Dijkgeschot waterschap Tholen nu opgetrokken tot ƒ57 per ha. LIJN KNVB-jeugdcommissie wil topklas junioren Bouw b.l.o.-school te Goes in laatste fase VERKOUDHEID coldrex SPECIAAL GEMAAKT TEGEN VERKOUDHEID coldrex het unieke 2-laagstablet Dijkgraaf H. van Gorsel: „We zitten hier nog lang niet tegen het plafond" ONTSPANNING IN FRUITAANV0ER OP ZEEUWSE VEILINGEN SPAREN VOOR MEUBELEN Tour de France komt nu ook op Duitse bodem Uitslagen EINDELIJK WEER VOLLE WINST VOOR PENROSE ZONDAG DUBBELE POT Om begroting sluitend te krijgen m VOOR EIND NOVEMBER IN GEBRUIK? verdrijft verkoudheid radicaal Wegenfinanciering Vrouw bewusteloos geslagen voor buit van 25 gulden Reis koninklijk Planten of niet Vraag blijft goed KWEKERS PROFITEERDEN VAN GUNSTIG WEER paar enorm succes DENIELJWE Abnormale scores tegengaan Financiële zijde vraagt oplossing Macmillan wordt weer uitgever een onontkoombare plaag? Eindelijk niet meer dankzij In oude school ketel verwarming gesprongen Drie blokken Amsterdamse politie bezit „grote hoeveelheid" goud EISEN RIJBEWIJS IN 1964 VERZWAARD WOENSDAG 23 OKTOBER 1963 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT T Om het waterschap „Tholen" aan een verantwoord sluitende begro ting voor het jaar 1964 te helpen zullen de ingelanden van het eiland een verhoging van het dijkgeschot van ongeveer zes gulden per hectare en voor de gebouwde eigendommen een percentage van 1,17 moeten opbrengen. In de algemene vergadering, dinsdagmiddag in het „Holland Huis te Scherpenisse, is daartoe met een volledig ak koord besloten. Het basisgeschot voor het komende jaar zal nu een peil bereiken van 57 per hectare en 11,4 pet. van de belastbare op brengst voor de gebouwde eigendommen. Loonsverhogingen en een uitbreiding van het onderhoud aan wegen en waterlopen zijn daaraan debet. Voor 1964 staat namelijk een stijging van de kosten ten op zichte van het vorige jaar van in toaal 115.000 op de raming. raamd. Deze dienst van de begroting sluit dan ook met een nadelig saldo van 11.433,93, de kapitaalbehoefte op 31 december 1964. In verband met deze begroting werd nog eens de aandacht gevestigd op de trage gang van zaken met betrekking tot de wet financiering niet-planwegen. Water schappen en gemeenten zitten erom te springen. Op Tholen heeft het water schap thans 225 kin wegen in onder houd. Uit de vergadering werd daarom voor de zoveelste maai naar voren ge bracht, dat de zorgen daarvoor met de dag groter worden. „Het wordt een zwak punt", zo stelde de heer J. W. van Doorn. Ook de dijkgraaf had er in zijn ope ningswoord al op gezinspeeld en later bij de begrotingsdiscussie gaf hij er nog een toelichting op. De administratieve dienst Toch lijkt het allemaal erger dan het in werkelijkheid is. In verge lijking met de andere Zeeuwse wa terschappen ligt de geschotsheffing van „Tholen" nog een flink stuk ach ter. Men zit er nog niet tegen het „plafond", dat op het ogenblik tus sen de 60 en 70 per hectare ligt. Daarom vonden dijkgraaf H. van Gorsel en de gezworenen dinsdag middag praktisch geen tegenstand bij het lanceren van hun voorstel. Te meer ook omdat de hoofdingelan den er in een vorige vergadering al op waren voorbereid dat er een ver hoging in de lucht zou zitten. De begroting voor 1964 voor het eerst na de concentratie van de waterschap pen op Tholen vroeg op tafel sluit met een bedrag aan inkomsten en uit gaven op de gewone dienst van 1.236.674,71. Daarin is een bescheiden post onvoorziene uitgaven van 14.519,98 opgenomen. Trouwens over het algemeen zijn de uitgaven maar krap geraamd, zodat het dagelijks bestuur bij de aanbieding van het jaarstuk moesten aandringen op een streven naar een zo zuinig mogelijk beheer. Voor 1964 is nog geen rekening gehouden met delfwerk aan waterlopen. Dijkgraaf Van Gorsel kon tijdens de vergadering overigens meedelen, dat daarmee in 1965 een begin zal worden gemaakt. Het dagelijks be stuur zal nog bezien of het raadzaam is daarvoor zelf een machine aan te schaf fen, die ook voor andere doeleinden kan worden gebruikt. Hoe dan ook: dit facet van het onderhoud zal in de toekomst opnieuw aanleiding geven tot een lasten stijging. En de dijkgraaf voegde er deze middag nog veelbetekenend aan toe dat het „plafond" voor het geschot bij de andere waterschappen in de provincie ongetwijfeld ook nog wel opgetrokken zal worden. Kapitaaluitgaven zijn op de begroting voor het komende dienstjaar niet ge- In de Valentijn-Clotstraat in Maastricht is maandagavond om half elf de 33-jari- ge mevrouw E. C.-B. bewusteloos ge slagen. De vrouw die alleen thuis was, maakte haar huisdeur open, nadat er gebeld was. De vrouw dacht, dat haar man thuiskwam en liep, nadat zij de deur ontgrendeld had, terug de gang in. Op dat moment kreeg zij een klap op haar hoofd. Zij raakte bewusteloos. Toen zij weer tot bewustzijn kwam, constateerde ze dat uit de buffetkast in de woonka mer een bankbiljet van 25 was ont vreemd. De politie heeft na de melding van deze overval een klopjacht inge steld maar heeft de dader nog niet kun nen arresteren. j» van het Thoolse waterschap heeft becij ferd dat de rijksbijdrage zeker twintig duizend gulden hoger moet worden dan op het ogenblik het geval is. In zijn openingewoord deed de voorzitter nog enkele interessante mededelingen. In het afgelopen seizoen zijn bij het maaien van de slootbermen proeven ge nomen met een plasticboot, waaraan een groot mes was gemonteerd. Het was een eenvoudig instrument, maar het heeft het waterschap een enorme besparing van manuren opgeleverd bij dit tijdro vende werk. Zo'n boot kost 2500. Het ligt dan ook in de bedoeling om volgend jaar deze maaimethode nog verder door te voeren en een tweede „veegbootje" aan te schaffen. Van Gedeputeerde Staten is bericht ont vangen dat een nieuwe regeling met be trekking tot de verevening van de her- verkavelingskosten van toepassing zal worden, waardoor het mogelijk wordt over het gehele eiland hetzelfde geschot te heffen. Bij de rondvraag ontspon zich nog een discussie over het beplanten van wegen en dijken. De heer J. J. van Gorsel uit Tholen kwam er mee naar voren. Hij zou Tholen nog graag met een honderddui zend bomen bijbeplant zien. De dijkgraaf antwoordde evenwel dat het niet in de bedoeling ligt om de beplanting langs de wegen uit te breiden. Voor het overige zijn er al enkele be plantingsplannetjes uitgewerkt. De Broeksedijk bij Oud-Vossemeer bijvoor beeld zal met opgaand hout van populie ren worden beplant. Verder zal er op de zogenaamde T-kruisingen van wegen achter de schrikhekken wat worden be plant, zodat deze hekken op de lange duur kunnen vervallen. Aan het begin van deze algemene waterschapsverga dering legde een nieuwe hoofdingeland de heer J. A. de Wilde, de ambtseden af. Na een lange vermoeiende reis via To kio is de minister van buitenlandse za ken, mr. Luns, gisterochtend op Schip hol teruggekeerd uit Bangkok. De mi nister had zondag in Chieng Mai af scheid genomen van het koninklijk paar en prinses Beatrix, met wie hij heeft meegereisd tijdens de staatsiebezoeken aan Perzië en Thailand. „De reis van ons koninklijk paar is een enorm succes geweest", zo zei minister Luns op Schiphol. „Zowel in Perzië als Thailand was de bevolking zeer enthou siast. Touchant was, dat zelfs in de kleinste dorpen portretten van ons ko ninklijk paar met Nederlandse teksten als „Oranje Boven" waren opgehangen", aldus minister Luns. In gesprekken met regeringsautoriteiten in de twee landen was minister Luns ge troffen door de grote belangstelling, die men in Perzië en Thailand heeft voor de E.E.G. Op de Zeeuwse tuinbouwbedrijven is de rust nog altijd niet weergekeerd. De pluk van het bewaar- en winterfruit vraagt nog steeds de volle aandacht. Ofschoon langzamerhand wel het laat ste stadium is bereikt, zal het vooral op de grote bedrijven nog wel veertien dagen duren, voordat de laatste vruch ten in de kisten liggen. Nu de weerrisi- co's echter toenemen, wordt er met het binnenhalen van de oogst grote haast gemaakt. Van het gunstige weer van de afgelopen week hebben de kwekers flink geprofiteerd met als gevolg, dat er in de aanvoer op de veilingen een ontspan ning optrad. Vooral op de zogenaamde „tussendagen" was het wat minder druk. Op de hoofddagen bleef er een ruim aanbod, waarbij vooral de Goud renet goed was vertegenwoordigd. Hoewel er voor enkele rassen, met name voor Goudrenet, een lichte prijsdaling optrad, bleef de vraag naar fruit goed. Vooral van exportzijde werd meer in teresse getoond. Van het buitenland is West-Duitsland nog altijd de voornaam ste afnemer, gevolgd door België en in wat geringere mate Frankrijk. Ook het binnenland blijft goed aan de markt, terwijl de industrie voor de fabrieks- kwaliteiten vraag blijft tonen op prij zen, die voor dit jaar zeker niet tegen vallen. De geplukte val- en kroetappelen variëren nog altijd rond een prijs van 12 cent per kilo, terwijl voor de val Goudrenet nog altijd gewaardeerd om zijn moes een prijs betaald wordt van rond 15 cent per kilo. In tegenstelling tot de kroetappelen is er voor kroetperen weinig of geen interesse. Voor de goede handperen is het anders gesteld. Vooral voor Doyenne du Cornice het neusje van de zalm bij de peren is er grote belangstelling. De goede kwali teiten worden dan ook verkocht op prijzen variërend van tachtig tot ruim negentig cent per kilo. De Legipont is eveneens goed gevraagd op prijzen van veertig tot vijftig cent. Hetzelfde is het geval met de Beurré Alexander Lucas. Comtesse de Paris en Zwijndrechtse Wijnperen moeten het met aanmerkelijk lagere prijzen doen, te weten tussen 17 en 20 cent. Bij de stoofperen is de Gieser Wildeman goed gevraagd op prijzen van 30 tot ruim 50 cent, terwijl de Saint Remy in de maten 65 mm en daarboven schommelen rond 27 cent per kilo. Van de appelen was de Goudrenet de laatste week ruim aan geboden. Werd voor de goede kwalitei ten begonnen op een prijs van even boven de veertig cent, naarmate de aan voer steeg zakte de prijs tusen 30 en 37 cent voor klas I en 25 en 30 cent voor klas II. Een veer moest ook de Cox Orange Pippin laten. Voor de goede kwaliteiten ligt de prijs hiervoor momen teel tusen 50 en 60 cent. Voor Jonathan, waarvan het aanbod nog niet groot is, schommelen de prijzen tussen 25 en 33 cent. Ofschoon de appelmarkt wat dunner is dan die voor peren, vertoont de totale afzet tot nog toe een vrij bevredigend verloop. Als gevolg van het vrij gun stige weer van de laatste weken, is ook de kleur van het fruit, met name voor Jonathan belangrijk toegenomen. Druk is het momenteel ook met de inbreng van het fruit in de koelhuizen en be waarplaatsen. Het aanbod van bramen en kastomaten is verder gedaald en niet meer van grote betekenis. (Advertentie) (Advertentie) 3 "HM" TV 5628 UHF - f. 1095.- F.RRES TV: voor wie een toestel méér betekent dan kijkglaasje-kastje- knopje. ERRES TV kijken: voor wie televisie zien méér is dan poppetje- gezien-kastje uit. Kortom: de nieuwe lijn in ERRES televisie 1964 spreekt U als meer-eisende kijker aan. De nieuwe lijn in vormgeving: fraai-funktioneel en modern-elegant. De nieuwe lijn in technisch denken - in verschillende ERRES TV-toestellen zijn nieuwe vondsten verwerkt, zoals: beeldvergroter en afstandsbediening, ingebouwde transistorradio, foto-elektrisch oog en automatisch afstemgeheugen. Kies ERRES-visie op de toekomst De belangrijke strijd in de Al- groep van het Zeeuwse junioren voetbal tussen Middelburg AI en Zeeland Sport AI is in een 11 ge lijk spel geëindigd. Het was voor Middelburg overigens maar op het nippertje: in de laatste minuut maakten de groen-witte junioren de gelijkmaker in deze overigens niet op bijster hoog peil staande ontmoeting. In vele afdelingen werd er weer bijzon der lustig op losgevuurd. Uitslagen van 200 komt men regelmatig in het ju niorenvoetbal tegen, deze week o.a. bij Vlissingen A HI tegen Middelburg A IV en bij Vlissingen B IV tegen Vlissin gen B V. Ook de 160 zege van Vlis singen B III op Middelburg B IV mag er zijn, en ook bij Kloetinge B IWol- phaartsdijk B I (141) en HVV A I AZVV A I (100) was er aardig wat vuurwerk te zien. Vanzelfsprekend hebben deze abnor maal hoge uitslagen de aandacht ge trokken van de jeugdcommissie van de Zeeuwse K.N.V.B.-afdeling. De commissieleden menen zo schrijven ze in een circulaire aan de besturen en jeugdbesturen van de Zeeuwse K.N.V.B.-verenigingen, dat dit noch voor de winnaars, noch voor de ver liezers erg prettig is. De jeugdcommissie doet daarom de sug gestie om een zogenaamde topklas zo wel voor A- als B-junioren in het leven te roepen. Hoewel aan het instellen van zo'n topklas consequenties zijn verbon den heeft een dergelijke afdeling o.i. zonder enige twijfel voldoende positieve kanten en wanneer voor de financiële zij de van de zaak een oplossing kan wor den gevonden is het zeker een overwe ging waard. Via de circulaire hoopt de commissie voorts een inzicht te krijgen in de wen selijkheid en mogelijkheid om gedurende de zomermaanden een pupillencompe- titie te houden, die dan uiteraard rayon- gewijs zou moeten geschieden. Ook het organiseren van dia-vertoningen, met gebruikmaking van de fraaie dia's en de goede apparatuur van de afdeling, is voor de commissie een punt van over weging. Tot slot worden vragen gesteld over de wenselijkheid om een massaal jeugd- toernooi of een kampioenscompetitie te houden, zoals vorig jaar gebeurde. De standenlijsten van de volgende drie groepen: B VH, VHI en IX, luiden: GROEP B VII WIK B I Zwaluwen B I Renesse B I Burgh B I Brouwersh. B I Zierikzee B I Bruse Boys B I Zierikzee B II Duiveland B I Dreischor B I Mevo B I SKNWK B I Axel B I AZVV B I Ria W B I Corn Boys B I Hoek B I Terneuzen B I Zaamslag B I Tern. Boys B I Sluiskil B I Binnen afzienbare tijd kan de nieu we b.l.o.-school aan de Parallelweg te Goes worden betrokken. Op de foto het hoofdblok van het com plex, de afdeling voor debiele leer lingen, met een deel van het tweede blok, voor de imbeciele leerlingen. (Foto P.Z.C.) MMMAMMIMIMIMUWIMIUIIUIIUWWWUWUVW Oud-premier Macmillan zal zich na zijn herstel weer gaan wijden aan de uit geverij. Hij zal weer de functie van mededirecteur van het uitgevershuis Macmillan en Co aanvaarden, die hij prijsgaf toen hij zich in 1951 volledig aan de politiek ging wijden. Advertentie) I fy\/yy\ftftjtftfWWWWVWVWWWVMWWWWWWWWWWWWWWV Altijd heeft iedereen verkoudheid geaccep teerd als een onontkoombare plaag. Nu er Coldrex is, hoeft U niet meer verkouden te zijn. Coldrex is méér dan alleen een pijn stiller. Het is een speciaal middel dat ver koudheid op 3 manieren bestrijdt. 1. Heft neusverstopping op - U ademt weer vru (phenylephrinum HC1). 2. Stilt hoofdpijn, spierpijn, koorts (acetylaminophelum). 3. Bespoedigt Uw herstel - geeft extra weer stand (dubbele dagelijkse dosis vitamine C). Dit zijn de voetballers van de „Rest van de wereld", die heden middag tegen Engeland zullen spe len ter gelegenheid van het eeuw feest van de Britse voetbalbond. De spelers die voor de rust niet tegen Engeland spelen, zullen na de rust in het veld komen. V.l.n.r.: ach ter Schellinger, Santos, Pluskal, Novak, doelman Yashin, Soskic, Masopust, Baxter en Ezagmrre. Voor v.l.n.r.: Seeler, KopaPuskas, aanvoerder Di Stefano, Gento, Law en Eusebio. De bouw van de nieuwe b.l.o.- school voor de beide Bevelanden aan de Goese Paralelweg loopt op zijn einde. Het personeel van aan nemer D. van der Poel uit Oudelun- de heeft het veld geruimd en plaats gemaakt voor monteurs, schilders en stoffeerders. Als die het school complex zonder tegenslagen kun nen afwerken, zit er een kans in, dat leerlingen en personeel nog voor het einde van november de oude „Koningin Wilhelminaschool" aan de Vlasmarkt in Goes kunnen verlaten en in een gloednieuw ge bouw onderdak vinden. Op het ogenblik wacht nog een was lijst van „laatste loodjes" van zaken op voltooiing. Het schilderwerk bij voorbeeld, waar men volop mee bezig is. Het leggen van linoleum op de vloeren, de isolatie van de verwar mingsinstallaties en de betegeling van de beide pleinen. De gymnastiek zaal moet nog worden „aangekleed" en ook het overige meubilair zal in de eerstvolgende weken afkomen. Verder wordt er druk gewerkt om de grond voor de school rijp te maken voor beplanting. Er is een feit, dat de verhuizing naar de nieuwe school voor de leerlingen en het personeel dringend maakt: een ketel van de centrale verwarming is stuk ge sprongen. De gemeente Goes, die het onderhoud van de school verzorgt, wil voor de nog resterende weken, die het oude gebouw functioneert, geen nieuwe ketel plaatsen, -het is financieel niet verantwoord, zodat de leerkrachten bij slecht weer door middel van gas en pe troleumkachels voor de verwarming moeten zorgen. Het gemeentebestuur heeft zich in dit verband tot de bouwers gewend met het verzoek de nieuwe school zo spoedig mogelijk op te leveren. „Het ziet er naar uit, dat het over een maand zover kan zijn, aldus opzichter Verrijzer uit Goes. de verwarming en dergelijke zijn ge plaatst. Twee leslokalen, een klas waar de leerlingen de handenarbeid kunnen beoefenen en een leraarskamer bevat de verdieping. Dit blok is drieënveertig me ter lang, negen meter breed en heeft een hoogte van acht meter. Een aparte afdeling is er ook voor de im biciele leerlingen: een gebouw van ze venentwintig meter lengte en een breed te van negen meter. Dit deel, via een gang met het andere gebouw verbonden, geeft ruimte aan een drietal lokalen: voor handenarbeid, koken en gemeen schappelijke les. Zoals eerder gemeld is de inrichting kookgerei bijvoorbeeld en sanitaire toestellen afgestemd op het normale gebruik, zodat de kinderen op school dezelfde artikelen gebruiken als thuis. Afzonderlijke speelplaatsen zijn er voor de beide groepen leerlingen aan gelegd, met een zandbak en een rij wielstalling. Een van de terreintjes is al betegeld. En voor de school wordt de beplanting voorbereid. Zodat verhuizing van de „Koningin Wilhelminaschool", na vijftien jaar wachten, nog een kwestie van weken is De „Het nieuwe b.l.o.-complex aan de Para lelweg naar een ontwerp van architect J. A. de Bruine te Goes telt drie blokken: een ruime gymnastiekzaal 20 bij 10 nieter dat ook door andere scholen zal worden benut, een hoofdgebouw waar de debiele leerlingen les krijgen en een afdeling voor de imbiciele kinderen. En dan zijn er twee speelplaatsen. Een verdere indeling geeft het volgende beeld: het gebouw voor de debiele leer lingen krijgt twee verdiepingen. Op de bogane grond zijn drie leslokalen gesitu eerd plus een kooklokaal en een kamer voor het hoofd van de school, de heer G. Vleugel. Er is verder een kelder, waar Op het hoofdbureau van de Amster damse politie bevindt zich sinds dins dagochtend „een enorme hoeveelheid" goud in de vorm van naar schatting duizend sieraden, die kort tevoien wer den gevonden in een auto in de buurt van de Gelderse Kade. De schattingen over de waarde ervan variëren van 175.000 tot 500.000. De politie hult zich in een geheimzinnig stilzwijgen. De politie heeft in verband met deze grote vondst een Amsterdammer aan gehouden. Hij weigert evenwel te pra ten. Het staat echter vast dat een groot deel van het gevonden goud als gestolen geregistreerd staat. (Van onze Haagse redactie) eisen voor het rijexamen worden volgend jaar verzwaard. In maart of april 1964 zal het examen ook buiten de bebouwde kom worden afgenomen om de rijvaardigheid op de grote auto wegen te testen. Deze mededeling deed de heer H. Wes terlaken, directeur van het bureau voor de afgifte van rijvaardigheidsbewijzen in Den Haag, gisteravond in de VARA t.v.-uitzending „Achter het nieuws". De principiële beslissing is thans genomen, zo zei hij, en daarmee zal Nederland het eerste land zijn dat ook het rijden op de grote weg voor het examen zal laten gelden. De 51e editie van de Tour de France zal op 22 juni in Rennes, in het noordwesten van Frankrijk beginnen. In tegenstelling tot de voorgaande jaren zal „ie grande bouclé" zich van oost naar west, dus kloksgewijs, door Frankrijk slingeren. De gewoonte om een Belgische stad als etappeplaats in het routeschema op te nemen is gehandhaafd. Deze eer valt het volgend jaar te beurt aan het Brus selse voorstadje Forest dat daarmee Jambes (1963), Spa en Herenthals (1962) en Charleroi (1961) opvolgt. De renners komen op hun drie weken durende rit (van 22 juni tot 14 juli) voor het eerst in de geschiedenis van de Tour op Duitse bodem aan, waar Treiburg im Breisgau hen een nacht zal herbergen. Ook Andorra in de Pyreneeën krijgt voor het eerst in zijn bestaan oezoek van de Tour. De Tour 1964 telt met 22 ritten, een etappe meer dan vorig jaar. De rust dag, die in 1933 weer ingelast werd, zal het komende jaar waarschijnlijk gehand haafd blijven. Na de Franse Alpen zullen de rijders zich op de meer vlakke wegen langs de Middellandse Zee, die in 1963 niet in het routeschema waren opgenomen, kunnen voorbereiden op de tweede grote berg keten, de Pyreneeën. Na de Pyreneeën gaat at tocht naar Parijs, maar voordat de ongetwijfeld gedunde gelederen daar in bet Pare des Princes arriveren, zullen de renners nog voor de nodige „moeilijkheden" komen te staan. De organisatoren hebben zich over deze „nie'nvigheden", die de interesse voor de tour tot het laatste moment levend moe ten houden, nog niet nader willen uit laten. GROEP 14— 1 17— 9 10— 6 10—16 7—26 B VIII 68— 5 42— 3 15—33 1342 1—21 3—19 2—21 GROEP B IX 1 1 11 358 10 8 7 6 5 3 0 0 248 12— 4 12—10 20—17 12— 2 14—23 7—26 5—43 Groep A I: Middelburg A IZeeland Sport A I 11, Oostkapelle A IArne- muiden A I 1—6, RCS A IVlissingen A I 09, Serooskerke A IZeelandia A I 25; groep A II: Oostburg A I— Meeuwen A I 60, Vlissingen A n Aardenburg A I 02, Zeeland Sport A IIZeelandia A II 12, Nieuwland A IMiddelburg A II 31; groep A III: Vlissingen A IIIMiddelburg A IV 20—0, Middelburg A III—RCS A II 60, Vlissingen A IVVlissingen A V 32; groep A IV: Goes A HLewed. Boys A I 13, Kloetinge A IWol- phaartsdijk A I 141, Beren A I Burgh A I 50; groep A V: Kapelle A IWemeldinge A I 22, Rillandia A IKrabbendijke A I 44; groep A VI: Corn Boys A ISluiskil A I 7—0, Hontenisse A ITerneuzen A H 20, HW '24 A II—Steen A I 4—2, AZW A I—HW '24 A I 0—10. Groep B I: Arnemuiden B IWalche ren B I 34, Middelburg B IVlissin gen B I 42, Zeeland Sport B IZee landia B I 00: groep B n: Middelburg B IIVeere B I 30, Vlissingen B II— Zeelandia B H 4-1, Domburg B I- Serooskerke B I 50, Zeeland Sport B IIWalcheren B II 60; groep B in: Middelburg B inVlissingen B VI 42, Zeeland Sport B III—RCS B II 11, Vlissingen B IIIMiddelburg B IV 160, Vlissingen B VVlissingen B TV 020; groep B TV7: Lewed. Boys B IKapelle B I 09. Wolphaartsdijk B IRobur B I 013, Luctor B I Goes B I 61; groep B V: Goes B II Robur B II 5—1, Patrijzen BIVolhar ding '32 B I 91, Kwadendamme B I Heinkenszand B I 34; groep B VI: Krabbendijke B IYerseke B I 01, Kruiningen B IWemeldinge B I 81, Rillandia B IHansw. Boys B I 12: groep B VII: Burgh B I—Renesse B I 12, Zwaluwen '61 B IBrouwersha ven B I 23; groep B VIII: Duiveland B I—Zierikzee B II 3—3, SKNWK B I Dreischor B I 00, Bruse Boys B I Zierikzee B I 33; groep B IX: Ria W B IZaamslag B I 51, Tern. Boys B I —Axel B I 0—7, AZVV B I—Sluiskil B I 51; groep B X: Spui B ICorn Boys B II 30; groep B XI: Hontenisse B I—Clinge B I 42, Steen B I—HVV '24 B I 18, Vogelwaarde B IHVV '24 B U 2—0: groep B XII: Graauw B I—Steen B II 140. HW '24 B III Koewacht B I 13; groep B XIII: IJzendijke B IBiervliet B I 31, Hoofdplaat B ISchoondijke B I 53, Breskens B IOostburg B I 04; groep B XIV: Aardenburg B IAardenburg B HI 4—0. Het F.I.D.E. zoneschaaktoernooi in En schede is dinsdag voortgezet met de partijen van de vijftiende ronde. De uit slagen luiden: Kupper (Zw.)Philippe (Lux.) y2, Heidenfeld (Ierl.)Du- rao (Port.) Lengyel (Hong. Pomar (Sp.) Gligoric (Z.-Sl.) Aitken (Schotl.) 10, Boey (Belg.) Penrose (G.B.) 01, Llado (Sp.)—Van Scheltinga (Ned.) y2, Mazzoni (Fr.) —Popov (Buig.) 1—0, Filip (Tsj. SD Tatai (It.) Darga (W.-Dld.) was vrij. Na de vijftiende ronde allen uit gezonderd Kupper en Tatai hebben veer tien partijen gespeeld luidt de stand. 1. Gligoric 11% pnt., 2. Lengyel 11 pnt., 3. Darga 10% pnt., 6. Kupper 9% (15); 7. Filip 9%; 8- Popov 8; 9. Llado 7; 10. Tatai 6 (15); 11. Van Scheltinga 6; 12 en 13. Boey en Mazzoni 5; 14. Du- rao 4; 15. Aitken 3%; 16. Heidenfeld 3; 17. Philippe 1. Advertentie

Provinciale Zeeuwse Courant | 1963 | | pagina 7