De Syriër sterft Koeienstal combineren met melkrestaurant AEG centrifuge type 25 f 230 Het sprookje van iedere dag Idee dat in Duitsland al wordt uitgewerkt naadloze tapijtweelde van plint tot plint SAMMY wil naar Durban (VIII) Uw was of wasje gedroogd in dé beste centrifuge uit de grootste fabriek voor eiectrische huishoudelijke toestellen in Europa AMSTERDAM wereldvermaard sinds mensenheugenis Tsjechen vragen asiel in Engeland Voor 1970 reeds twee miljoen personenauto's Duizend gulden voor opsporen van dr. Minnaert Schildwacht, die soldaat neerschoot, niet vervolgd Sterftecijfer bij rokende mannen in 10 jaar gestegen NIEUWE FUNCTIE VOOR OUDE ZUIVELFABRIEKEN? Rendabel Economischer WOENSDAG 23 OKTOBER 1963 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 9 tokening HOEVE Wie aan tafel wil dromen van reizen Die laat zich een eethuisje wijzen. ChineesItaliaans, Indonesisch of Spaans.., Hij zal er zo'n "reis-tafel" prijzen. Alexander Pot® 25w at CV.V Ö-.S» CTC? «te S «tit? SÈi St? <aifr mi iiiiiiimiiiiibiii trt^ IMJPPW7uTÏ>T?j9K.'0:t.'9:t->9:00':(.,9:C?0:CO:C9;0t):00ïC9:C0:C9:e9:O0:G9:C0:PO:O'J:OO:(» Klein, zeer stabiel, zeer licht en handelbaar, met een grote inhoud (2-j kg was droog gewogen). Ideaal. Veilig, want draait alleen met gesloten dek sel. Er zijn ook typen voor 3- en kg. Neem de sneldrogende en betrouw baarste centrifuge, AEG met de producten AEG, Telefunken en Osram (Advertentie) '--...A ZELANDICA y In de jaren 1575 en 1576, dus kort na de over- 1 gang van Middelburg naar de prins, kwamen er reeds vluchtelingen uit het zuiden, In de stads- rekeningen van die tijd werd een post genoteerd voor drie schippers, die naar Antwerpen voeren om vluchtelingen te halen. Er zat iemand zes da- gen in de Gortstraatpoort om inkomend volk op te schrijven. S Tn het pas verschenen Jaarboek van het Centraal Bureau voor 4* 1 Genealogie vervolgt J. H. Bekouw zijn aantekeningen over de S emigTatie uit Belle, Poperingen en Hontschooten tijdens de Spaanse overheersing. Het is een reeks, die al in 1953 begonnen is. Al eerder i* had de heer Bekouw geschreven over de emigratie uit Ronse. De S vluchtelingen uit deze plaatsen zijn als werkkrachten en initiatief- nemers van veel belang geweest voor de ontluikende textielindustrie in de noordelijke Nederlanden. De aantekeningen uit het Jaarboek 1963 bevatten gegevens uit Veere, Vlissingen, Middelburg en 's-Heer Arendskerke. Een aantekening uit het poorterboek van Veere nemen 4> 4^ we als voorbeeld over: Jeronimus Wale van Belle in West-Vlaanderen S heeft op huiden zijn behoorlijke eed als poorter gedaan in handen van de burgemeester Campe in presentie van doctor Adriaan de 4> Vos en Adriaan Bouwensz., 16 april 1577. De doop-, trouw- en be- graafboeken van Middelburg zijn in 1940 verloren gegaan. Uit be- 4» waarde aantekeningen konden nog verschillende gegevens gehaald 4> worden. Op 6 mei 1607, om maar een voorbeeld te noemen, huwt S te Middelburg Carel de Maets, een weduwnaar van Belle, met Catelina de Knuijt, een jonge dochter van Brugge. Als getuigen 4> bij dit huwelijk treden op Franchois Spetebroo, wonende Vlissingse poort, vachteplooter van beroep, en Mathieu van der Meersch, die 4* getuigen dat de bruidegom een vrij jong gezel is zonder ouders en 4> voogden. Elays Rabbau, zwager van de bruid, met zijn huisvhouw, wonende in het straatje bij de Augustijnen, getuigen dat de bruid 4* een vrije jonge dochter is, die geen ouder en heeft dan een moeder 4' die hiermede tevreden is. S J Ï-Jet komt n°g al eens voor dat de getuigen verklaren dat bruid 4> riof bruidegom geen ouders of voogden hebben. De vluchtelingen zoeken dan elkaar op en de huwelijken getuigen daarvan als we de plaats van afkomst van bruid en bruidegom lezen: Nieuwerkerke- 41 Belle, Belle-Meenen, Belle-Nieuwpoort, Belle-Link, Dixmuiden-Hont- schooten en Leveghem-Belle. De bevolking van Middelburg is in deze 4' jaren, vooral na de val van Antwerpen in 1585, snel uitgebreid. 4 Vele vluchtelingen zijn na een kort verblijf in de stad naar Holland vertrokken. Een deel van hen is gebleven men vindt hen in alle 4> lagen van de bevolking terug en zijn voor de bloei van de stad A 4 van grote betekenis geweest. De 26- jarige Tsjechische violist Richard Renak en zijn verloofde, de danseres \a- desta Slukova, hebben de Britse autori teiten verzocht als politieke vluchtelin gen in Groot-Brittaunië te mogen blij ven. Beiden behoorden tot een Tsjechoslo- waakse folkloristische dansgroep, die Engeland thans bezoekt. Zij verklaarden dat drie gidsen der groep leden waren van de Tsjechoslowaakse geheime poli tie en dat zij de artiesten geen ogenblik uit het oog verloren. Het paar wist ech ter, enkele uren voor het vertrek naar het Londense vliegveld, waar de terug reis naar Tsjecho-Slowakije zou begin nen, aan deze bewakers te ontkomen. Het werd hierbij geholpen door een Tsje chische vriend van Renak, die reeds ja ren in Engeland woont en wiens hulp hij had ingeroepen. In 1970 zullen 2,2 of 2,3 miljoen Neder landers een auto bezitten. Dat betekent dat voor 1 augustus 1970 bij een bevol king van 13 miljoen zielen de „één op zes-mijlpaal" reeds wordt overschreden. Deze verwachting over het toekomstig autobezit is gebaseerd op een nieuwe berekening van de heer S. de Jong, een medewerker van de R.A.I., die in het officieel orgaan van de Nederlandse Vereniging de „Rijwiel- en Automobiel industrie" alle tot nu toe gepubliceerde prognoses overtreft. In economisch-sta- tistische berichten werd in 1960 voorge rekend dat Nederland in 1970 minimaal 1.385.000 en maximaal 1.760.000 perso nenauto's zou tellen. Een studie van het Amerikaanse Twentieth Century Fund taxeerde het Nederlandse auto park in 1970 op 1,5 miljoen. Terwijl de A.N.W.B. in zijn jaarverslag over 1962 sprak over de mogelijkheid dat in 1975 één op de zes Nederlanders een auto heeft, dat wil zeggen 2,2 miljoen perso nenauto's in 1975. Een lekkere geivoonte KAAS UIT HET VUISTJE Kent u Leidse of Goudse boerenkaas? Wees niet een- kennig:houd van meer kazen. De Zuidairikaanse minister van voorlich ting en voormalig ambassadeur in Washing ton en Ottawa, W. C. du Plessis, is benoemd tot gouverneur van Zuidwest-Afrika, zo heeft premier Verwoerd bekendgemaakt. De vorige gouverneur van dit mandaatge bied, D. Viljoen, is met pensioen gegaan. Een zeeschelp, die onlangs op het strand bij Rabaul in Australië werd gevonden, is inderdaad, zoals reeds verondersteld werd, van het zeer zeldzame soort „Glorie der zee", aldus heeft de deskundige dr. D. F. McMlchael van het Australisch museum be vestigd. De familie Minnaert heeft 1000 uitge loofd voor degene wiens inlichtingen leiden tot het vinden van de sinds woensdag 18 september verdwenen Eind- hovense biochemicus dr. K. Minnaert. Dr. Minnaert verliet op dit datum het natuurkundig laboratorium van Philips te Strijp en keerde sindsdien niet meer in zijn woning terug. Aanvankelijk heeft de politie de grensstreek in Brabant met speurhonden intensief uitgekamd. Later veronderstelde de familie Min naert dat dr. Minnaert wellicht in Bel gië zou verblijven, ook al omdat de va der van dr. Minnaert uit Antwerpen komt en er familie in die omgeving woont. Men veronderstelt nu, dat dr. Minnaert in Frankrijk is. Deze veronderstelling wordt naar de mening van de familie Minnaert ge staafd door de uitspraak van twee hel derzienden, die onafhankelijk van elkaar tot een zelfde veronderstelling zouden zijn gekomen, namelijk dat de heer Min naert op dit moment in het zuiden van Frankrijk moet verblijven. (Van onze Haagse redactie) De 19-jarige dienstplichtige, die begin augustus als wachtpost voor de Van der Palmkazerne in Bussum een andere sol daat in de lies schoot en dodelijk ver wondde, komt niet voor de krijgsraad. De auditeur-militair heeft de zaak ge seponeerd op grond van het onderzoek door de koninklijke marechaussee. Het slachtoffer, de 19-jarige Floris Vis ser uit Oud-Beyerland, was indertijd tn overspannen toestand de kazerne uitge lopen, waarop hij door de wacht werd gesommeerd stil te staan. Toen hij niet aan het bevel voldeed, schoot deze hem neer. Enkele dagen later overleed de militair. De schildwacht wordt niet vervolgd, om dat de commanderende generaal en de auditeur-militair op grond van het on derzoek tot de conclusie zijn gekomen, dat de schildwacht geen grove schuld te verwijten valt met betrekking tot de ge beurtenissen op 1 augustus en tot de dood van de soldaat Floris Visser. Er zullen daarom ook geen krijgstuchtelijke maatregelen tegen de schildwacht wor den genomen. In een artikel van het hand van dr. P. J. A. van Voorst Vader, longarts te Eindhoven, in het Nederlands Tijdschrift voor Geneeskunde wordt o.m. gezegd, dat in een vijftal van elkaar onafhanke lijke studies van deskundigen een be langrijke oversterfte is gevonden by ro kers ten opzichte van niet-rokers en dat deze oversterfte in belangrijke mate wordt veroorzaakt door coronariaziek- ten, longkanker en longziekten (andere dan tuberculose). De totale sterfte van mannen in Neder land is in het tijdvak 1950-1960 geste gen van 77,2 tot 82,3 per 10.000; de totale sterfte van vrouwen is in het zelfde tijdvak gedaald van 72,3 tot 69,7 per 10.000. Deze toeneming in sterfte bij de Neder landse mannen wordt veroorzaakt door een toeneming in de leeftijd van 50-69 jaar. In deze leeftijdsgroep is de sterfte gestegen van 143,4 tot 154,4 per 10.000. De sterfte bij de vrouw van 50 tot 69 jaar is in dezelfde tijd gedaald van 117,1 tot 93,2 per 10.000. De geslachtsverhou- ding' is derhalve gestegen van 122,5 tot 165,7. Zowel de stijging van de sterfte van de mannen van 50-69 jaar tussen 1950 en I960, als het verschil in sterfte tussen mannen en vrouwen van 50-69 jaar in 1960 vinden grotendeels hun verklaring in de bovengenoemde trias van ziekten die met roken geassocieerd zijn. In het tijdvak 1952-1961 staat tegenover een belangrijke daling in het aantal toekenningen van invaliditeitsrente we gens tuberculose een grotere toeneming in rentetoewijzingen bij de man wegens de trias van met roken geassocieerde aandoeningen waarbij vooral „longziek ten" (emfyssem) op de voorgrond tre den. (Advertentie) Ze trokken over een rug van rotsen, veldspaat-kristal- len schitterden als een melkweg. ,,'t Is die sneeuw", zei de Syriër kortaf. „Die komt tus sen mijn tenen. Voorbij Baalbek heb ik haar ontmoet. Ze was op ski's. Een Amerikaanse. Dit beetje sneeuw zou ze kunnen laten smelten door er alleen maar naar te kijken. Een sjeik, ze dacht dat ik een sjeik was. Ze gooide een sneeuwbal naar me en lachte over haar schouder. We waren zes dagen samen, met de sneeuw natuurlijk. Sneeuw kruipt overal Dat is de moeilijk heid, begrijp je". Hij gleed van de schouder van de ezel af en kwam met zijn rug tegen de grijze nek te zitten. „Ik ben een hoop geld kwijtgeraakt, daar al die tijd in die sneeuw", zei hij toonloos. „En het kon me niets schelen". Hij hield op met spreken en lachte. Zijn prachtige, glanzende tanden schenen niet te behoren bij het rot tend masker van zijn gelaat. „En kijk nu eens wat ze me heeft gedaan. Bevroren tenen. Dat loopt moeilijk". Sammy zei: „Maar het is geen echte sneeuw", en toen drong het tot hem door, dat de Syriër onmogelijk de rotsen met de kristallen kon hebben gezien. De Syriër was voorover gezakt. Hij hoestte en tegelij kertijd trok hij met de vingers van zijn vrije hand lijnen op de grond. „Ik kom gauw in Kano", zei hij. „Dat verklaar ik po sitief". Op hetzelfde moment zag Sammy de slang. Hij kwam uit een spleet in de rots met opgeheven kop en heen en weer schietende tong. De jongen riep: „Een slang! Een slang!" als waarschuwing. De Syriër maakte een wijds gebaar. „Kinkels! Boeren!' schreeuwde hij. „Honden, zwijnen! Ik zal je zegen wat ze willen". Zijn stem daalde tot normale gesprekstoon en hij ging voort: „Zorg dat je nooit iets te maken hebt met oorlogen behalve wan neer je iets verkoopt, dat allebei de partijen nodig heb ben. Geweren, begrijp je, of blikken of geneesmiddelen". De slang was nog twee meter van Sammy vandaan; alleen zijn tong bewoog. De jongen zag duidelijk dat de bek van de slang gesloten was en hij vroeg zich af hoe hij ondanks dat zijn tong in en uit kon laten schie ten. „Of vrouwen", zei de Syriër en begon met zijn arm in het rond te zwaaien. De slang gleed voorwaarts en beet tweemaal in het been van de Syriër, twee vlak op elkaar volgende klap pen, die het geluid maakten van een houten hamer op een tentharing. Toen gleed hij weg tussen de voor poten van een ezel door en was verdwenen. Sammy barstte in tranen uit. De Syriër had zijn been opgtroken en wreef het, ter wijl hij kreunde. Spoedig daarna viel hjj voorover en schreeuwde toen zijn gezicht op het gesteente sloeg. Zijn lichaam begon zich in krampachtige bewegingen te krommen en vervolgens weer te ontspannen, 's Avonds stierf hij. Sammy doorzocht zijn zakken, vond de sleutel van het hangslot, bevrijdde zichzelf en wreef zijn pijnlijke pols. Hij vond ook een zwartlederen porte feuille volgepropt met bankbiljetten en nam die ook. Toen ging hij met de ezeis de duisternis in en liep een kilometer of wat voor hij ze vastbond en zich in dekens rolde om te gaan slapen. Sammy vervolgde nog twee dagen zijn weg. Op de mor gen van de derde dag had hij de bergen achter zich gelaten en was hij in de vlakte gekomen tussen op schietend wintergraan en rijpende gierst in een net van bevloeiingsgreppels. De koorts kreeg hem langzaam te pakken en kwam het eerst tot uiting in een pijnlijk bonzende hoofdpijn toen hij uit zijn middagdutje ontwaakte. Zijn hoofd voelde groot aan en zijn tong was uitgedroogd. Hij had zijn fles voor het middagmaal bij een bron gevuld en had kort daarna het meeste water al opgedronken; wat er overbleef was nu warm en niet lekker meer. Hij moest drinkwater vinden. Zijn temperatuur steeg. Ten slotte dronk hij uit een greppel, bleef er een tijd lang naast liggen en begon te ijlen. Toen sprong hij op en, terwijl hij schreeuwde en onsamenhangend babbelde over slangen, wankelde hij het pad af naar de weg en liet de ezels achter. Zwart-en-witte katten zweefden voor hem weg toen hij ze opschrikte. Zijn visioen ver dween in duisternis en hij zakte in elkaar langs de kant van de weg. Toen hij weer bijkwam was de avond ge vallen en was de koorts afgenomen. Hij wist, dat hij zich door een dokter moest laten onderzoeken, want hij had al eerder iets dergelijks gevoeld, toen hij difterie had gehad. Maar zijn keel had toen pijn gedaan en dat was nu niet zo. Hij ging langzaam verder en kwam ten slotte, uitgeput bij een laan van sfinxen. Ze schenen in zijn koortsach tige verbeelding te leven en hem aan te kijken. Twee zuilen, waarop een stier en een koe stonden, doemden bo ven hem op. Hij ging voorbij en terwijl de koorts toe nam, viel hij neer op een door de maan beschenen plek aan de voet van een reusachtig beeld. Hij kon alleen de voeten zien, waarvan de teennagels zo groot waren als. zijn hand. Om hem heen dansten en dwarrelden de zui len in het maanlicht; hij zag die dierenkoppen met men selijke lichamen eronder; een valk, een jakhals en de koe en die stier weer, die zwaaiend naar voren kwamen en weer terugweken; er was een majestueus hoofd, ge kroond met een slang, die uitdrukkingsloos naar hem staarde. En toen, opeens, was die slang dezelfde, die de Syriër had gebeten, hij werd groter, terwijl zijn tong in- en uitschoot en de hoornachtige pantsers rond zijn ogen zelfs in het maanlicht zichtbaar waren. Sammy hijgde, rilde, keerde zich om en drukte zijn gezicht in het stof aan de voeten van het beeld. De moeilijkheid met mij, dacht mrs. Van Imhoff, is, dat ik een nuchter verstand heb tenminste ais de romantiek niet zijn kop opsteekt. Ze zuchtte, besefte tegelijkertijd hoe belachelijk dit idee was, en ging zo gemakkelijk mogelijk in de oude taxi zitten. De tolk keek vragend over zijn schouder, deed, toen zij knikte, het plafondlampje uit en gaf de chauffeur opdracht weg te ryden. Ochtendgloren bij de tempel. Ze hoopte, dat het geen anticlimax zou zijn, maar deze twijfel nam ze niet al te ernstig: ze had te veel vertrouwen in haar vermogen de dingen in overeenstemming te brengen met de ver wachtingen, die ze er van koesterde. Ochtendgloren bij de tempel zou verrukkelijk zijn, een aanblik om haar hele leven als een schat te bewaren, om een plaats in te nemen naast wat? Ze zuchtte hardop in haar droefgeestige morgenstem ming. Als ze de tempel had gezien zou ze wel opknap pen. Als de zon opkwam zou ze zich niet zo erg - niet zo erg vierenveertig voelen. Sinds de dood van Marchant had ze haar lijn verwaar loosd. Was dat zo? Nou, misschien. Te veel choeolaat- tjes in de States, dat gaf ze vol berouw toe, te veel ge bak en te veel slagroom hier. Ivanoff in Nicosia, Groppi in Cairo, dat kleine café bij het Chatby Casino in Alexandrië. Lieve hemel. De hemel werd lichter. Mrs. Van Imhoff boog zich voor over en tikte de tolk onder aan zijn nek. „Laat de chauffeur opschieten", commandeerde ze. „Als je na zonsopgang aankomt krijgt je maar de helft van de vrachtprijs", zei de tolk en de chauffeur drukte de gaspedaal tot op de plank, terwijl de naald van de snelheidsmeter in de buurt van de zestig kilometer danste. De auto hield stil en de tolk stapte uit en hield het portier open voor mrs. Van Imhoff; hij bleef er vlak bij staan en snoof met animo de vlagen Chanel no. 5, die achter haar aan dwarelden. De chaufeur zakte over zijn stuur en viel meteen in slaap. Ze stonden voor de oostelijke obelisk van de tempel. De laan van sfinxen strekte zich uit naar links. Toen de hemel boven de heuvels in de verte oplichtte, vlam de de spits van de obelisk plotseling rose-rood op. Mrs. Van Imhoff stond ervoor en keek naar de tempel er achter; als altijd bewonderde ze hoofdzakelijk de mas sieve degelijkheid van de architectuur. De tolk begon zijn beschrijving af te draaien. Mrs. Van Imhoff dacht aan iets anders, aan Thebe met de Hon derd Poorten aan de andere kant van de rivier en ze vergat het ochtendgloren en haar morgenstemming, terwijl ze in gedachten al die plaatsen de revue liet passeren, die ze zich nu herinnerde: Tanta, Boebastis, Sakkara, Tel el Amarna, Abydos en al die andere. Ze ging met de tolk langs de obelisk naar de reusachtige tempelingang en de goden, die er de wacht hielden: Anoebis, Hathor, Apis, enzovoort. Daar was het beeld van Koning Die en Die. Ze had de verklaring van de tolk gemist, maar de reisgids zou haar later wel vertellen wie het was. Ze tuurde omhoog naar het enorme hoofd, waarvan het tooisel werd bekroond met slangensymbool van de wijsheid, terwijl de wezenloze ogen over de woestijn staarden. De armen waren over de borst gekruist. Het hoofd en de schouders waren wit van de uitwerpselen der woestijntapuiten, die met veel drukte in en uit de tempel vlogen. Ze merkte, dat een haveloos kind aan de voet van het beeld lag te slapen. De gids gaf het, overdreven gedienstig, met zijn voet een duw tegen de heup. „Y'alla, ya walad. Imshi!" commandeerde hij. De jongen bewoog zich, opende zijn ogen en ging on zeker overeind zitten, terwijl hij slaapdronken naar Mrs. Van Imhoff staarde. „Hello', zei hij in het Engels tegen mrs. Van Imhoff. „Ik geloof dat ik ziek ben geweest. Ik heb honger. Bent U myn Tante Jane? Is dit Durban? Hebt U mijn ezels ook gezien?" (wordt vervolgd) (Advertentie) senschoon is gaan denken aan de oude zuivelfabrieken, die er immers al staan en die in de meeste gevallen geheel of nagenoeg geheel zuilen zijn afgeschreven. Zoals de zaken thans staan moet men voor die leeg gekomen gebouwen een bestemming zoeken, wat in vele dor pen niet eenvoudig en dikwijls zelfs onmogelijk is. Maar als men zich er rekenschap van geeft hoe goed in fei te een oude zuivelfabriek geschikt zou zijn voor centrale melkstal, dan ligt daarin wellicht de mogelijkheid voor een nieuwe en bijzonder ren dabele bestemming. De heer Roosenschoon meent dat de door hem voorgestelde opzet ook de moge lijkheid zal openen om de melkaan- voer beter over het jaar te spreiden: men zal het gedrag der dieren nauw keurig kunnen controleren, daardoor een gunstig tijdstip voor kunstmatige inseminatie kunnen aangeven, het geen weer zijn invloed heeft op het tijdstip van afkalven en de periode gedurende welke de koe melk geeft. Door het melken te centraliseren, zo be toogt de schrijver verder, vervalt voor de boer de noodzaak om vrijwel onafgebroken met zijn veestapel be zig te zijn. Het melken kan op veel economischer wijze in ploegendiens ten gebeuren, de mogelijkheid wordt geschapen dat bij het aanvoeren van ruwvoeder en het verzorgen van droogstaand vee en jongvee beurt diensten worden toegepast. Over de plannen voor het „koeienhotel" in Essen deelt de heer Roosenschoon mee, dat zich daarvoor al 91 aandeel houders met te zamen 1731 koeien hebben aangemeld. Men wil in het gebouw ook een melkrestaurant ves tigen, van waaruit de bezoekers door glaswanden heen uitzicht hebben op het melken. Er is echter ook groot verzet tegen de plannen. De staats secretaris van Rijnland-Westfalen Tillman meent dat de boer er zijn be drijf door prijsgeeft en dat men auto matisch zal komen tot een soort kol- I chos. De jongen bewoog zich en opende zijn ogen. In de morgen bevrijdde de jongen zich. Het lichaam van de Syriër liet hij liggen. Zou de concentratie van zuivelfa brieken gevolgd kunnen worden door een concentratie van melk koeien in zuivelfabrieken die ten gevolge van die eerste con centratie zijn stilgelegd? Is er in Nederland een zuivel- en land bouworganisatie te vinden die in haar gebied een experiment met zo'n overbodig geworden fa briek zou willen aanpakken? De heer C. F. Roosenschoon, hoofdre dacteur van het officieel orgaan van de Koninklijke Nederlandse Zuivel- bond F.N.Z., stelt deze vragen aan de orde in een artikel, dat in zijn blad en in verschillende andere landbouw bladen verschijnt. Wil men de moeilijkheden doorbreken waarte-. gen de individuele melkveehouder niet is opgewassen, dan zal men naar zijn mening vroeg of laat een oplos sing moeten zoeken in de richting van een centrale melkstal, waarin verschillende veehouders hun melk vee kunnen onderbrengen. Zijn idee geeft hij nu als een alternatief voor de plannen voor nieuw te bou wen centrale melkstallen, waarover de laatste tijd het een en ander is ge publiceerd: in de Duitse stad Essen wordt nog hevig gedebatteerd over het al of niet bouwen van een „koeienhotel" en in Groningen heeft architect Olsmeijer een ontwerp voor een „koeienflat" van zes verdiepin gen het licht laten zien. „koeienflat" van zes verdiepingen het licht laten zien. De overgang naar een centrale melkerij zal echter niet eenvoudig zijn, als er gerekend moet worden op een zeer grote investering voor stallen en in stallaties. Vandaar dat de heer Roo- Advertentie) Het internationale keurmerk voor kwaliteitstapijt INTERTEST Gazon INTERTEST Espada INTERTEST Norland Vraag uw woninginrichter soort verzetbouclé moquette frisé jacq. wilton breedte 4.50,3.80,2.00,1.30m. 3.80 m. 3.80 m. prijzen f. 25.25 per m2. f. 36.25 per m2. f. 39.75 per m2 WYERS afd. tapijten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1963 | | pagina 9