Ringvergadering van hervormde vrouwen Koninklijk zilver voor 'gouden' Vitrite-werker MARKTBERICHTEN TWEE BOEIENDE VOORBEELDEN UIT HET OEUVRE VAN BERGMAN EERSTE STEEN CHRISTELIJKE KLEUTERSCHOOL MELISKERKE Causerie over wereldvrouwenorganisaties VOORZITTER K.N.L.C. OVER OMBUIGING VAN MELKPRIJSBELEID VERTRAGINGEN BIJ VERZAMELING GEGEVENS DERDE BEDRIJFSTELLING Druk bezocht Auto bij botsing totaal vernield Burgemeester kwam met verrassing KINDERFEEST Zeeuwse vrouwelijke bedrijfshoofden in Middelburg bijeen Spontane hulde voor halve eeuw arbeid har eerder Miljarden AGENDA Vergadering N.C.V.B. In 1964 Franse Mirage IV met kernbom uitgerust VOLMAAKTE RUST OP DRAKACEL Expositie van keramiek en reisschetsen bij Van Benthem en Jutting „Havenwijk" en „Wilde aardbeien" Mogelijk over drie maanden gereed Gebouw kost 7 3.000 Avontuur WOENSDAG 23 OKTOBER 1963 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 5 Honderden leden van Walcherse en Be- velandse hervormde vrouwenverenigin gen waren dinsdag in het Vlissingse concertgebouw aanwezig om de ring vergadering bij te wonen. Nadat mevrouw A. Oosthoek-Kruit van de afdeling Westkapelle de bijeenkomst had geopend, hield mejuffrouw ds. J. H. Stegeman uit Den Haag een causerie over het 4-jaarlijkse congres van de Wereldchristenvrouwenorganisatie, dat dit jaar in Denemarken is gehouden. Ds. Stegeman vertelde dat dit congres, met in totaal 375 bezoeksters van zeer uit eenlopende nationaliteit en ras, ook bij gewoond werd door een aantal rooms- katholieken, die hier min of meer als waarnemers aanwezig waren. Iedere ochtend en avond werd er een wijding gehouden volgens de liturgie van een der aanwezige vertegenwoordigingen, onder andere protestanten, Grieks or thodoxen en dus ook rooms-katholieken. Er waren werkgroepen gevormd, waar binnen discussie's gevoerd konden wor den over bepaalde onderwerpen, zoals de oecumene en de internationale hulp verlening. Ook de specifieke problemen van ieder land kwamen aan de orde. Wat dit betreft, zijn we in Nederland nogal ver wend, vond ds. Stegeman, want echt klemmende problemen kennen wij eigen lijk niet. Dingen waarmee men in an dere landen nog worstelt, zijn bij ons al lang opgelost. Tot de specifieke moei lijkheden van diverse landen, waarmee de vrouwenorganisaties ter plaatse zich actief bezig houden, noemde zij de ont kerstening in Denemarken, de vereen zaming van de stadsmens in Zweden en het materialisme als bedreiging in Japan. Zij was van mening, dat veel van deze problemen óók in Nederland actueel zijn, waarbij zij de vrouwenor ganisaties aanspoorde hieraan hun aan dacht te schenken. Opvallend noemde zij het ook dat de vrouwenorganisaties in de Verenigde Staten van Amerika en in Canada zc praktisch ingesteld zijn Zij organiseren allerlei cursussen waar de leden dage lijks profijt van hebben. Zij noemde hierbij met name typecursussen en kookcursussen Bij ons beschouwt men deze als niet behorende tot het terrein van de vrouwenorganisatie. Na afloop van de causerie was er gele genheid tot het stellen van vragen. Ds. Stegeman ging naar aanleiding van een vraag wat dieper in op de moeilijkhe den van het onderling contact, door de verscheidenheid van talen. Op de con ferentie was Engels de voertaal. Zij had de indruk dat buiten Nederland de or ganisaties zich intensief bezighouden met cursussen in vreemde talen. Vreemd genoeg wordt in Nederland dit tererin nogal verwaarloosd, terwijl vol gens haar het kleine Nederlandse taal gebied echt wel de kennis van één of meer moderne talen rechtvaardigt. Het middagprogramma werd geheel ge vuld met de opvoering van een toneel stuk door de toneelgroep van de afdeling Goes. Het vrij lange stuk werd door de dames met ademloze spanning ge volgd. Na gezamenlijk zingen sloot me vrouw Oosthoek de bijeenkomst. Een personenauto is dinsdagmorgen to taal vernield bij een aanrijding op de hoek Kamperfoeliestraat-Leliestraat in Goes. De auto bestuurd door W. M. L. uit Wassenaar werd aangereden door een met zesendertig ton stenen ge laden vrachtauto, die door J. v. D. uit Tolkamer werd bestuurd. Het ongeluk gebeurde omstreeks kwart voor tien. De vrachtauto reed door de Kamperfoeliestraat en verzuimde voor rang te geven aan de uit de Leliestraat komende personenauto. De vrachtauto raakte de andere wagen aan de linker zijde. Het gevolg: de auto sloeg over de kop en kwam in een tuintje op de hoek van de Kamperfoeliestraat terecht. De bestuurder Van D. wist zich in veiligheid te stellen. Ook de chauffeur van de vrachtauto liep geen verwondingen op. Zijn auto werd praktisch niet bescha digd. Vluchtelingenactie De vluchtelingenactie van maandag jl. heeft in 's-Heer-Abtskerke een bedrag van 111,06 opgebracht. Zaterdagmiddag gaf de buurtvereniging Oud-Sabbinge te Wolphaartsdijk haar jaarlijks kinderfeest in de openbare school. Er waren verschillende attrac ties als sjoelen, schieten e.d., waarvan druk gebruik werd gemaakt. Verder kregen de kinderen diverse versnape ringen waardoor het een „zoete inval" werd. Een aantal Zeeuwse zakenvrouwen is dinsdagavond tijdens een contactbijeen komst in hotel Wöhler te Middelburg wat meer te weten gekomen over de Nederlandse Unie van Vrouwelijke be drijfshoofden. Het was de presidente van deze landelijke organisatie, me vrouw B. Kiek-Wolffers, die er in haar inleiding de nadruk op legue, dat de N.U.V.B ervoor ijvert, dat ook op het gebied van de bedrijfsvoering de stem van de vrouw wordt gehoord er dat er meer vrouwen, die daarvoor capabel worden geacht vooraanstaande posten zullen gaan bekleden. Naar haar mening dient er voor eens en voor altijd afgerekend te worden met het begrip, dat „de vrouw thuis dient te zitten en kousen moet breienDe landelijke secretaresse, mevrouw A. E. Schutte-van Ingen lichtte op deze niet bijster aruk bezochte bijeenkomst de doelstellingen van de unie nader toe- De propagandiste van het hoofdbestuur, me vrouw A. J. Alsche-de Kat wekte de dames ten slotte op om over te gaan tot de oprichting van een provinciale afdeling. De presidente van de Goese midden standsvrouwenvereniging, mevrouw M. S. Dominicus-de Graaf, deed de sugges tie eerst plaatselijke verenigingen op te richten en daaruit afgevaardigden te benoemen om zitting te nemen in de provinciale afdeling. De rijksmidden- standsconsulent voor Zeeland, de heer A. Korstanje onderstreepte het belang van een economische samenwerking, zo als die door de N.U.V.B wordt voor gesteld en sprak de verwachting uit, dat er snel een provinciale afdeling van de grond zal kunnen komen In het actie comité, dat op deze propaganda-avond nog werd samengesteld namen zitting: mevrouw M S. Dominicus-dc Graaft, Goes; mevrouw F. Leijs-Verhagen. Ka- pelle: mevrouw A. J. Merk-Sinke, Mid delburg1 en mej. P. M Verhulst uit Sint-Laurens. (Advertentie) EEN HALVE EEUW trouwe arbeid in dienst van de belangrijkste Middelburg se industrie, de N.V. Vitrite-fabriek is dinsdagmorgen beloond met waarderen de woorden en fraaie cadeaus. Daar was ook een koninklijk geschenk bij. De heer A. Kempe, die de attenties en fe licitatiewoorden in ontvangst mocht ne men bij gelegenheid van het zeldzame 50-jarige jubileum, werd namelijk op dit gouden feest onderscheiden met de zilveren medaille, verbonden aan de orde van Oranje Nassau. Burgemeester mr. J. Drijber speldde het ereteken bij de jubilaris op de borst en was meteen de eerste om de 65-jarige expeditiechef zijn gelukwensen aan te bieden. Er heerste een gezellige drukte tijdens de geanimeerde bijeenkomst in de kan tine van de Vitritefabriek, toen de ju bilaris, zijn echtgenote en diverse fa milieleden daar tegen half elf werden binnengeleid. Uit toespraken van direc teur ir. J. P. Berdenis van Berlekom en de heer Kempe zelf, konden de geno digden vernemen van de uitzonderlijke lange loopbaan van de feestvierende expeditiechef die, naar hij zelf vertelde als dertienjarig knaapje op 22 januari 1912 door zijn vader de fabriek werd binnengeloodst. Het weeksalaris voor de toen aangestelde jongste bediende bedroeg f 1,50. „Uw accuratesse kwam boven alle peil", zo zei de heer Van Beek, die nog even aanstipte dat de heer Kempe in de func tie van secretaris-penningmeester zit ting had in de vakbond. Ir. Berdenis van Berlekom bood de ju bilaris vervolgens namens de Maatschap pij voor Nijverheid en Handel in Zee land een geschenk aan. Met spontane antwoorden dankte de heer Kempe de diverse sprekers. „Ik sta gewoon perplex van al deze loftuitingen", aldus de feestvierende Vitrite-man. De jubilaris kreeg ver volgens vele handen te drukken. Dat ging 's middags in het Nederlandsch Koffiehuis nog even door toen daar een drukbezochte receptie werd ge houden. De heer Kempe zou al ruim een jaar eerder het halve eeuwfeest hebben ge vierd, ware het niet, dat hij in de crisisperiode in de twintiger jaren ander werk moest zoeken. Na loonadminis tratiewerkzaamheden te hebben ver richt, werd de heer Kempe in 192!) chef van de expeditie, in welke functie hij gisteren gehuldigd werd. Ir. van Berlekom schetste de jubila ris als een rustige werker, die bekend stond om zijn grote stiptheid en nauwkeurigheid. Hij prees de heer Kempe voor de wijze waarop deze zich vooral na de oorlog in de ge weldige papierwinkel, die de export met zich meebracht, wist in te wer ken. De directeur vond het een prestatie dat de expeditiechef, die nog al eens met grote pieken in de afname te maken kreeg, deze steeds op een meesterlijke wijze had weten op te vangen. De heer Berdenis van Berlekom liet zijn waar derende woorden vergezeld gaan van een geschenk onder couvert en een pla tenspeler. Mevrouw Kempe kreeg bloe men. Oud-directeur B. A. Hesselink typeerde de jubilaris als een waardevolle schakel in het bedrijfsgebeuren en als een n.an, die niet gewoon in dienst van de Vitrite was, maar er zich ook nauw mee ver bonden voelde. „Veertig jaar heb ik met u gewerkt. Ik had geen betere kun nen treffen", zo zei de heer Hesselink. Volgens mr. Drijber zou bij de heer Kempe de voldoening sterk overheer sen, nu hij het bedrijf in een periode van bloei zal kunnen verlaten. Bij het vernemen van al die ongekunstelde waarderende woorden van de beide di recteuren voor dit Vitrite-personeelslid, zei de burgemeester grote bewondering voor de werkzaamheden van de jubilaris te hebben gekregen. Hoofdadministrateur J. J. Claas, bij wie de leiding van de bijeenkomst berustte, schatte het aantal lampvoeten, dat de 'heer Kempe op papier had verzonden op ettelijke miljarden. De woordvoerder van de huldigingscommissïe, de heer Ch. de Vlieger, meende dat het aantal door de expeditiechef verzonden hulsen tus sen de twintig en de vijfentwintig mil- 'ard moet liggen. Het geschenk onder couvert zal de heer Kempe, groot vogelliefhebber naar de mening van de heer De Vlieger voor zijn hobby kunnen benutten. Namens de ondernemingsraad sprak se cretaris I. van Soelen en de heer A. van Beek voerde als naaste medewerker van de Scheidende expeditiechef het woord. Middelburg - City: Muiterij op de Bounty. 20 uur, 14 laar. Electro Havenwijk. 19.30 uur, 18 Jaar. Vlissingen - Alhamora: Multerq op de Bounty 20 uur. 14 Jaar. Luxor De ge maskerde houwdegen, 20 uur, 14 laar Souburg - De Zwaan Viering 15-jarig Be staan afdeling Souburg-Ritthem Alge mene Bond van Bejaarden, 14 uur Terneuzen Luxor. De duivelsclub, 20 uur, 18 laar Oost liu ra - Ledeltheater. Spoorwegoorlog ln het westen, 20 uur. 14 laar. Bergen op Zoom - Roxy Dokters zonder masker, 20 uur, 18 jaar. Goes - Grand Muiterij op de Bounty. 20 uur, 14 jaar Zierikzee - Mondragon. Ledenvergadering ,,'t Nut". Zierikzee. 20.30 uur; hervormd verenigingsgebouw: Filmavond Neder lands Bijbelgenootschap, 20 uur. Huis van Nassau (Graanbeurs): Filmavond Veilig Verkeer, 20 uur. VROUWENPOLDER De N.C.V.B. afd. Vrouwenpolder ver gaderde onder leiding van de presidente mevrouw L. de Visser-Joosse. Spreker was de heer J. Lindenburg uit Middel burg die met dia's en bandrecorder een en ander liet zien en horen over „Stich ting in de rechte straat", een toe vluchtsoord voor ex-priesters in België. De afdeling zal 21 november a.s. haar 10-jarig bestaan vieren. VLISSINGEN Causerie over aardgas De heer A. J. Kaland, lid van Gedepu teerde Staten, hield voor de Christelijk Historische Vrouwengroep te Vlissingen een causerie over het aardgas. „Metter tijd zal dit een revolutie in onze stook gewoonten teweegbrengen en velen er toe brengen op gasverwarming over te schakelen", aldus de heer Kaland, die verder ook zei dat in navolging van het buitenland ook hier de nieuwbouw zo veel mogelijk van centrale verwarming voorzien moet worden. Scheepvaartberichten Vlissingen aangekomen op 21 okt.: Hilda van Oostende. Landö van Grangemouth. 22 okt.: Goeree van Antwerpen. Vlissingen vertrokken op 21 okt.: Koningin- Emma naar Hoek van Holland. Diction naar Londen. Vlissingen gepasseerd naar Antwerpen op 21 okt.: Meedrecht van Port-Churchill. Catha- rina-F van zee-Terneuzen. Kloosterdijk van New-Orleans. Tubo van zee-Terneuzen. Prin- ses-Irene van Rotterdam. Diogenes van Rotterdam. 22 okt.: Aiglon van Ipswich. Wil- lemyn van Velsen. Schelpwijk van Le Havre. Forel van Londen-Terneuzen. Aspera van Ipswich. Eagle van Londen. Kilo van Li verpool. Hollandia van zee. Helios van Bayonne. Hunter van Londen-Gent. Vlissingen gepasseerd van Antwerpen op 21 okt.: Viking naar Foyness. Wilca naar Londen. OosTkerk naar Amsterdam. Hector naar Rotterdam. Sarpedon naar Rotterdam. Helicon naar Rotterdam. Tuskar naar Rot terdam-Gent. Wegro naar Everness-Gent. Breezand naar Cork. Libertas naar Rot terdam. Temar naar Queensborough. Spirit naar Ipswich. Alert naar Vannes. Teunika naar Londen. Taurus naar Londen. 22 okt.: Beninkust naar Amsterdam. Leendert-Broere naar Leningrad. Taras naar Rotterdam. Union naar Kopenhagen. Viscount naar Lon den. Alhena naar Rotterdam. Trude-K naar zee-Terneuzen. Officiële pubÜkatie VLISSINGEN Raadsvergadering De burgemeester van Vlissingen brengt ter openbare kennis, dat op vrijdag 25 oktober 1963, des namiddags te 2.00 uur een openbare vergadering van de gemeenteraad zal wor den gehouden ten gemeentehuize. Vlissingen, 18 oktober 1963. In de rede, die hij gistermiddag in Arn hem hield in de algemene vergadering van zijn organisatie, heeft de voorzitter van het Koninklijk Nederlands Land- bouwcomité, ir. C. S. Knottnerus, onder meer commentaar gegeven op de rege ringsbeslissing inzake de melkprijs. Hij zag in de nabetaling op de toeslag voor industriemelk voor het jaar 1962-1963 een erkenning door de huidige regering, dat het landbouwbeleid het vorige jaar hoogst onvoldoende is geweest. Hij was daar de regering dankbaar voor, maar meende dat het psycholo gisch beter zou zijn geweest, wanneer de regering op dit punt aan de wensen van het landbouwschap was tegemoet gekomen. Het landbouwschap had een verhoging van deze toeslag tot 8,- per 100 kg gevraagd, de regering ging tot 7,-. Ditzelfde geldt volgens ir. Knottnerus eigenlijk ook voor de afwijking door de regering van het standpunt van het landbouwschap voor de overgangsperio de november 1963-april 1964 (voor deze periode wordt de industriemelktoeslag 8,- per 100 kg, terwijl het landbouw schap ƒ8,60 gevraagd had). De ambtenaren van het departement hebben kennelijk hogere verwachtingen gehad van de zuivelwaarde (de markt- opbrengst van zuivelprodukten) dan de economen van het landbouwschap. De heer Knottnerus zou het bijzonder toe juichen, wanneer deze gunstige ver wachtingen werkelijkheid zouden wor den, maar wanneer dat nu niet het ge val is, is daarmee alle hoop van de boer op een ombuiging van het beleid in de waagschaal gesteld. De minister heeft hier bepaald een heel groot risico aanvaard. De georganiseerde landbouw, zo zei de heer Knottnerus, ziet de melkprijs als een criterium voor de gehele landbouw politiek van de regering. De afgelopen jaren was dat landbouwbeleid bijzonder schriel. In 1964 zullen de eerste Franse superso nische bommenwerpers van het type Mi- rage IV, die zullen zijn uitgerust met atoombommen, in dienst worden gesteld. De Franse minister van defensie, Pierre Messmer, heeft dit gisteren verklaard voor de defensiecommissie van de na tionale vergadering. (Advertentie) DE ENIGE KUNSTSTOFMATRAS GOEDGEKEURD DOOR DE NED. VER. VAN HUISVROUWEN DE „HARDE" MATRAS MET ALLE COMFORT VAN EEN „ZACHTE" De Stichting Kunstzaal van Benthem en Jutting houdt van 26 oktober tot 16 november een expositie van reisschetsen van Kees Broerse uit Enschede en kera miek van Herman Nieweg uit Giethoorn. Burgemester A. de Kam van Vrouwen polder en Serooskerke zal deze tentoon stelling aanstaande zaterdag om vier uur 's middags openen. De interesse van Kees Broerse, die in 1900 te Serooskerke (W.) werd geboren, ging in zijn school tijd al uit naar muziek, tekenen en schilderen. Op zijn veertiende jaar werd hij orga nist en studeerde inmiddels voor l.o. te kenen. Onder Jan Wlttenburg, David Bautz, Aart Bijl, Piet Zwart, Kiljan en Ridderhof voltooide hij op de academie te Rotterdam de studie voor de akte m.o. hand- en lijntekenen. Na het beha len van deze akte maakte hij onder lei ding van Frits Lensvelt decoratief werk op tentoonstellingen te Amsterdam en Brussel. Later ging hij over tot het ontwerpen en lithograferen. Hij werd lid van de Twentse Kunstkring en expo seerde regelmatig in Enschede, Hengelo, Almelo en Zwolle. Ook maakte Kees Broerse veel reizen. Gedurende vakan ties werkte hij onder meer in Spanje, Frankrijk, Italië en Joegoslavië. Ten toonstellingen van de indrukken die hij tijdens zijn reizen opdeed, werden ge houden in Enschede, Nes op Ameland, de Aamstelle te Amstelveen, Rochefort sur Mer en Dunedin in Nieuw Zeeland. De in 1932 te Steenwijkerwold gebo ren kunstenaar Herman Nieweg volgde een opleiding voor binnenhuisarchitec tuur en voor beeldende kunsten. Het pottenbakkersvak werd hem in Amster dam g'eleerd door Frieda Koch. Herman Nieweg exposeerde onder meer in Em- meloord, Steenwijk, Emmen, Nijmegen en Zwolle. De provincie Overijsel en de stad Steenwijk kochten enkele werken van hem aan. FILMS IN ZEELAND Twee films worden deze week ver toond van Ingmar Bergman, de Zweedse regisseur, van wie wel wordt gezegd, dat hij zo eenzijdig bezig is met de thema's leven en dood, de liefde en het huwelijk. Tussen de twee films, die thans te zien zijn, ligt echter een wereld van verschillen. Beide malen zien we Bergman, maar beide malen een andere Bergman. „Havenwijk" is een van de vroege wer ken van de regisseur. Het is het verhaal van de zeeman Gosta en het meisje-met- een-verleden Berit. Gösta en Berit wor den verliefd op elkaar, maai het verle den komt ertussen. Het Is ten slotte tóch de liefde die het laatste woord heeft. (ELECTRO, Middelburg). In „Ha venwijk" is de optimistische Bergman aan het woord. De man van het werke lijk gelukkige „happy ending" Latere films hebben vaak ook een „happy en- ding", maar dat lijkt er dan eigenlijk een beetje bij te hangen. De toeschou- Dinsdagmiddag werd in Meliskerke de eerste steen gelegd voor de eerste defi nitieve kleuterschool. De voorzitter van de vereniging voor christelijk kleuter onderwijs, de heer H. Spruijt, sprak er in zijn welkomstwoord in „Ons Huis" zijn voldoening over uit dat anderhalf jaar na het in gebruik nemen van de barak, die als tijdelijke kleuterschool dienst doet, nu al dit gebouw aan het verrijzen is. Hij dankte burgemeester G. Adelaar voor de soepele wijze waarop het ge meentebestuur de aanvrage had behan deld. Ook was hij mej. M. de Jonge, de inspectrlce van het kleuteronderwijs, er kentelijk voor de urgentieverklaring die zij had verleend. Het was voor de voor zitter verheugend dat de bouw was ge gund aan plaatselijke aannemers. Na dit welkomstwoord ging men naar het bouwterrein in de kom van het dorp waar de voorzitter de eerste steen inmetselde. Het opschrift luidt: „Eerste steen gelegd door H- Spruijt voorzitter van het schoolbestuur op 22 oktober 1963". Bij deze plechtigheid waren aan wezig de burgemeester en de inspectri- ce alsmede de beide leidsters van de school, de dames Wouters en Verhage, de aannemer de heer Jakobsen en de op zichter de heer A. van Maldegem. Het gebouw, dat men over drie maan den gereed hoopt te hebben en 73.000 gulden zal kosten, omvat een speello kaal, een zogenaamde natte ruimte met zandbak en waterbak, een kamer voor de leidsters, een keukentje en een gar derobe. Na deze steenlegging keerde men terug naar „Ons Huis", waar eerst het woord gevoerd werd door mej. De Jonge. Zij wenste Meliskerke ge luk met dit mooie gebouw en hoopte binnenkort de opening ervan te kun- /,,'T® nen bijwonen. De burgemeester was blij voor de kleuters dat dit gebouw er komt en hij hoopte dat nog vele kinderen uit zijn gemeente er een nut tige en prettige tijd zullen doorbren gen. Hij beloofde zijn best te zullen doen dat |1; de mestvaalt, die de omgeving van de M school cntsiert, binnenkort zal verdwij- nen. Ten slotte verontschuldigde hij de M wethouders, die wegens drukke werk- p zaamheden in de landbouw niet aanwezig konden zijn. li Opzichter A. van Maldegem feliciteerde namens architect H. Nienhuis en mej. Wouters was het bestuur dankbaar voor de grote medewerking die het steeds verleent. Zij hoopte nog lang in de nieu we school te mogen werken. In zijn slotwoord zei de voorzitter, dat zijn bestuur graag alles wil blijven doen voor een leidster als juffrouw Wou ters. Hij hoopte haar binnenkort de nieuwe school te kunnen anbieden. Ten slotte dankte hij alle aanwezigen voor het slagen van deze steenlegging. a H W,1 wer weet, dat er ondanks het optimis tische slot nog van alles kan gebeuren. Het is de kracht van Bergmans werk: er kan nog van alles gebeuren en ieder een mag raden wat. In „Havenwijk" is dat niet zo, hier sluit Bergman zelf het verhaal drastisch af. Het is een boeiende film, ondanks het feit, dat het probleem door de tijd vrij wel is achterhaald. Dit laatste is niet het geval met „Wil de aardbeien", waarin Bergman be zig is met de ouderdom, met de nade rende dood, met de vraag die velen kwelt: wat heb ik met mijn leven gedaan? Ook hier is wat de kern van de zaak betreft sprake van een „hap py ending". Maar zijdelings is Berg man ook bezig met een ander stok paardje, het huwelijk. Een onderwerp waar hij minder gemakkelijk uit komt en hier is het weer, dat hij de toeschouwer laat raden. We bespraken „Wilde aardbeien" reeds vorige week, toen deze film In ALHAM- BRA, Vlissingen werd vertoond. Nu is dit werk te zien in GRAND. Goes. We danken de vertoning aan de Vereniging van Vrijzinnige Hervormden en Remon stranten en de Commissie voor Bijzon der Kerkewerk der Hervormde Gemeen te. IN ELECTRO, Middelburg zien we voorts Interpol in actie in een film, ge titeld: „Razzia aan de Bosporus". Plaats van handeling is Instanboel, met zijn donkere steegjes, waar smokkelaars van verdovende middelen hun duistere prak tijken uitvoeren. Zeer onderhoudend voor wie van dit soort avonturen houdt. Voorts in CITY, Middelburg, GRAND, Goes en ALHAMBRA, Vlissingen, de reeds besproken avonturenfilm „Muite rij op de Bounty", vrij bewerkt naar de befaamde roman van dezelfde naam. Ten slotte in LUXOR, Vlissingen, de sfeer van Dumas in „De gemaskerde houwdegen", nieuwe avonturen van de beroemde musketiers. ftn/vtfvwwvwwvwwvwvwwwwwwvwwwv Dinsdagmiddag is in Meliskerke de eerste steen gelegd voor de nieuwe christelijke kleuterschool. Op de fo to: de voorzitter van het schoolbe stuur, de heer H. Spruijt, metselt (Foto P.Z.C.) wp'® 4r VEEMARKT ROTTERDAM. Totale aanvoer 3032 dieren. Weekaanvoer 4667. Vette koeien en ossen 300. Gebruiksvee 789. Vette kalveren 350. Graskalveren 313. Nuchtere kalveren 685. Varkens 5. Lopers 39. Biggen 34. Paarden 36. Veulens 16. Schapen of lammeren 215. Bokken of geiten 46. Prijzen, resp. voor le, 2e en 3e kwaliteit: in ets per kg Vette koeien 305-340 265-300 235-260 Vette kalveren 345-380 330-345 300-325 Slachtpaarden 250 225 200 in gld. per stuk Graskalveren 400 320 260 Nuchtere kalveren 195 180 155 Lopers 135 110 90 Biggen 73 68 58 Schapen 115 100 90 Lammeren 120 100 90 Kalf- en melkkoeien 1190 1080 880 Vare koeien 860 720 600 Vaarzen 880 730 630 Pinken 580 425 370 Vette koeien aanvoer gewoon, handel rede lijk, geheel prijshoudend. Vette kalveren aanvoer iets meer, handel stroever, iets la ger in prijs, prima's boven notering. Gras kalveren aanvoer gewoon, handel lui, prijzen vooral niet hoger. Nuchtere kalveren aan voer ruimer, handel stug, gedrukt in prijs. Lopers en biggen aanvoer als vorige week, handel kalm, goed prijshoudend. Slachtpaar den aanvoer matig, handel flauw, gedrukt in prijs. Schapen en lammeren aanvoer even groter, handel tamelijk, prijzen stabiel. Kalf- en melkkoeien aanvoer tamelijk, handel kalm. prijzen onveranderd. Vare koeien aan voer matig, handel rustig, prijshoudend. Vaarzen en pinken aanvoer kort, handel zeer kalm, prijzen als vorige week. MARKT GOES. 22 oktober. Granen en peulvruchten. Tarwe, basis 17 boerenschoon af boerderij 20 22.25 per 100 kg. Schotvrije partijen tarwe liggen iets hoger in prijs. Gerst, basis 17 boerenschoon af boerderij 2230 per 100 kg. Groene erwten, boerenschoon af boerderij 3551 per 100 kg. Schokkers, boerenschoon af boerderij 4070 per 100 kg. Bruine bonen, boerenschoon af boerderij 80127.50 per 100 kg. Voor erwten, schokkers en bruine bonen van uitgezochte kwaliteit was de notering iets hoger. Aardappelen. Bintje, 35 mm opw. binnen landse sortering 910.25 per 100 kg. Leve ring aan de sorteerinrichting, sorteerkosten voor rekening koper. Naar bintje voor ex port bestaat weinig vraag. Voederaardappe len noteerden 23.50 per 100 kg. Uien. Afgestaart aan de sorteerinrichting ge. leverd 1012 cent per kg. Hooi en stroo. Lucernehooi 135145 per 1000 kg. Weidehooi (prima kwaliteit) 135149 per 1000 kg. Veldbeemd 85—95 per 1000 kg. En gels raai 7580 per 1000 kg. Voor tweede soort hooi bestaat geen belangstelling. Tarwestro 8090 per 1000 kg. Gerstestro 8085 per 1000 kg. Erwtestro (kl. groen) 100 115 per 1000 kg. Voor hooi en stro van extra kwaliteit worden iets hogere prijzen be taald. Vlas. Ongerepeld 1528 cent per kg. Gere peld 2036 cent per kg. Eieren. De eierprijs bedraagt 1.941.98 per kg. VEILING KAPELLE. 22 oktober. Industrie- en exportveiling. Br. Alex Lucas 1 80 50, 1 75 54, 1 70 48—53, 1 65 44. 2 D 60 20, 2 D 50 12, 3 grof 12. Comtesse de Paris 1 70 18, 1 69 18, 1 60 12. 1 55 8.50, 2 70 13. 2 65 13, 2 60 11. 2 55 8, 2 D 6.50, 3 grof 9.50, 3 fijn 3. Goudrenet 1 90 39, 1 85 36. 1 80 34, 1 75 30—31, 1 70 27, 1 65 24, 2 85 29—31, 2 80 28—29, 2 75 26.20— 26.80, 2 70 24—25. 2 65 23—24, 2 D 17—18. 3 grof 22.70—22.80, 3 fijn 16. Jonathan 1 80 30. 1 75 33, 1 70 32, 1 65 27, 1 60 21—22, 2 80 28, 2 75 18—27, 2 70 18—26. 2 69 15—23, 2 60 13—16, 2 D 11—13, 3 grof 14—17, 3 fijn 10. Cox's Orange Pippin 1 75 57, 1 70 54, 1 65 50, 1 60 39, 1 55 26, 2 75 49, 2 70 46, 2 65 42, 2 60 29, 2 D 16, 3 grof 35, 3 fijn 14 Glorie van Holland 1 85 31, 1 80 31, 1 75 30, 1 70 29. 1 65 25. 2 80 25, 2 75 25, 2 70 24, 2 69 22. 2 D 20, 3 grof 21. Laxton Superbe 1 75 26, 1 70 22, 65 18. 1 60 15, 3 grof 17, Sterappel 1 65 58, 1 60 47, 1 55 32, 2 D 19. St -Remy 1 75 30, 1 65 28, 2 75 26, 2 65 26, 2 D 24, 3 grof 23, 3 fijn 15. Zwijndr. Wijnpeer 1 60 25, 1 95 23, 1 50 17, 2 D 7.50. Legipont 1 70 49. 1 65 53. 1 60 46, 1 55 37—38, 2 D 16, 3 grof 15 Cox's Orange Pippin geel 1 75 59, 1 70 58, 1 65 53, 1 60 41—42, 1 55 30. Bramleys Seedling 2 80 20, 2 70 19, 3 grof 13, 2 D li, 3 fijn 9. Doyenne du Cornice 2 80 84, 2 75 90—91, 2 70 90—91, 2 65 85—86, 2 D 60 71 2 D 55 49—50. 3 grof 59, 3 fijn 37. Geplukte kroetappels 12, val kroetappels 11.70, val goudrenet 12. Bramen industrie 2 91. per doos 2 3438. EIERNOTERING GOES. Bericht van verzamelaars. Kippeëieren I2V2 et., poeljeëieren 8 ct. VEILING ST.-MAARTENSDIJK. Uien: bonken 17, middel 40-70 15 0414.82, drielingen 18.80, picklers 20.51. aanvoer 95 t. Aardappelen: Bintjes 11.10. bonken 15.80, Eigenheimers 13 10. Aanvoer 5 ton VEILING SINT-AVNALAND. 22 oktober Aardappelen: bintjes gewone 11,10, bonken 15,80. Eigenheimers gewone 13.00. Koopmans blauwe gewone 10.90 Aan voer 8 ton. Uien gewone 14,70, bonken 17,10, drielingen 18.50. piekles 19,98. Aanvoer 41 ton VISMIJN COLIJNSPLAAT Exportgarnalen 5520 kg, 0,70—1.12 Handels- zarnalen 1337 kg. 0.60—0.70 Sehar 45 kg Bot 222 kg. Schol 10 kg Wijting 8 Tong S kg. Paling 14 kg. Kabeljauw 6 kg Tarbot 2 kg. Visiever 4 kg. Wulk 3 kg Ongesorteer de vis 108 kg VEILING KRABBENDIJKE. 22 oktober. Appels: Cox Orange Pippin 1 80- 85 58—63, 75-80 98—64, 70-75 49—64, 65-70 42—54, 60-65 32—45, 55-60 10—32, 2 85-90 46, 80-85 52—57, 75-80 54—58, 65-70 4418, 60- 65 33—39 35-60 21—25, 2D 7—18, 3 grof 34— 44, 3 fijn 14, kroet 1026. Glorie van Holland 1 85-90 26, 80-85 38, 75-80 29, 70-75 29. 65-70 27. 2 85-90 27—28, 80-85 23—29, 75-80 27—29, 70-75 26—28, 65-70 23—24, 2D 18—20, 3 grof 22. James Grieve 1 85-90 34, 80-85 39. 75-80 43, 70-75 45, 65-70 40, 2 80-89 32, 75-80 36, 70-75 38, 65-70 35, 2D 26, 3 fijn 22. Goudrenet 2 75-80 30, 70-75 26. 65-70 24, 2D 17. M. Intosh 1 85-90 44, 80-85 48. 75-80 44, 70-75 51, 65-70 33. Bramley's Seedling 2 90-100 20, 80-90 22, 70-80 1217, 2D 12, 3 grof 12. Golden Delicious 1 80-85 66, 75-80 63, 70-75 61, 3 grof 41. Di verse appels 3 fijn 13, kroet 10. val 9. Bramen per doos 1 26. Verpakt fruit: Rode Jonathan 1 80-89 36, 75-80 43, 70-75 44, 65-70 40. Golden Delicious 1 75-80 63, 70-75 60, 65-70 55. VEILING STAVENISSE. 22 oktober. Uien: middel 15.01, bonken 16.29, drielingen 18.50, picklers 20.59, stek 5.90. Aanvoer 30 ton. VEILING GOES. 22 oktober. Cox Orange Pippin 1 80-85 60 67, 75-80 61—67, 70-75 57—63, 65-70 50,30 55, 60-65 38,4046, 59-60 28—37, 2 80-85 54— 57, 75-80 53—58, 70-75 49, 65-70 46—50, 60-65 35, 55-60 23. D 16—19, grof 30—46, fijn 15—32. Goudrenet 1 95-100 36—38, 90-99 38, 85-90 36,20 —48, 80-85 35,1044. 75-80 31,80—36, 70-75 27—27,80, 65-70 25.10—26, 2D 19—22, 2 85-90 33, 80-85 32, 75-80 29, 70-75 26. 65-70 23, grof 23,5024,10, fijn 18 val 11,70. Glorie van Hol land 1 80-85 28—39 75-80 31—35, 70-75 29—32, 65-70 26—29, 2D 21—25, 2 80-85 26—27. 75-80 2628, 70-75 2428, 65-70 25, grof 1825, fijn 1317. Golden Delicious 2 80-85 5562, 75-80 49, 70-75 39, 69-70 29. Jonathan 1 80-85 31. 75-80 34—37. 70-75 30—38, 65-70 29—31, 60- 65 24—25, 2D 13, 2 80-85 22, 75-80 22, 7- 75 18—20, 65-70 15—18, 60-65 13—15, grof 13— 17, fijn 12—13. Allington Pippin 2 79-80 31, 70-75 28, 65-70 23. 60-65 19, 2D 14, grof 23. fijn 15. Lombarts Calville 2 65-70 29, 60-65 27, grof 19. Sterappe! 1 65-70 6269. 60-65 54—59, 55-60 38, 50-59 19, 2 60-65 50. 55-60 2932. Zoete Ermgaard 1 60-65 5768. 55-60 464, 2D 24. Pondspeer 1 75-85 23, 65-75 24. Doyenne du Cornice 1 79-80 9297, 70-75 94—102, 65-70 89—94, 2 80-85 82, 75-80 87. 70-75 88—90, 65-70 81—84, D 60-65 68—75, D 37—44, grof 53—78, fijn 17—56. Legipont 1 65-70 51, 60-65 47, 55-60 36, 2 60-69 42—46, 55-60 30— 34, D 7, grof 26, fijn 6. Br, Alex Lucas 2 80- 85 35—45, 75-80 3849. 70-75 3347. 65-70 2943, 2D 12—19, grof 15, fijn 7—8. Saint Remy 1 75-85 2830, 65-79 27, 2D 2325, 2 75-85 27, 65-75 26, grof 23—24, fijn 19—22. Zwijndr. Wijnpeer 1 65-70 31, 60-65 32, 55-60 28, 50-55 19, 2 60-65 25, 59-60 22. 50-55 17, 2D 11. Comfesse de Paris 1 65-70 19, 60-65 16, 55-60 11, 2D 7, grof 8—14, fijn 7—11. Diverse appelen kroet 13, val 11,70. Bramen 91, Bra men per doos 2 29—35, 3 13—18. Black Ali cante 1 175—181, 2 154—157, 3 129. Totale aanvoer hard fruit 14.300 kisten. Heden overleed zacht en kalm tot onze diepe droefheid mijn geliefde man en onze lieve va der, behuwd- en groot vader ALBERTUS JOHANNES WILDE, in de ouderdom van 67 jaar. H. Wilde-Zwegers. Kinderen en klein kinderen. Goes, 22 okt. 1963. Kamperfoeliestraat 61. Condoleantieadres Hansweertsestr. 51, Hansweert (Oost). De begrafenis zal plaatshebben op vrij dag 25 oktober a.s. op de algemene begraaf plaats te Goes. Vertrek vanaf Kamperfoelie straat 61 om 14 uur. VIIDDELBURG Te Middelburg worden thans de enve loppen opgehaald met de formulieren van de derde bedrijfstelling. Deze enve loppen moeten worden ingezameld in de periode van 21 oktober tot 8 november, maar het blijkt dat men op de gemeente secretarie zich ernstig zorgen maakt over deze termijn. Dat is een gevolg van bet feit, dat de teller slechts vijftig procent van de for mulieren ingevuld aantreft. Dit leidt tot allerlei vertragingen. Vandaar dat de gemeentesecretaris ons met klem heeft verzocht er nog eens op te wijzen, dat de formulieren gereed moeten lig gen. Een vlotte medewerking in dit op zicht zal op hoge prijs worden gestel'd. Wij geven dit verzoek gaarne door. OOSTKAPELLE Opbrengst collecte De Zeeuwse Collecte heeft in Oost- kapelle 145,77 opgebracht. A RNEMUIDEN Zeeuwse Collecte De Zeeuwse Collecte heeft in Arnemui- den een bedrag van 312,39 opgebracht, Hiermede vervullen wij de droeve plicht ken nis te geven van het overlijden van onze dierbare man, vader, behuwd- en grootvader, de heer CORNELIS JOS1AS VAN LUYK. echtgenoot van M. VV. Roofak, op de leeftijd van bijna 70 jaar. Schoondijke: M. W. van Luyk- Roofak Hatfield (Eng.): A. A. Williamson- van Luyk. C. Williamson. S.choondijke: J. J. van Luyk. J. van Luyk-Haak. J J. van Luyk. J. M. van Luyk- Beun J. J. van Luyk. C. N. van Ltiyk- Verhage En kleinkinderen. Schoondijke, 22 oktober 1963. Dorpsstraat 71. De begrafenis zal plaatsvinden op vrijdag 25 oktober 1963. des namiddags om 3 uur op de algemene begraaf plaats te Schoondijke. De overledene is tot de dag van de begrafenis opgebaard in 'de aula van het Julianazieken- huis te Terneuzen. Wij vervullen hiermede de droeve plicht ken nis te geven van het overlijden van onze col lega en directeur, de heer CORNELIS JOS1AS VAN LUYK. Wij verliezen in hem onze oudste oprichter, die zijn volle werk kracht aan ons bedrijf heeft gegeven en wiens vriendschap en plichts betrachting ons steeds ten voorbeeld zullen blijven. Directie en personeel N.V. Aannemers bedrijf ELK. Geleen, Schoondijke, 22 oktober 1963.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1963 | | pagina 5