Winst noch verlies in 1964 voor GMZ geraamd ZUID-BEVELAND AGENDA Pech bij onderhoud aan keersluisdeur te Zierikzee LEGER DES HEILS GOES BRENGT DRIEDAAGSE GEESTELIJKE ACTIE MARKTBERICHTEN Tonidoheren niet opgewassen te^en Swift EEN TON VOOR AARDGAS- VOORBEREIDINGEN BELGISCHE SPORTVISSER ZOEK IN DICHTE MIST Raads 's-Heer-Arendskerke werkt mee aan bouw r.-k. kleuterschool Lewedorp WALCHEREN P.Z.C.-voorman Dourlein in Vlissingen begraven Geen 6-6, maar 9-0 WISSEL BEVELANDEN Uienzaad verwoest bij brand in Goes schade 150,000 Examen pedagogie Concoursbond reikte in Goes de prijzen uit Winkeliers houden boterletter actie Oud-Waardenaar na ongeval overleden Kinderboek krijgt accent in Prinses Margrietschool Kapelle verpletterde Kats met 6-1 VVO' PHAARTSDIJK Discussieavond van plattelandsvrouwen Geslaagde oudermiddag chr. landbouwschool „Gaslicht" voor A.N.B.B.-leden Voorbereiding kerstwerk Kerst Luxemburgs team tegen Nederland VOLLEYBAL DINSDAG 29 OKTOBER 1963 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 6 Uit de begroting voor 1964 van de N.V. Maatschappij tot gasvoorziening Mid den-Zeeland (G.M.Z.) blijkt, dat noch met een winst, noch met een verlies re kening is gehouden. Dat geen winstcij fer naar voren komt is hoofdzakelijk een gevolg van verhoogde interest-af schrijvingen, salarissen en lonen, en het wegvallen van de vergoeding door het staats gasbedrijf voor de watergasnood- installatie te Goes. Voor de te verwachten verdere uitbrei ding in het verzorgingsgebied zijn be dragen geraamd voor de aanleg van transportleidingen en voor huisaanslui tingen, alsmede voor de aanschaffing van nieuwe gasmeters. Ten aanzien van de kapitaalsuitgaven wordt nog opgemerkt, dat van de niet gerealiseerde projecten van de begro ting 1963 zijn overgenomen: een bedrag voor de aankoop van een terrein voor een gashouder bij de watertoren te Goes; de kosten in verband met een te leggen spoorweg over het terrein van het gas bedrijf te Goes; de bouw van een gas- berging te Oostkapelle: de aanschaffing van een telemeetinstallatie: en de bouw van een schuilkelder te Goes. Een felle brand heeft zaterdagmorgen in een drogerij voor uienzaad te Goes een schade van ongeveer f 150.000 ver oorzaakt Een grote voorraad kostbaar uienzaad ging daarbij verloren. Het vuur woedde niet lang, omdat de Goe- se brandweer snel ter plaatse was en het vuur met groot materiaal bestreed. De brand deed zich voor in de drogerij van de gebr P. C. en L. de Jongh aan de 's Heer Hendrikskinderendijk De oorzaak is nog niet definitief bekend, maar vermoed wordt dat de brand ont stond, als gevolg van gasontwikkeling in de oliekachel, die men even na ze ven uur wilde aansteken. Via de kanalen van de kachel moet het vuur zich in het opgeslagen uienzaad hebben verspreid. Tegen half acht werd de brandweer gealarmeerd, die het vuur eerst met de nevelspuit en later met enkele water stralen te lijf ging. Van de voorraad geselecteerd uienzaad en ook stamzaad bleef weinig over. Het vuur was vrij snel bedwongen, maar het nablussen van de smeulende voorraad en van onder meer ook zakken en matten nam veel tijd in beslag. De drogerij werd grotendeels verwoest. Tegen half elf was de brand weer klaar met het nablussen. Voor het examen pedagogie M.O.-A., gehouden te Tilburg slaagde de heer L. Goulooze, onderwijzer aan de openbare lagere school te Colijnsplaat. In een algemene ledenvergadering zijn zaterdagavond de prijzen uitgereikt van de Concoursbond „Zuid-Beveland" aan de duivenliefhebbers, die de afgelopen vliegperiode met hun duiven de beste resultaten boekten. Dat gebeurde in „De Landbouw" te Goes, waar voorzit ter C. Snoep uit Goes aan de verschil lende kampioenen de prijzen overhan digde. Verder kwam tijdens deze vergadering het vliegen via de „westienlijn" ter sprake, het vliegen van dezelfde vluchten als de bond in Zeeuwsch- Vlaanderen De voorzitter meende, dat dit de liefhebberij voor de duivensport op Zuid-Beveland ten goede zou ko men. Een verzoek om aan deze vluchten te mogen deelnemen heeft de bond reeds ingediend bij het afdelingsbe stuur van West-Brabant en Zeeland. De kampioenschappen werden als volgt behaald: Vitesse 1. J. P. Voois, Krui- ningen, 2. A Sorber. Goes, 3. Jac. van Langevelde, Krabbendijke; Fond: 1. Jac. Bal, Kwadendamme; 2. P. Rijk, 's-Heerenhoek, J. P. Brand, 's-Heeren- hoek; Midfond: 1. en 2. G. van Strien, Wolphaartsdijk, 3. M. Pieterse, Wemel- dinge; jonge duiven: 1. G. Lindhout, Sint-Maartensdijk, 2. W. van Velzen. Kruiningen, 3. jac. Minnaard. Krabben dijke; kampioen generaal: 1. G. van Strien, Wolphaartsdijk, 2. Jac. Min naard, Krabbendijke, 3. G. Lindhout, Sint-Maartensdijk, 4. L. Paauwe, Krab bendijke De kringderby uit Noyon werd gewon nen door Jac. Minnaard uit Krabben dijke. Hij ontving een geldbedrag en eén bekér met inscriptie. De verdere uitslag: 2. A. v. d. Vrede, Krabbendijke, 3. J. Zandstra, Hansweert, 4. J. Min naard, Krabbendijke, 5. C. van Koeve ringen, Kruiningen. KAPELLE De winkelierscombinatie „Kamiac" te Kapelle-Biezelinge gaat een wedstrijd organiseren waarbij boterletters de voonaamste attractie vormen. Bij aan koop van een bepaald bedrag krijgt de klant letters of cijfers, waarmee hij combinaties kan vormen. Naar gelang het aantal combinaties zijn er prijzen die uiteenlopen van boterletters met of zonder waardebonnen tot reischeques voor de zomerreis van 1964. De actie loopt tot en met 2 december. Voorts is een bedrag van 100.000 uitgetrokken voor voorbereidende werkzaamheden, die verband houden met de komst van het aardgas. In to taal is voor uitbreiding en vernieu wing een bedrag van f 576.000 ge raamd. Bij het bepalen van de gasopbrengst is uitgegaan van dc werkelijke gasafgifte in 1962 aan huishoudelijke verbruikers en kleinindustrie, die ruim 8.6 miljoen kubieke meter heeft bedragen. Op grond van de verbruiksontwikkeling is voor de raming van 1964 een toeneming van ruim 12 procent in aanmerking geno men, namelijk 6 procent voor 1963 en 6 procent voor 1964. Er is voorts rekening gehouden met een belangrijke inkrim ping van de straatverlichting. De hoe veelheid verkocht gas is geraamd op ruim 9.8 miljoen kubieke meter; de to tale inkomsten op 2.477.500. Aan gas- inkoop is geraamd 1.480.000. De heer Chr. Bramse is zaterdagmiddag te Poortugaal bij het oversteken van de rijweg door een auto gegrepen en later in het ziekenhuis „Dijkzigt" te Rotter dam aan de daarbij opgelopen verwon dingen bezweken. De 81-jarige Chr. Bramse woonde tot voor enkele weken nog in Waarde. Na het overlijden van zijn vrouw ver. huisde hij naar zijn dochter in Poortu gaal. Het stoffelijk overschot zal worden overgebracht naar Waarde en daar woensdag 30 oktober worden begraven. Zondagmiddag is de rijkspolitie te water in Wemeldinge op zoek gegaan naar een Belgische sportvisser, die 's mor gens vanuit Krabbendijke met een roei boot met buitenboordmotor was ver trokken. Hij had twee kinderen aan boord. De jongste was twee jaar. De R.P. 18 voer uit in een dichte mist en nadat men enige tijd had gezocht, kreeg men bericht van de collega's te land, dat de roeiboot op de dijk bij Krabben dijke was aangekomen. Man en kinde ren waren in goede welstand- Middelburg Electro: Dort wo dei Berghof steht, 19.30 uur, 14 1. 't Trefpunt: Ope ning Kinderboekenweek. 19.30 uur Van Benthem en Jutting- expositie reis schetsen en keramiek, 918 uur Vlissingen Alhambia: Lift naar de mis daad, 20 uur, 14 jaar. Luxor. Waar re volvers regeren, 20 uur, 14 jaar Bri tannia: Het Vlissingsch Schouwspel met Hokus pokus", 20 uur Goes Grand. De rode kaperkapitein, 20 uur, 14 jaar. Oosterkerk: Gemeente avond Nederlands hervormde kerk. 20 uur. Landbouw: Ledenvergadering Mij. Tuinbouw en Plantkunde, 20 uur. Prins van Oranje: Onderlinge Waarborgmij Zeeuwse C.B.T.B., 14.30 uur, Terneuzen Luxor: Moordverhaai, 20 uur, 14 jaar. Wijkgebouw Groene Kruis: Jaarlijkse algemene ledenvergadering, 19.30 uur. Sas van Gent Olympiatheater. Die lus tige Witwe, 20 uur, a.l. Zierikzee Huis van Nassau (Graanbeurs): Ringdag hervormde vrouwenverenigingen op Schouwen-Duiveland, 10 uur. Bergen op Zoom Roxy: inspecteur Gorilla slaat er op los, 20 uur, 14 jaar. GOES De leerlingen van de lagere Prinses Margrietschool in Goes geven het kin derboek ,in het kader van de kinder boekenweek, op school een extra accent. Dat gebeurt met een expositie van te keningen rondom het kinderboek in de aula van de school. Op deze tentoon stelling heeft een boekhandel In Goes ingehaakt met de expositie van een keur van kinderboeken. Het idee om het jeugdboek op deze wijze centraal te stellen is uitgegaan van het hoofd van de Margrietschool, de heer J. H. Korpel. Vorige week zijn de leerlingen in de tekenlessen druk be zig geweest zijn suggestie uit te wer ken. Het resultaat mag er zijn: in de aula hangt een weelde van tekeningen, waarvan het boek in vele variaties het middelpunt is: boeken, die op bed, bij de t.v. of op strand worden gelezen, boekenstalletjes en niet te vergeten ook talrijke etalages van boekhan dels. De expositie van „echte" boeken schenkt behalve aan kinderboeken ook aandacht aan de techniek of de natuur. De onderwijzers aan de Margrietschool hebben de tentoonstelling opgefleurd door grote tekeningen van kinderhel den: Paulus de Boskabouter, Swieber- tje, Baron van Münchhausen, Tom Poes en Ollie B. Bommel. Vandaag de laatste dag voor de herfstvakantie kunnen de ouders een kijkje op de expositie nemen. 's-HEER-ARENDSKERKE De gemeenteraad van 's-Heer-Arends- kerke heeft in de maandagmiddag ge houden vergadering besloten in principe medewerking te verlenen aan de bouw van een rooms-katholleke kleuterschool te Lewedorp. Burgemeester D. M. Vermet deelde tijdens deze vergadering mede, dat dé trekkermanschappenwagen van het dorp 's-Heer-Arendskerke aan vernieuwing toe is. De raad voteerde voor de aanschaf van een nieuwe wagen f 20.000 Op een vraag van de heer J. A. van de Guchte ant woordde de burgemeester, dat de re alisering van een gemeenschappelijke brandweer voor de gehele gemeente nog niet in zicht is. De raad besloot een kasgeldlening van f 500.030 aan te gaan met de Bank voor Nederlandse Gemeenten. Voorts besloot men bijdragen te verlenen voor de aansluiting op het elektriciteitsnet van de woningen Oude Rijksweg 58, 81, 8ö en 85. Over de aansluiting van het thans onbewoonde pand Oude Rijks weg 79 zal worden beslist, als het huis bewoond zal zijn. Aan on- en minvermo genden zal voor het komende winter seizoen weer een brandstoffentoelage van f 58,50 worden verstrekt. De heer M. Goeree te 's-Heer-Hendrikskinderen kreeg overeenkomstig het taxatierap port een pachtersvergoeding voor een reeds door de gemeente aangekocht perceel, waarop een boomkwekerij werd geëxploiteerd. Tevens ging de raad akkoord met de verkoop van twee ver vangende percelen grond aan de heer Goeree. Het gekochte perceel valt in het uitbreidingsplan van 's-Heer-Hen- drikskinderen. In verband met de rea lisering van het industrieterrein te 's- Heer-Arendskerke ging de raad akkoord met de koop van de woning van de heer M. H. van Schaik aan de Noord- weegseweg. Kats heeft zaterdagmiddag In Kapelle ondervonden, dat het uit een ander vaatje moet tappen, wil het een leidende positie blijven behouden. Wat de ploeg liet zien was pover en zeker geen ere plaats op de standenlijst waardig. Als excuus mag gelden dat ze dit keer met enkele invallers van huis moest, wat een verzwakking voor het elftal bete kende. Daartegenover staat echter, dat ook de thuisclub weinig imponerends liet zien, ofschoon in technisch opzicht Kapelle in alles heer en meester was. Vooral in de tweede helft ontbrak het bij Kapelle aan enthousiasme. Er werd loom en traag gespeeld, zodat de wed strijd alle glans verloor. Toch was Ka pelle voortdurend in de aanval, met Kats volledig in het defensief. Na en kele minuten spelen keek Kats tegen een 10-achterstand aan toen A. Zegers uit een corner doelman Bouwense het nakijken gaf In de 22e minuut deed Kodde een duit In het zakje door met een hard schot Bouwense opnieuw te passeren. Twaalf minuten later kwam Kousemaker uit een doorloopbal alleen voor doel, waartegen Bouwense op nieuw geen verweer had (30). Twee minuten voor rust was het nogmaals Kousemaker die een vuurpijl afschoot, waar de keeper overheen dook (40). Het enige doelpunt dat Kats scoorde werd in de achtste minuut na de her vatting min of meer cadeau gedaan, toen de verdediging het wat al te ge makkelijk opnam. Na wat geharrewar voor doel belandde de bal bij de vrij staande De Jonge, die een leeg doel voor zich vond. Een poging van achter speler Kole de bal nog uit het verlaten doel te trekken, mislukte. Vijf minuten later schoof Kousemaker van de linker vleugel het leer door naar Kodde, die met een goed gericht schot Bouwense opnieuw liet vissen (51). In de 24e minuut was het ten slotte Kousemaker die een corner van Vermaire met het hoofd afrondde tot 61. Hoewel het Katsdoel in de nog resterende tijd onder druk kwam te staan, wist de verdedi ging met veel kunst- en vliegwerk de als een nachtkaars uitgaande wedstrijd voor een verdere doorbraak te behoeden. KRABBENDIJKE Voor deelname aan oriëntatierit voor de drumband Zaterdagmiddag werd onder gunstige weersomstandigheden de oriëntatierit ten behoeve van de drumband te Krab bendijke verreden. De rit leidde door Krabbendijke en Yerseke en de tussen liggende polders. Start en finish waren in Krabbendijke. Zowel bij auto's en motoren als bij de bromfietsen was er een grote deelname. Bij de eerste cate gorie startten 72 voertuigen, waarvan er 34 werden gediskwalificeerd. De uit slag luidde als volgt: 1. G. Schout, Goes, 14 strafpunten; 2. G. Luyck, Kloetinge, 17; 3. Hoekman, Goes 26; 4. A. Knol, Middelburg, 38; 5. J. van den Berge, Kloetinge 40; 6. G. J. Hollestelle, Goes, 44; 7. R. Trimbach, Bergen op Zoom, 45; 8. M. J. Groenleer, Kapelle, 60; 9. G. Kramer, Nisse, 70; 10. J. de Regt, Biezelinge, 76. Bij de bromfietsen waren 23 deelnemers, waarvan er 7 werden gediskwalificeerd. Hiervan was de uitslag: 1 dhr. Murre, Oost en West Souburg, 34 strafpunten; 2. Jac. de Winter, Hansweert, 63; 3. J. Herenthals, Nisse 107; 4. C. Jobse, Goes, 158; 5. Gakeer-Bakker, Goes 185; 6. A. van Oosten, Krabbendijke 189; 7. P. Temmerman, Goes, 200; 8. P. J. Schef- fers, Goes, 204; 9. P. Oosterlee, Krab bendijke, 208; 10. J. P. Spruyt, Driewe gen 228. Onder grote belangstelling werden 's avonds in hotel de Koophandel de vele mooie prijzen uitgereikt. De afdeling Wolphaartsdijk van de Ned. Bond van Plattelandsvrouwen hield haar maandelijkse bijeenkomst in het Dorphuis onder leiding van mevrouw A. C. Noteboom-Blok. Na enkele huishou delijke zaken, hield mej. A. van der Leeden een inleiding over het onder werp „De vrouw in cn buiten haar huis" waarna zij ter discussie stelde de vraag „Mag moeder een taak buiten haar ge zin hebben?" Vele dames namen aan het gesprek deel, waardoor deze discus sieavond een succes werd. HEINKENS7AND Hervormde jeugddienst In de Ned. herv. kerk te Heinkenszand werd zondagavond een jeugddienst ge houden, waarin voorging ds. H. Kwak- kelstein, die sprak naar aanleiding van Genesis 4 vers 9: ,,Ik en de ander". Aan deze dienst, die goed bezocht was, ver leende ook medewerking de zangvereni ging „Ons Genoegen" onder leiding van mejuffrouw C. B. Kousemaker. OVEZANDE Collecte De collecte voor noodlijdende kerken en personen heeft te Ovezande 26.37 op gebracht. WILHELM1NADORP Collecte Vluchtelingenhulp De inzameling ten bate van de vluchte lingenhulp bracht te Wilhelminadorp 285,15 en te Kattendijke 187,30 op. MIDDELBURG Dezer dagen werd voor de ouders van de leerlingen der eerste klas van de chr middelbare landbouwschool te Middel burg een oudermiddag gehouden, waar voor zeer veel belangstelling bestond. De directeur gaf eerst een overzicht van het lesprogramma der school, waar bij het doel en de betekenis der diverse vakken nader werden uiteengezet. Ook de moeilijkheden, waarmede vooral in het begin de leerlingen te kampen heb ben werden besproken. Goede samen werking tussen ouders en school is hier bij van veel belang. De directeur beklemtoonde vooral, dat de school voorbereiding moet zijn voor de taak. die de jonge agrariërs later wacht in het maatschappelijk leven, zowel op het bedrijf als daarbuiten. Ook de functie van ondernemer werd hierbij naar voren gebracht; in verband met deze functie nemen de bedrijfseco nomische vakken een belangrijke plaats in. Als derde belangrijke punt werd de me chanisatie genoemd. Vooral de prakti sche vorming door middel van oefenin gen aan werktuigen, trekkers en moto ren is hierbij van vee! belang. Na deze inleiding konden de aanwezigen via de bandrecorder een gedeelte van de lessen beluisteren, hetgeen zeer in de smaak viel. Na de pauze werd een film vertoond, getiteld „De akker voedt, voedt de ak ker", waarin de kringloop van menselijk voedsel en kunstmest wordt behandeld De ontwikkeling in de landbouw van oude tijden af tot de tegenwoordige hoogwaardige landbouw, vormt het grondpatroon der film. Daarna werden in een discussie nog en kele belangrijke zaken aan de orde ge steld o.m. de verdeling van het beschik bare aantal lesuren over het grote aan tal te doceren vakken, het eventueel fa cultatief stellen van sommige vakken, de algemene vorming en de omgangs vormen. Aan het slot van deze geslaagde ouder middag werden de diverse schoollokalen en het practicumlokaal voor de mecha- nisatievakken bekeken. Vluchtelingenactie Vorige week hebben leerlingen van de christelijke kweekschool in Middelburg tijdens de schoolpauzes soep verkocht ten bate van de Griekse vluchtelingen. Zij verzamelden hiermee een bedrag van 56,50. YERSEKE Jeugdige heilsoldaten gaven uitvoeringen Het divisie-jeugdkoor van het Leger des Heils bestaande uit 34 „teenagers"-heils- soldaatjes uit Rotterdam-Den Haag en omstreken, bracht afgelopen weekend een bezoek aan Yerseke. Nadat zater dagavond een korte mars was gemaakt, werd in het verenigingsgebouw „De Haven" aan de Dreef een uitvoering ge geven onder leiding van kapitein Krom menhoek. Voorts werd medewerking verleend in de zondag gehouden samen komsten in de legerzaal. 's Middags werd een zangdienst gehouden in het bejaardentehuis „Vredebest" te Wemel dinge. FAMILIE DUINKERKE HIELD REÜNIE IN RAADZAAL Dezer dagen vond In de raadzaal van het gemeentehuis te Yerseke een reünie plaats van nazaten uit het geslacht van Anthonle Duinkerke en Lena de Rijke, gewoond hebbende te Yerseke. Deze bij eenkomst vond plaats op verzoek van mrs. Dancey-Duinkerke, wonende te Danville in de staat Illinois (Verenigde Staten). Reeds enkele maanden gele den had zij zich tot burgemeester A. C. Willemsen gewend waarin zij de wens te kennen gaf in contact te willen ko men met haar onbekende familie tijdens haar reis in Europa. Een groot aantal bloedverwanten hadden gehoor gegeven aan de oproep van de burgemeester om kennis te komen maken met hun Ame rikaanse bloedverwanten, waarvoor de burgemeester de raadzaal beschikbaar had gesteld. De heer J. Glerum, hoofd van de open bare school, vertoonde enkele dia's uit de omgeving van mrs. Dancey-Duinker ke. Ook liet hij een aantal dia's zien van de oester- en mosselfeesten van Zeeland Presenteert. Aan het slot dank te de heer L. P. Duinkerke de burge meester voor de wijze waarop hij deze bijeenkomst had georganiseerd. Mrs. Dancey en haar dochter maken een reis door Europa, en gaan daarna via India terug naar huis. R1LLAND-BATH Met de opvoering van de Victoriaanse thriller „Gaslicht" heeft de toneelgroep „De plankeniers" uit Rilland-Bath vrij dagavond in hotel „De Zwaan" te Ka pelle groot succes geboekt. Het stuk dat over het voetlicht werd gebracht op de familie-avond van de afdeling Ka pelle-Biezelinge van de Algemene Ne derlandse Agrarische Bedrijfsbond, werd zo voortreffelijk gespeeld, dat het er alle schijn van had te maken te hebben met een beroepsgezelschap. De aanwe zigen beloonden de spelers dan ook met een hartelijk applaus. Voor de da rners was er een bloemetje, voor de heren een rokertje. Bij de aanvang sprak voorzitter J. J. van Stel een welkomst woord. Als spreker trad de districtsbe stuurder, de heer J. Lukaart uit Goes op. Deze stond vooral stil bij de loonpoli tiek en de onderhandelingen die hier over momenteel op hoog niveau worden gevoerd. In de pauze tussen de bedrij ven van het toneelstuk werd een ver loting gehouden. Na afloop van het toneelstuk was er gelegenheid tot het maken van een dansje. De belangstel ling voor deze familieavond was goed- WEMELDINGE Meisjesvereniging bestaat 50 jaar Dezer dagen vierde de meisjesvereni ging „Het Mosterdzaadje" te Wemel dinge in het jeugdgebouw haar 50-ja- rig bestaan. Iefka Verhage gaf een overzicht van de laatste 30 jaar. De avond werd gevuld met zang en toneel stukjes door de leden. Vele oud-leden waren aanwezig. Openluchtsamenkomst Leger des Heils Zondagmiddag hield het Leger des Heils op het schoolplein in de Wilhel- minastraat te Wemeldinge een open luchtsamenkomst. Het jeugdkoor van het Leger des Heils uit Rotterdam ver leende medewerking. Voor deze samen komst bestond een matige belangstel ling. Een op het oog nogal eenvoudige on derhoudsbeurt aan de keersluis in het havenkanaal van Zierikzee heeft de bou wers van dit kunstwerk de afgelopen maand nogal wat moeilijkheden en kos ten opgeleverd. Nu de sluis vijf jaar in gebruik is, waren de draaipunten van de deuren toe aan beurt „olie verversen". Dat bleek pas mogelijk nadat vrij om vangrijke reparatie aan het slot tegen het binnendringen van zout water was uitgevoerd. Op het ogenblik is het alle maal weer verholpen en volgende week kan een bok de zogenaamde hulpdeur tjes in de keersluis verwijderen. Volgens de bedrijfsvoorschriften van de bouwers van de Zierikzeese keersluis, het adviesbureau irs. Witteveen en Bos te Deventer en de N.V. Werkspoor te Utrecht waren de draaipunten van zwa re deuren toe aan een beurt olie verver sen. Daartoe werden begin september de kasten, waarin de sectordeuren zich bevinden droog gezet. Toen men het on- derhoudskarwei daarop met een routine- gebaar wilde beginnen doken er plotse ling omvangrijke moeilijkheden op. Er bleek iets mis te zijn met de inge nieuze constructie, daar diep in de kel der van de keersluis. De monteurs wis ten er geen raad op en lieten het man kement onderzoeken. Dat vergde zelfs een uitgebreid stukje laboratoriumwerk. Het systeem werd enigszins gewijzigd en daarna wekenlang op zijn deugdelijk heid beproefd. Ondertussen werd het onderhoudswerk belangrijk vertraagd. Thans is het zover, dat het draaipunt van de oostelijke sectordeur weer intact is. Ondertussen is ook het schilderwerk gereedgekomen. Het jaargetijde is even wel te ver gevorderd om ook de weste lijke sectordeur nog een onderhouds beurt te geven. Dat zal volgend voor jaar gebeuren. Onder grote belangstelling is gistermi dag op de algemene begraafplaats termid- in Vlissingen het stoffelijk overschot van de heer A. Dourlein, voorman van de advertentie-opmaak bij de P.Z.C., ter aarde besteld. De heer Dourlein, die op 60-jarige leeftijd overleed, heeft ruim 40 jaar bij dit bedrijf gewerkt. „Drie weken geleden heeft Adrie Dour lein zijn laatste advertentievorm dicht gemaakt", zo sprak de heer F. van dc Velde jr., een van de directeuren van de P.Z.C., aan de groeve. „Ik ben blij, dat ik deze man zo lang heb mee mogen maken", zei hij voorts, „want hij had op ons bedrijf niets dan vrienden". De heer Van de Velde wees er nog op, dat de heer Dourlein vooral voor de handzette rij liefde had en dat hij altijd een prach tig voorbeeld is geweest voor de jonge ren in het bedrijf. De heer J. Spruit sprak namens de col lega's en ook als waarnemend voorzitter van de afdeling Vlissingen van de Alge mene Nederlandse Grafische Bond. Met name had de heer Spruit veel waarde ring voor het werk, dat de heer Dour lein gedaan heeft voor de vakstudieclub. Voorts noemde hij het feit, dat de heer Dourlein 12 jaar penningmeester is ge weest van de afdeling Vlissingen van de A.N.G.B. Een broer van de overledene, de heer J. Dourlein uit Souburg, sprak ten slotte een dankwoord. COLIJNSPLAAT Middag voor bejaarden Dezer dagen werd In de zaal van de Ned. hervormde gemeente te Colijns plaat een bejaardenmiddag gehouden. De presidente mevr. S. de Waal-Moer man opende de middag met gebed en schriftlezing gevolgd door een medita tie. Na de theepauze hield zuster Koop- mans uit Yerseke een inleiding met de titel: „Flitsen uit mijn wijk". Zij vertel de op zeer boeiende wijze over haar er varingen als wijkzuster in de achter buurten van Den Haag. Na de inleiding spraken de presidente en mevr. J. J. v. d. Weele-Leendertse dankwoorden tot zuster Koopmans. Hierna sloot de presi dente met gebed. EIND DEZE WEEK Met een driedaagse actie wil het Leger des Heilskorps van Goes aan het eind van deze week zijn pastorale werk in het middelpunt van de belangstelling plaatsen. In samenwerking met verschil lende predikanten zal een poging wor den ondernomen om de bevolking „wak ker te schudden" voor de boodschap van het evangelie. Dat gebeurt onder de sug gestieve leuze: „Is het in orde tussen God en U Drie bijeenkomsten met een interkerkelijk karakter zaterdag avond speciaal voor de jeugd staan er op het programma. Zij zijn bedoeld als een oproep om de godsdienst niet op de tweede plaats te stellen en tevens een beter begrip te kweken voor het evan geliserende en geestelijke werk van het Leger des Heils. „We merken nog maar al te vaak dat er een afstand wordt geschapen door het uniform, dat wij als leden van de „Militia Christi" dragen", zegt kapi tein K. Bilder. „Vooral bij de op groeiende jeugd. Men ziet ons als een extreem verschijnsel. In andere ge vallen worden we aanvaard als hard werkende en goedwillende mensen. Op ons sociale werk wordt dan te veel nadruk gelegd". Deze week wil het Goese Leger des Heilskorps nu komen tot een open en eerlijk gesprek. Men wil voornamelijk die mensen bereiken, die niet bij een be paalde kerk behoren. De samenkomsten zijn bedoeld als een waarschuwing tegen de vervlakking van het geestelijk le ven, waarmee behalve het Leger des Heils ook de kerken steeds meer te ma ken hebben. Vandaar deze gezamen lijke oproep. Het is de bedoeling dat aanstaande don derdagavond een samenkomst in het ge bouw aan de Ravelijn de Groene Jager wordt gehouden waarin de hervormde predikant van Vvemeldinge, ds. J. G. Niewöhner en de majoor van het Leger des Heils P. Vons te Gouda vroeger te Middelburg woorden van opwek king zullen spreken. De volgende avond zal Palestina van vroeger en daartegen over Israël van vandaag in het middel punt van de belangstelling staan. De heer B. Kruit, die enkele maanden dit land heeft doorkruist voor een studie van het geestelijk leven, zal van zijn er varingen vertellen. Ook de hervormde predikant van Goes, ds. W. Janssen zal op deze avond het woord voeren. Zater dagavond is er dan de jeugdsamen- komst. Een ontmoeting, die kan leiden tot een gesprek over het geestelijk leven in al zijn facetten. De driedaagse geestelijke actie wordt in gezet met een grote vrouwenrally op donderdagmiddag. Verenigingen van al le kerkelijke richtingen hebben een de putatie voor deelname aan deze bijeen komst toegezegd. Speciaal zal deze „ral ly" zijn gericht op het werk in de Kon go. Majoor Van Hoogstraten uit Den Haag zal een zendingsfilm vertonen; de leiding van deze bijeenkomst berust bij de districts-secretaresse, mevrouw R. Hoevers-N auta. Intussen is het korps ook al bezig met de voorbereidingen voor het kerstfeest. Ditmaal zullen de bejaarden en de al leenstaanden speciale belangstelling krijgen. Voor hen zal het Leger des Heils een kerstfeest organiseren, even als voor 250 kinderen, die niet voor een ander kerstfeest in aanmerking komen. Voor het stadhuis op de Grote Markt zal een kerstboom komen te staan. Voor dien zullen de kerstpotten er weer staan en zal huis-aan-huis de bekende lijstcol- lecte worden gehouden (18 tot 25 no vember). De winteractiviteiten van het Leger des Heils in Goes worden weer met volle energie aangepakt. Het Luxemburgse voetbalelftal, dat morgen te Rotterdam tegen Nederland uitkomt in een returnwedstrijd voor de achtste finales van het toernooi om de Europese beker voor landenteams, is als volgt samengesteld: Doel: Nico Schmitt (Union Luxem bourg); achter: Ernest Brenner (Stade Dudelange) en ean-Pierre Hoffstetter (Aris Bonnevoie); midden: Franqois Konter AnderlechtFernand Brosius (Spora Luxembourg) en Jean Fiedler (Spora Luxembourg; voor: Jean Klein (U.S. Dudelange), Henri Klein (Red Boys Differdange), Camille Gimmer (Crossing Molenbeek), Ady Schmit (SC Sochaux) en Louis Pilot (Standard Luik De reserves zullen nog worden aangewe zen. In de hoofdklas zuid dames van de Ne derlandse Volleybal Bond versloeg E. V.V.C. uit Vlissingen in Bergen op Zoom M.O.C. met 30 met de setstan den 15—7, 15—8 en 15—11. In de overgangsklas dames A speelde E.V.V.C. II tegen V.V.S Het werd een duidelijke 30-nederlaag voor de Vlis- singse meisjes, die nog niet genoeg op elkaar Ingespeeld waren. Rapid won met 30 van D.S.V. Bij de heren ver sloeg E.V.V.C. te Goes het Vlissingse Marathon met 31, terwijl Moller met dezelfde cijfers van Ter Hole won. (Advertentie) DE ECHTE JODIUM DIE NIET BIJT! VEILING TERNEUZEN. 28 oktober. Glassla 1 9.4013.30, C 4.50 5.80. Sla 1 5—5.70. Bloemkool A 2 25—62, B 35. B 2 15—11, C 12, afw. 12—20. Knol selderij 1314. Selderij 411. Kroten 16. Bintjes 1 9.8010. Andijvie 1332. Prins, bonen 2 110. Rode kool 717. Rode kool 7— 17. Sav. kool 3442. Witte kool 810. Boerenkool 1516. Breekpeen 34. Waspeen 21. Prei A 2 2642. Spruiten 4263. Toma ten A 65, A 2 25—51, B 2 27—30, C 48, C 2 25. Uien 1 17. 2 6. Witlof B 90—97, B 2 6175, afw. 2940. Appelen: Coxs Oran ge 1 80 61—62, 75 59—60, 70 57—58, 65 48—50, 2 80 94, 75 54, 70 52—53, 6 542, 2 D 15, 3 grof 3536, 3 fijn 10. Jonathan 1 80 2930, 75 30—32, 80 26—27, 75 27—28, 70 23—24, 65 20, 2 D 10, 3 grof 23, 3 fijn 13. Glorie van Holland 1 85 29—30. 80 28—29.50, 75 27—29, 70 25—26, 80 23—25, 75 23—26, 70 23—25, 65 17—22, 2 D 16, 3 grof 21, 3 fijn 10. Goud renet 1 65 24—25, 2 65 22—24, 2 D 16, 3 grof 1422, 3 fijn 1014. Peren: St. Remy 3 fijn 1820. Zw. Wijnpeer 2 6029, 55 1820, 3 grof 22, 3 fijn 6. VEILING MIDDELBURG. 28 oktober. Tomaten A 2 5467, B 2 5763, C 2 3040. Ellisons Orange 65 45, 2 D 36, 3 grof 32, 3 fijn 17. B. A. Lucas 3 grof 17, 3 fijn 91. Comtesse de Paris 3 grof 1517, 3 fijn 1214. Conference 55-65 2526, 50-55 10, 3 grof 24. Black Alicante 1 191—195 St.-Remy 75-85 27. 65-75 29—30, 2 D 27. Goudrenet 3 grof 242d, val 1121. Glorie van Holland 85-95 29. 80-90 29, 70-80 25—33, 65-70 23—32, 2 D 16—18, 3 grof 13—21, 3 fijn 1016. Gieser Wildeman 60-70 56, 50-60 44, 2 D 33—36, 3 fijn 33. Groenten. Andijvie 1 1115, 2 78. Sla 2.10 12. Prei 3041 Kassnijbonen 91161. Wijn peen 67 Postelein 5765. Waspeen 3238. Bloemkool 4 p. kist 4274, 6 p. kist 2957, 8 p. kist 1236, 10 p. kist 12—19. Pronkbo- nen 67 70, Spinazie 4062. Radijs 1517. Sav. kool 1 3135, 2 2328 Breekpeen 5 9. Witte kool 10—13. Kroten kg 16—18. Rode kool 814. Uien 316. Spruiten ongesch. 5772, gesch. 6165. Dubb. bonen 7687. Boerenkool 18—21. Veldsla 142154. VEILING GOES. 28 oktober. Coxs Orange Pippin 1 80-85 61, 75-80 98, 70-75 57, 65-70 51, 60-65 40—41, 55-60 29, 2 75-80 54, 70-75 52. Goudrenet 1 90-95 32, 85-90 36, 80-85 35—37, 75-80 31, 70-75 28, 65-70 26, 2 D 17. 2 90-95 31, 85-90 31, 80-85 31—32, 75-80 28, 70-75 27, 65-70 29. grof 23. fijn 16. Glorie van Holland 1 85-90 28, 80-85 31, 75-80 29, 70-75 26—27, 65-70 25. 2 D 20. 2 85-90 27. 80-85 25, 75-80 26, 70-75 25, 65-70 22, grof 21, fijn 13—19. Golden Delicious 1 80-85 57. 79-80 52, 70-75 41, 2 75-80 37—39. 70-75 36—39, 65-70 27. grof 13—20, fijn 8—12. Jonathan 80-85 31. 75-80 32—33, 70-75 30. 65-70 27, 60-65 21, 2D 13. 2 75-80 21, 70-75 20, 65-70 17, 60-65 15, grof 13—14, fijn 13. Laxton Superbe 1 80-85 32, 75-80 29, 70-75 28, 65-70 23, 60-69 23, 60-65 18. 2 70-75 27. 65-70 21, 60-35 16, grof 15, fijn 11. Sterappel 1 65-70 35, 60-65 32. Diverse appels kroet 13, val 10. Br. Alex Lucas 2 75-80 27, 70-75 26, 65-70 22, fijn 10. Zwijndr. Wijnpeer 2 55-60 22, 50-55 20, 2 D 6. Comtesse de Paris 2 70-75 20, 65-70 21, 60-65 16, 59-60 11, 2 D 8, fijn 9. Black Alicante 1 176, 2 159, 3 128. Bramen per doos 2 3233. Totale aanvoer hard fruit 4300 kisten. Groenten: Bloemkool A 1 5072, A 2 3953, B 1 35, B 2 12—29, afw. 15—34. Kropsla 1 15—16, C 1 9—12. Knolselderij 11—14. Snij bonen 1 170203. Dubb. pr. bonen 1 195 Andijvie 1 21—27, 2 18—23. Prei A 1 25—32. Witlof A 2 60—79, B 2 49—67. Tomaten A 47—61, B 48—60. C 27—40. Spruiten A 2 54— 56, B 2 2022. Veldsla 2 63. Boerenkool 1 11—12. Witte kool 18—19 Rode kool 1 13— 14. Gr. sav. kool 1 30—33, 2 22—25, B 1 19. Peen B 1 17, C 1 15. Spinazie 1 27 28. 2 23. VISMIJN COLIJNSPLAAT. 28 oktober. Exportgarnalen, aanvoer 1853 kg, 179270, handelsgarnalen, aanvoer 447 kg, 86—120. Schar 60 kg. Bot 81 kg. Schol 93 kg. Tong 2 kg. Ongesorteerd 5 kg. GRAANBEURS ROTTERDAM Rotterdam 28 oktober. Tarwe volgens monster 17 pet vocht tot f 34,75, franco Rot terdam per schip, levering deze week. Zomergerst volgens monster f 2326,50. Haver volgens monster f 2124. Groene erwten volgens monster 40 52,50, schokkers volgens monster f 4068, franco Rotterdam. In de overgangsklas veldhandbal dames werden 2 verrassingen genoteerd. Zo won VHC met 41 van Sittardia. PSV versloeg Swift met 32. Bij de heren was zoals verwacht Tonido niet opge- wasseli tegen Swlft en verloor met 155 In de dames le klas district Zuid B versloeg Tachos tegen de verwachting in het Bergen op Zoomse Sios met 20, welke stand reeds bij de rust was be reikt. Dit resultaat was voornamelijk te danken aan voortreffelijk werk van de Tachoskeepster. EBHV, dat ongeslagen bovenaan staat, had bijzonder veel moeite met Blauw wit. Eerst in de laatste minuut kon EBHV de overwinning met 53 veilig stellen. Marathon was te sterk voor Olympus en won onbedreigd met 6—0. Bij de heren had E.M.M. bijzonder veel moeite met Tachos. De verdedigers van Tachos speelden eenr zeer goed uitge voerde manverdediging, waardoor de EMM aanvallers zeer weinig sehietgele- genheid kregen. De uitslag 75 in het voordeel van EMM was een verdiende beloning na hard werken. Dat Mara thon heel wat beter kan spelen dan het voorheen heeft gedaan, bleek wel uit de twee laatste wedstrijden van de Vlissin- gers. Nadat zij vorige week EMM een gelijk spel afdwongen. onderging nu Hellas hetzelfde lot: 2222. In de tweede klas dames, speelden ODI en Marathon II een aantrekkelijke wed strijd, die door Marathon verdient met 64 werd gewonnen. Het schotvaardig Walcheren II behaalden een 61-over- winning op Luctor. Bij de heren was Walcheren te sterk voor SIOS en won met 147 waarbij moet worden opgemerkt dat na een noodlottige val, een SlOS-speler van het veld moest worden gedragen. ODI en Olympus speelden "een gelijk op gaande wedstrijd. De scheidsrechter be sliste dat de uitslag 109 in het voor deel van ODI was geëindigd, waarmede Olympus niet akkoord ging en dan ook protesteerde omdat het van mening was, dat de uitslag 99 moest zijn. In de afdeling Zeeland heren le klas verloor Walcheren II met 92 van SIOS II en EMM II versloeg Olympus II met 144 Door een onjuiste opgave aan onze uit- slagendienst is er een storende fout ge slopen in het resultaat van de wedstrijd Heinkenszand IINieuwdorp II in de 3e klas B. De uitslag was niet 66 gelijk, maar 90 in het voordeel van de Nieuwdorp-reserves. Voorts werd in de 3e klas C van het afdelingsvoetbal nog gespeeld de wedstrijd Axel IH-IJzen- dijke H met als uitslag 32. COÖP. EIERVEILING EDE Aanvoer 387.360 stuks, handel vlug, prijzen (per 100 stuks) eieren van: 48 tot 53 gram 9.2010.59 alg. prijs; 53 tot 58 gram 10.4512.27 alg. prijs; 58 tot 63 gram 12.24—14.10 alg. prijs; 63 tot 67 gram 13.96— 14.70 alg. prijs. VLASMARKT ROTTERDAM 28 oktober 1963: Waterrootvlas: lage soorten van 1,90 tot 2,05, middensoorten van 2,10 tot f 2,30, best vlas van f 2,35 tot f 2,55. Dauwrootvlas van f 1,70 tot f 2,10. Breekvlas van f 1, - tot f 1,60, afhankelijk van kwaliteit en bewerking. Gezwingelde lokken van f 0,75 tot 1,05 De produktie van waterrootvlas lag in de af gelopen week op het zelfde peil als vorige week en bestond voornamelijk uit lagere- en middensoorten. De lagere kwaliteiten be stonden grotendeels uit vlas van jaargang 1963. Middensoorten en best vlas waren van oudere jaargang en deze soorten komen wat ruimer aan de markt. Voor alle merken was goede vraag en alle aangeboden partijen werden verkocht. De prijzen lagen over de gehele linie aanmerkelijk hoger. De aanvoer van dauwrootvlas neemt steeds toe, de produktie wordt wekelijks opgeno men, de prijzen trokken aan Het aanbod van breekvlas blijft gering, in dauwrootsoor- ten is iets ruimer aanbod, de prijzen waren in deze soorten iets flauwer. De produktie van gezwingelde lokken vermeerdert, het aanbod wordt regelmatig afgenomen, de prij zen ondergaan nagenoeg geen verandering. VEILING KAPELLE. 28 oktober. Industrie- en exportveiling. Com tesse de Paris 1 70 24, 1 65 23, 1 60 17, 1 55 10, 2 70 21, 2 65 22, 2 60 15, 2 55 9.50, 2 D 8, 3 grof 10, 3 fijn 6. Goudrenet 1 90 36, 1 85 38, 1 80 36, 1 75 32. 1 70 27—28, 1 69 26. 85 32, 2 80 31, 275 28, 2 70 26—27, 2 65 24. 2 D 17, 3 grof 2224, 3 fijn 17. Jonathan 1 80 32, 1 75 33, 1 70 30, 1 65 27, 1 60 21, 2 75 25—27, 2 70 15—19, 2 65 14.90—17, 260 13—14.30, 2 70 B 17, 2 65 B 16. 2 60 B 14, 2D 13, 3 grof 14, 3 fijn 13. Coxs Orange Pippin 1 70 57, 1 65 50, 1 60 40, 1 55 26, 2 75 54, 2 70 53. 2 69 46, 2 60 36. 2 55 22. 2 D 14, 3 grof 34. 3 fijn 23. Glorie van Holland 2 75 24. 2 70 23. 2 65 22, 2 D 21, 3grof 19, 3 fijn 16. Sterappel 1 65 59, 1 60 3642. 1 55 26—28, 2 D 16, 3 grof 22, 3 fijn 13. Laxton Superbe 1 75 29. 1 70 29. 1 65 24, 1 60 18, 2 D 14, 3 grof 16. 3 fijn 13. Golden Delicious 1 80 56, 3 grof 18. Zoete Ermgaard 1 65 99, 1 60 40—53, 1 55 32—46, 2 D 21. 3 fijn 11—13. Saint Remy 1 75 27— 28, 1 65 26, 2 75 26. 2 75 26. 2 D 24. 3 grof 21, 3 fijn 18. Zwijndr. Wijnpeer 2 60 24. 2 55 22, 2 50 14, 2 D 11, 3 grof 8. 3 fijn 6.50—7.50. Nouveau Poiteau 2 6 52 1, 2 55 1218, 2 D 6. 3 grof 10, 3 fijn doordraai. Gieser Wilde man 2 60 42, 2 55 32, 2 50 32. 2 D '0, 3 fijn 12. Doyenne du Cornice 2 75 8389 ,2 70 83, 2 80 7786, 2 69 73. 2 D 40, 3 grof 58, 3 fijn 23. Conference 2 70 51, 2 65 52, 2 60 50, 2 55 35, 2 D 22—23. 3 grof 36, 3 fijn 19—20. Campagne- zoet 1 65 43, 1 60 31, 2 D 2122. Geplukte kroetappels 12, val kroetappels 11, kroetpe- ren doordraai, val zoete Ermgaard 1415. Bramen industrie 2 94, bramen per doos 2 25—34. Groenteveiling. Rode kool 10. Prei 2022. Andijvie 1624. Witlof 5588. Kropsla 7. Koolrapen 2. Uien 15. AARDAPPELBEURS Rotterdam 28 oktober Kleiaardappelen 35 mm opwaarts. Eigenheimers 1215.50; bintje 10.5011.75; bevelander 12.5013.50: meerlander 11.50 12.50; ijsselster 8.5010. Kleiaardappelen 33 mm opwaarts. Eigenheimers 1215.75: bintje 1112: furore 11.50—12. Kleiaardappelen voor export; bintje 35 mm opwaarts in 2 maten gesor teerd 11.75: alpha 39 mm opwaarts 10,75. Zandaardappelen 35 mm opwaarts; IJsselster 78: bintje 8.50; libertas 78. Zandaardappelen voor export: IJsselster 40 mm opwaarts 9: bintje 35 mm opwaarts 8: diverse zandrassen 35 mm op waarts 7,25. Stemming: binnenland prijshoudend, export zeer flauw. Voeraardappelen 24.25. Prijzen berekend per 100 kg en op de han- delsvoorwaarden. vastgesteld voor de ver koop van consumptieaardappelen op wagon, schip of auto. VEEMARKT ROTTERDAM Totale aanvoer 1772 Vette koeien en ossen 1287 Varkens 485. Prijzen vette koeien in ets per kg le kw. 305 —340. 2e kw 265—300. 3e kw. 235—260. Varkens (levend gew in ets per kg) le kw. 226. 2e kw 224. 3e kw 220. Vette koeien aanvoer gewoon, handel tame lijk. prijzen als vorige week Varkens aan voer ruimer, handel redelijk, prijzen gemid deld als vorige week. aanvankelijk boven no tering. afloop iets lager, slachtzeugen f 1,95 f 2 per kilogram. Heden overleed, na een kortstondige ziekte, mijn geliefde vrouw en onze zorgzame moeder, dochter, zuster en be huwdzuster PIETERNELLA VERBRFGGE, echtgenote van J. M. Meijler, in de ouderdom van 39 jaar. Uit aller naam, J. M. Meijler en kinderen Driewegen, Z.-Bev., Paulus Hoekseweg 16. De begrafenis zal plaatshebben op don derdag 31 oktober 1963 om 12.00 uur. Heden is geheel onver wachts van ons heen gegaan, onze innig ge liefde, zorgzame man, vader en grootvader, de heer JAN HAAIJMAN, in de ouderdom van 71 jaar. Middelburg: C. W Haaijman de la Houssaije Assen: P W. Haaijman I. Haaijman-Behsen Oostkapelle: W A. Compeer- Haaijman C. A. Compeer Middelburg: W. C. Willemse- Haaijman C. Willemse Middelburg, 28 oktober 1963, Noordsingel 60. Geen bloemen. Geen bezoek. De begrafenis zal plaatsvinden op don derdag 31 oktober 1963 op de algemene be graafplaats te Middel burg. Vertrek sterfhuis pl.m 13.30 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1963 | | pagina 15