Stemmen staakten in raad Goes over verkoop stukje plantsoen Goese jeugd willens wetens vandalist" en Bonn Zeelands derde grote veerboot ging te water „Koningin Juliana" mag worden verbouwd BILT DEFENSIE" WERFT IN ZEELAND REGIONALE MILVA'S EN Geen toestemming voor bouw van deurwaarderskantoor verleend HOLLANDIA Zeeuwse ALMANAK Weg Suggestie: Bel politie op KEELPIJN? Verlenging met 13 meter: 45% meer capaciteit Zeeuwse kamerleden naar manifestatie C.N.V. in Utrecht a INITIATIEFVOORSTEL VAN TAFEL GEVEEGD PUMPS VAN Doofpot... Burgemeester Huber in raad Vragen hoest? verkoudheid? GROENE KRUIS HOESTBONBONS Eer» klasse apart. Zuivere, zachte U.S.A. tabakken Geroutineerd Ervaring Serooskerke (W.) belast „woonforensen" Zangavond in Westerkerk Vacatures in Vlissingen en Middelburg Werken en wonen in het eigen gewest Gering BIJ MAATSCHAPPIJ DE SCHELDE Nieuw argument voor veerboten Bromfietser na verkeersongeluk overleden Brandend kussen jaagt juffrouw uit haar bed Geslaagd voor zweefvliegbrevet VERWACHT. PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT DONDERDAG 17 OKTOBER 1963. Advertentie OP HET STUKJE plantsoen in Goes, waar twintig jaar lang een „smerige gaarkeuken heeft gestaan, die nu eindelijk kan verdwijnen", mag geen kantoor komen staan van deurwaarder M. Loeve. Dat is het effect van een quitte-stemmenverhouding (8-8) over een initiatief voorstel van drie raadsleden, een perceel van ongeveer 300 vierkante meter grond aan de heer Loeve te verkopen. Het feit, dat de voor- en tegenstanders even sterk waren in de woensdagavond gehouden ver gadering van de raad betekent dat het initiatiefvoorstel het niet heeft „gehaald". Zoals men weet was het een reactie van het driemanschap (de heren M. Haasdonk (v.v.d.), A. Maljaars en F. P. J. Polderman (prot. chr.) op het feit, dat b. en w. een soortgelijk voorstel na de dis cussie in de septemberbijeenkomst niet meer op de agenda wilden plaatsen. Het college van b. en w. heeft het verzoek van het raadslid-aspirant ko per zwaar op de maag gelegen. Het liefst had men een oplossing gevon den in de vorm van een bestemmings plan voor het perceel op de hoek van Westwal-Ravelijn de Groene Jager. Maar daarvoor was het stukje te klein. Er stond tegenover dat het hoekje plantsoen op het ogenblik ook bebouwd is, zodat een nieuw pand de omgeving er alleen maar kan ver fraaien. Een kardinale vraag was verder in de vorige vergadering gesteld door de heer J. H. Roose (k.v.p.) „kunnen b. en w. de garantie geven, dat in andere soort gelijke gevallen een rechtsgelijkheid wordt betracht?" Overwegingen, die het college ten slotte hadden doen besluiten het punt niet opnieuw op de agenda te plaatsen. Burgemeester mr. F. G. A. Huber lichtte het standpunt van deze kant uitvoerig toe. Uit de discussie, die het initiatiefvoor stel aan het eind van de raadsvergade ring ontlokte, sprongen de volgende rechtlijnig tegenover elkaar staande me ningen naar voren. De initiefnemers, ge steund door de fracties van de protes tants christelijke groepering en de V.V. D., achtten het eenvoudig niet meer dan billijk dat de raad zich verder over het verzoek zou uitspreken. Bovendien her innerde de heer Maljaars aan het feit, dat van zijn kant een wijzigingsvoorstel op het oorspronkelijke voorstel van b. en w. was ingediend. Hij noemde dat het meest vérstrekkend en dus voor behan deling vatbaar. Aan de andere kant stonden deze avond de fracties van de Partij van de Arbeid en de K.V.P. Deze twijfelden in de eerste plaats aan de waarde van een initiatiefvoorstel over de verkoop. (Advertentie) "Hola, val niet iftu van je stokje J}|j "Ik zag daar ook zulke leuke HOLLANDIA-schoentjes voorbijgaan Het sal je toch overkomen, 't Is zéér onlangs gebeurd,. In een mooie laan in Middelburg. Je gaat weg. Gewoon een paar dagen weg. Prettig weg. Even er uit. Kom je terug en zit je héle huis onder de plamuur. Van onder tot boven on der de plamuur. Nijvere schil dersgezellen hangen als werkbij- tjes langs de gevel en zijn prettig zingend aan het branden en pla muren. Het hele huis. Van de raamkozijnen van het parterre tot het dakvenstertje drie hoog. Als er dan in die richting nooit een opdracht is uitgegaan is er reden tot enige verbazing. Zoiets is natuurlijk gauw opgehel derd. Een vergissing van de schil derspatroon. De man is voor enige weken betrokken geweest bij een aanbestedingdie betrekking had op een tegenoverliggend pand. Hij was de laagste en zo is het hem gegund. Geen wonder, want het tegenoverliggende pand is veel groter. Het zal je toch overkomen. Want wat zijn de consequenties? De patroon moet nog altijd, tegen het door hem bedongen bedrag, het pand aan de overzijde in de verf zetten. Bovendien moet hij het bij vergissing besprongen huis in de oude staat terugbrengen. Zo is althans het verlangen van de eigenaar, die, zoals gemeld, er eens een paar dagen prettig uit was. Hij wil alle plamuur er af. Terugbrengen in de oorspronkelij ke staat. En dat nu is verre van handig. Stel nu, dat het óns overkomen was. Het overkomt ons niet, maar stel nu. Je gaat weg. Gewoon een paar dagen prettig weg. Kom je terug en hangen die schildersge zellen prettig zingend aan de ge vel. Je weet van niks en je bent nieuwsgierig. Niet verontwaar digd, nee, zomaar nieuwsgierig. Kijk, dan gaat het er om die nieuwsgierigheid te onderdrukken. Je laat niks merken en zoekt een goed plaatsje bij een buurman, desnoods in een tegenoverliggende tapperij. En dan denk je: vooruit jongens, smeer het er maar lekker op. Kijk je het rustig een paar da gen aan tot de gïanslaag goed hard is. Het zal je toch overkomen. Maar het overkomt ons niet. De heer Ph. Haverhoek (p.v.d.a.): „We moeten de zaak niet dramatiseren. Moe ten we omdat hier een raadslid een verzoek heeft ingediend nu plotseling met twee maten gaan meten Het is me bekend dat, wanneer het verzoek wordt ingewilligd meer vragen in zee zullen gaan". De heer Haverhoek annonceerde al een verzoek van Garage Louisse om een stukje grond te kopen van het plantsoen bij de gereformeerde kerk aan de Westwal. En verder werd aan het begin van de raadsvergadering een brief voorgelezen met een ver zoek van koopman P. A. de Koning om een perceel plantsoen aan de Westwal te kopen voor de bouw van een bungalow met garage. Weinig begrip voor de gevolgde proce dure kon ook de heer J. H. Roose (k.v. p) opbrengen. Hij zou wel bereid zijn geweest het college fatsoenlijk te vra gen of het zijn oorspronkelijke voorstel opnieuw in behandeling wilde nemen maar een initiatiefvoorstel dat ging volgens hem te ver. Bovendien kon de heer Roose wel een handvol uitgestelde behandelingen opsommen, die van meer importantie waren dan dit verzoek. En met nadruk wilde hij nog even vastge legd zien, dat de integriteit van de raads leden door een dergelijke „speciale be handeling" niet in gevaar diende te wor den gebracht. De heer D. P. M. G. Leu- pen (p.v.d.a.) stelde dit laatste nog even vrij scherp: „Als de verzoeker niet Loe ve, maar Jansen zou hebben geheten, zou hij dan ook zoveel medewerking voor een vergunning hebben gekregen?" Daarop reageerde de heer J. Haringman (v.v.d.) met de opmerking, dat b. en w. bij het raadslid Loeve bepaalde verwach tingen hadden gewekt, dat hij het stuk grond wel zou kunnen bemachtigen. „Nu gaat het niet door en stoppen b. en w. het geval in de doofpot. En we weten wat dat betekentDe heer Haring man ging te ver met zijn opmerking. Dat liet burgemeester Huber hem duide lijk voelen door onmiddellijk protest aan te tekenen tegen deze woorden. „Mis schien ben ik iets te scherp. Ik wil maar zeggen, dat de zaak slepende dreigde te worden gehouden", gaf de heer Haring man toe en hij trok zijn eerste opmer king terug. De heer F. P. H. Polderman haastte zich nog te zeggen, dat het nooit de bedoeling is geweest om de heer Loeve als raadslid te bevoordelen. En de heer M. van Gorp (p.v.d.a.) sloot het de bat af met een terugverwijzing naar het uitgangspunt: „Van de Goese plantsoe nen kan geen vierkante meter worden gemist". Het staken van de stemmen hield het in het geval van de verkoop-' Loeve daarop. yy HET IS in Goes vaak bar en boos gesteld met de mentaliteit van de jeugd. Vandalisme in leegstaande gebouwen en luidruchtige zater dagavonden in de binnenstad na af loop van dansfeesten. En daarbij nog het ergerlijke lawaai van bromfietsen, ook op plaatsen waar dit duidelijk is verboden. Woens dagavond in de raad zijn ze weer eens gesignaleerd. Vanzelfspre kend kwamen er van verschillende kanten suggesties om het politie toezicht te verscherpen en zo mo gelijk de politiebezetting uit te breiden. Maar de moeilijkheden werden herleid naar een andere achtergrond: de opvoeding, zowel thuis als op school. De politie kan moeilijk op alle plaat sen tegelijk zijn, wanneer de jeugd weer eens in actie komt. Daarom kreeg met name het idee van de heer Ph. Haverhoek (p.v.d.a.) een ge waardeerde bijval: „Als U iets merkt heren, bel dan onmiddellijk de politie en roep ze erbij. Als iedereen daaraan meewerkt zijn we al een stap verder". Aanleiding tot deze „onrust-discus sie" was om te beginnen het „rap port" van de heer F. P. J. Polder man (p.c.) bij de rondvraag over de situatie in de leegstaande school aan de Dam. „Het is ellendig met dit gebouw gesteld. We hebben eens besloten het op te knap pen, maar zoals het er thans bijligt is het alleen nog maar rijp voor afbraak". Burgemeester mr. F. G. A. Huber kon de woorden van de heer Polderman nog met pakkende voorbeelden aanvullen. Tot tweemaal toe zijn de sloten van de toe gangsdeur tot deze leegstaande school geforceerd. „Er heerst hier een mentali teit, die er naar neigt om alles maar te vernielen. Kijk naar de kleedlokalen op de sportvelden, naar de oude ambachts school. Het lijkt erop alsof men er wil lens en wetens op uit is". De heer M. Loeve wilde nog wel even vaststellen, dat de Goesenaars in dit op zicht niet met een slechtere mentaliteit zijn behept dan de jeugd van andere plaatsen. Hij vroeg zich af of krachtiger optreden dit alles zou kunnen voorko men. Maar zoals gezegd het Goese politiekorps is te beperkt van omvang om overal tegelijk te zijn. En al zou men agenten voldoende hebben, dan nog zou het zeer de vraag zijn of hierin verande ring kan worden gebracht. In dezelfde richting ging het antwoord van b. en w. op schriftelijke vragen van het raadslid Maljaars naar aanleiding van een ingezonden stuk in de P.Z.C. Advertentie Daarin was een flinke luidruchtigheid op de avond van het fruitcorso geconsta teerd na het openluchtbal. Volgens het bestuur van de Stichting Zeeuws Fruit corso en de inspecteur van politie was er geen direct verband te leggen tussen het openluchtbal en mogelijk lawaai met godslasteringen in de nachtelijke uren. Overigens kon burgemeester Huber mee delen dat er iedere zaterdagavond klach ten over rumoer zijn, na afloop van dansfestijnen. Dat zou dan voornamelijk worden ver oorzaakt door jongelui uit de dorpen. In een en ander zag de burgemeester ech ter geen aanleiding om het openluchtbal het was overigens om kwart voor twaalf afgelopen na het fruitcorso te doen afgelasten. De heer Maljaars te kende nog protest aan tegen het relni- fen van de straten in de binnenstad in e nacht van zaterdag op zondag. Advertentie helpen probaat en smaken heerlijkl GS 863 iGOLb; STAH; i HU 25 stuks f 1.- Slot van pagina 1 prinses Margriet niet aanwezig was. Een ander lid van Zeelands G.S., de heer M. J. van Poelje, wist de reden: studie. De heer Van der Giessen stelde daarom voor aan hare koninklijke hoogheid per telegram te laten we ten, dat de stapelloop bijzonder voor spoedig was gegaan. Natuurlijk: het voorstel kreeg algemene instemming. „Een tewaterlating is zelfs voor de mensen van de werf toch altijd al een bijzondere gebeurtenis", zo zei de heer Van der Giessen, „maar door de buitengewone bouw van dit schip is het een dubbel bijzondere gebeurte nis". Hij meende, dat de doopster me vrouw Van Dongen het voortreffelijk had gedaan: „Het was niet te mer ken, dat het de eerste keer was", zo complimenteerde hij. En namens de directie bood de heer Van der Giessen deze „geroutineerde doopster" een gouden armband bezet met robijntjes aan. Na de fusie tussen de werven Van der Giessen en De Noord is dit het eerste schip, dat hier gebouwd is. Hij zag deze opdracht dan ook als een blijk van vertrouwen. „Ook zijn we er trots op mee te kunnen helpen aan de verbetering van een zo belangrijke verbinding in Zeeland", stelde de heer Van der Giessen nog. Ten slotte hoop te hij nog, dat bij eventuele uitbrei ding van de Zeeuwse veervloot op nieuw aan de werf Van der Giessen- De Noord zal worden gedacht. Grote bewondering toonde de heer Mes voor de snelheid, waarmee dit schip gebouwd is. „Als iemand kan weten hoe belangrijk ook dit schip voor de verbinding over de Wester- schelde is", aldus de waarnemend commissaris, „dan is het wel de doop ster, mevrouw Van Dongen, die er ongetwijfeld meermalen gebruik van zal maken. „Ook al streven we naar een vaste verbinding over de Wester- schelde, toch zullen er meer boten moeten komen, want de verbinding Vlissingen-Breskens zal er toch wel heel lang blijven", aldus de heer Mes. Uit eigen ervaringen kon ook me vrouw Van Dongen de belangrijkheid van dit schip onderstrepen. „Ik ben in Zeeland geboren en heb er met uit- Mensen, die in Serooskerke-W. een huis hebben, maar dit niet permanent bewo nen, zullen daar voortaan belasting voor moeten betalen: de gemeenteraad be sloot gistermiddag een zogenaamde woonforensenbelasting in te voeren, die vijftien procent van de huurwaarde zal bedragen. Het gaat hier om huizen, die als zomer- en weekendverblijf worden gebruikt. De invoering van een dergelij ke belasting is op Walcheren niet nieuw: o.m. Domburg en Oostkapelle kennen een woonforensenbelasting. Op donderdag 17 oktober houdt de ring Zeeland van zangverenigingen van de ereformeerde gemeente in de Wester- :erk te Goes een zangavond. Medewer king wordt verleend door de zangver enigingen A Capella" te Yerseke, „De lofstem" te Aagtekerke, „Zang- lust" te Vlissingen, „V.Z.O.S." te 's- Gravenpolder, de „Zangvereniging" te Kortgene, „Asaf" te Goes, „Crescendo" te Tholen, „Sursum Corda" te Middel burg, „De lofstem" te Wolphaartsdijk, „Sursum Corda" te Krabbendijke en „Soli Deo Gloria" te Oostkapelle. yy* Zeeuwse jonge vrouwen, die een verbin tenis als vrouwelijke militair bij de Koninklijke Luchtmacht (luva) of Ko ninklijke Landmacht (milva) willen aangaan hebben volgens een nieuwe re geling de mogelijkheid te werk te wor den gesteld in de eigen provincie. Zij worden dan regionale luva of milva en krijgen in Zeeland werk te ver richten in Middelburg of Vlissingen. Bo vendien kunnen ze een taak krijgen in Bergen op Zoom. Het nieuwe instituut van de regionale milva of 1-uva houdt in, dat jonge vrouwen van 18 tot 33 jaar, of zeventienjarigen, die het ulo diploma bezitten, in eigen stad, streek of provincie kunnen blijven als vrou welijk militair en dus thuis kunnen wo nen als hun militair adres niet verder dan een uur reizen ligt van hun woon plaats. Het instituut van regionale milva of lu va bestaat nu bijna een jaar. De eerste proeven hiermee werden genomen in Amersfoort. Later volgden ook de an dere randgebieden van ons land, waar feen vaste milva- of luvakazernes of ampementen zijn. Het ministerie van defensie gaat nu een wervingsactie op touw zetten voor regionale Zeeuwse lu- va's en milva's. Dit gebeurt met een voorlichtings bus, die 21, 22 en 23 oktober op de Markt in Middelburg staat en waar men van twaalf tot twee uur en van vier tot negen uur 's avonds voor in lichtingen terecht kan bij 1ste luite nant E. Posthuma (milva, Den Haag) en sergeant H. Soesman (lu va, Breda). Daarna gaat de bus naar Brabant om 30 en 31 oktober terug te keren naar de Markt in Goes. Tot nu toe is het aantal in Zeeland te werkgestelde regionale luva's en mil va's luchtmachtvrouwenaf deling en militaire vrouwenafdeling) bijzonder ge ring: er is er nog maar één aan het werk in Middelburg op de C.O.A.K. In Bergen op Zoom is er ook nog maar één. Middelburg heeft momenteel meer dan 25 vacatures voor vrouwelijke mi litairen, grotendeels milva's op de C.O.A.K. en bij de verbindingsdienst van de landmacht. Vlissingen kan nog drie administratieve krachten gebrui ken, die uit de gelederen van de milva's moeten komen en in Bergen op Zoom kunnen ongeveer dertig milva's en lu va's (de laatsten voor de vliegbasis Woensdrecht) worden geplaatst. In Bergen op Zoom kan men officieren- vercijfereraars gebruiken, evenals on derofficieren van de militaire admini stratie. In Middelburg is plaats voor onderofficieren-radiotelegrafist, voor onderofficieren-militaire administratie en voor onderofficieren-radiotelegrafist. Vlissingen heeft ruimte voor onderoffi cieren militaire administratie. Wat de lagere milva-functies betreft in de Zeeuwse steden kan men in Middelburg vercijferaar (codeur), telefonist-centra list, berichtenklerk, telexiste, radio-te legrafiste en mess-assistente worden of als administratieve kracht worden aan gesteld. Voor de luva's zijn dergelijke functies weggelegd. De kandidaten voor een luva of milva- functie worden eerst geselecteerd door provinciale commissies van het Cen traal Selectie Orgaan van de militaire vrouwenafdelingen (C.S.O.), samenge steld uit provinciale vertegenwoordig sters van de grote vrouwenorganisaties. Het C.S.O. beoordeelt vervolgens we derom de kandidaten. In dit C.S.O. zit ten leden van dezelfde grote landelijke vrouwenorganisaties. De provinciale C. S.O.-commissie verricht de selectie in Middelburg. Tijdens een persbijeenkomst in het Ned. Koffiehuis te Middelburg wees men er woensdagmiddag op, dat de regionale luva's of milva's bewust kunnen kiezen voor hun eigen stad, streek of provin cie. De acties hadden tot nu toe een ge ring resultaat, eerst de laatste drie maanden is de belangstelling bij de jon ge vrouwen voor het militair-zijn stij gende. De luva-opleiding leverde on langs tien vrouwelijke militairen af, waarvan er tien zijn bestemd voor de regionale werkzaamheden. Bij de milva- opleiding waren deze cijfers respectieve lijk 17 en 9. De marine-vrouwenafdeling (die een dergelijke regionale regeling niet kent) telt samen met de milva's en de luva's in ons land momenteel omstreeks 1000 leden. In totaal hebben de strijdkrach ten nodig 1800 milva's en 900 luva's. Pontons in Stavenisse gearriveerd De pontons van de Amerikaanse Marine die de gemeente Stavenisse vorige week heeft aangekocht zijn reeds gearriveerd. Hoewel het lossen van de 3,5 ton wegen de gevaarten niet eenvoudig was, kwa men zij toch na ongeveer drie uren ar beid op hun plaats in de haven terecht. Een volslagen, maar aangename ver rassing kregen het provinciaal be stuur van Zeeland en de directie van de N.V. Koninklijke Maatschappij „De Schelde" gistermiddag op de werf van de N.V. Van der Giessen- De Noord in Krimpen aan de IJssel te verwerken. Na de goed gelukte stapelloop van Zeelands derde grote veerboot zorgde ir. J. van de Kerk, directeur-generaal van rijkswater staat, voor deze surprise. „Juist vandaag is besloten", zo maakte de heer Van de Kerk bekend, „aan het provinciaal bestuur van Zeeland machtiging te verlenen de verbou wing van de veerboot „Koningin Ju liana" aan de Koninklijke Maat schappij „De Schelde' op te dragen". Onmiddellijk na deze mededeling wa ren twee mannen het middelpunt van feliciterende genodigden: de heer M. J. van Poelje, lid van Zeelands col lege van Gedeputeerde Staten, die de zorg voor de Zeeuwse veerdiensten heeft, en de heer E. Huizinga, be- drijfsingenieur van de N.V. Konink lijke Maatschappij „De Schelde". We hebben de laatste weken in angstige spanning gezeten" be kende de heer Van Poelje, „want we hadden verwacht, dat deze verbouwing ook door de investe ringsbeperking zou sneuvelen". En de heer Huizinga zei eerlijk: „Ik heb er lang op geaasd, maar het komt nu toch als een volsla gen verrassing uit de lucht val len". Deze Schelde-ingenieur voegde er nog aan toe: „Ik vind het bijna ge meen, dat ik hier ben", daarbij doe lend op het feit, dat dit nieuws juist in het „huis van de concurrent be kend was geworden. Ir. Van de Kerk had de directie van de N.V. Van der Giessen-De Noord overigens voor hij met zijn verrassing kwam de raad gegeven „de oren maar even te slui ten"... De kosten van deze verbouwing zul len ongeveer twee miljoen gulden be dragen. De belangrijkste verandering zal zijn, dat het schip met 13 meter verlengd wordt: van 71 tot 84 meter De capaciteit (te vervoeren auto's) zal hierdoor met 45 procent toene- Een vindingrijk man! Dat kan ge zegd worden van mr. dr. A. J. J. M. Mes, lid van Gedeputeerde Sta ten van Zeeland. Gistermiddag al thans kwam hij met een zeer oor spronkelijk argument om meer bo ten voor de provinciale stoomboot diensten in Zeeland te gaan bou wen. Hij deed dat in Krimpen aan de IJsel na de vlotte stapelloop van de derde grote veerboot voor Zeeland, de „Prinses Margriet". „Er zijn zes leden van Gedeputeer de Staten in Zeeland", zo stelde hij, „en nog maar drie van die zes leden hebben gezien hoe hun vrouw een veerboot te water liet. Die andere drie willen dat ook. Ik vind, dat een goed motief om door te gaan", zo zei hij onomwonden. De directeur-generaal van rijks waterstaat, ir. J. van de Kerk, had een enkele bedenking: „Een colle ge van Gedeputeerde Staten is niet altijd zo stabiel", meende hij, „en nu vraag ik me af of deze in stabiliteit ook gevolgen heeft voor de uitbreiding van de Zeeuwse veervloot"... zondering van een korte onderbre king altijd gewoond, daarom ken ik de betekenis van de verbindingen", zo sprak zij. „Bovendien hoor, lees en zie ik, hoe onze provincie zich op het gebied van industrie en recreatie snel ontwikkelt. Dat doet de belangrijk heid van goede veerboten nog toene men", beklemtoonde ze. Mevrouw Van Dongen bedankte voor de prach tige armband, „maar de mooiste her innering aan deze dag zal zijn als ik de „Prinses Margriet" in de vaart zie op de Westerschelde". Natuurlijk was er uit Zeeland grote belangstelling voor deze tewaterla ting. Met uitzondering van de com missaris der koningin was het voltal lig college van Gedeputeerde Staten aanwezig. Ook de griffier der staten, mr. dr. D. van Wel, en de heer J. van Tuinen zagen het schip te water gaan. Voorts waren aanwezig mr. J. L. Nieuwenhuis, directeur van de Pro vinciale Stoombootdiensten in Zee land, de heren G. H. Vierhout en J. N. Adriaansen, inspecteurs van deze diensten, verder ir. J. van de Kerk, directeur-generaal van rijkswater staat, ir. J. Zuurdeeg, hoofdinge nieur-directeur rijkswaterstaat Zee land, alsmede vele vertegenwoordi gers van andere firma's en instan ties. Zoals bekend lijkt de „Prinses Mar griet" als twee druppels water op de zusterschepen „Prinses Beatrix" en „Prinses Irene". Deze derde grote veerboot heeft echter geen salons be- nedendeks. men, terwijl bovendien dan alle ty pes vrachtauto's overgezet kunnen worden. Mr. J. L. Nieuwenhuis, directeur van de Provinciale Stoombootdiensten die vanzelfsprekend ook bijzonder verheugd was, verwachtte, dat de „Koningin Juliana" (in 1948 te water gelaten) in januari of februari in dok zal gaan en in mei of juni kan wor den opgeleverd. De 57-jarige rustend caféhouder A. Lievense uit Zoutelande is woens dagavond in het Vlissingse zieken huis „Bethesda" overleden aan verwondingen, die hij had opgelo pen nadat hij 's middags om vier uur met zijn bromfiets was ge schept door een personenauto. De heer Lievense reed op de Langen- dam te Zoutelande uit de richting Biggekerke naar de kom van het dorp, toen hij plotseling, vlak voor een auto, van links naar rechts de weg overstak naar zijn woning. De achteroprijdende auto, bestuurd door de 31-jarige vertegenwoordiger M. C. M. M. uit Rotterdam kon hem niet meer ontwijken. Het slachtoffer kwam op de motorkap terecht en werd vervolgens te gen het wegdek geslagen. De arts H. Frima uit Zoutelande verleende eerste hulp. Het slachtoffer werd zwaar ge wond per ambulance overgebracht naar ziekenhuis „Bethesda" in Vlissingen. De personenauto werd licht beschadigd, de bromfiets kreeg zware schade. De heer Lievense, die jarenlang een café in Zou telande had gedreven, had dit voorjaar zijn zaak overgedaan aan een jongere kracht. Hij was enige jaren bestuurslid van de voetbalvereniging „De Meeuwen" die zijn café als clublokaal gebruikte. Mevrouw S. M. M. van Dongen- Bonte, die gistermiddag de „Prinses Margriet" doopte op de werf N.V. Van der Giessen-De Noord, wordt hier vergezeld van een der directeu ren van deze werfde heer P. J. van der Giessen. (Foto P.Z.C.) 1AIWWWIAAAAAAAAAW/WWWWWWWX/WI/I/WWWW Vermoedelijke kortsluiting in een elek trisch kussen heeft woensdagavond een binnenbrandje veroorzaakt in de Bad huisstraat in Vlissingen. Mejuffrouw A. L. A. van M., die reeds naar bed was, ontwaakte omstreeks kwart over tien net op tijd om uit haar reeds brandende bed te springen. Ze rende naar beneden naar buurman H. J. L„ die de brandende kapokmatras van vijf meter hoog op straat gooide. Daar trachtte hij met emmers water de vlam men te doven. De gewaarschuwde brand weer onder commandant D. Luitwieler deed de rest met een straal water op de waterleiding. De schade bleef beperkt tot een verbrand elektrisch kussen en matras en brandvlekken aan de dekens. Drs. E. J. Polak te Middelburg slaagde voor de theoretische en praktische exa mens voor het zweefvliegbrevet. Meer dan honderd kaderleden van de christelijke vakorganisatie in Zeeland zullen zaterdag deelnemen aan een na tionale kadervergadering van het Chris telijk Nationaal Vakverbond, C.N.V., in de Merwedehal te Utrecht. Op deze na tionale manifestatie worden rond dui zend deelnemers uit geheel Nederland verwacht. Men zal worden ingelicht over het standpunt van het C.N.V. in de hui dige loonstrijd. C.N.V.-voorzitter C. J. wan Mastrigt zal spreken over „Waar staan wij secretaris C. A. Bakker over „Wat willen wij" en dr. W. Albeda over „Kan het nog?" De Zeeuwse congresgangers zullen met bussen en met de trein naar Utrecht rei zen. MEER WIND Zwaar bewolkt met hier en daar enige regen, elders ook enkele opklaringen. Weinig verandering in temperatuur. Ma tige, later matige tot krachtige zuidwes telijke wind.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1963 | | pagina 2