DRIEËNVEERTIG MIJNWERKERS VERMIST 7 Zeven mensen na veel moeite boven de grond Amerika handhaaft 6 divisies in Duitsland Loongesprek is tot dinsdag uitgesteld Afrikaanse top in Tunis W est - Zeeuwsch Vlaanderen wil centrale dienst voor ophalen huisvuil RAMP BIJ PEIRE (WEST-DUITSLAM) Miljoenen liters water stromen na instorting mijn binnen pms STAKING VAN TYPOGRAFEN IN AMSTERDAM Werkgevers zouden water in hun wijn willen doen J^Ahilijn Status-auto FRANKRIJK GAF ZIJN FIAT AAN PERIODIEK OVERLEG IN W.E.U. In de kaart gekeken Geert sprake van vermindering troepensterkte Week van het kinderboek is begonnen Voorstel binnenkort in gemeenteraden WAARIN OPGENOMEN DE MIDDELBURGSE. VLISSINGSE. GOESE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN Turken komen, Spanjaarden gaan Handover Ï;:A s Boren naar anderen Rusk stelt Bonn gerust OPTIMISTISCHE PROGNOSES Overeenstemming 1 JONGEN ONDER TREIN Uitkering ineens i In publiek Nadere uitleg SCHONE" TOEKOMST TEGEMOET Echtpaar omgekomen door kolendamp T weemaal Eerst rapport Uniformiteit „Test-ban 206e jaargang no. 252 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Directie: P. van de Velde, F. B. den Boer en W. de Pagter. Hoofdredactie: W. Leertouwer en G. A. de Kok Abonnementsprijs 67 cent per week, 8,70 per kw.; franco per post 8,95 p. kw. Losse nummers 15 ct. Bureaus: Vlissingen: Walstraat 58-60, tel. 2355 (b.g.g. red. 3508, adv. 3647/3643); Middelburg: Markt 51. tel 3841 (b g.g. red. 2078/3169, adv. 2375); Goes: Gr. Markt 2, tel. 6140 (b.g.g. red. 7853, adv. 5213); Oostburg: tel. 2395; Terneuzen: Arsenaalstraat 2, tel. 2911; Zierikzee: red. tel. 2425, adm. tel. 2094. Adv. pr. 30 ct. p. mm. Min. p. adv. f 4.50 Ingez. med. 3 x tarief. Kleine adv. (max. 8 regels) 30 ct. p. regel (min. 1,50). Brieven bur. van dit blad" 25 ct. meer. Giro 359300 P.Z.C., Middelburg. Zaterdag 26 oktober 1963 Pagina 3 iUze-!° West Üuitslènd t- -tar- C "L-: v f' 33 .""v 1- SrrïORwiik-^ Zeven mijnwerkers die gedurende 23 uur opgesloten hadden ge zeten in een ondergelopen mijn bij Peine in West-Duitsland op ruim 50 meter onder de grond zijn gisteravond om zeven uur gered door een ploeg mannen die de arbeiders bereikten via de hoofdingang van de mijn. Toen zij beneden aan de schacht arriveerden bleek dat de mijn daar nog voor een deel onder water stond. De mannen gebruikten vlotten waarmee zij de plaats bereikten waar de zeven mijnwerkers zaten opgesloten. Zij zijn tot dusver de enige overlevenden van de totaal 50 arbeiders die door de instorting werden verrast, welke tot gevolg had dat de miljoenen liters modderachtig grondwater zich door de mijn verspreidden. De zeven mannen waren uitgelaten van vreugde toen zij hun redders zagen. Zij bleken echter te zwak om langs dezelfde weg terug te keren die de reddingsploeg had ge bruikt om in de mijn af te dalen. Men ontdekte een schacht waar door gewoonlijk gereedschappen in de mijn worden neergelaten. Deze bleek groot genoeg om de mannen te kunnen doorlaten. Foto: een reddingsploeg maakt via g een boorgat contact met het groep- g je van zeven mijnwerkers, dat op J 25 meter diepte heeft ingesloten ge- 5 zeten. S De geredde mijnwerkers zaten van on der tot boven met modder en slijk be dekt. Enkelen moesten op brancards worden weggedragen. Alle zeven wer den onmiddellijk door artsen onderzocht. Naast de geslaagde poging om de mijnwerkers te redden door een ploeg mannen ondere de grond te zenden, was men gistermiddag ook begon nen boven de plaats waar de zeven arbeiders opgesloten zaten een gat te boren om te trachten hen op deze wijze naar boven te halen. Het bo ren wordt op het ogenblik voortge zet om te proberen of men een deel van de andere mijnwerkers die nog opgesloten zitten, kan vinden. Van de totaal 129 man die zich op het ogenblik van de instorting in de mijn bevonden slaagden er 79 in naar de op pervlakte te komen via ventilatiebuizen of touwladders. Sommigen van de 79 man moesten uren door ondergelopen gangen en schachten waden voordat zij de buitenwereld konden bereiken. Een deel van het technisch personeel, circa 70 man, van de drukkerij C. A. Spin en Zoon te Amsterdam is gister ochtend in staking gegaan. Het is voor nemens het werk zondagavond 24 uur weer te hervatten. Bij de genoemde drukkerij wordt o.a. het dagblad „Trouw" gezet. Dit blad zal dus vandaag niet kunnen verschij nen. De stakers eisen een loonsverho ging van 10 cent per uur, zulks „als ontberingstoeslag, in verband met de be staande accommodatie van de ruimten waarin wij moeten werken", zo is van de zijde der stakers medegedeeld. Voorts wensen zij een voorschot op een be drag waarop zij, naar zij zeggen recht hebben krachtens een aanhangsel aan de c.a.o. (overwerktoeslag, over een langere periode). Hieromtrent is intus sen in gezamenlijk overleg tussen direc tie en personeel een uitspraak gevraagd van de bedrijfsrechtspraakinstantie. De directie zal zich bij die uitspraak neer leggen. Een 41-jarige moeder van twee school gaande jongens, die „de heks van New Forest" in Zuid-Engeland wordt genoemd, heeft laten weten, dat zij een school wil openen \oor mensen die zich in de zwarte kunst willen bekwamen. Zij zoekt een groot oud huis, waarin zoveel mogelijk rammelt en kraakt. Vrijdagochtend is in de Trèveszaal in Den Haag de tweedaagse minis tersconferentie van de W.E.TJ. be gonnen. Foto: v.r.n.l. minister Luns Couve de Murville en Butler. (Van onze Haagse redactie). Zowel in de kringen van de werknemers als in (lie van de werkgevers bestaat op het ogenblik een zeker optimisme om trent het resultaat van het loongesprek, dat niet vandaag zoals aanvankelijk was bepaald maar volgende week dinsdag zal plaatshebben. Het gesprek is enkele dagen uitgesteld, omdat het interne beraad zowel aan werkgevers als aan werknemerszijde nog niet is afgesloten. Voor werkgevers en werknemers is over eenstemming van groot belang. Bij beide partijen overheerst de opvatting, dat de Stichting van den Arbeid niet uit elkaar moet vallen, omdat in dat geval een grote chaos op sociaal terrein in het al gemeen en op loongebied in het bijzonder hoogstwaarschijnlijk is. Maandag aanstaande zal in Tunis een topconferentie van Afrikaanse leiders worden gehouden om een oplossing te zoeken voor het conflict tussen Algerije en Marokko, zo is officieel in Algiers bekendgemaakt. Aan de ontmoeting nemen de volgende staatshoofden deel: koning Hassan II van Marokko, president Ben Bella van Algerije, president Nasser van Egyp te, koning Idriss van Libië, president Keita van Mali, president Bourguiba van Tunesië, president Sekou Touré van Guinee en keizer Haile Selassi van Ethiopië Een conferentie van de respectieve mi nisters van buitenlandse zaken zal aan de topconferentie voorafgaan. Het be sluit Tunis als conferentieplaats te kie zen kwam nadat Libië aan keizer Haile Selassi, die een bemiddelende rol in het Algerijns-Marokkaanse geschil speelt, liet weten geen prijs te stellen op de verkiezing van Tripolis als ontmoetings oord. Op de met een automatische knipper- lichtinstallatie beveiligde overweg in de Noordringdijk in Moordrecht is gister avond de 16-jarige bakkersknecht F. G. M. Verkerk uit Gouda met zijn brom fiets door een trein op de lijn Gouda Alphen aan de Rijn gegrepen en ge dood. De trein kreeg 25 minuten ver traging. De voormannen van werkgevers- en werknemersorganisaties nemen de grootste reserve in acht ten aanzien van geruchten, volgens welke de we derzijdse partijen al achter de scher men contact met elkaar hebben op genomen, teneinde nog voor de ver gadering van dinsdag in grote lij nen tot overeenstemming te komen. In dit verband is een opmerking, die wij hoorden van vooraanstaande werknemerszijde van belang, dat werkelijk onderhandelen in een col lege van veertig man, zoals de Stich ting van den Arbeid, praktisch on mogelijk is. De grootste knelpunten op de weg naar overeenstemming vormen de huurverho ging en de uitkering ineens over 1963. Wij vernamen uit bevoegde bron, dat de werkgevers bereid zouden zijn op deze punten water in hun wijn te doen. Zo zouden zij hun wens van een huur verhoging van 15 procent per 1 januari 1964 al hebben laten schieten. Daarvoor zou dan een huurverhoging in het mid den van 1964 komen en dan niet van 15, maar van 10 procent, waarvoor een compensatie van 1 procent zou worden gegeven. „Hondius in de kaart gekeken" is de titel van de reportage in het P.Z.C.-zaterdagnummer rond Nederlandse cartografie in de gouden eeuw. Op pag. 13. Op pag. 2: Een zee van woningen voor Vlissingen en brandweer in de wolken; Pag. 3; Zuidpoolexpeditie gaat van start en gesprek met schrijfster Tonke Dragt. Op pag. 4; Dia's, doedelzakken en Vlissingse delegatie in Schotland. Pag. 5: Kerkdiensten. Pag. 7: Financieel nieuws en feuilleton. En in het rdagnümme Pag. 11: Letterkundige kroniek; Klee en Kline, schokkend contrast en Stien Eelsingh, sfeer van Stap horst; Pag. 13: ,flondms in de kaart gekeken" en „De gasbel van Lacq" over de aardgasvondsten m Frankrijk met daarbij aansluitend „Stad waar geen mens wilde ioo- nen"; Pag. 15: „Onze gast", ditmaal drs. Louis Lockef eer over ,flet land van Hulst en de rest"; weke lijkse puzzelrubriek; Pag. 1~: „Dichtgeklapt klachtenboek" de we kelijkse reportage over een Zeeuws onderwerp, ditmaal gewijd aan het verdwenen veer van Tholen „De kilometers van E.V.V.C." een profiel van de Vlissingse volleybal club van die naam; Pag. 19: De kerken en de maatschappij met o.m. „Zending gaat door in West-Inan „Vrouw in het. ambten Stemmen wit de kerken De Verenigde Staten hebben in het openbaar en achter gesloten deu ren hun beloften herhaald om voor onbepaalde tijd zes gewapende di visies in West-Duitsland te hou den. De Amerikaanse minister van buiten landse zaken, Dean Rusk, deed de be lofte in een gesprek met bondskanse lier Ludwig Erhard, diens voorganger, dr. Konrad Adenauer en de Westduitse minister van defensie Kai Uwe von Hassel. Adenauer, die meer dan welke Duitser ook, zich ongerust maakt over een eventuele vermindering van de Ameri kaanse troepensterkte, verklaarde na afloop van een 40 minuten durend on derhoud met Rusk, dat hij tevreden was gesteld. In Frankfort verklaarde de staats secretaris voor het leger Cyrus R. Vance publiekelijk dat de Verenigde Staten niet van plan zijn ook maar één van de zes divisies die al in West-Duitsland zijn gestationeerd, terug te trekken. De operatie „Big Lift" was vol gens hem een proefneming om te kunnen nagaan of Amerika in staat is zijn troepen in Europa snel te versterken. Een rede van de Amerikaanse onder minister van defensie Roswell Gilpatric is de oorzaak geweest van de Duitse on gerustheid. Hij verklaarde vorige week dat de operatie „Big Lift" het voor Ame rika mogelijk zou maken zijn aanzien lijke overzeese militaire uitgaven te verminderen zonder dat de effectieve militaire kracht zou worden aangetast. De Westduitse minister van defensie, Kai Uwe von Hassel, vroeg om een na dere uitleg van de woorden van Gilpat ric. Gisteren werd hem die gegeven bij monde van Dean Rusk. Ook zouden de werkgevers niet meer zo halsstarrig zijn waar het betreft de uit kering ineens van 2 procent over 1963. Dit punt is echter een moeilijke zaak voor de werkgevers, omdat er vele be drijven zijn, die weinig of geen winst hebben gemaakt en die er daarom wei nig voor voelen verplicht te worden hun werknemers een uitkering ineens te ge ven. Daarom zouden de gedachten van de werkgevers uitgaan naar een uitke ring op vrijwillige basis. In het Prinsenhof te Delft is gis teravond de kinderboekenweek feestelijk geopend. Mr. L. B. van Ommen, chef van de afdeling volks ontwikkeling van het ministerie van onderwijs, kunsten en weten schappen, reikte de prijs voor het kinderboek 1963 uit aan mej. Ton ke Dragt, lerares tekenen in Den Haag, voor haar boek „De brief voor de koning". In zijn toespraak zei hij onder meer, dat meer „goede helden" voor het kind beschreven moeten worden. „Bij een groeiende Europese inte gratie is het noodzakelijk dat ook de Europese held en zelfs de „mon diale held aan het kind vertrouwd wordt gemaakt". Hij dacht daarbij niet zozeer aan de krijgsman, maar ook aan de kunstenaar, de geleerde, de politi cus, de koopman, de medicus. Naar zijn mening ligt hier nog een groot terrein voor de auteur van het jeugdboek braak. Minister-president Marijnen heeft deze week de Tweede Kamer beloofd nog eens te zullen nagaan of er voor mi nisters goedkopere auto's kunnen wor den gebruikt dan op dit ogenblik het feval is. Deze toezegging kwam bij een ebatje over een begrotingswijziging, die een van de vreemdste stukken uit het parlementaire leven van het afgelopen jaar heeft opgeleverd. Dit stuk bevatte namelijk een indeling van ambtenaren van hoog tot laag volgens catalo gusprijzen van auto's. We hebben het stuk met verbazing gelezen. Er blijken schrik niet niet minder dan zeven categorieën ambtenaren te zijn, die in auto's mogen rijden va riërend van vijfduizend gulden tot dertig mille. Uiteraard is de laatste categorie uitsluitend voor ministers bestemd: deze functionaris is zo hoog en zo excellent, dat hij zich alleen maar in een zéér re presentatieve automobiel kan bewegen. Maar wie nu zou menen, dat een staats secretaris een soort onderminister immers op grond van zijn toch even min lage functie mag beschikken over een wagen om en bij de vijftentwintig duizend, is er volkomen naast. De staats secretaris moet het doen met een karre tje van slechts acht tien mille, dat wil zeggen, dat hij op de statuslijst van de re gering niet minder dan twaalfduizend gulden lager staat genoteerd dan een minister. Het is al met al een vrij zotte lijst, waarbij het vreemdste is, dat niet het praktisch nut van een vervoermid del voor deze of gene ambtenaar als norm voor de prijs geldt, maar alleen de plaats van de bewuste man in de hiër archie van de ambtelijke wereld. Op grond daarvan wordt hem de auto als een soort statussymbool toegestaan. De nuances van de lijst vervat in een dor ambtelijk proza vormen voor de leifhebbers van deze literatuur niet te versmaden delicatessen. De laat ste categorie bijvoorbeeld, een vrij tob- berige afdeling zoals men zal begrijpen, mag slechts in auto's rijden van vijfdui zend gulden: het zijn de ambtenaren met een ambtsgebied niet groter dan een provincie. Maar gelukkig voor hen is er een ontsnappingsclausule en in bepaalde gevallen kan een ambtenaar een wagen van vijfhonderd guldentjes meer krijgen. Wanneer namelijk? Als de werkzaamhe den van de gebruiker „ertoe nopen". Voor de duurdere figuren is de uitloop weer wat groter: ambtenaren, die vallen onder de catalogusprijs van eenenzestig honderd gulden kunnen „indien de aard der werkzaamheden van de gebruiker dit nodig maakt" (men ziet: hier nopen de werkzaamheden niet) zelfs een auto van zevenduizend gulden krijgen. Men zou haast vragen: „Heren, niet te wild alstublieft Ten slotte moeten er toch rangen en standen zijn: niet ieder een kan „ambtenaar ingedeeld in cate gorie A van de Reisbeschikking 1956 met vaste bezoldiging" zijn en dus niet iedereen behoort te rijden in een wagen van tienduizend vijfhonderd gulden. En dan praten we nog maar niet over een directeur-generaal, die het stadium van de slee is genaderd met zijn catalogus prijs van elfduizend tweehonderdvijftig gulden. Zweedse oudheidkundigen hebben in een oude grafheuvel bij Karlstad in Vaermland de overblijfselen gevonden van een Viking schip dat van belang kan zijn voor de ken nis van de geschiedenis van West-Zweden. We gunnen overigens alle ambtenaren laat daarover geen misverstand bestaan snelle en fraaie auto's. Maar we vinden het wel een zonderlinge zaak als niet meer de doelmatigheid de norm is bij de aanschaffing van auto's, maar de status van de man voor wie de wa gen dient. Het is nog te begrijpen, dat de regering een aantal representatieve wagens ter beschikking wil hebben, maar verder behoeft de combinatie van representatie en wagen niet tot in het absurde te worden doorgevoerd. Het gaat er immers niet om of een auto elf mille moet kosten omdat de directeur- generaal er in moet worden rondgere den, het gaat er om met welke wagen de directeur-generaal snel en efficiënt op die plaatsen kan komen, waar het landsbelang zijn aanwezigheid verlangt. En dan zou misschien echt wel een auto van zeven duizend gulden voldoende zijn. In zo'n geval gaat de directeur-generaal wat ons betreft maar rustig in de goed kopere wagen zitten, ook al past die niet bij zijn status. O Tilanus, o fiets. OPTIMISME IN DEN HAAG (Van onze Haagse redactie). Tot verrassing van de delegaties werd gisteren bekend, dat Frank rijk reeds in juli heeft toegestemd Gistermorgen is het echtpaar Diepen horst-Bokhorst levenloos in hun woning to Ermelo aangetroffen. De man, oud burgemeester van Giessen Nieuwkerk was 82 jaar oud, zijn echtgenote 72 jaar. Hun dochter, mevrouw Hamstra-Die- penhorst uit Amsterdam, die in Ermelo logeerde is in bewusteloze toestand naar het ziekenhuis Salem vervoerd. De oor zaak is vermoedelijk kolendampvergif- West-Zeeuwsch-Vlaanderen gaat 'n schone" tijd tegemoet! De ont- wikkelingscommissie in dit gebied heeft namelijk een centrale en goed geoutilleerde vuilnisophaal dienst voor vrijwel geheel de streek ontworpen. Het ontwerp plan is thans rond en is juist dezer dagen de veertien collega's van b. en w. van West-Zeeuwsch-Vlaan- deren aangeboden. Overigens heb ben tijdens de voorbereidende be sprekingen in de commissie de ver tegenwoordigers van Aardenburg, Hoofdplaat en IJzendijke reeds la ten weten, dat in hun gemeente aan een dergelijke dienst „nog geen behoefte bestaat. De 11 overi ge gemeenten zullen bet nntwero- plan dat voorziet in een twee maal per week ophaaldienst de komende weken in hun raadsver gadering aan de orde stellen. In een brief aan de bestuurscolleges van betrokken gemeenten wordt de nieu we dienst van groot belang genoemd voor de gehele streek. Het materiaal waarmee momenteel in vrijwel alle ge meenten huisvuil en aanverwante zaken wordt opgehaald, voldoet al lang niet meer aan de eisen die men daaraan te genwoordig stelt. Soms blijft het vuil staan, omdat de motor van de betrokken ophaaldienst hardnekkig elke dienst wei gert, er is een grote verscheidenheid van wagens en emmers en in een enkele gemeente wordt het vuil zelfs nog opge haald met paard en wagen. Andere be zwaren van de bestaande diensten zijn dat in tal van gemeenten het vuil slechts éénmaal per week wordt opgehaald, elke gemeente er een eigen vuilnisbelt op na houdt en gemeentewerklieden moet in zetten om de ophaaldienst op gang te houden. Aanvankelijk ging het in de commissie dus om de vraag of dit op- haalwerk centraal kan worden geregeld en, zo ja, of de deelnemende gemeenten dit zelf moeten gaan regelen of overge ven aan particulieren. Men is uitgegaan van de laatste mo gelijkheid. Bij het daaropvolgend af tasten van de mogelijkheden heeft (1e firma gebr. Bron te Waterlandkerkje zich bereid verklaard het huisvuil in elk van de deelnemende gemeenten tweemaal per week op te halen. Dat zal dan gebeuren met een moderne wagen met een grote capaciteit, wel ke het mogelijk maakt dat bijvoor beeld het huisvuil in de twee vrij gro te gemeenten Oostburg en Breskens in één dag wordt opgehaald. De wagen zai worden uitgerust met een pers- en breekinstallatie. Door het vuil reeds in de ophaalwagen te persen, kan een grote hoeveelheid in één rit worden meegevoerd en betrekkelijk schoon en in pakken worden gedeponeerd op een vuil nisbelt, die een heel wat properder aan zicht zal bieden dan de huidige, vrij on hygiënische verzamelplaatsen. Dit heeft het voordeel dat de z.g. nazorg of huis vuilverwerking minder problemen schept omdat men met een minimale op slagruimte kan volstaan. De taak van de breekinstallatie spreekt eigenlijk voor zichzelf. Dit mechanisme zorgt er voor dat mee te geven stoelen, kratten, aar dewerk, enz. worden gekraakt en gebro ken en daarna met het andere vuil wor den samengeperst. Een en ander, zo wordt in een toelichting aan de colleges van b. en w. gesteld, zal een „schoon' Zeeuwsch-Vlaanderen nog meer in de hand werken en als zodanig de leefbaar heid van het gebied mede helpen bevor deren. Overigens zal iedere gemeente een kleine belt moeten handhaven voor het vuil van bedrijven en van straten. Desgewenst kunnen de bedrijven wel deelnemen aan de ophaaldienst. Vin den zij de belasting te hoog dan zul len zij zelf maatregelen tot afvoer moeten nemen. Ook zal de uitvoerder worden belast met het ophalen van vuil op de kampeerterreinen. De fir ma gebr. Bron zal als de gemeen ten met het ontwerpplan akkoord gaan behalve voor het materiaal ook voor eigen personeel zorgen. in het periodieke dus driemaande lijkse, overleg binnen de W.E.U. De volgende conferentie van de mi nisterraad is gisteren bepaald op januari in Londen. Het fiat van de Fransen en de tege moetkomende houding die blijkt uit het Frans-Duits overleg aan de vooravond van de W.E.U.-conferentie, is kenmer kend voor de optimistische sfeer van de ze besprekingen, die vandaag worden voortgezet. Gistermiddag werd duidelijk dat voor namelijk de oost-westverhoudingen on derwerp van gesprek uitmaakten. In de middagvergadering kwamen aan de orde o.m. Zuid-Amerika en de hulpverlening aan deze gebieden. De vragen uit dè conferentie betroffen voornamelijk de wens naar een betere coördinatie van de hulpverlening aan deze gebieden. Het ligt in de bedoeling het vuil op te halen tussen 's morgens 7 en 's avonds 6 uur (van oktober t/m februari van 8 tot 6 uur). De vuilnisemmers zullen door de gemeenten of door de perceelbewo ners worden geleverd. Hoewel op de aan te schaffen streekwagen alle vuil nisemmers passen, zal gestreefd worden naar uniforme emmers van 33 liter in houd. De firma Bron wordt eigenaar van het huisvuil, doch zijn opslagterrein zal uiteraard moeten voldoen aan de bepa lingen ingevolge de hinderwet. De firma Bron heeft voor het ophalen een bedrag bedongen van 15,per jaar voor de eerste emmer en 10,voor de volgen de. Een bedrag dat, landelijk gezien, ac ceptabel wordt genoemd. Hoewel iedere gemeente uiteraard autonoom is inzake de daarvoor op te leggen belasting, gaan de gedachten uit naar een bedrag van (Zie slot pag. 2 kol. 5) Overigens wenst de W.E.U.. alvorens men het standpunt bepaalt t.o.v. Zuid-Amerika, eerst een duidelijk rapport over de coördinatie van de hulpverlening in deze gebieden. De toetreding van Engeland tot de E.E. G. achtte men niet actueel, omdat deze kwestie afhangt van de verkiezingen die volgend jaar in Engeland zullen worden gehouden. Voor die tijd zal men moei lijk een Engelse reg'ering kunnen vin den die zich volledig achter deze wensen schaart. Bij de gedachtenwisseling van gisteren is ook ter sprake gekomen een gedaeh- tenwisseling over de „test-ban" waar bij is gebleken, dat de gedachten niet al te veel verschillen. „Integendeel", aldus de Nederlandse delegatie. Ook het probleem Sowjet-Unie contra China is gisteren besproken. Alan Shephard, de eerste Amerikaanse ruimtevaarder, is deelgenoot geworden in een bank die is gevestigd nabij het centrum voor bemande ruimtevaart in Houston in de staat Texas. Shepards aandeel is 1.350.000 dollar, of een derde van het kapitaal van de bank.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1963 | | pagina 1