14 ondermaats Ruim 200 hengelaars kwamen naar Groede 'iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiniiiiiiiiiininiiiniif Prijswinnaars Ruime keus in herenhoeden. 14,90 tot 39,50 Hersenschudding na val met bromfiets VOLLEYBAL Luxemburgs team tegen Nederland Examen pedagogie Gemeenteraad Breskens besloot Raadslid had bezwaar tegen onderhandse aanbesteding DINSDAG 29 OKTOBER 1963 PROVINCIALE ZEEUWSE C O U R A N T Uit de begroting voor 1964 van de N.V. Maatschappij tot gasvoorziening Mid den-Zeeland (G.M.Z.) blijkt, dat noch met een winst, noch met een verlies re kening is gehouden. Dat geen winstcij fer naar voren komt is hoofdzakelijk een gevolg van verhoogde interest-af schrijvingen, salarissen en lonen, en het wegvallen van de vergoeding door het staatsgasbedrijf voor de watergasnood- installatie te Goes. Voor de te verwachten verdere uitbrei ding in het verzorgingsgebied zijn be dragen geraamd voor de aanleg van transportleidingen en voor huisaanslui tingen, alsmede voor de aanschaffing van nieuwe gasmeters. Ten aanzien van de kapitaalsuitgaven wordt nog opgemerkt, dat van de niet gerealiseerde projecten van de begro ting 1963 zijn overgenomen: een bedrag voor de aankoop van een terrein voor een gashouder bij de watertoren te Goes de kosten in verband met een te leggen spoorweg over het terrein van het gas bedrijf te Goes; de bouw van een gas- berging te Oostkapelle; de aanschaffing van een telemeetinstallatie; en de bouw van een schuilkelder te Goes. Een felle brand heeft zaterdagmorgen in een drogerij voor uienzaad te Goes een schade van ongeveer 150.000 ver oorzaakt. Een grote voorraad kostbaar uienzaad ging daarbij verloren. Het vuur woedde niet lang, omdat de Goe- se brandweer snel ter plaatse was en het vuur met groot materiaal bestreed. De brand deed zich voor in de drogerij van de gebr. P. C. en L. de Jongh aan de 's Heer Hendrikskinderendijk. De oorzaak is nog niet definitief bekend, maar vermoed wordt dat de brand ont stond, als gevolg van gasontwikkeling in de oliekachel, die men even na ze ven uur wilde aansteken. Via de kanalen van de kachel moet het vuur zich in het opgeslagen uienzaad hebben verspreid. Tegen half acht werd de brandweer gealarmeerd, die het vuur eerst met de nevelspuit en later met enkele water stralen te lijf ging. Van de voorraad geselecteerd uienzaad en ook stamzaad bleef weinig over. Het vuur was vrij snel bedwongen, maar het nablussen van de smeulende voorraad en van onder meer ook zakken en matten nam veel «tijd in beslag. De drogerij werd grotendeels verwoest. Tegen half elf was de brand weer klaar met het nablussen. Dat doelpunten de wedstrijd beslissen ondervond een voor driekwart van de speeltijd in de meerderheid zijnd Seroos kerke. Vooral het eerste halfuur na rust ontketende de Waicherse ploeg een offensief waartegen de thuisclub zich met man en macht moest verdedigen om soms met wanhoopsvoetbal de gas ten het scoren te beletten. Zo keerde in de 19e minuut een der Zaamslag-verde- digers staande op de lijn van de doel- mond de bal met beide handen. Heel Serooskerke vroeg een strafschop, maar de Zaamslagse scheidsrechter Pleunis zag hierin geen overtreding, doch schijnbaar een daad van lichaams bescherming. Na een half uur spelen in deze helft kwam bij een der sporadische tegenaanvallen van de thuisclub een doelpunt gescoord door linksbuiten Roo- se op verrassende wijze tot stand en leidde Zaamslag geheel tegen de ver houding in met 21, wat naar later blijken zou ook de eindstand zou wor den. Direct na de aftrap starten de gas ten in een hoog tempo en verkregen een licht veldoverwicht dat in de 13e minuut resulteerde in een buitenspeldoelpunt van Van Wouwe, dat zeer terecht werd afgekeurd. Verder speelde de gladheid van het ter rein de spelers ook danig parten, waar door vele combinaties een vroegtijdig einde vonden door valpartijen. Bij een der Zaamsiagaanvallen miste De Koeier een goede kans om zijn club een voor sprong te geven. In de 24e minuut plaatste de terugge trokken middenvoor Riemens de bal naar voren, die door de Zaamslagse centre-half Babijn van richting veran derd werd en voor de voeten van links binnen Jongepier kwam die doelman Van de Vrede met een strak schot pas seerde, maar de arbiter had andermaal buitenspel geconstateerd. Een minuut later kon de Serooskerke aanvalsleider Riemens, na een fout van Babijn toch een geldig doelpunt doen aantekenen (01), maar de thuisclub had een ant woord hierop in de vorm van een tegen- goal enkele minuten later gescoord door Roose, waarmee ook de rust aanbrak. Na bovenvermeld Serooskerkeoffensief wat dus in feite werd afgesloten met een Zaamslag-doelpunt, ontspon zich een gelijkopgaande strijd, waarbij zowaar de thuisclub nog heel dicht bij een derde doelpunt kwam toen zeven minuten voor het einde een hard schot van Roose bui ten bereik van doelman Boone door de lat werd gekeerd. Moegestreden, moreel gebroken en te leurgesteld door tegenslag speelde Se rooskerke zonder enig zelfvertrouwen de wedstrijd uit en behaalde Zaamslag een even gelukkige als geflatteerde over winning. want met een gelijk spel als uitslag zou het Zaamslagse spel ruim schoots gehonoreerd geweest zijn. ZAAMSLAG COLLECTE De te Zaamslag gehouden collecte ten bate van het Protestants Interkerkelijk Thuisfront heeft in totaal f282,73 opge bracht. Voorts is een bedrag van 100.000 uitgetrokken voor voorbereidende werkzaamheden, die verband houden met de komst van het aardgas. In to taal is voor uitbreiding en vernieu wing een bedrag van 576.000 ge raamd. Bij het bepalen van de gasopbrengst is uitgegaan van de werkelijke gasafgifte in 1962 aan huishoudelijke verbruikers en kleinindustrie, die ruim 8.6 miljoen kubieke meter heeft bedragen. Op grond van de verbruiksontwikkeling is voor de raming van 1964 een toeneming van ruim 12 procent in aanmerking geno men, namelijk 6 procent voor 1963 en 6 procent voor 1964. Er is voorts rekening gehouden met een belangrijke inkrim ping van de straatverlichting. De hoe veelheid verkocht gas is geraamd op ruim 9.8 miljoen kubieke meter; de to tale inkomsten op 2.477.500. Aan gas- inkoop is geraamd 1.480.000. De heer Chr. Bramse is zaterdagmiddag te Poortugaal bij het oversteken van de rijweg door een auto gegrepen en later in het ziekenhuis „Dijkzigt" te Rotter dam aan de daarbij opgelopen verwon dingen bezweken. De 81-jarige Chr. Bramse woonde tot voor enkele weken nog in Waarde. Na het overlijden van zijn vrouw ver huisde hij naar zijn dochter in Poortu gaal. Het stoffelijk overschot zal worden overgebracht naar Waarde en daar woensdag 30 oktober worden begraven. Zondagmiddag is de rijkspolitie te water in Wemeldinge op zoek gegaan naar een Belgische sportvisser, die 's mor gens vanuit Krabbendijke met een roei boot met buitenboordmotor was ver trokken. Hij had twee kinderen aan boord. De jongste was twee jaar. De R.P. 18 voer uit in een dichte mist en nadat men enige tijd had gezocht, kreeg men bericht van de collega's te land, dat de roeiboot op de dijk bij Krabben dijke was aangekomen. Man en kinde ren waren in goede welstand- Een politiepatrouille te Amsterdam heeft maandag tijdens een verkeers controle op de weg een 21-jarige Am sterdammer aangehouden, omdat hij in het bezit bleek te zijn van een brom fiets die op zaterdag 21 september in Terneuzen werd ontvreemd. De jonge man, vroeger in Zeeland woonachtig, verklaarde dat hij de bromfiets van een onbekende had gekocht. Hij werd met zijn brommer overgebracht naar het po litiebureau Raampoort in Amsterdam. Vandaag (dinsdag) zal hij naar Terneu zen worden geleid, waar de gemeente politie gaat onderzoeken, in hoever het verhaal van de aangehouden Zeeuwse Amsterdammer juist is. De bromfiets is eigendom van een inwoner uit Axel, die het voertuig in een Terneuzense garage had gestald. Na de vermissing, nu ruim 5 weken geleden, werd het signalement over alle Nederlandse po litieposten verspreid. Vandaag - dinsdag - houdt de vereni ging „Het Groene Kruis" te Terneuzen haar jaarlijkse algemene ledenvergade ring in het wijkgebouw aan de Van Steenbergenlaan te Terneuzen. De agenda vermeldt onder meer het ver slag over de werkzaamheden der afde ling in het afgelopen jaar en de verkie zing van drie bestuursleden, waarvan twee aftredend en één vacature. GROEDE De winkeliersvereniging Groede heeft in hotel Beun een vergadering belegd om te komen tot een Sint-Nicolaasactie, die gehouden zal worden van 16 november tot en met 5 december. Het ligt in de bedoeling dat Sint-Nicolaas op 16 no vember zijn intrede zal doen. Middelburg Electro: Dort wo dei Berghof steht, 19.30 uur, 14 1. 't Trefpunt: Ope ning Kinderboekenweek, 19.30 uur. Van Benthem en Jutting: expositie reis schetsen en keramiek, 918 uur. Vlissingen Alhambra: Lift naar de mis daad, 20 uur, 14 jaar. Luxor: Waar re volvers regeren. 20 uur, 14 Jaar Bri tannia: Het Vlissingsch Schouwspel met Hokus pokus", 20 uur. Goes Grand: De rode kaperkapitein, 20 uur, 14 jaar. Oosterkerk: Gemeente avond Nederlands hervormde kerk, 20 uur. Landbouw: Ledenvergadering Mij. Tuinbouw en Plantkunde. 20 uur. Prins van Oranje: Onderlinge Waarborgmij. Zeeuwse C.B.T.B 14.30 uur. Terneuzen Luxor: Moordverhaal, 20 uur, 14 jaar. Wijkgebouw Groene Kruis: Jaarlijkse algemene ledenvergadering, 19.30 uur. Sas van Gent Olympiatheater: Die lus tige Witwe, 20 uur, a.l. Zierikzee Huis van Nassau (Graanbeurs): Ringdag hervormde vrouwenverenigingen op Schouwen-Duiveland, 10 uur. Bergen op Zoom Roxy: Inspecteur Gorilla slaat er op los, 20 uur, 14 jaar. Terneuzen en Axel, die door de dichte mist hun competitietegenstander, res pectievelijk Roosendaal en Meto niet konden ontmoeten, hebben zondag in Terneuzen een vriendschappelijke wed strijd gespeeld. Aangezien er in de eerste helft niet meer dan 50 meter zicht was, moest men achter het Axelse doel gaan staan om iets van de wed strijd te zien. Aan die zijde werd name lijk het vrij ongelijke spel gespeeld en daar vielen trouwens ook de meeste doelpunten. Het spel was nauwelijks enkele minuten oud, toen Deij het eerste doelpunt liet aantekenen. In de 10e min. maakte J. Doorns er 20 van met een goed gerichte treffer in de linkerbene denhoek. Een hard schot op de lat in de 20e minuut van Van der Peyl werd door Deij opgevangen, die er 30 van maakte. Zeven minuten voor rust gaf Doorns uit een vrije trap de bal aan Van der Peijl, die hard in het doel vol Axelaars kogelde (40). Tevoren had de Axelse keeper Verpoorte reeds de bal een halve meter achter de doellijn opgevangen, maar dat doelpunt kon de overigens goed leidende scheidsrech ter Mos door de dikke mist ook niet zien. Na de rust was het spel aanzien lijk beter te volgen. Axel drong de thuisclub gedurende het eerste half uur in de verdediging, kreeg ook de nodige scoringskansen, maar die werden bij zonder slecht afgewerkt. Tien minuten voor het einde kopte J. Dooms een bal uit een corner in de uiterste rechter hoek en bracht daarmee de stand op 50. Rechtsback P. Geelhoed, die er kennelijk op uit was om ook een doel punt te maken, kreeg die kans, maar schoot van drie meter afstand tegen de keeper. Vlak voor het einde kreeg Axel loon naar werken doordat linksbinnen Verbunt uit een vrije trap keihard in schoot. Op zaterdag 26 oktober, is door de M. A.C.A. „Axel" de 2e mosselrit gehou den; start en finish was te Philippine, delengte bedroeg 60 km. Voor de mees ten was de „pijlenrit" weer eens iets nieuws, zodat deze bij de rijders wel in de smaak viel. In de smaak vielen ook de mossels die na de rit werden genut tigd. De uitslag van de rit is als volgt: 1. A. van Wijck, Terneuzen, 5 strp.; 2. L. Basting, Zuidzande, 6 strp.; 3. J. Ris- seeuw, Zuidzande, 6 strp.; 4. J. v. d. Linde, Terneuzen, 7 strp.; 5. U. v. d. Hemel, Hoofdplaat, 8 strp.; 6. W A. de Kramer, Zuidzande, 9 strp.; 7. C. Drenth, Oostburg, 9 strp.; 8. A. M. Del- mee, Terneuzen, 10 strp.; 9. J. Dees, Zaamslag, 11 strp.; 10. A. van Es- broek, Sluiskil, 11 strp. Bij de prijsuitreiking werd ook de club kampioen 1963 bekendgemaakt. Dit werd de heer A. M. Delmee, Terneuzen, met 237 rijderspunten. Hiervoor werd hem een fraaie beker overhandigd. KLOOSTERZANDE Korenmolen opgeknapt Dezer dagen is de oude standaard ko renmolen, die op de lijst van monumen tenzorg voorkomt, staande op de drie sprong Poolsplein-Cloosterstraat-Groe- nendijk te Kloosterzande aan een gron dige schoonmaak onderworpen. Ten ge volge van de weersinvloeden had de mo len een onoogelijk aanzien gekregen. Nu is zij door schilders onderhanden geno men. Aangezien ons land nog slechts en kele van deze houten molens rijk is, loont het de moeite deze in goede toe stand te bewaren. OOSTBURG Mej. dr. H. C. M. Ghijsen uit Domburg hield in de burgerzaal van het gemeen tehuis te Oostburg een inleiding over de dialecten, die in Zeeland worden ge sproken. Zij deed dit voor het Zeeuws Genootschap en voor een aantal leden van de Heemkundige Kring West Z. Vlaanderen. Haar gedocumenteerd be toog werd afgewisseld met opnamen van de uitspraak van de dialecten. Als positief resultaat van deze bijeenkomst kwam men tot de vorming van een stu dieclub die verschillende details van het gesproken woord in W. Z.-Vlaanderen nader gaat bestuderen. Ir. J. Roest uit Schoondijke, die deze bijeenkomst pre sideerde, bracht dank aan de spreekster en aan het gemeentebestuur van Oost burg voor de ontvangst. SLUIS In hotel Sanders-de Paauw te Sluis hield de heer E. Gittenberger en Zn. een le zing met dia's voor het Nutsdeparte- ment Sluis-Aardenburg. Hij vertoonde een groot aantal fraaie beelden uit West-Zeeuwsch-Vlaanderen. De heer G. J. van Oorschot bracht aan het eind van deze bijeenkomst, die druk was be zocht, dank voor het gebodene. Enige nieuwe leden konden weer worden inge schreven. De schutters van „Willem Teil" uit Sluis hebben een uitgebreid winter- programma opgesteld, waaruit blijkt dat ze voor het seizoen 19631964 heel wat pijlen op hun boog moeten zetten. Uit- en thuiswedstrijden worden ge speeld tegen „Diana" uit Sluis, „Robin Hood" uit Blankenberghe en „Ivanhoe" uit Brugge. De feestdag van Sint-Se- bastiaan, de schutterspatroon op 22 ja nuari wordt gevierd met een konings- schieting, waaraan een mosselmaaltijd verbonden is. Het seizoen eindigt op 29 april met het uitreiken van een cup die ter beschikking is gesteld door de stad houder voor de beste schutter van de uit- en thuiswedstrijden. Plattelandsvrouwen vergaderden In hotel „Bakx" te Sluis vergaderde dezer dagen de plaatselijke afdeling van de bond voor plattelandsvrouwen. Na een begroetingswoord van mevrouw J. Bosch-Corthals bracht mevrouw T. Sanders-de Paauw verslag uit van de provinciale najaarsvergadering die in Goes gehouden werd. De heer H. v. d. Velden, hoofd van de b.l.o.-school in Oostburg sprak over het onderwijs aan kinderen die buitengewoon onderwijs niet kunnen missen. Hij lichtte het ge sproken woord toe met enige films. Mevrouw Marsman besprak een cursus leerbewerking. Mevrouw Lako- de Hullu uit Cadzand sloot deze goed geslaagde bijeenkomst. De sportvisser <1. Commijnen uit het Bel gische Zeebrugge is kampioen van de Westerscheldehengelaars geworden. Na elf zeehengelwedstrijden was zijn positie aan de kop van de ranglijst al vrijwel on aantastbaar en ook al ving hij zaterdag middag in Groede geen visje, toch wist hij met grote voorsprong op zijn naaste concurrenten de eindoverwinning te be halen. Helaas was de deelname aan deze vijfde internationale zeehengelwedstrijd te Groede matig, waaraan de dichte mist van 's morgens niet vreemd was. De vangst was bepaald slecht, de 203 deel nemers (sters) vingen tijdens het drie uur durende „festijn" slechts 19 visjes, waarvan er 14 zelfs de voorgeschreven maat niet haalden. De pret was er even wel niet minder om, dank zij het fraaie herfstweer. Op bijzonder hartelijke wij ze werden na afloop de verenigingsafge vaardigden door burgemeester J. C. Everaars ten gemeentehuize ontvangen. Hij noemde hen allen „vrolijke mensen met een prettige sport, waardoor het er weinig toe doet ais er eens weinig wordt gevangen". De organiserende vereniging „De Werphengel" feliciteerde hij namens het gemeentebestuur met haar eerste lustrum. Voorzitter P de Jonge dankte het gemeentebestuur voor de medewer king. Burgemeester Everaars en de ver enigingsafgevaardigden bood hij een her inneringsvaantje aan. Namens de Wes- terscheldefederatie, die de competitie heeft georganiseerd, werd het woord gevoerd door de heer F. de Waal uit Kloosterzande. Hij noemde het verheu gend dat ook in Groede de overheid de sportvissers een goed hart toedraagt. Een sport, die volgens hem niet meer is weg te denken en door iedereen kan wor den beoefend. Woorden van waardering aan het adres van de Westerscheldefederatie werden ten slotte uitgesproken door de heer J. de Vlieghe namens de Belgische federa tie van sportvissers. Namens de plaatse lijke V.V.V. werd aan de aanwezige een maar neem autorijles bij gediplomeerde instructeurs V.A.M O.R. - K.N.A.C. dan bent U van succes verzekerd. Autorijschool - Taxibedrijf Burg Geillstraat 10, telefoon 2432 - Terneuzen verkrijgbaar bij: WONINGINRICHTING Arsenaalstraat 5, telefoon 01150-2097, TERNEUZEN onvervalste Groedese paptaart aangebo den. De „Drumband Groede" bracht de jubilerende vereniging en de gasten een serenade voor het gemeentehuis. De 19 prijswinnaars van de Groede-wed- strijd zijn: 1 M. de Schacht, Oostende 337 pt; 2 P. Velleman, Vlissingen 310; 3 A. Salomé, Groede 120; 4 H. Meeusen, Hoek 60; 5 R. Bracke, Blankenberg 60; 6 H. Vinke, Vlissingen 20; 7 A. Verduit, Bergen op Zoom; 8 A. Verdurmen, St.- Jansteen; 9 A. Cusee, Cadzand; 10 A. Cordie, Oostende; 11 G. Wauters, Sluis kil; 12 J. Harms, Hoek; 13 J. Bruijninck, Kloosterzande; 14 mevrouw Passenier, Heist; 15 D. Duininck, Groede; 16 J. van Dorst, Halsteren; 17 A. J. Boogaert, Heist; 18 E. de Buck, Heist; 19 A. de Looze, Breskens, allen 10 punten. De rest van de prijzen werd verloot. De namen van de eerste twintig uit de einduitslag van de 12 Westerschelde- hengelwedstrijden zijn als volgt: 1 en kampioen: J. Commijnen, Zeebrug ge 2520 p; 2 J. Scheffers, Sluiskil 2165; 3 J. Harms, Hoek 2086; 4 A. Smolenaers, Terneuzen 2086; 5 J. Faas, Sluiskil 1921; 6 H. Meeuwsen, Hoek 1870; 7 M. De- schacht, Oostende 1857; 8 A. v. d. Berge, Terneuzen 1690; 9 C. J. v. d. Broek, Ter neuzen 1664; 10 M. Trevisan, Sluiskil 1451; 11 A. Rose, Axel 1401; 12 M. de Buck, Heist 1386; 13 R. Veldhuis; Hal steren 1380; 14 P. Elve, Hoek 1355; 15 J. Woltergem, Axel 1342; 16 L. Koole, Hoek 1318; 17 H. Bakker, Terneuzen 1305; 18 W. P. ie Poeter, Kapelle 1255; 19 J. Hamelink, Terneuzen 1249 en 20 R. Hamers, Vlissingen 1237 punten. Onze sortering verdient ook UW aandacht. De modellen in onze collec tie volgen de laatste mode aanwijzingen. Eersteklas materialen, goed gekozen kleuren DE ZAAK WAAR U HET VOOR 'T KIEZEN HEBT. Moderne kleding voor vader en zoon. Noordstraat 23 TERNEUZEN Op de rijksweg Oostburg-Schoondijke ter hoogte van „Veldzicht" is de brom fietser J. de N. uit Breskens zondag avond rond half negen met zijn ver voermiddel gevallen. Hij moest met een hersenschudding in het St.-Antonius- ziekenhuis te Oostburg worden opgeno men. In de overgangsklas veldhandbal dames werden 2 verrassingen genoteerd. Zo won VHC met 41 van Sittardia. PSV versloeg Swift met 32. Bij de heren was zoals verwacht Tonido niet opge wassen tegen Swift en verloor met 155 In de dames le klas district Zuid B versloeg Tachos tegen de verwachting in het Bergen op Zoomse Sios met 20, welke stand reeds bij de rust was be reikt. Dit resultaat was voornamelijk te danken aan voortreffelijk werk van de Tachoskeepster. EBHV, dat ongeslagen bovenaan staat, had bijzonder veel moeite met Blauw wit. Eerst in de laatste minuut kon EBHV de overwinning met 53 veilig stellen. Marathon was te sterk voor Olympus en won onbedreigd met 60. Bij de heren had E.M.M. bijzonder veel moeite met Tachos. De verdedigers van Tachos speelden eenr zeer goed uitge voerde manverdediging, waardoor de EMM aanvallers zeer weinig schietgele- genheid kregen. De uitslag 75 in het voordeel van EMM was een verdiende beloning na hard werken. Dat Mara thon heel wat beter kan spelen dan het voorheen heeft gedaan, bleek wel uit de twee laatste wedstrijden van de Vlissin- gers. Nadat zij vorige week EMM een gelijk spel afdwongen, onderging nu Hellas hetzelfde lot: 2222. In de tweede klas dames, speelden ODI en Marathon II een aantrekkelijke wed strijd, die door Marathon verdient met 64 werd gewonnen. Het schotvaardig Walcheren II behaalden een 61-over- winning op Luctor. Bij de heren was Walcheren te sterk voor SIOS en won met 147 waarbij moet worden opgemerkt dat na een noodlottige val, een SlOS-speler van het veld moest worden gedragen. ODI en Olympus speelden een gelijk op gaande wedstrijd. De scheidsrechter be sliste dat de uitslag 109 in het voor deel van ODI was geëindigd, waarmede Olympus niet akkoord ging en dan ook protesteerde omdat het van mening was, dat de uitslag 99 moest zijn. In de afdeling Zeeland heren le klas verloor Walcheren II met 92 van SIOS II en EMM II versloeg Olympus II met 144 In de hoofdklas zuid dames van de Ne derlandse Volleybal Bond versloeg E. V.V.C. uit Vlissingen in Bergen op Zoom M.O.C. met 30 met de setstan den 15—7, 15—8 en 15—11. In de overgangsklas dames A speelde E.V.V.C. II tegen V.V.S. Het werd een duidelijke 30-nederlaag voor de Vlis- singse meisjes, die nog niet genoeg op elkaar ingespeeld waren. Rapid won met 30 van D.S.V. Bij de heren ver sloeg E.V.V.C. te Goes het Vlissingse Marathon met 31, terwijl Moller met dezelfde cijfers van Ter Hole won. Door een onjuiste opgave aan onze uit- slagendienst is er een storende fout ge slopen in het resultaat van de wedstrijd Heinkenszand IINieuwdorp II in de 3e klas B. De uitslag was niet 66 gelijk, maar 90 in het voordeel van de Nieuwdorp-reserves. Voorts werd in de 3e klas C van het afdelingsvoetbal nog gespeeld de wedstrijd Axel III-IJzen- dijke II met als uitslag 32. Het Luxemburgse voetbalelftal, dat morgen te Rotterdam tegen Nederland uitkomt in een returnwedstrijd voor de achtste finales van het toernooi om de Europese beker voor landenteams, is als volgt samengesteld: Doel: Nico Schmitt (Union Luxem bourg); achter; Ernest Brenner (Stade Dudelange) en Jean-Pierre Hoffstetter (Aris Bonne voie); midden: Francois Konter Anderlecht), Fernand Brosius (Spora Luxembourg) en Jean Fiedler (Spora Luxembourg; voor: Jean Klein (U.S. Dudelange), Henri Klein (Red Boys Differdange), Camille Gimmer (Crossing Molenbeek), Ady Schmit (SC Sochaux) en Louis Pilot (Standard Luik De reserves zullen nog worden aangewe zen. (Advertentie) DE ECHTE JODIUM DIE NIET BIJT! VEILING TERNEUZEN. 28 oktober. Glassla 1 9.40—13.30, C 4.50— 5.80. Sla 1 5—5.70. Bloemkool A 2 2D—62, B 35, B 2 1541, C 12, afw. 12—20. Knol selderij 1314. Selderij 411. Kroten 16. Bintjes 1 9.8010. Andijvie 1332. Prins, bonen 2 110. Rode kool 717. Rode kool 7 17. Sav. kool 3442. Witte kool 810. Boerenkool 1516. Breekpeen 34. Waspeen 21. Prei A 2 2642. Spruiten 4263. Toma ten A 65, A 2 25—51, B 2 27—30, C 48, C 2 25. Uien 1 17. 2 6. Witlof B 90—97, B 2 6175, afw. 2940. Appelen: Coxs Oran ge 1 80 61—62, 75 59—60, 70 57—58, 65 48—50, 2 80 54, 75 54, 70 52—53, 6 542, 2 D 15, 3 grof 3536, 3 fijn 10. Jonathan 1 80 2930, 75 30—32, 80 26—27, 75 27—28, 70 23—24, 65 20, 2 D 10, 3 grof 23, 3 fijn 13. Glorie van Holland 1 85 29—30, 80 28—29.50, 75 27—29, 70 25—26, 80 23—25, 75 23—26, 70 23—25, 65 1722, 2 D 16, 3 grof 21, 3 fijn 10. Goud renet 1 65 24—25, 2 65 22—24, 2 D 16, 3 grof 1422, 3 fijn 1014. Peren: St. Remy 3 fijn 18—20. Zw. Wijnpeer 2 60—29, 55 18—20, 3 grof 22, 3 fijn 6. VEILING MIDDELBURG. 28 oktober. Tomaten A 2 5467, B 2 5763, C 2 3040. Ellisons Orange 65 45, 2 D 36, 3 grof 32, 3 fijn 17. B. A. Lucas 3 grof 17, 3 fijn 21. Comtesse de Paris 3 grof 1517, 3 fijn 1214. Conference 55-65 2526, 50-55 10, 3 grof 24. Black Alicante 1 191195. St.-Remy 75-85 27, 65-75 29—30, 2 D 27. Goudrenet 3 grof 2425, val 1121. Glorie van Holland 85-95 29, 80-90 29. 70-80 25—33, 65-70 23—32, 2 D 16—18, 3 grof 13—21, 3 fijn 1016. Gieser Wildeman 60-70 56, 50-60 44, 2 D 33—36, 3 fijn 33. Groenten. Andijvie 1 1115, 2 78. Sla 2.19 12. Prei 3041. Kassnijbonen 91161. Wijn peen 67. Postelein 5765. Waspeen 3238. Bloemkool 4 p. kist 4274, 6 p. kist 2957, 8 p. kist 12—36, 10 p. kist 12—19. Pronkbo- nen b7—70, Spinazie 4062. Radijs 1517. Sav. kool 1 3135, 2 2328. Breekpeen 5 9. Witte kool 10—13. Kroten kg 16—18. Rode kool 814. Uien 316. Spruiten ongesch. 5772, gesch. 6165. Dubb. bonen 7687. Boerenkool 1821. Veldsla 142154. VEILING GOES. 28 oktober. Coxs Orange Pippin 1 80-85 61, 75-80 5*8, 70-75 57, 65-70 51, 60-65 40—41, 55-60 29, 2 75-80 54, 70-75 52. Goudrenet 1 90-95 32, 85-90 36, 80-85 35—37, 75-80 31, 70-75 28, 65-70 26, 2 D 17. 2 90-95 31, 85-90 31, 80-85 31—32, 75-80 28, 70-75 27, 65-70 29, grof 23, fijn 16. Glorie van Holland 1 85-90 28, 80-85 31, 75-80 29, 70-75 26—27, 65-70 25, 2 D 20. 2 85-90 27, 80-85 25, 75-80 26, 70-75 25, 65-70 22, grof 21, fijn 1319. Golden Delicious 1 80-85 57, 72-80 52, 70-75 41, 2 75-80 37-39, 70-75 3639, 65-70 27, grof 1320, fijn 8—12. Jonathan 80-85 31, 75-80 32—33, 70-75 30, 65-70 27, 60-65 21, 2D 13. 2 75-80 21, 70-75 20, 65-70 17, 60-65 15, grof 13—14, fijn 13. Laxton Superbe 1 80-85 32, 75-80 29, 70-75 28, 65-70 23, 60-65 23, 60-65 18. 2 70-75 27, 65-70 21, 60-35 16, grof 15, fijn 11. Sterappel 1 65-70 35, 60-65 32. Diverse appels kroet 13, val 10. Br. Alex Lucas 2 75-80 27, 70-75 26, 65-70 22, fijn 10. Zwijndr. Wijnpeer 2 55-60 22, 50-55 20, 2 D 6. Comtesse de Paris 2 70-75 20, £5-70 21, 60-65 16, 55-60 11, 2 D 8, fijn 9. Black Alicante 1 176, 2 159, 3 128. Bramen per doos 2 32—33. Totale aanvoer hard fruit 4300 kisten. Groenten: Bloemkool A 1 5072, A 2 3953, B 1 35, B 2 12—29, afw. 15—34. Kropsla 1 1516, C 1 912. Knolselderij 1114. Snij bonen 1 170203. Dubb. pr. bonen 1 195. Andijvie 1 21—27, 2 18—23. Prei A l 25—32. Witlof A 2 6079, B 2 49—67. Tomaten A 4761, B 4860, C 2740. Spruiten A 2 54 56, B 2 20—22. Veldsla 2 63. Boerenkool 1 1112. Witte kool 1819. Rode kool 1 13 14. Gr. sav. kool 1 30—33, 2 22—25, B 1 19. Peen B 1 17, C 1 15. Spinazie 1 27 28, 2 23. "NISMIJN COLIJNSPLAAT. 28 oktober. Exportgarnalen, aanvoer 1853 kg, 179270, handelsgarnalen, aanvoer 447 kg, 86—120. Schar 60 kg. Bot 81 kg. Schol 93 kg. Tong 2 kg. Ongesorteerd 5 kg. GRAANBEURS ROTTERDAM Rotterdam 28 oktober. Tarwe volgens monster 17 pet vocht tot f 34,75, franco Rot terdam per schip, levering deze week. Zomergerst volgens monster 2326,50. Haver volgens monster 2124. ^roene erwten volgens monster 40 52,50, schokkers volgens monster 4068, franco Rotterdam. Voor het examen pedagogie M.O.-A., gehouden te Tilburg slaagde de heer L. Goulooze, onderwijzer aan de openbare lagere school te Colijnsplaat. Na enige discussie heeft de gemeente raad van Breskens maandagavond be sloten de bijdrage in verhuis- en inrich tingskosten en een huurcompensatie ge durende drie jaar, ook van toepassing të verklaren op de bejaarde bewoners die de noodwoningen in de „Bloemen- wijk" zullen gaan verlaten. Deze ver goedingen worden betaald uit het krot- opruimingsfonds, gevormd door de 600 die het ministerie van volkshuisvesting bijdraagt voor elk te saneren krot. Daar naast werd maximaal 300 uitgetrok ken voor elk van de nieuwe bejaarden- woningen aan de Vijverlaan. Op kosten van de gemeente zal in deze woningen een tweede hang-legkast in de slaapkamer, een elektrische badka merkachel in de douche en een éénper soons opklap- of tuimelbed in de woon kamer worden aangebracht. Dit laatste voorstel gaf aanleiding tot enige dis cussie. De heer J. W. Carels (lijst Ca rets) vroeg zich af of dit nu wel tot de competentie van het gemeentebestuur behoort, mede omdat deze woningen van een bouwvereniging zijn. „Hoever gaan wij met dit soort bijdragen en krijgen ook particulieren deze bijdrage als zij bejaardenwoningen bouwen?", vroeg hij. Het P.v.d.A.-raadslid J J. Vergou we vond het evenwel een prachtig idee, terwijl de heer A. Leenhouts (gemeente belangen) wilde weten of deze bijko mende voorzieningen eigendom worden van de betrokken bouwvereniging. Wet houder W. C. van der Hooft (p.v.d.a.) zette uiteen dat onder meer gedacht is aan voorzieningen ten behoeve van ver zorgsters bij ziekte van de bejaarde be woners en aan wat meer comfort voor deze categorie mensen. Zouden die voor zieningen bij de bouw zelf zijn aange bracht, dan had dat volgens hem ver disconteerd moeten worden in de huur. COÖP. EIERVEILING EDE Aanvoer 387.360 stuks, handel vlug, prijzen (per 100 stuks) eieren van: 48 tot 53 gram 9.20—10.59 alg. prijs; 53 tot 58 gram 10.45—12.27 alg. prijs; 58 tot 63 gram 12.24—14.10 alg. prijs: 63 tot 67 gram 13.96— 14.70 alg. prijs. VLASMARKT ROTTERDAM 28 oktober 1963: Waterrootvlas: lage soorten van 1,90 tot 2,05, middensoorten van 2,10 tot 2,30, best vlas van 2,35 tot 2,55. Dauwrootvlas van 1,70 tot 2,10. Breekvlas van 1.tot 11,60, afhankelijk van kwaliteit en bewerking. Gezwingelde lokken van 0,75 tot 1,05 De produktie van waterrootvlas lag in de af gelopen week op het zelfde peil als vorige week en bestond voornamelijk uit lagere- en middensoorten. De lagere kwaliteiten be stonden grotendeels uit vlas van jaargang 1963. Middensoorten en best vlas waren van oudere jaargang en deze soorten komen wat ruimer aan de markt. Voor alle merken was goede vraag en alle aangeboden partijen werden verkocht. De prijzen lagen over de gehele linie aanmerkelijk hoger. De aanvoer van dauwrootvlas neemt steeds toe, de produktie wordt wekelijks opgeno men, de prijzen trokken aan. Het aanbod van breekvlas blijft gering, in dauwrootsoor- ten is iets ruimer aanbod, de prijzen waren in deze soorten iets flauwer. De produktie van gezwingelde lokken vermeerdert, het aanbod wordt regelmatig afgenomen: de prij zen ondergaan nagenoeg geen verandering. VEILING KAPELLE. 28 oktober. Industrie- en exportveiling. Com tesse de Paris 1 70 24, 1 65 23, 1 60 17, 1 55 10, 2 70 21, 2 65 22, 2 60 15, 2 55 9.50, 2 D 8, 3 grof 10, 3 fijn 6. Goudrenet 1 90 36, 1 85 38. 1 80 36, 1 75 32, 1 70 27—28, 1 63 26, 85 32, 2 80 31, 275 28, 2 70 26—27, 2 65 24, 2 D 17. 3 grof 2224. 3 fijn 17. Jonathan 1 80 32, 1 75 33, 1 70 30, 1 65 27, 1 60 21, 2 75 25—27, 2 70 15—19, 2 65 14.90—17, 260 13—14.30, 2 70 B 17, 2 65 B 16, 2 60 B 14, 2D 13, 3 grof 14, 3 fijn 13. Coxs Orange Pippin 1 70 57, 1 65 50, 1 60 40, 1 55 26, 2 75 54, 2 70 53, 2 63 46, 2 60 36, 2 55 22, 2 D 14, 3 grof 34, 3 fijn 23. Glorie van Holland 2 75 24, 2 70 23, 2 65 22, 2 D 21, 3grof 19, 3 fijn 16. Sterappel 1 65 59. 1 60 36—42. 1 55 26—28, 2 D 16, 3 grof 22, 3 f(jn 13. Laxton Superbe 1 75 29, 1 70 29, 1 65 24, 1 60 13, 2 D 14, 3 grof 16, 3 fijn 13. Golden Delicious 1 80 56, 3 grof 18. Zoete Ermgaard 1 65 59, 1 60 40—53, 1 55 3246, 2 D 21, 3 fijn 11—13. Saint Remy 1 75 27— 28, 1 65 26, 2 75 26, 2 75 26, 2 D 24, 3 grof 21, 3 fijn 13. Zwijndr. Wijnpeer 2 60 24, 2 55 22, 2 50 14, 2 D 11, 3 grof 8, 3 fijn 6.50—7.50. Nouveau Poiteau 2 6 52 1, 2 55 1218, 2 D 6, 3 grof 10, 3 fijn doordraai. Gieser Wilde man 2 60 42, 2 55 32, 2 50 32. 2 D 20, 3 fijn 12. Doyenne du Cornice 2 75 8389 .2 70 83, 2 80 77—86, 2 69 73, 2 D 40, 3 grof 58, 3 fijn 23. Conference 2 70 51, 2 65 52, 2 60 50, 2 55 35, 2 D 22—23, 3 grof 36. 3 fijn 19—20. Campagne- zoet 1 65 43. 1 60 31, 2 D 2122. Geplukte kroetappels 12, va! kroetappels 11, kroetpe- ren doordraai, val zoete Ermgaard 1415. Bramen industrie 2 94, bramen per doos 2 2534. Groenteveiling. Rode kool 10. Prei 2022. Andijvie 1624. Witlof 55—88. Kropsla 7. Koolrapen 2. Uien 15. AARDAPPELBEURS Rotterdam 28 oktober. Kleiaardappelen 35 mm opwaarts. Eigenheimers 12—15.50: bintje 10.5011.75: bevelander 12.5013.50: meerlander 11.50- 12.50: ijsselster 8.5010. Kleiaardappelen 38 mm opwaarts. Eigenheimers 1215.75: bintje 1112: furore 11.50—12. Kleiaardappelen voor export: bintje 35 mm opwaarts in 2 maten gesor teerd 11.75: alpha 39 mm opwaarts 10,75. Zandaardappelen 35 mm opwaarts: Ijsselster 7—8: bintje 8.50: libertas 78. Zandaardappelen voor export: Ijsselster 40 mm opwaarts 9: bintje 35 mm opwaarts 8: diverse zandrassen 35 mm op waarts 7,25. Stemming: binnenland prijshoudend, export zeer flauw. Voeraardappelen 24,25. Prijzen berekend per 100 kg en op de han- delsvoorwaarden. vastgesteld voor de ver koop van consumptieaardappelen op wagon, schip of auto. VEEMARKT ROTTERDAM Totale aanvoer 1772. Vette koeien en ossen 1287. Varkens 485. Prijzen vette koeien in ets per kg le kw. 305 —340. 2e kw. 265—300, 3e kw. 235—260. Varkens (levend gew. 1 in ets per kg) le kw. 226, 2e kw. 224, 3e kw. 220. Vette koeien aanvoer gewoon, handel tame lijk. prijzen als vorige week. Varkens aan voer ruimer, handel redelijk, prijzen gemid deld als vorige week, aanvankelijk boven no tering, afloop iets lager, slachtzeugen 1,95 2 per kilogram. Voor wat betreft de competentie van de gemeente stelde hij dat de sane ringsvergoedingsregeling, door de ge meente naar eigen inzicht kan wor den toegepast. Zóu een particuliere stichting de bejaardenhuisvesting op dezelfde wijze ter hand nemen als de bouwvereniging dan kan de sane ringsregeling ook op die stichting van toepassing worden verklaard, al dus de heer Van der Hooft. Een even tueel overschot uit het fonds zal worden aangewend aan de algemene huisvesting van bejaarden, 7,0 voegde hij er aan toe. Besloten werd een aantal openbare wer ken in diverse delen van de gemeente onderhands aan te besteden aan de N.V. gebr. Geldof te Serooskerke. Het voorstel tot het maken van riolerings- en verhardingswerken aan „Papen- drecht" ten behoeve van de door de heer D. C. Koster te bouwen autoboxen was te voren van de agenda afgevoerd. „Om dat de wijze van uitvoering nog even opnieuw moet worden bekeken", zo deel de burgemeester J. A. Eekhout mede op vragen van mevrouw M M. Nier- mans-Gossije en de heer Vergouwe, die aandrongen op spoedige realisering van deze werken. De heer C. de Kruijter (vrije sociale arbeiders) had opnieuw bezwaar tegen deze onderhandse aanbe steding, die volgens hem bij de wet ver boden is. „Een nogal resolute uitdruk king", aldus wethouder Van der Hooft, die evenals de overige leden van het b. en w.-college en het raadslid Vergouwe op de opmerkingen van de heer De Kruijter reageerden. Wethouder P. Ze- gers wees op de competentie van de raad om dergelijke voorstellen goed- of af te keuren, op het feit dat ook rijk en provincie steeds meer over gaan tot het onderhands aanbesteden en op de in stemming van Gedeputeerde Staten met deze gang van zaken. „Bovendien krijgt U bij de voorstellen alle mogelijke toe lichting", zo voegde burgemeester Eek hout er nog aan toe. Zonder hoofdelijke stemming werd nog besloten een bedrag ad 626,50 uit te trekken voor het aan schaffen van leermiddelen en sportma- teriaal ten behoeve van de openbare la gere school. Heden overleed, na een kortstondige ziekte, mijn geliefde vrouw en onze zorgzame moeder, dochter, zuster en be huwdzuster PIETERNELLA VERBKUGGE, echtgenote van J. M. Meijler, in de ouderdom van 39 jaar. Uit aller naam, J. M. Meijler en kinderen Driewegen, Z.-Bev., Paulus Hoekseweg 16. De begrafenis zal plaatshebben op don derdag 31 oktober 1963 om 12.00 uur. Heden is geheel onver wachts van ons heen gegaan, onze innig ge liefde, zorgzame man, vader en grootvader, de heer JAN HAAIJMAN, in de ouderdom van 71 jaar. Middelburg: C. W. Haaijman- de la Houssaije Assen: P. W. Haaijman I. Haaijman-Behsen Oostkapelle: W. A. Compeer- Haaijman C. A. Compeer Middelburg: W. C. Willemse- Haaijman C. Willemse Middelburg, 28 oktober 1963, Noordsingel 60. Geen bloemen. Geen bezoek. De begrafenis zal plaatsvinden op don derdag 31 oktober 1963 op de algemene be graafplaats te Middel burg. Vertrek sterfhuis pl.m. 13.30 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1963 | | pagina 17