Woningverenigingen en Zwolsman bouwen 695woningen in Vlissingen Veel Meer bouwgrond BURGEMEESTER DEERSTE KLANT IN D0USADJ-STAND „M0ZART" YERSEKE - 75 JAAR OUD - IN HET ZO Zeeuws Studiefonds nog te weinig bekend KOOR TROK PRETTIG ZINGEND garages A OSRAM ALMANAK P. J. G. Molthoff nieuwe voorzitter kring Middelburg van K.V.P. Beroep tegen heffing geschot buitendijken ongegrond verklaard ZEVEN AANNEMERS KREGEN IN MIDDELBURG HUN VAKDIPLOMA Landbouwer (51) onder gekantelde tractor in sloot verdronken PERSONENAUTO REED BIJ KAPELLE OP VRACHTAUTO ,,Hedenesse"-conferentie over vormingswerk voor meisjes druk bezocht INSTRUCTIEBIJEENKOMST G.J.O. ZEELAND AFGELAST IN DRIE JAARVOLGENS PRONTO-SYSTEEM Resterende grond in Paauwenburg moet nu ook bouwrijp worden gemaakt Franse onderscheiding voor opperwachtmeester rijkspolitie Lee uwse Taai Wandelaars verkenden omgeving Heinkenszand Botsing tussen auto en brommer Muziektalent liet verstek gaan Uitspraak G.S. Met ontvangst en receptie Inwoners brachten 850 bij elkaar Goede klank Vrouwelijke vicaris te Zuidzande benoemd Goede resultaten PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT MAANDAG 21 OKTOBER 1963 In de komende jaren zullen er in Middelburg en Vlissingen een belangrijk aantal woningen bijkomen. Opnieuw blijkt dit uit nadere mededelingen, die b. en w. van Vlissingen de raad doen over de continu-contract systeembouw in plan- Paauwenburg. En het college van Gedeputeerde Staten én de minister hebben zich bereid verklaard voor 1963, 1964 en 1965 aan beide gemeenten een jaar lijkse toewijzing van 160 woningwetwoningen en een toeslag van 25 procent op dit aantal te verlenen. Zoals bekend zullen deze woningen worden gebouwd volgens het systeem Pronto, dat ontwikkeld is door Van Vliet en Van Dulsts Bouwbedrijf te Rotterdam. Dit bouwbedrijf heeft de voorwaarde gesteld, dat in het contract de continuïteit van de bouw gedurende ten minste drie jaren verzekerd moet zijn. Dit is be grijpelijk, omdat de aannemer op het bouwterrein kostbare uitvoeringsvoor zieningen tot stand moeten brengen, waarvan de kosten per object slechts door grotere aantallen woningen verlaagd kunnen worden. Ook stelt de aannemer de voorwaarde, dat een aantal van 400 woningen per jaar op ten hoogste twee bouwplaatsen (Middelburg en Vlissingen) gebouwd zal moeten worden. Dit aantal kan niet bereikt worden door de bouw van woningwetwoningen, maar Zwolsman bracht inmiddels redding. De N.V. Maatschappij voor Stadsont wikkeling in Den Haag dit is de werkmaatschappij van de Exploitatie Maatschappij Scheveningen N.V. zal namelijk met het bouwbedrijf een overeenkomst sluiten tot de bouw van een aantal woningen in de uit breidingsplannen van beide gemeen ten. Dit aantal is voldoende om de 400 te halen. Na langdurig onderhandelen is het thans zeker, dat zowel voor de woningwetwo ningen als voor de vrije sectorwoningen de nodige contingenten zullen worden verleend. Ook zijn de bouwplannen rond. Voor wat Vlissingen betreft kan het continucontract nu worden afgesloten. De woningwetwoningen zullen wor den gebouwd door de woningbouwver enigingen „Goed Wonen" en „St. Willi- brord". Blijkens het ontwerpcontract zullen in 1963, 1964 en 1965 in Paauwen burg in totaal 339 woningwetwoningen worden gebouwd, verdeeld als volgt: ten laste van het contingent 1963 door „Goed Wonen" 139 woningen (en 39 ga rages); het contingent 1964 door „Goed Wonen" 4 woningen; het contingent 1964 door „St. Willibrord" 96 woningen (en 72 garages); het contingent 1965 door „St. Willibrord" 100 woningen (en 54 garages). In deze periode zal Van Vliet en Van Duist N.V. 356 zogenaamde vrije sector woningen bouwen voor de N.V. Maat schappij Stadsontwikkeling, even eens uit te voeren in het Pronte-sy- steem. Deze 356 woningen zijn verdeeld in 228 eensgezinswoningen en 128 flat woningen, alsmede 109 garages en een aantal winkels. Het totale aantal woningen, dat door de woningbouwverenigingen en door de N.V. Maatschappij voor Stads ontwikkeling zal worden gebouwd in Paauwenburg bedraagt dus 695. Op de raadsagenda voor vrijdag 25 oktober staan voorstellen tot verkoop van grond aan de genoemde woning bouwverenigingen en aan de N.V. Maat schappij voor Stadsontwikkeling. Voorts stellen b. en w. de raad voor de bouw- overeenkomst aan te gaan met Van Vliet en Van Dulst's Bouwbedrijf. In de voorstellen tot het verlenen van grond- en bouwvoorschotten aan de wo ningbouwverenigingen doen b. en w. nog nadere mededelingen over de woningen. Van de 96 woningen, die „St. Willi brord" in 1964 zal bouwen zijn er 48 geschikt voor huisvesting van 7 perso nen, 16 voor de huisvesting van 8 per sonen en 32 voor de huisvesting van 4. Bij deze woningen behoren 40 inge bouwde en 32 vrijstaande garages. In 1965 bouwt deze r.-k. woningbouwver eniging 100 woningen: 36 voor huis vesting van 7 personen, 40 voor 8 per sonen en 24 voor 4 personen. Bij deze woningen behoren 30 ingebouwde en 24 vrijstaande garages. De huurprijs is berekend op gemiddeld f 18,35 per week voor de 96 woningen en op f 18,25 per week voor 100 wo ningen, exclusief de kosten van water verbruik Vanzelfsprekend is het een voorlopige berekening. In verband met de verschillende types woningen zal nog een differentiatie in de huurprijzen moe ten worden aangebracht. De huurprijs van de garages bedraagt f 22,50 per maand. B. en w. stellen voor aan „St.-Willi- brord" voor de 96 woningwetwoningen een grond- en bouwvoorschot te verle nen van respectievelijk 218.047 en 1.652.554 en voor 100 woningen respec tievelijk 274.645 en 1.839.702. Voor de door „Goed Wonen" te bouwen wonin gen is de huurprijs berekend op 19,90 per week voor de 139 woningen en 20,60 per week voor de 4 woningen. De voorgestelde grond- en bouwvoorschot ten voor „Goed Wonen" bedragen res pectievelijk 393.380 en 2.627.721 voor de 139 woningen en 11.800 en 78.759 voor de 4 woningen. Voorgesteld wordt ook 62.000 vierkante meter grond te verkopen aan de Maatschappij voor Stadsontwikkeling voor 1.529.381. Het is nu ook noodzakelijk het nog resterende gedeelte van de gronden binnen 't uitbreidingsplan Paauwen burg bouwrijp te maken. Dit betreft het deel in het noordwesten van het plan, ten westen van de Paauwen- burgweg. Het aannemingsbedrijf Zee land N.V. te Middelburg, dat ook de overige gronden binnen het plan bouwrijp heeft gemaakt, is bereid het werk uit te voeren voor een bedrag van 489.900. B. en w. achten dit aanvaardbaar en verwachten niet, dat bij een openbare aanbesteding een la ger bedrag uit de bus zal komen. Daarom stellen zij voor de opdracht te geven aan het aannemingsbedrijf Zeeland N.V. Ten slotte wordt voorgesteld 1700 vier kante meter grond te verkopen voor 27.200 aan de gebroeders Broere N.V. te Dordrecht voor het bouwen van een zogenaamd quick servicestation aan de Van Hogendorplaan. (Advertentie) Aan de opperwachtmeester bij de rijks politie de heer A. Zeldenrust te Aarden burg werd vanwege de Franse regering te Rijssel het croix d'officier de l'oeuvre humanitaire de France uitgereikt. Deze onderscheiding werd hem uitgereikt voor zijn ondergronds werk tijdens de bezetting. Opperwachtmeester Zelden rust ontving na de bevrijding reeds di verse onderscheidingen voor zijn onder gronds werk en voor hulp aan geallieer de vliegers tijdens de bezetting. Onder meer ontving hij de Amerikaanse medal of freedom en Engelse en Belgische on derscheidingen. Advertentie Dat zoiets als een koninklijk be zoek aan Thailand lééft bij de be volking is wel duidelijk. Maar men reageert niet altijd even positief, hoewel de conver satie tussen twee licht aangescho ten mannen, die in een automa tiekhal de alcohol probeerden te neutraliseren met nassiballen, toch een aardige woordspeling op leverde. Zegt de ene met dubbele tong: „Weet je wat dit is?" ,JJou?" ,JBen phoemibol" Begint die man te eten en blijkt de inhoud te bestaan uit een nogal taal, kleverige substantie. „En weet je wat er in zit?" ,JIou?" „Siri-kit". Middelburgs burgemeester mr. J. Drijber, was zaterdagmorgen de eerste klant van de padvindsters, die zich in een stand op de Markt van de Zeeuwse hoofdstad hadden ge ïnstalleerd om daar hun Dousadj- glazen en -speldjes aan de man te brengen. Hiermee ging de actie in Middelburg officieel van start. Velen volgden in de loop van de dag het voorbeeld van mr. Drijber en van de voorraad van duizend glazen en evenveel speldjes was niet veel meer over toen men om vijf uur in de middag een punt achter de verkoop zette. Deze eerste verkoopdag lever de 1600,op. De actie van de padvindsters werd zaterdagmiddag ondersteund door de padvindersband, die een mars door de stad maakte. De glazen- en speldjesverkoop is slechts een van de onderdelen van de activiteiten ten bate van het getroffen Perzische dorp. Leer lingen van de rijks h.b.s. houden nog een dansavond met de „Sky- bolds" in petto, er zal een film over Dousadj worden vertoond en verder denkt men aan een amu sementsavond, waarvoor geen en tree wordt gevraagd. In plaats van applaus nemen de in In het kader van de winkelweken te Heinkenszand heeft de Zeeuwse Wan delsport Bond zaterdagmiddag een ge slaagde wandeltocht georganiseerd. Niet minder dan 381 deelnemers meldden zich bij het inschrijf bureau. Onder hen waren veel scholieren uit Middelburg, Goes, de omliggende plaatsen en ook uit andere delen van Zeeland. De route leidde rond Heinkenszand. De oudste deelnemer was de 84-jarige heer van Steenberge uit Kwadendam- me. In het café Hoondert konden de deelnemers en deelneemsters een herin neringsmedaille in ontvangst nemen. Na mens de jury reikte de heer B. Th. Mat- zinger daar de groepsprijzen uit. Het ligt in de bedoeling, dat de ge zamenlijke Zeeuwse wandelsportor ganisaties op 2 en 9 november op een groot aantal plaatsen in Zeeland wandeltochten zullen organiseren. De baten hiervan zullen afvloeien naar de kas van de stichting „Sport Steunt Zonneveld". Het niet verlenen van voorrang was za terdagavond omstreeks elf uur oorzaak van een botsing tussen een brommer en een personenauto op de kruising Kerk pleinBiezelingsestraat te Kapelle. De bromfietsberijder, de 16-jarige A. J. R. uit Yerseke, liep hierbij lichte verwon dingen op Het ongeluk gebeurde toen R. van het Kerkplein de Ooststraat wil de inrijden. Op dat moment naderde een pérsonenauto, bestuurd door P. J. W. uit Kapelle, die links het Kerkplein wilde opdraaien. De automobilist kwam met de schrik vrij, 'erwijl R. na behande ling door dokter Facee-Schaeffer even eens huiswaarts kon keren. De mate riële schade was gering. dit programma optredende amateur artiesten liever geld voor de actie Dousadj in ontvangst. Ten slotte ligt het in de bedoeling, dat G.J.O. in samenwerking met de Hervormde Jeugdraad een toneel- en cabaret avond gaat organiseren. De Europe se actie loopt op negen november af. In Middelburg wil men echter na deze sluitingsdatum nog even verder gaan. Op de foto: burge meester J. Drijber deed als eerste zijn inkopen. (foto P.Z.C.). Op de kruising Rijksweg—Vierwegen te Kapelle is zaterdagmiddag een perso nenauto in botsing gekomen met een vrachtauto met aanhangwagen. Er wa ren geen persoonlijke ongelukken. De vrachtwagen, bestuurd door W. Z. uit Nisse kwam uit de richting Kruiningen en wilde links de Rijksweg verlaten. Daar achter kwam de personenauto, be stuurd door D. H. uit Vlaardingen. Door de hoge snelheid heeft H. vermoedelijk rijksweg af moest en hiervoor richting te laat bemerkt dat de vrachtwagen de aangaf. Het gevolg was dat hij op de vrachtauto botste. De vrachtauto werd licht, de personenauto zwaar bescha digd. De talentenjacht, die de Interna tionale Artiesten Combinatie za terdagavond in samenwerking met een grammofoonplatenmaatschap pij in het Concertgebouw te Vlis singen hield of juister zou hou den is geen daverend succes ge worden. Het talent liet namelijk vrijwel geheel verstek gaan. Slechts één deelnemer was er: de band „The Skybolts". Een selec tie hoefde er dan ook niet te wor den gemaakt. De prijs deelna me aan de Leidse driedaagse in december, waarvan de winnaar een plaatopname krijgt was al bij voorbaat voor „The Skybolts". Het publiek heeft echter toch waar gekregen voor zijn geld. Een aan tal jeugdige artiesten voor een groot deel toegerust met elektri sche gitaren verzorgde name lijk een muzikale show. Hieraan werkten mede „The Telstars". „The Blue Flames", The Meteor Tails", The Rocking Alligators", het duo „Alegria", Harry Dillont, bijgenaamd de Nederlandse John ny Halliday, en „The Rockin' Sil ver Strings". Een groot aantal directrices en leer krachten van Zeeuwse industrie- en landbouwhuishoudscholen hebben zich vrijdag en zaterdag tijdens een „Hede- nesse"-conferentie in hotel „De Wielin gen" te Cadzand-Bad beraden over de vorming van huishoudschoolmeisjes. De leiding van het leerkrachtenberaad be rustte bij wika R. Wasterval, die vor mingsleidster wika H. ten Have ver ving. Zij moest wegens ziekte verstek laten gaan. Na vertoning van de film „Tik van de mode" werden teenagerproblemen be sproken waarbij men aandacht besteedde aan de functie van de mode, de make up en de verandering van de persoonlijk heid door verandering van het uiterlijk. Zaterdagmorgen hield mej. C. Jonker, directrice van het vormingscentrum voor meisjes „De Vonk" een inleiding over het vormingswerk, waarin zij be lichtte welke eisen er aan dit werk wor den gesteld. Daarna werden de deel neemsters aan de conferentie in de ge legenheid gesteld hun zienswijze over deze kwestie te openbaren. De discussie bijeenkomst werd in de middaguren voortgezet. De conferentie werd onder meer bijgewoond door mej. G. van de Akker, studiesecretaresse van de fede ratie van vormingscentra en door de landbouwconsulente der Z.L.M., mej. A. van de Leeden. Tijdens de zaterdagmiddag in hotel „De Korenbeurs" te Goes gehouden vergade ring van de kring Middelburg van de K.V.P. is als opvolger van mr. dr. A. J. J. M. Mes, die het voorzitterschap neerlegde, met 49 van de 68 uitge brachte stemmen gekozen de heer P. J. G. Molthoff, burgemeester van Vogel waarde. Bij enkele kandidaatstelling werd ook mevrouw G. Koopmans-Nelis- sen in het bestuur gekozen, terwijl op de 7 overige beschikbare bestuurszetels werden gekozen de heren P. Einwachter, Aardenburg, W. L. A. Lockefeer, Hulst, F. C. Mechelinck, Terneuzen, E. van Ruymbeecke, Nieuw-Namen, M. Steyn, Ovezande, C. Verdonk, Nieuwdorp en J. L. van de Voorde. Sluiskil. De oorspronkelijke kandidaat, door het bestuur gesteld voor de functie van voorzitter, de aftredende secretaris, de heer E. Lansu, had zich voor de aan vang van de vergadering teruggetrok ken nadat bekend was, dat er meerdere kandidaten voor deze belangrijke func tie gesteld waren door verschillende sta- tenkringen. Op oorstel van de voorzit ter mr. dr. Mes besloot de vergadering, ondersteund met applaus een telegram te sturen naar de scheidende functiona ris, waarin hem dank werd gebracht voor het vele en goede werk in dienst van de Zeeuwse K.V.P. verricht, en waarin de vergadering de hoop uit spreekt de heer Lansu te ontmoeten op de dag van het afscheid van mr. dr. Mes, 23 november a.s. Op deze dag zal ook afscheid genomen worden van de heer Lansu. Naast de heer Lansu had den ook de heren Dikötter, Adriaansen, Verdonk en Van de Voorde hun kan didatuur voor het voorzitterschap inge trokken. Overbleven de kandidaten P. J. G. Molthoff, W. L. A. Lockefeer en J. H. Roose, van welke eerstgenoemde werd gekozen. In haar eerstvolgende vergadering zal 'iet bestuur een nieuwe secretaris uit haar midden kiezen. Als afgevaardigden van de kring Middel burg van de K.V.P. naar de partijraad en de bestuursraad werden gekozen de heren J. L. van de Voorde en C. Ver donk, terwijl als plaatsvervangers wer den aangewezen de heren E. A. Stuy en W. L. A. Lockefeer. De Yersekese muziekvereniging „Mo zart" heeft zaterdag onder voor oktober ideale weersomstandigheden het 75-jarig bestaan gevierd. Hier trekt het jubile rende korps door het dorp. (Foto P.Z.C.) Gedeputeerde Staten van Zeeland heb ben uitspraak gedaan in het geschil tus sen het waterschap Tholen en de. am bachtsheerlijkheid Oud- en Nieuw-Vosse- meer en Vrijberghe N.V. De N.V. was in beroep gegaan tegen een geschots- heffing op de buitendijken, die zij in het waterschap Tholen in gebruik heeft. Dit beroep werd ongegrond verklaard. Tijdens een openbare vergadering van het college op 26 september werden de verschillende standpunten toegelicht door mr. A. J. van der Weel, die optrad als raadsman van de ambachtsheerlijk heid Oud- en Nieuw-Vossemeer en Vrij berghe N.V. en de heer H. van Gorsel deed dat namens de tegenpartij: het da gelijks bestuur van de Waterschap Tho len. G.S. overwogen daarbij dat namens de appellant is aangevoerd, dat een wa- terkerende dijk voor het waterschap een instrument vormt ter uitoefening van de waterschapstaak en dat het betrekken van dat object in de heffing van het dijkgeschot zich niet met de aard van het object verdraagt, noch met de doel stelling van het waterschap, dat door middel van door de eigenaren van de onroerende goederen in het waterschap bijeengebrachte gelden dit instrument schept en in stand houdt. Voorts werd overwogen dat de heffing van het dijk- feschot van de waterkerende dijken oor het waterschap zich bovendien niet verdraagt met een juist begrip van het reglement voor het waterschap Tholen, waarin wordt bepaald dat geschot wordt geheven van de eigendommen, die gelegen zijn binnen de grenzen van het waterschap. Geconcludeerd werd dat de waterkerende dijken van het waterschap binnen de grenzen zijn gelegen, waar door de onderhavige dijken terecht in het geschot zijn aangeslagen. Yerseke heeft zaterdagmiddag een har telijke hulde gebracht aan de 75-jarige muziekvereniging „Mozart". Dat ge beurde met een ontvangst, die het ge meentebestuur het korps aanbood in de raadzaal en tijdens een receptie in hotel „De Oesterbeurs". Daarbij werd „Mozart" veel lof toegezwaaid voor de wijze, waarop zij haar taak als muziek gezelschap uitvoert. Die waardering van de Yersekenaren maakt het de vereni ging mogelijk een nieuwe vlag en een instrument aan te schaffen: de inwoners hadden voor dit doel namelijk een be drag van bijna 850 ingezameld. Gebrek aan belangstelling was er de oorzaak van dat een door het G.J.O.- districtsbestuur in Zeeland georgani seerde instructiebijeenkomst voor lei ders, leidsters en ouderbestuurders zaterdagmiddag in Middelburg niet kon doorgaan. Er hadden zich slechts enkele deelnemers aangemeld. Wellicht zal er binnenkort een nieuwe bijeen komst worden uitgeschreven. Tot vicaris van de herv. gemeente te Zuidzande is benoemd mej. da. H. B. de Neeling van Biithoven, die deze benoe ming ook heeft aangenomen. De beves tiging en intrede van da. De Neeling zal plaatshebben op zondag 27 oktober a.s. des middags half drie. Tevreden zetelend op gemakkelijke stoe len zaten zeven geslaagde kandidaten van de aannemerscursus van de raad van bestuur bouwbedrijf zaterdagmor gen in hotel „De Burg" te Middelburg te wachten op het moment, dat zij hun diploma in ontvangst konden nemen. De belangrijke papieren werden hen over handigd door wethouder J. S. Hoek. Voordat hij deze handeling verrichtte, benadrukte hij de nationale waarde van de aannemerscursus. Veel respect had hij voor de geslaagde leerlingen, die een moeilijke periode van drie jaar met suc ces konden afsluiten. Vestigde de directeur van de cursus, de heer E. Visscher er de aandacht op, dat er wellicht kandidaten voor de cursus verloren kunnen gaan om dat de opleiding „zo'n kostbare ge schiedenis is", de heer Hoek wees in dit verband op de mogelijkheid, die het provinciaal Zeeuws studie fonds biedt aan minder kapitaal krachtigen. „Men maakt over het algemeen veel te weinig gebruik van dit fonds. Velen we ten niet eens van het bestaan van dit fonds af", aldus de wethouder. Volgens oud-wethouder J. W. Kögeler is de taak die de tegenwoordige aan nemer wacht erg moeilijk geworden. Dit voornamelijk als gevolg van de stijging van de kosten, die de bouw met zich meebrengt. Daarom achtte de heer Kö geler het noodzakelijk, dat de aanne mers een zodanige werkwijze invoeren, waardoor de kosten kunnen worden ver minderd. Hij sprak de hoop uit, dat de geslaagde kandidaten tegen hun taak opgewassen zullen zijn en zich door verdere studie verder zullen bekwamen. Ook de directeur van de technische school, de heer Roos, stipte het belang van een verdere ontwikkeling aan. Terugblikkend over dertien cursusjaren meende de heer J. van Loo, voorzitter van de commissie van toezicht van de aannemersopleiding, zich te kunnen ver heugen over de buitengewoon goede re sultaten, die men heeft kunnen boeken. „Negentig procent van de kandidaten slaagde bij ons". De namen der geslaagden zijn: L. Hui- bregtse te Wemeldinge, E. Joosse te Middelburg, P. J. Kambier te Koudeker- ke, J. de Muijnck te Driewegen, C. de Schipper te Kapelle, J. J. Sinke te Wol- phaartsdijk en F. Zuidhof te Kwaden- damme. Burgemeester A. C. Willemsen voerde op de ontvangst in het gemeentehuis aanwezig waren naast de muzikanten ook het jubileumcomité als eerste het woord. Het jubileum vond hij „alles zins de aandacht waard", „want een muziekkorps neemt in een gemeenschap een zeer aparte plaats in", zo motiveer de de heer Willemsen. „Het hoort bij een gemeente. Geen feest is volledig ge slaagd, als de „muziek" daar niet zijn medewerking aan geeft". Vooral na de oorlog heeft „Mozart" zich opgewerkt tot een korps, dat er zijn mag, zo meen de de burgemeester. „Buiten het dorp heeft „Mozart" een goede reputatie en is een geduchte tegenstander. In Yerse ke heeft de fanfare de sympathie en de waardering van de bevolking gekregen". De heer Willemsen sprak de wens uit dat „Mozart" ook in de toekomst deze plaats mag innemen en deed in dit ver band een beroep op de jeugd om lid van het korps te worden. Hij overhandigde daarna aan de voorzitter van „Mozart", de heer J. Glerum, de enveloppe met in houd, die de inwoners bij elkaar hebben gebracht. GOEDE KLANK. De heer Glerum sprak een dankwoord, waarin hij erop wees, dat er voor de concerten vaak geringe belangstelling is, maar dat de spontaniteit en het mee leven op deze jubileumviering voor „Mo zart" weer een sterke stimulans is. De grote zorg voor het korps is op het ogenblik de aanvoer van jeugdige leden, zo bleek uit zijn woorden. Tijdens deze ontvangst bracht ook de voorzitter van de Bond van Harmonie- en Fanfarever enigingen in Zeeland, de heer J. Burger uit Wemeldinge zijn gelukwensen aan het jubilerende korps over. .Mozart" heeft in de bond zowel op muzikaal als op organisatorisch gebied een goede klank", zo verzekerde hij. Dat de klank van „Mozart" in Yer seke goed is, kwam ondubbelzinnig naar voren op de receptie in „De Oesterbeurs". Vrijwel van alle ver enigingen in Yerseke kwamen verte genwoordigers het bestuur de hand drukken. Verder werd dit ook onder lijnd door tal van toespraken, bloe men en geschenken onder couvert. Zo spraken onder meer de heer A. Schouwenaar van „O.K.K." uit Wemel dinge, J. Knuijt, namens „Arne's Genoe gen" uit Arnemuiden, de heer M. C. Hoogesteger, als afgevaardigde van Yersekes bejaardensociëteit, het oud bestuurslid van „Mozart" P. J. de Leeuw, het oud-lid J. Ferwerda uit Dor drecht, de heer C. Kanaar, naméns het comité Rijtoer Bejaarden en de heer J. Zuidweg, wiens vader een van de op richters van „Mozart" was en die enke le voorvallen uit het verleden ophaalde. Terwijl de receptie aan de gang was, presenteerde „Mozart' zich aan de in woners. Het korps maakte een rondwan deling door Yerseke. 's Avonds was er voor de leden van het muziekgezelschap een intieme feestelij ke bijeenkomst in zaal Nolet. Zaterdagmiddag omstreeks één uur is de 51-jarige landbouwer, de heer Jac. de Feijter uit Hengstdijk, op tragische wijze om het leven gekomen. De heer De Feijter was bezig met ploegwerkzaamheden op zijn bedrijf de Vogelfort nabij Hengstdijk (gemeente Vogelwaar de) Aan een van de zijden van de akker kantelde zijn tractor en kwam in een één meter diepe wa tergang terecht. Het slachtoffer geraakte bekneld onder het voer tuig en verdronk. De heer De Feijterbekleedde tal van functies in landbouworganisaties. Hij was onder meer vice-voorzitter van de ruilverkavelingscommissie Stoppel dijk, bestuurslid van het uitwaterings schap Stoppeldijk, bestuurslid van de Z.L.M. Kring Hulst, voorzitter van de vereniging „Eigen Hulp", vice-voorzit ter van de onderlinge verzekeringsmaat schappij voor motorvoertuigen der Z.LJVL, vice-voorzitter van de stichting- Zeeuws voorlichtingsinstituut op verze- keringsgebied en voorzitter van de coö peratieve diepvriesvereniging Klooster- zande. Voorts was de heer De Feijter oud-president kerkvoogd van de Neder lands hervormde gemeente te Hontenis- se. Prettig zingend trok het Noordbevelandse mannenkoor zater dagmorgen beemd en aardappelveld in om te trachten de schuld, ontstaan door de aanschaf van uniformen, te delgen. Onder het motto „het geld ligt niet voor het oprapen, maar de aardappelen wel", zwoegden de mannen een hele morgen lang onder de wol kenloze hemel. Met het gezamenlijke werkloon kan de schuld zo goed als afgedaan worden. De pijnlijke ruggen namen de man nen op de koop toe PLAATSELIJK OPKLARINGEN In het oosten van het land aanvanke lijk nog veel bewolking met plaatselijk enige regen, elders opklaringen en op de meeste plaatsen droog weer. Over wegend matige zuidwestelijke wind. La gere temperaturen. ZON EN MAAN 22 oktobei Zon op 07.15 onder 17.33 Maan op 12.06 onder 20.17

Provinciale Zeeuwse Courant | 1963 | | pagina 2