Plannen voor vier nieuwe scholen in uitbreiding Zuid Middelburg Westkapelle krijgt een sportveldencomplex Melitta ZEEUWSCH-VLAANDEREN AGENDA 3|pk U lijmt snel en zonder klemmen met SNELFIX MARKTBERICHTEN KERKDIENSTEN MEERDERE SCHOLEN ORIËNTATIERIT VAN „DE BEVELANDEN" Politie treedt op tegen lawaaibrommers In principe subsidie voor riolering in de Vlamingpolder Bakkers bijeen Keuring afstammelingen k.i.-stier te Oostburg Gemeentebegroting 1964 in raad Hoofdplaat NU OOK RECREATIE MET CURLING, CARTING EN MIDGETGOLF ZUID-BEVELAND ENQUETE P.Z.E.M. IN NISSE OVER AANSLUITING BIJ HET ELEKTRICITEITSNET B. en w. verzoeken medewerking Twee lagere en twee kleuterscholen serviezen kop- en schotels Filters DE VEY MESTDAGH Laadinstallatie na botsing te water rERNEUZEN cursus voor Burgerlijke stand Voorlichting van Pro Rege Opbrengst collecte Zeeuwse Collecte E.H.B.O.-diploma Duizend kinderen zagen natuurfilms Films in Zeeuwsch-Vlaanderen „CONGO VIVO" Maandelijkse bijeenkomst „Philatelica" Raad akkoord met 6 tegen stem Exploitatie? Bouwrijp Schouderfractuur na botsing met hond ZATERDAG 12 OKTOBER 1963 Wissel Zeeuws-Vlaanderen PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT De gemeente Middelburg en de be sturen van schoolverenigingen zijn er zich van bewust, dat de bouw van scholen gelijke tred zal moeten houden met de ontwikkeling in het nieuwe plan-Zuid. B. en w. van Middelburg doen daarom nu voor stellen voor de stichting van een openbare kleuterschool en een openbare school in Zuid, terwijl de raadsleden medewerking verzocht wordt voor de bouw van een lagere school voor de stichting voor prot.- christelijk onderwijs, en een kleu terschool voor de vereniging voor prot.-chr. kleuteronderwijs. De adviezen bij de diverse voorstellen hebben alle betrekking op de te ver wachten ontwikkeling van Zuid. Al zeer binnenkort, zo verzekeren b. en w., wordt begonnen met de woning bouw: naar thans wordt verwacht zullen eind 1964 ongeveer 250 wo ningen gereed gekomen zijn, terwijl dit aantal eind 1965 rond 600 zal be dragen. Op grond van deze cijfers mag worden aangenomen, dat eind 1964 rond 125 leerplichtige kinderen in de nieuwe wijk wonen, welk aantal in 1965 tot rond 300 opgelopen zal zijn. De aantallen kleuters, voor wie kleuteronderwijs wordt gevraagd, zullen respectievelijk 40 en 100 be dragen. B. en w. wijzen er verder op, dat de nieuwe wijk zodanig gelegen is, dat van Advertentie) DE VEY MESTDAGH IOEKH4NDEI DRUKKER IJ Bellamypark 45-48 - Vlissingen de scholen ten noorden van het kanaal geen gebruik kan worden gemaakt. Zij vormt een geheel op zichzelf aange wezen stadsgedeelte, waar gelet op de omvang, voor meerdere scholen plaats is, aldus het college. Van de genoemde aantallen leerlingen zal volgens b. en w. een belangrijk deel openbare scholen be zoeken. Uiteraard zijn exacte cijfers nog niet te noemen, maar gelet op de ver wachte samenstelling van de bevolking mag dat met zekerheid worden gesteld. Het bestuur van de stichting voor prot.- chr. onderwijs verzoekt medewerking voor de bouw van een lagere school, die bestaat uit 4 klassen en die bestemd is voor 111 leerlingen. B. en w. wijzen er op, dat het vanzelf sprekend voor de stichting niet mogelijk is een ljjst met ouderverklaringen te overleggen. Blijkens de constante juris prudentie van de Kroon behoeft dit geen weigeringsgrond te zijn in een nieuwe stadswijk, omdat verwacht mag worden, dat het aantal leerlingen, dat de school zal bezoeken, het in de wet vastgestelde minimum zeker zal overschrijden. De kleuterschool zal volgens het ver enigingsbestuur een 2-klassige school moeten worden voor 47 kleuters. B. en w. merken hierbij hetzelfde op als bij het verzoek voor de chr. lagere school. Vandaag organiseert de M.A.C. „De Be- velanden" te Goes een oriënteringsrit waarvan inschrijving en start plaats vinden vanaf 1.30 tot 2.00 uur in hotel „De Zwaan" te Kapelle. De finish van deze rit, de „Guiranrit" de prijzen worden nl. beschikbaar ge steld door de heer H. A. Guiran te Krab- bendijke is in hotel „De Koophandel' aldaar. Dezer dagen is een aan de haven van Yerseke staande rijdende mossellaadin- stallatie van de fa. P. aangereden door een vrachtauto van de heer L. De laad installatie kwam ten gevolge van de bot sing in de haven terecht. Door een ta kelwagen van de A.M.Z. uit Goes is het gevaarte later weer op het droge ge haald. VANDAAG. Middelburg City: De slag om Napels, 20 uur, 14 jaar. Electro: De gemaskerde houwdegen, 19 en 21.15 uur, 14 Jaar. Koorkerkcentrum: instuif herv. Jeugd raad, (science-fictionfilm: De dag dat de aarde stilstond), 20 uur. Vlissingen Alhambra: De prijs der liefde, 19 en 21 uur, 18 jaar. Luxor. Inspecteur Gorilla slaat er op los, 19 en 21 uur, 14 jaar. Tegelplateau Bloemenlaan: skelter- wedstrijden, 10-22 uur. Boulevard Leuge- naarshoofd: Internationale boulevard loop, 15 uur. Goes Grand: De dood speelt mee, 20 uur, 18 Jaar. Ambachtsschool: „Dag van de Postzegel", ruilbeurs, 14 uur. Kortgene Stadswijnkelder: vergadering Zeeuwse Polder- en Waterschapsbond, 10 uur. St.-Maartensclijk De Gouden Leeuw: Jacht op vingerafdrukken, 19.30 uur. Zierikzee Concertzaal: Pas op voor zak kenrollers, 20 uur, 14 jaar. Haamstede Hotel Bom: Jacht op de ver borgen goudschat, 20 uur, 14 jaar. Souburg De Zwaan: Uitvoering S.T.E.C., 20 uur. Terneuzen Luxor: De man, die doorvocht, 20 uur, 18 jaar. Concertgebouw: Het ge heimzinnige eiland, 20 uur, a.l. Hulst Bioscoopgebouw: De uitdaging van ridder Pardaillan, 20 uur, 14 jaar. Axel Het Centrum: Vrouwen buiten de wet, 20 uur, 14 Jaar. Oostburg Ledeltheater: Hatari, 20 uur, a.l. Sas van Gent Olympiatheater: Congo vivo, 20 uur, 14 jaar. IJzendijt-e Hofzichttheater: Maciste, de sterkste man ter wereld, 20 uur, 14 Jaar. Breskens Casinobioscoop: De mummie, 20 uur, 18 jaar. Westdorpe Kunsthandel Troutzaerte: expo sitie G. Lataster, 9-21 uur. Hoek 's Lands Welvaren: Start Belfort- rally, vanaf 14 uur. Bergen op Zoom Roxy: 55 dagen Peking, 20 uur, 14 jaar. Luxor: PT 109 op nacht- patrouille, 18.45 en 21 uur, 14 jaar. MORGEN. Middelburg City: De slag om Napels, 20 uur, 14 jaar; jeugdfilm Dik Trom en het circus, 14.30 uur, alle leeftijden. Electro: De gemaskerde mouwdegen. 15.30 en 19.30 uur. 14 jaar. Vlissingen Alhambra: De schrik der pira ten, 15 uur, 14 jaar. Alhambra: De prijs der liefde, 19 en 21 uur, 18 paar. Luxor: Inspecteur Gorilla slaat er op los, 15 en 20 uur, 14 jaar. Terneuzen Luxor: Het geheimzinnige eiland, 14 uur, a.l. Luxor: De man die doorvocht, 16.30 en 20 uur, 14 jaar. Con certgebouw: Het geheimzinnige eiland. 20 uur a.l. Goes Grand: Mannen van staal, 15 uur. 14 J. De dood speelt mee, 19 en 21 uur, 18 Jaar. Zierikzee Concertzaal: Jacht op de ver borgen goudschat, 15 uur, 14 jaar. Pas op voor zakkenrollers, 20 uur, 14 jaar. Hulst Bioscoopgebouw" De uitdaging van ridder Pardaillan, 15 uur, 14 jaar. Bio scoopgebouw: Dokters zonder masker, 18 en 20.30 uur. 18 Jaar. Axel Het Centrum: Vrouwen buiten de wet, 15.45 uur. 14 jaar. Het Centrum: De prostitutie, 20 uur, 18 jaar. Oostburg Ledeltheater: Hatari, 15 en 20 uur, a.l. Sas van Genl Olympiatheater: Congo Vi vo, 15.30 uur, 14 jaar. Olympiatheater: Prooi van de nacht, 20 uur, 18 iaar. IJzendijke Hofzichttheater: Maciste, de sterkste man ter wereld, 17 en 20 uur. 14 jaar. Breskens Casinobioscoop: Het uur der ver gelding, 16 en 20 uur, 14 Jaar. Westdorpe Kunsthandel Troutzaerte: expositie G. Lataster, 14-21 uur. Bergen op Zoom Roxy: De vergeten pa trouille, 14 uur, 14 jaar. Roxy: 55 dagen Peking, 16 en 20 uur, 14 laar. Luxor: Het einde der desperado's, 14 uur, 14 jaar. Luxor: PT 109 op nachtpatrouille, 16, 18.45 en 21 uur, 14 jaar. De gemeentepolitie van Terneuzen gaat de strijd aanbinden tegen voertuigen, die te veel lawaai produceren. Ingaande maandag a.s. zal speciale controle wor den uitgeoefend op de geluidshinder die sommige voertuigen, in het bijzonder bromfietsen, veroorzaken. Daarbij zal ook gelet worden op de technische toe stand van de voertuigen, waarbij met name de carburateur (te snelle opvoe ring) de aandacht zal krijgen. Auto's hotsten Op de Grenulaan te Terneuzen is vrij dagmorgen te circa negen uur de ge parkeerd staande auto van W. H. uit Terneuzen aangereden en aan het lin- kerachterspatbord zwaar beschadigd. De bestuurder, die deze aanrijding heeft veroorzaakt, reed door en is nog niet bekend. CADZAND De raad van Cadzand heeft donderdag avond vergadert onder leidinj» van bur gemeester J. A. Leenhouts. Bij de inge komen stukken was een schrijven van Gedeputeerde Staten waarin werd mee gedeeld, dat de aanleg van de riolering in de Vlamingpolder In principe voor subsidiëring in aanmerking komt. Het is echter nog niet bekend, wanneer het werk zal worden uitgevoerd. De burgemeester deelde mede, dat met de elektrificatie van de buurtschap De Hoogte is begonnen. Op 23 oktober zal de bouw van de r.-k. toeristenkerk wor den aanbesteed. De raad besloot de ver goeding per lokaal voor de neutraal-bij zondere kleuterschool te verhogen van 1200 tot 1560. Over het voorstel van b. en w. om de Noordzeestraat van een kant gesloten te verklaren voor alle verkeer ontstond een langdurige discussie. Ten slotte besloot het college het voorstel in te trekken om de kwestie nader te bestuderen. De rekening over 1962 werd aangeboden. De raadscommissie belast met het onder zoek bestaat uit de heren B. J. Steen- hart (g.b.) en I. de Hullu (e.h.). Het uit breidingsplan Cadzand-Bad werd gewij zigd in die zin, dat de gronden, die zijn bestemd voor kampeerterrein en die lig gen ten noorden van de bebouwingslijn van rijkswaterstaat niet mogen wor den bebouwd. Bij de rondvraag wees mevrouw J. Adriaansen-de Neef (p.v.d.a.) cp de noodzaak van het plaatsen van een wachthuisje voor de buspassagiers bij Potjes De burgemeester deelde mede, dat hiertegen bij de provincale water staat bezwaar bestaat in verband met de verkeerssituatie. De heer Steenhart wilde wachthuisjes plaatsen aan de kust. B. en w. zullen de mogelijkheid hiertoe onderzoeken. OOST BIJRG De afdeling West-Zeeuwsch-Vlaanderen van de Nederlandse Bakkersbond hield donderdagavond in hotel „De Eenhoorn" te Oostburg een ledenvergadering. Na dat de heer J. Dubois als afdelingsvoor zitter de leden welkom had geheten, vertelde de heer J. Oosterhuis uit Delft van zijn bevindingen van de aan deze vergadering verbonden zogenaamde blinde-broodkeuring. Zonder de namen van de inzenders te kennen gaf hij een zeer leerzame uitleg van de genummer de inzendingen bruin- en witbrood, wel ke door hem waren gekeurd. Tot slot van deze vergadering werd nog een interessante film vertoond over de visserij in Roemenië. HULST Bevallen: C. Bogaert—de Bodt, z.; M. L. de RoeckWagenaer, z.: M. J. v. d. VenCra mer, d.; R. M. L. DewachterEeman, z.; M. E. P. de BooijSchout, z.; M. M. de Theije— Mahu, R. de BrouwerSturtewagen, z.: J. M. Peersmand'Hooghe, z.; N. Willekens Verhoeff, d.; M. L. RossmadlBoussen, d.; R M. HermanHemelaar, z.; E. M. Kroes Burggrave, z.; E. M. E. de Bakker—Man- naert, z.; M. H. J. Niesten—Casparie, d. Getrouwd: E. M. A. Baart, 23 j. en M. A. B. Pieavet, 20 j.; G. A. O. M. van Rattingen. 21 j en I E. L. Bunder, 22 j.; J. J. W. Bosland, 19 j. en A. M. J. Blommaert, 19 j.: L. C. Roe- lands, 39 j. en A. M. Taelman, 26 J.: E. J. van de Waile, 24 j. en A. C de Schepper, 24 J. Overleden: A. A. van Mol, 80 J. wed. van H. van Leuven: J. J. Voet, 57 J e. van L. C. Volleman: C. L. v. d. Brande, 86 J. e. van J Biesebroek; M. J. N. de Cock, 82 j.; M Wie mes, 84 j. wed. van C. Wolfert; D. E. O. van Damme, 60 j. e. van L. C. Neve: L. A. van Goethem. 38 j. e. van W. Bracke: E. M. Strobbe, 70 j. e. van R. D. Heymans; J. A. Haulez, 64 j. e. van L. J. Magnus; P. van Dorsselaer, 79 J. e. van L. E. Heirweg. I. L. van Gaever, 81 j. e. van M. E. Meersman; F. Lernout, 65 J. wed. van E. D'Hont: J. P. M. de Waal, 3 1. SCHOONDIJKE. Bevallen: M. E. Westdorp—de Wever, z.; C. C. Verduijn—Verpoorte, z.; S. Drevede Koeijer, d.; J. de Ruysscherde Graaf, d.; F. Quirijns—van der Leest, z. Getrouwd: W. H. Kuijpers, 23 J. en J. P. Kotvis, 18 J.; J. I. van de Walle, 34 j. en A. M. J. de Buck, 32 J. Overleden: J. de Regt, 76 J.; A. M. den Hol lander, 86 j, Vrijdagmorgen vond op het Ledelplein te Oostburg de keuring en het afstam- melingsonderzoek plaats van de 5-jarige k.i.-stier Lytse R van de vereniging voor k.i. in West-Zeeuwsch-Vlaanderen. Ruim veertig vrouwelijke afstammelingen, va riërend van iy2 tot 2 jaar en afkomstig van 35 bedrijven, werden door de jury beoordeeld op uiterlijk en ras. De keur meesters waren ir. W. L. Harmsen, rijksveeteeltconsulent voor Zeeland te Goes, W. van Sluijs, inspecteur van het Nederlandse rundveestamboek te Goes, J. Vos te Koudekerke en J, Rijcke uit Sluis. De publieke belangstelling was niet groot. AXEL Pro Rege belegde dezer dagen te Axel een voorlichtingsavond. De bijeenkomst werd geopend door de heer J. Francke, die in het bijzonder de spreker van de avond, ds. J. J. Poort, legerpredikant te Tilburg verwelkomde. De heer Francke zette het doel van Pro Rege uiteen, waarna hij een toelichting gaf op het werk van het P.I.T. Ds. Poort sprak hierna over „Wat doen we met het leger?", waarbij hij onder andere het probleem aan de orde stelde hoe als christen tegenover de militaire wereld te staan en hoe als christen de militair als naaste te helpen. Het P.I.T. biedt hiertoe gelegenheid. Verder waarschuw de ds. Poort voor de gevaren van huma nisme en pacifisme. Na afloop sprak de voorzitter een dankwoord, en besloot de avond met het laten zingen van een tweetal coupletten van het Wilhelmus. N1EUWVLIET De in de gemeente Nieuwvliet gehouden Zeeuwse collecte heeft 160,45 opge bracht. SINT-JANSTEEN De opbrengst van de Zeeuwse collecte te Sint-Jansteen bedroeg in totaal 102,60. SLUIS Weer De D.H.B.O.-afdeling Sluis, aangesloten bij de landelijke koninklijke vereniging gaat da komende wintermaanden weer een cursus organiseren voor het offici ële E.H.B.O.-diploma. Deze cursus start op 5 november in het medisch centrum aan de Hoogstraat. Een week eerder, op 29 oktober, is er in hetzelfde gebouw een voorlichtingsavond. HOOFDPLAAT De gemeenteraad van Hoofdplaat kwam vrijdagavond in openbare vergadering bijeen. Op de agenda stond de aanbie ding van de gemeentebegroting over het dienstjaar 1964 met op de gewone dienst aan inkomsten en uitgaven 420.309,01. De post onvoorzien is 1834,50. Om de begroting sluitend te maken is een be drag van 8750,47 van de algemene reserve genomen. De inkomsten van de kapitaalsdienst bedraagt 816.435,88 en de uitgaven bedragen 969.606,26. Voorts besloot de raad tot aankoop van een stuk openbare weg van de provin cie Zeeland in de Koningin Julianastraat en de Zuidlangeweg met een lengte van 1049 meter en een breedte van 5 meter voor de prijs van slechts één gulden. De gemeente neemt ook het beheer en het onderhoud over. De provincie zal de ge meente daar 62.135 per jaar voor be talen. Bijna duizend leerlingen van dertien la gere scholen hebben vrijdag in Terneu zen en Sluiskil de propagandabijeenkom- sten van de stichting „Natuur en Jeugd' bijgewoond. Deze bijeenkomsten werden gehouden in samenwerking met de Jeugdnatuurwacht te Terneuzen. Voor de jeugdige bezoekers werden twee na tuurfilms gedraaid, namelijk „Sporen in het bos" en de kleurenfilm „Aqua Me- rijntjes wonderreis", toegelicht door de heer C. H. Voorhoeve, directeur van de stichting „Natuur en Jeugd" te Voor burg. Voor de drie Sluiskilse scholen werd het programma 's morgens vertoond in het rooms-katholiek patronaat, terwijl kort voor en verder ie gehele middag de tien Terneuzense scholen aan de beurt waren in het jeugdgebouw „De Schakel". De heer Voorhoeve, aie de films op populai re wijze toelichtte, sprak een speciaal woord van welkom tot de kinderen van de Amerikaanse school, die deze propa gandafilms voor het eerst meemaakten. Voorts wees hij alle leerlingen op de mogelijkheid van toetreden tot de plaat selijke Jeugdnatuurwacht. Begin novem ber zal in Terneuzen de installatie plaatsvinden van de nieuwe jeugdna tuurwachters. „Congo Vivo" is de titel van een film, die de Italiaanse regisseur Giuseppe Bennati onlangs maakte naar aanleiding van de ongeregeldheden, die zich voor deden toen de voormalige Belgische kolo nie Kongo zelfstandig werd. Een groot se film is het bepaald niet geworden. Bennati heeft zich namelijk bediend van het geijkte recept: een dappere Italiaan se journalist die een aantrekkelijke Bel gische vrouw redt uit de handen van een groep opgehitste negers. In de hoofdrol van deze film zien we de Amerikaanse actrice Jean Seberg (Olympiatheater, Sas van Gent). „Prooi van de nacht" (eveneens in het Olympiatheater) werd reeds eerder be sproken „Vrouwen buiten de wet" is een western, die alleen maar de verdienste heeft spannend te zijn. Een spannende politiefilm is „De prostitutie", waarin Interpol jacht maakt op een organisatie van misdadigers, die handelen in blanke slavinnen. (Het Centrum, Axel). Het verhaal van de dappere ridder, die zijn leven in de waagschaal stelt voor een knap meisje is ook al niet nieuw meer, maar toch maakte regisseur Ber nard Borderie er nog eens een film over. In „De uitdaging van ridder Pardaillan" wordt er dan ook weer lustig op los ge schermd (Bioscoopgebouw, Hulst). Eveneens in het Bioscoopgebouw is te zien „Dokters zonder masker", reeds eerder besproken, evenals „Maciste, sterkste man ter wereld" in Hofzicht theater, IJzendijke. Luxortheater, Terneuzen biedt deze week een verdienstelijke oorlogsfilm, „De man die doorvocht". Een verhaal over een Amerikaanse piloot, die tijdens de twee de wereldoorlog in Engeland is gesta tioneerd. Steve MacQueen, Robert Wag ner en Shirley Anne Field in de hoofd rollen. Zeer verdienstelijk is de western, die John Ford maakte, „Twee mannen reden uit". James Stewart en Richard Widmark zien we in de film als twee vrienden, die een jongen en een meisje uit een Indianenkamp bevrijden. In het Concertgebouw voorts een avonturen film, getiteld „Het geheimzinnige eiland". „Hatari" in het Ledeltheater te Oostburg werd vorige week besproken. Ten slotte in Het Casino in Breskens de griezelfilm „De mummie" en een span nende western „Het uur der vergelding". (Advertentie) Het maandblad van de postzegelvereni ging „Philatelica" baart het bestuur zorgen. Dit deelde de afdelingsvoorzit ter, de heer A. Rorije, donderdagavond op de maandelijkse bijeenkomst van de afdeling Vlissingen mede, naar aanlei ding van het .jaarverslag van de lande lijke organisatie. Van de totale begroting van 38.000,— per jaar slokt het blad ieder jaar 26,000,op. Getracht zal worden de drukkosten van het blad omlaag te krij gen. De belangstelling voor de nieuwigheden was gisteravond weer zo groot dat de opening door de voorzitter pas om ne gen uur, inplaats van om acht uur plaatsvond. Na behandeling van ingeko men stukken, mededelingen betreffende voor de verkoop aanwezige zegels (on der andere de Europazegels) werden de heren Kemeling en Lauerse aangewezen als afgevaardigden naar de najaarsver gadering te Utrecht. Medegedeeld werd nog dat het landelijk ledental enige we ken geleden de 6000 is gepasseerd. In de afdeling roept men binnenkort het 22e lid te kunnen verwelkomen. Grootse plannen zijn er voor de jaarlijk se Sint-Nieolaasbijeenkomst, die ge houden wordt in het Concertgebouw op vrijdag 6 december. Men wil met in schakeling van een goochelaar, een or kestje en een tweetal verlotingen, waar bij speciale zegels als prijzen beschik baar worden gesteld, deze avond tot het hoogtepunt van de tot dusver geor ganiseerde Sint-Nicolaasvieringen ma ken. Na de pauze stond nog een verloting op het programma. Zowel voor de aanvang als tijdens de pauze werd er druk in ze gels gehandeld. Nieuwe aanwinsten wa ren er onder andere uit Canada, Duits land, Berlijn, Finland, Griekenland. Groenland, Rusland, Zweden, Zwitser land en Paraguay. De voetballende „Noormannen" en de korfbal spelende „Stormvogels" in West kapelle krijgen hun eigen, nieuwe sport veldencomplex. De raad van Westka pelle is vrijdagavond akkoord gegaan met één stem tegen, die van de heer J. de Visser (s.g-) met het plan, waarover wij gisteren vrijdag reeds uitvoerig berichtten. Men hoopt het complex vóór de volgende zomer gereed te hebben. De velden zullen dan nog wel een jaar moeten liggen tot ze bespeelbaar zijn", aldus burgemees ter T. H. de Meester. Omdat er waar schijnlijk ook 's zondags zal worden ge speeld, was de heer De Visser princi pieel tegen. Verder stemde de raad in met het in erfpacht uitgeven van 2,5 ha grond aan aannemer J. Lievense te Westkapelle voor f 1000 per jaar. Op dit terrein komt een curlingbaan (soort kegelspel), een cartingbaan (voor skelters), een midgetgolf baan en een speeltuin. De heer De Visser moest zich wederom om principiële redenen tegen verklaren. Burgemeester De Meester merkte op, dat b. en w. nog geen volledige indruk hebben gekregen over de exploitatie vorm voor dit plan. Dit hangt af van de mogelijkheden en van de gegadigden. Op een desbetreffende vraag van de heer P. K. van Rooijen (c.h.) ant woordde de burgemeester, dat men de grond in erfpacht uitgeeft en niet ver koopt, opdat de gemeente een grotere stem in het kapittel kan houden in een periode van vijftig jaar. Als het terrein in deze vorm niet meer produktief blijkt te zijn, dan kan de gemeente het weer terugnemen en er een andere be stemming aan geven. „Een stuk grond zo dicht bij de gemeente zo maar uit handen geven, is wat bezwaarlijk", al dus de heer De Meester. En wethouder W. Gabriëlse Az. (p.v.d.a.): „We moe ten ook rekening houden met het na geslacht. Het is het beste zoveel mo gelijk grond in erfpacht te houden en zo min mogelijk te verkopen". Er zijn nog enige bedenkingen bij Rijkswater staat tegen een gedeelte van het plan aan de oostkant in verband met een eventuele dijkophoging in de toekomst, maar „we hebben het vertrouwen begrip te vinden", aldus burgemeester De Meester. De raad besloot voorts tot aankoop van een weitje aan de Molenwal, waardoor nu de tweede fase van het uitbreidings plan „Noord" bouwrijp kan worden ge maakt. Na taxaties en rapporten be draagt de prijs f 9945 voor de aankoop van de heer K. Minderhoud met nog enige tientallen guldens voor belasting- schade. Na goedkeuring hoopt men spoe dig met de werkzaamheid te begin nen, zodat er weer bouwrijpe grond is in Westkapelle. Verkocht werd 700 m2 grond aan J. Huibregtse voor stallingsruimte voor landbouwmachines. In dit gebied wil Westkapelle in de toekomst de agrari sche industrie die er nu reeds wordt uit geoefend, concentreren. De heer A. Pro voost kan bouwgrond voor een woning in plan „Noord" en de raad besloot voost kan grond kopen voor een woning aan het Noordkerkepad (21 en 35) en Noordstraat 37 voor respectievelijk f 10.670, f 10.180 en f 7042. Het Leger des Heils krijgt een verhoogde subsidie van f 5 tot f 10 en de christelijke school KAMPERLAND Donderdagmorgen had de bromfietster mevr. Versluis-De Haze uit Kamperland het ongeluk, dat op de Oosthavendijk een hond tegen haar voertuig botste. Dit had tot gevolg, dat zij zodanig viel, dat zij een schouderfractuur en enkele schaafwonden opliep. Dokter v. 't Hart uit Kamperland verleende de eerste hulp, waarnd. mevrouw Versluis naar een ziekenhuis te Goes werd vervoerd. Na daar behandeld te zijn kon zij huis waarts keren. werd medewerking verleend voor de aanschaf van zeven banken en nieuwe leesstof voor de eerste klas. Een sub sidieverzoek van de stichting het Ned. Astmafonds werd afgewezen. De raad ging akkoord met invoering van een werkclassificatie en prestatiebeloning voor de gemeentewerklieden. Meege deeld werd nog dat zeer binnenkort de begroting voor 1964 in de raad komt. VEILING KRABBENDIJKE. 11 oktober. Cox's Orange Pippin 1 80-85 57, 75-80 59, 70-75 58, 65-70 53, 60-69 42, 55-60 32, 2 80-85 55, 75-80 55, 70-75 52, 65-70 43, 60-65 35, 59-60 28, 2 D 18, 3 gr. 40, 3 f. 15, kroet 16. Ellison Or. 1 85-90 31, 80-85 33, 75-80 36, 70-75 37, 65-70 29, 2 75-80 27, 70-75 27, 65-70 24, 2 D 60-63 22, 2 D 5f* 60 14—16, 3 gr. 19, 3 f. 15. Goudrenet 1 85-90 38, 80-85 40, 75-80 37, 70-75 32, 69-70 29, 2 85-90 36, 80-85 36, 75-80 35, 70-75 31, 65-70 26, 2D 19, 3 gr. 30, 3 f. 17, kroet 14. James Grieve 2 85-90 29, 80-85 37, 75-80 42, 70-75 40, 65-70 35, 3 gr, 28, 3 f. 19, kroet 13. Diverse appels, val 13. Br. Alex Lucas 1 80-85 54, 75-80 60, 70-75 62, 65-70 51, 2 80-85 48, 75-80 54, 70-75 48, 69-70 44, 2 D 60-65 20, 2 D 55-60 9, 3 gT. 27, 3 f. 12, kroet 9. Conference 1 70-75 49, 65-70 46, 60-65 44, 55-60 37, 2 65-7045, 60-65 43, 55-60 36, 2 D 24—28, 3 gr. 34—36, 3 f. 24, kroet 7—13. Doyenne du com. 2 75-80 81, 70-75 81, 65-70 76, 3 gr. 61, 3 f. 30, kroet 14. Br. Hardy 1 80-85 76, 75-80 83, 70-75 83, 05-70 79. Bramen per doos 2 2728. VEILING GOES. 11 oktober. Cox's Orange Pippin 1 80-85 60, 75-80 5862, 70-75 5560, 65-70 52.9055, 60-65 41.30—46, 55-60 26—32, 2 80-85 56, 75-80 22—28, 2 D 1520, grof 29—46, fijn 16—29. Goudrenet 1 95r100 44, 90-95 42, 85-90 41, 80-85 39, 75-80 37, 70-75 33, 65-70 29, 2 D 22, grof 2731, fijn 1625, val 15. Glorie van Holland 1 80-85 35, 79-80 37, 70-75 31, 65-70 27, 2 30-85 32, 75-80 34, 70-75 32, 65-70 26, 2 D 23, grof 24, fijn 18—21. Ellisons Orange 1 80-85 34, 75-80 37, 70-75 38, 65-70 31, 2 D 23, grof 24, fijn 1821. Ellisons Orange 1 80-85 34, 75-80 37, 70-75 3,8 65-70 31, 2 D 23, grof 28, fijn 25. Sterappel 1 65-70 50, 60-65 38, 95-60 22, 2 D 15, grof 28, fijn21. Bonne Louise d' Avrancnes 2 65-70 63, 60-65 6564, 55-60 57 58, 50-55 49, 2 D 19, grof 3240, fijn 1822. Conference 2 70-75 46, 65-70 44, 60-65 40—41, 95-60 2731, 2 D 20, grof 3138, fijn 1023. Le- gipont 1 70-75 46—51, 65-70 51, 60-65 42—44, 55-60 33, 2 D 14—15. 2 70-75 50, 65-70 47— 49, 60-65 44, 55-60 32—34, grof 26—29, fijn 811.Doyenne du Cornice 1 80-85 8893, 75-80 95, 70-75 96, 69-70 87—91, 60-65 D 75, 2 D 50, 2 80-85 85, 75-80 90, 70-75 95, 65-70 92, grof 6069, fijn 2449. St.-Remy 1 75-85 27, 65-75 25, 2 D 23, fijn 18. Br. Alex Lucas 1 85-90 50, 80-85 55, 79-80 63, 70-75 63, 65-70 54, 2 D 15—24, grof 21—33, fijn 13—17. Br. Clair- geau 2 75-80 36, 70-75 37, 65-70 31, 60-65 17. Zwijndr. Wijnpeer 1 60-65 27, 55-60 26, 50-55 16. Bramen per doos 2 5157. Totale aanvoer hard fruit 10.900 kisten. Bloemkool A 1 64—84, A 2 44—72, B 1 45, B 2 2731, afw. 1646. Komkommers A 2 24 28. Kropsla 1 1820. Knolselderij 1 1117. Meloenen 2 27—39, afw. 18. Dubb. pr. bonen 3 73—121. Snijbonen 1 134—139, 2 127—129. Andijvie 1 19—26, 2 19. Prei A 1 25—28. Wit lof A 1 128—135. A 2 106—120, B 1 116—127, B 2 91, afw. 71. Tomaten A 5567, B 4862, C 3149. Veldsla 56. Rode kool 1 12. Gr. sav. kool 1 2733. Witte kool 1621. Uien afw. 1415. Spruiten A 2 55, B 1 40, B 2 48, Peen C 1 16. Black Alicante 1 156—165, 2 136—144. 3 109. Frankenthaler 3 123126. Selderij per bos 5—12. VEILING STAVENISSE. Uien middel 17.1016.50, bonken 18, drielin gen 20.30, pickles 19.20, stek 5. Aanvoer 75 ton. ZONDAG 13 OKTOBER Ned. Herv. Kerk. Aardenburg 10.30 ds. Spaans, Axel 10 ds. v. d. Vlugt, 2.30 ds. Timmers, Biervliet 10 ds. Evenhuis, Breskens 9.30 ds. Brezet, Cadzand 10 ds. Luuring, Groede 10 ds. Doornink, Hoek 10 en 2.30 ds. Van Meeuwen, Hoofdplaat 10 eerw. heer Begeer, Hon- tenisse 9.30 en 7 ds. Gramsbergen, Hulst 10 ds. Timmers, Nieuwvliet 11 ds. Bre zet, Oostburg 10 ds. v. Dalen. Philippi ne 11 ds. Stern, Retranchement 11 eerw. heer De Vries. Sas van Gent 9.30 ds. Stern, Schoondijke 10 de heer Nieuwen- huijzen. Sluis 9.30 ds. Balk (H.D.), Sluiskil 9.30 en 11 ds. Cupédo, St. An na ter Muiden 11 ds. Balk, St. Kruis 9 ds. Spaans, Terneuzen: Noordstraat 10 ds. De Jonge (jeugdd.) 7 ds. Schol ten, De Schakel 9.30 ds. Poelman, Wa terlandkerkje 10 ds. Bergsma, IJzen dijke 10 ds. Van Evert, Zaamslag 10 ds. Becht, 2.30 ds. Becht. Zuidzande 9.30 eerw. heer De Vries. Geref. Kerk. Aardenburg 10 en 3 ds. De Vries, Axel 10 en 3 ds. De Wit, Bres kens 10 en 3 ds. Coumou, Hoek 10 en 2.30 ds. Verbeek, Oostburg 10 en 2.30 ds. Visser, 7 kand. Eikeleboom, Terneu zen 9.30 en 3.30 ds. Van Hattem, Schoondijke 10 ds. Zeyl, 5.30 ds. Hooger- werf (intr.), Zaamslag 10 en 2.30 ds. Den Boer, Zoutespui 10 en 3 dienst. Geref. Gem. Axel 10 en 2.30 leesd., Oost burg 10 en 3 leesd., Pro Rege 9.30 en 2.30 leesd., Terneuzen 9.30, 2 en 6 leesd. Oud Geref. Gem. Oostburg 9.30 en 2.30 leesd., Terneuzen 9.30, 2 en 6 ds. De Reuver. Vrij Evang. Gem. Breskens 10 dhr. Van der Bij, Cadzand 9 ds. v. d. Werfhorst, Nieuwvliet 10.30 ds v. d. Werfhorst, Re tranchement 2.30 dhr. v. d. Bij. Evang. Luth. Kerk. Groede 9.30 ds v. Boven. Vergad. der Gelovigen. Breskens 10 en 5.30 dienst. Geref. Kerk (vrijgem.). Axel 10 en 3 ds. Kuiper, Hoek 10 en 2.30 ds. Ohmann, Terneuzen 10 en 3 ds. Smit, Zaamslag 9.30 en 2.30 ds. Krijtenburg, Zoutespui 10 en 2.30 ds. v. d. Jagt, Oostburg 10 en 2.30 leesd. Chr. Geref. Kerk. Zaamslag 9.30 en 2.30 ds. Hoitrigter. Volle Evang. Gem. Terneuzen 10 dienst Leger des Heils. Terneuzen 10 en 7.30 samenkomst. NISSE De gemeenteraad van Nisse kwam vrij dagavond in openbare vergadering bij een. De P.Z.E.M. heeft onder de bewo ners van Nisse, die nog niet aangesloten zijn een circulaire laten rondgaan, waar in ze de mening vragen van deze bewo ners over het al of niet aansluiten op het elektriciteitsnet. De gemeente zal 1000 per aansluiting betalen. De bewoners moeten zelf 500 betalen plus 54 per hecatare plus een garantie. B. en w. wil len na de uitslag van deze enquête met voorstellen komen. De raad besloot de woningen aan de Wilhelminastraat 8 en 11 te verhuren aan de heren W. v. d. Endt en S. Mar tens voor respectievelijk 11,40 en 9,30 per week. De subsidie voor het museum voor Zuid- en Noord-Beveland werd vastgesteld op een halve cent per in woner. De raad benoemde mej. M. Moer man tot schoolschoonhoudster. De ver ordening straatbelasting werd opnieuw vastgesteld. Voor ongebouwde grond is het nu 5 pet., voor gebouwde grond 10 pet van de belastbare opbrengst. Voor de streekcommissie voor de Zak van Zuid-Beveland werd een bedrag van 0,40 per inwoner gevoteerd voor de duur van één jaar. Daarna zal de raad beslissen of men hiermee door zal gaan. ZONDAGSDIENST ARTSEN. Terneuzen: dokter A. C. S. van BredaVries man, Herengracht 11, tel. 2003. Axel: dokter C. A. Schiltman, Nieuwstraat 36, tel. 777. Breskens, Groede en Schoondijke: dokter D. Folmer te Schoondijke, tel. 01173366. Zuid zande, Cadzand, Sluis en Retranchement: dokter G. V. M. de Meyer te Sluis, tel. 01178 366. Biervliet, Hoofdplaat en IJzendijke: dokter Chr. Kalkman te Biervliet, tel. 01152 345. Oostburg, Aardenburg en Eede: dokter G. U. M. de Bruijckere te Oostburg, tel. 01170 —2323. Apotheek Terneuzen: A. J. Klaassen, Noord straat 54, tel. 2090. DIERENARTSEN. Oostburg-Sluis: dokter W. van Veen te Oost burg, tel. 011702693. Axel, Sas van Gent en Zaamslag: dokter J. Jansen te Axel, tel. 01155 —488. Heden nam de Here tot Zich, na een moedig ge dragen lijden, onze in nig geliefde man en papa DANKER MEEUWSE op de leeftijd van 41 jaar en bijna 10 maan den. Goes: P. J. Meeuwse- Nieuwdorp Corrie Marijke Sjaakje Familie Meeuwse Familie Nieuwdorp Goes, 11 oktober '63, Violenstraat 79. De begrafenis zal plaatshebben D.V. op dinsdag 15 oktober a.s. des middags om 14 uur te 's-Gravenpolder. Heden overleed, tot on ze diepe droefheid, onze geliefde man, vader, behuwd- en grootva der, de heer JANNIS MICHIEL DE VOOGD, echtgenoot van J. J. de Voogd-de Die, in de ouderdom van 66 jaar. Breskens: J. J. de Voogd- de Die. Oostburg: M. L. Masclee- de Voogd en echtgenote. Breskens J. J. Brugge en echtgenote. Oostburg: J. P. Brugge en echtgenote. Canada: A. Brugge en echtgenote. A. Brugge. En kleinkinderen. Breskens, 11 oktober 1963. Rijksweg 30. De begrafenis zal plaatshebben op maan dag 14 oktober a.s. om 3 uur op de algemene begraafplaats te Oost burg, vanaf het Ned. Herv. Kerkcentrum. VISMIJN BRESKENS. Aanvoer: 253 kg bot, 24 kg schol, 203 kg tong, 5 kg tarbot, 34 kg kabeljouw, 8 kg herder, 27.858 kg export garnalen, 2985 kg binnenland garnalen, 2518 kg doorgedraaid, 64.482 kg haring. VEILING ROTTERDAM. Aardappelen 12-16. Andijvie 20-32, alles p. kg. Bloemkool IA: 6 stuks per bak 50-72, 7 stuks per bak 44-55. Bloemkool IIA: 6 stuks per bak 25-46, 7 stuks per bak 20-29, alles p. st. Dubb. bonen I 1.16-1.44, II 64-1,03. Pronk- bonen 65-81. Kassnijbonen 1.44-1.77, Rode kool 10-19. Gele kool 17-22. Groene kool 20-25, alles p. kg. Sla I 18-29 p. St., II 7-15 p. st. Spinazie 35-64. Spruiten IA 62-77, IIA 43-58, I B 46-63, IIB 31-38, ID 53-79, alles p kg. Komkommers 70-80 96-69, 60-70 50-67, 50-60 44-59, 40-50 42-53, alles p. st. Prei 16-23 p kg. Selderij 8-20 p. bos. Peterselie 7-12 p. bos. Waspeen IA 27-34. Grote peen 13-16. Spitskool 30-34. Uien 5-24. Sjalotten 78. Wit lof IA 1.49-1.59, IIA 1.20-1.52, nB 1.06-1.28, alles p. kg. Aanvoer 18.000 kg. Frankenthalers 1.10-1.59 p. kg. Black Alicante 1.37-1.57 p. kg. Tomaten AI 6.40-6.60, B I 7.45, Cl 6.05, CCI 3.65, alles p. bak. Cox's Orange Pippin IAA 49-72, IA 46-69, IB 36-49, IC 25-34. James Grieve IAA 42-52, IA 38-54, IB 36-48, IC 31-41. Transp. de Cron- sels IAA 24-31, IA 23-27, IB 20-24. Ellisons Orange IAA 34-51, IA 37-49, IB 27-44, IC 25- 33. Bonne Louise d'Avr. IA 48-66, IB 42-60, IC 32-49. Conference IAA 39-52, IA 38-53, IB 37-49, IC 23-37. Légipont IAA 47-52, IA 43-51, IB 34-48, IC 25-40. B. Alex. Lucas IA 47-52, IB 46-50, IC 42-45. Aanvoer fruit 210.000 kg- VISMIJN COLIJNSPLAAT. Exportgamalen, aanvoer 4177 kg, 70144. Bot 65 kg. Tong 13 kg. Paling 1 kg. VEILING KAPELLE. 11 o-ktober. St. Remy 1 85-90 26, 1 75170 27, 1 65-70 27, 2 75-80 25, 2 65 25, 2 D 24, 3 grof 22, 3 fijn 11. Br. Hardy 2 75 91, 2 70 93, 2 65 85, 2 60 69—73, 2 D 59 52, 2 D 50 23, 3 grof 6, 3 fijn 24. Br. Alex Lucas 1 85 49, 1 80 55, 1 75 59.70—62.60, 1 70 60.35—62.20, 1 65 52.20— 55.80, 2 30 48, 2 75 54, 2 70 53, 2 65 49, 2 D 60 25, 2 D 5-0 18.21, 3 grof 31, 3 fijn 9.50—11. Goudrenet 1 90 41, 1 85 40.10—42.10, 1 80 39.10 40.75, 1 75 36.20—37.30, 170 31—32.50, 1 65 27.50—28.40, 2 85 37, 2 80 35, 2 75 32, 2 70 31, 2 65 27, 2 D 22, 3 grof 27.50—28.50, 3 fijn 22. Cox's Orange Pippin 1 80 56. 1 75 57, 1 70 54— 56, 1 69 52—53, 1 60 40-^3, 1 55 32, 2 75 53, 2 70 47—51, 2 65 47, 2 60 36, 2 55 27, 2 D 19— 22. 3 grof 37, 3 fijn 18—19. Glorie van Hol land 1 85 34, 1 80 28—31, 1 75 28—31, 1 70 28 29, 1 65 25—26, 2 80 25. 2 75 26. 2 70 25, 2 65 22, 2 D 22, 3 grof 25, 3 fijn 19. Bramley's Seedling 2 90 22, 2 80 25, 2 70 21, 3 grof 20. 3 fijn 1518. Prof. Sprenger appel 1 90 27, 1 80 29, 1 75 30. Laxton Superbe 1 80 31, 1 75 32, 1 70 31, 169 25, 1 60 22, 2 D 18, 3 grof 20, 3 fijn 18. Jonathan 1 75 34, 1 70 33, 1 65 28, 2 75 29, 2 70 29. 2 65 26. Doyenne du Cornice 1 80 86, 1 75 93, 1 70 97—98, 1 65 95, 2 80 83, 2 75 92, 2 70 93, 2 65 94, 2 D 60 73, 2 D 55 44, 3 grof 65, 3 fijn 34. Bonne Louise 2 65 64, 2 60 65, 2 55 60, 2 50 90, 2 D 22, 3 grof 37, 3 fijn 9.50. Legipont 1 70 51, 1 65 52, 1 60 43, 1 55 33, 2 65 44, 2 60 38, 2 55 29, 2 D 14, 3 grof 26, 3 fijn 6. Conference 2 70 46. 2 65 45, 2 60 41. 2 55 31. 2 D 21, 3 grof 34, 3 fijn 17. Zwijndr. Wijnpeer 1 60 30, 1 95 29, 1 50 19, 2 55 19, 2 50 12, 2 D 8, 3 grof 11, 3 fijn 3. Nouv. Poiteau 2 75 20, 2 65 23, 2 55 19, 2 D 8, 3 grof 16. Pondspeer 2 75 23, 2 65 23, 3 grof 17. Br. Clairgeau 1 75 36, 1 70 46, 1 65 45, 1 60 26, 1 55 18, 2 D 8, 3 grof 20. Ster- appel 165 56, 1 60 49—50, 1 95 32, 2 65 40, 2 60 36, 2 D 18. James Grieve 1 75 47, 1 70 4046, 1 65 36—39, 2 70 30—33, 2 65 26, 2 D 22. Br. Durondeau 2 70 44, 2 65 38, 2 60 24. Rode zoete Ribbeling 1 75 55, 1 70 51, 1 65 52. Jacq. Lebel 2 75 24, 2 65 22. Ellisons Orange 1 70 24, 2 65 22. Ellisons Orange 1 70 35, 1 65 29, 2 D 20. Gepl. kroetappels 17, val kroetappels 14.90, val Goudrenet 19.90, val St.-Remy doordr. val Gieser Wildeman 7.50, val Sterappel 12. Gewone veiling. Druiven per kg 1 160162, 2 137140. Noten per st. 1 4—6.50, 2 2.50. Meloe nen per stuk 1 37, 2 922. Bramen p. doos I 54, 2 3344. Groene noten per kg 77. Aard appelen 2 38. Groenteveiling. Bloemkool 1271. Witlof 15 30. Sav. kool 1117. Andijvie 18. Bosselderij 6.50. Prei 24. Spruitkool 3035. Kassnijbonen 127136. Tomaten per kg 2573. Knolselderij per stuk 10. VEILING BERGEN OP ZOOM. II oktober. Sla 422. Andijvie 1018. Bloem kool 1281. Rode kool 512. Witte kool 814. Sav. kool 10—18. Breekpeen 812. Bospeen IS24. Waspeen 2028. Staakprin- sessen 80130. Sperziebonen 40127. Snij bonen 120—205. Witlof 110—160. Prei 10—20. Selderij 1090. Aardappelen 813. Uien 10 19. Tomaten 2580. Conference 4048. Cox's Orange 4066. Goudrenetten 2538. Druiven 170185. Noten 220410. VEILING MIDDELBURG. 11 okt. Legipont 1 75 43, 70-75 4546, 65-70 5051, 60-65 44, 59-60 30, 2 D 12, 3 grof 21, 3 fijn 10 Goudrenet 1 85 40, 80-85 40. 75-80 36.80—38. 70-75 31—33.10, 65-70 27—29.20, 85-90 25, 80-85 26, 75-80 26, 2 D 22, 3 grof 27—28 3 fijn 22. kroet 18. St. Remy 1 75-85 28, 1 65-75 27. Cox's Orange Pippin 1 80-89 60. 75-80 56 —57, 70-75 56—57, 65-70 54, 60-65 40—41. 55-60 30—35, 2 D 17, 3 grof 33. 3 fijn 19. Conferen ce 3 grof 26, 3 fijn 22. Glorie van Holland 1 80 30, 1 75-80 28—37, 70-75 30—38, 65-70 27—35, 2 D 21, 3 grof 21, 3 fijn 18. Lombarts- calville 2 70-75 20, 65-70 21, 60-65 19, 2 D 18. Br. Alex. Lucas 1 80 47, 79-80 56. 70-75 58, 65-70 52, 2 D 13. 3 grof 17. 3 fijn 11. kroet 9. Doyenne du Comice 2 80 73, 2 75-80 81, 70-75 81, 65-70 76, 2 D 59, 3 grof 65, 3 fijn 42, kroet 20. Jonathan 1 75-80 38, 70-75 35, 65-70 29. Appelen val 12, kroet 16. Aanvoer 100 ton. Tomaten A 1 469, B 1 470, C 1 349, A 2 293, B 2 289, C 2 169. Andijvie 28,50. Sav. kool 26 33. Sla 622 Bloemkool 4 st. 4676, 6 st. 32—58, 3 st. 26—37, 10 st. 15—22. Uien 12—20. Kassnijbonen 144170. Spinazie 2546, Witlof 102—114. Prei 12—24. Bospeen 20—25. Breek peen 616. Waspeen 1033. Rode kool 1722. Witte kool 712. Spruiten 6190. Dubb. pr. bonen 98153. Pronkbonen 9866. Postelein 59—63. VEILING TERNEUZEN. Sla, glas. 1 15—22.90. C 4.90. Bloemkool A 59—72, A 2 3566, B 46—59, B 2 19—40, C 20—23, C 2 15—20. afw. 12—29. Meloenen 65 71, Selderij 4. Peen 1 32. Bintjes 1 12.90, Andijvie 1 2633. Prins, bonen 2 65110. Widusa 2 54. Rode kool 711. Sav. kool 15 33. Breekpeen 2 7—19. Waspeen 1315. Prei A 2 3437. Spruiten geschoond 70, ongesch. 2551. Tomaten A 3545, A 2 2544, B 5*5, B 2 30, C 2 25. Uien 2 7—9. Witlof B 138—148. B 2 126—132, afw. 68—87. Appelen: Cox's Orange 1 80 57—58, 75 53— 60, 70 54—56, 65 51—53, 60 38—40, 55 28—30, 2 80 54, 75 55—56, 70 50—91, 65 4243, 2D 12— 14. 3 grof 35—36, 3 fijn 14—16. Grimson Cox 1 80 56. 75 52, 70 51, 65 41, 60 38, 2 75 47, 70 45, 65 43. 60 35, 59 24, 3 grof 40, 3 fijn 19. Glori» van Holland 1 85 32. 80 32, 75 33 —34, 70 29—31, 65 26—27, 2 80 28, 75 32. 70 30. 65 27. 2 D 18, 3 grof 29, 3 fijn 21. Ingrid Marie 1 30 46, 75 4850, 70 46, 65 36, 2 D 21, 3 grof 41, 3 fijn 16. Peren: B. A. Lucas 1 80 5355, 75 5960, 70 98—59. 65 52, 2 80 4618, 75 50—51, 70 49 —50, 65 45, 2 D 16—17, 3 grof 18. Doyenne du Com. 1 80 86—88, 75 92—93, 70 92—94. 65 91—93, 2 80 81, 75 85—86, 70 37, 65 87—90, 2 D 55—66, 3 grof 64—70, 3 fijn 30—32, Confe rence 2 60 36—38, 2 D 30, 3 grof 36, 3 fijn 24. St. Remy 3 fijn 2122, kroet 16. Advertentie Zondagsdienst Taxi's Middelburg TRIO TAX, telefoon 2600 BLANKER, telefoon 2S65

Provinciale Zeeuwse Courant | 1963 | | pagina 23