Verkeersverbod torent hoog boven mooie regelingen uit Te hard rijden kostte fikse boetes Belgen moutbrood AGFNDA STEEDS MEER LEERLINGEN OP TERNEUZENSE U.T.S. HOTEL AMBASSADEUR MARKTBERICHTEN ZEEUWSCH-VLAANDEREN Toni Boltini' in Hulst „Aska" van plaat voor Burghsluis nette vrouw of meisje. KANTONRECHTER MIDDELBURG Voor één litertje moet melkmaat ook geijkt worden BOCHT TE RUM ENKEL LITERTJE Radio-opnamen na „Top of Flop" in f s van Gent SUCCESSEN VOOR FOKKERS PLUIMVEE EN KONIJNEN Lezing voor Jeugd en Muziek Benoeming chauffeurs Zeeuwse collecte Vrachtautobotsing Kantonrechter Terneuzen Verontwaardiging over onopvallende controle Uit jaarverslag 1962 blijkt: Huisvesting is nog een probleem Van onze adverteerders Geen roestaantasting na „undercoating" WSNKELEN IN PQST rBURG GEZELLIG Zonder rijbewijs GARANTIE: Orgelconcert J. Rijn in Bergen op Zoom donderdag i7 oktober 1963. Wisse/ Zeouws'Vlaanderen PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 5 MEN KAN nóg zulke mooie af spraken maken, het verkeersver bod torent hoog uit boven de rege- lingetjes, waarmee de weggebrui kers hun goede wil tonen om elkaar een beetje uit de moeilijkhe den te helpen. Dat ondervond de Middelburgse chef-monteur A. v. d. V. toen hij zich gisteren voor de kantonrechter te Middelburg, mr. J. Moolenburgh, moest verant woorden. Op 27 juni jl. was de monteur twee maal fout geweest: hij had zijn auto binnen twaalf meter van een bushalte neergezet, bovendien was er op die plek een wachtverbod van kracht. Van der V. moest daar zijn om enkele goederen voor zijn firma op de hoek Markt-Plein 1940 te laden. „Nu heb ben we met de busonderneming die de haltes op het Plein 1940 heeft een afspraak gemaakt, dat we al leen laden en lossen op het moment, dat er nooit bussen komen", lichtte de monteur toe. Wat de overtreding van het wachtverbod betreft ver klaarde hij, dat zijn auto binnen vijf minuten geladen was. De verbalisant had er echter, zo wees mr. Moolenburgh er op, met het horloge in de hand bijgestaan en uitgemaakt, dat de auto er zeven minuten had gestaan zonder dat er gelost of geladen werd. „Ik zou onder ede durven verklaren, dat dit niet juist is", verzekerde de monteur. „De agent staat ook onder ede", merkte de kantonrechter op. Mr. Moolenburgh veronderstelde, dat er misschien meer minuten zijn heen gegaan dan de monteur ter goeder- trouw gedacht heeft. „Het is geen halsmisdaad, het is inderdaad wat moeilijk voor de laders en lossers, maar de verboden zijn er nu eenmaal niet voor niets", merkte de officier van justitie, mr. K. P. Doedens op, die voor beide feiten boetes van 7,50 vorderde. De overtreding van het wachtverbod beboette de kanton rechter ten slotte met 7,50, terwijl hij 4 voldoende vond voor het feit, dat er te dicht bij de bushalte ge stopt was. dens eiste een boete van 5, mr. Moo lenburgh liet het bij 2. De Vlissingse jongeman M. zou volgens de tenlastelegging het verkeer in gevaar gebracht hebben, toen hij tussen de ben zinetank en de twee stuurbevestigings- bouten van zijn bromfiets een veiling- kist vervoerde. Volgens M. kwam de kist niet tegen het stuur aan, toen hij reed, wel toen hij stilstond. Mr. Moolenburgh vond het nodig deze kwestie wat nader uit te zoeken; op 6 november vervolg van de zaak. De ambtenaar C. K. uit Middelburg (thans in militaire dienst) had op het Souburgse kruispunt de bocht van de Kanaalbrug naar de ventweg richting Middelburg met zijn bromfiets te ruim genomen. Hij kwam links op de weg terecht en in botsing met een te genligger. Mr. Moolenburgh redu ceerde de eis van 30 in zijn vonnis tot 22,50. Conform de vordering werd de Nieuwdorpse chauffeur J. M. veroordeeld tot een boete van 20, omdat hij op 24 juni in Goes met zijn vrachtauto achteruit tegen een ande re auto aangereden was. De Goese vertegenwoordiger S. M. werd bij ver stek veroordeeld tot een boete van 30, omdat hij op het Vlissingse kruispunt Koudekerkeseweg-Sotte- gemstraat bij het naar links-af slaan in zijn auto geen doorgang had vrij gelaten voor L. M. uit Westkapelle die op zijn bromfiets uit de tegenover gestelde richting naderde. De officier van justitie had een boete van 40 geëist. De zaak tegen J. F. S. uit Souburg, as sistent BB-hoofd, op 12 juni nog een vol slagen onbekende in het Vlissingse stra tenplan, kwam deze morgen niet hele maal uit de verf. Hij zou toen volgens de tenlastelegging in zijn auto over de Bloemenlaan hebben gereden en toen bij het naar links-af slaan geen doorgang hebben vrijgelaten voor de bromfietsen- de jongeman C. M. S. meende evenwel, dat hij uit de Anjelierenlaan gekomen was. Als getuige gehoord kon M. niet verkla ren of de auto uit de Anjelierenlaan dan wel uit de Bloemenlaan gekomen was. Om nu te bepalen of verdachte inder daad geen voorrang aan het rechtdoor rijdend verkeer verleende, of dat de bromfietser hem voorrang had moeten geven, werd deze zaak aangehouden voor nader getuigenverhoor. Dat zal eveneens op 6 november a.s. gebeuren. Advert entte J GEZOND GLANZEND HAAR De landbouwer A. de K. uit Oostkapelle kreeg een bekeuring, omdat hij op zijn zomerwoningterrein aan enkele gasten melk leverde, terwijl zijn 1 liter-maat niet van de vereiste ijkmerken was voor zien. De K. verklaarde, dat hij het gros van de melk aan de fabriek aflevert, maar dat hij wel eens een vakantiegast helpt, als hij erg om melk verlegen zit. „Nu heeft de warenwet gezegd, dat het niet meer mag, dus doe ik het niet meer", voegde hij er aan toe. Mr. Doe- De Stichting Sasse Karnaval treft mo menteel in samenwerking met de VARA voorbereidingen voor een grote teenager avond in de feestzaal van de N.V. Glas fabriek te Sas van Gent. In een show die ruim 5 uur zal duren, worden niet minder dan 4 radioprogram ma's opgenomen. Eén programma, De Ramblers Hit Parade, wordt recht streeks uitgezonden. Ook dit is een pri meur voor Zeeland: een rechtstreekse uitzending van een radio-amusements programma. Aan dit programma werken onder an deren mee, naast de Ramblers o.l.v. Theo Uden Masman, het Belgische tieneridool Adamo, De Fouyo's en Grectje Mona. Er worden nog onderhandelingen gevoerd met andere tienertopsterren. In verband met de rechtstreekse radio-uitzending zal een gedeelte van de zaal niet be schikbaar zijn, daar men ruimte nodig heeft voor de apparatuur. De avond wordt geopend met Top of Flop, met als jury-voorzitter Herman Stok. Na Top of Flop volgt om kwart over negen de „Ramblers Hit Parade". Om half elf de opname van het eerste discobalpro- gramma, het tweede programma wordt om ongeveer kwart voor twaalf opgeno men. Momenteel worden nog plannen uitge werkt om gedurende de avond apart op namen te maken voor een 25 minuten durende streekuitzending gewijd aan de carnavalviering van Sas van Gent, de enige in Zeeland, Deze opnamen worden dan gemaakt door Willy de Groff, die samen met Wim Remery een belangrijk aandeel heeft in het welslagen van deze radio-tienershow. Wordt de avond een succes, dan is het mogelijk dat de VARA volgend jaar opnieuw een derge lijke avond in Sas van Gent zal verzor gen. Op de 55e tentoonstelling van Ornitho- philia, tevens de 12e nationale jonge- dierententoonstelling, die te Utrecht is gehouden, behaalden enkele leden van de pluimvee-, konijnen- en sierduiven- fokkersvereniging Middelburg e.o. goe de successen. De heer C. Joziasse be haalde met: patrijs wijandotte krielen een g en een gg. De heer F. Minneboo behaalde met zwart wijandotte kriel een g. De heer B. Mulder behaalde met Hollander-konijnen een le zg en 2e gg. De heer P. Simpelaar behaalde met wit wijandotte kriel een g, met zwart wijandotte kriel eveneens een g en met oudhollanders meeuwen 2e zzg en le zg. De bekroonde dieren zullen straks ook in Middelburg op de tentoonstel ling te bewonderen zijn. VANDAAG Vlissingen Concertgebouw: Huishoudbeurs V-20, 1417 en 1922 uur; Alhambra: Wilde aardbeien, avond van vrijz. herv., remonstr. kring en herv. bijz. kerke- weriL 20 uur. Goes Grote Markt: Circus Boltini, 20 uur; Prins van Oranje: Prov. Bijbeldag Zee land, 10.30 en 14 uur; Landbouwcentrum: Aimee van Tricht voor Ned. Bond van Plattelandsvrouwen, afd. Goes; „Koren beurs"* verg. Ned Instituut, voor Effi ciency, 14.30 uur. Bergen op Zoom Roxy: 55 dagen Peking, 20 uur, 14 jaar; Luxor: In die nacht, 20 uur, 18 jaar. OOSTBURG De afdeling Oostburg van Jeugd en Mu ziek hield dinsdagavond in de burger zaal van het Oostburgse gemeentehuis een bijeenkomst, waar de heer Ru Sc- venhuysen als adjunct-directeur van het Landelijk Bureau van Jeugd en Muziek een lezing hield over „Geniet meer van muziek". Op de van deze spreker beken de wijze wist hij op een zeer onderhou dende en tot de aanwezige jeugd spre kende manier dit onderwerp te behande len. Het Jeugdensemble uit Zuidzande bracht onder leiding van de jeugdige dirigent I. J. le Grand uit Oostburg op voortref felijke wijze enkele nummers ten geho re, o.m. de mars „Uniform" van N. v. d. Kroonenberg, „Bummel Petrus" inter mezzo van Max Werner Kersten in een arrangement van Moolenaar, „Girando le" ouverture van Robert Martin en de „Cordoja Mars" van Jos v. d. Veken. Na deze bijzonder goed geslaagde avond heeft de afdeling Oostburg van Jeugd en Muziek in het jaarprogramma 1963- 1964 nog een aantal activiteiten gepland. Zo is er op 13 november a.s. een bijeen komst, waarop de balletfilm van het Bolsjoitheater in Moskou zal worden vertoond. Op 18 december is er een z.g. „Eigen avond", welke door de eigen leden wordt verzorgd, terwijl op 24 ja nuari 1964 een optreden in het vooruit zicht is gesteld van COrnelis Schell (bas- bariton) en Marijke Deirkauf (piano). Voorts staat er voor 19 februari een bezoek aan een opera op het program ma. Op 18 maart wordt een jazzpro gramma geboden. Op 22 april is er het optreden van een kamermuziekensem- ble van vakleerlingen, dat vorig sei zoen door ziekte van een van de mede spelenden geen doorgang kon vinden. Het wel zeer gevarieerde jaarprogram ma wordt besloten met een „Eigen avond" op 20 mei 1964. Woensdagmiddag en -avond gaf het Ne derlandse circus „Toni Boltini" te Hulst een tweetal voorstellingen die beide zeer goed bezocht werden. Vooral tijdens de avondvoorstelling was de tent goed vol. Nadat het acht man sterke orkest van Eduard Winkelman de eerste tonen had ingezet, kregen de aanwezigen een programma voorgeschoteld dat op een goed peil stond. Omdat het onmogelijk is alle nummers uitgebreid te beschrij ven, zullen wij slechts een greep doen. Vooral de prestatie van „The Eagles" verdient vermelding. Hoog in de nok van het circus verrichten deze artiesten adembenemende toeren. Verder zijn er de motorloopings die met een snelheid van meer dan 100 km per uur worden gedraaid. Ten slotte is er het optreden van de oudste dochter van Toni Boltini, Josettè, die een antipodenummer op een wankele stellage laat zien. Het circus slaat vandaag en morgen (dus donder dag en vrijdag) zijn tenten op in Goes. Voorlichting over de metaalindustrie De afdeling Oostburg van de Algemene Nederlandse Bedrijfsbond voor de Me taalnijverheid en de Elektronische Indus trie hield dinsdagavond in hotel-café „Victory" te Oostburg een ledenbijeen komst, welke geheel in het teken stond van de bespreking van de situatie, zoals deze zich de laatste tijd heeft ontwik keld in de metaalindustrie. Nadat de voorzitter, de heer A. Porreij uit Oost burg, de voorlichtingsvergadering had geopend, verkreeg de districtsbestuurder de heer F. W. Baan uit Breda, het woord. Naast een uitvoerige uitleg van de huidige situatie in de metaalnijver heid, besprak de heer Baan ook de voor stellen van het bondsbestuur en de bondsraad inzake de nieuwe handarbei ders c.a.o. in de metaalindustrie, ver band houdend met het aflopen per 31 december a.s. van de huidige collectieve arbeidsovereenkomst. Natuurlijk rezen er bij de aanwezige leden een aantal praktijkvragen op, die de heer Baan uitvoerig besprak. De opkomst van de leden was niet groot. NIEUWVLIET Reclasseringscollecte De in de gemeente Nieuwvliet gehouden collecte ten bate van de reclassering heeft 19.05 opgebracht. RETRANCHEMENT Opbrengst collecte De Zeeuwse Collecte bracht te Retran- chement 168 op. CADZAND Prijskaarting Zaterdag heeft men in café „Du Com merce" te Cadzand een prijskaarting met de jaskaart gehouden. Hieraan na men 42 kaartliefhebbers deel. De uit slag van de winnaarsronde: 1. A. J. Fre- mouw-M. van de Voorde, Retranche- ment; 2. W. I. van de Vijver-A. H. van Iwaarden, Zuidzande; 3. A. van Hane- gem, Retranchement-L. J. Vasseur. De uitslag van de verliezersronde: 1. J. van Houte-J. Versprille, Retranche- ment; 2. I. M. Bertou-W. I. Goossen; 3. P. C. van Hee-W. Focke. Tot chauffeur bij de dienst gemeente werken te Axel zijn benoemd de heer H. P. Coppieters te Zuiddorpe en M. Rost te Oost- en West-Souburg. De Zeeuwse collecte heeft in Axel op gebracht 331,67. HOOFDPLAAT Collecte De te Hoofdplaat gehouden collecte voor de Stichting christelijke blindenhulp „De Fakkels Bijeen" heeft 16,66 opge bracht. (Advertentie) In de krant van woensdag vermeldden wij in het bericht van de vrachtauto botsing, waarbij een wagen van de fir ma A. W. en Zn. uit Krabbendijke was betrokken, abusievelijk, dat deze bot sing maandagmiddag bij Krabbendijke zou hebben plaatsgevonden. Dit ongeluk gebeurde echter dinsdagmiddag onder Bergen op Zoom. De Noorse coaster „Aska" is weer vlot. Woensdagnacht om half twee hebben drie sleepboten het schip van de Punt van Roggeschaar voor de kust van Burghsluis ge trokken. Zoals bekend was de „As ka" in de nacht van maandag op dinsdag op een zandplaat aan de grond gelopen. Het is bekend: de kapitein van de 500 ton metende kustvaarder zag het vuur torenlicht van Westenschouwen aan voor dat van Westkapelle en dacht de Westerschelde op te varen. De coaster kwam vast te zitten. Dinsdagnacht nog ondernam de sleepbooteigenaar W. van Zalm, die het feit opmerkte, een poging om de „Aska" met zijn vissersboot „Harpoen" vlot te trekken. Dit leverde echter geen resultaat op: de boot zat te hoog. In de loop van de morgen versche nen de Scaldis en het bergingsvaartuig „Bruinvis" voor Burghsluis. Tijdens het hoog water van dinsdagmiddag onder nam de sleepboot „Willem" uit Terneu- een poging het gestrande schip vlot te trekken. Dit mislukte. De „Willem" kreeg 's avonds versterking van de sleepboot „Holland" uit Terneuzen. Sa men met de „Scaldis" gelukte het tijdens het hoog water van woensdagnacht omstreeks half twee het gestrande schip van de plaat te trekken. De „As ka" heeft zijn reis naar Antwerpen, waar het schip een lading fosfaat zal in nemen, voortgezet. Bij elke controle op de naleving van de maximumsnelheidbepaling voor de bebouwde kommen blijkt steeds weer, dat tal van automobi listen meer vertrouwen hebben in hun eigen snelheidsmeter dan in de apparatuur van de controlerende politiemannen. Sommigen leggen zich er na kort debat bij neer en aanvaarden de schikking. Anderen besluiten voor te gaan en de kan tonrechter eens precies te zeggen hoe zij over een en ander denken. Een van die laatste categorie was de Belgische arts P. U. uit Zelzate, die dinsdagmorgen terecht stond omdat hij op 11 augustus met een gangetje van 70 kilometer door Sas van Gent was gereden. Hij draaide een heel verhaal af over ziekenhuisapparatuur dat ook wel eens blijkt te weigeren, over de in vloed van weersomstandigheden op snel heidscontrolemeters en tal van andere bijkomstigheden. Waarnemend kanton rechter mr. A. Berkhout bleef er lang geduldig bij maar eindelijk onderbrak hij de woordenvloed van de Belgische geneesheer met een: „Laat ons nu alst ublieft maar ophouden, het is genoeg ge weest". De eis van de officier, mr. J. L. Uit het jaarverslag van de uitgebreid technische school voor Zeeuwsch-Vlaan deren te Terneuzen over 1962, blijkt, dat het leerlingenaantal nog steeds stijgt en tegen de verwachtingen in nog geen verzadigingsverschijnselen ver toont. Wel is duidelijk geworden, dat de toevloed van leerlingen van de lagere technische scholen niet meer zal toene men, tenzij in geringe mate. Een van de oorzaken is dat de leerlin gen van de l.t.s. te Oostburg zich meer oriënteren op de u.t.s. te Vlissingen. Anderzijds is de belangstelling vanuit Het mag als bekend worden veronder steld dat chassis en carosserie van au to's in het vochtige klimaat van Neder land veel te lijden hebben. In de eerste plaats door het 's nachts buiten laten staan en voorts door de inwerking van chemicaliën, pekel en zuren in stof en uitlaatgassen. Een en ander veroor zaakt veel schade aan de voertuigen. Na een lange tijd van studie en experimen ten heeft Caltex een effectief en direct- werkend roestbesehermend middel Caltex rustproof compound in de handel gebracht. Hiervoor is woensdag middag in de garage van de heer D. P. Mannaert in Terneuzen een nieuwe in stallatie in gebruik genomen voor het „undercoaten" van automobielen. Onder druk van 200 atmosfeer wordt een elas tische laag van bitumen op de onderzij de van de auto gespoten, waarbij het niet nodig is het voertuig eerst schoon te maken. De behandeling vergt nog geen haif uur en behoeft slechts een maal per jaar te worden toegepast. De ze in Amerika ontworpen spuitappara tuur bestaat uit een pneumatisch-hy- drostatisch verstuivingsmechanisme. de I.t.s'en te Hulst, Axel en Terneu zen groter geworden. Voorts blijkt dat steeds meer belangstelling voor het uit gebreid technisch onderwijs wordt geno ten door leerlingen van ulo en middel bare scholen. Het beeld van de plaatse lijke industrialisatie wordt hieraan niet vreemd genoemd. De afdeling bouwkun de is goed begonnen. Minder gunstig worden de vooruitzichten genoemd in zake het realiseren van de uitbreidings plannen voor de school. De bestek-plan nen zijn gereed, maar voorts is de ge hele nieuwbouw nog onzeker. Op 31 december 1962 bedroeg de bezet ting van de u.t.s. 164 leerlingen, waar van 133 uit Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen, 24 uit West-Zeeuwsch-VIaanderen en 7 uit andere delen van Zeeland. De toe name is ontstaan uit nieuwe aanmel dingen uit Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen. In de periode 1 september tot en met 31 december gingen 7 leerlingen over naar de hogere technische school en 1 naar een andere onderwijsinrichting. In het verslagjaar hebben leraren van u.t.s. met hun collega's van de l.t.s. te Ter neuzen van gedachten gewisseld over de bijdragen die beide onderwijsinrich tingen kunnen leveren aan de opleiding van jongens voor technische beroepen en hoe beide opleidingen elkaar kunnen aanvullen. Als direct gevolg hiervan, werd dit jaar voor het eerst als proef het resultaat van de toelatingsexamens voor de schakelklas besproken. Daarbij bleek, dat een selectie mogelijk zal zijn op grond van de resultaten van het toe latingsexamen. Naarmate er meer prak tikanten plaats kunnen vinden in de plaatselijke bedrijven, is er sprake van een regelmatig contact. In 1962 konden bovendien de eerste leerlingen, na ver vulling van hun militaire dienstplicht, in Zeeuwsch-Vlaamse bedrijven worden geplaatst. Dit wordt een indicatie ge noemd van de belangstelling van de be drijven in eigen streek voor de u.t.s-op- leiding. Wat betreft de huisvesting wordt nog opgemerkt, dat nu reeds gedurende en kele dagen per week een of meer lo kalen buiten de school moeten worden gebruikt, teneinde de lessen zoveel mo gelijk normaal te doen plaatsvinden. Het ontbreken van de vereiste accommoda tie voor de afdeling bouwkunde vereist een snelle oplossing en vervult het be stuur van de stichting u.t.s. met zorg. Gevraagd Goed salaris. Nieuwstraat 56 - Terneuzen - Telefoon 2000. 0 J lp° 1' T/ViI/y7ATTTl (Wf y'tf \T u7r Andreae, was 30 subs. 6 dagen. Daar ging geen cent en geen dag meer af. De voddenhandelaar M. de B. uit Oost- Akker (B.) die op dezelfde plaats 65 kilometer per uur had gereden, was een beetje verontwaardigd omdat hij de con troleurs niet had gezien. „Ze gaan uiter aard niet met hun apparaten midden op de weg staan", zei mr. A. Berkhout, die de eis van ƒ30 subs. 6 dagen met twee rijksdaalders verminderde. De der de Belg, de musicus E. van E. uit Deur- ne, die met een vaartje van 79 kilometer het controlepunt was gepasseerd, dacht dat in Nederland voor dergelijke geval len een standaardboete van 10 gold. Hij schrok daarom hevig van de eis ad. 50 subs. 10 dagen. Hoewel de kanton rechter er 15 afdeed, verliet verdachte toch ietwat witjes om de neus de recht- Veel te hard had ook de garneerder F. van D. uit Lokeren op 2 juni met zijn bromfiets op de Axelsestraat te Ter neuzen gereden. Bovendien was hij te gen de afscheidingsblokken tussen rij weg en fietspad gereden, waardoor hij viel en een aantal dagen in het zieken huis te Terneuzen moest verblijven. „Hoe hard kan die bromfiets van U eigenlijk wei rijden?", wilde mr. Berk hout weten. Tachtig kilometer per uur, zei Van D., hetgeen hij voor de hevig verschrikte officier nog eens moest her halen. Ter zitting bleek voorts dat Van D. een heel rijtje cafés in Terneuzen had afgedaan. Rekening houdend met het duur betaalde „lesgeld" van Van D., eiste de officier 50 subs. 10 dagen. Vlug rekende verdachte om dat zulks gelijk stond met circa 700 Belgische franken, hetgeen hij nogal veel vond. Uit spraak 40 subs. 8 dagen. De Belgische automobilist uit St. Amandsberg kreeg een boete van 50 subs. 10 dagen omdat hij op 6 april te Axel geen voorrang had verleend aan een van rechts komende scooter. De eis luidde 60 subs. 12 dagen. De zakkenstopper A. V. uit Hulst had op 27 mei in een cafeetje in zijn woonplaats wat gebiljart, stapte daarna op zijn fiets en reed pardoes op een tegemoetkomen de auto. „U zat blijkbaar niet al te vast in het zadel", constateerde de kan tonrechter, die V. conform de eis een boete oplegde van 40 subs. 8 dagen. „Ik heb er niets tegen dat U een biertje drinkt, maar U moet er wel bij kunnen blijven fietsen", zo voegde hij er aan toe. De tuinier R. Ch. uit Hontenisse was op 2 juni bezig zijn vrouw de eerste begin selen van de rijkunst te leren, maar bij de nadering van de bebouwde kom van Graauw had hij weinig vertrouwen in de resultaten daarvan. Hij trapte langs de benen van zijn vrouw op de voetrem en trok voor alle zekerheid nog de handrem aan. Het voertuig stond met een stil en een achterop rijdende brom fietser botste er bovenop. „U had maar beter zelf achter het stuur kunnen gaan zitten", vond de officier, die een boete eiste van 35 subs. 7 dagen en betaling van de schade ad. 79,85. Uitspraak conform. De Terneuzense chauffeur J. M. reed op 12 september in zijn woonplaats met een trekker zonder spiegel, „Daar zie je door het trillen toch. niets in", aldus verdachte. „Dan zullen op den duur alle tractoren de weg afmoeten", repliceerde mr. Andreae, die een boete eiste van 25 subs. 5 dagen. Uitspraak 20 subs. 4 dagen. „Ik heb meer op de zebra gelet dan op het verkeer van rechts", zei de Terneu zense winkelier A. C., die bij het post kantoor in zijn woonplaats geen voor rang had verleend aan een van rechts komende vrachtauto. Conform de eis werd hij veroordeeld tot een boete van 30 subs. 6 dagen. „Dit soort overtredingen neemt hand over hand toe, zodat strenge straffen nodig worden", zei de officier tot me juffrouw B. M. uit Hulst die een scooter had bestuurd zonder in het bezit van een rijbewijs te zijn. Daar er hier volgens hem geen sprake was van opzet, bepaal de hij de eis op 30 subs. 6 dagen. Uit spraak 20 subs. 4 dagen. Conform de eis werd tot 15 boete subs. 3 dagen hechtenis veroordeeld de Terneuzense banketbakker H. de J., die op de rijks weg 61 nabij Terneuzen een langzaam rijdende politieauto had ingehaald op 20 meter van een plaats waar het inhaal- verbod eindigde. Vijfentwintig gulden subs. 5 dagen luidde de eis tegen de chauffeur E. B. uit Hulst, die op de brug over de middensluis te Terneuzen door onoplettendheid tegen een voor hem rij dende personenauto opbotste. Uitspraak 20 subs. 4 dagen. „Normaal kost een dergelijke overtreding U 50 tot 75", zei de officier tegen de landbouwer P. R. uit Sas van Gent, die op 18 september in de Zandstraat had gereden met een trekker en daar achter een onverlichte aardappelrooimachine. Verdachte had pech gehad met zijn machine en daar het al donker werd liet hij achter de rooimachine nog een verlichte trekker rijden. Daar wil ik rekening mee hou den, zei de officier, die 25 subs. 5 da gen eiste. De kantonrechter deed er nog een tientje af. Bij verstek werd tot twee boetes, elk van 75 subs. 15 dagen veroordeeld A. A. R. uit Niel (B.), schipper op de „Renee 10' Hij voer op 8 augustus in de Pas van Terneuzen met volle kracht in de rich ting van de Terneuzense haven en had kennelijk de bedoeling voor het motor schip „Kabri" de haven binnen te lo pen. Aangezien de wjjze van varen een botsing had veroorzaakt, werd de Belgische schipper schuldig bevonden. VEILING TERNEUZEN 16 oktober. Glassla I 16,10—20,10, 0 7,20—8,50, sla n 4,60. Kroten II 1,06. Bloemkool A 58— 72, AH 31—52, B 27—44, Bil 12—21, C 12, afwijkend 1216. Knolselderij 1015. Sel derij 1518. Kroten 7. Barima I 10,2010,90. Bintjes I 9,9011,60. Andijvie 2942. Prinses- senbonen II 50112. Rode kool 1019. Sa vooiekool 2734. Witte kool 715. Waspeen 12—14. Prei All 22—32. Spruiten 2363. To maten A 68, AH 54—61, B 63, C 52, CH 25— 30. Pronkbonen II 7687. Witlof B 111115, Bil 106—113, afwijkend 72—92. Appelen: Glorie van Holland I 85 34, I 80 34 39, I 75 33—36, I 70 33—35, I 65 29—30, II 80 31, II 75 34, II 70 32, H 65 24—26, IID 18, III grof 27, IH fijn 19. Goudrenet I 85 3940, I 80 36—38, I 70 32—35, I 65 28—29, II 85 30— 31, II 30 31—32, H 75 31—33, II 70 29. II 65 24, IID 22, IH grof 27, III fijn 18—20. Ingrid Marie I 80 45—46, I 75 45—47, I 70 40—41, I 65 35—36, H 80 37, H 75 37, H 70 38, II 65 35. HD 17. III grof 37, Hl fijn 16. Cox Orange I 80 59—60, I 75 59—61, I 70 55—57, I 65 52, I 60 38—40, I 55 29—30, H 80 50—51, II 75 54— 53, II 70 51—52, H 65 45—46, II 60 34, II 55 25, IID 16—20, III grof 35—36, III fijn 16. VEILING BERGEN OP ZOOM 16 oktober. Andijvie 20—28. Bospeen 20—27. Waspeen 12—26. Rode kool 8—12. Witte kool 814. Savooiekool 1028. Bloemkool 1276. Snijbonen 1,802,14. Sperziebonen 801,22. Komkommers 25. Prei 16—24. Aardappelen 8—13. Uien 10. Selderij 8—60. Tomaten 25— 85. Sla 828. Staakprinsessen 1,301,60. Me loenen 20—85. Spruiten 25—1,30. Witlof 1,30. Appelen: Cox Orange 4068. Goudrenet 25— 40. Glorie van Holland 2042. Peren: Conférence 3048. Druiven 1,701,85. (Advertentie) TARVO TARVO MOUTBROOD WORDT NOOIT LOS VERKOCHT, DOCH AL TIJD IN DE ORIGINELE TARVO -VERPAKKING MET DE NAAM 'TARVO' EN DE AFBEELDING VAN DE TARVO-BOER. ZO ALLEEN HEEFT U ZEKERHEID DAT U HET ORIGINELE TARVO MOUTBROOD De Middelburgse organist Jan Rijn geeft vrijdag a.s. een concert in de Gro te Kerk ,Gertrudeskerk) te Bergen op Zoom. Jan Rijn concerteert daar in het kader van de Gertrudisconcerten. Het programma voor dit orgelconcert, dat om 8 uur begint, luidt: Preludium en fuga in b. kl. t. J. S. Bach; Twee ko raalvoorspelen, J.Pzn. Sweeijonck; Air en gigue, Sweelinck; Partita spora: Je- su meine Freude, J. G. Walther; Vier inventionen, Alb. de Klerk; lek wil mi gaen vertroosten, F. Peeters; Toccata en fuga in d. kl. t. J. S. Bach. Nagekomen advertenties Enige en algemene kennisgeving. Heden overleed door een noodlottig ongeval mijn geliefde vader, ADRIAAN LIEVENSE wedn. van Maatje- Gabrielse op de leeftijd van 57 jaar. Nellie Lievense. Zoutelande, 16 oktober 1963. Langedam 39. Condoleantieadres Langstraat 27. De teraardebestelling zal plaatsvinden op zaterdag 19 oktober a.s. op de algemene begraafplaats te Zou telande om 12 uur. Heden overleed door een noodlottig onge val onze geliefde broe der, zwager, oom en oudoom, ADRIAAN LIEVENSE wedn. van Maatje- Gabrielse op de leeftijd van 57 jaar. Familie Lievense. Familie Gabrielse. Zoutelande, Langedam 39. Heden overleed door een tragisch ongeval de vroegere exploitant van ons café, de heer A. LIEVENSE. K. Cijvat. E. CijYat-Faasse. Zoutelande, 16 oktober 1963. Langstraat 17-19. Heden overleed plotse ling ons oud-bestuurs lid en lid A. LIEVENSE. Zijn nagedachtenis zal bij ons in hoge ere blij ven. Bestuur en leden v.v. „De Meeuwen", Zoutelande. Zoutelande, 16 oktober 1963. VEILING KAPELLE. 16 oktober. Industrie- en exportveiling. St.- Remy 1 75 29, 65 28, 2 75 27, 65 26, 2 D 25, 3 grof 23, 3 fijn 18. Doyenne du Cornice 2 80 86, 75 85—93, 70 87—92, 65 87, 2 D 63—72, 2 D 55 41, 3 grof 63—68, 3 fijn 41—50. Br. Alex Lucas 1 80 49, 75 54, 70 53, 65 47, 2 80 42. 75 47, 70 46, 65 38, 2 D 60 25, 2 D 55 15, 3 grof 26, 3 fijn 8. Goudrenet 1 90 40, 85 38.40—39.40, 80 37.80—38.20, 75 33.70—34.70, 70 28.80—29.80, 65 25.10, 2 85 35, 80 31—33, 75 30, 70 26—27, 65 24, 2 D 20, 3 grof 24.90— 25.50, 3 fijn 21. Cox's Orange Pippin 1 80 56, '5 59, 70 57, 65 51—52, 60 41—42, 55 32, 2 75 47, 70 48, 65 45, 60 38, 55 30, 2 D 20, 3grof 38, 2 fijn 18. Glorie van Holland 1 85 30 31, 80 31—32, 75 31, 70 28—29, 65 26, 2 D 21, 3 grof 24. Cox's Or. Pippin, geel, 1 80 62, 75 67, 70 65, 65 57, 60 45. Laxton Superbe 1 80 30, 75 31, 70 28—29, 69 24, 60 20, 2 D 17. Sterappel 1 65 61—62, 60 46, 1 55 35, 2 D 20. Allington Pippin 1 60 22, 3 grof 21. Jo nathan 1 80 35, 75 37. 70 35, 65 30, 75 26— 27, 70 25, 65 23, 3 grof 20. Bonne Louisse 2 65 58, 60 61, 2 55 53—54, 50 45, 2 D 17, 3 grof 28, 3 fijn 11. Legipont 1 70 50, 65 49, 60 44, 55 34, 2 65 41, 60 41, 55 30, 2 D 14, 3 grof 21, 3 fijn 16.50. Zwijndr. wijnpeer 1 65 26, 60 27, 55 29, 50 30.60, 2 D 13. 3 grof 14, 3 fijn 8. Conference 2 69 44, 60 45, 55 31, 2 D 20, 3 grof 29, 3 fijn 17. Emile d' Heijstek 1 65 24, 1 60 22, 55 18, 2D 9.50. Nouveau Poiteau 2 70 19, 60 18. Rode Goudrenet 1 90 48, 85 49, 80 47, 75 41, 70 37, 1 65 31. Ingrid Marie 1 65 31, 70 41, 75 41, 80 38, 3 grof 32. Lemoenappel 2 75 25, 65 23, 60 21. Rode zoete Ribbeling 1 70 56, 65 46. Gepl. kroetappels 17, val kroetappels 15.20, val Goudrenet 17. Val peren St.-Remy 12, val Gieser Wildeman 19, kroetperen 3. val zoete Ermgaard 1920. Tomaten export per 6 kg: 1 A 600626, 1 B 693, 1 C 490, 1 BB 400. Bramen industrie 2 61. Gewone veiling. Tomaten per kg 2 A 36 38, 2 B 48—51, 2 C 27, 2 CC 25—26. Noten pér stuk 1 6, 2 2. Druiven per kg. 1 166 170, 2 130147. Bramen per ds. 1 3645. 2 3236. Meloenen per stuk 1 37. Aardap pels 2 7, drielingen 150. Groenteveiling. Bloemkool 1256. Rode kool 12. Prei 1820. Andijvie 2526. Kas- snijbonen 147155. Witte kool 11. VEILING „WALCHEREN" G.A. MIDDELBURG 16 oktober. Fruit. Tomaten AI 518543, All 267—349, BI 543, Bil 288—350, Cl 479, CII 144—190. Appelen: Glorie van Holland 80-85 36, 75-80 33, 70-75 32—39, 65-70 25—37, 60-65 28, IID 15, III grof 30, III fijn 16. James Grieve 80- 85 42, 75-80 46—50, 70-75 47, 65-70 49—50, III grof 3738. Druiven: Black Alicante 164 194. Frankenthaler 189. Goudrenet 65-70 25, IID 22, III grof 2325, III fijn 2325, val en kroet 1620. Cox Orange Pippin 75 5861, 65-70 50, 55-60 38, III grof 10—31. Peren: Conférence 65 2942, 60-65 3439, 55- 60 22—34, IID 15—22, IH grof 28—34, III fijn 15—27. Groenten: Andijvie I 26. Savooiekool I 26. Waspeen 625. Bloemkool 4 per kist 5572, 6 per kist 3258, 8 per kist 1839, 10 per kist 1022. Spinazie 4863. Kassnijbonen 157180. Rode kool 4,5017. Postelein 57 61. Veldsla 34153. Spruiten 4578. Boskro- ten 9—10. Witlof 115—120. Andijvie H 19. Sa vooiekool II 22. Prei 1120. Komkommers groen 50-60 18—22, 40-50 14—16, 35-40 14—19. Sla 4—28. Uien 8—16. Witte kool 6—14. Kro ten per kg 914. Wijnpeen 516. Spruiten schoon 52105. Pronkbonen 6986. VEILING V.V.Z.B. GOES 16 oktober. Cox Orange Pippin KL. I 80-85 61, 75-30 59. 70-75 56—65, 65-70 51—57, 60-65 41—44, 55-60 33—34, KL. n 80-85 54—57, 75-80 57—59, 70-75 52, 65-70 41—48, 60-65 39, 55-60 32, IID 17—23, grof 33—47, fijn 14—19. Goud renet KL. I 90-95 40, 85-90 41, 80-85 39, 75-80 36, 70-75 30—31 65-70 28 IID 21 KL. II 80-85 32, 75-80 31, 70-75 29, 65-70 26—27. grof 23— 26, fijn 21, val 16. Glorie van Holland KL. I 85-90 30, 80-85 32, 75-80 33—34, 70-75 30, 65-70 27, IID 22, grof 26, fijn 1719. Ellisons Oran ge KL. II 75-80 29, 70-75 30, 65-70 27, IID 21. grof 28, fijn 20. Allington Pippin KL. II 75-80 27, 70-75 27, 65-70 25, 60-65 22. D 18, grof 18—19. Jonathan KL. I 80-85 31, 75-80 32— 35, 70-75 30, 6?-70 28. Laxton Superbe KL. n 80-85 29, 75-80 27/70-75 27. 65-70 25, 60-65 20, IID 17, grof 1921, fijn 17. Bramleys Seed ling KL. H 80-90 26, 70-80 20, IID 17. Lom- barts Calville KL. I 70-75 25, 65-70 21. 60-65 18. Sterappel KL. I 70-75 68. 65-70 67, 60-65 56, 55-60 36. KL. II 70-75 67, 65-70 59, 60-65 49, 55-60 31. Conférence KL. I 65-70 46, 60-65 31—37, 55-60 31, IID 25. grof 34—36, fijn 22. Legipont KL. I 70-75 52, 65-70.50, 60-65 45, 55-60 37, D 17, KL. II 70-75 47. 65-70 46, 60-65 42, 55-60 36, grof 1728, fijn 915. Doyenne du Cornice KL. II 75-80 91, 70-75 95, 65-70 86. D 60-te 73, IID 42. grof 55—66, fijn 33—49. B Alex. Lucas KL. I 80-85 53, 75-80 5961, 70-75 53. 65-70 46, D 60-65 23, D 55-60 13, D 55-65 19, KL. II 80-85 43. 75-80 48, 70-75 47, 65-70 10, grof 2731, fijn 1014. Zwijndr. Wijnpeer KL. I 60-65 26, 55-60 27, 50-55 19, IID 13, grof 15, fijn K)11. Diverse appelen kroet 17, val 14. Bramen 61. Totale aanvoer hard fruit 7550 kisten. Groenten: per stuk: Bloemkool AI 5181, An 34—69, BI 3444, Bil 15—25, afwijkend 12—38. Kropsla I 16. Cl 9—13, CII 5. Knol selderij I 1214. Per kg: Dubbele prinsessen- bonen II 146, III 31110. Rentegevers n 154. Pronkbonen II 7190. Waspeen I 3335. An dijvie I 9—28, II 7—22. Prei AI 20—29. Witlof afwijkend 1450. Tomaten A 4165, B 57 67, C 33. Rode kool I 13, II 10, BI 10—11. Groene savooiekool I 1728, BI 19. Witte kool I 17—21. Druiven I 163—173, U 155—157. VISMIJN COLIJNSPLAAT 16 oktober. 7859 kg exportgarnalen 701,$3, 807 kg binnenlandse garnalen 5581, 123 kg schar, 322 kg bot, 43 kg schol, 9 kg paling, 32 kg tong, 16 kg wijting, 3 kg kabeljauw, 7 kg wulk, 146 kg ongesorteerde vis. EIERNOTERINGEN BERGEN OP ZOOM Eiernoteringen van de Coöp. Wouwse Melk inrichting Bergen op Zoom. Ingaande don derdag 17 oktober 1963. Prijsklasse 0 20 cent, idem I 19 cent, idem II 18 cent, idem IH 16 cent, idem IV 14 cent, idem V 13 cent.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1963 | | pagina 17