MINISTER BESPREEKT B.V.D. Vragen van Vondeling over aftappen Waarom geen regeling tegen piratenzenders? Betogende bouwvakkers dreigen met staking Ou el Hadzj capituleert Kordaat bejaardenproject van Krabbendijke MR. TOXOPEUSBEVESTIGT: TURKEN VERLATEN (DUWEND) ONS LAND Onvolwassen Het hoge woord Telefoon kan worden afgeluisterd als veiligheid van de staat bedreigd wordt" „Werk hervatten met geweer aan de voet" 5 Streekprobleem J Oost-Beveland j nu opgeruimd j WAARIN OPGENOMEN DE MIDDELBURGSE. VLISSINGSE. GOESE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN Goese knaapjes op avontuur Onderhandelingen over c.a.o.-metaal Chantage Geschokt vertrouwen Vragen Vondeling ,D00R P.T.T. ONTWORPEN REGELING VRAGEN AAN MINISTER OVER OMBUDSMAN BUSCHAUFFEURS STELLEN HUN EISEN PENSIONTEHUIS ,NIEUWELANDE"AL BEWOOND Basis opzet Spoorwegstaking in Frankrijk is geëindigd 206e jaargang - no. 251 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Directie: F. van de Velde, F. B. den Boer en W. de Pagter. Hoofdredactie: W. Leertouwer en G. A. de Kok Abonnementsprijs 67 cent per week, 8,70 per kw.franco per post 8,95 p. kw. Losse nummers 15 ct. Bureaus: Vlissingen: Walstraat 58-60, tel. 2355 (b.g.g. red. 3508, adv. 3647/3643); Middelburg: Markt 51, tei. 3841 (b.g.g. red. 2078/3169, adv. 2375); Goes: Gr. Markt 2, tel. 6140 (b.g.g, red. 7853, adv. 5213); Oostburg: tel. 2395; Terneuzen: Arsenaalstraat 2, tel. 2911; Zierikzee; red. tel. 2425, adm. tel. 2094. Adv. pr. 30 ct. p. mm. Min. p. adv. f 4,50. ïngez. med. 3 x tarief. Kleine adv. (max. 8 regels) 30 ct. p. regel (min. ƒ1,50). Brieven bur. van dit blad" 25 ct. meer. Giro 359300 P.Z.C., Middelburg. Vrijdag 25 oktober 1963 Pagina 2 (Van onze parlementaire redacteur). De binnenlandse veiligheidsdienst kan in uitzonderlijke gevallen, wanneer er een directe bedreiging bestaat voor de veiligheid van de staat, telefoons afluisteren. Er zijn echter afdoende waarborgen, dat de nauwe grenzen, waarbinnen dit kan geschieden, niet wor den overschreden. De controle daarop berust bij de kamercommis sie voor de binnenlandse veiligheidsdienst. De minister van binnenlandse zaken, mr. Toxopeus, heeft dit gisteren meegedeeld in de openbare vergadering van de vaste commissie uit de Tweede Kamer, die zijn begroting voor 1964 behandelde. De Vakraad voor de Metaalindustrie, waarin werkgevers- en werkgeversorga nisaties samenwerken, is gisterochtend in Den Haag de tweede vergadering begonnen over de c.a.o. in de mtaalindu- strie. Er wordt gestreefd vóór 1 december met de onderhandelingen klaar te zijn. Met het oog daarop is reeds een aantal ver gaderdata vastgesteld. De volgende bijeenkomst van de vak- raad is bepaald op dinsdag 29 oktober. KAMERVRAAG AAN MINISTER BOT Hij voegde er aan toe, dat de com missie voor de B.V.D. hem ge vraagd heeft haar zo spoedig mo gelijk te ontvangen en dat hij be reid is op korte termijn een be spreking te voeren over de klach ten, die de laatste tijd over de B. V.D. gehoord zijn. Enige afgevaardigden legden de minis ter vage beschuldigingen voor over on juist optreden van de B.V.D. De verga dering begreep, dat men er niet op kon ingaan. Daarom bevalen enkele leden aan de klachten onverwijld te brengen op de plaats, waar zij thuis horen, in de kamercommissie voor de B.V.D. De communistische heer Bakker, die het felst tegen de B.V.D. te keer ging begrijpelijk omdat ieder weet, dat deze staatsdienst nauwlettend het oog gericht houdt op vooral gevaarlijke com munistische activiteiten had daar geen vrede mee, aangezien hij geen vertrouwen in deze commissie had. Er zijn namelijk geen kamerleden van de C.P.N. in opgenomen. Ook dat is be grijpelijk. Hij moest zich er echter bij neerleggen, nadat hij van verschillende kanten de goede raad gekregen had om het toch maar eerst bij de commissie te proberen elke Nederlander, die meent dat hij door de B.V.D. onjuist be handeld is, kan er trouwens terecht en zo de zaak onbevredigend voor hem mocht blijven, bepaalde kwesties op de daarvoor geëigende manier aan de Tweede Kamer in haar geheel voor te leggen. In zijn filippica ie ,en de B.V.D. sprak hij van chantage, die de bij deze dienst werkende ambtenaren zouden toe passen. De voorzitster der vergade ring, mevrouw Stoffels-van Haaften, vestigde de aandacht van de heer Bakker erop, dat chantage een straf baar feit oplevert en dat men daar van de B.V.D. en zijn ambtenaren niet mag beschuldigen. Zij verzocht de communistische afgevaardigde waarom het woord terug te nemen en door een geoorloofd te vervan gen. De heer Bakker kon echter geen andere kwalificatie vinden, die uit drukte, wat hij precies bedoelde. De voorzitster deelde daarop mee, dat zij het woord uit de handelingen zou laten schrappen. Hondo den bouwvakarbeiders heb- I ben donderda<)middag in Amster- I dam deelgenomen aan een demon- stratie voor betere arbeidsvoor- waarden. Op de foto een overzicht van de stoet op de Overtoom. De heer Bruggemans van de P.S.P., die zijn kritiek op de door hem ongewenst geachte B.V.D. niet spaarde, maakte de nuchtere en juiste opmerking, dat als men de B.V.D. aanvaardt, men ook ac- cepteerd de mogelijkheid van het afluis teren van telefoongesprekken en het openen van brieven. Het gaat niet aan, vond hij, om in een commissieverga dering te .-spreken over de activiteiten van de B.V.D., omdat de meeste van die activiteiten uiteraard geheim moe ten blijven. De heer Harmsen van de Boeren partij toonde zich er voorstander van dat de overheid ervoor zorgt, dat de veiligheid van de staat gewaarborgd blijft, maar hij wilde toch wel precies weten of telefoons worden afgeluis terd. Nog enkele afgevaardigden ga ven de wens te kennen, dat de ka mercommissie voor de B.V.D. zo spoedig mogelijk probeert het ver trouwen in deze instelling, dat ge schokt lijkt te geraken, te herstel len. De heer Scheps van de P.v.d.A. zei daar bij, dat vergeleken met de Oosteuro- pese landen de mensen van de B.V.D. slechts „klapwiekende engelen" zijn. De heer Vondeling van de P.v.d.A. deelde mee, dat dit jaar niet meer dan vier of vijf gevallen aan de kamercommis sie voor de B.V.D. zijn voorgelegd. De bewindsman deelde ten slotte mee, dat dr. Vondeling volgende week dins dag aan de minister-president en aan de ministers van justitie en van verkeer en waterstaat mondelinge vragen over het afluisteren van telefoongesprekken zal stellen. De vragen luiden ais volgt, zo vernamen wij: 1. Wat zijn de geldende regelen voor het waarborgen van het brief- en te lefoongeheim 2. Is het mogelijk telefoongesprekken af te luisteren zonder toestemming of medewerking van de P.T.T.? 3. In welke gevallen kan of moet de P.T.T. medewerking geven om te lefoongesprekken af te kunnen luis teren 4. Wie moet of moeten toestemming daartoe geven 5. Kan de regering mededelen in hoe veel gevallen toestemming is gege ven tot het meeluisteren in de laatste jaren, b.v. sinds 1959? 6. Bij hoeveel abonnees mag op dit mo ment meegeluisterd en tot welke groepen van gevallen (criminaliteit, staatsveiligheid) behoren dezen? De vaste commissie uit de Tweede Kamer voor onderwijs, kunsten en wetenschappen heeft minister Bot een lijst van bijna 400 vragen voorgelegd naar aanleiding van zijn begroting voor 1964. Vraag no 283 luidt: „Is de minister bereid mede te delen waarom de door P.T.T. ontworpen regeling tot vast stelling van wettelijke bepalingen tegen piratenzenders (nog) niet door hem is overgenomen?" De vraag is politiek pikant, want het. (niet bij name genoemde) commissielid dat de vraag liet opnemen, neemt als vaststaand aan dat de P.T.T. reeds een ontwerp van wet kant en klaar heeft liggen ter bestrijding van de activiteiten van zenders als „Veronica". Officieel is daarvan niets bekend. Tot voor kort heette het altijd, zowel van de zijde van de P.T.T., als van de zijde van de minis teries van verkeer en waterstaat, van justitie, en van o., k. en w., „dat nog werd gestudeerd op mogelijke maatrege len tegen piratenzenders". Tot minister president Marijnen tijdens het debat over de regeringsverklaring, meedeelde dat Nederland bezig is aan een conven tie in Europees verband. Hardnekkige geruchten in Den Haag lui den evenwel dat de regering, in afwach ting van de totstandkoming van de Eu ropese conventie, ook op korte termijn tegen „Veronica" zou kunnen optreden, wanneer zij maar bereid zou zijn bij de Tweede Kamer een ontwerp in te dienen van een wijziging in de huidige radio- en telefoniewet. Het is waarschijnlijk dat de vraag in het verslag van de kamer commissie doelt op deze „door de P.T.T.- ontworpen regeling". Op een aantal bouwwerken in de westelijke tuinsteden en in Buiten- veldert bij Amsterdam is gister middag het werk stilgelegd omdat de bouwvakarbeiders gingen deel nemen aan een door het „bouw vakactiecomité" georganiseerde demonstratie. Ongeveer 1500 bouwvakarbeiders verzamelden zich rond twee uur op de Amstel- veenseweg achter het Vondelpark en vertrokken vandaar in een lan ge optocht, waarvoor de politie toestemming had verleend, naar gebouw Bellevue. In de optocht werden spandoeken mee gevoerd met de leuzen „Openbreking c.a.o. nu", „Omhoog het basisloon", „Uit kering ineens nu", „Hogere vorstuitke- ring", „Handen af van vrije zaterdag" en „Geen huurverhoging". Ter onder steuning van deze eisen werd de demon stratie gehouden. De protesterende bouwvakarbeiders besloten de volgende resolutie ter kennis te brengen van de regering: „Wij eisen uit hoofde van onze po sitie en ter oplossing van de heer sende woningnood een drastische ver betering van onze positie, opheffing van de remmende loonbepalingen van regeringszijde en onmiddellijk ingrij pen van de regering tegen het op drijven van de prijzen, zowel in de consumptiesector als op het gebied van de bouwsommen". Voorts wordt in de resolutie „met kracht geprotesteerd tegen beste- dingsbeperkende maatregelen en een nieuwe huurverhoging". De voorzitter van het bouwvakcomité, de heer Klaas Staphorst, riep de demon stranten op vandaag in volledige disci pline het werk te hervatten, „maar", zo voegde hij er aan toe, „met het geweer aan de voet, want dit is het begin van de strijd van de bouwvakker voor een betere positie. Als deze demonstratie niet voldoende is, zullen wij desnoods tot staking over gaan", op deze woorden volgde een ovatie van de vergaderende demonstran ten. De vergadering besloot zich tevens in een resolutie te wenden tot de stichting „Raad van Bestuur Bouwnijverheid" Daarin wordt een uitkering ineens ge- eist over 1963, nog voor sinterklaas, in verband niet de geleden schade door loonderving in de afgelopen winter (eventueel te verstrekken middels het Sociaal Fonds Bouwnijverheid)een drastische verhoging van de basisuren De 68 Turken, die door 't besluit van de ministers van justitie en socia le zaken ons land hebben moeten verlaten, zijn donderdagmiddag met twee bussen uit Amsterdam ver trokken. De Turken moesten eerst nog een van de bussen voor het vertrek aanduwen. Het Eerste-Kamerlid de heer Polak (p. v.d.a.) heeft bij de ministers van jus titie en van binnenlandse zaken aange drongen op aanstelling van een „ver trouwensman" van rijkswege dan wel instelling van een staatscommissie, om op korte termijn advies uit te brengen over een voor Nederland op te richten instituut, te vergelijken met dat van de Scandinavische „ombudsman". Indien dit onmogelijk zou zijn, aldus de heer Polak, willen de bewindslieden dan met spoed bevorderen dat wordt nage gaan of en in hoeverre de voor alle bur gers gelijkelijk geldende rechtsbescher ming op korte termijn kan worden ver strekt, bijvoorbeeld door de uitbrèiding van de werking van de wet beroep ad ministratieve beschikkingen tot de la gere publiekrechtelijke organen. De heer Polak stelt in zijn vragen over deze ma terie aan de ministers, dat het plan te zijner tijd in Rotterdam een gemeente lijke „ombudsman" aan te stellen, tot ongewenste verschillen in rechtsbescher ming zou kunnen leiden tussen burgers van de ene en die van de andere ge meente. waartoe de c.a.o.'s voor het bouwbedrijf de nevenbedrijven en het schildersbe drijf voor 1 januari 1963 gewijzigd die nen te worden; uitbreiding van de va kantie tot 3 weken; vastlegging in de c.a.o. van de vrije zaterdag gedurende het gehele jaar en een verkorting van de werkdag. De militaire leider van het opstan dige Algerijnse Front van Socia listische Krachten (F.F.S.), Mo- hand Ou el Hadzj, heeft zich aan de zijde van het nationale leger ge schaard om tegen Marokko te vechten, zo is gisteren aangekon digd door president Ahmed Ben Bella. De president, die de aankondiging over de radio deed, zei niet of El Hadzj was bijgevallen door andere dissidente Ber bers. El Hadzj en de vroegere vice-premier, Hocine Ait Ahmed, riepen iets meer dan een maand geleden een gewapende opstand tegen Ben Bella uit. Het ziet er naar uit dat de opstand van het F.F.S. door de handeling van El Hadzj de genadeslag heeft gekregen. Hij heeft vele aanhangers in Kabylië en het is hoofdzakelijk een gevolg van zijn toedoen geweest, dat de Berbers de wapens hebben opgenomen. Buschauffeurs uit geheel Nederland ijve ren thans voor een landelijke collectieve arbeidsovereenkomst, die alle busver voermaatschappijen zal omvatten. Zij achten de door de erkende vakbonden gestelde looneisen veel te laag en drin gen aan op een uitkering ineens van 100 netto uit te betalen voor 15 no vember. Voorts achten zij een spoedige afschaffing van de gemeenteclassifica tie noodzakelijk. De eisen, donderdag ter kennis gebracht aan alle direct betrokkenen, zullen van daag aan de drie erkende vakorganisa ties worden toegezonden. Het initiatief tot deze landelijke actie is uitgegaan van personeelsleden van de „Westlandse Stoomtramweg Maatschap pij". Bouwvakpatroons hebben de regering een telegram gezonden over de te levisie-uitzending van de wedstrijd En gelandde rest van de wereld. Op vele bouwprojecten was meer dan de helft van de arbeiders afwezig, aldus de aan nemers en zij drongen er bij de regering met klem op aan, overdag op werkdagen geen sportevenementen meer uit te doen zenden. Indien de feiten inderdaad zo liggen als de bouwpatroons ze nebben voor gesteld, dan is het maar een droeve zaak met het verantwoordelijkheidsbesef van sommige Nederlandse werknemers. Zo droef zelfs, dat de regering wel aal móeten overwegen of het bewuste ver zoek van de aannemers dient te worden ingewilligd. Wij zijn geen voorstanders van regeringsvoorschriften op dit ge bied: een beslissing over de vraag wan neer iets wel en wanneer iets niet mag worden uitgezonden is een vorm van bevoogding door de overheid, die ons allerminst sympathiek is. Maar nood breekt een enkele maal wel eens de wet. En wanneer inder daad ten gevolge van sportuitzendingen overdag de arbeids- produktiviteit ernstig wordt geschaad en wanneer vooral de toch al zo kwets bare bouwnijverheid de dupe wordt, dan zullen maatregelen wel niet uit kunnen blijven. Dat deel echter van de Neder landse werkers, dat de oorzaak zou zijn van dergelijke weinig sympathieke maat regelen, behoort zich dan wel te reali seren dat het zich zeer onvolwassen gedraagt. Een nare houding. Het zou wellicht geen kwaad kunnen, wanneer van de zijde van de vakbonden dit maat schappelijk kwaad eens aan een vernie tigende kritiek werd onderworpen. Ieder, die onrechtmatig zijn werk verzuimt, al leen maar om naar wat voetbal te kijken, gedraagt zich kinderachtig en meer dan dat. Minister Toxopeus heeft erkend, dat telefoongesprekken ook in Neder land worden afgeluisterd. Eindelijk is dus nu van regeringszijde het hoge woord er uit. Tot dusver werden allerlei slagen om de arm gehouden, gebruikte men echter zulke omzichtige formulerin gen, dat zij in feite een bevestiging van de afluisterbeschuldigingen inhielden. Het merkwaardige was overigens, dat vragen over dit afluisteren meestal wer den gesteld aan een minister, die er geen directe verantwoordelijkheid voor had. Bijvoorbeeld vorig jaar aan minister Korthals, bij de behandeling van de P.T.T.-begroting. De communist Bakker riep toen met veel vertoon uit: „Maar weet deze minister dan niet dat van ambtelijke zijde telefoongesprekken wor den afgeluisterd?" Waarop minister Korthals zei: „Mij is daarvan niets be kend". Hij bedoelde: „mij als P.T.T.- minister". De vraag behoorde echter tot minister Toxopeus te worden gericht, onder wie de (afluisterende) Binnenland se Veiligheidsdienst ressorteert. Maar uitgerekend aan hem werd de vraag niet gesteld. Weliswaar kwam bij de behan deling van binnenlandse zaken de B.V.D. bij herhaling ter sprake (het geen onder meer leidde tot instelling van een kamercommissie, die klachten over het optreden van deze dienst onder zocht). Maar over het telefoonafluiste ren werd vreemd genoeg bij deze be groting niet gesproken. Nu is de zaak eigenlijk pas voor het eerst op de juiste wijze aangepakt: vragen aan de ver antwoordelijke minister. Dinsdag aanstaande komt deze aange legenheid in een verder stadium, omdat dan in de Tweede Kamer vragen over deze kwestie van professor Von deling worden behandeld. Wij geloven, dat cte regering er goed aan zal doen zo uitgebreid als maar mogelijk is in lichtingen te verschaffen. Schending van telefoongeheim en van briefgeheim wor den als regel en naar onze mening terecht -beschouwd als een inbreuk op de persoonlijke vrijheid en als een zonde tegen de democratie. Aan de an dere kant moet men erkennen, dat niet kan worden toegestaan dat juist deze vrijheden worden misbruikt om diezelf de democratie te ondergraven. De hele B.V.D. kan (zij het met moeite) worden geaccepteerd als deze dienst uitsluitend wordt beschouwd als een soort verdedi gingselement ter bescherming van de democratie. Maar het paradoxale is het buitenland heeft er al voorbeelden van laten zien dat een dergelijke instelling tot dezelfde methodieken en opvattingen vervalt als die van het ge wraakte kamp. Aldus haalt men onder het vaandel van de vrijheid de onvrijheid naar binnen. En dat moet dunkt ons worden voorkomen. Als een B.V.D. wer kelijk onvermijdelijk is hetgeen de regering al jaren betoogt en als deze dienst zich daarbij inderdaad soms van over het algemeen niet gangbare en allerminst sympathieke methoden moet bedienen, dan za) dat omringd moeten zijn met een stelsel van waarborgen. Voor zover wij het op dit ogenblik kun nen zien is de enige waarborg tegen willekeur het bestaan van de bewuste kamercommissie. Zij draagt wel een zéér grote verantwoording, waarbij het de vraag: blijft of dit systeem wel de beste rechtsbescherming voor de burger biedt. VOORTVARENDE realisering van een al zo lang gekoesterde wens, een pensiontehuis voor bejaarden in de oostelijke staart van Zuid-Beveland, heeft de ge meente Krabbendijke na een jaar van bouwen een doorslaand succes opgeleverd. Aan de Oos- terscheldestraat in dit dorp zijn thans bijna alle moderne, com fortabel en aantrekkebjk ge outilleerde kamers van het nieu we complex Huize Nieuwelande bewoond. Vijfenveertig in getal. In de derde week van november zal het bejaar dentehuis officieel worden geopend. En op dat moment kan dan meteen worden vastgesteld, dat het nodig zal zijn een volgende vleugel met een capaciteit van ongeveer twintig kamers „aan te breien". Want zo gaat dat tegenwoordig met bejaar dentehuizen: ze zijn bijna constant te klein om alle gegadigden op te nemen. En wanneer men dan in Krabbendij ke een kijkje neemt, wanneer men rond de tafel gaat zitten met de voorzitter van de gemeentelijke stich ting, burgemeester L. Cnossen en de administrateur, gemeentesecretaris G. van Velzen, dan wordt het duide lijk: hier wordt niet geaarzeld. Hier pakt men het probleem voor de huis vesting van de bejaarden uit de streek rond de dorpen Rilland-Bath, Krabbendijke en Waarde snel en doortastend aan. Dat is in de afgelo pen jaren wel gebleken. Dat zal nie mand durven ontkennen, die met de nieuwe directrice van Huize Nieuwe lande, mej. D. Bimmel een rondgang heeft gemaakt door de gangen, langs de kamers en door de representatieve ruimten van het moderne gebouw aan de rand van Krabbendijke. Er wonen In het „verzorgende" ge bied van het nieuwe pensiontehuis ongeveer zevenhonderd bejaarden. Wanneer een van hen in de afgelopen jaren besloot zijn levensavond door te brengen in een tehuis met volledige verzorging, dan moest hij het buiten de eigen streek zoeken. Voor velen een weinig aantrekkelijk perspectief. Het gemeentebestuur van Krabben dijke heeft zich de problemen van deze bejaarden aangetrokken. Het was immers nog altijd gemiddeld tien procent van de bevolking uit de drie dorpen. Krabbendijke telde in 1960 niet minder dan 305 inwo ners boven 65 jaar of 10,8 procent, Rilland-Bath had er 246 of 8.4 pet. in het bevolkingsregister staan en in Waarde waren het 131 of 12,7 pet. Het waren cijfers, die als basis moes ten dienen voor de opzet en de exploitatie van een pensiontehuis. Meer dan eens hadden enthousiaste bestuurders en initiatiefnemers zich erover gebogen. Men poogde tot een vorm van samenwerking tussen de drie gemeenten, de plaatselijke ker ken en later zelfs tussen het Groene Kruis, de gemeente en de kerken uit de drie dorpen te komen. Maar steeds liep het overleg op niets uit. En inmiddels verstreek de tijd en was er voor de bejaarden nog steeds geen oplossing gevonden. Krabbendijke kon het zich niet per mitteren om de zaken nog langer op hun beloop te laten. De staart van oostelijke Zuid-Beveland dreigde als onverzorgd-wit op de kaart van de bejaardenhuisvesting te komen. Daar om werd in de raadsvergadering van 24 maart 1960 resoluut een commis sie gevormd, die als een stichtingsbe stuur zou optreden om de plannen voor te bereiden en uit te werken. Onder aanvoering van burgemeester Cnossen is het daarop snel gegaan. Twee jaar na dit principebesluit was de bouw op gang. Premiebouw werd het. De bouw- en inrichtingskosten hebben met elkaar een som van 825.000 belopen. Op 6 april vorig jaar zetten de mannen van Kortewegs (Zie slot pag. 2 kol. 3) Al met al is het met de hele B.V.D. in clusief de telefoonafluisterij een nare zaak. De grens tussen misbruik en ge bruik van de methode wordt maar al te makkelijk overschreden. Dat is in Ne derland al gebeurd: het boek van dr. C. 3mit over de Indonesiëpolitiek sinds 1945 geeft daarvan een merkwaardige onthulling. Men moet uelaas erkennen, dat het in Nederland niet anders toe gaat dan in andere landen. En daarom is het e hopen, dat de regering dinsdag bevredigende antwoorden weet te geven: er is een sfeer van onbehagen ontstaan. Het personeel van de Franse spoor wegen heeft gisterochtend, na een „waarschuwingsstaking" van 24 uur het werk weer hervat. De vakbonden hadden de staking uit roepen ter ondersteuning van looneisen. De Cubaanse regering heeft drie dagen nationale rouw afgekondigd voor de 100 slachtoffers van de orkaan „Flora".

Provinciale Zeeuwse Courant | 1963 | | pagina 1