Systeembouw in Vlissingen is op beschouwing aan de kust berekend Yerseke in beroep tegen subsidie-afwijzing G.S. Centrale dienst voor ophalen van huisvuil LADDER VAN 32 METER BRANDWEER VOL Te hulp Lichte vrees ALMANAK Besluiten Oud-hoofdingenieur Prov. Waterstaat te Matroos (Belg) in Hansweert vermist KRING ZEELAND CHRISTELIJKE ZANGVERENIGINGEN JUBILEERDE t G.S.: verweer tegen oud-wethouders van Goes voeren S AWE MA HV Zeeuwse BURGEMEESTER VAN WAES MAAKT WERELDREIS Goe-3 overleden Viering van vijftig jarig bestaan IN WEST-ZEEUWSCH-VLAANDEREN IN PAAUWENBURG: 695 HUIZEN ERBI] Kans op speculatie met gronden door Zwolsman door voorwaarden onmogelijk Allemaal Eurotel: niet begin hoogbouw langs de kust VOOR GEREFORMEERDE GEMEENTE Subsidie van 20 mille mag niet Zangdemonstratie in Goes W/% Over een jaar X PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT ZATERDAG 26 OKTOBER 1963 TWEE woningbouwverenigingen en Zwolsman (de N.V. Maatschappij voor Stadsontwikkeling in Den Haag) zullen binnen drie a vier jaar 695 woningen in het Vlissingse plan Paauwenburg bouwen! Dat is tot één feit samenge smolten het belangrijkste resultaat van een serie besluiten, die gistermiddag door de raad van Vlissingen genomen werden. Al die woningen zullen gebouwd worden volgens het systeem Pronto, dat onwikkeld is door Van Vliet en Van Duist bouwbedrijf te Rotterdam. Nu kleeft er in Vlissingen aan het woord „systeembouw" een slechte klank. De raadsleden H. van Rooijen (c.h.), S. J. Adriaanse (k.v.p.) en J. Hekhuis (p.v.d.a.) herinnerden daar aan. „Na de oor log hebben we in de witte wijk geen beste ervaringen opgedaan", zei bijvoor beeld de heer Van Rooijen en hij wilde voor de bouw in Paauwenburg dan ook liever in het geheel niet het woord systeembouw gebruiken, omdat het hier toch een degelijke bouw betreft. Zo er al ongerustheid mocht bestaan op dit punt dan werd die geheel weggeno men door wethouder F. G. Smit: „Het volledige Prontosysteem wordt in Paau wenburg niet toegepast", zo vertelde hij nog eens, „wel voor de binnenbouw met bepaalde kleine elementen, maar niet voor de buitenbouw. De woningbouw verenigingen hebben namelijk tijdens de onderhandelingen kunnen aantonen, dat bij deze bouw aan de kust de woningen aan de buitenkant van een bij zonder goede kwaliteit moeten zijn en dat worden ze dan ook. Ook binnenshuis zullen deze woningen aan alle eisen voldoen". tot Bergen op Zoom komen en een jaar later via Rilland-Bath naar Zeeland worden doorgetrokken. Burgemeester Kolff stelde er ge zien de kritiek op de naoorlogse systeembouw in Vlissingen nog prijs op te verklaren, dat er dan wel wat bezwaren aan deze bouw moch ten kleven, maar dat de woningen met name in de witte wijk Vlissingen in een zeer moeilijke pe riode uit de brand hebben geholpen. Eén man was er in deze raad, die enige argwaan ten aanzien van de N.V. Maatschappij voor Stadsontwik keling niet geheel kon onderdrukken. Bij het voorstel om 62.000 vierkante meter grond aan deze maatschappij te verkopen liet hij zelfs het woord grondspeeulaties vallen. Dat was de heer I. Filius (a.r.), die zich af vroeg tot welke hoogte de grondprijs in Paauwenburg over vier a vijf jaar gestegen zal zijn. Hij betreurde het daarom, dat in het contract niet de bepaling is opgenomen, dat de grond binnen twee jaar gebouwd moet zijn en dat anders de grond weer in eigendom van de gemeente komt. „Dat was onmogelijk", repliceerde wet houder Smit, „want ook voor de bebou wing van deze gronden is ten mintse drie jaar nodig." „Verander de voor waarde van twee jaar dan in vier jaar", suggereerde de heer Filius. Maar de wethouder meende, dat er al voldoende garanties in het contract zijn: „Bij het niet nakomen van de verplichting moet de Maatschappij voor Stadsontwikkeling een boete van 1.529.381 betalen", zo betoogde hij. Daar stelde de heer Filius weer tegenover: „De grondprijzen kun nen wel zo stijgen, dat deze maatschap pij de gronden toch aan een derde door verkoopt ondanks deze boete. Zelfs met inbegrip van die anderhalf miljoen gul den boete kunnen de gronden dan nog wel winstgevend worden"... Burgemeester mr. B. Kolff kwam daar op zijn wethouder te hulp: „In het con tract is de verplichting opgenomen, dat de woningen moeten zijn voltooid binnen anderhalf jaar na dagtekening van de rijksgoedkeuringen, respectievelijk voor de jaren 1963, 1964 en 1965. Die ver plichting gaat automatisch over naar eventuele volgende kopers. Er kan dus niets gebeuren. De bestemming ligt vast". De heer Filius bleef twijfelen, merkte nog op een deskundige op het gebied van koopcontracten te hebben geraad pleegd en wenste daarom „niet om dat ik tegen woningbouw ben" te hebben tegengestemd. Alle andere raads leden gingen echter akkoord met dit voorstel. Op deze 62.000 vierkante meter wil de N.V. Maatschappij voor Stadsontwikke ling 356 woningen bouwen in de zoge naamde vrije sector. Uit een uitlating van wethouder Smit bleek nog, dat hier van ongeveer de helft koopwoningen en de andere helft huurwoningen zal zijn. Met dit initiatief kwam Zwolsman de Vlissingse woningbouwverenigingen te hulp, want het systeem Pronto kan in Paauwenburg alleen uitge voerd worden bij de bouw van ten minste 400 woningen. Aan dit getal kwamen de woningbouwverenigingen alleen niet toe. Woordvoerders van alle fracties toonden zich bijzonder erkentelijk over het be reiken van deze resultaten voor de wo ningbouw in Vlissingen. De heer Hek huis vroeg nog of ook andere woning bouwverenigingen in de toekomst op de zelfde manier contracten kunnen afslui ten. „We hebben inderdaad nog een stuk grond, waarop nogmaals 275 woningen kunnen worden gebouwd", zei wethouder Smit er over, „en we kunnen dus toe zeggingen doen aan de woningbouw vereniging „Gemeenschappelijk Belang", maar dit aantal is niet groot genoeg om op dezelfde manier (systeem Pron to) te realiseren. Wellicht kan er dan weer een andere particuliere maatschap pij gevonden worden om wel aan het vereiste aantal te komen", zo profeteer de hij. Met name de heer Hekhuis openbaarde een lichte vrees, dat de prijs zo scherp zou zijn, dat er toch bezuiningen zou den moeten komen. En ook meende hij, dat het aantal van 700 werkbare dagen wat optimistisch gesteld was. Wethou der Smit benadrukte echter, dat de prijs niet scherp is en dat er geen bezuinigin gen op het materiaal te verwachten zijn. Voorts is het aantal werkbare dagen na ampele overwegingen vastgesteld. Ook vroeg de heer Hekhuis of er al re kening is gehouden met >de aardgasver warming „Neen", zei wethouder Smit, maar de heer P. H. van de Ven (k.v.p.) kon verklaren, dat de gebruikte geisers en andere gastoestellen gemakkelijk om ebouwd kunnen worden. Bovendien drong de heer Hekhuis er op aan in het vervolg met de aanleg van gasleidingen rekening te houden met de komst van aardgas. Later tijdens de rondvraag vroeg de heer H. B. J. Knoop (v.v.a.): „Is er enig vooruitzicht, dat ook Vlissingen spoedig gebruik kan maken van het aardgas?" In de kringen van de N.V gasmaatschappij Midden-Zeeland had burgemeester Kolff vernomen, dat Zee land wellicht in 1966 aardgas zal krij gen. De aardgasaansluiting zal in 1965 Advertentie Centrale verwarming Nederslraat 19 - Middelburg - Tel. 01180-2962 Wel eens op de kraamafdeling van het Middelburgse ziekenhuis ge weestNou 't is de moeite. De jon ge moeders liggen, begrijpelijk, wat gesepareerd, de baby's heeft men gezamenlijk ondergebracht in een aparte ruimte, door een glazen wand gescheiden van de gang, van waaruit de familieleden aan het eind van het bezoekuur een blik op de baby's wordt gegund. Er staan negen iviegjes. Direct na het „tijd voor het bezoek" haast iedereen zich naar de glazen ivand, waarachter een bedrijvige verpleeg ster de inhoud van de wiegjes voor zichtig toont. De babyshow. Zo noemt men dit moment. Eén voor één brengt de verpleegster de zuigelingen tot bij het glas. De baby's houden zich over het algemeen stil des te aardiger is het, de geluiden aan gene zijde van het glas te beluis teren. Aardig, omdat ze door veelal rijperen worden voortgebracht. De babyshow heeft iets van een vuurwerk, vredig, maar met dezelf de ach's en oh's. Het is tegelijk eindeloos ontroerend. Komt er een omaatje. Zo'n lief, grijs omaatje, dat bereid is het kleinkind ook ongezien al lief te VlYtdCYl Ze is alleen gekomen, zomaar even tussen de bedrijven door. Enfin, de verpleegster doet een greep en het omaatje doet niets om haar aandoening te verbergen. „Nee-nee" herstelt de verpleegster, „dit is 'm niet deze." Prompt begint ze opnieuw te huilen. En terwijl ze met haar zakdoek haar ontroering wegveegt: „Ze zijn ook alletnaal zo lief." Burgemeester G. H. E. M. van Waes van Westdorpe vertrekt he denavond zaterdag - om acht uur van Schiphol voor een reis om de wereld. Hij gaat namelijk als voorzitter van de Koninklijke Ne derlandse Zuivelbond met nog vijf andere Nederlanders een vergade ring in Nieuw Zeeland bijwonen van de Internationale Zuivelorga- nisatie. De heer Van Waes maakt de reis via de Noordpool, Noord- Amerika, Hawaii naar Nieuw Zee land. Voorts staan op het program ma studiereizen naar Australië en Hongkong, waarna via een toeris tisch overstapje naar Japan de te rugreis wordt aanvaard via het Midden-Oosten. De reis zal 35 da- I gen duren. Op vrijdag 29 novem- ber aanstaande hoopt burgemees- ter Van Waes weer in Nederland terug te zijn. Tiuimilllllililiiiiiimiiiiiiiiiiimiiiiiiiiitilliiililillliiiimimiiiiiiiiiiiimir Daarna nam de raad de volgende be sluiten: het aangaan van een overeen komst met Van Vliet en Van Duist bouwbedrijf te Rotterdam met betrek king tot het bouwen van woningwetwo ningen volgens het Prontosysteem in het plan Paauwenburg in de jaren 1963, 1964 en 1965. Voorts werden aan de woningbouwvereniging „Goed Wonen" grond- en bouwvoorschotten verleend voor de bouw van 143 woningen. De r.-k. woningbouwvereniging „Sint Willi- brord" kreeg deze voorschotten voor de bouw van respectievelijk 96 en 100 wo ningen. Aan de woningbouwvereniging Goed Wonen" en „Sint Willibrord" werd respectievelijk 945 en 12.880 vier kante meter grond in Paauwenburg ver kocht. Het Eurotel, dat in de duinen bij Vrouwenpolder zal verrijzen, mag niet het begin zijn van een hoogbouw langs de gehele kust. Dit heeft een lid van Gedeputeerde Staten ver klaard tijdens een vergadering van de commissie voor ruimtelijke orde ning uit de provinciale staten. Enkele leden hadden de vraag ge steld of het hotel niet in laagbouw kon worden uitgevoerd. Op deze plaats is dat echter onmogelijk: in het duingebied is slechts ruimte voor hoogbouw op beperkte grondslag. Bo vendien zou laagbouw vanzelfspre kend veel meer ruimte in beslag nemen en dus het silhouet van de duinen veel meer schaden. Overigens is dat punt niet aan de orde: de maatschappij Eurotel wil uitsluitend een torengebouw. Ten aanzien van de vraag of het bij dit ene gebouw zal blijven merkt het lid van G.S. het volgende op. Inderdaad hebben Gedeputeerde Staten in hun voorstel gesteld, dat volgende aan vragen alleen bij hoge uitzondering zullen worden toegestaan. Dit betekent dus, aldus dit lid van G.S., dat het in principe niet onmo gelijk is. Men kan het nageslacht trouwens in deze niet binden. Maar wel dient met nadruk te worden ver klaard, dat G.S- een boulevardachtige ontwikkeling tot elke prijs zullen trachten te voorkomen. Een alge meen aanvaard uitgangspunt in ste- debouwkundige zaken is ook, dat twee dergelijke hoge gebouwen in eikaars onmiddellijke nabijheid elkaar niet verdragen. De gemeenteraad van Yerseke heeft in haar maandagavond gehouden vergade ring besloten in hoger beroep te gaan bij de kroon tegen de verwerping van G.S- van het raadsbesluit van 10 mei 1963, waarin werd bepaald een subsidie te verlenen van 20.000 aan de Gere formeerde Gemeente wegens restitutie van aankoop grond. Dit raadsbesluit had betrekking op een grondtransactie tussen de Gereformeerde Gemeente en het gemeentebestuur, waarbij destijds de Gereformeerde Gemeente 67 are niet- bouwrijpe grond in het uitbreidingsplan „Kakeldans" aan de gemeente verkocht tegen de prijs van 16.505. Later moest de Gereformeerde Gemeen te grond hebben voor de bouw van een nieuwe kerk en kocht daarvoor van de gemeente Yerseke 30 are bouwrijpe grond in dit uitbreidingsplan voor de getaxeerde prijs van 35.685. Uit billijk heidsoverwegingen achtte de raad het wenssiijk een bedrag van 20.000 hier van terug te geven. G.S. konden met deze gang van zaken echter niet ak koord gaan, daar zij van mening zijn, dat de transactie van aan- en verkoop op normale rechtsgeldige wijze en naar de geldende grondslagen van prijsbepa ling berustte. De heer J. Koster (s.g.p.) was over deze afwijzing zeer verwonderd. In het bericht van G.S. wordt gespro ken van restitutie, terwijl in het raadsbesluit wordt gesproken van subsidie- Hij memoreerde in het kort de gang van zaken, die destijds tot ver- en aankoop dwongen. Onder een zestal voorwaarden werd het kerk bestuur gedwongen de grond aan de gemeente te verkopen. In een dezer voorwaarden stond, dat, mocht tot kerkbouw worden overgegaan, de ge meente een subsidie ter grootte van de meerprijs van de grond, die hier voor van de gemeente zou moeten worden aangekocht, zou verlenen. Bij alle hierover gevoerde besprekingen, waarbij de heer Koster diverse brieven en stukken herhaalde, was ook de heer H. D. M. Glerum, destijds hoofdinge nieur-directeur van de directie Zeeland van volkshuisvesting en bouwnijverheid aanwezig. Deze was dus van deze kwes tie op de hoogte en achtte de billijkheid aanwezig. Daar de heer Glerum ook ad vies uitbrengt aan G.S., was de heer Koster verbaasd, nu een afwijzing te vernemen. Hij was van mening, dat het kerkbestuur door deze transactie zeer was gedupeerd, daar de eerder verkoch te grond aan de gemeente later niet meer nodig bleek. Hij stelde dan ook voor tegen deze beslissing in hoger be roep te gaan bij de kroon. Wethouder D. van Boven (p.v.d.a.) wees er op, dat dezelfde argumenten, die G.S- nu aanvoerde tijdens de bespreking in de raad ook door hem naar voren wa ren gebracht. De heer J. Sinke (a.r.) achtte het een eis van eerlijkheid het voorstel van wethouder Koster te steu nen. Voor hem ging eerlijkheid voor het algemeen belang. De heer J. van Schaik (c.h.) bracht tot uiting, dat ook zijn fractie het voorstel kon steunen, doch hij betwijfelde aan een gunstig resul taat. Hier was naar zijn mening geen sprake van een algemeen belang, maar een groepsbelang. Met de stemmen van de fractie van de P.v.d.A. (dè héren D. vgtn Boven,. C. Pe- kaar en J. B. Korstanjè) tegen besioót men in hoger beroep te gaan. In Goes is donderdag overleden de oud hoofdingenieur bij de Provinciale Wa terstaat in Zeeland, ir. P. L. Israël. Hij werd 75 jaar. De overledene was officier in de Orde van Oranje Nassau. De heer Israël was van 1922 tot eind 1953, toen hij werd gepensioneerd, werk zaam bij de Provinciale Waterstaat in Zeeland, eerst als ingenieur, behalve in Goes ook in Temeuzen, en later als hoofdingenieur in het rayon Goes. De crematie zal maandag aanstaande plaatsvinden. Sinds vrijdagmorgen wordt in Hans- weert de 64-jarige Belgische matroos F. E. Albrechts uit Merksem bij Antwer pen vermist. Het vermoeden bestaat, dat de man is verdronken. Dreggen leverde tot nu toe geen resultaat op. De ma troos voer op het Belgische sleepschip „Hildegris", dat met een lading kalizout op weg was van Straatsburg naar Ant werpen en in de buitenhaven van Hans- weert lag. A. ging donderdagavond per roeiboot naar de wal. Toen het schip vrijdagmorgen wilde vertrekken, bleek de matroos niet aan boord te zijn. Wel lag de roeiboot los langszij. Vermoed wordt, dat hij is misgestapt, toen hij aan boord wilde terugkeren. De ring Zeeland van de christelijke zangverenigingen, aangesloten bij de Koninklijke Bond van Christe lijke Zang- en Oratoriumverenigin gen in Nederland, bestaat vijftig (Slot van pagina 1) f 12,50 per emmer per jaar. Dit impli ceert dat de gemeenten een bepaald be drag voor eigen rekening blijven nemen. Aangezien de uitvoerder kostbare mate rialen en heeft aan te schaffen en daarin belangrijke bedragen zal moeten investe ren, gaan de gedachten uit naar een be- gincontract van tien jaar. In een toelich ting op het ontwerpplan zei de secreta ris van de ontwikkelingsconimissie, bur gemeester J. C. Hoftijzer van Schoondij- ke, dat een eventuele bestuursvorm nog niet is uitgewerkt. Over de wenselijk heid of dit al dan niet moet gaan door middel van een gemeenschappelijke re geling, zal nog advies worden ingewon nen bij de Vereniging van Nederlandse MET ONTZAG hebben gistermiddag alle Vlissingse raadsleden naast het stad huis omhoogkeken. Er was wel re den voor: een zichtbaar trotse Vlis singse brandweer demonstreerde daar een half uur met een meer dan hui zenhoge brandweerladder, de 32 me ter hoge Magirusladder. De raadsle den onderbraken er de raadsverga dering voor en het publiek, dat ge komen was 0111 een bruid en bruide gom te zien, dromde ook al rond de aanwinst van de brandweer. „Als de bruid nu nog aandacht wil, moet ze de ladder maar beklimmen", zei de heer I. Filius (a.r.). „Och, die is vandaag toch al in de wolken", zei begrijpend de lieer H. van Rooijen (c.h.). Er waren nu anderen, die er in klom men. Eerst de brandwachten eerste klas P- van Loenen, M. Verschoor en P. Coppoolse, waarvan de eerste (zie foto) tot „in de nok" klom. „Een magnifiek gezicht. Je kunt tot in Paauwenburg kijken", zei de heer Van Loenen later tot enkele raads leden, die even tevoren lange tijd over de bebouwing van dit gebied hadden gesproken. Deze brandwacht eerste klas noemde het een bijzonder veilige ladder. „Zelfs helemaal boven aan sta je nog veilig door de hoge leuningen", stelde hij. Burgemeester mr. B. Kolft' wilde dat ook wel eens proberen, klom één me ter, klom twee meter, maar zag toen van een verdere expeditie naar de wolken af. Hoofdbrandwacht J. van As vertelde nog, dat heel de ladder, uiteraard gemonteerd op een auto, volautomatisch werkt. En de com mandant van de brandweer, de heer D. Luitwieler, wist nog te vertellen, dat de ladder (kosten ƒ85.000) uit de ruststand (horizontaal liggend op de auto) binnen 30 seconden in zijn hoogste stand kan worden gebracht. 3p de foto's de drie brandwachten eer ste klas samen op de ladder en bur gemeester Kolff in eenzaamheid tus sen hemel en aarde. (foto's P.Z.C.) y a: I v 4 Gemeenten. De directie van de centrale dienst voor bouw- en woningtoezicht West-Zeeuwsch-Vlaanderen zal als cen traal punt fungeren tussen de uitvoerder en de deelnemende gemeenten. Aangezien de aan te schaffen wagen een levertijd vraagt van circa één jaar, zal die waarschijnlijk niet voor 1 januari 1965 in gebruik kunnen worden geno men. Maar als de 11 betrokken gemeen ten besluiten aan de regeling deel te ne men, is het niet uitgesloten dat reeds per 1 juli 1964 zal worden gestart met een wagen in bruikleen. Die 11 gemeen ten zijn Biervliet, Breskens, Cadzand, Groede, Nieuwvliet, Oost burg, Retran- chement, Schoondijke, Sluis, Waterland kerkje en Zuidzande. De ontwikkelingscommissie die het idee heeft gelanceerd, heeft de colleges van b. en w. van deze gemeenten verzocht zo spoedig mogelijk hun mening over de ze aangelegenheid kenbaar te maken. Na een rechtskundig advies te heb ben ingewonnen doen Gedeputeer de Staten van Zeeland de provin ciale staten een voorstel verweer te voeren inzake de door de heren mr. H. B. Bouwman en J. H. Roose, oud-wethouders van Goes, tegen de provincie Zeeland aangespannen gerechtelijke procedure bij de ar rondissementsrechtbank te Middel burg. Gedeputeerde Staten tekenen bij dit voorstel aan: .In de kwestie-Goes heeft het toenma lige college van Gedeputeerde Staten een memorandum, gedateerd 27 augus tus 1960, het licht doen zien. Op ver zoek van de heren mr. H. B. Bouwman en J. H. Roose verscheen onder dagte kening van 27 februari 1962 een aan vulling daarop. Beiden hebben tegen de provincie een gerechtelijke procedure aangespannen, o.m. op grond van aantasting van hun reputatie ter zake van de immateriële schade, welke als g'evolg van een en ander aan hen en hun gezinnen zou zijn toegebracht", aldus G.S., die vervol gen: „In verband hiermede is onze voorzitter op 17 juni 1963 een dagvaarding bete kend, welke wij in handen hebben ge steld van mr. C. R. C. Wijckerheld Bis dom, advocaat en procureur te 's-Gra- venhage. Op 13 september 1963 beslo ten wij, in afwachting van een door U te nemen besluit, tot verweer. De con clusie van antwoord op de dagvaarding is bij de arondissementsrechtbank te Middelburg voor welke de zaak dient - gedeponeerd op 9 dezer". G.S. schrijven voorts: „Teneinde de pro cesvoering niet te beïnvloeden achten wij het gewenst publikatie van de stukken voorshands te voorkomen, waarom wij U voorlopig geheimhouding omtrent de inhoud van de dagvaarding en van de conclusie van antwoord opleggen". jaar. Dit jubileum werd vrijdag avond in de Maria Magdalenekerk te Goes gevierd met een groot con cert waaraan koren uit geheel Zeeland meewerkten. Behalve de koren, aangesloten bij de ring Zee land waren er nog twee gastkoren, het Noord-Bevelands mannenkoor onder leiding van de heer F. Smit en het r.-k. jongenskoor uit Goes onder leiding van de heer E. Hey- blok. Voorzitter P. v. d. Wiele wees er in zijn openingswoord o.m. op, dat de ring Zeeland in 1913 met zeven verenigingen begon en dat er nu bijna vijftig verenigingen lid zijn. Na samenzang begon het programma met het optreden van het koor uit Noord-Beveland onder leiding van de heer A. Haartsen. Het negentig leden tellende koor zong Psalm 126 in de be werking van C. Palmer, een hymne van F. Silchere en een lofzang van A. Kou semaker. Het koor van Zuid-Beveland, onder leiding van mej. C. Kousemaker, 150 leden, had eveneens werken van A. Kousemaker op het programma staan. Het koor zong „Looft God getroost" en ,,'k Ben zo dankbaar, trouwe Heer". Daarna zongen 250 kinderen „De schoon ste feestdag" van C. van Rennes. Het koor uit Zuid-Beveland (Oost) onder leiding van mevr. Francke-Davidse zong „Vreugde in God" van M. Vulpius en Psalm 47 in de bewerking van D. Manneke. Het Noord-Bevelands man nenkoor, bestaande uit 40 leden zong „Ecce, Quamodo Moritur" van Handel, Psalm 42 in de bewerking van F. Smit en „Lof en aanbidding van P. Heins. PAUZE Het r.-k. jongenskoor besloot het pro gramma voor de pauze met „Sound the trumpet" van H. Purcell „O, lovely pea ce" van G. F. Handel en „Lord is my shepherd" van Purcell. Na de pauze trad het koor uit Tholen op onder leiding van de heer J. Geluk. Het koor had twee gezangen op het programma. Het Noord-Bevelands mannenkoor, dat voor de tweede keer optrad, zong wer ken van Holman, „Vaste rots van mijn behoud" van v. d. Waart en „Dankt, dankt nu allen God" van Bonset. Ook het r.-k. jongenskoor trad voor de twee de keer op en nu met „Cantate Domino" van Mondo, „L'ange Gardien" van C. Franek en Psalm 150 in de bewerking van A. de Klerk. Een 225 leden tellend koor uit Walche ren onder leiding van de heer J. Suur- mond, sloot het programma met „Geeft Gode Lof" van Mens. De vele aanwe zigen de kerk was geheel gevuld kunnen terugzien op een bijzonder ge slaagde jubileumavond. (Foto P.Z.C.) Advertentie {jdatcet Fabrieken Zevenbergen ZONNIGE PERIODEN Droog weer met in de ochtenduren plaatselijk mist of laaghangende bewol king. Later opklaringen. Zwakke tot mafige oostelijke wind. Maximumtempe raturen omstreekr 14 graden. ZON EN MAAN 27 oktober Zon op 07.24 onder 17.23 Maan op 15.45 onder 00.05 28 oktober Zon op 07.26 Maan op 16.10 onder 17.21 onder 01.20

Provinciale Zeeuwse Courant | 1963 | | pagina 2