Uitgeput geduld PILOOT STORM ontvoerd in de stratosfeer Hoe meer hoe liever Klanken uit de ether BOSCH wees de was de baas in eigen huis Waar zijn onze schepen? KERST- EN NIEUWJAARS VERLOF MILITAIREN CAROL after shave lotion Confectie-industrie verwacht stijging van de omzet INTERIMDIVIDEND ROBECO Berbers kondigen „bestand" aan HOOG EN LAAG WATER MAANDAG 28 OKTOBER 1963 3 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 9 ik. weet met wat jouw vrien-x pinnetjes bedoelen met te n zeggen dat je onevenwich tig bent, simon. wat k bedoel 15 dat je het ene ogenblik. in paniek bent, en het an- ih """""lli in ogenblik. feaagbaa ontzettend J zorgeloos. j 'misschiensimon? maar wat ga je dóen om uit deze moeilijkheden te v raken y MET ALLES WAT IK MEEGE- /WAAKT HEB,IS HET DAN TE VERWONDEREN AL5 IK HET EEN OGENBLIKJE WIL VERGETENLUSTER IK ZIE JE MORGEN^örr^ NIETWAAR. Nederlandvanouds een vlak land ge noemd, raakt wat meer geaccidenteerd. Dit is een gevolg van een van de gruwe lijkste hedendaagse modeverschijnselen, de naaldhak. Eigenaars van gebouwen met parket, linoleum, gerilex en hoe al die vloeren ook mogen heten, kruipen 's avonds wenend over de grond en zien met tranen in de ogen diepe putjes in hun vroeger zo onberispelijke vloer. Ja, ja, die naaldhakken weten wat. En die ondingen worden als maar dunner. Wa ren er vroeger vrouwenschoenen met hakken, die nu blokhakken genoemd zouden worden, maar die toen als ultra modern golden, tegenwoordig zijn er schoenen met hakken, die door hun dunheid haast niet meer te zien zijn. In het Landbouwcentrum te Goes hebben ze er wat op gevonden. Tenminste, dat denken ze. Een verkeersbord, waar zeer duidelijk op te zien is, dat het verboden is met naaldhakken het gebouw te betre den. En een putjes, dat daar in de vloer zitten! Mee", zegt meneer Van der Sluis, hoofd huishoudelijke dienst. „We kunnen moeilijk tegen onze bezoeksters zeggen. Doe die schoenen uit. Maar zonde is het wel". Dus een verkeersbord helpt ook al niet. Misschien zou het handiger zijn om sloffen bij de ingang te zetten. De christe lijke kweekschool voor Zeeland te Middel burg doet dat wel. Op 1 november zal het gebouw worden geopend en het bestuur heeft daar al rekening mee gehouden en een grote partij sloffen besteld. Maar je kan niet blijven bestellen. Dus ook deze oplossing is een zeer betrekkelijke. Nee, het beste zou zijn een modekoning in de arm te nemen en hem te verzoeken, nee, te smeken, sportschoenen voor te schrij ven. Met hele brede zolen en hakken. Leuk staat het niet, maar putjesvloeren zijn ook niet leuk om te zien. En wat het zwaarst is, moet het zwaarst wegen. Over zwaar gesproken. Een van onze redac teuren kwam op een rustige middag na lang rekenen tot de conclusie, dat de druk van zo'n naaldhak gelijk is met één miljoen kilogram per vierkante meter. Het lijkt ons nogal kras, maar hij bleef erbij en we willen hem niet voor het hoofd stoten. In ieder geval is het erg zwaar. Misschien nog zwaarder dan de druk van de fiscus. Toch zal er niemand zijn, die zich schaamt over zijn eigen putten. Als er visite komt, zullen de gasten hun uiterste best doen om alle fat soensnormen in acht te nemen. Zij zullen de as van hun sigaretten niet naast de asbak depone ren. Hoe komt U daarbij. Ze zullen ook niet morsen met hun koffie. Welnee, daar zijn ze veel te netjes voor. Maar als ze weggaan en de gastvrouw tevreden vaststelt, dat het huis er nog steeds keurig uitziet, bemerkt ze opeens tot haar .in het Landbouwcentrum hebben ze er waf op gevonden onuitsprekelijke ontsteltenis, dat diepe gaatjes in de vloerbedekking aanduiden, waar de bezoek ster zo al is geweest. En wat te denken van de meneer, die onlangs zijn hoge leeftijd zich moed inspreekt en gaat dansen, denkend aan de onbe zorgde tijd van vroeger. Maar hoe diep en pijnlijk is hij teleurgesteld, als zijn partner hem tijdens een woeste cha-cha-cha met haar hak dwars door de punt van zijn neus als vastgenageld doet staan. Je kan toch moeilijk je gasten uitnodigen met een briefje waarop staat: „U wordt vriende lijk verzocht in mantelpak te komen met sport schoenen. De heren dan vanzelfsprekend in plus fours met vilthoed". Nee, dan stoot je de mensen af. Ze komen niet meer. Ook al, omdat een hele boel vrouwen niet eens meer in het bezit zijn van mantelpakken en wandel schoenen. „Tja", zegt een schoenhandelaar: „De mode zwin tot schrijft dat nu eenmaal voor". Maar zijn de dames dan zo de slaaf van de mode geworden. Wanneer zullen zij zich weer ontworstelen aan deze knel lende en oh, zo droefgeestige greep. Wanneer zullen zij weer onbezorgd met wandelschoenen of desnoods met gymschoenen over de vloeren dar telen. Laat het dan niet mooi zijn. Het kost in ieder geval niet zoveel en dat is een zaak, waar de man ook naar kijkt. Onze moderedactrice, uit eindelijk een expert op dit gebied, bracht ook al geen uitkomst. Ze had zo haar eigen typisch vrouwelijke oplossing. „Wat kan het me bommen" zei ze. „Ik heb par ketvloeren en die zitten vol met gaatjes. Toch draag ik naaldhakken. Ik ben ook niet van plan deze te gaan verwisselen voor afschuwelijke sportschoenen. Nee, hoor. Ik heb mijn vloer voor de pret en mijn schoenen voor' de pret. Ik vind het helemaal niet belangrijk". Ja en wat zeg je dan? door DAVID WRIGHT 53-6 ik zal iets bedenken- beloof/me nu dat ik jlezal zien. dan zal ik je het he-1 le verhaal avond al doen, dat die smeerlap 5chultz op af kwaa1. 2543. Nog lange tijd zat het bonte gezelschap bijeen rond het kampvuur, maar ten slotte trokken de Indianen zich terug in hun hutten en toen be sloten ook piloot Storm en zijn vrien den te gaan slapen. Zij hadden hur tenten reeds eerder opgezet en wel dra was het kamp in diepe rust ver zonken. Doch zoals gewoonlijk, deden de twee Marsianen niet mee aan al dat tijdrovende slapen. Zij waren de ze dag en nachtregelmaat nog steeds niet gewend. Daarom besloten zij maar wat te gaan wandelen over het maanverlichte landschap. Zachtjes pratend in hun vreemde sis- en snuif- taaltje kuierden zij weg. Die twee hadden elkaar blijkbaar altijd iets te vertellen. Toen piloot Storm de volgende morgen als eerste uit zijn tent naar buiten kwam, miste hij zijn Marsiaanse vrienden al, maar toen zij het ontbijt reeds lang genuttigd hadden, waren Ath en Sinh nog niet verschenen. Daarom besloot hij de heren te zoeken. Zij moesten op hun nacht wandeling stellig verdwaald zijn! feuilleton dooi Diana ChucHe\/ "Ï000000000000000000000000000000000000000000 43 Als dat het geval was geweest zou ik het wel gemeld hebben aan de politie in het dorp". Ze vertrokken overhaast en soms vraag ik me af hoeveel succes ze in andere delen van het land hebben ge had. Onze vakantie in Wittering was niet zo'n daverend succes. Het regende al door behalve gedurende een half uur toen de zon van achter de wolken van daan kwam en wij de tenten konden op zetten. Gelukkig hadden we een draagbare ra dio bij ons die we lieten spelen om zo de; kinderen een beetje zoet te houden ge/ durende de ergste buien. We zaten uren lang in de Rolls, zongen liedjes en deden spelletjes. We kregen zelfs onweer cn 's nachts ging de helft van de tenten tegen de vlakte. Michael snelde te hulp in pyjama en bolhoed, redde de halfver dronken kinderen, die als gekken gie chelden en bracht ze bij me in de be schutting van de wagen, waar ik ze zo goed mógelijk droogde en verschoonde. Ik zelf voelde me ook niet zo best. Eigenlijk was ik nogal beroerd. Ik wist dat ik weer in verwachting was. Toen we terugreden naar Pine Tree scheen de zon heerlijk en het huis stond vol met bloemen. Alles zag er glanzend gewreven uit en mijn moeder begroette ons aan de deur. „En, hoe is alles gegaan?" wilden we we ten toen we binnen kwamen wankelen, beladen met stapels natte dekens, ze in de hall neergooiend en haar omhelsden. „Niet te slecht" zei ze. „Eigenlijk is 't zelfs heel plezierig geweest. De gasten hebben zich allemaal keurig gedragen (Het klonk alsof ze over haar klas schoolkinderen praatte). Behalve dan een nogal ondeugende jongeman, ik ge loof dat hij iets te veel op had. Hij kwam luid zingende binnen en kroep dan op handen en voeten de trap op". Michael en ik barstten in lachen uit. Nu zjjn we wel gewend aan de meest won derlijke gasten. De meesten gedragen zich best en hebben we graag onder ons dak, maar af en toe komen er een paar met vakantie naar Pine Tree en gedra gen zich dan tamelijk wild. Op een keer hadden we een jong stel op de huwelijksreis te logeren die naar de paardenrennen gingen en daar al hun geld verloren. Ze kwamen nogal schuch ter naar me toe op de laatste dag van hun verblijf en zeiden dat ze de rekening niet konden betalen. Ze vroegen ons of we hun portable radio en hun koffer niet in onderpand wilden nemen en een paar weken later kwamen ze terug en betaalden de rekening. De komst van de nieuwe baby bracht ons weer in grote opwinding. Nu zouden we er een half dozijn hebben. Mijn been begon weer op te spelen en ik moest iedere middag gaan rusten, maar ove rigens voelde ik me best en volkomen in staat het bedrijf te laten lopen. Shelley's zes maanden bij ons waren voorbij en ze keerde naar Duitsland te rug, maar in haar plaats kwamen twee Duitse meisjes Jutta en Uta namen die nogal verwarring brachten. Uta was snel op haar gemak en hielp me goed. De arme jonge Jutta was wat langzamer van begrip en dromeriger. Ze kon niet goed met de wasmachine over weg en slaagde er altijd in ten minste tweemaal per week de vloer onder wa ter te zetten. Toen ze ten slotte de ma chine de baas scheen te worden, kochten we wat nieuw zeil voor de waskamer. De eerste dag dat het er lag, zette Jutta de zaak weer onder water. We troffen de kamer volledig overstroomd en ver laten aan. Nergens een Jutta te zien. Ze was hard weggelopen over de wei landen naar de grote weg. Ze liep een eindje langs de weg en toen stopte er een auto naast haar. De chauffeur vroeg haar of ze een lift naar Northampton wilde hebben. „O, ja", zei ze en ging naast hem zitten. Ze wist niet dat de bestuurder een van onze kennissen was. Plotseling barstte ze in tranen uit. Toen hij haar vriendelijk vroeg wat er aan de hand was, snikte ze „Ik heb iets heel slechts gedaan met een wasmachine" Hij slaagde erin haar tranenvloed te .stuiten en nam haar mee naar huis. naar zijn vrouw. Dat was een vriendelij ke dame, die haar twee koppen sterke zoete thee gaf en mij daarna opbelde om te zeggen waar mijn arme kleine Duitse meisje was. Jutta kwam een paar uur later thuis, heel timide en daarna was Uta alleen belast met de behandeling van de was machine. Maar ik geloof niet dat het al leen de moeilijkheden met de wasmachi ne waren die Jutta hadden doen weglo pen. Ze had moeite met het aanleren van de taal en verstond vaak niet wat haar gevraagd werd. De overstroming was letterlijk de laatste druppel geweest. Afgezien van deze vergissing, waren de Duitse meisjes best op hun gemak bij ons. Dat moet wel het geval zijn, want zij bevalen ons aan bij hun vriendinnen en als een van hen naar huis terugging, uitgerust met een behoorlijke kennis van de Engelse taal, bekwaam in het koken en de kinderverzorging, was er nooit een gebrek aan jonge meisjes die bij ons wilden intrekken. Ze zeiden dat ze het heerlijk vonden deel van een ge zin uit te maken. We behandelden hun ook als zodanig. Ze aten met ons en werden in genendele als dienstmeisjes behandeld. Ze gingen allemaal regelma tig voor lessen naar Northampton en tij dens hun afwezigheid hielp Betty's moe der, mevr. Haycock, me. Pippa was een van de eerste leerlingen op de school in onze buurt. Het was eigenlijk 'n schooltje voor jongens, maar ze namen ook wel kleine meisjes. Ze vond het er zo heerlijk dat we al heel gauw Penny en Nicky er naar toe lieten overplaatsen. De school werd geleid door een modern jong echtpaar met zelf ook een gezin. Michael bracht de drie kinderen 's morgens en een andere ouder bracht ze 's middags weer thuis. (Wordt vervolgd) Fant After Shave Lotion! Heerlijk! Tintelend fris! Veroverend fris. Een wèl- daad voor uw huid..., méér dan een gewone after shave. Uniek, door toe passing van ALLANTOINE, de nieuwe stof, die huidbeschadigingen ongekend snel doet herstellen. Fant After Shave Lotion ook ideaal als verfrissende lotion voor middag of avond. Voor desinfektie, vooral na het elektrisch scheren. En... zuinig in gebruik. EXCLUSIEF bij uw kapper verkrijgbaar! MAANDAG 28 OKTOBER. HILVERSUM I. 402 m. 746 kc/s. 12.00 Tango-rumba-orkest en zangsolis ten. 12.30 Mededelingen t.b.v. land- en tuinbouw. 12.33 Voor het platteland. 12.38 Cowboy-combo en zangsolisten. 13.00 Nws. 13.15 Voor de Middenstand, praatje. 13.20 Elektronisch orgelspel. 13.45 Wikken en wegen, lezing. 14.00 Grepen uit de muziekgeschiedenis, mu zikale lezing. 14.30 De Bluffer, hoor spel. 15.50 Gitaarspel: moderne muziek. 16.00 Zestig minuten voor boven de zes tig. 17.00 Oude liedjes. 17.15 Mensen cn meningen in en om de Enschedese Schouwburg. 17.40 Draaiorgelmuziek (gr.). 17.50 Militair commentaar. 18.00 Nieuws. 18.15 Licht instrumentaal trio. 18.35 Parlementair overzicht. 18.50 On der de afwas: programma alleen voor mannen. 19.20 Lichte muziek en zang. 19.45 Regeringsuitzending: Een gesprek over Maatschappelijk Opbouwwerk o.l.v. dr. G. Hendriks van het ministerie van maatschappelijk werk. 20.00 Nieuws. 20.05 Ramblers Hitparade. 20.35 Wrak ken en kreukelaars, programma over tweedehands auto's. 21.05 Licht instru mentaal ensemble en zangsolisten: Ste- reofonische uitzending. 21.30 Terug in de tijd, lezing (2). 21.45 Cello en piano: klassieke muziek. 22.05 Blaaskwintel moderne muziek. 22.30 Nieuws. 22.40 Actualiteiten. 22.55 Jazzmagazine. 23.30 Oude kamermuziek (gr.). 23.5524.00 Nieuws. HILVERSUM II. 298 m. 1007 kc/s. 12.25 Voor boer en tuinder. 12.30 Mede delingen t.b.v. land- en tuinbouw. 12.33 Orgelspel: amusementsmuziek. 12.53 Grammofoonmuziek, eventueel actuali teiten. 13.00 Nieuws. 13.15 Licht instru mentaal trio. 13.45 Zigeunermuziek (gr.). 14.05 Vakantieprogramma voor de jeugd. 14.35 Herhaling wedstrijd Op sporing verzocht v. donderdag 17 okto ber jl. 15.15 Klassieke grammofoonmu ziek. 16.00 Bijbeloverdenking. 16.30 Te nor en piano: klassieke en moderne mu ziek. 17.00 Voor de kleuters. 17.15 Voor de jeugd. 17.30 Op tienertoeren, platen- programma voor de teenagers. 17.50 Re geringsuitzending: Suriname Journaal, door H. van Boheemen. 18.00 Militaire orkesten (gr.). 18.20 Uitzending van het Gereformeerd Politiek Verbond: Woning- bouw-politiek, door de heer J. van der Jagt. 18.30 Met band en plaat voor U paraat (gr.): klassieke muziek. 18.50 Openbaar kunstbezit. 19.00 Nieuws en weerpraatje. 19.10 Op de man af, praat je. 19.15 Licht instrumentaal kwartet. 19.30 Radiokrant. 19.50 Promenade-or kest en solist: Klassieke muziek. 20.20 Leven uit Gods hand, hoorspel. 21.25 Vocaal ensemble: geestelijke liederen. 21.40 Kamerorkest: moderne muziek. 22.05 Amerika en de wereldpolitiek, we kelijks commentaar uit Washington. 22.,15 Pianorecital: klassieke muziek. 22.30 Nieuws. 22.40 Avondoverdenking. (Advertentie) BOSCH wasautomaten bieden u het unieke voordeel dat de machine zich geheel auto matisch aanpast aan uw eigen wasgoed. Veel of weinig water; meer of minder spoelen; korter of langerdraaien. Ditallesdoor de BOSCH Programmakiezer, dedenkschijf waarmedeu kunt kiezen uit 15 verschillende was- mogelijkheden, dus voor elke soort wasgoed de enig juiste behandeling. BOSCH wasautomaat afm. 50 x 60 cm. f 975,- Idem met aangebouwde centrifuge f:1.275,- BOSCH volautomaat metuitste- kende drgogwe'rking f 1.925, Vraag bij de handelaar de uit gebreide folder aan of bij N.V.Willem van Rijn, Haarlem merweg 475, Amsterdam-W. Tel. 020-18.52.22. Postbus 8005. 22.55 Boekbespreking. 23.05 Vertolkers beluisterd, muzikale lezing. 23.45 Volks liederen (gr.). 23.5524.00 Nieuws. TELEVISIEPROGRAMMA'S. CVK/IKOR/RKK: 19.30 Logboek, jeugd programma over de bijbel. 19.4520.00 Kenmerk, het magazine van de kerken. NTS: 20.00 Journaal en weeroverzicht. 20.20 Zendtijd politieke partijen: Uitzen ding van de Boerenpartij. 20.30 Eras mus, documentaire over de tijd waarin Erasmus leefde. VARA 21.30' De zaak Wilma Helgers, televisierechtbank. NT S: 23.0023.05 Journaal. VLAAMS-BELGISCHE TELEVISIEPROGRAMMA'S. 19.00 Programma voor de jongeren. 19.25 Zoeklicht op de culturele actuali teit. 19.50 De Weerman. 19.55 Sport. 20.00 Nieuws. 20.20 Erasmus, documen taire film. 21.20 Ontdek de sterwed strijd: amusementsprogramma. 22.10 Panorama. 22.40 Nieuws. FRANS-BELGISCHE 14.15 Schooltelevisie. 15.05 Dierkunde. 18.30 Berichten. 18.33 Voor de kinderen. .19.00 Voor de vrouw. 19.30 Sportuitzen- ding. 20.0 Journaal. 20.30 Caligula, spel. 23.00 Journaal DINSDAG 29 OKTOBER. HILVERSUM I. 402 m. 746 kc/s. AVRO: 7.0 Nieuws. 7.10 Ochtendgym nastiek. 7.20 Lichte grammofoonmuziek. VPRO: 7.50 Dagopening. AVRO: 8.00 Nieuws. 8.15 Programma-overzicht. Aansluitend Lichte grammofoonmuziek. 9.0 Gymnastiek. 9.10 De Groenteman. 9.15 Klassieke grammofoonmuziek. 9.35 Waterstanden. 9.40 Morgenwijding. 9.55 Boekbespreking. 10.00 Arbeidsvitaminen (gr.). 10.50 Voor de kleuters. 11.00 Voor de zieken. HILVERSUM II. 298 m. 1007 kc/s. KRO: 7.00 Nieuws. 7.10 Morgengebed. 7.15 Lichte grammofoonmuziek. 7.30 Voor de jeugd. 7.55 Overweging. 8.00 Nieuws. 8.15 Lichte grammofoonmuziek. 8.50 Voor de huisvrouw. 9.40 Schoolra dio. 10.00 Voor de kleuters. 10.15 Klas sieke grammofoonmuziek. 11.00 Voor de vrouw. 11.30 Lichte grammofoonmuziek. 11.50 Volaanvooruit. De drang om de voorraad te beperken is bij de detailhandel verminderd, zodat verwacht kan worden dat de omzet van de confectie-industrie evenredig aan de detailhandelsomzet zal stijgen. Deze mening wordt uitgesproken in het jaarverslag 1962-1963 van het Neder lands Economisch Verbond van de Con fectie-industrie (Nevec). Het eerste halfjaar van 1963 gaf reeds een stijging van het omzetcijfer van de industrie met ongeveer 7 procent te zien. Aangenomen kan worden dat het lopen de jaar na de stagnatie van het afgelo pen jaar weer een opgaande tendens zal vertonen. Aan het eind van het verslagjaar was de totale personeelsomvang weer hoger dan het jaar tevoren. Het personeelste kort bleef bestaan. Dit verschijnsel is, volgens het verslag, niet direct te ver klaren. Het kan een gevolg zijn van de totale uitputting van de arbeidsmarkt, waarbij als het ware het laatste meisje ingeschakeld wordt en de eisen, die men als fabrikant stellen kan, lager worden. Rotterdamsch Beleggingsconsortium N.V. kondigt een onveranderd interim- dividend aan over 1963 van vier gulden per aandeel van f 50 nominaal. Robeco heeft, blijkens het tweede tus sentijds bericht over 1963, zijn beleg- gingspolitiek in grote lijnen onveranderd voortgezet. De nieuwe middelen, waar over Robeco de beschikking kreeg, wer den gedeeltelijk onbelegd gelaten, zodat het saldo liquide middelen thans wat hoger is dan ten tijde van het vorige tussentijdse bericht. Per 1 oktober 1963 stonden er 5.794.543 aandelen Robeco uit. tezamen een vermogen vertegenwoor digend van 1257 min. Het kapitaal der vennootschap is sedert het begin van het jaar met 38.127.150 of wel met ruim 15 procent toegenomen. Inn iddels is de waarde van een aandeel Robeco, bere kend op de gebruikelijke wijze, gestegen van 208 tot 228 per 1 oktober. Binnenkort zal er een beslissing worden genomen over een speciale verlofrege ling voor de kerstdagen en voor oud en nieuw voor de militairen die in Hohne en Seedorf in Duitsland dienst doen. Die regeling is op dit moment nog in studie. De regeling van vorig jaar, die bepaal de dat het gehuwde beroepspersoneel echtgenote en een aantal van de kinde ren op rijkskosten kon laten overkomen, zal dit jaar niet gelden. Voor de in Nederland gelegerde parate troepen zal weer de bekende fifty-fifty- regeling gelden. Deze houdt in dat de helft van die troepen met Kerstmis en de andere helft met oud en nieuw thuis zal zijn. Zij die met Kerstmis thuis zijn hebben verlof van 13 december na 13.00 uur tot 27 december voor 12.00 uur. De anderen krijgen verlof van 27 december na 13.00 uur tot 10 januari voor 12.00 uur. Voor depots en bepaalde opleidingseen heden in het algemeen dus voor de niet-parate troepen) is een verlof vast gesteld dat loopt van 20 december na 18.00 uur tot 2 januari voor 12.00 uur. Speciale regelingen gelden verder voor bepaalde categorieën militairen zoals bijvoorbeeld gehuwd beroepspersoneel dat woont in zijn standplaats of daar dagelijks naar toe reist. Een aparte re geling geldt ook voor bepaalde insti tuten zoals Koninklijke Militaire Acade mie, hogere krijgsschool, koninklijke militaire school, enz. (Advertentie) Wat moet die Fasto geiser met 'n brander voor alle soorten gas? Jongen, dia universele brander zal narigheid voorkomen als we hier ooit ander gas gaan krijgen. UW VASTE KEUS:'N FASTO GEISER Hocine Ait Ahmed, een der leiders van de opstandige beweging in Kalybië te gen het bewind van president Ben Bella, heeft gisteravond in een verklaring voor de pers meegedeeld, dat het verzet van het „Front der Socialistische Krachten" tegen het huidige Algerijnse regime zal worden voortgezet, zodra de soeverei niteit over het Algerijnse grondgebied zal zijn hersteld. Tot zolang is een wapenstilstand afge kondigd. Deze zal slechts duren totdat de Marokkaanse troepen zich op hun oorspronkelijke stellingen zullen hebben teruggetrokken. ACIV1AEA 24 te Bonny AFARA 24 te IJmuiden ALGORAB 24 75 m zo Recife ASM IDISKE 25 pass. Anticosti Mongeal BLITAR 26 te Brisbane BINTANG 25 Azoren naar Livorno BALI 25 450 m z Socrota BAARN 24 520 m zw Azoren CALTEX EINDHOVEN 25 130 m ono Algiers CALTEX THE HAGUE 25 330 m 2 Karachi CALTEX NEDERLAND 24 IOO m o n Ras Fartak CHIRON 26 te Curasao DOELWIJK 25 IOO m nw Kreta EENHOORN 24 25 m o Gibraltar FINA NEDERLAND 25 pass. Koena Moeria eil. GAASTERLAND 25 vertrek Porto Alegro Rio Grande HERCULES 26 verwacht Cristobal JACOB VEROLIV1E 24 300 m nno Colombo KRE8SIA 24 vertrek Melbourne Sydney KHASIELLA 25 Thamesbaven KATELYSIA 24 670 m o Washington KINDERDIJK 24 140 m no Bermuda KYLIX 24 440 m no Guadeloupe KALYDON 20 vrewacht te Karach LELYKERK 25 verwacht Hamburg LETO 24 800 m wnw Finisterre MOORDRECHT 25 pass. Wight Eastham MERWE LLOYD 2 220 m wzw Ascension MENTOR 250 Hamburg naar Bremen NESTOR 25 10 m I Gibraltar NAESS LION 25 van Bremen Essides N/TT3S TIGER 240 Punta Palmas naar Paulshoro OBERON 24 746 m w Can. eil. OSIRIS 24 300 m no Paramaribo ORANJE 25 140 m ozo Port Soedan ONDINA 25 200 m o Algiers PRINS FREDTRIK HENDRIK 25 verwacht Detroit SENEGALKUST 25 230 m zzw Las Palmas SLOTERKERK 26 aankomst Aden SEROOSKERK 24 aankomst Duinkerken STRAAT COLOMBO 24 ono Luanda Port Harcourt SUMATRA 240 m Mombasa naar Lourenco Marques SYLVIA 25 ÏO m zw Guernsey TACANA 25 van Pacasmorja Christobal TELAMON 24 aankomst Antwerpen TOWA 25 van Swansea naar z Liverpool VAN WAERWIJK 25 400 m nw Darwin VI3ENA 25 aankomst Suez VITREA 24 van Geelong Mena WILLEM BARENDS2 250 m van Curagao naar Trinidad WAIBALONG 24 105 m w Beiroet WO NOG 1RI 24 van Avondmouth naar Dosmoe ZUIDERZEE 25 I6O m zw Hanstholm ZEEVAART 25 20 m w Dugeness 29 oktober Vlissingen Terneuzen Hansweert Zierikzee Wemeldinge nap uur meter 11.14 1.58 11.40 12.11 12.27 0.13 1.77 1.92 1.05 1.51 nap uur meter 23.49 1.81 13.00 1.28 uur 5.04 5.29 5.58 5.47 6.05 nap meter 1.34 1.51 1.66 98 1.23 nap uur meter 17.54 18.22 18.50 18.23 18.40 1.81 1.99 2.11 1.50 1.70 (Advertentie)

Provinciale Zeeuwse Courant | 1963 | | pagina 9