Meer activiteiten op de wereld goederenmarkten sterdamse Bears PILOOT STORM ontvoerd in de stratosfeer Hoe meer hoe li Klanken uit de ether I i VI 1. B. Waar zijn onze schepen? SCHEEPVAART NEEMT DEEL IN KAPITAAL MARTINS AIR CHARTER E.M.S. neemt de E.N.N.A.M. over Oplving V.M.F. VERWACHT ONVERANDERD RESULTAAT DU CROO EN BRAUNS Immofund geeft participaties uit AFWACHTEND LATER BETALEN 4 jamt m VASTERE TENDENS OP WERELDKOFFIEMARKT Levendige \ooplust in de sectoren suiker en tin Newyorkse beurs Ir. Lanzing nieuwe directeur Demka Amsterdamse wisselmarkt NU KOPEI 1 PERSOONLIJKE LENING 1 Even puzzelen ft ft ft ft ft4 ft ft ft ft ft ft U ft l E dB S3 T E R R A B E E A L E S T V I N N I G -:*S T E§ E T I K r E E E R E E r 0 L T R L U E R ÈL nndwtrns BI AlGlE T E IM m TE N R HOOG EN LAAG WATER DINSDAG 29 OKTOBER 1963 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Het einde van het vakantieseizoen heeft op het merendeel van de we reldgoederenmarkten de activiteit doen herleven. In enkele sectoren, met name suiker en tin, was zelfs sprake van een zeer levendige koop lust bij vrij sterk oplopende prijzen. Behalve seizoeninvloeden, hebben ook de wat gunstiger conjunctuurvooruitzich ten in de Verenigde Staten en de steeds duidelijker op de voorgrond tredende in flatoire tendensen in sommige Westeu- ropese landen een rol gespeeld. Een fac tor welke de vaste marktstemming voorts in de hand heeft gewerkt is het feit dat de oogst-resultaten in vele delen Door deelneming van drie grote Neder landse scheepvaartmaatschappijen is het aandelenkapitaal van Martins Air Charter aanzienlijk uitgebreid. De di rectie wenst niet mede te delen hoe groot deze financiële participatie in het bedrijf is. De drie scheepvaartmaatschappijen, die thans dus ook in de luchtvaart directe belangen krijgen, zijn de Holland-Ame- rikalijn, de Kon. Rotterdamsehe Lloyd en de Maatschappij „Nederland". Reeds twee maanden geleden kreeg de deelne ming in het aandelenkapitaal van M.A. C. zijn beslag, doch tot nu toe werd hierover het diepste stilzwijgen be waard. Van de zijde van de Eerste Noord-Ne derlandse Automaatschappij N.V. te Groningen is meegedeeld, dat de hou ders van de meerderheid der aandelen in de N.V. zich bereid hebben verklaard op de door het E.M.S.-concern aangebo den voorwaarden hun aandelen te ver kopen mits deze voorwaarden zouden gelden voor alle houders van aandelen en converteerbare obligaties. Hiermede is de E.M.S. akkoord gegaan. De E.M.S. had een bod gedaan op de uitstaande aandelen en converteerbare obligaties van de E.N.N.A.M. en wel van resp. 460 en 135 pet. De E.N.N.A.M. is een holding company en omvat een aantal ondernemingen op het gebied van het garagebedrijf en de autohandel in Groningen. Er werken in totaal ongeveer 300 man bij dit concern. Het aandelenkapitaal bedraagt 1 mil joen; de converteerbare-obligatielening is 500.000 groot. van de wereld dit jaar, als gevolg van abnormaal slechte weersomstandighe den, ongunstig zijn uitgevallen. Een en ander is mede oorzaak dat de vraag naar voedingsgewassen, vooral tarwe, van de zijde der communistische landen recentelijk opmerkelijk is toegenomen, aldus het overzicht goederenmarkten over september 1963 van de Nederland se Overzee Bank N.V. te Amsterdam. In de metalensector manifesteerde zich op de Amerikaanse staalmarkten een opleving onder invloed van de niet on gunstige vooruitzichten voor de staal- verwerkende industrieën. Voortgezette steunaankopen van bepaalde groepen producenten hebben er toe bijgedragen dat de koperprijs zich op hetzelfde ni veau wist te handhaven. De vooruitzich ten voor het metaal worden intussen iets optimistischer beoordeeld in verband De resultaten over de eerste acht maan den van 1963 van Verenigde Machinefa brieken N.V. (Stork-Werkspoor) zijn zo danig, dat de resultaten over 1963 niet ager zullen zijn dan over 1962. Het resultaat zal echter nog beïnvloed kunnen worden door de ontwikkeling op het gebied van het loon- en prijspeil. Voor orders in bewerkihg met vaste prijzen zou de winstmarge bij een forse loonsverhoging geringer worden, respec tievelijk de voorgecalculeerde verliezen hoger. Het aantrekken van nieuwe or ders tegen hogere prijzen dan momen teel mogelijk is zal in binnen- en buiten land in verband met de scherpe buiten landse concurrentie meestal niet moge lijk zijn. Het totaalbedrag aan bestellingen ligt op een redelijk niveau, mede door een aan tal grote opdrachten op het gebied van complete fabrieken, waarvan de uitvoe ring echter over enige jaren gespreid is. Een onevenwichtige bezetting blijft voortbestaan in die afdelingen, die zich voornamelijk bezighouden met de ver vaardiging van voortstuwingsinstallaties voor zeeschepen, waarvoor weinig op drachten vallen te boeken. Ter versterking van de middelen werden onlangs onderhandse leningen opgeno men tot 'n totaalbedrag van 15.000.000, tegen een rente van 5% en een uitgifte- koers van 100%, aldus een tussentijds bericht van de directie. met een licht stijgend verbruik. De lood- en zinknoteringen gaven geen flucua- ties van betekenis te zien. In de agrarische sector vertoonde de wereldkoffiemarkt een vastere ten dens, mede onder invloed van de aan de Braziliaanse koffieaanplant toege brachte schade door brand en ongun stige weersomstandigheden. De belangstelling voor cacao nam toe, op berichten dat de oogsten in sommige Afrikaanse produktiegebieden lager zou den uitvallen dan aanvankelijk werd verwacht. In de internationale theeveilingcentra was sprake van een goede kooplust, bij overigens weinig veranderde prijzen. Het prijsverloop van suiker was duide lijk opwaarts gericht, welke ontwikke ling nog werd geaccentueerd door de vernielingen aangericht door de cycloon „Flora" op Cuba en Haiti. Óok de wolnoteringen tendeerden in het voordeel van verkopers. Daarentegen bleven huiden, katoen, oliën en vetten en rubber tamelijk flauw gestemd. Geruchten inzake mogelijke omvangrij ke aankopen door de Sowjet-Unie werk ten prijsstijgingen voor lijnzaadolie in de hand. Op de Amsterdamse termijnmarkt voor aardappelen bereikten de septemberom- zetten een niveau van 8790 ton tegen 6360 ton in augustus en 9810 ton in sep tember 1962. De stemming was prijs houdend. Op de onlangs door de Neder landse regering goedgekeurde export subsidie voor aardappelen reageerde de markt nauwelijks. Het saldo exploitatierekening van N.V. machinefabriek Du Croo en Brauns beliep in het boekjaar 1962-'63 1,21 miljoen (v.j. 1,14 miljoen). Na af schrijvingen, interest, toevoeging voor ziening voor latente belastingverplich ting en dotatie algemene reserve, res teert een voordelig saldo van f 237,533 (v.j. 163.786). Voorgesteld wordt acht procent dividend (onv.). Ondanks hogere afschrijving en rente kosten vertoonde het totaal van de in directe kosten een lichte daling. De daling van de omzet met 1,2 miljoen tot 9,3 miljoen wordt grotendeels ver klaard door de stijging van het onder handen werk met 772.000 tot 5,3 miljoen. Van de grootste opdracht die het bedrijf thans onderhanden heeft, de stalen mantel van de IJtunnel, kan het eerste deel in het thans lopende boek jaar worden afgerekend. De omzet van rupskettingen steeg met bijna 25 pro cent tot 2,9 miljoen, waarvan 90 pro cent wordt geëxporteerd. Het geplaatste kapitaal nam toe van 1,8 miljoen tot bijna 2,6 miljoen en de agioreserve van 16.214 tot 413.214. Maatregelen zijn in voorbe reiding ter voorziening op lange ter mijn in het liquiditeitstekort. In de jaarvergadering zal een statuten wijziging worden voorgesteld, inhouden de het op naam stellen van de aande len. Voor zover dit thans is te beoordelen, zal het resultaat van het nu lopende boekjaar niet veel afwijken van het af gelopen boekjaar. De koersen op de effectenbeurs van New York zijn gisteren flink gestegen bij een hoge omzet. Het dow-jones ge middelde steeg tot een nieuw record van 759.39. Chemicaliën, vliegtuigen en patentge neesmiddelen gaven de toon aan. In de sector patentgeneesmiddelen stegen vooral Merck, Richardson-Merrill, Bris tol-Myers, Abbott Labs, Pfizer en Ame rican Home Products in koers. Laatst genoemde dank zij het nieuws dat men bezig is aan klinische proeven met een nieuw middel tegen cholesterol. In de sector vliegtuigindustrie behaal den United, Eastern, American, Wes tern en North West koerswinsten van grote fracties tot een punt. Du Pont, Virgina-Carolina, Union Crabdie, Down, Olen Mathieson en Allied stegen aan zienlijk. Raytheon daalde in koers als gevolg van een bericht dat een experiment met Raytheon Laser apparaat in de bestrij ding van kanker „veelbelovend" was, maar „op het ogenblik" nog geen kan ker bij de mens kan genezen. De N.V. beheer- en beleggingsmaat schappij Immofund stelt op donderdag 7 november de inschrijving open op 2500 participatiebewijzen aan toonder van het vastgoedbeleggingsfonds Immo fund 1962, delende in de resultaten van 1 januari 1964 af, tegen 1048 per par- tïcipatiebewijs. De inschrijving is uit sluitend voor houders van de reeds uit gegeven 5000 participatiebewijzen in de verhouding van één nieuwe participatie op twee oude. Over het eerste halfjaar 1963 werd een interimuitkering van 31,63 per parti- cipatiebewijs gedaan. Hiervan was 4,27 belastingvrij. Verwacht mag worden, dat, indien geen wijzigingen in het huurniveau optreden, in de toe komst elk halfjaar ongeveer gelijke uitkeringen zullen worden gedaan. De nieuwe objecten ter waarde van 270 miljoen beloven een totaal rendement per jaar van 157.000. Na de uitbrei ding van het fonds van 5000 tot 7500 participaties, en na het in exploitatie komen van alle objecten in 1964, be draagt de totale jaarlijkse opbrengst naar schatting 471.000, dat is per participatie 62,80. Na verkrijging van het object waarover nog onderhandeld wordt zal de netto opbrengst nog enige stijging ondergaan. Na het gereedko men van alle panden zal van de op 62,80 geschatte uitkering circa 22 belastingvrij zijn. Onderhandelingen over de aankoop van een object tier waarde van 1 miljoen zijn in een vergevorderd stadium. Bij aankoop van dit object zal een lening voor de gehele prijs van 1 miljoen worden aangetrokken. Daarna zullen de nieuw aangekochte objecten met circa 30 procent vreemd vermogen zijn gefi nancierd. Preferente aandeelhouders van Demka hebben na overleg met commissarissen en directie besloten voor te dragen ter benoeming tot directeur ir. P. W. A. Lanzing, thans hoofd van de divisie ijzer- en staal van de Koninklijke Ne- derlandsche Hoogovens en Staalfabrie ken N.V. Het Damrak heeft maandagmiddag de nieu we beursweek ingezet met een prijshoudende stemming bij de opening voor de meeste in ternationale waarden. De handel was kalm. A.K.U. verbeterde op 505% circa twee pun ten ten opzichte van het voorgaande slotni- veau. Hoogovens 2% punt lager op 560. De vorige week gepubliceerde derde kwartaal cijfers 1963 van Hoogovens zijn van weinig invloed geweest op de koersvorming van de aandelen van deze maatschappij. Philips had een vrij onregelmatig koersverloop. De prijs schommelde tussen de 147,30 en 146,60. De vorige slotkoers was 146,30. De fluctuaties werden veroorzaakt door kleine orders. Hiermede wordt aangetoond hoe gevoelig de markt in Philips wel is. Unilever een dubbel tje hoger op 140,70, terwijl Kon. Olies, waar van de derde kwartaalcijfers 1963 op maan dagmorgen 11 november om circa elf uur zullen worden bekend gemaakt, op 163,90 onveranderd bleven. Een lichte stimulans voor Kon. Olie en Philips ging uit van Wall- street alwaar deze fondsen vrijdag Y& dollar hoger sloten. De Newyorkse beurs sloot vrij dag zelf hoger, waardoor het dow jones- gemiddelde voor de industrieaandelen er op nieuw een hoogterecord aller tg den bereikte op 755.61. De Westduitse beurzen waren gis teren een kleinigheid hoger. De beurs wacht kennelijk de resultaten van de komende besprekingen tussen werkgevers en werknemers over de loonkwestie etc. af: De ondertoon van de markt is beslist goed te noemen doch men aarzelt met het opgeven van kooporders voor de internationale waar den. Ook de verkooporders zijn dun gezaaid. Hiermede wordt de geringe koersfluctuatie in de meeste hoofdfondsen verklaard. In de scheepvaartsector viel weinig te bele ven. De stemming was er nauwelijks prijs houdend. Van de leidende cultures werd Deli iets hoger geadviseerd. De stemming op de staatsfondsenmarkt was ongeanimeerd en eerder iets lager. Dit in verband met de grote 4y2 procent staatslening ad 400 min waarop vandaag, dinsdag 29 oktober, pari kan wor den ingeschreven. In de lokale afdelingen werden V.M.F. iets den toe niet onbevredigend doch kunner worden gedrukt door de thans lopende loon- CONTANTE PRIJZEN Amsterdam 23 oktober. Londen 10.08%10.09V8; New York 3.60rt 3.60H; Montreal 3.34%3.34%; Parijs 73.98>/2—73.61%; Brussel 7.22V.7.22)4; Frankfort 90.63% 96.68%; Stockholm 69.42%69.47'/,; Zurich 83.55—83.60; Milaan 57.92% —57.97%; Kopenhagen 52.1952.24; Oslo 50.36%—50.41%: Wenen 13.94,/,—13.95%: Lissabon 12.5744— 12.59%. WWWAWMVAVVWAéW sterdamse fonds, wa; Rijtuigmaatschappij. Dit aantal aandelen in bezit heeft, werd 16 pun ten hoger op 400 geadviseerd. Aandelen Sche- veningen kregen wederom een hogere advies- koers op 790 (788) op de grote activiteiten van dit concern. Thans wordt door de Zwols- mangroep een bod uitgebracht op de aande len en converteerbare obligaties van de Eer ste Noordhollandse Automaatschappij. A.N.P.—C.B.S. BEURSINDICES Verklaring: ...EN DE HELE DAG HEEFT DEZE /MAN SCHULTZ, BENDE, MIJN VADEE'S HUIS DE OVEEKANT VAN DE STEAAT IN DE GATEN GEHOU DEN- OM MIJ TE ZOEKEN 1 GELOOFT ME JOE, 15 HET NIET.' 2544. Ja, dat was nu echt iets voor Ath en Sinh om midden in de nacht over de woestijn te gaan wandelen en niet bijtijds te komen opdagen. Het was Piloot Storms bedoeling, om diezelfde dag nog op zijn gemak naai een grote badplaats aan de Caraïbi- sche zee te vliegen. Maar nu zoudei. ze toch eerst eens moeten onderzoe ken, waar de eigenwijze Marsianen uithingen. Arend begreep er niets van. Verdwaald waren die twee nof nooit. Zij beschikten immers over een geheimzinnig oriëntatievermogen, dat hun op de eindeloze Marsvlakten goed van pas kwam. Waar konden zij toch gebleven zijn? Wat waren zij van plan geweest? Ten slotte kruiste hij maar weer terug naar het dorp om te zien of Ath en Sinh misschien inmiddels waren ge arriveerd. De oude Hoskinini stond echter al met zijn hoofd te schudden voordat Arend en Buck uitstapten. Nu werd het toch werke lijk een puzzel! Had de aarde het tweetal ver zwolgen? Opeens kwam een jonge ruiter het kamp binnengalopperen... feuilleton dooi Diana Ghudle\ De baby moest eind maart komen en was natuurlijk weer veel te laat. ,Ik moet deze baby voor het einde van het jaar krijgen", zei ik tegen de dokter, „ik bedoel het belastingjaar natuurlijk, want dat scheelt ons enorm". De dokter schreef een paar hotsende autoritjes, hete baden, lange wandelin gen en wild-west films voor. Ik volgde al zijn adviezen op maar er gebeurde niets. De kinderen waren erg ontevre den over me. Iedere morgen als ze wak ker werden renden ze de slaapkamer binnen en keken in de opnieuw beklede wieg. Geen baby! Ik zag niet in hoe ik nog dikker zou kunnen worden. Ten slotte besloot de dokter er een specialist bij te roepen om de zaak te bespoedigen. Gewoonlijk wordt dat in een ziekenhuis gedaan, maar de specialist was van oordeel dat het best chuis kon gebeuren, daar het mijn zevende baby betrof en er nooit complicaties waren geweest. Nicky had een uitnodiging van zijn grootvader gek: ^gen om daar te logeren, maar hij had beleefd geweigerd en zei dat hij thuis moest blijven om de nieuwe baby te verwelkomen. Uiteindelijk pakte de specialist zijn tas weer in en zei opgewekt: „Nou, U zult een prachtige baby krijgen op de een of andere keer". En daar ging hij! Ten slotte begon er toch schot in te komen en de verpleegster arriveerde. Ik stond er op nog wat langer op te blijven, 's Middags serveerde ik thee aan de gas ten en zag er op toe dat iedereen net naar de zin had, voordat de specialist kwam. Michael en de Duitse meisjes baadden alle kinderen, brachten ze bin nen om mij goedennacht te kussen en stopten ze in bed. Op de een of andere manier scheen deze baby moeilijker ter wereld te komen dan de anderen. Michael kwam een praatje met me maken en toen rinkelde de telefoon. We hadden het toestel in de slaapkamer staan, zodat ik wat mat de mensen kon praten terwijl ik in bed lag. Het was Michaels vader. „Is die ba by er al?" „Spijt me ontzettend" zei ik, „maar hij komt nu gauw, dat beloof ik U. Ik bel U over een half uur wel te rug". Eindelijk scheen het er dan van te ko men en toen belde de telefoon weer. De ze keer was het mijn moeder. Michael nam hem aan. „Hallo", zei hij. „Nee, we weten nog niet wat het is. Blijf even aan de lijn, ik zal het U meteen laten weten" Daar kwam Timothy, lustig krijsend. „Hoor je dat?" zei Michael. „We heb ben er weer een zoon bij". Mijn moeder wilde weten hoeveel hij woog. Michael gaf de telefoon aan mij, terwijl de zuster het wriemelende hoop je mens op de weegschaal legde. „Ha, mams" zei ik. „Nu heb ik toch iets ter wereld gebracht! Hij is veel groter dan de anderen. De zuster zegt dat hij 11 pond weegt". „Een prachtig gezond, flink jongetje", zei de zuster, terwijl ze mij mijn nieu we zoon gaf. Michael en ik bekeken hem trots. Steeds opnieuw wond het gezicht van een pasgeboren baby ons op. Het was zeven uur en dus mochten de kinderen opstaan en hun nieuwe broer tje bekijken. Ze vonden het prachtig. Ze verdrongen zich om de wieg om een glimpje van hem op te vangen. Ze sta ken hun vingers in zijn vuistje en hij hield die stevig vast. Ik kreeg heel wat bezoek. Alle gasten wilden de nieuwgeborene zien. Een van hen zei dat het geluk aanbracht in een huis te zijn met een pasgeboren baby en toen hij de volgende dag er in slaag de een contract te ondertekenen voor een huis dat hij wilde kopen, zei hij tri omfantelijk; „Zie je wel, het is echt waar!" Ik moest al gauw weer op om mijn slechte been te oefenen en de tweede dag al ging ik naar beneden om bij 't bereiden van de zondagse lunch te hel pen daar ik wist dat de Duitse meisjes dit een hele toer op hun eentje vonden. Jutta had net de stofzuiger van de trap pen af laten vallen. Natuurlijk was hec apparaat gebroken; ze moest getroost worden, het huis was weer één chaos al chaos. Het verbaasde me niets dat is altijd zo als ik een baby krijg. Op een avond kwam een vrouw aan de deur, die hevig met de klopper stond te rammelen. Ze zag er verward uit en wil de onderdak voor één nacht. Ik liet haar boven een kamer zien en ongeveer een uur later kwamen er twee mannen aan de deur. „Hé", zeiden ze „waar heb je Elsie gelaten?", Michael keek stomverbaasd en ze drongen hem opzij en het huis binnen „Helpt je toch niets haar te ver stoppen", zeiden ze „we weten dat ze hier is". Ze liepen naar de trap toe en begonnen daar te roepen. „Zeg eens even wat is dat allemaal" wilde Michael we ten. „Hou je erbuiten", zei de grootste van de twee „Ik ben d'r man en dit hier" hij wees op de andere man die er nogal chagrijnig uitzag „dit hier is d'r vriendje. We weten dat ze hier in ging. „Elsie!" De vrouw verscheen boven aan de trap met een nogal uitdagend gezicht. „Du vel op, jullie tweeën", zei ze. Dan kwam ze naar beneden en ging met ze mee. Michael en ik sloten de deur achter hen met een opgelucht gevoel. gedaan en Staatslen. oieden: 4 gedaan en laten, t, oieden; i laten: d 23-10 25-10 28-10 Int. conc. 533.7 533.8 533.5 Industrie? 346.3 347.0 345.6 Scheepvaart 162.2 161.7 160.8 Banken 241.8 240.9 239.2 Handel enz. 159.6 159.9 160.4 Algemeen 387.0 387.2 387.3 ex dividend: c ex claim. Ned '59 4y2 100 100 Ned. '60 4V2 100 100 Ned. '47 3% 89'A* 39% Ned '51 3 961/4 96% Ned '48 31/4 86y2 86 Ned. '50 3V* 86/2 8674 Ned. '55 3V4 907s 9oy8 Ned. '37 3 90 8972 Gr. boek '46 90% 9072 Doll. '47 89 88% Inv cert. 3 98ts 9872 Ned. '62-64 100 99 Ned. Ind. '37 6 W.B Len. '57 106 1057s Aandelen Amsi. rubb. 1107s 111 H.V.A. 1507* 149%* A.K.U. 50372 505 Deli M. 126.60 127.5*0* Hoogov. 5627a 562 Philips 146.60 146.50 Unilever 146.60 140.30 Kon Olie 163.80 163.50* Sch. luchtv. H.A.L. i26y3 126% K.L.M 47 47.80 K.N.S.M 161%* 160 Kon. Paketv. St. Mi). Ned. Niev. Goud. v. Ommeren Rott. LI. Schv. Unie 168 149%* 131 298 146 144% 166% 147% 128 296 145 144% Industrie enz. Alb. Heijn 670 678 Am. droogd. 205 205 Berg. Jurg. 281 281 Berk. Pat. 251 242 Blaauwh. 494 Bijenk. 799 Calvé 9407z 94372 Centr. Suik. 2747a 279% Fokker 333 341 v. Gelder 230 231% Gist sp. 365 364 v d. Heem 275 274 Heineken 451 Internat. 262 263 K.N. Papier 329% 330 K Zout 777 787 Muller 329 330 Ned Dok 134% Ned. kab. 428»/2 438 Netam 295 29434 Nijverdal 235% 235 Rott. Dr. Dok 364 363 Schelde i\.B 232 233 5chokbet. 372 371 Scholten F. 700 704 Stokvis 196 198 Vergd. Blik 358 359 Vergd Mach. 22274 220% Vredest. 271 276 Wilton 2707a 270% Zwanenb. 917 912 Interunie 198.5*0 199.50 Robeco 228 225 d Valeurop 749 743 Banken A'd. Bank 381 379 N.H. Mij. 360 358 R'd. Bank 342 340% Tw. Bank 310 306 Obl. B. N. Gem (4l, '4> 963/8 96% B. N. Gem. '58 (5) 102 102 Amerik. aand. Am. Ënka 42% 427« Am. mot. 21% 21% Am. Tel. 132 13574 Anaconda 49 48y8 Beth. St. 32% 32& Cit. Serv. 65% 65 Curt. Wr. Du Pon* Gen Electr. Gen Mot. Int. Nick. Kennecott Nat Can. Rep Stee) Shell Oil Stud. Pack. Tide Water U.S. Stee) PRI Alkmaar A'dam '51 A'dam '56 1 A'dam '56 II A'dam '56 III Breda '54 Dordr, '56 Eindh. '54 Ensch. '54 D. Haag '52 I D. Haag '52 U R'dam '52 I R'dam '52 U R'dam '57 Utrecht '52 Z.-Holl '57 Z.-Holl. '59 19 %b 19H 247 249% 8072 81 79% 85A 63% 647* 76% 76% 42% 417* 45 45% 7& 25% 25 54% 54% EL. 8172 81% 84 82% 82 877a 87 87% 38 80fV 32% 82 817* 81% 817a 81 81% 927a 93 93% 93 90 102 89% 89 U 89 1 De volgende keer dat we de dokter, die een vriend van ons was, opzochten, zei hij: „Hoor eens even: Je hebt nu drie meisjes en drie jongens. Ik weet wel dat jullie er twaalf willen hebben, maar zullen jullie nu niet beter even een rustpauze kunnen inlassen?" We gingen ermee akkoord en nu was het dus pauze met drie van ieder. HOOFDSTUK n Onze kinderen hebben nooit last van jaloezie als er en nieuwe baby wordt geboren, misschien wel omdat we de ba by met hen delen en van het begin af aan behoort de baby aan ons allemaal en niet alleen aan zijn ouders. Heel wat mensen vragen ons hoe ter wereld we het toch klaarspelen om er een pension op na te houden en tege lijkertijd zes kinderen groot te brengen. Natuurlijk, het betekent hard werken en Michael en ik, zijn beiden gelukkig goed gezond en we trachten de kinderen een regelmatig leven te geven. De maal tijden zijn altijd op tijd en ze gaan altijd op dezelfde tijd naar bed. Ze krijgen een overvloed van frisse lucht, meer dan genoeg slaap en een redelijke hoeveel heid discipline. We geloven niet in pak ken slaag, tenzij zij erg ondeugend zijn. Als er eentje zich aan tafel niet goed gedraagt sturen we hem of haar een voudig naar de speelkamer totdat ze weer tot kalmte zijn gekomen. Dit be teken misschien een paar woedende kre ten en kwaadaardig gemompel, maar al heel gauw komt de ordeverstoorder rus tig weer aan tafel terug, maakt zijn ex cuses en gaat weer verder met eten. Het incident is dan gesloten. Onze kinderen hebben er een enorme hekel aan om ergens buitengelaten te worden en deze methode van straffen is zeer efficiënt. Zelf baby Timmy, die nu nog maar twee is, begrijpt heel goed wat er gebeurt en gaat soms zonder iemand hem dat zegt naar de speelkamer, geeft daar een paar enorme kreten en komt dan terug en gaat zo zoet als een engeltje weer zitten. Hij zegt dan „pedon" met een heel ern stig stemmetje en dan licht zijn ge zichtje helemaal op als hij ziet dat nie mand meer kwaad op hem is. (Wordt vervolgd) DINSDAG 29 OKTOBER 1963. HILVERSUM I. 402 m 746 kc/s. 12.00 Instrumentaal sextet met zang solisten. 12.20 Regeringsuitzending: Voor de landbouw. 12.30 Mededelingen t.b.v. land- en tuinbouw. 12.33 Prome nade-orkest. 13.00 Nieuws. 13.15 Mede delingen, eventueel acteel of grammo- foonmuziek. 13.25 Beursberichten. 13.30 Lichte orkestmuziek. 14.00 Voor de vrouw. 14.40 Orgelspel: amusements muziek. 15.00 Lichte grammofoonmu- ziek. 15.30 Zangrecital (sopraan en piano)Spaanse liederen. 16.00 Actua liteiten. 16.30 Voor de jeugd. 17.30 New York Calling. 17.35 Lichte grammofoon- muziek voor dt teenagers. 18.00 Nieuws. 18.15 Eventueel actueel. 18.20 Ama teursprogramma. 18.40 Licht instru mentaal kwintet met zangsoliste. 19.00 Voor de kinderen. 19.05 Paris vous parle, gesproken brief uit Parijs. 19.10 Fragmenten uit de opera Manon Les- caut (gr.) 20.00 Nieuws. 20.05 Hou je aan je woord, literaire quiz. 20.45 Woordenvloed, cabaretprogramma. 21.15 pianorecital; klassieke muziek (stereo- fonische uitzending). 21.45 Wat ons be zighoudt: radioforum over actuele kwesties. 22.15 Lichte orkestmuziek. 22.30 Nieuws en mededelingen. 22.40 Actualiteiten en beursberichten. 23.00 Modern toneel, maandelijkse kroniek. 23.5524.00 Nieuws. HILVERSUM II. 298 m 1007 kc/s. 12.00 Angelus. 12.04 Draaiorgelmuziek (gr.) 12.30 Mededelingen t.b.v. land- en tuinbouw. 12.33 Wij van het land: pro gramma voor de boeren. 12.45 Platen- nieuws. 12.55 Actualiteiten. 13.00 Nws. 13.15 Draaien maar lichte gram. muziek. 14.00 Voor de plattelandsvrou wen. 14.10 Wissewassen licht pro gramma (herhaling van zondag jl.) 14.30 Als de dag van gisteren, klank beeld. 15.00 Viool en piano: amuse mentsmuziek. 15.20 Voordracht. 15.40 Balletmuziek (gr.) 16.00 Voor de zie ken. 16.30 Religieus programma voor de zieken. 17.00 Voor de padvonders. 17.15 Voor de jeugd. 17.45 Gram.muziek. 17.50 Regeringsuitzending: Bezoek aan Bonaire, door Fred. A. Berger. 18.00 Voor de jeugd. 18.20 Uitzending van de Pacifistisch Socialistische Partij: Hoe staat het met internationale span ning?, door prof. dr. J. de Graaf. 18.30 Strijkorkest. 18.50 En nu mijn geval: vragenbeantwoording. 19.00 Actualitei ten. 1930 Licht ensemble. 19.50 Lichte gram.muziek. 20.00 Kwelling, hoorspel. 21.40 Modern strijkkwartet (gr.) 22.00 Zingende kerk: geestelijke liederen. 22.20 22.25 Boekbespreking. 22.30 Nieuws. 22.40 Vreemd een keuze uit woord, zang en dans van el ders en anders. 23.10 Licht orkest en solisten. 23.55-24.00 Nieuws. TELEVISIEPROGRAMMA'S N.T.S. 14.0014.25 Over de grenzen, schooltelevisie. KRO: 19.30 Schatten op zolder, NTS: 19.58 't Manneke. 20.00 Journaal. KRO: 20.20 Concilie-journaal. 20.45 Brandpunt, actualiteiten en me ningen van deze week. 20.50 Jan en Alleman, amusementsprogramma. 21.15 En uw naaste als uzelf uitzending over missie/zending en ontwikkelings hulp 21.50 Een uur met Hitchcock: I saw tho whole thing, film. N.T.S.22.40 22.45 Jonrnaal. FRANS-BELG. T.V.-PROGRAMMA'S 18.30 Berichten. 18.33 Dr. kunst en haar geheim. 19.05 Uitzending van filosofie en lekenmoraal. 19.35 Chevalier de Mai- son de Rouge., T.V.-feuilleton. 20.00 Journaal. 20.30 Coeur de Robot, opera. 21.20 Europese bibliotheek. 22.10 Lite rair programma. 23.00 Journaal. VLAAMS-BELG. T.V.-PROGRAMMA'S 14.0515.16 Schooltelevisie. 19.00 Gast- programma: de liberale gedachte en actie. 19.30 Mozaïek, kroniek over de vrijetijdsbesteding. 19.55 Sport. 20.00 Nieuws. 20.20 Quiz: Tien jaar televisie. 21.10 Rozen met doornen, documentaire. 21.50 Vergeet niet te lezen: auteurs te gast in de studio. 22.20 Nieuws. WOENSDAG 30 OKTOBER 1963. HILVERSUM I. 402 m. 746 kc/s. VARA: 7.00 Nieuws. 7.10 Ochtendgym nastiek. 7.20 Socialistisch strijdlied. 7.23 Uitgeslapen: lichte gram.muziek mede delingen (7.30 Van de voorpagina, praatje). 8.00 Nieuws en socialistisch strijdlied. 8.18 Lichte gram.muziek. 8.55 Kookpraatje. 9.00 Gymnastiek voor de vrouw. 9.10 Klassieke gram.muziek: ste- reofonische uitzending. 9.35 Waterstan den. VPRO: 9.40 Morgenwijding. VARA: 10.00L Lichte gram.muziek. 11.00 Voor de vrouw. 11.35 En nu Den Haag: amusementsprogramma. HILVERSUM II. 298 m. 1007 kc/s. NCRV: 7.00 Nieuws en SOS-berichten. 7.10 Dagopening. 7.20 Klassieke Gram. mofoonmuziek. 7.45 Radiokrant. 8.00 Nieuws. 8.15 Operettemuziek (gr.). 8.30 Amusementsmuziek (gr.) 8.45 Interna tionale volksliederen en -dansen (gr.). 9.00 Voor de zieken. 9.35 Lichte gram. muziek. 9.40 Voor de vrouw. 10.10 Klas sieke kamermuziek (gr.) 10.30 Morgen dienst. 11.00 Klassieke gram.muziek. 11.15 Een Hollandse familie in de Fran se tijd, hoorspel, (deel 6) (herhaling). 11.45 Lichte gram.muziek. (Advertentie) ■1 a i rn -id ■H ft <1 ik 1S ft 1* ■BSHSSHBMj 88 Ui W it U I» «r H" so 94 1 M n f af 3* 9* <rt ht HORIZONTAAL: 1. nauw straatje, 5. aspect, 9. Eng. ti tel, 10. soort papegaai, 11. onder ande ren, 13. zangnoot, 14. pers. voornaam woord, 15. titel, 16. hogepriester in Si lo, 18. bij, 19. deel van het oog, 21. schier, 22. huid, 23. bewijs, 26. pluis, 30- soort, 33. mager en flets, 34. eerst komend, 35. 3-tenige luiaard, 36. luite nant, 38. deel van mast, 39. toespijs, 40. loterijbriefje, 42. boekenstalletje, 43. afhellend dak. VERTICAAL: 1. zetel, 2. boom, 3. vordering, 4. nuk, 5. eerlijk, 6. woonschip, 7. circa, 8. verpakking, 12. Eng. bier, 15. heer, 17. voorzetsel, 18- deel van been, 20. snavel, 23. barst, 24. stempel, 25. winterver maak, 27. Chin, munt, 28. grondsoort, 29. geluid, 31. plaats op Nieuw-Guinea, 32. vooruit!, 35. indien, 37. ferm, 39. vooronderzoek, 41. tijdelijk. De oplossing van de vorige puzzel luidt: NEDERLANDSCHE MIDDENSTANDSBANK N.V. Acht Polen zijn begin oktober in Przemysl aan de Pools-Russische grens gearresteerd omdat zij zich verzetten tegen de omvorming van een religieuze school in een nationale muziekschool. M 'iy K NLl (Advertentie) Eén van Ringers' klassieke creaties: CARA - chocolade en caramel-doublé. Een tongstrelende combinatie. ,Een bonbon waar veie fijnproevers ai jaren op terugkomen! Mar- ABIDA 25 70 m. wxw. lombo. ADARA 24 v. La Mouvelle seille. ALGORAB 24 75 m. zo. v. Recife. ALMKERK 25 35 m. uw. v. Lissa bon. ALNATI 21 v. Rotterdam te Bue nos Aires. AMERSKERK 21 v. Colombo te Calcutta. AMMON 25 v. New Orleans n. Maracaibo. ASM IDISKE 23 330 m. no. v. Belle IsTe. AVERDIJK 26 v. Bremen n. Am sterdam. BAARN 24 520 m. zw. v. Azoren. BALONG 21 v. Cristobal n. New Orleans. BARENDRECHT 23 30 m. nnw. v. Barranquilla. BELLATRIX 17 v. Rotterdam te Santos. BLITAR 26 te Brisbane. BURL'S WATSON 24 100 m. nnw. v Muscat CALAMARES 24 v. New Orleans te Puerto Rico CALTEX ARNHEM 24 25 50 n 35 06 o. CALTEX EINDHOVEN 25 150 m. ono. v. Algiers. CALTEX MADRID 24 35 m. no. v. Malta. CALTEX NEDERLAND 25 16 11 n. 54 08 O. CALTEX THE HAGUE 28 te Bah rein. CASTOR 25 v. Jasmel te Port au Prince CHIRON 25 v. Puerto Cabello n. Curacao. DONGEDIJK 21 v. San Francisco. DOELWIJK 24 30 m. nw. v. Malta. EEMHAVEN 26 v. Djeddah n. Ku wait. EENHOORN 28 Ouessant n. Ham burg. FINA NEDERLAND 25 Kuria Muria eil. FRIESLAND 28 v Rotterdam n Stettin. GAASTERLAND 27 te Itajai. HEEMSKERK 25 v. Aden n. Mom basa. Co- HERCULES 28 v Panamakanaal n Buenaventura JACOB VEROLME 24 14 08 n. 77 13 w. KABYLIA 26 v. Rotterdam n. Cu- ragao. KINDERDIJK 24 140 m. no. v. Bermuda. KHASIELLA 25 v. Bonny te Tha mes Haven. KLOOSTERDIJK 27 v. Rotterdam n. Bremen. KREBSIA 24 v. Melbourne n. Syd ney. KYLIX 26 te Curacao. LADON 24 v. Amsterdam te Ham burg. LEI DERKERK 26 v. Ummsaid n. Suez. MAIN LLOYD 24 v. Assab. MARNE LLOYD 24 te Tanga. MATARAM 26 te Beyrouth, MEERDRECHT 21 v. Churchill te Antwerpen. MOORDRECHT 26 te Eastham. NAESS LION 21 v. Banias te Einswarden. NAESS TIGER 29 te Paulsboro verwacht. NIEUW AMSTERDAM 28 v. St.- Thomas n. Le Guaira. NUKERK 25 v. Melbourne te Ade laide. OCEAN SPRINTER 22 v. Las Pal- mas n. Genua. OLDEKERK 26 v. Genua n. Port SaTd. ONDINA 24 75 m. z. v. Malta. ONOBA 22 v. Yokhaichi te Hong kong. ORANJESTAD 24 12 16 n. 48 41 w. OSIRIS 25 v. Amsterdam te Para maribo. PRINS FREDERIK HENDRIK 25 v. Cleveland te Detroit. RANDFONTEIN 23 v. Bremen te Hamburg. RONDO 28 te Aden. ROGGEVEEN 20 v. Port Swetten- ham te Melbourne. ROTTE 20 v. Montreal te Toronto. SEINE LLOYD 26 te Jolo. SENEGALKUST 27 te Dakar. SEROi'SKERK 26 te Rotterdam. SERVAASKERK 24 v. Kobe te Nagoya. SIMONSKERK 2 v. Dar es Salaam n. Zanzibar. SINOUTSKERK 23 120 m. wxw. v. Socotra. SLAMAT 23 te Port Swettenham. SLOTERKERK 26 te Aden. SOCRATES 25 v. Mobile n. Hou»* ton. SOPHOCLES 25 v. Puerto Ordaz n. Paramaribo. STAD ROTTERDAM 24 v. Palermo te Sagunto. STEENKERK 26 te Beira. STRAAT BANKA 22 v. Kaapstad te Port Elizabeth. STRAAT CLEMENT 21 v. Durban te Lourenfo Marques STRAAT COLOMBO 24 v. Luanda n. Port Harcourt. STRAAT MADURA 23 v. Whyalla n. Adelaide. STRAAT MOZAMBIQUE 24 v. Kaap» stad n. Montevideo. STRAAT SINGAPORE 23 v. Mei* bourne n. Adelaide. TJIBODAS 24 70O m. xw. v. Co* lombo. TJIPANAS 23 v. Durban te Mom* ba sa. TOWA 23 v. Glasgow n. Swansea. VAN DER HAGEN 23 S7 m. wrw. v. Reunion. VIANA 24 12 19 n. 46 17 O. VIDENA 26 v. Port Said n. Mon treal. VLIELAND 23 113 m. nw. v. Mus cat. VLIST 24 220 m. n. v. Dakar. WESTERTOREN 26 v. Curacao n. Rotterdam. WILLEM BARENTSZ 26 v. Trinidad n. Kaapstad. WILLEMSTAD 24 155 m. wxw. V. madeira. WIEBOLD BOHMER 24 v. Barl. WILLEM RUYS 24 te Port Said. WOLTERSUM 26 v. Savannah n. La Havre. WONOSOBO 27 v. Papeete n. Nou* mea. WONOSARl 22 v. Amsterdam t* Shanghai. IJSSELHAVEN 24 w. v. Kaap Vil* lano. ZAANKERK 11 v. Bremerhaven te Hamburg. ZAFR'A 24 60 m. nnw. v. Perim. ZARIA 25 v. Sharamanga te Bahrein. 'EELANO 28 te Basrah. 30 oktober nap nap nap nap uur meter uur meter uur meter uur meter Vlissingen 12.12 1.85 6.06 1.55 18.48 2.03 Terneuzen 0.20 1.97 12.39 2.01 6.35 1.72 19.18 2.20 Hansweert 50 2.16 13.12 2.15 7.04 1.86 19.47 2.31 Zierikzee 1.17 1.36 13.34 1.20 6.52 1.14 19.20 1.65 Wemeldinge 1.32 1.66 14.05 1.47 7.11 1.39 19.36 1.87,

Provinciale Zeeuwse Courant | 1963 | | pagina 13