Meer samenwerking kruisverenigingen Sport en wedstrijden condito medicon ZUID-BEVELAND Centrale werkplaats onderwerp discussie AGENDA Olympische Spelen in Mexico City Gereformeerde jeugd met appel op eigen taak geinspireerd VU c Sportuitslagen Geen overwinning voor M.M.H.C. MEEUWEN WON VAN SPUI: 2 - 0 Amsterdammers vluchtten voor grote brand Groep ongewenste(?) Turken in ons land (Slot van pagina 1 Verschuiving Raad Wemeldinge Inleiding KLOET1NGE Ereprijs voor het hervormd kerkkooi WOLPHAARTSDIJK Onderwi j sbenoemin g BIEZELINGE Bejaarde bromfietser door auto aangereden KAPELLE Actie vluchtelingenhulp GOES Muziekshow voor Goese jeugd 's-HEERENHOEK Stoffencollectie voor Boerinnenj eugdbond Vergadering Zeeuwse Nutsbibliotheken Tijdens „Hedenesse"-weekend Bespreking instuif en open jeugdwerk Z.F.C. won met 4-2 van E.D.O. In Prins van Oranjete Goes „Meedoen aan het werk van de kerk BETERE PRESTATIES IN DE SPORT Condito 24 stuks f. 3,60 klubverpakking 144 stuks f.17,- MedtCOn 8 stuks f. 0,75 klubverpakking 48 stuks f. 3,60 Eshjerg in 1964 weer in toernooi om Europa-cup Brit Penrose verloor weer Amateurs wonnen met 4-3 van de Volewijckers Nederland zacht eitje, menen de Denen Hongarije versloeg Oost-Duitsland Turners leden nederlaag tegen Oostenrijk Damwedstrijden Indonesische infiltranten op Penang Jongen gedood op onbewaakte overweg MAANDAG 21 OKTOBER 1963 WISSEL BEVELANDEN PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 5 Hij zei het verontrustend te vinden, dat het werk de belangstelling van de gewone leden dreigt te verliezen. Hij pleitte voor het zoeken naar we gen, die de belangstelling weer zullen doen toenemen. De heer Everwijn was van me ning, dat de plaatselijke besturen veel kunnen doen, door bijvoorbeeld bezoek te brengen aan de leden. Ook voor de wijkverpleegsters zag hij in dit verband een taak weggelegd. De vertegenwoordiger van het pro vinciaal bestuur tevens voorzit ter van het Wit-Gele Kruis de heer J. M. A. C. van Dongen toonde zich verheugd, dat het Groene Kruis er prijs op stelt de problemen samen op te lossen. „Wij moeten ons er op beraden of er geen taken zijn, die we gezamenlijk kunnen vervullen", aldus de heer V'an Dongen. Hij zei, dat op het ogenblik wordt bestudeerd of er voor wat het subsidiëren van het kruiswerk betreft, geen verschuiving moet plaatshebben van de provincie naar de gemeentebesturen. In de ontwikkelingen die de kruis verenigingen meemaken, zag hij in de eerste plaats een taak voor de Zeeuwen zelf. De overheid dacht hij een aanvullende functie toe. De voorzitter van het Oranje-Groene Kruis, de 'heer D. Boone, was even eens bijzonder te spreken over de sa- menwerkingsgedachte van de heer Everwijn. „Wij moeten zeer spoedig bij elkaar komen, maar wie zal de kat de bel aanbinden", vroeg hij zich af. Burgemeester A. C. Willemsen van Yerseke, tevens vice-voorzitter van het Groene Kruis te Yerseke welke afdeling de organisatie van de ver gadering in handen had verzeker de, dat er tussen zijn vereniging en de christelijke wijkverpleging reeds een uitstekende samenwerking be staat Hij sprak voorts uit naam van zijn vereniging en als burgemeester een woord van welkom tot de afge vaardigden van de 50 van de 76 ver enigingen, die op deze bijeenkomst waren vertegenwoordigd. ling en qua leeftijd. De heer Mes- schaert merkte op, dat men heeft be rekend, dat de gemiddelde contribu tie van de leden 12 zou moeten be dragen. „Het landelijk gemiddelde bedraagt echter nog maar 7,91, ter wijl er in Zeeland gemiddeld slechts 7 wordt betaald", aldus de alge meen secretaris. Hij pleitte ten slot te voor een voortdurende bestudering van alle problemen, zowel op plaat- lijk als provinciaal en landelijk ni veau. Tijdens de huishoudelijke vergade ring werden de aftredende bestuurs leden, mr- A. J. van der Hoeven, J. C. Hoftijzer en M. C. Polderman her kozen. In de vacature van dokter L. P. Maas te Kortgene werd voorzien door de benoeming van drs. A. van de Ban, hervormd predikant te Kam perland. De heer Everwijn sprak en kele waarderende woorden over het werk van dokter Maas, die tien jaar lid van het bestuur is geweest. De organisatie van de algemene verga dering in 1964 werd voorlopig aan Oostburg toegewezen. (Advertentie) Na de middagpauze, hield de alge meen secretaris van de ANV „Het Groene Kruis", mr. R. Messchaert, een inleiding over „Zal de ketting het houden?" Hij gaf een overzicht van de problemen, die het Deltaplan voor de Zeeuwse kruisverenigingen met zich zal meebrengen. Hij was van mening, dat men niet aan die problemen voorbij moet gaan, maar dat men ze moet onderzoeken en dan naar bevind van zaken moet behan delen. Volgens hem is de vraag of de be woners van het Deltagebied een be zienswaardigheid worden zoals die van Marken en Volendam of dat zij als een voorbeeld worden gesteld voor anderen. Mr. Messchaert was van mening, dat in de toekomstige con stellatie de plaatselijke verbanden de fundamenten zijn, waarop alle pro- vincale verenigingen moeten steunen. In de plaatselijke verbanden onder scheidde hij vier niveaus. Op de eer ste plaats de leden. „Wil het plaat selijk verband goed werken, dan moet men de leden zoveel mogelijk bij het werk betrekken", aldus de heer Mes schaert. Als tweede niveau noemde de alge meen secretaris van de ANV de wer kers. Zij moeten volgens hem op de hoogte blijven door regelmatige scho ling. De factor werk zag hij als derde ni veau. „Het werk, dat in het plaat selijk verband gebeurt, moet aan de tijd zijn aangepast. Wilt U uw wijk verpleegster kunnen steunen bij haar werk, dan moet U op de hoogte blij ven van de moderne ontwikkelingen", aldus de heer Messchaert. Als vierde niveau beschouwde hij het bestuur, de eerste dienaar van het werk. Hf) was van mening, dat het bestuur bij moet blijven qua instel- Het Ned. hervormd kerkkoor te Kloe- tinge behaalde dezer dagen op het te Rotterdam gehouden concours van de Bond van ehr. zang- en oratoriumver enigingen in Nederland een eerste prijs in de ereafdeling, met 301 punten. Jury leden waren de heren Herman de Wolf en Mees van Huis. Advertentie MILANO ITALIA de frisse pittig geurende „Italiaanse herenlijn" voor de sportieve man In de vrijdagavond gehouden gemeente raad van Wemeldinge deelde burge meester C. N. F. van Sas mede dat tot adjunct-commies ter secretarie benoemd is de heer Risseeuw te Middelburg, thans werkzaam ter secretarie van Kruiningen. Eervol ontslag werd ver leend aan de heer C. F. Steketee als on derwijzer aan de openbare lagere school in verband met zijn benoeming te Goes, en aan de heer M. C. Lindenberg als se cretaris-penningmeester van het burger lijk armbestuur, deze laatste per 1 mei 1964. De heer M. Zuijdwegt (p.v.d.a.) zag gaarne dat b. en w. informaties inwon nen over de centrale werkplaats ,De Be- velanden". De daar werkenden moeten iedere week 11 uur reizen, hetgeen de heer Zuijdwegt, vooral in de winter, wel wat bezwaarlijk vond. Besloten werd tot de verkoop van een aantal woningwetwoningen. Het betreft hier de panden Prinses Beatrixweg 39, dat voor 14.103,verkocht wordt aan de heer L. M. Zuijdwegt, Oranjeboom straat 1B, aan de heer W. Wagenaar voor 11.426,Prinses Julianastraat 42 aan de heer C. J. van Veldhuizen voor 8946,— en Prinses Julianastraat 54 aan de heer F. J. van Dokkum voor 9302,—. Na uitgebreide discussie, waarbij de bouw van een nieuwe school nog ter sprake kwam, werd het bedrag per leer ling voor de openbare lagere school voor 1964 vastgesteld op 50,24. De burge meester meende dat de nieuwe school nog wel enkele jaren op zich zou laten wachten. Betreffende de bouw van het nieuwe gemeentehuis merkte de heer Zuijdwegt op dat het rapport hierover teveel was opgeblazen. Hij zag liever gewoon ge steld dat het oude gemeentehuis is ver sleten en „dat we nu wel eens graag een nieuw zouden hebben". Toegevoegd agendapunt was de vraag van b. en w. tot machtiging voor de aankoop van grond van de neer D. J. Tjoonk aan de oostzijde van de Molen straat. Tot onderwijzer aan de school van de gereformeerde gemeente te Wolphaarts- dijk werd benoemd de heer D. Bijl te Scherpenisse. Op de kruising Rijksweg-Smokkelhoek- weg te Biezelinge is vrijdagmiddag om streeks vier uur de 71-jarige heer C. W. van de P. uit Biezelinge met zijn brom fiets in botsing gekomen met een per sonenauto. Van de P. kwam uit de richting Eieze- linge en wilde de rijksweg oversteken. Hij merkte te laat de uit de richting Kruiningen naderende auto, bestuurd door R. P. N. V. uit Dinteloord. Van de P. en zijn achterop zittend kleindochter tje werden door de botsing tegen het wegdek gesmakt, waarbij beiden lichte verwondingen opliepen. Na door dokter Facee Schaeffer behandeld te zijn kon den zij huiswaarts keren. De bestuur der van de personenauto kwam met de schrik vrij. Zowel de bromfiets als de auto liepen flinke beschadigingen op. De actie voor vluchtelingenhulp die vanavond onder het motto „Hun laatste kans" in het gehele land zal plaatsvin den, zal ook te Kapelle krachtig worden After shaves v.a. 3,95 Pre-shaves v.a. 5,50 in atomizer 7,50 Seheercrème ƒ2,75 Haarcrèmes ƒ2,95 Brillantines ƒ4,75 Haarlotions v.a. 5,75 Talks v.a. 3,95 Uil1 O ll.l Middelburg - City Muiterij op de Bounty. 20 uur, 14 Jaar Concert- en Gehoorzaal: Recital Hans Richter-Haaser voor Z.V.U., 20 uur. Vlissingen Alhambra: Muiterij op de Bounty, 20 uur, 14 jaar. Bergen op Zoom Roxy: Oproer op de Defiant, 20 uur, 14 Jaar. Hulst Bioscoopgebouw: Madame sans Gêne, 20 uur, 14 Jaar. Goes Grand: Muiterij op de Bounty, 20 uur, 14 jaar. Goese lyceum: najaarsver gadering Volksonderwijs Goes, 20 uur. Landbouw: Ledenvergadering Bond van Gepensioneerden op Noord- en Zuid- Beveland, 14 uur. Bi) het opsteken van een sigaret verloor de 18-jarige A. J. R. uit Zuidzande za terdagmiddag ter hoogte van het bejaar dentehuis aan de Hoogstraat te Sluis de macht over het stuurwaarbij de door hem bestuurde wagen op de kop in de naast de weg gelegen sloot terecht kwam. Hoewel de wagen totaal vernield werd, kon de jongeman ongedeerd uit het wrak van de auto kruipen. aangepakt. Op het tijdstip, dat deze ac tie ondersteuning krijgt van radio en televisie, zullen vijftig jeugdige vrijwil ligers in de drie dorpen van deze ge meente op stap gaan om de gaven voor hulpverlening in ontvangst te nemen. Voor het dorp Kapelle zal dat het in zamelen van zakjes zijn die reeds eer der huis-aan-huis zijn verspreid; te Bie zelinge en Schore zal een rondgang ge maakt worden met collectebussen. De Internationale Artiesten Combina tie heeft de Goese jeugd zaterdagavond een muziekshow volgens het „klassie ke" stramien voorgezet: in de Prins van Oranje" was er een optreden van 5 instrumentale ensembles en twee zang duo's die het vooral na de pauze vrij talrijke publiek de platensuccessen van de laatste tijd brachten. Het hoogtepunt van deze show vormde de zang van het jeugdige „Duo Ale- gria", de eerste prijswinnaars van het t.v.-programma „Nieuwe Oogst". Zij vertolkten voortreffelijk enkele tempe ramentvolle Spaanse nummers en kre gen daarvoor veel bijval van de zaal. „The Telstars" uit Den Haag brachten een viertal toppers in het gen re van de Everly Brothers ten gehore. Dan was er Harry Dilont in het pro gramma aangekondigd als „de Neder landse Johnny Halliday" die met be geleiding van „The Rocking Alligators" dan ook verschillende successen van dit Franse idool zong. En verder was er elektrische gitaarmu ziek. Veel elektrische gitaarmuziek. Van ,The Rocking Alligators", „The Sap phires", „The Black Jets" en „The Ar rows". Raymond Dobbe introduceerde de optredende ensembles bij de zaal. Na afloop kon er gedanst worden op de muziek van „The Arrows" en „The Rocking Silver Strings" uit Schiedam. In de Jeugdhoeve te 's Heerenhoek hield de Boerinnenjeugdbond haar eerste ver gadering van dit seizoen. Er was een goede opkomst van de leden, die tij dens deze bijeenkomst veel belangstel ling toonden voor de stoffencollectie van ,,'t Modehuis" te Goes. De collectie werd getoond door mevrouw Dominicus. Na de pauze genoten de dames van dia's van bruidscoiletten, die op het atelier van deze firma vervaardigd waren. De presidente, mej. N. van Stee opende en sloot deze geslaagde bij eenkomst. De „Stichting Zeeuwse Nutsbibliothe ken" heeft zaterdagmiddag in hotel „De Korenbeurs" te Goes haar najaarsbij eenkomst gehouden. De voorzitter, de heer F. H. J. Dieperink richtte in zijn openingswoord een bijzonder woord van welkom tot de vertegenwoordigster van het hoofdbestuur, mej. A. Jacobs, die enkele huishoudelijke mededelingen deed. Verder werd tijdens deze bijeen komst gesproken over een samenwer king met de Centrale Plattelandsbiblio theek, die voor beide instellingen nut tig zou zijn. Met deze bibliotheek is overleg over dieze zaak aan de gang. In de rondvraag brachten de afgevaar digden van Tholen, Kapelle, Vlissingen, Yerseke, Groede en Aardenburg verslag uit over de gang van zaken in hun bi bliotheek. De afgevaardigden van Sluis en Zierikzee waren verhinderd de ver gadering bij te wonen. Kerkeraadsafgevaardigden en medewer kers hebben zaterdag en zondag in ho tel „De Wielingen" te Cadzand-Bad een „Hedenesse"-conferentie meegemaakt, die uitging van de provinciale commis sie voor Jeugdwerk van de Nederlandse Hervormde Kerk. Thema voor de onder leiding van wika R. Wasterval gehou den conferentie was het instuif- en open jeugdwerk. De deelnemers werden begroet door ds. E. P. J. Jebbink. Zaterdagavond spraken wika A. Jansen uit Middelburg en de heer B. de Wilt uit Kloetinge over de achtergronden van het open jeugdwerk ln deze be spreking werd er duidelijk de nadruk op gelegd, dat het open jeugdwerk niet de doelstelling van een godsdienstige beïnvloeding heeft, maar meer het ka rakter draagt van een vormende ont spanning. Zondagmorgen werd er een huisdienst gehouden. Voorganger was wika Was terval. 's Middags volgde er een inlei ding van wika T. E. Hiensch uit Goes over de praktijk van het open jeugd werk. De conferentie wordt in het voor jaar 1964 door een tweede weekend ge volgd. Dan zullen een aantal jongeren naar hun wensen worden gevraagd. Het Internationaal olympisch comité heeft in Baden-Baden, volkomen tegen de verwachting in, Mexico City aange wezen als plaats waar in 1968 de olym pische zomerspelen zullen worden ge houden. Er waren vier kandidaten, te weten Lyon, Detroit, Mexico City en Buenos Aires. De eerste twee" plaatsen schenen sterk favoriet. In de stemming kreeg Mexico 30 stemmen, Detroit 14, Lyon 12 en Buenos Aires 2. Hoewel nog lang niet vaststaat wan neer de spelen precies worden gehouden is toch zeer waarschijnlijk dat de pe riode van 12 tot 27 oktober zal worden gekozen, omdat dan volgens de statistie ken de meteorologische omstandigheden het gunstigst zijn. Het voornaamste bezwaar tegen het voortreffelijk geoutilleerde Mexico City was de hoge ligging. Volgens het rap port zouden atleten in enkele dagen tijds echter volkomen kunnen acclimatiseren. De Mexicaanse hoofdstad zou, zo zei generaal Jose de Jesus Clark Flores, chef d'équipe van de 15 man die Mexico afvaardigde, bij wijze van spreken de olympische spelen van 1964 nog kunnen organiseren. De stad heeft 29 stadions, sporthallen en andere belangrijke sport terreinen. Op 1100 plaatsen kunnen vol leybalwedstrijden worden gespeeld, er zijn voorts 830 voetbalvelden, 610 honk- balvelden, 190 tennisbanen, 115 zwem baden en 150 worstelarena's De enige wedstrijd in het betaalde voetbal tussen EDO en ZFC, gespeeld voor de twee de divisie A, is geëindigd in een 42-over- winning voor ZFC. De stand is nu: Alkmaar 713, Zwartemeer 710, Leeuwar den 7—9, RCH 79, t' Gooi 7—9, Tubantia 78, PEC 77, Hilversum 77, Haarlem 7 7, Zwolse Boys 7—7, HVC 7—6, EDO 8—6. Be Quick 7—5, KFC 7—4, ZFC 8—4, Heeren veen 73. Met een appelbijeenkomst hebben de streekverbanden van de gereformeerde jeugdverenigingen op de beide Bevelan- den vrijdagavond de leden geïnspireerd voor het werk in het nieuwe seizoen. Zeshonderdvijftig jongelui verschenen in „De Prins van Oranje" te Goes op dit jeugdappel. Zij beluisterden er onder meer een toespraak van ds. E. Jansen uit Goes onder de titel „Dringend ap pel". Ds. Jansen drong er bij de jongelui op aan om op de weg die de jeugdvereni gingen zijn ingeslagen voort te gaan. Naar zijn mening zou de jeugd van de verschillende kerkgenootschappen in Zeeland bijvoorbeeld mee kunnen helpen door het evangelie op een verantwoorde manier aan de stranden te brengen. Ds. Jansen legde de deelnemers aan dit ap pel deze suggestie voor aan het slot van zijn betoog, waarin hij eerst stilstond bij de verschillen, die er vroeger en nu waren bij het jeugdwerk. Daarbij wees hij erop, dat de jeugd vroe ger vaak „vrijblijvend" met de bijbel bezig was: zij werd niet werkelijk in het werk betrokken. Wat de ontspan ning op de club betreft merkte de Goese predikant op, dat die vroeger alleen tij dens het „jaarfeest" aan de orde kwam. „Maar naast de bijbel is ont spanning altijd op zijn plaats, zoals dat nu op de clubs het geval is", zo meende spreker. Mevrouw Tamminga-Butfer zong met pianobegeleiding van de heer Advertentie Elke sportman kan nu op veilige wijze zijn uithoudingsvermogen vergroten en betere prestaties leveren. Met Condito, het verant woorde anti-vermoeidheidstablet waarmee reeds goede ervaringen zijn opgedaan. En met Medicon, het verbeterde glucosetablet, als energiebron. Bevat extra vitamine C. Voorkomt dorst! Medica-Sport produkten: alleen in apotheken en drogisterijen. I (cvit.iminiscerdc glucose tabletten £IN MEOiCA-SPORT PKODUKT MEDICA N.V.- 'S-HERTOGENBOSCH Tamminga enkele liederen: „De vreem deling van Galilea", „Jesus unser Trost und Leben" en „Jeruzalem". Ontspanning was er tijdens deze bijeen komst in ruime mate. Door middel van samenzang bijvoorbeeld. De christelijke muziekvereniging O.N.D.A. uit Middel burg begeleidde dit gezamenlijk optre den. Het muziekgezelschap had ook al leen een aandeel in het programma. Het korps vertolkte enkele muzieknummers, die veel bijval kregen. En verder was er en „kleinkunstprogramma", dat een groep leerlingen van de Middelburgse rijkskweekschool -leden van de school club „Concordia" voor zijn rekening nam. Zij brachten met animo en verve een aantal schetsjes, waarin „het leven van een diplomaat en zijn gezin" op de hak werden genomen. Zij boekten er veel succes mee. De voorzitter van het streekverband Noord-Beveland, de heer P. Leendertse, had dit „Jeugdappel 1963" met het le zen van een bijbelgedeelte 1 Johan nes 5 vers 18 tot 24 en een wel komstwoord geopend, de voorzitter van de afdeling Zeeland van de Bond van gereformeerde jeugdverenigingen, de heer J. P. Balkenende, sloot de bijeen komst. ZONDAGVOETBAL. Reserve 1 klas: RCS 2Luctor 2 32, Zee- tandia 2Oostburg 2 23, Zeeland Sport 3 Biervliet 2 61, Goes 3Vogelwaarde 2 2 2. Breskens 2Vlissingen 4 91. 2e klas A: Cortgene 1Middelburg 4 23, Kruiningen 2Walcheren 2 44, Volharding 32 1Vlissingen 5 72, Zeeland Sport 4 Hansw. Boys 2 11. 2e klas B: Aardenburg 2Ria W 1 64, Ter- neuzen 3Breskens 3 102, HVV '24 3Steen 2 14, Corn Boys 3Sluiskil 2 25. 2e klas C: Dreischor 2Renesse 2 34, Zie rikzee 3—Burgh 2 0—1, SVOWK 1—Brouwers haven 1 22. 3e klas A: Zeelandia 3Domburg 2 10, Walcheren 3RCS 3 33. 3e klas B: Goes 4Yerseke 2 22, Zeeland Sport 5—Luctor 3 33, Lewed. Boys 2Ro- bur 2 32, 's-H. Arendskerke 1Kwaden- damme 2 30, Kruiningen 3Middelb. Boys 1 1—6. 3e klas C: Clinge 3Axel 3 10, IJzendijke 3Ria W 2 43, Graauw 1Hontenisse 3 7 0 IJzendijke 2Schoondijke 3 110. ZATERUAGVOETBAL. KNVB Noord-Brabant: 3e klas: SPSTho- lense Boys 3 20. HOCKEY. MMHC 1—Warande 1 0—0, MMHC 2—Wa rande 2 03, jongens: MMHC APush B 7—0, MMHC B—Breda B 2—3, meisjes: MMHC-Breda Q 1—1. KORFBAL. Zuid-Holland: 1: SwiftOSCR 47, Zuider kwartierOns Eibernest 2 84, Quick— Vicus Oriëntus 910, FluksHKV 2 47, SperwersAlgemene 54, 2A: HKV 3Het Zuiden 2—4, ODO—HSV 6—8, Tjoba—Achil les 47, GymnasiastenCharlois 80, 3B: AnimoDe Spartaan 63, FortunaWION 82, SchiedamKwiek 33, HSVBlauw Wit '51 23, 3C: Hou StandVelox 65, DKV—PAMS 2—9, TOV—De Raven 2—3, To goTrekvogels 710. ZKB: 1: Togo 2—Tjoba 2 8—9, Volharding 1 Swift 2 36, 2A: Vedo 1Zuidwesters 2 8—2, Blauw Wit 1—TOP 10—4, Atlas—Animo 3 71, 2B: Blauw Wit 2Zeelandia 23, Olympia 1—Tjoba 3 11—2, 3A: Animo 4— Animo 5 52, Swift 5Ondo 2 36, Storm vogels—BKC 2—8, Vedo 2—Dos '55 3—6, 3B: Elto 2Blauw Wit 3 64, Togo 4Luctor 2 23, CVV—Volharding 2 151. Adspiranten: A: Atlas—Animo A 31, Swift BSwift A 49, Ondo AZuidwesters A 2 1, B: Animo BDos '55 A 1—7, Ondo B KVL 07, C: Swift KwiekAnimo D 40, D: LuctorDe Poel 53, Blauw Wit A- Elto A 71, E: VolhardingSwift Lenig 11, OlympiaTjoba B 32. Pupillen: A: Zuidwesters A—Dos *55 A 90, B: Zuidwesters BDos '55 B 20, Swift B Animo 00, C: Tjoba A—Olympia A 20, D: Blauw Wit BTjoba B 70, Volharding —Togo C 30. HANDBAL. Overgangsklas: dames: VHC—Walcheren 1 3. Sittardia—DWS 7—6, Quintus—PSV 2—2, SwiftPosterholt 91. Heren: Hermes- -BSV 716, TonidoDynamo 713, Hellas 2 WLC/DES 9—13, Swift—EBHV 16—6. District Zuid B: Dames le klas: Olympus BI. Wit 2—3, EBHV—Zld. Sport 104, Hon tenisseSIOS 25, MarathonTachos 80. Heren ^e klas: EMMMarathon 88, Hellas Tachos 1010, SOATaxandria 57. Were Di—Volt 11—6 Zeeland. Dames 2e klas B: EMMMarathon 2 63, LuctorFortuna 33. Heren 2e klas B: Marathon 2Walcheren 510, Tonido 2 Fortuna 719, SIOSODI 54. Afdeling le klas (heren): Olympus 2SIOS 2 411. Dames junioren: WalcherenOlym pus 52, SluiskilRober 120. Heren junio ren: TonidoFortuna 34, MarathonSIOS 7—S. Jongens: TonidoFortuna A 211, For tuna BODI 111. Meisjes A: Marathon B Marathon A 311, Walcheren CWalcheren A 24. Meisjes B: SluiskilRober A 3—4, HontenisseHellas 90. Het eerste herenelftal van de Middel burgse hockeyclub, dat in de sterkste samenstelling uitkwam tegen Warande, heeft het niet tot een overwinning kun nen brengen. Voor de rust was het een vrij gelijk opgaande strijd, al speelde Warande feller. Zowel MMHC als Warande kregen enige scoringskansen, maar deze werden niet benut. Na de rust zag men ongeveer hetzelfde spelbeeld, al hadden de gast heren een kleine veldmeerderheid. De Oosterhoutse defensie kreeg het af en toe zwaar te verduren, maar doordat onderling samenspel in de Middelburgse voorhoede ontbrak kon het niet tot sco ren komen. Doordat deze wedstrijd ge lijk eindigde blijft Warande de onderste plaats innemen op de ranglijst, MMHC bezet nog steeds de voorlaatste plaats. Het tweede herenteam van MMHC heeft in Warande II zijn meerdere moeten er kennen. Voor de rust waren de Middel burgers meer in de aanval, maar wan neer de MMHC-voorhoede voor het Oos terhoutse doel verscheen, faalden zij. In de 29e minuut zette Warande een mooie aanval op en doordat de Middel burgse defensie de bal tweemaal miste, wist Warande de leiding te nemen. Na de thee daalde het tempo van MMHC zeer snel en Warande kwam nu in de aanval en wist de Middelburgse doel man nog tweemaal te passeren. Wel probeerden de gastheren de eer nog ie redden, doch dit gelukte niet. Elf dagen na de vernietigende neder laag tegen PSV (17) heeft Esbjerg zich wederom kandidaat gesteld voor het toernooi om de Europese beker. Zondag jl. zegvierden de voetballers uit Esbjerg met 40 over Veile en be reikten daarmee voor de derde maal in successie het Deens kampioenschap. Met 31 punten staat het met grote voor sprong op Kopenhagen (25) en Odense (21) aan de leiding en is niet meer te bereiken. De uitslagen van de zaterdag gespeelde partijen in de dertiende ronde van het zone-schaaktoernooi te Enschede luiden: Darga (W.-Dld.)Durao (Portugal) 1 0; Kupper (Z\yits.)Pomar (Spanje) 10; Heidenfeld (Ierland)Aitken (Schotland) 12; Langyel (Honga rije)Penrose (Engeland) 1—0; Gligo- ric (Z.-Slavië)Van Scheltinga (Ned.) 10; Boey (België)Popov (Bulgarije) 0-1; Llado (Spanje)Tatai (Italië) 10; Mazzoni (Frankrijk)Filip (Tsje- cho-Slowakije) 01. De stand na 13 ronden luidt: 1. Gligoric 10 pnt. uit 12 partijen; 2. Lengyel, 9% 12); 3. Darga, 9% (13); 4. Filip, 9 (13); 5. Kupper, 8% (13); 6. en 7. Pomar en Penrose, beiden 8 uit 12; 8. Popov, 7 en 1 afgebr. (12); 9. Boey, 5 en 1 afgebr. (12); 10. Tatai, 5 en 1 afgebr. (13); 11. Llado, 4% en 1 afgebr. (12); 12. en 13. Mazzoni en Van Scheltinga, beiden 4% (12); 14. Altken. 3% (12); 15. Durao, 3 (12); 16. Heidenfeld, 2% (12); 17. Philippe (Lux.) (12) Het Nederlandse amateurelftal heeft zondagmorgen een uitstekende oefen wedstrijd gespeeld tegen De Vole wijckers, die door de amateurs met 4—3 werd gewonnen. Linksbuiten Van der Berg (Sparta '25) en linksbinnen Mul der (WVV), bezorgden hun ploeg een 20 voorsprong, maar door Frits Kick werd de ruststand 21. In de tweede helft konden de amateurs, bij wie spil Gomlach (Achilles Assen) uitblonk door Van der Berg en midvoor Van Rhenen (Zeist) steeds uitlopen tot 31 en 42, waardoor De Volewijckers (doelpunten Van Schaft en Peter de Ruiter) niet meer op gelijke voet kon den komen. In Denemarken heerst vreugde over het resultaat van de in Tarragona verrichte loting voor de Europabeker van landen teams. Dat resultaat had voor Dene marken niet gunstiger kunnen zijn, meent men. Denemarken heeft de eerste wedstrijd tegen Albanië met 4-0 gewonnen en ver wacht zich zonder moeite te plaatsen voor de volgende ronde, waarin tegen Nederland of Luxemburg moet worden gespeeld. „Dit is de eerste maal dat we uitkomen voor de landbeker en tot dusverre heeft het ons fantastisch meegezeten. Na Malta kregen we Albanië en nu komen we tegen Nederland of Luxemburg, de zwaksten die nog in het toernooi zijn", verklaarde Poul Petersen, de leider van de nationale ploeg, die zelf een inter nationale back is geweest. „Getuige on ze laatste 4-1 overwinning, kunnen we Nederland hebben en als Luxemburg van Nederland zou winnen, zou ons dat ook niet verontrusten", aldus Poulsen, Hongarije heeft de eerste wedstrijd te gen Oost-Duitsland voor de achtste fi nales van het toernooi om de Europese beker voor landenploegen, welke zater dagmiddag voor 70.000 toeschouwers in het Walter Ulbricht-stadion te Oost- Berlijn werd gespeeld met 21 gewon nen. Bij de rust leidden de Hongaren al met 1—0. De Nederlandse heren-turnploeg heeft de zaterdagavond te Alblasserdam ge houden wedstrijden tegen Oostenrijk verloren met een verschil van ruim drie punten. Oostenrijk behaalde totaal 271,10 punten, Nederland 267,75. In bet individuele klassement bezette onze landgenoot Willy Jaegers de eerste plaats, op de tweede en derde plaats ge volgd door de Oostenrijkers Schmid en Ammann. Van de overige Nederlanders bereikte Bos een eervolle vierde plaats. De leden van de damclub „Kapelle" speelden weer enkele partijen om het persoonlijk clubkampioenschap. De uit slagen zijn: H. A. v. d. VrieC. van Liere 02, J. J. GansemanJ. C. van Liere 02 en Chr. KorstanjeC. v. d. Vliet 1—1. In verband met de in Heerjansdam ge speelde selectiewedstrijd tussen een combinatie van K.N.V.B.-zaterdagspe- lers uit Zuid I tegen een combinatie uit distriet West werden de wedstrijden WoudrichemDinteloord in de 3e klas en MiddelburgRoda Boys in de 4e klas B uitgesteld. In de 4e klas A kreeg Chrislandia in de uitwedstrijd tegen S.V.V. '54 zijn eerste puntenverlies te noteren. De thuisclub bleef met I0 baas. De Meeuwen slaagden erin het bezoekende Spui met 20 te verslaan en de ploeg uit Zoute- lande verbeterde zijn positie op de rang lijst aanmerkelijk. Good Luck Chrislandia The Gunners S.V.V. '54 Meeuwen Tern. Boys V.V.N. V.C.K. Spui 6 4 5 4 5 4 5 3 5 2 6 2 4 2 5 0 5 0 0 9 11- 5 8 19- 5 8 13- 9 6 12- 9 5 9-8 5 17-10 4 7-7 1 9 -20 0 5 -29 In de 4e klas B moest Wijk ervaren dat met hét nu volledig uitkomende Zuili- chem niet te spotten valt. De thuisclub bleef met lege handen achter (13). Zwal. Boys 4 4 0 0 8 12- 5 Krabbendijke 5 2 2 1 6 12- 8 Sleeuwijk 521254-6 Smerdiek 6 2 1 3 5 11- 9 Wijk 6 2 1 3 5 9 -14 Roda Boys 4 2 0 2 4 13- 6 Zuilichem 6 1 2 3 4 9 -16 Middelburg 4 1 1 2 3 4 -10 MEEUWEN—SPUI 2—0 De Meeuwen heeft zijn lichte veldmeer derheid in een kleine zege tot uitdruk king kunnen brengen. Op wat fortuin lijke wijze kwam de thuisclub na een kwartier op 10 toen J. Dingemanse een wegens hands toegekende straf schop benutte. Na de rust slaagde L. Dingemanse er na 7 minuten in de voorsprong tot 20 op te voeren en hoewel zich nadien aan beide zijden nog ettelijke scoringskansen voordeden, kwam in deze stand geen wijziging meer. Ongeveer 60 bewoners van perce len aan de Bilderdijkstraat en de Da Costakade in Amsterdam zijn in de nacht van vrijdag op zater dag in nachtgewaad uit hun huizen gevlucht, voor een grote brand in het gelijkvloers gelegen filiaal van Vroom en Dreesmann aan de Bil derdijkstraat. Toen de eerste brandweerauto's uit de op enkele honderden nieters afstand ge legen brandwacht aan de Rozengracht om vier uur ter plaatse arriveerden vreesde men een ramp. Uit de etalage onder het paud Bilderdijkstraat 43 spoot een vuurzee omhoog, die bijna tot aan Op de balkons van de woningen ston den bewoners, die hun uitweg door het trappenhuis door vlammen en rook ver sperd zagen, angstig te schreeuwen. Met behulp van ladderwagens kon de brand weer tien mensen naar beneden halen. De bewoners van de onmiddellijk naast het brandend pand gelegen woningen stelden zichzelf in veiligheid. Na vijf kwartier kon de brandweer, die inmid dels op het sein „grote brand" met groot materieel was uitgerukt, de balans op maken. „Het is allemaal erg meegeval len", was de conclusie van commandeur A. Hartog. Wel had de brand voor dui zenden guldens schade aangericht in het winkelmagazijn en de op "de eerste en tweede .verdieping van het pand gelegen woningen, maar er waren geen ernstige gewonden. Een 21-jarige bewoner van de eerste verdieping en een brandwacht hadden door glasscherven lichte verwon dingen aan hun voeten opgelopen. De meeste gevluchte bewoners konden hun woningen weer betrekken. Maleisische politietroepen kammen het district Bagan Jermal, op het eiland Penang uit, op zoek naar vijf gewapen de Indonesische infiltranten, die daar volgens vissers met een motorboot aan land zouden zijn gezet. In het begin van de afgelopen week werd reeds in het district Pontian, in het zuidelijk deel van Malakka, een grootscheepse opsporingsactie op touw gezet naar aanleiding van binnengeko men berichten over het aan land zetten van in kaki geklede mannen. Deze actie heeft echter geen resultaat opge leverd. Omstreeks twaalf uur gistermiddag is op een onbewaakte spoorwegovergang te Herxen, gemeente Wijhe de 15-jarige W. Peppelenbos met zijn bromfiets on der de trein geraakt. Ilij was op slag dood De bromfiets raakte klem onder de trein, die van Zwolle naar Roosendaal zou gaan, is met matige snelheid door gereden naar Deventer Daar moesten de passagiers in een andere trein over stappen. Zij hadden daardoor een uur vertraging. De Amsterdamse politie heeft zaterdag middag bij de Utrechtse brug twee bus sen aangetroffen met 65 Turken. Omwo nenden hadden de politie gewaarschuwd toen de Turken hun om water vroegen. Het zijn dezelfde Turken die maandag 14 september bij Monteenis aan de Frans-Italiaanse grens door Franse douaneautoriteiten werden terug ge stuurd, omdat ze geen werkvergunning hadden. De Turken blijken afgelopen donderdag bij Vaals de Nederlandse grens gepasseerd te zijn. In gebarentaal en wat gebrekkig Duits, lukte het hun de politieautoriteiten dui delijk te maken, dat zij hier bij de N.V. Nederlandse Ford Automobielfabrieken komen werken. De chef personeelszaken van dit bedrijf ontkende deze bewering. Hij vertelde dat het bedrijf weliswaar Turkse arbeidskrachten had gecontrac teerd, doch dat deze pas de volgende week per vliegtuig naar Nederland zou den komen. Bovendien was dit langs of ficiële weg geschied, dat wil zeggen in overleg met de Nederlandse en Turk se regering. De politie meent verder uit de bijna onverstaanbare verklarin gen van de Turken op te kunnen ma ken dat zij in het buitenland door een koppelbaas zijn benaderd, alvorens zij de busreis naar Nederland ondernamen. De 65 Turken zijn echter zonder werk vergunning en uidere officiële papieren ons land binnengekomen. Wel waren zij in het bezit van een geldig paspoort. Het is nu aan de vreemdelingendienst om uit te maken of de Turken hun ver blijfsvergunning kunnen krijgen, of dat zij als ongewenste vreemdelingen over de grens zullen worden gezet.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1963 | | pagina 9