Ringvergadering van hervormde vrouwen Sint-Annaland heeft sluitende begroting NOORD-ZEELAND TH0LENSE BOYS II STEVIG AAN DE LEIDING IN DERDE KLAS PECTORAAL AGfcNDA MARKTBERICHTEN THOLEN TELEURGESTELD OVER AFWIJZING BEJAARDENTEHUIS NUTSSPAARBANK THOLEN SÏÏSTiS- Provinciale Zeeuwse Courant Verhoging tarieven reinigingsrechten Voormalig weeshuis wordt woonruimte VOLMAAKTE RUST OP DRAKACEL Causerie over wereldvrouwenorganisaties Druk bezocht Auto bij botsing totaal vernield S/NT-ANN ALAND „Accelerando" in Den Haag naar ereafdeling KINDERFEEST Zeeuwse vrouwelijke bedrijfshoofden in Middelburg bijeen Ledenvergadering van P.v.d.A. TREURIGE WONINGTOESTAND Noordbrabants zaterdagvoetbal ZUID-BEVELAND Marionettentheater voor schooljeugd WHS VERLOOR MET 3-2 VAN KOGELVANGERS [Tegen Verkoopdag hervormde vrouwengroep Aankoop pand Dalemsestraat 15 kan niet doorgaan H. J. BEUKELAAR FA. A. POLLIE ZN., FLANELLEN LAKENS. A. DE BRUIN Feestavond buurtvereniging WOENSDAG 23 OKTOBER 1963 WISSEL SCHOUWEN PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 5 Honderden leden van Walcherse en Be- velandse hervormde vrouwenverenigin gen waren dinsdag in het Vlissingse concertgebouw aanwezig om de ring vergadering bij te wonen. Nadat mevrouw A. Oosthoek-Kruit van de afdeling Westkapelle de bijeenkomst had geopend, hield mejuffrouw ds. J. H. Stegeman uit Den Haag een. causerie over het 4-jaarlijkse congres van de Wereldchristenvrouwenorganisatie, dat dit jaar in Denemarken is gehouden Ds. Stegeman vertelde dat dit congres, met in totaal 375 bezoeksters van zeer uit eenlopende nationaliteit en ras, ook bij gewoond werd door een aantal rooms- katholieken, die hier min of meer als waarnemers aanwezig waren. Iedere ochtend en avond werd er een wijding gehouden volgens de liturgie van een der aanwezige vertegenwoordigingen, onder andere protestanten, Grieks or thodoxen en dus ook rooms-katholieken. Er waren werkgroepen gevormd, waar binnen discussie's gevoerd konden wor den over bepaalde onderwerpen, zoals de oecumene en de internationale hulp verlening. Ook de specifieke problemen van ieder land kwamen aan de orde. Wat dit betreft, zijn we in Nederland nogal ver wend, vond ds. Stegeman, want echt klemmende problemen kennen wij eigen lijk niet. Dingen waarmee men in an dere landen nog worstelt, zijn bij ons al lang opgelost. Tot de specifieke moei lijkheden van diverse landen, waarmee de vrouwenorganisaties ter plaatse zich actief bezig houden, noemde zij de ont kerstening in Denemarken, de vereen zaming van de stadsmens in Zweden en het materialisme als bedreiging in Japan. Zij was van mening, dat veel van deze problemen óók in Nederland actueel zijn, waarbij zij de vrouwenor ganisaties aanspoorde hieraan hun aan dacht te schenken. Opvallend noemde zij het ook dat de vrouwenorganisaties in de Verenigde Staten van Amerika en in Canada zo praktisch ingesteld zijn. Zij organiseren allerlei cursussen waar de leden dage lijks profijt van hebben. Zij noemde hierbij met name typecursussen en kookcursussen. Bij ons beschouwt men deze als niet behorende tot het terrein van de vrouwenorganisatie. Na afloop van de causerie was er gele genheid tot het stellen van vragen. Ds. Stegeman ging naar aanleiding van een vraag wat dieper in op de moeilijkhe den van het onderling contact, door de verscheidenheid van talen. Op de con ferentie was Engels de voertaal. Zij had de indruk dat buiten Nederland de or ganisaties zich intensief bezighouden met cursussen in vreemde talen Vreemd genoeg wordt in Nederland dit tererin nogal verwaarloosd, terwijl vol gens haar het kleine Nederlandse taal gebied echt wel de kennis van één of meer moderne talen rechtvaardigt. Het middagprogramma werd geheel ge vuld met de opvoering van een toneel stuk door de toneelgroep van de afdeling Goes. Het vrij lange stuk werd door de dames met ademloze spanning ge volgd. Na gezamenlijk zingen sloot me vrouw Oosthoek de bijeenkomst. Een personenauto is dinsdagmorgen to taal vernield bij een aanrijding op de hoek Kamperfoeliestraat-Leliestraat in Goes. De auto bestuurd door W. M. L. uit Wassenaar werd aangereden door een met zesendertig ton stenen ge laden vrachtauto, die door J. v. D. uit Tolkamer werd bestuurd. Het ongeluk gebeurde omstreeks kwart voor tien. De vrachtauto reed door de Kamperfoeliestraat en verzuimde voor rang te geven aan de uit de Leliestraat komende personenauto. De vrachtauto raakte de andere wagen aan de linker zijde. Het gevolg: de auto sloeg over de kop en kwam in een tuintje op de hoek van de Kamperfoeliestraat terecht. De bestuurder Van D. wist zich in veiligheid te stellen. Ook de chauffeur van de vrachtauto liep geen verwondingen op. Zijn auto werd praktisch niet bescha digd. Vluchtelingenactie De vluchtelingenactie van maandag jl. heeft in 's-Heer-Abtskerke een bedrag van 111,06 opgebracht. Zaterdagmiddag gaf de buurtvereniging Oud-Sabbinge te Wolphaartsdijk haar jaarlijks kinderfeest in de openbare school. Er waren verschillende attrac ties als sjoelen, schieten e.d., waarvan druk gebruik werd gemaakt. Verder kregen de kinderen diverse versnape ringen waardoor het een „zoete inval" werd. Een aantal Zeeuwse zakenvrouwen is dinsdagavond tijdens een contactbijeen komst in hotel VVöhler te Middelburg wat meer te weten gekomen over de Nederlandse Unie van Vrouwelijke be drijfshoofden. Het was de presidente van deze landelijke organisatie, me vrouw B. Kiek-Wolffers, die er in haar inleiding de nadruk op legde, dat de N.U.V.B. ervoor ijvert, dat ook op het gebied van de bedrijfsvoering de stem van de vrouw wordt gehoord er dat er meer vrouwen, die daarvoor capabel worden geacht vooraanstaande posten zullen gaan bekleden. Naar haar mening dient er voor eens en voor altijd afgerekend te worden met het begrip, dat „de vrouw thuis dient te zitten en kousen moet breien". De landelijke secretaresse, mevrouw A. E. Schutte-van Ingen lichtte op deze niet bijster aruk bezochte bijeenkomst de doelstellingen van de unie nader toe- De propagandiste van het hoofdbestuur, me vrouw A. J. Alsche-de Kat wekte de dames ten slotte op om over te gaan tot de oprichting van een provinciale afdeling. De presidente van de Goese midden standsvrouwenvereniging, mevrouw M. S. Dominicus-de Graaf, deed de sugges tie eerst plaatselijke verenigingen op te richten en daaruit afgevaardigden te benoemen om zitting te nemen in de provinciale afdeling. De rijksmidden- standsconsulent voor Zeeland, de heer A. Korstanje onderstreepte het belang van een economische samenwerking, zo als die door de N.U.V.B wordt voor gesteld en sprak de verwachting uit, dat er snel een provinciale afdeling van de grond zal kunnen komen In het actie comité, dat op deze propaganda-avond nog werd samengesteld namen zitting: mevrouw M. S. Dominicus-de Graaff, Goes; mevrouw F. Leijs-Verhagen, Ka- pelle; mevrouw A. J. Merk-Sinke. Mid delburg- en mej. P. M- Verhulst uit Sint-Laurens. (Advertentie) Zaterdag behaalde de kon. fanfare „Ac celerando" uit St.-Annaland op het fede ratief concours in Den Haag welke ge houden werd in het gebouw „Op Gouden wieken", in de afdeling uitmuntendheid voor de tweede maal een eerste prijs met 101 punten. De fanfare promoveert nu naar de ereafdeling. Het mag wel een bijzonderheid genoemd worden dat een dorpsfanfare zo hoog op ae presta tieladder klimt, en dat ondanks het feit dat de fanfare slechts 29 leden telt. In de regel zijn het verenigingen met een groter ledental die de prijzen in de wacht slepen. Vrijdag 25 oktober komt de raad van Sint-Annaland in openbare vergadering bijeen. Op de uitgebreide agenda komt o.m. voor een wijziging in de verorde ning op de heffing van de reinigings rechten. Uitgaande van de tarieven die de raad bij besluit van 24 mei 1962 heeft genomen zou de opbrengst van deze rechten voor het jaar 1964 op 7500 komen, hetgeen betekent dat de nettokosten van de vuilnisophaaldienst rond 3200 zouden belopen. Omdat het budget een dergelijke last niet toelaat, stellen b. en w. een tariefverhoging van ongeveer 25 proeent voor. Naar ver wachting zal deze verhoging een meer opbrengst opleveren van rond f 2000. Er is een verzoek van de gemeente Sta- venisse toe te mogen treden tot de ge meenschappelijke vuilnisophaaldienst Omdat Sint-Annaland een van de deel nemende gemeenten aan deze dienst is, dient de raad zich uit te spreken over toelating van een nieuwe gemeente. B en w. stellen de raad voor tot toelating te besluiten, omdat dit voor het geheel van de dienst slechts kostenverlagend kan werken. De raad zal zich ook moeten uitspreken over het verhuren van een schoollokaal aan de middenstandsvereniging „Acti va". Deze vereniging organiseert voor het seizoen 1963-1964 een middenstands cursus en wil hiervoor de beschikking hebben over een lokaal. B. en w. stellen voor dit lokaal voor 100 voor de hele cursus te verhuren. In deze vergadering komt ook aan de orde het punt over maatregelen die ge nomen moeten worden inzake de ver strekking van zwak-alcoholische en al coholvrije dranken in het dorpshuis. Ook zal men trachten tarieven vast te stellen voor het gebruik van het dorps huis. B. en w. stellen ook voor in te gaan op het verzoek van de heer H. West dorp en hem een perceel grond vat) ongeveer 150 vierkante meter te ver kopen tegen de vastgestelde prijs van 14 per vierkante meter. Het bedoelde bouwterrein ligt in het uitbreidingsplan „achter de bogerds" aan de verbindings straat Schoolstraat-Zuidstraat. Ook wordt voorgesteld over te gaan tot de verkoop van een perceeltje grond aan de gebr. J. en M. Moerland en zonen. Deze grond ligt tussen de woning van de heer H. Moèrland en de wed. M. Buiis en zal gebruikt worden als toegangsweg naar hun bedrijf. De heer P. C. den Haan en de wed. S. Snoep, die beiden een tuintje gepacht hadden achter de gemeentewerkplaafs, willen op verzoek van b. en w. afstand doen van deze pacht. Een voorstel hun een gedeelte van de pacht kwijt te schelden wordt aan de raad voorgelegd. Het is de bedoeling op het vrijkomende terrein een afdak te plaatsen tot be schutting van de materialen van ge meentewerken. Ten slotte is er een voorstel een krediet te voteren voor het opstellen van een plan met kostenbegroting voor het tref fen van voorzieningen aan de beton- blokkenglooiing van de haven. Dit zal neerkomen op een bedrag van 4800 BURGH Bazaar van Verbond voor Veilig Verdeer De afdeling Schouwen van het Verbond voor Veilig Verkeer organiseert op za terdag 2 november een bazaar in de R.T.M.-garage te Burgh. De opbrengst van deze bazaar is bestemd voor de aan schaf van een filmprojector, waarmee men veilig-verkeerfilms wil vertonen. De bazaar, die 's middags om drie uur wordt geopend, biedt „elk wat wils". Zo zijn er onder andere een schiettent, een ballengooitent, een rad van avontuur en een sjoelbak. BRU1N1SSE Bazaar voetbalvereniging De voetbalvereniging „Bruse Boys" te Bruinisse heeft vrijdagavond en zater dag een bazaar gehouden om de hoge geldelijke kosten, die verbonden zijn aan uitwedstrijden van twee elftallen op te vangen. Wethouder L. Bal, van sportzaken heeft deze bazaar geopend. Op de bazaar waren verschillende attracties, zoals een rad van avontuur, schieten en trekken. Ook werden oliebollen ver kocht. De afdeling Goes van de Partij van de Arbeid heeft voor maandagavond 28 oktober a.s. een ledenvergadering uit geschreven in de „Landbouw" te Goes. Drs. Th. J. Westerhout uit Middelburg, lid van de Tweede Kamer zal tijdens deze vergadering spreken over het on derwerp „De politieke situatie op dit moment" De agenda vermeldt voorts het indienen van voorstellen voor de gewes telijke vergadering op 7 december en kandidaatstelling voor het gewestelijk bestuur. Advertentie DE ENIGE KUNSTSTOFMATRAS GOEDGEKEURD DOOR DE NED. VER. VAN HUISVROUWEN DE „HARDE" MATRAS MET ALLE COMFORT VAN EEN „ZACHTE" VEEMARKT ROTTERDAM. Totale aanvoer 305*2 dieren. Weekaanvoer 4667. Vette koeien en ossen 300. Gebruiksvee 789. Vette kalveren 350. Graskalveren 313. Nuchtere kalveren 685. Varkens 5. Lopers 39. Biggen 34. Paarden 36. Veulens 16. Schapen of lammeren 215. Bokken of geiten 46. 'rijzen, resp. voor le, 2e en 3e kwaliteit: in ets per kg Vette koeien 305-340 265-300 235-260 Vette kalveren 345-380 330-345 300-325 In de raadsvergadering van Sint-Anna land op vrijdag 25 oktober a.s. zullen burgemeester en wethouders de begro ting van inkomsten en uitgaven voor het dienstjaar 1964 aanbieden. De be groting voor de gewone dienst is sluitend gemaakt meteen post onvoorzien van 18.207,08. In deze post is o.m. een bedrag van 3200 gereserveerd voor de salarismaatregelen per 1 januari 1964. Voorts is in de begroting rekening ge houden met de verhoogde rioolbelasting, hetgeen een meeropbrengst van onge veer 3000 betekent. Er is ook reeds rekening gehouden met de kapitaalwerken, welke tot nu toe door Gedeputeerde Staten zijn goedgekeurd. Hieronder vallen nog niet de kosten, die verbonden zijn aan een eventuele riole ring en reconstructie van de Hoender- weg. Het is het streven van de gemeente dit project en de aanleg van de be graafplaats in 1964 uit te voeren. Zorgen heeft de gemeente over de ex ploitatie van de haven. De opbrengst van haven- en kadegelden wordt voor het komende jaar geraamd op 11.000 tegen ƒ12.000 in 1963. Tegenover deze dalende tendens in de opbrengst staan de steeds toenemende lasten. Zo zal op korte termijn een vijftal tankers van de havenbeschoeiing moeten worden RED BAND I Het blauwe busje voor 'n kwartje Middelburg City: Muiterij op de Bounty, 20 uur, 14 jaar. Electro: Havenwijk, 19.30 uur, 18 jaar. Vlissingen Alhambra: Muiterij op de Bounty, 20 uur, 14 jaar. Luxor: De ge maskerde houwdegen, 20 uur, 14 jaar. Souburg De Zwaan: Viering 15-jarig be staan afdeling Souburg-Ritthem Alge mene Bond van Bejaarden, 14 uur. Terneuzen Luxor: De duivelsclub, 20 uur, 18 jaar. Oostburg Ledeltheater. Spoorwegoorlog in het westen, 20 uur, 14 jaar. Bergen op Zoom Roxy. Dokters zonder masker, 20 uur, 18 jaar. Goes Grand: Muiterij op de Bounty, 20 uur, 14 jaar. Zierikzee Mondragon: Ledenvergadering ,,'t Nut". Zierikzee, 20.30 uur; hervormd verenigingsgebouw-. Filmavond Neder lands Bijbelgenootschap, 20 uur. Huis van Nassau (Graanbeurs): Filmavond Veilig Verkeer, 20 uur. OES Het tweede culturele evenement, dat de Zeeuwse Volksuniversiteit dit seizoen de schooljeugd in Goes voorzette, was dins dag een optreden van het marionetten theater Feike Boschma. Een voorstel ling, die ditmaal in het bijzonder was oedoeld voor lagere klassen van het voortgezet onderwijs. Meer dan vijfhon derdvijftig scholieren uit de eerste twee klassen van het Goese lyceum, het chris telijk lyceum de Goese uloscholen, de vakschool voor meisjes en de landbouw- nuishoudschool te Kruiningen maakten het optreden van dit marionettentheater mee in de aula van het christelijk ly ceum, Zij zagen een even boeiend als gevari eerd programma, dat een vijftal onder delen bevatte. „Hoe Pierrot onder een bromfiets kwam" toonde met eèn hu moristisch effect de „botsing" tussen romantiek en zakelijkheid, de „Ballade van de ridder Brahé", nam de toeschou wers mee naar de vijftiende eeuw, er was het poëtisch verhaal „De prinses, de reus en de dwerg", die de mythe van de cycloop Polyphemus en het sprookje van Klein Duimpje samenbracht, een humoristisch verhaal over de strijd tus sen de goden en de apen, onder de titel „De koning van de apen" en „Variété", een muzikale „show" waarbij het vooral ging om het visuele effect. Brokjes „le vend" toneel waren het, die veel bijval kregen van de jeugdige bezoekers. Er was zowel 's morgens als in de middag uren een voorstelling. Het volgende Z. V.U.-programma voor de schooljeugd geldt de hoogste klassen van het voort gezet onderwijs. Op 19 november speelt Rob Geraerds in het christelijk lyceum gedeelten uit de „Camera Obsura" van Hildebrand. In het zaterdagvoetbal van de K.N.V.B. afdeling Noord-Brabant hebben zowel Tholense Boys I als Tholense Boys II een goede dag gehad door het verlies van de concurrenten. W.H.S. laat in de eerste klas de laatste weken nog al wat steken vallen. Ditmaal verloor de club uit Sint-Annaland met 32 van Kogel vangers. Sprang II moest de eerste ne derlaag incasseren tegen O.N.I. (12). Door de misstap van Sprang II kwam Olympia '60, dat met enige moeite van Vrederust won (32) aan kop. Wit Zwart won uit van Good Luck II (21), terwijl H.N.C. en Seolto de punten deel den. Olympia '60 Sprang II O.N.I. Seolto Wit Zwart W.H.S. H.N.C. Good Luck II Kogelvangers Vrederust 6 5 1 0 11 20-11 7 4 2 1 10 18-10 7 5 0 2 7 3 3 1 5 3 0 2 7 3 0 4 6 2 13 7 2 0 5 7 2 0 5 7 0 16 10 22-17 9 24-11 6 10-10 6 19-18 5 18-18 4 11-17 4 13-27 1 12-28 31 van Vrederust II verloor. Chrislan- dia n won met 20 van Smerdiek n en staat nu drie punten achter Tholense Boys H, echter met een wedstrijd minder gespeeld. De jonge S.P.S.-ploeg deed foed werk door Tholense Boys Hl met 0 te verslaan. Dinteloord III behaal de een 3—1 overwinning op V.V.N. Hl. Tholense Boys II Chrislandia II Kogelvangers II Vrederust II Dinteloord III Chrislandia III Smerdiek II s p.s. Tholense Boys III V.V.N. III x) x) twee winstpunten in mindering. 6 6 0 0 12 26- 9 5 4 1 0 9 19- 3 6 4 1 1 9 24-13 5 3 1 1 7 13- 9 6 2 1 3 5 16-15 6 2 0 4 4 12-19 5 1 1 3 3 8 -12 2 1 0 1 2 2 - 6 6 0 1 1 1 7 -25 5 0 0 5 0 5 -21 hersteld, waarvan de kosten op 10.000 worden geschat. Omdat dit werk echter in feite nog tot de oorspronkelijke aan- legkosten gerekend kan worden, is hier voor om een rijksbijdrage verzocht van tachtig procent, zo schrijven b. en w Daarnaast is ten gevolge van de herver kaveling Tholen aan de gemeente een aantal wegen overgedragen. Het is ech ter duidelijk dat de gemeente het onder houd van deze wegen niet zal kunnen bekostigen zonder extra inkomsten. Voor 1964 is het volgende schema voor uit te voeren kapitaalwerken opgesteld: 1. riolering en verbetering Hoenderweg; 2. gedeeltelijke aanleg begraafplaats; 3. treffen van voorzieningen met betrek king tot het verkrijging van bluswater in het uitbreidingsplan „achter de bo gerds"; 4. verbetering van de accom modatie van de haven voor pleziervaar tuigen. Dit laatste echter alleen indien een sluitende exploitatie mogelijk zal zijn. Slachtpaarden 250 225 200 in gld. per stuk Graskalveren 400 320 260 Nuchtere kalveren 195 180 155 Lopers 135 110 90 Biggen 73 68 58 Schapen 115 100 90 Lammeren 120 100 90 Kalf- en melkkoeien 1190 1080 8S0 Vare koeien 860 720 600 Vaarzen 880 790 630 Pinken 580 425 370 Voorts zullen nieuwe wegen in het uit breidingsplan moeten worden aange legd. Deze aanleg is ook noodzakelijk voor de scholenbouw, omdat in 1964 het terrein, voor de openbare lagere school bestemd, bouwrijp gemaakt zal moeten zijn, zo schrijven b. en w. Ook de volkshuisvesting baart nog steeds zorgen. In de gemeente Sint- Annaland zijn niet minder dan 170 slechte woningen die zonder meer in aanmerking zouden komen voor vervanging. Verder zijn er 300 van de 800 aanwezige woningen die niet boven de minimumvoorwaarden uit komen. Dit is dus een opmerkelijke wanverhouding, meent het college Het is echter wel zo dat velen nog steeds gebruik maken van de pre mieregeling woningverbetering en -splitsing 1953. In het kader van deze regeling zal het voormalig weeshuis worden verbouwd tot vier volwaar dige woningen. „Deze woningnood klemt te meer waar steeds blijkt, dat Sint-Annaland een levenskrachtige gemeente is met een initiatiefrijke bevolking", aldus b. en w. in hun in leidende nota bij de aan te bieden begroting. Morgen, donderdag, zal de hervormde vrouwengroep te Hoedekenskerke de jaarlijkse verkoping houden van eigen gemaakte goederen. De verkoopdag wordt gehouden in het verenigingsge bouw 's middags van 2 tot 5 uur en 'i avonds van 7 tot 10 uur. 's Avonds heeft ook een verloting plaats. De opbrengst komt ten goede aan de verwarming van de Nederlands hervormde kerk. RAAD VERGADERDE In de tweede klas ging het Tholense Boys voor de wind. Weliswaar kwa men de Tholenaren niet zelf in het veld, maar leider Roda '55 moest met 10 de eer laten aan The Gunners II. Dinteloord II bleef goed volgen door S.S.C. '55 II met 3—1 te verslaan. W. H.S. II verloor met duidelijke cijfers (7—0) van V.V.N. II. Seolto II be haalde een 31 overwinning op B.W. R., terwijl P.T.T. en Good Luck III een gelijk spel overeen kwamen (2—2). Roda '55 Tholense Boys Dinteloord II V.V.N. II 7 4 1 2 9 22-12 The Gunners II 622266-6 Seolto II 6 1 3 2 5 14-16 S.S.C. '55 II 6 2 1 3 5 11-13 P.T.T. 6 2 13 5 15-21 Good Luck III 7 1 2 4 4 13-19 B.W.R. 7 115 3 8 -21 W.H.S. II 4 0 0 4 0 1 -28 In de derde klas A liep Tholense Boys II door een 51 zege op Chrislandia III verder uit op Kogelvangers H, dat met 7 6 0 1 12 18- 8 5 5 0 0 10 22- 7 7 4 1 2 9 23-10 De raad van Tholen heeft in de dins dagavond gehouden vergadering zijn te leurstelling uitgesproken over het be sluit van Gedeputeerde Staten van Zee land om goedkeuring te onthouden aan het raadsbesluit tot aankoop van het pand Dalemsestraat 15. De raad wilde daar een inrichting vestigen ter verzor ging van minder vermogende bejaarden, die niet in aanmerking komen voor op neming in rust- of verpleeghuizen. Te vens achtte de raad het onjuist, dat het besluit van G.S. eerder in de pers was verschenen, dan de raadsleden er van op de hoogte konden worden gesteld. Burgemeester mr. A. J. van der Hoe ven noemde het een droevig besluit van G.S. Hij vond het echter nog erger, dat de raadsleden het eerder uit de kran ten vernomen, dan het aan hen kon worden meegedeeld. Hij had voorts de berichtgevingliever anders gezien. De heer C. Boender (s.g.) had het bericht in twee kranten gelezen, voordat de raad op de hoogte was. Hij was van mening dat de beslui ten van G.S. binnenskamers werden gehouden en dat zij niet openbaar werden gemaakt. Het kwam hem dan ook verwonderlijk voor, dat de pers dit te weten was gekomen. Hij vond de berichtgeving in de kran ten niet juist, want als hij de be richten nagaat is de bedoeling van de raad niet goed begrepen door G.S. In een uitvoerig betoog zette hij uit een, dat het de bedoeling was, dat minder vermogende bejaarden in hun eigen omgeving verzorgd zouden kun nen worden en niet op een andere plaats. De burgemeester was van mening, dat het nu voor de gemeente een afgedane zaak is. Alleen in geval van particulier initiatief zag hij nog een mogelijkheid, dat 'n dergelijke inrichting in Tholen wordt verwezenlijkt. Hij zei zeker te weten, dat een groot deel van de bewo ners van Tholen over dit besluit zijn te leurgesteld. Vette koeien aanvoer gewoon, handel rede lijk, geheel prijshoudend. Vette kalveren anvoer iets meer, handel stroever, iets la ger in prijs, prima's boven notering. Gras kalveren aanvoer gewoon, handel lui, prijzen vooral niet hoger. Nuchtere kalveren aan voer ruimer, handel stug, gedrukt in prijs. Lopers en biggen aanvoer als vorige week, handel kalm, goed prijshoudend. Slachtpaar- den aanvoer matig, handel flauw, gedrukt in prijs. Schapen en lammeren aanvoer even groter, handel tamelijk, prijzen stabiel. Kalf- en melkkoeien aanvoer tamelijk, handel kalm, prijzen onveranderd. Vare koelen aan voer matig, handel rustig, prijshoudend. Vaarzen en pinken aanvoer kort, handel zeer kalm, prijzen als vorige week. MARKT GOES. 22 oktober. Granen en peulvruchten. Tarwe, basis 17 boerensehoon af boerderij 20 22.25 per 100 kg. Schotvrije partijen tarwe liggen Iets hoger ln prijs. Gerst, basis 17 boerensehoon af boerderij 2230 per 100 kg. Groene erwten, boerensehoon af boerderij 3551 per 100 kg. Schokkers, boerensehoon af boerderij 4070 per 100 kg. Bruine bonen, boerensehoon af boerderij 80127.50 per 100 kg. Voor erwten, schokkers en bruine bonen van uitgezochte kwaliteit was de notering iets hoger. Aardappelen. Bintje, 35 mm opw. binnen landse sortering 910.25 per 100 kg. Leve ring aan de sorteerinrlchting, sorteerkosten voor rekening koper. Naar bintje voor ex port bestaat weinig vraag. Voederaardappé- len noteerden 23.50 per 100 kg. Uien. Afgestaart aan de sorteerinrichting ge leverd 1012 cent per kg. Hooi en stroo. Lucernehooi 135145 per 1000 kg. Weidehooi (prima kwaliteit) 135145 per 1000 kg. Veldbeemd 8595 per 1000 kg. En gels raai 7580 per 1000 kg. Voor tweede soort hooi bestaat geen belangstelling. Tarwestro 8090 per 1000 kg. Gerstestro 8085 per 1000 kg. Erwtestro (kl. groen) 100 15 per 1000 kg. Voor hooi en stro van extra kwaliteit worden iets hogere prijzen be taald. Vlas. Ongerepeld 1528 cent per kg. Gere peld 2036 cent per kg. Eieren. De eierprijs bedraagt 1.941.98 per kg. VEILING KAPELLE. 22 oktober. Industrie- en exportveiling. Br. Alex Lucas 1 80 50, 1 75 54, 1 70 48—53, 1 65 44, 2 D 60 20, 2 D 50 12, 3 grof 12. Comtesse de Paris 1 70 18, 1 65 18, 1 60 12, 1 55 8.50, 2 70 13, 2 65 13, 2 60 11, 2 55 8, 2 D 6.50, 3 grof 9.50, 3 fijn 3. Goudrenet 1 90 39, 1 85 36, 1 80 34, 1 75 30—31, 1 70 27. 1 65 24, 2 85 29—31, 2 80 28—29, 2 75 26.20— 26.80, 2 70 24—25, 2 65 23—24, 2 D 17—18, grof 22.7022.80, 3 fijn 16. Jonathan 1 80 30, 1 75 33, 1 70 32. 1 65 27. 1 60 21—22, 2 80 28, 2 75 18—27, 2 70 18—26, 2 65 15—23, 2 60 13—16, 2 D 11—13, 3 grof 14—17, 3 fijn 10. Cox's Orange Pippin 1 75 57, 1 70 54, 1 65 50, 1 60 39, 1 55 26, 2 75 49, 2 70 46, 2 65 42, 2 60 29, 2 D 16, 3 grof 35, 3 fijn 14. Glorie van Holland 1 85 31, 1 80 31, 1 75 30, 1 70 29, 65 25, 2 80 25, 2 75 25, 2 70 24, 2 69 22. D 20, 3 grof 21. Laxton Superbe 1 75 26, 1 70 22, 1 65 18, 1 60 15. 3 grof 17. Sterappel 65 58, 1 60 47, 1 55 32, 2 D 19. St-Remy 75 30, 1 65 28, 2 75 26, 2 65 26, 2 D 24, 3 grof 23, 3 fijn 15. Zwijndr. Wijnpeer 1 60 25, 1 95 23, 1 50 17, 2 D 7.50. Legipont 1 70 49, 1 65 53, 1 60 46, 1 55 37—38, 2 D 16, grof 15 Cox's Orange Pippin geel 1 75 59, 1 70 58, 1 65 53, 1 60 41—42, -1 55 30. Bramleys Seedling 2 80 20, 2 70 19, 3 grof 13, 2 D 11, 3 fijn 9. Doyenne du Cornice 2 80 84, 2 75 90—91, 2 70 90—91, 2 65 85—86. 2 D 60 71 2 D 55 49—50, 3 grof 59, 3 fijn 37. Geplukte kroetappels 12. val kroetappels 11.70, val goudrenet 12. Bramen industrie 2 91, per doos 2 3438. EIERNOTERING GOES. Bericht van verzamelaars. Kippéëieren 1214 ct.. poeljeëieren 8 ct. VEILING ST.-MAARTENSDIJK. Uien: bonken 17, middel 40-70 15.0414.82, drielingen 18.80, picklers 20.51, aanvoer 95 t. Aardappelen: Bintjes 11.10, bonken 15.80, Eigenheimers 13.10. Aanvoer 5 ton. VEILING SINT-ANNALAND. 22 oktober. Aardappelen: bintjes gewone 11,10, bonken 15,80. Eigenheimers gewone 13,00. Koopmans blauwe gewone 10,90, Aan voer 8 ton. Uien gewone 14,70, bonken 17,10, drielingen 18,50, pickles 19,98. Aanvoer 41 ton. VISMIJN COLIJNSPLAAT. Exportgarnalen 5520 kg, 0,701,12. Handels- garnalen 1337 kg, 0,600,70. Schar 45 kg. Bot 222 kg. Schol 10 kg. Wijting 8 kg Tong 5 kg. Paling 14 kg. Kabeljauw 6 kg. Tarbot 2 kg. Visiever 4 kg. Wulk 3 kg. Ongesorteer de vis 108 kg. VEILING KRABBENDIJKE. 22 oktober. Appels: Cox Orange Pippin 1 80- 85 5863, 75-80 9664, 70-75 49—64, 65-70 42—54, 60-65 3245, 55-60 10—32, 2 85-90 46, 80-85 52—57, 75-80 54—58, 65-70 44—48, 60- 65 33—39, 95-60 21—25, 2D 7—18, 3 grof 34— 44, 3 fijn 14, kroet 1026. Glorie van Holland 1 85-90 26, 80-85 38, 75-80 29, 70-75 29, 65-70 27, 2 85-90 27—28, 80-85 28—29, 75-80 27—29, 70-75 26—28, 65-70 23—24, 2D 18—20, 3 grof 22. James Grieve 1 85-90 34, 80-85 39, 75-80 43, 70-75 45, 65-70 40, 2 80-89 32, 75-80 36, 70-75 38, 65-70 35, 2D 26, 3 fijn 22. Goudrenet 2 75-80 30, 70-75 26, 65-70 24, 2D 17. M. Intosh 1 85-90 44, 80-85 48, 75-80 44. 70-75 51, 65-70 33. Bramley's Seedling 2 90-100 20, 80-90 22, 70-80 1217, 2D 12, 3 grof 12. Golden Delicious 1 80-85 66, 75-80 63, 70-75 61, 3 grof 41. Di verse appels 3 fijn 13, kroet 10, val 9. Bramen per doos 1 26. Verpakt fruit: Rode Jonathan 1 80-89 36, 75-80 43, 70-75 44, 65-70 40. Golden Delicious 1 75-80 63, 70-75 60, 65-70 55. VEILING STAVENISSE. 22 oktober. Uien: middel 15.01, bonken 16.29, drielingen 18.50, picklers 20.59, stek 5.90. Aanvoer 30#ton. VEILING GOES. 22 oktober. Cox Orange Pippin 1 80-85 60 67, 75-80 61—67, 70-75 57—63, 65-70 50,80— 55, 60-65 38,40—46, 59-60 28—37, 2 80-85 54— 57, 75-80 53—58, 70-75 49, 65-70 46—50, 60-65 35, 55-60 23, D 16—19, grof 3046, fijn 15—32. Goudrenet 1 95-100 36—38, 90-99 38, 85-90 36,20 48, 80-85 35,1044, 75-80 31,80—36, 70-73 27—27,80, 65-70 25,10—26, 2D 19—22, 2 85-90 33. 80-85 32, 75-80 29, 70-75 26. 65-70 23, grof 23,50—24,10, fijn 18 val 11,70. Glorie van Hol land 1 80-85 28—39 75-80 31—35, 70-75 29—32, 65-70 26—29, 2D 21—25, 2 80-85 26—27. 75-80 26—28, 70-75 24—28, 65-70 25, grof 18—25, fijn 1317. Golden Delicious 2 80-85 5562, 75-80 49, 70-75 39, 69-70 29. Jonathan 1 80-85 31, 75-80 34—37, 70-75 30—38, 65-70 29—31, 60- 65 24—25, 2D 13, 2 80-85 22, 75-80 22, 7- 75 18—20, 65-70 15—18, 60-65 13—15, grof 13— 17, fijn 1213. Allington Pippin 2 79-80 31, 70-75 28, 65-70 23, 60-65 19, 2D 14, grof 23. fijn 15. Lombards Calville 2 65-70 29, '60-65 27, grof 19. Sterappel 1 65-70 6269, 60-65 54—59, 55-60 38, 50-59 19, 2 60-65 50, 55-60 2932. Zoete Ermgaard 1 60-65 5768, 55-60 464, 2D 24. Pondspeer 1 75-85 23, 65-75 24. Doyenne du Cornice 1 79-80 9297, 70-75 94—102, 65-70 89—94, 2 80-85 82, 75-80 87. 70-75 88—90, 65-70 81—84, D 60-65 68—75, D 37—44, grof 5378, fijn 1756. Legipont 1 65-70 51, 60-65 47. 55-60 36. 2 60-69 42—46, 55-60 30— 34, D 7. grof 26. fijn 6. Br. Alex Lucas 2 80- 85 3545, 75-80 3849 70-75 3347, 65-70 29—43, 2D 12—19, grof 15, fijn 7—8. Saint Remy 1 75-85 28—30, 65-79 27, 2D 23—25, 2 75-85 27, 65-75 26, grof 23—24, fijn 19—22. Zwijndr. Wijnpeer 1 65-70 31, 60-65 32, 55-60 28, 50-55 19, 2 60-65 25, 59-60 22, 50-55 17, 2D 11. Comtesse de Paris 1 65-70 19, 60-65 16, 55-60 11. 2D 7, grof 8—14, fijn 7—11. Diverse appelen kroet 13, val 11,70. Bramen 91. Bra men per doos 2 29—35, 3 13—18. Black Ali cante 1 175—181, 2 154—157. 3 129. Totale aanvoer hard fruit 14.300 kisten. OUDST VERTROUWDE SPAARINSTELLING op het eiland Tholen. Uw geld wordt steeds meer waard Vraag inlichtingen ZITTING LN ALLE PLAATSEN VAN HET EILAND. GEDEGEN VOORLICHTING OP VELERLEI GEBIED Wij zorgen voor alles. Leg gen uw vloerbedekking, maken lopers pasklaar, zorgen voor uw gordijnen. Brugstraat 30, THOLEN, telefoon 01660-336. MEUBELEN VLOERBEDEKKING VITRAGES Textielhandel OUD-VOSSEMEER Tel. (01667) 365 Voor de a-s. winter speciale aanbieding Zeer voordelig. Dit moet U zien. ST.-ANNALAND Nieuwstraat 44 Tel. 01665-527 THOLEN Kerkstraat 5 Tel. 01660-301 Heden overleed zacht en kalm tot onze diepe droefheid mijn geliefde man en onze lieve va der, behuwd- en groot vader ALBERTUS •JOHANNES WILDE, in de ouderdom van 67 jaar. H. Wilde-Zwegers. Kinderen en klein kinderen. Goes, 22 okt. 1963. Kamperfoeliestraat 61. Condoleantieadres Hansweertsestr. 51, Hansweert (Oost). De begrafenis zal plaatshebben op vrij dag 25 oktober a.s. op de algemene begraaf plaats te Goes. Vertrek vanaf Kamperfoelie straat 61 om 14 uur. De buurtvereniging Zuidvlietstraat en Omstreken te Goes hield der traditie getrouw haar feestavond in het „Schut tershof". Vele buurtbewoners waren bij eengekomen om te genieten van een ca- baretprogramma, gebracht door een ge zelschap van René Frijters-Variété uit Tilburg. Het was vooral Fred Perrier als Dorus II, die veel succes had bij het publiek. Harry Touw wist met zijn conference en de t.v.- en opera-parodie de juiste sfeer te scheppen. De twee Tobo's met hun koddige liedjes brachten de zaal in stemming. Muziek en zang werk ge bracht door de twee Fratelli's op de ac cordeon en het jeugdige duo Olga en Berry met gitaar en accordeon. Het dansorkest van de Goodwill-part ners was hierna present. Een monster loterij droeg er zorg voor, dat vele buurtgenoten met één of meer prijsjes huiswaarts gingen. Landbouwdemonstraties De fa. Franken N.V. te Goes organiseert donderdag en vrijdag aanstaande een tweetal demonstraties in verband met de landbouwmechanisatie. Donderdag zal op een perceel van de heer E. van Hootegem te Kruiningen worden gede monstreerd met onder meer een zestig pk trekker en een drieschaar wentel- ploeg. Vrijdag wordt deze demonstratie gehouden in de Quarlespolder op een perceel grond van de heer Steijn aan de Rijksweg. De demonstraties beginnen om 2 uur. Hiermede vervullen wij de droeve plicht ken nis te geven van het overlijden van onze dierbare man, vader, behuwd- en grootvader, de heer CORNELIS JOSLVS VAN LUYK, echtgenoot van M. W. Roofak, op de leeftijd van bijna 70 jaar. Schoondijke: M. W. van Luyk- Roofak. Hatfield (Eng.): A. A. Williamson- van Luyk. C. Williamson. Schoondijke: J. J. van Luyk. J. van Luyk-Haak. J. J. van Luyk. J. M. van Luyk- Beun. J. J. van Luyk. C. N. van Luyk- Verhage. En kleinkinderen. Schoondijke, 22 oktober 1963. Dorpsstraat 71. De begrafenis zal plaatsvinden op vrijdag 25 oktober 1963, des namiddags om 3 uur op de algemene begraaf plaats te Schoondijke. De overledene is tot de dag van de begrafenis opgebaard in de aula van het Julianazieken- huis te Terneuzen. Wij vervullen hiermede de droeve plicht ken nis te geven van het overlijden van onze col lega en directeur, de heer CORNELIS JOSIAS VAN LUYK. Wij verliezen in hem onze oudste oprichter, die zijn volle werk kracht aan ons bedrijf heeft gegeven en wiens vriendschap en plichts betrachting ons steeds ten voorbeeld zullen blijven. Directie en personeel N.V. Aannemers bedrijf ELK. Geleen, Schoondijke, 22 oktober 1963.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1963 | | pagina 19