Meer samenwerking kruisverenigingen Nieuw recreatiegebied in gemeente Hontenisse condito medicon Sport en wedstrijden AGENDA ZEEUWSCH-VLAANDEREN Verbetering van straten en riolen Sportuitslagen MEEUWEN WON VAN SPUI: 2-0 Groep ongewenstei?) Turken in ons land Naiaars-tentoonstelling gebruikte automobielen Lezing over het verre oosten BETERE PRESTATIES IN DE SPORT Indonesische infiltranten op Penang GARAGE R. R. DE VISSER - TERNEUZEN GARAGE R. R. VISSER - KOEWACHT N.V. GARAGE ,,'T WESÏEN" - OOSTBURG Verschuiving Inleiding Gezamenlijk actieprogramma N.V.V. en K.A.B. toegelicht Doseerinrichting aan de handelshaven Z AAMSLAG Rode-Kruiscollecte brengt meer dan f 1000,- op Vergadering Zeeuwse Nutsbibliotheken Tijdens „Hedenesse"-weekend Bespreking instuif en open jeugdwerk S.B.M.'dank voor 40 kantonniers: naar Antwerpen De verantwoordelijkheid van de medicus Raad voteerde 5000,- voor plannen Zangavond van de Bijbel- kioskvereniging Geslaagde jeugdvoorstelling van „De Nieuwe Komedie Burgerlijke stand Condito 24 stuks f. 3,60 Medicon 8 stuks f. 0,75 Esbjerg in 1964 weer in toernooi om Europa-cup Jongen gedood op onbewaakte overweg van 23 t.m. 26 okt. a.s. maandag 2i oktober 1953 Wissel Zeeuws-Vlaanderen PROVINCIALE 2 EB W S B COURANT 5 (Slot van pagina 1 Hij zei het verontrustend te vinden, dat het werk de belangstelling van de gewone leden dreigt te verliezen. Hij pleitte voor het zoeken naar we gen, die de belangstelling weer zullen doen toenemen. De heer Everwijn was van me ning, dat de plaatselijke besturen veel kunnen doen, door bijvoorbeeld bezoek te brengen aan de leden. Ook voor de wijkverpleegsters zag hij in dit verband een taak weggelegd. De vertegenwoordiger van het pro vinciaal bestuur tevens voorzit ter van het Wit-Geie Kruis de heer J. M. A. C. van Dongen toonde zich verheugd, dat het Groene Kruis er prijs op stelt de problemen samen op te lossen. „Wij moeten ons er op beraden of er geen taken zijn, die we gezamenlijk kunnen vervullen", aldus de heer Van Dongen. Hij zei, dat op het ogenblik wordt bestudeerd of er voor wat het subsidiëren van het kruiswerk betreft, geen verschuiving moet plaatshebben van de provincie naar de gemeentebesturen. In de ontwikkelingen die de kruis verenigingen meemaken, zag hij in de eerste plaats een taak voor de Zeeuwen zelf. De overheid dacht hij éen aanvullende functie toe. De voorzitter van het Oranje-Groene Kruis, de heer D. Boone, was even eens bijzonder te spreken over de sa- menwerkingsgedachte van de heer Everwijn. „Wij moeten zeer spoedig bij elkaar komen, maar wie zal de kat de bel aanbinden", vroeg hij zich af. Burgemeester A. C. Willemsen van Yerseke, tevens vice-voorzitter van het Groene Kruis te Yerseke welke afdeling de organisatie van de ver gadering in handen had verzeker de, dat er tussen zijn vereniging en de christelijke wijkverpleging reeds een uitstekende samenwerking be staat. Hij sprak voorts uit naam van zijn vereniging en als burgemeester een woord van welkom tot de afge vaardigden van de 50 van de 76 ver enigingen, die op deze bijeenkomst waren vertegenwoordigd. verpleegster kunnen steunen bij haar werk, dan moet U op de hoogte blij ven van de moderne ontwikkelingen", aldus de heer Messchaert. Als vierde niveau beschouwde hij het bestuur, de eerste dienaar van het werk. Hij was van mening, dat het bestuur bij moet blijven qua instel ling en qua leeftijd. De heer Mes schaert merkte op, dat men heeft be rekend, dat de gemiddelde contribu tie van de leden 12 zou moeten be dragen. „Het landelijk gemiddelde bedraagt echter nog maar 7,91, ter wijl er in Zeeland gemiddeld slechts ƒ7 wordt betaald", aldus de alge meen secretaris. Hij pleitte ten slot te voor een voortdurende bestudering van alle problemen, zowel op plaat- lijk als provinciaal en landelijk ni veau. Tijdens de huishoudelijke vergade ring werden de aftredende bestuurs leden, mr. A. J. van der Hoeven, J. C. Hoftijzer en M. C. Polderman her kozen. In de vacature van dokter L. P. Maas te Kortgene werd voorzien door de benoeming van drs. A. van de Ban, hervormd predikant te Kam perland. De heer Everwijn sprak en kele waarderende woorden over het vverk van dokter Maas, die tien jaar lid van het bestuur is geweest. De organisatie van de algemene verga dering in 1964 werd voorlopig aan Oostburg toegewezen. (Advertentie) HOEK Collecte recassering De collecte voor de reclassering heeft te Hoek opgebracht 342,55. Na de middagpauze, hield de alge meen secretaris van de ANV „Het Groene Kruis", mr. R. Messchaert, een inleiding over „Zal de ketting het houden?". Hij gaf een overzicht van de problemen, die het Deltaplan voor de Zeeuwse kruisverenigingen met zich zal meebrengen. Hij was van mening, dat men niet aan die problemen voorbij moet gaan, maar dat men ze moet onderzoeken en dan naar bevind van zaken moet behan delen. Volgens hem is de vraag of de be woners van het Deltagebied een be zienswaardigheid worden zoals die van Marken en Volendam of dat zij als een voorbeeld worden gesteld voor anderen. Mr. Messchaert was van mening, dat in 'de toekomstige con stellatie de plaatselijke verbanden de fundamenten zijn, waarop alle pro- vincale verenigingen moeten steunen. In de plaatselijke verbanden onder scheidde hij vier niveaus. Op de eer ste plaats de leden. „Wil het plaat selijk verband goed werken, dan moet men de leden zoveel mogelijk bij het werk betrekken", aldus de heer Mes schaert. Als tweede niveau noemde de alge meen secretaris van de ANV de wer kers. Zij moeten volgens hem op de hoogte blijven door regelmatige scho ling. De factor werk zag hij als derde ni veau. „Het werk, dat in het plaat selijk verband gebeurt, moet aan de tijd zijn aangepast. Wilt U uw wijk- Advertentie) MILANO ITALIA de frisse pittig geurende „Italiaanse herenlijn" voor de sportieve man After shaves v.a. 3,95 Pre-shaves v.a. 5,50 in atomizer 7,50 Scheercrème 2,75 Haarcrèmes 2,95 Brillantines 4,75 Haarlotions v.a. 5,75 Talks v.a. 3,95 Middelburg City: Muiterij op de Bounty, 20 uur, 14 jaar. Concert- en Gehoorzaal: Recital Hans Richter-Haaser voor Z.V.U., 20 uur. Vlissingen Alhambra: Muiterij op de Bounty, 20 uur, 14 jaar. Bergen op Zoom Roxy: Oproer op de Defiant, 20 uur, 14 jaar. Hulst Bioscoopgebouw: Madame sans Gêne, 20 uur, 14 jaar. Goes Grand: Muiterij op de Bounty, 20 uur, 14 jaar. Goese lyceum: najaarsver gadering Volksonderwijs Goes, 20 uur. Landbouw: Ledenvergadering Bond van Gepensioneerden op Noord- en Zuid- Beveland, 14 uur. Visfuik ontvreemd De heer T. uit Walsoorden, kwam vrij dagmorgen tot de ontdeking dat gedu rende de nacht een van zijn in de wa terloop uitstaande visfuiken verdwenen was. Omdat T. hierbij aan diefstal dacht, waarschuwde hij de rijkspolitie. Deze stelde een onderzoek in, dat tot dusverre nog geen resultaat opleverde. Veilig Verkeer Vanwege het Verbond voor Veilig Ver keer, dat thans een grote actie voert om te komen, tot veiliger verkeer, is aan de politie-instanties verzocht nauwlet tend toe te zien op verkeersovertreders, inzonderheid op de voetgangers. Ook op alle soorten motorvoertuigen is streng toezicht geweest. Als men ziet met wel ke snelheden, door bromfietsers over de rijwielpaden wordt gereden, en op de be stuurders van andere motorvoertuigen, die met onverantwoordelijke snelheden elkaar zelfs in de bebouwde kommen, in halen en passeren, dan vraagt men zich wel af, waar de voetgangers dan moeten blijven en de kinderen, die de school be zoeken. De bedoeling is dezerzijds de aandacht te vestigen op de rijksweg van Perkpolderhaven naar Hulst, waar met zeer grote snelheden wordt gereden, om toch maar het eerst de veerboot te be reiken en wachttijd te vermijden. Voor de leden van de afdeling West- Zeeuwsch-Vlaanderen van de Ned. Bond voor Plattelandsvrouwen was er in ho tel „De Eenhoorn" te Oostburg een bij zonder interessante avondbijeenkomst, die dan ook een behoorlijke belangstel ling genoot. Op deze ledenvergadering voorzitster was mevrouw F. Vroon-van Maarleveld uit Breskens presenteerde de heer Ro bert Vrielynek uit Brugge een kleur- en klankspel, getiteld „Aziatisch avontuur". Na een korte inleiding, waarin hij de aanwezigen zijn reisroute door Azië in grote lijnen uitstippelde, werd een groot aantal dia's vertoond, waarbij de toe lichting via een geluidsband ten gehore werd gebracht. Bijzonder goed deden het hierbij de onderbrekingen van de gesproken tekst, waarin op de band op genomen gedichten en muzikale num mers werden afgespeeld. Tijdens de dia vertoning zijn beelden getoond van In dia, Ceylon, Birma, Thailand, Singapore, Hongkong, de Filippijnen en Japan, waarbij de spreker speciaal de positie van de oosterse vrouw belichtte. BRESKENS In hotel „Centraal" te Breskens heeft de heer A. van Aalst, districtsbestuur der van het N.V.V. voor de bestuurderen van West-Zeeuwsch-Vlaanderen vrijdag avond een inleiding gehouden over het gezamenlijk actieprogramma van het N.V.V. en de K.A.B. Als eerste punt noemde hij het loonbeleid, waarbij men da zich toch wel moet realiseren, dat de loonontwikkelingen binnen de mogelijk heden van de nationale economie moeten blijven. Verschillende arbeidsvoorwaar den werden toegelicht, waaruit vooral naar voren kwam de wens voor gelijke beloning van mannelijke en vrouwelijke werknemers. Opheffing van de gemeen teclassificatie zou in vele gevallen wel kom zijn, zo meende de heer Van Aalst. In navolging van de buurlanden zal we derom moeten worden overgegaan tot een arbeidstijdverkorting van 8V2 uur per dag, wat neerkomt op 2% uur per week. Dit wil men in 1967 realiseren. Na de pauze was er een levendige dis cussie. Over de samenwerking met de K.A.B. zei de districtsbestuurder nog, dat de laatste jaren deze samenwerking is verstevigd. Het is misschien mogelijk een overkoepelend orgaan te vormen uit de drie grote vakbewegingen. Dan kan ieder toch zijn zelfstandigheid bewaren. Voorzitter v. d. Velde uit Schoondijke bedankte de aanwezigen voor hun komst en de spreker voor zijn inleiding. De eerstvolgende cursusavond is vijf tien november. Aan de westzijde van de handelshaven in Breskens is een doseerinrichting ge plaatst voor het vervaardigen van be ton. De N.V. Breskens Betonmaatschap- pij wil hiermee in West-Zeeuwsch- Vlaanderen het beton voor de aanne mers in West-Zeeuwsch-Vlaanderen produceren. De inrichting bestaat uit twee ketels, die zand, grint en cement mixen, dat dan in cilinderauto's direct naar de bouwwerken kan worden ver voerd. Op een samenkomst van het bestuur van de afdeling Zaamslag van het Neder landse Rode-Kruis met de collectrices en collectanten kon voorzitter, burgemees ter J. van Wijk, de verheugende medede ling doen, dat het eindresultaat van de inzameling dit jaar de geraamde op brengst van 1000,heeft overtroffen. Dank zij de onvermoeide ijver van de colectanten-bejaarden en de gulheid van de Zaamslagse bevolking werd 1016,90 bijeengebracht. De oud-voor zitter de heer H. D. Trimpe, die het be stuur en de collectanten van harte met het behaalde resultaat feliciteerde wees er met nadruk op, dat het wel zelden zal voorkomen dat juist de bejaarden een dergelijke inzameling geheel voor hun rekening nemen. In het geheel van de Rode-Kruiscollecten slaat deze af deling een goed figuur. Bij het opsteken van een sigaret verloor de 18-jarige A. J. R. uit Zuidzande za terdagmiddag ter hoogte van het bejaar dentehuis aan de Hoogstraat te Sluis de macht over het stuur, waarbij de door hem bestuurde wagen op de kop in de naast de weg gelegen sloot terecht kwam. Hoewel de wagen totaal vernield werd, kon de jongeman ongedeerd uit het wrak van de auto kruipen De „Stichting Zeeuwse Nutsbibliothe ken" heeft zaterdagmiddag in hotel „De Korenbeurs" te Goes haar najaarsbij eenkomst gehouden. De voorzitter, de heer F. H. J. Dieperink richtte in zijn openingswoord een bijzonder woord van welkom tot de vertegenwoordigster van het hoofdbestuur, mej. A. Jacobs, die enkele huishoudelijke mededelingen deed. Verder werd tijdens deze bijeen komst gesproken over een samenwer king met de Centrale Plattelandsbiblio theek, die voor beide instellingen nut tig zou zijn. Met deze bibliotheek is overleg over deze zaak aan de gang. In de rondvraag brachten de afgevaar digden van Tholen, Kapelle, Vlissingen, Yerseke, Groede en Aardenburg verslag uit over de gang van zaken in hun bi bliotheek. De afgevaardigden van Sluis en Zierikzee waren verhinderd de ver gadering bij te wonen. Kerkeraadsafgevaardigden en medewer kers hebben zaterdag en zondag in ho tel „De Wielingen" te Cadzand-Bad een „Hedenesse"-conferentie meegemaakt, die uitging van de provinciale commis sie voor Jeugdwerk van de Nederlandse Hervormde Kerk. Thema voor de onder leiding van wika R. Wasterval gehou den conferentie was het instuif- en open jeugdwerk. De deelnemers werden begroet door ds. E. P. J. Jebbink. Zaterdagavond spraken wika A. Jansen uit Middelburg en de heer B. de Wilt uit Kloetinge over de achtergronden van het open jeugdwerk. In deze be spreking v/erd er duidelijk de nadruk op gelegd, dat het open jeugdwerk niet de doelstelling van een godsdienstige beïnvloeding heeft, maar meer het ka rakter draagt van een vormende ont spanning. Zondagmorgen werd er een huisdienst gehouden. Voorganger was wika Was terval. 's Middags volgde er een inlei ding van wika T. E. Hiensch uit Goes over de praktijk van het open jeugd werk. De conferentie wordt in het voor jaar 1964 door een tweede weekend ge volgd. Dan zullen een aantal jongeren naar hun wensen worden gevraagd. SLUIS Ongeveer 40 kantonniers van de rijks waterstaat, provinciale waterstaat en van het waterschap ,,'t Vrije van Sluis" hebben vrijdag op uitnodiging van de directeur van de Stoomtram Breskens- Maldegem N.V., de heer J. Hortensius, per S.B.M.-bus een trip gemaakt naar de ijsrevue in Antwerpen. Ze kregen dit uitstapje als blijk van waardering voor het vele werk, dat zij de afgelopen strenge winter deden om de wegen in West-Zeeuwsch-Vlaanderen berijdbaar te houden, waardoor de bus diensten nagenoeg normaal doorgang konden vinden. AXEL Vrijdagavond hield de stichting Zeeuwse Volksuniversiteit voor haar leden in Axel en omgeving een culturele avond, die in het teken stond van de medische wetenschappen. Namens de Z.V.U. werd de spreker van deze avond, dr. J. J. Ok- ker, chirurg te Middelburg, welkom ge heten door burgemester M. K. van Dijke. Op actuele wijze behandelde dr. Okker het onderwerp „de verantwoordelijkheid van de medicus in het licht van de nieu we methoden in de geneeskunde". Hij gaf het kleine gezelschap, dat in de foyer van het Centrum aanwezig was, een korte uiteenzetting over de histori sche ontwikkeling van de plaats van de medicus in de maatschappij. Vervolgens schetste dr. Okker de huidige situatie aan de hand van een aantal voorbeelden door zijn aandachtig gehoor rond te lei den door een willekeurig gekozen zie kenhuis. Hierbij werd duidelijk, dat de verantwoordelijkheid van de arts in de moderne geneeskunde geheel anders is komen te liggen. In sommige gevallen kan deze verantwoordelijkheid onmoge lijk door hem alleen worden gedragen, zodat beraad met anderen noodzakelijk wordt. Na de behandeling van dit onder werp door dr. Okker werd er een alge mene discussie gevoerd, waarbij ver schillende problemen op medisch gebied van verschillende kanten werden belicht. De gemeenteraad van Hontenisse heeft vrijdagmiddag na enige dis cussie besloten een bedrag van 5000,te voteren voor het op maken van een plan voor een re creatiegebied tussen Walsoorden en Perkpolderhaven. Verschillende raadsleden maakten aan vankelijk bezwaar tegen deze plannen, omdat naar hun mening de Westerschel- de daar gevaar oplevert voor zwemmers en omdat zij het terrein west van Perk polderhaven veel geschikter achten. Vol gens het college van b. en w. stuit het plan om daar een recreatieterrein in te richten op onoverkomelijke bezwaren, o.a. door de toekomstige verruiming van de veerhaven en de aanleg van nieuwe toegangswegen. Zonder hoofdelijke stemming werd een bedrag van 240.000,beschik baar gesteld voor verbetering van de traverse door Kloosterzande en voor de aanleg van een aansluitende riolering. Voorts kreeg het college van b. en w. machtiging tot aanbe steding van het werk over te gaan. Vermoedelijk zal nog in de loop van november met het werk kunnen wor den begonnen. In het werk is begrepen de verbetering van het Hof te Zandeplein naast het gemeentehuis. De bestaande muziektent zal worden afgebroken. Voor wat betreft de aankoop van een nieuwe muziektent zal de raad nog een apart voorstel wor den voorgelegd. Door de weigering van de gemeente Hulst, toe te treden tot de gemeenschappelijke regeling ontwikke ling Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen-oost, moest een nieuwe regeling worden ont worpen, die eveneens door de raad werd goedgekeurd. Tot gemeentelijk verte genwoordiger in die commissie werden benoemd burgemeester C. J. van Hoote- gem en het raadslid R. Rademakers. Eerstgenoemde werd tevens benoemd tot lid van het dagelijks bestuur. Voorts werden nog bedragen van ruim 6000,en ruim 3200,uitgetrokken voor verbetering en gedeeltelijke uitbrei ding van de r.-k. lagere meisjesschool en de r.-k. kleuterschool te Groenendijk. OOSTBURG In het hervormd kerkgebouw te Oost burg organiseerde de Bijbelkioskvereni- ging uit Amsterdam vrijdagavond een zangavond onder de titel „Dat ons lof lied vrolijk rijze". Er bestond een vrij behoorlijke belangstelling voor deze avond, die werd geleid door de hervorm de voorganger G. M. de Vries uit Re- tranchement. Ds. W. S. Hugo van Dalen uit Oostburg was verhinderd. Medewer king verleenden in gezamenlijke zang het hervormd kerkkoor en het chr. ge mengd zangkoor „Soli Deo Gloria", beurtelings gedirigeerd door de heren J. Basting uit Breskens en Joh. de Fetj- ter uit Sluis. Kees Deenik verzorgde so lozang van enige liederen en Hugo van Dalen jr. begeleidde zowel solo- als sa menzang op verdienstelijke wijze op het kerkorgel. De stichting Zeeuwse Volksuniversiteit verzorgde vrijdagmiddag in het Ledel- theater te Oostburg een jeugdvoorstel ling voor leerlingen van het uitgebreid lager, middelbaar en huishoudonderwijs. De belangstelling voor deze Z.V.U.-mid- dag was bijzonder groot. Het toneelge zelschap De Nieuwe Komedie bracht het humoristische stuk „De knecht van twee meesters" van Carlo Goldoni in een be werking van Erik Vos. Het stuk, dat door elf beroepstoneelspe lers op een vlotte en zeer amusante wijze werd gebracht, viel bij de jeugdige belangstellenden bijzonder in de smaak. Peter van der Linden, die de rol van de knecht vertolkte, had vele malen de lachers aan zijn kant. Aan dit brjna drie uur durende stuk werkten voorts mee: Paul van Gorcum, Diana Dobbelman, Cees Pijpers, Herman Vinck, Mart Ge vers, Joop van der Donk, Jan Juray, Maria Verheijden, Henk Votel en Wil lem Wagter, waarvan de beide laatsten een dubbelrol vertolkten. TERNEUZEN. Bevallen: Ch. M. Slabbervan Aerde, z. G. van der Peijl—v. d. Berge. z. E. J. Veringa de Koeijer, d. J. C. C. Schramde Smidt, d. G. M. SoemersMandjes, z. A. M. M van der VeekeMachielse, z. M. M. Kra nenburgWijmer, z. J. M. Haakvan Sab- ben, d. R. WinneDierick, d. E. van Dijk huizenGootjes, d. T. GalleIvens, d. Ondertrouwd: P. F. Verstraeten, 23 j. en A. F. Hofman, 18 j. R. J. van Waes 23 j. en E. A. E. de Smit, 19 j. Getrouwd: H. A. Kiel 24 j. en M. Buize 22 j. Overleden: F. R. van Aerde, 78 j., wed. v. C. L. Taeq. J. Bauwens, 71 j., e.v. C. M. de Baets. N. L. Norel 57 i., e.v. A. A. W. Kappenberg. M. A. van Driel, 75 j., e. v. J. Snap. J. P. 't Gilde, 62 j., e. v. E. C. Izeboud. J. M. A. H. F. Smeets, 66 j., e. v. M. A. Kamoen. M. de Scheemaecker, 55 j., e. v. P. van Laere. A. Dubbeldam, 59 j., wedn. v. H. J. de Smet. Advertentie Elke sportman kan nu op veilige wijze zijn uithoudingsvermogen vergroten en betere prestaties leveren. Met Condito, het verant woorde anti-vermoeidheidstablet waarmee reeds goede ervaringen zijn opgedaan. En met Medicon, het verbeterde glucosetablet, als energiebron. Bevat extra vitamine C. Voorkomt dorst! Medica-Sport produkten: alleen in apotheken en drogisterijen. S jevitaminijcerdc X'ucotc tabletten HN KCOXA.JPOUT PfcOOUKT klubverpakking 144 stuks f.17,- klubverpakking 48 stuks f. 3,60 MEDICA N.V.- 'S-HERTOGENBOSCH ZONDAGVOETBAL. Reserve 1 klas: RCS 2Luctor 2 32, 2ee- landia 2Oostburg 2 23, Zeeland Sport 3 Biervliet 2 61, Goes 3Vogelwaarde 2 2 2, Breskens 2Vlissingen 4 91. 2e klas A: Cortgene 1Middelburg 4 23, Kruiningen 2Walcheren 2 44, Volharding 32 1Vlissingen 5 72, Zeeland Sport 4 Hansw. Boys 2 11. 2e klas B: Aardenburg 2Ria W 1 61. Ter- neuzen 3Breskens 3 102, HVV '24 3Steen 2 14, Corn Boys 3Sluiskil 2 25. 2e klas C: Dreischor 2Renesse 2 34, Zie rikzee 3Burgh 2 01, SVOWK 1Brouwers haven 1 22. 3e klas A: Zeelandia 3Domburg 2 1—0, Walcheren 3—RCS 3 3—3. 3e klas B: Goes 4Yerseke 2 22, Zeeland Sport 5Luctor 3 33, Lewed. Boys 2Ro- bur 2 32, 's-H. Arendskerke 1Kwaden- damme 2 30, Kruiningen 3Middelb. Boys 1 1—6. 3e klas C: Clinge 3Axel 3 10, IJzendijke 3Ria W 2 43, Graauw 1Hontenisse 3 7 0. IJzendijke 2Schoondijke 3 110. ZATERDAGVOETBAL. KNVB Noord-Brabant: 3e klas: SPSTho- lense Boys 3 20. HOCKEY. MMHC 1—Warande 1 0—0, MMHC 2—Wa rande 2 03, jongens: MMHC APush B 70, MMHC BBreda B 23, meisjes: MMHC-Breda Q 1—1. KORFBAL. Zuid-Holland: 1: Swift—OSCR 4—7, Zuider kwartierOns Eibernest 2 84, Quick Vicus Oriëntus 910, FluksHKV 2 47, SperwersAlgemene 54, 2A: HKV 3Het Zuiden 2—4, ODO—HSV 6—8, Tjoba—Achil les 47, GymnasiastenCharlois 80, 3B: AnimoDe Spartaan 63, FortunaWION 82, SchiedamKwiek 33, HSVBlauw Wit '51 2—3, 3C: Hou Stand—Velox 0—5, DKV—PAMS 2—9, TOV—De Raven 2—3, To goTrekvogels 710. ZKB: 1: Togo 2—Tjoba 2 8—9, Volharding 1 Swift 2 36, 2A: Vedo 1Zuidwesters 2 82, Blauw Wit 1TOP 104, AtlasAnimo 3 71, 2B: Blauw Wit 2Zeelandia 23, Olympia 1Tjoba 3 112, 3A: Animo 4 Animo 5 52, Swift 5On do 2 36, Storm vogelsBKC 28, Vedo 2Dos '55 36, 3B: Elto 2Blauw Wit 3 64, Togo 4Luctor 2 2—3, CVV—Volharding 2 15—1. Adspiranten: A: AtlasAnimo A 31, Swift BSwift A 49, Ondo AZuidwesters A 2 1, B: Animo BDos '55 A 17, Ondo B KVL 07, C: Swift KwiekAnimo D 40, D: LuctorDe Poel 53, Blauw Wit A Elto A 71, E: VolhardingSwift Lenig 11, OlympiaTjoba B 32. Pupillen: A: Zuidwesters ADos '55 A 90, B: Zuidwesters BDos '55 B 20, Swift B Animo 00, C: Tjoba AOlympia A 20, D: Blauw Wit BTjoba B 70, Volharding Togo C 30. HANDBAL. Overgangsklas: dames: VHCWalcheren 1 3, Sittardia—DWS 7—6, Quintus—PSV 2—2, SwiftPosterholt 91. Heren: HermesBSV 716, TonidoDynamo 713, Hellas 2 WLC/DES 9—13, Swift—EBHV 16—6. District Zuid B: Dames le klas: Olympus BI. Wit 2—3, EBHV—Zld. Sport 10-4, Hon tenisseSIOS 25, MarathonTachos 80. Heren le klas: EMMMarathon 88, Hellas Tachos 1010, SOATaxandria 57, Were Di—Volt 11—6. Zeeland. Dames 2e klas B: EMM—Marathon 2 63, LuctorFortuna 33. Heren 2e klas B: Marathon 2Walcheren 510, Tonido 2 Fortuna 7—19, SIOS—ODI 5—4. Afdeling le klas (heren): Olympus 2SIOS 2 411. Dames junioren: WalcherenOlym pus 52, SluiskilRober 120. Heren junio ren: TonidoFortuna 34, MarathonSIOS 79. Jongens: TonidoFortuna A 211, For tuna BODI 111. Meisjes A: Marathon B Marathon A 311, Walcheren CWalcheren A 24. Meisjes B: SluiskilRober A 34, HontenisseHellas 90. In verband met de In Heerjansdam ge speelde selectiewedstrijd tussen een combinatie van K.N.V.B.-zaterdagspe lers uit Zuid I tegen een combinatie uit district West werden de wedstrijden WoudrichemDinteloord in de 3e klas en MiddelburgRoda Boys in de 4e klas B uitgesteld. uitwedstrijd tegen S. '54 zijn eerste luntenverlies te noteren. De thuisclub In de 4e klas A kreeg Chrislandia in de jjü3 A1 A V. p bleef met 10 baas. De Meeuwen slaagden erin het bezoekende Spui met 20 te verslaan en de ploeg uit Zoute- lande verbeterde zijn positie op de rang lijst aanmerkelijk. Good Luck Chrislandia The Gunners S.V.V. '54 Meeuwen Tern. Boys V.V.N. V.C.K. Spui 6 4 1 5 4 0 5 4 0 5 3 0 5 2 1 6 2 1 4 2 5 0 5 0 9 11- 5 8 19- 5 8 13- 9 6 12- 9 5 9-8 5 17-10 0 2 4 7 -7 1 4 1 9 -20 0 5 0 5 -29 In de 4e klas B moest Wijk ervaren dat met het nu volledig uitkomende Zuili- chem niet te spotten vait. De thuisclub bleef met lege handen achter (13). Zwal. Boys 4 4 0 0 8 12- 5 Krabbendijke 5 2 2 1 6 12- 8 Sleeuwijk 521254-6 Smerdiek 6 2 1 3 5 11- 9 Wijk 6 2 1 3 5 9 -14 Roda Boys 4 2 0 2 4 13- 6 Zuilichem 6 1 2 3 4 9 -16 Middelburg 4 1 1 2 3 4 -10 MEEUWEN—SPIT 2—0 De Meeuwen heeft zijn lichte veldmeer- derheid in een kleine zege tot uitdruk king kunnen brengen. Op wat fortuin lijke wijze kwam de thuisclub na een kwartier op 10 toen J. Dingemanse een wegens hands toegekende straf schop benutte. Na de rust slaagde L. Dingemanse er na 7 minuten in de voorsprong tot 20 op te voeren en hoewel zich nadien aan beide zijden nog ettelijke scoringskansen voordeden, kwam in deze stand geen wijziging meer. Elf dagen na de vernietigende neder laag tegen PSV (17) heeft Esbjerg zich wederom kandidaat gesteld voor het toernooi om de Europese beker. Maleisische politietroepen kammen het district Bagan Jermal, op het eiland Penang uit, op zoek naar vijf gewapen de Indonesische infiltranten, die daar volgens vissers met een motorboot aan land zouden zijn gezet. In het begin van de afgelopen week werd reeds in het district Pontian, in het zuidelijk deel van Malakka, een grootscheepse opsporingsactie op touw gezet naar aanleiding van binnengeko men berichten over het aan land zetten van in kaki geklede mannen. Deze actie heeft echter geen resultaat opge leverd. Omstreeks twaalf uur gistermiddag is W. Peppelenbos met zijn der de trein geraakt. Hij was op slag dood De bromfiets raakte klem onder de trein, die van Zwolle naar Roosendaal zou gaan, is met matige snelheid door ereden naar Deventer. Daar moesten Je passagiers in een andere trein over stappen. Zij hadden daardoor een uur vertraging. De Amsterdamse politie heeft zaterdag middag bij de Utrechtse brug twee bus sen aangetroffen met 65 Turken. Omwo nenden hadden de politie gewaarschuwd toen de Turken hun om water vroegen. Het zijn dezelfde Turken die maandag 14 september bij Montcenis aan de Frans-Italiaanse grens door Franse douaneautoriteiten werden terug ge stuurd, omdat ze geen werkvergunning hadden. De Turken blijken afgelopen donderdag bjj Vaals de Nederlandse f rens gepasseerd te zijn. n gebarentaal en wat gebrekkig Duits, lukte het hun de politieautoriteiten dui delijk te maken, dat zij hier bij de N.V. Nederlandse Ford Automobielfabrieken komen werken. De chef personeelszaken van dit bedrijf ontkende deze bewering. Hij vertelde dat het bedrijf weliswaar Turkse arbeidskrachten had gecontrac teerd, doch dat deze pas de volgende week per vliegtuig naar Nederland zou den komen. Bovendien was dit langs of ficiële weg geschied, dat wil zeggen in overleg met de Nederlandse en Turk se regering. De politie meent verder uit de bijna onverstaanbare verklarin gen van de Turken op te kunnen ma ken dat zij in het buitenland door een koppelbaas zijn benaderd, alvorens zij de busreis naar Nederland ondernamen. De 65 Turken zijn echter zonder werk vergunning en andere officiële papieren ons land binnengekomen. Wel waren zij in het bezit van een geldig paspoort. Het is nu aan de vreemdelingendienst om uit te maken of de Turken hun ver blijfsvergunning kunnen krijgen, of dat zij als ongewenste vreemdelingen over de grens zullen worden gezet. in de Mercedes-Benz garage ,,'t Westen" N.V. te Oostburg. Tentoonstelling geopend van 1022 uur. Speciale aanbieding in de kleine en middenklasse van goede en mooie automobielen. In de prijsklasse van ƒ500,tot 2500,hebben wij een ruime keus. Ook daarboven zeer interessante aanbiedingen. Verder hebben wij diversee bestel- en vrachtwagens met een laadvermogen van 9005500 kg. Desgewenst komen wij U afhalen U kunt bellen Telefoon 01150-2300-2400 Telefoon 01146- 244 Telefoon 01170-2255 Vertegenwoordigers L. MECHIELSEN - Telef. 01150-2607 R. v. REMORTELE - Telef. 01146-485 C. DE WITTE - Telef. 01171-290.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1963 | | pagina 11