Veerhavens Kruiningen- Perkpolder vergroten AGENDA NOORD-ZEELAND IS ER KRUID GEWASSEN TEGEN REUMATIEK MINISTER WIL NU NIET PRATEN OVER DE MOSSELVERWATERING Visserijschool heeft weinig belangstelling MARKTBERICHTEN N UTSSP AARB AN K TE THOLEN WERK BEGINT VOLGEND JAAR ZIERIKZEE-KATS Twee miljoen op begroting Jongen brak bij val beide polsen Jeugd nam afscheid van acteur Rob Geraerds Jaarvergadering Nutsdepartement Eerste Nutsavond N.C.V.B. vergaderde G.S. teleurgesteld EEN GEBOREN LEUGENAAR HOOGSTRAAT 28 - TELEF. 01660 - 338 - GIRO 3574 DINSDAG 22 OKTOBER 1963 WISSEL SCHOUWEN PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Reeds volgend jaar zal een begin wor den gemaakt met het werk om de veer havens en de aanlegplaatsen van Krui- ningen en Perkpolder geschikt te ma ken voor het gebruik van veerboten met een capaciteit als die van de „Prinses Beatrix", die momenteel de dienst on derhoudt tussen Vlissingen en Breskens. De verwachting is, dat deze werken in 1966 voltooid zullen zijn. Op de begro ting voor 1964 van het ministerie voor verkeer en waterstaat is hiervoor twee miljoen gulden uitgetrokken. De vol tooiing van dit werk moet samenvallen met het tijdstip van oplevering van het eerste nieuwe schip voor dit veer. Dit delen Gedeputeerde Staten mee. Het is niet waarschijnlijk, dat de pe riode, die moet worden overbrugd tot het in dienst stellen van het eer ste grote schip op deze veerdienst, zonder moeilijkheden zal verlopen. Na de totstandkoming van de verlen ging van de „Koningin Juliana" zijn echter - naar het oordeel van G.S. - geen reële mogelijkheden tot opvoe ring van de capaciteit van deze veerdienst meer aanwezig. G.S. bestuderen de mogelijkheden om te komen tot een verdere spreiding van het vervoersaanbod. Enige uitbreiding van de dienstregeling kan daartoe wel licht dienstig zijn. Opnieuw zal de mi nister van verkeer en waterstaat mach tiging worden gevraagd het aantal vaar ten op zondag enige uitbreiding te mo gen geven, zonder dat dit extra perso neelskosten met zich behoeft te bren gen. Overeenkomstig de verwachtingen is het vervoersaanbod op het veer Zierikzee Kats sterk toegenomen. De bemanning van de „Noord-Beveland" werd tijdens de maanden juli en augustus 1963 uit gebreid. Hierdoor was het mogelijk op werk dagen een uurdienst te onderhouden van 7.00 tot 19.00 uur. Enkele malen is het voorgekomen, dat na 19.00 uur extra-reizen moesten worden ge maakt. Uit de inlichtingen is ge bleken dat dit mede een gevolg was van de lange wachttijden, welke zich voordeden op de veerdienst Zijpe Anna-Jacobapolder. Ook ten aanzien van de veerdienst Zie rikzeeKats ligt een toeneming van het vervoersaanbod in de lijn der ver wachting. in het bijzonder tijdens de maanden juli en augustus. Daarom overwegen G.S. gedurende die maanden het reserve-m.s. Oosterschelde als derde schip in te zetten. OOSTBURG De 14-jarige J. Pallada te Oostburg kwam dezer dagen zo ongelukkig te val len dat hij beide polsen brak. Hij werd voor verpleging in het St.-Antoniuszie- kenhuis te Oostburg opgenomen. Maandag is in het Ledeltheater te Oost burg afscheid genomen van Rob Ge raerds, de leider van het Nederlands Jeugdtoneel, omdat hij na afloop van dit seizoen zijn werkzaamheden bij dit ge zelschap gaat beëindigen. De heer Ge raerds heeft sedert het begin van zijn optreden voor de West-Zeeuws-Vlaamse jeugd in 1945 in totaal 16 seizoenen lang voorstellingen verzorgd. Naar schatting zullen ongeveer 22.000 leerlingen deze voorstellingen in West-Zeeuwsch-Vlaan- deren hebben bijgewoond. Aangezien de heer Geraerds maandag zelf niet aanwe zig kon zijn richtte Oostburgs burge meester J. L. van Leeuwen zich in zijn dankwoord tot mevrouw Geraerds met het verzoek deze dank namens de streek aan haar man over te willen brengen. Als blijk van waardering werd haar door de leerlingen, Riek Bril van de openbare lagere school Zuidzande en Piet Jacobs van de openbare uloschool uit Oostburg een oude Cadzandse haard-waterketel met chrysanten aangeboden. Daardoor zal het mogelijk zijn een 40- minutendienst te varen van Zierikzee tussen 8.20 uur en 17.40 uur en van Kats tussen 8 uur en 18.40 uur. Bovendien zal dan opzondagen een vaart wor den ingelast tussen 12.00 uur en 17.00 uur van Zierikzee. De kosten zullen daardoor met circa 30.000 stijgen. Tijdens de overige maanden van het jaar konden het m.s. Koningin Emma en het m.s. Noord-Beveland het ver voersaanbod tot dusver op redelijke wijze verwerken. Zonodig kan het m.s. Noord-Beveland nog meer vaarten ma ken dan tot dusver. G.S. overwegen de vaart van het m.s. Noord-Beveland vertrek Zierikzee 17.30 uur in de dienst regeling te publiceren, omdat deze vaart toch geregeld wordt gemaakt. En eveneens de vaart vertrek Kats 9.00 uur. Dit zal een spreiding van het ver voersaanbod tijdens de ochtendspitsuren ten behoeve van de steeds drukker wor dende diensten Kats vertrek 8.00 uur en 10.00 uur kunnen bevorderen. AARDENBURG Havenstraat tijdelijk afgesloten In verband met herstrating zal de on lange vernieuwde Havenstraat te Aar denburg ongeveer 3 weken voor alle ver keer zijn afgesloten vanaf des morgens 7 uur tot des namiddags 5 uur. Dit al leen op de dagen maandag tot en met vrijdag. Op zaterdag en zondag staat de straat de gehele dag voor het verkeer open. In verband hiermede is ook de autobusdienst van de S.B.M. tijdelijk verlegd via de Peurssensstraat geduren de genoemde dagen. De halte Kaaipoort is tijdelijk verplaatst naar de Peurssens straat, a/d r.-k. meisjesschool. In het sociëteitsgebouw „Spoor tot Vriendschap" te Aardenburg hield het nutsdepartement Sluis-Aardenburg de jaarvergadering. Tijdens deze bijeen komst werd tevens het winterprogram- ma vastgesteld. In Sluis komt er een diavertoning en een causerie over de krijgsmacht. In Aardenburg zal de heer J. Cornelis een lezing houden over het dierenepos van Reinaard de Vos. Voorts zal men trachten een goed amateur gezelschap in de streek aan te trekken. Het bestuur werd als volgt samen gesteld: G. J. van Oorschot, Sluis, voor zitter, P. Bosch, Sluis, secretaris, J. J. Rosseel, Aardenburg, penningmeester. Mejuffrouw J. Nieskens, Aardenburg en J. P. J. Wage leden. Aan de beide biblio theken te Aardenburg en Sluis werd de gebruikelijke financiële steun toege zegd. (Advertentie) HAAMSTEDE Het Nutsdepartement Haamstede-Burgh heeft vrijdagavond het winterprogram- ma geopend met een dia-avond. Tevoren zijn in een vergadering enige agenda punten afgewerkt en is ook een blik in de toekomst geworpen. De voorzitter, de heer N. H. Lysen memoreerde na zijn openingswoord het overlijden van het bestuurslid jhr. R. J. H. Q. Röell, die vanaf de oprichting tot in 1950 als voor zitter der afdeling fungeerde en hierna tot aan zijn plotseling overlijden een be langrijk aandeel had in het bestuur der afdeling. Staande werd de overledene herdacht. Mevrouw De Bas las het jaarverslag, waaruit bleek dat het een moeilijk jaar is geweest. Het ware vuur is er uit er het ledental neemt af. De reeds eerder gehouden avonden in combinatie met an dere verenigingen (vogelwacht en huis vrouwen) brachten nog wel goed ge slaagde avonden wat de opkomst be treft. Voor de laatste maal bracht de heer A. J. de Ruijter als penningmeester het financieel overzicht waaruit bleek dat er een batig saldo aanwezig was van 79,49. De penningmeester was aftre dend en stelde zich niet meer herkies baar. In de plaats van jhr. Röell en de heer De Ruijter werden in het bestuur benoemd de heren J. Friederichs en W. de Vrieze. De heren N. Lysen en Th. Roest werden bij acclamatie herkozen. De voorzitter lichtte toen het winterpro- gTamma nog wat toe en bracht spe ciaal de te houden cursussen in Z.V TT - verband onder de aandacht. Daar het met de afdeling bergafwaarts gaat, denkt het bestuur er over om contact op te nemen met de Z.V.U. in Zierik zee om bij goede avonden in Zierikzee daar heen te gaan. Het schijnt dat ook in Zierikzee deze Nut-Z.V.U. combinatie al is besproken. Na de pauze vertoonden enige Nutsle den zelf gemaakte kleurendia's. Me vrouw Lysen-Beerens opende de rij met opnamen vanuit „de achterdeur". Heel goede opnamen van vlak bij huis. Over een reis naar Oostenrijk en Frankrijk sprak de heer S. de Haas en vertoon de daarbij prachtige opnamen uit de bergstreken van die landen. „Ratjetoe" noemde de heer J. P. C. Boot zijn bijdrage, die bleek te bestaan uit opnamen uit de vlinderwereld om ten slotte bij de Spaanse rijschool in Budapest terecht te komen. Jhr. en mevrouw Van Citters brachten hun aandeel op het witte doek met dia's over Zwitserland, Deltawerken en over hun zeilboot. ZIERIKZEE Filmavond Ned. Bijbelgenootschap De Zierikzeese afdeling van het Ned. Bijbelgenootschap geeft woensdagavond 23 oktober a.s. een filmavond in het Ned. herv. verenigingsgebouw. Vertoond zullen worden de films: „Land van Elia" en „Leaves of the three" (bladeren van de boom). De film „Land van Elia" is een zwart wit film die een aaneenschakeling geeft van door scholieren getekende beelden over het land van de bijbel. Onder lei ding van prof. dr. Th. C. Vriezen wor den op het scherm de oude verhalen opnieuw tot leven gebracht. De kleurenfilm „Bladeren van een boom" is samengesteld naar aanleiding van Openb. 22 2 „en de bladeren van het geboomte zijn tot genezing der vol keren". Bladeren zijn voor het ver vaardigen van papier van geen bete kenis. Maar wel het hout, de pulp of liever de cellulose die tot papier wordt verwerkt. De film licht in een reeks kleurige opnamen daarover duidelijk in. Niet alleen bijbelvertalen is noodza kelijk, ook de vakkennis van de papier fabrikant, drukker en binder zijn hoogst belangrijk. Mevrouw en dr. Karl Win- guist laten in de film zien de vele moei ten en offers die gebracht worden om een volk, in dit geval van Eritrea, de bijbel te geven in hun eigen taal. De afdeling Zierikzee van de Nederland se Christen Vrouwenbond heeft vrijdag avond in het Nederlands hervormd ver enigingsgebouw een streekvergadering gehouden samen met de leden van de af delingen Bruinisse en Kerkwerve. Na de opening verwelkomde de presi dente, mejuffrouw E. C. de Ruijter, de leden, de gasten en de spreker van deze avond, de heer J. B. Oosterwelder, voor drachtskunstenaar en declamator te Amsterdam. De heer Oosterwelder hield een voordracht over „Het offensief in de Zwarte Bijlsteeg". Het verhaal handelde over de manier waarop vrouwen in de Jordaan zich ontfermden over een twee tal kinderen uit een gezin, waarvan de ouders alcoholisten waren. Door zijn jeugdwerk in deze Amsterdamse buurt had de heer Oosterwelder zijn voor dracht gedeeltelijk meebeleefd. Het ver haal werd voorgedragen in het onver valste Jordaans. Ja, Togal. En niet tegen reumatiek-alleen Ook griep en spit en zenuwpijnen verdwijnen, snel, afdoend en veilig. Neem daarom Togal-pastilles in huis. Zeker is zeker. Togal tegen pijn. Bij apoth. en drog. TOGAL 0.95; 2.40; 8.88. Ged. Staten van Zeeland zijn teleurge steld, dat de minister van landbouw en visserij de proef voor het kunstmatig verwateren van mosselen niet in Zee land wil laten plaatsvinden. Reeds eerder hebben G.S. de minister verzocht ook Zeeland te betrekken in het onderzoek, dat het rijksinstituut voor visserijonderzoek in de Waddenzee gaat instellen naar de mogelijkheid tot het aanleggen van kunstmatige verwa terplaatsen. Het college verzocht daar toe de minister op korte termijn met een vertegenwoordiging van het be drijfsleven een mondelinge toelichting te mogen geven. Dat achtte de bewinds man echter thans niet opportuun. De minister heeft nader overleg toe gezegd voordat hij tot aanwijzing van de definitieve plaats voor het kunstmatig verwateren van mosselen zal overgaan. Met betrekking tot de Deltaschade wij zen gedeputeerden er op, dat de vo rige minister van landbouw toegezegd heeft dat vóór de beëindiging van het parlementaire jaar 1962-1963 een wets ontwerp gegrond op artikel 8 van de Deltawet regelende de schadever goeding aan de gedupeerde oesterkwe kers, zou worden ingediend. Inmiddels is evenwel het nieuwe parle mentaire jaar begonnen, zonder dat het desbetreffende wetsontwerp is voorge legd. Het ziet er naar uit, dat de vergoe ding van Deltaschade aan anderen dan oesterkwekers eerst op langere termijn zal worden geregeld, beto gen G.S. Naast de individuele schadevergoeding vraagt de collectieve compensatie van de getroffen visserijgemeenschappen de aandacht. Met steun van de regering zal in Yerseke en later ook in Bruinisse, Tholen en Zierikzee de ontwikkeling van nieuwe bestaansbronnen moeten worden gestimuleerd. De belangstelling voor de Zeeuwse vis serijschool te Vlissingen blijft gering, zo vermelden G.S. tot slot. Het nieuwe cursusjaar is met 15 leerlingen gestart. DONDERDAG 24 OKTOBER 1963, 20.00 uur. City Theater te Middelburg. VRIJDAG 25 OKTOBER 1963, 20.00 uur, Concertzaal te Zierikzee (in samenw. met Kunstkring Zierikzee) (Advertentie) Middelburg City: Muiterij op de Bounty. 20 uur, 14 jaar. Electro: Razzia aan de Bosporus, 19.30 uui 18 jaar. Vlissingen Alhambra Muiterij op de Bounty, 20 uur, 14 Jaar. Luxor: De ge maskerke houwdegen, 20 uur, 14 Jaar. Britannia: Bijeenkomst Ver. van Huis vrouwen. 14 uur. Bergen op Zoom Dokters zonder masker, 20 uur, 18 jaar. Terneuzen Luxor: De duivelsclub, 20 uur, 18 jaar. Axel Het Centrum: Mondo Cane, 20 uur, 18 jaar. Sas van Gent Olympiatheater: Zondige liefde, 20 uur, 14 jaar. Oostburg Ledeltheater: Toneelgroep Studio met „De ingebeelde ziekte", voor Z.V.U. m.m.v. Nutsdep. Sluis-Aarden- burg, 20 uur. Goes Grand: Muiterij op de Bounty, 20 uur, 14 jaar. Zierikzee Herv. Verenigingsgebouw: Verg, rechtzinnig hervormden met lezing over Het Gezin", 20 uur. TONEELGROEP STUDIO met (Billy Liar) komedie van Keith Waterhouse en Willis Hall. Regie: Peter Oosthoek. - Vertaling: Paul Rodenko. Wim van den Brink - Nell Koppen - Lettie Oosthoek a.g. - Henk van Ulsen e.v.a. Middelburg: Toegangsbew. Ie rang a 4,75, 2e rang a ƒ3,50 (r.i.) in comb, met (week)lidmaatschapskaart Z.V.U. verkrijgb. bij de Z.V.U.-secr., Singelstr. 13, Mid delburg (van 11-12 en 14-17 uur), tel. 2715. Zierikzee: Toegangsbew. Ie rang a 3,75, 2e rang a ƒ2,75 (r.i.) in comb, met (week)lidmaatschapskaart Z.V.U. of Kunstkring. Kaartverkoop en loting op vrij dag 25 oktober a.s. om 10.30 uur aan de Concertzaal. Plaatsbespreken (na loting) 11.30 uur. Weeklidmaat- schapskaart Z.V.U. 0,75. Voor extra bussen zie raambiljetten en circulaire. Voor scholieren van 18 jaar af en militairen is een be perkt aantal kaarten d 1,75 (r.i.) beschikbaar. WESTENSCHOUWEN Huisvrouwen organiseerden een modeshow De afdeling Westerschouwen van de Ne derlandse Vereniging van Huisvrouwen heeft dezer dagen in „Het wapen van Burgh" een modeshow gehouden. De mannequins waren gerecruteerd uit ei gen leden en ook de muziek werd door eigen krachten verzorgd. Verschillende Schouwse firma's zorgden voor de kle ding en de sieraden. Er was voor ieder wat. Sportieve model len, zowel in de midden- als in de grote maten. De prijzen lagen binnen ieders bereik. De jumpers waren volgens de moderne lijn uitgevoerd, lang en met vrolijke zachte kleuren. Er waren veel pakjes, die zowel 2- als 3-delig gedragen kunnen worden. De rokken waren een voudig van model. In de japonnen waren vele variaties ver werkt. Zeer slank afkledend en de kleu ren waren veelal bruin, groen, blauw, zwart en antraciet. V-vormige en vier kant uitgesneden halzen vormden de hoofdschotel, hoewel ook enkele hoog gesloten exemplaren met de sluiting op de rug werden getoond. De sieraden die hierop gedragen, zeer goed uitkwamen, vertoonden ook de moderne lijn. Bij een voudige modellen werd veel goud gedra gen, wat het geheel een elegant aanzien gaf. De wintermantels waren lang van mo del, enige met een caperug. Ceintuur laag op de rug en met bont afgezette kragen. Hierbij werd een bontmuts ge dragen. Bij de donkere mantel was de koetsiershoed iets aparts. Sportief en flateeus waren de regenman tels, waarbij tweed een grote rol speelde. Nog steeds modellen met of zonder cein tuur. Een heel moderne creatie was het dragen van slobkousen bij regenkleding, naar een Parijs voorbeeld. Ook de bontjassen kwamen aan de beurt. Deze bestonden uit nylonhaar op schuimplastic. Bij de sportieve jassen viel het jockey petje op, gemaakt van kunstleer en een sportieve schoudertas. Een groot assor timent tassen was aanwezig, zowel voor visite als voor de middagtas. De schoe nen waren zeer modern, zowel in kleur als in vorm. BROUWERSHAVEN „Vlaggen" voor de plattelandsvrouwen De leden van de Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen in Brouwershaven hebben tijdens hun jongste bijeenkomst veel wetenswaardigheden gehoord over vlaggen. Over dit onderwerp werden zij op de hoogte gebracht door de heer J. Thurner uit Vlaardingen. Hij behandel de onder meer de betekenis van de kleuren in vlaggen, vertelde tal van bij zonderheden over de Nederlandse vlag en wees erop, dat de vlag in de eerste plaats het symbool is van eenheid en onafhankelijkheid van een volk. De presidente van de afdeling, mevrouw Versteegh bood de spreker een tegel met het wapen van Zeeland aan als herinnering aan zijn optreden in Brou wershaven. De leden namen tijdens de ze vergadering ook afscheid van me vrouw Gaanderse, die wegens haar ver trek naar Haamstede haar functie als tweede secretaresse neerlegde. Zij ont ving als dank voor haar werk een bondstegel. In de contactcommissie van de vijf plaatselijke vrouwenverenigin gen werd mevrouw De Koeyer gekozen. In de volgende bijeenkomst op 12 no vember spreekt Aimee van Tricht over „Wonen en werken" in Italië STAVENISSE Vogel- en bloemenshow te Stavenisse In het dorpshuis te Stavenisse heeft de Sint-Maartensdijkse vereniging „De Edelzanger" een vogel- en bloemenshow gehouden. De kwaliteit van de vogels was nog niet zo hoog, omdat de ten toonstelling nogal vroeg in het seizoen werd gehouden. De voorzitter van „De Edelzanger" de heer I. J. van Dalen, uit Scherpenisse, reikte zaterdagavond de prijzen uit. Een madarijn-eenaje van de gemeente Stavenisse "werd kampioen. In de afdeling tropische vogels werd een mozambique-sijsje van de heer K. Geu- guierre uit St.-Maartensdijk kampioen. De heer Geuguierre behaalde voor de derde achtereenvolgende maal de wissel beker. Uitslag kanaries, eigen kweek: 1. I. J. van Dalen te Scherpenisse. 2. idem, 3. M. de Vliet te Scherpenisse, 4. J. Vroegop te St.-Maartensdijk, 5 idem. Kanaries open klasse: 1. I. J. van Dalen te Scherpenisse. 2 idem, 3. J. Vroegop, St.-Maartensdijk, 4. en 5. I. J. van Dalen te Scherpenisse. Tropische vogels eigen kweek: 1. L. Poot te St.-Maartensdijk, 2. idem. Tropische vogels open klasse: 1. K. Geuguierre, St.-Maartensdijk, 2. M. de Viet te Scherpenisse, 3. W. Suur- land te Scherpenisse, 4. L. Poot te St.- Maartensdijk, 5. idem. Volières: 1. Joh. Vroegop te St.-Maartensdijk, 2. I. J. van Dalen te Scherpenisse, 3. P. Gunst te Stavenisse, 4. L, van Poortvliet te St.- Maartensdijk, 5. M. de Viet te Scherpe nisse, 6. J. Istha te Oud-Vossemeer. Fazanten: 1. M. de Viet te Scherpenisse, 2. J. Vroegop te St.-Maartensdijk, 3. A. Lindhout te St.-Maartensdijk, 4. J. Istha te Oud-Vossemeer. Vitrines: 1. L. Poot te Sint-Maartensdijk, 2. L. van Poort vliet te St.-Maartensdijk. AARDAPPELBEURS ROTTERDAM. 21 oktober. Klei-aardappelen, 35 mm opw.: Eigenheimers 1215.25. Bintjes 1011.50, Be velanders 12.5013.50. Meerlanders 11.50 12.50. IJselster 8.5010. Klei-aardappelen 38 mm opw.: Eigenheimers 1215.25. Bintjes 10.50—12. Klei-aardappelen voor export: Bintjes 35 mm opw. in 2 maten gesorteerd 11.75. Alpha 45 mm opw.: ID.To. Zandaardappelen 35 mm opw.: IJselster 78. Bintjes 8.50. Libertas 78. Zandaardappelen voor export: IJselster 40 mm opw. 9. Bintjes 35 mm opw. geen vraag. Diverse zandrassen 35 mm opw. 7.25. Stemming: binnenland prijshoudend, export flauw. Voeraardappelen 2i. Prijzen berekend per 100 kg en op de han- delsvoorwaarden, vastgesteld voor de ver koop van consumptieaardappelen op wagon, schip of auto. VEILING MIDDELBURG. 21 oktober. Fruit. Cox Orange 70-75 5659, 3 grof 3948. James Grieve 75-80 4647, 65-75 4648. Glorie van Holland 85-95 29, 80-90 28—34, 75-85 31—33, 70-80 30—33, 65-70 19— 31, 3 grof 2129. Black Alicante 159213. Ingrid Marie 70-op 40—41, 65-70 35—38, 65-75 41, 60-65 31. Comtesse de Paris 60-70 19, 55-60 17, 50-60 15. Groenten: Andijvie 2650. Sav. kool 2428. Rode kool 5Vz16. Witte kool 610. Prei 1124. Spinazie 3154. Postelein 505*3. Bos- peen 3032. Waspeen 1018. Glassla 1219. Natuursla 3V216. Spruiten 5477. Kassnij- bonen 161188. Dubb. sperc. bonen 111 138. Veldsla 89197. Bloemkool 4 st. 5168, 6 st. 32—49, 8 st. 18—30, 10 St. 12—15. Uien 13—17. MARKTBERICHT BARNEVELD. Eierveiling W.B.E. Aanvoer 343.240 stuks, handel kalm. Prijzen (per 100 stuks) eieren van 48 tot 53 gram 9.4010.62, 53 tot 58 gram 10.9012.37, 58 tot 63 gram 12.77—13.93, 63 tot 67 gram 14.21—14.94. GRAANBEURS ROTTERDAM. 21 okt. Tarwe, volgens monster basis 17 pet. vocht tot f 34,50, franco Rotterdam per schip, levering deze week. Zomergerst, volgens monster, f 23-f 26,50. Haver volgens monster f 21f 24. Groene erwten, volgens monster, f 40f 52,50, schokkers volgens monster f 40f 67.50. Franco Rotterdam. VEEMARKT ROTTERDAM. Totale aanvoer 1615 dieren. Vette koeien en ossen 1236. Varkens 359. Prijzen, resp. voor le, 2e en 3e kwaliteit: in ets per kg: vette koeien 305—340, 265—300, 235260. Varkens (levend gew.) 226, 224, 220. Vette koeien aanvoer korter, handel goed, prijzen wat hoger. Varkens (levend gew.) aanvoer als vorige week, handel vlug, prij zen hoger, prima vleesvarkens boven note ring, slachtzeugen 190200 per kg. VEILING BERGEN OP ZOOM. 21 oktober. Andijvie 1833. Sla 312. Bloem kool 1278. Witte kool 1014. Rode kool 3— 12. Boerenkool 712. Sav. kool 1228. Snij bonen 120220. Sperciebonen 60170. Was peen 1824. Bospeen 26. Breekpeen 6. Selde rij 10—30. Uien 8—18. Witlof 80—128. Aard appelen 613. Spruiten 40110. Prei 1828. Tomaten 2538. Cox Orange 4055. Goud renet 3038. Glorie van Holland 3238. VISMIJN COLIJNSPLAAT. Exportgarnalen 6297 kg, 0,7u0,92. Binnen landse garnalen 414 kg, 0,551,02. Doorge- draai*,Q garnalen 3365 kg. Schar 919 kg. Bot 420 kg. Schol 79 kg. Wijting 313 kg. Tong 13 kg. Paling 6 kg. Wulk 4 kg. Ongesorteer de vis 63 kg. De plaatselijke commissie van de Ruilverkaveling Stoppeldijk geeft met diep leedwezen kennis van het overlijden, tengevolge van een noodlottig ongeval, van haar onder-voorzitter de weled. heer JAC. DE FEYTER, die het werk van de ruilverkaveling, zowel bij de voorbereiding als bij de uitvoering, vele en be langrijke diensten heeft bewezen. Hij zal in onze herinnering blijven als deskundig bestuurder, meer echter nog als een zeer goede vriend. Dat hij ruste in vrede. Namens de plaatselijke commissie, Dr. ir. J. P. M. van der Wolf, voorzitter; burgemeester F. J. de Nijs, secretaris. Stoppeldijk. 19 oktober 1963. msHwwa Breng vooral deze maand - oktober - een bezoek aan een Bondsspaarbank, herkenbaar aan het embleem-met-de-bij. Ervaar wat goede spaarbank-service is van de spaarbank, die uitsluitend het belang van de spaarder dient, geen winst beoogt en geen groepsbelang kent. Leg een basis voor uw persoonlijke welvaart bij de PREDIKBEURTEN Gerei. Gemeente: Rilland-Bath, 23 okt., 7.30 ds. Karens; Yerseke, 25 okt., 7.30 stud. Weststrate; Borssele, 23 okt., 7.30 ds. Honkoop; Vlissingen, 24 okt., 7.30 ds. H. Rijksen; Westkapelle, 22 okt., 7.30 ds. Suyker; Tholen, 23 okt., 7.30 ds. Wisse; Sint-Annaland, 22 okt., 7 ds. Wisse; Sint-Phiiipsland, 24 okt., 7.30 ds. Karens. Tot onze grote droef heid is heden, na een geduldig gedragen lij den, van ons heenge gaan, onze innig ge liefde en zorgzame vrouw, moeder, be huwd- en grootmoe der, mevrouw ELIZABETH VERSPRILLE, geb. Risseeuw, op de leeftijd van ruim 61 jaar. Schoondijke: A. J. Versprille Kloetinge: F. P Versprille J. A. Versprille- Dhondt Annelies en Brammie. Schoondijke, 21 oktober 1963. De begrafenis zal plaatsvinden op don derdag 24 oktober a.s. des namiddags om 3 uur op de algemene begraafplaats te Schoondijke. Heden overleed, tot on ze grote droefheid, on ze lieve zuster, be huwdzuster en tante, mevrouw ELIZABETH VERSPRILLE, geb. Risseeuw, op de leeftijd van ruim 61 jaar. Fam. Risseeuw Schoondijke, 21 oktober 1963. Heden overleed onze geachte oud- en ere voorzitter de heer A. JANSE Wzn., Zijn warme belangstel ling voor onze vereni ging zullen wij ons blijvend herinneren. Namens het bestuur en de leden van de mu ziekvereniging „Luetor et Emergo" Zoutelande, 21 oktober 1963. Heden overleed onze geachte oud-patroon, de heer A. JANSE Wzn. Hij ruste in vrede. Namens het personeel van de firma A. Janse en Zoon. Zoutelande, 21 oktober 1963. AARD APPELMARKT ROTTERDAM. Weekbericht van makelaars. Vorige week begon met een stijgende ten dens, waardoor Bintje 35 mm opw. april levering maandag jl. opliep van f 15,50 tot f 19,90, terwijl dinsdag f 16 betaald werd. Daarna was de markt wat kalmer en bleef de prijs tot het einde van de week schom melen tussen f 15,70 en f 15,90, terwijl het slot was f 15,90 laten met f 15,80 bieden. Er werden totaal 133 contracten omgezet, waarvan in Bintje 35 mm 4 contr., no vember tot f 12,en f 12,20 en 94 contr., april tot prijzen van f 15,50 tot f 16,ter wijl in pootaardappelen november levering tot stand kwamen 35 contracten, waarvan 10 Bintjes „A" tot prijzen tussen f 21,60 en f 22,50 en 25 contracten Sirtema „A" tot f 15,50, alles per 100 kg. In de voorafgaande week beliep de omzet 130 contracten, waarvan 124 contr. con sumptie Bintjes en 6 contr. pootaardappelen. Het aantal openstaande contracten bedraagt nu 629 tegen 625 vorige week. VEILING ROTTERDAM. 18 oktober. Aardappelen 1014. Andijvie 2534. Bloemkool 1 A: 6 stuks per bak 37 62, 7 st. p. bak 2545, 8 st. p. bak 2439. 2 A: 6 st. per bak 17—39, 7 st. p. bak 16—30. Dubb. bonen 1 170—210. 2 130—170. Pronkbo- nen 110120. Kassnijbonen 190240. Rode kool 1116. Gele kool 14—19. Groene kool 21—25. Sla 1 1119, 2 9—11. Spinazie 2 42— 48. Spruiten 1 A 6183, 2 A 4664, 1 D 6977. Komkommers 60-70 5175, 50-60 41 —69, 40-50 34—58. Prei 20—35. Selderij 6— 12. Peterselie 712. Grote peen 712. Uien 4—19. Witlof 1 A 122—132, 2 A 83—126, 2 B 70111. Aanvoer 22.000 kg. Frankenthaler 152192. Black Alicante 144 168. Tomaten A 1 630 per bak, B 1 715, C 1 540. Cox's Orange Pippin 1 AA 47 67, 1 A 42—61, 1 B 30—54, 1 C 2542. James Grieve 1 AA 43—56, 1 A 41—53, 1 B 34—49, C 3140. Goudrenetten 1 A 3839, 1 B 3536, Ellisons Orange 1 AA 4246, 1 A 36 46, 1 B 3641, 1 C 2634. Ingr. Marie 1 A 3539, 1 B 3642. 1 C 2534. Glorie van Holland 1 AA 30—38, 1 A 27—40, 1 B 28—29, 1 C 21—26. Jonathan 1 AA 42, 1 A 43, St.- Remy 1 A 30, 1 B 30, 1 C 28—30. Legipont 1 AA 92, 1 A 43—53, 1 B 32—47, 1 C 23—34. Conference 1 A 2736, 1 B 2641, 1 C 19 35. Br. Alex Lucas 1 A 4447, IB 4345, C 3637. Doyenne du Cornice 1 A 90, 1 B 87, 1 C 79. VLASMARKT ROTTERDAM. 21 oktober 1963. Waterrootvlas: lage soorten van f 1,85 tot f 1,95, middensoorten van t 2,— tot f 2,15, best vlas van f 2,20 tot f 2,35. Dauwrootvlas van f 1,65 tot f 2,10. Breekvlas: van f 1,tot f 1,60, afhankelijk van kwaliteit en bewerking. Gezwingelde lokken: van f0,70 tot f 1,05. De aanvoer van waterrootvlas nam In de afgelopen week weer toe daar men op de meeste vlasserijen weer aan het zwinge len is. Het aanbod bestond hoofdzakelijk uit lagere- en middensoorten. De produktle van best vlas blijft nog klein. De prijzen konden goed gehandhaafd worden. De vraag naar dauwrootvlas blijft voldoende om het aanbod iedere week op te nemen, de pro- duktie wordt wat ruimer. De produktie van breekvlas blijft beperkt tot de dauwroot- soorten, alle merken worden regelmatig verkocht. Gezwingelde lokken komen iets ruimer aan de markt, de produktle wordt wekelijks verkocht, de prijzen blijven on veranderd. VEILING GOES. 21 oktober. Cox Orange Pippin 1 80-85 60, 75-80 59, 70-75 57, 65-70 49—52, 60-65 3840, 55-60 30, D 17, 2 70-75 48—54, 65-70 42-47, 60-69 33, grof 2540, fijn 11—25. Goudrenet 1 95-100 39, 90-95 38, 85-90 35—39, 80-85 34—37, 75-80 30,40—33, 70-75 27—28, 65-70 24—25, 2D 18—20, 2 80-85 29—30, 75-80 25—26, 70-75 25. 65-70 22, grof 22,60—24,20, fijn 19, val 15. Glo rie van Holland 1 80-85 30, 75-80 30, 70-79 27—28. 65-70 25. 2D 21—22, grof 20—21, fijn 15. Golden Delicious 1 80-85 71, 75-80 73, 70-75 64—66, 2 80-85 41, 75-80 34, 70-75 33, 65-70 30. Allington Pippin 1 75-80 33, 70-75 3132, 65-70 26—28, 60-65 20. 2 70-75 24, 65-70 22, 60-69 18, 2D 1315, grof 1721, fijn 9. Jonathan 1 80-85 28, 75-80 30—31, 70-75 28. 65-70 25—26, 60-65 18—19, 2D 13—15, 2 80-85 21. 75-80 20, 65-70 19. 60-65 17, grof 15—16. Saint Remy 1 75-85 28 69-75 27, 2D 23—24, 2 75-85 25. 65-75 25, grof 20. Zwijndr. Wijnpeer 1 60-65 19, 55- 60 22, 50-55 16, 2D 11, 2 60-65 17—19, 55-60 12— 20, 50-55 814, grof 12, fijn 6. Comtesse de Paris 1 70-75 18, 65-70 18, 60-65 14, 95-60 9, 2 70-75 16, 65-70 16. 60-65 12, 55-60 8, 2D 6, grof 10, fijn 7. Pachmans Triomph 1 70-75 23, 65-70 24, 60-65 24, 2D 14. Diverse appelen kroet 14. val 12. Black Alicante 1 168179, 2 155. Bramen per doos 2 1326, 3 13. Totale aanvoer hard fruit 6550 kisten. Groenten. Per stuk: Bloemkool Al 4970, A2 3446. BI 34—35, B2 20—25, afw. 12—27. Kropsla 1 18—25, 2 8—19, Cl 8—10. Knolsel derij 1 1215. Komkommers 1618. Per kg: Snijbonen 1 163—173, 2 159—163. Waspeen 1 27, 2 13—14, B 16. Andijvie 1 27—33, 2 25. Prei Al 16—22, A2 20—22. Witlof Al 126— 138, A2 114, BI 122, B2 94—95, afw. 26—60. Tomaten A 48—57, B 45—61, C 35—40. Veld sla 1 37—70. Rode kool 1 10. 2 5—6, BI 6. Gr. sav. kool 1 21—25. 2 17. Witte kool 1 11— 16. Uien 2 1011, afw. 6. Peen Cl 15. Aard appelen 9. VEILING TERNEUZEN. Glassla 1 1830—2390, C 770—950. Sla 2 460. Bloemkool A 59—71, A2 35—58, B 37—51, B2 26—44, C 13—18, afw. 12. Knolselderij 13—15. Selderij 11. Kroten 6. Bintjes 1 7901050. Andijvie 3140. Prinsessenbonen 2 66100. Rode kooi 816. Sav. kool 3545. Witte kool 78. Waspeen 2 27. Prei A2 1027. Spruiten 40—54. Tomaten A 34—68, A2 29—66. B2 26— 27. C 25—60. Witlof B 121—135, B2 126, afw. 8992. Appelen: Cox Orange 1 80 5960, 75 58—99, 70 55, 65 48-^19, 2 80 50—51, 75 48—49, 70 43—46, 3 grof 3233, 3 fijn 10. Goudrenet 1 85 33—34, 80 33. 75 29—30, 65 24, 2 85 27— 28. 75 23—24 70 23—25. 65 22. 2D 18—19, 3 grof 21—25, 3 fijn 15. Glorie van Holland 1 85 32—33, 80 27—28, 75 27—29, 70 26—28. 65 23— 24, 2 85 22, 80 19, 70 22. 65 20, 2D 15. 3 grof 19. 3 fijn 13. Jonathan 1 65 36—37. 60 28, 2 70 40, 65 24, 60 21, 2D 14. 3 grof 29, 3 fijn 10—12. Peren: D. du Cornice 2 80 7640, 75 8240, 70 8400, 65 8250. B. A, Lucas 1 80 40, 2D 14—15, 3 grof 20. 3 fijn 8. VEILING KAPELLE. 21 oktober. Industrie- en exportveiling. Br. Alex Lucas 1 80 47, 1 75 53. 1 70 52, 2 75 43, 2 70 45, 2 65 37, 2 D 60 22, 2 D 15, 3 grof 23, 3 fijn 11. Comtesse de Paris 1 70 18. 1 65 19, 1 60 16, 1 95 14, 2 70 18, 2 75 17. 2 65 18, 2 60 12, 2 55 8.50—9, 2 D 6.50, 3 grof 9.50, 3 fijn 36. Goudrenet 1 90 37, 1 85 35.90, 1 80 33.40—34.20, 1 75 30.20— 30.80, 1 70 27.30, 1 65 24—25, 2 85 28—30, 2 80 26—31, 2 75 26, 2 70 25—26, 2 65 23, 2 D 18—19, 3 grof 22—22.40, 3 fijn 16. Jona than 1 80 28, 1 75 32, 1 70 31. 1 65 29, 1 60 19, 2 60 16. 2 D 14. 3 grof 17. Cox's Orange Pippin 1 75 58. 1 70 57—59, 1 65 49, 1 60 36— 35, 1 55 26. 2 75 57. 2 70 55, 2 65 50. 2 60 36—41, 2 55 23—30, 2 D 19, 3 grof 4042, 3 fijn 16 Glorie van Holland 1 80 31, 1 75 31, 1 70 32, 1 65 25, 2 85 28. 2 80 28—29, 2 75 26, 2 70 29, 2 65 25, 2 D 17, 3 grof 20. 3 fijn 14. Laxton Superbe 1 80 26, 1 75 27. 1 70 24, 1 65 20, 1 60 15. sterappel 170 57, 1 65 53—55. I 60 50, 1 95 35, 2 D 16, 3 grof 26, 2 65 49, 2 60 32. 2 55 20. 3 fijn 13. St.- Remy 2 75 28. 2 65 27, 2 D 24. 3 grof 22, 3 fijn 13. Zw(jndr Wijnpeer 1 60 23, 1 55 22, 50 18, 2 55 17, 2 50 15, 2 D 10. 3 grof 17, 3 fijn 6.50. Doyenne du Cornice 2 80 83, 75 86. 2 70 87. 2 69 83. 2 D 63. 2 D 55 29. 3 grof 60. 3 fijn 2337. Legipont 1 70 47. 1 65 50, 1 60 4344, 1 55 32—34, 2 D 10, 3 grof 23, 3 fijn 8.50. Br. Lebrun 2 55 13. Bonne Louise 1 60 55, 155 55, 1 50 44, 2 60 48, 2 55 47 2 50 41, 2 D 14, 3 grof 23, 3 fijn 10. Br. Dilly 2 69 18. 2 60 17. 2 55 12, 2 50 10, 2 D 8.50. Nouveau Poiteau 2 65 13. 2 55 9.50, 3 grof 9.50. 3 fijn 6. Gleser Wildeman 2 63 53. 2 60 46. 2 55 37. 2 50 26, 2 D 22, 3 grof 35. Lomb. Calville 1 75 24, 1 70 24, 1 65 23, 1 60 20. Zoete Ermgaard 2 D 31, 3 fijn 12, 1 55 39. Kweepeer 3 grof 70. Geplukte kroet- appels 12, val kroetappels 12.80, val Goud renet 15, kroetperen 3. Bramen industrie 2 92, bramen per doos 2 25—38. Gewone veiling. Noten p. st. 1 7. Ananas meloenen per st. 1 26—28. 2 17—19. aard appels 2 23, kriel 1. Groenteveiling. Bloemkool 15t». Prei lv 22. Kassnijbonen 145.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1963 | | pagina 17