Vijf atleten wonnen voor tweede maal Dynamos tweede singelloop Alle drie Zeeuwse 2e klassers in topgroep Eerste zege voor Rillandia: met liefst 7-1 op teleurstellend AZVV Tjoba, Swift Togo en verloor Animo naar winst, fors bij Eibers HEIN CUJÉ LIEP WEER VER VAN TEGENSTANDERS WEG LANDELIJK ZATERDAGVOETBAL Winst voor HW en Zld. Sport Zwal. Boys had geluk tegen Krabbendijke Eibers II-Swift 8-3 Charlois-Tjoba 5-7 Animo-Wion 7-4 Togo-Succes 6-1 Verkleedpartij V olendam-Ajax ZIJDEN DRAAD JUNIOREN UITSLAGEN Steenbergen-Zld. Sport 1-1 BOTSING BIJ VOETBAL: HERSENSCHUDDING HVV-Veerse Boys 3-2 IN LANDELIJKE KORFBALCOMPETITIE EERSTEKLASSERS MAKEN INZINKING DOOR Arnemmden-Sprang 3-2 AZVV-Rillandia 1-7 VCK-Spu i 5-0 Meeuwen-VVN 2-4 Tern. Boys-SVV 5-0 Zwal Boys-Krabbendijke 2-1 Sleeuwijk-Middelburg 4-0 Nederlands hockeyteam verloor van Pakistan PROVTNCTALE ZEEUWSE COURANT MAANDAG 28 OKTOBER 1963 De Middelburgse atletiekvereniging Dynamo zal volgend jaar voor vijf nieuwe wisselprijzen vier bekers en een zuil moeten zorgen wil zij tijdens de derde singel- en bolwerkloop de winnaars van de A- senioren, de CD-senioren, alsmede de A-, B- en C-junioren de ere palm overhandigen. Want tijdens de tweede singel- en bolwerkloop, die zaterdag afgewerkt werd, slaagden er niet minder dan vijf atleten in om voor de weede maal in successie beslag te leggen op de eerste plaats met het gevolg, dat zij de vorig jaar verdiende beker of zuil hun eigendom mochten noemen. Evenals tijdens de boulevardloop in Vlissïngen twee weken geleden was dit atletiekevenement in Middelburg voor het grootste deel een aangelegenheid van de Zeeuwse atleten. Ook hier durfden de vader landse cracks de reis naar de „verre provincie" kennelijk niet aan. Om die reden was het voor favoriet Hein Cujé van Dynamo nog vrij gemak kelijk om de verdediging van de PZC- beker tot een succesvol einde te bren gen. Let wel, nu nog wel, want evenals in Vlissingen toonde clubgenoot Cas Mulder zich een tegenstander van for maat. De jonge en taaie Mulder heeft alleen nog geen antwoord op de felle tussensprintjes, waarmee Cujé hem nu nog vrij gemakkelijk achter zich kan Ia- ten. Kan hij spoedig dat antwoord vin den, dan zal men ongetwijfeld van een ook felle eindstrijd van de twee Dyna momannen kunnen genieten. Overigens heeft de deelneming van Hein Cujé aan een zijden draad ge hangen, omdat er kennelijk een mis verstand was gerezen over de in- schijving van de nationale crack. Het Dynamo-bestuur meende, dat Cujés inschrijving vrijdag jl. nog niet een feit was, terwij] de atleet zelf van mening was, dat hij zich wél had Ia- ten inschrijven. Hij vertelde ons mee gedeeld te hebben, dat hij zijn beker zou verdedigen toen hij enkele weken geleden deze bokaal ging inleveren. Cujé werd echter alsnog ingeschre ven, zodat hij de beker kon verdedi gen. Hij heeft daarvoor tegen Cas Mulder hard moeten „knokken" op het 4500 me ter (per rond 150 meter) lange par koers, dat was uitgezet op de Noord singel en het Noordbolwerk. Beiden had den het 25 atleten sterke seniorenveld onmiddellijk na de start de hielen laten zien. Halverwege de tweede rondt trok Cujé met een felle tussensprint een „gat" tussen zichzelf en Mulder, maar de jongere atleet gaf aanvankelijk niet meer dan een meter of twintig prijs. In de laatste ronde slaagde hij er zelfs in wat bij te trekken, maar een nieuwe tussensprint van zijn rivaal was hem toch te machtig. Met een voorsprong van 12 seconden stormde Cujé over de finish. Een sterke race liep ook Hans Bos telaar eveneens van Dynamo die na allerlei blessures in het begin van het seizoen zijn oude vorm weer begint terug te krijgen. Hij en co- ming-man Piet Tolhoek ook Dy namo vormden het duo, dat strijd leverde om de 3e plaats. Aanvanke lijk stelde Bostelaar het gezelschap van zijn clubgenoot nog op prijs, maar in de laatste ronde trok hij de finitief van hem weg. Achter dit Zeeuwse duo streed weer een tweetal, namelijk de „buitenlanders" Piet Schoonen van Minerva uit Rotter dam en Jaap Lint van het Bergen op Zoomse MOC, Schoonen bleek pas in de indsprint de sterkste. De A-junioren leverden op hun traject van 3000 meter felle strijd. Na de eerste 1500 meter was er nog een kopgroep van vijf man, gevormd door favoriet Pe ter v. d. Schaaf van Marathon, de Roo- sendaalse jongeman Theo Pardoel, niet Een fel duel onder de Succes-korf, waar in de Togo-aanval zesmaal de bal kon deponeren. Het gebeurde in Goes tijdens de Se-klaswedstrijd Togo-Succes. (Foto P.Z.C.) KNAU-lid, Jan Polfliet van AV '56 uit Goes, Jaap Luteyn van Marathon en Piet Maartense van Dynamo. In de tweede helft konden Luteyn en Maartense het tempo van de andere drie niet volgen. Hoewel vooral Pardoel nog probeerde om Van der Schaaf te verrassen was de eindsprint van de Vlissinger echter der mate fel, dat zijn twee tegenstanders zich al voor de finish gewonnen gaven. Bij de B-junioren (1500 meter) een bij zonder felle strijd tussen vier knapen: Jan v. d. Dries van Marathon, A. Leen- houts van 't Zwin, Simon Valckenier van Dynamo en Nico Lauret van Schelde Sport uit Terneuzen. De gehele afstand bleven zij elkaar angstvallig in het vi zier houden totdat Van de Dries in de eindfase beslissend wegliep. De andere drie stormden schouder aan schouder op de eindstreep af, waar het verschil minimaal was. Bij de C-junioren leverden Sjaak Reyer- se van AV '56 en Wim de Grave van Zld. Sport felle strijd, die de Goesenaar won. Vermeldenswaard is zeker, dat bij deze groep een aantal Goese l.t.s-leer- lingen meeliep. De scholieren trekken onder leiding van hun turnleraar J. Lindenberg naar alerlei wedstrijden en ook hier gaven zij acte de presen ce. De heer Lindenberg blijft overi gens niet aan de kant staan: om zijn voetbaltraining op peil te houden liep hij gisteren als niet-KNAU-lid bij de A-junioren mee! Na afloop reikte Dynamo-secretaris G. Alting, bij de kleedlokalen op het Nas- saulaansportcomplex de prijzen uit. De belangrijkste uitslagen luiden: C-JUNIOREN: 1. Sjaak Reyerse (AV '56) 3.32.8; 2. Wim de Grave (Zld. Sport) 3.33.3; 3. L. Uiterhoeven (niet-KNAU- lid) 3.42.9; 4. Piet de Pundert (niet- KNAU-lid) 3.49.1; 5. Leo de Blaay (Schelde Sport) 3.50.8; 6. L. Mohr, (niet-KNAU-lid) 4.02.2; 7. J. Oele (niet- KNAU-lid) 4.12.7; 8. P. Milhous (niet- KNAU-lid) 4.30.9. Afstand 1000 meter. B-JUNIOREN: 1. Jan v. d. Dries (Ma rathon) 4.42.0; 2. A. Leenhouts ('t Zwin) 4.43.5; 3. Simon Valckenier (Dynamo) 4.43.5; 4. Nico Lauret (Schelde Sport) 4.43.7; 5. Diest Soelen (Marathon) 4.50.3 6. Ad Tholenaar (Minerva) 4.54.8; 7. B. Didema (AV '56) 4.55.9; 8. D. Huige (Dynamo) 5.00.3; 9. C. v. d. Bulck (Zld. Sport) 5.06.9; 10. H. Verdonk (Mara thon) 5.08.7. Afstand 1500 meter. A-JUNIOREN: 1. Peter v. d. Schaaf (Marathon) 10.01.8; 2. Theo Pardoel (niet-KNAU-lid) 10.04.9; 3. Jan Polfliet (AV '56) 10.09.8; 4. J. Luteyn (Mara thon) 10.39.7; 5. P. Maartense (Dyna mo) 10.45.1; 6. J. Vael (niet-KNAU-lid) 10.47.7; 7. J. Lindenberg (niet-KNAU- lid) 11.12.3; 8. A. Luteyn (Marathon) 11.14.0; 9. H. Arendse (niet-KNAU-lid) 11.15.2. Afstand 3000 meter. SENIOREN: 1. Hein Cujé (Dynamo) 13.55.3; 2. Cas Mulder (Dynamo) 14.07.6 3. Hans Bostelaar (Dynamo) 14.43.8; 4. Piet Tolhoek (Dynamo) 14.49.4 (le c- klasser); 5. Piet Schoonen (Minerva) 15.15 (le b-klasser); 6. Jan Lint (MOC) 15.16.6 (b-klasser); 7. Jaap Raaphorst (Trekvogels) 15.25.3 (c-klasser); 8. Rini Mondeel (AV '56) 15.41 (c-klasser); 9. Wim Louwerse (Schelde Sport) 15.45.0 (le d-klasser); 10. Hans de Koning (De Keien) 15.56.0 (d-klasser); 11. L. de Visser (Schelde Sport) 15.58.0 (d-klas- ser); 12. Dick Jeras (Dynamo) 16.05.0 (c-klasser); 13. K. Oggel (Schelde Sport) 16.10.0 (d-klasser); 14. Wim Back (Dynamo 16.11.0 (c-klasser)! 15. Piet Lossie (RKHAV) 16.12.0 (d-klas- ser); 16. Han Reynhout (Dynamo) 16.13.0 (c-klasser); 17. J. Dietvorst (M OC) 16.41.0 (c-klasser). De ZEEUWSE tweede klasser in het Zeeuws-Brabantse amateurvoetbal heb ben zich gisteren alle drie in de top groep genesteld. Terneuzen speelde niet, maar bleef er toch in, Zld. Sport kwam er in na een verdienstelijke 21 zege op Steenbergen en HW bereikte de 5e plaats na een 32 zege op Veerse Boys. De spanning steeg temeer omdat Rood Wit een gelijk spel moest toestaan aan Internos (11), Taxandria hield de race ook vol ten koste van Alliance (3 0), terwijl VOAB naar de middenmoot klom dank zij een 32 zege op Kaaise Boys. De stand is nu: 0 10 16— 3 0 9 11— 5 Rood Wit Taxandria Zld. Sport Terneuzen HW Internos VOAB Steenbergen Alliance Veerse Boys Roosendaal Kaaise Boys 8 14—13 7 9—6 13—11 17—12 14— 8 10—12 8—11 9—10 6—13 7—18 Zeeland Sport heeft de altijd moeilijke uitwedstrijd tegen Steenbergen verdiend met 21 gewonnen. De uitslag had nog gunstiger kunnen zijn als Zeeland Sport wat meer geluk aan zijn zijde had ge had. Schoten van Klopmeijer, de ge vaarlijkste aanvaller, gingen rakelings over of werden door paal en lat ge keerd. Bovendien keepte doelman La Fors een uitstekende wedstrijd. Zeeland Sport had sinds vorige week enkele omzettingen ondergaan: zo was Henk de Nooijer linksbuiten, Ad Wisse rechtsachter en Adrie Theune vierde zijn come-back weer in het elftal op de linkshalfplaats. Hij heeft daar goed vol daan. In de voorhoede was Klopmeijer de grote animator, terwijl Kees de Nooijer een goede wedstrijd speelde. In de achterhoede was Frans Riteco de man, die geassisteerd door Willy Jan- De kopgroep van de junioren A, waarin de lopers elkaar fel de eer van de twee de singel- en bolwerkloop van Dynamo Middelburg betwistten. Winnaar werd, Peter v. d. Schaaf, hier links voor op bij het ingaan van de 2e ronde. (Foto P.Z.C.) Tijdens de zaterdag in Veere gespeelde voetbalwedstrijd Veere II-AKF (Goes) heeft zich een ongeval voorgedaan, waarbij een Veere-speler een lichte her senschudding opliep. Enkele spelers sprongen naar een bal en kwamen daar bij met elkaar in botsing. De jonge Vee re-speler J. Jongejan kwam zo ongeluk kig terecht, dat hij het veld verliet. Dok ter G. Schep uit Serooskerke, die werd gewaarschuwd, constateerde een lichte hersenschudding. Het slachtoffer werd per ziekenauto naar huis vervoerd. sen en Ad Wisse, tot uit de uitblinkers behoorde. In de eerste helft een gelijkopgaande strijd. De aanvallen van Zeeland Sport hadden echter meer inhoud. Het over wicht, dat Zeeland Sport veroverde na een 10-tal minuten gaf Kees de Nooijer gelegenheid zijn club aan een 01 voor sprong te helpen Voor de rust echter kwam Steenbergen toch nog naast Zee land Sport, toen Willy Jansen door de gesteldheid van het terrein hands ver oorzaakte binnen het 16 meter ge bied. Scheidsrechter Van Doorn wees naar de 11 meter stip: Heshof, de rechtsbuiten van Steenbergen maakte geen fout: 1—1. Zeeland Sport bleef na rust het beste van het spel behouden en reeds na 15 minuten legde het de basis voor de over winning. Het was Klaas van Belzen die zeker van 30 meter een schot loste dat doelman La Fors niet onder controle kon krijgen. Kees de Nooijer stond weer gereed om het vonnis te voltrekken (1—2). In een van Hulstzijde zeer matig en weinig geestdriftig gespeelde wedstrijd zijn de Zeeuws-Vlamingen er toch in ge slaagd zij het op een gelukkige ma nier een 32-overwinning te beha len op het bezoekende Veerse Boys. De ploeg uit Raamsdonkveer was vrijwel de gehele wedstrijd veel attenter. In de tiende minuut namen de Braban ders verrassend de leiding. Een schot van Zijlmans werd door Frans d'Hooghe maar half gestopt en middenvoor Bep Joore kwam op het juiste ogenblik toe- stormen. De aanvalsleider van Veerse Boys maakte geen fout. Na een goed kwartier mocht HW niet klagen, toen De Gucht een dekkingsfout maakte, maar deze wist Veerse Boys niet uit te buiten. Hierna kwam HW wat meer in het of fensief. Rechtsbuiten Leon Dorsselaar maakte een mooi doelpunt, maar dit werd door scheidsrechter Van Zimme- ren terecht afgekeurd, omdat de grens rechter tevoren had gevlagd voor een overtreding. Toch bleef de thuisclub doordrukken, maar het zat voorlopig nog niet mee. De mooiste kans om HW de gelijkmaker te bezorgen kreeg mid denvoor Emiel Saman na een half uur spelen. In de 33e minuut kwamen de partijen dan toch op gelijke voet. Uit een geharrewar voor het doel van Veer se Boys, waarbij Van Dorsselaer na twee vergeefse pogingen van zijn mede spelers de bal het beslissende tikje kon geven (11). In dezelfde minuut kwam de sensatie van de wedstrijd. Een verre kogel van De Blok werd kennelijk totaal verkeerd beoordeeld door Schipperen en HW leidde met 2—1. De tweede helft was nog maar nauwe lijks begonnen of Zijlmans profiteerde handig van een schutterende HVV-de- fensie en bracht de stand weer in even wicht. Het peil daalde nog meer bij HW en de opkomende mist verhoogde het voetbal genot zeker niet. In de 20e minuut maakte Saman een zeer gelukkig doel punt, dat uiteindelijk beslissend zou zijn voor de uitslag. Voor Rillandia begon in de 3e klas van de landelijke zaterdagcompe titie in Axel de victorie. Met liefst 17 behaalden de bezoekers hun eerste overwinning op het toch wel erg teleurstellende AZVV. De 28 treffers, die de AZVV-achterhoede in de 7 tot heden gespeelde wed strijden heeft moeten toestaan, zijn daarbij toch wel een aanwij zing dat er defensief iets niet klopt! SSC behield zijn eerste plaats door Aalburg met 30 te kloppen en Arnemuiden kon via de met heel veel moeite op Sprang behaalde winst (32) Woud- richem van de tweede plaats ver dringen. Waarom de vorige week uitgestelde wedstrijd Woudrichem Dinteloord nu niet werd vastge steld is ons niet duidelijk. SSC Arnemuiden Woudrichem 1 11 2 10 1 8 24—10 19—12 13— 7 DRIE overwinningen en een neder laag voor de Zeeuwse ploegen in de landelijke korfbalcompetitie. Opnieuw een nederlaag voor Swift en wel een, die hard aankwam, na melijk 83 tegen Ons Eibernest n. Tjoba behaalde in de 2e klas A de verwachte zege op hekkesluiter Charlois, hoewel het alle zeilen moest bijzetten om de sportief en steeds beter spelende Rotterdam mers er onder te krijgen. Ook Ani- in 3 B speelde dit week- mo en einde veel beter dan anders stuurde het lang niet zwakke WI ON met een 74-nederlaag huis waarts, waardoor de gestreepten met 8 punten uit 5 wedstrijden in de kopgroep blijven. In 3 C gaf To go het bezoekende Succes uit Schiedam geen schijn van kans (6—1). HET KON niet slechter, vertelde één der Svviftspelers na afloop en daarmee typeerde hij heel duidelijk de inzinking, die de le klassers uit Middelburg thans meemaken. De Zeeuwse ploeg is zijn frisse spel uit de eerste wedstrijden van deze competitie, gebaseerd op snel heid, techniek en doorzettingsvermo gen, voor een goed deel kwijt en met name in de wedstrijd tegen de reserves van Ons Eibernest was een niet on overkomelijke achterstand al oorzaak dat de Middelburgse twaalf fors gingen twijfelen. De Haagse ploeg legde een technisch goed verzorgd spel op de grasmat, waar uit vele malen vloeiende combinaties te voorschijn kwamen. De doelpunten, die deze uitstekende acties opleverden, waren stuk voor stuk juweeltjes, voor het merendeel gescoord uit doorlopers. In de beginfase kon Swift er nog goed spel tegenover stellen, maar in het ver loop van de strijd werd er in de Zeeuwse gelederen slecht geplaatst en slecht ge vangen. De Swiftploeg beleeft momen teel een dieptepunt, dat ze ongetwijfeld weer wel te boven zal komen, maar dan zal er toch in eerste instantie har der aangepakt moeten worden. Na 3 min. namen de Eibers uit een goede doorloper de leiding. In de 6e min. zorg de Els Jonkheer echter voor de gelijk maker, toen ze plotseling afstopte en haar tegenstandster „wegstuurde" (1 1). Vervolgens nam de Haagse ploeg het heft in handen en nam met treffers in de 9e min. (een doorloper na een fraaie schijnbeweging), de 15e min. en de 44e min. kreeg het een 41 voor sprong. Direct na rust zette Ons Eibernest zijn offensief „weer voort en in de 11e min. kwam het met de enige gelukstreffer van de acht aan een 51 stand. Toen Han Davidse na een kwartier een ver schot van Bert de Vries opving kon hij de achterstand tot 52 reduceren en toen Bert de Vries van een goed geno men vrije worp profiteerde en scoorde zat er voor de Zeeuwen nog alles in. Het bleek echter maar een kleine ople ving te zijn. Eibers n trok de aanval weer naar zich toe en met treffers in de 27e, 30e en 40e min. liepen ze uit tot de eindstand 83. DE ROTTERDAMMERS waren er ken nelijk op uit de eerste punten binnen te halen; het lukte hen niet al dient gezegd, dat ze de sportief partij gaven. Een fel slotoffensief bij de stand 55 leverde de Zeeuwse ploeg uiteindelijk de twee winstpunten op. Het begin was hoopvol voor Tjoba, want direct na de uitworp deponeerde Rien Steenhard de eerste treffer door de korf uit een doorloopbal. Na 6 min. maakte de thuisclub gebruik van een grove defensiefout en de partijen ston den weer op gelijke voet (11). Mevr. Fokke-Schipper en Joke Tange konden de Tjobameerderheid met ieder een goe de doorloopbal weer in doelpunten uit drukken, maar weer dienden de Rot terdammers van repliek en zelfs werd het juist vóór rust weer uit een grove defensiefout 3—3. Na de thee schoot Chris Francke van ver raak (3-4) en maakte er kort daar op met een doorloper 35 van. De thuis club kwam door fouten in de verde diging, die deze middag wel zeer zwaar afgestraft werden, zelfs nog aan twee goedkope doelpunten en bij deze 55 stand was nog alles mogelijk. Maar de laatste 10 min. zette Tjoba een slot offensief in, dat resulteerde in een doel punt van Chris Boogaard, waarna in de laatste minuten Ko de Schipper een verdedigingsfout goed afstrafte en daar mee de zwaar bevochten zege, zeker verdiend, veilig stelde (57). DE THUISCLUB pakte ditmaal de za ken van begin af serieus aan en heeft in een prima gespeelde wedstrijd de punten verdiend thuisgehouden. De eer ste aanval had in de 15e min. succes, toen Wim Reijnhout van onder de korf de openingstreffer aantekende. Dezelfde speler miste in de volgende minuut een strafworp, doch kon dit in de 20e min. goed maken door 20 te scoren. Doch 1 min. later verkleinde de roodbroeken de achterstand tot 21, waarna ze 1 min. vóór rust zelfs de gelijkmaker konden scoren. Dit was echter niet de ruststand, daar Jenny Kodde in dezelfde minuut uit een door loopbal nog 32 kon scoren. Na de thee hetzelfde spelbeeld, daar het reeds in de le min. gelijk werd, doch de volgende minuut verrichtte Wim Reijnhout de hattrick en scoorde met zijn derde doelpunt 43 voor Ani mo. Doch de bezoekers hielden vol en smaakten het genoegen in de 12e min. gelijk te maken, zodat alles weer moge lijk was. In de 15e min. liet Kees Pries ter met een mooie doorloopbal de Ani- mo-aanhang juichen (54) en na een ver schot van Nel Groenevelt, dat in de 25e min. eindelijk doel trof, kon Animo iets dieper ademen (64). De volgende 20 min. verstreken zonder doelpunten, doch vlak voor het eindsignaal kon Marga Wolf de stand nog op 74 bren gen. IN EEN prettige wedstrijd hebben de Togonezen de Schiedammers wel ge toond, dat ze inderdaad boven de mid denmoot uitsteken. De uitslag, toont wel, dat de thuisclub heel wat sterker is geweest. Na 7 min. was het Wim de Jager, die zijn ploeg een 10 voorsprong bezorg de, doch nu duurde het tot in de 35e min. eer Piet de Ronde de veldmeerder- heid in een 20 voorsprong kon uit drukken. Vrouwe Fortuna was echter niet aan de zijde van de Goesenaren. Piet van Beugen zorgde ervoor, dat met de rust met 3—0 gedraaid kon worden, ditmaal uit een goede doorloopbal. Reeds 2 min. na de hervatting had Daaf Lankester succes (40), waar aan in de volgende opstelling Huub Bellaart in de 15e min. er nog één aan toevoegde, terwijl Cora Fraanje het hal ve dozijn volmaakte. De bezoekers hiel den echter goed vol en hadden dan ook zeer zeker recht op het door hen ge scoorde tegenpunt: 61. Dinteloord Sprang Aalburg AZVV Rillandia 11—10 10—12 8—15 15—28 15—22 In de 4e klas A werd het niet-spelende Good Luck door The Gunners van de eerste plaats verdrongen. De Braban ders deden knap werk door Chrislandia op eigen veld met 12 te verslaan. VCK behaalde zijn eerste en forse zege (5— 0), waartoe hekkesluiter Spui als slacht offer werd gekozen. Terneuzense Boys stuurde met dezelfde cijfers SVV '54 met lege handen naar Oosterhout te rug (50), terwijl de Meeuwen wat te leurstellend de volle winst aan WN meegaf (24). The Gunners 6 5 0 1 10 15—10 Good Luck 6 4 1 1 9 11— 5 Chrislandia 6 4 0 2 8 20— 7 Tern. Boys 7 3 1 3 7 22—10 WN 5 3 0 2 6 11— 9 SW '54 6 3 0 3 6 12—14 Meeuwen 6 2 1 3 5 11—12 VCK 6 1 1 4 3 14—20 Spui 6 0 0 6 0 5—34 5 5 0 0 10 14— 6 6 3 1 2 7 8— 6 6 2 2 2 6 13—10 6 2 1 3 5 11— 9 6 2 1 3 5 9—14 4 2 0 2 4 13— 6 6 1 2 3 4 9—16 5 1 1 3 3 4—14 In de 4e klas B kwam Zwaluwse Boys na de gelukkig verkregen 21 zege op Krabbendijke op rozen te zitten. Mid delburg kreeg in en tegen Sleeuwijk geen schijn van kans op positieverbete ring (40). Zwaluwse Boys Sleeuwijk Krabbendijke Smerdiek Wijk Roda Boys Zuilichem Middelburg Deze spannende wedstrijd kreeg min of meer een onbevredigend slot omdat een door scheidsrechter Poelman aan de thuisclub toegekende strafschop de ge moederen bij Sprang wat in beweging bracht. Het laatste kwartier moesten ze met 10 man verder spelen, omdat Van Tiggelen de kleedkamer had moe ten opzoeken. Voor de rust had Sprang het beste van het spel en 10 minuten voor de rust slaagde midvoor Chaoot erin zijn ploeg een 01 voorsprong te bezorgen. Vlak na de rust werd het zelfs bijna 02, maar het doelpunt werd geannuleerd wegens buitenspel. Het bleek uitstel van executie want 5 minuten na de rust slaagde linksbuiten Vos erin de voorsprong tot 02 op te voeren. Reeds een minuut later bracht Poortvliet de achterstand tot 1—2 terug en na 20 minuten slaagde De Ridder erin een van de lat terugkerende bal in het Sprangdoel te schieten, waarmee de ba lans weer in evenwicht kwam (22). Toen Poortvliet een kwartier voor het einde op het Sprangdoel afstevende constateerde scheidsrechter Poelman een overtreding en Poortvliet voltrok zelf het vonnis feilloos (32). De 15.000 toeschouwers bij de ere divisiewedstrijd Volendam-Ajax zijn onverwacht geconfronteerd met een nummertje strip tease van de Volendam-spelers. Zij wa ren voor het eerst niet in hun ge bruikelijke oranjeshirts op het veld gekomen maar droegen wit te zijden hemden met oranje mouwtjes. Kennelijk vond scheids rechter Van Ravens na tien minu ten dat er te weinig onderscheid was tussen de kleuren van beide ploegen (Ajaxa speelde in een bleekrode trui met witte mouwen) Hij onderbrak de wedstrijd en gaf opdracht aan de Volendammers om een ander shirt aan te trek ken. Een stapel groene truitjes werd op het veld gelegd en toen begon tot grote hilariteit midden op het veld een algemene ver kleedpartij. Het Nederlands bonds hockey-elf tal heeft zaterdag tc Zwolle met 2-3 ver loren van Pakistan na een 0-2 achter stand bij de rust. Linksbinnen Malik Asad scoorden in deze door ongeveer 3000 toeschouwers bijgewoonde wed strijd driemaal voor Pakistan. De Ne derlandse doelpunten kwamen op naam van middenvoor Frans Spits en rechts buiten Coster van Voorhout. De thuisclub speelde een bar slechte wedstrijd en inzonderheid de defensie liet zich totaal overbluffen door de Ril- landia-aanvallers. Het niet meespelen van Borgt was zonder enige twijfel een verzwakking, maar doet aan de ver diende Rillandiazege, die bovendien niet geflatteerd mag worden genoemd, niets af. Het gladde veld stelde aan de spelers hoge eisen en mede daardoor ontston den aan beide kanten hachelijke momen ten. Na 23 minuten brak AZW zich uit de verdediging los en Lensen slaagde erin met een dieptepass Ruytenburg te bereiken. Diens keiharde schot kan. doelman Van Hoorn alleen maar ge hoord hebben (10). In de 27e minuut kwam de gelijkmaker toen Kamstra blunderde, waarvan Deurloo dankbaar profiteerde (I1). Toen Haak zijn de fensie kwam assisteren verdween een voorzet van Prevo via Haaks voet m het doel en 5 minuten voor de rust moest doelman Van Hijfte, die in de algehele malaise deelde, voor de derde maal zwichten al was aan dit door Hulle gemaakte doelpunt een buitenspelluchtje (1—3). Een minuut na de thee schoot Deurloo in de roos (14) en na 17 minuten be nutte dezelfde speler een strafschop om er 15 van te maken. Na 20 minuten blunderde Van Hijfte bij een rollertje van Deurloo (16) en hoewel AZVV toen weer even op toeren kwam werd het 5 minuten voor het einde door de zoveelste defensieblunder 17. Na 8 minuten slaagde Clarisse erin zijn ploeg de leiding te bezorgen en na 25 minuten zorgde Izeboud voor een 20 stand, waarmee ook werd gerust. Cla risse had na 14 minuten weer succes (3—0) en toen Harpe in de 27e minuut voor 4—0 zorgde was het zich sportief verwerende Spui een geslagen ploeg. Veertien minuten voor het einde werd door een bijzonder fraai doelpunt van Vos de eindstand 50 bereikt. Een sterk gewijzigd Meeuwenelftal, me de door het niet-spelen van Pattenier en Van Melis erg verzwakt, heeft na een matig partijtje voetbal het onderspit moeten delven tegen een vooral tegen het einde stug spelend WN. Ne 20 mi nuten gaf W. Cijvat de Meeuwen een 10 voorsprong, maar in de 25e minuut maakte Noordijk gelijk (11).' In de 34e minuut werd een geheel onnodig veroorzaakte strafschop door Leyten in een doelpunt omgezet (12) en doordat doelman Louws geblesseerd was geraakt kostte het WN weinig moeite om in de 39e en 43e minuut dè stand door tref fers van Knook en Noordijk tot 14 op te voeren. Doelman Louws was na rust voor de rustig spelenre Buys ver vangen. Dingemanse, W. Cijvat en v. d. Heyde zochten het WN-doel op de ver keerde plaats en ondanks een Meeuwen- overwicht duurde het tot 4 minuten voor het einde voor W. Cijvat de achterstand tot 24 kon verkleinen. De boys waren gedurende de gehele wedstrijd sterker al duurde het nog tot de 39e minuut voor Hamelink dit in een doelpunt kon uitdrukken (10). Na de rust liep de doelpuntenmachine bij de thuisclub gesmeerd. Na 3 minuten ver grootte Geelhoed de voorsprong tot 2 0 en na 18 minuten maakte hij er 30 van. 5 minuten later schoot linksbuiten Hamelink in de roos om een minuut la ter de eindstand naar 50 te schieten. Voor de rust waren de Zeeuwen aan merkelijk sterker en het doelpunt dat Van Iwaarden na 20 minuten maakte was alleszins verdiend (01). Na de rust wogen de partijen goed tegen elk aar op. Na 22 minuten kwam de gelijk maker door Paas gemaakt uit een zeer aanvechtbare spelsituatie (11). De be zoekers waren hierdoor wat gedepri meerd en de boys profiteerden na een half uur van deze lichte inzinking om door Kooymans de zesre in de wacht te slepen (21) Het enige doelpunt voor de rust kwam na 27 minuten tot stand toen spil De Rijke hands maakte en Van Andel de toegekende strafschop in een doelpunt omzette (10). Veertien minuten na de rust maakte Vroeg het tweede Sleeu- wijkdoelpunt (20) en midvoor Van Duin schoot in de 27e minuut zijn ploeg naar 30. 25 minuten voor het einde verdween de bal via de Middelburg- achterspeler Goedhart in eigen doel (4 0), waarmee de geflatteerde einduit slag werd verkregen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1963 | | pagina 4