Exploitatie-Mij Scheveningen wil belangen concentreren 4 lol Bruinisse mag niet uit centrale dienst Nieuwelingencompetitie eindigt in Sluiskil Bestuur streeft naar stichting volwaardige dochterondernemingen WALCHERSE KAMPIOENSCHAPPEN SKELTEREN IN YLISSINGEN WÊÊÊmÊm k Z j etfja ®a®!L ot om ne ®aW®Tv\imme« SP®at Twoetttf» Op verzoek op programma, maar ZEELAND TOURS LAAT BUS NAAR EREDIVISIEDUEL NIET RIJDEN Kritiek 0p 22 oktober schooltelevisie Leger krijgt les in tandenpoetsen Hoger tarief N.S. en minder treinen op oudejaarsavond Omwisseling Gunstige resultaten Bonusaandelen m ,Groen-wiï BRIEF VAN G.S. AAN DE RAAD WIM DE WILDE FAVORIET PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 1 Bod op uitstaande aandelen .VHöSWËpl mm wcrm a 1 KERKNIEUWS Gereformeerde predikant yoor Schoondijke Ds. A. van Leeuwen van Axel naar Pernis Ds. Veldhuijzen naar Donkerbroek Nieuwe voorzitter Heidemaatschappij (Advertentie) e e\a<* to MQOt 1 otaa9 'mW®eten Op grond van goede relaties met de v.v. Middelburg Gamalenpellers in staking 8\0len Financieel zijn consequenties te groot Friese prijs voor auteur Jo Smit Voorlaatste koers in Sluiskil ALLEEN DUCANA ALUMINIUM VOORZETRAMEN WORDEN 20 JAAR SCHRIFT. GEGARANDEERD DUCANA NEDERLAND Liebergerweg 104a Hilversum ZATERDAG 12 OKTOBER 1963 De E.M.S. gaat een bieding doen op alle nog uitstaande aandelen in naamloze vennootschappen waarbij de E.M.S. reeds een groot belang heeft en welke in de bedrijfsactiviteiten van de E.M.S. een rol van betekenis spelen. De maatschappij deelt hierover o.m. mee Het bestuur van de E.M.S. heeft zich beraden over de wijze waarop het E.M.S.-concern economisch be zien op de beste wijze kan worden georganiseerd en gekapitaliseerd. In de eerste plaats acht men het noodzakelijk een verdere concen tratie te bereiken door te bevorde ren, dat de voornaamste deelne mingen van de E.M.S. honderd procent dochterondernemingen worden. Van het standpunt van aandeelhouders uit acht het bestuur dit van belang, om dat deze meer baat hebben bij een aan deel met spreiding van activiteiten over verschillende soorten exploitaties. Voorts is deze concentratie van grote betekenis met het oog op de bedrijfs economische en fiscale aspecten bij de bedrijfsvoering. Ten slotte meent het bestuur van de E.M.S. door deze con centratie de bestuurbaarheid van het concern tot in alle geledingen te verbe teren. Voor aandelen van de Nederlandse Grondbriefbank N.V., voorzien van dividendbewijs no. 58 en volgende, wordt geboden 750 procent van het nominale bedrag van aangeboden aandelen. Voor aandelen van de Ver enigde Vorstenlandse Cultuurmaat schappij N.V., voorzien van dividend bewijs no. 2 en volgende, wordt aan geboden 250 procent van het nomi nale bedrag van aangeboden aande len. Voor aandelen van de Ruttens Bierbrouwerij De Zwarte Ruiter (Ru- tecks) N.V., voorzien van dividend bewijs no. 70 en volgende, wordt ge boden 750 procent van het nominale bedrag van aangeboden aandelen in contanten. Daarnaast heeft de Zwolsmangroep N.V. zich bereid verklaard om voor die aan deelhouders die hierop prijs stellen over te gaan tot omwisseling van de uit staande aandelen der bovengenoemde vennootschappen tegen aandelen van de Exploitatiemaatschappij Scheveningen E.M.S. N.V. uit het in haar bezit zijnde meerderheidspakket, en wel als volgt: voor 1000 nominaal aandelen Neder landse Grondbriefbank N.V., voorzien van dividendbewijs no. 58 en volgende, twee aandelen van 500, nominaal Ex ploitatiemaatschappij Scheveningen E. M.S. N.V., voorzien van dividendbewijs no. 32 en volgende. Voor 3000 nominaal (Advertentie) aandelen Verenigde Vorstenlandse Cul tuurmaatschappij N.V., voorzien van di videndbewijs no. 2 en volgende, twee aandelen van 500 nominaal Exploitatie maatschappij Scheveningen E.M.S. N.V., voorzien van dividendbewijs no. 32 en volgende. Voor 1000 nominaal aan delen de Ruttens Bierbrouwerij De Zwar te Ruiter (Rutecks) N.V., voorzien van dividendbewijs no. 70 en volgende, twee aandelen van 500 nominaal Exploita tiemaatschappij Scheveningen E.M.S. N.V. voorzien van dividendbewijs no. 32 en volgende. Voor zover aandeelhouders van deze omwisselingsmogelijkheid gebruik ma ken, zullen deze aandelen door de Zwols mangroep N.V. tegen de aangeboden prijs aan de E.M.S. worden overgedra gen. Ten aanzien van de gang van zaken tot dusverre in 1963 kan worden mee gedeeld, dat deze overeenkomstig de op de jaarvergadering reeds geuite gunstige verwachting verloopt. In de dit jaar gehouden aandeelhouders vergaderingen is het vertrouwen uit gesproken dat de rentabiliteit van het concern over 1963 zo zal zijn dat over het in maart 1963 tot twintig miljoen gulden vergrote kapitaal een redelijk dividend zal kunnen worden uitgekeerd. Nu inmiddels een groot gedeelte van het jaar 1963 kan worden overzien, meent het bestuur dat zijn verwachtingen ten aanzien van de rentabiliteit in vervulling zullen gaan. Op grond van de tot dus verre in 1963 behaalde resultaten zal het verantwoord zijn om uiteraard onder voorbehoud dat gen abnormale gebeur tenissen zullen plaatsvinden over het kapitaal van twintig miljoen gulden over 1963 een dividend van 24 procent te de clareren. Met betrekking tot de kapitalisatie van het concern acht het bestuur het wense lijk de verhandelbaarheid van het aan deel te vergroten. In verband daarmee zal worden overgegaan tot uitkering van bonus-aandelen ten laste van de agio- reserve en wel in de verhouding van één staat tot één. Deze bonus-aandelen zul len worden uitgegeven cum dividend 1963, zodat het hierboven genoemde di vidend van 24 procent zou neerkomen op twaalf procent over het door de bo nus-uitkering verdubbelde kapitaal. pallia I K*> üüi Kandidaat E. Hoogerwerf uit Baarn zal zondagmiddag 13 oktober, na vooraf 's morgens te zijn bevestigd door ds. G. Zeijl uit Baarn, intree doen als predikant van de gereformeerde kerk van Schoon dijke, waar hij beroepen is in de vacatu re van ds. H. A. van Bottenburg, die 21 oktober 1962 vertrok naar Noordwijk aan Zee. Kandidaat Hoogerwerf werd 2 november 1932 te Delft geboren. Hij deed eerst staatsexamen h.b.s.-A, daarna staats examen gymnasium A en studeerde ver volgens aan de vrije universiteit te Am sterdam, waar hij 15 maart van dit jaar zijn kandidaatsexamen theologie aflegde. Nadat de heer Hoogerwerf drie weken later nl. op 4 april van dit jaar voor de classis Amersfoort praeparatoir examen had afgelegd en hij van 8 april tot 8 au gustus van dit jaar vier maanden te Baarn werkzaam was geweest als stage kandidaat werd hij op 8 augustus door de classis Amersfoort beroepbaar ver klaard in de Gereformeerde Kerken in Nederland. Op 1 oktober werd kandidaat Hoogerwerf door de classis Axel pe remptoir geëxamineerd en toegelaten tot de dienst des woords en tot de bediening der sacramenten in genoemde kerken. Ds. A. van Leeuwen zal morgen, zondag 13 oktober, afscheid nemen van de ge reformeerde kerk van Axel en de week daarop, zondag 20 oktober, na vooraf te zijn bevestigd door ds. H. C. Voorneveld uit Pernis, intree doen als predikant van de gereformeerde kerk van Pernis. Ds. Van Leeuwen werd 25 juni 1926 te Den Helder geboren. Hij studeerde aan de theologische hogeschool van de Gerefor meerde Kerken in Nederland te Kam pen, waar hij op 10 mei 1954 zijn kandi daatsexamen aflegde. Op 24 oktober 1954 werd hij door ds. M. Hamming uit Den Helder bevestigd als predikant van de gereformeerde kerk van Ottoland. Op 6 juli 1958 verwisselde ds. Van Leeu wen deze kerk met die van Axel, waar hij ook door ds, M. Hamming uit Den Helder werd bevestigd. Ds. A. Veldhuijzen heeft onlangs af scheid genomen van de Gereformeerde kerk van Numansdorp en zal morgen zondag intree doen als predikant van de gereformeerde kerk van Donkerbroek. Ds. Veldhuijzen werd te Rhoon geboren. Op 2 november 1952 werd hij door ds. P. M. Veldhuijzen uit Westbroek (U.) toen nog predikant te Arnemuiden, be vestigd als predikant van de gerefor meerde kerk van Baarland. Op 11 okto ber 1959 verwisselde ds. Veldhuijzen de ze kerk met die van Numansdorp. Tijdens zijn ambtsbediening te Baarland was ds. Veldhuijzen één van de oprich ters van de gereformeerde stichting voor kerkelijke sociale arbeid (maat schappelijk werk en gezinsverzorging) op Noord- en Zuid-Beveland, waarvan hij vanaf de oprichting in 1954 voorzif ter is geweest en verder was hij in de classis Goes secundus-kerkvisitator. Als opvolger van jhr. dr. C. G. C. Quar- les van TJfford is tot toekomstig voor zitter van het hoofdbestuur Koninklijke Nederlandse Heidemaatschappij op de gistermiddag in Arnhem gehouden alge mene ledenvergadering benoemd ir. J. B. Ridder van der Schueren te Zwolle, commissaris der koningin in de provin cie Overijsel. De benoeming gaat per 1 april 1964 in. AfjBSS; Het was vrijdagavond op het tegelplateau in de Bloemenlaan te Vlissingen een leven als een oordeel. Als kwaadaardige in- sekten ronkten daar de skelters in het rond, bestuurd door me- De leiding van de „Zeeland Tours" gevormd door het Streekvervoer Wal cheren te Middelburg en de Automij Zeeland te Goes heeft besloten om de tonringcarreis naar de eredivisiewed strijd NACGo Ahead in Breda, die voor zondag a.s. op het programma ge zet was, niet te laten doorgaan. Deze beslissing is genomen mede naar aan leiding van een schrijven van het be stuur van de v.v. Middelburg aan de organisatoren van de reis, waarin werd meegedeeld, dat het Middelburg-bestuur het in principe niet juist achtte, dat de mogelijkheid geboden werd deze wed strijd te bezoeken, terwijl Middelburg op dezelfde dag thuis een wedstrijd moet spelen tegen TOP. De heer A. Flipse, de secretaris van de v.v. Middelburg, verzekerde ons in een toelichting op dit schrijven, dat het bestuur van de voetbalvereniging be paald niet bevreesd was, dat er heel veel Middelburgse supporters de betref fende eredivisiewedstrijd zouden gaan bezoeken. Het bestuur heeft echter ge reageerd in verband met eventuele con sequenties. „We weten niet waar het naar toe gaat met dergelijke reizen. Als het enkele bussen worden, dan zouden we het echt niet prettig vinden" ver klaarde de heer Flipse. Hij voegde er nog aan toe, dat het bestuur van de v.v. Middelburg er zeer zeker niet aan denkt om uit zakelijk oogpunt deze busreizen naar eredivisiewedstrijden te willen verhin deren. „De goede verhoudingen met het Streekvervoer Walcheren zullen er op geen enkele wijze schade van ondervinden", verzekerde de secreta- Breda op het programma gezet heeft op verzots van Zeeuwse voetballief hebbers, die deze en dergelijke wed strijden willen zien. „Als wij het niet doen, dan doet een ander het wel", verzekerde de heer Van Manen. Hij voegde er aan toe, dat het hier een reis betreft voor liefhebbers uit Zee land, niet alleen uit Middelburg. De heer Van Manen merkte voorts op, dat de organisatoren er niet bij stilge staan hebben, dat Middelburg op deze dag een thuiswedstrijd moest spelen. Overigens kon Zeeland Tours de me ning van de v.v. Middelburg wel onder schrijven. Op grond van de goede re laties, die het streekvervoer met Mid delburg heeft, Is dan ook besloten om de reis naar Breda niet door te laten gaan. 0 Onder een regen van kogels hebben twee Tsjechoslowaakse soldaten met een leger- vrachtauto bi) Berg, in de omgeving van Pressburg, getracht Oostenrijk in te rijden. De vrachtwagen belandde echter in een sloot. Beide vluchtelingen slaagden er hierna toch in te voet Oostenrijks gebied te bereiken zonder te worden getroffen. Zij hebben poli tiek asiel gevraagd. ris. Het bestuur van de pas opnieuw opge richte supportersvereniging „Groen wit" van Middelburg was minder te spreken over het besluit van de Zeeland Tours. Voorzitter P. J. van Hekken zei ons als woordvoerder van het „Groen- wit"-bestuur, dat de v.v. Middelburg, als er thuis gespeeld wordt, de supporters nodig heeft. „Niet in het belang van de supportersvereniging zelf, maar in het belang van het voetbalteam", merk te de heer Van Hekken op. De directeur van het Streekvervoer Middelburg, de heer J. P. L. van Ma nen, verklaarde ons desgevraagd, dat de Zeeland Tours deze busreis naar (Advertentie) rendeels onwennige Walcherse dapperen, die mee wilden doen aan de Walcherse kampioen schappen skelteren. De organi satie van dit luidruchtig spek takel was in handen van de Kar- ting Karavaan Nederland uit Tilburg, die dit jaar voor de 127e maal de skelternieuwelin gen in de zo moeilijke kunst om die dingen op de baan te houden, onderrichtte. En het was een toer om in de baan te blijven. Velen „sneuvelden" al bij de eerste bocht en zij die deze hin derpaal zonder kleerscheuren maar wel met hartkloppingen door waren gekomen hebben niet lang gelachen, want elke seconde konden ook zij het stro in vliegen. Wij hebben er ons ook aan gewaagd en we moeten erkennen, ondanks de lichtvaardige gedachte over het be rijden van deze kleine, versnelling- loze wagentjes, we kwamen bedro gen zo niet in het stro uit. Tijdens het rijden groeide de bewondering voor de mensen van de Karting Ka ravaan, die met schijnbare onver schilligheid, soms met één hand aan het stuur, de wagens rond het par cours leidden. En wat voor een parcours. Het was een zogenaamd kleine-baan- kampioenschap en dat houdt in, dat het circuit eigenlijk uit één bocht bestaat. Alleen door met al le kracht aan het stuur te draaien kan men de skelters er soms door heen sleuren. Het is daarom zo verwonderlijk, dat de meer gerou tineerde skeiteniers ons achteloos voorbijreden als zaten ze op een vliegende hoilander. Vrijdag werd hoofdzakelijk besteed voor het demonstreren door de in het wit geklede karavaanmensen en voor de selectiewedstrijden voor de eigenlijke kampioenschappen, die vandaag, zaterdag, gehouden zullen worden. Van de paar honderd deel nemers moesten de zwakste broeders het veld ruimen, al moet gezegd wor den, dat ze dat niet met beschaamde kaken hoefden te doen. De sterke ren, de mensen met het skelter handje dus, zullen vandaag elkaar de titel bestrijden. Dat dan het lawaai en de spanning niet van de lucht zul len zijn, is te begrijpen. Het is te ho pen, dat de omwonenden er net zo over zullen denken. De Stellendamse gamalenpellers- en pelsters zijn gistermorgen in staking gegaan. Ze eisen een pelloon van twin tig cent per ons. Voorheen was dit vijf tien cent. De Stellendammers zijn van mening dat hun pelloon lager is dan ir- andere plaatsen (b.v. Arnemuiden, Vo- lendam) terwijl de „pelbazen" dit ver schil in beloning motiveren met het verschil in grootte tu.ssen de te pellen garnalen. De hogere beloning elders houdt volgens hen verband met het kleinere formaat van de garnalen, die daar worden aan gevoerd. de l\e*® Ce® fta\tfevse° Gedeputeerde Staten hebben Bruinisse bericht gestuurd, dat deze gemeente niet uit de „Centrale Dienst Noord-Zee land" mag treden, omdat de financiële consequenties daarvan te groot zijn. Bjj de overwegingen van het provinciaal bestuur om het besluit van de raad Bruinisse van 20 juli 1962 tot deze stap niet goed te keuren heeft voor ogen gestaan, dat Bruinisse niet in staat is zijn eigen dienst te vormen dan wel te financieren. Bruinisse heeft samenwerking gezocht met verschillende gemeenten in de om geving toen het had besloten met vier andera gemeenten van het eiland uit de centrale dienst voor bouw- en wo ningtoezicht en gemeentewerken te tre den. Een poging om met St.-Philips- land een dienst op te zetten mislukte al direct, omdat de laatste gemeente te rugkwam op haar besluit tot uittreding. Ook de gemeente Duiveland bleek niet in staat Bruinisse een handje te helpen. Daarna werd in beginsel nog overeen stemming bereikt met de gemeente Zie- rikzee. Dit hield in, dat de directeur van gemeentewerken daar per week een halve dag zijn diensten aan Bruinisse zou aanbieden. Gedeputeerde Staten hebben nu be cijferd, dat deze oplossing meer dan tweemaal zo duur wordt dan wan neer Bruinisse deel zou blijven uit maken van de verkleinde centrale dienst. De begroting voor 1964 van Bruinisse liet al een tekort van f 11.000 zien, zonder dat nog reke ning was gehouden met de financiële consequenties van het besluit tot uit treding. Daarom achtten G.S- de stap van Bruinisse onaanvaardbaar. Voortzetting binnen het raam van de centrale dienst noemde G.S. dus de aangewezen weg. De raad van Brui nisse kon gisteravond niet anders doen dan zich bij deze beslissing neerleggen. ding te geven met de weg naar de Grevelingendam benadrukte hij, dat met allerhande instanties tot in de treure is overlegd en dat alle regis ters zijn opengetrokken. Ook maakte de burgemeester bezwaar tegen het feit, dat plannen van het college door de raadsleden soms zonder meer van tafel worden geveegd. Hij deelde nóg mee, dat binnenkort tus sen drie gemeenten op Schouwen-Duive- land, het E.T.I. voor Zeeland en rijks waterstaat een bespreking zal worden gehouden over de toekomstige ontwik keling van het dorp, speciaal met het oog op aantrekken van industrie, nu het er voor de mosselcultuur niet zo rooskleurig uitziet. In een toelichting op de begroting 1964 laakte burgemeester C. H. van der Linde de kritiek, die van verschillende zijden op het college van b. en w. wordt gericht en van deze kant ais on aanvaardbaar van de hand wordt ge wezen. De burgemeester noemde in het bijzonder een brief van de V.V.V.-Brui- nisse, waarin allerhande ingewikkelde zaken, die maandenlang de aandacht van b. en w. hebben gehad eenvoudig werden voorgesteld alsof het college zich er rrret een Jantje van Leiden van zou hebben afgemaakt. Met als voorbeeld het streven van b, en w. om Bruinisse een goede verbin- Het eerste programma verzorgd door de Nederlandse Onderwijs Televisie (N. O.T.) en de Nederlandse Televisie Stichting (N.T.S.) wordt op dinsdag 22 oktober van 14.00 tot 14.25 uur uitge zonden. Hieraan zal op vrijdag 18 oktober van 19.00 tot 19.30 uur een programma van de N.T.S. voorafgaan, waarin de heer Jaap Buys de Nederlandse leerkrachten en overige belangstellenden zal inlich ten over het wie, hoe en wat van de schooltelevisie. De eerste uitzending gaat over de Zwit serse ankerplaats Bazel en is bestemd voor het ulo en het v.h.m.o. (klassen 1, 2 en 3) en is tevens geschikt voor het v.g.l.o. en het lager beroepsonderwijs (a.v.o.). In de historische raadzaal van het stad huis in Bolsward is gistermiddag de pro vinciale Friese literatuurprijs, de „Gijs- bert Japicxprijs", uitgereikt door de heer H. M. Gerbrandy, lid van Gedeputeerde Staten van Friesland, aan Jo Smit. De prijs bestaat uit 1500 en een oor konde. „De plannen om wederom van dienst- wege een goede tandenborstel te ver strekken staan op het punt verwezen lijkt te worden. Hierbij zal de tandarts of een hulpkracht toezien op de juiste techniek van het borstelen en eventuele instructie zal gegeven worden". Deze mededeling deed majoor-tandarts J. Streutgers gistermiddag in Laren, waar hij op het congres van de Neder- landsche Maatschappij tot Bevordering van de Tandheelkunde sprak over „mond hygiëne en voorlichting". Het thema van dit congres was de militaire tand heelkundige verzorging. De hulpkracht die zal toezien op de juiste techniek van het borstelen, is voorlopig nog een tandartsassistente, maar, zo zei majoor Streutgers, de ge dachten gaan weer uit naar een mili taire mondverzorgster die tandsteen verwijdert en de patiënt voorlicht. Men denkt ook over een wijziging van de voedingsgewoonten in dienst. Majoor Streutgers zei, dat onder meer zal wor den getracht, de samenstelling van de van medische zijde noodzakelijk geachte tussenvoeding te veranderen, om deze tussenvoeding niet of minder cariesver- wekkend te maken. Ten aanzien van de huidige al zeer uitgebreide voorlichting over mond hygiëne aan de militairen merkte de majoor op, dat op de militaire koks- en bakkersschool, waar ook messbedienden worden opgeleid, bijzonder grote aan dacht aan de tanden en kiezen wordt besteed. Dit, omdat deze groep tand heelkundig zeer „vatbaar" is. Op 1 november zal de prijs van de achtdaagse algemene abonne mentskaart eerste klasse van de Nederlandse Spoorwegen worden verhoogd van 58 tot 60. Deze verhoging geschiedt in het kader van de per 1 juni aan N.S. toegestane ta riefsverhoging, waarbij onder andere de prijs van de eersteklasreis beter werd aangepast aan de werkelijke verhouding tussen de eerste- en tweedeklasaccom modatie. De verhoging voor de acht daagse algemene abonnementen is om organisatorische redenen pnkele maan den verschoven. Op oudejaarsavond zal voorts, evenals vorig jaar, een groot aantal treinen wor den opgeheven. Het gaat hier om de treinen, die blijkens de ervaringen slechts in een geringe vervoersbehoefte voorzien. Op vrijdag 27 december, de enige werk dag tussen Kerstmis en de vrije zater dag, zal de normale vrijdagsdienst wor den gereden, behalve dan dat er enkele forensentreinen zullen uitvallen die overbodig worden omdat de bedrijven niet werken. Rond Kerstmis en nieuwjaar zal voor extra vervoersmogelijkheden worden gezorgd, deels door de in het spoor boekje aangegeven wijzigingen en deels door het waar nodig inleggen van voor treinen of het versterken van materieel. De Zeeuwse wielercompetitie voor nieu welingen, die dit jaar voor het eerst werd gehouden, is een grandioos succes geworden. Omdat er wedstrijd na wed strijd een klassement werd opgemaakt, was er veel meer spanning in deze koer sen. In veel meer plaatsen dan vorig jaar was er dan ook wedstrijdgelegen heid voor de nieuwelingen. In 1962 wa ren er slechts 15 nieuwelingenwedstrij- Advertentie) 20 jaar schrift, fabrieksgarantie gepatenteerd DUCANA-ventilatiesysteem.weg beslagen ra men - weg tocht - weg vocht. Beste! NU vóór de winter komt DUCANA. Bel 02950-17851 den in Zeeland en dit jaar konden deze wielrenners 34 maal koersen op Zeeuwse bodem. Zaterdag en zondag worden de laat ste wedstrijden voor deze wielercom petitie verreden respectievelijk in Sluiskil en Koewacht. Wim de Wilde uit Oudelande is de grote favoriet. Gaby Minneboo was aanvankelijk de grote concurrent, maar deze renner heeft in Hulst dinsdag zijn eerste wedstrijd bij de amateurs gereden. Nu is Wim du Bois uit Zuidzarde van de nog deelnemende nieuwelingen de renner, die het dichtst bij Wim de Wilde staat. Willy de Feber en Kees Rentmeester leveren een spannend duel om de volgende plaatsen. Inmiddels hebben verschillende plaatse lijke wielercomités er reeds op aan ge drongen deze nieuwelingencompetitie ook volgend seizoen weer te houden. Het idee van initiatiefnemer Wim Hen driks uit Middelburg is dus wel ingesla gen. Met Theo de Vrieze uit Souburg en Kalf Overweel uit Middelburg belast te hij zich met de organisatie van deze competitie. Zoals bekend heeft de P.Z.C. voor de winnaar van deze nieuwelingen competitie een beker beschikbaar ge steld.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1963 | | pagina 7