Ringvergadering van hervormde vrouwen Koninklijk zilver voor 'gouden Vitrite-werker ZEEUWSCH-VLAANDEREN Raad en Daad" in Hulst geopend AGENDA NA TIEN JAAR EINDELIJK KANS OP W.C.'s IN 150 HUIZEN MARKTBERICHTEN VOLMAAKTE RUST OP DRAKACI kCEL woensdag 23 oktober 1963 Wisse/ Zeeuws -Waanderen Causerie over wereldvrouwenorganisaties Druk bezocht Zeeuwse vrouwelijke bedrijfshoofden in Middelburg bijeen Auto bij botsing totaal vernield Restauratie wandtapijt in raadsvergadering NOORD-ZEELAND Verhoging tarieven reinigingsrechten A.N.W.B.-filmavond Plattelandsvrouwen vergaderden ZUID-BEVELAND GOES Marionettentheater voor schooljeugd Feestavond buurtvereniging Ledenvergadering van P.v.d.A. Startavond Goese Arjos KINDERFEEST Burgemeester ^u)am met verrassing Spontane hulde voor halve eeuw arbeid halve eeuwse arbeid „Werkmansbelang" Terneuzen Aantal woningzoekenden steeg met 54 Jaarverslag Jaar eerder Miljarden PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 5 Honderden leden van Walcherse en Be- velandse hervormde vrouwenverenigin gen waren dinsdag in het Vlissingse concertgebouw aanwezig om de ring vergadering bij te wonen. Nadat mevrouw A. Oosthoek-Kruit van de afdeling Westkapelle de bijeenkomst had geopend, hield mejuffrouw ds. J. H. Stegeman uit Den Haag een causerie over het 4-jaarlijkse congres van de W ereldchristenvrouwenorganisatie, dat dit jaar in Denemarken is gehouden. Ds. Stegeman vertelde dat dit congres, met in totaal 375 bezoeksters van zeer uit eenlopende nationaliteit en ras, ook bij gewoond werd door een aantal rooms- katholieken, die hier min of meer als waarnemers aanwezig waren. Iedere ochtend en avond werd er een wijding gehouden volgens de liturgie van een der aanwezige vertegenwoordigingen, onder andere protestanten, Grieks or thodoxen en dus ook rooms-katholieken. Er waren werkgroepen gevormd, waar binnen discussie's gevoerd konden wor den over bepaalde onderwerpen, zoals de oecumene en de internationale hulp verlening. Ook de specifieke problemen van ieder land kwamen aan de orde. Wat dit betreft, zijn we in Nederland nogal ver wend, vond ds. Stegeman, want echt klemmende problemen kennen wij eigen lijk niet. Dingen waarmee men in an dere landen nog worstelt, zijn bij ons al lang opgelost. Tot de specifieke moei lijkheden van diverse landen, waarmee de vrouwenorganisaties ter plaatse zich actief bezig houden, noemde zij de ont kerstening in Denemarken, de vereen zaming van de stadsmens in Zweden en het materialisme als bedreiging in Japan. Zij was van mening, dat veel van deze problemen óók in Nederland actueel zijn, waarbij zij de vrouwenor ganisaties aanspoorde hieraan hun aan dacht te schenken. Opvallend noemde zij het ook dat de vrouwenorganisaties in de Verenigde Staten van Amerika en in Canada zo praktisch ingesteld zijn. Zij organiseren allerlei cursussen waar de leden dage lijks profijt van hebben. Zij noemde hierbij met name typecursussen en kookcursussen. Bij ons beschouwt men deze als niet behorende tot het terrein van de vrouwenorganisatie. Na afloop van de causerie was er gele- Bazaar voetbalvereniging De voetbalvereniging „Bruse Boys" te Bruinisse heeft vrijdagavond en zater dag een bazaar gehouden om de hoge geldelijke kosten, die verbonden zijn aan uitwedstrijden van twee elftallen op te vangen. Wethouder L. Bal, van sportzaken heeft deze bazaar geopend. Op de bazaar waren verschillende attracties, zoals een rad van avontuur, schieten en trekken. Ook werden oliebollen ver kocht. Een aantal Zeeuwse zakenvrouwen is dinsdagavond tijdens een contactbijeen komst in hotel Wöhler te Middelburg wat meer te weten gekomen over de Nederlandse Unie van Vrouwelijke be drijfshoofden. Het was de presidente van deze landelijke organisatie, me vrouw B. Kiek-Wolffers, die er in haar inleiding de nadruk op legde, dat de N.U.V.B. ervoor ijvert, dat ook op het gebied van de bedrijfsvoering de stem van de vrouw wordt gehoord er dat er meer vrouwen, die daarvoor capabel worden geacht vooraanstaande posten zullen gaan bekleden. Naar haar mening dient er voor eens en voor altijd afgerekend te worden met het begrip, dat „de vrouw thuis dient te zitten en kousen moet breien". De landelijke secretaresse, mevrouw A. E. Schutte-van Ingen lichtte op deze niet bijster druk bezochte bijeenkomst de doelstellingen van de unie nader toe. De propagandiste van het hoofdbestuur, me vrouw A. J. Alsche-de Kat wekte de dames ten slotte op om over te gaan tot de oprichting van een provinciale afdeling. De presidente van de Goese midden standsvrouwenvereniging, mevrouw M. S. Dominicus-de Graaf, deed de sugges tie eerst plaatselijke verenigingen op te richten en daaruit afgevaardigden te benoemen om zitting te nemen in de provinciale afdeling. De rijksmidden- standsconsulent voor Zeeland, de heer A. Korstanje onderstreepte het belang van een economische samenwerking, zo als die door de N.U.V.B. wordt voor gesteld en sprak de verwachting uit, dat er snel een provinciale afdeling van de grond zal kunnen komen. In het actie comité, dat op deze propaganda-avond nog werd samengesteld namen zitting: mevrouw M. S. Dominicus-de Graaff, Goes; mevrouw F. Leijs-Verhagen, Ka- pelle; mevrouw A. J. Merk-Sinke, Mid delburg: en mej. P. M. Verhulst uit Sint-Daurens. (Advertentie) genheid tot het stellen van vragen. Ds. Stegeman ging naar aanleiding van een vraag wat dieper in op de moeilijkhe den van het onderling contact, door de verscheidenheid van talen. Op de con ferentie was Engels de voertaal. Zij had de indruk dat buiten Nederland de or ganisaties zich intensief bezighouden met cursussen in vreemde talen Vreemd genoeg wordt in Nederland dit tererin nogal verwaarloosd, terwijl vol gens haar het kleine Nederlandse taal gebied echt wel de kennis van één of meer moderne talen rechtvaardigt. Het middagprogramma werd geheel ge vuld met de opvoering van een toneel stuk door de toneelgroep van de afdeling Goes. Het vrij lange stuk werd door de dames met ademloze spanning ge volgd. Na gezamenlijk zingen sloot me vrouw Oosthoek de bijeenkomst. Een personenauto is dinsdagmorgen to taal vernield bij een aanrijding op de hoek Kamperfoeliestraat-Leliestraat in Goes. De auto bestuurd door W. M. L. uit Wassenaar werd aangereden door een met zesendertig ton stenen ge laden vrachtauto, die door J. v. D. uit Tolkamer werd bestuurd. Het ongeluk gebeurde omstreeks kwart voor tien. De vrachtauto reed door de Kamperfoeliestraat en verzuimde voor rang te geven aan de uit de Leliestraat komende personenauto. De vrachtauto raakte de andere wagen aan de linker zijde. Het gevolg: de auto sloeg over de kop en kwam in een tuintje op de hoek van de Kamperfoeliestraat terecht. De bestuurder Van D. wist zich in veiligheid te stellen. Ook de chauffeur van de vrachtauto liep geen verwondingen op. Zijn auto werd praktisch niet bescha digd. Vluchtelingenactie De vluchtelingenactie van maandag jl. heeft in 's-Heer-Abtskerke een bedrag van 111,06 opgebracht. Burgemeester A. L. S. Lockefeer Hulst heeft dinsdagmorgen de tentoon stelling van het korps rijkspolitie „Raad en daad" op originele wijze geopend. Hij liet daarvoor de in de trouwzaal van het stadhuis van Hulst opgestelde „oude veldwachter Flipse" door een rukje aan een koord zonder meer verdwijnen en plaatsmaken voor de moderne opper wachtmeester P. A. Raat. In zijn daaraan voorafgaande toespraak wees de burgemeester van Hulst erop, dat het publiek moet gaan begrijpen, dat de politie de mensen wil helpen en dat een politieman geen „boeman" is, maar een vriend. Tevoren had de kapitein der rijkspolitie A. Lanting, die als plaatsver vanger optrad voor de verhinderde com mandant van het district Middelburg, overste A. .1. van Thiel, in het kort het doel van deze rondtrekkende expositie toegelicht: het publiek de gelegenheid te geven nader kennis te laten maken met de functie van de politieman. Bij deze opening waren onder andere aanwezig de burgemeester van Sint-Jan steen en Graauw, respectievelijk mr. J. I. M. Reuser en F. J. de Nijs, de pastoor deken A. E. Koopmans, wethouder P. J. Brand van Hulst, de brigadecomman dant der rijkswacht uit Stekene, de ad judant P. Carlier, verschillende hoofden van diensten, de rector van het Janse- niuslycem te Hulst, drs. A. J. M. van Roessel, de directeur van de middelbare landbouwschool, dr ir. J. P. M. van de Wolf, de directeur van de lagere land bouwschool, de heer E. J. C. Radema kers, rijkspolitiemensen en oudgedienden van dit korps. De tentoonstelling blijft tot en met don derdag voor het publiek geopend. SLUIS Dinsdagmiddag a.s. vergadert de ge meenteraad van Sluis. Het college stelt voor om over te gaan tot restauratie van het wandtapijt dat in de raadszaal hangt. Deze restauratie zal ten hoogste 2500 kosten. Het rijk is bereid hierin 1500 bij te dragen. Het college stelt tevens voor om lid te worden van de Stichting Zeeuwse Muziekschool. Men wil medewerking verlenen aan het tot stand komen van een centrale vuilnis ophaaldienst voor West-Zeeuwsch- Vlaanderen. De kosten worden geraamd op 15 voor de eerste emmer en 10 voor iedere volgende emmer bij twee maal ophalen per week. Doordat het to taal aantal inwoners in de gemeenten Sluis, Retranchement, Cadzand en Zuidzande de 5000 heeft overschreden, moet de salarisverordening voor de op zichter van de gemeenschappelijke dienst worden gewijzigd. Middelburg City: Muiterij op de Bounty, 20 uur, 14 jaar. Electro: Havenwijk, 19.30 uur, 18 jaar. Vlissingen Alhambra: Muiterij op de Bounty, 20 uur, 14 jaar. Luxor: De ge maskerde houwdegen, 20 uur, 14 jaar. Souburg De Zwaan: Viering 15-jarig be staan afdeling Souburg-Ritthem Alge mene Bond van Bejaarden, 14 uur. Terneuzen Luxor: De duivelsclub, 20 uur, 18 jaar. Oostburg Ledeltheater: Spoorwegoorlog in het westen, 20 uur, 14 jaar. Bergen op Zoom Roxy: Dokters zonder masker, 20 uur, 18 jaar. Goes Grand: Muiterij op de Bounty, 20 uur, 14 jaar. Zierikzee Mondragon: Ledenvergadering ,,'t Nut", Zierikzee, 20.30 uur; hervormd verenigingsgebouw: Filmavond Neder lands Bijbelgenootschap, 20 uur. Huis van Nassau (Graanbeurs): Filmavond Veilig Verkeer, 20 uur. Vrijdag 25 oktober komt de raad vin Sint-Annaland in openbare vergadering bijeen. Op de uitgebreide agenda komt o.m. voor een wijziging in de verorde ning op de heffing van de reinigings rechten. Uitgaande van de tarieven die de raad bij besluit van 24 mei 1963 heeft genomen zou de opbrengst van deze rechten voor het jaar 1964 op 7500 komen, hetgeen betekent dat de hettokosten van do vuilnisophaaldienst rond 3200 zouden belopen. Omdat het budget een dergelijke last niet toelaat, stellen b. en w. een tarief verhoging van ongeveer 25 procent voor. Naar ver wachting zal deze verhoging een meer opbrengst opleveren van rond 2000. Er is een verzoek van de gemeente Sta- venisse toe te mogen treden tot de ge meenschappelijke vuilnisophaaldienst. Omdat Sint-Annaland een van de deel nemende gemeenten aan deze dienst is. dient de raad zich uit te spreken over toelating van een nieuwe gemeente. B en w. stellen de raad voor tot toelating te besluiten, omdat dit voor het geheel van de dienst slechts kostenverlagend kan werken. De raad zal zich ook moeten uitspreken over het verhuren van een schoollokaal aan de middenstandsvereniging „Acti va" Deze vereniging organiseert voor het seizoen 1963-1964 een middenstands cursus en wil hiervoor de beschikking hebben over een lokaal. B. en w. stellen voor dit lokaal voor ƒ100 voor de hele cursus te verhuren. In deze vergadering komt ook aan at- orde het punt over maatregelen die ge nomen moeten worden inzake de ver strekking van zwak-alcoholische en al coholvrije dranken in het dorpshuis. Ook zal men trachten tarieven vast te stellen voor het gebruik van het dorps- B^en w. stellen ook voor in te gaan op het verzoek van de heer H. West dorp en hem een perceel grond van ongeveer 150 vierkante meter te ver koken tegen de vastgestelde prijs van if 14 per vierkante meter. Het bedoelde bouwterrein ligt in het uitbreidmgsplai1 „achter de bogerds' aan de verbindings straat Schoolstraat-Zuidstraat. Ook wordt voorgesteld over te gaan tot de verkoop van een perceeltje grond aan de o-ebr. J. en M. Moerland en zonen. Deze grond ligt tussen de woning van de heer H Moerland en de wed. M. Buijs en zal gebruikt worden als toegangsweg naar hun bedrijf. De heer P. C. den Haan en de wed. S. Snoep, die beiden een tuintje gepacht hadden achter de gemeentewerkplaats, willen op verzoek van b. en w. afstand doen van deze pacht. Een voorstel hun een gedeelte van de pacht kwijt te schelden wordt aan de raad voorgelegd. Het is de bedoeling op het vrijkomende terrein een afdak te plaatsen tot be schutting van de materialen van ge meentewerken. Ten slotte is er een voorstel een krediet te voteren voor het opstellen van een plan met kostenbegroting voor het tref fen van voorzieningen aan de beton- blokkenglooiing van de haven. Dit zal neerkomen op een bedrag van 4800. AXEL Kaartende voetballers Zaterdag organiseerde het bestuur van de voetbalvereniging „Axel" voor haar leden en donateurs een kaartavond in het clublokaal aan de Noordstraat te Axel. Na een voor allen geslaagde avond werd de uitslag van de prijskaar- ting: 1 A. Dieleman; 2 M. Hoogstrate; 3 A. Deij; 4 P. Peeters; 5 Jos. Schelle- man; 6 K. Verbunt; 7 Ch. Sijs; 8 C. Scheele; 9 Jos. van Ecke; 10 J. de Visser; Jl W. Strijdonck; 12 P. Verpoor- te; 13 C. van de Berge; 14 V. Sehelle- man; 15 L. Ortelee; 16 W. Lensen. Maandagavond hield de A.N.W.B. in de benedenzaal van hotel „De Stadsher berg" te Axel een filmavond. Aan de hand van een serie prachtige kleuren dia's behandelde de heer W. Don de veelomvattende werkzaamheden van de bond. Naast de dia's werden ook een aantal interessante films vertoond, die in twee categorieën konden worden ge splitst. Op het gebied van het verkeer kregen de talrijke aanwezigen een goede indruk van de service, die de A.N.W.B. verleent, zowel bij pech in binnen- als buitenland door middel van de films „Hulpverlening in het buitenland" en „De wegenwacht". Vervolgens werden vertoond' de films „Hurry, hurry", een Amerikaans lachfilmpje en de instruc- tiefiim „Rijproef voor gevorderden". De tijd na de pauze was bestemd voor het meer toeristisch gedeelte. Toen za gen de aanwezigen de twee films „De kusten van Spanje" en „Corsica". Een bescheiden expositie in de zaal gaf een indruk van de grote verscheidenheid van de bondsuitgaven. Bij besluit van b. en w. van Axel is de heer M. van den Dorpel te Kraggenburg benoemd tot plantsoenarbeider. Bij besluit van b. en w. van Axel is de heer D. P. Schutz te Axel benoemd tot secretaris-penningmeester van de vrij willige brandweer. Dinsdag vergaderde de afdeling Axel van de Nederlandse Bond van Platte landsvrouwen in „Het Centrum" onder leiding van de presidente, mevrouw Dek- ker-Becu. Spreekster op deze vergade ring was mevrouw Aimee van Tricht met als onderwerp „Ontmoetingen". Deze journaliste sprak op boeiende wij ze over haar persoonlijke kennismakin gen met een groot aantal vooraanstaan de personen, onder wie koningin Frede- rika van Griekenland, koning Boudewijn van België, paus Pius XII, paus Joan nes XXIII, paus Paulus VI, Alberto Ro- bertino en Gina Lollobrigida. HOOFDPLAAT Dousadj-actie De hervormde jeugdclub te Hoofdplaat is gestart met de verkoop de speldjes en balpoints ten behoeve van het Per zische dorp Dousadj. Oliehaarden op gemeentehuis In de afgelopen week werden op het ge meentehuis te Hoofdplaat drie olieka chels geplaatst. Het tweede culturele evenement, dat de Zeeuwse Volksuniversiteit dit seizoen de schooljeugd in Goes voorzette, was dins dag een optreden van het marionetten theater Feike Boschma. Een voorstel ling, die ditmaal in het bijzonder was bedoeld voor lagere klassen van het voortgezet onderwijs. Meer dan vijfhon derdvijftig scholieren uit de eerste twee klassen van het Goese lyceum, het chris telijk lyceum de Goese uloscholen, de vakschool voor meisjes en de landbouw- huishoudschool te Kruiningen maakten het optreden van dit marionettentheater mee in de aula van het christelijk ly ceum. Zij zagen een even boeiend als gevari eerd programma, dat een vijftal onder delen bevatte. „Hoe Pierrot onder een bromfiets kwam" toonde met een hu moristisch effect de „botsing" tussen romantiek en zakelijkheid, de „Ballade van de ridder Brahé", nam de toeschou wers mee naar de vijftiende eeuw, er was het poëtisch verhaal „De prinses, de reus en de dwerg", die de 'mythe van de cycloop Polyphemus en het sprookje van Klein Duimpje samenbracht, een humoristisch verhaal over de strijd tus sen de goden en de apen, onder de titel „De koning van de apen" en „Variété", een muzikale „show" waarbij het vooral ging om het visuele effect. Brokjes „le vend" toneel waren het, die veel bijval kregen van de jeugdige bezoekers. Er was zowel 's morgens als in de middag uren een voorstelling. Het volgende Z. V.U.-programma voor de schooljeugd geldt de hoogste klassen van het voort gezet onderwijs. Op 19 november speelt Rob Geraerds in het christelijk lyceum gedeelten uit de „Camera Obsura" van Hildebrand. De buurtvereniging Zuidvlietstraat en Omstreken te Goes hield der traditie getrouw haar feestavond in het „Schut tershof". Vele buurtbewoners waren bij eengekomen om te genieten van een ca baretprogramma, gebracht door een ge zelschap van René Frijters-Variété uit Tilburg. Het was vooral Fred Perrier als Dorus II, die veel succes had bij het publiek. Harry Touw wist met zijn conference en de t.v.- en opera-parodie de juiste sfeer te scheppen. De twee Tobo s met hun koddige liedjes brachten de zaal in stemming. Muziek en zang werk ge bracht door de twee Fratelli's op de ac cordeon en het jeugdige duo Olga en Berry met gitaar en accordeon. Het dansorkest van de Goodwill-part ners was hierna present. Een monster loterij droeg er zorg voor, dat vele buurtgenoten met één of meer prijsjes huiswaarts gingen. (Advertentie) DE ENIGE KUNSTSTOFMATRAS GOEDGEKEURD DOOR DE NED. VER. VAN HUISVROUWEN DE „HARDE" MATRAS MET ALLE COMFORT VAN EEN „ZACHTE" De afdeling Goes van de Partij van de Arbeid heeft vo»r maandagavond 28 oktober a.s. een ledenvergadering uit geschreven in de „Landbouw" te Goes. Drs. Th. J. Westerhout uit Middelburg, lid van de Tweede Kamer zal tijdens deze vergadering spreken over het on derwerp „De politieke situatie op dit moment" De agenda vermeldt voorts het indienen van voorstellen voor de gewes telijke vergadering op 7 december en kandidaatstelling voor het gewestelijk bestuur. Landbouwdemonstraties De fa. Franken N.V. te Goes organiseert donderdag en vrijdag aanstaande een tweetal demonstraties in verband met de landbouwmechanisatie. Donderdag zal op een perceel van de heer E. van Hootegem te Kruiningen worden gede monstreerd met onder meer een zestig pk trekker en een drieschaar wentel- ploeg. Vrijdag wordt deze demonstratie gehouden in de Quarlespolder op een perceel grond van de heer Steijn aan de Rijksweg. De demonstraties beginnen om 2 uur. De Goese Arjos heeft zaterdagavond in de „Opril" een bijeenkomst gehouden. „De rechtsorde van de Arbeid" dat was het onderwerp dat de heer J. Fokkum behandelde. Uitvoerig besprak hij het loon- en prijsbeleid. Ondanks de gerin ge belangstelling van de leden werd het toch een leerzame avond. De volgende vergadering wordt op 23 november ge houden. Mej. L. D. Veldt houdt dan een lezing over het onderwerp: „Maatschap pelijk werk". WOLPHAARTSDIJK Zaterdagmiddag gaf de buurtvereniging Oud-Sabbinge te Wolphaartsdijk haar jaarlijks kinderfeest in de openbare school. Er waren verschillende attrac ties als sjoelen, schieten e.d., waarvan druk gebruik werd gemaakt. Verder kregen de kinderen diverse versnape ringen waardoor het een „zoete inval" werd. EEN HALVE EEUW trouwe arbeid in dienst van de belangrijkste Middelburg se industrie, de N.V. Vitrite-fabriek is dinsdagmorgen beloond met waarderen de woorden en fraaie cadeaus. Daar was ook een koninklijk geschenk bij. De heer A. Kempe, die de attenties en fe licitatiewoorden in ontvangst mocht ne men bij gelegenheid van het zeldzame 50-jarige jubileum, werd namelijk op dit gouden feest onderscheiden met de zilveren medaille, verbonden aan de orde van Oranje Nassau. Burgemeester mr. J. Drijber speldde het ereteken bij de jubilaris op de borst en was meteen de eerste om de 65-jarige expeditiechef zijn gelukwensen aan te bieden. Er heerste een gezellige drukte tijdens de geanimeerde bijeenkomst in de kan tine van de Vitritefabriek, toen de ju bilaris, zijn echtgenote en diverse fa milieleden daar tegen half- elf werden binnengeleid. Uit toespraken van direc- Tijdens de maandagavond gehouden jaarvergadering van de Terneuzense woningbouwvereniging „Werkmansbe- lang" heeft voorzitter J. Meeusen een uitvoerige uiteenzetting gegeven over de reeds jaren slepende kwestie van wonin gen, welke moeten voorzien worden van waterclosets. Het betreft hier ruim 150 woningen te Terneuzen en Sluiskil, waarover de eerste besprekingen date ren van 1953. Het gemeentebestuur van Terneuzen verleende toen spontaan me dewerking, maar daarna is een jaren lange lijdensweg begonnen van plannen maken, begrotingen indienen, bezuini gingen, afkeuringen en andere moeilijk heden. Eerst eind 1962 konden de stuk ken voor de zoveelste maal via het ge meentebestuur en Middelburg naar het betrokken ministerie worden ingezon den, dat zich toen in principe met de plannen kon verenigingen en financiële medewerking toezegde. Begin 1963 kon aan een aannemer prijs opgave worden gevraagd, maar toen be gonnen de moeilijkheden zich eerst goed af te tekenen. De inschrijvingssommen lagen steeds hoger dan het bedrag van de begroting, waarvoor rijksgoedkeu ring was verkregen. Opnieuw moest met regeringsinstanties worden onderhan deld en toen uiteindelijk overeenstem ming kon worden bereikt en het werk zou worden gegund, overleed de aanne mer. De onderhandelingen met diens op volger hoopt men dezer dagen te kunnen afsluiten. Met de huurders van de wo ningen, ziet ook de woningbouwvereni ging met ongeduld uit naar de uiteinde lijke oplossing van deze kwestie, aldus voorzitter Meeusen tot de ruim 60 aan wezige leden. Voorts werd de vergadering medege deeld, dat de twee in aanbouw zijnde flats vermoedelijk nog dit jaar voor be woning gereed zullen zijn. De bouw van 282 woningen in plan Zuidwest (Wilgen plantsoen) en 45 aan de Rembrandtlaan is inmiddels gegund. Hieronder bevindt zich een beperkt aantal bejaardenwo ningen. In verband met het steeds groter wordende woningbezit van „Werkmans- belang" zullen te zijner tijd de weekhu- ren worden vervangen door maandhu- ren. De ledenvergadering verleende het bestuur de machtiging, die nodig is, om ook gedurende het komende jaar alle werkzaamheden in het belang van de vereniging te kunnen verrichten. In de plaats van de heer S. Polderman, die zich niet meer beschikbaar stelde, werd in het bestuur gekozen de heer J. de Jong. Tijdens de rondvraag werden vra gen gesteld over de verharding van de brandgangen, de verkoop van woning wetwoningen aan huurders en enkele onderhoudsklachten. Uit het jaarverslag van de vereni ging blijkt, dat die per 14 november 1962 in totaal 1580 leden telde, waar van 1147 huurders en 433 woningzoe kenden. Hieruit blijkt voorts, dat het aantal woningzoekenden met 54 is gestegen. De meeste vraag gaat uit naar het goedkopere type wonin gen. Deze categorie is meestal slechts te helpen met verschuivingen van bewoners uit oudere woningen naar de nieuwbouw. In verband met de diverse kostenstijgin gen zullen de huurders toch geleidelijk aan moeten wennen aan iets hogere hu ren, aldus het jaarverslag. Voorts wordt daarin melding gemaakt van in voorbe reiding zijnde plannen om de brandgan gen zij het in etappes op dezelfde manier te verharden zoals dat ook bij de laatste nieuwbouw mogelijk is ge bleken. Binnen niet al te lange tijd zal een onderzoek worden ingesteld naar de mogelijkheid het onderhoud in eigen be heer te doen uitvoeren. Plannen zijn verder in ontwerp om de woningen van Steenbergenlaan 8 tot en met 18 te res taureren en meer aantrekkelijk te ma ken. Per balansdatum 14 november 1962 waren voor de vereniging 153 in aan- nlngen in aanbouw. Het totaal der alge mene balans van de vereniging be draagt 13.813.694,87 en dat van de ver lies- en winstrekening 853.162,13 aan gevend een totaal verliessaldo van 12.788,10. teur ir. J. P. Berdenis van Berlekom en de heer Kempe zelf, konden de geno digden vernemen van de uitzonderlijke lange loopbaan van de feestvierende expeditiechef die, naar hij zelf vertelde als dertienjarig knaapje op 22 januari 1912 door zijn vader de fabriek werd binnengeloodst. Het weeksalaris voor de toen aangestelde jongste bediende bedroeg f 1,50. De heer Kempe zou al ruim een jaar eerder het halve eeuwfeest hebben ge vierd, ware het niet, dat hij in de crisisperiode in de twintiger jaren ander werk moest zoeken. Na loonadminis tratiewerkzaamheden te hebben ver richt, werd de heer Kempe in 1929 chef van de expeditie, in welke functie hij gisteren gehuldigd werd. Ir. van Berlekom schetste de jubila ris als een rustige werker, die bekend stond om zijn grote stiptheid en nauwkeurigheid. Hij prees de heer Kempe voor de wijze waarop deze zich vooral na de oorlog in de ge weldige papierwinkel, die de export met zich meebracht, wist in te wer ken. De directeur vond het een prestatie dat de expeditiechef, die nog al eens met grote pieken in de afname te maken kreeg, deze steeds op een meesterlijke wijze had weten op te vangen. De heer Berdenis van Berlekom liet zijn waar derende woorden vergezeld gaan van een geschenk onder couvert en een pla tenspeler. Mevrouw Kempe kreeg bloe men. Oud-directeur B. A. Hesselink typeerde de jubilaris als een waardevolle schakel in het bedrijfsgebeuren en als een man, die niet gewoon in dienst van de Vitrite was, maar er zich ook nauw mee ver bonden voelde. „Veertig jaar heb ik met u gewerkt. Ik had geen betere kun nen treffen", zo zei de heer Hesselink. Volgens mr. Drijber zou bij de heer Kempe de voldoening sterk overheer sen, nu hij het bedrijf in een periode van bloei zal kunnen verlaten. Bij het vernemen van al die ongekunstelde waarderende woorden van de beide di recteuren voor dit Vitrite-personeelslid, zei de burgemeester grote bewondering voor de werkzaamheden van de jubilaris te hebben gekregen. Hoofdadministrateur J. J. Claas, bij wie de leiding van de bijeenkomst berustte, schatte het aantal lampvoeten, dat de heer Kempe op papier had verzonden op ettelijke miljarden. De woordvoerder van de huldigingscommissie, de heer Ch- de Vlieger, meende dat het aantal door de expeditiechef verzonden hulsen tus sen de twintig en de vijfentwintig mil jard moet liggen. Het geschenk onder couvert zal de heer Kempe, groot vogelliefhebber naar de mening van de heer De Vlieger voor zijn hobby kunnen benutten. Namens de ondernemingsraad sprak se cretaris I. van Soelen en de heer A. van Beek voerde als naaste medewerker van de scheidende expeditiechef het woord. „Uw accuratesse kwam boven alle peil", zo zei de heer Van Beek, die nog even aanstipte dat de heer Kempe in de func tie van secretaris-penningmeester zit ting had in de vakbond. Ir. Berdenis van Berlekom bood de ju bilaris vervolgens namens de Maatschap pij voor Nijverheid en Handel in Zee land een geschenk aan. Met spontane antwoorden dankte de heer Kempe de diverse sprekers. „Ik sta gewoon perplex van al deze loftuitingen", aldus de feestvierende Vitrite-man. De jubilaris kreeg ver volgens vele handen te drukken. Dat ging 's middags in het Nederlandsch Koffiehuis nog even door toen daar een drukbezochte receptie werd ge houden. VEEMARKT ROTTERDAM. Totale aanvoer 3092 dieren. Weekaanvoer 4667. Vette koeien en ossen 300. Gebruiksvee 789. Vette kalveren 350. Graskalveren 313. Nuchtere kalveren 685. Varkens 5. Lopers 39. Biggen 34. Paarden 36. Veulens 16. Schapen of lammeren 215. Bokken of geiten 46. Prijzen, resp. voor le, 2e en 3e kwaliteit: in ets per kg Vette koeien 305-340 265-300 235-260 Vette kalveren 345-380 330-345 300-325 Slachtpaarden 250 225 200 in gld. per stuk Graskalveren 400 320 260 Nuchtere kalveren 195 180 155 Lopers 135 110 90 Biggen 73 68 58 Schapen 115 100 90 Lammeren 120 100 90 Kalf- en melkkoeien 1190 1080 880 Vare koeien 860 720 600 Vaarzen 880 790 630 Pinken 580 425 370 Vette koeien aanvoer gewoon, handel rede lijk, geheel prijshoudend. Vette kalveren aanvoer iets meer, handel stroever, iets la ger in prijs, prima's boven notering. Gras- kalveren aanvoer gewoon, handel lui, prijzen vooral niet hoger. Nuchtere kalveren aan voer ruimer, handel stug, gedrukt in prijs. Lopers en biggen aanvoer als vorige week, handel kalm, goed prijshoudend. Slachtpaar den aanvoer matig, handel flauw, gedrukt in prijs. Schapen en lammeren aanvoer even groter, handel tamelijk, prijzen stabiel. Kalf- en melkkoeien aanvoer tamelijk, handel kalm, prijzen onveranderd. Vare koeien aan voer matig, handel rustig, prijshoudend. Vaarzen en pinken aanvoer kort, handel zeer kalm, prijzen als vorige week. MARKT GOES. 22 oktober. Granen en peulvruchten. Tarwe, basis 17 boerenschoon af boerderij 20 22.25 per 100 kg. Schotvrije partijen tarwe liggen iets hoger in prijs. Gerst, basis 17 boerenschoon af boerderij 2230 per 100 kg. Groene erwten, boerenschoon af boerderij 3551 per 100 kg. Schokkers, boerenschoon af boerderij 4070 per 100 kg. Bruine bonen, boerenschoon af boerderij 80127.50 per 100 kg. Voor erwten, schokkers en bruine bonen van uitgezochte kwaliteit was de notering iets hoger. Aardappelen. Bintje, 35 mm opw. binnen landse sortering 910.25 per 100 kg. Leve ring aan de sorteerinrichting, sorteerkosten voor rekening koper. Naar bintje voor ex port bestaat weinig vraag. Voederaardappe len noteerden 23.50 per 100 kg. Uien. Afgestaart aan de sorteerinrichting ge. leverd 1012 cent per kg. Hooi en stroo. Lucernehooi 135115 per 1000 kg. Weidehooi (prima kwaliteit) 135149 per 1000 kg. Veldbeemd 85—95 per 1000 kg. En gels raai 7580 per 1000 kg. Voor tweede soort hooi bestaat geen belangstelling. Tarwestro 8090 per 1000 kg. Gerstestro 8085 per 1000 kg. Erwtestro (kl. groen) 100 115 per 1000 kg. Voor hooi en stro van extra kwaliteit worden iets hogere prijzen be taald. Vlas. Ongerepeld 1528 cent per kg. Gere peld 2036 cent per kg. Eieren. De eierprijs bedraagt 1.941.98 per kg. VEILING KAPELLE. 22 oktober. Industrie- en exportveiling. Br. Alex Lucas 1 80 50, 1 75 54, 1 70 48—53, 1 65 44, 2 D 60 20. 2 D 50 12. 3 grof 12. Comtesse de Paris 1 70 18, 1 69 18, 1 60 12, 1 55 8.50, 2 70 13, 2 65 13, 2 60 11, 2 55 8, 2 D 6.50, 3 grof 9.50, 3 fijn 3. Goudrenet 1 90 39, 1 85 36, 1 80 34, 1 75 30—31, 1 70 27. 1 65 24. 2 85 29—31, 2 80 28—29, 2 75 26.20— 26.80, 2 70 24—25, 2 65 23—24. 2 D 17—18, 3 grof 22.7022.80, 3 fijn 16. Jonathan 1 80 30, 1 75 33, 1 70 32, 1 65 27, 1 60 21—22, 2 80 28, 2 75 18—27, 2 70 18—26, 2 69 15—23, 2 60 13—16, 2 D 11—13. 3 grof 14—17, 3 fijn 10. Cox's Orange Pippin 1 75 57, 1 70 54, 1 65 50, 1 60 39, 1 55 26, 2 75 49, 2 70 46, 2 65 42, 2 60 29, 2 D 16, 3 grof 35, 3 fijn 14. Glorie van Holland 1 85 31, 1 80 31, 1 75 30, 1 70 29, 1 65 25, 2 30 25, 2 75 25, 2 70 24, 2 69 22. 2 D 20, 3 grof 21. Laxton Superbe 1 75 26, 1 70 22, 1 65 18, 1 60 15. 3 grof 17. Sterappel 1 65 58, 1 60 47, 1 55 32, 2 D 19. St.-Remy 1 75 30, 1 65 28. 2 75 26. 2 65 26, 2 D 24, 3 grof 23, 3 fijn 15. Zwijndr. Wijnpeer 1 60 25, 1 95 23, 1 50 17, 2 D 7.50. Legipont 1 70 49, 1 65 53, 1 60 46, 1 55 37—38, 2 D 16, 3 grof 15. Cox's Orange Pippin geel 1 75 59, 1 70 58, 1 65 53, 1 60 41—42, 1 55 30. Bramleys Seedling 2 80 20, 2 70 19, 3 grof 13, 2 D 11, 3 fijn 9. Doyenne du Comice 2 80 84, 2 75 90—91, 2 70 90—91, 2 65 85—66, 2 D 60 71, 2 D 55 49—50, 3 grof 59, 3 fijn 37. Geplukte kroetappels 12, val kroetappels 11.70, val goudrenet 12. Bramen industrie 2 91, per doos 2 3438. EIERNOTERING GOES. Bericht van verzamelaars. Kippéeieren 1254 ct., poeljeëieren 8 ct. VEILING ST.-MAARTENSDIJK. Uien: bonken 17, middel 40-70 15.0414.82, drielingen 18.80, picklers 20.51, aanvoer 95 t. Aardappelen: Bintjes 11,10, bonken 15.80, Eigenheimers 13.10. Aanvoer 5 ton. VEILING SINT-ANNALAND. 22 oktober. Aardappelen: bintjes gewone 11,10, bonken 15,80. Eigenheimers gewone 13,00. Koopmans blauwe gewone 10,90. Aan voer 8 ton. Uien gewone 14,70, bonken 17,10, drielingen 18,50, pickles 19,98. Aanvoer 41 ton. VISMIJN COLIJNSPLAAT. Exportgarnalen 5520 kg, 0,701,12. Handels- garnalen 1337 kg. 0,60—0,70. Schar 45 kg. Bot 222 kg. Schol 10 kg. Wijting 8 kg. Tong 5 kg. Paling 14 kg. Kabeljauw 6 kg. Tarbot 2 kg. Visiever 4 kg. Wulk 3 kg. Ongesorteer de vis 108 kg. VEILING KRABBENDIJKE. 22 oktober. Appels: Cox Orange Pippin 1 80- 85 58—63, 75-80 96—64, 70-75 49—64, 65-70 42—54, 60-65 3245, 55-60 10—32, 2 85-90 46, 80-85 52—57, 75-80 54—58, 65-70 44—48, 60- 65 33—39, 95-60 21—25, 2D 7—18, 3 grof Si ll, 3 fijn 14, kroet 1026. Glorie van Holland 1 85-90 26, 80-85 38, 75-80 29, 70-75 29, 65-70 27, 2 85-90 27—28, 80-85 28—29, 75-80 27—29, 70-75 26—28, 65-70 23—24, 2D 18—20, 3 grof 22. James Grieve 1 85-90 34, 80-85 39, 75-80 43, 70-75 45, 65-70 40, 2 80-89 32, 75-80 36, 70-75 38, 65-70 35, 2D 26, 3 fijn 22. Goudrenet 2 75-80 30, 70-75 26. 65-70 24, 2D 17. M. Intosh 1 85-90 44, 80-85 48, 75-80 44, 70-75 51, 65-70 33. Brantley's Seedling 2 90-100 20, 80-90 22, 70-80 1217, 2D 12, 3 grof 12. Golden Delicious 1 80-85 66, 75-80 63, 70-75 61. 3 grof 41. Di verse appels 3 fijn 13, kroet 10, val 9. Bramen per doos 1 26. Verpakt fruit: Rode Jonathan 1 80-89 36, 75-80 43, 70-75 44, 65-70 40. Golden Delicious 1 75-80 63, 70-75 60, 65-70 55. VEILING STAVENISSE. 22 oktober. Uien: middel 15.01, bonken 16.29, drielingen 18.50, picklers 20.59, stek 5.90. Aanvoer 30 ton. VEILING GOES. 22 oktober. Cox Orange Pippin 1 80-85 60 67, 75-80 61—67, 70-75 57—63, 65-70 50,80— 55, 60-65 38,40—46, 59-60 28—37, 2 80-85 54— 57, 75-80 53—58, 70-75 49, 65-70 46—50, 60-65 35, 55-60 23, D 16—19, grof 30—16, fijn 15—32. Goudrenet 1 95-100 36—38, 90-99 38, 85-90 36,20 —48, 80-85 35,10—44, 75-80 31,80—36, 70-75 27—27,80, 65-70 25,10—26, 2D 19—22, 2 85-90 33, 80-85 32, 75-80 29, 70-75 26. 65-70 23, grof 23,5024,10, fijn 18 val 11,70, Glorie van Hol land 1 80-85 28—39 75-80 31—35, 70-75 29—32, 65-70 26—29, 2D 21—25, 2 80-85 26—27, 75-80 26—28, 70-75 24—28, 65-70 25, grof 18—25, fijn 1317. Golden Delicious 2 80-85 5562, 75-80 49, 70-75 39, 65-70 29, Jonathan 1 80-85 31, 75-80 34—37, 70-75 30—38, 65-70 29—31, 60- 65 24—25, 2D 13, 2 80-85 22, 75-80 22, 7- 75 18—20, 65-70 15—18, 60-65 13—15, grof 13— 17, fijn 1213. Allington Pippin 2 75--80 31, 70-75 28, 65-70 23, 60-65 19, 2D 14, grof 23, fijn 15. Lombarts Calville 2 65-70 29, 60-65 27. grof 19. Sterappel 1 65-70 6269, 60-65 5459, 55-6O 38, 50-59 19, 2 60-65 50, 55-60 29—32. Zoete Ermgaard 1 60-65 5768, 55-60 464, 2D 24. Pondspeer 1 75-85 23, 65-75 24. Doyenne du Comice 1 79-80 9297, 70-75 94—102, 65-70 89—94, 2 80-85 82, 75-80 87. 70-75 88—90, 65-70 81—84, D 60-65 68—75, D 37—44, grof 5378, fijn 1756. Legipont 1 65-70 51, 60-65 47. 55-60 36, 2 60-69 42—46, 55-60 30— 34, D 7, grof 26, fijn 6, Br. Alex Lucas 2 80- 85 3545, 75-80 3849, 70-75 3347, 65-70 2943, 2D 12—19, grof 15, fijn 7—8. Saint Remy 1 75-85 '28—30, -65-79 27. 2D 23—25, 2 75-85 27, 65-75 26, grof 23—24, fijn 19—22. Zwijndr. Wijnpeer 1 65-70 31, 60-65 32 55-60 28, 50-55 19 2 60-65 25, 59-60 22, 50-55 17, 2D 11. Comtesse de Paris 1 65-70 19, 60-65 16, 55-60 11, 2D 7, grof 8—14. fijn 7—11. Diverse appelen kroet 13, val 11,70. Bramen 91. Bra men per doos 2 2935, 3 1318. Black Ali cante 1 175—181, 2 154—157, 3 129. Totale aanvoer hard fruit 14.300 kisten. Heden overleed plotse ling', onze geachte werknemer, de heer P. J. DE WITTE. Wij verliezen in hem een zeer gewaardeerde medewerker, wiens ijver en plichtsbetrach ting bij ons in dank bare herinnering zullen blijven. Fa. Gebr. Simons, aannemersbedrijf, Terneuzen. Terneuzen, 21 oktober 1963. Heden bereikte ons de droeve tijding, dat plotseling is overleden, onze zeer geachte col lega P. J. DE WITTE. Personeel van aan nemersbedrijf Fa. Gebr. Simons, Terneuzen. Terneuzen, 21 oktober 1963. Heden overleed zacht en kalm föt onze diepe droefheid mijn geliefde man en onze lieve va der. behuwd- en groot vader ALBEKTUS JOHANNES WILDE, in de ouderdom van 67 jaar. H. Wilde-Zwegers. Kinderen en klein kinderen. Goes, 22 okt. 1963. Kamperfoeliestraat 61. Condoleantieadres Hansweertsestr. 51, Hansweert (Oost). De begrafenis zal plaatshebben op vrij dag 25 oktober a.s. op de algemene begraaf plaats te Goes. Vertrek vanaf Kamperfoelie straat 61 om 14 uur. Hiermede vervullen wij de droeve plicht ken nis te geven van het overlijden van onze dierbare man. vader, behuwd- en grootvader, de heer CORNELIS JOSIAS VAN LUYK, echtgenoot van M. VV. Roofak, op de leeftijd van bijna 70 jaar. Schoondijke: M. W. van Luyk- Roofak. Hatfield (Eng.): A. A. Williamson- van Luyk. C. Williamson. Schoondijke: J. J. van Luyk. J. van Luyk-Haak. J. J. van Luyk. J. M. van Luyk- Beun. J. J. van Luyk. C. N. van Luyk- Verhage. En kleinkinderen. Schoondijke, 22 oktober 1963. Dorpsstraat 71. De begrafenis zal plaatsvinden op vrijdag 25 oktober 1963, des namiddags om 3 uur op de algemene begraaf plaats te Schoondijke. De overledene is tot de dag van de begrafenis opgebaard in de aula van het Julianazieken- huis te Terneuzen. Wij vervullen hiermede de droeve plicht ken nis te geven van het overlijden van onze col lega en directeur, de heer CORNELIS JOSIAS VAN LUYK. Wij verliezen in hem onze oudste oprichter, die zijn volle werk kracht aan ons bedrijf heeft gegeven en wiens vriendschap en plichts betrachting ons steeds ten voorbeeld zullen blijven. Directie en personeel N.V. Aannemers bedrijf ELK. Geleen, Schoondijke, 22 oktober 1963.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1963 | | pagina 17