Montagehal Terneuzen door brand verwoest Directeur Terneuzense dienst gemeentewerken Havenuitbreiding in Yerseke voor bijna 1,7 miljoen aanbesteed In nieuwe deel haven plaats voor jachten ALMANAK Groot alarm op scheepswerf Aanbesteding van ruilverkaveling „Stoppeldijk" DR. VAN DER POT SPRAK- VOOR ZEEUWSCH GENOOTSCHAP KREDIET VOOR AANLEG TWEE SPORTVELDEN IN ARNEMUIDEN SCALDIS MET „VISBORG" NAAR VLISSINGEN Zeeuwse Snabbel VOOR HONDERDDUIZENDEN GULDENS SCHADE SLIPPARTIJ - DOOR HOGE SNELHEID-LIEP GOED AF Op maandag en woensdag geen veilingen te Krabbendijke MOSRAM IDEOLOGISCHE GRONDSLAGEN VAN HET COMMUNISME VOOR KORFBAL- EN VOETBALVERENIGING STILO tqn<Jpqs*q Groter Verkoop bouwgrond te St.-Kruis Jachten Aanbesteding Gevoelig verlies Visserijresultaten op Zeeuwse stromen Auto's botsten bij Driekwart frontaal Voordracht met één naam Raad vergadert donderdag a,s Eerste bijeenkomst van seizoen Raad vergaderde Speldjesactie van Actie Dousadj 478 EEN 5-STERRENHAARD EERSTE PLANNEN DATEREN VAN 1938 Er komt tekening in de voorberei dingen, die moeten leiden tot de uitbreiding van Yersekes haven. Donderdagmorgen werd het werk aanbesteed, zoals het gemeentebe stuur van Yerseke het omschreef: „het maken van een uitbreiding aan de bestaande haven, met bij komende werken". Elf firma's de poneerden in de raadzaal hun briefjes in de bus. Het laagst inge schreven bedrag beliep 1.683.000. Inschrijver voor deze som was het aannemingsbedrijf N.V. van Oord te Werkendam. Het wachten is nu op de rijksgoedkeuring; pas dan kan het karwei van start gaan. De aanbesteding trok veel belangstel ling. Burgemeester A. C. Willemsen kwalificeerde deze als een „gewich tig moment". Yerseke heeft lang ge wacht, vóór de zaken er zo voor staan al nu. Want is de vissershaven al niet een kwart eeuw aan verande ring toe? zo zei de burgemeester. De plannen voor de aanleg van een nieu we haven werden reeds in 1938 gelan ceerd. Mogelijkheden zag de gemeente ten noorden van het dorp, bij de Kijkuit. Maar de plannen werden geen werke lijkheid. Eerst was het de tweede wereld oorlog, die de havenplannen dwars boomde. Daarna vormde de afwikkeling van de oorlogsschade het motief om de gedachten rondom een toekomstige nieu we haven op te schorten en in 1953 zorg de de ramp ervoor, dat de voorgenomen uitbreiding opnieuw moest worden uit gesteld. Vier jaar geleden kwamen de plannen wederom uit de ijskast. De gedachten gingen toen uit naar de aanleg van een vissershaven, die 3,5 ha groot was en tijvrij. Het provinciaal bestuur van Zee land stemde in met de plannen. Maar voor de zoveelste maal ging zij niet door. Ditmaal werden zij voorgoed opgeborgen de plannen bleken te duur. Maar Yersekes haven bleef te klein, en de gemeente bleef naar wegen zoe ken om daar verandering in te bren gen. Zo kwamen de plannen voor de uitbreiding van de tegenwoordige ha ven op tafel. Eind 1961 kon burge meester Willemsen de raad de zeker heid geven, dat deze verbetering zijn beslag zou krijgen: donderdag is daartoe de eerste stap-in-de-praktijk gezet. Hoewel de aanbesteding van het werk achter de rug is, is de weg om met de uitbreiding te beginnen nog niet hele maal vrij voor het gemeentebestuur. Ze ven van de elf mensen, die met hun be drijven geheel of gedeeltelijk in de uit breiding vallen, weigeren tot nu toe hun oesterputten en steigers aan de gemeente te verkopen tegen de prijzen, die de taxatiecommissie heeft vastgesteld. „Wij hopen echter, tot een akkoord te komen vóór de rijksgoedkeuring binnen is en er met het karwei wordt begonnen", aldus de burgemeester. Deze zaak vormt op het ogenblik de enige complicatie: tech nisch en financieel is de havenuitbrei ding „rond". Yerseke krijgt er een extra bijdrage voor uit het gemeentefonds en de gemeente zal zijn aandeel leveren door onder meer een verhoging van de havengelden. Als de haven vergroot is, kan zij honderdnegentig schepen bevatten, zestig meer dan nu het geval is. De boten krijgen ook een ruimere lig plaats. En Yerseke kijkt daarbij ver der dan de oester- en mosselcultuur het mogelijk zullen uithouden: er is ook gedacht aan de recreatie. Met name aan het varen-voor-plezier in jachtjes. Niet dat er een aparte jachthaven komt. Maar wel wordt or plaats gemaakt voor deze pleziervaartuigjes. Want in het nieuwe deel van de haven komt een drij- Notaris G. de Kok te IJzendijke heeft donderdagmiddag in „De Roode Leeuw" te Aardenburg publiek verkocht enige percelen bouwland te St.-Kruis, beho rend tot de nalatenschap van G. M. de Keijzer te St.-Laureins (België). De vier percelen bouwgrond, totaal ruim 5,5 ha, werden voor een totaal bedrag van f 35.500 verkocht. Kopers waren in hoofdzaak familieleden van de overledene, deels reeds pachters van de percelen. Een perceel van 2.39.60 ha werd ver kocht voor f 17.500, een perceel bouw land van 1.96.80 ha bracht f 10.500 op en twee percelen respectievelijk 55.63 aren en 69,25 aren werden voor f 3000 en f 4500 verkocht. (Advertentie) Kaarslicht geeft poëzie GOUDA KAARSEN Weet U, die Goese marktbewoners begrijpen we niet erg. Al jaren gaan ze mokkend en mopperend door het leven omdat zo af en toe de bazen van het stadhuis aan de jongens van Boltini en andere cir cusknapen toestemming geven hun tenten op de Grote Markt op te slaan. Een wïlde-beestenspul zogezegd. De marktbewoners zeg gen dat het daar niet thuis hoort. Snapt U nou die mensen? Tony zou met zijn leeuwen en zijn be ren niet op de markt mogen kam peren. Die arme Tony. Die lieve beestjes. Bovendien: gun dat arme gemeentebestuur toch ook eens een snabbeltje. Aha, ziet V wel, zó had V het nog nooit bekeken. Natuurlijk, die tent op de markt is een gemeentelijke snabbel. Zo'n lekker bedragje aan staangeld wil er altijd wel in. Goed, er zijn natuurlijk bezwaren, maar een kniesoor die dddr over zeurt. Ook de gemeente moet op de kleintjes letten. Van zo'n staan- geldje kun je weer eens een stuk je Goes-Noord saneren! hier en daar een stukje spoorlijn aanleg gen kortom, de ambtenaren van de stad lopen weer handenwrij vend loor hun gemeente: er komt weer geld in het laadje.... Overlast? Uit de tijd, zo'n circus in een dichtbevolkt stadsdeel Natuurlijk, maar moet daar zo'n lawaai over worden gemaakt Toe toch, die marktbewoners in Goes weten op het gebied van overlast eus wel van wanten! Tribunes midden in de nacht los sen parkeermogelijkheden beper ken en nog een paar van die din getjes. die bijvoorbeeld de mensen 's nachts uit hun slaap houden. Daar kan neus nog wel een circus bij? Nou dan. Denk om de klein tjes mensen, denk om de kleintjes. Vele staangeldjes maken één gro te: de spoorlijn moet ten slotte ook betaald worden. vend plateau, 's Winters kunnen daar mosselboten meren, schepen bijvoorbeeld, die van buitenaf Yerseke aandoen. Maar in de zomermaanden zal het plateau fun geren als aanlegsteiger voor jachten. Zodra de rijksgoedkeuring er is, kan de fa. Van Oord aan het werk. Acht maan den staat er voor de uitvoering van het karwei. Mogelijk kan de uitgebreide ha ven in 1964 nog in gebruik worden ge nomen. Een verschil van meer dan 430.000 lag er donderdagmorgen tussen de hoogste en laagste inschrijving, die in de bus werd gestopt: 2.117.000 en 1.683.000. De elf inschrijvingen waren: 1. N.V. Van Oord, Werkendam, 1.683.000; 2. N.V. Van Hillen en Roosen, Amsterdam 1.728.000; 3. N.V. Gebr. Van Oord, Werkendam 1.747.000; 4. N.V. voorh. B. N. van Noordenne, Hardinxveld 1.748.000; 5. N.V. voorheen J. M. Strij- land, Uithoorn 1.788.000; 6. J. G. van Oord N.V., Utrecht 1.793.400; 7. N.V. voorheen Van Dongen-Van Hoven, Dor drecht 1.846.600; 8. West Nederland N.V., Papendrecht 1.887.000; 9. D. Blankenvoort Zn. N.V., Bloemendaal 1.990.000; 10. N.V. Dekker, Papen drecht 1.990.000; 11. Gebr. Van 't Ver laat, Hardinxveld-Giessendam 2.117.000 In de nacht van woensdag op don derdag tussen half twee en drie uur heeft een felle brand een grote montagehal van de N.V. Terneu- zensche Scheepsbouwmaatschap pij volledig verwoest. De hoogop- Iuaiende vlammen werden bestre den met drie bluseenheden van de Terneuzense brandweer, terwijl commandant C. J. van Strien om streeks half drie zelfs nog de as sistentie inriep van de brandweer te Sluiskil. Van de montagehal bleef weinig over dan de muren en wat verwrongen re stanten van de staalconstructie. Een aantal machines, die zich in de hal be vonden, moeten als verloren worden beschouwd. Naar een ruwe schatting bedraagt de schade waartegen het bedrijf is verzekerd enkele honderd duizenden guldens. De brand werd rond half twee ontdekt door schipper G. Speksnijder, van do „Shell II", die onmiddellijk de politie waarschuwde. Vrij spoedig na deze mel ding konden twee bluseenheden van de Terneuzense brandweer worden ingezet, maar toen dit niet voldoende bleek, werd groot alarm gegeven. De blus werkzaamheden werden aanvankeliik erg bemoeilijkt door de duisternis op d" werfterreinen aan het separatiepunt. Eerst toen de volle verlichting was ontstoken op een juist gereedgeko men zeeschip langs de werf. konden de brandweerlieden gemakkelijker het blussingswerk aanvatten. Veel was er evenwel niet meer te redden, omdat men niet in de hal kon komen door vuur, rook en gevaar voor in storten. Even na half drie stortte een deel van het dak en de ijzerconstructie inderdaad in, waarna er voor de bluseenheden wei nig meer te doen viel, dan wat nablus- werk. Gelukkig kon een tegen de ha! aangebouwd transformatorhuisje van de P.Z.E.M. behouden blijven, anders had het bedrijf en een nabijgelegen oliede pot ook nog zonder stroom gezeten. Tussen de dakbekleding van linexpla' en en asfalt bleef het vuur hardnekkig doorbranden, terwijl tot tegen vier uur steeds opnieuw kleine vuurhaarden ont stonden. Een platenpers, ponsmachines en elektrische brand- en snijmachines werden geheel vernield of zeer zwaar beschadigd. Voor het bijna 40 jaar oude bedrijf, waar men juist bezig is met een be langrijke uitbreiding van werkplaat sen, betekent de verwoesting van de montagehal in het hart van de werf een gevoelig verlies. De bouw van een nieuwe werkplaats, maar vooral de vervanging van de waardevolle machines, zal zeker enige maanden in beslag nemen. Bij de blussingswerkzaamheden waren ondermeer aanwezig de heren J. F. cie Klerk en J. Pannevis, respectievelijk dl recteur en adjunct-directeur van de werf, de wethouder van openbare wer ken M. de Vis en de inspecteur-korps chef van gemeentepolitie D. van Ooijen. Eerst tegen de ochtenduren konden de brandweerkorpsen inrukken. Naar de oorzaak van de brand wordt nog een onderzoek ingesteld. De visserij op de Zeeuwse Stromen boekte in de maand augustus de volgen de resultaten: Totale visaanvoer 5.283.059 kg die to- taal opbracht 894 527. De aanvoer van tong bedroeg 5.701 kg. (32.211 kg) voor een totaalbedrag van 33.594,(f 120.987,De aanvoer van consumptiegarnalen was 173.090 k: (80.099) voor een bedrag van f 330.817 270.526,Consumptiemosselen: 4.583.400 kg voor 465,775,—. Garnaal nest: 449.697 kg (280.900 kg) voor een totaalbedrag van 21.174,16.854). Het passeren met een te hoge snelheid is de automobilist A. C. V. uit Vlissingen woensdagmiddag bijna noodlottig ge worden. Omstreeks half twee moest V. op de rijksweg nabij de Eversdijkseweg te Biezelinge een langzaam rijdende trac tor van de firma T. uit Goes passeren. Hij deed dat met een zo hoge snelheid, dat hij op het linkerweggedeelte op de sliprand terecht kwam, waarbij de per sonenauto aan het slingeren ging. De auto schoot daarbij de weg over, draaide een slag om en kwam in tegenoverge stelde richting in de sloot terecht. Won der boven wonder kwam V. alsmede zijn verloofde, mej. C. J. v. Z. uit Rijnsburg, met de schrik vrij. Het voertuig werd ernstig beschadigd en is later op de mid dag door een kraanwagen uit de sloot gehaald. l/VVWVWWWVWWWWWWVMWWWWWlWWWWWWWWWt In de nacht van woensdag op don derdag heeft door nog onbekende oorzaak een hevige brand gewoed op de Terneuzense scheepswerf. Hoewel het vuur door vier bluseen heden werd bestreden, brandde de gehele montagehal uit. Op de foto ziet men de verwrongen restanten van de staalconstructies. (Foto P.Z.CJ Donderdagmorgen omstreeks 8 uur ge beurde op de rijksweg tussen Sas van Gent en Sluiskil ter hoogte van Drie kwart een aanrijding, die gelukkig nog goed afliep, tussen een vrachtauto met aanhangwagen, geladen met bieten, en een personenauto. De vrachtwagen, van de firma B. en be stuurd door de heer J. P. ,uit St.-Jan- steen, kwam uit de richting Sluiskil en wilde een tractor met aanhanger, ook geladen met bieten, voorbijrijden. Bij deze manoeuvre bemerkte hij, dat uit de tegenovergestelde richting de personen auto naderde. P. kon niet tijdig meer in voegen, zodat een frontale botsing ont stond. De bestuurder van de personen auto, A. T. uit Tholen, werd hierbij licht gewond aan de hand. De linkervoorzijde van de personenauto werd ingedrukt. Zeer waarschijnlijk had een botsing voorkomen kunnen worden als de chauf feur van de personenauto geen gebruik had gemaakt van zijn voorrangsrecht De personenauto werd door een takel wagen van de firma Vos weggesleept. Met ingang van volgende week zal de veiling op maandag en woensdag in Krabbendijke vervallen. De aanvoer van produkten dient thans te geschieden op de dag vóór die van de veiling. t Advertentie) De onder Zweedse viag varende coaster „Visborg" is donderdagmiddag de haven van Vlissingen binnengelopen met ma- chineschade. De sleepboot „Scaldis" van de Union de Remorquage et de Sauve- tage haalde het schip op ter hoogte van Westkapelle, waar het omstreeks negen uur 's morgens kreeg te kampen met een defecte smeeroliepomp. Omstreeks twee uur was de „Visborg", die 's morgens om half acht Vlissingen was gepasseerd, terug in de Vlissingse haven waar de schade bij de N.V. Kon. Mij. „De Schelde" zal worden gerepa reerd. De „Visborg" (499 brt.) was met 900 ton staal en ijzer aan boord op weg van Gent naar Stockholm. Foto toont de sleep bij het passeren van de Vlissingse boulevard. (Foto P.Z.CJ In hotel „De Linde" te Kloosterzande is donderdagmorgen aanbesteed het gra ven of verruimen van leidingen en slo ten, het maken van kunstwerken, het leggen van duikers, het ophogen en af graven van percelen, het draineren van percelen en verdere bijkomende werken ten behoeve van de ruilverkaveling „Stoppeldijk". Deze aanbesteding werd gedaan door de N.V- Grontmij. te De Bilt, namens de plaatselijke commissie voor de ruilver kaveling „Stoppeldijk". De inschrijving was als volgt: N.V. Aannemingsmaat schappij Schouwen-Duiveland te Zierik- zee 1.030.000.—: N.V. Avob te Vught 1.196.500.-De N.V. Aannemings maatschappij Zeeland te Middelburg 1.287.900.de firma J. D. Janse, Middelburg 1.295.000.Gebroeders Moerland te Sint-Annaland 1.349.000.-; de firma Van der Hilst en Van der Weerd 1.364.000.firma De Ruisser en zoon. Biervliet 1.385.000.S. Zijl stra, Gorkum 1.449 000.gebroeders Suijkerbuijk, Hoogerheide 1.469.000. De raming bedroeg 1.076.000. In een preadvies aan de gemeenteraad die op donderdag 17 oktober a.s. in openbare vergadering bijeenkomt stellen b. en w. van Terneuzen voor ir. W. C. Dees te benoemen tot directeur van gemeentewerken. Zoals gemeld besloot de raad van Ter neuzen tot uittreding uit de gemeen schappelijke regeling tot centralisatie van het bouw- en woningtoezicht en gemeentewerken in Oost-Zeeuwsch- Vlaanderen. Het college van b. en w. werd toen op gedragen de instelling van een eigen dienst gemeentewerken voor te berei den. Daartoe behoorde onder andere het oproepen van sollicitanten voor de func tie van directeur gemeentewerken. In totaal zijn twintig sollicitaties ontvan gen. Vier personen werden ter nadere kennismaking opgeroepen, maar op de aanbeveling werd slechts één kandidaat geplaatst. De heer Dees is 29 jaar oud. In 1951 volgde hij een opleiding aan de h.t.s. afdeling weg- en waterbouwkunde in zijn geboorteplaats Haarlem, welke studie in 1955 werd bekroond met een getuigschrift. Na enkele jaren praktijk studeerde de heer Dees aan de techni sche hogeschool te Delft, waar hij in 1960 het diploma civiel-ingenieur be haalde. In het preadvies aan de raad delen b. en w. voorts mede dat het voor alle partijen aantrekkelijker zou zijn als Terneuzen tot 1 april 1965 deel blijft uitmaken van de centrale dienst. In het kader van het winterprogramma van het Zeeuwsch Genootschap werd dinsdagavond in een der zalen van het Zeeuws Museum de eerste bijeenkomst van dit seizoen gehouden. Spreker was dr. J. H. J. van der Pot, die een uiteen zetting gaf over de ideologische grond slagen van het communisme. Voor de Arnemuidense sportverenigin gen komt een oplossing voor een moei lijk probleem in zicht: een tekort aan sportvelden. Voor de Arnemuidense korf balclub TOP is de situatie op het ogen blik wei heel ongunstig: voor deze sport is er in de gemeente geen veld beschik baar. De voetbalvereniging Arnemuiden heeft het ledental de laatste jaren sterk zien stijgen en ook het aantal teams in de competitie nam toe. Zodoende moet men woekeren met het ene voetbalveld, dat de gemeente rijk is. Er wordt echter hard gewerkt om deze netelige situatie uit de wereld te helpen. In een vorige vergadering besloot de gemeenteraad een bedrag van 20.000 uit te trekken voor de aankoop van grond en in de donderdagavond gehouden vergadering voteerde de raad een bedrag van 18.550 om op dit perceel een tweede voetbalveld en een korfbalveld aan te leggen. Het zal echter nog wel enige tijd duren voor de verenigingen van de velden ge bruik kunnen maken. Burgemeester A. Hack sprak namelijk donderdagavond als zijn vèrwachting uit, dat de velden niet voor 1966 gereed zullen zijn. Men zal echter proberen om het korfbalveld eerder speelgereed te maken, door in plaats van gras in te zaaien bijvoorbeeld grasmatten te leggen. De raad besloot tot wijziging van de verordening voor de reinigingsrech ten. Tot nog toe werd in de gemeente 10 per vuilnisemmer betaald. De gemeente had echter bij de exploitatie tie van de vuilophaaldienst een tekort van 1387,50. Per 1 januari zullen de kosten verbonden aan het ophalen van het huisvuil stijgen. In verband daarmee werden de reinigingsrechten verhoogd van 10 tot 12,50 per emmer. De woningen Nieuwlandseweg 36, eigen dom van P. J. Kousemaker, Nieuwstraat 42, eigendom van P. A. Minderhoud en Langstraat 29, eigendom van J. J. la Soe weren onbewoonbaar verklaard. De ont ruimingstermijn werd vastgesteld op zes maanden. Het krediet voor het binnenschilderwerk en vernieuwing van het inventaris van het gemeentehuis werd verhoogd van 4500 tot 12.000. De raad besloot in principe medewer king te verlenen aan het bestuur van de christelijke kleuterschool bij het stich ten van 'n tweede, tweeklassige kleuter school. Over de vorm, waarin deze mede werking zal worden gegeven, zal men zich nog nader beraden. De leden van de woonruimteadviescommissie, D. R. van Belzen, Jac. van Belzen, A. Mar- teijn, J. de Nooijer, A. Theun en het plaatsvervangend lid M. Bosma werden herkozen. Dr. Van der Pot wees er op, dat de ideologie van het communisme in de landen achter het ijzeren gordijn nog altijd actueel is en een belangrijke plaats inneemt bij het onderwijs aan hogescholen en bij middelbare opleidin gen. Ter verklaring van het historisch materialisme, dat immers aan de Marxistische wereldbeschouwingen ten grondslag ligt, beroepen de Russische filosofen zich op het dialectisch mate rialisme. Dit is een wijsgerige beschou wing, die tot op zekere hoogte parallel loopt met Hegels dialectiek (these, an- titese, synthese), maar in tegenstelling tot Hegel, die de wereldgeest zag als oorsprong van alles in deze wereld, hiervoor in de eerste plaats de materie stelt. Hoewel men zich zeer goed kan voorstellen, dat een gedachte een tegen- gedachte oproept, is het in onze esterse ogen eerder ongerijmd te moe ten veronderstellen, dat er in de materie een tegenstelling, een negatie aanwezig zou zijn. Dit zou neerkomen op een ding, dat er is en niet is. Het historisch materialisme kent twee axioma's: 1. de maatschappij ontwikkelt zich onontkoombaar uit de oervorm van primitieve samenleving via slavernij, feodalisme, kapitalisme naar het com munisme; en 2. deze ontwikkeling heeft plaats onder invloed van uitsluitend economische factoren. Geschiedenis is dus volgens deze ge- dachtengang een collectief proces, be paald door economische factoren. In 1934 had echter op dit punt een merk waardige omwenteling plaats: plotse ling werd weer plaats gemaakt voor het individu; grote tsaren en beroemde ge neraals verschenen weer in de Russische geschiedenisboeken, en moesten door de schoolkinderen gememoriseerd worden. Aan het huidige geschil tussen China en Rusland ligt ook een ideologische kwestie ten grondslag: China wilde o.m. door het instellen van het volkscom munes sneller het stadium van de zuiver communistische maatschappij bereiken. De Russen verzetten zich hiertegen. Bij de discussie kwam als belangrijkste punt naar voren de noodzaak ook de „gewone mensen" in het Westen bewust te maken van de geestelijke en staats rechtelijke vrijheden, die zij genieten als uitvloeisel van de algemene aan vaarding van de christelijke heilsleer. Tot slot van deze goed bezochte bijeen komst van het Zeeuwsch Genootschap sprak de voorzitter, mr. J. Moolenburgh, een dankwoord. Als de heer Dees wordt benoemd zal hij tot die datum technisch adviseur zijn van de gemeente Terneuzen, waardoor hij onmiddellijk bij de op bouw van de nieuwe dienst betrokken kan worden. De benoeming van direc teur van gemeentewerken gaat dan in per 1 april 1965. Verder wordt de raad voorgesteld de heer F. R. Kest te Middelburg in vaste dienst te benoemen als onderwijzer aan de openbare schooi voor schipperskin deren. Voor benoeming in vaste dienst als leraar-lerares afdeling gymnasium aan de gymnasiale afdeling van het Petrus Hondius Lyceum worden voor gedragen G. J. van Baak, J. Berends, A. M. Cohen, A. Cornelis, W. H. Drijver, E. Popelier, R. Slot, A. Verdonk, F. C. de Waal, W. de Zeeuw en in tijdelijke dienst tot 1 september 1965 mevrouw J. K. B. Stuurman-Howard en F. Bru- nekreeft, A. G. M. Krijnen, R. S. W. Perdeck, S. Schram de Jong en F. J. M. Stam. Voorgesteld wordt eervol ontslag op eigen verzoek te verlenen aan me vrouw J. H. Mulder-Schutte als lerares en aan de heer J. M. Hamelink als le raar aan de gymnasiale afdeling van het Petrus Hondius Lyceum, met ingang van resp. 1 januari 1964 en 1 september 1963. Behandeld zal worden een verzoek van de N.V. Handel-, industrie- en scheepvaartmaatschappij „De Hoop" te Terneuzen tot aankoop van 1500 m2 erfpachtgrond aan de oostzijde van de Stationsweg. Voorgesteld wordt een tweede lokaal van de openbare lagere Zonneschool beschikbaar te stellen aan de school voor Amerikaanse kinderen. B. en w. beschouwen dit als een service aan een kleine Amerikaanse gemeen schap, die meewerkt aan de totstand koming van een voor Terneuzen belang rijk bedrijf (Dow chemical). Voorts zal de raad moeten besluiten op een verzoek van de vereniging tot het verstrekken van lager onderwijs op gereformeerde grondslag om financiële medewerking voor de aanschaf van een elektrische installatie ten behoeve van de lagere school aan de Schoollaan. Het bestuur van de r.-k. lagere Sint- Antoniusschool te Sluiskil verzoekt fi nanciële medewerking voor de aanschaf van leermiddelen ten behoeve van 15 leerlingen en voor de aanschaf van een natuurkundemethode. Het bestuur van de christelijke school te Sluiskil ver zoekt om financiële medewerking, met name voor verandering van inrichting en buitengewoon onderhoud. Het Dousadj-speldjeshuis heeft tot nu toe volgens een ruwe schatting 25.000 speldjes verzonden. Zoals bekend is men bezig met een speldjesactie voor geheel Zeeland. Iedereen kan bij het Dousadj-speldjeshuis in Goes speldjes van verschillende firma's bestellen. In de P.Z.C- van 11 september stonden in de kroniek van Zwin tot Zijpe een serie speldjes, die het Dousadj-speldjeshuis uit zou geven. Door vertraging in de produktie van verschillende speldjes kan het comité, dat voor de verzending zorgt, niet eerder dan 17 oktober beginnen met het verzenden van deze serie. (Advertentie) STOOKT ALLES nootjes 3.4 of 5 of syntraciet, DUS EXTRA ZUINIG! Capaciteit: 19000 Kcal/u. Brandstoffen- en kachelh. STROO c.v. Cruquiusstraat 35, telefoon 3563 Noordstr. 84, telefoon 2701, Vlissingen FIRMA BRUGGE Beursplein 8, Hogeweg 62, Vlissingen I. J. SONNEVIJLLE Noordstraat 67, Vlissingen JAC. DE BRUIJN Langeviele 30-34, Vlissingen, tel. 3654 B. MIDAVAINE Langeviele 62, Middelburg, tel. 2330 Haarden- en kachelspec. D. ZUIDWEG 's-Heer-Hendrikskinderenstraat 2, Goes, telefoon 01100-6306 (Advertentie) Behoud van Uw tanden. 75ct-f1r OVERWEGEND DROOG WEER Op de meeste plaatsen droog weer met wolkenvelden, maar ook enkele opkla ringen. Matige, in het noorden van het land vrij krachtige westelijke wind. Iets zachter. ZON EN MAAN 12 oktober Zon op 06.58 onder 17.55 Maan op 00.51 onder 16.34 VRIJDAG 11 OKTOBER 1963 (Advertentie)

Provinciale Zeeuwse Courant | 1963 | | pagina 2